Matky, pozor, možná obrali i Vás!!!

Porod

Vážené maminky, pokusím se být stručná. Jistě mnohé z Vás jiš slyšely, že každá matka, která porodí dítě, má nárok na porodné, ale je tady ještě jedna dávka, na kterou mají maminky nárok, o které nevědí a o kterou valná většina z nás přišla díky prekluzivní lhůtě, tj. nepožádámeli o ni do tří měsíců, nárok na dávku automaticky zaniká.

Ovšem fakt je, že mnohé z nás se o dávku pokoušely žádat, nicméně jim bylo úřednicí na pracovišti SSP vysvětleno /někdy dost nepříjemným způsobem/, že nic takového se nevyplácí a neexistuje. Já mám za sebou také takovou zkušenost.
Tato peněžní dávka se jmenuje RODIČOVSKÝ PŘÍSPĚVEK a má na něj nárok každá maminka/ a to sice od 1.1.2004!!!/ mimo těch, kterým se narodilo miminko přímo prvního, je to asi 3700 Kč.
Proč - píšu odkaz na diskuzi na toto téma, již nemám čas se tímto zabývat podrobněji:

https://www.emimino.cz/modules.php?…

Z mnoha důvodů se nám s manželem nechtělo nechat tuto skutečnost bez povšimnutí. Hlavní důvodem jsou samozřejmě peníze - nejen ty naše (vlastně ne naše, když jsme je nedostali, že :-)), ale ty všechny, které se ušetřily na maminkách s dětmi od 1.1.2004 a které propadají státu každý další den. Proto jsme se rozhodli obrátit na pana Juraje Ranince, což je bývalý asistent zdejšího senátora Tejnory, nyní legislativní poradce hejtmana Libereckého kraje. (Teď kandiduje do parlamentu za ODS.)

Pan Raninec prosí všechny maminky z celé republiky, kterým byl tento příspěvek odepřen, nevyplacen či zatajen, či s ním mají nějaké jiné zkušenosti, ať se ozvou na emailovou adresu

juraj@raninec.cz

Chceme, aby se o tomto nároku dozvědělo co největší množství maminek. Prosím, seznamte i své maminky v okolí.

Zdraví

Metelka

Hodnotilo 3 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
vladkaaa
Zasloužilá kecalka 661 příspěvků 13.02.06 20:07

Sirim to kde muzu. Mam narozenou dceru 17.3.2005 a opravdu jsem prispevek dostala. Ale pritom mi pani klidne dala papir jen na porodne. Poradila mi znama, takze jsem se nedala! Jsou to dost velke penize. Tak maminy, do toho! Vladka

 
anulenka
Kecalka 139 příspěvků 13.02.06 20:09

AHojka Metelko, teda já mám za to, že rodičovský příspěvek není jednorázová dávka (možná jsi to tak nemyslela, jen jsem to blbě pochopila). Laicky řečeno je to, co dostáváš po mateřské (po prvních 28 týdnech) od sociálky, je to asi 3700,– Kč měsíčně. Nebo máš na mysli něco jiného???? Díky P.

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 13.02.06 20:14

Tak jsem napsala, ale myslím, že nám to nepomůže (ale pěkně jsem si tam vylila srdíčko:))), nebo se pletu? Někdo nám to snad vyplatí zpětně? Pochybuju, protože jsme opět u toho starého ,co se tu točí: a) stát na to nemá a tím se bude omlouvat a b)holt to máme promlčené a bohužel pochybuji o tom, že bychom případné slovo proti slovu vyhrály

 
metelka
Ukecaná baba ;) 1121 příspěvků 13.02.06 20:21

anulenko, máš pravdu, vtip je v tom, že rodičovský příspěvek jednorázově naběhne v měsíci, kdy porodíš, v dalším měsíci nárok zanikne a pak ji opět dostáváš po těch 28 týdnech.

 
KajaF
Stálice 66 příspěvků 13.02.06 20:21

To je krása. A malýmu jsou už! 4 měsíce:o(… Ve středu jdu na sociálku, žádat o rodičák, tak tam udělám bugr. A když se nedořvu, vyleju si mailem srdíčko. I když myslím, že to stejně moc platný nebude.
 KajaF

 
anulenka
Kecalka 139 příspěvků 13.02.06 20:24

Děkuji za vysvětlení, to je fakt bordel (pardon)…

 
lokynka
Kelišová 5128 příspěvků 1 inzerát 13.02.06 20:26

Pátrala jsm všude možně po netu a nikd nenašla ani zmínku. Jak mám o něco žádat, když se nemám o co opřít? Kde se dá ěco najít? Díky za radu.

Peťula

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 13.02.06 20:29

Metelko,

prvně ti děkuji, že jsi to sem napsala..i když …
Chci se zeptat, když se mi narodil prcek, dostala jsem samozřejmě peníze , - peněžitou pomoc v mateřství (myslím, že přes zaměstnavatele)a porodné od státu na socálce. To jsem měla nárok i na rodičovský příspěvek? Souběžně s peněžitou pomocí v mateřství - tzv. mateřskou, která se pobírá 28 nebo 36 týdnů?…Rodi­čovský příspěvek jsem pobírala až po skončení peněžité pomoci v mateřství - mateřské.

Když to shrnu, narodíli se dítě, má žena nárok souběžně na-

  • pěněžitou pomoc v mateřství (stejné jako nemocenská)
  • přídavek na dítě
  • rodičovský příspěvek
  • porodné ?

Pochopila jsem to dobře?

Doteď jsem si myslela, že pokud pobírám peněžitou pomoc v mateřství, tak nemám nárok na rodičovský příspěvek. A kdybych neměla nárok na peněžitou pomoc v mateřství a tak o de dne porodu pobírám právě ten rodičovský příspěvek, porodné, přídavek na dítě …

Asi jsem se do toho zamotala
Lila

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 13.02.06 20:31

Osobně neznám žádnou maminu,která by tenhle příspěvek dostala.A docela by mě zajímalo,jestli to úřednice vůbec vědí!!!!!!!Tím je nechci omlouvat,spíš naopak,po mně v lednu chtěli na sociálce potvrdit nějaký spešl papír,několik dní trvalo,než mi ho na OSSZ potvrdili a pak mi jiná úřednice řekla,že ten papír vůbec nepotřebuju!!!!Prý je tam kolegyně nová.Hm,ale aspoň omluvit se mohla,že?
Já teda rodičák měla,protože jsem ho brala na starší dceru,v červnu jsem dostala celých 3600(už nevím,kolik to bylo přesně) a od 6.6.jsem měla mateřskou na mladší dcerku.

Hanka

 
metelka
Ukecaná baba ;) 1121 příspěvků 13.02.06 20:31

Postupuj takto: podej si normálně žádost o rod. příspěvek od data porodu; oni ti ho musí zamítnout. Pak si podej odvolání na kraj, tam ti to taky zamítnou. Do odvolání napiš, že jsi se ptala, na jaké dávky máš po porodu nárok (což ses asi ptala, že?) a oni ti tuto informaci nedali. (Jistě to nedostala žádná maminka, nebo většina. myslíš, že všechny ty maminky neměly o ty peníze zájem?) Ve třetí fázi si pak podej na Ministerstvo práce a soc. věcí žádost o ZMÍRNĚNÍ TVRDOSTI ZÁKONA.

Můžeme doufat, že když tam těchto žádostí budou mít plné jedno patro, budou s tím muset něco udělat. Že to zavinili oni, je evidentní, když je těch případů tak moc. Nemůžou se z toho vykecat.

 
Morticianna
Povídálka 23 příspěvků 13.02.06 20:33

Zdravím tě!

Mne také v porodnici ani později na sociálce nikdo neupozornil na existenci této dávky.Spíše mě překvapuje, že o něco takového člověk vůbec musí žádat.Pokud má každá matka, která porodila, na to nárok, měla by tyto peníze obdržet automaticky.Pa­pírování je na to všude dost.Obdivuji vaší průbojnost, že jste za tím opravdu šli a děkuji vám.

Morti+Sam(1rok)

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 13.02.06 20:33

Asi před čtrnácti dny jsem se dozvěděla, že jsem o tento příspěvek přišla taky :(. Mám syna narozeného 18.7.2005. A moc teda nechápu, proč jsou ošizené maminky, kterým se dítě narodí prvního v měsíci??? Je to nějak zdůvodněné? Mě nic rozumného nenapadá :(. Jsem dost rozzlobená, šetřím na mateřské každou kačku a pak „vyhodím oknem“ skoro 4 tisíce, protože jsem nevěděla, jak a kdy o ně žádat. Mrzí mě, že úřednice nejsou takové, aby přímo k papíru se žádosti o porodné daly automaticky i tento. chovají se jako kdyby to dávaly ze svého. Mám opravdu vztek :(.
Iva a dva lumpíci

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 13.02.06 20:35

Tak jsem si to našla…

(2) Podmínka nároku na rodičovský příspěvek po celý kalendářní měsíc podle odstavce 1 se považuje za splněnou i v kalendářním měsíci, v němž

a) se dítě narodilo,
b) rodič měl po část měsíce z dávek nemocenského pojištění nárok na peněžitou pomoc v mateřství, peněžitou pomoc nebo nemocenské poskytované v souvislosti s porodem,
 .....

Také jsem ty peníze nedostala, prcek se narodil 2.10.2004 …

 
metelka
Ukecaná baba ;) 1121 příspěvků 13.02.06 20:36

V článku je odkaz na webovou diskusi, kde jsme na to přišly. Prostě si podej „žádost o rodičovský příspěvek“ za ten měsíc, ve kterém se narodilo tvé dítě. Máš nárok, i když jsi pobírala peněžitou pomoc v mateřství (pokud se tvé dítě nenarodilo přesně prvního v nějakém měsíci.)

Úředníci o tom možná ještě všude nevědí, nenech se odradit! Formulář ti vydat musí!

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 13.02.06 20:38

Ivíku, no já bych to pochopila tak, že se jednalo o 1.1.04, kdy zákon či co to upravuje, vstoupil v platnost.

Souhlasím, že je nehorázné, že o to musíme žádat a takových všemožných papírů vyplňovat. A to mi třeba moje sociálka, co mi posílala mateřskou ,sama poslala potvrzení pro účely přiznání rodičáku a na úřadu, kde vyplácejí rodičák, mi řekli, že ot zas musí mít na jejich formulář. Takže taky záleží, na kterou (a teď se omlouvám těm, které tam pracují) slepici narazíte, ale to je jedno, čeho se to týká, to je všude:(

No, jsme sice 29/9/04, ale že bych to zkusila?

 
metelka
Ukecaná baba ;) 1121 příspěvků 13.02.06 20:38

Je to, jak píšeš. Platí to podle novely zákona z 1/1/2004.

 
Nicol001
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 13.02.06 20:38

Ahoj holky,

METELKO - vyborny napad napsat takhle denicek.
Stella se narodila 29. 12. 05, o tento prispevek jsem zadal soucasne s materskou a uz ho mam. Tudiz opravdu to existuje, jen je treba si to obehat a neustoupit, i kdyz urednik rika co chce…

Tuto info ted uz sirim kudy chodim, ty penize se hodi.
 N

 
metelka
Ukecaná baba ;) 1121 příspěvků 13.02.06 20:40

Postupuj takto: podej si normálně žádost o rod. příspěvek od data porodu; oni ti ho musí zamítnout. Pak si podej odvolání na kraj, tam ti to taky zamítnou. Do odvolání napiš, že jsi se ptala, na jaké dávky máš po porodu nárok (což ses asi ptala, že?) a oni ti tuto informaci nedali. (Jistě to nedostala žádná maminka, nebo většina. myslíš, že všechny ty maminky neměly o ty peníze zájem?) Ve třetí fázi si pak podej na Ministerstvo práce a soc. věcí žádost o ZMÍRNĚNÍ TVRDOSTI ZÁKONA.

Můžeme doufat, že když tam těchto žádostí budou mít plné jedno patro, budou s tím muset něco udělat. Že to zavinili oni, je evidentní, když je těch případů tak moc. Nemůžou se z toho vykecat.

 
pajous
Kecalka 382 příspěvků 13.02.06 20:40

No mě to taky paní na sociálce neprozradily:(( A nepomohlo ani moje pečlivé studování jejich místní nástěnky..
Máme to už ptomlčené pěkně dlouho, dcera je narozena 22.4.2004, ale stejně mě to štve!!!

Pavla

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 13.02.06 20:40

Ivčo,
ale my jsme braly rodičák na starší děti,takže se nás to snad netýká,ne?Nebo bysme dostaly jeden příspěvek na Mojdu(Klárku) a druhý příspěvek na Toma(Áju)?????????
Vůbec tomu nerozumím......

Hanka

 
metelka
Ukecaná baba ;) 1121 příspěvků 13.02.06 20:41

Postupuj takto: podej si normálně žádost o rod. příspěvek od data porodu; oni ti ho musí zamítnout. Pak si podej odvolání na kraj, tam ti to taky zamítnou. Do odvolání napiš, že jsi se ptala, na jaké dávky máš po porodu nárok (což ses asi ptala, že?) a oni ti tuto informaci nedali. (Jistě to nedostala žádná maminka, nebo většina. myslíš, že všechny ty maminky neměly o ty peníze zájem?) Ve třetí fázi si pak podej na Ministerstvo práce a soc. věcí žádost o ZMÍRNĚNÍ TVRDOSTI ZÁKONA.

Můžeme doufat, že když tam těchto žádostí budou mít plné jedno patro, budou s tím muset něco udělat. Že to zavinili oni, je evidentní, když je těch případů tak moc. Nemůžou se z toho vykecat.

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 13.02.06 20:41

Lilo ale to, co jsi našla, se tuším týká přechodu z MD na RD a souvisí to s měsícem, kdy ukončíš RD. Jako mě MD končila koncem února, dostala jsem poměrnou část mateřské, ale rodičák v plné výši za celý měsíc.

Kdežto jsem pochopila, že autorka článku má na mysli dávku, jak to říct, mimořádnou, navíc k porodnému, nad rámec mateřské a přímo nemá souvislost s dávkou, kterou dostáváš po 28 (resp. 37 nebo kolika) týdnech.

nebo se pletu a pochopila jsem to špatně já?

 
Sendy02
Kecalka 461 příspěvků 13.02.06 20:41

Ahoj,

také jsem nikde nic o takovém nároku nenašla. Na základě čeho rodič. příspěvek „naběhne“ při narození dítěte a potom zanikne a znovu vznikne po 28 týdnech mateřské??? To je v zákoně, vyhlášce? Neumím si to vysvětlit.

Mám syna narozeného 13.5.2004, což už je stejně moc dlouho na to o něco žádat, ale čekáme druhý, tak bych nerada zase o něco přišla. Máme na to štěstí :-/

Sendy

 
metelka
Ukecaná baba ;) 1121 příspěvků 13.02.06 20:42

Podle toho, co vím o právním výkladu, týká.

 
Sendy02
Kecalka 461 příspěvků 13.02.06 20:43

Co jste pro to vyplňovali za žádost?? O rodičovský příspěvek, jako se vyplňuje po mateřské??? NEbo něco jiného?

 
metelka
Ukecaná baba ;) 1121 příspěvků 13.02.06 20:44

Je to přímo ze zákona. Asi to tak nemysleli, ale napsali to tak, že to z toho vyplývá.

Postupuj takto: podej si normálně žádost o rod. příspěvek od data porodu; oni ti ho musí zamítnout. Pak si podej odvolání na kraj, tam ti to taky zamítnou. Do odvolání napiš, že jsi se ptala, na jaké dávky máš po porodu nárok (což ses asi ptala, že?) a oni ti tuto informaci nedali. (Jistě to nedostala žádná maminka, nebo většina. myslíš, že všechny ty maminky neměly o ty peníze zájem?) Ve třetí fázi si pak podej na Ministerstvo práce a soc. věcí žádost o ZMÍRNĚNÍ TVRDOSTI ZÁKONA.

Můžeme doufat, že když tam těchto žádostí budou mít plné jedno patro, budou s tím muset něco udělat. Že to zavinili oni, je evidentní, když je těch případů tak moc. Nemůžou se z toho vykecat.

 
metelka
Ukecaná baba ;) 1121 příspěvků 13.02.06 20:45

Ano, ten. Normální rodičovský příspěvek.

 
MirkaV
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 13.02.06 20:47

Tak to je slušný… Samozřejmě nemám tucha o nějaké takové částce. Na úřadu mi o tom nikdo neřekl… Myslím, že se domluvím s kamarádkou, co má stejně staré mimi, a půjdeme požádat zpětně… I když z nich asi nic „nevytlučeme“, tak pro ten pocit. Je mi z toho do breku, pracuji několik let, platím veškeré odvody a když se chci starat o dítě, tak dostávám horentní sumu cca 3600,–. Na nic jiného nemám nárok, bohužel jsem si dovolila v předchozím roce vydělávat moc peněz.

Díky za upozornění.

Mirka

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 13.02.06 20:50

No počkej,
takže bych dostala jeden rodičák na starší dítko a jeden na mladší?Oboje zároveň?

Hanka

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 13.02.06 20:50

Iviku,
nárok nemají maminy dětí, co se narodily prvního asi proto, že nesplnily podmínku b)

Podmínka nároku na rodičovský příspěvek po celý kalendářní měsíc podle odstavce 1 se považuje za splněnou i v kalendářním měsíci, v němž

  1. se dítě narodilo,
    b) rodič měl po část měsíce z dávek nemocenského pojištění nárok na peněžitou pomoc v mateřství, peněžitou pomoc nebo nemocenské poskytované v souvislosti s porodem,

Myslím, že podmínka b) je v zákoně proto, aby maminky, kterým v měsíci dobíhá peněžitá pomoc v mateřství, např. 3.2. jim skončila mateřská dovolená, aby po zbytek měsíce dostaly ten rodičovský příspěvek … Myslím, že metelka přišla na kličku v zákoně, kde se dá dávka pobírat v měsíci narození dítěte, protože byly splněny 2 pomínky zákona a) i b) … maminky, kterým se narodilo dítě prvního, nesplňují podmínku b), tzn. že pobírají peněžitou pomoc v mateřství vlastně celý měsíc, ne část měsíce, byť by to byl i jeden den - ta část měsíce (děti narozené 2. v měsíci …)

No, nevím, jestli jsem to dobře vysvětlila..
Lila

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 13.02.06 20:51

je to fakt desny kdyz to ty urednice nevi, maji se snad v tomto ohledu vzdelavat,ne?
ja brala hned rod.prispevek, jsem studentka a tak jsem na materskou nemela narok, tudiz jsem dostala RP i v mesici narozeni maleho.ale nez jsem zjistila na vsech moznych uradech co a kde vubec dostanu to byla teda veda.jedni me odkazali na skolu,ze mi to budou platit, druzi ze dostanu materskou a dalsi nakonec rekli ze ne!takze je to pekny bordel. VAlli+martinek 7mes.3tydny

 
Oluska
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 13.02.06 21:04

Ahoj Metelko…

Tak musím říct, že v Plzni jsou asi na úřadě strašně hodní a slušní, protože když tam byl manžel zažádat o porodné, tak rovnou pracovnice úřadu mu o této dávce řekla a že jí dostane každý, takže já jsem tuto dávku dostala.

Oluska a Martínek (8 měsíců)

 
metelka
Ukecaná baba ;) 1121 příspěvků 13.02.06 21:05

Stejně to můžeš podat - píšu to tady už několikrát, až to zamítnou a zamítnou i odvolání na kraji, lze žádat o zmírnění tvrdosti zákona přímo na MPSV. Čím víc žádostí bude, tím líp!

 
metelka
Ukecaná baba ;) 1121 příspěvků 13.02.06 21:08

Ano, Plzeň je jedna z mála výjimek. Tamní úřednice by měly dostat medaili. No, doufejme, že aspoň nedostanou padáka :-)

 
liza
Nováček 8 příspěvků 13.02.06 21:09

Ahoj holky,

teda jsem pěkně naštvaná-máme dluhy, já jsem mzdovka a sama jsem to nevěděla,přestože se v zákonech celkem dost hrabu. Zaráží mě,že nám to tají-úřednice na sociálce říkala,že mi dá všechno,na co bych mohla mít nárok,jen tohle tam nebylo.Malej se narodil 3.6.04,takže je asi po penězích,ale přesto si myslím,že bychom to mohli ještě zkusit. Nejvíc se začne reagovat,když je to v TV a to sice na bulvární NOVĚ.Třeba by se pak něco dělo. Jen mě nenapadá,jak to udělat-napsat tam hromadný dopis? Žiju v Praze,ale trvalý pobyt mám 160km odtud a nedostanu se tam,ale už mě to štve.Například se mi stalo,že jsem v 9/05 byla na operaci.Chodím na dohodu o prac.čin. do práce a přímo na PSSZ mi řekli,že pokud chci pobírat nemocenskou,musela bych jet domů a požádat na tu dobu o přerušení rodič.příspěv­ku.Dnes jsem volala kvůli pravděpodobné další neschopnosti přímo na ministerstvo,kde mě půl hodiny přepojovali z jednoho na druhého,až mi řekli,že samozřejmě na dávky i nemocenskou mám souběžný nárok a nic tomu nebrání…Už to jen tak nechci nechat.Co takhle napsat hromadný dopis do Novy?
 Liza

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 13.02.06 21:11

Já myslim, ž tam stačí volat, ne?

 
MirkaV
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 13.02.06 21:13

Nebo napsat email, jistě to bude stačit a třeba se pohne něco :) Když nic pro nás „zamlčené“, tak ať o tom vědí ostatní maminky, co miminko čekají…

 
Oluska
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 13.02.06 21:18

To je fakt… Manžel říkal, že fakt jsou tam hrozně hodný, se vším poradí, všechno vysvětlí a strašně ochotný.

 
andela  13.02.06 21:21

Byla jsem na sociálce pro papíry na porodné … soc.pracovnice mi hned dala i papír na přídavek na dítě a papír na rodičovský příspěvek s tím, že mám nárok na tento příspěvek pouze za měsíc kdy se syn narodil, a nezáleží jestli se narodil 11 nebo 30 dne v měsíci. Tento příspěvek dostanu i když beru podporu v mateřství (od zaměstnavatele), ale pouze za ten jeden měsíc.
A snad si o něj musíte zažádat do 3 měsíců od narození dítěte. Mě dnes přišlo vyjádření a všechny příspěvky mám přiklepnuté.
Andělka

 
MartinaK
Zasloužilá kecalka 980 příspěvků 13.02.06 21:27

Ahojky.

Minulý týden jsem byla u nás v Ml.Bol. na sociálce aby mi dali žádost.První úřednice mi sice tvrdila že nic takového není ale druhá jí řekla že jo a co mi má dát za papíry.
Je to ŽÁDOST O RODIČOVSKÝ PŘÍSPĚVEK a POTVRZENÍ K ŽÁDOSTI O RODIČOVSKÝ PŘÍSPĚVEK . Žádost si každá mamina vyplní sama a potvrzení k žádosti zanese zaměstnavateli a ten vyplní denní výši dávky PPM v Kč a dá razítko.Jsou to úplně ty samé papíry které bude každá vyplňovat při přechodu z mateřské na roďičovskou. Dneska jsem to byla podat tak jsem zvědavá kdy mi dorazí peníze na účet.

Jo a náš prďolka se narodil 2.12.05 tak je možná i k něčemu že jsem rodila 38 hodin.I když v tu chvíli bych brala raději porodit prvního :-)

Martina a Tadeášek 10t3d

 
metelka
Ukecaná baba ;) 1121 příspěvků 13.02.06 21:33

Lizo, myslím, že už je zaděláno. Jestli chceš přiložit ruku k dílu, napiš panu Ranincovi (juraj@raninec.cz - viz deníček).

 
MirkaV
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 13.02.06 21:33

Když si tak uvědomím, tak mě dali žádost na porodné, přídavky a žádost o rodičovský příspěvek s tím, že ho donesu jakmile mi bude končit vyplácení mateřské od zaměstnavatele… Jestli u nás nemají takový fígl, že ony mi to daly, já to donesla pozdě… Ach jo, jsem podezíravá :( A to jsem tam dokonce byla i před porodem se ptát na co budu mít nárok, abych si např včas zajistila potvrzení papírů od zaměstnavatel - nic jsem o tom nevěděla a koukám, že jsem přišla i tak o dost velkou částku…

Metelko, díky opět. Půjdu si tam alespoň „popovídat“ s pracovnicemi. To mi řekněte, kam si má jít člověk pro informace!!! Když už na úřadě jsou neznalé věci?!

Mirka

 
Julda
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 13.02.06 22:01

Metelko,

já teda nevím, ale přece před porodem bere mamina taky peněžitou pomoc v mateřství ne? Takže když porodí třeba 10. tak už od prvního brala PPM a bere ji i v den porodu i po porodu. Přece se nastupuje na matřeskou 8 až 6 týdnů před porodem a je t vyplácena PPM.

Takže si myslím, že ta druhá podmínka není splněna.

Já jsem byl vloni s klukem na rodičáku a 3.8. jsem nastoupila s dalším klukem na mateřskou. A divila jsem se, že jsem za ty dva dny dostala ještě celý rodičák. Myslím, že na takový přípúad se tato podmínka vztahuje.

No ale když vám to dávají, tak neváhejte :-))). Mě by to za posledního kluka nedali, protože já jsem to vlastně dostala. A za toho předchozího kluka to už je z května 2004, to se mi ani nechce papírovat.

Julda a kluci

 
vercaAkarolinka
Nováček 2 příspěvky 13.02.06 22:09

Proč nejsou takové úřednice všude???:((
Ostrava je šííílenááá

 
ET
Stálice 87 příspěvků 13.02.06 22:11

přemýšlím o tom horem dolem, zdá se mi to nesmysl, raději to nikde nešířím.. není to opravdu jen špatné pochopení něčeho jiného? toho, že RP náleží rodiči i v měsíci kdy ještě pobíral PPM?
Máte někdo oficiální vyjádření státního orgánu, který to má na starosti?
Malé bude 18m, nám už to určitě zpětně nikdo nedoplatí, ale přesto by mě zajímalo jak to skutečně je.

 
vercaAkarolinka
Nováček 2 příspěvky 13.02.06 22:13

s těmi lejstry mám zajít na OSSZ nebo Magistrát města -odbor sociálních dávek…(nebo tak nějak)
 Díky

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 13.02.06 22:14

Juldo, tak se mi zdá, že máš pravdu …
Lila

 
asha
Nadpozemská drbna 29565 příspěvků 13.02.06 22:23

Ahoj,
moc to nestiham procitat…ale na diskuzi nekdo zminoval, ze to plati od 6/05… takze ted jsem z toho fakt jelen.
Je to teda od 1/04, nebo od 6/05????
Diky, Lenka

 
metelka
Ukecaná baba ;) 1121 příspěvků 13.02.06 22:23

Ano, je to oficiální. Máme to potvrzeno od pracoviště SSP - o kus výš v této diskusi jsou zkušenosti maminek, které tento příspěvek dostaly.

 
metelka
Ukecaná baba ;) 1121 příspěvků 13.02.06 22:24

Lenko, platí to od 1.1.2004, taky jsme nevěděli, proč, ale je to od poslední novelizace zákona, který byl v této věci novelizován s účiností od tohoto data.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama


Reklama