Mikiska a Filípek - 27. týden

Rodičovství
  • emimino
  • 21.09.03

Ahoj všichni, Tak se po odmlce zase hlásíme. Filípek oslavil svůj první půlrok života a já mám pocit, že to začalo nějak strašně rychle utíkat.

Filípek dělá hrozně velké pokroky, je vidět skoro každý den. Je to pěkný smíšek, neustále se na všechny směje, prostě veselá kopa asi po mamince :o). Teď má období, kdy většinu času odmítá ležet chce sedět a sedět, jenže ještě to tak úplně neumí vydrží sedět sám bez opory, když ho dobře po:,–(ím několik vteřin, no někdy to vydrží i minutku a pak zbuchne. Když ho postavím vypadá jako kdyby se chtěl rozběhnout. Z kočárku musí vidět jinak ječí jako tur. Naštěstí máme to lůžko polohovací takže pěkně polosedí a čučí na všechny ty zajímavý věcičky co jsou kolem. Začíná si už budovat osobnost no už to není miminko, které si neumí nic pro:,–(it. Když něco chce dá to dost silně najevo. Akorát jsme byli na návštěvě u 4 měsíční holčičky a ta když plakala to byl takový hlásek jemný a náš Filip když zařve to úplně rve uši. Nechali jsme je v lehátkách naproti sobě, že si jako budou povídat tak se pěkně navzájem prohlíželi a Filip se asi chtěl před malou vytáhnout a začal vřískat nevím jestli to bylo na ni nebo na nás, ale Klárka se rozplakala prostě ji syčák vylekal.

Máme trochu problémy s usínáním asi jsem si Filípka rozmazlila. Odmítá sám usnout v postýlce nejraděj by usínal v náručí a to ještě vyžaduje chození po bytě jak si sednu začne řvát jako tur. Tak jsem si tady na emiminu nastudovala jak naučit mimíska samo usínat a začala jsem to praktikovat docela teda úspěšně. Každý večer po koupání šup do postýlky, pohádka, nebo písnička, pusinka a dobrou noc. Radily tam, že máme nechat mimčo vyřvat nejdříve 5 min. pak 10 min. pak 20 min. atd. Byl to děs málem jsem to nevydržela 1. Den ječel 25 min. bez přestávky až z toho byl chudinka celej opocenej a červenej. 2. Den usnul po 15 min. a teď ječí tak 5 minut ani ne a usne. Teda musím za ním alespoň jednou zase přijít a pěkně ho uklidnit, pohladit a opusinkovat a on většinou hned usne takže tak 5 minutový vyřvávání každý večer máme, snad to někdy zmizí. Přes den je to horší nejlepší je asi když jsme venku a on se prospí v kočárku to je bez problémů. Celkově spí Filípek docela málo. Přes den toho už moc nenaspí tak dopoledne spinká tak půl hodinky maximálně hodinu a po obědě je to totéž potom usne někdy odpoledne a někdy ne. To by mi nevadilo, ale horší je to v noci pořád se budí po těch 3 ? 4 hod. a občas se tak kolem 2 nebo 3 hod. vzbudí a chce si hrát to je nejhorší. Ale co se dá dělat je to prostě nespavec asi mu to takhle stačí.

Teďka jdeme v pondělí k doktorce tak jsem zvědavá kolik váží a měří. Už se s ní chci domluvit a začít přikrmovat a postupně přecházet na tuhou stravu mám pocit, že už by Filípek chtěl papat i něco jiného, i když snad to nebude jako s tím umělým mlíkem. Pokaždý když jím tak na mě tak kouká a vypadá jako kdyby si taky dal. Tak jsem mu tuhle dala do ruky starší rohlík na okusování ten měl radost a půl hodiny jsem o něm nevěděla výborná hračka. Samozřejmě jsem ho sledovala, protože jsem se bála aby si kus neuloupl a nezačal se dusit, ale jak to byl starší rohlík tak ho jenom ožužlal. Moc se těším až se začne učit papat, když mu dám něco ochutnat tak u toho dělá takový ksichtíky, že to není ani možný. Připadá mu to děsně legrační nejdřív se šklebí a pak se začne smát čert ví proč mu to připadá směšný.

Taky jdeme poprvé cvičit tak vám povím jaký to bylo strašně se těším. No máme toho moc jsme samá návštěva a tak. Filípek je tak spokojený když se něco děje jakmile jsme doma tak to je nuda to ne. Teď miluje hrací hračky a taky hračky do vody máme několik lodí a parníků a taky kačenky a představte si, že jsem nachytala manžílka jak si jezdí ve vaně s lodičkama tak už vím, proč toho koupil tolik hihihi. Ty chlapy jsou vážně pořád děti.

Ještě něco k tomu srazíku počítám s tím čtvrtkem, že se teda uvidíme. Ještě teda napište v kolik by se vám to hodilo a bude tak papa pozdravujte svoje mimísky.

Mikiska a Filípek

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Anonymní  21.09.03 15:39

Ahoj Mikisko,

to je fajn, že už jsi se ozvala. Jelikož je Filípek starší asi o 2 týdny, tak vždy netrpělivě čekám, co napíšeš. Skoro pokaždý se stejný problémy nebo radosti u nás taky objeví.

Teď momentálně bojujeme s nočním buzením. Dříve Ivanka spala od 19h a probudila se až tak kolem 3h na jídlo. Nějak si to ale rozmyslela a budí se pro jistotu kolem 12h. Jak jsem začala kojit víc v noci, tak mám víc mlíka, což je dobře. V minulých dnech jsem měla pocit, že se mlíko ztrácí, na odpolední krmení jsem musela nabídnou oba prsy a stejně se mi zdálo, že Ivanka pláče hladem.

Řekla jsem to doktorce. Chtěla jsem, aby mi řekla, jaký mlíko mám když tak použít na dokrmení. Ona mě ale dost překvapila, že prý jí nebudeme dávat umělé mlíko, mám začít dávat příkrmy. Stejně už nám bude za chvíli 6m. Tak jsme druhý den uvařila mrkev. No jo, my jsme sice s doktorkou něco vymyslely, ale zapomněly jsme to probrat s Ivankou. Zá:,–(ně do ní nic nedostanu. Drží pevně dásničky a vystrkuje jazyk. Hrozně se u toho šklebí.
Dnes, asi po týdnu marných pokusů, do ní tatínek vpravil aspoň něco. Vyzkoušela jsem i jídlo ve skleničce, se stejným výsledkem. Teda něco před tím sníst taky musela, protože se změnilo kakání ? teď je to taková nutela. Kadíme tak obden.
Někdo radí přisladit to. S tím ještě počkám, až půjdeme za týden k doktorce, uvidíme co nám poradí. Ještě, že se mi začalo dělat to mlíko. Stejně jsem si koupila Nutrilon, aby bylo v zásobě.

S usínáním máme taky problém, ale jen přes den. Je to zajímavý. Během dne je to vždycky s pláčem, ale taky praktikuju chvilku nechat řvát, přijít za minutku, podat dudlík, dát pusinku. Stačí tak 3-8minut. Večer jí dám do postýlky a ani nemukne. Chvíli zpívá a pak usne.
S tím zpíváním je to sranda, asi se ráda poslouchá, protože zpívá dost nahlas, dneska jsme pomálu neslyšeli televizi. Jedna věc nám ještě narušuje usínání ? přetáčení na bříško. Vždycky se říkám, tam je nějakej klid a jdu se podívat. Ivanka je na bříšku a hraje si s dudlíčkem, nebo leží na zádech a přetahuje si přes hlavu mantinel. Divím se, jak se do některých poloh vůbec dostane.

Ivanka se umí i převrátit zpět na záda. Zvedne ruku, jako když se hlásí a přepadne na druhou stranu, někdy jsou to hlavou šlupky o zem.

Zoubky zatím žádný.

Vera a Ivanka 25t

 
Anonymní  21.09.03 17:52

Ahoj,
hlásíme se s dvojčaty. Máme toho docela hodně, tak jen stručně. Dětem je 19 týdnů (ve středu 20). Při pátečním vážení má Ted 6070 g a Anka 5 350g. Ted přibývá rychleji, tak se rozdíl mezi nimi zvětšuje. Tedýsek tak dosáhl dvojnásobku porodní váhy ve 4,5 měsívi, Aničce chybí 400g.
V pátek byly děti poprvé na očkování. Oba pak měli dva dny trochu teplotu (38,3 stupně bez odečtení - to bylo maximum), byly takové chovacím ale jinak to šlo¨. Příjemně mě překvapily tím, že spaly hezky a neplakaly příliš - ani při tom, ani pak.

Teď jsme docela dost cestovali a projevuje se to hlavně na Aničce - přestala dělat to, co už uměla a chvilku jí trvalo, než začala zase „pracovat“ - ovšem na něčem úplně jiném. Před tím se otáčela na bok a učila se otáčet na bříško. Teď se sice na bok otočí v pohodě, ale dál jí to nebere a vrhla se na ručičky, které umí úplně fantasticky používat. To tam je nejisté plácání, už si normálně bere věci do rukou s strká do pusy. Jen doufám, že se vrátí k tomu otáčení.

Tedýsek je velký šikulka, otáčí se sám už dlouho a to zpětně podporuje lepší a lepší zvedání hlavy a trupu. Taky se docela rozpovídal.

Tak, musím končit, ještě se ozvu.

Ethel, Ted a Anka (20. týden)

 
Anonymní  21.09.03 17:56

Ahoj,
ještě k tomu srazu - mě se to tenhle čtvrtek hodí. V kolik?
Ethel, Ted a Anka

 
Anonymní  21.09.03 19:28

Ahojky mimísci a maminy,

tak se zase po dlouhé době ozývám. Byly jsme s Eliškou v Praze u babi, takže jsem neměla 14 dní přístup na internet. Teď jsem vše zhlédla a musím uznat,že z malých mimísků se stávají pěkní lumpíci a mazaní to členové rodiny:-)). I my s Eliškou začínáme na prahu pátého měsíce mít problémy se spinkáním. Copak přes den, to nespala už ani ve čtvrtém měsíci. Tak 20 až 30 minut ji stačilo a byla zase jak králíčëk v reklame na baterky Duracel.jen ten bubínek chybí:-)) V noci se nám taky začala budit dřív než bylo zvykem. A jak Mishicko jsi psala, tak já taky musím kojit už jen vleže. Eliška se mrcasí na všechny strany, prohybá se do luku, kouká na mě, někdy se i směje a u toho všeho sosá. Takže je to asi stejné jako u tebe s Barčou. Jo a prdíci se opravdu zlepšily, ale teď zase prďákuje skoro pořád a já se jen divím, kolik toho má chudinka v tom malinkatém tělíčku. Jo a ještě jsem se chtěla zepta, zda je normální, že stále kakáme skoro po každém kojení, takže tak 4× a někdy i vícekrát denně?
Jinak jsme také měly očkování až ve 4,měsíci,jelikož nebylo zahojené očkování z porodnice. Jelikož jsem nechtěla, aby měla teploty a byla mrzutá, rozhodla jsem se investovat do toho chráněného očkování. opravdu to bylo OK. Eliška plakala jen, když ji paní doktorka píchla, ale z ordinace jsme odcházely bez breku. Až večer trochu plakala, to ji asi bolely nožičky.
Eliška si nejvíce povída, když leží na bříšku.Také zpívá, když jí někdo zpíva a když začne zpívat taťka, tak má pusu od ucha k uchu.
Ráda bych na sraz dorazila, ale tento týden se mi to nehodím. Tak snad příště to vyjde. jsem taky moc zvědavá na Vás všechny. jo a ty Mishicko bydlíš na Proseku?, já bydlela a jezdím za našima do Bohnic, na konečnou 177.tak bychom se třeba mohly někdy taky vidět. Přeci jen nás spojovala sága ámokových dnů plných prdíků a nepapání:-))snad je to už za náma. Tak dej když¨tak vědět.

Tak se zatím mějte krásně

pa pa Miki a Eliška (19t)

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 22.09.03 11:20

Ahoj holky,
tak k tomu srazíku. Čekám, kdy se ozve Eržika, psala, že budou v Praze a hodilo by se jí to tak ve 14,00-15,00h. Tak navrhuju sraz ve 14,00h u toho letenskýho zámečku. Strašně dlouho jsem tam nebyla, tak ani nevím, kde se tam konkrétně můžeme najít. Mikisko, ty tam chodíš asi nejčastěji, můžeš stanovit nějaký orientační bod? Mě s Barčou snad poznáte, fotky i s kočárem jsou v galerii. Mikisko, posílám Ti svůj mobil, pokud budeš chtít, pošli mi svůj, kdybych Vás tam nemohla najít, ať se svoláme. Kromě Eržiky jsem zaznamenala, že dorazí Mikiska a Ethel. Holky ještě někdo se připojte. Doufám, že nebude pršet. Další srazík samozřejmě naplánujeme, třeba na nějaký ten víkend, ať se sejdem i s dalšími, kterým to tentokrát nevyjde.
Tak pa
Mishicka

 
Anonymní  22.09.03 13:18

Ahoj,
já tam budu schopná být nejdřív v 15.00. Taky by mi pomohl nějaký orientační bod.
Ethel, Ted a Anka

 
Erzika
Kecalka 248 příspěvků 22.09.03 16:10

Ahoj Holky!!!!!

Průůůůůůšvih, jsem absolutně hrozná, ale já na ten čtvrteční sraz nemůžu přijít, něco navrhnu a nakonec sama nemůžu. Tak strašně se omlouvám a jak mně to mrzí, to se nedá ani napsat, už jsem se na vás moc těšila, jenže mně nenapadlo, že má Borek jiné plány, a když jsem mu to o víkendu řekla, tak on už měl naplánovanýho něco jinýho, co se nedá odložit. Hned z Motola musíme frčet do Ikei, kde slíbil bráchovi nějakej dárek k 25 nám, který se budou slavit v pátek, pak si musí v nějakejch hudebninách vyzvednout bubny a ještě cosi nakoupit na Černým Mostě v Hornbachu a v půl pátý už má zase v Boleslavi zkoušku, náš srazík se tam už prostě nevejde, no prostě program, že mně z toho klepne a nevím, jestli to všichni ve zdraví přežijem.Já teda asi ne.
Hlavně se omlovám Mishičce, která už to tady organizovala (díky za mobil) a taky Mikisce a Ethel, které mohly přijít, ach jo bůůůůůů.
Ale zase když za to teda ten můj Borek může, tak ho teď přemluvím, aby nás dovezl na ten víkendovej, až bude, tak snad vás přece jenom uvidím. (ikdyž víkendy jsou u nás taky dost průserový - teda aspoň ty dva po sobě , co teď budou, tak Borek hrajou, tak to bych nemohla, jenže potom, to už snad bude chumelit nebo co.)
Takže se ještě jednou omlovám, a jestli se přece jenom uvidíte, tak na mně nevzpomínejte ve zlém, jak já bych chtěla vidět vás a VŠECHNA TA NAŠE KRÁSNÁ MIMINA!!!!!!! Chvála fotogalerii, je to až neskutečné, jak jsou ta naše dítka všechna tak povedená.
Jo, Barunka myslím drží prim, co se délky a množství vlásků týče, páni, jak jí mohly takhle vyrůst od porodu, to je teda paráda…, to Verča je proti ní úplná plešatice…

Kateřino, Míša je jezdí v kočárku úplně stejně jako Verunka, ta když v něm nespí, tak se prostě na zádech tak příšerně nudí a piští tak dlouho, dokud jí prostě neotočím na bříško směrem ven a může koukat a mít přehled.....

Novinky od nás - Ve čtvrtek jsme byly na třetím očkování - bez problémů a naše nové míry - v 5 měsících váží Verunka 5,70 kg, měří 62 cm (hlavička 41cm), takže pěkně přibývá, úplnej buřtík to není, ale faldíky na stehýnkách už taky má.....Dr. ji chválila, že je šikovná, že už umí to, co by měla v půl roce, takže jí udělala půlroční prohlídku už teď a na kontrolu jdeme až za 3!!! měsíce v prosinci, to jí bude už 8 měs. to snad bude už lézt … Není to moc dlouhá pauza?? Taky to tak někdo máte???
Jinak se Verča otáčí (když se jí chce) a hlavně teda ukrutně a téměř pořád pištííííííííííí, takže už nemáme doma koťátko, ale normální myš pišťavou…Tak nevím, jestli je to normální nebo máme jenom my takovýho mimoně, holky piští vaše děti taky, jestli jo, napište mi to, ať jsem klidná, že v tom nejsme samy. Piští teda, když je unavená, vzteká se, něco jí nejde a někdy jí podezřívám, že i jen tak, že jí to prostě baví a sama je překvapená z toho, co ten její hlásek dovede, tak to zkouší znovu a znovu…

Tak vám musím napsat, jak jsem jí přistihla, že si hraje s vlastníma slintama.Byla na dece na bříšku a normálně zírá po okolí, ale tentokrát byla potichu a měla hlavu nasměrovanou dolů, tak jsem se na ní zadívala a ona si dolů poštěla slinty, když dopadla slina na deku, tak jí ručičkou rozmazala a zase nanovu, pustila další , rozpatla a tak dál, no musela jsem se smát, ale když to takhle trvalo už nějak dlouho, tak jsem jí tam dala plínku a to jí rázem přestalo bavit, protože ty slintance nebyly tak dobře vidět na tom bílém.....tak takhle se baví naše sladká holčička…

Tak dneska asi už všechno, chci poslat fotky, ale počítač mi nebere CD, tak někdy příště, ještě jednou se omlovám moc moc moc za ten srazík a nechcete nás třeba někdo navštívit v Boleslavi, ráda vás uvidím, kdybyste třeba měli cestu kolem, tak se musíte určitě zastavit, jo?????

Tak zatím, Verča ještě spí tady v kočárku, tak si jdu ještě prohlídnout ta úžasná mimina.

Eržika a Verunka slintící pištící a momentálně spící, 5 měsíců a něco

 
Erzika
Kecalka 248 příspěvků 22.09.03 16:36

Ahoj holky, ještě já
podařilo se mi poslat 4 fotky Verunky, teda už staršího data, 4měsíční, novější nemám, ale přijde mi, že vypadá pořád stejně..
Tak pa Eržika

Kdy by mohl být ten víkendový srazík???

 
Mikiska
Kecalka 206 příspěvků 22.09.03 20:29

Nazdárek,
tak jsme byli dneska s Filípkem poprvé na cvičení to byla sranda Filípkovi se to straaaašně líbí. Zpíváme písničky recitujeme básničky a blbneme. Nejvíc se mu asi líbí miminka řehtá se na všechny o stošest.
Byli jsme taky u doktorky a vážíme 7710 g a na další prohlídku jdeme až v 8 měsících takže Erži asi je to normální. V pondělí jedeme na Bulovku tak nám držte palce snad se té operaci vyhneme podle mého laického kukuče se kýla stratila tak snad jsem to odhadla dobře.

Srazík holky jestli teda chcete měli bysme se srazit i bez Eržiky, když už jsme to naplánovali. Akorát, že já to stihnu tak 15,30 - 16,00 musíme jet kvůli tomu cvičení někam na Prahu 2. Mohli bysme se sejít přímo u toho Letenského zámečku je tam venkovní restaurace a za ní takový starodávný kolotoč určitě si vzpomenete stojí tam co jsem na světě a pořád vozí dětičky a hraje takovou starodávnou hudbu asi na flašinet. Tak bysme se mohli sejít u něj tam není kde zabloudit ani kam uhnout. Jenom upřesněte tu hodinu kdyžtak bych za vámi dorazila později anebo jestli vám to bude stačit v těch 15,30 ? Já se děsně těším tak určitě napište a Mishicko posílám ti to tel. číslo na mobil a Ethel kdyžtak dej taky na sebe spojení kdyby něco. A co ostatní honem přidejte se !!!!!!!!!!! Už se o tom bavíme snad půl roku ne ?
Tak zatím papa zítra už se domluvíme na pevno
Mikiska a Filípek

 
Mikiska
Kecalka 206 příspěvků 22.09.03 20:45

To jsem zase já tak jsem zkoukla fotečky máme všichni fakt ty nejkrásnější miminka ty se nám všem pěkně povedla.
Mikiska

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 23.09.03 23:47

Ahojky holky,
tak zas nějak nestíhám, jako obvykle. Koukám, že taky moc nepíšete, že byste měly doma taky divochy a divošky? :-)))
K tomu srazíku. Mikisko já to klidně na těch 15,30h beru. Co ty Ethel? A co někdo další, přidáte se? Jen doufám, že nebude pršet, to bychom to asi zrušily, že? Mikisko mobil mám, takže si kdyžtak napíšem, Ethel pošlu Ti mobil na mě, ať jsi taky ve spojení, kdyby bylo potřeba. Tak se těším.
Pa Mishicka + Bára 23t.

PS: zítra snad budu mít přes den trochu času a konečně něco napíšu, vstáváme v 6,30 a razíme na kalmetizaci, tak musim rychle padnout do postele a zavřít víka …

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 23.09.03 23:49

Jé, ještě já.
Ethel tak mobil na sebe Ti nepošlu, ty asi nejsi zaregistrovaná, že? Nechci ho tady psát veřejně, tak jestli můžeš a chceš, tak mi pošli soukromou zprávou svůj a já Ti pošlu SMS.
Mishicka

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 23.09.03 23:52

Tak a do třetice já,
vím, jsem děsná, takhle ukecaná je většinou Eržika, hihi :-)))))))))))) Na ten srazík se fakt těším, akorát si připadám, jak kdyby to bylo rande na slepo a to já nikdy neměla :-) Možná za námi dorazí manžílek s foťákem, to by byly i fotečky sem do galerie. Já si radši foťák neberu, protože známe své lidi, zas bych ho někde mohla zapomenout a to by mě asi klepla (nebo teda spíš manžel by mě klepl a to nejen jednou :-). Tak teď už fakt jdu spát.
Dobrou noc.
Mishicka

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 24.09.03 12:52

Ahoj holky,
tak jsme ráno byly na tý kalmetizaci, byly jsme tam samy a tak to šlo rychle. Jen vystrčit ramínko a bylo to. Je to v pořádku, další kontrola prý až ve škole :-) Jen Barča měla svůj záchvat. Jen jsme tam vlezly, začala brečet, jak se paní doktorka přiblížila, tak spustila svůj největší řev a přestala, až když jsme vyjely z baráku. I z vedlejší ordinace se přišli podívat, co se to děje. Tak už si ty doktory pamatuje, to si teda ještě užijem :-))))

Liliano, už jsem taky uvažovala, že bych mohla Barče zkusit nějakej culík, ale ještě žádný gumičky nemám. Asi to zkusim, uvidím, jak se na to bude tvářit, zatím si na hlavu moc sahat nedá. Přidávám do fotoalba další fotečku, jednu kudrnatou po koupání a druhou neučesanou po ránu. Určitě ulov nějaké další fotečky Deborky, ať je tady aspoň virtuálně s námi a pozdravuj Judy, už se těším, až bude psát, i když Deborka by určitě byla radši, kdyby byla máma doma, že? No jo, někdy to holt jinak nejde.

Zizi, co ta rýma? Už jste na tom lépe? Koukala jsem na Vaše fotečky a kromě nádhernýho Tomíka máte taky pěkný exteriéry. To jste tam někde v botanické zahradě, nebo máte tak hezkou zahradu vlastní?

Káťo, a co u vás? Už jste taky vykurýrovaný? Já si vzpomínám, jak měla Barča tu příšernou rýmu z porodnice a jak chudinka nemohla ani dýchat u pití a to odsávání taky nic moc. Tenkrát jsme jí ještě jakžtakž přeprali, ale dneska už by to asi byl větší boj. K tý kašičce si myslim, že jí Kubík možná ze začátku moc nedá, spíš se to nejdřív bude učit. Takže asi klidně bych mu jí dala večer a pak klidně ještě normálně nakojit. V noci lžičkou nevím, to se mi moc nezdá. Já zkusila Barče tuhle dát rýžovou kaši a byla z toho náramná legrace. Moc jí bavilo ožírat lžičku a pak samozřejmě jako chytré miminko objevila, že se to dá skvěle vyprsknout a bylo po jídle. Takže celkem sbaštila asi 4 lžičky a pak už jen prskala a ohromně se tím bavila. A ještě asi za hodinu to vyblinkala. Asi jí to nějak nesedlo. Tak to radši zkoušej jindy, než v noci, je to pro míma velká změna, tak ať si jí užijou :-) Jinak teda Kubík má o kilo víc, než Barča a i ta se teda dost pronese, tak doufám, že už se nechce tak často nosit, to by z Tebe byl za chvíli Rambo :-))) Jo a na těch fotečkách je Kubík pěkně vychechtanej, to bude pěknej raubíř, jak píšeš je mu to vidět na očích :-)

Vero, to jsem ráda, že jsi se zas ozvala, nějak nám to tu prořídlo. Taky jsem zvědavá, jak bude Barča baštit mrkvičku, zkusím domácí a i ty skleničky už jsem nakoupila. No snad to bude baštit a né jen prskat. To jsem ráda, že jsi popsala, jak se Ivanka přetáčí ze zádíček. Barča pořád nic, né že bych jí popoháněla, ale ona na bříšku šíleně ječí a pořád jí musíme přetáčet, tak už by se to taky mohla naučit, lenoška jedna. Tak jsem podle Tvého popisu předevčírem a včera zkoušela Barču přetáčet, aby si na to zvykla a naučila se to a představ si, že večer se najednou takhle otočila sama!!!!!! Bylo to jen jednou, ale povedlo se. Sama z toho byla vykulená. Tak jí budu točit dál, ať si ten pohyb zafixuje a už jí budu muset přichystat ležení na zemi, aby mi z letiště nezbuchla. Nemáme doma koberce a tak přemýšlím, co jí na tu zem dát. Myslela jsem deku, ale ta by se jí shrnovala a nemohla by lézt. Tak třeba nějaký menší koberec? Nebo takové ty měkké gumové kostky jako puzzle? Viděla jsem to prodávat kolem 200 za m2, to se mi zdá dost. Ale zas je to měkký, dá se to umýt a hřeje to. Jak to řešíte vy? Nebo máte všichni doma koberce? Hm, a to usínání ani nebudu komentovat, někdy mě mrzí, že Barča nechtěla dudlík, protože takhle usíná jen u prsa a co bude až přestanu kojit, to si neumím představit. Zkoušela jsem jí nechat vyřvat, ale nějak to nefunguje, spíš je to ještě horší. Možná jen neumím vystihnout tu správnou chvíli. Někdy se v postýlce taky otočí na bříško a pak je tu brzy řev, protože nemůže dosáhnout na prasátko, nebo už jí to prostě nebaví. A jak se přetáhne, tak už jí uspat není žádná sranda, takže radši zatím nastavuju prso. Snad to pak nějak zvládnem.

Ethel, Barča taky přestala s přetáčením a já si říkala, že lenoší a ona jen mezitím trénovala ručičky a taky povídání a komunikaci vůbec. Teď zas má období přetáčení, takže Anička se jistě k tomu svému taky vrátí. Nemůžem po nich chtít všechno najednou, že :-) A jak teda s tím srazíkem, dorazíš v těch 15,30?

Eržiko, nic se nedá dělat, tak snad ten víkendový srazík zvládnete, uvidíme, jak se nakonec dohodnem, jen aby to nebylo až na Vánoce. Blbý je, že se nedá odhadnout počasí, ale to se holt nedá nic dělat.
Pištítko doma máme taky a jaký!!!!! Nejvíc večer a stojí to za to. Piští a piští a hrozně jí to baví, nejradši když někdo piští na ní, tak se bojím, aby nás sousedi nevystěhovali :-) A ten hlásek sílí a sílí a Barča taky zjistila, že se dá pištět různými tóny, takže někdy je to spíš jak vytí :-) Jinak taky poštěkává, jako opravdovej pejsek, to když doráží na někoho, aby si s ní povídal, nebo hrál. Prostě si štěkne „pojďte si ke mně“ a je to. Jé a tu scénku se slintama si živě představuju, to je fakt sranda, co ty děti nevymyslí :-) Ale je to přesně, jak říkala máma, když je dítě potichu, tak je to podezřelý, to určitě něco provádí :-) Ségra takhle jako mimčo jednou vyházela z lednice asi 30 vajec, no byly po celý kuchyni. A máma z toho byla hotová a já si to do dneška pamatuju, jak mě pak pořád říkala „jdi se podívat na Jíťu, je nějak zticha, co tam dělá?“. Jé, počkej, až začnou lízt, to bude teprve legrace :-)

Mikisko, držím palce na tu Bulovku, snad to opravdu zmizelo a bude to jen pohodová prohlídka a rychle pryč. Těším se, že se sejdeme, k tomu kolotoči snad trefím, kdyžtak zavolám. Těším se na vyprávění o cvičení. Já bydlím na Pankráci, ale zrovna minulý týden jsem jela kolem hotelu Duo k babičce, tak jsem si na Tebe vzpomněla.

Kateřino, víš jak se to říká - co je malý, to je hezký. My jsme oba taky malí a jsme spokojený. A vlásky Míše určitě dorostou, to jen Barča se asi chce vytahovat :-)))

Jarčo a co u Vás, už se ty zoubky vyklubaly? Škoda, že nedorazíte, tak snad příště.

Miki, už jsem psala Mikisce, že bydlím na Pankráci, ale srazík bude i další, tak snad Ti to taky vyjde. To přirovnání ke králíčkovi Duracel fakt sedí, někdy taky mám pocit, že Barča je neunavitelná. TAkový energie bych chtěla mít. Jsem ráda, že už se Vás ty prďáci taky pouští, teď už to bude jen lepší. Barča taky prdí skoro pořád a s kakáním jsme na tom stejně. Většinou kaká tak 3× denně a to fakt pořádně. Takže asi jak které mímo, Barča je jak průtokovej ohřívač, hihi.

Ještě jsem taky v albu objevila moc povedenou fotečku od PetryK, Petro kde jsi?!!! Napiš, co je u Vás nového, už jsem Tě tu dlouho neviděla.

Šmarjá, to jsem celá já, pořád chci napsat, nestíhám to a pak to tady strhnu. Tak teda končím a pište, co je u Vás nového. A nerozmyslíte si to ještě někdo s tím čtvrtečním srazem? Ať tam není Barborce a Filípkovi a Tedovi s Ankou smutno :-)

Pa Mishicka + Bára dnes 24t.

 
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 24.09.03 14:51

Aho holky!
Dneska jsme byli na třetím očkování,teda myslela jsem že nás očkovat nebuou,když má Tom takovou rýmu a oni mu to píchli a brouček vůbec neplakal,on to asi přes ty sádelnatý faldy vůbec necítil.
Takže aktuální stav ke čtyřem měsícům a třem týdnům je:váha-8660g a 3dolní zuby!!!

Nemám čas se moc vypisovat,Luky je tu za chvilku ze školy a macíček se už brzo probudí.
Mishicko ty fotky jsou z naší zahrady,ovšem kdybys to viděla teď,prales no hrozný,nestíhám se o to starat.
Rýmu máme pořád,vůbec mě ta odsávačka nepomáhá,nic s tím neodsaju,tak mu tu vincentku stříkám do nosu,kupodivu na to nic neříká,pouhý vytírání vincentkou taky jaksi nezabírá,tak mu to tam vždycky šplíchnu,no snad to zabere.

Tak Luky je tady,tak já valím.Zítra si ten srazík pěkně užijte a aahoj Zizi a Tomík

 
Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 24.09.03 19:29

Ahoj holčiny,
Tak jsem se konečně dostala k pc. Dělali jsme doma malé úpravy tak byl počítač odpojeném.
Tak koukám že se srazík zítra koná, ještě nemám všechno pročtený.
Přemlouvala jsem tatku ale nepustí nás protože jsme byli v pondělí u paní doktorky, máme rýmu a kašel. Tak odsáváme nudličky z nosánku a mažeme kapičkami. Tak snad se brzo vyléčíme a pojedeme alespoň na tu chatu si na týden odpočinout.
Jinak se určitě těším na další srazík. Moc mě to mrzí. Neuspělo ani to že ji pořádně oblíknu. No má pravdu. Jsme nemocný tak nebudeme nikde courat.
Tak si to krásně užijte a pak budete vyprávět.
Jo v pondělí jsem se vážili a máme 5,65 kg ? takže máme tady nějaký co dohánět ale na to nošení to stačí .
Ahoj Jarča a Kačenka

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 24.09.03 21:40

Ahojky dneska ještě jednou, tak to vypadá, že se Bára už přetáčí na záda opravdu sama a ne omylem. Dělá to mrška jen když tam nejsme, ale dneska jsme jí přečůrali, natočilo se to na kameru, o který nevěděla, že tam je. Takže zdokumentováno!
S Mikiskou jsem před chvílí SMSkovala a s Ethel jsme si emailovaly, takže zítřek platí, kdyby přeci jen ještě někdo chtěl dorazit, tak v 15,30 u kolotoče.
Dobrou noc všem.
Mishicka + Bára 24t.

 
Anonymní  24.09.03 21:51

Zítra dorazím v těch 15.30 :-)
Ethel

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 24.09.03 22:18

Já věděla, že jsem Vám chtěla říct ještě něco… Byla jsem dneska u Rossmanna v drogérii a představte si, mají akci na dětské zboží, takže všechno pro dětičky je o 20% levnější. Takže třeba plíny co normálka stojí 400,– jsem koupila za 320,– a to je teda už docela znát. Mají tam dětského kdeco, včetně stravy, tak jestli máte někde poblíž Rossmanna, tak vyražte, myslím, že se to vyplatí. Jen nevím, kdy ta akce končí.
Pa Mishicka

 
Terka
Kecalka 380 příspěvků 24.09.03 22:54

Ahoj holky,
jen rychle - padám únavou. U nás jsme nemocní jen já a manžel, Klárku pozorujem,ale zatím nic. Ťuk ťuk,musím to zaklepat..
Jinak máme míry jako Kačenka a do délky 64 cm. Očkování se nekoná, TBC z porodnice nezareagovala,tak prý budem čekat. Vůbec ale nevím na co :-) Naušnice tím pádem taky nic, což mě štve..
Dnes má Klárka 4 měsíce, zkusila jsem to s ní oslavit zeleninovou polévkou od Hami,ale nevpravila jsem do ní ani celou lžičku. Asi je ještě brzy, já jsem byla hrozně nedočkavá,co bude dělat a koupila jsem zavařenou polívku od 4 měsíců. No tak ji zase vyhodím :-)
Opravdu mě to mrzí,ale zítra se do Prahy nijak nedostanu..Mys­lím,že kdyby byl příště srazík někdy o víkendu, manžela bych ukecala k výletu, třeba dvoudennímu :)
Jo, ještě k fotkám. Máme tam moc pěkné děti, asi to bude nejhezčí galerie :)
Papa, mějte se krásně,
 Tereza

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 24.09.03 23:20

Jejky Terko, tak to přeju brzké uzdravení a Klárce ať se to vyhne obloukem!!!
Hele, nejsou náhodou ty polívčičky a zeleninky až od ukončeného 4. měsíce? Já se v tom nějak nevyznám, trochu mě to mate, to by vlastně znamenalo dávat to dětem až když jim je 5 měsíců, ne? Moc jsem to zatím nezkoumala, ale už se taky těším, co na to naše divoška :-) Jen si pořád říkám, jak jsem si to načetla v chytrých knížkách, že na ní nesmím tlačit, kdyby to nechtěla, aby mi pak vůbec jedla a neměly jsme z toho obě stres. No uvidíme, jak to zvládnu :-)
Tak se hlavně vykurýrujte a dobrou noc.
Mishicka

 
Terka
Kecalka 380 příspěvků 25.09.03 08:15

Mishicko,
máš pravdu! Já jsem fakt na hlavu, pro mě ukončenej 4. měsíc znamenal vlastně začátek..Hlavně že jsem si důkladně přečetla na obale, že je to pro děti od ukončeného 4.měsíce. Ještěže skoro nic nesnědla :)) Mě snad vynechal mozek nebo co :-) Jestli to tak půjde dál, po mateřské už mě nevezmou do paáce :)
Díky za upozornění :) Končím s experimentama :)
 Tereza

 
Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 25.09.03 08:56

Ahoj holčiny,
Tak koukám že řešíte to stejný co já. Já taky myslela že ukončení 4 měsíce je až nám bude 5 měsíců ale omyl. Byla jsem z toho hned vyvedena a vysvětleno mi že kdybych to takhle brala tak nám nebude 12 měsíců ale 13. Takže ukončení 4 měsíce je opravdu když jsou 4 měsíce.
I podle paní doktorky.

Jinak k tý polívčičce. Zkus nejřív první lžičku mrkvičku. Tou se začíná. Nejlepší jsou prej od hami ale já si je vařila sama. Kačence to kupovaný moc nelejo a pak mi nebylo líto vyhodit to jsem jsem uvařila co přišlo asi na 4 kč než celou tu skleničku. Ted mi už baští všechno. Musíš to udělat trocha řídký takže až to budeš mixovat dej do toho trocha toho vývaru at ti to malá spapá. A hlavně jak všude píšou nic nenutit. Zkusit a když nechce tak za dva tři dny znova.
Mě taky ze začátku brečela ale jak tomu přišla na chut tak tu pusinu otevírala a nakláněla se sama po lžičce. Byla to sranda.Ale na zeleninku používáme stále kazajku jak mi tomu řikáme. Je to igelitový bryndáček s rukávkama. Je to opravdu skvělá věc, protože ta mrkvička se jen tak nevypere.

Tak hodně úspěců s příkrmama a krásný srazík, at vám vyjde počasí
Ahoj Jarča a Kačenka 5m

 
Anonymní  25.09.03 09:21

Zdravím Vás všechny!
Tak dnes je ten slavný srazík! Já jsem byla v úterý 16.9. v Praze se svou nejmladší dcerou. Běhaly jsme po Zličíně a pak i uvnitř Prahy a já jsem pořád sledovala maminky s kočárkama a říkala si, že tohle by mohla být Barborka, nebo třeba Filípek a že by to byla legranda se skutečně potkat jen tak náhodou. Až mi to pak bylo až trapný, jak okukuju maminky i miminka. Zvláště se mi líbilo ve Zličíně u prodejny Humanik, kde je nádherná fontána a vzpomněla jsem si na Deborku, která miluje vodu. Jak vidí třeba jen 1,5 l lahev čisté vody chce, abychom jí to půjčili, nebo alespoň přelévali vodu sem tam a ona na to kouká jak u vytržení. Taky u té zmíněné fontány seděla maminka s nádhernou malinkatou holčičkou a ta byla taky hotová z toho, jak hraje muzika a voda lítá podle té muziky do vzduchu. Hned jsem začala plánovat, co bych mohla udělat pro to, aby to mohla Deborka taky vidět a ejhle, možná zítra tj. v pátek pojedou autem s příbuznými do Ikei (sami auto nemají), tak je budu přemlouvat, aby tam s ní dojeli a ukázali jí to.
Jinak Vám musím povědět, že díky tomu, že jde Judy do práce, začali Deborce dávat vařenou zeleninku v době oběda. Jako první zkusili vařené mrkvové pyré a s úžasným úspěchem. Jak prý Deborka vidí lžičku s nákladem otevře pusu a oběma rukama pomáhá mamince dopravit náklad na místo určení. A navíc to prý dokáže i pěkně spolknout, zatím žádně prskání ani plivání není.
Mischičko, pro Deborku koupila Judy na hraní látkový kruh s hrazdičkou, který dají na koberec na zem. Já jsem se tím inspirovala a ušila jsem mnohem větší (co když by náhodou přišla moje obě stejně stará vnoučátka najednou na návštěvu) kruh z látky a vatelínu. Taky jim to dáme na zem na koberec, ale jak by se po tom lezlo, to nevím. na ty gumové puzzle jsem taky koukala, moc se mi některé líbí, hlavně jsou fakt úžasně teploučké!
Tak hlavně děvčata nezapomeňte napsat, co a jak na srazu, už se moc těším!!!
Pa, pa pro mimísky a ahoj pro Vás - Liliana

 
Anonymní  25.09.03 09:26

Zdravím Vás všechny!
Tak dnes je ten slavný srazík! Já jsem byla v úterý 16.9. v Praze se svou nejmladší dcerou. Běhaly jsme po Zličíně a pak i uvnitř Prahy a já jsem pořád sledovala maminky s kočárkama a říkala si, že tohle by mohla být Barborka, nebo třeba Filípek a že by to byla legranda se skutečně potkat jen tak náhodou. Až mi to pak bylo až trapný, jak okukuju maminky i miminka. Zvláště se mi líbilo ve Zličíně u prodejny Humanik, kde je nádherná fontána a vzpomněla jsem si na Deborku, která miluje vodu. Jak vidí třeba jen 1,5 l lahev čisté vody chce, abychom jí to půjčili, nebo alespoň přelévali vodu sem tam a ona na to kouká jak u vytržení. Taky u té zmíněné fontány seděla maminka s nádhernou malinkatou holčičkou a ta byla taky hotová z toho, jak hraje muzika a voda lítá podle té muziky do vzduchu. Hned jsem začala plánovat, co bych mohla udělat pro to, aby to mohla Deborka taky vidět a ejhle, možná zítra tj. v pátek pojedou autem s příbuznými do Ikei (sami auto nemají), tak je budu přemlouvat, aby tam s ní dojeli a ukázali jí to.
Jinak Vám musím povědět, že díky tomu, že jde Judy do práce, začali Deborce dávat vařenou zeleninku v době oběda. Jako první zkusili vařené mrkvové pyré a s úžasným úspěchem. Jak prý Deborka vidí lžičku s nákladem otevře pusu a oběma rukama pomáhá mamince dopravit náklad na místo určení. A navíc to prý dokáže i pěkně spolknout, zatím žádně prskání ani plivání není.
Mischičko, pro Deborku koupila Judy na hraní látkový kruh s hrazdičkou, který dají na koberec na zem. Já jsem se tím inspirovala a ušila jsem mnohem větší (co když by náhodou přišla moje obě stejně stará vnoučátka najednou na návštěvu) kruh z látky a vatelínu. Taky jim to dáme na zem na koberec, ale jak by se po tom lezlo, to nevím. na ty gumové puzzle jsem taky koukala, moc se mi některé líbí, hlavně jsou fakt úžasně teploučké!
Tak hlavně děvčata nezapomeňte napsat, co a jak na srazu, už se moc těším!!!
Pa, pa pro mimísky a ahoj pro Vás - Liliana

 
Anonymní  25.09.03 09:29

To ale už se mnou opravdu není možný, co to dělám!? Asi už se mi stářím třesou ruce, že to kliknu vždycky 2× - hihi Liliana

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 25.09.03 09:41

Čauky Jarčo,
tak vidím, že je v tom pěknej zmatek :-) Nejspíš máš pravdu, ale mě zmátlo, že třeba na Nutrilonu 2 je napsáno od ukončeného 4. měsíce a v tabulce dávkování na něm je první možnost věk kojence 5-8 měs. Tak to mě dovedlo k tomu, že ukončenej 4. měsíc je až od 5ti měsíců. Takže všechno zpět, pravdu má Jarča!!!!
Mishicka

 
Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 25.09.03 13:07

No já si ale taky myslela to stejny co vy a dokonce jsem to tady na chatu tloukla do hlavy Petre ze je to tak jak já si mylsím, a nakonec jsem se jí omlouvala že měla pravdu ona. Takže je to opravdu ukončení 4 měsíce jakmile je měsíc 4.
Ale trvalo mi to než jsem to pochopila haha
No je vidět že máme stejny myšlení… že by to ta mateřská ???
Ahoj Jarča
Tak máe pěkné počasí, včera byla pěkná zima ale dneska to jde. Zkusím tatku přemluvit alespon na krátkou procházku, vždyt musíme taky na vzduch nebo ne?

 
Terka
Kecalka 380 příspěvků 25.09.03 18:34

Ahoj holky,
tak mi to pak taky ještě leželo v hlavě a poradila jsem se s kámoškou z porodnice. Tak když se Klárka narodila 24.5., má už přece jen ukončený čtvrtý měsíc :)) To máme problémy, co? :)))
Hlavně, že už jsme se shodly, já stejně ještě počkám a spíš mrkev s bramborem uvařím sama. Ta přesnídávka stojí 20 Kč a do 48 hod se má sníst. To do narvu tak dvě lžičky a můžu to vyhodit :)
Mishicko a Jarčo, dík za rady.
Mishicko, napiš,jaký byl srazík..
Papa
 Tereza

 
Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 25.09.03 19:54

Já bych opravdu na začátek zkusila nejdřív samotnou mrkvičku, všude to doporučujou a míchat až když uvidíš že mrkvička nevadí a dobře jí snáší.Tak pak můžeš přimíchat další nějakou mnamku třeba ten brambor nebo petržel, cuketu.
Kačence strašně chutná červená řepa, mám jí udělanou s mrkví a je to sladoučký. Jen nás pak trápej prdíky. Ale asi po všem ne jen po řepe, musím to taky s mudr probrat příští týden.

Jo ty ceny přsnídávek jsou fakt hrozný.U nás to malý Hami stojí 15 korun a Kačka by snědla tak dvě ha ha, Vážila jsem tu její porci a má 100 g. Nevěděla jsem kolik toho má asi tak snít mlísto mlíčka ale ona si sama řekne. Pořád otevírá pusinu a když už nechce tak to taky poznám. Mám to nadělaný v mražáku a střídám jí ty mnamky. Ale slyšela jsem že se prej nemusí, žejim jednotná strava nevadí ale já nechci aby si zvykla jen na jedno a pak neco nebude chtit. Může to být zamražený až jeden měsíc tak mám tak na 14 dní naděláno.
Tak ahoj Jarča
Taky se už těším na zážitky ze srazíku, myslela jsme na vás a tak trocha záviděla

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 25.09.03 22:26

Zdravím všechny,
a rovnou Vám musím říct, že je moc velká škoda, že jste nemohly dorazit také. Bylo to moc hezký odpoledne, až teda na to počasí. Nejdřív bylo příšerný vedro a já měla Barču nabalenou, tak jsem jí svlíkla a pak najednou nějak rychle přituhlo, tak jsme zas vytahovali deku. Samozřejmě jsem jela pozdě, Barča se před odchodem z domu totálně zkadila skrz naskrz, tak jsme ještě rychle převlíkaly. Ale nebyly jsme v tom samy, holky měly taky skluz. S Mikiskou jsme se srazily v jedné tramvaji, já se teda nejdřív hlásila k úplně jiné mamince, no ta byla chudák vykulená, ale pak jsme se našly. A Ethel dorazila o chvilku později.
No jsou všichni nádherní. Filípek je smíšek, křikloun dlouhánek, Tedýsek baculka, usmíváček, roztomilej a Anka živoučká, šikovná, maličká. Probraly jsme kdeco, hezky poseděli na lavičce, infiltrovalo se k nám nějaké cizí dítko a okukovalo mimina a dokonce jsme tam potkali mou kámošku ze střední s dvěma dětma. Lidi co chodili kolem se při pohledu na vyložená dítka usmívali, no bylo to fakt pěkný. Tedýska to docela štvalo v kočárku, protože měl hlubokej a z toho je prd vidět, Anička byla trpělivější, hezky si tam hověla, koukala a hrála si. Ale taky se musela napapat a Tedýsek by byl v kočárku moc nešťastnej, tak jsme ho na zkoušku šoupli do Barčinýho sporťáku a tam se mu panečku moc líbilo. Čučákoval a byl spokojenej a tak si maminka Ethel mohla v klidu nakrmit Aničku a pokecat s náma. Řeknu Vám, dvojčat jsou plné ruce :-) Tak se Ethel rozhodla, že hned jak přijedou domu, tak taťka přestaví dvojčecí kočárek taky na sporťák, aby mimina mohla pěkně vykukovat ven. Barča se hned vrhala na Filípka, pak i na Tedýska a chvilku to vypadalo, že neví, na kterýho dřív. Jenže pak ukázala, jaká je princeznička, protože Filípek nádherně hlasitě zakřičel, moc ho to totiž baví a umí to fakt perfektně, a Barča se z toho totálně nešťastníčkovsky rozbrečela. Nešla utišit, až teda za chvilku, kdy nám ukázala, jak umí být nešťastná, jí to přešlo. Filípek se řehtal jak divej, syn té mé kamarádky (3 roky) běhal okolo a dělal na něj šaškárny a Filípka to moc bavilo. Navíc taky maminka Mikiska s ním hezky lítala, tak to byla super zábava. Kdyby nakonec nebyla taková zima, bylo by to lepší, ale i tak to bylo opravdu moc hezké. Přijel tam i můj manžílek a nafotil spoustu fotek na digitál, ale budou až v pondělí nebo úterý, protože doma nemáme USB v počítači, takže to musí přehrát z foťáku až v práci. Zítra jedeme k rodičům na pohřeb manželova dědečka, takže nebudeme v Praze. Ale hned, jak ty fotky budou, tak je dám do galerie, slibuju.
Tak jsme se s holkama shodly, že bychom další srazík měly podniknout co nejdříve, dokud to počasí ještě není tak hrozný a domluvily jsme rovnou příští sobotu.

Tímto vyhlašuji další srazík na sobotu 4.10.2003 od 13,00h. zase u Letenského zámečku. Na parkování je tam míst dost, mimopražským se bude v sobotu lépe cestovat než v neděli a po poledni by mohlo být nejtepleji. Tak co vy na to? Pište, ať víme, jestli se sejdem, jak se to bude blížit, navrhuji výměnu mobilů, abychom se tam lépe našly, přeci jen je tam dost kočárkářů :-) A taťkové jsou samozřejmě vítáni.

Jo a představte si, že Barča z toho výletu byla tak utahaná, že normálka odpadla o půl hodiny dřív, než obvykle a to takovým způsobem, že usínala taťkovi na klíně (normálně jí padala hlava na prsa) a jak jsem jí položila na nakrmení, tak usnula. Musela jsem jí párkrát budit, aby něco slupla a nebudila se v noci. To jí teda dalo zabrat, takhle dlouho venku už jsme nebyli ani nepamatuju a možná i ten chládek, že jí utahal. Ještě jedna srandovní věc se přihodila, všechna mimča kromě Barči měla dudlíček. Barča ho nikdy nechtěla až na pár opravdu vzácných vyjímek. Jak jsme přišli domů, tak jsem jí vyndavala něco na hraní a našla jsem v krabici i jeden z naší hromady dudlíků, tak jsem jí ho dala, jen tak na hraní. A představte si, že si ho šoupla do pusy a dudala!!!!! No to jsem z toho jelen, doposud ho odmítala úplně, nebo ho jen kousala a jak se jí dostal do pusy celej, tak dělala, že se poblinká. Mám pocit, že to normálně okoukala, že to ostatní měli taky, tak to hned musela vyzkoušet a opičit se :-))))) Myslíte, že je to možný? No vydržela si ho vyndavat, zandavat, dudat asi půl hodiny, když jí náhodou upadnul tak to byl řev. Fakt se picnu, už ničemu nerozumim :-))))))))

Tak já jdu ještě dobalit na zítřek, vyrážíme ráno a vracíme se až večer, ale hned se sem na Vás pak juknu.

Dobrou noc všem přeje virtuální teta Mishicka (Barča tentokrát nic nepřeje, ta spí jak špalek :-)

 
Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 25.09.03 22:52

Ahoj holčiny,
Tak to je fajn že se srazík povedl. Už se těším na fotečky.
K tomu dalšímu zatím nemůžu potvrdit účast, protože babička má 2.10. 80 let a nevim jestli nepadne oslava na sobotu. Ach jo. Ale snad to nějak pujde a dorazíme i my s Kačenkou.

Dneska jsem jí vařila na noc kaši s ovesných vloček. Byla sranda když to neteklo s dudlíku jak byla zvyklá. Pěkně nadávala. Jsem zvědavá jakej to bude mít výsledek a kdy se probudíme na baštu. I když ted jak má tu rýmu se budí docela často má plnej nosánek a tak odsáváme i v noci, ale bez jídla pak neusne.
Ted jsme měli jít na to očkování, ale jdeme až příští středu kvuli tý rýmě. Tak mi budou tu princezničku zase píchat. Snad nás to nebude moc bolet.

Ani nevím jestli jsem už psala že už si cucáme nohu.Je to legrační a samozřejmě to poprvé viděl tatínek tak hned křičel že on to viděl první apod. No jo, chlap.

Včera jsem jí rozbalila plínu u prababičky na posteli, tam ted trávíme dny a ona se tam pokajdila. Babička volala a chytala to do ruky. No smála se jak divá, Kačenka taky jako kdyby tomu rozuměla co udělala.

Vždycky si řikám co všechno musím napsat a pak na všechno zapomenu.
Tak se zatím mějte a když si vzpomenu tak napíšu .

Ahoj Jarča a Kačenka dneska 23 t

 
Anonymní  25.09.03 23:45

Ahojky!
Holky, srazík vám upřímně závidím. Mě měla dnes přijít návštěva, ale nakonec jí v 15,00 h odvolali - tak jsem měla cukání ještě dorazit na sraz, ale to už jsem neměla vůbec šanci stihnout. Na ten sobotní bych snad dorazila…
Míše jsem dnes objevila taky první zoubek a tak mám dotaz na Mishicku - v které lékarně jsi prosím, koupila ten Calgel? Já už byla ve dvou a všude mi řekli, že je jen na předpis…
Jinak zítra se chystám dát Míše první opravdické jídlo - mrkvičku - tak nám držte palce (ještě neměla v puse nic jinýho než prso).
papa Kateřina a Míša 26.týden

 
Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 26.09.03 08:09

Ahoj holčiny,
Tak jdu napsat jak dopadla dnešní noc po kašičce.
Já jsme spokojená, nevím jak Kačenka ale řekla bych že taky. Usnula jako vždy okolo 20 hod a probudila se až v 7 hod ráno. Ve 4,30 se trocha mlela tak jsem jí dala dudlíček a spinkala dál. Po probuzení jsme si ještě pul hodiny hráli a pak se začala ozývat na jídlo takže jsme jedli až v 7,30. No snad to nezakřiknu a uvidíme co dneska. Jestli to nebyla jen náhoda haha.

Jinak k tomu sobotnímu srazíku.Už jsem to doma nadhodila a nějak se na to moje polovička netvářila, ale pak řekl že si uděláme tedy výlet. Tak bych řekla že dorazim. On totiž jen brebtal, že chci jed na tu chatu a to mě taky poveze do Prahy. No jo je to takovej náš Žán jak on říká. Haha.

Káto držím palečky a at Míše chutná.

Tak se mějte krásně a krásný den

Jarča a Kačenka 23t

 
Terka
Kecalka 380 příspěvků 26.09.03 18:11

ahoj holky,
tak dnes dnes ležím celý den jako lazar s horečkama přes 38C.. Je to hrozný, když se nemůžu k malé ani přiblížit..Manžel, chudák, dnes prožil celý den na mateřské dovolené a vyzkoušel si to. Už prý chápe, proč je žena po celém dni tak utahaná :)
Chtěla jsem se vás na něco zeptat. Jelikož už nekojím, nemůžu Klárce předat imunitu a mám strach, že bude taky nemocná. Nevíte o něčem,co bych ji mohla koupit, kromě zeleninových příkrmů, aby byla odolnější?
Díky za radu
 Tereza

 
Anonymní  26.09.03 20:34

Ahojky,

tak to je super,že ten srazík dopadl výborně.myslím,že toho 4.10. je prima nápad. Nám se to hodí, tkže pokud bude vše OK, tak dorazíme. Jinak kam a komu bych měla posla číslo na mobil pro případné upřesňování?
Jo a držte nám všichni pěstičky, 1.10. jdeme n píchání naušniček.

Tak se zatím mějte a dobrou

Miki a Eliška 20t

 
Mikiska
Kecalka 206 příspěvků 26.09.03 21:39

Nazdárek,
tak Mishička vám pěkně všechno popsala a já se jenom přidávám k tomu, že to bylo opravdu super a moc se těším na vás ostatní v sobotu, snad nám vyjde počasí. Ty tel. čísla na mob. je úplně jedno jak si vyměníme takže klidně poslat mně nebo Mishičce jak budete chtít. Já se dostavím na 100 % jedině kdyby nás porazila nějaká ošklivá nemoc, ale to snad ne. Všem kdo jste nemocní tak brzké uzdraveníčko přeju už to začíná co podzim za dveřma a nemoci jsou v patách.

Holky já jsem nějak pozadu s tím dokrmováním Filípek ještě nic neměl jen jednou jsme zkoušeli to umělí mlíčko jak jsem šla na to kafčo a to moc úspěch nebyl. Od pondělí už taky začnu paní doktorka říkala, že ještě celý 6 měsíc nemusíme dokrmovat, ale pak už musíme kvůli vitamínům. Tak v pondělí začnu s mrkvičkou, ale kupovat jí nebudu ty ceny jsou fakt šílený to si to radši udělám koupili jsme kvůli tomu robot hihihi.Tak se docela těším na to až to bude Filípek pěkně plivat po bytě. Jo ještě k těm kaším já koupila nějakou rýžovou kaši, že jí dám Filípkovi na noc aby lépe spinkal a ještě jsem se ňeodvážila mu jí dát, myslíte, že můžu jen tak z ničeho nic do něj nacpat kašičku ?
Já se z těch dokrmů asi zvejcnu to mám z těch chytrejch knížek teď jsem celá bláznivá a nevím jak začít, ale asi začnu jenom tou mrkví co vy na to ?
Filípek se budí v noci častěji a častěji asi opravdu potřebuje něco pořádnýho k večeři.
Tak pozdravujte miminka já jdu do hajan nabrat síly na noc.
Mikiska a Filípek
P.S. moc se těším na fotečky ze srazíku

 
Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 27.09.03 16:29

Ahoj,

K těm příkrmům uričtě začni jen mrkvičkou. Já dostala od Mudr knížečku od Hami o příkrmech a doporučují to. Třeba ti jí taky pak dá až najedeš na pevnou stravu.
Robota jsme taky chtěli koupit a pořád o tom jen mluvíme.Vlastně co jsme už spolu takže přes 8 let haha. Ale zatím si vystačím jen tyčovým mixérem. My tomu doma řikáme kouzelná hůlka protože je to fakt super.A hlavně není žádny velký mytí. Odštavnovač mám půjčeném od ségry takže zatím to jde. Chceme koupit robota se vším všudy. At je všechno v jednom.Třeba si uděláme radost k vánocům?

S tou kaší na noc.Já jí to prostě dala. Neptala jsem se ani jí ani doktorky. Doktorka mi jen na 4 měsíci řekla že je ještě čas ale ted už je nám pět a půl tak proč to nezkusit. Dělám jí doma z ovecných vloček. Uvařim je, rozmixuju, vemu to přes sítko a dám do toho nutrilon a Kačenka krásně baští. Dneska jsme teda pěkně moc nespinkali, protože nás o půlnoci navštívili prdíky a kadilo se. Takže byla přestávka. Ale pak spala do 6,30.
Ono je to možná jiný protože jsme od 3,5 měsíce na umělém mlíčku a vy přece ještě jen kojíte. Tak máme i příkrmy posunutý dřív než vy. A pořád máme nejmín haha

Tak ju, jdu juknout na tu kočku, jsme nějaký mrzutý, nevim jestli zoubky nebo co. Ted všechno svádim na ně. Ale byli jsme nakupovat a ona se moc nevyspala tak asi i to tomu trochu dalo, ted zase spinkáme. Koupila jsem jí zeleninku tak budu příští týden zas dělat pro ní mamky do mražáku. Ty ceny jsou fakt příšerný, koukali jsme ted v kauflandu a mají dokonce příkrmy i přes 20 korun. Ale koupili jsme jí štávičky od Devy. Doma přece jen udělám jen mrkev a jablíčko, ale s banánu se mi to asi nepovede haha

Už se těším až budete taky krmit zeleninou a vyměníme si pár nápadů a receptíků? i když ted snad ještě o recepty nejde, tatka jí vždycky říká fuuuj jak to můžeš jíst. A Kačenka baští a baští a baští.

Krásný zbytek dne ahoj Jarča a Kačenka 23t

Jo jěště k těm příkrmem, tady na emimču v SOS maminek je jak začít s příkrmama, tak jestli jste na to nenarazili tak se tam určitě jukněte.

 
lenca3
Stálice 55 příspěvků 28.09.03 00:24

Ahoj holčinky,
zase po dlouhé době moooc zdravím. V poslední době už nestíhám skoro ani číst, jen jsem byla strašně zvědavá, jak vám dopadl srazík, taky bych moc ráda přijela, ale mám to 350 km. Třeba až bude mít brácha v Praze pronajatý byt, tak by jsme někdy mohli dorazit. Ale nevím, jestli to stihnem ještě jako miminko. U nás se velice nic neděje, akorát Davídek už natrénoval otočku na bříško a vypiloval to tak, že už ani ručičky si nepřilehne. Však to taky trénoval každou volnou chvilku, hned jak se octnul na zádech, tak šup na bříško, dokonce i při koupání. V pondělí jsme oslavili 4 měsíce, míra 65 a váha 7,15.
Jak jsem psala, že mám problémy s mlíkem, tak se to trošku srovnalo, protože Davídek odmítnul cokoliv umělýho, tak jsem se snažila rozkojit a kvůli tomu jsem ho 2 noci budila na dřívější kojení a jak mi Dr. říkala, že se mi to může vymstít, tak jedno vzbuzení si z toho přidal k tomu svýmu zaběhlýmu. Tak teď se po usnutí okolo 22. hodiny budí v půl třetí a pak kolem půl šesté. Ale aspoň se udržují prsa v kondici. Nic jiného mi ani nezbyde, když umělý mlíko odmítá. Už pomalu ochutnáváme nějaký příkrmy, ale nejvíc mu šmakuje banán a pak se po něm nemůže vykakat a když přidám jablíčko, tak mu to zase nechutná. No začíná brzy vymýšlet, ale jinak by jedl cokoliv z ruky, když vidí jíst mne, tak aji sušenky by cpal do pusy, dokonce aji hrnek naklání, jako by se chtěl napít. Tak nevím jestli mu lžička nepasuje asi budem mít hezkou kulturu stolování.
Dnes jsme byli u kamarádky na oslavě, tak jsem se zdržela skoro do desíti hodin, říkala jsem si, že stejně do 11 večer nespává, tak je jedno kde se pěstuje a byly tam čtyři tety na pěstování, tak jsem si aspoň odpočinula a hlavně odreagovala.
Tak ještě vám někdy popíšu, jak strašně bojujem s úkolama ve škole někdy už mám nervy na dranc. Já jsem si to nikdy moc nebrala, když mi kamarádka říkala, počkej do školy, bude hůř. Teď už vím o čem mluvila. Tak si to užívejte dokud máte po jednom miminku (Ethel 2, ale pořád miminka), při druhém už to není tak bezstarostné.
Mějte se krásně a pošlete svým miminkám pusinku, škoda že nemůžem se s váma taky srazit. Moc ráda bych vás poznala.

Papa Lenča + Davídek (4 m.)

P.S. Ještě pro Mishicku: Jak jsi psala v minulým deníčku, že Barča řádí při kojení, tak Davídek to dělá taky a někdy k tomu ještě přidá kousání. Ikdyž nemá zuby, tak umí stisknout tak, že to pěkně bolí. Nejhezčí pije v noci, to se přisaje, jak kapřik a pak usne a je klid. Tak musíme vydržet, třeba je to přejde. Jo a ten nedostatek mlíka si myslím, že mám, protože Davča je línej tahat a pak se vzteká, že to neteče samo a dál nechce. Tak bodejď by se dělalo, když vypije vždycky trochu.
A teď už opravdu dobrou noc.

 
lenca3
Stálice 55 příspěvků 28.09.03 00:47

Holky, taky jsem přispěla něco do naší nové fotogalerky, tak snad vás tou jednou fotkou moc nevylekám.
Jinak všecky fotečky jsou moc krásný. Lenča

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama