MARKÉT a Tomášek x ZUZKA a Valuška - 6.díl

Rodičovství

Ahojda! Myslela jsem, že se bez vás zblázním! Čtyři dny nešel net a já byla jako bez nejlepšího přítele. Ze soboty na neděli jsme byli poprvé stanovat. Zvládali jsme to docela dobře. Jako na potvoru bylo v noci 10C :o(( Valuška byla nabalená jako malý Eskymák :o))) Spokojeně spinkala. Tělíčko měla teplé, ale ručičky děsně studené i když měla rukavičky. Zjevně jí to nevadilo, jinak by ten náš teplomil řval.

HOLKY V KLUBU PRDÍKŮ, hlavně vy nové. Já piju tuto kombinaci: fenykl, anýz, kmín v poměru 3:2:1. Kupuju přímo koření, ne jako čaj. Někdo tu psal, že ještě do toho kopřivu. U nás to zabírá bezvadně. Já piju velký hrnek k večeru, aby byl v noci klid.

JO ADIKU, na to, že máš depku píšeš bezva zprávičky, vždycky se zasměju. Ty bys měla psát humorné fejetony! Dej se k novinám.

JANICE, moc ti to na fotce sluší! Já taky budu muset vyhrabat nějakou pěknou fotku, abych se vám předvedla. Ne jen nějakou momentku z koupání, kde jsem pěkně utahaná. Já mám vůbec pocit, že ty jsi z nás nejvíc v pohodě. Já si připadám jako troska a ty na té fotce vypadáš tak úžasně.
Jaký byl víkend! Neutopila ses při potápění? Už má Vilík svůj neoprén?

VERU, jelikož my Val do šátku nedostaneme a v klokance se divně kroutí, tak do místní zahradní restauračky chodíme se sedačkou. Sice se pronese, ale je to jen kousek.
Lidi čumí, no a co. Já tam chodila už s břichounem a to čuměli taky, když jsem se tam sotva dovalila.

NIKKY, je ti už lépe? Je mi líto, že mi nešel net a já ti nemohla hned poskytnout trochu útěchy.

ŠÁRKO, taky mě vždycky odrovnají vyčítavé pohledy Valušky. Mezi šíleným řevem vždycky na mě tak strašně koukne :o((

MARKÉT, ADI, napište mi prosím, jak cvičíte s nožičkama na kyčle. Já bych raději cvičila preventivně, když si hrajeme. Teď v těch vedrech nedávám větší balení pokaždé.

MARKÉT, mě už chytlo prso dvakrát. Já jsem to popisovala jedné mamince na její dotaz, tak ti to zkopíruji: ?Když se mi nalije prso, ztvrdne a hodně bolí, tak udělám toto: nahřeju ho co nejvíc snesu, pak ho dám Valušce vypít, pak ještě odstříkám co jde a začnu hodně ledovat, až mě ten mráz bolí. Už mi to dvakrát pomohlo.
Pozor ale, když začne prso bolet, tak to jde dost rychle. Jednou jsem do hodiny měla horečku 38,5C. Ale zvládla jsem to, jak jsem popsala. Do rána jsem byla OK.?
Přeji brzké vytvoření jamek a ať už se vám neopakuje to dušení!!! Někdy mám pocit, že se Valuška taky začne dusit, jak šíleně řve. :o(

HOLKY, na mě jde depka, protože nestíhám učení na poslední zkoušku ? gynekologie a porodnictví. Ale řeknu vám, my prahneme po informacích, ale spoustu věcí je lepší nevědět. Asi už nebudu mít nikdy mimino, protože těch komplikací! A hlavně po císaři :o(((( No snad to zase hned po zkoušce zapomenu!
Příští rok máme pediatrii, to budu furt Valušku pozorovat a bude mít všechny nemoce. Musím na to upozornit naši doktorku, jinak ji z nás klepne :o)

Valuška už nekadí tak často, už jen jednou, dvakrát denně a já teď nevím, jestli je to dobře nebo špatně. Prdíky jí jdou, tak se snad nic neděje.
Poslední dny si občas vezme mlíčko z obou prsů a občas chce i po hodině. Já četla, že růstový spurtík je ve třech měsících, my ho ale asi máme teď.
Ale jinak mi dělá radost. Už začíná koukat po hračkách. Oblíbila si takový sametový měsíček, co má v postýlce. On je totiž šíleně žlutý a takové jasné barvy se dětem líbí. Furt se směje a huláká na něj. :o)))
Jinak pokračuje naše inavaze na pusinku, morduje ji o sto šest a šíííleně slintá. Až jsem si říkala, že jí snad rostou předčasně zuby. Žádný jsem ale v puse nenašla. Prostě z ní jen tečou ?litry? slin.

Zuzka

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Nikky
Kecalka 336 příspěvků 18.08.03 22:19

Ahoj holky,

všem děkuji za slova útěchy. I já si moc dobře uvědomuji, že se to nejspíš potáhne déle. Nejhorší je že bratranci už je přes 18 let takže ho nemůžou nutit jít do léčebny musí chtít sám.
Vůbec si nedovedu představit jak to tam teta se setřenkou samotné zvládají.
Ach jo. Je mi to tak líto. :o(

Jinak je u nás vše v pořádku. Vendulka se směje čím dál tím víc a přes den je většinou vzhůru, ale v klidu. Kouká kolem sebe a povídá. :o) Její úsměv a pusinky od Jarečka působí jako lék na bolavou dušičku a rázem je všechno zlé zapomenuto a už je kolem mě jen radost a štěstí. Jsou to moje zlatíčka. :o)
V noci už spíme vždy 6 -7 hodin ale vydrží i 8 -9 hodin. Takže nám trošku vynahazuje tu nespavost přes den. Sice přes den skoro nic neudělám a byt mi připadá neustále jako po výbuchu, ale jak přije manžel z práce tak už to jde. Vezme jí na procházku, občas i s Jarečkem a to se to pak uklízí a vaří. Musím říct, že od chvíle co jsem celý den jen s dětmi a nemůžu dělat nic jiného než se věnovat Vendulce a Jarkovi, tak miluji domácí práce. :o))))

Adi - nic si z toho nedělej že usínáte u prsa, i náš Jareček tak usínal a Vendulka dělá to samé. I když po koupání a kojení je většínou tak unavená, že usne i v postýlce.

Zuzko - neboj se ty tu zkoušku určitě hravě zvádneš. Budeme na tebe moc myslet a držet ti palečky. :o)
Vendulka taky slintá a cpe si do pusy pěstičky. Dudlík je u nás pořád naprosto nepopulární a to jich doma máme haldu v různých materiálech, velikostí a tvarech. Tak asi zůstaneme u prsíčka a pěstiček.

Mě na malé nejvíc dojme když udělá takový ten obličejíček jako že natahuje a má oba koutky dolů a klepe bradičkou. :o) Kočička moje zlatá.

Tak zatím ahoj až bude zase chvilka času tak písnu.

Nikol a Vendulka zitra 8 týdnů

 
Adina
Kecalka 127 příspěvků 19.08.03 09:25

Ahoj holčenky,
dnes jsem se definitivně smířila s tím,že jsme tedy čestnými majiteli tříměsíční koliky- já říkám tříměsíční kolík :-((((,čímž ZUZKO děkuji za další týpek na další mňam pití.Já totiž tyhle anýzy a fenykly strašně nesnáším a teď piju jenom to.Mateřská láska dokáže opravdu divy.
No,takže prdíme,prdíme hore po dědině a já se zřejmě brzo ztratím bez funusu (jak říká můj tatínek),páč už skoro nic nejím.Hlavně piju Gravimilk,tak snad živin mám dost.Asi jo,protože miminkův podbradek utěšeně nabývá :-))
Jestli jsem stačila pochytit během té vteřiny to cvičení s kyčličkama,spo­čívá to v natažení nožiček dolu a následně kroucení s kyčlema dokola směrem ven.Ten „příjemný“ lékař se ani neobtěžoval říct jak často nebo dlouho,tak je to asi ad libidum.Já stejně zhledem k prdounům s Adamem takhle rajtuju skoro pořád,ale natahnout ty nožinky si teda moc nedá,spíš to pokrucování.
Hrozně mi mrzí,že to díťátko tak obtěžuje to zažívání,jinak by byl zřejmě velmi předpisový kojenec i s nočním spinkáním.Včera usnul u Nemocnice na kraji města a spal do půl třetí.Ovšem potom začalo hopsasá až do rána.Jak už jsem psala,naštěstí nepláče a asi ho to ani nějak nebolí,ale stráááášně nahlas tlačí a kroutí se a při tom se fakt nedá spát.A já se stejně do toho jeho úsilí začnu vkládat a vymýšlíme polohy a nahřejvání bříška atd.atd.Je mi ho líto,vždycky už už usíná,opuchlý očíčka a pak zase kroutění a
konec zvonec.
pište,já letím
pa A

 
Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 19.08.03 11:04

Ahoj!
Jsem tu znova.
Hele ADI, ?prdíme prdíme hore po dědině? je naše písnička! Máme na ní autorská práva :o))) To si od vás někdy vybereme :o))))
NIKKY, já taky miluju mytí nádobí :o))) Vrznu Valušu Liborovi a jdu řádit do kuchyně a jak mě to baví! Jen úklid pokulhává. Když nevařím (abychom neumřeli hlady), tak se snažím učit. Už aby to bylo za mnou, pak vygruntuju celý byt.
Jo a moldánky s koutkama dolů a klepající se bradičkou taky umíme :o))
HOLKY, já vám ještě chtěla napsat, jak jsme mluvily o plínách. Já začala ty Helen harper červené (igelitové tašky) používat. Řekla jsem si, že to zkusím. Jelikož Valuška s každým prdíkem do plíny něco nadělí, přes den přebaluji častěji, tak je dávám. Není vůbec opruzená ani otlačená (to jí víc otlačí Huggies). Asi to není obyčejný igeliťák. My máme v práci takové náplasti, vypadají jako igeliťák, ale jsou prodyšné. Na noc nebo na cesty ale dávám Pemprdy nebo Huggiesky, to bych ty laciné plíny neriskla. Takže kdo máte zásoby, zkuste to. Na den, kdy se víc přebaluje se to vyplatí. To víte, každá ušetřená koruna dobrá.
Ještě jeden intimnější problémek. Při kojení se šíleně zpotím v podpaží a nepěkně zapáchám. Vždycky se musím umýt nebo otřít ubrouskem na dětské prdýlky. Já se dřív nepotila, žádné propocené halenky nebo antiperspiranty neznám a teď tohle. Jo a taky mi nerostou v podpaží chloupky (jinde jo). Dělá mi to ale jen při kojení, tak nevím čím to je. Mé ?medicínské? znalosti toto neobsahují. Nemáte to taky?
Ahoj Zuzka

 
Slunicek
Kecalka 317 příspěvků 19.08.03 11:13

Ahojky holky!
Tak jsem se sem po delsi dobe dostala a prelouskala minuly denicek. Meli jsme tu minuly tyden na navsteve moje rodice, tak jsem inet vubec nestihala:-(( Kerinka se jim straasne libila, moje mama a tata byli porad namekko (prvni vnouce:-)). Zda se, ze jsem taky mozna inspirovala segru, ze porizeni mimiska neni tak hrozne:-))
Skoda, ze nemame porad ty papiry pro Keri a nemuzem pres hranice, takhle ji zase uvidej az tak trimesicni…
Keri tu navstevu taky zvladla - vsechno litani po kramech a po pamatkach a vylet lodi. Krasne si hajinkala v satku a nechala se obdivovat.
Tenhle tyden nas ceka druha navsteva - manzelova rodina, tak snad to taky prezijem.

Radi bychom tu zalozili klub nespavcu. Keri vazne skoro vubec nespi. Vcera byla vzhuru cely dopoledne, pak odpoledne spala mezi 16.-18. hod, pak byla vzhuru az do pulnoci a pak se vzbudila ve ctyri rano a uz neusla. Az v pul osmy rano. Bohuzel si zada, aby byl nekdo vzhuru s ni. Takze ja uz umiram nedostatkem spanku. Protoze jestli ji tohle staci, tak me teda ne. Pritom ani nejak nerve (teda pokud ji nechci polozit do postele), nevypada, ze by ji neco chybelo, ale nespi mi…
Teplomilstvi se ji taky porad drzi - ted klesly teploty pod tricitku, tak si vyzadala navic jeste svetrik, cepicku a ponozky (chci videt, co budem oblikat v zime).

Ten cirkus, co dela, kdyz ji vytahnu z vany je cim dal horsi, uz nejsou takovy vedra, tak nekoupu tak casto, protoze ten jekot je vazne nesnesitelnej. Kdybych aspon vedela, jestli ji neco chybi nebo jestli to je ze vzteku, ze musi ven z vody. Zacina z ni byt peknej malej vztekloun - my jsme teda takova cela rodina, takze ma byt po kom:-))
Holky me taky nejvic dojima, kdyz zacne nabirat a zacne se ji klepat bradicka, vypada strasne smutne.

Adi - my taky usiname (kdyz uz teda zkousime jit spat) u prsicka, nekdy ani nepije, ale jenom si dudla - odmita dudlik.
Nekdy tak hopsame na mici a chodime v satku.
Nikky - je to vazne hrozny, hlavne, kdyz clovek nemuze pomoct. Snad to dobre dopadne.

Do klubu prdikovcu bych chtela vzkazat - piju uplne stejnej caj jako Zuzka ( navic s koprivou, ale ta je tam pro tvorbu mleka - ted mi dosla a funguje to i bez ni) a s prdikama taky problemy nemame. Keri prdi obcas, ale nema s tim problemy. Dneska z ni vyletel prdik pri prebalovani a nebyl sam:-)) - jen taktak jsem uhla hlavou stranou, ale schytaly to bily kachlicky v koupelne - jeste, ze neprebaluju v loznici…

Holky dostala jsem od segry kousatko na rostouci zuby a uvazuju, ze ho pouziju sama - muj moudrak, kterej mi roste uz asi 5 let se rozhodl, ze o zase o kus povyroste, takze me silene boli pusa, nemuzu ji otevirat a jist. Ach jo. A nemuzu si vzit prasek. Kdybyste nekdo znal nejakou babskou radu, tak ji uvitam.
Vubec jsem po porodu strasne rozlozena - v tehotenstvi mi uplne zmizela moje alergie na nikl, tad se vratila, ale tak silne jako nikdy predtim. Inteligent jsem si vzala dziny a nepodlepila kovovy soucastky a ted se drbu a bricho mam cely pupinkaty.

Jezis, to je zase dlouhy a zmateny, co jsem tady vyplodila - jdu zkusit si lehnout k ty maly prisere a dospat tu noc.
Mejte se holky moc hezky a at vas mimisci nezlobej
Slunicek a Keri (jeste 4 dny a bude konec sestinedeli - hura!!)

 
Slunicek
Kecalka 317 příspěvků 19.08.03 11:20

Je Zuzi,
to poceni pri kojeni znam taky - ptala jsem se na to po porodu Hebamme (PA) a ona rikala, ze to jsou hormony, ze to je normalni - ze mala miminka poznaji mamu vic po cichu nez po zraku a proto se taky nemaji hned po porodu pouzivat parfemy, aby to prdolky nematlo. Ze maji mimisci hodne vivinutej cich a po cichu najdou bradavku. Takzte proto to poceni. Akorat halt spolecnost o „prirodne“ vonicich lidech smysli jinak:-)).
Slunicek

 
Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 19.08.03 12:51

Díky za radu o pocení. Teda že by mimino chtělo takhle cítit maminku :o(((( No každý má jiný vkus :o))
Voňavky nepoužívám, Teď jsem si ale koupila antiperspirant od johnsona, skoro nevoni, tak to snad nebude vadit.
Léky proti bolesti při kojení brát můžeš. Říkali to i na kazetě od laktační ligy, kterou jsem měla půjčenou.
Když mě bolela hlava, tak jsem měla Paralen a taky jsem ho brala při horečce. Paralen a Indometacin mi dávali i v porodnici. Růst moudráků znám, fakt strašné. Tak se netrap a něco si vem. Na to budou asi babské rady krátké.
 Zuza

 
janice
Kecalka 458 příspěvků 19.08.03 13:13

Čau holky,
tak Vilík konečně usnul, začala jsem ho zvykat na odpolední spaní v postýlce a zatim se 3 dny za sebou daří. Tak jak jsem se chlubila, že Vildovi stačí jen bodýčko a jinak řve horkem, tak už jsem taky ve Vašem klubu. Vše je jinak a už taky jedem v ponožkách, dupačkách, mikinách, rychlozavinovačkách a přesto všechno ještě tlustou deku!!! To se pak spí odpoledne třeba 4 hodky v kuse a celou noc!!! Jinak litry slin máme taky naprosto všude. Takže už jsem taky skoumala pusinu, jestli nám ty zuby už fakt nerostou. Taky máme novou dovednost, a to vyndavání a zandavání dudlíku vlastní rukou. Nesmí z tý ruky teda vypadnout, ale jinak je to docela psina to pozorovat.
ZUZKO - je pravda, že v pohodě docela jsem. Je to od tý doby, co zvládáme prdíkování a spaní do cca 5 hodin ráno. Taky je to i tim, že si Vilík už sám hraje a tak mu přes den nemusim věnovat 100% času a energie. Pak se taky vrhám na kuchyň, peču, smažim, uklízim a hrozně mi to baví. Tomu bych před rokem fakt nevěřila!!!
„Prdlavý kapky“ už dávám akorát ráno a večer před spaním a docela to stačí. Já sama piju čaj pro kojící matky, fenykl a jinak různé ovocné čaje.
Víkend byl skvělý, byli jsme na velkým nákupu a Vilíka nechali u našich. V neděli jsme byli na Orlíku, Hynek se potápěl, já ne. Opalovala jsem se, klábosila s holkama od ostatních potápěčů a bylo to fajn. Vilík to jako tradičně, prospal v kočáru. Neoprenek bude mít co nejdříve, to je jasná věc!
Jinak Vilík do těch plenek kolikrát vyrábí tak nahlas, že jsem ráda, že má svůj pokojíček a „neruší“. Když spim u našich ve svym pokoji, kde mám i postýlku, tak se vůbec nevyspim, prože Vilík nejenže hrozně chrápe, cestuje po potýlce, ale tak od 2 hodin od rána tlačí tak nahlas, že se u toho nedá spát. Teda ne, že bych doma nic neslyšela, má pokojíček hned vedle, kde má senzor na dýchání a slyšim, když nedejbože zvrací(to bylo jen jednou, ale zato řádně) a nebo když zakňourá.
Ach jo. Chtěla jsem toho ještě tolik napsat, ale s tim odpolednim spanim to už moc nevypadá. Mějte se zatim bájo a já jdu konejšit.
Pa Janice+Vilík

 
Marketkova
Kecalka 112 příspěvků 19.08.03 14:23

Čus holky,
tak nám včera večer a dnes ráno pěkně sprchlo, co!! Jsem moc ráda, opravdu to už bylo k nevydržení. Cipis byl pořád upocený, má chudák obličej celý potničkový. Tak snad se to s tím ochlazením zlepší.
Jinak musím říct, že se už cítím taky fajn, hlavě aby bylo vše ok. Zítra jdu na sono ledvin a v pátek na sono hlavičky a jícnu. Říkám si chudák malý, tak malinký a už má za sebou tolik vyšetření :(((
Zuzko, my cvičíme asi stejně jako Adina, taky kroucení nožičkama na stranu, pak vzít za kolínka a nohy dávat od sebe, pak ještě masírujeme kyčelní klouby a poplácáváme zadeček. Máme to dělat při každém přebalení a každý cvik 5×.
Jinak se musím přiznat, že mi taky neumíme jinak usnout než při kojení :( Vždy když dám Toma do postýlky bdícího, tak je schopný třeba dvě hodiny čumět do blba a pak ho přiložím, on u toho usne a já ho vždy opatrně vložím do postýlky, abych ho náhodou neprobudila a pak už je klídek. Je to hrozný, taky nevím jak to odnaučit, prosím poraďte!!!
Tak koukám, že už se venku udělalo hezky, tak jdu na zahradu načerpat trochu čerstvého vzduchu.
Mějte se a pište.
Pa Market

 
janice
Kecalka 458 příspěvků 19.08.03 15:10

Tak jsem snad byla s konejšením úspěšná. Obložila jsem Vilíka hračkama a tak se na ně řehtá na celý kolo.
Ještě k tomu uspávání. u nás zabírá po vyloučení všech příčin pláče houpání v klubíčku. Ne jen nějaký lehký pohupování, ale pořádný natřásání, že mám kolikrát strach, že uvidím obsah Vildova žaludku. No a houpat, houpat a houpat. za chvíli ztichne, na:,–(í lehce přihlouplej výraz. Potom začnu zpívat - nejraději máme Ovečku nebo něco od Nedvědů, taky stačí jen broukat nějakou melodii a za chvíli je Vilík v limbu. Když ho dám do postýlky, tak se většinou probere a tak si k němu do postýlky tak napůl lehnu a, hladim po hlavě, bříšku a na rukou a zasunu dudlík. Většinou jsem úspěšná a za chvíli spíme oba :-))).
Jinak můžu doporučit takovou tu hrazdičku s hračkama. Jak se u ní Vilík zabaví, je uplně neskutečný. Máme takovou barevnou látkovou, která je přidělaná k hrací dece, já ho tam šoupnu i s lehátkem a ještě tam navěšuju další hračky, co mně napadnou. A nemusej to být ani hračky. Třeba takový cédéčko, z toho je uplně vedle.
Tak jdu něco dělat. Pa pa
Janice + Vilík
P.S. vyfotila jsem Vilíka, jak si k ránu vychrupoval. Tak to zmenšim a dam do galerie.pa

 
janice
Kecalka 458 příspěvků 19.08.03 15:15

Tak je to fotka 242 v miminkách.
Pa Janice

 
janice
Kecalka 458 příspěvků 19.08.03 19:06

Tak už je to fotka 243. Alespoň zatim.
Pa Janice

 
Adina
Kecalka 127 příspěvků 19.08.03 19:29

Ahojky,
tak se mi podařilo zvítězit nad hmotou a můžete se pokochat pohledem na našeho Adámka,když byl ještě spokojené miminko bez prdíků a já jsem čepovala zřejmě plzeňskou dvanáctku,protože tohle je fotečka po kojení.Je to fotka č.69,zatím na straně 8.Mám pocit,že ta fotogalerie je nějaká trochu nepřehledná,proto jestli můžu poprosit,máte-li tam taky fotečku,napište přesně kde ,na jaké straně.
Zatím páček
 Adina

 
Šárka
Kecalka 418 příspěvků 19.08.03 20:05

Ahoj holky,
pokud budete chtít, tak není problém pro Vás zřídit další kategorii ve fotogalerii, která bude pro Váš deníček :-). Fotky se Vám tak nebudou plést.

Když tak se ozvěte, Zdenek

 
Slunicek
Kecalka 317 příspěvků 19.08.03 20:45

Pani Janice,
ten Vilik je uz velikej a vlasatej. Nato, ze je jenom o 14 dnu starsi, tak to ma nase mimuna jeste co dohanet (hlavne ty vlasy).
Ta hraci deka - je to takovej latkovej (plysovej) kruh a k tomu pridelana hrazdicka s hrackama? Me se to strasne libi, ale vsichni me od toho zrazujou, ze z toho za chvili mimi vyroste. Jak je to veliky?
Nechci tu samotnou drevenou hrazdicku, protoze se bojim, ze by ji Quenty (pes) na Keri preklopil, ta deka se mi zda lepsi.
Pa Slunicek

 
Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 20.08.03 08:27

Ahoj Zdenku!
Problém je v tom, že fotogalerie má několik systémů řazení a v každém má fotka jiné číslo.
Já třeba teď už hledám jen podle data vložení. Hned jak holky napíšou, že je tam fotka, tak si ji stáhnu k sobě na počítač. Později bych ji špatně hledala.
Bylo by dobré, aby byl jen jeden systém řazení. Možná právě podle data vložení. „Čerstvé“ fotky jsou nejaktuálnější a nejvíc se budou prohlížet. A hlavně si každá fotka uchová své číslo.
Myslím, že žádná z nás nebude proti, abys udělal naši deníčkovou galerii. Jenže vsaď se, že pak bude chtít galerii každý deníček :o)))
Díky za tvou snahu nám pomoci!!!
Ahoj Zuzka

 
janice
Kecalka 458 příspěvků 20.08.03 12:43

Nazdarek Sluníčku,
ta deka je přesně to, co myslíš. Změřila jsem jí a ta samotná deka má v průměru 85 cm a je na ní naaplikovanej takovej barevnej motýl, kterýmu šustěj tykadla, blejskaj se nohy, píská nos, jsou tam nějaký chrastítka a na tom je konstrukce vysoká cca 50 cm,která se tá odepnout, potažená takovou měkou látkou a na ní jsou navěšený různý zviřátka. Nedám na ní dopustit, Vilík si s ní hrozně vyhraje.Tuhle hrazdičku jsme dostali, ale koukala jsem že v krámu stojí cca 1500 Kč a určitě se to vyplatí.
Jinak Vilíkovi teď spíš vlasy padaj a světlaj, když se narodil, tak jich měl ještě víc a měl je uplně černý.
Tak pa a pozdravuj Keri
Jasnice + Vilík

 
janice
Kecalka 458 příspěvků 20.08.03 12:45

Čau Zdeňku,
to by byl uplně neuvěřitelnej servis, kdyby jsme měli i vlastní galerii. Ale Zuzka má pravdu, že by to pak asi chtěly i ostatní holky z ostatních deníčků. Já bych ale byla pro.
Díky Janice

 
Marketkova
Kecalka 112 příspěvků 20.08.03 13:37

Ahojky holčiny,
tak jak se dneska máte? Já dost nevyspale. Cipísek už asi třetí noc pěkně vyváděl a když konečně zabral, tak nemohla zabrat maminka, takže jsem naspala cca 2 hoďky a to mi opravdu nestačí. No a přes den je to skoro to samé, to vydrží tak hodinku v postýlce a pak se hlásí o mlíčko. No hrůza. je to asi prdíkama a ještě mám podezdření, že ho musí strašně štípat potničky, protože si škrábe tvářičky a teď to má chudák poseté po celé hlavičce :(( Byla jsem radši u dr a ta říkala, že na to vůbec nemám nic dávat, že to musí dýchat, ale holky mě ho je tak líto, že mu od toho nemůžu pomoct :(
Apropo připojila jsem taky dvě fotečky do galerie, aby jste věděly, jak ten náš prďolka vypadá. Jsou to fotky č. 166 a 167 na straně 19. A taky se moc přimlouvám udělat fotogalerii našeho deníčku, to by bylo úžasný.
Holky, myslíte že je vážně normální, abych pořád kojila po hodině? Já si říkám, abych ho nepřekrmila, ale na druhou stranu, kdyby asi neměl hlad nebo žízeň tak by asi nepil, co? On se vždy přicucne tak, jako kdybych mu dala po dvou dnech a ne po hodině. Bradavky mám úplně bolavé a ožužlané, ach jo :(
No konec stěžování.
Tak se mějte a pište, nějak to vázne :))
Pa Market

 
Marketkova
Kecalka 112 příspěvků 20.08.03 13:44

Adino, Adámek je opravdu kouzelný, opravdu se vám povedl. A těch vlásků, to Cipísek má jen pár chloupků po stranách a nahoře lisinu, no snad mu taky přirostou :))
Pa Market

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.03 14:16

Ahoj holčiny,

tak se po delší pauze znovu hlásím. Konečně jsme přestěhovaní a taky už máme až na pár krabic celkem uklizeno. Ale bylo to šílený. Linda to naštěstí zvládla v pohodě.
Jinak se má celkem k světu a když jsem tak pročetla deníček, tak jsme na tom všechny stejně. Ale je to docela spokojené miminko, když je pěkně napapaná a vyspinkaná. V noci spí dobře a přes den už je horší. No chce aby se jí pořád někdo věnoval. Taky docela přibírá - v 8 týdnech má 4kg. Při té malé porodní váze je to úspěch. Taky pořád baští - přes den, když nespí tak i po hodině, ale v noci vydrží i 5 hodin. Jinak u nás nic nového. Doufám, že teď sem zajdu častěji.
Mějte se všechny bezva a pozdravujte mimča.

Ahoj Katka a Linda (8 týdnů)

 
janice
Kecalka 458 příspěvků 20.08.03 15:05

Čau Market,
nechci fušovat Vaší Dr. do řemesla, ale my jsme měli potničky uplně strašný, Vilík je měl i na očních víčkách a byl uplně rudej. naše Dr. mi napsala Jarishuv roztok a já mu je několikrát denně potírala a okamžitě to zmizelo. Myslim, že je i bez předpisu a prakticky to není lék, jen taková nedráždivá pleťová voda, tak to zkus. Třeba Vám to taky pomůže.
Jinak já se snažim kojit samozřejmě podle potřeby, ale intervaly alespoň 2 hodiny, protože, jak mi říkala Dr., tak když je to častěji, tak ještě není úplně vytrávena předchozí dávka mlíčka a jak se to v tom žaludku smíchá, tak má pak mimčo bolení. Když Vilík řve jako tygr a houpání a jiný chlácholení nezabírá, dám mu pár loků Dětského čaje s heřmánkem a většinou je klid. Hlavně se přiznám, že kolikrát ani nepoznám, jestli brečí z hladu, žízně, nudy, bolení atd, protože kdybych ho dávala k prsu á 10 minut, tak se vždycky přisosne a jen tak se neodsosne, asi má rád ženská prsa už teď :o)))
Tak pa Janice

 
Šárka
Kecalka 418 příspěvků 20.08.03 18:43

Fotky je možné řadit podle jména nebo datumu - vpravo nahoře ty +/-.

Rozhodněte si jak se má album jmenovat a založíme ho. Pokud bude chtít někdo další, taky to pořešíme :-).

Zatím se mějte, Zdenek

 
Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 20.08.03 20:20

AHOJ HOLKY!
Tak co? Necháme si založit fotogalerii? Já jsem si všechny vaše fotky uložila, tak je tam můžu naházet najednou. Hlavně se tedy musíme rozmyslet, jak se bude jmenovat. ADI, MARKÉT a další co máte humorné básnické střevo: navrhněte něco!

Vítám zpět KATKU s Lindičkou! Už jsem myslela, že jste to vzdaly! :o)
Klobouk dolů, že jsi ještě zvládla stěhování!

MARKÉT, ty prdíky může mít Tomík z toho, že furt pije. To bylo první, na co se doktorka ptala, když jsme s tím zápasili my s Valuš. Pamatuješ, jak jsme si to ?užívaly?? Zkus ho udržet co nejdéle to půjde, aspoň 1,5 ? 2 h, jak píše i Janice. A nemysli, některá mimina jsou žravci a jíst budou kdykoliv nabídneš. Třeba Valuška se přicucává tak dravě, že mám někdy strach, že mi prso urve :o)

JANICE, já taky zpívám Ovečku, Nedvědy a jiné folkoviny a trampoviny. Tedy já nezpívám, ale kvílím a to jen, když není nikdo nablízku :o)) Myslím, že zkazím Valušce hudební sluch :o)
Uklidňování u nás taky spočívá v natřásání a to pořádném. A nejlepší je pařit na nějaký rokec, nejlépe Olympic nebo Katapult :o)
Jo a vítám Vilíka v partě teplomilů!

HOLKY, tak nám zase můžete gratulovat! :o) Už jste mi dlouho negratulovaly :o))))) Nechtěla jsem to zakřiknout a tak vám to píši až teď: už několik dní NEŘVEME PŘI KOUPÁNÍ!!! Ona ta potvora mrňavá musí mít úplně plnou vaničku, až to přetéká ven :o)
Dneska jsme koupili hrací deku s hrazdičkou. Něco jako máte vy, Janice. Val kouká na hračky zatím jen někdy, no ale ať se snaží.

Adámek, Cipísek i Vilík jsou na fotkách úžasní!!! Prostě máme nejkrásnější dětičky na světě :o)) ADI, Áda má teda pohled! Ten bude rarášek po tobě. Cipís je krásně slaďoučký a Vilík se tedy pochlapil! Úplně se od porodu změnil :o))

HOLKY, objímejte a líbejte mimísky a děkujte, že máte zdravá miminka. Teď co se učím a vidím, co je možné, tak je mi kolikrát hrozně ouzko a vždycky musím jít Valušku obejmout a ujistit se, že ji mám.
Já končím.
Mějte se krásně!
 Zuzka

 
Marketkova
Kecalka 112 příspěvků 20.08.03 20:54

Nazdárek,
tak se v rychlosti hlásím. Dneska musím říct, Cipis byl hodňoučký, tak jsem si trošku odpočinula, i když přikládání k prsu je pořád po hodině :( Opravdu mě překvapilo, jak mi Janice a Zuzko píšete, že by mohl mít prdíky právě z toho. Mě dr. říkala, že klidně můžu přikládat i po hodině, že teď v tomhle počasí maj mimča hodně žízeň. Já tedy musím zaklepat, prdíky odchází, ale někdy taky zabolí. Začala jsem pít fenikl - 2× denně a ještě 1× denně čaj pro koj. matky (ten je dost hnusný). Taky jsem dostala kapičky, ne Sab, ale nějaký Lefax a ten dávám před každým kojením a ťuk ťuk, snad pomáhá.
Jinak Janice díky za tip na ty potničky, myslím že dr. o tomto roztoku mluvila, kdyby se nám to nezlepšilo, tak uvidím co přinesou další dny.
Tak já budu končit, manžílek se hlásí o místo u PC :(
TAk páčko
 Market

 
Adina
Kecalka 127 příspěvků 20.08.03 21:52

Ahojky,
tak dnes snad poprvé jsem zažila ukázkový den,jaký by s miminkem měl asi být.Začalo to v noci vzorným spaním,které se opakovalo dopoledne i odpoledne!Domácí práce si přišly na své,miminko v době bdění bylo k pomilování-no,nádhera!!!!!!!
Nabyla jsem dojmu,že jakmile se mimi rozespí,tak pak spinká daleko častěji,než když je přetažené,celý den nespí a večer taky není k uspání a dokola,viz vedra…
MARKET-Tomík je rozkošnej a sladkej-i když mám pocit ,že nám všem by se teď líbilo i mimino se dvěma hlavama,jak jsme v tom hormonálním rauši :-)))
ZUZI-ten odvar je překvapivě docela dobrej a zdá se ,že i bezva účinej,takže díky,díky.Jak jsem dnes při pročítání komentářů zjistila,tak to prdění bude taky hlavně kvůli tomu věčnýmu přisosnutí…budu na tom pracovat.
JANICE-Vilík je krasavec a co do sžívání s miminem jste náš vzor,obdivuju vaše aktivity!
HOLKY-jak jste na tom s alkoholem?Asi blbá otázka,ale já až skončim s kojením,budu pít asi jenom pivo :-))) .Abstinujete striktně?Nechci vypadat jako násoska,ale někdy se malilinko napiju.Prostě zakázané ovoce nejlíp chutná.

Název naší event. fotogalerie bych nějak neřešila-např. Galerie u Cipíska
i když slovo galerie mi vždycky připomene „pražskou galerku“ z Jedové chýše
a kdyby Valuška nebyla Valentýnka,ale Valerie(jeé,teď doufám,že jsem to nespletla)
tak by to mohla být Galerie u Valerie.
SLUNÍČKU- tři,dva ,jedna.....za chvilku máme po šestinedělí,hu­ráááááááááá

  • budeme to muset nějak pěkně oslavit!

Já teď jdu slavit do sprchy a do pelíšku,takže je čas udělat pápá
 Adina

 
Veru
Kecalka 242 příspěvků 21.08.03 00:27

Ahoj mamči a mimča,
dnes jsem si po vzoru Zuzky stáhla všechna naše mimča do počítače a musím vám říct, že se nám teda povedli!!! Jedno hezčí, než druhé. Už se těším na naši vlastní fotogalerii, bude se nám v ní líp hledat.
Posledně jsem vám slibovala svou fotku s Tinou, ale manžel zapomněl půjčit foťák, tak to nedopadlo. Dnes ho ale přinesl, tak snad něco brzy nafotíme a dám vám vědět.
Holky, nemáte některá zkušenosti s láhvemi od Aventu? Protože někdy nestíhám z práce doběhnout včas na kojení, musel mě zastoupit manžel a snažil se ze lžičky. Naposled jim to ale spolu moc nešlo, (malá se mu dávila a nic nesnědla) tak jsme koupili láhev s dudlíkem od jednoho měsíce a Tinuška z ní krásně baští moje mlíko. Jen mám strach, aby pak neodmítala prso. Je fakt, že z té láhve zpohodlnět asi nemůže, protože musí pořádně tahat, aby to vůbec teklo. No snad to mají fakt vymyšlené tak, jak slibují. Zas ji nevyužíváme moc často, aby si na ni zvykla. Musím od Aventu pochválit odsávačku, jestli některá nevíte jakou si koupit, tak tou od nich to jde parádně a skoro to nebolí.
S prdama válčíme stále, no u nás nejde spíš kakání. Prdí skoro pořád, ale kaká horko těžko jednou denně. Dnes to třeba nedopadlo vůbec a pak se chudinka celou noc ze spaní kroutí. Doufám, že to ve třech měsících přejde a bude klid.
Nikky ? všimla jsem si, že už má vaše Vendulka naušničky. Kdo vám je tak brzy píchnul? Moc ji to sluší a je z ní pěkná slečna :o))
Holky, jsem moc ráda že vás mám. Vždycky si přečtu co dělají vaši broučci a zjistím, že ta naše beruška je úplně normální a nedělá nic divného. Teď například taky slintá jak slimák a já si myslela, že to dělají až starší mimča :o)
Víte co jsem včera zjistila? Máme doma pěknou šmudlu! Jak má pořád zaťaté pěstičky, hromadí se ji tam špína a pot a včera, když jsem to zjistila ji ta ručička pěkně zapáchala. Teď ji musím při koupání ty ruce násilím rozevřít, abych to mohla umýt.
Plyšovou hrazdičku máme taky, ale zatím z ní moc nemá. Spíš pozoruje šrumec okolo, na ty hračky se ještě moc nezaměřuje. Někde jsem ale četla, že mimča mají ráda červenou a je fakt, že nad přebalovákem máme pověšenou berušku a z té nemůže odtrhnout oči.
Adi - v sobotu jdeme na svatbu a nevím jak odolám šampaňskému! Určitě si aspoň trochu cucnu. Švagr je doktor a tvrdil mi, že to zas tak strašně ničemu nevadí, když si s něma dám jednu malinkou sklenku, tak ještě nevím, uvidíme. ( Taky nejsem násoska, ale posezení u dobrého vínka mi fakt chybí!)
Zuzko ? tak snad budu dnes první, kdo ti může opět gratulovat :o))) k úspěšnému koupání! Taky máme plnou vaničku a Tinka jen chrochtá blahem.

Tak pro dnešek jsem se zas vypsala a jdu honem chrupat, ve čtyři mě vzbudí ten náš malej savec :o)
Ahoj Veronika a Tina

 
Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 21.08.03 08:55

Ahoj!
Holky já tu fotogalerii vidím na CIPÍSKOVU PARTU, to je takové milé a na počest šéfky Markét. ADI, Valuša je fakt Valentýnka, nespletlas to :o)) Galerie Valerie je dost tvrdé na miminka, ale to básnické střevo teda máš :o)) Já to teda napíšu Zdenkovi. Co vy na to? Hlasování uzavírám dnes ? 21.8. ve 20.00!!! :o))

ADI, taky to vidím tak, že když je Val přetažená, tak potom vůbec nemůže usnout a je to hrůza.
Moje laktační sestra mi říkala, že kafe a sklenička piva nevadí. Musí se ale pít po kojení, aby se to do dalšího kojení stihlo metabolizovat a větší množství z mléka zmizelo. Já jsem to pak ještě hledala v chytrých knihách a je to tak. Kafíčko piju tak malinké, že se snad do mlíka ani nedostane. Nikdy jsem nepozorovala, že by po kafi byla Valuška aktivnější a nebo nespinkala. Nesmíte si uvařit smrťáka. Pivo já nepiju, zato Becherovčičku. To je totiž můj lék, když se přežeru a pak je mi zle. Což je při mém apetitu a mrzákovi žaludku dost často. Dávám si ani ne malého panáčka a taky po kojení. Néé po každém, tak jednou za týden, když je nejhůř, tak dvakrát. Vy co kojíte po hodině to ale máte blbé, zkuste prodloužit interval. To by to pak v mlíce fakt mohlo zůstávat. I když myslím VERU, že trocha šáňa Tiničce neublíží, aspoň si to užije taky, ať z té svatby něco má :o)) Jo ale bacha na bublinky, ať nemá prdíky.

Když to tak čtu, tak už máme klub Prdíkovců, Teplomilů a teď ještě Slimáků. Ta naše děcka se teda angažujou! :o))
VERU, s těma pěstičkama jsem to četla už dávno u holek myslím u Mikísky. Tak jsem se na to zaměřila a je to fakt! I Valuška tam má občas jako nahnojeno :o( Taky jí násilím otvírám ručičky. Jo a když jsme u toho, taky pozor na bordel mezi prstíčkama u nohou. Ač jsou malinké, tak se tam toho taky dost vejde!
Mimina milují všechny výrazné barvy. U nás vede šíleně žlutý měsíček s červenou beruškou na ?hlavě?. Nejvíc mě Valuška miluje, když nosím červené triko!
Lahve Avent používá myslím Janice, ona ti to jistě napíše.

Ahojda
Zuzka

 
Slunicek
Kecalka 317 příspěvků 21.08.03 09:14

Ahoj holky,
tak jsem se dneska konecne jakztakz vyspala. Sice se porad v noci jeste budime, ale aspon uz necourame po byte.
MARKET - ten Jarischuv roztok klidne zkus, to je jenom takova slaboucka vodicka, ja to driv na sebe taky pouzivala (na uklidneni pleti)
ADI - Adamek je fakt vlasatec, to Keri je jeste vetsi plesoun nez Cipisek. A na konec sestinedeli se uz tesim jak blazen:-))

Taky bych byla pro vlastni galerii, ja ted teda do ty stary prihrala 2 obrazky - jak nosim Keri v satku a Keri s nasim hafikem. ale nedovedu rict, jaky to ma cislo - nekde na zacatku nebo na konci by to melo byt.

S tim kojenim minimalne po 2 hod jsem to taky slysela, pry se nejak smicha uz natraveny mlicko s nenatravenym a pak boli bricho. Bohuzel u nas tohle praktikovat nejde, protoze Kerstin kdyz se rozhodne, ze bude pit, tak proste spusti neutesitelnej jekot a muze s ni clovek zkouset delat co chce, neprestane, dokud nedostane prso. Uz jsem to zkousela vydrzet, ale po 10 min jsem to vzdala, protoze mi fialovela v obliceji a prestavala dychat:-((( Ona nastesti varuje asi tak 5 minut dopredu, dela kapri pusinku a hleda prso a ja vim, ze do tech 5 minut ji musim dat prsicko nebo nastane cirkus…
Je to halt zrout. Nastesti s briskem zatim problemy nemame. Asi kazdy mimi je jiny.

HOLKY, ted bych vas chtela vsechny varovat. Nenechavejte mimisky samotny nikde, odkud by mohli spadnout. Ja vim, ze o tom pisou ve vsech knizkach a doktori to rikaj, ale ja to brala na lehkou vahu a co se mi rano stalo: Keri mi spadla z postele. Vzala jsem si ji rano k sobe do postele a obe jsme usnuly a ji se povedlo nevim jak dostat na kraj postele a prekulila se dolu. Nastesti pod ni byl psi pelech a v nem pes, takze dopadla do mekkyho, ale muzu rict, ze se ve me zastavilo srdicko a normalne jsem se rozbrecela. Vic nez Kerstin. Vypada, ze se ji nic nestalo, asi se jenom lekla, ale pripadam si hrozne a dneska stravim den kontrolovanim jestli je v poradku:-((( Netusila jsem, ze i takhle maly mimi je tak „pohyblivy“. Ja ji normalne odkladam na podlahu na zavinovacku, tohle byla vyjimka a co cert nechtel. Takze vazne pozor na to.

Jinak hraci deku zda se nam koupi manzilkovi rodice, zitra prijedou a ptali se, co bysme chteli my a Keri, tak jsme si rekli o tu deku. videla jsem v katalogu nejakyho kramu moc peknou s oveckou.

Zuzko - gratuluju k uspesnemu koupani:-)) Mozna chtela plnou vanicku, aby si mohla hrat brisko ve vode.

Mejte se holky moc hezky a opatrujte mimisky lip nez ja:-(((
Slunicek + Kerstin

 
janice
Kecalka 458 příspěvků 21.08.03 09:23

Čau veru,
odpovídám jen v rychlosti na Tvuj dotaz ohledně Aventu. Mám od něj uplně všechno(dudlíky, láhve, odsávačku) a jsem opravdu maximálně spokojená. I ta poměrně vysoká cena se opravdu vyplatí. Dávám Vilíkovi z lahve čaj a jednou dostal mlíko a z prsa saje jako o život. Odsávačka nemá chybu a dudlíky jaky . Nehledě na to, že i když všechno každý den vyvařuju, vypadá to stále jako nové.Prostě opravdu doporučuju. Zatim pa
Janice + Vilík

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.08.03 09:39

Ahoj holky,
tak se hlásím po pobytu u rodičů, který se nečekaně prodloužil, protože jsem strávila tři dny s Klárkou v nemocnici..
Už jsem to psala u Mishicky v deníčku, ale říkala jsem si, že vás musím varovat (jako Sluníček).
Klárka bude mít tři měsíce, ale mě připadalo, že se moc ještě nepřetáčí. No a tak jsem ji nechala u našich na válendě (nemá tam vlastní postýlku) a šla dělat vedle oběd. Za chvíli rána a křik, tak jsem se otočila a malá byla na bříšku na zemi. Vůbec nevím, jak se to stalo, protože ležela na posteli příčně. Letěla jsem do nemocnice a tak si mě nechali na pozorování (i když všechna vyšetření byla ok). Řeknu vám, že mě doktoři dost vyděsili těma řečma, jako že se následky mohou projevit za dva dny atd. Takže jsem prožila nejhorší dny v životě, kdy jsem malou pořád pozorovala…
Jinak už jsme doma (huráá) a snad dlouho nikam nepojedem :-) Není nad vlastní klid..
Manžel udělal Klárce www stránky :
http://klarinka.ecommet.com
Tak jestli se chcete mrknout…
Hrazdičku jsem malé koupila, ale nějak si neumí s tím hrát, leží pod tím a cpe si ruku do pusy a nic :-) Zato kolotoč je vynález, tak vydrží i hod..
Jinak jsem mrkla na Cipíska, Tinu, Kertin i Vilíka v galerii a jsou nádherní!
Sluníčku - doufám, že jsem tě potěšila, že nejsi sama, mrkni i k Mishicce, tam taky mimča padají. Navíc jsem se doma dozvěděla tolik historek, jak jsme všichni v rodině popadali :-)
Zuzko - tak to jsem ráda, že už je koupání v pohodě, doufám, že to nezakřiknem..
Market - mě zase říkala doktorka, že kojení po hodině „nemá smysl“, nevím, co tím myslela…
Naušničky pořád nemáme, doktorka nám je chce píchnout až po půl roce :-(
Mějte se krásně,
Tereza a Klárka 13.t

 
Slunicek
Kecalka 317 příspěvků 21.08.03 09:59

Terezko,
potesila jsi me sice, ze nejsem sama, komu se to stalo, ale vydesila tou nemocnici. Ted nevim, jestli mam klusat k doktorce. A ta nase ma zrovna dovolenou, tak ani nevim ke komu.
Navic jsem tu cizak z vychodni evropy, s blbym prizvukem, urcite na me budou koukat jako na socku, co zanedbava svy mimi a poslou na me socialku. Ach jo, ze ja si ten Mishicky denicek neprecetla driv, davala bych vetsi pozor.
Slunicek

 
janice
Kecalka 458 příspěvků 21.08.03 12:50

JSEM PRO „CIPÍSKOVU PARTU“
Vrátily se nám prdíky, tak nemám čas.Ach jo :o(((
Mějte se a držte palce, ať odejdou tak rychle jak přišly.
Pa Janice + kroutící se fialový Vilibald

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.08.03 13:48

Ahoj,
ráda bych se zeptala, jakou používáte lahev. Já mám právě od Aventu a s odsavačkou jsem spokojená, ale z lahve to kape úplně samo (celkem dost rychle) a tak se bojím ji použít. Zkoušela jsem i Chico lahev, ale kape to úplně stejně, tak nevím. Díky za radu.
 Eva

 
Adina
Kecalka 127 příspěvků 21.08.03 14:23

Ahojky,
Cipískova parta je moc bezva,jsem pro.

HOLKY-vy jste mě zase tak potěšily s těma smrdutejma pařátkama,už jsem si myslela,že jsme čuníci jenom my! :-))))
SLUNIČku-určitě budete v pořádku a díky za upozornění
Večer se rozvášním víc,zatím pa a ať žije
CIPISKOVA PARTA!!!!
 Adina

 
Marketkova
Kecalka 112 příspěvků 21.08.03 15:08

Čauky,
taky nakukuju jen v rychlosti, Cipísek už spinká skoro tři hodiny, tak jdu pomalinku budit a přebalovat a cvičit a kojit atd :))
Jsem potěšená že chcete fotogalerii nazvat Cipísková parta, moc mě to potěšilo a taky samo s Cipískem souhlasíme. Takže ještě jednou díky Zdeňkovi a holky, foťte jak o život, ať se máme na co koukat.
Sluníčko, díky za varování. Já Toma taky někdy beru k sobě do postýlky, když nemůže zabrat a spolu pak pěkně chrupem až do rána. Většinou ho tedy dávám mezi mě a manžela, ale to je taky dost nebezpečné, protože manžel se místo převalování obrací přemetem ve vzduchu a jednou mi málem na Cipíska skočil :)
Kojení zkouším taky oddalovat, ale jak píše Sluníček, prostě někdy to nejde a musím mu dát, jinak by si snad vyřval kýlu.
Tak se tu zatím mějte, já jdu konat své mateřské povinnosti.
Pa Market

 
Slunicek
Kecalka 317 příspěvků 21.08.03 15:18

Taky hlasuju pro Cipiskovu partu.
Je me breci mimuna. To jsem toho teda moc nenapsala.
Slunicek

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.08.03 19:44

Ahoj Sluníčku,
podle těch historek, co jsem vyslechla, nešlo k doktorovi 99 % maminek.. Dva dny malou pozoruj, doktoři říkali, ať jim hlásím, kdyby Klárka usnula a nešla probudit, byla spavá, apatická nebo se zahleděla dlouho na jedno místo…Jedna mladá doktorka mi říkala, že za 4 roky, co pracuje v nemocnici měla komplikace jen jedna holčička.Snad tě to trochu uklidní.
Myslím, že by vaše MUDr z toho opravdu vyvodila něco horšího, já jsem musela za tři dny asi pětkrát vysvětlovat, jak se mi to stalo a při příjmu a na kontrole jsme vyplňovala dotazník, ve kterém byly otázky, čím je manžel, kde jsem pracovala já, v jakém bytě bydlíme, jestli jsme úplná rodina atd. No a v pondělí na kontrole byla v nemocnici úplně hrozná MUDr, která se na mě dívala jako na největšího tyrana. Doporučila mi, ať se o dítě víc starám a ještě mě důležitě upozornila na to,že šupinky na hlavičce Klárky mám vyčesávat. prý : vy to nevíte?…
Měj se krásně
 Tereza

 
Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 21.08.03 20:19

Vážené dámy, vážení pánové!
Uzavírám naše malé referendum a píšu Zdenkovi.
Naše galerie se bude jmenovat Cipískova parta. Čauky a dobrou noc
 Zuzka

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.08.03 21:35

Ahojky holky,

hlásím se po delší době. Nestihla jsem přečíst vaše příspěvky, tak se nezlobte, že na nic nereaguju. Jen jsem tady zahlídla název pro naši fotogalerii a souhlasím (pozdě, ale přeci :-))).

Dnes jsme byli po 3 týdnech v poradně u MUDr. a Šimůnek váží 4,65 kg a měří 58 cm. V úterý jsme byli ještě na odběrech a prý je chudokrevný, tak jsme dostali železo. Bála jsem se, jak to do něj budu dostávat, ale naštěstí to je sirup a mooc mu chutná.

Problémy se spaním v noci nemáme. Většinou Šimon spí 6, 7 někdy dokonce i 8 hodin v kuse. Ale ve dne nespí skoro vůbec a vyžaduje mou 100% pozornost. Hodně trpí na prdíky, tak je vzteklý a někdy i hysterický. Taky občas má amoky a to je něco. Dostane hrozný záchvat a řve a řve a řve a přitom je najedený, přebalený, pohrál si, mamka ho chová a nosí po bytě atd.. Dnes jsem to probírala u MUDr.. Prý každé dítě má něco - některé v noci nespí a některé zase třeba řve i když má všechno, co potřebuje. Tak apsoň, že se v noci vyspíme. ŤUK, ŤUK, ŤUK. Jinak s ním začíná být čím dál tím větší zábava - pěkně se směje, snaží se povídat, pozoruje kolotoč nad postýlkou a houká na zvířátka na něm a taky buší do hraček na hrazdičce.

Mějte se hezky, zítra se pokusím přelouskat všechny vaše příspěvky a zase něco napíšu.

Pa

Šárka + Šimůnek (včera 7 týdenní)

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.08.03 21:36

A ještě ke všemu jsem anonym. To mám za to, že jsem tak dlouho nic nenapísala.
Pa Š.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.08.03 21:49

Tak koukám, že Cipískova parta je už založená a hned jsem tam přihrála nějaké fotečky.
Teď mě jen tak napadlo - nechcete i deníček pojmenovat Cipískova parta? Bude to kratší a se stejným názvem jako fotogalerie. Snad vám to Zuzko a Markét nebude vadit, že tady mám takový návrhy. Co vy na to?

Dobrou.

Šárka

 
Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 21.08.03 22:11

Mě to taky napadlo. jen jsem nechtěla dělat moc změn najednou, abyste neřekly, že dělám revoluci :o)))))
 Zuza

 
Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 21.08.03 22:38

Holky, co kdybysme do té naší nové galerie dala každá svou svatební fotku? Ať vidíme, jak kdo vypadá. A na svatebních vypadá každá holka dobře :o))
 Zuza

 
Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 22.08.03 08:47

Teda ten je úžasnej! :o)
Hned jsem si ho stáhla k sobě na počítač.
Furt si ta naše mimina prohlížím.
Jsou to všechno malinkatí miláčci :o))
 Z

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.08.03 18:50

Ahoj,

zdravi vas jedna novopecena mamina, ktera neprispiva, ale poctive vas procita. Zaujal me caj z fenyklu, anyzu a kminu, jen mi neni jasne, jak jej presne delate - to koreni vyvarujete? Jak dlouho? Kolik vody davate v pomeru k mnozstvi koreni? Dekuji za odpoved

Pavlina + Iva (6t)

 
Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 22.08.03 19:08

Ahoj.
Poradila mi to naše dětská doktorka
Koupíš normální koření a smícháš fenykl:anýz:kmín v poměru 3:2:1.
Já jsem používala na odměření čajovou lžičku, ale na hrníček mi to přijde silné. Tak jsem si to namíchala dopředu do skleničky. Pak dám jednu lžičku této směsi na hrníček. Zaleju vodou a nechám vyluhovat jako normálně jiný sypaný čaj. Doktorka říkala, že je dobré to koření rozdrtit, jenže já nemám v čem. To by pak asi stačilo jen půl lžičky.
Snad jsem to napsala pochopitelně.
Ahoj a boji s prdíky zdar!
 Zuzka

 
bazalka
Stálice 90 příspěvků 22.08.03 19:27

Ahoj holky,
zdraví vás konečně rozdvojená Bazalka :-))
Měla jsem po vás už děsný absťák, ale na net k našim /doma stále není k mání/ jsem se dostala až teď. Náš Ondra se uráčil vykouknout na svět nakonec až 7/8 /termín jsem měla 26/7/, váha 3,35kg, míra 51cm. Do porodnice jsem kvůli přenášení musela nastoupit už 4srpna /a to jsem to ještě před tím dvakrát ukecala aby mě pustili domů/, 6 mi při návštěvách praskla voda /bezva - seděla jsem s kamarádkou a mámou, kolem hromada lidí, voda vesele tekla, já nevěděla jak reagovat, když je kolem plno lidí, aby všichni neviděli a moje maminka to dilema vyřešila, jelikož vyběhla a začala křičet na celé kolo: „Praskla jí voda, praskla jí voda…“ :-)) Nicméně se nedělo nic až do 22h večer, kdy se teprve dít začalo, o půlnoci jsem volala přítele ať se chystá a pak jsem už jenom hekala a prodýchávala. Bylo mi celkem prd platné, že jsem měla štěstí na alternativní porodní sál v kladenské porodnici, jelikož jsem musela ležet celou dobu napojená na kardiotakograf, takže všechny ty masážní balony, vana, sprchy atd mi byly celkem ukradené. Bohužel v půl páté ráno mi doktor oznámil, že to vypadá na zakončení císařským řezem, protože porod navzdory silným stahům nepostupuje, otevřená jsem pořád jen asi na 6cm, mimčo /srdeční tep/ se jim chvílema ztrácí a navíc hlavička špatně doléhá… Ukecala jsem je, že ještě počkáme, ale bohužel se nic nezměnilo, takže nakonec to byl v 5.15h opravdu ten císař. Přítel ale zodpovědně všechno nafotil, tak jsem se pak mohla pokochat fotkama a malý na těch prvních vypadá opravdu jako lebkoun v kombinaci s ET mimozemšťanem, jak se snažil procpat se ven a ono to nešlo :-)) Naštěstí se mu hlavička srovnala a dneska je to už krásné miminko. Kojení nám jde od začátku prozatím dobře, v noci mě Ondra nechá vyspat a poporodní deprese zatím nikde. Jen si ještě připadám dost nešikovná, ještě že děti tolik vydrží, občas mě překvapuje, že Ondráš moji neobratnou péči s úspěchem přežívá! Já jsem v pohodě a mám pocit, že bych i s malým mohla jít z fleku zase do práce :-)) Jo, samozřejmě se hlásíme do „klubu zaražených větrů“, doufám že tu načtu nějaké užitečné rady a postřehy na toto téma.
Tak to je prozatím všechno, musím hlavně přehltat všechno co jsem zameškala a v neděli se sem zase doufám dostanu. Teď už mi v kočáru vyje ten šakalík, tak jdu přebalit, přistavím mlékárny a pak jdeme „na jedno“ /no já pivo nepila nikdy, takže něco jiného/ :-))
Papa a pěkný víkend všem!
Bazalka + Ondra

 
Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 22.08.03 20:27

Hurááá!
Bazalka je zase mezi námi a už i s Ondrou!
Přeji hodně štěstíčka azdravíčka!
Vítej v klubu prdíkovců :o))
A taky mezi „Císařkami“ :o)) Jsme myslím jen čtyři v našem deníčku. Taky sis to pěkně vyžrala, co? Ale píšeš, že jsi v pohodě, tak to máš dobré.
pa pa a brzo se nám ozvi
 Zuzka

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 22.08.03 20:33

ahojky holky,

Bazalko moc gratuluju k Ondrasovi, koukam, ze mas docela akcni maminu ;-)))

holky, ja jsem ted byla uplne mimo.. nez jsem stihla prelouskat minuly denicek uz byl novy a ted uz jsem si myslela, ze holciny spi a zas mam jednoho broucka v jedne ruce a pise se mi dost divne..

tak jak to vypada u nas??? divoce. holky si vyzadujou spolecnost, nejvic je bavi, kdyz porad stercham a stercham…ziraji na hracky a desne se rozcilujou, ze je nemuzou chytit a poradne oslintat..zjistila jsem, ze mi chybi dalsi aspon 4 ruce. jinak jsou holky zlaty, nekdy dost prdlavy..ale cvicime a hrajeme na startovani rakety ;-)))
je to docela sila..mit to pod kontrolou uz jsme na mesici ;-)))

Market na ty potnicky pomaha potrit to slabym cernym cajem. pry tak jednou denne ci ob den.

Nikky drogy jsou fakt svinstvo, a doufam ze tvuj bratranec najde cestu ven..

Holky zpivajici, ja uz jsem prozpivala hodin ale mam pocit, ze se na me holky skodolibe koukaj a poslouchaj coze to ta mamina zas vymyslela. a hudba k poslechu: vede cesky rozhlas (asi poslouchaj zpravy ci co?) a Divokej Bill..zkousela jsem vaznou hudbu, ale u ty jsem usla ja ;-))

Adi, ja se alkoholu nebojim, jedna sklinka obcas nikoho nezabije. jsem pivnik a uz jsem si dala i velky pivo, ale holky mely pak desny prdy takze zustanu u malyho a uvidime..
kafe piju bezkofeinovy,pro­toze jsem na „smrtory“ a to by nebylo dobry..no nekdy si ho micham s normalnim to kdyz uz lezu po zemi a vicka se nekotrolovatelne zaviraji ;-))

Holky nekde jsem cetla, ze mimina spi 16 hod denne.. ptam se ktery mimina? ty moje holky si pres den schrupnou tak na 2 hodky a to je vse. v noci zatim (tuk tuk) spi docela dobre a ja s nima. taky usiname u kojeni a manzel mi pak vymenuje mimina!

jo ta fotogalerie je vybornej napad a ja se polepsim a pripojim ty moje poklady. nazev je super.

jinak jsem mela pripraveno spoustu dotazu,ale nejak se mi to vykourilo z hlavy a taky uz jsem toho napsala habadej.

mejte se moc krasne a ja doufam, ze se pripojim casteji!!

jo..

Slunicku ty myslim nosis v satku, my to porad zkousime, ale zda se mi ze holky maji hlavu v kolibce takovou plandavou a niz nez zadecek…me se to moc nezda, ale podle navodu na uvazy to mame dobre jen ta praxe je nejaka odlisna..neni na to nejaky figl??

tak ted uz definitivne ahoj

Zdenik a Mates a Janula

 
Marketkova
Kecalka 112 příspěvků 22.08.03 20:36

Čus maminy,
zdravím mezi námi opět Bazalku - tvůj porod mi trošičku připomínal můj, taky jsem byla pořád uzavřená a Cipísek naléhal jak o život, ale u mě to nakonec nechali až do konce, proto to dopadlo tak jak dopadlo, ale to se už teď nedá nic dělat.
Holky, neslyšely jste dneska kolem deváté hodiny takovou velkou ránu? To mi spadnul strašný balvan ze srdce. Ani jsem to sem nechtěla psát, ale měla jsem dneska strašný strach z toho ULZ mozečku. Vím že jsem možná paranoidní, ale já vážně měla strach, jestli jsem tím porodem Cipískovi nějak neublížila. Naštěstí vše dopadlo dobře, mozeček prý jak pro budoucího starostu, takže jsem šťastná jak blecha.
ZUZKO - když to o víkendu vyjde, a já věřím že jo, tak napíšu další díl deníčku, jo? Vždyť jsme si řekly, že se budem střídat a mně je až trapně, že jsem napsala jen jeden příspěvek a to už bude sedmí díl :( Ale teď jsem se už konečně zaběhla do těch správných kolejí, tak už mám i víc času, no vždyť mi ve středu končí šestinedělí - jupppppíííííí. A jestli tedy všichni souhlasíte, tak ho už nazvu „Cipískova parta“.
Taky zkusím někde vyštrachat tu svatební fotku, je to dobrý nápad, a hlavně musím opět začít fotit, v poslední době to nějak zanedbáváme a Cipis se opravdu teď mění před očima. Už nás dokonce obdaroval i prvníma úsměvama - nádhera :)))
Tak se tu zatím mějte a krásný víkend.
Pa Market

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »