Mezi nebem a zemí

O životě

Myslíte si, že existuje něco mezi nebem a zemí? Věříte, že naši blízcí odcházejí neznámo kam, ale přesto v ně dál věříte a vnímáte, že nás odněkud pozorují a chrání? Já ano.

konečně doma z porodnice

s tatínkem

papáme
1 komentář

koukám na telkumna to je dobrý


5 komentářů

Píše se někde začátek roku 2011. Sedím u stolu a rozespale mžourám očima. V hlavě si promítám, co se mi to zdálo za divný sen, vím, že v něm byl můj praděda, který nás roku 2009 opustil. Zapaluji si cigáro a najednou mi svítá. Děda mi ve snu řekl, že čekám miminko a měla bych si dojít k doktorovi, v tom snu jsem tedy šla a dr. mi řekla, že musím přijít později, protože plod ještě nevidí. Pak jsem se nejspíš vzbudila, protože dál už nic nevím. Fakt divný sen.

Zapaluji druhé cigárko a místo toho, abych se chystala do školy, pořád přemýšlím nad tím snem i tím, že mi to řekl právě děda. Po chvilce jsem rozhodla, že se škola nekoná, a zavelela Alešovi (příteli), že musíme zajet do města pro těhu test. Celou cestu jsme se tomu smáli, protože jsem užívala HA, bylo to zcela vyloučené. Koupili jsme tedy test a zase fičeli domu. Po příjezdu jsem si tedy udělala test, položila oba počůrané testy na krabičky na linku a čekala zhruba 5 min. Přesně, jak jsem si myslela, byla tam jen jedna čárka, a tak si s velkou úlevou sedám ke stolu a zapaluji si opět cigaretu.

Po chvíli jde okolo linky Aleš, koukne na ty dva kusy testu a povídá: „Jé, hele máš tady dvě„, smích. „Hm, dobrá prdel, ale na to ti neskočím!“ Nicméně odkládám cigaretku na popelník a řinu si to k lince: „No to snad nééé, fakt tam jsou dvě, to není možný, já nechci", proletělo mi hlavou, sedám si na židli a dokuřuji svoje jedno z posledních cigár. Sedím jak opařená a přemítám, jak se tohle mohlo stát a co budu dělat, jestli jít na potrat nebo ne, co tomu řeknou rodiče, co škola? No prostě děsné. No jako první jsme tedy zvedli mobil a ani nevím proč, Aleš zavolal svojí mámě, řekl jí, co jsme na testu objevili, a ta mu se slovy:,,tak to seš idiot“ telefon položila..:D

Vůbec jsme neměla odvahu říci to mámě do telefonu, nevím ani jak se tohle do telefonu říká, tak jsme se zase sebrali a letěli 30 km do města, abych tu novinu oznámila mamince a poradila se, jak to bude dál. To mě ale ještě nenapadlo, že milá mamka má zrovna v práci úřední den a že jí touhle zprávou zcela šokuji a rozhodím na celý zbytek dne. Volám tedy, jestli by nemohla na chvilku dolů, a ona že ano. No dneska už se tomu směji, ale tenkrát jsem tam stála jako opařená a nezmohla jsem se na nic jiného než své milované mamince podat dva počůrané papírky, ze kterých na ni vykukovaly dvě čárky.
Mamka na mě koukala a vyděšeným hlasem a totálně se klepajícíma rukama se mě ptá: „co to je, to, to, to jsi těhotná?" Chudák, bylo mi jí tak líto, kývla jsem a rozbulela jsem se jako malé dítě, ptala jsem, co mám dělat, jestli mam jít na potrat, prostě, že nevím. Tehdy jsem pochopila, že ta moje mamka je stejně ta nejlepší, nenadávala mi, nezlobila se. Řekla, že se musíme rozhodnout my, že je to naše dílo a ať se rozhodneme jakkoliv, máme její plnou podporu. Ani si nedovedete představit, jak moc se mi ulevilo.

Když už jsem byla v tom městě, skočila jsem zrovna na gynekologii, kde mě sestřička ne zrovna vybíravým způsobem odpálkovala, že nejsem objednaná a práskla mi dveřmi před očima, předtím jsem stihla hlesnout, že jsem asi těhotná. Sestřička se mi omluvila a nechala mě tedy čekat s ostatními v čekárně. Když na mě přišla řada, docela jsem se i těšila, že se něco dozvím, bohužel paní dr. mi oznámila, že plod musí být velmi malý, že ho ještě nevidí a ať přijdu za 4 týdny. Blesklo mi hlavou: „přesně jako v tom snu."

Další, kdo přišel na řadu s oznámením, byl můj milý tatínek, ten už ale tak přívětivý jako mamka nebyl, jasně teď už chápu, kluk je se mnou sotva 4 měsíce a už mě zbouchne. Naznačil mi něco v tom smyslu, že bych si to neměla nechat, tím se tedy rozpoutala hádka mezi mými rodiči, která však vzala rychle za své. Radostné oznamování jsme nechali až na pozdější dobu, respektive až když bylo vše potvrzené. Školu jsem přerušila, znova jsem už nenastoupila, jednu už jsem měla a věděla jsem, že tu další bych už neudělala, na to jsem moc lenoch :)

Devět měsíců uteklo jako voda a já už se nemohla dočkat dne D, dne kdy se na nás podívá naše princezna. Termíny porodu jsem měla vypsané na 25. 9. a 27. 9. 2011. Nicméně termíny byly ty tam a porod nic. Už jsem se nemohla ani hnout, jak mě vše bolelo, dělala jsem tedy vše proto, aby se prdelce už chtělo ven, uklízela jsem jak šílená, myla okna, skákala po schodech, dělala si horké vany, pila maliník, ale nic. Všechny holky, které chodily do poradny, už dávno odrodily, i ty, které měly termíny po mně.

Z 5. 10. na 6. 10. večer jsem už měla bolesti asi tak po 10 minutách a říkala si, že už je to asi ono, najednou křup, vody jak z prasklého potrubí, takže vzbudit Aleše a jedeme. Ve 02:22 jsme už frčeli směrem nemocnice Liberec, mezitím jsme si ještě po cestě předali s tátou psa, no komedie :D

Takže, abych to nějak uzavřela, Markétka se narodila 6. 10. 2011, 48 cm, 3 420 g.

Děda mi ve snu řekl, že čekám miminko, to jsem čekala, paní dr. řeka, ať přijdu za 4 týdny, že mimi ještě není vidět, to se taky stalo a nakonec datum narození naší Markétky? Stejné jako dědovo :) 6. 10.

Tvrdím, že naši milovaní jsou tu s námi, a nevěřím, že to, co se stalo nám, je jen pouhá náhoda. Věřím, že je něco mezi nebem a zemí.

Hodnotilo 30 lidí. Score 4.2.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
kyslík
Kecalka 122 příspěvků 09.01.13 00:31

Věřím tomu také… Mně můj děda (snad je mu země lehká) zase už dal dvakrát živým snem najevo, že hlídá a ochraňuje mého syna :srdce:

 
Tereza1986
Kelišová 6584 příspěvků 09.01.13 09:17

Úplně mě mrazí 8o Nevím přesně na co věřím, ale něco takovýho prostě bude. Já nemohla hrozně dlouho otěhotnět, už jsem měla doporučení do CARu a najednou zemřel tchán…A já otěhotněla bez pomoci. Narodil se kluk.Asi nám ho seslal tchán :srdce:.

 
archienka1
Kelišová 5159 příspěvků 09.01.13 09:19

Hezký deníček :kytka:

 
lussinka1984
Ukecaná baba ;) 1252 příspěvků 09.01.13 09:47

To je úžasný, věřím, že v tom něco bude :srdce:

 
marca46
Neúnavná pisatelka 19498 příspěvků 09.01.13 11:12

Krásné děťátko a deníček. Věřím, že nás naši blízcí, kteří už nejsou mezi námi ochraňují.

 
lolmum
Stálice 55 příspěvků 09.01.13 11:19

Tez verim ze je neco mezi nebem a zemi, me umrel dedecek a hned potom jsem otehotnela s muzem, ktereho jsem potkala po dlouhe dobe prave na dedeckovo pohrbu, nikdy bych necekala ze zrovna s nim budu mit naseho milacka :srdce: taky si tak rikam ze to ten deda asi tak chtel, hodne se bavil s pritelovo dedeckem, ktery uz je tez po smrti a jak ja, tak i pritel jsme svoje dedecky dost milovali.Dnes je mame vedle sebe na fotkach na skrince v loznici, kde spi malinkej, vzdycky kdyz ukladam maleho ke spanku zapnu mu kolotoc s prijemnym zvukem na kterem je svetlko na baterky! Vzdy mu to male svetlo zapnu na tom kolotoci a kolikrat se zhaslo samo od sebe, kdyz uz malinkej usnul, tak jsem si rikala ze se asi vybila baterka, jenze druhy den vecer jsem ho zkusila zapnout a svitilo a kdyz malinkej uz spinkal tak se zase samo vyplo a verte tomu nebo ne dalsi den jsem to zkusila zase zapnou a slo to, takze vybitou baterkou to asi nebude. Jestli mu to dedove zhasinaji:) nevim ale verim tomu ze kdyby oba byli zivi, naseho milacka by moc milovali, skoda ze uz nejsou mezi nami…

 
nelka123
Kecalka 169 příspěvků 09.01.13 11:27

Také věřím tomu, že je něco mezi nebem a zemí:)Určitě tam nahoře máme někoho kdo nás ochranuje…

 
jediný andílek
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 09.01.13 12:12

Taky čekám mimi, a před týdnem nám zemřel v rodině strýc. někdo odešel a jeho duše bude nahrazena

 
lilia81
Neúnavná pisatelka 15282 příspěvků 09.01.13 12:44

Jojo, taky věřím, že na tom něco bude!!! se mnou se děda přišel ve snu rozloučit, nevěděla jsem, že večer zemřel, máma mi to volala až druhý den a ten sen byl moc krásný! díky němu mám pocit, že jsme se spolu opravdu rozloučili… jen mě mrzí, že nikdy nepoznal mého muže, věřím, že by se mu líbil a že nikdy neuvidí našeho syna… ale snad se občas kouká odtamtud, kde je…

 
petulle
Kecalka 339 příspěvků 09.01.13 12:48

Pěkný deníček, až z toho mrazí :D, ale u nás to také tak bylo, nemohla jsem otěhotnět více jak 5 let, moje babička zemřela 6.4.2010, na podzim roku 2010 jsem otěhotněla a můj brouček se narodil 6.5.2011 přesně 13 měsíců po její smrti (sice předčasně), tak já také věřím, že babička musela odejít aby mi zařídila tam nahoře, miminko a teď na něj dává pozor :D :hug: :hug:

 
MeloryNox
Kelišová 5615 příspěvků 09.01.13 13:11

Tyhle věci se dějí běžně. Jen ne každý je chce vidět :)

 
Petrlis
Ukecaná baba ;) 1431 příspěvků 09.01.13 13:25

Tak to je moc hezký :hug: Nemám slov :srdce:

 
Jannica
Závislačka 2575 příspěvků 09.01.13 14:46

Gratulka k Markétce :kytka: holky, něco na tom bude :think: i já se přidávám k podobným zážitkům… umřela mi v roce 2010 prababička a já 11měsíců od její smrti zjistila, že čekáme miminko :srdce: Milovaní odejdou aby nám poslali za sebe dalšího milovaného :* Krásný deníček :potlesk:

 
zrzule23
Závislačka 4933 příspěvků 09.01.13 15:06

Já věřím úplně na 100%…jinak bych na tom byla i psychicky hůř. V roce 2008 mi tragicky umřel můj 18ti letý bráška…pořád se mi o něm zdály sny ve kterých jsem po něm brečela..až jednou jeden strašně živý sen: obímala jsem ho a strašně brečela..on mi řekl: „ségra strašně se omlouvám že jsem Vás tady nechal, ale neboj mám se tam skvěle“…od té doby se mi o něm nezdál ani jeden sen.

Vím že tam nahoře je a hlídá nás. Doufám, že už mě podobná tragédie v životě nečeká…to už bych neustála…teď už jen celoživotní strach o svoje děti..ale snad je tam hlídá.

MILUJU TĚ FILÍPKU

 
Andrella
Kecalka 258 příspěvků 09.01.13 15:21

Tak to je ulet, uplne mi beha mraz po zadech:DDD pekny:)) gratulace k mimcu

 
kristyna92
Kecalka 424 příspěvků 09.01.13 15:34

Pěkný deníček a něco na tom určitě bude. Můj děda zemřel v pátek 4.1.2013 a pozítří mu jdeme na pohřeb, ale ve skrytu duše doufám, že mi tento rok třeba taky nějakou tu dušičku sešle :kytka: :) :andel:

 
misicka38
Zasloužilá kecalka 582 příspěvků 09.01.13 18:06

Děkuji za vaše komentáře…Málem bych zapoměla dodat.Ten můj tatínek, který byl tak proti je ted s mojí dcerou nejlepší kamarád a parták…Myslím že ho to mrzí, ale já vim že to tak nemyslel a dávno jsem mu odpustila. :palec:

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 09.01.13 20:16

:palec: Něco na tom je. Krásný deníček.

 
wej_a
Zasloužilá kecalka 712 příspěvků 09.01.13 20:29

Hezký deniček :kytka: ať Vám Markétka dělá jenom radost :*… U nás bylo něco podobného, otěhotněla jsem nečekaně, a zjistila to v 5 tt. podle výpočtu Dr. jsem otěhotněla někdy koncem ledna ( 31.1. mi umřela babička ). Termín porodu jsem měla vypočítaný na 4.11. ( babiččiny narozeniny ), ale holčička se nám narodila 31.10. ( přesně 9 měsíců od babiččiny smrti )

 
VeTi
Ukecaná baba ;) 1362 příspěvků 09.01.13 20:33

Je něco mezi nebem a zemí. stalo se mi něco hodně divného a já to tenkrát brala jako náhodu… bylo před vánoci a já pekla cukroví - vzala jsem jedno vejce, rozklepla -dva žloutky, další vejce - dva žloutky, pět vajec po sobě - dva žloutky. tenkrát jsem se chystala na umělé oplodnění a jen tak z legrace jsem si řekla, že jestli to náhodou neznamená dvojčata :lol: :lol: :lol: :lol: no a za měsíc to byla dvojčata :lol: :lol: :lol: Teď se znova chystám na IVF a abych pravdu řekla, hrozím se každýho rozklepnutýho vajíčka - dvojčata už nechci :pankac:

 
Ťutina
Závislačka 4853 příspěvků 09.01.13 20:45

Taky se mi něco podobnýho stalo s mým milovaným tchánem, který zemřel :srdce:,říkám, že nám,,tam nahoře"zařídil naší Natálku, holčičku, kterou vždycky chtěl :srdce: to je ale jiný příběh-možná ho sem taky někdy napíšu, jinak ať se vaší maličkej daří a určitě má anděla strážnýho jako naše malá :andel:

 
nemain  09.01.13 21:35

Jsem na 100% přesvědčená, že existuje, jsou tu s námi stále…

 
xpisk03  09.01.13 21:39

Nádherný deníček, věřím na takové věci :hug:

 
Anonymní  09.01.13 23:23

Krásný deníček mě se stalo něco podobného 15 října 2011 mi umřel praděda 21.října měl pohřeb. Moje dcera se narodila o rok dýl a datum bylo 18.října 2012 a těsně než jsem otěhotněla měla jsem podobný sen. :srdce:

 
Maruška81
Zasloužilá kecalka 791 příspěvků 10.01.13 11:50

Úplně mi jde mráz po zádech náhoda to asi určitě nebyla. Na sny také věřím

 
miricool
Kelišová 5049 příspěvků 10.01.13 13:25

Neco na tom bude…ja jsem otehotnela, a nechteli jsme to moc rikat az po tretim mesici, ale neco mi rikalo, ze ne, ze to musim rict hlavne babicce, protoze tu jsme nenavstevovali tak casto, aby byla prilezitost. Takze jsem ji to rekla… dalsi sanci bych uz nemela, protoze zemrela…5.10. a syn se nam narodil 10.5. (obracene datum) - je to nahoda?
jsem ted tehotna, a doufam, ze nikdo nemusi zemrit, abych mohla mit druhe miminko…

 
kobrra
Stálice 71 příspěvků 10.01.13 14:41

Gratuluji k Markétce. Taky věřím na záhrobí. Umřela nám věrná fenečka, kdo zná rasu Brazilská fila ví. Strašně moc nás milovala a nechtěla umřít. Bojovala do posledního dechu s osteosarkomem. Neustále jsem ji ošetřovala a hladila. Do měsíceod její smrti jsme otěhotněla a náš poklad je úplně stejný povahou jako ona. Hodný, milý, usměvavý a s blonďatými vlásky. Myslím, že se převtělila do něj ať si říká kdo chce co chce.

 
hmvpapir
Ukecaná baba ;) 1557 příspěvků 10.01.13 20:13

Krásnej deníček. Také věřím, že je opravdu něco, co jiní nedokáží pochopit. Něco mezi nebem a zemí, jak píšeš. K Markétce gratuluji :kytka:

 
hmvpapir
Ukecaná baba ;) 1557 příspěvků 10.01.13 20:14

Jo mimochodem, také jsem rodila v Liberci :-)

 
berta12
Nováček 2 příspěvky 10.01.13 20:15

Krásný deníček :) náš syn se narodil také 6.10.2011 :) :srdce:

 
peteris
Kelišová 5407 příspěvků 10.01.13 21:34

Taky věřím :srdce: Mám dva syny. Když se narodil první, celá rodina byla unešená, že je celý tatínek, zvlášť tchýně. Je to první vnouček, takže veliká radost. Po šesti letech, jsem otěhotněla podruhé. To už můj taťka nežil :,(, (umřel, když byly staršímu 4roky.) A když jsme se bavili doma, komu že bude druhorozený syn podobný, tak se opět radovali, že bude další tatínková kopie. Jenže…já měla jednu noc sen, kdy jsem se bavila s tátou, v tom snu tam byl i muj muž a táta mu říká. Máš smůlu, tentokrát to bude černovlasý kluk a bude celý náš… Ráno jsem to s velkým úsměvem oznámila muži i zbytku rodiny a po zbytek těhotenství, jsem si říkala, jak to asi dopadne… :think: Jak jinak, malý se narodil černý, jako havran a je celý náš :mrgreen: Ať mi nikdo neříká, že to je jen náhoda. Mimochodem nevím, proč se měl malý narodit černovlasý, když je teď blonďáček…Ale tak to bylo řečeno ve snu a tak se i stalo. S přibývajícími měsíci malý světlal, až zůstal blonďáček :D

Příspěvek upraven 10.01.13 v 21:35

 
Alficek
Kelišová 5542 příspěvků 11.01.13 00:21

Krásný a že něco mezi nebem a zemí je, v to pevně věřím

 
Šmouli88
Echt Kelišová 7543 příspěvků 23.03.13 22:07

Krásně napsaný. Asi na tom něco bude. Já když otěhotněla a byla jsem v 5 týdnu, tak babička byla druhá osoba který jsme to po mamce řekla. Přítel to věděl, protože jsme to plánovali. ALe babička umřela a já 6 měsíců přesně na den porodila 8o 7.12.2012 a tohle datum je u nás hodně důležitý, skorko všichni u nás mají svátky a narozeniny a kde je alespoň jedna 7! Na tohle datum má dokonce moje sestřenka narozeniny a zrovna když se malá narodila oslavila 18 :lol:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama