Market + Cipísek skoro 37tt

Těhotenství

Ahojky skoromamči, Tak až teprve dneska odpoledne jsem se dostala k emiminu a rychle píšu alespoň pár řádek, abychom měly opět trošičku prostor na naše žvatlání. Tak doufám, že to stihnu odeslat včas, aby nám to taťka stihl zveřejnit.

Tak co, jak se máte o víkendu? To nám to dneska venku pěkně fučí, co? Třeba nám ten vítr přivane nová miminka :o) Opět tu bude pěkný souboj mezi Karlou a Nikky, takže holky do toho, zítra je neděle a v neděli se rodí ty nejšťastnější děti.

Jinak u mě a u Cipíska nic nového pod sluníčkem, vše jsem vám stihla napsat už přes týden. Opět mi to strašně rychle uteklo a vůbec si nedovedu představit, že zítra začínám 37tt a snad už za tři neděle uvidím toho svého andílka. Tedy řeknu vám, úplně mi z toho běhá mráz po zádech. Celých devět měsíců se nemůžu dočkat, až ta chvíle nastane a teď když jsem už u konce, tak z toho začínám mít trošičku obavy. Pořád přemýšlím, jestli mám vše připraveno, všude mám spoustu papírků, co je ještě před tím dnem D nutno zařídit, abych na to nezapomněla a už teď mi je jasné, že to všechno nemůžu stihnout. Takže třeba celý dnešek jsem jen gruntovala, připravila jsem si další věci do porodnice, asi 10× jsem přerovnala věcičky v Cipískově skříňce, pořád něco vyvářím, abych měla zásoby pro příchod z porodnice atd atd. Manžel si už ze mě dělá samozřejmě srandičky, ale já mám opravdu pocit, že to nemůžu zaboha vše stihnout, takže ho neposlouchám a lítám jak fretka. Já nevím, myslíte že je to normální? Teď jsem jenom strašně moc ráda, že už alespoň výbavičku mám v kupě, jen potřebuju dokoupit kosmetiku, protože představa, že bych ještě měla lítat po krámech a shánět oblečení atd., to bych už opravdu nezvládla.

Tak koukám, že si tu dneska jenom pofňukávám, tak radši končím, abych vás taky nenakazila.

Tak se mějte holčiny opravdu moc prímově, dávejte na sebe pozor, opatrujte ty svoje štěstíčka v bříšku a určitě pište, ať nám to pěkně utíká.

Pa pa Market + Cipísek 36+6

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
karla1
Stálice 83 příspěvků 23.06.03 16:54

Ahoj Markét,

super, že je tu nový deníček- já myslela, že tenhle týden kvůli dovolené emimina nic nebude…

Tak k aktuálnímu stavu- je sice príma, že se v neděli rodí nejšťastnější děti, ale do další neděle už fakt čekat nehodlám :-).

Začíná mi to břicho docela vadit, mám pocit, že za poslední týden se mi ten poměrně malý a úhledný batůžek nějak začal rozlézat do stran a začíná nabírat nepěkných tvarů…prostě už by mimi mělo jít ven. Žádný z osvědčených receptů nezabírá, tak už nevím- pořád mi ještě zbývá jít skákat na schody, ale to se mi nějak moc nechce…no ale jestli se mé zoufalství bude prohlubovat, tak se tam možná vypravím. Ty dnešní šílený horka taky na náladě nepřidají, takže se omlouvám za pesimistický příspěvek, ale jak jsem byla celé těhotenství neskutečně v pohodě, tak teď to na mě nějak padá.

Mám za chvíli ve městě sraz s manželem, tak se jdu upravit do lidské podoby (v rámci možností, protože si připadám jako mastodont-a to mám nahoře jenom 10 kg, ale všechno je to v tom ohromným břichu- když se sama náhodou zahlídnu ve výloze, tak se musím vrátit a znovu se podívat, že to velikánský dlouhý zavazadlo, ke kterému je přišpendlená poměrně hubená figurka, je fakt moje břicho a já)…

Zítra jdu na monitor, tak jsem zvědavá, jestli mi tam už konečně taky natočej nějaký kontrakce, protože zatím to byla bída… Tak dám pak vědět.

Holky, mějte se, jak nejlépe umíte, omlouvám se za ty výlevy, ale jsem ráda, že tady najdu pochopení a nemusím otravovat své nevinné okolí.

Zatím pa a pohlaďte si miminka, oni za to horko nemůžou :-)

Karla, 40tt+5

 
Kejka
Stálice 51 příspěvků 23.06.03 17:34

Ahoj Markét a ostatní těhulky!
Tak jsem se konečně - docela pozdě - zaregistrovala - jsme ta z Neratovic s termínem 13.7.

Tak jsem dneska byla na posledním těhot.kurzu a cvičení, dostala razítko do průkazky - no a už můžu jít rodit! Haha - prý připravená, mám stejně obavy, ale to je asi normální!!
V sobotu jsme s manžílkem podnikli poslední vetší nákupy - divila jsem se jak jsme to s tím bříchem v pohodě celý den zvládla!
No a v neděli jsem taky vyvářela a ničila mikroby a prala nakoupené věcičky. Zjistila jsem totiž , že mám spoustu bodýček, ale neměla jsme žádný kabátek na rozeopínání - třeba nebudou pořád takovýhle pařáky!!

Četla jsem komentář od Klarky, nejdřív se mi to nezdálo s tím bříchem, ale když jsem si přečetla, že je 40tt - tak jsme vše pochopila a plně tě Klarko chápu!!
Tak se těhulky držte a hlavně myslete pozitivně, budeme mít pozitivní miminka!!
Kejka-Markéta z Neratovic 37 tt

 
Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 23.06.03 17:39

Ahojda!
Holky čekatelky, vůbec vám to nezávidím, čekat v tomhle vedru. Ale moc vás nepotěším, i teď bez břicha je mi hrozné vedro a potím se snad ještě víc. To asi ty hormony.
Jo a zas tak uplně bez břicha nejsem. Mám ho teď asi tak jako v pátém měsíci :o(( Do vyndání stehů jsem ani nemohla ležet na břiše a o cvičení nemůže být ani řeč.

Všem vám moc a moc děkuji za to, jak jste to se mnou prožívaly. Vaše účast, to že na mě někdo myslí i po porodu mi určitě pomůže se brzo zotavit. Moc mě to od vás těší.

Diskutujete o oblečení mimča na cestu z porodnice. Ten den, kdy jsme šly bylo docela pod mrakem a foukalo, tak jsme mely košilku, dupačky, čepičku a docela teplou zavinovačku. Do auta to byl kousek, tak jsme to zvládi všichni :o))) Taťka nás vezl jako poklad.

Valuška je moc hodná. Jen se jí po návratu trochu rozházelo kojení. Chce častěji než v porodnici. V noci vstávám 2 -3 krát. Docela to zatím zvládáme.

Nevíte, zda se hlásí Kulihrášek a Myšáček? Naše dvě původní šéfky?

Holky, ještě jsem chtěla říct, že zlatě rodit v nemocnici a ne nějaké dnešní novinky. Já rodit doma, tak umřu. A pak taky, že jsou tam pořád novorozenecké sestry, každé kojení se mnou seděly a pomáhaly mi. Za ten týden jsme udělaly moc moc práce. Bez nich bych určitě kojit nezačala. Ze začátku se Valušce moc nechtělo a já nevěděla, jak na ni. Jste-li někdo od nás, doporučuji Chrudimskou porodnici!!! Jsou to profesionálové,ale mají i moc pěkný lidský přístup. Na gyndě i na novorozencích.

