Mikiska a Filípek - 29. týden

Rodičovství

Ahoj maminky, mimísci, tatínci, babičky i dědečci, máme za sebou další veselý týden a jako hlavní novinu, kterou už sice asi víte, ale já ji stejně zopakuji máme, že Filípek nejde na operaci juchůůůůůůůů. Kýla se vstřebala takže jsme v naprostém pořádku, ale musíme to pořád hlídat neboť se to prý může kdykoliv znovu objevit, což tedy doufám, že se nestane. Takže jsem si pěkně oddychla, já z toho měla takovej strach fuj fuj. Nevím jak vy, ale já s doktory a vůbec s lékařským personálem nemám nic moc růžové zkušenosti tak jsem opravdu hrozně šťastná, že se nám to vyhnulo.

Filípek už týden papá pěkně k obídku mrkvičku i když moc nadšený není, ale to přijde. Moje kuchařské výtvory moc nebere radši má kupovanou stravu, docela jsem se podivila, protože na chuť mi rozhodně víc chutnala ta domácí mrkvička, ale když Filípkovi víc chutná koupená nedá se nic dělat. Večerní kaše na dobrou noc u nás vůbec nezafungovaly takže se budíme stále, zřejmě to má Filip už naučený tak nevím kdy ho to přejde, ale co jsem se tak bavila s maminama tak musím prý počkat až přestanu kojit úplně, že se naučí spinkat celou noc, no to si asi ještě počkám Filípek se kojení nějak nechce vzdát je to to nejlepší co zatím ochutnal. Pro Ethel jsem našla ten recept na tu mrkvičku co mám od doktorky tak je to 50g mrkve, 50ml vody a 2 kávové lžičky bezmléčného margarínu příp. slunečnicového nebo kukuřičného oleje. Když se zavádí i s bramborem tak je to 130g brambor, 20g mrkve a 50ml vody + olej, no a pak se přidává maso takže je to 100g brambor, 50g mrkve, 20g vařených kuřecích prsíček 4-5 pol. lžic vody +olej no a pak se obměňují různé ingredience tak snad to pomůže i ostatním. My jsme totiž mimo jiného na srazíku probírali příkrmy hlavně tedy jsme mluvili o tom, že nevíme kolik toho vlastně mají ti malí človíčci spapat.

Když už jsem u toho tak srazík byl zase super probrali jsme snad úplně všechno co se dá probrat. Nakonec nám vyšlo i počasí takže je škoda, že Jarča nedorazila, ale kdo to mohl tušit ráno to vypadalo, že snad budou padat trakaře a odpoledne se to úplně vyjasnilo. Manžílek od Mishičky nás zase pěkně fotil, takže budeme mít nějaké nové společné fotečky. Nakonec dorazila Mishička s Bárou a s manžílkem, Ethel s Tedýskem a Ankou, Kateřina s Michálkou, Mishičky známá (a já skleróza zapomněla jméno to jsem ale ťululum), no a my. Slušně se nám zase podařilo zablokovat chodník. Poseděli jsme i na zahrádce u kiosku kde jsme si dali někdo kafíčko, někdo něco na zub a tak. Bylo to moc fajn. Bára nám zase pěkně ukázala jaká je divoška, vůbec se nechce vozit v kočárku a nedej bože aby byla nějaká nuda to teda ne. Nakonec se na nás i usmála ze začátku to vypadalo bledě, že se s námi nebude kamarádit, ale pak si to naštěstí rozmyslela. Mimísci se navzájem moc líbily smály se na sebe a dokonce se i sem tam pohladily, no prostě to bylo moc fajn a tak jsme se tak nanečisto dohodli, že by jsme se mohli zase sejít a teď nevím čí to byl nápad, ale u McDonaldu jsou dětské koutky, který by jsme eventuálně, když se dohodneme mohli zamluvit a sejít se tam. Akorát si nikdo z nás nevzpomněl, kde je nějaký mekáč s tím koutkem (dostatečně velkým), tak kdybyste někdo o takovým věděl tak dejte vědět.

Filípek se stále ještě nepřetáčí, ale po cvičení se to opravdu lepší a myslím, že už to nebude dlouho trvat a zvládne to sám. Zizi chtěla popsat ty cviky tak to já bohužel přes net nějak nedokážu vysvětlit, ale je to cvičení podle Vojtovy metody tak to zkusím někde na internetu najít a kdyžtak dám vědět, možná, že to najdu i tady na emiminu.
Taky chodíme každý pondělí na cvičení do toho hotelu Duo a Filípkovi se to první hodinu děsně líbilo, ale teď vyváděl jak ďas, nebyl nějak naložený. Tak uvidím jak to bude zase v pondělí. Taky jsem zjišťovala kolik stojí plavání kojenců ve slané vodě tak mě málem klepla pepina jedna hodina stojí 450,– Kč a ještě ke všemu je to někde až v Průhonicích. Filípek totiž do chlorovanýho bazénu nesmí kvůli tomu ekzému tak jsem myslela, že v tý slaný vodě by to bylo dobrý, ale za takový peníze to si opravdu nechám zajít chuť.
Jinak už umíme berany berany duc a je to děsná bžunda. Nejlepší hry u nás vedou baf baf nebo hop hop do vzduchu no prostě čím víc s Filípkem hopsáme tím líp, ale to asi většina miminek je na tom stejně. Na kravinky to nás užije akorát, že už to není žádný drobek a člověk aby snad začal posilovat. Doma nic moc to Filípek neustále vyžaduje pozornost a prostě ho to se mnou doma nebaví, takže chodíme co nejvíc ven mezi lidi, na návštěvy a tak. Neustále vymýšlím nějaký program a doma je pořád pěknej binec, ale tak se uklidňuju větou : bordel v bytě šťastné dítě. Takže jestli jste na tom jako my tak je to výborná věta jak se uklidnit.

Tak pozdravujte svoje rodinky a už přemýšlejte nad tím Mekáčem. Mějte se moooooc dobře papa
Mikiska a Filípek

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Anonymní  05.10.03 18:28

Ahoj Mikisko a Filípku!
Váš deníček čtu velmi pravidelně, protože mám jen o 14 dní staršího chlapečka Lukáška. Teď jsem se však chtěla zeptat, jaktože chtěli Filípka poslat na operaci s vodní kýlou už teď v půl roce? Náš Lukášek ji má taky a když jsem se ptala našeho pediatra (několikrát), tak ten mi říkal, že se to řeší až v roce, že do té doby se to obvykle samo vstřebá. Dokonce jsem si vyhledala na internetu na Rodině příspěvky, které se vodní kýly týkaly a odpovědi byly obdobné. Tak nevím, jak to tedy s tou kýlou je. Nerada bych u malého něco zanedbala. Tak ať se Ti i Filípkovi dobře daří a Filípek pěkně lumpačí!
Ahoj.
 Monika

 
Anonymní  05.10.03 20:58

Ahoj Mikisko ,
ač nejsem z vašeho deníčku, chtěla bych vám poradit jeden tip na potenciální srazy, a to myslím mnohem lepší než nějaký Mekáč. (než všechny mekáče dohromady)
V Praze 1 v Jungmannově ulici (směrem od Jungmannova náměstí je to po levé straně asi 60metrů) je nově otevřený podnik TRAMTÁRIE, je to v průchodu, kudy se jde z Jungmanky do Františkánské zahrady a pokud někdo víte, dříve tam byla obrovská prodejna JITONY. Teď je to nově otevřené, vpředu je takové posezení jako kavárnička, pak je asi půl zbylého patra různé prolézačky, skluzavky a dětský koutek, okolo kterého je v zadní části taková cukrárna a stolečky, nekouří se tam a osazenstvo jsou většinou maminky s kočárkem, v 1. patře je pak pizzerie, takže si tam fakt každý přijde na své, ceny úplně lidové a je to všechno úplně nové, v září otevřené. Myslím ideální místo ke srazům, kdyžtak se zajděte mrknout, no, snad jsem neudělala moc nedovolené reklamy :-)))
Ahoj
Claudie
zatím předsnažilka

 
Erzika
Kecalka 248 příspěvků 05.10.03 21:10

Ahoj holky!

No páni, tak tady už proběhli dva srazíka, no paráda, poprvé mně to teda pěkně štvalo, ještě když jsme ten čtvrtek odjížděli z Prahy někdy kolem 14.30, tak krásně svítilo sluníčko, no na sraz ideální, ale co bylo bylo....... a vy už jste se dokonce viděli dvakrát, tak jsem aspoň zkoukla fotky, pěkné…
Tak Barča se nechtěla smát, tak to se dneska Verunka taky u babičky a ještě na jedný návštěvě předvedla, že se teda taky smát nebude a nebude a přitom doma nedělá nic jinýho........ no holt to není cvičená opice a sama si rozhodne co nebo kdo je jí k smíchu.....­...haha

Tak v Motole na kontrole výborný, máme se ukázat ještě až v roce, takže v dubnu..
Jinak Verča se otáčí na břicho rychlostí blesku, už i na obě strany, na tu jednu se jí ze začátku moc nechtělo, ale už na to taky přišla a dalších 5 novinek:
1. už tolik nepiští - hurá nepraskne mi hlava
2.skoro vůbec neslintá
3. zuby žádný
4. otáčí se už i z břicha na záda - pozor, ale to jenom ve stavu nouze, tedy, když usíná, probouzí se hladem nebo je nešťastná, ale za normálního bdělého hracého času ještě ne, což nechápu proč, když už ten pohyb umí - vždycky vystčí prdýlku nahoru, prskne jí do strany a přetočí se tak až na záda…
5.jo a teď to nejhorší - řadíme se mezi noční nespáče, odzvonilo již i u nás spánkům téměř celou noc, takže kojíme a kojíme i v noci a to dokonce častěji než přes den po 3 někdy i méně hodinách!!!!!!!! Třeba včera v 19.00, 23.00, 2.00, 5.00 a v 7.00, no opravdu paráda, takže přes den si pak Verča natáhne spaní, aby to aspoň trochu dohnala…A protože už to trvá nějaký ten den, tak usuzuju, že je Verunka v pořádným růstovým spurtíku šestého měsíce, však dr., říkala, že je možné v e spurtu, že se bude kojit i 15×!!!!denně­.......
no tak to je asi všechno, letím domů, kdy náhou byl hládek.....

Mějte se krásně
Eržika a Verunka, 5 a půl měsíce

 
Anonymní  05.10.03 22:04

K vodní kýle u chlapečků: Náš Kubík ji měl taky aasi hodně záleží na velikosti, uložení podle UZ a posouzení lékařem, protože s ní byl na operaci už v 6 týdnech. Teď je mu přes rok, musím zaklepat všechno je v pořádku a jizvička už není skoro ani vidět. Takže držíme palečky…
Pa A+J

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 05.10.03 22:54

Ahojky Claudie,
dobrá reklama :-) To vypadá fakt hezky podle Tvého popisu, určitě to zvážíme, díky moc! Holky, jestli někdo půjdete kolem, omrkněte to a poreferujte, zima se blíží a nějaký teploučký místečko na srazíky by se hodilo.
Mishicka

 
Anonymní  05.10.03 23:02

Ahoj Mikisko,
mam o 14 dni starsiho chlapecka Denniska, ve 2.mesici jsme objevili malou kylu, ktera se postupne zvetsovala.Doktor mi ukazal jak kylu vzdy zamasirovat a pravil, ze kdyz to nepujde zpatky zamasirovat, tak musime hned na operaci. A co se nestalo, byli jsme na dovolene v Recku, kyla vylezla a ja ne a ne ji zamasirovat, takze jsme nalozili Denniska do auta a jeli do nejblizsi nemocnice.Tam to zkouseli zamasirovat a nic, jen me rekli, ze si nas tam nechaji a zitra to vyriznou. Dokazete si predstavit jak me bylo.Takze to mame za sebou a pryc od doktoru.Pohlad za me Filipka a at se vam ta kyla kylovita vstreba!
 Petra

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 05.10.03 23:24

Ahojky holky,
tak jsem trošku smutná, protože ta Barčina vyrážka, nebo co to je, se nelepší, spíš bych dokonce řekla, že je to horší :-( Volala jsem dneska doktorce a zítra odpoledne tam s Barčou zajedem, tak nám držte palečky, ať je to jen nějaká banalita a ne alergie nebo ekzém.
Dneska jsme zase zhodnotili Barčiny novinky, co předvádí, takže: na záda se převalí bez sebemenšího problému, hlavně, když je zaujatá hrou nebo se vztekne a už to dělá klíďo píďo i před námi. Ale stejně si ještě někdy zařve, abychom jí otočili. Čím dál víc mlátí hlavně chrastítkama o něco, aby to dělalo co největší kravál. Miluje věci zahazovat a ohýbat se pro ně (musíme jí držet, aby nepadla na čumáček) a zvedat je a pořád dokola - dřív se unavíme my, než ona. Dává si nohu přes nohu a snaží se je o sebe zašprajcnout a docela se jí to daří. A taky už umí plácat dlaní o mou dlaň tak, že to pleskne! To se mi zdá jako úplně největší novinka, protože doposud neuměla tu ručičku tak rozevřít a držet napnutou, aby to pláclo. Moc jí to baví, zkouší to střídavě oběma. Taky si konečně cucá palec, doposud si cucala celou ruku, nebo různé prsty, jen paleček byl pořád schovaný v dlani. Tak teď už je pořádný mimčo s vytrčeným palečkem, ale nepřehání to, dělá to spíš při dovádění. Pořád honí jazykem ten utajenej zoubek nahoře, to se divím, že už jí ten jazyk nebolí :-)
No, a taky jsme dneska začali zkoušet usínání v postýlce, to Barča teda neumí. A kdoví, jak to půjde. Nastudovala jsem tady v článcích o usínání na emiminu jak na to a zkusili jsme to. Začali jsme netradičně s usínáním přes den. Barča byla příšerně unavená, pořád šmatlala očička, ale byla najedená, takže prso na usnutí nechtěla. Dudlík nechtěla taky, jako obvykle a jen tady ječela a kňourala. Tak jsem jí dle návodu šoupla do postýlky a pak tam šla za 5 minut, pochovala, nechala vykašlat a vykrkat, co si při tom řevu napolykala a zas jí dala zpátky. Pak jsem tam šla za 10 minut a provedla stejnou proceduru a zkusila jsem jí dát dudlík. Odešla jsem a chvilku bylo ticho, pak se zas ozval řev, tak jsem držela, že tam půjdu až za 20 minut. Ale nemusela jsem, po pěti minutách řevu bylo najednou ticho, že jsem si říkala, jestli se nepřidusila. Pak občas pokňourla, ale to asi už bylo spíš ze spaní jako dozvuk té strašné křivdy. Spala svou půlhodinku a pak se teda probudila zase s řevem, což mě moc mrzelo, protože normálně vstává spíš usměvavá. No a teď večer jsem se psychicky připravovala na hrůzu a představte si, nic se nekonalo! Dala jsem jí už notně unavenou a nakrmenou do postýlky, předtím jsme si asi hodinu hrály a zpívaly. Byla zcela při vědomí, když jsem jí dala spíš na hraní dudlíka, protože pořád okousávala svoje nožičky. Tak si ten dudlík kousala a pak ho najednou začala dudat. Přikryla jsem jí nohy, ona se odkopala, tak jsem jí nechala a že jdu teda pryč. A ona mě chytla za ruku, koukala na mě z tý postýlky upřeně očima a dudala a dudala, během chvilky přivírala očička, tak jsem zůstala a do minuty (opravdu!) spala. Připadalo mi to, jakoby říkala, ať tam chvilku zůstanu, že bude hrozně hodná a rychle usne, ale nechce tam být sama. Zase jsem vedle z toho, jak je to s ní pokaždý jiný, kdyby to takhle šlo vždycky nebo aspoň většinou, byla bych ráda. V každém případě jí musíme naučit usínat samu od sebe, protože nošení už dávno odmítla a u prsa to vždycky nejde - krom jinýho taky jednou přestanu kojit. Ta drastická metoda je fakt drastická a tak se pořád modlím, aby to šlo nějak jinak, ale jestli ne, tak jsem pevně odhodlaná tu metodu zkoušet dál :-(

Mikisko, když Filípek nemůže do chlorovanýho bazénu, tak koupat ve vaně ho můžeš? Normální voda není chlorovaná? Jo a manžílek našel v nějakým chatu zmínku o atopickým ekzemu u dítka, tak Ti to sem kopíruju, protože jsi zrovna na srazíku mluvila o těch ubrouscích z DM:

418. Linda:Plenky a kosmetika Babylove (02.09.2003-20:58:19)
Naše holčička má atopický ekzém a osvědčily se nám plenky z DM drogerie, je to jejich výrobek. Kamarádka tam dělala, říkala, že je pro ně vyrábí Nivea.Po Pamperskách i HUggies se malá osypala a po Babylove nic. I s kosmetikou jsem spokojená, jen po koupání mažem od Adermy Exomegou.

To víš, on manžílek už na internetu pátrá, co by to mohlo být za tu Barčinu vyrážku, ale je to šílený, nachází samý hrůzy, tak já to radši nečtu, protože to všechno vypadá, že je to přesně to, co Barča má.

Eržiko, blahopřejem moooooc k tomu dobrýmu výsledku vyšetření, no já byla stejně přesvědčená, že je to u Vás všechno dobrý, ale když je to oficiální, tak to je úplná paráda! No ty srazíky byly rychle za sebou, dokud je počasí aspoň trochu slušný, tak je fajn vyrazit a pokecat. A s tím kojením, nestraš!!!!!! Já mám furt hrůzu, kdy to na Barču přijde, ta zatím (ťukťukťukťuk­ťukťukťukťuk) většinou vyspává těch svých 10 hodin v kuse. Pořád to okolo slyším, jak stejně staré dosud spavé děti najednou přestanou a budí se, tak třeba bude Barča i v tomhle trochu jiná, kéž by!

No jo, tak já mám zítra doktora na ta moje záda, snad mi pomůže a odpoledne jedem s tou Barčou, to už abych mazala zalehnout.

Dobrou noc všem.

Mishicka + Bára 25t. (pro dnešek s přízviskem „samospinkací, dudlíková“ :-)

 
Ethel
Stálice 71 příspěvků 06.10.03 07:44

Ahoj,
tak dnes píšu netradičně ráno. Děti už jsou vzhůru, ale jako skoro každé ráno jsou přátelsky nakloněné. Tedýsek povídá a povídá a Anka se kouká kolem a točí se dokolečka.
Mikisko: moje děti se takhle začaly budit ve 3 a 1/2 měsících a dodnes (5 měsíců) s tím nepřestaly. Naposled dostanou okolo 9 hodiny večerní kaši, pak se budí po 3 - 4 hodinách, a potom po 2 - 4 hodinách. Anka je v tomhle lepší, už má jeden rekord, kdy se budila po 4 hodinách celou noc, naopak Tedýsek by klidně jedl po 1 a 1/2 hodině (jen někdy). Je to dost vyčerpávající a fakt nevím co s tím. Na vyzkoušení drastické metody (která se ale doporučuje u plně odstavených dětí) - tj. prostě je nechat řvát celou noc a oni si zvyknou, že v noci se nejí - nemám nervy. Jsou prostě dvě a jedno řvoucí dítě celou noc bych asi zvládla, ale stereo… Upřímně řečeno na to nemám. Takže zkoušíme různé neagresivní metody, které právě proto nefungují a utěšujeme se, že je to tím, že děti nejsou plně odstavené (což je asi chabá naděje…).

Jinak Tedýsek se otáčí na bříško jako nic a umí už moc hezky zvedat hlavu i hrudníček. Anka už se taky skvěle otáčí na bříško, jen tam zatím nechává (pod bříškem) jednu ruku a když už to zvládne i s ní, neumí si je zatím moc dát dopředu, takže dělá tučňáčka, zvedá hlavu s rukama podél těla a to je docela makačka.
Včera u nás byli manžílkovi rodiče. Děti jsou ještě moc malé na to, aby se bály lidí, které nevidí často, ale tchánův hluboký hlas Andulku trochu překvapil. Neplakala, to ne, ale skoro vůbec se nesmála, což se jí nepodobá, jen vyděšeně koukala okolo, co se to děje. Oba na ně vpodstatě neustále šišlali, což já těžce snáším, ale nějak jsme to všichni zvládli.

Včera jsme měli domácí mrkev rozmixovanou v mixéru. Tedýsek splivnul půl lahvičky jako nic a tvářil se, že by klidně pokračoval, Anka dělala naprosto neuvěřitelné ksichty, ale nakonec jsem do ní bez použití násilí asi 10 lžiček dostala. Hrozně se šklebila a trochu to prskala ven, ale když jsem chtěla přestat, začala se tvářit že ne, že chce jíst lžičkou kašičku jako velká holka, tak jsem jí vždycky řekla, že teda ještě jednu zkusíme… Je to šikulka. Takže naše děti zatím kupovanou mrkev naštěstí nepreferují. Ale bude to tím, že zatím moc žádnou kupovanou nejedly :). Tak se tomu asi zatím pokusím vyhnout, dokud si nezvyknou na ty moje, protože už ty večerní kaše nás asi budou docela něco stát - u dvojčat to mizí hrozně rychle, mám pocit, že nám jedna krabice nevydrží ani na celý týden. A kdybych měla kupovat všechno, asi se nedoplatím.

Zatím se mějte fajn,
Ethel Ted a Anka (skoro 22 týdnů)

 
claudia02
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 06.10.03 09:09

Nic mi neplatěj, ani nejsem zaměstnanec, čestný pionýrský :-)))))))))))))
Claudie

 
Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 06.10.03 11:16

Ahoj holčiny,

Koukala jsem na fotky a určitě to muselo být opět príma. No snad už to přístě nevzdám i kdyby lilo jak z konve ..

Včera jsem Kačence na noc dala kupovanou kaši od Nestle rýžovou a byla zvědavá jak po ní bude spinkat, protože ted v neděli jedu na týden na chatu s maminama tady z emimča z chatu a nechce se mi tam vyvářet tu z rýže tak jsem myslela že si to zjednodušim. No ale na krabici je napsáno určeno pro krmení lžičkou, ale kaše byla jak voda? no lžičkou to teda nešlo tak jsem to dala do flašky.Kačka to vyžblunkla a v 5 ráno se probudila. Zkusím jí dát dneska víc, protože přece toho bylo jen 150 ml a ona na noc baští víc. A ještě dneska zkusím koupit jinou, včera mi holky na chatu radili od Hami, že prej ta je hustá. Tak uvidím. Jinak vemu rýži, jabka a tyčovej mixér sebou a budu kuchtit pro Kačenku večeře.

Kačenka se naučila prskat nebo-li prdět pusinou, Nedělá ted nic jiného, povedou se jí u toho velký bubliny a ona kouká po všech kdo je u ní jestli jí vidíme a směje se tomu. Už začíná ráno v postýlce když se probudí. Umí to i s dudlíkem, no je to už veselý.

Konečně jsme už sehnali i větší vaničku, protože naše koupelna v novém ještě není a my ted máte ten sprcháč, tak už nemusí při koupání krčit nožičky a má místa, že bych se tam vešla i já k ní? haha. Takže po každém koupání vytíráme. Miluje koupání a mě mrzí že se nedostanem nikam na to plavání, je to většinou dopoledne a to je Dušan v práci a my jsme na něm závislý kvůli autu. A pak on by tam chtěl být taky. Našla jsem sice v Praze, ale je to tak 3-4× dražší než v Liberci nebo v Děčíně. No ještě musím zistit nějaké podrobnosti, protože kámoška auto má a jezdili bychom spolu. Má Michalku jen o dva dny mladší. Jen co jsem psala tak ty odpovědi teda byli. Já chtěla vědět kdy mají kursy, v jaké hodině a ceny a odpověd byla že kursy už začali a je plno.Cena, další kursy prostě ani slovo? no a to psala paní ředitelka.

Mějte se krásně a pohladte mimíčka
Ahoj Jarča a Kačenka 24t

 
Mickey
Povídálka 46 příspěvků 06.10.03 20:02

Ahojky všichni,
tk v sobotu odpoledne, když se udělalo reltivně hezky jsem na vás vzpomínla, jak se s mimískma procházíte a sdělujete si noviny a zkušenosti.
Eliška má z sebou první oslvu svého svátečku a musím říci, že se jí to ale vůbec nelíbilo. Dopoledne byla veselá, pištěla a zpívala:-)), ale odpoledne se jí to nějak rozleželo a začala být mrzutá a plakala.Pak se sjeli všichni hosté a to jí dodělalo. Jen se n ní někdo podíval, začala natahovat a brečela. Takže celou oslavu strávila v bezpečí své postýlky, kde vrčela na babičku a hrála si na medvěda:-))
Jinak mi si cucáme pleček už pěknou řádku dní a já jsem z toho špatná, jelikož mám strach, aby se to nenaučila a kdo jí to pak odnaučí? Manžel říká, že jí mám nechat,ale už vidím, jak pak později stkáme paleček do pepře apod.:-))
Tak jelikož příští týden máme 5 měsíců, tak jsem zvědavá na náš spurtík v šestém měsíci.Snad to zvládneme bez újmy.
Jinak se chci zeptat, zda někdo neví, jak u kojených dětí poznám, že má průjem. Docela by mě to zajímalo.

Tak se zatím mějte a zase brzy načtenou.

Miki a Eliška bez 9 dnů 5 měsíců

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 06.10.03 21:02

Ahoj holky,
tak máme za sebou ty naše dnešní doktory. Moje záda jsou zas snad na chvíli opravený, budu chodit na rehabilitaci, teda jestli bude někdo hlídat Barču.
S Barborkou jsme vyrazili k doktorce, kvůli tý vyrážce, do rána se jí to ještě zhoršilo. Jak jsem Vám na srazíku ukazovala to červený za krkem, tak to ztmavlo a jakoby oschlo a krom toho se jí udělalo snad na celým tělíčku s vyjímkou obličeje a nohou milion pupínků, když jí pohladím, je to jak struhadlo. V záhybech kůže to má úplně rudý, chudinka moje. Ale neškrábe se, což mi přijde divný. Doktorka na nás jen koukla a hned nás poslala na kožní. Naštěstí tam byli a hned nás vzali. No jako vždycky bych nejradši slyšela „aha, to je jasný, to je to a to a udělejte tohle, mažte tímhle a bude to v pořádku“, nebo cokoli jiného jednoznačného. Samozřejmě nic takového jsme neslyšeli, prý to možná je atopický ekzém, ale vypadá to, jakoby to ještě bylo zkombinovaný se seboroickou dermatitidou a vůbec není jasný, co se z toho vyklube. Dostali jsme mastičku, kterou nám namíchají v lékárně, je to Infadolan a ještě něco a budem jí tim mazat několikrát denně a pak se prý uvidí. Na alergii z jídla to prý nevypadá, ale kdoví, já bych se nedivila ničemu, ani tý alergii na mrkev. Jen je fakt divný, že se Barča neškrábe, když to má tak příšerně červený. Koupat jí máme jen v čisté vodě a občas v černém čaji a nesmí žádné tropické ovoce, včetně banánu a ani hovězí a vepřové maso a to všechno nesmím ani já. Samozřejmě taky nesmí kravské mléko, ale když prý přikrmuju Nutrilonem, tak je to to nejlepší, co v umělých stravách může být (ale v tom je přeci kravské mléko, ne?). No, co Vám budu povídat, jsem z toho docela zničená, navíc jsem si vzpomněla, že moje mamka měla ekzém a ségra ho má do dneška občas taky. Babička říkala, že mamča ten ekzém měla od 2 měsíců a bylo to docela hustý, že jí to i tak vysušovalo, až to popraskalo až do krve :-( A nikdo nevěděl, co to je, oblítali milion doktorů a snad i nějaký kořenářky a nic nepomohlo. A zůstalo jí to už napořád, jen se to časem usídlilo na rukou a nebylo to tak strašný. Ségra taky neví, jak se ten její ekzém jmenuje a taky to má od mala a i teď někdy se to vrací. Tak prý to může Barča mít i zděděný. Jak já bych si přála, aby to Barču přešlo!!!!!!!!!!!!
Jsem nějaká fakt zničená, Barča dneska odpadla už v 19,30h!, tak jdu ještě prozkoumat internet a najít nějaký info k těm ekzémům a pak hupsnu do postýlky.
Mám ještě dotaz, koupila jsem Fromin, kojeneckou vodu (je to na tom vyloženě napsaný) a když jsem jí převařila, tak byl na povrchu takový jako mastný škraloup. Pak jsem ještě zjistila, že když jsem to nechala odstát v lahvičce, tak se tam udělala hromada bílých usazenin. Vylila jsem to okamžitě, jen by mě zajímalo, jestli s tím někdo máte zkušenosti, mě se to nezdálo normální a u jiné vody se mi to nestalo.
Ať Vaše miminečka nic netrápí a hezky spinkají.

Mishicka + Bára puntíkovaná 25t.

 
Mikiska
Kecalka 206 příspěvků 06.10.03 21:08

Ahoj Moniko,
co doktor to asi názor, my jsme byli s Filípkem na chíře na Bulovce někdy ve 3 měsících a ten řekl, že operace je nutná právě v 6 měsících. Tak nevím dokonce tvrdil, že se to nikdy samo nestratí a vidíš nakonec se to vstřebalo samo. Tak nevím, ale myslím si, že žádný doktor by si nevzal na svědomí něco tak pro ně banálního určitě se neboj, že bys něco zanedbala.
Tak hodně štěstí a ať se to taky radši vytratí pfuj pfuj pfuj. Pozdravuj od nás Lukáška papa
Mikiska

 
Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 06.10.03 21:27

Ahoj,
Tak s tou vodou jsem taky měla to stejný. Ted kupujeme taky ten Fromin a nepřevařuju jí. Je to tam napsáno že je to z nějakého spodního jezera nebo co a převařovat se nemusí. A pak jsem slyšela že by se neměla převařovat voda dopředu, což jsem já dělala. Pak se mi tam nadělali ty dupky, jako kdyby tam bylo napliváno nebo co.
Já jí jen ohřívám v mikrovlnce na určitou teplotu.Jen to co spotřebujeme.
Ahoj a brzké uzdravení Barborce. Snad to nebude nic vážného a budete brzo bez puntíku a to navždy.
Ahoj Jarča a Kačenka

 
Mikiska
Kecalka 206 příspěvků 06.10.03 21:41

Ahoj holky,
pomooooooc já už nějak nemůžu Filípek nejenom, že se pořád často v noci budí, ale ještě ke všemu 1-3 hodiny nechce spát, kdyby si alespoň hrál, ale on ječí jako tur vůbec nevím co s ním, ale nějak mi dochází trpělivost a vůbec všechno, ty noci jsou jak zlý sen. Tak snad se mi trochu uleví.
Koukám, že problémy nemám jenom já Mishicko vydrž s tou vyrážkou, ale divím se, že to na tom kožním nepoznaly. K tomu svědění musím ti říct, že když to Filípek měl podle mě nejhorší rudý a vůbec to vypadalo děsně tak se záhadně nedrbal, začal se drbat až ve chvíli kdy to začalo trochu ustupovat a od té doby se drbe noc co noc, proto asi taky ty nespavý noci. Snad to ale Barča mít nebude není o co stát. Samozřejmě doma koupeme ve chlorovaný vodě, ale jenom s přídavkem speciálních olejíčků od doktorky a tak 2-3× týdně spíš otíráme, čím víc mejeme tím je to horší, zatím to jde, protože nikam neleze a je to celkem čistý miminko, ale až začne lézt tak nevím. Jo a taky ti poradím nepoužívej mýdlo, buď kupte v lékárně speciální mýdlo, bez mýdla (to zní blbě ale fakt to existuje) a nebo prostě nemydlit opravdu jenom tu vodu, i když tady je hnusná chlorovaná. Jo a děkuji za fotečky jsou úžasný.
Nechcete si se mnou někdo někdy udělat výlet na tu Prahu 1, že bysme to okoukli ? Kdyby jo tak dejte vědět. Myslím, že nám Claudie dala docela dobrý tip, tímto ti děkuji.
Tak holky držte se ať máme jenom ty nejzdravější a nejhodnější miminka
Jo a kdyby vás někoho něco napadlo co mám dělat s tím Filipem jak ho přimět spinkat tak mi dejte vědět to bych byla straaaašně ráda. Tak dobrou noc letím do postele než se zase ten hladovec nespavec ozve. Nejhorší je, že ani přes den toho nenaspí a dneska byl celý den nazabytí určitě mu taky vadí, že je nevyspalý.
Tak já už fakt končím papa
Mikiska

 
Mikiska
Kecalka 206 příspěvků 06.10.03 21:42

Ahojky,
hlavně, že to dobře dopadlo ufff. Díky za příspěvek a někdy se klíďo píďo ozvy papa
Hodně zdravíčka pro tebe i tvého Deníska.
Mikiska a Filípek

 
Ethel
Stálice 71 příspěvků 07.10.03 09:39

Ahoj Mishicko,
držím vám s dvojčaty palce, aby to co nejrychleji zmizelo. Moc bych Tě, Mishicko, chtěla nějak potěšit a povzbudit, ale nic mě nenapadá. Hlavní je, aby zjistili co nejdřív, co to je, protože pak aspoň bude jasné co s tím.
Zatím ahoj, Ethel Ted a Anka

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 07.10.03 10:14

Ahojky holky,
moc Vám děkuju za podporu a držení palečků. Zatím se to Báře nelepší, snad jen za tím krkem, kde měla ty velký fleky už to trochu mizí. Zato na celých zádech má nasetý pupínky a flíčky, v záhybech je to úplně rudý a dokonce i tam, kde to na pohled nemá má kůži hrubou jako struhadýlko :-( Ale zatím se vůbec neškrábe a já čekám, až Jirka přiveze za chvíli mastičku, co nám namíchali v lékárně a začneme mazat. Dneska Barča trhla spací rekord, teda myslím, že tady v deníčku asi vede, spala od těch 19,30 do 8,00h, to je 12,5h v kuse! A teď vydržela vzhůru jen 1,5h a zase spí, možná to souvisí s tou vyrážkou, těžko říct. Vůbec mám pocit, že je poslední dobou často ospalá, pořád si mne očička. Asi si ty věci, co mi přijdou zvláštní a dosud neobvyklé začnu psát, abych to tý doktorce pak všechno řekla. Pořád mám divnej pocit z toho, že nevíme, co to je a hlavně z těch doktorů, že oni taky nevědí a vlastně volí vyčkávací taktiku a jen něco předepíší. Dělá to na mě dojem léčby pokus-omyl. Jirka sehnal nějaký od známého doktory na kožní problémy, prý to nějak zkoumají z krve, tak počkáme, co se bude dít a kdyžtak tam vyrazíme. No jo, hlavně, že se aspoň Barča nedrbe - zatím. Ale na pohled to fakt vypadá příšerně asi si to vyfotíme.

Jarčo, díky za reakci na tu vodu Fromin, taky jsem to na tý lahvi četla, že se nemusí převařovat, ale zdálo se mi to divný. Radši asi zůstanu u naší oblíbený Tomy. Jo a taky jsem si předvařovala vodu do zásoby, to jsem netušila, že se to nemá. Ještě, že je tu tolik hlav, že každý něco poradí a ví.

Mikisko, to je šílený s tím Filípkovým spaním nespaním!!!!!!!! To by mě už dávno klepla, myslím na Tebe, abys to přežila ve zdraví. Přeci to jednou musí skončit!
Já tenhle nespací problém s Barčou moc neměla, ale ona se zas měla tendenci převracet a udělat si postupně z noci den. No, vyřešili jsme to tak, že jsme jí prostě jednou začali pravidelně ráno budit v určitou hodinu a přes den jsem jí nenechala spát dýl, než 3/4 hodiny v kuse. To jsem jí vzbudila, když chtěla spát déle. Protože byla první dny unavená, tak jsme se hodně jí snažili zabavit (ideální byl víkend, to jsme na ní byli dva), aby byla dostatečně dlouho vzhůru (3 hodiny). Za nějakou dobu se jakž takž naučila na nový režim a od té doby spí v noci déle, než dřív. A taky jsem zjistila, že i když se teď někdy v noci probere a začne ječákovat, tak ani nechce to prso, jen stačí jí nějak uklidnit a spí dál. Já jí vždycky honem vytáhla a šoupla prso a tím jsem jí třeba definitivně probrala a bylo po spaní. Tak teď už to nedělám. Ale jak na Filípka, když on přeci ani přes den moc nespí, to teda fakt netušim. Tak jen opravdu moc držím palečky, aby se umoudřil a pochopil, že když bude spinkat, bude i on spokojenější.
Ještě by mě zajímalo, čím Filípka mažete? A jaké to olejíčky do koupele používáte? Já včera něco nastudovala a trochu mě šokly ty ceny těch přípravků. Hlavně jsem vyčetla, že asi nejdůležitější je kůži promazávat, tak se těším na jemňoučké mazlící masáže, Barča to zatím moc dobře nenesla, ale bude muset. A přitom já bych se nechala mazat a masit pořád :-)
Teda venku je příšerně, taková kosa a já furt nemám ten fusak pro Báru. Musím ho už konečně pořídit. Jaký fusaky máte vy? Viděla jsem fleecový zevnitř i zvenku, pak z materiálu jako jsou spacáky a pak kombinaci fleece uvnitř a šusťák z venku. Asi taky ještě existují klasický beránci, ale to se mi moc nelíbí, žádný chlupy na Barču moc radši dávat nebudem, když už má ten ekzém, nebo co to je.
Tak já jdu rychle něco slupnout než se Barča probudí. Stejně se divím, že může spát v takovým kraválu, někdo dělá u nás něco v baráku a je to děsnej rambajz, samý bušení a sbíječkování a ještě k tomu vedle opravují střechu.
Pa Mishicka + Bára 25t.

 
janice
Kecalka 458 příspěvků 07.10.03 10:21

Ahoj Mikisko a ostatní mamči,
jsem od Cipísků, ale Váš deníček pročítám pravidelně již od dob těhotenství, porodu až do dnešních dní. Aspoň vždycky vím, na co se připravit. Četla jsem tady ten Claudiin tip na ten podnik a včera jsem šla náhodou okolo a tak jsem tam vlezla a prozkoumala to. Docela mně to nadchlo a tak Vám to pro srazík můžu jen doporučit, je to přesně ono, co hledáte. My až budem mít s Cipískama nějakou akcičku, tak to určitě taky navrhnu. Je to tam moc příjemný, docela velký, prodávají tam spousty hraček, jsou tam nějaký prolejzačky, přebalovák, plno místa na kočáry. Takže to je asi všechno, mějte se moc hezky a pozdravujte dětičky.
janice + Vilík (za pár 4 měsíce)

 
Anonymní  07.10.03 16:27

Cauky maminy a hlavne zdravim Mishicku,

no, abych se nejdrive tak trochu predstavila, ja jsem ta kamaradka Petra, o ktere psala Mishicka, ze se zucastnila obou sraziku s malou Diankou (jeden rok) a Alexem (tri roky). Stale jsem Vase zpravicky jen cetla, ale dnes uz mi to nedalo a rozhodla jsem se napsat alespon par radku a to hlavne neco malo k problemu Mishicky. Co se tyce te vyrazky, ja bych se opravdu pokusila to drazdit co nejmene a to znamena opravdu dodrzovat to co Ti rekli na koznim, i kdyz to vypada jak hokusy pokusy, ale asi budes muset chvilli vydrzet a vyckat, jak to bude reagovat. Mimo jine bych tu pokozku opravdu co nejmene drazdila vodou a tak bych stridala dny, kdy ji budes koupat v ciste vode, pripadne s nejakymi pri:,–(ami, jak psala Mikiska a dny kdy bych ji jen otirala tou Jarischovou vodou, jak jsem Ti jiz rikala na sraziku. Jo a take co se tyce toho Nutrilonu, tak bych zkusila Nutrilon low lactose, ktery ma nizsi podíl kravskeho mleka nez ten obycejny. No, ted tak premyslim, ze v lekarne maji jeste jeden, ktery je vylozene urcen pro deti, ktere jsou alergicke na kravske mleko, ale to Ti asi meli poradit na pediatrii nebo pripadne na tom koznim, jelikoz je opravdu dulezite zjistit jestli neni alergicka na kravske mleko, abys ji tim normalnim Nutrilonem nepritezovala. Jinak Alex kdyz mel jednou nejakou vyrazku (mimochodem, take do dnes nevim z ceho), tak z toho byl take dost unaveny a prospal by cele dny. No, zatim me nic jineho nenapada, kdybych si jeste na neco vzpomela, tak se urcite ozvu a doufam, ze Ti alespon trouchu pomuze i to malo co jsem napsala. Drzime Vam palecky, at to vsechno dobre dopadne.
Jo, jeste jedna vec, tak jsem dnes take nakoukla do te „Tramtarie“ a vypada to tam opravdu zajimave, a tak jestli se tam nekdy srazik uskutecni, tak bychom se velice radi zucastnili.
Vsechny Vas zdravim a preji Vam at mimiskove pekne rostou a hlavne at jsou vsechny hodne zdravi. Neni nic horsiho, nez kdyz jsou deti nemocni.
 Petra

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 07.10.03 20:06

Ahojky Petro,
to je fajn, že jsi se taky zapojila :-) Jsem úplně jasně rozhodnutá dělat vše pro to, abych vyloučila všechny možný dráždidla a to co mi řekli na kožnim a co jsem pak ještě následně vyčetla dodržuju beze zbytku, jak jen to jde. Ten Nutrilon mi vrtal hlavou, tak dík za radu, akorát mi dochází, tak se zeptám v lékárně na nějakou tu méně kravskou variantu, tím určitě nic nezkazím. Dneska jsem ani nestihla koupání, tak jí ráno umyju před mazáním, doktorka nám říkala, že koupat jednou za čas jí máme v černém čaji. Už se nezmínila, jak to má být silný, něco teda vytvořim. A taky mastíme Barče hlavu olejíčkem, protože se jí vrátily ty šupinky do vlasů a když jsem se ptala, jestli jí to teda můžu mejt šamponem, tak to prej jo. Ale já žádnej protialergickej nemám, tak mi to při všech těch opatřeních přijde divný. Jenže bez šamponu bych měla doma úplnýho zmaštěnce. Mám prostě pocit, že se paní doktorka nad spoustou věcí příliš nezamýšlela a moc důkladně se nás nevyptala a mě samozřejmě spousta věcí hned nenapadla. Sama jsem zvědavá, co z toho nakonec vyleze, mě se zdá, že se to trošku lepší, hlavně zmizely ty velký fleky. Ale zase jí to přibylo na krku a pod bradou, jakoby to postupně dozrává, tam kde to bylo nejdřív to už mizí. Třeba je to jen nějaká blbost, kéž by, zrovna Jirka přišel s tím, že o pár dní mladší chlapeček známých se takhle příšerně osypal taky a jak to přišlo, tak to zas odešlo, tak snad to bude u nás něco podobnýho. Barča vyspávala celý den a teď zas odpadla v 19,30h, což je fakt nevídaný, obvykle když vstává v 8h, tak jde spát až tak kolem 21,30 a to ještě přes den spí míň, než dneska.
A navíc jsme měli dneska záchvat smíchu, páč Barča od narození z vlastního rozhodnutí nedudlíková se dneska do dudlíčku totálně zamilovala a neustále ho chtěla dudat, a navíc asi díky němu usínala zcela sama, že jsme si jednou ani nevšimli, že spí. Teď večer jen začala žmoulat oči, tak jsem jí šoupla do postýlky, po chvíli se rozplakala, já tam po 5-ti minutách šla, skoro mi ukousla ruku, když jsem jí podávala vypadlej dudlík a jen se otočila na bok a usnula ihned. Tak třeba se ta drastická učící usínací metoda nakonec vyplatila, na Barču to začalo účinkovat po asi 2-3 pokusech, což není tak hrozný.
Tak já jdu zas pro změnu jíst, už zas nabírám svoje kilečka, asi jak míň kojim.
Papa Mishicka

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 07.10.03 20:11

Ahoj Miki,
těžko říct, kdy je to průjem podle vzhledu, stejně je to taková vodička sračička :-) Barča jako čistě kojená srajdila hodněkrát denně, jiná mimča třeba obden, takže ani podle četnosti se to moc nedá určit, leda, že by z občasného kakání bylo najednou několikrát denně. Spíš by se asi projevila dehydratace a to bys nejspíš poznala podle oschlých rtů a propadlejší fontanely než je u Elišky obvyklé. Snad se nic neděje a jste v pořádku a ke svátečku dodatečně (my hanbářky :-) Elišce moooooooooooc blahopřejem!!!!!

Mishicka + Bára 25t.

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 07.10.03 20:21

Ahojky Ethel,
teda že Anka dělá tučnáčka je dokonalej popis té polohy :-))))))))))))) My jsme Barče říkali, že dělá Rašku (skokan na lyžích), když dělala taky pěkně takhle ručičky podél těla :-) Ale tučňák je lepší :-)
Zaujalo mě, že píšeš, že Aničku překvapil hluboký mužský hlas. To má Barča taky a jak na ní nějakej baryton promluví, tak se pořádně rozbrečí. Vypadá vyděšeně a i když se uklidní, tak pořád po očku toho člověka sleduje a stačí, aby se na ní jen kouknul a už brečí znovu, aniž ho slyší mluvit. Netuším, proč se dětičky bojej hlubokých hlasů, ještě že doma nemám dvojníka Moravce, hihi.
Pa Mishicka

 
Terka
Kecalka 380 příspěvků 07.10.03 21:52

Ahoj Mishicko,
je to děsný, že někdy těm našim špuntům nepomůžem. Úplně tě chápu a držím pěsti,ať to přejde!
Já kupuju Fromin a nepřevařuju to. Na obale je napsáno, že se převařovat nemusí,tak tomu věřím. Jen to v lahvičce ohřeju v mikrovlnce..Abych se přiznala, dělám to i u TOMY,když u nás v obchodě nic jiného nemají…
Musím „běžet“
papa
 Tereza

 
Anonymní  07.10.03 22:08

Ahoj Mikisko i A+J!
Oběma děkuji moc za odpověď. No uvidíme, jak to s tou naší vodní kýlou dopadne. Já abych pravdu řekla, tak jsem v tom naprostý laik a já ji ani pořádně nevidím. Nebo tedy nedokážu poznat, kde je. Občas se mi zdá, že to poznávám, ale to jen vyjímečně. No třeba se už ztrácí, když ji nevidím :-))) Kéž by.
Tak se mějte fajn! Čau
 Monika

 
klarka
Kecalka 138 příspěvků 08.10.03 08:51

Ahoj Mishicko!

Já sice nejsem od vás, jsem od Cipísků, ale váš deníček čtu, abych věděla na co se připravit.
Jen jsem chtěla k té vyrážce. Mně se Karolínka také šíleně osipala, přesně jak popisuješ, v záhybech úplně rude a všude po tělíčku tisíce pupínků, kůže jak struhadlo a na zádíčkách byla úplně bílá jak byla suchá. Moje doktorka mě ani neposlala na kožní, i když mi taky řekla, že neví co to je. Napsala mi nějakou mastičku co i namíchali v lékárně, prý má antibiotické účinky, tak jsem jí tim namazala a do dvou dnů to téměř zmizelo. K tomu jsem jí ještě musela důkladně promazávat, zjistila jsem, že není dobrý olejíček, ale tělové mléko - používala jsem od Babylove. To jsem si užívala, protože naše holčička je šíleně nemazlící miminko, tak jsem si mohla to mazlení trochu vynahradit. A dneska už to má téměř úplně pryč. Jen Tě chci povzbudit, abys vydržela a přeju brzké zahojení!!!!
Jinak holky, váš deníček se mi moooc hezky čte!

Mějte se všechny krásně a pozdravujte mimísky od jejich mladší kamarádky!!

Klárka + Karolínka (11 týdnů)

 
Anonymní  08.10.03 21:11

Ahoj maminky a miminka!
Od srazíku už uplynulo několik dní a já se terpve teď dostala na internet… ¨Mishicko - fotky jsou moc hezký! Po přečtení komentářů jsem ale moc smutná z Barčiný vyrážky a moc, moc držím palečky, aby se Barča v brzké době ráno probudila a neměla na sobě ani pupínek. Jinak ty šupinky na hlavě měla Míša taky - doktorka nám předepsala mastičku, kterou namíchali v lékarně (není na ní název) a do týdne jí to zmizelo - já ji večer koupám jen v čisté vodě a hlavu jí taky myji jen vodou a myslím, že jí má čistou - i když - vy máte o hodně víc vlásků - tak nevím…
Taky jsem chtěla napsat, že jsem si na srazíku skvěle pokecala -všechny holky a jejich miminka a samozřejmě i Barunčin táta jsou moooc sympatický!!!! Je to fajn, že si takhle můžu s někým popovídat o dětech (a nejen o nich). V mém okolí žádný miminka nejsou - tak jsem ráda, že emimino a deníčky Filípka a Barborky existují.
Mějte se fajn a držíme palečky Barunce!
Kateřina a Míša

 
Mikiska
Kecalka 206 příspěvků 08.10.03 21:42

Ahoj holky,
tak mám novinu Filípek prostě chce spát se mnou v posteli a hotovo. Už jsem to nevydržela a šla jsem si s ním lehnout po prvním nočním kojení to je tak kolem 22. hod. no a ejhle hned usnul, žádný protesty. Spinkal se mnou celou noc, sice se vzbudil ještě ve 2 a pak někdy mezi 5 a 6 jako vždy, ale já jen vyndala prso on si podudal a zase pěkně spinkal až do 7 hod. Takže v postýlce spí už 2 den jen tak do těch desíti. Já jsem tohle vůbec nechtěla dopustit aby byl se mnou v posteli, jenže už jsem to nevydržela prostě jsem to vzdala a spíme spolu, tak snad nebude se mnou chtít spát až do 18.
Zajímavý je, že když ho nechám v postýlce tak se začne strašně drbat a plakat a jak si ho vezmu k sobě okamžitě se sklidní a žádný drbání tak nevím, jestli jsou ty miminka takhle vyčůraný anebo mě prostě potřebuje cítit aby se vůbec uklidnil.
Mishicko na promazávání nám paní doktorka předepisuje mastičku Lipobase a do koupela nám dává Linolu Fet za tyhle dvě věci doplácím něco kolem 100 Kč takže to jde jo a taky nám dává kapky Fenistilky aby to tolik nesvědilo, ale snad to ekzém u Barči nebude snad to opravdu zmizí. To víte kožaři jsou takový mastičkáři a oni skutečně jenom zkouší, manžílek má ekzém celý život a moc dobře to známe oni opravdu jenom zkouší masti každýmu zabere něco jiného. Navíc vlastně ani nevědí z čeho ten ekzém vlastně je ani na alergologii to nezjistili manžílek není vůbec na nic alergický a přeci ho má. Je to opravdu těžký s tou kůží musí se to jenom vydržet nic víc na to neni. Tak Barčo pupínkovitá ať už ti ty pupínky zmizí uděláme na ně ty ty ty. To jenom trochu cvokatím to nic.
Tak se mějte ať jsou všechna miminka zdraví !!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!
papa Mikiska a Filípek (maminčin mazlínek umazlínkovatej)

 
Anonymní  08.10.03 22:20

Ahoj Mikisko a Filípku, ahoj všechny ostatni maminky a miminka scházející se na těchto stránkách i v restauracích.
Mikisko, sledovala jsem průběh celého tvého těhotenství, které jsem s tebou prožívala týden co týden a bedlivě jsem sledovala všechny tvoje příznaky, novinky a veř, že jsem se dočkala skoro všeho. Nakonec i porodu, který se uskutečnil 18. dubna 2003, kdy se mi narodil Šimon. No a teď skoro po půl roce jsem se opět podívala na stránky emimina a hele „moje Mikiska“ je tady pořád. To je úplně super. Sbírala jsem trošku odvahu napsat, ale překonala jsem to a píšu. Možná nesmysly, za což se omlouvám, ale já se polepším. Jsem zatím jako anonym, ale možná se dostanu i k registraci a pak s vami budu komunikovat jako řádný člen KLUBU. Četla jsem o Vašich trampotkách s miminkama o tom jak se to vše vyřešilo a když se nad tím člověk zamyslí, v podstatě ani nepotřebujem doktora. Tady si člověk vybere spoustu typů a rad jak postupovat s mimiskama. Jenomže ve skutečnosti je to všechno stejně jinak, že jo? Ten vlastní mimísek je prostě jedinečněj originál. Docela mne mrzí, že jsem se nedozvěděla dříve o Vašich srazech a proto bych se ráda zůčastnila toho dalšího, pokud mne přijmete mezi Vás.
Jinak na závěr Vám všem přeju hodně radostí s mimískama, hlavně ať rostou do krásy a zdraví.
Papa Fialka a Šimon (25.týden)

 
Anonymní  08.10.03 22:22

Ahojky holky,

tak zase ja - Petra. Jen Vam chci napsat, ze jsem dnes s malymi byla v te Tramtarii a musim rict: „Konecne nekdo neco vymyslel take pro deti“, je to tam prijemne a Dianka a Alex tam byli spokojeni, ze ani nechteli jit domu. Jediny problem je ten, ze uz ted je tam docela dost lidi, tak si ani nechci predstavit, jak to bude vypadat az se to vice roznese mezi vsechny rodice. No, snad takovyhle „center“ uz bude v budoucnu jen pribyvat. No, nekdo asi namitne, ze je mnohem lepsi byt s detmi nekde venku na cerstvem vzduchu, ale podle me to take nejde porad. Ja jsem treba rada, ze se tam mali alespon na chvili zabavi sami a ja si mohu trochu oddychnout. No, co budu vypravet, asi vsichni vite, ze to nekdy s detmi neni jednoduche a natoz, kdyz mate dve tak vekove blizko. A jeste k tomu vsemu se v posledni dobe necitim zrovna nejlepe, tak mi kazda vterina „odpocinku“ opravdu bodne.
Jinak Mikisko, nic si z toho nedelej, ze Filipek ted spi s Tebou. Alex se mnou spal take, jelikoz jsem uz byla z jeho buzeni (po dvou hodinach) tak utahana, ze jsem nemela ani silu neustale ho vyndavat z postylky a tak jsem rezignovala. Musim rict, ze od te doby spal daleko lepe. Potom jsem take zacala mit strach, ze se mnou bude spat snad az do osmnacti, ale jednoho dne (asi tak okolo 18ti mesicu) jsem se ho zeptala jestli by nechtel spat ve sve postylce (mezitim jsem ji mela uklizenou), ze mu ji vyndam a on kupodivu souhlasil, asi to pro nej bylo zajimave. Myslela jsem si, ze ke mne stejne preleze a tak jeste nez sel spat jsem mu rikala, ze se mu urcite bude krasne spinkat a dala mu tam oblibeneho medu..no a pak jsem jen cekala, co bude aaaaa no, od te doby spi ve sve postylce, bez breku a jakychkoliv problemu. Takze si z toho opravdu nic nedelej. Jen si uzivej toho, jak je mu krasne, kdyz citi Tve teplo a neboj urcite jednoho dne poznas, ze je ten spravny cas vratit ho do jeho postylky.
Vsechny Vas moc zdravim a at miminka pekne rostou!!!!

Ahojky Petra

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 09.10.03 00:01

Ahojky holky,
tak se hlásím z pupínkova :-)))))))) Barčina záhadná vyrážka tak nějak asi mizí, během dne kolísám od stavu, že se to lepší, k tomu, že se to nelepší, ale to je asi normální, asi to příliš sleduju, ale to snad chápete :-) V každém případě jí to vůbec nevadí, neškrábe se ani nijak významně nekňourá, takže je to vlastně dobrý. Mazáníčko provádíme asi 3× denně a při přebalování jí vždycky zmažu i to, co je vybalený. Ty rudý záhyby už nejsou tak rudý, ale dneska se jí šíleně nelíbilo, když jsem jí mazala podpaží.
Byli jsme s Barčou dneska na 6-ti měsíční prohlídce - 6 měsíců bude mít zítra, tak abychom bouchli nějaký špunty :-) Váha 7,72kg a 66 cm, takže asi o kilečko víc než dvojnásobek porodní váhy a celkem nám narostla o 18cm. Hlavička má 44cm, to je od porodu +9cm. To píšu hlavně pro Barču, až bude jednou velká, tak si to třeba bude chtít porovnat se svým miminkem :-) Hihi, to už budu pak babička a nebudu si to pamatovat :-))))))))))))))))) No, jak vidíte, jsem praštěná pořád stejně :-) Nechala jsem si od paní doktorky napsat Nutrilon Pepti, ten je bez kravského mléka (pro jistotu, kdyby to přeci jen byla nějaká ta alergie). Teda ale řeknu Vám, že normální Nutrilon sice smrdí (pardon, ale až se mi z toho někdy zvedl žaludek), ale chuťově je dobrej. Tenhle Pepti je ale hnus fialovej, úplně se mi zkřivila pusa, jak je to odporný. Nemůžu přijít na to, k čemu to přirovnat, něco takovýho by člověk normálně nepozřel. A myslím, že ani Barče to moc nechutná, protože dělala ksichtíky podobný těm mým. Tak nevim, proč je to tak hnusný, že to nějak nepřichutěj :-( Zkusila jsem dneska zase mrkvičku, ale Barča se křenila a vystrkovala lžičku i mrkev ven, tak jsem jí moc nemořila.
Koupali jsme dle rad doktorů dneska v čaji, to byla sranda, jak to vypadalo, Barče to ale bylo fuk, cákala jako obvykle.
A ještě k tomu jídlu - dneska jsme si dali grilovaný kuře a teď mám krizi, je mi šíleně blbě, bolí mě žaludek a je mi na zvracení. Nevím, jestli bylo špatný, bylo výborný, myslela jsem, že jak jsem dlouho nic takovýho nejedla, tak to se mnou cvičí, ale i manžílek říkal, že ještě teď to kuře cítí. Hlavně, že teď nebudu dost dlouho kojit, asi až tak ráno kolem 8h, tak se to asi vstřebá. Pro jistotu za chvíli odstříkám, co mám a zlikviduju to.

Klárko, moc děkuju za podporu, hned je mi líp, když někdo takhle pohladí. Barča je taky spíš nemazlící, tak si to mazlání teď taky užívám, ale potvůrka se už umí pěkně vzpouzet, když se jí to nelíbí, tak je to spíš trošku boj :-)

Kateřino, taky díky za podporu, to už je tolik lidiček, co s Barčou virtuálně cítí, že se jí to musí zahojit přes noc :-)))))) Taky jsem ráda, že deníčky a celé emimino existuje, kdyby pro nic jiného, tak tu vždycky najdu radu, jak na můj aktuální problém a to je fakt super.

Mikisko, máš chytrýho chlapečka!!!!!! Hezky k mamince pod peřinku do teplíčka a nikdy jinak :-)))))))) Asi to tak prostě má být, abys vůbec mohla fungovat, tak je tohle nejlepší varianta. Že jsou to malí vyčůránkové o tom jsem přesvědčena, specielně v tom, jak si připoutat svoje lidi, i kdyby to měla být simulace smrtelné choroby :-) A to jsou teprve takhle malí, co přijde později? Každý mimčo je jiný, ale třeba to u Vás bude jako u nás. Barča s námi spala asi 2 měsíce v posteli a jak se zklidnila a začala tak spát déle a lépe, tak jsem jí jednoho dne vystěhovala a už nebyl problém. Prostě spí v postýlce. Třeba se tam Fíla taky přestěhuje před maturitou :-))))) Žádný stresy, hlavní je se vyspinkat a to pro oba. Jen teda taťka aby si asi ustlal jinde, ledaže byste měli tak velkou postel jako my, protože nejsme navíc žádní obři tak jsme se na 2×2m vyspali v pohodě všichni tři. Tytyty pupínkům Báře hned ráno vyřídím a jestli se to chytne, tak jí pak pošlu za Filípkem, aby mu zas na oplátku vyčinila za to jeho nespinkání a naučila ho, jak to dělá ona :-))))))))

Fialko, vítej i se Šimonkem v deníčku u Filípka a pokud se k nám připojíš, tak samozřejmě Vás oba ráda uvidí ve svém deníčku i Barborka. Přijmuti do klubu jste samozřejmě s radostí a jakmile bude v plánu další srázek, dozvíš se to tady a budem se těšit i na Vás.

Zítra mám sraz s Petrou a jdeme spolu okouknout tu Tramtárii, tak jsem zvědavá, jak to tam tedy vypadá, všichni to moc chválí. Třeba to vyvede z míry i naší divošku a bude jednou hezky čučet z kočárku a vůbec nebude chtít vytáhnout a nosit a nebude kňourat a kabonit se na všechny okolo :-)))))))))))))))
Vlastně jsem Vám nenapsala novinky z dudlíkova. Tak zamilovanost do dudlíčku trvá, vypadá to, že se bez něj Barča už nechce obejít. Jeli jsme dneska k tý doktorce a pak odpoledne k prababičce a vzhledem k dudlíku to bylo fakt úplně jiný. Žádný pláč, dokonce si s prababčou i hrála a nechala se nosit, když přeci jen začla natahovat, tak hlavně proto, že chtěla dudlíček. TAkže my máme doma exota, co si z vlastního rozhodnutí v půl roce vyžaduje dudlík, na kterej od narození dělal blinkací ksichtíky a ani na hraní se mu nelíbil :-) Asi nemá cenu se snažit jí ho dávat jen na spaní, jak jsem to původně zamýšlela, ale pokud jí natolik uklidní, že nemá stres z návštěvy, tak jí ho holt nechám. Stejně si vždycky udělá, co ona chce a já jsem koneckonců ráda, protože se nenechá tolik manipulovat, bude s ní větší sranda (hihi, to si ještě povíme) a bude to mít v životě asi jednodušší. Je to naše beranka paličatá :-)
Holky, jak tady tak o tý naší divošce píšu, tak mě zasáhl pocit totální lásky a úplně se mi naježila kůže a svírá se mi hrdlo a šíleně jí miluju a zbožňuju a vůbec si neumím představit, že jsem kdy mohla žít bez ní. Máte to taky? Já asi tak 100× denně, ale někdy mě to úplně dostane a to mám i slzy na krajíčku, šmarjá já jsem táááááák šťastnáááááá!!!!!!!
Tak jsem šla jen rychle skouknout, co se tu událo nového a zase jsem zplodila román, no aspoň vidíte, že to píšu fakt já a ne někdo, kdo se mi naboural do počítače :-)))))))
Takže hurá do vany, jsem nějaká vymrzlá a pak ještě zkontrolovat miminko, vysápnout dudlík, jestli ho ještě dudá a šup do postýlky.

Mishicka + Barborka 26t. přesně

 
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 10.10.03 13:37

Ahojky!
Nějak nemám čas psát,tento týden je pro mě ultrapracovní a stresovej,takjsem jenom nakoukla a musím napsat,že ty záchvaty lásky k maličkýmu mám taky stokrát denně a většinou,když se na něj usměju,tak se mi taky hrnou slzy jak hrachy,jak moc ho miluju a pak zas bulím,protože mám pocit,že jsem staršímu nedala tolik lásky jako tomuhle,tak je mi to pak líto,no asi jsem pako,ale nějak se toho drobečka nemůžu nabažit a hned až trošku odroste bych chtěla další miminko.Asi je to tím,že už jsem starší,přece jenom ve dvaceti je člověk myšlenkama úplně jinde než u miminka a teď si to vyčítám,ach jo.
Musím končit,s tou vyrážkou mě to moc mrzí,snad se Barča brzo uzdraví,Tomášek má zase nějaký pupínky na cvrčkovi(u nás se pindíkovi říká takhle),tak doufám,že z toho taky nebude nějaý ekzém.
Tak zatím pa a dnes večer mi držte palce,pořádáme u nás ve vinném sklepě první zájezd,tak mám trému,doufám,že to dobře dopadne.Tak ahoj Zizi a Tomášek(5 měsíců a 2týdny)

 
Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 10.10.03 20:21

Ahoj holčiny,
Tak jsem dneska absolvovali poslední ultrazvuk u pana ortopeda a jsme úplně v pořádku a máme prý krásný jadýrka, jak to prej děláme. Vtipálek. Kdyby viděl jak se Kačenka řechtá u cvičení, že jí to baví a ona sama nepoleží v klidu, jen kope nožičkami?Tak už tam nemusíme. Jsem ráda. Byli tam maminky s malinkatými miminky, to byla nádhera. Nechce se mi věřit že ta naše byla taky tak malinkatá.

Zítra začnu balit na tu chatu, těším se. Snad to bez tatínka všechno zvládnu sama. Haha. Doma mi přece jen pohlídá nebo vykoupe ?.

Ještě se musím pochlubit, že jsem konečně sehnala to plavání. Je to ve Varnsdorfu a 10 lekcí za 600 korun. Tak jsem spokojená. Ještě jaký to bude. Ale to plavání asi bude všude stejný. Nemáme ani kupovat zbytečně nějaký plavečky nebo něco, stačí prý jen nějaký kalhotky, který zadrží bobek, kdyby naše slečna kakala. Ale asi jí před kurzem pomůžu at se vykadí a nepokazíme lekci. Jakmile se mimčo pokadí tak je prej konec kurzu a jde se z vody. To bych nerada, když už pojedem takovej kus? a hlavně aby to nebylo kvuli nám hahaha.Už jsme mohli jed tohle pondělí, ale že nebudeme doma tak to další už jedem. Strašně se těším.

K tomu fusaku. Já mám v kočárku tu tašku, takže vyndám tu tvrdou desku co je pod zádíčkama a budu to mít jako fusak a pak mám hodně věcí od ségry po dětech a tam je ten fusak klasickém stím beránkem, ale je pěknej. Hlavně že jí nebude zima a o to přece jde.

Upravila jsem jídelníček. Naše slečna jedla už jen 4× jak všude píšou že by měla, když se tedy neprobudí v noci, ale dočetla jsem se že by měla pořád mít cca 500 ml mlíka a t u nás nebylo. Ráno vypila 150 a večer něco málo přes 200 kaše? tak jí dávám jednu 150 navíc dopoledne. Je i taková spokojenější, ale je mi to divný protože hlady neplakala a krásne ty 3,5 ? 4 hod vydržela. Už asi začnem dávat i jogurt. Kámoška mi poradila kde u nás mají z kozího mlíka, takže se krásně kravskému mlíku vyhneme. Ale i to by prej v jogurtu nevadilo. Kámoška s porodnice už Michalku prej jogurtem krmí? ale já raději ještě tak 14 dní počkám. Dneska jsem s ní mluvila a už se válej po obýváku sudy? no u nás stále nic. Na bříško se jí nějak nechce, párkrát se jí to povedlo, ale že by se točila i ted říct nemůžu. No ale jak se říká, až se bude točit tak budu ráda vzpomínat na to jak krásně jen ležela.

Už mě ted nic nenapadá, jdu dát do albíčka nové fotečky a mějte se tu krásně a hlavně piště at mám pak co číst až se vrátim?. Bude mi to chybět, jsem tu každý den? hold asi je ze me závislačka haha

 
Anonymní  10.10.03 20:43

Ahojte maminky a mimískové!

Tak jsem po dlouhé době mezi vámi a jsem za to opravdu moc ráda!:-)
Náš počítač je stále na reklamaci a manžílek už nevydržel moje stesky a donesl mi jeden z práce-jupíííí!!!

Ani nevím, kde začít, tak budu skákat asi z jednoho na druhé:-)

Mikisko-jsem ráda, že nejdete na tu operaci, vůbec bych si to nedovedla představit… Škoda, že jsem nestihla ten srazík, tak doufám, že příští už mi vyjde:-)
Mishicko-držím pěstičky, ať ta vaše vyrážka je „jen“ nějaká blbovinka a ne ekzém. Máťa se mi taky jednou osipal, ale do dvou dnů to bylo pryč, ani jsme nikam nešli a nakonec jsem to přisoudila hroznům, kterých jsem spořádala snad půl kila…

Náš Máťa roste jako z vody-v 5měsících a kousek má 7,1kg a měří 64cm. Někdy si myslím, zejména teď, že mě snad sežere:-) Asi jsme ve spurtu, protože ho kojím přes den po 1,5-2hodkách a v noci po 2. A to jsem si libovala, že už spal i 6hodin v kuse-jo, kde jsou ty časy…
Jinak je to srandista a téměř vždy dobře naložený (teda zatím:-) a to jsem si myslela, že se na mě snad neusměje. Vedou u nás hry stejné jak u Mikisky. Co nejvíc blbnout a lítat a kolíbat a juchat a veselit se a řehtáme se na celý kolo.
Už se otáčí na bříško na obě strany a dělá to pořád dokola a já ho kolikrát nemůžu ani přebalit:-) Nejenže se pořád otáčí, do toho loví na přebalováku lahvičky od léků nebo ubrousky a když už mu všechno vezmu, tak se otočí na břicho a civí a žulí se na sebe do zrcadla, které máme tak „blbě“ (pro chvíle přebalovaní) nad pultem. Na záda se ještě otočit neumí a někdy si myslím, že ani nechce, protože když se ho snažím kolikrát otočit já, tak se bráni zuby nehty. Taky si už strká nohy pod sebe a zvedá se na nich a kdyby měl na to silný ručičky a záda, tak už by byl snad na čtyřech:-) To si ale ještě počkáme…
Jinak nohy do pusy si teda nestrčí ani omylem, na to máme slabý bříško:-)
Taky vyžaduje dost pozornost a celý den se okolo něj musím točit, jinak to dostanu pěkne sežrat)

Joo a úplná novinka je, že chodíme plavčit! Byli jsme na první lekci tohle pondělí a bylo to naprosto super! Máťa byl spokojenej a já se bavila jako nikdy:-)) Chodíme ještě se dvěma holčičkami do malého bazénku, který má asi 30-32st. a zatím jsme se učili úchopy dětiček a pomalinku jsme s nimi začali dělat různé pohupy a kolíbání a berany berany duc apod. a u toho jim zpívali. Já z toho byla opravdu nadšená! Doufám jen, že to Máťu bude pořád tak bavit:-) Někdy kolem prosince bychom je měli poprvé potápět, tak už se těším:-)

Už budu končit, protože jinak napíšu hotový román:-) Mějte se všechny krásně!

Joo, ještě jsem se chtěla zeptat, odkdy jste začali přikrmovat a vlastně jak jste postupovaly. Doktorka říkala, že až mu bude 6měsíců, tak začneme a já vůbec nevím jak to chodí:-)

Pá Lucka a Matýsek 23týden

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 11.10.03 23:24

Ahojky holky, tak jsem právě dopsala nový deníček, už jsem ho poslala.
Koukám, že je tu nějak mrtvo? Co děláte všechny? Že by se nikde nic nedělo? Tak hop hop, zasednout a nadatlujte novinky, ať máme co číst a probrat :-)

Zizi, jak to dopadlo s tím Vaším prvním zájezdem? Určitě jsi to zvládla levou zadní. A to je Váš sklípek a máte vlastní víno? Až budeš mít chvilku, tak napiš, co dělají klučinové.

Jarčo, jsem zvědavá, jaký to bude-bylo na tý chajdě a jak to s miminama zvládnete. Hlavně, abyste si měly čas pokecat :-)))

Lucko, vítej zpátky! Říkala jsem si, kdy se k nám vrátíš :-) To máš ale hodnýho manžílka, že Tě takhle nouzově zapojil. Teda Máťa už je kus chlapa, to to letí. S tím spaním je to škoda, vypadalo to dřív, že bude dál protahovat spinkání a ono takhle. Ale snat dospurtuje a zas začne vyspávat. O příkrmech jsem pokecaly myslím v minulém deníčku, to jsem v tom zas lítala já nevědoucí. Začíná se mrkvičkou, po týdnu přidáš brambor, pak něco jinýho a pak zas něco dalšího. Hlavně nechávat vždycky tak týden jeden druh jídla, abys vychytala případný alergický reakce a věděla, z čeho to může být. Pak se dá přidávat postupně ovoce a šťáva a taky kaše. Myslím ale, že Ti to všechno řekne doktorka na půlroční prohlídce. Já v tom mám stejně pořád trochu nejasno, navíc teda Barča má tu vyrážku a nevím, jestli to nemá právě z jídla. Ale zatím to Kubíkovi snad stačí, i když okousaný prsa by asi nebyly to pravý :-))))))))

Dneska jsme utratili příšerný peníze za nákupy zásob pro Barču, vyrazila jsem do Rossmanna na tu jejich akci 20% sleva na vše dětské. Ale protože to v neděli končí, tak už moje plíny neměli. Ale zas jsem nakoupila vlhký ubrousky a podložky a nějaký jídlo a hlavně Nutrillon. Pak jsme ještě vykoupili DM drogerii a plíny jsme pořídili v Babyparku, kde by mě nenapadlo je kupovat, protože tam mají většinou samé drahé věci a plíny spíš jen jako doplněk. Ale měli balík za 340,– a to je slušný, tak jsem vzala rovnou 4. Uf uf, mám teď teda lehkou peněženku. Přišla mi poslední výplata za dovolenou a od příštího měsíce sušim hubu na mateřskym příspěvku. Někdy mě z toho jímá hrůza, jestli to vůbec zvládnem. Do toho oprava auta a ještě uvažuju, jestli se najde nějaká koruna na Barčino stavební spoření, když mají příští rok změnit ty podmínky. No bude to ještě síla, ale přežijem!!! A budeme se mít rádi :-)

Jo, jinak s Petrou jsme nakonec do tý Tramtárie nešly, protože na Dianku přes noc skočila nudle. Tak pořád nevím, jaký to tam je, ale až bude Di zase zdravá, tak razíme a pak by mohl proběhnout nějakej srazík v teplíčku.

Postrádám tady delší dobu pár maminek, Káťo pořád nemáš ten počítač? Judyna už asi brzy bude v práci, tak doufám, že se ozveš. Zlatko, dlouho jsem Tě tu neviděla, copak dělá Kubík, už má tutově aspoň 7 kilo :-) A vůbec, kde se všechny touláte? Už Vás nebudu zlobit, ale jsem moc ráda, když píšete a je víc a víc nových témat k probrání, za „chvíli“ budou vánoce a mě třeba napadá, že bychom si mohly poradit nějaké dobré a hlavně levné dárečky.
Tak papa Mishicka + Barča 26t. (znovupínkovatá - o tom více v novém deníčku)

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 11.10.03 23:25

Hihihihihi, mělo tam být „znovupupínkovatá“, ale Barče asi budu říkat pínkovatá, to je moc hezký :-)))))))))
Mishicka

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama