Metoda Ludmily Mojžíšové

Snažení
  • emimino
  • 19.02.04

Metoda Ludmily Mojžíšové je původně rehabilitační metoda. Byla a je stále používána k řešení různých bolestí zad a páteře. Přínos paní Mojžíšové však spočívá ve zjištění, že při poruchách páteře často dochází k vychýlení kostrče nebo rotaci pánve. V důsledku těchto změn potom dochází k řetězení spasmů v malé pánvi, což následně může způsobovat problémy s otěhotněním nebo jiné problémy gynekologického charakteru. Proto se tato metoda začala používat také při léčbě funkční sterility nebo jako podpůrná metoda k umělému oplodnění. Někteří lékaři dokonce doporučují metodu paní Mojžíšové jako tzv. ?metodu první volby? pro ženy, které mají problémy s otěhotněním. V současné době se však stále častěji setkáváme s případy, kdy ženy, které chtějí otěhotnět, používají metodu paní Mojžíšové jako přípravu na těhotenství.

Tato metoda nespočívá pouze v mobilizaci páteře. Samotnému ?napravení? předchází cvičení na posílení svalového korzetu trupu. Bez tohoto cvičení nemá sama mobilizace příliš velký účinek vzhledem k tomu, že uvolněné svaly nejsou schopné páteř udržet ve správné poloze. Cvičení jsou přesně předepsaná a je třeba se je naučit naprosto správně pod vedením instruktora. Proto lepší než skupinový kurz jsou individuální hodiny, kde se vám může instruktor bez omezení věnovat. Po několika týdnech každodenního cvičení je možné nastoupit na rehabilitace. Kompletní kúra trvá 6 ? 7 měsíců a otěhotnění je možné až se souhlasem rehabilitační sestry.

K takovýmto problémům s páteří v souvislosti s povoleným svalovým korzetem však často může docházet také v souvislosti s nadváhou. Proto Studio pro ženy nabízí speciální dlouhodobý program na snížení nadváhy, který umožňuje celkovou změnu životního stylu. Tento program je však ?šitý na míru? každému zvlášť. Může zahrnuovat nejrůznější služby podle toho, jak Vám doporučí dietní sestra. Dietní program, zábalovou anticelulitidní kúru, kuličkovou masáž, akupresuru, doporučený typ cvičení, atd. Možností je mnoho.

Ve Studiu pro ženy však myslí i na to, abyste se udržela v kondici v případě, že se Vám otěhotnění podaří. Kurzy cvičení pro těhotné probíhají celoročně a do již rozběhlého kurzu lze nastoupit kdykoliv. Hodiny jsou vždy rozděleny na cvičení a odborné školení, kde se probírá vždy téma, které je zrovna pro maminky aktuální. Všechna témata jsou probírána s ohledem na české prostředí a české porodnictví. Je však možné dohodnout školení rodičky i doprovodu k porodu v různých cizích jazycích.

Studio pro ženy sídlí ve Vodičkově ulici na Praze 1 a je to nestátní zdravotnické zařízení, které zajišťuje všechny služby, které žena může potřebovat, aby se udržela v dobrém zdravotním a psychickém stavu. Jednou ze zajímavých služeb, které Studio pro ženy poskytuje je cvičení podle paní Ludmily Mojžíšové.

Kde se cvičí:
Studio pro ženy ? Magdalena Mikulandová
Vodičkova 20, Praha 1, ( 222 230 794, 602 471 208, mmikulandova@a­tlas.cz
Mozartova 6, Karlovy Vary, ( 353 226 041, 602 139 690, mmikulandova@a­tlas.cz

http://www.studioprozeny.cz

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

Váš příspěvek