Jsem zvědavá, jaké bude další mimčo! Holky moje, držím vám všem palce!!!!!!!!!

Zuzka

 
SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 23.06.03 18:07

Ahoj holky,

hlásí se další čekatelka. A už ani nejsem třicátnice, ale čtyřicátnice :-))) Zítra jdu na monitor a do poradny, tak doufám, že mi už řeknou, že se něco začíná dít a že už se schyluje k porodu.

Zuzko, jestli budeš mít náladu a čas, tak prosím něco napiš o tom, jak probíhá porod císařem. Jak jsi se cítila pak a jak jsi zvládala starat se o Valušku. Já pořád doufala, že se naše mimi narodí dřív, když je tím koncem pánevním, ale už to nějak nestíhá. Tak mám teď obavy, že vyroste a ten císař mě nemine. Občas zjišťuju, že tam nějak putuje a snaží se otočit (je úplně napříč), ale nejdu mu to, chudáčkovi, tak se zase vrátí hlavičkou nahoru. To jsem fakt zvědavá, jak to všechno dopadne. Já mám právě největší hrůzu z císaře - že pak budu mít starosti sama se sebou (ne jenom v porodnici, ale i doma), budu ležet na JIPce, miminko mi nedají, nepustí za mnou návštěvy a tak.
Zuzko, s Kulihráškem telefonuju tak 2× týdně. Má toho hodně a nestíhá sem něco napsat. Tomášek už začíná víc vnímat okolí a vyžaduje máminu pozornost. Minulý týden měl asi 3 kg.

Tak koukám, že ne jenom Karla přispívá svou pesimistickou troškou do mlýna, tak budu radši končit. Ale, holky, někdy se přece ti mimískové musí vyklubat. V břiše nezůstanou na pořád a už zbývá opravdu jen pár dní (možná i jenom hodin).

Pa

Šárka R. 40.t.

 
Marketkova
Kecalka 112 příspěvků 23.06.03 18:27

Ahojky holčiny,
jsem ráda, že dorazil nový deníček, i když koukám, že od začátku je trošičku pesimistický. Tak Karlo a Šárko - hlavu vzhůru, určitě to budete mít co nevidět za sebou. Já vím že ty vedra nepřispívají k pohodičce, ale snad už bude od zítřka líp.
I když já se mám dnes taky pěkně mizerně. Celé těhotenství jsem vážně byla v takové pohůdce, všechny prohlídky u doktorů byly OK a já se cítila moc fajn (až na ty nevolnosti na začátku :(, no a dneska jsem byla opět na prohlídce a bum - tlak mi najednou vyletěl na 140/90. Doktora to vyloženě vyděsolo a mě jakbysmet, takže mi nakázal klídek na lůžku a ve středu jdu znovu na kontrolu a jestli se to nezlepší, tak jedu šupito presto do nemocnice :(( Ve skrytu duše doufám, že je to díky tomu dnešnímu počasí, opravdu je mi dost mizerně. Celý den mi hučí v uších, srdce mi bije jako o zvon, to jsem opravdu ještě nezažila. No držte mi moc moc palečky, opravdu bych nerada tři neděle před porodem ležela v nemocnici :(
No vidíte, nejdřív radím hlavu vzhůru a opět jsem tu u PC skleslá jak troska. Ale potřebovala jsem si taky vylít srdíčko, protože manžílka i rodinu tím opravdu nechci moc zatěžovat, vím že už takhle mají obavy.
Tak se zatím mějte a držte mi moc palečky.
Díky a pa Market + Cipísek

 
Adina
Kecalka 127 příspěvků 23.06.03 19:08

Holčinky,
koukám,všichni mizerná náladička,tak co bych se nepřidala.Já jsem včera skoro bečela,protože mi porodila kamarádka a před tím druhá a bylo to přesně jak jsem si říkala na začátku těhotenství,že až holky poroděj,tak budu naštvaná.Poslední pupkatý kůl v plotě…hned od začátku mi bylo jasný,že až zbydu sama,tak mi bude smutno,Ale že by mě to fakt vzalo tolik!
Manžel mě sice trochu chlácholil,ale moc nechápe o co mi jde.Já možná taky ne i když myslím,že asi nikomu se nechce být v ničem poslední.Kdyby tak člověk věděl,kdy to bude a jak to bude.
Musíme si řikat,že je to těma změnama tlaků.
Market Cipísková,držím palce,ať ti ten tlakouš pěkně sleze,můžeš si zkusit udělat nějakou česnekovou dobrůtku..
Holky před slehnutím -to vás pane předběhla ta Katka 38.t s Lindou,co?Chá­pu,že to musí strašně dožrat!!Tak vám přeju ať to přijde co nejrychleji a máte to za sebou.
No a my ostatní pěkně pišme,pišme abysme si aspoň to čekání ukrátily.Kočky,ješ­tě,že vás mám.
Pa pa Adina 36-37t.

 
Anonymní  23.06.03 19:23

Ahoj holky,

dostala jsem od Nikky za úkol sdělit vám tu radostnou novinu.

Dnes v 7,10 hod se jí narodila holčička Vendulka,váží 3,5kg, měří 50 cm a je samozřejmě ta nejkrásnější na světě.

Hanča 37+4

 
SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 23.06.03 20:04

Ahojky,

gratuluji Nikky k narození Vendulky.

Ale nějak to nejde po pořadě, jak by mělo, že? To už je druhý mimísek, co nás, Karlo, předběhl. Musíme se pochlapit (jestli se to tak dá nazvat v tomhle případě:-)).

U mě nic nového, žádný náznak porodu. Akorát od rána odpovídám záporně na smsky a na telefonáty svých známých. Všichni si myslí, že už jsem určitě v porodnici a ono nic.

Tak se zatím mějte.

Pa

Šárka R. 40.t.

 
Veru
Kecalka 242 příspěvků 23.06.03 20:34

Ahoj holky,
hlavně Šárko a Karlo!
Tak nás Nikky pěkně předběhla, co? Ještě včera večer psala, že nic a teď už má Vendulku u sebe! Ze mě už od zítra bude taky čtyřicátnice a když vidím, jak se tady vesele rodí mám z toho taky pěknou depku. Pořád si ale říkám, že pro to má ta naše slečna nějaký důvod.
Jak všechny píšete, připadám si taky jako pořádná hrošice a jakýkoliv pohyb navíc mi dává pěkně zabrat.
To jsme tady teď ale pěkná partička, co? Když se někde narodí nové mimčo chce se mi taky brečet, ale zatím statečně odolávám. Zítra jdu na kontrolu a jestli se zase dozvím, že se nic nechystá asi mi rupnou nervy.
Jsem moc ráda, že mám emimino a vás komu si můžu postěžovat, protože tím nechci doma nikoho otravovat.
Tak zatím se mějte, pořád na nás na všechny myslím, ať už se začne něco dít. Dnes má přijít od západu bouřka, tak třeba nám pomůže.

pa,pa Veronika(zítra 40.tt)

 
Veru
Kecalka 242 příspěvků 23.06.03 20:37

Ahoj Nikky,
gartuluji k narození Vendulky, přímo ukázkové miminko! Tak vidíš, že jsi mě předfrnkla :o))
Asi zabral ten sex, ne? Myslím, že se na manžílka taky vrhnu :o))))
Ahoj Veronika

 
karla1
Stálice 83 příspěvků 23.06.03 20:52

Ahoj holky,

Nikky- moc gratulací, až se zberkáš a vrátíš domu, tak napiš, co a jak… Vendulka je moc a moc krásné jméno, máme na ně taky spadeno (neopisujeme, už ho máme vybrané asi půl roku, fakt :-)

Šárko a Veroniko- no, co říct? Tak snad jenom že už to fakt máme za pár, navíc jak se teď ochladilo a sprchlo, tak je líp…je to svým způsobem legrační, že se tak těšíme na bolest a nevyspání a na šílenej zmatek a frmol, že jo?

Šári, neklesej na mysli, třeba to mimi fakt půjde porodit normálně- já už teď vím, že naše dcerka bude mít něco (víc?) přes 4 kg, takže u nás by to teda nešlo… zase na druhou stranu má císař aspoň výhodu, že „tam dole“ budeš v pohodě, vyhneš se pozdějším komplikacím třeba v sexu a s inkontinencí, je to nejšetrnější pro miminko a tak…

Ostatní holky, nenechte se strhnout náma nespokojenýma čtyřicátnicema, jednak můžete porodit fakt dřív- viz Katka a Nikky a i kdyby ne, dejte miminkům čas, aby si pobyly tam, kde je jim nejlíp…

Market, držím palce s tím tlakem, je to určitě od počasí, dej si oraz a uvidíš, jak to půjde dolů…

Tak snad jsem si trochu napravila „pesimistickou“ reputaci a vnesla jsem trochu naděje v lepší zítřky :-).

Holky, mějte se prima, jdu se nadopovat melounem.

Ahoj

Karla

 
Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 23.06.03 21:11

Vendulko,
jsi hodná holka, že jsi už vylezla ven. Jareček už se tak těšil, pořád se na tebe ptal :o)))))))
NIKKY!!!! Drž se, myslím na tebe a móc gratuluju! Holčička má pěkné míry.
Jak jsi na tom ty? Kolik teď asi vážíš? Doufám, že budeš mít sílu na Vendulku.
Pa pa a brzo se ozvi.
Zuzka a Valuška

 
Marketkova
Kecalka 112 příspěvků 23.06.03 21:19

Nikol opravdu moc blahopřeju k narození Vendulky, koukám že se ti opravdu splnilo včerejší přání, že se narodí na narozeniny tvé maminky, to je opravdu nádherné.
Dnes je to pro mě druhá zpráva o narození miminka, kamarádce (jak jsem včera psala že bych jí nejradši bombardovala smskama každých pět minut jestli už jsou dva) se taky dnes narodil chlapeček, a opravdu jsem se taky rozbrečela, takže jsme na tom všichni asi stejně, hold ty hormony.
Takže ještě jednou Nikky hodně zdravíčka a štěstíčka tobě i malé Vendulce.
Jinak musím říct, že se konečně cítím trošku líp, tady v Praze se přehnala pěkná bouřka a venku je už konečně příjemně a co jsem koukala na předpověď, tak zítra má být tak kolem těch 26 a pršet a další dny polojasno a kolem 25, tak doufám, že ten tlak klesne. A pro jistotu si udělám pořádnou topinku - díky Karlo za tip.
Tak se tu mějte, jdu si lehnout a zítra snad bude líp.
pa Market 37+1

 
Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 23.06.03 21:26

Ahoj holky!

Čtyřicátnice - zkuste, co mi radila doktorka, hodit se úplně do klidu a méně jíst. Já rodila do druhého dne. Prostě úplný klid, ležet a relaxovat.

Šárko, nevím, jestli ti mám všechno popisovat. Já jsem nejdřív dlouho rodila normálně a pak už jsem byla tak hotová a navíc jsem věděla, co všechny ty nálezy znamenají. Takže když doktor říkal, že je tam lem a ten tam byl pořád, tak už jsem věděla, že je to jasné, že nemůžu normálně porodit. Pak už jsem o toho císaře prosila sama. Nejvíc jsem se těšila, až už mě uspí a já nebudu mít bolesti, už mi bylo všechno jedno.

Po probuzení mi ale bylo líto, že tam není manžel a malá. Myslím, že se ve mě hned nespustil ten mateřský pud, taky jsem jí neměla hned přiloženou (protonám možná hned nešlo kojení a prsa se mi nalily až pátý den). Chybí mi ten pocit, když slyšíš poprvé pláč svého miminka :o(( Tím docela trpím.

Na popoperační pokoj mi ji nosily novorozenecké sestry, ale ne moc pravidelně. Ona ale malá taky dost spala, byla si vyčerpaná. Všechno jsme to doháněly až pak na porodnici.

Máš pravdu, že jsem docela měla dělat co sama se sebou a na Valušku mi zbývalo málo sil. Ale jak jsem psala, doktoři viděli příčinu v tom, že jsem malá a hubená a celá taková neduživá. Já jsem i netěhotná byla pěkná bledule, taková pokojová květinka.
Ale jak už ti tam některá z holek píše, tak zas nemám poničený spodek. Jizva na břiše ještě bolí, ale to je den ode dne lepší.

Nemůžu říct, co je lepší. Každý druh porodu má svá pro a proti. Nech to osudu, nějak to dopadne, sama to neovlivníš. Pokud jsi normální zdravá ženská, tak jistě zvládneš to i to.

Už musím končit.
Mějte se, já sem zase juknu. A čtyřicátnice, držím vám palce, hlavně nezoufejte a nebuďte smutné!!!!!!!

Zuzka

 
klarka
Kecalka 138 příspěvků 24.06.03 06:02

Ahojky statečné holky!

Nejprve obrovská GRATULACE k narození Vendulky! Opravdu ukázkové miminko a nenechalo na sebe dlouho čekat, že Karlo a Šárko! Holky moc na vás myslím a věřím, že už se mimískům BRZY bude chtít ven! Určitě už tu za chvíli budou zprávičky, jak jste to zvládly a jak jste šťastné novopečené maminy! Tak jen VYDRŽAŤ!
Nechtěla jsem se přidávát k těm nářkům tady, ale včerejšek a dnešní noc byly opravdu hrozné - celý den mi bylo mizerně a v noci jsem vůbec nespala, protože už nemůžu najít pohodlnou polohu v postýlce a hlavně je mi pořád nevolno. Ach jo. Taky už bych to chtěla mít za sebou. Přesně si vzpomínám, jak jsem si na začátku těhotenství říkala, jak může mít někdo takovýho krásnýho bříška plné zuby. Vždyť to je to nejkrásnější na světě a ouha už bych ho docela ráda odložila. No ještě si musím počkat, abych si to „vychutnala až do konce“
Zítra jdu poprvé na monitor, tak jsem zvědavá, co se dozvím.
Docela ráda bych věděla, jestli je Karolínka hlavičkou dolů, ale sama to nepoznám a můj doktor mi nikdy nic neřekne a to ani když se zeptám. Tak prostě věřím, že mám hodné miminko a že je přesně tam kde má být!
Tak holčiny mějte se dneska co možná nejlépe a já sem přes den ještě mrknu, abych se dočetla, že už jste se některá rozrodila.

Klárka + Karolínka 36+2

 
karla1
Stálice 83 příspěvků 24.06.03 07:33

Ahoj Zuzko,

díky za tip s tím klidem a půstem, dneska to zkusím.

Moc držím tobě i Valušce palečky, ale je vidět že tu poporodní adaptaci zvládáte na jedničku…

Ahoj,

Karla

 
Slunicek
Kecalka 317 příspěvků 24.06.03 09:09

Gratuluju Nikky k Vendulce, to je primo predpisove miminko (podle tech mer)!
At se vam holky dobre dari!
Koukam, ze to poradi podle terminu nejak nedodrzujeme, ze jo?:-)) Ale oni si mimisci sami vyberou, kdy chtej na svet…

Do sbirky nefungujicich urychlovacu porodu pridavam myti oken - vcera jsem je umyla v celym byte - a ze jich mame a nic mi neni. Ani zadny poslicci.

Tak se opatrujte
Slunicek, 38.tt

 
Lindicka
Kecalka 235 příspěvků 24.06.03 11:11

Ahoj holky skoromaminky,
když jsem vás tak četla, tak jsem si řekla, že se musím ještě SNAD naposledy taky ozvat. My už taky netrpělivě čekáme až se náš mimísek rozhodne podívat se na svět vlastníma očima, jsme dnes 39+3. Podle posledního UTZ už se měl Matýsek rozhoupat minulý týden, ale bylo to s dodatkem „pokud se bude i nadále vyvíjet stejným tempem“… tak se zdá, že ten náš junior začal lenošit :-).
Docela jsem překvapená, že čím víc se to blíží, tím méně mám z porodu strach a tím víc se těším až to bude za námi. Dokonce už začínáme vymýšlet všechny ty legrácky, co mohou celou věc urychlit… jenom na schody jsem se zatím neodhodlala. Ale jinak už mám výčet slušný :-) a tchán si nemůže vynachválit okopané růžičky :-)).
A Matýsek se mi tam tak maximálně pohodlně rozvalí a… NIC! Už si začínám připadat jak psychouš, nemyslím skoro na nic jiného, pořád se sleduju, jestli náhodou nenajdu nějaký příznak že už… no jak hypochondr… taky jste na tom stejně nebo jsem jenom já praštěná?
Jinak přípravy pidivěciček už nechávám, protože kdykoliv jsem se na ně šla podívat, vymyslela jsem dalších pár co by se ještě hodily… a tak to nakupování nebralo konce. Myslím, že všechno důležité máme a co ne, tak se dokoupí podle potřeby až bude Matýsek doma.
Tak to je ode mne vše, raději se nebudu víc rozepisovat, protože bych určitě začala pofňukávat jak pořád nic a jak už se nemůžu dočkat.
Ještě se chci zeptat… cítíte kontrakce a bolí vás bříška? Já teď měla dvoudenní nonstop peripetii s bolavým bříškem, tak jsem si říkala, že se to možná rozjíždí, ale po dnešní noci ani ťuk… tak jsem zvědavá co nám řeknou v pátek v poradně…
Mějte se moc fajn, opatrujte bříška a všem přeju rychlý a bezbolestný porod a hlavně ať už to brzy je za námi a chováme cipísky v náručí!!!
Jo, ještě jeden dotaz: nejste někdo z Prahy a nechystáte se rodit v Podolí?
Olča a Matýsek 39+3

 
Lindicka
Kecalka 235 příspěvků 24.06.03 11:16

Ahoj,
blahopřejeme k narození Vendulky a přejeme to nejhodnější miminko na světě!!!!
Olča a Matýsek 39+3

 
janice
Kecalka 458 příspěvků 24.06.03 11:56

Ahoj holčičky,
taky se připojuji k velké gratulaci a přeji hlavně zdravíčko a štěstíčko a spokojený život.
Papa Janice + Vilík 9 dní

 
SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 24.06.03 12:02

Ahojky holky třicátnice a hlavně čtyřicátnice :-)),

tak se hlásím stále celá (doufám, že už takhle nebudu začínat dlouho).

Zuzko, děkuji za popis pocitů z císaře. Přesně tak nějak si to představuju :-(( Známá rodila taky císařem a ta říkala, že by chtěla druhé taky císařem. No, já si to teda nějak nedovedu představit. I když, jestli pak tam člověk trpí kdo ví jak dlouho a fakt to nejde, tak si myslím, že už to chce mít hlavně za sebou a je jedno jak.

Taky už se pomalu začínám smiřovat s císařem. Po dnešní návštěvě Podolí, jsem zjistila, že porod se nechystá, místo CS 4 mám CS 3 a v pátek jdu na další kontrolu a hlavně na UZV, aby se zjistila velikost miminka. Holky, vidím to bledě. Ale můžu vám říct, že už mi to taky začíná být nějak jedno - jestli to půjde tak nebo tak, hlavně ať už to máme všichni za sebou a jsme doma z porodnice.

Jinak k počasí - myslela jsem, že bude líp. Venku je docela vedro. Ale snad se přižene odpoledne nějaký ten deštík.

Olčo s Matýskem - jak už jsem zmiňovala, tak docházím do Podolí a chystám se tam rodit.

Holky, mějte se zatím hezky a já se zase ozvu (že se nic neděje). Jdu se ochladit nanukem.

Pa

Šárka R. 40+1

 
Lindicka
Kecalka 235 příspěvků 24.06.03 13:58

Ahoj Šárko,
no já se taky chystám do Podolí, jenom mám trochu strach, protože tam má být začátkem července omezený provoz. Můžu se zeptat ke komu chodíš?
Jinak já měla v pátek CS 6 a byla jsem prý otevřená na 1 prst… ale zatím mi nepřipadá, že by se něco chystalo, po dvou dnech bolestí se Matýsek naprosto uklidnil a jenom se mi tam pohodlně vyvaluje. Takže ono je asi úplně jedno jaký výsledek vyšetření je, podle mě je to tak individuální, že se z toho nedá nic moc vyvozovat.
Tak třeba se v Podolí potkáme, máme to obě na spadnutí :-). Mé čísílko na mobil je kdyžtak 777056456…
Olča a Matýsek

 
karla1
Stálice 83 příspěvků 24.06.03 16:35

Čau Olčo,

já jsem z Prahy a do Podolí se taky chystám… Jinak poslíčky mívám docela nepravidelně- třeba docela hodně intenzivní 2 noci po sobě a pak zase 2 noci nic…takže z toho absolutně nic nevyvozuju.

Jdu si dát nožky hore, mějte se všechny prima.

Karla, 40+6

 
Anonymní  24.06.03 19:07

Ahoj holky,

všem vám za Nikky děkuji za přáníčka,všechno jí vyřídím.

Když jsem četla ty vaše stížnosti,tak si taky trochu postěžuju.Budu taky rodit v Podolí,ale musím říct,že zatím jsem tam pěkně nespokojená.Je to tam jak na běžícím pásu,takové neosobní,nikdo vám nic neřekne.Asi jsem zhýčkaná od svého pana doktora.Teď mě namýchli znovu v pondělí,byla jsem tam od devíti do půl šesté.Šla jsem ráno poprvé na monitor a hned jsem si ho zopakovala ještě dvakrát.První nic neříkal,druhý byl špatný,až ten třetí už vyšel OK.Zřejmě měli nějaké špatné přístroje,protože ten den vyšel monitor špatně každé.Se všema holkama co jsem tam byla ráno jsem se potkala i v poledne i odpoledne.Ale k věci.Po tom druhém monitoru jsem s tím šla na sál,sestřička si ho odnesla a pak přišla se slovy,že mám za dvě hodiny jít znovu a pokud bude zase špatný tak si mě tam nechají takže si mám přinést věci.No než jsem se vzpamatovala tak byla pryč a já tam stála jako tvrdé y a chtělo se mi brečet.Samozřejmě jsem si představila ty nejhorší varianty proč si mě tam chtějí nechat a co je špatně.Fakt mě tam hrozně štve,že se s vámi nikdo nebaví a i když se zeptáte tak vás nějak odbydou a ještě na vás koukají divně.Máte podobné zkušenosti?Jedna moje kamarádka tam chodí také a má stejný názor.Vůbec tam nikoho nezajímá,že jste tam třeba po prvé a nevíte kam jít a co tam dělat.No tak jsem si postěžovala a trochu se mi ulevilo.

Jinak zatím žádné poslíčky nemám a jsem naprosto zavřená,takže na porod zatím ani nepomýšlím,asi to bude ještě chvilku trvat :o)

Hanča 37+5

 
SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 24.06.03 20:33

Ahojky Olčo,

v Podolí se mělo někdy v červenci malovat. Původně to mělo být začátkem, pak koncem července - pořád nevěli, kdy přesně. Dneska jsem tam potkala paní Mrkvičkovou (která tam pořádá předporodní kurzy), tak jsem se ptala jak to vypadá s malováním a ona mi řekla, že malovat se nebude, ale místo toho bude probíhat rekonstrukce nadstandardů (od 4.7.).

Ty už chodíš taky do Podolí? Já jsem chodila ke své doktorce a do Podolí chodím od 37.t. Chodím každé úterý a teď, když už mám po termínu, tak budu chodit i v pátek. Pokaždé tam je někdo jiný - 2× tam byl MUDr. Buben (mooc sympatický, pečlivý, všechno vysvětlí, kliďas), pak tam byla 1× MUDr. Stefanovičová (ta mi přišla trochu zmatená) a dneska jsem narazila na MUDr. Tomana (před ním mě varovala Monča-Kulihrášek - prý tam dělá samé průšvihy a mě teda taky nijak neuchvátil - frajírek, ale zase mě poslal ještě na další doplňující UZV, což jsem ráda).

Díky za číslo na mobil. Já ti radši pošlu svoje v soukromé zprávě.

Tak se měj hezky a drž se!!!

Pa

Šárka R.

 
Veru
Kecalka 242 příspěvků 24.06.03 20:55

Ahoj holky,
tak se hlásím po další kontrole. Stále nic nového, jen na pásech mi to zaznamenalo docela pravidelné kontrakce, i když jen malé. Že je mám to už vím ale dávno, jak píšete někdy míň, někdy víc a břicho už mě pobolívá skoro týden. Doktorka mi ale oznámila, že podle stavu čípku se ještě nic nechystá a že mám přijít příští týden. Už mě to ani nepřekvapilo a nijak mě to nenaštvalo, prostě si musím počkat a hotovo. Dnes si ještě zkusím udělat koupel se skořicí a hřebíčkem, někde jsem četla, že by to mohlo fungovat, pak už nevím. Jaké máte ještě zaručené rady, jak porodit?

Ahoj Veronika 40.tt

 
Lindicka
Kecalka 235 příspěvků 25.06.03 09:34

Ahoj Šárko,
do Podolí chodím asi tak od 37.t, zatím každý pátek. Já taky byla pokaždé u někoho jiného, jednou u paní doktorky, která o týden později skončila, podruhé u Dr. Tomana (byl hodný, ale působil na mě stejně jako na tebe) a minulý týden jsem byla velmi spokojená s MUDr. Musílkovou. Byla velmi komunikativní, řekla mi toho tolik, co mi nikdo neřekl za celé těhotenství a poprvé jsem měla pocit, že se někdo zajímá o to jak mi je (nebylo to tím unuděným stylem „tak povídejte co vám je“).
Co se týká pátků v Podolí, přijdou mi velmi pohodové a už dvakrát se mi stalo, že jsem nikde vůbec nečekala a všude jsem šla hned na řadu. Což je prý oproti jiným dnům zázrak.
Jinak u nás vůbec nic nového, zatím to vypadá, že se vůbec k ničemu neschyluje, tak si myslím, že v pátek absolvujeme další monitor a poradnu. No, jsem na to zvědavá.
Měj se moc hezky, také se drž a přeju ať všechno rychle, bezbolestně a dobře dopadne.
 Olča

 
janice
Kecalka 458 příspěvků 25.06.03 10:18

Čau Verčo,
„zaručených“ rad na vyvolání porodu je hafl. Mně pomohlo, ale možná to byla náhoda, že jsem umyla okno u Vilíka v pokojíčku a pak se hodila do naprostýho klidu. Dala si 2 dc červenýho a večer zasexovala s manželem. No a ráno ve 2 hodky to na mně přišlo.V tu dobu jsem 3 dny přenášela.
Tak Ti přeju, ať už to máš taky za sebou a máš toho svýho mimíska v náručí. Na druhou stranu dokavaď můžeš- spi, spi a spi a užívej si klidu. Já teď už jen vzpomínám, jak jsem se mohla natáhnout, kdy se mi chtělo a i když se mi špatně leželo, tak jsem se mohla válet jak dlouho jsem chtěla. Jinak bych ale Vilíka nevyměnila ani zanic na světě, to je jasný.
Tak pa a vydrž!
Janice + Vilík 10 dní

 
karla1
Stálice 83 příspěvků 25.06.03 10:33

Ahoj,

tak z těch rad, co píše Janice, nám nezabrala ani jedna… ještě jsem zkusila půst, jak radí Zuzka a taky nic… takže pokud se miminu ven nechce, tak ho asi jen tak ničím neoblafneme…

Taky záleží, jestli to bude kluk nebo holka, obecně se holky přenášejí dýl než kluci, takže jestli čekáš holčinu, tak to může ještě chvilku trvat.

Tak se drž a doufám, že už brzy se všechny čtyřicátnice budeme hlásit s mírama a váhama miminek.

Karla, 41tt

 
SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 25.06.03 11:40

Ahoj Olčo,

myslím, že tu MUDr. Musílkovou měla Kulihrášek u porodu a taky si ji hodně chválila. Možná, že se v pátek uvidíme, protože teď už budu chodit úterky a pátky (pokud dřív neporodím). V pátek toho mám hodně - UZV, monitor, poradnu. Tak to jsem ráda, že to tam bývá trochu pohodovější. Včera jsem myslela, že to tam nevydržím.

Měj se hezky.

Šárka R. 40+2

 
SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 25.06.03 11:57

Ahoj třicátnice, čtyřicátnice a novopečené maminky (to tady máme ale pěknou směsku :-)),

Janice - páni, Vilíkovi už je 10 dní - to tak hrozně letí. Chtěla jsem se tě zeptat - Vilík se oficiálně jmenuje Vilém? Bylo by to zajímavé, když tatínek je Hynek :-))) Pořád jukám do fotogalerie, jestli se tam neobjeví fotky Vilíka a nic jsem tam zatím nenašla. Já vím, že máš spoustu jiných starostí, ale nehodíš tam nějaké?

Karlo - já teda nevím, jestli budeme mít holčičku nebo chlapečka. Ale podle toho, co píšeš o přenášení by to měla být holčička. A já si pořád podvědomě myslím, že to bude klučík. Ale Janice taky přenášela a má Vilíka. Mně moje MUDr. říkala, že lékaři pořád počítají termíny porodu a měří miminko a ono se stejně vyklube na svět až se mu bude chtít. Stejně ty termíny jsou jenom orientační (to se hezky uklidňuju, co?).

Manžílek mi taky včera sliboval sexíky, abychom to popohnali a pak to nějak zaspal, tak se porod nekonal :-(( Tak snad dneska :-)))))))
Tak se zatím mějte a vydržte!!!

Pa

Šárka R. 40+2

 
Slunicek
Kecalka 317 příspěvků 25.06.03 12:52

Ahoj vsichni s briskama i uz bez nich,
ja byla vcera na kontrole a nic moc novyho - UZ tentokrat doktor nedelal, takze jak je mimi velky nevim, ale vysetroval me a rikal, ze mimi sice je uz dole, ale jinak jsem uplne zavrena, takze na porod to v nejblizsi dobe nevypada. Holky, ale vylezt na tu gyn. kozu je pro me nadlidskej vykon. Ja si pripadala jak slonice:-)) Aspon, ze uz nepribiram, takze vaha (snad uz konecna) + 19 kg. To chci videt, jak to shazuju:-(((
Objednal me zase za 14 dni, na 7.7. a pravil, ze si mysli, ze se urcite uvidime. Je to 4 dny pred terminem podle MS. Ale kdybych v ty dobe mela uz porod za sebou, tak bych se vubec nezlobila. Aspon, ze tam nemusim courat kazdej tejden, strasne by me to znervoznovalo, ze porad nic.
A pritom muj drahy polovickoun mi vesti, ze urcite porodim koncem tohohle tejdne. Nevim, jak ho to napadlo. Mozna, ze se uz tesi na probdele noci, hehe.
Tak se mejte hezky, tem co prenaseji preju, aby se jim to uz narodilo a opatrujte si briska.
Slunicek, 38.tt

 
Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 25.06.03 13:01

Ahoj holky!

Tak už se asi nebudu hlásit v deníčku tak často, jako dosud.
Už druhou noc jsme nespali. Valuška se vzbudí na kojeni a už neusne. Nejdřív jen brečí a pak už se vzteká. Zkoušíme všechno možné - kojit, přebalit, cvičit nožičkama, chovat,, chodit..... Dokonce jsem i zkoušela dát rourku do zadečku, jestli to nejsou prdíky. Prostě v noci máme tříhodinové rodeo.
Takže budu dospávat přes den.
Nejhorší je, že jsem zoufalá, protože nevím, co jí trápí. Ve dne je moc hodňoučká a v noci má takové trápení.

Už jsme byli celá rodinka třikrát venku. To je bezvadné, Valuška spinká v kočárku - líbí se jí to a my se pěkně projdeme. Sice jen kousek, moc ještě neujdu, ale je to bezva zpestření dne.

Milé těhulky! Přeji vám, ať už brzy máte mimísky u sebe!!! Myslím na vás.
A maminkám přeji brzké zotavení a klidnější noce než máme my :o))

Ahojda!
Zuzka a Valuška 12 dní

 
janice
Kecalka 458 příspěvků 25.06.03 13:05

Čau Šárko,
je to tak, Vilík je Vilém. Pak budem mít ještě Jarmilu:o)))
Do fotogalerie určitě něco hodim, ale pravda, že zatim nevim, jak se to dělá, tak to přenechám manželovi.
Jejeje, Vilda zase úpí, jdu prozkoumat, co nás trápí zrovna teď.
Zatim pa a vydržať!!!
 Janice

 
Lenuli
Povídálka 48 příspěvků 25.06.03 14:35

Ahoj Holky

Nejdrive gratulace pro Nikky a Vendulku. Opravdu ukazkove miry :-)
Tak koukam ze to poradi terminu tady moc nedodrzujeme, tak ktera dalsi ? To uz musi byt Karla, Sarka anebo Veronika.
Slunicku mne zbyva taky jeste neco malo pres dva tydny a manzilek predpovida, ze to bude jeste v cervnu. ( Taky mu rikam jestli uz se nemuze dockat tech bezesnych noci he he, hlavne kdyz on tak hrozne rad spi ! ) No ja bych se ani moc nezlobila, ale moc tomu neverim. I kdyz mam bricho uz hodne dole a dost me posledni dobou poboliva jako MS bolesti, nezalezi to na me ale na miminku kdy se rozhodne.
A podle toho jak je line tak se mu asi ven jeste chtit nebude.
Chtela jsem se vas holky zeptat jak aktivni jsou vase miminka? To nase nikdy zadny fotbalista nebylo, ale ted poslednich par dni nezaznamenavam pohyby skoro vubec. No ono uz tam nema moc mista, ale stejne me to docela znepokojuje. Vcera jsem kvuli tomu byla na monitoru a pohyby nezaznamenali skoro zadny. Srdicko je ale v poradku tak mi rekli, ze to je mozna polohou, ze kdyz se hybe tak to necitim. Tak nevim. Snad je to v poradku.

Market s tim tlakem asi to chce hodit se do klidu a uz moc neuklizet. No ja mam co rikat, blaznim uplne stejne he he A ten cesnek by taky mel pomoct. Taky jak rikas jak se celou dobu na mimiska tesis a ted mas obavy jak to vsechno zvladnes, ja jsem na tom taky tak. Strasne se na to tesim a pak me prepadne takovy pocit uzkosti jestli mam vsechno pripravene a jak to vsechno bude ? Ale rikam si ze je to normalni, tyhle smisene pocity mame asi kazda.
No budu koncit, mejte se vsechny hezky a doufejme, ze nam tady pribydou co nevidet
dalsi miminka.
Ahoj Lenuli 37+5 t.

 
karla1
Stálice 83 příspěvků 25.06.03 17:33

Ahoj holky,

Zuzko- držím palce, těch prvních pár týdnů je to asi velkej zmatek a kolotoč, ne se všechno jakž takž zaběhne… a pak začnou růst zuby nebo něco jiného, takže už z toho člověk nevyjde.

Janice- taky jsem přemýšlela, jak je Vilík oficiálně. Je fakt manžel Hynek? To je super.

Ostatní skororodičky- dneska je docela prima počásko, byla jsem v centru koupit si nějakou knížku, abych si zkrátila čekání- chtěla jsem zkusit toho nového Harryho POttera v angličtině, jestli to na mě nebude moc těžký (jako že bude, ale strašně mě chytly ty předchozí díly a překlad má vyjít až za půl roku), ale nikde jsem ho nemohla sehnat-představte si, že je vyprodanej a další objednávka příjde až 8. července- tak to doufám, že do tý doby už budu mít jinou zábavu :-). Tak jsem místo toho zabrousila do potravin a aspoň manželovi uvařím vydatnou večeři, aby chudák z toho mého domácího lenošení aspoň taky něco měl.

Některá z vás se ptala na pohyby- já je teda cítím pořád hodně, teď, když je holčička už hodně sestouplá v pánvi, tak je to velmi nepříjemný, někdy mě to úplně zlomí v pase, když si poskočí přímo na močáku. Taky se mi za poslední týden břicho doslova rozjelo do stran- trochu kleslo a rozvalilo se doprava i doleva. Mamka, když mě viděla, tak zajásala, že takhle konečně vypadá opravdový těhotenský břicho, že předtím ten špičatý, vysoko posazený raneček byl dost směšný :-).

Pohyblivosti taky ubývá, dokonce jsem se přistihla, že si vykračuju takovou tou povolenou kachní chůzí do stran, takže jsem se hned opravila a narovnala, nicméně za chvíli to tam bylo zase- no prostě manekýna k pohledání :-), zvlášť s těma mírama- alespoň mám jednou v životě přes prsa víc, než přes boky (ale bohužel stejně jako v pase :-), ale to všechny asi znáte…

Tak já se s váma loučím, Šárko a Olčo, taky vám pošlu osobní zprávou svůj mobil, protože si myslím, že je dost šance, že se v Podolí sejdeme- já to vidím na víkend- co vy?

Tak zatím pa

Karla, 41 tt

 
Marketkova
Kecalka 112 příspěvků 25.06.03 18:46

Čauky těhule a skoromamči,
tak se opět hlásim naštěstí z domova (z porodnice by to asi nešlo :(. Dnes jsem byla opět na kontrole na tom tlaku. Naštěstí už byl lepší - i když 130/90 taky není žádný zázrak, ale díky tomu, že mám absolutně v pořádku moč a nemám žádné otoky, tak mě zatím nechal doma, vzal mi krev a zas uvidím v pátek. To je opravdu drama, kámoška mi říkala, že její známá to měla taky, prý okamžitě musela do nemocnice a tam jí vyvolali porod a rodila císařem. To mě docela vyděsilo, tak doufám, že už se to konečně zlepší.

Jinak se ale cítím naprosto v pohodě. Počasí je opravdu super, dnes jsem se taky vydala do centra nakoupit ještě pár drobností, kdyby náhodou..... a musím říct, že jsem si vůbec nepřipadala jak čtrnáct dnů před porodem, naopak jak nějaká dvacítka :))
Holky kupovala jste si některá ty jednorázové kalhotky - to jsou bombarďáky, co? Asi dnes udělám manžílkovi představení, ten bude koukat :))

Taky jsem se chtěla zeptat, jak se koukáte na klistýrek. Já pořád nevím, jestli mám vzít ten klasický - litr teplé vody přímo do střevíček, nebo jestli YEL. Na kurzu nám radili ten klasický, prý je to 100% a rychlý, zato ten gelový prý tolik neučinkuje a prý se kolikrát musí použít i dva, tři. Tak fakt nevim :(

Jinak pohyby teď taky cítím strašně málo, spíš jen takový převalování, i když někdy si Cipis taky pěkně dupne na močák a kolikrát mám co dělat doběhnout na záchod :)

Tak to asi pro dnešek vše. Holky držme si palce, ať nám to počasíčko vydrží a my se už nemusíme potit v těch třicetistupňových vedrech.
Mějte se moc fajn, opatrujte se a pište, ať to tu pěkně zavaříme.
Pa Market + Cipísek 37+3

 
aprilmouse
Kecalka 414 příspěvků 25.06.03 18:53

Ahoj holky, taky se trošku hlásím :-))

Moc moc gratuluju k Vendulce!!

Karlo - jestli máš zájem, můžeš si Pottera 5. v anj otevřít v html verzi na adrese

http://www.px.cz/hp5.html

Já ho taky hltám, ty čtyři díly jsem četla asi 8× a čekat do února na překlad pětky mi připadá fakt neúnosné. Moje angličtina je sice fakt děsná, ale včera jsem se prokousala asi tak třetinou první kapitoly :-))) myslím, že v únoru budu tak v půlce :-)))

Jinak dneska jsme byli v HK nakupovat a taky jsem se stavila v práci, jestli to tam beze mě nekolabuje. Za odměnu mě otekly nohy a jsem ráda, že můžu sedět. Hele mě spíš než kotníky otejkají jakoby chodidla zezpoda, skoro nemůžu chodit, jako bych měla na nohách boule :-((

Jiříček se tam pořád mele a vystrkuje na mě prdelku :-)) Sice je prý pěkně veliký, ale já se neotvírám ani kousek.. Pořád doufám, že v rámci toho, že chlapečci se rodí dřív /nemusej si chystat mašličky, že/ :-) už se nemůžu dočkat, až bude z bříška venku.

Včera mě pobavil známý hláškou, že to je divný, protože dokud jsou vevnitř, tak chtějí ven, a jakmile jsou venku, zase chtějí dovnitř :)

Holky držte se a doufám, že čtyřicátnice nás už zítra překvapí :)

Aprilmouse 36 tt

 
Veru
Kecalka 242 příspěvků 25.06.03 19:05

Ahoj skoromamči a mamči :o)

Začala jsem zkoušet další rady na rozběhnutí porodu, díky všem za tipy. Okna už mám umytá týden a schody na mě fungovat nebudou, protože bydlíme v pátém patře bez výtahu! Tak jsem si dala vanu s hřebíčkem a skořicí a právě se chystáme otevřít sedmičku červeného, mňam už se na něj těším!!! Jako další zkusím ten půst, teda jestli to vydržím. Vydržet den bez sladkého je docela problém, ještě se nestalo, abych si něco malého nedala. Ten sex nechám až jako poslední variantu, protože abych pravdu řekla moc se mi do toho s tím obrpupíkem nechce ;o)

Máte už všechny bříška dole? Já ho mám pořád pěkně nahoře a je to právě ten srandovní batůžek, jak píše Karla. Pořád se čekám, kdy už klesne a manželovi to někdo řekl, jako známku blížícího se porodu, tak mě pořád pozoruje.

Teda Janices tím manželem Hynkem je to fakt super! Tak ještě tu Jarmilku do party:o)
Zuzko, drž se a hodně spi, my ti tu absenci omluvíme :o) Po tom tvém náročném porodu potřebuješ načerpat síly!!!
Lenuli, naše slečna je teď taky více v klidu, jen někdy ožívá pozdě večer, ale to pak stojí za to. Už ale nemůže tolik kopat, tak mi cuká celým břichem.

Včera jsem také u doktorky chtěla vědět váhu a Dr. podle UZ zjistila, že malá má asi 3400g. Je to plus, minus 0,5kg. Už bych chtěla porodit, aby nebyla moc velká.

Nějak moc jsem se rozepsala, tak se radši loučím.
Ahoj Veronika 40.tt

 
Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 25.06.03 19:18

Ahoj Markét.

Je sice blbé o tom mluvit, ale já měla klasický klistýr a jsem ráda.
Ten samotný akt se dá krásně zvládnout, není to nic hrozného.
Pak to vyprazdňování na WC bylo sice úmorné, ale dokonalé :o))) Nevěřila bych, co se do mě vešlo! Asi jak břicho tlačilo na střeva, tak to ve mně stagnovalo a teď to teprve mohlo ven.
Pak jsem nemusela mít starosti se stolicí, když už jsem tlačila při porodu a měla kontrakce po minutě.
Já bych byla i podruhé pro klistýr a pořádné vyprázdnění.
A mně se to pak hodilo, když došlo na císaře, že jsem ty první dny po operaci nemusela na velkou. A taky si myslím, že to ten porod trochu popohnalo.
Ahoj a držím palce
 Zuzka

 
SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 25.06.03 19:32

Ahojky holky,

taky nemám bříško dole. Ale u mě to bude nejpíš tou polohou koncem pánevním. Hlavička je nahoře, tak se mi tak dělají pořád boule. A pohyby cítím taky spíš jako převalování. No a nožičky dole u močáku to je fakt chuťka. Občas si připadám jako když mímo používá můj močový měchýř jako trampolínu :-))

Jinak dnes ráno jsem zjistila, že mám o 1 kg méně - což by podle chytrých knížek mělo taky signalizovat blížící se porod. Celkem mám + 14 kg (bez toho 1 kg), tak jsem zvědavá kolik zůstane po porodu :-((

Holky, už dlouho se nám tady nenarodilo žádné nové miminko, tak snad dneska v noci se některé z nás poštěstí :-)

Mějte se.

Šárka R. 40+2

 
Lindicka
Kecalka 235 příspěvků 25.06.03 19:56

Ahojda,
no byla by senzace, kdyby se to událo o víkendu! Dokonce posíláme pro jistotu hafana s babičkou a dědou na chatu, aby nám kdyžtak odpadly starosti s venčením :-). No prostě Matýsek to má naplánované :-)!. Termín máme v neděli, ale když se se mnou minulý pátek paní doktorka loučila a objednávala mě na pátek 27., tak říkala, že bychom další prohlídku stihnout mohli, i když si myslí, že někdy okolo už by se měl Matýsek narodit. Prý jsem byla už docela hezky otevřená. Ale nevim nevim, už mám zase dohodnutý odvoz na pátek do poradny :-). I když v podbřišku mi už zase druhý den různě pobolívá jako při MS, někdy víc, někdy míň a občas začínám i cítit pořádné stahy, tak si říkám, že se třeba víc otevírám a všechno se to poctivě chystá na den D.
Pohyby taky cítím pořád, spíš mi přijde, že od té doby co mimísek sestoupil, tak jsou mnohem silnější a bolestivější.
Tak jo, držte se a … uvidíme se o víkendu v Podolí!!! :-))
Olča a Matýsek 39+4

 
karla1
Stálice 83 příspěvků 26.06.03 07:18

Jé, Aprilmousko,

díky moc a moc, hned si to nechám vytisknout a jdu na to, už se děsně těšim- co jsem teď na to tak koukala, tak budu míit dost problémy, abych pochopila, kdo je kdo (třeba Brumbál je asi Dombledore?!?), ale o to to bude napínavější :-).

Ty bouličky na chodidlech znám, ale naštěstí se to za chvilku ochodí a už je to lepší. Mě teď trochu natekly prsty, takže jsem musela sundat snubák, který jsem měla hodně těsný- takže když jsem s manželem, tak vypadám, jako když mě „zbouchnul“ ženáč :-).

Tak já se zase ozvu, teď jdu na Harryho.

Ahoj

Karla (už se mi ani to 41+1 nechce psát)

 
janice
Kecalka 458 příspěvků 26.06.03 09:07

Čau Markét,
je to přesně tak, jak píše Zuzka. Já rodila normálně a taky jem byla ráda, že nemusim první dny na velkou. Sice jsem šití vůbec necejtila, ale stejně máš takovej blbej pocit, aby Ti tam něco nepopraskalo. No a navíc jsme měla lehce hemeroidy, takže to by asi taky nebylo ono, hned na ně tlačit znova :o(((
V porodnici jsem se setkala navíc s holkou, která měla YAL a nějak jí to nestihlo zaúčinkovat a na sále se při tlačení po…
Sice to taky neni žádná tragédie, ale když si to člověk může odpustit, tak proč ne…
Navíc já osobně jsem se tak nějak víc na to tlačení soustředila, protože jsem věděla, že k nehodě nedojde.
Tak, to je vše, jdu rychle něco posnídat a šupky dupky rozhánět větříky Vildovi.
Pa pa Janice + Vilík 11 dní

 
SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 26.06.03 09:27

Ahoj holky,

tak se hlásím, že stále NIC. Tajně jsem doufala, že už třeba zítra do Podolí nepůjdu. Teda spíš, že už tam budu někde na odd. šestinedělí a ono to teda zatím vůbec tak nevypadá. ACH JO!!!

Dneska jsem si dala bojové úkoly - uklidím, vyžehlím, dodělám ještě nějaké pracovní věci a pak se budu soustředit na to, že už mám všechno hotové a čekám jenom na miminko :-)))) Prý by to mělo zabírat - když si to člověk takhle vsugeruje. Už mi fakt z toho čekání hrabe.

Opatrujte bříška (případně už narozená miminka) a mějte se mooooc hezky.

Pa

Šárka R. 40+3

 
SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 26.06.03 09:30

P.S. Pozdravuje vás všechny Kulihrášek. Říkala, že má rozepsaný příspěvěk o porodu, ale není schopná to dokončit a poslat sem. Tomášek má 3,20 kg a prý se nějak vytahuje do délky. Monča říkala, že už vyřadila některé oblečky vel. 56. Když si představím, že v bříšku mám třeba ještě větší miminko, tak to si některé věci asi naše mímo vůbec neužije :-((

Šárka R.

 
Lindicka
Kecalka 235 příspěvků 26.06.03 12:34

Ahoj Šárko,
no vidím že máme stejné plány :-). Taky jsem tajně doufala, že zítra už nikam nepojedeme… a ono nejspíš jo :-(.
A taky tu pořád něco dolaďuju, abych tu manželovi nenechala nepořádek a mohl pak co nejvíc být s námi… a dodělávám pořád všechno do práce, abych měla jakž takž čistý stůl… no už to takhle plácám dva týdny…
Tak držím palečky a pa pa…
Olča 39+5
PS: kdyby nějaká změna, tak se budu těšit, že se mi ozveš!!!

 
karla1
Stálice 83 příspěvků 26.06.03 16:54

Ahoj holky,

taky to tak vidim, proste dneska dodelam restiky, zitra si udelam hezky den a budu se rozmazlovat a o vikendu do toho praskneme…

Tak zatim a o vikendu v Podoli cau

Karla, 41+1

 
janice
Kecalka 458 příspěvků 26.06.03 19:04

Čauky holky,
tak jsem se konečně pochlapila a poslala alespoň jednu fotku Vilíka do fotogalerie. Jsou mu na ní asi 3 dny.Pořadové číslo 132.
Tak pa a koukejte už někdo další porodit!!!
janice + Vilík 11 dní

 
klarka
Kecalka 138 příspěvků 26.06.03 19:11

Jééé, to je brouček!!!! Krásné miminko!!
Už abych ho taky měla u sebe.
Moc gratuluji!!!!

Klárka a Karolínka 36+4

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama