Mé zoufalé, naivní a šťastné já

Tento příběh jsem se rozhodla napsat proto, abych na jednu stranu upozornila na téma, které se zas tak často nikde neřeší, a na druhou stranu, abych vyjádřila těm, kteří si tímto procházejí nebo už prošli určitou podporu, aby nepřestali bojovat. Jde o psychické týrání. Zažívala jsem si ho čtyři roky a ty mi dokázaly totálně zničit moje už tak malé sebevědomí a přivodit mi stavy, které nepřeji nikomu.

*

Vyrůstala jsem v rodině, kde vládl můj otec, který praktikoval velmi tvrdou výchovu, kterou jsem po maturitě už psychicky nezvládla a utekla z domova. Měla jsem bydlet s kamarádkou, ale nakonec jsem zůstala úplně sama a občas přespávala u lidí, které jsem sotva znala. Takový byl můj start do dospělosti. Naštěstí to netrvalo dlouho a dala jsem se dohromady. Našla si práci, bydlení a pomalu se začala stavět na nohy. Díky tomu, co jsem si zažila a že jsem odešla z domova, jsem konečně získala sebevědomí, byla jsem na sebe hrdá, že jsem to všechno překonala, ale netušila jsem, že tady moje cesta teprve začíná…

Bylo mi tenkrát pouhých devatenáct let. Pracovala jsem jako barmanka v malém podniku třetí třídy (slušně řečeno). Po nějaké době jsem se tam seznámila s jedním na první pohled sympatickým mužem. Začínali jsme jako přátele, ale nakonec jsem kvůli němu opustila svou krátkodobou známost a zamilovala se. To byla ta hezká část. To, co následovalo potom, na to jsem nebyla vůbec připravená.

Vztah, který byl dříve založen na přátelství, se začal pomalu měnit. Začátky byly celkem hezké, choval se ke mně jako pravý gentleman, bral mě na procházky, toužil se mnou trávit každý den, ale to nevydrželo moc dlouho. Možná pár měsíců. Postupem času přicházely různé druhy výčitek z jeho strany. Předhazovaní milenců, neloajální chování, nedostatek zájmu. Náklonnost v podobě velkého přívalu lásky, záhy střídalo opovrhovaní. Tenkrát jsme se rozešli, ale ne na dlouho. Jako důvod jeho chování jsem si našla to, že měl přede mnou složitý dlouhodobý vztah, kdy ho celých deset let, podle jeho slov, partnerka podváděla. Řekla jsem si tenkrát, že když budu trpělivá a ukážu mu, že já nejsem taková, zlepší se jeho chování ke mně. A tak jsem se začala chovat jako dokonalá partnerka plná porozumění a lásky.

Vypadalo to, že to funguje. Opravdu se zmenšil interval jeho výstupů. Sice jsem nebyla úplně šťastná, ale aspoň byl klid. Můj život začal vypadat asi takhle: náročná práce za barem, nejdříve dvanáctihodinové směny, posléze šestnácti a více za minimální plat a můj partner se ke mně nastěhoval tím způsobem, že u mě trávil každý den, až se u mě záhy objevil jeho počítač a další osobní věci. Kromě jeho přítomnosti i v době, kdy jsem pracovala se nezměnilo skoro nic. Nadále jsem já platila nájem, stravu a zajišťovala chod celé domácnosti. O svém volnu jsem vařila, prala, žehlila a uklízela a chodila na brigádu. Takhle jsem fungovala asi tři roky. Partnerovo chování vůči mě se už dále nelepšilo, pouze jsem svým chováním docílila toho, že mi toho nevyčítal tolik jako předtím, a pokud se přece jenom něco našlo, pak jsem opět přenastavila své chování. Byla jsem totálně vyčerpaná, takže jsem nestála o nějaké další problémy. Tenkrát jsem si vůbec neuvědomovala, kam jsem se vlastně dostala. Stala se ze mě chodící a pracující mrtvola. Bez volného času, snů, plánů a štěstí.

Vzhledem k mému zaměstnání, kdy jsem dělala 250 hodin měsíčně a více, jsme ani s partnerem moc času spolu nestrávili. A pokud ano, vypadalo to asi tak, že jsem vstala, došla na nákup, uvařila jídlo, donesla mu ho k počítači, umyla nádobí, uklidila a pak večer se šla dívat většinou na nějaký film. Sama. Měla jsem doma nájemníka zdarma, který si mě jen občas všimnul. Pokud šlo o sex, tak ten byl také na bodě mrazu. Došlo k němu pouze tehdy, když chtěl on a odehrával se tím způsobem, že partner si lehl na postel a já se měla snažit. Vzrušit jsem se měla taky sama, takže moje fantazie pracovala na plné obrátky. Ke konci se konal už jen orální sex z mé strany. Bylo to pro mě pohodlnější a rychlejší. Pokud jsem chtěla sex já, byla jsem nazvána nymfomankou. Po jedné události jsem už nechtěla… Totiž, partner mi splnil mé přání tak, že na mě nalehl a po minutě se otočil a řekl, že jde spát s tím, že stejně nechtěl, a tudíž ho to nebaví. Cítila jsem se strašně osamělá a myslela si, že pokud tento člověk odejde, tenhle pocit se ještě zhorší. Byla jsem dokonale odříznutá od všech. Neměla skoro žádné přátele, moji známí byli jen lidi z baru, a když jsem se seznámila s někým zajímavým, odmítala jsem ho ze strachu, aby mi partner neudělal další scénu.

Takto probíhaly tři roky, ten čtvrtý už byl horší. Začalo to hlavně v práci. Při mé ranní směně mě navštívila městská policie s obviněním, že jsem opila do bezvědomí jistého muže, který ležel nedaleko našeho podniku a pod třemi promile jim sdělil, že jsem mu nalila já. Nezajímalo je ani to, že jsem byla teprve hodinu v práci a na baru mi seděli dva svědci. Nikdy jsem se s ním nesetkala, nicméně začalo přestupkové řízení s výsledkem takovým, že mi byla udělena výstraha, že pokud se mé chování bude opakovat, budou se z mého počínání vyvozovat důsledky. Tenkrát mě to hodně zlomilo. Nepomohlo ani to, že jsem vyhledala právnickou pomoc. Byla jsem bezmocná. V práci se to začalo rapidně zhoršovat. Měla jsem strach nalit komukoli více jak tři piva, ale nedalo se nic dělat.

Navíc se u jednoho stálého zákazníka projevilo těžké stadium rakoviny a on si předsevzal, že se upije u nás v baru. Podle zákona nemůžete vy osobně dat komukoliv zákaz navštěvovat určitý podnik, to smí pouze policie a ta nebyla zrovna na mé straně. A tak jsme ho trpěli. Objevoval se pravidelně už par minut předtím, než jsme vůbec otevřeli. Kolikrát bušil na dveře a nepřestal, dokud jsem ho nepustila. Postupem času už mu stačilo opravdu málo k tomu, aby se dostal do vytouženého stavu a nemohl se tím pádem doplazit ani domů. Kvůli svému strachu jsem se angažovala, jak jen to šlo, abych ho dostala z baru do postele. Naštěstí se po čase domluvil se známým, že ho bude vozit, protože už nedokázal skoro ani přijít. Byl u nás denně a někdy se bohužel i zdržel více. Pak následovaly slovní potyčky, jelikož se choval vulgárně nejen vůči obsluze, ale i vůči hostům. Tenkrát mi začínalo být opravdu těžko.

Nicméně začalo to o Vánocích. Tento zákazník se dostavil ve svůj obvyklý čas, objednal si a nedlouho poté, co jsem ho obsloužila, zkolaboval. Opil se doma natolik, že zapomněl, že si píchnul inzulín, a předávkoval se. Volala jsem sanitku a podařilo se ho zachránit. Po tomto bylo pro mě pracovat za barem už skoro neúnosné.

I partnerství se zhoršilo. Partner totiž změnil zaměstnání, seznámil se zde s mužem, který opustil svou manželkou kvůli několikatýdenní známosti a chodil hodně často pit. Jeho chování se partnerovi zamlouvalo, mluvil o svém kolegovi jako o úžasném člověku. Ale vrátím se ještě k mému zaměstnání. Pořádaly se zde šipkové turnaje, kterých se účastnil i můj partner. Ten večer zde seděl pán, kterému neudělalo pivo zřejmě dobře, snažil se vyběhnout ven, ale zakopl a upadl do bezvědomí. I jeho se podařilo zachránit, ale já už byla před zhroucením. Navíc partner běžel ven telefonovat, a když se vrátil, sdělil mi, že volal kolegyni, se kterou se je snaží ten jeho kamarád dát dohromady. Ukazoval mi prstýnek, který ta dotyčná našla v práci, a dala mu ho. Smál se, že jsou zasnoubený a že ji musí vzít na večeři. Ruply mi nervy. Zatlačila jsem na něj, aby mi řekl pravdu. Opět se smál, že se na vánočním večírku políbili. Sebrala jsem v sobě zbytek svojí hrdosti a řekla mu, že jestli je to tak, pak je konec. Usmál se, políbil mě na čelo a odešel ke mně domů spát. Napsal mi pak zprávu, ať jsem v klidu. Brala jsem to jako jeho další ponižující vtip, kterých jsem zažila za svůj život s ním často.

Pokaždé, když jsem udělala něco, co se mu nelíbilo, vyhrožoval mi, že mě vymění, že se odstěhuje a ponižoval mě na veřejnosti, jak jen mohl. Například vyprávěl svým kamarádům i přede mnou, že mě sbalil totálně opilý a nevěděl, co dělá. Důvod, proč jsem od něj už pak neodešla, byl ten, že jsem si dala do hlavy myšlenku, že to bez něj nezvládnu. Přitom byla absurdní a zakládala se jen na mém ztraceném sebevědomí. Nejvíce mě asi děsilo to, že jsem si nedokázala představit, jak budu řídit. Udělala jsem si totiž řidičák, pořídila auto, ale partner mě neustále shazoval a vemlouval mi, když jsem chtěla někam jet sama, že si ublížím, že to neumím. Za celou dobu jsem neřídila sama. Pak tu byly také občasné půjčky, od něj, když jsem z mého minimálního platu nedokázala uživit mě a jeho. Splácela jsem totiž to auto, které jsem neřídila. Ani práci jsem nedokázala opustit, protože mě děsila myšlenka, že budu zase na ulici. Říkala jsem si, že kdybych se ocitla bez práce, pak by se o mě snad postaral po těch letech, kdy jsem to dělala já, než si tedy něco najdu, ale jistá jsem si nebyla…

Nicméně, události nabraly ještě větší spád. Tato situace, nejen v partnerství, ale i v práci, zapříčinila to, že jsem přestávala jist a spát. Ne, že bych to dělala schválně, ale ve chvíli, kdy jsem si lehla, jako by mě pohltila tma a nalehla na mě celou svojí tíhou. Špatně se mi dýchalo, kolikrát jsem se přistihla, že nedýchám vůbec, takže tyto stavy střídala ještě panická hrůza, že při spánku zapomenu dýchat. Svoje tělo jsem neměla absolutně pod kontrolou. A tak jsem noci trávila u otevřeného okna, kdy jsem se snažila uklidnit a rozdýchat. K jídlu jsem se musela nutit. Navíc přes den jsem potřebovala fungovat a usmívat se na hosty. Jen to nešlo vždycky. Partner mi jednoho dne napsal do práce zprávu, že sedá na první autobus, který pojede a někam prostě na den zmizí, protože toho má všeho nějak dost a potřebuje se odreagovat. Bylo mi jasné, kam jede…

Večer jsem mu volala, jestli je v pořádku. Oznámil mi šeptem, kde je, a smál se, jaký je to úlet. Já byla na prášky. Také se mi potvrdilo, že je kousek od své kolegyně, takže to bylo jasné. V práci jsem se sesypala a musela odejít dřív. Celou noc jsem probrečela. Partner dorazil kolem oběda za mnou do baru, kam jsem vyrazila, abych nebyla doma sama se svými myšlenkami. Vletěl mi do náruče a snažil se mě přede všemi líbat. To jsem od něj nezažila už roky, ale mně to nešlo. Nedokázala jsem to snést. Pak seděl vedle mě a pouštěl zamilované písničky. V duchu jsem si i přesto říkala, jak by bylo hezký, kdyby byly pro mě, ale moc dobře jsem věděla, kdo za tím stojí. Nakonec jsem sama odešla na oběd.

Přemohl mě zvláštní pocit apatie. Najednou jsem nic necítila. Tedy kromě mých nočních běsů. Takhle jsem to přežila, až do silvestra, kdy jsem se po další probdělé noci rozhodla dát výpověď. Pak se mi záhy spalo trochu lépe, ale partnerovi to zřejmě neuniklo a snažil se, jak mohl, aby mě dostal tam, kde jsem byla dřív. Jednu noc jsem ležela vedle něj a vzal mě za ruku. První myšlenka byla, že by přece jenom chtěl dát náš vztah dohromady? Až tak naivní a hloupá jsem byla. Pak mě něco zastudilo na ruce. Byl to ten prstýnek, co mu dala ta jeho kolegyně. Vytrhla jsem se a otočila na bok. Věděla jsem, že už tuhle situaci budu muset vyřešit nebo to nezvládnu. Paradoxně to začal řešit on. Vzal mě na večeři. A opět myšlenka na jeho zpytování svědomí a opět naivita. Při večeři mi totiž zopakoval to, co mi řekl před silvestrem a co jsem stejně věděla, tedy že mě podvádí.

Apatie se znovu dostavila a nedovolila mi jednat. Snědla jsem si večeři a šla domů. A on se mnou. Pak jsme proti sobě seděli v obývacím pokoji. Tam už to nevydržel a uhodil na mě, abych na něj aspoň začala řvát, brečet, řekla mu, že je deil. Jediné, na co jsem se zmohla, bylo zopakovat mu, že je deil. Pak jsme šli spát. Leželi jsme vedle sebe, jako by se nic nestalo. Pár dní nato si ode mě půjčil auto, že jede za tím svým kamarádem. Tak jel. Když přijel, bylo mi to opět jasné, ale tentokrát jsem už v sobě našla sílu. Přiznal se, že tam byla i ona, a já to ukončila. Když konečně odešel, tak to ze mě spadlo a já se rozbrečela. Jako by to tušil, vrátil se a pokusil se mě obejmout, ale vytrhla jsem se. Možná se jen přišel podívat na moje slzy, nevím, nezajímalo mě to.

Volala jsem kamarádce a ta mě vytáhla ven. Půlku večera jsem probulela, ale pak se mi podařilo propít do stavu, kdy mi bylo fajn, a večer jsme si užily. Pak jsme ale šli spát a já musela k sobě. Po cestě jsem potkala kluka, který po mě toužil už několik let. Snažil se dostat ke mně domů s tím, že bych neměla být sama, ale i když jsem se toho děsila, rozloučila jsem se s ním. Jenomže doma přišly zase ty stavy, ještě zesílené alkoholem. Volala jsem kamarádce, že přijdu. Její partner už spal a my si užily skvělou afterparty. Smály jsme se úplně všemu (ne, neměli jsme trávu) a mně bylo líp. Pak usnula a já se po dlouhé době doma vyspala.

Jenomže ráno přišel opět můj ex. Věděl, že každý volný víkend jezdím za rodiči a nejsem schopna řídit. Nabídl se, že mě tam doveze (mým autem samozřejmě). Ve svojí situaci jsem zoufale potřebovala mámu, takže jsem souhlasila. Jenomže jsem u ní celou dobu probrečela, tak jsem usoudila, že radši pojedu domů. Tak mě opět odvezl ex, který mezitím odjel do práce za svou novou přítelkyni. Doma se mě pak snažil utěšit a při té příležitosti mi řekl, že by si rád půjčoval mé auto, že se nemá, jak dostávat do práce a že já stejně jezdit nebudu. Dneska bych mu vrazila pěstí, ale tenkrát moje zlomená duše nad tím opravdu uvažovala. Přece jenom by mě mohl třeba i nadále vozit k našim. Naštěstí vyhrála opět má skromná hrdost a odmítla jsem. Naštval se a odešel. Pocit zadostiučinění se dostavil ve chvíli, kdy jsem svůj strach z řízení vyřešila skrz kamarádku, které jsem auto půjčila s tím, že mě odveze k našim. Bohužel… byla zima a bourala.

Naštěstí se jí nic nestalo. Ale byla jsem bez auta. Neměla jsem o tom nejmenší tušení a po úspěšném pohovoru jsem se konečně šťastná vydala k ní. Auta jsem si v euforii ani nevšimla. Jenomže u ní čekal už její přítel. Byly jsme hodně důvěrné přítelkyně, ale ani jedna neušila, co má ta druhá ve skutečnosti doma za partnera. Ten její mě překvapil hysterickým výstupem, kdy na ni nadával a bohužel odkryl spoustu věcí, o kterých jsem neměla tušení a naházel na ni špínu. Jako by to nestačilo, vzal mě ven a ukázal mi mé auto. Podlomily se mi kolena.

Zatímco jsme řešili co s tím, kamarádka se doma zamkla a nereagovala. Měla jsem o ni strach. Nakonec jsme vyrazili okno a vlezli tam. Den předtím se pokoušela podřezat a měla na zápěstí čerstvé rány. Volali jsme jejím rodičům a ti mi slíbili, spolu s jejím partnerem, že ji vezmou k psychologovi. Ve svém stavu jsem si její chování nedokázala správně vyložit a navíc jsem moc dobře věděla, že ho má ráda a přes to všechno s ním chce být. Pak jsem odešla. Bohužel jsem se ten večer dozvěděla, že mi v mnoha věcech lhala, a nedokázala jsem v tuhle chvíli odpouštět. Musela jsem vyřešit sebe. Po těch všech ranách, kterých jsem se sama na sobě dopustila, jsem potřebovala odpustit hlavně sobě. Byla jsem ve stavu, kdy jsem absolutně netušila, kdo jsem. Věděla jsem, kdo jsou ostatní, co mají rádi, jací jsou, ale moje duše, jako by se ztratila.

Nastup do nové práce byl jako nástup do nového života. Sice byla moje duše rozervaná na kusy, bývalý mi pořád psal a přišla jsem o kamarádku, ale objevili se v mém životě lidé, kteří mi dá se říct zachránili život a dali novou naději. Rány se začínaly hojit. Dokonce to vypadalo na nový vztah, ale ze slušného muže se vyklubal lhář, feťák, alkoholik a člověk po krk v dluzích. Říká se, že naše protějšky jsou odrazem naší duše. U mě by to odpovídalo. Chodit jsme spolu nezačali, ale tenkrát jsem se na něj nevykašlala a pomohla mu před kriminálem. Kontakt s ním si bohužel ostatní vykládali jinak, což se podepsalo na mojí pověsti, ale mně to bylo fuk. V tu chvíli jsem měla i pocit, že tento člověk mi rozumí. Chápe moji bolest, je stejně zlomený jako já. Slibovala jsem si od toho to, že když mu pomůžu, pomůže to i mě. Sobě jsem totiž pomoct sama nedokázala. Bohužel však přišla jedna rána a dnes říkám spíše „bohudík“. Je to sice má nejhorší vzpomínka, ale strašně mi pomohlo si něco takového prožít.

Začalo to tím, že mi můj známý nabídl, abych mu dělala doprovod na jednu společenskou akci v Brně. Bylo to hodně daleko, ale říkala jsem si, že aspoň vypadnu. Souhlasila jsem. Jednalo se o sešlost mnoha lidí, kteří společně šli cestou dobra. Součástí akce byly přednášky těch, kteří si prošli něčím hrozným a dnes jsou z nich úspěšní a šťastní lidé. Záměr mého známého byl jasný, ale mě to vůbec nepovzbudilo. Ba naopak. Všichni ti šťastní lidé zářili, usmívali se, objímali a mluvili o tom, jak se mají skvěle. Připadala jsem si mezi nimi ještě hůř než předtím. Úplná nula, bezvýznamné nic, které tohle nedokázalo a nedokáže. I přesto jsem se snažila usmívat, ale uvnitř mě to neskutečně bolelo. Utíkala jsem na záchod brečet a vycházela s pokřiveným výrazem, který měl vyjadřovat štěstí. Domů jsem přijela až pozdě večer. Celou cestu jsem si zarývala nehty to kůže, abych nebrečela a byla silná. O to víc mi bylo hůř.

Když auto zastavilo, rozloučila jsem se a utekla domů. Schody jsem skoro nedokázala vyjít. Najednou mě moje tělo neposlouchalo. S posledním krokem jsem se zhroutila na zem a chvíli mlčky klečela. Zase přišly ty stavy, ale tentokrát už to nebyla jen tíha na hrudí, teď už jsem se opravdu nedokázala nadechnout. Tolik to bolelo, ale nebyla jsem schopná se hýbat, natož křičet nebo plakat. V křeči jsem klečela s hlavou přilepenou k podlaze a ústy rozevřenými do němého výkřiku. Hlavou se mi honila jen jedna myšlenka: teď zemřu. Přišlo mi to jako několik desítek minut, ale mohla to být sotva chvilka. Pak se to prolomilo a já se napřímila a zhluboka nadechla. Jako kdyby mě vytáhli z vody. Lapala jsem po dechu a do toho hlasitě brečela a křičela. Myslím, že se tomu říká akutní úzkostný stav. Takový nával strachu, bezmoci a zoufalství. Ale šlo to všechno ven. Jako by někdo otevřel zátku a já se přestala snažit být silná a dovolila si konečně být slabá. Po těch letech.

Když to skončilo, opřela jsem se o zeď, zapálila si cigaretu a moje hlava byla úplně prázdná. Vnímala jsem strašnou úlevu. Věděla jsem, že budu muset ještě hodně bojovat, ale najednou to všechno mělo řešení.

V nové práci se mi bohužel nedařilo. Jako kdyby mi život přiváděl do cesty schválně ty, kteří mě chtěli ovládat. Jenomže tentokrát jsem měla něco, co mi vždycky dodalo odvahy. Vzpomínku na ten večer, kdy mi bylo nejhůř. Vzepřela jsem se, ale musela jsem i odejít. Naštěstí bylo kam. Zmizela jsem do jiného města, kde jsem sice přespávala v karavanu s dalšími lidmi a v noci kolem běhali potkani, ale byla jsem daleko od všeho. Navíc to byla práce jen na pár měsíců, takový chvilkový útěk.

Byl zrovna srpen a mě čekala cesta na festival, na který jsem si pořídila lístek v alkoholovém opojení. Tenkrát mi to nabídli moji noví kolegové a já ze srandy souhlasila. Hodně jsem se chytala za hlavu, když mi druhý den řekli, že ho opravdu objednali. Tak jsem jela. Neměla jsem stan, takže jsem se vetřela do stanu k bývalému kolegovi. Byl to člověk, který na mě působil důvěryhodně, a navíc o mě nejevil žádný zájem, takže jsem byla v klidu. Nedokázala jsem si přestavit, že bych byla schopná vztahu. Dokonce jsem si naplánovala, že půjdu studovat a zasvětím svůj život kariéře a pomoci ostatním. Žádné děti, žádná rodina, žádná láska. Ale to mi tak úplně nevyšlo.

O festivalu celkem dost pršelo a my s bývalým kolegou museli trávit čas spolu ve stanu. Začali jsme se poznávat, a jemu se zamlouvalo, že se nechci vdávat a mít děti, protože on byl rozvedený a měl dvě dcery. Nakonec jsme se loučili s tím, že se sejdeme a zkusíme se ještě více poznat. Já si našla novou práci a čas od času se s ním sešla. Život zase začal být lepší. Nový partner se ke mně choval s úctou, naslouchal mi, vážil si mě a měl pochopení pro mé občasné stavy, kdy mě doháněla minulost.

Dnes, když píšu tyto řádky, nosím pod srdcem miminko. Čekám ho s tím, který si konečně našel cestu ke mně skrz lásku a důvěru. A i když mi teď ještě tečou slzy, jsem strašně šťastná a nedokážu si představit, že bych mohla být šťastnější. Vím sice, že jizvy na mé duši se ještě úplně nezahojily, ale už mohu konečně volně dýchat. Člověk si totiž musí vážit hlavně sám sebe a nesmí nikomu dovolit, aby ho jakýmkoli způsobem ponižoval a dokazoval si na něm svoji moc.

Váš příspěvek

Odesílám...
Napsat příspěvek
3081
7.7.18 01:30

Máte hodně těžký život. Přeji Vám teď už jen to nejlepší :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
7.7.18 07:01

Preji Ti uz jen stesti :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
4629
7.7.18 09:10

Mne prijdes hodne senzitivni.,Panicka ataka neni chřipka, která eskaluje do panicke ataky a sama se vyléčí. Je treba ji řešit. V zivote prijde jeste hodne problému a tento se muze kdykoliv vrátit. Doporucuji navštívit psychologa.
A Preji hodne šťastných chvil. :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
7629
7.7.18 18:40

Devcatko,devcatko,ty sis zazila. Preji ti zu jen to nejlepsi,krasne,zdrave dite a stastny partnersky zivot :kytka:
P.S:Navstevu psychologa urcite ale zvaz,i tehotenske hormony,narocnejsi kojenec dokazi udelat sve i s velmi silnou osobnosti.Nerkuli,ze minulost v sobe stale nosis a nekdo by ti mel pomoc to v sobe spravne zpracovat. Jsi na vyborne ceste a ver,ze dat ditku stastne detstvi,je ta nejsilnejsi motivace na svete.Vychazi totiz ciste ze srdce.

 • Nahlásit
 • Zmínit
12706
8.7.18 17:57

Děkuji, že jste našla sílu se svěřit. :hug: Držím palce Vám i Vašemu miminku, ať se teď už jen daří. :srdce:

Monika

 • Nahlásit
 • Zmínit
443
9.7.18 17:17

no, já tomu deníčku nevěřím ani jediné písmeno :pankac:

 • Nahlásit
 • Zmínit
119
9.7.18 23:53

Úplně jsem zapomněla, ze ctu něco na emiminu. Tyhle jizvy kdyz jsou cestve, to je des bes. Ten závěr me dojal, preji Vám moc štěstí v životě. Taky už nevěřím na partnerskou lásku v mem podání. Přeji ať to vydrží a dobře o ni společně pečujete.

 • Nahlásit
 • Zmínit
35471
10.7.18 13:01

:kytka: Přeji už jen to nejlepší. Kolikrát na někoho spadne tolik špatného, že se to dá jen těžko unést a je fajn si přečíst, že i složitý a smutný život může končit happyendem.

 • Nahlásit
 • Zmínit
26887
11.7.18 11:56

Zajímavý příběh… smutný :?
V životě to máš hodně těžké.

Přeji ať jsi hlavně spokojená sama se sebou - od toho se bude odvíjet tvé štěstí :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit