Matky pozor možná obraly i vás II.- pokračování

Porod

Kopie: Metelčin deníček
Matky, pozor, možná obrali i Vás!!!
metelka nám odeslal následující článek: "Vážené maminky, pokusím se být stručná. Jistě mnohé z Vás jiš slyšely, že každá matka, která porodí dítě, má nárok na porodné, ale je tady ještě jedna dávka, na kterou mají maminky nárok, o které nevědí a o kterou valná většina z nás přišla díky prekluzivní lhůtě, tj. nepožádáme-li o ni do tří měsíců, nárok na dávku automaticky zaniká.

Ovšem fakt je, že mnohé z nás se o dávku pokoušely žádat, nicméně jim bylo úřednicí na pracovišti SSP vysvětleno /někdy dost nepříjemným způsobem/, že nic takového se nevyplácí a neexistuje. Já mám za sebou také takovou zkušenost.
Tato peněžní dávka se jmenuje RODIČOVSKÝ PŘÍSPĚVEK a má na něj nárok každá maminka/ a to sice od 1.1.2004!!!/ mimo těch, kterým se narodilo miminko přímo prvního, je to asi 3700 Kč.
Proč - píšu odkaz na diskuzi na toto téma, již nemám čas se tímto zabývat podrobněji:

https://www.emimino.cz/modules.php?…

Z mnoha důvodů se nám s manželem nechtělo nechat tuto skutečnost bez povšimnutí. Hlavní důvodem jsou samozřejmě peníze - nejen ty naše (vlastně ne naše, když jsme je nedostali, že ), ale ty všechny, které se ušetřily na maminkách s dětmi od 1.1.2004 a které propadají státu každý další den. Proto jsme se rozhodli obrátit na pana Juraje Ranince, což je bývalý asistent zdejšího senátora Tejnory, nyní legislativní poradce hejtmana Libereckého kraje. (Teď kandiduje do parlamentu za ODS.)

Pan Raninec prosí všechny maminky z celé republiky, kterým byl tento příspěvek odepřen, nevyplacen či zatajen, či s ním mají nějaké jiné zkušenosti, ať se ozvou na emailovou adresu

juraj@raninec.cz

Chceme, aby se o tomto nároku dozvědělo co největší množství maminek. Prosím, seznamte i své maminky v okolí.

Zdraví

Metelka"

Tak a co pro to udělat, abyste tuto dávku mohly získat?????(platí pro všechny od 1.1.2004)- zkuste žádat zpětně!!!!!

1/ podat žádost na příslušném úřadě- tam kde jste žádaly o porodné rodičák a ev. RP (pokud jste už o klasický RP žádaly tak nejsou potřeba žádné jiné doklady od zaměstnavatele, jinak pokud jste již žádaly o porodné tak též ne vše už by měli na úřadu mít)

2/ žádost je to zelený tiskopis pro RP do kterého uvedete od(datum narození dítěte) a za to- není tam k tomu kolonka napíšete do(konečné datum v tom měsíci) např. já rodila 24.9. takže od 24.9.2005 do 30.9.2005

3/žádost vložíte na úřad- nechte si potvrdit, že jste tuto žádsot podaly)

4/ do 30-ti dnů vám pošlou vyjádření( u mamin, které žádají za včasu tudíž do 3 měsíců od narození dítěte to bude zřejmě info hned)

5/ nejspíš nám všem příjde s příslušného úřadu zamítnutí, ale to nevadí

6/ napíšeme odvolání(nebojte pak se na tom domluvíme)

7/ napište panu R. své poznatky ohledně žádosti jednorázového RP- ať má podklady, bude nám s tím pomáhat

Toť vše, nezakládám tento deníček z důvodu toho, aby se tu diskutovalo proč a co, prostě je to tak dáno(sic nejspíš nějakou kličkou v zákonu) a nárok mají skutečně maminky od 1.1.2004, kdo tomu věří ať postupuje dle výše uvedených bodů, nevěřící prosím nereagujte.

Co k tomu napsal pan Raninec:
Po prostudování zákona č. 117/1995 Sb., o státní sociální podpoře ve znění pozdějších předpisů, jsem došel k závěru, že podle § 30 odst. 2 a 6, mají rodiče jednoznačně nárok na výplatu rodičovského příspěvku v prvním měsíci, kdy se dítě narodilo. Jedinou výjimkou je případ, když se dítě narodilo v první den měsíce. Jsem přesvědčený o tom, že stát na rodinách s dětmi tímto způsobem ušetřil několik set milionů korun. V současné době hledám zákonný způsob, jak by měli rodiče postupovat, aby stát doplatil, co jim náleží. O dalším postupu v dané věci Vás budu informovat na serveru emimino.cz

Mějte se prima:-)

Kopie od Metelky dodatek cokoladkova


Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
Gabule
Závislačka 3302 příspěvků 15.02.06 11:30

Jen bych doplnila že včera jsem mluvila telefonicky s ředitelkou SSP v Ostravě a bylo mi řečeno že nevyplňovat žádost do zeleného formulář(týká se nás co již RP pobíráme)jelikož by došlo k DUPLIKACI a to by jim jejich systém ihned zamítl.

Má se napsat žádost ve formě dopisu s vlastnoručním podpisem.

Dneska to budu podávat na podatelnu a jsem zvědavá.

Gabule

 
Majdalenka
Kecalka 374 příspěvků 15.02.06 11:32

Tak jsem tu zas:-)))))).Nečerti se na mě mám ještě jeden dotaz sice tu padl ale moje hlava to nebere:-)))před podrodem jsem brala rodičák na starší holku v den narození Terky 12:11.mi nárok na něj zanikl ,můžu tedy žádat o rodičák jednorázový na Terku ???Majdalenka

 
Zet
Zasloužilá kecalka 857 příspěvků 15.02.06 11:41

Majdalenko -
rodičák je dávka pro Tebe (pro rodiče), ne pro dítě!! Pokuk už jí pobíráš - další nedostaneš.
 Zet

 
cokoladkova
Ukecaná baba ;) 1723 příspěvků 15.02.06 11:41

Majdalenko(nejsme odborník,ale lajcky)žádá se od datumu narození dítěte, tedy pokud jsi od töho dne již nic pobrala tak bys žádat mohla:-)

Jinak ta lejstra jsou samozřejmě duplicitní, ale to je jejich boj, vy tam máte uvedeno od do a to je u toho jednorázového RP správně, nějaký dopis není oficiální žádost o RP a u nás by mi jen nějaký dopis nevzali- chtěli vyplnit žádost o RP na zelený formulář!!!!!!!!!!
Holky radši dopisy nepište, ale dávejte klasické RP žádosti!!!!

HL

 
Zet
Zasloužilá kecalka 857 příspěvků 15.02.06 11:42

Metelko a Cokoladovko - díky za cenné rady :-)) - jstě holky šikovný.

Zet

 
kristain
Závislačka 2733 příspěvků 15.02.06 11:47

ahoja, dík za deníček, jdu do toho taky:)
GABULE-já už taky rodičák beru, tak plís jakými slovy jsi napsala tu svou písemnou žádost? já asi ještě zavolám k nám na SSP…jsem zvědavá, co mi řeknou.
 K.

 
Majdalenka
Kecalka 374 příspěvků 15.02.06 11:48

Promin ale to jsem nepochopila jak to myslíš píšu zde že rodičák jsem pobírala jen do porodu druhé holčičky což tak ze zákona je že jakmile se ti narodí další dítě seberou ti rodičák na to předchozí a další bereš až po mateřské ,řeším tu jednorázový rodičák .Jde mi o to že jsem dostala rodičák do 12.11 ,tudíš i za listopad v celé výšši ,Majda

 
cokoladkova
Ukecaná baba ;) 1723 příspěvků 15.02.06 12:07

Kristian- žádné special dopisy!!!!!!!!!!­!!!!!!!!
Gabule, prosím tě a všechny ostatní, když existuje formulář pro žádost o RP tak se musí vyplnit, to že něco napíšeš na papír není směrodatné a že se jim to tam udělá duplicitně ano- však jsem byla na úřadu(vkládala jsem klasicky RP a rovnou žádost o tento RP navíc v měsic porodu) ,ale neboj problém v tom nemají jen trošku víc práce(ale to jim za to zapření patří) takže žádné special dopisy, ale přímo formuláře o RP tím, že napíšete od do je to odlišené od těch klasických RP, kde se píše jen od.
Jasný???????????? Pak se tě zeptaj a dala jste si žádost a ty hmm nedala, tak to máte smůlu:-(

Pa HL

Vložit dopis do žádsoti můžete, ale myslím, že je to zbytečné stejně se pak budete muset odvolat:-(

 
bolero
Zasloužilá kecalka 738 příspěvků 15.02.06 12:16

Ahojky,

mě bylo na úřadě jasně řečeno, že ten průvodní dopis napsat mám.

To že to bude zamítnuto, s tím počítám, odvolávat se budu ke kraji.

Ale musím počkat na zamítnutí.

Markéta z PSTM

 
beky
Nováček 6 příspěvků 15.02.06 12:32

Halo halo, mohl by mi prosim nekdo poradit, mam v tom trosku zmatek. Ten RP o kterem se zde bavite je neco jineho nez RP na ktery mam narok po tom co mi zamestnavatel prestane platit materskou?Vyplaci se tedy jednorazove tak jako porodne?Dekuju moc

 
Majdalenka
Kecalka 374 příspěvků 15.02.06 12:36

Ahojky ,ano je to jednorázové za měsíc v němž se dítě narodilo ,lhůta pro žádost je 3 měsíce od porodu ,ale bohužel uředníčci nás na to zapoměli upozornit .Majdalenka

 
iv-ka
Kelišová 5165 příspěvků 15.02.06 12:38

ahoj holky,
taky du do toho, u nás v Brně mě paní včera sáhodlouze vysvětlovala, že opravdu ale OPRAVDU nic takovýho neexistuje!!!

Jenom jsem chtěla poprosit, podám si tu žádost o RP a chtěla bych i ten dopis projistotu, tak jak ho napíšete?
Díky
 Iv-ka

 
beky
Nováček 6 příspěvků 15.02.06 12:41

Jee, dekuju ti, tak to je ale dobry, jak se snazej setrit, zajimalo by me jestli za to dostavaj nejaky odmeny.To se snad muze dit jenom u nas..

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 15.02.06 13:06

Ahoj holky!!!

Díky,díky,díky!!! Poctivě jsem sledovala vaši diskusi o jednorázovém RP a i když jsem byla trochu skeptická a moc tomu nevěřila, tak jsem dnes nakonec zašla na náš úřad práce - odbor sociálních věcí a zeptala se na to! Světě div se, ale paní jen -„A vy jste si o něj nežádala?“ Počítala jsem s vytáčkami, že nic podobného neexistuje, ale nic takového! Paní mi hned dala formuláře (i když jsem měla vypněný ten stažený s internetu- ten jim nevyhovoval), abych si to tam vypsala. Domlouvaly se na tom s kolegyní - co k tomu ještě je potřeba (vypadalo to spíš, že se o tom nějak čerstvě dozvěděly - i když se tvářily, že to tak vyplácejí běžně) a tak mi kromě tohoto zeleného tiskopisu daly k vyplnění ještě hlášení o změnách, kde jsem měla uvést, že ukončuji pobírání rodičovského příspěvku z důvodu pobírání PPM. Tím dojde prý k tomu, že to bude jen jednorázové. Do té žádosti o RP jsem totiž uváděla jen OD KDY žádám o RP a né DO KDY. Teda píšu to trošku zmateně, ale snad mě chápete. No a teď budu teda čekat, jestli něco dostanu. Lhůtu tří měsíců jsem neprošvihla, tak snad mi něco pošlou.
A ještě info pro mamky druhorodičky - žádala jsem v souvislosti s porodem druhého dítka, takže i vy máte šanci!!! Paní se mě jen zeptala, kdy jsem nastoupila na mateřskou, protože v případě, že by to bylo tak, že jsem nastoupila na mateřskou třeba 5. prosince a porodila 28. prosince, tak bych vzhledem k tomu, že by mi přišel rodičák ještě za prosinec (za ty první 4 dny) a pak jsem dostala PPM za prosinec, tak by mi logicky už žádný jednorázový RP nepřišel, protože bych už jeden za prosinec dostala! Ale tahle varianta je možná v jediném případě - a to při předčasném porodu!!!
Tak zatím ahoj a ať vám to všem vyjde a penízky dostenete (dostaneme :-))) !
 Monča

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 15.02.06 13:10

Holky nebyl oby jednodušší tyhle informace dávat do jednoho článku či diskuse zvýrazněně? Takhle na to vznikne X deníčků, X diskusí a bude v tom nakonec bordel. Přeci správný postup lze napsat např. tučně a hned je zvýrazněno a jasno, ne?
Já to řešim taky, ale jsou tu na to už 4 diskuse? 5diskusí? A pokud pak chci něco najít, mam v tom teda bordel…

 
KajaF
Stálice 66 příspěvků 15.02.06 13:17

Ahoj holky.
Já jdu do toho taky. Odpoledne jedu na sociálku a jsem zvědavá, co mi řeknou. Jsem vybavená vytištěnym deníčkem, tak tam snad nebudu mektat kraviny. Jinak my jsme to už prošvihli, malýmu jsou 4 měsíce, tudíž se budu po zamítnutí odvolávat. Tak prosím nadhoďte, jak budete případná odvolání formulovat. Díky moc

KajaF

 
Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 15.02.06 13:38

Ahoj cokoladkova,

díky za shrnutí. Už jsem si zmiňovaný zákon našla a vytiskla. Jsem zvědavá, co mi u nás na podatelně řeknou, až jim s tímhle zamávám před nosem :-) Když si jen představím, kolik maminek o tom nevědělo a kolik jich odbyli s tím, že to není pravda, musel stát ušetřit pěknou horu peněz.

Milli

 
Lime
Zasloužilá kecalka 682 příspěvků 15.02.06 14:13

Ahojte holky,

tak tedy koukám

jsem OSVČ a od začátku beru jenom rodičovský příspěvek ,tak tedy chápu, že jsem nárok měla na ten jednorázový ( dítě mám 2004)???

Je tu někdo s takovou situací jako já????

díky

Lime

 
cokoladkova
Ukecaná baba ;) 1723 příspěvků 15.02.06 14:32

POZOR!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!­!!!!!!

Dámy (a pánové, pokud je tu kromě mě ještě někdo), jukněte dneska na zprávy v TV Nova. Pustili se do toho - ve spolupráci s Ranincem.

David od metelky

 
Gabule
Závislačka 3302 příspěvků 15.02.06 15:13

Tak jsem dorazila ze sociálky,paní byla docela informovaná,sepsali jsme do jeich formuláře žádost(v podstatě to co by se psalo do RP)do 8 dnů mi má přijít potvrzení a do 30.dnů byměly prachy dorazit…tož jsem zvědavá :-))
 Gabka

 
mamulinkaa
Povídálka 42 příspěvků 15.02.06 15:40

Holky a musim na sociálku v místě bydliště a nebo můžu na jinou??? Já jen, že se dřív nedostanu než v pondělí, protože jedeme k mým rodičům tak kdybych mohla i tam tak bych to vyřídila na jiné.
Poradí te my některá??? Díky péťa

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 15.02.06 15:51

No samozřejmě, že musíš v místě bydliště, to by v tom pak byl pěknej bordel, kdyby sis jednou žádala např. v Praze a podruhý jinde.

Já se tam dostanu taky až v pondělí, protože nemam žádnou dopravu a mam doma nemocný dítě.

 
dalif
Kelišová 5835 příspěvků 15.02.06 16:03

ja dnes byla na socialce na Mojmiraku v Brne a prijemna pani mi rekla ze rodicak az mi skonci materska, a ze rodicak hned od narozeni mimi jen ti co nepobiraji materskou..nebyla jsem schopna ji to vysvetlit ;-( jinak prosvihla lhutu,dnes ma malej asi 3,5mesice..a pro porodny si sla az ted, muzu se taky odvolavat,ze me nepochopila ???

 
cokoladkova
Ukecaná baba ;) 1723 příspěvků 15.02.06 16:13

DALIF- pobíráš PPM potom klasický RP a přídavek na dítě a v měsíci narození dítěte máš nárok na RP-jednorázový, podej si žádost a uvidíš pak se odvoláme:-) Já taky díky paní „chytré“ která tvrdila ,že nic takového neexistuje propásla 3měsíce:-(

mamulinka-jojo musíš v místě bydliště nebo můžeš poslat formulář jako doporučený dopis:-)

Holky nezapomeňte v 19,30h žhavit tv Nova:-)

 
mamulinkaa
Povídálka 42 příspěvků 15.02.06 16:27

Ahojky holky,
tak jdu s nepořízenou. Bylo mi řečeno, že sociálka v třešti nic takového nevyplácí, že možná jihlava, že se mám zeptat tam. Jinak prý můžu žádat po skončení 28 týdnů o rodičovský příspěvěk jinak prej nic jiného nejni.

Holky tak jak mám dále postupovat radu děkuju

 
Majdalenka
Kecalka 374 příspěvků 15.02.06 16:27

Ahojky holky,tak jsm se vrátila ted ze socialky a musím říct ,že jednání bylo super ,ale já to teda věděla už předem protože tam mám super paní která mě má nastarosti.6ádost tedy podána.Nabila jsem dojmu ,že o tom opravdu nevěděli v té době co jsem rodila že je to vůbec možné.Přeju vám abyste měli taky takové kladné pořízení .Majdalenka

 
Majdalenka
Kecalka 374 příspěvků 15.02.06 16:31

Tak to není pravda tam co budeš žádat o rodičák po skončení mateřství tam od tebe musí přijmout i žádost o jednorázový rodičák ,měla jsi na tom trvat .Radím ti napiš o tom panu Rajecvi v emailu a uved tam adresu te socialky co si na ni byla popř. tel. čísla .Majdalenka

 
asha
Nadpozemská drbna 29565 příspěvků 15.02.06 16:32

Chci tady podekovat panu Ranincovi, ktery mi nechal vzkaz na strankach: diky:) Jsem rada, ze jsem to pochopila spravne a tudiz muzu vytahnout do boje s jistotou ( a vysledek se ukaze).
Jsem zvedava, jak bude v pondeli na socialce narvano:))

Lenka

 
vajnarka
Povídálka 37 příspěvků 15.02.06 16:33

Ahojky…ja jsem na tom podobne…volala jsem dvakrat na urad (bohuzel zatim nemuzu osobne)a tam mi bylo receno,ze oni nic takoveho nevyplaci,vedouci oddeleni nevedela o co jde,tak me prepojila na jinou pani a ta mi udelala prednasku o tom,ze si zakon vyklada kazdy jinak…myslim,ze vubec nevi,o co jde…presto si zadost podam…

 
cokoladkova
Ukecaná baba ;) 1723 příspěvků 15.02.06 16:43

Mamulinka+Vajnarka- holky musíte si trvat na svém kam jinam to nosit či posílat přijmout to musí SSP ve vašem bydlišti byť by o tom nic nevěděly však už víte jak vyplnit a prostě podat s tím,aby daly potvrzení, že jste formulář vložily- ostatní je jejich boj!!!!!!!!!!
Takže bohužel to budete muset absolvovat znova, ale to za 3,7 tis. stojí ne????
Tak pa HL

PS:Můžete jim tam ještě ev. zavolat ať se večer dívaj na novu, že pochopí o čem je řeč:-)

 
bolero
Zasloužilá kecalka 738 příspěvků 15.02.06 17:11

Ahojky,

právě jsem se vrátila ze sociálky, kde byla paní mile překvapena, že mám žádost staženou z internetu.

Byla moc milá a řekla mi, že o tété dávce se dozvěděli 1.1.2006 a tehdy se také dozvěděli, že je platná od 1.1.2004.

Poopravili jsme spolu průvodní dopis k žádosti, který vám zde přikládám:

Úřad práce ve Strakonicích
Pracoviště státní sociální podpory
Nám. Svobody 17
389 01 V O D Ň A N Y

Věc: Žádost o vyplacení rodičovského příspěvku a prominutí tříměsíční lhůty

Žádám o dodatečné vyplacení jednorázového rodičovského příspěvku za měsíc, ve kterém se dítě narodilo.

Po prostudování zákona č. 117/1995 Sb., o státní sociální podpoře ve znění pozdějších předpisů, jsem došla k závěru, že podle § 30 odst. 2 a 6, mají rodiče jednoznačně nárok na výplatu rodičovského příspěvku v prvním měsíci, kdy se dítě narodilo.

Moje dcera se narodila 23.9.2004. Za září roku 2004 jsem měla nárok na vyplacení rodičovského příspěvku. O této informaci mě na pracovišti státní sociální podpory ve Vodňanech nikdo neinformoval.

Po porodu jsem si byla podat žádost o porodné a informovala jsem se, kdy mám žádat o rodičovský příspěvek a na jaké dávky sociální podpory mám nárok. Byla jsem informována, že na podání žádosti o rodičovský přípěvek je spousta času, stačí po ukončení peněžité pomoci v mateřství.

Proto žádám o doplacení rodičovského příspěvku zpětně.

Zároveň žádám o prominutí tříměsíční lhůty, ve které je třeba o tento příspěvek pořádat.

Předem děkuji za kladné vyřízení mé žádosti

Ve Vodňanech dne 15.2.2006

Markéta Bauerová

Sebou jsem krom vyplněné žádosti a průvodního dopisu nepotřebovala vůbec nic.

Takže uvidíme, jak to celé dopadne.

Markéta z PSTM

 
iv-ka
Kelišová 5165 příspěvků 15.02.06 17:13

ahoj, tak jsem se vrátila ze soc. v Brně, na Gajdošce, včera jsem tam volala 2× - nic nevěděli, přednáška cca 10 min že nic takovýho neexistuje, dneska už paní vedoucí odboru věděla… takže to mám podaný, i když mám prošvihlou lhůtu a uvidíme

ahoj Iv-ka

 
mamulinkaa
Povídálka 42 příspěvků 15.02.06 17:28

ahojík můžu tě poprosit na jeké adrese seženu formulář, který jsi měla s sebou vyplněný.

A jestli můžu zneužít ten tvůj dopis a vzít si ho s sebou na svojí sociálku se svými údaji.

děkuji petra

 
mamulinkaa
Povídálka 42 příspěvků 15.02.06 17:30

Holky a ještě dotaz doufam, ze chodim na spravnej úřad je to ten úřad kam jsem nesla rodinné přídavky a žádala tam o porodné??? Děkuji

 
baghira
Závislačka 2902 příspěvků 15.02.06 17:38

S dovolením tvůj dopis taky použiju jako mustr …můžu??

Baghira

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 15.02.06 17:39

Mamulinko,
veškeré potřebné formuláře jsou na www.statnisprava.cz.

Žádá se na úřadu práce - odbor státní sociální podpory

 
Aaalenkaaa
Kelišová 7385 příspěvků 15.02.06 17:50

Tak u nás v Ústí nad Orlicí jsem byla první, vůbec to neznaly a na závěr ani neuznali, že mám pravdu. Četli ten zákon o st. soc. podpoře, na který jsem je upozornila, vytasili se s bodem 6, zde taky diskutovaným. Já oponovala, řekla jsem že bez diskuze nárok mám, problém je jen propáslá 3měs. lhůta. Ona na to, že to tam nechat můžu, ale že to stejně zamítnou. No já jí řekla, že se budu odvolávat!!!
Já se nedám!!!

 
lenak
Závislačka 2617 příspěvků 15.02.06 18:10

Holky,
jak to je když jsem od začátku pobírala jen RP, chodila jsem totiž předtím do školy a tak jsme na mateřskou samozřejmě neměla nárok. To mám asi smůlu, co?!
 Lenka

 
asha
Nadpozemská drbna 29565 příspěvků 15.02.06 18:12

Lenko, ale to ti materskou vyplacela skola, ne? Mne aspon jo…taky studuju. Materskou jsem si vyrizovala na skole, papir od nich mam taky, takze to beru jako materskou. Byla to stejna castka jako rodicak.

 
DENY20
Nováček 2 příspěvky 15.02.06 18:14

ahoj.chci se vas zeptat,kde jste byla podat tu zadost?byla jste v centru v ostrave?zitra bych tam taky zasla.

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 15.02.06 18:20

Asho nechci kecat, ale mam dojem, že na mateřskou nemáš nárok, pokud nemáš za 2roky zpátky odpracováno 270dní. Takže je otázka, jestli u Lenky nebyl třeba tenhle problém

 
DENY20
Nováček 2 příspěvky 15.02.06 18:27

prosim vas je tu nektera maminka ktera uz zadost podavala a je z ostravy?

 
asha
Nadpozemská drbna 29565 příspěvků 15.02.06 18:37

Nevim, jak to ma Lenka. Ja jsem dostala i mzdovej list, tam je kategorie Student-jen davky NP, u castky je primo PPvM.
Na matersky jsem byla normalne 28 tydnu.
 Lenka

 
mamulinkaa
Povídálka 42 příspěvků 15.02.06 18:38

Holky tak uz jsem konecne dobojovala s formularem konecne je vyplneny. Jen nevim zda mam vsechno jela jsem podle toho „vzoru“ popisu co je zde v denicku.

V pondeli podniknu utok na ne a je mě jedno jak se k tomu postavi drive se z kancelare nehnu.

Tak zatim pa pa

 
asha
Nadpozemská drbna 29565 příspěvků 15.02.06 18:39

Neni to nahodou tak, ze soustavna priprava na vykon zamestnani = studium, se bere jako prace?

 
lenak
Závislačka 2617 příspěvků 15.02.06 18:39

Mně ve škole řekli, že bych musela přerušit školu a pak by mi mateřskou vyplácela škola. Ale když jsem studovala dál, tak mě platil stát. Takhle mně to řekli ve škole a ukazovali i nějakej paragraf, takže jsem mateřskou opravdu neměla.

 
baghira
Závislačka 2902 příspěvků 15.02.06 18:41

Alenkooo, to jsme krajanky:), já jsem z Chocně, spadáme taky pod Ústí. Jinak jsi mě s tím přístupem a „informovaností“ úřednic moc nepotěšila:(

Baghira

 
asha
Nadpozemská drbna 29565 příspěvků 15.02.06 18:41

Aha, tak to mas asi fakt smulu, mne rekli, ze pro mne bude vyhodnejsi prerusit… Tak jsem mela preruseno.

 
baghira
Závislačka 2902 příspěvků 15.02.06 18:43

Asho - nechci kecat, tak, jak říkáš to bývalo. Jenže už to nějak změnili …taky mám vysokou - ale mám pocit, že ty roky studia se už nezapočítávaly … tedy jako odpracované:(

Baghira

 
asha
Nadpozemská drbna 29565 příspěvků 15.02.06 18:47

No dulezity je, co mas ve Mzdovym liste, ja tam mam PPvM. Takze mi materskou platili. Ale tusim, ze tohle resi neco jinyho, ty jsi po ukonceni skoly v ochranny lhute. Takze ti materskou pak vyplaci skola…po urcitou dobu, predpokladam, nez si to odpracujes… Je to jen dohad, overeny to nemam.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama


Reklama