Za žádnou cenu nebudu rodit vaginálně!!!

Porod

Uvařte si kafe, vemte si dortík, pohodlně se usaďte a obrňte se trpělivostí. A počtete si o tom, jak se jedna doktorka rozhodla rodit pouze a jedině sekcí.

Po několika letech studií a stáží, jejichž součástí byly i stáže na gynekologii a porodnici, jsem se prostě rozhodla, že za žádnou cenu nebudu rodit vaginálně. PROČ? Tak jen pro zestručnění několik důvodů.

1. Do konce života nezapomenu na to, jak nám jeden pan docent z Podolí na semináři přednášel o komplikacích souvisejících s vaginálním porodem. Nakonec prohlásil, že on by žádnou ženu ze své rodiny tedy spontánně rodit nenechal. Byl to totiž urogynekolog a řešil právě ty pozdní následky těhotenství a porodů.

2. Debata se svojí sestřičkou v ordinaci, jak ji jednou jedna gynekoložka vyprávěla o tom, jak si nechala vyvolat druhý porod a jaká to byla šílená bolest proti normálnímu porodu atd. Víš, jaké jsou to bolesti? Jak dlouho trvají, někdy se musí dát několik tablet a trvá to i několik dní! OK, takže nepřipadá v úvahu ani vyvolávaný porod.

3. Dítě je mix porodní váhy rodičů a já jsem tedy nebyla žádný drobek, přesně 4750g, mamka mi to nikdy nezapomene zdůraznit. :-D Ségra výrazně slabší, pouze 4100 g, byla tehdy zklamáním pro celou porodnici :-D. Jaké následky má? Inkontinence, počínající problémy s výhřezem dělohy apod.

4. Rady od nerodících kolegyň typu „Víš, jaký to bude masakr, až tě nastříhnou a sešijou? Jak to TAM DOLE pak bude vypadat? Co pak sex? Na břichu je jen malá jizva…“

No zkrátka tohle všechno plus přítomnost mě jako medičky u několika porodů, když se mi několik nocí poté ještě pořád zdálo o děsivých výrazech rodiček.

Pomyslná tečka byla několik let poté již na předastestační stáži na pediatrii, kdy jsem viděla na jednom miminku následky klešťového porodu a přidušení miminka při porodu. Zkrátka já prostě rodit přirozeně nebudu a basta.

Náš chlapeček byl vyprošen a vymodlen, tolik jsem se kvůli snažení o miminko nabrečela a natrápila (to by bylo ale na jiný deníček). Představa, co všechno by se mu mohlo při porodů stát, brrr. To ať si mě radši rozkuchají. :-)

Svého gynekologa jsem opustila již ve 30. tt, kdy jsem se nastěhovala do rizikové poradny ke kamarádce, bývalé spolužačce z ročníku, říkejme jí Marti. Nejlepší rozhodnutí mého života!!!

Jak pomalu končily týdny těhotenství, miminko rostlo a rostlo víc a víc. Na každé poradně jsme ho krásně měřili a já se doma pak chlubila váhovým přírůstkem a uklidňovala se, že takového obříka mě nenechají rodit spontánně. Několikrát jsme o tom s kamarádkou mluvili, chtěla jsem ji mít u plánované sekce.

Pomalu se blížil termín porodu, 24.8.2014 a já už jsem byla opravdu jako koule. Kolik kg jsem přibrala, přesně nevím. Ale jakmile se to přehouplo přes 118, tak jsem se přestala vážit. Dokonce pode mnou prasklo i zahradní křesílko. :-) Bolely mě kyčle a stydká kost, už jsem nemohla ani chodit. Spánek delší než hodina byl pro mě snem. Na každé poradně jsem fňukala, že už to chci mít za sebou a že malé slůně nerodím. Jenže Marti jakožto zastánce přirozených porodů mě pokaždé přesvědčovala, že když by to jen trošku šlo, tak ať to zkusím přirozeně.

Nakonec přišel týden 38, nález pořád nic, čípek jako u negravidní a já ji nakonec ukecala na žádanku k internímu předoperačnímu vyšetření k plánované sekci. Kroutila nosem, ale já byla neoblomná. :-) S hotovým výsledkem jsme se potkali v pondělí 39.tt a já už nemohla ani vyjít na kozu. Jaké ale bylo moje zděšení, když mi řekla, jak se o krásně připravilo a malý bezchybně naléhá hlavičkou. Na UZV dokonce váhový odhad pouze 3700g, ještě o cca 300 méně než před týdnem.

„To zvládneme, neboj, zkusíme opatrně vyvolat a kdyby to nešlo, tak nejpozději ve středu sekce,“ pořád opakovala Marti.

Tak jo, nechala jsem se nakonec „ukecat“. Ale jenom jedna tableta Prostinu, pak sekce! OK. :-) Po jedné tabletě stejně neporodím, tak ať má radost, že jsme to alespoň zkusili.

Druhý den v úterý 19.8. nástup na preindukci. Ráno oxytocinový test, pak v jednu odpoledne první tableta na vyvolání a já šla chrnět na pokoj na gyndu a čekat, co se bude dít. Přítel na služebce ve Zlíně, Marti odpoledne odchází a říká, nejspíše se nic nebude dít, možná trošku bolesti. „Kdyby něco, volej!“ Ha ha, jestli si holka myslí, že to bude mít se mnou tak snadný, tak se plete, já prostě stejně porodím sekci! Jo a rozhodně ne dřív než zítra odpoledne, přítel je 300 km daleko.

Po nemocniční večeři jsem si radši zašla od bufetu koupit ještě bagetu a šla do postele pokračovat v chrnění k TV. Vzbudila jsem se asi kolem desáté večer s docela brutální bolestí břicha a v telce vidím další spolužačku, jak vypráví o nedonošených dětech v porodnici u Apolináře. To si ze mě normálně už někdo děla zadek, ne??? Bolesti ale byly slušné, tak jsem vyrazila k sestřičkám pro něco na bolest. No jo, jenže to bych nemohla být „prominentní pacient“, takže to nebyla jenom injekce, ale i monitor, vyšetření doktorem, prohlášení, že to je ještě hoooodně daleko vysoko a porod tak brzo nebude. Proveden důkladný Hamilton a vše zakončeno brutálním mixem léku na bolest, ať se pořádně vyspím prej! Stěží jsem se došourala zpět do postele, jak jsem byla zfetovaná. :-)

O půlnoci jsem se vzbudila, páč bolesti byly už fakt hardcore a šla jsem vypnut TV. Jak jsem ale byla mimo, tak mi to nešlo a nakonec jsem se ohnula ke šnůře a vytáhla ji zde zdi. Jak jsem se ale zvedala, tak ve mně něco křuplo. Začala jsem mít pocit, že samovolně čůrám. Paráda, tak mně zfetovali, že už ani neudržím moč… nebo počkat, že by voda? No tak zase za sestřičkou, která ze mně fakt musela být šťastná, test na vložku a pak monitor. Už jsem jenom slyšela, jak do telefonu říká sloužícímu lékaři: „MUDr… praskla voda!“

Jo jasně Marti, hlavně žes mi slíbila, že nikam nebudeš psát, že jsem doktor :-D Zabalit ručník, boty, mobil, nabíječku a šup na porodnici. Dojdu sama, vím, kde to je. :-) Když jsem se s papírama v ruce objevila na porodním sálu v půl jedné v noci a řekla, že jdu asi rodit, tak ze mě asi fakt nestíhali.

Díky bohu, na sále sloužila další kamarádka, říkejme ji Peti, tak to jí nebude problém vysvětlit, že rodím až zítra, s Marti a jedině sekcí. Jenže nález pořád stejný od včera, čípek sice měkký ale 1,5 cm, prostupný pro prst, hlavička naléhá.

Ve stavu naprostého zfetování a neskutečných bolestí po Prostinu hodinové točení monitoru, to ze mě začali padat asi i sprostá slova. Kdyby tam někde ležel nůž, tak si tu sekci asi provedu normálně sama.

V půl druhé v noci mě konečně osvobodili a pustili do sprchy, tak ještě rychlá sms kamarádce, že do rána to asi nevydržím a že asi ta sekce bude muset být asi hned ráno, jak přijde do práce. Ze sprchy mě po půl hoďce vytáhla Peti a jaké bylo překvapení všech a moje zděšení, když jsem zrazu byla otevřená na 3 cm. Jo a prý doktorka z Ára je už na cestě na epidural. Si dělá ze mě zadek? Copak já už rodím, aby bylo potřeba epi? Ještě né, až dorazí Marti.

No ale přesun na porodní box tak či tak být musel, bolesti jako … to slovo ještě nevymysleli, nemohla jsem ani vylézt na stůl. Jéjda, prý otevřená na 6 cm… ne počkat skoro na 8cm?* Co??? Kdy? Jako to po cestě z přípravy na na box? Těch 20 metrů?* To už volá Marti porodním asistentkám, jak to vypadá. Tak aby radši vyrazila z domova. :-) „Né ja ještě nerodím, má čas. Nehontě ji sem v noci!“

Na boxu anestezioložka, prý jestli to má cenu, když už pomalu tlačím. Jak tlačím??? Já rodit vaginálně nebudu, tak jak bych mohla tlačit??? Moje komunikační schopnosti se omezily na palec nahoru a palec dolů. Bolestí jsem ani neviděla a to opravdu nejsem žádná fňukna. Ve 2:15 otevřená na 10cm a prý jedeme na to!

Padla památna věta PA, jestli to takto půjde dál, do hodiny máte po porodu! HA HA, to holka neví, že já rodit takhle nebudu, prostě nemůžu! Ve 2.30 tlačíme. „No ty nám tady nakonec porodíš,“ slyším Peti někde v dálce. „Marti je už na cestě.“

NO TO JISTĚ! Až teď si uvědomuji, že možná tykat si s porodníkem není až tak vhodné, protože to z vás třeba při nástřihu vypadne „co to děláš to vo. e?“

Ve 2:43 narozen Matyáš. Bere si ho hned neonatoložka a já jen slyším Marti, jak na chodbě volá „Jéžiš já to nestihla???“

No a bylo po porodu. Vaginálně, vyvolávaně, cca 5 hodin od prvních větších bolestí, bez Marti, přítel pořád ve Zlíně. To jako vážně??? Marti mě alespoň zašila. :-) Peti šla za malým, aby za 3 vteřiny byla zpátky s vykulenýma očim. „Víte, kolik nakonec váží? 4300 g!!!“ Já říkala, že nechci rodit spontánně a poprvé za celý porod jsem se rozbulila. :-D a tím pobavila celé osazenství porodnice.

Malý byl jenom trošičku zfetovaný, stejně jako já, no jo, když jsem se NErozhodla porodit 40 minut po epiduralu. :-D Jinak úplně v pořádku, neskutečně nádherné miminko, nejhodnější na světě!

Za týden po porodu jsem ani nevěděla, že jsem rodila. A šestinedělí jsme ani nedodrželi. :-)

Hodnotilo 88 lidí. Score 3.4.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
Aony
Závislačka 3006 příspěvků 10.11.14 00:15

Super;-)))) gratuluju k uspesnemu porodu…mam stejne argumenty jako ty..:-) co se tyka vag. porodu:-)))) nekdy to tak ale proste nevyjde :mrgreen:

 
Pratt
Kecalka 498 příspěvků 10.11.14 00:17

Hezky :-) :-) Mam za sebou jeden vyvolavany vaginalni a jeden cisar, a musim rict, ze i kdyz vyvolavanej bolel a na muj vkus byl dost dlouhej, tak par dni po porodu jsem byla jak camrda. V podstate snad druhej den :-) Po cisari jsem chodila jak strelena brokovnici do zad, pece o starsi dite byla ocistec a vlaceni autosedacky s miminem - radsi nevzpominat!! :-) Takzes to vlastne nakonec vyhrala! :-D ;-)

 
Kalkarea
Nováček 2 příspěvky 10.11.14 01:49

No.. Tak na ženu s vysokoškolským titulem, jeste k tomu doktorskym jak sama neustále nezapominaš psát (všude jsi byla, všechno znáš) mi to přijde cele domotane, nevim co si o tobě mam myslet, přijde mi jako by to spis psala nějaká pubertacka a ne Mudr. Proto nechápu, jak můžeš věřit těm blbostem co popisuješ v některých těch bodech.. Podle me ti ani tak neslo o zdraví miminka jako o strach z bolesti, ze jsi chtěla sekci, spontánní porod je přirozená věc.. Nejvíc me ale dostala slova „malý byl jenom trošičku sfetovany“ :D ale jinak gratuluji k narozeni syna, vidíš ze jsi to nakonec zvládla a za týden o ničem nevěděla! ;) hodně štěstí do života! :andel: :kytka:

Příspěvek upraven 10.11.14 v 01:50

 
Claire7
Závislačka 2591 příspěvků 10.11.14 02:56

Gratuluju k chlapeckovi :kytka:

 
poppaea
Závislačka 3297 příspěvků 10.11.14 07:07

Ehm… tohle je prostě děs :roll:

 
Babišovka  10.11.14 07:20

Mě se to líbilo :-D moc gratuluji… :kytka:

 
eVerča
Ukecaná baba ;) 1598 příspěvků 10.11.14 07:22

A pak ver doktorum, kdyz potkavas takovahle streva. Pardon…

 
Cukřinka
Ukecaná baba ;) 2451 příspěvků 10.11.14 07:49

Pri tom, jake potkavam absolventy, me to ani neprekvapuje. Slabe rocniky, vystudovat dnes muze kdejake strevo.

 
Uživatel je onlineMoise
Generální žvanilka 24609 příspěvků 29 inzerátů 10.11.14 07:53

@eVerča :mrgreen: :mrgreen:

 
Babišovka  10.11.14 07:55

Z čeho soudíte že jako doktorka je střevo?! :roll:

 
Sabuliin
Ukecaná baba ;) 1220 příspěvků 10.11.14 08:03

Opravdu me bavi tyhle vase nemistne komentare :pocitac: Nuti vas to nekdo cist!? Nenuti :)

At jste s miminkem zdravi :)

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26448 příspěvků 10.11.14 08:08

I doktor je clovek a verim, ze neco takoveho kdejaky doktor vyklada, jak se rika doktori se boji ze vsech asi nejvic ;) ;)
Gratuluji k malemu :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: :srdce: :*

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 10.11.14 08:18

:kytka: Gratuluju k velkému klukovi. 8o Ale jestli mají doktorky takhle zkreslené představy o porodu, tak potěš koště teda :think:

 
čertík Bertík2013
Povídálka 18 příspěvků 10.11.14 08:26

Hezký deníček :-)

 
ospalámyš
Závislačka 3718 příspěvků 10.11.14 08:39

Gratuluji k rychlému porodu a k tomu, že sekce nakonec nebyla, je vidět že i Mudr může být pěkná poserka ;) :) Já se taky bála a chtěla tajně císaře a pak naštěstí zjistila, že to nic strašného není.
Mě to pobavilo, je to asi psané trochu s nadsázkou :), taky bych chtěla rodit s Marti a Peti :D…já tam měla akorát Můru a Důru :mrgreen:

 
Kalkarea
Nováček 2 příspěvky 10.11.14 08:46

@Sabuliin nikdo nas to nenutí číst ale tyhle deníčky se píšou proto, aby je všichni četli :D kdyz uz to tu dávám veřejně, tak s tím musím snad počítat ze si je lidi přečtou.. Tyhle reakce typu: nikdo vás to nenutí číst" fak zboznuju :D

 
eviku-miluna
Kelišová 5311 příspěvků 10.11.14 08:47

Hlavně, že to dobře dopadlo :hug:, hodně zdraví prckovi ;).

 
Mirka Dušínová
Ukecaná baba ;) 1522 příspěvků 10.11.14 08:59

Já myslím, že je to nadsázka, kdyby paní doktorka opravdu chtěla císaře, tak ho má raz dva :lol:

 
Marťásek 007
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 10.11.14 09:16

Gratuluji k miminku :kytka:
Tak a ted co mi trosku vadilo…Jak tu uz pisou holky, furt tu jen zminujes svuj titul a co me vadilo jeste vic, svoje protekce :roll: To je vuci ostatnim rodickam, ke kterym se personal chova obcas i jako ke zviratum dost nefer :think:
Na to, ze jsi byla u nekolika porodu, nechapu tak velky strach ze svyho vlastniho…Denicek mi spis prijde nadrazeny ve stylu " hledte i ja, MUDR porodila"

 
Sabuliin
Ukecaná baba ;) 1220 příspěvků 10.11.14 09:19

@Kalkarea Nevím že i na tomhle portálu (převážně maminek) se najde někdo tak jízlivý a nedokáže si odpustit ty svoje s prominutím „debilní“ dedukce ;) Máš pocit že ji to potěší? Nebo že to tu píše ze záměrem aby četla tyhle trapné poznámky od „takových“ lidí? :) Myslím že ne :)

 
Pinkie
Kelišová 5178 příspěvků 10.11.14 09:31

Zakladatelko, na SC mám stejný názor jako ty. Měla jsem z toho důvodu císaře na přání (strach o dítě, ne o sebe). I primář oddělení mi říkal, že mé argumenty zcela chápe, že i většina gynekoložek chce z důvodu znalosti možných komplikací rodit císařem.
Jen tedy koukám s otevřenou pusou, kolik domácích zamindrákovaných slepiček se tu sešlo a snaží se tě cupovat na kusy mimo jiné kvůli vš titulu. :roll: On jak tady někdo ovládá víc než základní násobilku, už se ocitá v těžkém IQ nadprůměru a není mu to zapomenuto. :mrgreen:

P. S. Jé, jsem si uvědomila, že já mám vlastně taky vejšku a několik zkoušek z ciz. jazyků k tomu, tak komu to tady hne žlučí? :mrgreen: :lol:

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 10.11.14 09:42

@Pinkie Jestli tady tak hrdě rozhazuješ, že máš vš titul, tak si myslím, že bys měla mít natolik rozvinuté myšlení, abys pochopila, že tu zakladatelku nikdo necupuje kvůli titulu. Lékařům svěřujeme do rukou své zdraví a životy, takže takový deníček mě od doktorky opravdu ehm překvapil. Mmch, mám také nějaké vš tituly ;) jen z jiného oboru, tak se nemusíš bát, cs ti dělat nebudu. :mrgreen:

 
Adushka83
Ukecaná baba ;) 1218 příspěvků 10.11.14 09:44

Ahoj dděvčátka, děkuji za komentáře. V podstatě jsem chtěla povzbudit všechny čekatelky na porod, i člověk, který již několik porodů viděl, teoreticky to má „zmáklé“ a i když nezažil na vlastní kůži, tak může taky mít strach :-) A já ho vážně měla, jestli si někdo myslí, že z bolesti tak taky ano, ruku na srdce, která neměla? Ale víc jsem se bála o miminko, jak jsem psala, následků komplikací při porodu už jsem viděla dost. Takže všem budoucím rodičkám držím palce! A jestli se někomu nelíbí moje zkušenost tak mě to mrzí, ale opravdu to kvůli němu už měnit nebudu :-D A jestli se někomu nelibí že jsem doktor? No tak to je jednoduchý, pořád máme v ČR svobodnou volbu lékaře a já mám v ordinaci svých pacientů tolik, že kapacitně nestíhám. Jo a když někdo nepochopí, že se občas někdo pokusí náročné téma porodů trošku odlehčit a pobavit, tak hold na to radu nemám, asi jenom trošku se nad sebou zamyslet :nevim:

 
cizova
Závislačka 3514 příspěvků 10.11.14 09:44

Kamarádka, porodní asistentka, taky nechctěla nikdy rodit přirozeně, jedině cs :nevim:nikdo jí cs nechtěl doporučit a nakonec jím rodila předčasně pro komplikace

 
Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1117 příspěvků 10.11.14 09:56

Velmi pěkně napsáno, ale měla jsi štěstí :D me porod vyvolávali 3dny :D maras to byl :D

 
Ya-ya  10.11.14 10:07

@Adushka83 mne se to docela libilo :nevim:
ale od tebe @Pinkie bych čekala trošku jiné vyjadřování. slepičky si příště nech. :roll:
jo a mam za sebou dva normální, bezproblémové porody, jem ni teda chybí ten VŠ titul, tak bych asi mela drzet usta co? :think:

 
eva valoi
Extra třída :D 10188 příspěvků 1 inzerát 10.11.14 10:09

Ty jsi vystudovala medicínu v Afghánistánu, ne?

 
Trudinka  10.11.14 10:11

Ahoj, moc gratuluji, že jsi to zvládla přirozeně :kytka: Já bych řekla, že ten první porod to tělo ještě dá a vcelku ze zotaví rychle, ale ten druhý už je to horší…takže až (jestli) budeš rodit podruhé tak si tu sekci nenech ujít :lol: Ale teď vážně - je to zajímavá debata co je pro obě strany výhodnější, zda přirozený porod nebo SC, už jsem od jednoho dobrého gynekologa také postřehla silné lobování za císaře… Hodně štěstí!

 
eva valoi
Extra třída :D 10188 příspěvků 1 inzerát 10.11.14 10:11

Kdybys byla lékařka, tak bys především znala i rizika sekce a jakékoli operace obecně.

 
Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1117 příspěvků 10.11.14 10:15

Já Vás mnohé nechápu. Nemám VŠ titul, ale vím jak to zakladatelka myslela :) Vžila jsem se do její situace. To co ví, neznamená, že to zažila. Tudíž ji zcela chápu… Nejsem MuDr. a taky jsem měla strach a kdo ví co všechno. Proč by ho víceméně nemohla mít zakladatelka také?? A je jedno co je, čím se živí.. Na pitevně mají taky strach ze smrti a potkávají se s ní dnes a denně.. nevím teda o co Vám jde… A psát, že se zmiňuje, že měla protekci když k mnohým se doktoři nechovají stejně… :nevim: Ke mě se ve FNO chovali všichni tak příjemně a mile, až jsem z toho nebýt porodu měla skoro prázdniny… :P

 
ZaziS
Ukecaná baba ;) 1412 příspěvků 10.11.14 10:29

Já jsem se teda pobavila! :lol: :lol: Autorka má dle mého výborný smysl pro humor, ale i ten máme každý jiný…Také mi nepřišlo, že se titulem vychloubá, každopádně k medicíně gratuluju, já bych na to neměla žaludek a ani nervy :think:
Macíkovi přeji samozřejmě zdraví a rodičům pohodu! :kytka:

 
Persefona
Stálice 83 příspěvků 1 inzerát 10.11.14 10:36

Gratuluji k zdravému chlapečkovi. Zázrak, že jsi navzdory tolika zásahům do porodu a navzdory svému myšlenkovému nastavení, porodila nakonec vaginálně. Ale ve výsledku na mě tvůj deníček působí dost smutně. Vnímám tam samozřejmě určitou nadsázku, ale i snahu racionalizovat své rozhodnutí rodit císařem, ale ve výsledku si myslím, že tvoje rozhodnutí bylo více o strachu než o rozumu.

 
Persefona
Stálice 83 příspěvků 1 inzerát 10.11.14 10:36

Gratuluji k zdravému chlapečkovi. Zázrak, že jsi navzdory tolika zásahům do porodu a navzdory svému myšlenkovému nastavení, porodila nakonec vaginálně. Ale ve výsledku na mě tvůj deníček působí dost smutně. Vnímám tam samozřejmě určitou nadsázku, ale i snahu racionalizovat své rozhodnutí rodit císařem, ale ve výsledku si myslím, že tvoje rozhodnutí bylo více o strachu než o rozumu.

 
HanulkaUH
Kecalka 258 příspěvků 10.11.14 10:49

Mě deníček spíše udivuje… pokud zakladatelka nechtěla rodit přirozeně, proč si nechala zavést v 39 týdnu vyvolávací tabletu? A jako lékařka neví, že SC má také svá rizika a ne zrovna malá? To, že mě celkově „protekční přístup“ vytáčí (SC na přání, epidurál jen tak, zdrogování léky…) je spíše proto, když vidím, jak se přistupuje k „normálním“ pacientkám. Jak některé mé kamarádky tlačili lékaři do normálního porodu, přitom jedné by dítě neprošlo pávní a druhá taky málem zemřela i s dítětem.
A VŠ opravdu není záruka inteligence( i když bych si to ráda myslela, protože ji taky mám). Jedna spolužačka je gynokoložka a úplně mě zamrazilo, jak popisovala, že schválně protahovala a bolestivě šila pacintku po porodu, když na ni byl pacientčin manžel při porodu nepříjemný :cert:

Příspěvek upraven 10.11.14 v 10:50

 
Edita2
Ukecaná baba ;) 2236 příspěvků 10.11.14 11:11

Gratuluji k mimču, ale teda ne to že jste Mudr tak ty body nahoře je teda blbý vtip. Vyvolávaný porod může být i krátký a v mém případě i přesto, že jsem byla prvorodička byl krátký (7 hodin v mém případě - si myslím že je super rychlý porod). Sešitá jsem taky nebyla, takže další váš bod je mi tu pro smích. Spíše to vidím jako totální strach z toho všeho. Já šla do těhotenství s tím, že hold porod je přirozená věc a to že se bojím je taky přirozené, ale nikdy jsem za tu dobu neuvažovala že bych chtěla plánovaný císař, aby to nebolelo. Vím jaké bolesti a problémy jsou po císaři nedej bože rozestoupené břišní svalstvo. Hold každá jsme jiná 8) přeji hodně zdraví a ať se daří

 
Persefona
Stálice 83 příspěvků 1 inzerát 10.11.14 11:14

@HanulkaUH - To s tou gynekoložkou mě tedy rozsekalo. Ale boží mlýny melou…

 
Adushka83
Ukecaná baba ;) 1218 příspěvků 10.11.14 11:30

Kolegyně (myšleno kolegyně maminky a rodičky, stejně jako v článku ne kolegyně MUDr.- fuj tady se to vlastně rovná sprostému slovu :-) ) Celý příběh mněl odrážet strach z neznámého, strach z porodu a strach o miminko, ale pojato alespoň trošku odlehčeně. Nicméně zaráží mě jedna věc, chování lidí k sobě vzájemně? Proč na sebe musíte být tak hnusné? Dnešní doba má jednou velmi špatnou dominantu a to je zášť lidi vzájemně k sobě. Tento text není Písmo svaté ani nic podobné, odráží jen moje pocity a obavy. A podívejte, kolik se na mně hned sneslo kritiky :-) Upřímně, nechápu Vás, ale to je asi o něčem jiném. Kdo nechápe nadsázku tak je dle mého smutný člověk a má smutný život. Prosím, zkuste se chovat k ostatním lidem tak, jak si přejete aby se oni chovali k Vám. Zcela narovinu, po tom, co jsem viděla v porodnici, jak jsou schopné se hnusně chovat některé ženy nejen k personálu ale i sobě, tak mi z toho bylo opravdu smutno… Jinak k tomu zdravotnickému hledisku, vyvolávaný porod v 39+1 pro gestační diabetes, susp. fetus magnus, kefalopelvický nepoměř a incipientní insuficience placenty. Zfetovaný novorozenec? Je libo radši ČAS I.st., v. s. farmakoútlum? Je z toho některá z vás moudřejší? Kdybych to napsala do textu, tak zase budu zlá za to, že machruju s cizími názvy :mrgreen: A co se týče rizik operačního a vaginálního porodu, rizika pro dítě jsou nepoměrně větší u vaginálního, viz. př. www.jcgo.elmerpress.com A mně šlo hlavně o malého. Viděla jsem toho opravdu hodně.
Holky, nechte ty záště, vytáhněte bílou vlajku, pomuchlejte mimina nebo bříška a buďte šťastné! Peace for everobody

 
Orsin
Ukecaná baba ;) 1183 příspěvků 10.11.14 11:39

@Edita2 Jen k tomu šití, trochu jsem nepochopila tu poznámku, že je to k smíchu…já šitá byla a dost, dodnes mám skrz to problémy a k smíchu mi to moc nepřijde…

 
Billi
Nadpozemská drbna 25189 příspěvků 10.11.14 11:40

Mně se deníček líbil.
Nechápu to pohoršení, že je doktorka a bála se. Spíš naopak jako doktorka má přístup a povědomí o tom, co s sebou nese přirozený porod a přiznejme si, že často doktoři mají jiný názor, než pak prezentují pacientům. A pochybuju o tom, že by paní doktorka neznala rizika sekce.
Mám v okolí dětskou doktorku a ta mi do očí řekla, že nejbezpečnější způsob porodu pro dítě je podle jejích zkušeností plánovaná sekce, ale matkám to na potkání taky nevykládá :nevim:. Pokud se přirozený porod povede, tak to je pro dítě samozřejmě to nejlepší, ale nikdo nikdy neví, co se pokazí a sama prý za svou praxi viděla nespočet dětí poškozených právě přirozeným porodem.
A že měla autorka protekci? Vždyť de facto rodila u kamarádek. Přiznejme si, že o nějakou protekci bojuje skoro každá. Tak místo závisti, jí to přejme.

 
blobfish
Závislačka 3690 příspěvků 10.11.14 11:41

Já jsem se tedy nebála vaginálního porodu, ale těch lékařů, kteří by ho „vedli“. Tvůj deníček mi to docela potvrzuje.

Jinak je to docela smutná výpověď ani ne tak o zakladatelce samotné, jako spíš o vzdělávání lékařů…

 
blobfish
Závislačka 3690 příspěvků 10.11.14 11:46

@HanulkaUH
„Jedna spolužačka je gynokoložka a úplně mě zamrazilo, jak popisovala, že schválně protahovala a bolestivě šila pacintku po porodu, když na ni byl pacientčin manžel při porodu nepříjemný“

Tak to už vypadá spíš jako duševní porucha 8o

 
Orsin
Ukecaná baba ;) 1183 příspěvků 10.11.14 11:58

Deníček se mi líbil…Líbilo se mi právě, že se coby doktorka nevyvyšuješ a dokážeš psát s nadsázkou, udělat si legraci sama ze sebe:) což zde evidentně některé nepochopily. Druhá věc, naprosto rozumím tomu řízenému císaři, je to nejbezpečnější cesta na svět pro dítě narozdíl od porodu přirozeného…dítě není ještě v přírodních cestách, lékaři nemusí spěchat, nehrozí omotání pupeční šňůry, tahání zvonem či kleštěmi či podobně, kdy je pak dítě různě pohmožděno, vykloubeno atd. Víš ono se říká, dokud se nic nestane, ok. Svůj první porod jsem měla přirozený, vše se posralo ( nebojím se použít vulgarismu) v poslední fázi, když dceru vyndali nedýchalo, nebilo jí srdíčko…dlouhý boj, ale žije. Druhý porod byl řízený císař a vše v pohodě:)

 
Anys29
Ukecaná baba ;) 1614 příspěvků 10.11.14 11:59

@Adushka83 Super deníček, pobavila jsem se!

 
PetiteFillette
Extra třída :D 13848 příspěvků 10.11.14 11:59

Deníček je sice napsaný hezky, čtivě, ale obsah se mi teda vůbec nelíbí. Přesně vystihuje důvody, proč ač také prominent, raději rodit bez protekce.

 
Alušáček
Ukecaná baba ;) 2454 příspěvků 10.11.14 12:02

Pisatelce deníčku gratuluju k miminku :kytka: moc mě těší, že i doktorka se může bát porodu. Já se taky bála a moc si přála rodit cs. Nakonec jsem rodila dvakrát vaginálně a jsem ráda, že víckrát už mě to nečeká… V dnešní době je to kolem samá matka hrdinka co rodí,,krásně bezbolestně doma,, že jsem si pomalu připadala jako exot, že se porodu děsím :roll:

 
kovarovakobyla
Zasloužilá kecalka 817 příspěvků 10.11.14 12:02

Krásný a vtipný deníček! A vůbec se nedivím…a právě proto že je doktorka…rozhodně se nechci zastávat CS ale zkuste si někde najít statistiky komplikaci vaginálních porodů a CS. Pro dítě je prostě CS bezpečnější naopak pro matku nebezpečnější.

Příspěvek upraven 10.11.14 v 12:04

 
Orsin
Ukecaná baba ;) 1183 příspěvků 10.11.14 12:07

@Billi Naprostý souhlas :)

 
Luca91
Ukecaná baba ;) 1017 příspěvků 10.11.14 12:09

Náhodou. mě se deníček líbí..taky sem prvně nechtěla rodit přirozeně, ale teď jsem ráda za to…a že tu paní píše o svém titulu? A co! Je na to hrdá, co je na tom špatného? Nezáviďte. a je to jasné, že jako Dr.bude mít asi nějakou protekci, zvlásť, když je tam zná :roll:

 
lesniboruvka
Kecalka 393 příspěvků 10.11.14 12:09

My měli odhad 4kg rovné a vyvolávali mi až týden po termínu a ještě kvůli vysokému tlaku, jinak by myslím i počkali.. a to jsem byla tak prvorodička.. bolesti jako.. byly.. ale nějak mi to ani nepřišlo, prostě jsem věděla, že je to cesta jak mít syna na světě, sekci jsem nechtěla ani za zlaté prase, je to pro mě velká břišní operace a vím jak po ní vypadala kamarádka..
můj porod trval necelé tři hodiny a syn měl 4,4kg

přeji mnoho zdraví vám i synovi :kytka:

 
Alishka111
Kecalka 455 příspěvků 10.11.14 12:13

Předněmoc gratuluju k chlapečkovi. Hlavní je, že ty i miminko jste v pořádku.
Já se teda taktéž bála porodu jak čert kříže, několikrát jsem při tématu děti dostala regulérní hysterický záchvat, měla jsem nastudovaný všechny komlikace, statistiky dětský a mateřský úmrtnosti a podobně…
Pak jsem otěhotněla a hecla se. Cvičila jsem s balonkem na přípravu hráze, masírovala, pila a jedla všechno „zaručený“ ;) Samotný porod byl výživný, 3 dny citelnejch poslíčků, 26 hodin bolestí po třech minutách, ale nakonec byla malá venku najednu kontrakci, tlačení úplně bez bolesti, ani jeden steh. Ještě ten večer jsem seděla v tureckým sedu na židli a na celý porod vzpomínám opravdu jako na krásný zážitek.(a to nemám žádné extra disozice, jsem celkem chroust, pánev 18)

Jasný že každej máme jinej příběh, nikoho nenapadám, ani nekritizuju. Jen pro holky co se taky strašně bojí porodu, že existujou i jiný cesty, než císař, a narozdíl od něj, jsou v hodně případech opravdu téměř bezbolestné.

Příspěvek upraven 10.11.14 v 12:16

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama


Reklama