MARKÉT a Tomášek x ZUZKA a Valuška

Rodičovství

Ahoj mamči!!! Vítám naše jediná dvojčátka v klubu a přeji Klárce a Bazalce, ať už se k nám maminám taky připojí.

Jakpak asi Markét? To už budou i s Cipísem doma. Já si asi nezvyknu, že je to Tomášek :o)))

Dneska jsme byly na velké cestě. Jely jsme na tu zkoušku z chirurgie. Valuška to zvládala skvěle, jezdila s mojí mamkou a ségrou po fakultce a já se zatím potila na chodbě při čekání. Jen vždycky přijely na kojení a zas jely ven na kafčo ke stánku. No nebudu se moc rozepisovat. Zažila jsem nejhorší zkoušku z celého mého studia, příšernou aroganci a ponižování, ale MÁM TO! Sice za dvě, ale šťastná jako blecha.

Valuška sice nedělá takové pokroky jako Vilík (opravdu je nějaký nadaný, jak říkala jeho doktorka, že je o měsíc napřed), ale už taky víc kouká, sleduje věci kolem sebe. Bude to asi straka, líbí se jí všechno lesklé :o)) Nejlépe se jí kouká, když jí má taťka opřenou o svůj hrudník, ona kouká dopředu a takhle choděj po bytě. No jo, jenže copak já s ní potom, když jsem s ní sama? :o)) Bohužel, na rozdíl od vašich miminek se jí nechce v sedačce být. On jí taťka si moc naučil na chování.
Na kyčle jdeme zítra. To tam určitě strávíme půl dne :o(( Ty fronty mi pěkně vadí.
No a ve čtvrtek jdeme k paní doktorce. Zase nás zváží a zjistí, jak tloustneme. Pozor! Už budu vyřazovat jedny dupačky!!! Náš tlouštík už je neoblíkne.

ŠÁRKO, břicho nad jizvou jsem měla přesně stejně tupé. Tak je vidět, že to je normální, mě to docela děsilo, že mi to zůstane. Ale je to čím dál lepší, ustupuje to dolů. Já si to masíruju sprchou a hrubou žínkou, nebo v posteli před spaním balónkem. Mažu bepanthenem a nebo sádlem, někdy máznu i pleťové mléko po koupání.
Taky už jsem zažila dny jako ty, ani na záchod člověk nemohl, zmírala jsem hlady a neměl mi kdo podat kousku chleba?. No děs! Ti mrňousové s námi cvičí :o((
Nejvíc mě děsí, když začne Valuška strašně vřeštět, je úplně celá fialová a mám pocit, že se musí udusit. To pak brečím zoufalstvím nad ní. Myslela jsem, že je nějaká nemocná, ale začínáme s Liborem zjišťovat, že tak prostě projevuje, když se jí něco nelíbí ? třeba když jí položíme a ona se chce chovat. Ale řev je to děsný :o(

JANICE, jaký čajík dáváš Vilíkovi a čím? Já mám mlíčka dost, ale chtěla jsem dát Valušce trošičku fenyklového čaje kvůli prdíkům a vůbec se mi to nepovedlo ? ani lžičkou, ani stříkačkou. Přitom mrkvičku papá lžičkou nádherně.
Už jsi někdy dávala Vilíkovi mlíko z mrazáku? Já ráno jedno rozmrazila, aby měla mamka rezervu, kdybych nemohla u zkoušky kojit a bylo nějaké divné. Divně smrdělo a když jsem ochutnala, tak mě to natáhlo, fuj. Mlíčko z prsa mám jemňoučké a slaďoučké, ale tohle nebylo vůbec dobré. Vůbec jsem jí to nedala. Že by se mi to v mrazáku zkazilo? Nevíte někdo?

ALPRIMOUSE, ty se máš, že Jiříček nezlobí. Představ si, že s tím čůráním po rozbalení jsme na tom stejně a to mám holku! A dokonce čůrá nahoru :o)) Ono jí to přes ty faldíčky dolů neteče :o)))))) Občas k tomu čůrání přidá i kakání a to pak jen ječím, uhýbám se největší dávce a snažím se to chytit do plenky :o))
No a Adámek od ADIKA je taky hodný. Že by to bylo tím, že jsou to kluci?

Ta vedra jsou děsná, co? Už před porodem jsem pročítala deníčky maminek a tam psaly, jak ve vedrech dávají mimčům jen košilku a přikryjí je plenkou. Tak měla Valuška jen pemrdy, bodýčko a ponožky. Řvala a řvala a já nevěděla co sní. Pak mě napadlo jí obléknou teplé dupačky a zabalit jí do peřinky. A byl klid! Takže naše beruška je celá zpocená, ale spokojeně si vrní v peřinách. Venku přes třicet stupňů a doma to samé (máme pěkně vypečený panelákový byt). Snad se mi neuvaří. Raději se ve čtvrtek zeptám doktorky, zda je to normální. Jak u vás? Mají mrňata ráda teplíčko?

Kdepak jsou ostatní mamči? Že se ptám ,co? Já vím, taky z té práce a denního ?nerežimu? občas pěkně vyšiluju.
Toť dnešní příspěvek do klubu ? 22.7.2003, příště už třeba napíše zase Markét (jen jestli budeš mít sílu, zatím to beru na sebe!)
Mějte se krásně a pište!
Zuzka a Valuška 5 týdnů a 4 dny

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
claudia02
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 23.07.03 09:12

Ahoj Zuzko,
nakukující předsnažilka.
Jak se ptáš na to zmrazené mléko, u Ed v teď aktuálním deníčku o tom Karolinka (myslim ze ona) poslala celý komentář o zmrazeném a rozmrazovaném mlíku, třeba se tam něco dovíš.
Tvoje studijní aktivity při mateřství obdivuiju a ke zkoušce moc gratuluju. A za dvě… cccc… takovym jsme u nás řikali šprti :-))))
Claudie

janice
Kecalka 458 příspěvků 23.07.03 09:50

Čau holky,
teda Zuzko, smekám poklonu! Při tý vší hoňce, co teď všechny máme, se ještě učit na zkoušku a navíc jí ještě udělat, to teda obdivuju a samozřejmě gratuluju!!! Já mám mlíka taky habakuk, ale ty čajíky nám moc svědčí a i pani Dr. nám je doporučovala. Dávám je z láhve zn Avent- -jsou trošku dražší a daj se koupit jen v lékárně, ale myslim, žes mi snad zrovna ty psala jejich netovou adresu, když jsme řešili tu odsávačku. Jsem se všema jejich věcma strašně spokojená a hlavně by měly bejt udělaný tak, že se v pohodě dají kombinovat s kojením a mimčo nestrácí ten správnej sací reflex. A mám ten pocit, že to fakt funguje, protože Vilík se k prsu přisává jak o život. To si myslim, že je horší ten dudlik. I když si už bez něj taky život nedovedem představit :o))) Dávám od Lerosu dětský čaj s heřmánkem, Hipp spokojené bříško, dětský sen, Sunárek Fenyklový a Čajánek větrníček. Různě to střídám a na noc se nám nejvíč osvědčil ten dětský sen.
Jinak včera jsme byli na tom sonu kyčlí. Vše je v naprostém pořádku, ale stejně nám Dr. řekl, že máme 2 měsíce dávat navíc 2 pleny. Tak jsem z toho trochu jelen, ale šlo to tam jak na běžícím pásu a tak jsem se nezeptala ani na to lehátko. Na ty látkový pleny jsou nějaký kalhotky, nebo jak to vlastně drží? Vím, že něco takévýho existuje, ale jsou nepropustný a tak se bojim, že v tom Vildovi bude pěkný horko. Musim se po něčem podivat a asi je budu dávat jen na noc. tak by mně zajímalo, co řekli na sonu Vám ostatním.
To zmrazený mlíko jsem zatím nezkoušela, taky mrknu do toho deníčku u Ed. za pár dní chci jít na kontrolu na tu gyndu a tak to musím mít do tý doby zmáknutý.
Taky mám pocit, že Vilík pomalu,ale opravdu hoooodně pomalu, začíná přicházet na to, jak se svépomocí zbavit prdíků. Přišel na to, že má nohy a že když s nima hodně kope a kroutí se při tom jako žížala, tak to z něj fičí, jak o život. Takže vlastně teď nedělá nic jinýho, než se svíjí v lehátku.
Tak, jdu něco dělat, Mějte se fajnově a pište!!!
Janice + Vilík

Tak jdu něco dělat, Vilík chrní.

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 23.07.03 10:33

Janice, preventivní vkládání dvou látkových plen jsem vyřešila k všestranné spokojenosti používáním jednorázových a do ní vložením 1 látkové zpočátku složené na široko - ta jednorázová mi tudíž vydržela třeba i na dvě až tři přebalení, tedy podle situace, nožičky byly pěkně roztažené.
Správně by se měly k látkovým plenám používat takové tenké igelitové plenkové kalhotky vázací - hodně se ničí, takže mi stačivaly 2-3 tak na týden, při přebalení osprchnout, dát usušit - za hodinku je šlo použít. A nebo jsou kalhotky s igelitem na knoflíky, do kterých se plenky vkládají do vložky, Ale to už snad proboha zrušili, při každém kadění se musely prát a ten igelit uvnitř to nepřežil.
 Romana

janice
Kecalka 458 příspěvků 23.07.03 11:05

Čau Romano,
díky za tipy. Zkusim se poohlídnout po nějakej těch kalhotkách,třeba by se z toho ten igelit dal nějak vypreparovat a dávala bych je přes ty jednorázovky. Já jich mám totiž nehoráznou zásobu a tak budu ráda, když je spotřebuju. No uvidíme.
Pa janice

Veru
Kecalka 242 příspěvků 23.07.03 11:07

Ahoj holky,
tak s hlásím po krátké odmlce. Opravdu to všechno s tím naším prckem nestíhám. Jednou jsem ráno na procházce zjistila, že jsem si zapomněla zajít na záchod a nejsem vůbec najedená. No je to docela mazec, ale to vám nemusím povídat. Do toho ještě musím stíhat trochu pracovat a je docela problém skloubit kojení, hlídání a abych doběhla do práce včas. Snad se to nějak zajede, zatím je to chaos.

Taky trošku bojujeme s přibýváním. Musíme jezdit každý týden k doktorovi, protože Tina moc nepřibírá. Na kojení ji musím budit, jinak by jedla až po čtyřech hodinách a to je moc dlouho. V noci se budí jen jednou, ale s tím nic nedělám, abych pravdu řekla, jsem ráda, že se vyspím. Od minulého vážení jsem si dala záležet a kojila ji po dvou hodinách a včera nám váha ukázala týdenní přírůstek 300g!!! Pořád ještě není žádný cvalík, ale tímhle tempem z ní brzy bude otesánek :o)

Taky už jsem zkoušela odstříkávat mlíčko, ale jde to pomalu a nevím, kolik toho mám mít na jednu dávku, aby to stačilo. Mám na to skleničky od přesnídávek a zkouším je plnit do poloviny.

Holky ? jsem taky pro sraz i pro dovču s dětmi. Bylo by fain se takhle sejít.
Zuzko ? to jsi teda dobrá, když zvládáš mimčo a ještě zkoušku za dvě! S tím šprtem souhlasím :o)))) (nic ve zlým) Gratuluji ke složené zkoušce!
Zdeniku ? moc gratuluji!!! Na to, že jsou holky dvojčata nebyly žádní mrňousci, co?

Tak zatím ahoj.
Veronika a Tina ( 23 dní)

Slunicek
Kecalka 317 příspěvků 23.07.03 12:04

Ahoj holky,
ZUZKO - teda to te fakt obdivuju, ze pri mimisovi zvladas jeste zkousky. To si nedovedu predstavit. Kdy se proboha ucis? Nebo si takovej ten prirodni talent, co si neco jednou letmo precte a uz si to pamatuej na furt?:-))

ZDENIKU - gratuluju k dvojcatkum, doufam, ze pri te dvojnasobne radosti a starosti najdes cas sem neco napsat.

Holky, my jsme dneska s Hebamme poprve Kerstin koupali. Ja mela teda krapet strach, ze ji utopim, ale dobre to dopadlo:-)) Mimi je vodni krysa. Rochnila se ve vanicce, ale ten rev potom, kdyz jsme ji vytahli.
Jinak moje Hebamme odjizdi na dovolenou a potom konci jeji pece o me, takze ted uz budu na vsechno sama:-((( Doufam, ze mi kdyztak poradite vy tady.
V patek jdeme k doktorce na prevazeni. Tak jsem poprosila dneska Hebamme, aby mi Kerstin zvazila, tak uz ma 3800 g. Bez plen a obleceni. O 280 vic, nez pri porodu. Je to zrout. Za odmenu tu vahu (je to takovej latkovej vak) procurala:-)) Taky je nanasi princezne to pribyvani pekne videt, zacina mit takovy sysli tvaricky.

Holky, dostavaj deti v Cechach taky fluoridovy tabletky s vitaminem D? Tady se to dava detem kazdej den od 10.dne zivota celej prvni rok. To je strasnej porod do mimise tu tabletku nacpat. Rozpoustim ji teda na lzicce v mlice a zhruba 20% do Kerstin dostanu, zbytek skonci na me a na obleceni. Tak doufam, ze to neni nic zivotne dulezityho. Ja myslim, ze v Cechach to ani do deti necpou, nebo jo?

Jinak, nase mimi je taky chovaci, takze umim uz delat spoustu veci jednou rukou:-)) Nejradsi ma, kdyz s ni v naruci hopsam na gymnastickym mici, coz je vyborny na my stehy…

Uz zacina pazravka zase jecet, tak ja jdu kojit.
Mejte se vsechny hezky
Slunicek+Kerstin (11.dni)

Evkad
Povídálka 41 příspěvků 23.07.03 13:10

Fluoridové tablety užívali děti mé sestry, až když jim začaly růst zuby.
 Evka

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 23.07.03 14:40

Ahoj!

SLUNICKU:
My davame denne jednu kapku vitaminu D a do jenoho mesice 1× tydne, pak do pul roku mesicne dve kapky vitaminu K. Tak je to myslim v cele republice stejne. A taky myslim, ze je u nas fluoridovana sul a zcela jiste zubni pasty, tak proto asi fluor nedavame.
Valuska uz se na lzicku docela naucila, kapicky s mlickem nebo mrkev docela zvlada.
Taky uz umim hodne veci jednou rukou :o)) My nehopsame na mici ale velice hopsavym krokem tancim po byte :o)))
Koukala jsem jeste na vase fotky. Manzel tedy nebyl videt z blizka, ale myslim, ze je Kerstin uplne po tobe!!!
Muzu byt zvedava? Manzel je Nemec? Nebo jste oba Cesi? Ja ze jsi psala, ze se asi vratite natrvalo.

JANICE:
Ja davam plenku navic porad, ted budu davat dve. Dneska mi to rekl doktor na kyclich. Mame je dobre, ale jeste preventivne musime, aby mela hodne nozky od sebe.
Budto ji davam taky do vetsi jednorazove plenky a nebo mam specialni kalhotky. Doposud jsem mela od Lavety na suchy zip v pase, byly bezvadne, ale uz jsou male. Ted jsem koupila jine, od Lavety nemeli. Jsou to takove bombardaky, na bocich maji patentky. Proste sezen neco, aby ti tam ty pleny drzely.
Chudaci mimina, takovy balik mezi nohama :o( Ale radeji balik, nez spatne kycle. Dcera zname to mela spatne a nakonec byla na operaci jeste v puberte, chudak.

VERU:
Tedy vsichni se divi, jak se ucim, ale ze ty pracujes! To te tedy zase obdivuji ja. Tys kdysi psala, ze podnikas, ze? V cem vlastne? Preji, at te to moc nevycerpava a mas dost sil na Tinicku. Chudacek se musi budit na papani. Ale hlavne, ze uz pribira.
Na ty davky mlika jsem se ptala v minulem denicku. Nekdo mi tam pekne odpovedel. Davka je ted kolem 120 ml.

HOLKY:
Vsem dekuju za gratulace. Moc to potesi a podpori.
Na zkousku jsem se neco naucila pred porodem, ale jinak ani nevim. Obcas jsem nekdy na pul hodku k uceni sedla, kdyz manzel choval. Ale jeste ted mi je z toho zle! No, cekaji me jeste dve, tak uvidime, jak ty zvladnu.

Abyste si nerikaly, kolik mam casu, ze sem furt pisu. Ja pisu vzdycky, kdyz kojim z leveho prsu. Mala se prisaje a ja pravou rukou obsluhuju mys a kalvesnici. :o))) Proto nekdy bez diakritiky. Jo jo, cas je drahy?. :o))

NADEJE VSEM: s blizicim se koncem sestinedeli se vse opravdu lepsi! Ja i Valuska si nachazime svůj rezim.

Uz mame nakojino, tak koncim
Pa pa
Zuzka

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 23.07.03 14:42

Claudie Díky za gratulaci i za radu o mlíčku, hned tam mrknu.
Jo a šprt asi jsem ,ale nemůžu se toho zbavit. Mám na sebe velké nároky. Teď budu muset polevit, když mám Valušku, to už samé jedničky zvládat nebudu. Jsem hrozná, co? :o))))
 Zuzka

Jarnicka
Stálice 70 příspěvků 23.07.03 16:26

Ahojky maminky,

já jsem měla prvního mimíska před 15-ti lety , kdy se používali pouze látkové pleny. K nim se koupili plenkové kalhotky , a to buď šusťákové s igelitem nebo froté kalhotky bez igelitu, oboje na zapínání na knoflíčky na boku. Ty igelitové měli ještě takovou vložku nebo kapsičku do které se plena mohla zasunout. Já jsem je ale nikdy takhle nepoužívala, protože by se museli po každém přebalování prát. Takže - plenky jsem složila na třetiny, z igelitu jsem vystřihla vložku stejného rozměru jako složená plena a tu zastrčila do nejspodnější kapsičky první plenky (já jsem z počátku používala 3 plenky, po 2 měsících dvě), aby se plenky pod ní nepročůrali. Kalhotky pokud nenastala velká nehoda a Míša nebyl pokakaný i na zádech mi vydrželi 1-2 dny.
Nyní jsem v 16 týdnu těhotenství a pro jistotu chci mimískovi dávat alespoň dvě látkové plenky a to tak, že první mu dám jednorázovou plenu a naní 2 pleny látkové s froté kalhotkami. Bude asi hodně nabalený , ale protože se má narodit v lednu, tak to ani nebude vadit. Důležité pro mě je , aby měl nožičky v pořádku.

Mějte se moc hezoučky papá

Evula

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 23.07.03 17:12

Mám další milou povinnost vám oznánit novinku:
KLÁRKA porodila!

Píše:
Tak naše Karolínka se konečně rozhodla vykouknout na svět! Bylo to těžké, ale teď jsme nejšťastnější rodinka pod sluncem. Má 52 cm a 3,6 kg, takze žádný drobeček. :o) Ahoj Klarka

Sms mi přišla dneska ve čtvrt na čtyři odpoledne, tak předpokládám, že se Karolínka narodila dneska.
Jsem ráda, že vám mohu zvěstovat takové hezké zprávičky a oboum holkám GRATULUJI!!!
 Zuzka

janice
Kecalka 458 příspěvků 23.07.03 17:50

Hura, hura, hurararaaaa
posíláme Klárce velkou gratulaci a těšíme se „napsanou“v našem deníčku.
Pa Janice+ Vilík

Slunicek
Kecalka 317 příspěvků 23.07.03 18:35

Zuzko,
ja i manzel jsme oba Cesi, do Nemecka jsme se prestehovali pred trema rokama, protoze manzel tady zacal pracovat jako pocitacovy expert. Ale do Cech se chcem urcite vratit, nejspis asi pristi rok. No a protoze ja tu nesmim pracovat (nemam pracovni povoleni a nacerno si netroufam), tak jsme si rekli, ze to je idealni cas si poridit mimiska:-)). A takovy neobvykly jmeno (Kerstin) ma proto, ze jsme si mysleli, ze budeme mit jednodussi jednani s nemeckejma uradama, kdyz bude mit nemecky jmeno, nez kdybysme ji dali nejaky cesky jmeno se spoustou hacku a carek, ktery by tu nikdo nezvladal napsat. Ono jim staci nase prijmeni a koncovka -ova. A navic se nam to jmeno proste libilo (me uz od mala, cetla jsi v detstvi Deti z Bullerbynu? Tam prave byla Kerstin a jmenovala se tak i moje panenka:-)))
Takze tak.
Mej se hezky
Slunicek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.07.03 21:32

Re: MARKÉT a Tomášek x ZUZKA a Valentýnka (Hodnocení: 1)
Od: klarka - Středa, 23.07. 2003 @ 19:36:45 CEST
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Ahoj všechny! Dneska nepíše Klárka, ale tak trochu „drze“ její manžel, Vašek. Klárka už má miminko u sebe a dneska leží v porodnici. Podařilo se nám udělat pár fotek a jsou ke zkouknutí na adrese: www.volny.cz/…i/index.html
Mějte se krásně a vám i vašim mrňouskům přeji všechno dobré :o)

[ Odpovědět ]

Nikky
Kecalka 336 příspěvků 23.07.03 22:59

Ahoj maminky,

tak dnes byl naší Vendulce měsíc. :o)
To to utíká.
Naše kočička se rozhodla nás potěšit a v noci na dnešek usnula v 21:30 a probudila se až ve 4:30, to znamená že spinkala 7 hodin. :o)
Uvidíme jestli nás jen tak nezkoušela co na to budem říkat. - My se chlubíme na každém kroku :o) - a dnes se to klidně může vrátit do starých kolejí a budem baštit zase po 3 hodinách. To se ukáže! :o)))

Musím říct, že zatím to zvládáme.
Jareček jí přímo zbožňuje a vadí mu když si jí bere na ruku nebo vozí kočár někdo cizí!
To se začne mračit a volá:„To je moje miminko!!!“ A pořád jí pusinkuje a hladí.:o)
Takže v tomhle směru je užasný, ale zdá se mi že od té doby co je Vendulka doma tak dělá věci co dřív nedělal, asi aby na sebe upoutal pozornost. - rozhazuje všechny hračky pio bytě, neposlouchá, venku utíká a nechce se vrátit.
Nejhorší je když je doma tatínek, to zlobí 3× víc než když je se mnou. :o)))

Snad ho to přejde.

Holky představte si, že jsem na 1 den přestala kvácet - to bylo radosti - a druhý den jsem zase začala. :o(
Ještě mám dotaz, plánujete používat v době kojení hormonální antikocepci? Jakou?

Tak budu končit jdu si odpočinout než se vzbudí naše přísavka.

Nikol a Vendulka 1 měsíc

Adina
Kecalka 127 příspěvků 23.07.03 23:00

Ahoj holčičky,
to jsou odporné pařáky,co?A pořád mají trvat,blebleble.Mám na Adámka takovejch krásnejch věciček a teď je furt jen v košilce nebo opranym poděděným tenkým bodíčku.
ZUZKO,moc ti gratuluju,je to bomba,jaká jsi šikula.Ty děláš medicínu?

Co se týče kyčliček,Adámek byl už v porodnici na UZ a taky dáváme navíc plenku.Koupili jsme plenkáče,který byly vyfutrovaný igelitem a ještě nějakou síťkou,tak jsem to vystříhala a zbyla jen ta látka,takže to docela jde.Ale stejně mi příjde,že se ubožátko paří jak blázen.Jinak opravdu máme tak strašně hodný a klidný miminko,že to fakt ani víc nejde..je pravda,že jsme s manželem oba kliďasové,tak to asi podědil 2×.Adámek třeba za celý den ani nezapláče,jasně že při přebalování nebo při koupeli trochu jo,ale není to žádnej zběsilej rykot.Třeba teď je vzhůru od 18.00,je 22.45 a on taky ani jednou neplakal,byli jsme s kočárem,celou cestu byl vzhůru a koukal a teď je napapanej,choděj s taťkou po bytě a koukaj,jaký to tu máme…Díky tomu musím říct,že mi to zatím všechno přijde báječný,šestinedělí jsem se bála,ale je to nádhera.Klepu na dřevo!!!
Tak snad jste se na mě nenaštvaly,přála bych to moc vám všem.Sama vím,že když mimi pláče,srdce mi může puknout.Zatím jsem pořád ubrečenec ubrečená.Brečím víc,než Adam!
Jo,jediný,co nás trápí je škytavka hnusavka.Nemáte někdo nějaký tipy,jak mimi pomoct?Většinou mu musím dát trochu napít,to pomáhá,ale jinej trik nemám.Právě s těma krkancema to máme tak,že jakmile po kojení začnu s A. manipulovat za tímto účelem,tak se rozeškytá a je po spaní.Když ho nechám jak je a nevyžaduju krkanec,v pohodě spinká a nic se neděje.Doufám,že kojený dětičky to asi tolik nepotřebujou,co myslíte?

Miminečka,mamičky a všichni ,mějte se krásně a papa
snad se nám zítra ty pokládky neroztečou
AdinaM a Adámek 11dní

SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 23.07.03 23:07

Ahoj holky a mimísci,

nejdřív musím pogratulovat Klárce k narození Karolínky. Kdo nám tady ještě zbývá nerozdvojený? :-)))

Zuzko, tobě gratuluji k úspěšnému zvládnutí zkoušky. Taky tě obdivuju. Vůbec si nedovedu představit, že bych se měla v tom celodenním kolotoči kolem miminka ještě učit. To jsi měla u zkoušky zase tu babiznu, co byla arogantní už minule?
Ještě jsem se tě chtěla zeptat, jestli už cvicíš nějaké cviky na posílení bříška. Já bych už docela chtěla začít, ale nevím co se může a nemůže a kdy začít. Nevíš o tom něco? Ještě se zkusím zeptat Ed - ta rodila Polinku taky císařem a určitě bude mít v zásobě nějaké rady a tipy.

Janice, my jsme byli na ortopedii na kyčlích dneska. Poslali nás už ve 3 týdnech (asi kvůli té poloze koncem pánevním). Dopadli jsme úplně stejně jako vy. Jsme naprosto v pořádku, ale máme dávat týden 1 plenu naširoko (protože je Šimonek ještě malinký) a po týdnu začít dávat 2. Na další kontrolu jdeme ve 2 měsících. Jakou máte diagnózu? My máme I b. Taky jsem přemýšlela jak tam tu látkovou plenu „přichytnu“. V chytrých knížkách píšou, že existují nějaké speciální špendlíky na sepnutí plen. Docela bych měla strach, aby se ro nerozeplo a Šimonek se o to neporanil. Nemáte s tím někdo zkušenosti? A nevíte, kde se to dá případně koupit?

Tak já budu pro dnešek končit. Musím se trochu prospat. Na dnešek jsme měli po delší době zase divokou noc, tak snad dneska bude klid.

Pa

Šárka + Šimonek

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 24.07.03 08:28

Ještě jednou gratuluji. Karolínka je nádherná a vám to taky oboum sluší!
Vaše stránky jsou úžasné!!!
Hned jsem uronila pár slziček dojetí :o)
 Zuzka

Slunicek
Kecalka 317 příspěvků 24.07.03 09:13

Adino,
nase Kerstin taky skyta jak blazen a presne jak pises - kdyz s ni zacnu po kojeni manipulovat, aby si odkrkla. Ona totiz neumi krkat nebo nepotrebuje nebo nevim, ale krknout jsem ji slysela jedinkrat v zivote. Ptala jsem se na to moji Hebamme (PA) a ta rikala - jediny, co pomaha je znova na chvili prilozit k prsu, ale rikala, ze miminum ta skytavka tolik nevadi jako rodicum:-))) A pry ji nemam budit a manipulovat, ze jsou miminka, ktera pijou tak klidne, ze zadnej vzduch nespolykaj. Coz je fakt, ze Keri je mimoradne klidny miminko, poradne rvat (ze by byla fialova v obliceji) jsem ji jeste neslysela. Maximalne si houkne, ze chce pit. Ani prdici nas zatim netrapej. To musim zaklepat.

Takze zadnej novej trik jsem ti vlastne neporadila:-(((
Mej se hezky
Slunicek

janice
Kecalka 458 příspěvků 24.07.03 13:31

Čau holky,
posílám pozdrávek při čtvrku, venku je teda dost nechutně, doufám, že to brzy přejde. Vilík to taky špatně snáší,ale dneska zatim tolik nebrečí. Akorát když ho chceme dát do postýlky, to řve jak tygr. prostě lehátko je favorit. Chtěla jsem, aby si na postýlku kromě noci zvykl aspoň na odpolední spaní, ale zatim to moc nevypadá, může mi tvrdě usnout v náručí, ale jakmile ho položim, otevře kukadla a spustí jak na lesy. Nevíte, jak na to? Šárko, já jsem koupila takový plenkový kalhotky na sucháč a, jak už tady někdo psal, vypreparovala jsem z nich ten igelit a docela to splňuje funkci.
Taky jsem se chtěla zeptat, jestli už se Vašim mimčům dělá na rameni ten pupen po očkování na TBC. Už asi tak 4 dni je každej den větší a větší. Na kontrolu jdem až příští čtvrtek a tak nevim, jestli nemám doktorce aspoň zavolat, kdyby to o víkendu začlo dělat nějaký brikule. Já vim, že ta reakce takhle nějak probíhá, ale když to pak vidim na vlasní oči na vlastním dítěti,to je jiná…
Jo a ještě poslední dotázek: jak jste na tom s váhou po porodu? Jde Vám něco dolu nebo je na to ještě čas? A vůbec, cvičíte? Já měla takovejch předsevzetí, jak budu cvičit, posilovat, chodit, běhat a racionálně jíst. Chachaaa. Teda ne, že by mně náš drobek nechal chvíli v klidu a že bych s nim v náručí nenachodila kilometry po bytě, ale nějak jsem si myslela, že ty kilíčka půjdou dolu rychleji.
Tak, mějte se báječně a pa
Janice+ Vilík

janice
Kecalka 458 příspěvků 24.07.03 13:39

Nemám slov, ty Vaše stránky jsou prostě nádherný a Karolínka je úžasné miminko. Moc gratuluji a přeji vše dobré.
Janice + Vilík

bazalka
Stálice 90 příspěvků 24.07.03 17:45

Ahojky holky,
tak koukám, že Klárka už má porod šťastně za sebou a já jsem tady poslední „2in1“, ale počítám, že ani mně už to dlouho nevydrží - rodina si naplánovala můj porod na víkend a ono to vypadá, že to asi tak bude :-) První termín mám teď v sobotu a dnes jsem byla v nemocnici na CTGE, mimčo se mlelo jako divé a křivka pro stahy byla taky aktivní, ačkoliv já mám pocit, že o žádných stazích nevím… Tak uvidíme… Jak už to tak bývá, když se to nejmíň hodí, tak příteli dnes definitivně „klekl“ mobil /a nový momentálně nelze zakoupit/, takže mu na něm fungují jen SMS zprávy, tak už se těším jak mu budu, až „to“ přijde, mezi jednotlivými stahy vyťukávat SMSku aby přijel z Prahy a on jak každých 5 minut nervózně kontroluje mobil :-)) Jinak jsem poslední dva dny pořád hrozně unavená a ospalá /no kdo by v těch vedrech nebyl/, tak už ani příliš nehýřím aktivitou a nevydávám se na žádné rozsáhlejší výlety a akce. Tak to bylo ode mne letem světem, i když bych tady mohla /kdybych tedy mohla :-))/ sedět u netu ještě hodně dlouho. Takže se mějte krásně, držte mi palce a já doufám, že až se ozvu příště, tak už jako „rozdvojená“ maminka. Zatím papa.
Bazalka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.07.03 19:37

Ahojky holky,
tak se opět po dlouhatánské době hlásím už s Cipískem spokojeně spícím v postýlce :)))
Zuzko, díky ti moc za to, že si začala s tím deníčkem, až se trošičku rozkoukám, tak další napíšu, vždyť mám tolik novinek :))
Ještě jsem vůbec nestihla kouknout do staršího deníčku, každopádně vím, že si o narození našeho Tomáška určitě referovala.
Takže ještě jednou už ode mě - dne 16.07.03 v 6,00 p­řesně po 6ti hodinách se nám narodil Tomášek - 51cm a 3kg. Bohužel jsme to měli oba docela dost těžké - já to moc nezvládala a ještě ke všemu jsem prý byla děsně úzká, takže Tomáškovi to na svět moc nešlo a nakonec se chudinka nalokal plodové vody a když vyšel na svět tak nedýchal :( Teď už je vše snad v pořádku, ale když jsem se to dozvěděla, tak jsem z toho byla vážně zoufalá. No jak ale říkám, je toho spousta, takže vše napíšu v deníčku.
Jinak ale prospíváme bravurně. Tomášek od pondělka, co nás pustili z porodnice do včerejška, co jsme šli do poradny, přibral 160g, takže už jsme překročili porodní váhu o 140g, což si myslím že v 7 dnech jde. Jsem strašně moc ráda, protože kojení mi bohužel ze začátku moc nešlo a já měla strach, aby mi ho nezačali přikrmovat, ale zvádli jsme to a teď nám to jde na jedničku. Jen je problém, že Cipis vždy u kojení usne a už ho nestihnu dát k druhému prsu, ale to se snad časem taky naučíme.
Taky musím zaklepat - boj s prdíkama zatím vyhráváme, Tomášek prdí že by se dospělí chlap nemusel stydět a bolení má jen málokdy. Takže musím zaklepat - zatím to jde.
Ale můžu říct, že děcko je opravdu bomba do domácnosti. Jsem doma od pondělka a zatím nevím, kde mi hlava stojí a to opravdu Cipis je hodňoučký, takže převážnou část dne spinká, ale já stejně nějak nestíhám a pořád se nemůžu vzpamatovat. No snad to ale brzy překonám a taky se už trošku zaběhnu.
Tak to by asi prozatím stačilo.
Mějte se tu zatím moc krásně a já doufám, že už se brzy zaklimatizuju a budu schopná psát víc a častěji.
Tak pa a pusinku všem miminkám v emiminu posílá Market a Tomášek 8dní

Marketkova
Kecalka 112 příspěvků 24.07.03 19:58

Ještě jednou se hlásím, tentokrát už přihlášená :))
Jen tak v rychlosti jsem prolouskala starší deníčky a chci všem moc poděkovat za gragulace, škoda že v nemocnici nebyl internet, tak jsem si pobrečela alespoň teď. Zuzko ještě jednou díky moc za zveřejnění.
Aprilmouse - opravdu smekám že si to vše zvládla. Můj porod byl taky dost těžký, ale určitě né tak hrozný jako tvůj. Taky jsem omdlívala, zvracela a já nevím co všechno a docela dost proklínám doktora, že to vše neukončil taky císařem, pak by se mi Cipísek nepřidusil. No nejhorší už máme snad za sebou a snad už bude vše fajn, i když pořád si vyčítám, že jsem to nezvládla a Cipísek měl tak ošklivý příchod na svět :(
Tak se zatím mějte a já zas brzy napíšu.
pa market

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 24.07.03 20:07

ahoj!
Deti z Bullerbynu jsem kdysy straaasne davno cetla :o))) Ja si spis pamatuju ta klucici jmena: Lase, Bose a Ole, ne? Uz je to tak davno… Ale malem me to dojalo, jak jsi mi tu knihu pripomela. Od urciteho veku me dojimaji vsechny vzpominky na detstvi :o)))
A Kerstin je kazdopadne nadherne jmeno!
 Zuzka

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 24.07.03 20:15

Čau Nikky!

Tak jsem si vzpoměla, že se furt bavíme o miminkách a vůbec jsem se nezeptala na tebe! Jak teď vypadáš po porodu? Není z tebe bez bříška jen kost a kůže? Kolik jsi tím porodem schodila kilo?

Jareček je fakt super :o)) Když to o něm tak píšeš, tak mě třeba časem přesvědčíš, že budu chtít ještě jedno mimčo :o)) Zatím tedy o tom nechci ani slyšet :o))

Já už jsem nebrala HA spoustu let před těhotenstvím, měla jsem migrény, tak ji asi nebudu brát ani teď. No uvidíme časem. Ale existuje speciální pro kojící matky, s nižším obsahem hormonů (teď hned si nevzpomenu na název), tvůj doktor ti určitě poradí.

S tím krvácením jsem to měla taky. Dokonce jsem už vyndala vložku a pak jsem ji tam musela dát zase znova :o((( Četla jsem o tom ale už před porodem u „starších“ mamin, že to měly taky.

Pozdravuj Vendulku od Valušky!!! Obě mají přezdívku přísavka :o))) (mimo jíné přezdívky)
 Zuzka

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 24.07.03 20:20

Ahoj Adi!
Nestuduju medicínu - jako že nebudu doktorka. Na medicíně studuju bakalářský obor ošetřovatelství. Budu sestra vysokoškolačka, pro kterou naše legislativa zatím pořád nemá uplatnění, pokud se páni poslanci nerozhoupou. Teď se vstupem do EU snad máme naději. Takže studuji s takovýma nervama a zatím pořád nevím, zda to k něčemu bude :o(( Jsem blázen, co?

Taky škytáme, přesně jako to píšeš ty i Sluníček. Asi jsou mimča na krkání ještě malá. I když Val někdy začne škytat právě po velkém krknutí, tak já nevím… V noci někdy usne bez krknutí a pak krká až před dalším jídlem. No hlavně žě žije a přibírá. Je to holt věda!
 Zuzka

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 24.07.03 20:25

Šárko,
na bříško začnu zítra - to mi končí šestinedělí. Asi jen normální běžné cviky, nic speciálního. Kdoví, zda na to budu mít vůbec čas. Kdyžtak se teda ED zeptej a dej mi pak vědět, taky mě to zajímá. Už jsem zhubla všude, ale břicho mám pořád. Je ale takové poloprázdné a vnitřnosti se mi tam úplně hýbou :o))) Už abych ho zpevnila!

Jo a u té zkoušky byla ta babizna ( i když je mladá), co se minule divila, že nepojedu na zkoušku, když mám termín porodu. A ještě arogantnější pan docent. No nic, už je to pryč. Čekají mě další arogantní páni zkoušející, tenhle semestr máme na ně smůlu. Jindy to tak hrozné nebylo.

Pa pa
Zuzka

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 24.07.03 20:30

Ahoj!
Vítám tě!!!
Hlavně si nic nevyčítej!!! Každý to zvládl, jak mohl. To se mi to říká, co? Já vím, sama jsem měla depku, že jsem to nezvládla, že jsem ji neslyšela plakat apod. Však jste to četly. V šestinedělí to bude s psychikou hrozné,ale nepropadej tomu! Teď už vím, že to přejde.
Nemusíš děkovat, ráda jsem všechno napsala a budu psát deníček, než budeš OK, pak se začnem střídat. Opravdu teď budeš mít jiné starosti, to mi věř :o))
Pa pa a držte se!!!
 Zuzka

aprilmouse
Kecalka 414 příspěvků 24.07.03 21:29

Ahojky holky a děťátkové! :-)
Konečně jsem se zase trošku utrhla. Jiříček je úplný andílek, fakt jsem překvapená a hrozně šťastná, že takový je. Pořád spinká, musíme ho na jídlo přes den budit - no není divu, u nás doma je krásný chládeček, to se mu to spí! Ven jsem s ním dneska šla až po šesté, protože jsem ho vůbec nechtěla tím vedrem trápit, chuděrku.

Akorát strašně nesnáší koupání, to je jediná věc, při které vyvádí a pláče, ale prso v tlamičce funguje stoprocentně uspávacím způsobem :-)

Jediný problém - a to docela velký - mám já. Asi před 3 dny mi vyrašily v puse 3 afty a nemůžu vůbec jíst a moc ani mluvit. Což o to, mně dietka neuškodí, ale mám strach kvůli malému, všude čtu, že se tím kazí mlíko. Moje strava za poslední tři dny je asi tak každý den dva talíře polívky vývaru a pak koktejly z mlíka, borůvek a různého ovoce. Je to hrůza, strašně mě už z toho bolí všechny zuby a taky hlava.
Nemáte nějakou babskou radu na afty? V lékárně jsem koupila Herbadent a manžel mi to maže, chutná to jak hodně silnej fernet :-) ale nevím, jak moc to pomůže.

Jinak 6tinedělní deprese jsou teda síla, ten první den s afty jsem dvě hodiny brečela na talířem jídla, které jsem prostě nemohla jíst - a litovala jsem se, že umřu hlady atd. Už se těším, až se překulím za to :-)

Kočky si na Jiříčka celkem zvykly, i když každý den máme za dveřmi ložnice hovínko (to máte za to, že se tam zavíráte). Snad se to taky nezhorší!!

Líbněte za mě mrňousky a hezký zbytek večera

Aprilmouse a Jiříček - přísavka :-)

Adina
Kecalka 127 příspěvků 24.07.03 21:36

Ahoj miminečka a maminečky ,
děkuju za rady a porady,ostatně jako vždy.
BAZALKO,držím palce,abyste to už měli s miminkem za sebou,chápu,že být poslední je pěkně nepříjemný,tak na tebe myslím.
Jinak dnes jsme byli koupit polohovací lehátko,je moc krásný a doufám,že se v něm myšákovi bude taky líbit.Zítra jdeme do poradny,tak jsem zvědavá,kolik jsme přibrali.Podezřívám Adámka,že se mu díky našim kojícím maratonům začíná dělat druhá bradička :-))))
ZUZKO,tak tedy gratuluju ke studiu na sestru bakalářku,jak víš,jsem taky sestra ,tak přesně vím,oč jde.Navíc jedna moje kamarádka a býv.kolegyně to taky studuje,takže vím,jak moc to je náročný.Je jasný,že když ty docenti a profesóři učí taky mediky,nemají míru a chtějí po všech to samý…no prostě jsi šikula.
MARKET,ještě jednou gratulace a je fajn,že už jsi s náma.Tomáškovi pusinku.

Pro dnešek končím a přepínám
AdinaM a Adámek 12 dní

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.07.03 21:40

Ahoj holky a miminka!

Blahopřeji moc Zdenikovi ke dvojčátkům a taky Klárce k narození Karolínky.

Zuzko Tobě gratuluji ke zvládnutí zkoušky z chirurgie. Taky jsem zdravotník a obdivuju, jak jsi se mohla na zkoušku připravit pár týdnů po porodu. Já jsem ráda, že zvládám všechno kolem Lindy, domácnost a taky blížící se nečekané stěhování.

Markét a Tomášku - dobře se doma zotavte po tom náročném porodu!

Mějte se všechny moc krásně a příště snad napíšu víc.

Ahoj Katka a Linda

Nikky
Kecalka 336 příspěvků 24.07.03 22:14

Ahoj holky,

to jsem ráda že s tím krvácením je to normální, to jsem poprvé neměla. :o)

Ty jsi měla z HA migrény? To mi ani neříkej, já je mívám a to HA neberu. Používali jsme prezervaiv, protože jsme věděli že budem chtít ještě jedno miminko a chtěli jsem aby jsme mohli zadělávat hned a ne čekat po vysazení HA. Víš!
Ale mě nešlo o HA celkově, to vím jakiou bych brala. Šlo mi o Ha při kojení. Slyšela jsem jen o Exlutonu, ale chtěla bych větší výběr. :o))) Jsem hrozná!

Tak s tou váhou tě zklamu. Ještě jsem se nevážila. Zvážím se až u doktora zhruba za dva týdny, abych se vážila na stejné váze.
Ale kost a kuže nejsem. To je vidět i na té fotce. Bříško ještě mám a pěkný. A zdá se mi, že jak jsem měla v těhotenství nechutenství, tak teď při kojení bych sežrala vola jakej mám hlad. Ale to nevadí, až dokojím tak na:,–(ím na pár měsíců dietku a bude to zase OK! Jako u prvního.
Ale doufám, že budu kojit co nejdéle, klidně budu jak bečka, hlavní je kojení. A u mě dvojnásob, to aby malá získala protilátky a neměla tu mojí protivnou alergii. :o(((

Tak teď dost o mě.

Přísavka - Vendulka posílá pusinu Přísavce - Valušce! :o)))

Včera večer zase spala 7 hodin. od 21:00 do 4:00. :o) Snad jí to vydrží. Když ne tak se nic neděje. :o)

Ahoj NIkol a Vendy

Nikky
Kecalka 336 příspěvků 24.07.03 22:30

Ahoj,

bohužel tě nepotěším. Já měla ty afty taky. Natekly mi dásně a bolela mě celá půlka obličeje a hlava, při polykání mě píchalo v uchu, mluvit jsem nemohla ani jíst. No hrůza.
Jídlo jsem řešila jak píšeš i ty polévkami a abych měla něco energetického kvůli mlíčku, tak jsem jedla různé sladké méčné výrobky (pudinky, Bobíky, jogurty a tak)
Byla jsem taky zoufalá, a trvalo to něco přes týden a ještě teď je ta strana cilivá.
Sáhla jsem dokonce párkrát po Paralenu! :o(
Pomáhaly mi i teplé obklady a nebo jsem si tvář netřela něčím pálivým ( protože jsem doma nic neměla, použila jsem Vendulky gel na bříško:o))))

Tak se drž holka ať tě to brzo přejde.

Nikol a Vendulka

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 25.07.03 09:30

Ahoj!
No jo! Exluton a já si nemohla vzpomenout ( to je ta moje potíž jak jsem psala, že mi asi vzali při císaři i půlku mozku). No myslím že tě zklamu, ale jiný není. Nebo leda nějaká novinka o které nevím.
Já mám migrény taky i bez HA. Jenže dřív jsem měla dva druhy migrény: jednu hormonální a jednu od krční páteře. To mě pak bolela palice pořád.
Někdy se mi ještě i po vysazení HA stalo, že mě chytla migréna před měsíčkama a pak jsem je měla silné a silný předmenstruační syndrom,ale to jen občas. To horší je ta krční páteř. Naposled mě to chytlo po porodu, jak jsem musela ležet.

My jsme dřív používali kondomy a asi budem i dál. Ani jednomu z nás to nevadí.

Já mám myslím ještě navíc pět kilo. Vážila jsem se naposled u našich minulý týden. Uvidíme na váze u doktorky. Mně by těch pět nahoře ale vůbec nevadilo. Spíš abych shodila to vytahané břicho! A žeru taky! To asi patří ke kojení :o)))

Ty jo! Jak to děláš, že Vendy spí tak dlouho? Poraď! Val pije přes den po 2 - 3 hoďkách a v noci po 3 - 4. Někdy vydrží 5, ale ne vždy. Naštěstí ona zas pije krátce, jen 5 - 12 minut, tak to docela jde. Jenže někdy jí v noci chytne to, že už je vyspinkaná a chce koukat a povídat si.
Jenže to já už nespím :o( Třeba dneska: vzbudila se ve třičtvrtě na čtyři na kojení a už nespala, tak jsem jí dala v šest znova napít a pak teprve trochu zdřímla.

Dneska budu slavit konec šestinedělí. Huráááá!

Ahoj Zuzka a Valuška - dneska šest týdnů!

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 25.07.03 09:39

Ahoj!
Taky to znám, ne teď, ale dřív, když jsem pracovala na jednom rizikovém oddělení. Asi nám tam pěkně zrichtovali imunitu :o( Kolikrát jsem myslela, že umřu hlady.
Já jsem dokonce chodila k zubařce na ozařování laserem. Ale každý zubař ho nemá, zkus mu zavolat. Pak jsem měla mastičku na recept - Solcoseril dental. Ona ale na tom blbě držela.
Ten Herbadent je myslím rozumný. Taky jez vitamíny, hlavně béčka, nejlépe Pyridoxin.Nebo nějaké ty vitamíny pro kojící. No a já si ještě kupuji Septolete - takové zelené cucací tablety na bolení v krku. Dám si je v puse na tu aftu, je to sice nepříjemné,ale je to desinfekce a aft je virového původu, tak to pomáhá.
Hlavně nepusinkuj Jiříčka, ať to nechytne!
A depka přejde, vydrž!
Dneska budu slavit konec šestinedělí. Kdybych mohla, tak se pěkně zpráskám :o))))))))) Ale to by naše malá přísavka asi koukala, co jí to tam teče za lihoviny :o))))
 Zuzka

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 25.07.03 10:03

Ahoj!
Tak jsem odpověděla kdekomu a teď ještě všeobecné informace :o))
Včera jsme byly na šestitýdenní prohlídce. Valuška už má 4640 g a 55 cm! Domů jsme šli s váhou 3350g. Ty dvě brady a pneumatiky na stehýnkách nám už asi nikdo nevezme :o)) Doktorka pořád říká, že je to u kojených dětí normální, tak jí budu věřit :o)
Byla tam maminka se čtrnáctidenní holčičkou. Ta vážila stejně, jako Valuška, když jí byly dva týdny. Tak tam ty naše holčičky ležely vedle sebe nahaté a já jen zírala, jak je vedle té druhé Valuška ohromná!!! Pořád mi připadala jako malé miminko a teď jsem měla možnost srovnání! To je hrůza, jak ty děti rostou, za chvíli půjdou do školy a my už budeme jen stárnout?. :o))))

JANICE, víš o čem přemýšlím? Nemáte nad postýlkou nebesa? My jo a já si říkám, zda jí to nevadí. Nebo si taky říkám, jestli si tam v ložnici v postýlce nepřipadá opuštěná.
Ta nebesa bych nerada sundávala :o( Šila jsem si je sama a jsou mojí chloubou. Jsou bílozlatá a vypadají jako svatební šaty :o))) No kdyby nebylo zbytí, tak je sundám, ale asi se slzou v oku :o)))
My máme po tbc to místo zaschlé, nehnisá to. Upozorňovali, že to ale hnisat může.

HOLKY, taky vám nabízejí tu očkovací vakcínu, která nedělá takové reakce u citlivých dětí? Jenže jsou to tři dávky a jedna je za tisíc korun :o( My teda tisíce navíc nemáme, děláme oba ve státním, tak nemusím říkat, jak to u nás s penězi je. U mě ani u manžela není v rodině nikdo alergik a Valuška zatím taky na nic nereagovala špatně. Ale zase aby jí náhodou nebylo špatně?. Já pořád nevím. Co vy na to?

BAZALKO, tak to zvládnětě i s rozbitým mobilem a už dejte zprávičku, že je mimi na světě!

KATKO, co ty děláš jako zdravotník? Taky sestru? Já se trochu učila už před porodem. Na ty další se už ale musím učit teď. Naštěstí už líp zvládám. Jaké stěhování? Jdete do lepšího? Pochlub se!

Jak už jsem se někomu zmínila v odpovědi, budu dneska slavit konec šestinedělí! Hurááá! Poslední dva tři dny je mi fakt dobře, veselo a lehce. Až se divím. Ťuk, ťuk, ťuk ? ťukám na všechno možné, ať to nezakřiknu. Už i začínám přijímat návštěvy okukující Valušku :o))))

Tak čau, však já se tu za chvíli zase objevím :o)
Zuzka a Valuška 6.t

janice
Kecalka 458 příspěvků 25.07.03 10:48

Cau Zuzko,
nebesa nad postylkou mame taky a taky bych je nerada sundavala. Mne je jasny, ze Vilík nechce bejt v pokojíčku sám. V noci to snáší, protoze je tma tak jako tak.Akorát to usínání nám zatim moc nejde.Snad je to tema vedrama.V noci potom uz usne docela dobre, ale ráno tak kolem 5 hodek, kdyz uz je svetlo, tak řve jak tygr, takže většinou únavou vyměknem a dáme si ho mezi sebou do postele, pěkně peřinu až po krk a to pak jeste tak hodku vydrží. Někdy spí a někdy jen tak kouká.
Tu vakcínu nám ještě nenabízeli.Přiznám se, že peníze by pro nás problém nebyly,ale myslím, že to je trochu reklamní tah, přeci jenom jsem nějakej ten pátek dělala na lékárenký distribuci.Sice vůbec nevim, o co jde, ale moc bych za to nedala, že to bude to samý jako ta původní vakcína, akorát od jinýho výrobce bez smlouvy s pojišťovnama. Uvidím, co mi Dr. ve čtvrtek v poradně řekne. Přijde mi docela rozumná. Tak jsem při tom psaní ukomíhala tu naší sirénu ke spaní, tak jdu něco dělat.
Pa Janice + Vilík
P.S. jestli máte někde poblíž DM drogerii a přinesete tam rodný list mimča, tak dostanete takovou knížečku s kupónama na slevy při koupi různejch dětskej potřeb a něco je tam úplně zdarma. Ne že by to byla nějaká bomba, ale kdo Vám co dá dneska zadarmo,že???

karla1
Stálice 83 příspěvků 25.07.03 13:29

Ahoj holky,

tak se hlásím po dlouhé době, měli jsme teď dost lítání a zařizování, protože se chystáme stavět a úřady jsou holt úřady. Naštěstí už máme všechno po kupě, ale byly to nervy, když jsem čekala ve frontách a sledovala čas, který mi zbýval do dalšího kojení… Naštěstí jsem tady měla na pomoc mamku, která měla dovolenou a Vendulku pohlídala. Ale to už bohužel zkončilo, teď jsme tady doma dvě chudinky opuštěné :-)

Šárko a Janice, s těma extra plínama kvůli kyčličkám- my na jednorázovku dáváme jednu naširko (brzy začnu dávat 2, protože fakt děsně rychle rosteme) a uchytím to šátkem přeloženým do trojuhelníku, ten široký konec má Vendy pod zádíčkama a obtočený kolem pasu a ty dva dolní cípy jí protáhnu mezi nožičkama. Celý se to potom uchytí takovou širokou gumou, na jejímž konci jsou našitý 2 podvazkový úchňapky… Nevím, jestli to z tohohle popisu pochopíte, ale funguje to strašně dobře, a v tom šátečku vypadá Venďa děsně šik (dávám jí ho přes bodíčko navrch). Tu gumu s těma úchňapkama mi mamka ušila asi za minutu… A i v těchhle vedrech má Venďa prdýlku bez jediný zapářky (ale měly byste vidět ty šílený potničky všude jinde po těle- vypadá chudinka jako zanedbanej pubertální houmlesáček s beďákama…)- nevíte, pomáhá na ty potničky třeba zásyp? To jsme ještě nezkoušely.

Jinak Janice, jak ses ptala na váhu, tak naštěstí hned týden po porodu jsem byla na své předtěhotenské váze, ale že by břicho bylo krásné štíhlé vypracované a pokud možno s vyrýsovanými svaly, tak to pochopitelně není :-). V pase mi zbylo navíc asi 5 cm, to je ta vytahaná kůže… Měla jsem tendenci cvičit, ale porodní asistentka, co se na nás byla podívat, se mi zapřísáhla, že i bez cvičení se to všechno nejdéle do 3 měsíců vstřebá a budu úplně jako dřív- takže jí radši věřím a neřeším to, do všeho předtěhotenského se vejdu (teda pouze do kalhot a sukní- jakákoli zapínací košile či svetr na mě praská ve švech- to kojení děla s ňadry divy :-)) a chybí mi tím pádem motivace… Kdyby ste ale holky některá měla zaručené triky na ploché břicho, sem s nima, zkusila bych se vybičovat …

Adino - jenom potvrzuji, že škytka těm mrňouskům opravdu nevadí, takže nebuď z toho vynervovaná, jenom trénují bránici.

Zuzko - taky gratulace ke zkoušce, seš žena hrdinka! Ptala jsi se na tu očkovací látku s příplatkem, mám známou doktorku, která pracuje v tomhle oboru a tak se jí zeptám, jestli to má cenu si připlatit nebo ne a dám vám vědět.

Jinak se máme prima, dneska máme měsíční výročí, tak si postavím na prso při kojení 1 svíčku (jako na dort-chichi). Přidávám se k těm šťastnějším mamkám, Vendulka taky téměř nebrečí (jenom když má prďousy a nebo když se moc dlouho loudám s přistavením prsa :-), ale i tak je to teda náročná služba.

Holky, už těm miminkům ukazujete nějaké obrázky z knížky, nebo jim čtete a tak? Já s ní zatím jenom chodím po bytě a mluvím na ní a zpívám jí (nechápu to, ale opravdu se jí to vytí líbí), ale jinak zatím nic- tak abysme nic nezameškaly. Zkoušela jsem jí položit pod takovou tu hrazdičku se zavěšenýma hračkama a už jsem se radovala, že se zahleděl na pejska, ale pak jsem zjistila, že kouká za světlem do okna a pejsek je jí dost ukradenej…

Tak to je zatím vše, nějak jsem se rozjela, musím se jít odměnit Milkou s jogurtem- pro kojící matky ideální svačinka, ne?

Mějte se moc prima a hezky si to s mimčama užívejte.

Karla a Vendul - dnes 1 měsíc

kokina1
Nováček 7 příspěvků 25.07.03 16:15

Ahoj holky,jsem siceš z deníčku od Veroniky,ale pouze zkusím poradit.Nejdříve o antikoncepci.Po dceři před 6-ti lety jsem brala při kojení exluton a kojila jsem 14 měsíců.Teď po synovi(11.3.2003)mám injekci,už druhou(DepoProvera) a zatím taky v pohodě.K těm plenkám.Oběma dětem jsem dávala jen papírové plínky a na noc na pemprsku jednu látkovou a na to normální kalhotky na suchý zip.Měli jsme to mít pořád a tři pleny,ale mě to připadalo,žeby to mimčo leželo hlavou dolů.Před měsícem jsme byli na nožky a v pohodě,doktor řekl,že nevidí důvod,proč dávat široké balení,že to má Ríša v pořádku,ale v té zprávě je stejně pozn.široké balení.Tak si myslím ,že to už píšou tak nějak ze zvyku.A nezlobte se ještě k tomu očkování.Byli jsme po prvé až ve 4 měsících,před tím nám brali pro jistotu krev a taky nám Dr.doporučila to lepší očkování.Tak jsem to konzultovala s tetou,také pediatr,a ta mi řekla,že je to podle ní zbytečné,alespoň na poprvé.Žeby to spíš doporučila po nějaké bouřlivé reakci.Tak jsem se ptala naší DR.a ta mi řekla ,že nám to navrhla z důvodu,že Kačenka(dcera)pro­dělala před rokem černý kašel a může mít ještě něco v sobě. A v té vakcíně,jmenuje se Infanrix Hib,je prý nějaká nová kultura toho černého kašle.Nejsem odborník,takže píšu jen co mi řekly.Takže jsme malého očkovali tou „lepší“ vakcínou a bez problémů,ale to může být i psychická záležitost.No tak se mějte pěkně a ať vám rostou miminka.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.07.03 17:58

Ahoj maminy,

tak mám teď chviličku čas, protože Linda je vyspinkaná a napapaná a v klidu si na mě leží a prohlíží si okolí. Dneska nemohla přes den nějak usnout, asi jí trápilo bříško, ale odpoledne se konečně pořádně prospala. Doufám, že bude spinkat dobře i v noci. Většinou se vzbudí po 3 nebo 4 hodinách na jídlo a pak spí dál. Hlavně aby jí to vydrželo.
Zuzko - uhodla jsi to, jsem zdravotní sestra, i když jsem ten obor před časem opustila, ale myslím, že se do zdravotnictví zase někdy vrátím. Stěhovat se budeme příští týden. Bydlíme v pronajatém domku u Mladé Boleslavi a jsme tady hlavně kvůli manželově práci. Ale teď Zdeněk mění zaměstnání, tak se stěhujeme do domku k mým rodičům k Příbrami, kde máme zařízený byt a kam jsme jezdili v poslední době jen na víkendy. No jsem zvědavá, jak nám to tam bude klapat.
Taky jsem se chtěla zeptat, jestli někdo z Vás nebude chodit s miminkem na plavání. V Příbrami to bohužel zrušili, tak budu muset sehnat něco v Praze. Nemáte někdo nějaký typ? Na internetu už jsem pár kontaktů našla, ale pořád nevím co vybrat.
Holky už budu končit. Dám Lindu do šátku a půjdeme něco dělat na zahradu.
Mějte se všechny krásně a hezký víkend.

Ahoj Katka a Linda

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 25.07.03 19:56

Ahoj!
My budeme chtít plavání určitě. Jen já asi budu mít trochu problém. Já se bojím vody a neumím moc plavat. Proto chci, aby Valuška znala vodu od malička a nebála se jako já. Bude s námi chodit i taťka, tak to snad zvládneme.
Zrovna dneska tu byla kámoška a ukazovala mi video z týdenního pobytu. Je to úžasné.
Ona už má půlročního kluka. Plavou s Plaváčkem. Nejdřív k nim chodila instruktorka domů a teď půjdou na bazén. Taky teď byli celá rodina na týdenní dovolené s programem pro děti i rodiče (v Hrotovicích). Když jsem viděla to video, tak je to úplně super.
Jak jsme se tu holky bavily, že bysme se někde všechny sešly na dovolené, tak tohle by bylo ideální.
Mrkněte na tento odkaz: www.plavacek-deti.cz
Valuška teď ještě při koupání pláče a chce dost teplou vodu, ale jen co si zvykne, tak si instruktorku domů objednám.
 Zuzka

SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 25.07.03 20:37

Ahoj holky,

tak se musíme pochlubit. Dneska jsme byli se Šimůnkem u MUDr. a přibrali jsme za týden 300 g. To znamená, že vážíme 3800 g. Já jsem měla takovou radost, že je Šimůnek kluk šikovnej a nebudeme muset přikrmovat. Tak snad už to tak zůstane a budeme jenom přibírat a přibírat. Teda tím myslím Šimona. Já bych potřebovala spíš něco shodit. Mám po porodu stále o 7 kg víc než před těhotenstvím. Celkem jsem v těhotenství přibrala 14 kg, 5 kg šlo dolů hned po porodu a další 2 kg tak nějak zmizely a teď čekám, co těch zbylých 7 kg :-(( Ani by mi to nějak nevadilo, protože si říkám, že je čas a nejde všechno tak rychle, jak by si člověk přál. Ale nejhorší na tom je, že neobleču žádné předtěhuoblečení. Vejdu se jenom do jedné džínové sukně (ta mi byla dřív větší) a pak ještě do těhuoblečků (ale ty se mi teda fakt nosit nechce). No, tak uvidíme, jak to bude pokračovat.

Ještě k tomu širokému balení. Včera jsem Šimonka navlíkla do jedné látkové pleny naširoko (dala jsem mu ji jenom přes jednorázovku a zapla jsem přes ni bodýčko a ono to drželo) a chudinka byl celý mokrý (spocený). Tak si nedovedu představit, jak by asi vypadal se 2 plenami a ještě přes to dávat něco dalšího jako neprodyšné igelitové kalhotky, aby to drželo. Tak jsem se dneska ptala u MUDr., jak to teda mám praktikovat. A tam mi řekli, že na ortopedii říkají každému, aby balil mimčo do plen naširoko, i když jsou v pořádku. Prý se nic nestane, když mu tu plenu dávat nebudu. Tak teda nevím. Řekla jsem si, že mu ji občas dám, ale až nebude takové vedro, aby se neupekl.

Na plavání pro miminka se juknu, taky mě to zajímá. Od kdy tak, holky, plánujete, že budete chodit s mimískama plavat? Tak od 6 měsíců nebo dřív?

Mějte se krásně.

Šárka + Šimonek

janice
Kecalka 458 příspěvků 25.07.03 22:24

Čau holky,
k tomu plavání: my chcem chodit už od září. S manželem se dost potápíme a tak chcem začít co nejdřív, aby si Vilík zvykal na vodu . Docela dobrý články jsou tady v Tématech - Plavání kojenců.
Možná, že někdy na podzim by nám mohlo vyjít se někde na pár dní sejít. Myslim, že by to bylo super. Teda já bych jela klidně i dřív, ale jsme tady se Zuzkou snad „služebně“nejstarší a tak abyste měly i ostatní vyprďákovaný a aspoň trochu životem zaběhlý miminečka. Tak co vy na to? Kdo je pro? Máte nějaký tipy?
Tak jdu spát, mějte se fajnove a dobrou noc
Janice + Vilík

Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 26.07.03 09:38

ahojky holky,
tak se konecne dostavam k pocitaci i kdyz janula prave prestava brecet a mates se prave prisal a spokojene pije… je to docela o zivot. holky jsou naprosto uzasny, rekla bych i hodny ale zaberou cely den. musime si jeste hodne zvykat. jedna se uklidni a druha zacne lumpacit. ale to ma vsechno cas. snazim se to brat v klidu a hlavne cerpat silu.
jak tak sleduju problemy s prdikama mame vsechny, holky se snazi ale nekdy to proste nejde ven ani omylem.a to mate slyset ty sireny!!!
nevite co by mi pomohlo na zlepseni krevniho obrazu, na porad mirne zezloutla mimca a zda se mi ze jim porad tece z ocicek???

co poporodni vaha?? mam vsechno dole ale bricho mam dost skaredy..zustal takovy povysly vak pokryty ztmavlyma strijema…snad se to zlepsi, snazim se cvicit sikmy svaly, dno panevni ale to jde jen kdyz mam chvilku a to zase radsi spim..jojo budeto beh na delsi trat..

moc vas zdravim i mimca uzivejte si
zatim ahojte

zdenik+ 2 bambulky

Nikky
Kecalka 336 příspěvků 26.07.03 14:44

Ahoj Zdeníku a holky,

dodatečně gratuluji.
Nějak mi unikl článek kde se hlásíte mezi nás rozdvojené, v tvém případě roztrojené! :o)

Jak že se ty tvoje kočičky jmenují???

Ahoj Nikol a Vendulka 5 týdnů

Nikky
Kecalka 336 příspěvků 26.07.03 14:49

Ahojte,

tak jsem se zvážila dole u sousedky a na její váze mám 5 kg dole, tak ještě uvidím co my ukáže váha u doktora.

Nechám si teda napsat asi ten Exluton. A nebo uvidím co my nabídne, mám takový pocit, že i některé drahé prášky jsou vhodné při kojení třeba Logest nebo Diana!
Ještě se optám.

S naší Vendy jsem to zakřikla, 7 hodin spala v noci jen 3 dny a dnes zase po 5 hodinách se napila a pak do rána po 2 hodinách. Ale bolelo jí dost bříško, tak uvidíme.

Ty se máš já musím ještě přes týden vytrvat v nervácích, než mi skončí šestinedělí.
Už jsi objednaná k doktorovi?

Ahoj Nikol a Vendy

janice
Kecalka 458 příspěvků 26.07.03 16:41

Ahoj Zdeniku,
na odbourání novorozenecké žlotenky je dobré vystavovat miminka dennímu světlu. Samo, že ne na slunce a už vůbec ne hlavičku, ale v porodnici nám radili nechat mímo jen v plíně a dát k oknu.
Tak se měj a máš můj obdiv, že všechno takhle zvládáš.
Pa Janice+ Vilík

aprilmouse
Kecalka 414 příspěvků 26.07.03 17:12

Ahojky Zdeniku,

teda taky musím uznat, všechna čest, že to zvládáš, zrovna včera jsme si s manželem říkali, jak by to bylo vyčerpávající mít dvojčata!

Jinak my máme úplně ty samý problémy, žloutenka stále očividně trvá, je pořád žlutooranžovej, taky má očička žlutý vevnitř chuděra. A my máme takový tmavý byt :-( Tak aspoň chodíme ven, když není nejhorší hic. A to očičko se mi líbí čím dál tím míň, sice máme jít do poradny až příští týden, ale v pondělí zavolám doktorce, teče mu z něho hnis.

Jinak máme aktualizaci na Jiříčkově webíku - jiricek.nethou­se.cz - podívejte, jak se nám fešák vylízal :-)

Dneska jsme se poprvé vyspali - Jiříček spal v noci celých 7 hodin v tahu - no řeknu vám, že dlouho jsem se takhle dobře nevyspala, hned jsem veselejší a optimističtější.

Ad afty - dneska konečně můžu zase jíst!! Hurá! Nevím, co konkrétně pomohlo, ale možná ten Herbadent, koneckonců je to asi pěkný driják

Pozdravujte mijášky
Aprilmouse a Jiříček

Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 26.07.03 17:47

ahoj holky,
diky za gratulace. holky se jmenuji Martinka a Janula. prave jsem je po peti hodinach uspala a soupla na balkon..teda byla to fuska dostat tam kocar. musela jsem ho cely rozebrat a na titernem balkone zase slozit. bohuzel holkam se to na prvni pokus nelibilo a tak jsem nachodila asi 100 km po byte stridave s jednou a pak s druhou, chvilemi s obema v naruci. budu mit pekny svaly!!
taky se mi zda ze se u matyska oko zhorsuje..nastesti jdeme v pondeli do poradny.
vite co se mi strasne libi, jak se ty mimca umi pekne sklebit hlavne pred usnutim. nekdy uplne prskam smichy.

holky jdu se jeste rychle natahnout a doufam, ze mimca mi dovoli psat casteji.
mejte se

Zdenik a Mates a Janula

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »