Mikiska a Filípek - 21. týden

Rodičovství

Ahoj maminy, Doufám, že už nejste všechny uvařené, já si tak často připadám. Podle předpovědí nás ta horka nějak nechtějí opustit tak snad máte alespoň všechny vodu. Taky mi to pěkně leze na nervy, ale co se dá dělat, dokonce jsem slyšela, že taková léta u nás budou běžná snad se teda pletou.

Tak Filípek vstoupil do období začínající na číslo 2. Stejně jako Mishička vzpomínám na období mého těhotenství, protože je to právě rok a kousek když jsem zjistila, že budeme mít miminko a když jsem psala deníček jako těhulka byla pro mě 2 na začátku trvání těhotenství straaašně důležitá, už jsem si připadala jako opravdová těhulka.

Jak už asi víte tak jsem prodělala tu ošklivou Mastitidu, taky jsem byla překvapená, protože stejně jako vy jsem si myslela, že už mně nic takovýho nehrozí, vždyť už kojím skoro 5 měsíců. Ale omyl Mastitida se prý objevuje invazí mikrobů, nebo taky jako bakteriální infekce a to prý když matka přemáhá pocit vyčerpanosti. Takže dávejte na sebe větší pozor a více odpočívejte pokud máte jako já doma nespavce. Filípek totiž nespí v noci déle než 3 hod. a protože ho stále zlobí ten zapeklitý ekzém a ještě ke všemu je to horko tak je hrozně neklidný a špatně se mu spí a často se stává, že kolem 3 hod. ranní se vzbudí a odmítá spát. Tím pádem jsem já vlastně pořád nedospalá. Ale teď už je všechno jinak každý den si povinně jdu po obědě s Filípkem lehnout a představte si, že to má i dobrý účinek na Filipa, protože spí 2-3 hodinky a to když ho dám jen tak do postýlky tak spí maximálně hodinku, ale když si lehneme pěkně spolu tak spí jako dudek. Jinak bych vám chtěla říct, že ta Mastitida je děsně zákeřná prostě z ničeho nic mě začalo bolet prso a najednou jsem nemohla ani Filípka udržet na té postižené straně tak to říkám mámě, jenomže ona bohužel moc zkušeností s kojením nemá tak mi moc neporadila, takže jsem si řekla, že uvidím večer to bylo tak 17 hod. Večer kolem 20 h. jsem si změřila teplotu a měla jsem 37,5 stupně no ale o půlnoci už to bylo 39,5 a ráno přes 40 stupňů. Prso celé zarudlo a bolelo jako čert. Bohužel mi musela paní doktorka napsat antibiotika, které beru ještě teď, moc nadšená nejsem, ale co se dá dělat. Nejhorší bylo kojení bolelo to, ale já si pořád říkala, že to musím vydržet a vydržela takže naštěstí Filípek o mámino mlíčko nepřišel. Tak to už snad stačí fuj fuj teď něco veselejšího.

Filípek ty vedra přes den snáší celkem dobře určitě teda líp než já, teď momentálně má období, kdy se na všechny co vidí směje od ucha k uchu a vůbec všechno mu připadá straaašně vtipný což jsem moc ráda. Na ten ekzém si zřejmě zvykl a moc ho netrápí akorát v noci ho to zřejmě svědí tak si myslím, že už se to snad hojí. Jak jsem psala, že se převrací na to bříško tak to byla asi nějaká náhoda nebo co od tý doby se ani jednou nepřevalil. Ale krásně na mě natahuje ručičky do nedávna vystrkoval bříško když chtěl vzít do náruče teď už umí natahovat ručičky. Taky si zřejmě našel nožičky, protože si za ně pořád tahá (hlavně za palec u nohy) a děsně si je prohlíží, pořád je má vzhůru. Dokonce tuhle jsem se na něj dívala jak spinká a on měl nohy nahoru opřené o postýlku a tak si chrupkal připadal mi strašně legrační. Všechno strká do pusinky, což teď asi dělají všechna miminka a bulka v puse jako, že zub zmizela. Slintá jako pes takže já, táta a vůbec všechno u nás doma je pořád mokré. Pro Filípka je největší legrace, když si lehnu na záda a děláme letadlo nahoru a dolu a do strany u toho mě teda pěkně poslintá, ale chechtá se jako o závod. Taky ho baví když ho vyhazujeme do vzduchu. Taky jak jsme doma musím pořád vymýšlet nějakou zábavu, protože Filípka všechny hry baví jenom chvilku a taky už nevím co s ním stejně jak psala Eržika. Jo jinak jsme dostali říkadla pro nejmenší tak si už prohlížíme a čteme Filípka to celkem baví, ale lepší by bylo, kdybych mu tu knížku dala a on by jí pěkně rozcupoval. Už se těším až začne sedět, protože už nechce ležet v kočárku je zvědavej a ležení v kočáře to už teda ne, takže často na procházce tlačím prázdný kočár a Filipa mám v náručí to ho baví to otevře pusu do kořán a kouká na ten svět je to prostě zvědavec.

Tak holčičky dávejte na sebe i na mimísky pozor moc se nepřepínejte, odpočívejte a hodně pijte. Až přestanou (jestli někdy) ty vedra tak se uvidíme už se na vás těším. Tak papa Mikiska a Filípek

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Anonymní  10.08.03 15:11

Ahoj Mikisko a ostatní maminky!

Mikisko - jsem ráda, že jsi tu úděsnou mastitidu tak dobře zvládla! Musela to být síla..Přeju Ti, aby Filípek začal déle spinkat v noci, aby sis mohla odpočinout.Vím jaký to je, když naspíš v noci minimum a pak to přes den není kdy dohnat..Já měla kojící maraton ještě před týdnem, kdy se Matýsek budil každou 1,5-2. Pak najednou nastal zvrat a on začal ze dne na den spát 7hod. v kuse, pak se napije a spí ještě 3 hodiny, takže je to paráda:-) Doufám, že to u Filípka taky přijde!

Ethel - díky moc za odpověď. Vím, že každé miminko je jedinečné a nemělo by se srovnávat..nechala jsem se zbytečně zviklat od okolí, stejně jako tenkrát Terezka, když jí všichni tlačili, že Klárka ještě nefixuje (viď Terez?:-)

Kateřino - děkuju moc za info. Uvidíme co nám řekne dr. ve čtvrtek na 3 měs. kontrole. A kde se v Praze nacházíte?, mohly bychom se potkat:-)

Jinak už z těch veder obstojně šílím a to má být příští týden až 34! Matýsek je naštěstí v pohodě, tak jsem ráda, že aspoň jeden z nás to teplo dobře snáší:-) V úterý jdeme na kontrolu ramínka po tom očkování v porodnici..jdeme někam jinam než k pediatričce..na pozvánce byla napsána ?kalmetizace?..byli jste tam taky? A ve čtvrtek razíme k pediatričce na kontrolu, tak jsem zvědavá jaký koníčky ji Matýsek předvede..doufám, že se vytáhne:-)

Myslím Zizi se ptala jak oslovujeme dětičky..já mu říkám Matýsku, Máťo, Mášo, Matýnku, taky pipinko:-), šmudlíčku, lásečko, zlatíčko..Kdyby mě někdy slyšelo okolí, co ze sebe kolikrát vyprodukuju, tak si asi řeknou, že jsem švihlá:-)

Teď tady ti moji kluci oba vytuhli při hraní, tak jsem měla čas zasednout k PC a něco napsat. Áááá, už se budí, tak se jim jdu věnovat:-)

Mějte se všechny krásně a přežijte ty vedra!

Pá Lucka a Matýsek (zítra 14týdnů)

 
Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 11.08.03 08:32

Ahoj,
Chtěla jsem se zeptat jestli koupete mimiska venku v bazenku nebo ve vaničce v těch vedrech. Manžel mi to zakázal a já se bojím abych jí nenarušila zaběhlej režim, ona ví že se po koupání baští a pak spinká.Usíná mi hned po jídle.
Koupete???
Díky Jarča

 
Anonymní  11.08.03 19:57

Zdravím všechny maminy,
ta vedra jsou oprvdu nesnesitelná.sice bydlím mimo Prahu v baráčku se zahradou, ale i zde je to už nesnesitelné. Malá Eliška měla zase bolení bříška takové, že řvala a řvala a i když měla hlad, protože sosala prstíčky a dudlíčka, tak se nechytla.Nakonec vyhrála, jak říká Mishicka, kamrádka rourka a ta pomohla.Uvolnilo se vše,co za den bylo v bříšku.Ještě pak chvíli trvalo než se chytla.Ovšem kojily jsme v poloze opravdu zajímavé.jinde než na přebalovacím pultu se nechytla.Takže sice nakonec byl úspěch,ale moje záda trpí! Chtěla jsem se zeptat, asi Mishicky, která má nejvíce zkušeností s rourkou, když ji musím dávat skoro stále, bude to mít nějaké následky do budoucn?Třeba,že už se saama nevykaká a ani nezatlačí? Pokud totiž nedám rourku,tak se to nahromadí a pk jsou tu ty amoky:-(((.Doktorka mi už naznačila,že by prý pro nás obě byla lepší umělá výživa,ale já se tomu bráním,ale zase nechat tu chudinku řvát, aby si vyřvala kýlu atd. to se mi taky nechce,hlavně moje nervy nejsou z oceli, bohužel. Jo a dnešní amok byl po skoro 2hodinovém spánku již při probouzení ječela a nechtěl se chytnout.
Tak se zatím všechny mějte, optrujte mimísky.

Miki a Eliška

 
Anonymní  11.08.03 22:20

Ahojky!
Tak si taky při:,–(ím a zanadávám si na počasí - prostě hrůza! Bydlíme v paneláku na Lhotce (Lucko, klidně se můžeme někdy potkat :o) a ložnici máme na západ,takže když jdeme večer do hajan, tak tam je 29 stupňů…máme otevřený okno - Míša má na sobě jenom bodýčko a je přikrytá lehkou dekou… jenže v noci nějak často zvedá nohy … no a jak je zvedá tak se pořád odkopává…a já se bojím, aby zase nenastydla, takže nevím, jak to mám řešit , jestli zavřít okno nebo co… taky se vám drobečci odkopávají?
Jarčo, já přes den nekoupu… teď jsme byli na víkend u tchýně - tam jsem jí jen namočila nožičky do bazénu, ale to se jí stejně moc nelíbilo…
Lucko, my jsme na žádný kalmetizaci a kontrole ramínka nebyly…tak nevím.
Jinak trochu optimismu na konec - před chvílí jsem se dívala na teletext - no a ve čtvrtek má být i oblačno - hurá,hurá!
Kateřina a Míša 20.týden

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 11.08.03 23:09

Ahoj holky,
tak já Vám toho vždycky chci tolik napsat, ale než se k psaní dostanu, tak toho půlku zapomenu, no znáte to.
To vedro už nebudu snad ani komentovat, už aby byl konec týdne a slibované ochlazení. Barča je nějaká protivná, celý dny tak nějak pokňourává a já nevím, jestli je to z toho horka, nebo něco jiného. Dneska byl zas ukázkovej den, ráno se mlela v postýlce a do toho si taťka odkašlal a Bára měla ámok. To byl řev, tak jsem jí rychle vysápla a šoupla prso. Napila se, jenže okamžitě spala a krkaneček nikde. Takže za 3 hoďky vstávačka s křikem, protože naše princezna se prostě někdy zasekne a nevyprdí se a nevyprdí. Další jídlo a ke konci už pláč a při pláči jak známo nejde krknout ani náhodou. No to byl teda zas zážitek. Nakonec se trošku zkandila, ale pak jsme stejně skončily u rourky. Teda já si dneska vzala špunty do uší, protože jak ta chudinka ječela, začala mě brát hlava. Mělo to ale dobrej účinek, byla jsem trpělivější a klidnější, než když mi ten Bářin ječáček vyráží bubínek. No, vřískot se konal 3/4 hodiny v kuse, vyrourkovaly jsme nekonečně prdíků a hovínek a chudinka se uřvala až ke spaní. Musela jsem jí odložit, protože v náručí řvala a kroutila se příšerně. Tak jsem jí dala na můj polštář a jen jsem jí drncala za zadeček. Ještě když spala, tak popotahovala asi tak půl hodiny. No a pak se probudilo ukázkově usměvavý a hladový miminko. Od té doby už to šlo. Mám toho teda už plný zuby, jsem zvědavá, kdy tyhle zážitky skončí. A hlavně, čím to je, že se někdy takhle „zasekne“ a nevykaká se a nevyprďákuje? No jo, nebudu to dál rozebírat. Ale vlastně jo, ještě jedna věc, včera měla Barča v hovínku takový malý červený krvavý kousky. Dneska jsem mluvila s doktorkou a půjdem se tam ukázat, kdyby se to opakovalo. Prý to může být projev nějaký alergie, nejspíš na kravský mlíko - sice kojím, ale prý stačí, když ho pozřu já. Nemáte s tím někdo zkušenosti?

Mikisko, to je teda nepříjemný s tím Filípkovým nespaním, ještě jsem ale nikde neslyšela radu, jak těmhle nespavcům domluvit. Snad se taky jednou pořádně prospíš. S těma procházkama s kočárem v jedné a dítětem v druhé ruce jsme na tom podobně, Bára už odmala ten kočár nějak nemůže vystát. No, musí všechno holt vidět, aby jim náhodou něco neuteklo :-)))

Jarčo, my nekoupem, ale jestli malou přes den osvěžíš vodou, tak se asi nic nestane a s tím popletením s večerním koupáním to snad nebude tak žhavý. Akorát bych jí spíš třeba jen opláchla obličej a ručičky žínkou, než máchat v bazénku, na to jsou naše prťata asi ještě prťavý.

Miki, teda podle Tvých příspěvků musím konstatovat, že máš doma věrnou kopii naší „Divé“ Báry :-((( Ta story s kojením na přebalováku je výtečná, to je vidět, jak už je člověk zoufalý, když se dostane až k takovéhle poloze. My už krmili i v chůzi a jednou v parku manžílek běhal s Bárou kolem pískoviště a když se zklidnila, tak šup s ní k mýmu prsu - já celou dobu seděla připravená a čekala. Na poněkolikáté se to nakonec povedlo, už jsem tu historku tady psala, myslím, že jsem tenkrát dost lidí pobavila. S tou rourkou nevím, používáme ji už dlouho, ale tak nějak se to samo upravilo a teď už je to jen vyjímečně. Bára taky dřív netlačila, pak se to jednoho dne naučila. Jen někdy se ale ještě pořád zasekne a netlačí. Tak nevím, taky jsem slyšela, že na rourku si mimčo může zvyknout. Miki zkus se obrnit trpělivostí, nic jinýho Ti neporadím, bohužel :-((( Snad jen, že nejste v takové situaci sami.

Kateřino, mě se Bára taky odkopává a já jí přikrývám protože máme otevřené okno. Tak teďka zastrčím na jedné straně po celé délce deku pod matraci a na druhé jen způlky, takže je Bára pod takovým tunýlkem a to už ze sebe neodkope.

Tak já jdu mrknout na dítko, spí u mě v posteli, tak snad už dneska půjdem taky spát.

Papa Mishicka + Bára 17t.

 
Anonymní  12.08.03 13:16

Ahoj,

minulý týden v pátek jsme byli u doktorky a snad poprvé za celou dobu bylo všechno v pořádu. Dokkonce obě miminka chválila! Byla jsem z toho úplně dojatá :), to se jen tak nestává.
Jinak jsme oslavili 3 měsíce (7. srpna). Vedra jsou na Žižkově stejně hnusná jako jinde, ale my bydlíme ve starém domě a do našich oken svítí přímé sluníčko jen chvíli dopoledne, takže když fouká vítr nebo aspoň vánek, je v našem bytě docela obstojně.
Tedýsek má poslední dobou šílené nároky na chování, neustále pláče nebo aspoň pokníkává a jakmile se chová, přestane. Nojo, jenže já ho furt chovat prostě nemůžu - např. když se Andulka začne snažit otáčet a zvedat hlavičku atd… musíme se věnovat i jí, a to nemluvím o domácích pracech apod. Takže si Tedýsek občas musí poplakat (i z výchovných důvodů - prdíky nemá - už jsem zkoušela i rourku, navíc viditelně prdí sám - najedený je a opravdu mu stačí, když se neustále nosí).

Jarčo: já někdy koupu děti i přes den - v kyblíku nebo jim napustím naši sedací vanu a „plaveme“ (ovšem, ta je na to moc malá), nebo opravdu plaveme u mojich rodičů (mají velkou vanu). Režim to dětem nenabourává, ale je fakt, že to děláme od začátku, když se nám prostě zdá, že by to bylo dobré. Děti koupání milují. Několikrát už jsem se koupala i s jedním dítětem ve vaně (velmi milá intimní zkušenost, dokonce jsem někde slyšela, že když někdo adoptuje miminko, měl by to dělat pravidelně - kvůli navázání vztahu). Takž bych do toho klidně šla. Jen bych si dala pozor na to, aby byla voda dost teplá a aby to nebylo na přímém slunci.

Miki: naše paní doktorka mi nedoporučila používat rourku častěji než jednou za 3 - 4 dny, prý si opravdu miminko zvykne tak, že nekaká samo. Jedna známá ten problém měla a vyřešil to až nočník, celou dobu před tím rourkovali.

Mikisko: naše děti kočárek nemuseli, ale teď ho milují, pokud jsou venku a jde to, sklopím korbičky a ony se dívají na nebe a stromy a to milují. Navíc tam mají hračku - plastový řetěz a ta patří k jejich nejoblíbenějším. Neumím si představit, že bych je nosila a ještě táhla kočár :) Taky se hodně rády nosí v nosítku a docela rády mají kočárek udělaný z autosedačky - ještě lépe se z něj kouká.
Zatím ahoj,
Ethel, Ted a Anka, 13. týden

 
Anonymní  12.08.03 20:33

Ahoj maminy a mimina!
Jdu jen na skok,je mi takový vedro,že se mi nechce ani u toho PC sedět a to už je co říct.
V pátek odjíždíme na dovču,tak se radujte,protože bude zaručeně hnusně(to mám vždycky když jedem na dovču).Tak tady dlouho nebudu,no nevím jak to teda vydržím a pak kdy to budu číst.

Jarčo já Tomáška nekoupu přes den,taky si myslím že jsou na bazének ještě prťavý,ikdyž jsou takový vedra.

Miki,s tou rourkou bych to radši nepřeháněla,já ji skoro nepoužívám,ale teď jsem po ní několikrát sáhla,protože Tomík už má trochu hustší kakání a taky mu to nejde vytlačit,tak jsem mu pomohla,když už dva dny nekakal a plakal,jak ho bolelo bříško.
Dneska měl taky amok,nějak mu nejde si prdnout a když se mu to podaří,tak je to rána jak z děla,má to asi nějaký zaražený ovšem na prdíky mě rourka teda nepomáhá.

Kateřino,mě se taky pořád Tomáš odkopává,tak to taky řeším.Vždycky jak ho přikreju,tak se nastartuje a začne kopat a přestane až to všechno odkoúpe,tak ho přikrývám až usne,jenže on v noci rotuje,má hlavu v nohách nebo je úplně napříč a kope do šprušlí,tak je to s tím přikrýváním na nic.Skusím to jak Mishicka,že mu to zastrčím za okraj postýlky,třeba to pomůže.

Ethel,já musím taky Tomíka pořád nosit,ale já mám jen jeho,ty to musíš holt nějak rozdělit a ještě do toho uklízet a tak,no žádná sranda.Nevím jestli bych dvojčátka zvládla,moc vás obdivuju,je to určitě pořádnej záběr.Tak snad se to zlepší.

Budu končit,je tu na zdechnutí a já povalím do vany.Včera se miláček vzbudil už v jedenáct v noci a nastal kojící maraton,tak nevím co ho to popadlo,když už spával až do pěti,snad to bude dneska lepší a nebude jako Filípek,už jsem si zvykla se vyspat.
Tak ahoj,doufám že se sem ještě stihnu podívat než odjedu,jestli ne,tak se mějte hezky a dejte mimískům pusinku.Ahoj Zizi a Tomík(15.t.)

 
Anonymní  12.08.03 21:28

Ahoj Mishicko,
tak Tě asi moc nepotěším-proužečky krve ve stolici jsme měly taky - doktorka nám udělala výtěr - ten byl negativní a když se to pořád opakovalo, tak nás doktorka poslala na chirurgii do Thomayerky - no a tam jí jen pořádně roztáhli zadeček a zjistili, že tám má trhlinku - kojené děti trhlinky prý mají jen výjimečně a tak se hned ptali, jestli nepoužíváme rourku - no a jelikož to bývala taky naše velká kamarádka… tak se to vyřešilo - rourku máme zakázanou a zadeček mažeme gelem z dubové kůry - chodíme na kontroly - hojí se to pomalu, ale hojí. Tak možná to bude i Váš problém…tak nevím, jestli jsem Tě potěšila, ale na druhou stranu by to bylo asi to nejmenší zlo (myslím ta trhlinka). Držím palečky, ať je to v pohodě!
Kateřina

 
Anonymní  12.08.03 21:49

Ahoj,tak ještě já.Šoupli jsme do galerie pár fotek,tak se jukněte.Bohužel se nám to moc nepovedlo,dostala se tam i fotka co neměla,tak ta sádra je našeho dědy,tak pardon.Ahoj Zizi

 
Jirina
Extra třída :D 13542 příspěvků 13.08.03 20:08

Ahoj Mikisko a Mischicko a ostatní,

možná mě znáte, jsem Jiřina z deníčku od Jíry - Vrabčáka a jelikož koncem roku čekám druhé mimi, patřím i do party Brusinky.

Mám na vás dotaz: v DM drogeriích prý je nějaká celoroční akce, kde dětem letos narozeným dají balíček v ceně asi 1500 Kč. Tak by mě zajímalo, jestli už si to někdo vyzvedl a co to obsahuje, jestli to nejsou jen kupony na slevy atd. (v DM moc normálně nenakupuju, žádnou blízko nemám), prostě jestli to stojí za to. Já mám termín 12.12., takže do konce roku bych to měla stíhat :o))

Díky za případné odpovědi.
Jiřina

 
Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 13.08.03 21:08

Ahoj, ja o tom cetla a nejsem schopna to poslat. Kopie RL musi byt a měl by to byt balicek v hodnotě 1500 Kč.
Najdu adresu na interentu a pošlu ti to.
 Jarca

 
lenca3
Stálice 55 příspěvků 13.08.03 21:58

Ahoj holčinky,
tak já už tradičně nestíhám, víc jak týden jsem se nedostala, abych napsala. Už taky máme za sebou očkování, nám teda doktorka žádný ošetřený nenabídla a ani ty pařáky ji neodradily od očkování. Naštěstí to Davídek zvládl bez horečky, z toho jsem měla největší strach, akorát celý den proplakal nebo spíš prořval a měl tam velkou modřinu, chudáček můj maličký. Taky ho poštípal malilinkatý mraveneček, vůbec nechápu kde jsme k němu přišli, protože se to stalo doma poránu v kuchyni a vše jsem měla předchozí den převlečený do čistého. Vlezl mu pod bradičku mezi faldíky a pokousal ho jak na krčku, tak i na tělíčku, ještě že jsem si toho brzy všimla a chytla jsem ho tam zmáčklýho pod 2. bradou. Jinak ty pařáky trávíme někdy doma a někdy na koupališti. Já jsem většinou jako dohled nad Luckou akorát v neděli, než jsme šli domů, jsem si poprvé zaplavala. Bylo to skvělý, hned mi bylo líp, ale večer jsem byla utahaná ještě víc než normálně a taky jsem z té chlorované vody oblezla. Ale aspoň něco. Dnes bylo u nás 35 ve stínu ještě v 6 hodin večer, kdy jsme šli ven. Jinak malý spal v ložnici, dokonce 2 hoďky v kuse, to už tady dlouho nebylo. Taky nechávám Davídka na noc jen v body a odkopává se a pak má studený nožky. Už mu začal i trochu sopílek, ale nechci spát se zavřeným oknem, to by jsme asi zkapli, protože přes noc je jediná šance vyvětrat. Máme doma kolem 28 a v kuchyni 29 stupňů. Ale už jsme si asi zvykli, už ze mně tak neteče, jak ze začátku.
Teď budu trošku reagovat na co jsem se chystala už od minulýho deníčku. Lucko, náš Davídek je asi o 2 týdny mladší, ale taky je pěkný lenoch a zvedat hlavičku se mu nechce. Myslím že jsem udělala i já chybu, když jsem ho moc nedávala na bříško, protože po chvilce se rozčílí a začne řvát. Ale jak psala Kateřina, na předloktí jsem ho nosívala, ale teď už je docela těžký. Když tak Káťo můžeš ještě nějaký rady přidat, pokud to půjde, docela mě to zajímá.
Zizi, já taky uspávám na rukách hlavně večer, přes den je buď v kočárku a to máme i po Lucince jeden u mamky dole a nebo usne pod plínkou v postýlce, ale musí fungovat servis v podávání dudlíku. Ty večery jsou skoro pořád stejný, jen v sobotu udělal vyjímku a spal už po deváté hodině, ale jinak stále bojujem minimálně do jedenácti večer. V těch pařákoch to byl docela záběr, už jsem byla z toho strašně unavená a přes den moc spát nemůžu, musím se věnovat ještě Lucince. Zizi, užijte si tu dovolenou, přeji vám hezký počasí, ale žádný extrémy. Mohla by jsi napsat přesně z kama jsi? Já jsem jezdila celou ekonomku na brigády dolů do Kobylí a trošku jsme to okolí tam projezdili a taky Břeclavsko je mi dost blízké. Zrovna nedávno jsem si na to vzpoměla, že bych se tam docela ráda znovu podívala a zavzpomínala.
Mishicko, taky ti závidím tu váhu, já hubnu tak půl kila za čtrnáct dní a ještě pořád mám +7 a 10 kg do mojí ideální váhy. A to si myslím, že se docela nalítám, zvlášť když vařím napůl u mamky dole a napůl u mne nahoře. To kvůli troubě, abych ještě si nahoře nepřitápěla. Znovu jsem se srdečně zasmála, jak jsi vzpoměla to kojení v parku. Jen doufám, že Barča bude v pořádku. Ještě mi jedna doktorka - homeopatka radila, jak mačkat bříško, když se nemůžou mimča vyprdíkovat a vykakat. Začně se u levé nožky dole nahoru po bříšku do tvaru čtverce - po obvodu bříška a skončí zase u levého stehýnka. Dvěma prsty, jen jedno kolečko, pěkně pomalu místo vedle místečka a myslím že Davídkovi to občas pomůže.
Ještě Mikysko s tím spaním, znám to moc dobře, naše Lucka do 4 let se budila 10-15× za noc a to nekecám a ten čtvrtý rok už jsem chodila do práce. Už mi to pak splývalo jedna noc s druhou, že už mi vše přišlo jako jeden den. Ale přežila jsem to a řekla bych že tak poslední rok teprve spí bez probouzení. Tak neboj, určitě nebude Filípek takový extrém.
Já Davídkovi říkám nejčastěji ještě škrančáčku nebo rarášku, protože přes den se snaží dovolat škrančením. Nejsrandovnější je jak začne hrát nešťastníčka, když chce abych ho vzala.Otočí pusinku naopak a začne tak srandovně natahovat, až nás to všechny rozesměje. Ale nesmí to trvat dlouho jinak spustí pěkný křik. Tak to by mohlo zase stačit. Ještě dolouskám ty dnešní komentáře a asi půjdu spinkat. Taky bych měla žehlit, už se mi asi překlopí houpák, ale nejlíp se mi žehlí v noci, když je chladněji a Davča neřve, tak od půlnoci. Jen mě pak bolí hlava z nevyspání.
Tak se držte, mějte se krásně a pište, když já jsem taková ostuda. Aspoň mám co číst, ale i tak mi to trvá, než se k tomu dostanu.
Papa Lenka + Davídek, zítra 12.t.
P.S. Chtěla jsem napsat hurá, začalo pršet, ale než jsem to stihla, tak zase přestalo. Lucinka si koupila masožravou rostlinku a má mít dešťovou vodu, tak nevím kdy se jí dočkáme.

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 14.08.03 12:19

Ahojky holčičky,
teda, fuj fuj fuj fuj fuj fuj fuj a ještě jednou fuj vedro hnusný!!!!!!!!!! Tak abychom přežili a mohli i někam ven, tak jsme zase pořídili auto, tentokrát s klimatizací. To se ta Barča má, když se narodila, tak taťka pořídil pořádný autíčko, aby se měla v čem pohodlně vozit a po čtyřech měsících už má naše holčička nový vozítko, hihi, teda ta se má jak princezna. Ale je to teda žúžo, nepřeháníme to, aby jsme něměli šok z teplotních rozdílů, ale už můžeme v pohodě dojet kamkoli, aniž by se Bára totálně zapekla v autosedačce. A jak tam krásně spinká. Teď začala konečně taky koukat ven a už se v autosedačce tak nenudí, takže i když zrovna nespí, tak neječí, ale čučí.
Byly jsme ráno u doktorky s těma našema hovínkama a protože naše tam nebyla, tak jsme byly u doktorky co má zaskakuje. A ta mrkla do plíny a hned řekla, že takováhle stolice fakt není normální (no hurá, konečně taky někdo chtěl vidět plínu) a udělala výtěr ze zadečku. Asi to vypadá na nějakou alergii, nejvíc je prý těch na kravské mléko, tak teď nepiju mléko ani nením nic z mléka. Půjdeme na testy na alergii, ale to už budeme řešit s novou paní doktorkou, kterou nám dohodila moje teta. Dneska jsem s tou novou doktorkou telefonovala a zdá se být opravdu dobrá, hned jsme se domluvili, že v pondělí nechám Báru naočkovat druhou dávkou čtyřkombinace a pak rovnou u naší doktorky sbalím papíry a „přestěhujeme“ se k téhle nové. Tak jsem zvědavá, co bude, prý je ale tahle paní doktorka velmi pečlivá a navíc mi byla i velmi sympatická po telefonu. Takže doufám, že se to Barčino trápení konečně snad chýlí ke konci a zjistíme, co že jí to v bříšku vlastně dělá neplechu. Včera zas měla ámok, chudinka moje, nemohla se vykakat a pak z ní vylezl zase ten sliz. Ach jo, už aby to měla za sebou a mohla se konečně radovat celý den. Dělá nám radost holčina, začala na bříšku zvedat zadeček do vzduchu, má napnutý nožičky a tak je vždycky zapíchlá do postele jak skoba - nosem a špičkama nohou. Snaží se asi někam dostat, ale zatím takhle popoleze jen kousek a ještě asi jinam, než by chtěla. Hlavně když se dopraví k něčemu, co může vcucnout do pusiny a pořádně ožužlat a oslintat, to je její nejoblíbenější zábava. Taky se na bříšku točí dokolečka, to už jí teda jde docela snadno, jen ještě z toho bříška zpátky na záda to nejde, to pořád volá mámu, aby jí vysvobodila. Taky se řechtá čím dál víc a častěji a hezky nahlas. Nejlepší je to pořád, když s ní máma tancuje, nebo cvičí.

Zizi taky přeju hezkou dovolenou, snad se neupečete a hlavně ať už Vás nehody a nemoci obejdou co největším obloukem :-)

Kateřino, na chirurgii jsme byli, ale naštěstí má Bára zadeček bez trhlinek, ale díky za zkušenost.

Ještě se holky vrátím k tomu mému hubnutí. Je to tak, že se vlastně vůbec nijak nesnažím hubnout, prostě to jde samo. Ne, že bych držela nějakou dietu, nebo to přeháněla s cvičením, ale pravda je, že se narozdíl od předchozích let prostě nepřežírám. Za prvý nemůžu jíst jen tak něco, kvůli tomu Bářinýmu bříšku a pak bych to stejně asi nestíhala. Takže radu jak na to, asi nemám.

Byla jsem včera taky na kontrole na gyndě, protože mě nějak bolí břicho a představte si, co se zase stalo. Moje doktorka tam nebyla, tak jsem šla k jinému doktorovi, ten mě prohlédl a vyšetřil UZV. Vypadá to, že se moje vaječníky urputně snaží pracovat, ale jak kojim, tak hormony to zase brzdí a nějak se mi to tam pere. A tak kouknul doktor do mé karty a ptá se, jestli beru ten Exluton. Tak jsem mu řekla, že mi doktorka Ex. sice napsala, ale že ho prý mám brát až od prvního dne menstruace, tak čekám, kdy to přijde. Ten na mě vytřeštil oči a jestli prý jsem si to nespletla, jestli mi to tak doktorka opravdu řekla. No nejsem blbá, navíc mi to ani nechtěla napsat, prý až to přijde, tak si mám přijí, že mi to teprve napíše - ale nakonec jsem jí přemluvila, že si to doma schovám a začnu to teda brát až přijde MS. No, tak jsem teda fakt byla na mrtvici, protože to teda mám brát hned, jednak abych předešla otěhotnění a taky by mi to mělo urovnat to bolení a zklidnit ty vaječníky. Tak jsem naštvaná, přišlo mi to totiž taky divný, že jste psaly, že už to berete, ale nějak jsem tomu nevěnovala pozornost. Takže další blbá zkušenost s doktory, už k téhle dámě teda nepůjdu. Nějak na to holt mám „štěstí“.

Lenko, my máme doma taky vedro a nejhorší je to na balkóně, ten je tak vysmahlej, že ani v noci tam teplota neklesne pod 25 stupňů, takže vyvětrat přes něj se nedá. Ale taky mi přijde, že už jsme se trochu tomu horku přizpůsobili.
S tím pozdním usínáním je to u nás taky, když náhodou Barča odpadne ve 22h. tak slavíme. Zase se ale ráno vyspíme, protože když usne kolem půlnoci, tak spí většinou až do poledne. Takže na nevyspání si stěžovat nemůžu, ale stejně jsem utahaná, protože přes den spí Barča párkrát tak půl až třičtvrtě hodiny. To si stihnu tak akorát skočit na záchod a něco shltnout.

Ještě k tomu nazývání miminek: Tak já teda Báře říkám nejčastěji samozřejmě Báro, Barunko, Barčo, Barborko, pak taky píďalko, žížalko, žížo, pupíčku, pusinko, broučku, beruško, bobečku, prdíčku, princezničko, ušáčku, myšičko, mazlíčku, ale taky někdy praštěnko, prdloušku a blbýsku :-) No a taky ještě tisíci dalších názvů pro ní mám, ale to se nedá všechno vypsat.

TAk já jdu okouknout toho našeho spáče, dneska je trochu přetržená, páč jsme ráno museli k té doktorce, tak uvidíme, kdy usne večer - v noci.

Zatím pa, jo ještě taky jedem odpoledne na druhou kontrolu kyčlí, tak držte palce, ať to máme zase v cajku.

Mishicka + Bára 18t.

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 14.08.03 12:21

Ahojky Jiřino,
taky o téhle akci vím, a taky do DM normálně nechodím. TAky netuším, co ten balíček obsahuje a tak se připojuju k Tvému dotazu - holky, jestli už to někdo máme, dejte vědet, co to obsahuje, jestli to stojí za tu práci a prozrazování osobních dat (ten rodnej list se mi moc posílat nechce).
Pa posílám pusu bříšku a pohlazení Vrabčákovi.
Mishicka

 
veraK1
Povídálka 26 příspěvků 14.08.03 19:26

Ahoj Jiřino,
předem ti musím říct, že mám moc ráda tvůj deníček, vždycky se na něj moc těším.

K tý DM je to takhle / u nás v deníčku o tom první napsala Mikiska, když to začínalo/ - pošleš kopii rodnýho listu ? pak ti přijde taková ?šeková knížečka?- podle mě jsou nejhodnotnější kupóny: sleva 70Kč na tekutou Lovelu, 100Kč pokud koupíš dvě velká balení Pampersek / teď je měli ještě ve slevě za 345, takže mi jedno balení vyšlo na 295, což je dobrý/
Taky je sleva na Fixiesky, už nevím kolik. Pak jsou tam drobné slevy na kaše 1×7Kč na Hami, 2× 8 Kč Sunarka a tak dál. Jsou tam i věci zadarmo:houbička na mytí za 16,90, dudlík na lahvičku Nuk v1 za 34,90, náhradní náplň zásypu Aviril za 15,90, nápoj Frutek za 10,90, čaj Teekane za 34,90.
Myslím, že aspoň u těch plenek se to vyplatí.

Věra

 
veraK1
Povídálka 26 příspěvků 14.08.03 19:27

Ahoj holky,

s tou stolicí jste mě teda postrašily. Nám se asi taky dvakrát stalo, že jsme měly v kakání takový jako krvavý nitky. Chtěla jsem s tím jít k doktorce, ale pak to samo zmizelo. Ale u nás to alergie na kravský mlíko asi nebylo, protože ho pořád piju tak litr denně a zatím jsem v plínce nic nepozorovala. Rourkou to taky mohlo být, ale asi tak 3týdny už ji vůbec nepoužíváme. Ivísek prdí a kadí jak o závod. Jsem docela zvědavá co ti Mishicko doktoři dál řeknou.

Dneska jsme byly na dalším očkování. Aktuální míry - rovných 7kg a 66cm / od 3m prohlídky + 900g a 5 cm/. Ivanka odpoledne spala jen necelou hoďku, tak teď usnula v 6h.Minule jsme měly v noci teplotu, tak snad ted to bude lepší. To zas bude něco, myslím měření teploty. Máme sice teploměr rychloběžku, ale moc mi to s ní nejde. Malá se při tom minimálně dvakrát pokaká a jakmile se trochu pohne a teploměr malinko vyjede, tak teplota klesne. Tak to teď řeším tak, že si malou po:,–(ím na klín a dám ji digitální teploměr do podpaží. Zvědavě na něj kouká a moc se nekroutí, taky to jde dost rychle. Máme taky teploměr v dudlíku, ale Ivance moc nejede, furt ho plive a dle doktorky je dost nespolehlivý.

Taky se malý objevila na očním bělmu krvavá tečka. Ukázala jsem to doktorce, prý je to od brečení nebo se tam trefila prstem, stratí se to jako modřina za několik dní Vypadá to úděsně, pořád jí pozoruju, jestli si na očíčko nesahá, že jí to třeba bolí.

Když jsem si postěžovala, že Ivísek skoro vůbec přes den nespí, byla jsem ujištěna, že to bude asi tím vedrem. Já jsem ale dost na prášky, když dopoledne uspáváme tak to vypadá asi takhle
1. postýlka 2. na boku ve velké posteli 3. v náručí 4. autosedačka 5. opět na boku tentokrát v postýlce ? trvá to všechno i přes hodinu. Je na ní vidět, že chce strašně moc spát. Dneska jsem to nevydržela a nechala jí ubrečet. Po deseti / pro mě dlouhých minutách/ usnula. Jak to děláte přes den vy? Ťukám na všechno, že spí aspoň v noci ? od 18:30 do 2h na kojení a pak do 6h. No nemůžu to mít zase tak jednoduchý, že jo?

Ivance říkáme Ivísek, Pupíček, Bimbo a paní Důležitá / protože když jí chová tatínek, tak kouká fakt moc důležitě/

Zatím papa
vera a Ivanka 19t

 
Anonymní  15.08.03 08:06

Ahoj!
Dneska tu leje,tak nevím jak to všechno naházíme do auta.Musím to vypnout,je bouřka.Tak se mějte,já jedu.
Pro Lenču-Jsem z Hustopečí.
Ahoj Zizi

 
Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 15.08.03 08:44

Ahoj holčiny,
U nás konečně taky zapršelo, ted už po dva dny tak je o trocha líp, i když ted už to sluníčko zase svítí. No uvidíme jak bude.

Dneska jdeme na ultrazvuk s nožičkami na kontrolu tak snad to bude ok, hlavně jsem zvědavá jestli jí bude koukat na kolínka protože nám na ten papír napsali kolena. Tak nevim, řikala jsem totiž tomu doktorovi, že Kačence lupe v kolenou a on mi na to řekl že jemu taky, ha ha.No má odpověď byla že kolik je Kačence a kolik jemu- tipla bych mu tak 55 let.

Já se modlí at už se ochladí, jdeme v uterý do poradny a já už chci okočkovat, at dáme ty náušničky dokut si na ty ouška tak nešahá. Máte už všichni naušničky u holčiček???

Věro mě Kačenka přes den spinká docela v pohodě, jen asi ted tak 4 dny si u toho usínání trocha nadává, protože taky nemůže zabrat, ale stojím u ní a funguju jak už tady někdo psal jako servis v podávání dudlíka, občas jí dám cucnout čajíka a usne. Jak jsem psala je to od toho příkrmu, ted spí přes den i v postýlce a to před tím ani náhodou.Už ani kočárem nemusím drncat když spí venku na zahradě. Už máme i režim takže vím kdy se jí chce spinkat a hlavně je to na ní poznat, hodí hlavičku na stranu ručičky nahoru a to je znamení. Večer mi usíná taky sama.Vyzkoušela jsem tu plínu jak jste tady psaly, ale nedávám ji na obličej ale jen na bok tvářičky a ona si do toho boří obličej, takže má dvě plínky, z každý strany jednu a usne. Někdy trocha pomůžu že jí uhoupnu na ruce ale pak stejně usně v postýlce.jen když nemůže zabrat, ale řekla bych že už jí máme naučenou tak většinou usínáme bez problému.
Usíná mi pravidelně okolo 20 hod a spí do 5 až 5,30. Pak ještě do 7-8.

Pěkně už píská a vejská, už je pěkně slyšet. Všechno cpe do pusy asi jako všichni vaši mimísci. Je už sní prostě větší legrace. Jo a když jí cvičím s nožičkami tak se u toho pěkně řechtá nahlas.Ještě se jí líbí když je nahatá, to když jí slíknu tak radostí naskočí. Tak tatka už premýšlí co z ní bude, když se jí prej líbí roztahování nožiček a být nahatá haha.

Na bříško nám to ještě nejde, ale už se tak natočí na bok že chybí jen milimetry jak se říká.

Ještě se musím pochlubit, že už jsme naplánovali druhý mimčo. Když bude vše bez problému a nebudou žádné překážky tak se na vánoce začne. Bude věkový rozdíl tak rok a půl. Chtěla jsem původně dva, ale nějak jsme to posunuli ?.

Tak se mějte krásně a snad i to počasí se už udobří?ale pršet taky nemusí, to taky není na procházky?

Ahoj Jarča a Kačenka 17 t.

 
Anonymní  15.08.03 11:17

Ahoj maminy!
Mishicko, držím moc palce, ať se to s Bářiným bříškem urovná - třeba všechny problémy s prdíkama a bolením bříška byly způsobeny opravdu alergií a budete mít konečně klídek… Jinak obdivuji, jak máte strašně šikovnou holčičku - jak se už pokouší lézt… Naše Míša se ještě ani nepřetočila…no ale na neurologii nám říkali, že jí máme nechat ať si jde svým tempem, tak se pokouším nepanikařit…
Lenko, ještě nám taky ukazovali, že máme Míše nastavit ručičky před sebe jakoby do trojúhelníku, aby se hezky opírala o předloktí a tu polohu si zapamatovala…a chvilku je tam držet… no a jestli máte doma ten gymnastický míč - tak to je taky docela dobrý - položit tam mimčo na bříško - kleknout si před něj a držet ho v podpaží a kolébat - je to zase něco nového a třeba ho to zaujme a zvedne hlavičku…
V neděli jedeme na týden na chalupu - tak se mějte všichni moc hezky a hlavně ať už se nevrátí ty příšerný pařáky
Ahoj Kateřina a Míša - zítra 21.týdnů

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama