Mé porody a čekání na další :-)

Porod

Nevyměnila bych ty naše dětičky. Děkuji za to, že mohu být maminkou na plný úvazek.

Nebudu se rozepisovat o tom, jak dlouhé bylo čekání a jak to zároveň uteklo. Prostě to bylo tady. Jednou o pěkném večeru v sobotu jsem poznala, že naše Magdalenka chce do naší náruče. Snad hodinku jsem počítala, ale pak jsem to opatrně oznámila manželovi. Ten hned zvedl telefon a volal do porodnice, zda-li už máme jet. :-) V klidu jsme se oblékli, vzali tašku a jeli. Ve vzduchu viselo cosi, co nedokážu popsat – těšení se, obavy…Pro nás nastal čas, kdy být tátou a mámou už nebude jen to, že já nosím pod srdcem drobečka a chodím na kontroly.

Klasický příjem s vyplněním mnoha otázek při kontrakcích, pak už jsme šli do porodního boxu. Atmosféra byla úžasná. Byla jsem sama rodící maminka přes tuto noc. Byl tam klid, bez spěchu, nervozity. Hodiny se posouvaly dál a dál. A my jsme se překlenuly do neděle – Dne Páně.

Jedenáct hodin jsme strávili s manželem v jedné místnosti, ve chvílích, kdy on nemohl nic, jen být. A BYL – byl úžasný, starostlivý, něžný, naslouchal, nepanikařil, pomáhal a vypil snad litr kávy, kterou mu sestřička ochotně vařila. :-) Tehdy, kdy jsem já sama byla trochu psychicky mimo a začala jsem v bolesti panikařit, byl on a doktorka, která mi položila ruku na bříško a v klidu mě nasměrovala tam, kde bych měla být. Pak už vše bylo zase v pořádku.

I přesto jsem byla i ráda za úlevu od bolesti v podobě epidurálu. Mezi pátou a šestou hodinou ranní jsem byla otevřená dostatečně a tak začala další práce.:-) Ovšem miminko nepostupovalo tak, jak by mělo. Sestoupilo a zase zpět. Nepoměr. A tak přišla sestra, podala nám papíry a začali nás seznamovat s dalším postupem – císař. Vůbec jsem to nechtěla, ale zároveň Bohu díky za něj, jelikož jsme už tady nemusely na světě být.

Naše holčička se narodila něco málo po sedmé hodině ranní v neděli 7. 2. 2010. Manžel měl tu čest vzít ji do náruče. Celý se chvěl a měl slzy v očích. Držel svou malou princeznu, náš velký dar. Když jsem se probudila z narkózy, omýval mi čelo chladnou vodou a řekl, že mě miluje, že máme holčičku Magdalenku a že za mnou přijede odpoledne, až se prospím. Jel děkovat Bohu na mši svatou.

Užívala jsem si první kojení, první polibky, první pohledy…Rychle jsem se dala dohromady a pak už jsem byla schopna se o ni sama postarat.

Nedlouho na to jsem otěhotněla znovu. Radost však trvala 12 týdnů, kdy mi doktor oznámil, že nevidí pohyby miminka a srdíčko nebije. A tak sedm měsíců po porodu jsem prodělala kyretáž. Našeho syna jsme pojmenovali Vítek. Je to náš anděl a těšíme se na shledání v nebi.

Nebyl to zdaleka konec, a tak pokračujeme dál. Čtyři měsíce po rozloučení se s Vítkem (zdaleka déle mi trvalo přijmout tuto životní událost a zpracovat ji), jsme očekávali další dítě. V obavách, ale i těšení se, jsme prožili oněch devět měsíců požehnaného stavu.

Opět jsme přenášeli. K porodu se nic nepřipravovalo a miminko už bylo velké. Tož jsem musela na plánovaného císaře (19. 10. 2011). Přes noc jsem nemohla vůbec usnout. Nakonec se mi to podařilo. :-) Přála jsem si, aby se porod rozjel sám a nezasahovalo se tak do přirozenosti. Nic se ovšem nedělo a ráno přišla sestra natočit ozvy miminka, které ovšem spalo a nedalo se probudit, pak se zase hodně hýbalo a zase to bylo špatně. Tak jsem se ani nestihla vysprchovat a čas jet na sál nastal. Tentokrát však s tatínkem u nás. Ovšem, člověk míní…Mně začal rychle klesat tlak, a tak musel manžel odejít a mě uspali. I tentokrát měl manžel tu čest být s naší princeznou první. I tentokrát byl dojat. Dojat krásou, křehkostí, dokonalostí…

Jinak z tohoto porodu máme úžasné fotky, sestra nafotila průběh císaře – od vyndání Alenky, přes vážení, setkání s tatínkem.

No a aby toho nebylo dost, právě sedím u počítače a za dva týdny máme termín porodu naší třetí dcery.:-) Už se na ni moc těšíme. Tak moc bych si přála rodit normálně. Zpětně si člověk říká, co by udělal jinak a jak by to prožil. Co by nechtěl…Je však pro mě důležité a žasnu nad tím, že jsme s manželem obdrželi tak úžasné dary v podobě našich dětí.

A ještě doplnění:
Magdalenka 3960g, 51 cm
Alenka 3860g, 51 cm

Hodnotilo 22 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Blešík
Extra třída :D 12089 příspěvků 16.06.13 07:21

Z deníčku úplně sála spokojenost a láska, je příjemné číst po ránu něco tak hezkého. Přeji hlavně zdravou holčičku a stále tak pozitivní přístup k životu :kytka:

 
Agrion
Ukecaná baba ;) 1961 příspěvků 16.06.13 07:30

Moc se mi libi, jak je denicek napsan… je z nej citit pokora a vdek, za stesti co mate :-) Ja mam za sebou take 2 cisare i kdyz jsem si moc prala porodit normalne a hodne dlouho mi trvalo, nez jsem se s tim smirila… ale casem ten pocit zklamani zmizel a moje 2 zlaticka zustaly :-) Preji hezky zbytek tehotenstvi a at vam dalsi clen rodiny dela jen radost!

 
Alani
Závislačka 3323 příspěvků 16.06.13 08:20

Magdalenka, Alenka - bude třetí holčička Lenka? :-) Přeju hodně štěstí ke třetímu porodu a ať vám to konečně vyjde přirozeně!

 
Skytafka
Závislačka 4164 příspěvků 16.06.13 10:58

Moc hezký deníček :) Gratuluju k dcerkám a ať je tvůj třetí porod takový, jaký bys ho chtěla mít :kytka: :andel:

 
bara 1  16.06.13 12:05

:kytka: moc se mi líbil deníček, opravdu napsaný hezky a s klidem. :kytka: Přeju hodně štěstí i třetího miminka a všem moc zdraví.

 
vantili
Kecalka 228 příspěvků 16.06.13 12:59

@Alani s těmi jmény jsi mě pobavila :lol: zakladatelku upřímně obdivuji, z deníčku je cítit, že žije hlavně pro svoji rodinu a je za to šťastná. Takové deníčky mě vždycky přimějí k zamyšlení, jak sobecká a nevděčná jsem občas se svými „problémy“ já. Hodně štěstí a pohodový porod. :kytka:

 
Alllla
Kecalka 378 příspěvků 16.06.13 13:36

Moc hezký deníček:-)Je z něj citit láska a štěstíčko :hug: Ať vše dopadne dobře :kytka:

 
Páčko
Stálice 63 příspěvků 16.06.13 19:51
Jména:-)

Vaše komentáře mne moc potěšily a musím se zamyslet, zda-li to tak opravdu v mém životě je. Jsem šťastná za svoji rodinu a miluji je; včetně a na prvním místě, manžela. Taky prožíváme úplně obyčejné dny, kdy se nervujeme a 150krát něco říkáme:-).
Milá vantili - myslet na sebe (pokud jsi to takhle myslela) není vůbec sobecké. I já potřebuji vypadnout od rodiny, být sama, někam s někým vyrazit. Díky úžasnému manželovi se mi to občas podaří. Být někdy takový malý sobeček je dobré:-) Problémy má každý, avšak každý je jinak řešíme.
Ohledně těch jmen. Magdalenka byla jasná, to se mi, nám moc líbí. Další na řadu byla u mě Markétka a u manžela vstoupila jako horký kandidát Alenka. Jelikož mě to už nebavilo, tak jsem to nechala na něm:-). Stále si spojoval ta dvě jména a nakonec jsme do toho šli. Teda dost blbé se to za sebou vyslovuje. No a Lenku, Elenku, Helenku… jsme zavrhli úplně, ikdyž se nám právě ta Lenka líbí. Spojit ta tři jména to už je masakr:-). A tak je konečné jiné jméno, ale to až někdy jindy:-).

 
niezabudka
Kecalka 147 příspěvků 16.06.13 22:42

Je to krásne, ako ste to s manželom obaja prežívali. Tvoju túžbu po „normálnom pôrode“ chápem, tiež mám za sebou neplánovanú sekciu a ťažko sa mi s tým vyrovnávalo. Nakoniec si človek uvedomí, že má zdravé, krásne, šťastné dieťa a to je to podstatné. A veľmi sa mi páči, že sa nehanbíte za vieru. A ešte máš asi super manžela :)

 
vandamara
Ukecaná baba ;) 2158 příspěvků 18.06.13 09:29

Děkuji za krásný deníček, takémám dvě dcerky císařem a za pár týdnů mě čeká porod synka. jedinné co mě mrzí je, že už mi další dítě dr nedovolí. žijeme s manželem jen pro ně. držím pěstičky, at zvládnetetřetí porod a děti vám dělají jen samou radost :kytka:

 
papaja21
Kecalka 138 příspěvků 18.06.13 22:14

Co říct jen že jste šťastná to žena :D :D a zavidím vám vaše štěstí :palec: :* :hug: :hug:

 
Mariana 22
Stálice 90 příspěvků 19.06.13 20:29

:mavam: moc krásný deníček, tři dcerky to je krása :) přeji hodně štěstíčka

 
konipas
Nováček 7 příspěvků 31.07.13 00:45
Tři holky

Tři holky? Tak to upřímně závidím. Ať vše dobře dopadne a hodně sil. Ještě mám dotaz. Máte nějaký recept na holku? Je pravda, že sex před ovu zaručí holku a během ovulace zase kluka? Koni

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama