Mé těhotenství, můj porod

Porod

Deníček o tom, jak se má láska narodila. O té radosti a bolesti. O tom, co mě tak naplňuje a hřeje u srdíčka. O té mojí berušce...

První okamžiky.
1 komentář

Už přibírám na váze. :)

Už jsem veliká holčička. Mám 5 měsíců.

3 dny na tom bláznivym světě.

Takhle se směju na tátu, když přijde z práce domů.
2 komentáře

V roce 2012 dne 31. prosince jsem jako každý rok v tento den chystala chlebíčky, jednohubky a těšila se na to, jak pojedeme na Silvestra k našim a oslavíme Nový rok všichni společně.

Podvědomí mi ale říkalo, že zpoždění 14 dní asi nebude jen tak. O miminko jsme se snažili asi tři měsíce, tak třeba se už zadařilo a já už netrpělivě letěla pro poslední test, co mi ještě zbyl. Ihned jsem ho rozbalila a šla udělat, čekala jsem asi 2 minuty a pořád nic. Tak jsem si řekla, že je to asi ještě brzy na nějaké testování. :) Když jsem však test chtěla vyhodit, vykoukla na mě druhá čárka, slaboulinká, ale byla tam! A já ihned psala mému manželovi, že čekáme malého mimíska a jak moc jsem šťastná, že se to povedlo.

Ovšem mi hned vrtalo hlavou, jak asi vysvětlim našim, že se v onen den budu distancovat od veškerého alkoholu. :D No nakonec jsme se s manželem domluvili, že bude všechno pít za mě a radostnou událost jim oznámíme, až to bude potvrzené gyekologem. :) Přeci jen ta slabounká čárka nás trochu mátla.

Začal můj 1. trimestr a já jako pyšná budoucí maminka jsem začala papat všechny ty tabletky, co mi gynekolog doporučil, i když stály asi 500 Kč, ale co by máma pro své mimčo neudělala, že… :) V 5. týdnu jsem už cítila, jak na mě jdou ranní nevolnosti a váha mi šla prudce dolů. Do 3. měsíce jsem nepřibrala jediné kg.

Nevolnosti přestaly a začaly další komplikace ve 2. trimestru. Nemohla jsem si opravdu sednout, lehnout a všelijak se polohovat, ty bolesti byly opravdu nesnesitelné. Ranní vstávání pro mě byla záležitost i na 15 minut. :D Kolem toho nadávání, naříkání, mnohdy i zoufalý pláč. No i to jsem přetrpěla a myslela si, že už nemůže být nic horšího než tohle, ale… návštěva u gynekologa mě docela překvapila. „Máte těhotenskou cukrovku, od teď musíte držet přísnou dietu, zajdete si do diabetologické ordinace, tam vám vše vysvtlí, ať víte přesně, co a jak.“

No vyplašená jsem tam letěla jako blázen, strach o moje miminko byl opravdu nehorázný. Doktorka mi tam říkala, že jakmile nebudu držet dietu, budu mít 5kilové mimino a bude mít oteklé ledviny a bůh ví co ještě. Já jako praštěná jsem si nakoupila všechno bez cukru, dietního. Od 3. trimestru nesnědla snad nic jiného než žďobek šunky od kosti a kousku celozrného pečiva, k obědu krůtí maso a rýži.. a takhle jsem vařila snad celé 2 měsíce, než mi gynekolog vynadal, že jsem zase nepřibrala ani deka. Miminko rostlo, ale já hubla, takže se to nějak vyvážilo. No za celé těhotenství jsem přibrala asi 9 kg. :)

Chýlilo se ke konci těhotenství a já si tak uvědomila, jak to všechno rychle uteklo. Jak jsem se dozvěděla, že jsem těhotná, o 3 měsíce na to jsem cítila první kopanečky a všechno šlo tak rychle.

Touha po tom dni, dni D, kdy konečně ta naše láska bude s náma a já na ní budu koukat a ona na mě, byla opravdu veliká. Hrozně moc jsem se těšila na porod a tak nějak si ho představovala, jako že ráno vstanu, udělam si čaj, najednou mi praskne voda, zavolam mužíkovi, vezmem tašku a jedem, přijmou mě a rodíme… NO TO JSEM SE SAKRA SEKLA!

Kvůli cukrovce jsem byla hospitalizovaná v místní porodnici už o týden dřív. O celý týden, který mi připadal jako měsíc. V pokoji, kde se střídaly maminky jak na běžícím pase, jsem já byla celý týden a taky si přála, aby to už začalo. Když jsem šla na záchod a viděla ty maminky na chodbě, jak mají ty uzlíčky u sebe, tak mi bylo líto, že já tam ležím pořád tak sama.

Ráno na vizitě ke mně přišla doktorka a řekla, že je po termínu a začíná se vyvolávat. No nedařilo se… udělali mi asi 4 Hamiltony, ale nic se nedělo, jen neustálé monitorování a měření tlaku. Takže se doktorka rozhodla, že se porod vyvolá prostinovou tabletkou. Prý mohu souhlasit, ale také nemusím - prostinový kontrakce jsou prý ty nejhorší a já jako prvorodička bych nemusela zvládnout porod. No to mi už bylo celkem jedno, byla jsem jak balón, totálně unavená v tý porodnici, na dietě a poslední dny dokonce jen o čaji.

Chtěli mi udělat císař, ale to jsem teda odmítla. Jizev na břiše mám už dost po cystě a slepáku, a tak jsem věrně šla s paní doktorkou na kozu a zavedli mi tabletku. 10 minut, nic, 20 minut nic, 30 minut nic… doktorka prohlásila, „Zavedeme ještě půlku.“ a do 5 minut kontrakce jak blázen. To bylo zrovna 11:30 a já si už ve 12 hodin přišla, že mám umřít. :D Opravdu bolesti, že jsem nevěděla, jestli si lehnout, sednout, sprchovat se, no děs… Každou chvíli na záchodě, s pocitem nutkání jít čůrat. Opravdu byla jsem tam nejmíň 100× a stejně ani kapka. V den porodu mi nedali ani napít, tak to bylo asi tim.

Čas vůbec neutíkal, já už nevěděla co a jak. Chtěla jsem umřít nebo si lehout na ten operační stůl a nechat si udělat toho císaře. Utekla hodina, dvě, tři, čtyři, bolesti pořád, bez nějaké pauzy, ale opravdu neustálé. Tak jsem lítala opět do sprchy, kde jsem už zoufale klečela a ječela, jak nikdy už nechci rodit a že už teď vím, že bude chudák jedináček. Rána o dlaždičky do hlavy ve sprše mi trochu ulevila. Cítit i jinou bolest bylo fajn.

Ale pak zase ta sestřička, už jsem na ní měla fakt vztek. „Otevřená jen na 2 prsty, tak jdeme na monitor.“ Néé, jen to ne, tam to bylo fakt nejhorší! Ty bolesti se stupňovaly a já už cítila mravenčení v končetinách a šla na mě mdloba. Tak mi rychle dali nějakou kapačku a po tý se mi trochu ulevilo. Chvílema jsem si myslela, že jsem snad i ožralá. :D Motala se mi hlava a mluvila jsem jako opilec.

Konečně po 8 hodinách, neskutečně dlouhých osmi hodinách otevřená do půl hodiny na 8 prstů. „Tak se jde rodit.“ No jupí! Já si myslela, že tam už asi umřu nebo že zabiju veškerý personál. Hlavně tu, která mi říkala „To vy jste chtěla mimino, s tímhle jste musela počítat.“ atd. No samozřejmě nikdy nerodila, se jí to říká.

Ale nějak mě odtáhli na kozu, čekalo se na kontrakci. Já teda ani nevěděla, kdy byla, nějak jsem to tipla, protože jsem měla bolesti neustále. Na třetí zatlačení byla láska venku. Ten samotný porod trval asi 3 minuty a mě to vůůůbec nebolelo, fakt. Žádná hlavička, ramínka, nic. A najednou ten pocit úlevy. Ta bolest, která ze vteřiny na vteřiny zmizela, to bylo fakt k nezaplacení.

Berušku jsem neviděla, odnesli ji hned vedle, ale slyšela jsem její pláč a já byla tak šťastná. Neměla jsem ani tu touhu ji hned vidět, spíš jsem měla touhu si lehout a spát. Byla jsem tak vyčerpaná, ale u porodu mi byl oporou manžel, kterému jsem stihal zavolat těsně před porodem a do minuty byl nahoře. Asi chudák čekal celou dobu před porodnicí. Ani vlastně nevim, jak se tam tak rychle objevil, ale byl tam se mnou.

Do minuty od porodu jsem porodila i placentu a následovalo šití, už opravdu jen minimální bolest.

Shrnutí: Porod vyvolávaný 5×, zabral až Prostin, 1 tabletka a půl ve 12 hodin,
v 17:00 prasknutí vody, ve 20:00 otevřená na 8-9 prstů, ve 20:15 se šlo rodit, ve 20:19 se beruška narodila, ve 20:21 porod placenty a do půl 9 jsem byla zašitá. Porod trval 8:20 minut.

Ale potom, potom mě dali vedle, kde čekal můj muž s naší dcerkou. Ten neskutečnej pocit štěstí. To, jak na nás ta naše holčička koukala, jak byla na světě. Nikdy nezapomenu. Byla mu tak podobná a dodnes je, byla celá on.

PA nám řekla, že miminko hned usne a já ať si odpočinu, ale miminko nespinkalo a koukalo na nás asi celé 2 hodiny. Já teda po hodině usnula, ale na tátu koukala prý ještě hodinu. Byla tak voňavá.

Když se mi v noci prvně přisála k prsu, byla tak zmatená, ale tak krásně jí to šlo a já jen štěstím plakala. Plakala, jak těžký den to byl, ale přitom ten nejkrásnější ze všech.

Dnes je naší lásce 5 měsíců a 5 dní a je čím dál tím šikovější a já věřím tomu, že to bude šikovná holka. Už se těším na to, až jí jednou dáme bratříčka nebo sestřičku. Tak neskutečně moc si to přeju. <3

MILUJEM TĚ, KRISTÝNKO. JSI NAŠE VŠE, TENTO DEN TI JEDNOU POVYPRÁVÍM A URČITĚ U TOHO BUDU BULET JAKO ŽELVA. MILUJEM TĚ ZE VŠEHO NEJVÍC NA SVĚTĚ. JSI NAŠE RADOST, PÝCHA. JSI TO, CO NÁS UŽ NIKDY NEROZDĚLÍ. JSME RODINA A JÁ TI SLIBUJI, ŽE TĚ BUDU MILOVAT, AŤ BUDEŠ KÝMKOLIV.

Hodnotilo 20 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Granda
Ukecaná baba ;) 2435 příspěvků 20.02.14 01:14

Krásně napsáno. Moc gratuluji.

 
kkáča
Zasloužilá kecalka 803 příspěvků 20.02.14 05:48

Mohu potvrdit, že u vyvolávaného porodu byly ty bolesti opravdu nesnesitelné (mě furt monitorovali a vyšetřovali) - nemohla jsem dělat nic jiného než ležet na zádech! Holčička je krásná, tak ať se vám daří.

 
Safira77
Zasloužilá kecalka 931 příspěvků 20.02.14 07:50

Nádhera, moc gratuluji, ať se Vám daří :hug:

 
facetia
Ukecaná baba ;) 1919 příspěvků 20.02.14 08:39

Krásné! moc gratuluji :kytka:

 
Bobsh
Závislačka 3671 příspěvků 20.02.14 09:43

Já jsem taky po vyvolávaném ovšem jsem trpěla jak kůň 17 hodin. Za malou to stálo, ale asi bude jedináček. Představa dalšího porodu mě děsí. Už jí je 16 měsíců.
Gratuluji k holčičce.

 
Nikyhan
Kecalka 115 příspěvků 20.02.14 09:45

:lol: ahoj pekne napsane:)no jak jsem tak cetla, tak sis to fakt uzila:)no ja mam dve deti a ted jsem tehotna, budeme mit jeste jedno.no ja kdyz si vzpomenu na muj 1.porod takto byla katastrofa-prijela jsemdoporodnice v noci a porodila jsem az druhy den odpoledne, mela jsem strasny bolesti, myslela jsem ze umru…no nakonec, abych to zkratila:)mne sestra pomalu 120kg skakala na brise a dokror si pomahal klestema-no fakt sila-robin mel 48cm a 2,78kg, me pak jeste sesili jako kure, ze jsem nemohla pomalu ani chodit kolik stehu mi udelali.no a tri roky na to jsem porodila kristynku:)porod parada. bolesti mi zacali rano takovi slabi, pak se stupnovali a kolem 11hod jsme jeli do porodnice to uz jsem sotva pozdravila:)no chvili potomjsem sla na sal asi ve 12 jsem lezela na koze a ve 12,10 se mala narodila-byla to parada-mela 2,98kg a 49cm-no byla nadherna, vlasky mela tmave hnedy, mela cerveny tvaricky noproste panenka-dneska ji je 6let a tedvzari jde do 1 tridy, kdy ja se budu chystat doporodnice:)) :D

 
svycarka
Kelišová 6844 příspěvků 20.02.14 10:01

:palec: preju vam to krasne stesti :kytka:

 
jadie
Stálice 86 příspěvků 20.02.14 10:01

Taky mi první porod vyvolávali tím hnusným Prostinem, po termínu, a bylo to katastrofální, jedna velká bolest od zavedení tablety až do konce-17 hodin, žádný kontrakce jsem necítila, prostě jedna velká bolest, dítě mi vytlačily asi sestry skákáním po břiše, já neměla sílu tlačit ani vnímat okolí. U druhého jsem řekla, že vyvolávat prostě nenechám, za žádnou cenu, naštěstí mi před termínem praskla voda, takže porod začal sám a nesrovnatelný!!! Bolesti prostě přicházely a odcházely, nebyly pořád, postupně jsem jim přivykala, i když bolely samozřejmě taky, ale cítila jsem je a pak měla třeba minutu odpočinek, ne jak u toho vyvolávaného bez odpočinku 17 hodin!!! Takže pak jsem i tlačila, dokonce si to i pamatuju, nesrovnatelný zážitek, i když bolelo to fakt taky. Takže vzpomínky na první porod-hrozné, vždycky mě to rozbrečí. Na druhý porod si vzpomenu a řeknu, jo fakt to bolelo, ale byla jsem u toho a byla jsem při vědomí a zúčastnila jsem se toho a pamatuju si to. U toho prvního mám pocit, jako bych ani nerodila já, že to prostě ze mě vytlačili sami doktoři.

 
renatkau
Kecalka 307 příspěvků 3 inzeráty 20.02.14 10:06

Krásný deníček, jste odvážná jít do vyvolání, já bych teda nešla.

 
Selfi
Kelišová 5088 příspěvků 20.02.14 16:30

… no, a já si pořád říkám, že jsem hysterka, když si vzpomenu na svůj porod a do teď mi naskakuje husí kůže (je to už 7let!)… ostatní holky říkaly – celkem v pohodě… a já po 1,5tabletě na vyvolání, kapačce a 12ti hodinám nepřetržité bolesti si myslela, že umřu :) :D… u druhého jsem měla císaře… a holky… to byla taaaaková pohoda :)čekám třetí.. a už teď se děsím :)
gratuluji!!!

Příspěvek upraven 20.02.14 v 16:31

 
crazy88
Nováček 1 příspěvek 20.02.14 16:40

Krásně napsané, k holčičce gratuluji! Hlavně zdraví :)

 
Setkub
Závislačka 3383 příspěvků 20.02.14 17:52

No. Ja jako zelva bulim ted! Uzasny :)

 
dakar13
Ukecaná baba ;) 1095 příspěvků 20.02.14 20:22

@kkáča já měla taky vyvolávanej, a musím teda říct, že jsem taky slyšela, že to bolí víc než normální nevyvolávany. mě to ale tak hrozně nebolelo. a hned bych klidně porodila znova, kdyby to bylo stejné jako u první :D

 
verunB
Kecalka 374 příspěvků 20.02.14 20:22

Moooc krasny denicek hlavne dojemny ke konci jsem si i poplakala :oops: Gratuluji!!! :kytka: at Kristynka hezky roste je nadherna!! :hug:

 
Dasenka.svc
Kecalka 257 příspěvků 20.02.14 20:32

Moc gratuluji k holčičce a přeji zdraví :-)

Tvůj deníček mi připomněl můj porod, měla jsem podobné pocity. Napsala jsem i deníček „Král Matěj“.

Mnoho štěstí

 
Makikki
Zasloužilá kecalka 628 příspěvků 23.02.14 15:01

Dekuji Vam vsem za docteni denicku, dnes jsem si ho znova precetla, je tak dlouhy, ale pritom to je jen vytazek z porodu, nekdy treba napisu denicek o tom, jak ji bude rok, jak se vyvyjela a jak se snazime o sourozence, ktery nam jednou bude delat stejnou radost, jako nase Kristynka… :srdce:

 
Makikki
Zasloužilá kecalka 628 příspěvků 23.02.14 15:02

@Dasenka.svc Hned si ho prectu, no jestli sis protrpela jako ja, tak te ted lituju. :lol: Ale co bysme pro ty nase prdolky nevytrpely, ze? :*

 
Makikki
Zasloužilá kecalka 628 příspěvků 23.02.14 15:03

@Selfi Taky chceme druhe mimi, v den porodu a jeste asi 2 mesice po nem jsem byla utvrzena, ze druhy mimino nikdy, nebo az za 10 let, az se z toho vzpamatuju, ale jsem ze 3 sourozencu a vim, co pro me znamenaji, nechci ji osidit o to, co je v mem zivote nejdulezitejsi a to je velika rodina. :srdce:

 
Makikki
Zasloužilá kecalka 628 příspěvků 23.02.14 15:06

@Nikyhan Nase mela taky tmave rovne a huste vlasky a dneska je z ni spinava blondyna, na hlave chmiricko a lehce podtoceny… :think: No proste cela tatinek, po me ma leda tak tu pipku. :mrgreen: Jinak taky mi skakali po brise, ale ja to vubec nevedela, dozvedela jsem se to az od manzela, ten jim tam za to pry vynadal co to delaji, ze me tam rozdrti a mimco taky, ale byla omotana kolem krku a hrudnicku, proto mi neklesala dolu a ja se neotevirala a trvalo to tak neskutecne dlouho. :zed:

 
Selfi
Kelišová 5088 příspěvků 23.02.14 20:44

@Makikki _:) já pocházím ze dvou dětí a vždy jsem chtěla ještě jednoho sourozence :)!!! snad se teda alespoň mně třetí podaří a mé děti budou vyrůstat ve velké rodině :)já mám od prvního porodu 7 let :)… od císaře 4 roky…ale ten ve mně nezanechal takové hrůzné zážitky :)

 
Makikki
Zasloužilá kecalka 628 příspěvků 24.02.14 10:37

@Selfi Tak tro drzim palecky, ano ja taky chci velikou rodinu, mamka mi rika, ze jsem padla na hlavu, ze v dnesni dobe by si uz tolik deti nedelala, ze neni c odo huby a tak, ale my se radsi osidime o dovoleny u more kazdy rok a radsi si uzijeme poradnou legraci na machaci. Pro me je to proste nejdulezitejsi, mit ty maly prdolky a vedet, ze tu jsem pro ne a oni pro me, navzdy. :hug:

 
Nikyhan
Kecalka 115 příspěvků 24.02.14 10:54

@Makikki :lol: ty jo notaky to je docela sila, no norodila jsem vlastne o dva tydny drive a malo presne v terminu.

 
Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1117 příspěvků 25.03.14 18:31

To jste měla ještě dobré :D já měla vyvolávaný porod hned těma tabletkama a no jak na potvoru mě zabrala až nějaká dvacátá a to až po 3 dnech bolestí v křížích, že jsem dva dny nespala a ani opřít jsem se nemohla ;) byl to fakt děs :) Ale gratuluji :))

 
Makikki
Zasloužilá kecalka 628 příspěvků 26.03.14 08:09

@Andrea.Tom No jejeee, tak to bych uz asi ronou umrela, ale co, musime byt silne matky, ono nam to za to preci stoji a dnes po pul roce uz na to ani nemyslim… :kytka: Tak hlavne, ze jsme to zvladly a mame nase cervicky. :srdce:

 
Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1117 příspěvků 26.03.14 08:38

No právě, jak píšete :) máme naše červíčky :/ já ho bohužel, i když jsem si tím projím musela, nemám :/ Ale to nic nemění na tom, že pro něj bych to vydržela znova :) a už se těším až budu mít po 6nedělí :D a hupsnem na to ;D :)

 
Makikki
Zasloužilá kecalka 628 příspěvků 26.03.14 08:57

@Andrea.Tom Teď nevím, jestli to chápu dobře, ale jak zmiňujete.. nemáte svého červíčka.. něco se stalo při porodu? :,(

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama