Mateřství je fakt mazec

Rodičovství

Už je tomu 10 měsíců, co jsem se stala maminkou! Je to krásný pocit a jsem šťastná, že svého pekelníčka mám, ale za tu dobu jsem tedy došla k názoru, že mateřtsví je fakt mazec! Tak alespoň srhnu v krátkém deníčku, jak zlobí malé mimi, abych v budoucnu měla srovnání s tím, jak zlobí to velké.

Do svých 10 měsíců se můj chlapeček naučil vše, v co jsem ani nedoufala, že by už umět mohl. Houpe se pod mým nádherným proskleným stolem, který už ani neutírám. Neb jeho ručky zapatlané vším možným jsou obtiskané po celé ploše stolu - chtěla-li bych je setřít, musela bych denně lézt pod stolek, a to se mi nechce… respektive jednou se mi tak zachtělo, ale už tam vlezl (narval se) za mnou. Snažila jsem se ho vystrčit ven, ale dost dobře to nešlo. Přicházející manžel se už musel jen smát, jak pod stolkem sedíme jako dvě slepičky v kurníčku. Mnoo, achjoo :)

Samozřejmě rve všechny kabely, vystrkává jistidla ze zásuvek, krámuje hrnce a hlavně! mi pravidelně ničí náš jediný notebook. Jen k němu sednu už je u mě a lomcuje s obrazovkou - říkám NEneNE všemi tóny, kterými jsem schopna, ale nepomáhá to. Normálně se mi směje. Když si trochu postěžuji (jen v dobrém) - tak mi můj děda řekne např. „To je ale kluk!“ nebo „To je šikulka malej“ - no a mně nezbývá než souhlasit.

Okamžitě brečí, pokud mu nikdo nevěnuje pozornost. Už hodněkrát jsme na něj zkoušeli fintičky, ale nedá se obelstít. Zkoušeli jsme například vymalovat ložnici, všude byl nepořádek, a tak jsme samozřejmě nestáli o to, aby se tam hrabal ještě jeden malý rarach. Dali jsme ho do postýlky, tu přitáhli k ložnici, aby na nás viděl - a začali jsme… Po tak 30 minutách jekotu jsme se vzdali, došla jsem pro krosnu. Manžel si ho vzal na záda a jal se natírat první zeď. Večer už záda nenarovnal… narozdíl od našeho chlapečka, který vesele poskakoval po posteli až do půlnoci - a uspat nešel :(

Strašně rád se koupe a chodí (teda leze) i za každým do koupelny. Minule jsem ho uspala a tiše jako myška se vykradla za rožek - z obýváku do koupelny. Napustím si vanu a raduji se, že je klid, ale… Měla jsem přivřené oči a přemýšlela o svém - jen tak mimoděk jsem stočila hlavu a KUK jedna malá bloňďatá hlavička už na mě koukala. Vzbudil se slyšel sprchu a hned věděl, kde má mamku, ale já se tak lekla, že jsem se musela ponořit, aby se mnou okamžitě nešmejklo :)

Nikdy bych také nevěřila, že si lze vybudovat takovou náklonost k peřinám. Každý večer si je s manželem nosíme do obýváku a koukáme na telku. Jen je vidí, už běží. Mazlí se s nimi a radostně píská - no uvidíme jak se to bude vyvíjet do budoucna :). Když vidí peřinu, hrne se za ní. Naučil se tak vylézat na gauč a vlastně i slézat. Luxovala jsem takhle jednou, najednou vidím Sašu na gauči - rychle jsem udělala pár kroků vpřed, ale to už spadl z pelešku rovnou na hlavu. Přimrzla jsem na místě a vzpamatovávala se z toho ještě 14 dní. Od té doby však odevšad slézá zásadně po nohou. Uff.

Dále musím jmenovat jak: mi vytrhuje veškeré jídlo z rukou a vše následně okamžitě pojídá. Není-li mu jídlo k dispozici, neváhá prohrábnout koš. Minule jsem zahlédla, jak s předtím vyhozeným rohlíkem mizí v dáli chodby. To ale bylo řevu, když jsem mu ho brala. Ale za klad zase beru, že cokoliv mu podám sní - snad mu to vydrží, ale jestli to tak půjde dál, budeme si muset požádat o příspěvek na stravu :)

Každý večer jsem ale šťastná, většinou je to vždycky když SPÍ! Vypadá jako anděl, který se k nám dostal snad jenom náhodou a o to šťastnější jsem, že našel cestu právě k nám. Bude to ještě asi peklo, ale ztichlá večerní postýlka je velkou odměnou. Miluju svého malého zlobivce! Ju a ještě návdavkem. Nespí klidně celý den, když má náladičku. Ale umí si najít i chvilku pro spánek.

„Drahý“? - ano lásko - „Hlídej chvíli ju“ - není problém.
Za chvilku je mi podezřelé, že to hlídání probíhá tak tiše.
„Všechno je v pořádku?“ - v nejlepším.
Jdu to zkontrolovat a co nevidím? - drahý si hraje s telefonem a malý sedí na koberci, hlavička sklopená, ručičky podél těla…
„Lásko, jak to hlídáš?! Vždyť Saník spí v sedě!“ a vůbec nijak mu to nevadí :)

Takže si přeji hodně síly - je to nářez, který zná jistě každá mamka. No a ještě, maminky, které máte i více dětí, jste jedničky! Já si to zatím neumím vůbec představit :)

Hodnotilo 10 lidí. Score 4.5.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
bořková
Extra třída :D 10690 příspěvků 11.06.11 08:57

pěkný deníček! :palec:
Paráda, že to bereš takhle… máme holčičku 4m, je to už od porodnice malá lumpačka, nespí, večně děsně řve… ale když je vyspinkaná (což je teda umění u ní zařídit) je nejspokojenější a já s ní! :huban:
Taky si říkám, že to zatím nic není, vždyť ty opravdové starosti teprve přijdou!
Dětí bych chtěla víc, ale jestli bude 2. taky takové, nedej bože horší (jestli to ještě jde), asi zůstaneme u dvou, už teď jsem docela unavená :-)

Přeju hodně sil! A pamatujme, že ať se děje co se děje, jsou to naše zlatíčka, hlavně, ať jsou zdravá!!!

 
jancic  11.06.11 12:11

Jéje, zrovna takovýho raubíře máme doma taky … zvědavej, až mi to někdy příjde neuvěřitelný :lol: … tak ať vám hezky roste!!!!

 
Aimeenka
Ukecaná baba ;) 1029 příspěvků 11.06.11 12:21

Lemyku, hodně jsi mi zlepšila náladu :-D Mimi čekám každým dnem, lítám v oblacích a ty jsi mě vrátila hezky do reality :lol: Moc hezky jsi to vylíčila nám, budoucím maminám :mrgreen:

 
Monjie
Generální žvanilka 22975 příspěvků 11.06.11 14:34

peknej denicek! ja jsem dneska totiz na Bohnice uz od rana

 
PetaP
Neúnavná pisatelka 19208 příspěvků 11.06.11 15:02

Bezvadně napsané, moc jsem se pobavila a v určitých situacích (bere mi všechno jídlo z ruky a následně pojídá :lol: :lol: ) jsem viděla i svého Dominika. Přeju Ti hodně síly, je super, že to bereš s humorem :palec: :palec:

 
radusa
Zasloužilá kecalka 853 příspěvků 11.06.11 17:42

:mrgreen: lemyku,teď jsem se fakt pobavila :mrgreen: A musím tě „uklidnit“, bude hůř!!Naše dračice má rok,přes 2měs. lítá,jako čertice,postýlky už jsem rozmontovala,byly k ničemu,takže jí není kam „uvěznit“ :roll: Miluje koupelnu,obzvlášť wc :lol: Minule jsem ji čapla s wc-štětkou v puse /samo-že používanou/ :poblion: ,sama jsem se divila,co umím za „pěkná“ slovíčka :roll: .Je čím dál rychlejší a já čím dál vyřízenější :wink: …ale neměnila bych :hug: Tak maminy-nejnáročnějšímu povolání zdar!!! :mavam: Držme se :mrgreen: :pankac:

 
atominnka
Generální žvanilka 21403 příspěvků 11.06.11 21:09

Moooc hezky napsaný deníček:-)

 
Oz
Echt Kelišová 9305 příspěvků 12.06.11 14:12

Parádní deníček :lol: Ano a bude hůř, s tím počítej, u nás není rozumná řeč ani s téměř tříleťákem :mrgreen: Barák se podobá (jak zvuky, tak bordelem) opičímu pavilonu, ale uvěřila jsem myšlence, že se to bude každým dnem už jen zlepšovat :mrgreen:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama