Martinka zlobí s jídlem a pitím

Rodičovství

Ani jsme se nenadáli a Martinka oslavila patnáctého února svoje 13ti měsíční narozeniny. Kam se ztratilo to malé ležící, mlíčko pijící a občas brečící stvořeníčko, nevím. Rok uběhl jako voda a za tu dobu se Martinka moc změnila a stala se z ní osobnost, která se jen tak odbýt nenechá.    .

Snaží se být opravdu moc hodná ve všem, pokud nejde zrovna o jídlo nebo pití. Jak konstatuji, Martinka má v podstatě takové tři denní stavy. Buď pořádně nepije celý den, ale hamá pěkně nebo naopak a tím třetím případem je, že málo pije a navíc zlobí u jídla.

Krmím Martinku odpoledne při svačince, jak jsem psal v minulém článku, ale není to tak přesně, Martinka v poslední době zkouší jíst i sama lžičkou. Nevím jaké máte zkušenosti, ale Martinka málokdy otevírá pusinku tak, abych jí mohl vstrčit celou plnou lžičku do pusinky. Na prázdnou lžičku naopak otevírá pěkně. Jak nám říkala paní doktorka, má si maminka vzpomenout, jak hamala když byla malá. Prý to nebylo o moc lepší, s jídlem zápasila ještě na základní škole.

Pití je druhá věc, neboť jsou dny, kdy Marťa vypije bez větších problémů skoro 300ml z lahvičky s násoskou (v poslední době začíná s oblibou pít i z hrnečku), druhý den ji musíte nutit a vypije sotva slabou dvoustovku. A to se napije, oddálí lahvičku a vyprskne vše ven, nebo obchází všechny plyšáky a dává jim napít (to ji naučila maminka, znáte to,„Martinko, bumbej hezky, podívej medvídek taky bumbá!“ :-) ). Vy jste potom v mylné představě, kolik toho nevypila. Zato medvídek a spol. jsou tak akorát zralí na vyždímání v pračce.

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

Váš příspěvek