Matýsek jde na svět

Porod

Můj téměř ukázkový porod.

Byla jsem prvorodička a hodně jsem tu četla články o porodu. Představovala jsem si, co mě asi čeká a tak příjemně jsem se bála a zároveň těšila. A jelikož jsem si to představovala mnohem horší a jelikož je tu více článků o komplikacích, chci se podělit o svůj příběh.

Celé moje těhotenství bylo bez problémů, v pátém měsíci jsem se vdávala, v sedmém jsme se stěhovali do rodinného domku, takže jsem malovala, uklízela, stěhovala, prostě vše bez omezení (téměř).

Termín jsem měla 13. září, v létě jsem se koupala v bazénu, fakt jsem si užívala. V sobotu 12. září jsem byla na oslavě, dala jsem si deci červeného vína, všichni se ptali tak kdy už, jen ať ti tu nerupne voda, smáli se. A já všem odpovídala, že voda mi určitě nepraskne, dle internetu voda praskne cca 5 - 8 procentům žen.

No a v neděli, druhý den v noci 15 minut před půlnocí mi praskla voda. :) Rupla mi takovým stylem, že matrace na vyhození a do porodnice jsem jela se dvěma ručníky. V nemocnici mě přijali, nález: otevření na 3 cm, kontrakce žádné.

Na porodní sál jsem se dostala ve 2 hodiny v noci, kontrakce začínaly a hned po 5 minutách. Na porodním sále s manželem sranda, do 3 jsem byla v pohodě a blbli jsme s foťákem a navzájem se fotili.

Ve 3 se začaly kontrakce rozjíždět a hned byly po 2 minutách, do 5 hodin jsem bojovala, chvíli i ve sprše, pak mi přišla sestra dát něco na bolest do žíly. Hned se mi ulevilo a do půl sedmé jsme si s manželem ustlali a spali. :)

Od půl sedmé pak už bylo veselo, kontrakce stále po dvou minutách, ale už dost bolestivé, bohužel se měnila směna, takže jsem si na další léky musela počkat. Po sedmé hodině přišel nový doktor a že mi dají epidural. Ten jsem původně nechtěla, ale už to byl fakt masakr, takže jsem souhlasila, nález byl 6 cm.

Po deseti minutách přišla sestra, že už anesteziolog jde, jenže hups, já už byla na deset cm, takže o pul osmé jsme šli rodit. Nakonec jsem si nechala dát rajský plyn. :) Bolesti byly hned menší a najednou to byla sranda. Zjistila jsem, že jsem se ho tak nadopovala, že si nějaké okamžiky nepamatuji. No a po 20 minutách byl náš Matýsek na světě.

Takže prvorodičky, nebojte se, i první porod muže být v pohodě. Nejhorší bylo snad to šití.

Snad jsem i já pár lidí uklidnila, tak jako jsem se tu utěšovala já. :)

Hodnotilo 19 lidí. Score 3.2.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
danulk8
Ukecaná baba ;) 1040 příspěvků 02.11.15 03:36
Můj druhý porod

Rozhodla jsem se, že i já se podělím o svůj druhý porod. Těhotenství bylo bez problémů, všechny testy v pořádku a dozvěděli jsme se, že čekáme druhou holčičku. Termín porodu jsem měla 6.10. Dle Utz mi bylo sděleno, že dcerka bude mít pravděpodobně větší váhu, dle Mudr cca 3900 g.. Na kontrole v porodnici mi ale nic o větším plodu neříkali. Pan doktor mě pouze upozornil, že je dcerka v tzv. zadním postavení - měla záda na mojí pravé straně, ale prý to ničemu nevadí.. 30.9. jsem šla na kontrolu a monitor do porodnice a vše bylo v pořádku. Porodní cesty připravené a pan doktir provedl Hamilltona. V noci 1.10. jsem začala mít nepravidelné slabší bolesti a tak jsem šla do sprchy a po té mi začaly bolesti po 3 min a trvaly asi hodinu, tak jsem jela do poridnice a přítel mezitím volal našim, aby přijeli a pohlídali nám starší dcerku a on mohl jet za mnou. Na příjmu jsem byla otevřená na 3 cm, tak jsem prosila o epidural, protože bolesti byly dost silné.. PA mi tedy vzala krev a řekla, že výsledky budou za hodinu.. přišla za 45 min a po prohlídce se jenom zasmála a řekla že epidural nebude, protože jsem otevřená na 8 cm.. to už tam byl i přítel. Potom se ale 2 hodiny nic nedělo a nález byl pořád stejný, tak mi píchly vodu a bolesti zesílily a přidaly se tlaky na konečník a to už jsem myslela, že to nemůžu přežít :) Během hodiny jsem se otevřela na 10 cm a mohla tlačit. Tlačila jsem asi 10 min, ale hlavička se pořád vracela zpátky, tak mi PA dala preventivně kyslík, při dalším zatlačení už šla pro doktorku.. Nakonec tam byly 2 PA a doktorka a všechny mě povzbuzovaly a chválily, ale pořád mi nešlo malou vytlačit a na rozdíl od prvního porodu mě tlačení hodně bolelo.. PA mi mírně tlačila na bříško a já z posledních sil zatlačila nejvíc co to šlo a malá konečně vykoukla, ale byla úplně fialová, ale naštěstí se hned nadechla a křičela na celé kolo :) Měla míry 3450 g a 50 cm :) Po porodu jsem se dozvěděla, že měla šňůru 3krát kolem krku a ještě navíc abnormální rotaci - šla obličejem nahoru, bylo to prý způsobené tou polohou malé, že měla záda vpravo v kombinaci s tím, že to byl druhý porod a do těch 8 cm to šlo hrozně rychle a malá nestihla dorotovat.., ale naštěstí vše dobře dopadlo a máme krásnou holčičku :) Všem budoucím maminkám přeju pohodový a rychlý porod :)

 
Lutonka  02.11.15 05:03

Obávám se, že teď si něco vyslechneš :lol: Za mě teda pohodový porod vypadá jinak než rodit pod vlivem léků a rajského plynu navíc tak, že si místy nic nepamatuješ..Ale hlavní je, že ty jsi vnitřně spokojená. Gratuluju k Matýskovi.

 
danulk8
Ukecaná baba ;) 1040 příspěvků 02.11.15 05:30

Jejda, já chtěla napsat deníček a omylrm jsrm to vložila sem.. :)

 
slečna97
Stálice 93 příspěvků 02.11.15 06:05

@danulk8 tak to vymaž a napiš deníček

 
danulk8
Ukecaná baba ;) 1040 příspěvků 02.11.15 06:09

@slečna97 to už právě smazat nejde..

 
Martina84
Ukecaná baba ;) 1587 příspěvků 1 inzerát 02.11.15 09:15

Já si taky ukázkový porod představuju jinak, ale proti gustu…gratuluju ke zdravému synkovi :kytka:

 
dortiky.ostrava
Kecalka 360 příspěvků 02.11.15 11:44

@Lutonka asi tak :)) už ten Hamilton :)) pak léky, rajský plyn, výpadky v paměti… no ideální porod si asi každá představujeme jinak ;) důležité je, že paní je spokojená a já doufám, že nám klapne zase ten „náš ideál“ :)) moc se těším, nejen na malého, ale i na porod samotný:) bude to jízda :D

 
lebi
Zasloužilá kecalka 511 příspěvků 02.11.15 12:01

Super, gratuluju ;)

 
Petulanka
Kecalka 218 příspěvků 02.11.15 12:04

Gratulace k,,téměř,, pohodovemu porodu :* hlavní je že ten konec: zdrave miminko+zdrava maminka je nejduležitější :hug:

 
miruska11
Ukecaná baba ;) 1520 příspěvků 1 inzerát 02.11.15 12:06

Hlavne ze jste spokojeni, nebylo to nejhorsi, jsou tu daleko horsi porody ale idealni opravdu neni. Rajsky plyn, leky na bolest a chtit epidural, ktery se nakonec nekonal teda, ale autorka ho chtela. Ja nechtela nic.mela jsem rychly porod, kontrakce me nebolely. kdyby to bylo jinak a bylo to nejake brutalni treba bych mluvila jinak a v nouzi si o nejakou pomoc rekla ale jinak se porod da krasne zvladnout i bez oblbovaku a pak je ta radost z porodu o hodne hezci, kdyz si to maminka cele pamatuje.

 
miruska11
Ukecaná baba ;) 1520 příspěvků 1 inzerát 02.11.15 12:10

@danulk8 to teda taky nebyl uplne pohodovy porod. Nevim proc si zensky uz nazacatku rikaji o epidural. Driv taky nebyl a deti se normalne rodili. Chapu kdyz porod trva fakt dlouho a je to nekonecne, ale kdyz se porod rozjede krasne sam, neni potreba nijak zasahovat.

 
sabcacech
Ukecaná baba ;) 2198 příspěvků 02.11.15 12:28

Syna jsem rodila 17hod bez leku bez cisare a zvladla jsem to. akorat pichli plodovku.
Uzivejte maleho

 
vambra
Povídálka 44 příspěvků 1 inzerát 02.11.15 12:51

Pro mě byl pohodový i když se to některým z vás nezdá. Proč? Protože netrval dlouho, bolesti nenastupovaly den či dva dopředu, hned se to rozjelo, nenastaly žádné kompłikace jako kleště nebo šňůra kolem krku, přidušení apod. Léky proti bolesti ma také téměř každá rodičkama rajsky plyn, kdo nevyzkouší asi nepochopí. Sice si na pár okamžiků nepamatuji, spíš na to co jsem říkala, na samotný porod, když se Máťa dral na svět nikdy nezapomenu (nebojte nebyla jsem mimo pul hodiny). Byl to úžasný pocit, přiložení jeho malého tělíčka na břicho, první přisátí na prso :srdce:

 
reinkarnace
Závislačka 4433 příspěvků 02.11.15 13:29

No..moc dokonalé mi to nepřipadá, nadopovali tě lékama, pak rajským plynem (to jsem myslela že už se nepoužívá s ohledem na dítě) a ještě tě šili..zdvládla jsi to, nicméně moc kouzelné mi to nepřišlo :oops:

 
reinkarnace
Závislačka 4433 příspěvků 02.11.15 13:35

@vambra jinak nesouhlasím, mám kolem sebe dost mamin co rodily bez léků a epiduralu :nevim:

 
Dendaaa
Kecalka 158 příspěvků 116 inzerátů 02.11.15 13:51

Tak tohle aspoň nebyl porod, ze kterého by měla maminka trauma. Jsou oba v pořádku a tak bych to neodsuzovala. Přeji mnoho radostí s miminkem.

 
danulk8
Ukecaná baba ;) 1040 příspěvků 02.11.15 13:57

@miruska11 jå vím je to blbost si o něj říkat hned, ale já měla strach, že to bez něj nezvládnu.. nakonec jsem stejně musela a bylo dobře, že jsem ho neměla..

 
eva valoi
Extra třída :D 10189 příspěvků 1 inzerát 02.11.15 17:31

Taky jsem rodila bez léků na bolest, akorát jsem vždycky potřebovala uměle dodávat hormony. Ach jo. @sabcacech Jak ráda bych ty dva porody, které skončily sekcí, taky zvládla sama, bez léků, bez epidurálu. proč jsem to jenom nezvládla. :(

 
Sonik777
Povídálka 37 příspěvků 111 inzerátů 02.11.15 18:21

Krásný porod :) nějak pořád nechápu proč Vám tak vadí ty zásahy… o Hamiltona jsem sama prosila už týden před termínem, protože jsem to už chtěla mít za sebou (nakonec mi ho dělali až týden po TP, ale to už jsem měla od rána bolesti) Hned na příjmu jsem PA oznámila, že epidural budu chtít určitě, nakonec mi ho ale dát nestihli, vodu mi taky píchala PA a jsem za to ráda, protože už jsem byla na 10 a kdybych měla čekat až praskne sama, tak bych asi bolestí lezla po stropě. No a nakonec mi ještě u porodu tlačili na břicho a ani to mi teda vůbec nevadilo, byla jsem ráda, že mě nenechali zbytečně dlouho trápit. Každý to vnímá jinak :) pro mě byl ten můj porod naprosto ideální právě proto, že byl rychlý :D a bez těch zásahů by určitě trval mnohem delší dobu…

 
reinkarnace
Závislačka 4433 příspěvků 02.11.15 18:43

@Sonik777 „o Hamiltona jsem prosila už týden před porodem protože už jsem to chtěla mít za sebou“ hmmm podle mě hodně sobecké. dítě má nárok si vybrat kdy přijde na svět a kdyby nebyla moderní medicína, prd bys věděla jestli jsi 38+2 nebo 39+5 :roll: ještě že porodníci měli v tvém případě rozum…

 
Sonik777
Povídálka 37 příspěvků 111 inzerátů 02.11.15 19:07

@reinkarnace já taky neřekla, že by bylo správně kdyby mi ho udělali, a slovo,,prosila" je obrazně řečeno, jen jsem se u doktora zmínila, že by mi nevadil a ano máš pravdu, že je dobře že mi ho neudělali, ale to že jsem chtěla mít už porod za sebou, neznamená, že jsem sobecká. Jak říkám, každý na tyhle věci kouká jinak…

 
miruska11
Ukecaná baba ;) 1520 příspěvků 1 inzerát 02.11.15 19:53

Prave proto ze se porod urychluje dochazi k tem vsem komplikacim. Miminko vi kdy ma jit na svet, kdyz se to urychli tak neni napr spravne dorotovane, porodni cesty nepripravene a porod pak zbytecne boli vic, a je potreba dat ty tisici leky, ve vetwine pripadu pak stejne konci porod sekci. Nejsem odbornik, staci tu jen cist denicky o zpackanych porodech. Ma svagrova rodila 3 dny a nakonec mala umrela a s hooodne velkym stestim to neodnesla i maminka. Melo by se to nechat na prirode. hlavne kdyz se porod sam tak krasne rozjede

 
miruska11
Ukecaná baba ;) 1520 příspěvků 1 inzerát 02.11.15 19:54

@danulk8 to miminko asi vedelo co se chysta a radsi si samo pospisilo. Nekdy je epidural jen na skodu.

 
lucii isabela
Ukecaná baba ;) 1299 příspěvků 02.11.15 21:11

Nevim co resite s tema vypadkama pameti, ja Mela vypadky a zadne leky na tlumeni bolesti sem nemela. Z Te bolesti sem Jen byla jak v tranzu. pritel mi Pak musel zopakovat kolik maly meri vazi a v kolik ze se to vubec narodil :D

 
Lenka 80  02.11.15 21:34

Ja osobne jsem byla vdecna za nastrih i za houpani po brise kdyz jsem tlacila jak o zivot a na monitoru byl otaznik. v tu chvili bych jim dovolila uplne vsechno hlavne at mi dite vytahnou zdrave a zive.

 
Luminel
Ukecaná baba ;) 1436 příspěvků 02.11.15 23:42

Gratuluju ke zdravému miminku a taky spokojenosti z porodu!

V komentářích pod deníčky o porodu se člověk asi fakt nedočte, že byl porod pěkný, leda by probíhal v lese na mítince, nejmíň 100km od porodnice, že? Poslední dobou mám pocit, že k poporodnímu traumatu žena dospěje, až když se tu od různých moudrých žen dozví, že její porod byl naprostá hrůza a dítě bude už navěky poznamenané. :roll:

 
peelsa
Kecalka 397 příspěvků 03.11.15 08:28

Gratuluji k miminku,
jinak já jsem rodila kolem 30h, ke konci to byl teda nářez ale bez léků proti bolesti a epidurálu. Rajský plyn, jsem dostala až k šití. A výpadky mám taky, plno věcí mně říkal manžel. Ale zvládla jsem to :)

 
fenny
Závislačka 4916 příspěvků 03.11.15 08:29

Též gratuluju k miminku i k dobrému pocitu z porodu. Nechtěla bych takovou „srandu“ ani za nic.

 
sabcacech
Ukecaná baba ;) 2198 příspěvků 03.11.15 11:12

@eva valoi Nic si nevyčítejte. Dcerku mám akutním císařem pro překotný porod a KP a byl to masakr. Obě ditka jsem porodila různě aa hlavní je, že jsme v pořádku

 
svycarka
Kelišová 6837 příspěvků 03.11.15 12:55

Porod ok, zvladla jsi to a jsi spokojena! Gratuluju a malemu hodne zdravi :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama