Mé první těhotenství a ztráta důvěry v doktory

Mé první těhotenství neproběhlo dle mých představ. Ráda bych se s Vámi podělila o svou zkušenost s lékaři.

Mé první těhotenství a ztráta důvěry v doktory

„Zadařilo se!“ Nevěřícně jsem koukala na slabě pozitivní těhotenský test. První cyklus snažení a ono se povedlo. Volala jsem nadšeně partnerovi, ať koupí ještě další značku těhotenského testu, abych si potvrdila tu radostnou zprávu. Přítel mi jich raději vzal hned několik a já si tak potvrdila, že čekáme miminko. Jelikož byl pátek, tak jsme si užili nádherný víkend a já se těšila, jak v pondělí zajdu na gynekologii a zeptám se, co bude dál. To byly mé 3 krásné a šťastné dny, pak se moje nadšení rozplynulo…

Ihned v pondělí jsem nadšeně čekala v čekárně u své gynekoložky mezi dalšími maminkami. Byla jsem mladá a neměla žádné zkušenosti. Otevřela sestřička a já ji sdělila, že jsem si v pátek udělala několik těhotenských testů s pozitivním výsledkem. Zeptala jsem se jí, zda mám počkat nebo jít na kontrolu. Po otázce, kdy jsem měla poslední MS, mi sdělila, že mám počkat a lékařka mě vezme.

Přišla jsem k doktorce plná nadšení. Opět jsem převyprávěla, kdy jsem měla poslední MS, atd… Bohužel tím má veškerá radost zmizela. Když mě vyšetřovala nastalo ticho… Přišlo mi to, jak několik minut, než padla otázka. „Opravdu Vám vyšel pozitivní těhotenský test?“ zeptala se lékařka. „Ano, hned několik, ale myslím si, že je těhotenství moc mladé,“ odpověděla jsem. „To není možné, už by tam mělo být něco vidět. V tuto chvíli by pro Vás bylo lepší, kdybyste těhotná nebyla. Pravděpodobně se jedná o mimoděložní těhotenství,“ neempaticky odvětila doktorka. V tu chvíli se mi strašně přitížilo. Řekla jsem jí, že mi nic není, nic mě nebolí, cítím se dobře. Ne, trvala na tom, že mě odešle do nemocnice. Nakonec jsme se domluvily, že mi vezme vzorky krve a zjistí hodnotu HCG a že přijdu o dva dny déle. Výsledky dopadly tak, že hodnota HCG nepřesahovala hodnotu 1 000, tudíž tam nemělo být co vidět. Následující dny pro mě byla hotová muka.

O dva dny déle se odehrál ten samý scénář, ale s tím, že mě již opravdu pošle do nemocnice kvůli podezření na mimoděložní těhotenství. V nemocnici mě ihned vzali. Opět jsem jim převyprávěla svůj příběh. Lékař, který mi dělal vyšetření, opět mlčel, tentokrát asi 5 minut. Řekl mi, že není možné, aby těhotenství bylo mladší a že se jedná o mimoděložní těhotenství. „Musíme Vás hospitalizovat. Počkejte tu,“ řekl mi. Proč já, proč zrovna já? Chci miminko, nekouřím, nepiju alkohol, snažím se žít zdravě.. Proč..? Za pár minut za mnou přišla lékařka a řekla mi, že mě vezme ještě na ultrazvuk. A hle. Tato lékařka odhalila gestační váček v děloze. Dokonce si pozvala i toho doktora, který mě chtěl vzít již „pod kudlu“. Uklidnila mě a něco sdělila svému kolegovi.

Následující kontrolu u své gynekoložky jsem absolvovala asi za týden a prý bylo vše v pořádku. Bohužel asi za dva dny po této kontrole jsem pravidelně v noci dostávala hrozné křeče, že jsem ani nemohla vstát z postele. Nakonec jednu z těchto nocí mi musel přítel zavolat záchranku, protože jsem z toho začala i omdlévat. Jiná lékařka v nemocnici mi udělala ultrazvuk a odsekla mi, že jsem jenom hrozně přecitlivělá a že se těhotenství vyvíjí v pořádku. Závěr - roztahování dělohy. Při příští gynekologické prohlídce, kdy jsem měla dostat těhotenskou průkazku, se mi můj sen ve zdravé miminko rozplynul. „Je to zamlklé těhotenství“ suše mi řekla doktorka a poslala mě na kyretáž.

Nyní již vím, že zamlklým těhotenstvím si projde x maminek, ale myslím si, že i svůj podíl na tom měl ten stres ze začátku.

Změnila jsem gynekologa. Musela jsem čekat další 3 měsíce, než jsem mohla otěhotnět, ale trvalo to mnohem déle. Můj nový gynekolog mi tvrdil, že je vše v pořádku. Ano, nyní jsem už studovala veškeré články na internetu, i když jsem vůbec nechtěla. Po několika měsících jsem mu řekla, že si myslím, že mám anovulační cykly. A mou domněnku pak potvrdily řízené ultrazvuky. Předepsal mi Utrogestan a Clostilbegyt. Jenže tyto dva léky nejdou dohromady. Jeden ovlivňuje děložní sliznici, ale zabraňuje ovulaci a druhý je na podporu ovulace. Nyní jsem byla již chytřejší a dělala jsem si ovulační testy. Můj lékař mi řekl, že mám přesně v určitý den přestat brát Clostilbegyt a začít brát Utrogestan. V osudný den jsem mu volala, že ještě nemohu brát Utrogestan, neměla jsem totiž ovulaci. Doslova mě seřval do telefonu, proč si dělám ovulační testy. V tu chvíli se ve mně něco zlomilo a řekla jsem si, že se nebudu řídit doktorem, ale ovulačními testy. Za další 3 dny jsem měla ovulaci a vysadila jedny léky a nahradila druhými. A světě div se… hned se zadařilo!

Mám dvě krásné a zdravé děti a jsem za to vděčná. Tyto dvě zkušenosti mě však změnily natolik, že nyní již nevěřím doktorům tak, jak jsem jim věřila. Mohou se mýlit, to je jisté, ale díky jejich přístupu jsem ztratila důvěru i v další lékaře.

Ano, ne všichni lékaři jsou stejní a díkybohu, že je máme! Do budoucna si ale budu více věcí zjišťovat a ne jen někomu slepě věřit.

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
Anonymní
31.10.20 09:27

Tak u mne to doktoři dovedli až na konec. Měla jsem to stejně, až na to, že mi jeden vejcovod pro mimoděložní vzali a pak se ukázalo, že to žádné mimoděložní těhotenství nebylo, takže jsem šla další den ještě na revizi dělohy. Doktorům nevěřím, dokud mne nepřesvědčí o opaku.

 • Nahlásit
17496
31.10.20 12:17

Je mně líto, co tě potkalo. :hug: ale závěr je jednoduchý s pocuranym testem se k doktorovi opravdu nechodí. Pak si člověk ušetří nervy.

A co se týká ovulace, tak tam bych nejdřív volila přirozenou cestu a prášky až potom.

Je skvělé, že už dvě dítka máš. :srdce: A někteří doktoři jsou fakt na pěst. :(

 • Zmínit
 • Nahlásit
17136
1.11.20 17:40

Kdyby jsi neletěla hned s počuraným testem, ušetřila by sis spoustu problémů

 • Zmínit
 • Nahlásit
770
1.11.20 17:52

Mě třeba doktor poslal v 7.tt na kyretáž, že se embryo nevyvijí, že odpovídá 4.tt. No já tam nešla, na kontrolu k němu jsem se již dostavila, ale byla tam nová doktorka, která mi potvrdila mladší těhotenství, ale prosperující plod, který za dva dny oslaví 5 let :-)

Co bych ale poradila, ikdyž už děti máš, nechodit hned po // k doktorovi. Počkat na 8.tt, já vždy volala, kdy mám přijít, aby něco už bylo vidět, ne vždy doktoři mají dobré uzv, ne jen šumítka. A pak to dopadá jako např u mě.

 • Zmínit
 • Nahlásit
741
2.11.20 12:06

No, holky mají bohužel pravdu v tom, že ten stres na začátku sis udělala především ty sama.. Ono se fakt k doktorovi nechodi hned po pozitivním testu (pokud nemáš potíže) a vzhledem k tomu, kolik zamlklych těhotenství je, to má svou logiku. Já jsem s druhým synem taky ležela první dny v nemocnici s podezřením na mimodelozni, ale bylo to proto, že jsem měla velké bolesti, které mi nakonec zpusobovala cysta. Ale popravdě řečeno, byla jsem fakt ráda, že v té nemocnici jsem a mají mě pod kontrolou, protože jsem bohužel u kolegyně v práci zažila, co to je, když se ti vylije krev do břicha v důsledku mimodelozniho. Byla to fakt silná a tvrdá holka, ale v tu chvíli z ní byla naprostá troska, svijela se v bolestech a křičela, dokud ji neodvezla záchranka. Jo a děti nemá a už nikdy mít nebude, protoze ji to všechno poškodilo natolik, že už to prostě fyzicky není možné. Takže se doktorům nedivím, když při podezření na mimodelozni plasi, ono totiž je proč plasit.

 • Zmínit
 • Nahlásit
1187
2.11.20 12:31

Chápu to, že jsi naštvaná ale jít se slabé pozitivním testem k doktorovi fakt není dobrý nápad jak jistě sama víš. Ostatně i doktoři jsou jen lidé a když mají takových naspeedovanych budoucích maminek víc věřím, že jim to leze krkem a nechovají se zrovna ukázkové…

 • Zmínit
 • Nahlásit
17496
2.11.20 13:17

@Mia25 Ono taky hlavně těm maminkám moc nevěří. V prvním doktorka viděla mnohem míň než by měla. A odbyla to slovy. Asi byla posunutá ovulace, přijďte za dva týdny. u druhého už mně to chvilku dalo to dr. vysvětlit. Protože vím datum styku. A to jsem šla v obou případech 7 - 8tt.

No a kamarádku vybláznil dr.tak, že z toho byla špatná i ve 12tt.

 • Zmínit
 • Nahlásit
1187
2.11.20 13:30

@P4ja mě taky několikrát doktoři vyděsili, jenže člověk prostě musí pochopit, že i oni jsou jen lidé a trochu se s tím srovnat. Samozřejmost je, že se člověk informuje třeba i po vlastní cestě ale uplně se mi nelíbí plošné odsuzování lékařů na základě dvou situací… Každý člověk je omylný a i lékaři jednají na základě svého aktuálního rozpoložení (neměli by ale jsou to jen lidé). Pokud mi lékař nevyhovuje, změním ho, je jich více než dost…

 • Zmínit
 • Nahlásit
17496
2.11.20 13:38

@Mia25 No, můžu ti říct, že záleží jak kde. Taky jsem před lety gyn měnila. Ale teď bych byla ráda, že někdo vůbec bere. Stejně jako s pediatrem, kdy jsem obvolaka půl okresu. A o zubaři ani nemluvě. :?

 • Zmínit
 • Nahlásit
1187
2.11.20 13:55

@P4ja jako ano s pediatrem je to horší, ten by měl být v blízkosti bydliště ale třeba zubaře si klidně můžeš najít i dál, pokud je dobrý tak ta dálka se dá zvládnout :) je fakt, že já mám štěstí, že mám známé lékaře a ti, pokud mě nevezmou oni, dokáží doporučit dobrého kolegu. Ale já třeba i v těhotenství dojížděla k mému gynekologovi cca těch 100 km a v pohodě :nevim: lepší než být u lékaře, který mi nevyhovuje.

 • Zmínit
 • Nahlásit
466
2.11.20 14:04

Bylo to mé první těhotenství a neměla jsem okolo sebe nikoho těhotného, proto jsem nevěděla, že nemám letět hned s pozitivním testem k doktorce. Nyní to již samozřejmě vím. Navíc, šla jsem se zeptat k doktorce, zda mám vyčkat nebo se objednat na jiný termín (viz v článku). Ano, já nepopírám, že si za to můžu sama, ale i kdybych si tam volala, tak by mě hned vzali, takže by v tom rozdíl nebyl. Gynekoložku jsem změnila, viz článek. A též nehážu všechny lékaře do jednoho pytle, ale poznamenalo mě to tak, že je teď obtížné někomu věřit. Ano, můžu si za to sama. Však je to deníček ze života. Určitě nejsem jediná, kdo v životě udělal chybu. Tahle chyba mě mrzí a možná by bylo vše jinak, kdybych tenkrát počkala a hned tam nešla/nevolala. Tak to bude třeba pro někoho poučení. Přeji všem hodně zdraví a zdravé děti :srdce:

 • Zmínit
 • Nahlásit
17496
2.11.20 14:06

@Mia25 Jasně, tak zubaře těch 100km mám, ale ze své zkušenosti vím, že je to fakt těžké najít i dál. Pokud chceš opravdu kvalitního doktora. Ti mají většinou plno i tak.

 • Zmínit
 • Nahlásit
17496
2.11.20 14:10

@firsttime Kdybys tenkrát nešla a nevolala, tak se to mohlo stát úplně stejně. První trimestr je buď a nebo i bez doktora. Chápu, že je jednodušší najít viníka. Ale na tohle fakt nevěřím.

 • Zmínit
 • Nahlásit
628
2.11.20 14:23

@firsttime já pujdu proti proudu-nesouhlasím s tím, ze si za to muzes sama. Neni a nebyla to tvoje chyba-doktoři jsou studovani lidi, oni ti maji vše vysvetlit a objasnit. Pokud prijde pacientka moc brzy-řeknu, ze prisla moc brzy, nevidim gestacni vacek, vezmu krev a nazdar. Arogance českých lékařů je známa vec a omlouvat to tím, ze jsou to jen lidi a maji toho hodně, je pozůstatek socialistického přístupu, kdy lékař byl bůh a všichni museli poslouchat, i kdyby je poslal do krematoria. Pokud bude tady pretrvavat tahle servilni podřízenost a zlehcovani jejich nevhodného přístupu, budou se tak chovat dal. A ano, nejsou takoví všichni, ale je jich dost.

 • Zmínit
 • Nahlásit
1187
2.11.20 14:30

@martina bl hele, lékaři jsou opravdu jen lidi a mám hodně známých lékařů a vím, že toho prostě většina z nich má nad hlavu. A to se bohužel často odráží na pacientech. Jak jsem psala, pokud ti lékař nevyhovuje můžeš ho ze dne na den, z týdne na týden změnit… Je jich plno arogantních blbečků ale taky plno empatických a dobře svou práci vykonávajích. Ale když prostě nemají svůj den, mají trápení od kterého se prostě nedokážou uplně oprostit tak i ten nejlepší doktor na světě, který je jindy úžasný to prostě nemusí ustát…

 • Zmínit
 • Nahlásit
17496
2.11.20 14:36

@martina bl Já doktora neobhajuju, ale nesvalovala bych vinu na něj, že těhotenství nedopadlo.

 • Zmínit
 • Nahlásit
Anonymní
2.11.20 23:48

Já šla tedy ke své gynekoložce v cca 4-5 tt, hned poté, co jsem si udělala test. Shodou okolností to bylo ještě v období vánočních svátků. Dr. mě bez problémů vzala i mimo ordinační dobu ráno, nabrala mi krev a ještě odpoledne mi sestra z ordinace volala výsledek opentlený osobní gratulací a termínem příští návštěvy. Vzhledem k tomu, že mám syndrom bílého pláště, při měření tlaku v ordinaci mi vždy vystřelí o pár čísel nahoru. Dr. jsem to sdělila, ta to bez problémů přijala a pouze doporučila, abych si koupila tonometr i domů a pak jsme vždy porovnaly hodnoty tlaku doma a v ordinaci. Takže právě i díky mé gynekoložce jsem měla naprosto pohodové těhotenství a do ordinace jsem se vždy těšila. Proto jsem také dr. i sestrám při poslední kontrole přinesla kafe, mandle v čokoládě a kytku jako poděkování :srdce:. Pak jsem začala docházet do poradny, kde byli dr. zhruba stejně,,empatické" jako ty popisované autorkou. Takže najednou žádný syndrom bílého pláště neexistoval, ale měla jsem jasný náběh na preeklampsii, ačkoli bílkovina v moči nikdy nebyla a nakonec mě v podstatě dotlačili k hospitalizaci a vyvolání ve 40+0 :cert:. Podotýkám, že hodnoty tlaku u mé gynekoložky byly vždy v normálu a ani v poradně nebyly nějak monstrozní - max. 140/90 atp. (většinou nižší). A to, že stres může mít na těhotenství značný vliv je snad známá věc, ne?

Příspěvek upraven 07.11.20 v 23:32

 • Nahlásit
1029
3.11.20 11:14

Ono je to hodně i osobním nastavení. Myslím, že moje doktorka by ti vyhovovala. Pečlivá, opatrná, empatická, při sebemenší odchylce od průměru posílala na další vyšetření. A já z ní celé těhotenství byla ve stresu, protože pořád něco řešila, nikdy se nic nepotvrdilo a já z toho měla nervy. Zůstávám u ní, protože další těhotenství neplánuju a na prevenci mi ta pečlivost a opatrnost vyhovuje.

 • Zmínit
 • Nahlásit
36178
3.11.20 15:49

Kdo ví, jak to bylo
co neudržela paměť, doplnila fantazie
Nepočítaněkrát jsem zažila, že pacient nepochopil dávkování léku, ačkoli to měl nejen vysvětlené, ale i napsané ve zprávě a zabarvené zvýrazňovačem. Tolik k utrogestanu s clostikem.

A že lékaři nezanedbali podezření na mimoděložní? To je snad dobře, ne? Vždyť to je život ohrožující stav. I to, jak to nakonec dopadlo, ukazuje na to, že s miminkem něco nebylo v pořádku, nevyvíjelo se standardně.

Jo jasně, občas to skončí zbytečně odebraným vejcovodem, ale raději budeme mít ženské bez vejcovodu, než mrtvoly - proti tomu by nenamítali ani Poláci.

 • Zmínit
 • Nahlásit
211
3.11.20 19:45

@Pudloslava Ač si myslím, že to autorka přehání (a za zamlklé těhotenství těžko může stres), tak se trochu bojím, že tady bylo dávkování jasné – nejdřív clostil a utrogestan od stanoveného dne bez ohledu na skutečnou ovulaci. Většinou se předepisuje od 16. DC, což je ale třeba nesmysl pro nás, co máme ovulaci klidně o týden později než ten „normální“ 14. DC. Spousta doktorů navíc „nevěří“, že ovulace může být jindy než 14. den. Já sama jsem nevěřila, že je něco takovýho vůbec možný… dokud se mně to několikrát nestalo samotné. Prostě se se mnou hádali, že ovulace je 14. den cyklu a basta, ať si nevymýšlím voloviny. Takže pak jsem si dávkování progesteronu taky upravovala podle sebe a svých cyklů, s doktorama vůbec nebyla řeč.
Je pochybení doktorky, že tohle dělá bez folikulometrie, ale ještě větší průšvih je, že neunese, když to ženská vezme do svých rukou a přizpůsobí to svýmu tělu.

 • Zmínit
 • Nahlásit
267
3.11.20 20:58

@Arnoštice
Ty jo 8o 8o
no já teda koukám. Takže když si vlastně pacientky vezmou dávkování medikace do svých rukou a přizpůsobí podle svého uvážení svému cyklu a svému tělu, tak je to jako v pořádku?? No to je teda názor… promiň, ale někdy je mi těch lékařů fakt líto.
Jako ano, i doktor se může zmýlit, ale toto je fakt masakr :zed:

 • Zmínit
 • Nahlásit
15
3.11.20 21:31

Můj bývalý lékař mě také zklamal. Nejprve mi řekl bez vyšetření, že to bude cystou. Další návštěva byla diagnóza mimoděložni. A poslední návštěva u něho byla taková, že při vyšetření vykřikl,,Jé ono to tam je" 8o
Nyní mám skvělého lékaře, kterému věřím a jsem spokojená. :dance:

 • Zmínit
 • Nahlásit
17490
3.11.20 22:21

@jamik1416 tak zrovna v tomhle má arnoštice pravdu. Spousta gynekologů předepisuje clostilbegyt jako lentilky, utrogestan by měl následovat až PO prokázané ovulaci, ale oni se ani neobtěžují udělat folikulometrii, ač je vzhledem k vedlejším účinkům nezbytná. Pak je celá léčba úplně k prdu a když se pacientka dostane konečně do CARu, tak tam jdou lékaři do vrtule, co to dlal gynekolog na pacientce za pokusy. Ač mám k lékařům úctu, tak jen tady na emiminu jsem takových story četla desítky.

 • Zmínit
 • Nahlásit
211
4.11.20 02:44

@jamik1416 Přesně tak. Když spousta doktorů neví takovou zásadní věc, že ovulace nemusí probíhat jen 14. den (ať se proboha podívají na nějaký statistiky, jen minimum žen ovuluje pravidelně vždycky 14. den, jinak nejsou výjimky ani třeba 25. den), tak pokud žena zjistí až při rozjeté léčbě, že má daný cyklus ovulaci později, a s doktorem domluva není možná, tak naprosto chápu, že si to sama poupraví, aby ta léčba nepřišla vniveč.

Konkrétně jde o datum nasazení progesteronu, protože pokud se nasadí před ovulací, tak tu ovulaci může zablokovat, což je naprosto v rozporu s tím, proč se nasazuje (na podporu udržení těhotenství, ke kterému jaksi bez ovulace nedojde). Takže jde jen o to ho nasadit o několik dní později, až už ovulace proběhla.

To není nějaký náhodný zmýlení (chybovat je lidské, naprosto chápu, že se občas někdo sekne). To je prostě systematické ignorování statistických informací a taky informací od samotných žen, které svůj cyklus důkladně znají, a zpochybňování jejich kompetence vědět, jak funguje jejich tělo.
Jsou doktoři, kteří to vědí a při léčbě s tím počítají a jsou schopní tyhle úpravy provést sami, ale pak jsou doktoři, co tyto skutečnosti budou popírat a budou z ženské akorát dělat debila. Já si vždycky říkám, jestli všichni studovali ze stejných učebnic, případně čím to je, že každej tvrdí něco tak strašně jinýho.

@Janli No kdyby jen řadoví pěšáci gynekologové. Mně se tohle dělo opakovaně v CARech (jen pro zpřesnění: ne při inseminaci, tam se opravdu folikulometrie dělala, ale v případech, kdy nasazovali progesteron jako „pojistku“ začátku další menstruace). V jednom CARu nevěřili, že může být ovulace jindy než 14. den, ani tomu, že může progesteron ovulaci zablokovat (vždyť to bylo v tom příbalovým letáku, proto jsem je kvůli tomu kontaktovala), v dalším jsem doktora přesvědčovala dva roky, že můžu ovulovat po 20. dnu, no až v posledním CARu s tím doktor přišel sám od sebe, jako by to byla největší samozřejmost pod sluncem – vy máte ovulaci pozdě, tak to se nedá použít ten klasický způsob nasazení progesteronu od 16. dne, to by se ta ovulace mohla zablokovat. Tak jo, tak hlavně že si podle těch předchozích klinik vymýšlím, no…

 • Zmínit
 • Nahlásit
36178
4.11.20 07:03

@Arnoštice „Je pochybení doktorky, že tohle dělá bez folikulometrie, ale ještě větší průšvih je, že neunese, když to ženská vezme do svých rukou a přizpůsobí to svýmu tělu.“

jenomže on taky někdy pacient vezme dávkování do svých rukou a přizabije se tím - a pak se případně vypisuje na fcb, jak ho lékaři přizabili práškama.
Tomu doktorovi pak často lže „brak jsem to, jak jste mi řekl“

cesta není dělat něco doktorovi za zády, ale s doktorem se na postupu domluvit, nebo si najít jiného.

Příspěvek upraven 04.11.20 v 07:05

 • Zmínit
 • Nahlásit
3922
6.11.20 01:33

No jo, jít hned s počůramým testem k lékaři bylo zbytečné, ale to už teď víš. A hlavně to nic nemění na jeho naprosto nevhodném přístupu a chování.
Já před 8 lety zažila něco podobného. Po pozitivním testu jsem na gynekologii volala. Nejdřív mě lehce vykolejia naprosto bez jakékoli empatie položená otázka „a chcete si to nechat nebo budeme řešit přerušení?“ Po vyjasnění, že nechat :lol: jsem sdělila datum poslední menstruace a zeptala se, kdy mám přijít. V dohodnutém termínu jsem se nejdřív dozvěděla, že u pana doktora se platí 3000 Kč za těhotenský balíček, tak ať si příště přinesu peníze. Informace, co je součástí toho „balíčku“, natož otázka, jestli o něj stojím, žádná. A následně doktor na ultrazvuku viděl jen prázdný gestační váček a prý „teď už by mělo být vidět srdíčko, je to zamlklé, píšu Vám žádanku na revizi.“ Když jsem se pokoušela argumentovat, že mám dlouhé cykly a těhotenství může být mladší, tak nejdřív, že to není možné, že srdíčko už by vidět musel. Až když jsem přímo řekla, že na revizi nepůjdu, že dítě je chtěné a nevzdám to tak brzo, tak že teda nabereme krev a uvidíme.
Doma se mi to rozleželo v hlavě, že takhle teda ne, že k tomuhle doktorovi nemůžu mít důvěru. Objednala jsem se jinam a hle - potvrzeno prosperující těhotenství. Stačilo pár dní počkat. (Mimochodem i při screeningu pak vyšel termín porodu podle ultrazvuku později než podle menstruace.) Péče v těhotenství na pojišťovnu bez nesmyslných poplatků za údajný nadstandard a komunikace s respektem. K tomuhle lékaři chodím stále, sleduje už moje čtvrté těhotenství a nikdy jsem neměla důvod mu v čemkoli nevěřit.

 • Zmínit
 • Nahlásit
211
6.11.20 02:35

@Pudloslava Jasně – ale tady je celou dobu řeč jenom o posunu data, kdy se začíná brát určitý lék v předepsaném dávkování, aby jeho braní nebylo kontraproduktivní. Samourčování dávek tady nikdo neschvaluje.
A taky o tom, když ženská zjistí až během rozjeté léčby, že se s doktorem nedá domluvit. Než zahodit celý cyklus, tak je menší zlo to takhle změnit. A příště jít jinam, k někomu, s kým se dá dohodnout.

 • Zmínit
 • Nahlásit
13
7.11.20 01:32

Teda nevím, proč má tolik maminek touhu psát, že se s počůraným testem k doktorovi nechodí. Autorka psala, že to bylo její první těhotenství. Já se svým prvním byla u doktora už v 5tt, hned po pozitivním testu. Hold novopečené maminky nevědí a nechtějí nic podcenit, ohrozit miminko. Takže to úplně chápu!
To je přece na doktorech, aby si spočítali, že by tomu mohli dát ještě čas a nevyplašit maminku hned. Já mám s vyplašováním od lékařů také bohaté zkušenosti. Příště si rozmyslím všechny kontroly navíc a zbytečná vyšetření, které jsou jen na vystašení.
Autorko, drž se a přeju lepší ruku na volbu lékařů. :)

 • Zmínit
 • Nahlásit
8079
7.11.20 08:29

Co na to říct :) asi jen tolik co tu už bylo řečeno.. navíc, ta zkušenost není tak zlá aby se z toho dělalo halo..nevím co bys radši chtěla..člověka který Ti řekne pravdu i když ne úplně sladce..nebo člověka doktora který Ti lže do očí a je úplně jak med :) a pak když zjistíš, že lékař Ti lhal jen aby vyrejzoval a tys zabila 2 roky snažením o dítě úplně zbytečně ;)

 • Zmínit
 • Nahlásit
17496
7.11.20 13:22

@MiriT no, jenom mně řekni, co v tom 5tt podceníš a zanedbáš??

 • Zmínit
 • Nahlásit
13
7.11.20 16:57

@P4ja Jak to mám vědět? Nejsem doktor. :D Myslela jsem, že s těhotenstvím se chodí ke kontrole a doktor se nedivil, že jdu hned.
Popravdě hlavně jsem to řešila kvůli práci, kterou jsem měla dost rizikovou.

 • Zmínit
 • Nahlásit
17496
7.11.20 17:10

@MiriT No, to je ono. Právě, že doktor ve většině případů ani nic neuvidí, protože těhotenství je vidět až od určité hodnoty HCG a ještě taky záleží na utz. A taky stačí mít trochu posunutou ovulaci.

No, a pokud jsi slabší povahy a dr.ti řekne, že nic nevidí, tak je to cesta na to se zbytečně vystresovat. A fakt chápu doktory proč objednávají ve většině případů až na 8tt. A že je těžké natěšenou ženu vykázat z čekárny a říct, ať dojde za dva týdny. Protože by pak zase byla naštvaná, že jí ani neprohlídl.

Jediné, kde se to dá pochopit je v případě, kdy máš diagnózu a potřebuješ řešit medikaci atd. Tam to beru. Ale ani do té rizikové práce to stejně moc nepomůže, protože ti málokterý dr. napíše potvrzení o těhotenství, a nebo PN na základě počůraného testu nebo hodnotě HCG.

 • Zmínit
 • Nahlásit

Všechny deníčky uživatele