Metoda Ludmily Mojžíšové

Snažení
  • Anonymus
  • 15.12.04

Metoda Ludmily Mojžíšové je původně rehabilitační metoda. Byla a je stále používána k řešení různých bolestí zad a páteře. Přínos paní Mojžíšové však spočívá ve zjištění, že při poruchách páteře často dochází k vychýlení kostrče nebo rotaci pánve.

V důsledku těchto změn potom dochází k řetězení spasmů v malé pánvi, což následně může způsobovat problémy s otěhotněním nebo jiné problémy gynekologického charakteru. Proto se tato metoda začala používat také při léčbě funkční sterility nebo jako podpůrná metoda k umělému oplodnění. Někteří lékaři dokonce doporučují metodu paní Mojžíšové jako tzv. ?metodu první volby? pro ženy, které mají problémy s otěhotněním. V současné době se však stále častěji setkáváme s případy, kdy ženy, které chtějí otěhotnět, používají metodu paní Mojžíšové jako přípravu na těhotenství.

Tato metoda nespočívá pouze v mobilizaci páteře. Samotnému ?napravení? předchází cvičení na posílení svalového korzetu trupu. Bez tohoto cvičení nemá sama mobilizace příliš velký účinek vzhledem k tomu, že uvolněné svaly nejsou schopné páteř udržet ve správné poloze. Cvičení jsou přesně předepsaná a je třeba se je naučit naprosto správně pod vedením instruktora. Proto lepší než skupinový kurz jsou individuální hodiny, kde se vám může instruktor bez omezení věnovat. Po několika týdnech každodenního cvičení je možné nastoupit na rehabilitace. Kompletní kúra trvá 6 ? 7 měsíců a otěhotnění je možné až se souhlasem rehabilitační sestry.

K takovýmto problémům s páteří v souvislosti s povoleným svalovým korzetem však často může docházet také v souvislosti s nadváhou. Proto Studio pro ženy nabízí speciální dlouhodobý program na snížení nadváhy, který umožňuje celkovou změnu životního stylu. Tento program je však ?šitý na míru? každému zvlášť. Může zahrnovat nejrůznější služby podle toho, jak Vám doporučí dietní sestra. Dietní program, zábalovou anticelulitidní kúru, kuličkovou masáž, akupresuru, doporučený typ cvičení, atd. Možností je mnoho.

Myslíme i na to, abyste se udržela v kondici v případě, že se Vám otěhotnění podaří. Kurzy cvičení pro těhotné probíhají celoročně a do již rozběhlého kurzu lze nastoupit kdykoliv. Hodiny jsou vždy rozděleny na cvičení a odborné školení, kde se probírá vždy téma, které je zrovna pro maminky aktuální. Všechna témata jsou probírána s ohledem na české prostředí a české porodnictví. Je však možné dohodnout školení rodičky i doprovodu k porodu v různých cizích jazycích.

Kde se cvičí:
Studio pro ženy ? Magdalena Mikulandová, www.studioprozeny.cz
Vodičkova 20, Praha 1, ( 222 230 794, 602 471 208
Mozartova 6, Karlovy Vary, ( 353 226 041, 602 139 690

Váš příspěvek
Desty
Zasloužilá kecalka 980 příspěvků 16.12.04 09:12

Ahojky, cvičila jsem doma tuto metodu dle knížky - partner mě kontroloval, abych to dělala tak jak se má - pořadí, rozsahy pohybů atd.
Je to o pravidelnosti, ale záda mě přestala bolet a otěhotněla jsem relativně za krátko - asi po 10 měsících.
Nutno ale dodat, že jsem byla ještě stimulovaná léky, bylinami atd.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.12.04 09:58

Já také cvičila podle této metody. Otěhotněla jsem asi po 18 měsících. První rok jsem cvičila opravdu poctivě, později už jsem občas vynechala (soboty, neděle).
 Rina

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.12.04 15:58

Ja by som sa rada spytala, ci taketo cvicenia sú možné aj niekde na Slovensku? Som z Bratislavy, ale musím sa priznať, že som ešte tu v BA o takom niečom nepočula.
 Monika

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.12.04 21:40

Ahoj Moniko, nasla jsem na internetu odkaz na organizaci BIOTHERM. Je to v Bratislave, Spitalska ul. a metodu L.Mojzisove se zabyva MUDr. Agnerova. Podivej se na stranky www.biotherm.sk a zkus ji kontaktovat.
Zdravim Katka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.12.04 06:24

Určitě jsou, my jsme se o tom dozvěděli
před 14 lety od spolužačky, která na cvičení
chodila v Bánovcích nad Bebravou. Myslím si, že stejně jako v Čechách seženete informaci v každé okresní lékárně.
Jenom pro úplnost: po 2 potratech a 5 letech čekání manželka už na 3 návštěvu
rehabilitace jela v jiném stavu. Protože jsme už zkoušeli opravdu vše, vyšel nám hned 1. termín podle počítačového rozpisu metody Dr. Jonáše. Jestli víc pomohla Mojžíšová nebo Jonáš, nevíme, ale obě děti (10 a 13 let) jsou zdravé, někdy až moc.
Všechny palce drží Jirka

p.a.v.l.a3
Nováček 2 příspěvky 27.02.07 13:20

Dobrý den,
prosím vás, můžete někdo napsat adresu na ten počítačový rozpis metody Dr. Jonáše? Děkuji

Vložit nový komentář