Mikiska a Filípek - 31. týden

Rodičovství

Ahoj všichni, Tak Filípek oslavil 7měsíční narozeniny, a že neuhodnete co si nadělil ? Přesně 16.10.2003 (historické datum hihi) se sám překulil na bříško.

Nevěřila jsem vlastním očím docela jsem ho vylekala, protože jsem okamžitě začala křičet hurá hurá jak jsi šikovný a on na mě teda zíral a zřejmě si asi myslel, že jsem se zbláznila. Tak už z toho blbnu. No ale od té doby se mu to podařilo jenom ještě asi dvakrát. Tak jsem mu to honem rychle zapsala do knížečky ?mých prvních pět let? aby se na to náhodou nezapomnělo.

Začínáme mít docela úspěchy s tím našim kakáním. Po radě paní doktorky jsem zakoupila čípky (glycerinový) a vždycky po 3 dnech mu kousek šoupnu a pak je to kakání mnohem jednodušší a dokonce to dokázal párkrát i sám bez nich. Začala jsem mu dávat jinou stravu bez mrkve, banánů a rýže a nutím ho hodně pít což se mi moc nedaří, protože Filípkovi bylinkový čaje nejedou a s čistou vodou jsem teda taky neuspěla, jediný co vypije je ovocný slaďoučký čajík. Asi to bude pěknej vybíravec jak v jídle tak v pití. Jo a už vím proč mu jedou ty kupovaný věcičky. Já jsem začala kupovat ty zeleninky s masem a představte si co jsem se dočetla ve složení oni tam dávají sůl. No pak se tedy nedivím, že ty mé neslané výtvory nechce. Docela mě to překvapilo v zelenině samotné anebo jenom s bramborem tam sůl není, ale v těch s masem tam skutečně je. Tak nevím prý do 1 roku dětičky sůl nesmějí a v jídlech určených přímo pro kojence ji klidně přidávají. Kaši na noc dáváme, ale jenom ve flašce on je většinou Filípek tak strašně unavený, že ji po lžičkách nesní ječí u toho a kroutí se jak žížala. Dávám mu teda hruškovou obilnou ta je prý taky dobrá na měkčí kakání a docela mu chutná vypije tak těch 200 ml, docela dost, že jo ? Ale stejně je v 22,00 vzhůru asi to má už naučený. Docela se lepší i ten spánek sice se po těch 3 hod. budí, ale napapká se a zase spinká. K ránu mi teda stejně skončí v posteli, ale s tím už jsem se srovnala jednou na to budu ráda vzpomínat jak se ke mně tulil a chtěl být s námi v posteli.

Taky jsme vyměnili kočár za sporťák, protože jak se udělala ta zima tak, když jsem ho víc nabalila už se mi tam skoro nevešel, sice jsem ho tam nacpala, ale měl chudinka ručičky u tělíčka a vůbec se nemohl ani hnout. Takže včera měl Filípek premiéru a moc se mu to líbilo čumákoval s těma svýma vyvalenýma očkama a sto šest. Nějak se nám v tom kočáru rozpovídal mele si něco pod nos a pusu celou cestu nezavřel tak nevím jestli si povídá o tom co vidí ? Pořídili jsme fusak taky od té firmy Emitex a jsme s ním moc spokojeni je teploučkej, měkoučkej i hezkej. Stejně jako Mishička jsem zjistila, že nemám pro Filípka šálu a ani pořádný rukavičky, jak jsme byli včera na procházce tak měl jenom takový bavlněný a když jsme dorazili domů tak měl ruse jako led. Musím vyrazit a koupit, když Filípkovi schovám ručičiky do fusaku tak to vydrží asi tak dvě vteřiny a jsou venku, děsně ho baví mlátit do madla od kočárku. Sporťák je zase o něco lehčí a lépe se ovládá, takže bruslení bude zase o něco lepší. I když už si moc asi nezabruslím je pěkná zima.

Při oblékání se hlásím do klubu řvoucích dětí je to něco děsnýho Fíla dostane totální záchvat už u bodýčka prostě to nesnáší a než oblíknu bundu tak jsme oba dva zralí tak na sprchu jak jsme zpocení. Akorát mám strach, že z toho nastydne, když pak vylezeme ven. Nejhorší jsou taky přetopený dopravní prostředky, to vždycky nevím jestli ho nemám začít svlíkat jaký tam je vedro.

Novinkou je, že Filípek začal kroutit hlavičkou jako nenene a když sedí tak se u toho ještě houpe dopředu a dozadu, je děsně legrační a strašně ho to baví.

Tak ještě jenom, že souhlasím s tím srazíkem někdy na začátku listopadu tak začněte přemýšlet o datumu. Mějte se všichni mooooc hezky a užívejte si ty starosti na který jednou opravdu budeme rádi vzpomínat, opusinkujte mimísky a papa

Mikiska a Filípek

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.10.03 18:20

Ahojda holčiny!

Mikisko-moooc gratulujeme! Filípek už ví jak na to, tak za chvilku bude válet sudy, uvidíš:-) S tou solí to teda zírám…myslím ale, že to musí být schváleno, jinak by se to neprodoválo-teda aspoň si to myslím. I když v naší zemi je možný úplně všechno!
Já jsem Máťovi včera (pod nátlakem babiček-to bylo pořád:vždyť už by něco mohl a měl-bláblá, prostě nechápou že mateřský mlíčko je to nej) dala prvních pár lžiček banánový přesnídávky. Říkala jsem si, že to nesní a bude dělat ksichtíky a on mě před bábinkama podrazil a otvíral pusinu jak nenažranec:-)) Tak to bylo zase:podívej jak mu to chutná, to mu už budeš dávat každý den, viď?atd…Mám obě babičky moc ráda a tohle bylo poprvé, co se mi do něčeho „pletly“, ale stačilo mi to!:-) Za 14dní a kousek je Máťovi půl roku, tak začneme s příkrmy a přesnídávkami:-)

Kateřino-to je Míša šikula! Zírám! Přeplavat pod vodou bazének-tak to my si ještě počkáme, protože zatím vydržíme zadržet dech tak na půl hrnku vody:-)

Mishicko-teda vy jste se měli! Hned juknu na židličku a asi ji taky koupíme:-) My zas budem shánět sáně, protože babičky máme skoro v horách, kde je vždycky hodně sněhu a s kočárem bysme to fakt nezvládli, tak budem vozit na saních:-))

Aaaa, máme tady jednoho závisláčka:-)) Máťa si hraje s taťkou, já jsem na netu a jen co se na ně otočím, tak on roztáhne tu svojí pusinu a tak nááádherně se na mě usměje, že bych ho samou láskou sežrala!:-) Asi tak v pátek, když jsem se na toho našeho syna podívala, tak mě zaplavil tak nádhernej pocit, že ho tak příšerně a bezmezně miluju, že se mi chtělo až brečet:-) Holky, já chci druhýýýý!!!:-))) Už vás to taky napadlo?

Pá a pohlaďte ty svoje pokládky!:-)

Lucka a Matýsek (zítra 24týdnů)

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 19.10.03 21:40

Ahoj holčiny,

Tak koukám jak jsou vaše dětičky šikovný. My ještě nesedíme a to točení na bříško se jí taky nějak nechce. Včera se sice otočila v postýlce při usínání ale určitě to byla opět náhoda. Když jí dám já na bříško tak tam ani dlouho nevydrží a začne plakat. Vyšpulí břicho, hodí ruce a nohy do výšky a konec. Tak snad se to zlepší.

Zítra jedem na to první plavčení tak se strašně těším a doufám že se jí to bude líbit.
Dneska jsem opět uvařila mojí vyzkoušenou rýžovou kaši s jablíčkem tak uvidíme jak budeme spinkat, ty kupovaný u nás opravdu nezabírají?. A hlavně ani nevydrží. Píšou že je tam cca 6 porcí, ale na 130 ml vody a my musíme mít nejmín 200 ml takže nějaký 4 porce za 80 korun. Je to děs, ty ceny pro ty děti.Kačenka má ráda borůvkovou přesnídávku a ta stojí u nás asi 18 korun. A ještě malinová a hrušková jí jede, nestíhám nabírat. Jediný co se u nás neuchytilo byla banánová. No mě taky moc nechutnala. Sice jí snědla, ale tak jako že teda jo, pusina se moc neotevírala. Tak si dneska Dušan dělal srandu že jí to počítá a jednou nám všechno vrátí .. hahaha

Tak jsem jí zkusila dát i doma na zahradu do kočárku po obědě a spala tady jako na chatě 2,5 hod. Ani ten sousedovi pes jí nevadil. Dneska spala teda jen dvě hodiny protože jí vzbudil náš pes. Ach jo. Ty zvířata. Tak to je nejdeší spánek přes den, jinak když usne doma tak je to fakt chvilička. Dneska dopoledne spala cca 20 minut. Docela jsem nervozní když tak dlouho psím, nejsem na to zvyklá.

Takže se plánuje další srazík??? Na víkend nebo v týdnu? Já do listopadu ještě moc nevydím, tak jestli nás tatík odveze tak se asi přizpůsobíme.

Já jdu chrupkat, jsem pořád nějaká unavená ?
Mějte se krásně, pozdravujte mimísky
Jarča a Kačenka 6 měsíců

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 19.10.03 21:41

Jo ty fotečky mám, některý jsou v galerii a pak ještě mám v albumu… ale ještě to není všechno…
 Jarča

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 20.10.03 13:56

Ahoj holky!
Teda já se sem přes víkend nedostanu a vy toho vždycky tolik napíšete,že pak zapomenu,na co jsem chtěla reagovat.

Tak napřed musím pogratulovat Filípkovi,že se mu to přetočení konečně podařilo,pak Kubíkovi,že má už první zoubek,Míše,jak umí krásně plavat a teď si za boha nevzpomenu komu ještě.
Doufám,že u mishicky už máte tu vodu v pořádku,to by mě asi klepla pepka a koukala jsem jak Barča krásně sedí,to už tak sedí úplně sama,nebo ji musíte ještě trošku přidržet??Tomášek taky chce pořád sedět,ale ještě ho musím zaklínit mezi polštářky(to je hrozný,ono se to nesmí,ale co s nima).
My máme židličku,co se dá rozložit i na stoleček,ta je snad dokonce ještě po mě,jenom jsem ji nalakovala a vesele poslouží dál.
Teď jsem si vzpoměla,že Lucka už by chtěla druhý mimčo,no já když se na malýho podívám,tak bych hned taky brala druhý,ale už mám velkýho klacka,tak nevím nevím.
Už máme několik foteček,ale jaksi zase čekám až mi to manžílek nabrnkne do PC a pak vám pošlu našeho desetikilovýho macíčka.K doktorce půjdeme příští týden,tak už uzavíráme sázky,jestli má deset kilo nebo ne,hi.
Taky jsem se chtěla přihlásit do plavání,ale pořád váhám,když už je zima,tak se mi moc nechce,navíc bych musela jezdit do Brna a jelikož nemáme auto,tak bych musela s jednou kamarádkou,tak ještě nevím,jestli do toho půjdu.Tomášek má pořád děsnou rýmu a taky trochu kašle,tak se modlím,aby nebyl nemocný.
Jo,už nám začal pěkně říkat dadadada,ještě před to dává ichch dadadadada,tak snad z něho nebude nějakej němec,hi.
Taky se začal trošku točit na bok,aby se podíval na hračky,tak snad to nebude trvat dlouho a taky se nám přetočí.Jinak u oblíkání Tomáš řve jak pavián,tak je to u všech miláčků stejný.
Hi,teď se mi brouček nějak rozpovídal,leží tu na Lukášové posteli a strašně kecá,to je sranda.Ještě že náš digitální foťák dokáže natočit i pětiminutový videozáznam i se zvukem,tak to vždycky natočíme,aby jsme měli památku až nám brouček vyroste.
No nic,půjdu si udělat kafíčko,zblajznu kus bábovky(abych náhodou nezhubla,hihi)a popusinkuju toho macíčka mojeho milovanýho,pu­píčkovatýho,us­lintanýho.

Tak ahoj popusinkujte miminka,Zizi a Tomášek (5měsíců a 3týdny)

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 21.10.03 17:55

Ahoj holčiny,

Je tu nějak mrtvo,co pak se děje??
Tak já vám zážitky s plavání vyprávět nebudu, protože jsem nás omluvila, jedeme až příště. Kačenka si pro nás připravila jiný překvapení. Byli jsme včera protivy protivný. Teplota nebyla až od oběda se začala zvyšovat. Jeli jsme k naší mudr ale bohužel pozdě, byla jen do 14,30 a my tam byli v 14,35. Na odchody jsou přesný.Tak k jiný dětský na poliklinice a taky nebyla. Doma jsem jí dala půlku čípku s tím že když se to nezlepší zajedem na pohotovost. Celý den od rána jen spala, probudila se na 10-15 min, to proplakala a zase hned usnula. Tak si Dušan jel objet zákazníky a přeci jsme v 19 hod na tu pohotovost jeli. Měla už 38,2. Tam na nás koukali jako na blázni, že jdeme s teplotou. Udělali ze mě blbce jestli jsem odečetla 5 dílku na teploměru apod. Že k večeru se teplota vždycky zvyšuje a máme dát čípek a hodně pít. Druhej den když teploty nepřestanou jsme měli jít k naší mudr. Takže už na chodbě jsme litovali, že jsme jí takhle večer tahali pryč a nadávali na to naše zdravotnictví.
Dneska Dušan mluvil s naší paní doktorkou, když se byl podívat jak tam jsou, a že máme přijít zítra jestli má jen teploty a kdyby se opravdu něco dělo tak že tam bude do 15,30. V 13,30 jsem jí už volala, že jedeme dneska, že Kačenka je mrzutá a teplotu má 37,7. Prej že at přijedem. No a paní doktorka šáhla na ouška a už jsme jeli na ušní. Tam jsem si pobrečela s Kačenkou, protože nám ouška píchali. Máme zánět středního ucha. Ach jo V autě to zalomila a spala přes hodinu, doma knourala a plakala, dala jsem jí půlku čípku a asi za 30 min už byla ok. Ted už si hraje a dokonce se na nás už i směje.
Tak snad bude dnešní noc lepší než ta včerejší protože jsme od 1 hod nespali. Usnula ve 3,30 a ve 4 už zase plakala. A já nevěděla jak jí můžu pomoc. Tak jsem jí jen chovala a zpívala?
Ještě nás do toho trápili prdáky, to byli rány jak z děla. Ach jo. Chudinka moje.
Tak se mějte krásně a snad je to u vás veselejší. Zítra jdem ještě k ušnímu na kontrolu tak snad už to bude v pořádku, dostali jsem kapičky že antibiotika snad nebudou potřeba.
Ahoj Jarča a Kačenka 6m

Mickey
Povídálka 46 příspěvků 21.10.03 20:10

Ahojky všichni,

tak se zase po delší odmlce ozývám. Byl jsem u mmky v Praze a tam nemám možnost internetu. Hned jk jsem přijela domů, tak ve volných chvílích jsem přečetl minulý deníček, kde bylo požehnaně informací:-)) a nyní tento nový. Co u nás nového?
Tk my se taky zatím moc nepřetáčíme.Když Elišku trošičku popostrčím prstíkem, tak je na bříšku hned, ale sama se dostne jen n bok a tm si hoví, zkloní hlavu tak, že ji má div né u nohou (asi to bude hadí žena:-)), ale na bříško ne a ne. Jinak ji přitahujeme do sedu za ručičky toto cvičení se jí strašně líbí, vždy se u toho hrozně řechtá.
Spinkání míme teda strašný. pres den tak dohromdy max. 1,5 - 2h a v noci se budíme také každé 3 hodiny!!A opět nám začly prdíci, který nás budí. Sice u toho tolik nenaříká a jde ji to, le probudí se a pak si chce povídat a nechce vůbec spát, takže také končí u mě v posteli:-)), jko všechna miminka.Tak doufám, že bude spát trošku lépe, až bude dostávat kšičku atd. I když jsem z příspěvků zjistlila, že některá miminka se stejně budí dále po 3 hodinách a jak je vidět, tak i Barču už nebaví spinkat v noci 10h:-((.
Možná nám začínají růst zuby, protože Eliška neustále špulí pusinku, vystrkuje jazýček a jakoby tam ne¨ěco honila. le ještě nic není vidět a ni prstem jsem nic moc necítila, tak se necháme překvapit.
Měly jsme problém s kakáním.Jeden den Eliška vůbec nekkla a druhý se pokakla, tak já oslalavovala, ale když jsem se koukla do plí¨nky, zhrozila jsem se. Úplně jiná stolička než obvykle. Jedn zpáchala tak sladkokysele a byla hnědá. tak hne volám doktorce ona, že to mám sledovat a po víkendu kdyžtak přijít. Neustále se to opakovalo. Sousedka říkal, že to vypadá na průjem, ale to by přeci kakala pořád. No tak jsem po víkendu nesl plínku paní doktorce a ta mě uzemnila tím, že je to OK. Nic mi nevysvětlila, proč se to změnilo a proč to zapáchá tak, že každopu plínku musíme hned vynést ven, jinak je to cítit po celém domě:-((.Ale Eliška nemá teplotu a je spokojená, tak musím věřit MUDr., která má na to diplom, i když jsou i doktoři z leknutí a těm je lépe se vyhnout. Tak snad je to opravud OK.Nemáte někdo podobný problém, či podobnou změnu. Musím napsat, že stále plně kojíme, takže to není způsobeno žádným čajíkem či jiným ¨papáním.

No tak se zatím mějte pěkně.A těším se na plánovaný srazík.

Miki a Eliška (5měsíců a 1 týden, už se nám také blíží kašička apod.:-))

veraK1
Povídálka 26 příspěvků 21.10.03 20:25

Ahoj,

tak jsem tady dlouho nebyla, ale snažila jsem se alespoň rychle prolítnout příspěvky.

Teda Mikisko, asi dáme ty naše caparty dohromady. My máme opačný problém, Ivanka je na bříšku pořád. Položím jí a hned se přetočí, hraje si většinou jen na břiše. Takže přebalování a oblíkání je horor.

Mishicko, pečlivě čtu tvé zprávy o vyrážce. Ivanka už má asi 1m na bříšku a na ručičkách pupínky a takový červený fleky. Doktorka to viděla, ale nebyla si jistá, z čeho by to mohlo být. Snad z prášku na praní. Ale to by měla snad na celým tělíčku. Dala nám vazelínu a nějaké pleťové mléko. Máme to střídat i s Infadolanem a modrou Indulonou. A koupat máme 1× za 3dny. Trochu se to zlepšilo, ale za pár dní se to objevilo znovu. Už jsem z toho celá špatná, ještě zkusím jiný prášek ? dle doporučení lékařky Toto mýdlové vločky. Ale moc se mi to nezdá, používám Lovelu od narození a nic nebylo.

Jinak je Ivanka pěkný číslo. Když má hračku v ruce a řekneme udělej cinky linky, tak s ní třese jako o život. Zkouší to samozřejmě i s hračkama, které necinkají. Včera zase začala dělat brmbrm, je u toho celá fialová a prská.

A kapitola jídlo. Náš jídelníček vypadá asi takhle. V 7h kojení, 10h banán či jablková přesnídávka nebo hrušková domácí povidla, 12:30 mrkev,brambor, maso, brokolice nebo květák nebo růžičková kapusta. Svačina 3h 150ml Sunaru, večer 18:30 Sunar. V noci kolem 1h kojení a kolem 4 Sunar.

Jak Ivanka přestala tolik pít z prsu, tak se dělá mlíka čím dál tím míň, proto dokrmuju Sunarem. Nutrilon Ivance moc nejel. K svačině a k obědu se snažím Ivanku přinutit vypít čaj. Moc se mi to nedařilo. Trochu jsem ho i přisladila, vyzkoušela různé druhy a nic. Dneska jsem jen tak zkusila dát na lahvičku savičku, co máme na mlíko a Ivanka se chytla a vypila dost čaje. To jsem nakoupila dost drahých saviček od Nuku a teď si je můžu naložit. Používáme tedy jednu obyčejnou.

Ježiš, to jsem se rozepsala, budu končit, a až si ještě na něco vzpomenu, tak napíšu.

Opatrujte pokládky,

vera a Ivanka 6m a3t

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.03 23:00

Ahoj všetkým opäť zo Slovenska.

Tak Jakubko v sobotu oslávil polročniny :-)
Aktuálny stav: má rovných 8kg (za posldené 2 mesiace len 950g), 71cm (je to taký štíhliak a strašne mu trčia spodné rebrá) stále bezzubec. 5 dní pred polročninami sa úplne sám otočil najskôr na bruško a potom späť na chrbátik, odvtedy zopakoval obrat na bruško len 4 razy a späť ho musím pretočiť ja. Z čoho máme najväčšiu radosť je že od minulej stredy sa vie zodvihnúť na kolienka, pohyb do predu mu stále nejde ale snaží sa zatiaľ „pumpovaním“ dopredu a dozadu (dosť to pripomína sexovačku ;-)), alebo chameleóna než sa rozhodne urobiť krok) a náramne sa pri tom baví, ale samozrejme keď to trvá dlhšie a stále len cúva začne sa jedovať a „éémama“- dvíhaj ma na ruky inak bude krik…
Na kontrole mu pani doktorka skúsila stiahnuť predkožku a na moju veľkú úľavu zistila že ju má pekne voľnú, takže pri kúpaní sa už umývame komplet :-).
Začalo som s prvými príkrmami, varená mrkvička nedostala druhú šancu (ústočka ostali pevne zavreté a na tvári výraz úprimného zhnusenia), asi budem musieť skúsiť surovú (otecko tiež varenú neznáša), takže sa snažím doňho prepašovať mixované jabĺčko, čo mu síce chuťovo vyhovuje ale tvrdohlavo ho jazýčkom dopravuje naspäť von. Už som mu ho aj zriedila odstriekaným mliečkom, ale ak mu ho dopravím dostatočne hlboko do pusy a dostane sa až do krku snaží sa dávením a kašlaním dostať toho votrelca von. Chce to asi dlhší tréning… A navyše to nariedené jabĺčko sa dá dobre prskať…
Sedenie sa mu stále moc nepáči, iba keď je obutý a má čo na nôžkach rozväzovať. Radšej by sa hral po stojačky, ale ja mám tiež len jedny ruky…
NO asi budem musieť končiť, vyzerá to že sa vedľa ozvala nočná morka…
Tak sa majte všetci pekne a dávajte si na seba pozor, mna sa chytila akási viróza z toho upršaného chladna…
Dúfam že nabudúce mi to už vyjde aj s Jakubkovou fotodokumentáciou (ešte tie fotky zmenšiť a roztriediť).

Danka a Jakubko.

mnouk
Kecalka 113 příspěvků 22.10.03 13:01

Ahoj holky,
píšu dneska už podruhý, protože v momentě odeslání nám spadnul net. Prostě pech.
Nejdřív se připojuju do fronty gratulantů Filípkovi, který se už určitě překuluje jedna báseň. Renča taky nesnáší nabalování a nejvíc ji dorazím čepičkou. Tu radši až venku…To ještě neví, že existuje šála, kterou taky musím koupit:)
Miki, s tím divným kakáním Elišky mě napadlo, jestli jsi něco nesnědla ty a to pak přešlo do mlíka?? Už je to v pořádku?
Renča zvedá zadeček, ale fakt jenom občas. Hlavně večer, než jde spát, to trénuje jako divá. Asi, aby se vybila. Spaní nic moc, teď nás buděj prdíky. Asi to má po pórku, který má teda moc ráda. Jinak už se kojí jen jednou za noc, to je úspěch.
U nás je teďka havarijní stav, nejde od včera kotel na topení a teplou vodu. Večer tu byl chlápek opravář, který mě opravdu dožral. Nejenže to neopravil a vzal si prachy, ale ještě dělal, že si to celý snad vymejšlím. Bohužel, zákon schválnosti zafungoval a když u nás byl, kotel to nějak na chvilku rozchodil. Teď už opět nejde. Takže zase přijde odpolko ňákej opravář a snad bude solidnější…
Zatím od nás vše, přejeme pěkný den a hodně tepla:)
Pavlína a Renátka 28t.

mnouk
Kecalka 113 příspěvků 22.10.03 13:01

Ahoj holky,
píšu dneska už podruhý, protože v momentě odeslání nám spadnul net. Prostě pech.
Nejdřív se připojuju do fronty gratulantů Filípkovi, který se už určitě překuluje jedna báseň. Renča taky nesnáší nabalování a nejvíc ji dorazím čepičkou. Tu radši až venku…To ještě neví, že existuje šála, kterou taky musím koupit:)
Miki, s tím divným kakáním Elišky mě napadlo, jestli jsi něco nesnědla ty a to pak přešlo do mlíka?? Už je to v pořádku?
Renča zvedá zadeček, ale fakt jenom občas. Hlavně večer, než jde spát, to trénuje jako divá. Asi, aby se vybila. Spaní nic moc, teď nás buděj prdíky. Asi to má po pórku, který má teda moc ráda. Jinak už se kojí jen jednou za noc, to je úspěch.
U nás je teďka havarijní stav, nejde od včera kotel na topení a teplou vodu. Večer tu byl chlápek opravář, který mě opravdu dožral. Nejenže to neopravil a vzal si prachy, ale ještě dělal, že si to celý snad vymejšlím. Bohužel, zákon schválnosti zafungoval a když u nás byl, kotel to nějak na chvilku rozchodil. Teď už opět nejde. Takže zase přijde odpolko ňákej opravář a snad bude solidnější…
Zatím od nás vše, přejeme pěkný den a hodně tepla:)
Pavlína a Renátka 28t.

mnouk
Kecalka 113 příspěvků 22.10.03 13:42

No teda, já dneska s tím počítačem nějak bojuju. Omlouvám se za ten zmatek!!!

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 22.10.03 14:06

Ahoj holky!
Tak Tomášek se připojuje ke Kačence,taky je nemocný,ale ouška zatím v poho,tak snad se nám ten kašel a rýma brzo ztratí,dostali jsme sirupek,tak to do něho zkouším narvat a docela to jde.

Aktuální míry ze dneška:5měsíců a 3týdny-9400g a asi 70cm(snažila jsem se ho změřit sama,ale moc se cukal,tak to není přesný).3 zuby dole a 1nahoře.

Dneska jsme měli krušnou noc,chudáček malej se probudil už v půl jedenácté a nemohl vůbec dýchat a když se nadechl pusou,tak se strašně rozkašlal,nemohl nic vykašlat,tak se nám trochu dusil bobeček můj malej,ale teplotu měl jenom 37,tak se to snad spraví.No a pak se budil skoro pořád,protože to dýchání mu teda dělalo pěkný potíže,úplně se děsím dneška,taky bych se potřebovala trochu vyspat,ale brouček chodí spát už v sedm a o pěti ráno je samozřejmě vyspanej.Včera jsem se snažila ho udržet při životě aspoň do půl osmé,ale bez úspěchu,prostě už je brzo tma a Tomášek chce spinkat,hodiny nehodiny.

Tak musím končit,mějte se a hlavně buďte zdraví!
Ahoj Zizi a Tomík

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 22.10.03 14:08

Ahoj holčiny,
Tak dnešní kontrola proběhla sice s pláčem, ale pan doktor řekl že to vypadá dobře. Ještě se máme ukázat v pátek. Dokonce jsme už i spali. Spinkala od 20- 24 hod a pak do 6,30 a pak od 7,30 do 9,35 tak nechala i maminku vyspinkat. Pořád máme teplotu, tak jsem jí raději dala půlku čípku a spinká, byla mrzutá asi jak jí zase koukal do oušek, jestli jí to bolelo nebo co, nevim, ted spinká sluníčko moje.
Asi už se i to otáčení na bříško u nás rýsuje k lepšímu, minule jsem jí našla na bříšku v postýlce a dneska se jí to taky povedlo, nevím proč se tam netočí když to umí.
Tak já ted mizím, mám tu práce že nevím co dřív, to se ted jen nosila Kačenka a práce stála.
Tak ahojda a taky už se ozvete?
Jarča a Kačenka 6m

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.03 17:18

Ahoj holky!
Taky moc, moc gratulujeme Filípkovi, jak je šikovný!!!!
Kačence a Tomáškovi přejeme ať se brzy uzdraví! A ať se potom Kačence líbí na plavání!
Dodatečně i Tobě Mishičko všechno nejlepší k svátku! Hlavně ať Ti Barča dělá jenom radost!
Věro, myslím, že je fajn, že chce být Ivanka pořád na bříšku - nám tedy alespoň na rehabilitaci říkali, že by měla Míša být na bříšku většinu dne…
Naše Míša svátek oslavila skvěle - byla děsně společenská a usměvavá…
Dneska má Míša 7 měsíců a byly jsme u pí doktorky - máme 7,5 kg a 66 cm. Doktorka nám řekla, že máme dopol dávat ovoco, v pol. polívky a odpol. už jogurty a večer kaši a kojit jenom ráno. Já jsem chtěla kojit co nejdíl, tak jsem se jí ptala co jako ona na to… no a ona, že se pak mimi blbě odstavují, že už jsem jí dala vše, co jsem mohla, no ale ať jí kojim i večer, když chci.....tak nevím, Unicef doporučuje kojení třeba až do 2 let.....
Tady posílám pro Mishičku, ale i pro ostatní, kdo by chtěli vyzkoušet TIRAMISU
2 balíky cukrářských piškotů (dlouhé sypané cukrem)
1 Mascarpone (prodává třeba Albert - cca 30Kč)
silná studená turecká káva
2 vejce
2 lžíce cukru
1 panák Amareta
kakao
Vyšlehat tuhý sníh z bílků, vyšlehat žloutky s cukrem do husté pěny, pridat likér, sníh a Mascarpone. Piškoty namáčet lehce do kafe a položit na dne dortové formy, vrstva krému, posypat kakaem (nešetřit), opět piškoty namočené v kafi, krém, kakao - přes noc nechat odležet v lednici.
Tak Vám případně přejeme dobrou chuť a mějte se fajn!
Ahoj Kateřina a Míša

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.03 20:00

Ahojte holčiny!

Tak se zase hlásím a s úsměvem:-) Představte si, že od nedělního večera bojuju s bolestí v prsu a v pondělí jsem lehla se zánětem:-( Mikisko-fakt Tě obdivuju, protože já jsem to chytla v začátku a přesto jsem trpěla jak zvíře:-( Brala jsem jen paralen, antibiotika naštěstí nebyly potřeba a chodila celý den s obkladem na prsu. Dneska už je to lepší a prso už není zarudlý a já kojím jen s malou bolestí. Máťovi je 5,5měsíce a do dnešního večera jsem kojila plně:-) Dneska dostal svoji první kaši-rýžovobanánovou a nestačil otvírat pusu, jak mu chutnala:-) Jsem zvědavá, jestli bude spát celou noc:-) Doufám, že mu nebude těžko!

Kateřino-s tím kojením jsem četla, že nejlepší je to do půl roku-to mu můžeš dát maximum a samozřejmě dobré je, když kojíš do roku. Ale prý od roku už je v mléce plno škodlivin a není to zrovna pro dítě to nejlepší-tak nevím…
Matýsek je taky téměř celý den na bříšku, jenže teď si zvykl, že když zapláče, tak přiběhnu a otočím ho, protože on se z bříška na záda ještě neotočí, takže tady dělám vrchní obracečku. Taky ho občas potrápím, aby si nezvykal a snažil se taky sám, pořád ho přeci obracet nemůžu:-)

Tak já letím juknout dál a pište!:-)

Pá Lucka a Matýsek 25týden

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.03 23:10

Ahojky holčinky,
už začali řádit bacily, přeju všem, ať jste zas brzy v pořádku.
Mishisko, tak co ekzém nebo vyrážka, co se z toho nakonec vyklubalo?Díky za ten tip a fotky s židličkou, taky to pořád řešim. Máme v kuchyni málo místa, klasika dřevěná se tam nevejde a ty umělohmotný taky nejsou nic extra. O tý v Ikee už jsem uvažovala. Takže, holky, až pojedem na ten srazík, co se plánuje, asi hupsnem dopo do Ikei. Podle toho, kdy se budete chtít sejít.
Danko, náš Kubík taky nechce moc baštit. Dnes jsem zkoušela brokolici, něco snědl uvidíme zítra. S mrkví jsem nepochodila, ani s bramborem. Rozhodně Jakubka nenuť. Radši zkus víc chutí, já myslim, že když ho budeš nutit, může mít už pak nechuť ke všemu. Já jsem se snažila využít Kubíkovi otevřený pusinky a šoupla jsem mu tam mrkvičku. Samozřejmě jí vyplival a občas jsem myslela, že se pozvrací, jak se u toho ksichtil. No a druhý den jsem do něj nedostala už vůbec nic. Prý, jak neotevře mimčo samo pusinku, nemá se nic nutit.
Zizi, jsme těsně za Vámi. Kubík má 8900 kg a 70 cm (6m a 1 týden).
Kubík je taky nejradši na bříšku. To je něco, udžet ho po jídle aspoň chvíli na zádech a o přebalování a oblíkání ani nemluvim. Dnes se poprvé skoro zvednul na kolínka. Trénuje to pořád a hrozně rád, ještě chybí kousek a už se bude houpat.
Já se taky těšim na další mimí. I když je to pořádná fuška ještě teď, je to prostě nádhera. Hrozně ráda vzpomínám na první okamžiky s Kubíkem, jsem z toho vždycky úplně mimo. Musim potom rychle běžet Kubíka pořádně opusinkovat a pomazlit se s nim. Je to moje zlatíčko nejzlatější.
Běžim do postele, roste nám druhý zoubek, tak se moc nevyspim a přes den je Kubík mrzoutek, jsem na něj hodná a nosim ho a mazlim se s nim. Jo, to si ho pěkně rozmazluju.
Tak dobrou, moc Vám přeju, ať už jsou bacily pryč a Lucko, snad ten zánět brzy přejde.
Káťa a Kubík (29. týden)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.03 23:14

Kateřino, recept jsem si hned opsala. Moc ráda vařim a obvzlášť ráda dělám sladký. Díky.
 Káťa

fialka2
Kecalka 180 příspěvků 22.10.03 23:35

Ahoj Mikisko a Filípku,
samozřejmě i já se připojuji s gratulací k otáčení.
Já jsem také vždycky natěšená z každého nového pohybu a činnosti, kterou mne Šimon překvapí, ale za pár dní si kolikrát postěžuji, že už to není takové to malinkaté miminko, které kde jsem odložila, tam jsem našla, jak jsem odložila, tak jsem našla. Teď mám kolikrát honičku ho vůbec najít. O vymezeném prostoru z deky a podložky nemá cenu mluvit. Nejlepší je to mimo vymezený prostor.
Pořád se nám nechce sedět, jak jsem už psala, tak kdykoli ho po:,–(ím a zapřu mezi polštáře, spadne jako brambora dopředu, což mu taky vyhovuje, protože může ohlodávat prstíky na nožičkách zase z jiného směru a nemusí se namáhat je přitahovat, když pracuje na zádech.
Ani zuby nám nerostou.
Nejděsivější činnost, kterou teď Šíma předvádí je žvatlání pa-pa, ba-ba, da-da apod a do toho všeho prskání a slintání. Takže když jedem ven, tak věčně otírám pusinu, aby z toho neměl omrzliny. Stejně je to málo platné, protože má oslintané i oblečení, ruce i rukávy ? děs. A to ještě nemrzne!!!!! Už teď má olezlou pusinku, co bude dál???
S krmením je to u nás taky síla. Ale začínám se lepšit jako mamča ? kuchařka. Už jsem ho trošku oblbla a začíná zabírat i na moje výtvory. Ale s tím masem a solí ? to budeš mít Mikisko asi pravdu, protože moje dílo bez soli ? nechce. No ale říkám si, že je to z: ?Organicko-biologického pěstitelství,??? a je to přísně schvalováno a kontrolováno, tak to snad nebude takovej průšvih. Stejně za pár let se ti naši mrňouskové budou krmit hranolkama od MC Donalda ? tak to asi nemá cenu řešit. Náš doktor pravil, že je to OK a když mu to chutná????
Lucko, s tím kojením si nedělej starosti. Já měla stejný problém hned druhý týden po porodu. Byl dva dny na Sunaru a pak se to upravilo zase do normálu. A asi nemá cenu si dělat starosti s tím co píšou v moudrých knihách. Já jsem například četla, že i kdybys kojila 1× denně, nebo jen 3× týdně, tak to stačí, protože i tak předáš miminku stejné množství potřebných látek jako když kojíš plně. Tak si to přeber.
Jinak máme recept na oblékání. U nás je to hra na schovávanou a kdo je více ukřičenej. No představte si ? vedu já a chudák Šimon je z toho tak hotovej, že na mne jenom valí oči a děsně se u toho směje. Chápu, že tenhle systém nelze praktikovat v ordinaci u lékaře, ale doma to jde!!!! Ale nemám recept na usínání. A brát si ho do postele nemůžu, protože mám postel v patře a stačí, že na těch schodech vrávorám já, když v noci krmíme, ještě k tomu s prckem, to bych nezvládla.
Tak se mějte moc hezky, hodně zdaru při boji s rýmičkama a bacilama, vyrážkama apod a doufám, že se s Vámi budu moci sejít na srazíku (teda když to nebude víkend)
Fialka a Šimonek (27.t.)

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 22.10.03 23:37

Ahoj holky,
tak jsem se teď přes hodinu začetla do diskuze na Rodině o krámech se zákazem vstupu kočárků. Průběžně jsem se naštvávala, souhlasila a pak i chechtala. Ale nějak mi strašně rychle utekl čas.
Největší novinka je, že už nám funguje odpad, jupíííííííííí­íí!!!!!!!!!!!­!! Já jsem tak šťastná, ráno dokonce vypli vodu, když to tu v baráku museli rozkopat a tak jsem se už psychicky připravovala na dočasné stěhování někam, nevim kam. Ale je to teda zázrak, když nemusím po každém umytí rukou mazat s kýblem na záchod :-) A už mám samozřejmě vypranou várku a naloženou myčku a sebe se ještě chystám taky naložit - do vany :-)
Ba né, největší největší největší novinka je, že už máme další zub. Takže kromě dvou jedniček dole přibyla ještě dvojka v pravo nahoře. Konečně se to Barče podařilo, pořád šmrdlala jazýčkem a nic z toho nebylo až teď, když to přestala dělat.
Včera u nás byla na návštěvě ségra a Barče se moc líbila. Představte si, že se akorát probudila, tak jsem jí opatrně vzala do kuchyně, aby se nejdřív rozkoukala a neplakala. A ona zmerčila Píďu (ségru), udělala číňánka (směje se od ucha k uchu a místo očí má jen šikmý škvírečky) a nátahla k ní ručičky a chtěla k ní. Tak jsem jí předala a několik dalších hodin jsem jí vůbec neměla. Píďa si s ní hrála, chovala jí, dělala s ní různý blbosti, který se Barče moc zamlouvaly, dokonce se nechala od tetičky 2× nakrmit (ještě nikdo kromě mě a Jirky jí nekrmil) a i přebalit a převlíct. Pak byly samy na procházce a já v klídku upekla koláč. NO prostě paráda. Tak jsem si říkala, že bude Barča utahaná a bude dřív spinkat, jenže omyl, strašila tady až do desíti a v sedm ráno už zas chtěla vstávat. A to ještě spala celou noc zase s námi v posteli, protože v postýlce se furt mrskala a plakala, honila prdíky po mrkvičce. Zase jsem tu mrkev zkusila, protože po ní ta vyrážka není. Nejdřív to tak vypadalo, ale vyrážka se i tentokrát po vysazení mrkve po týdnu zlepšila a pak zase zhoršila, i když jsem mrkev nedala. Tak se aspoň Barča nabaštila, snědla celou! skleničku, bodejť by pak neprděla :-)
Jdu ještě pročíst, co jste naštěbetaly a snad se ještě ozvu, kdyby ne, tak zítra.
Zatím dobrou všem.
Mishicka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.03 08:02

Ahoj holky!!!
Musim psát rychle, než se manžel vzbudí a odnese notebook do práce…Vůbec nemám čas ani příležitost sem psát. komentáře čtu vždycky večer než jdu spát. Přiznám se, že tento deníček jsem jen rychle prolítla a dočtu ho zase večer :)
Přidáváme se k Tomáškovi a Kačence - taky jsme nemocní..Klárka strašně chraptí a má týmu. Dnes půjdu k naší MUDr, ale už dopředu mám z toho hrůzu. Naše MUDr je totiž zvláští. Klárce bude zítra 5 měsíců a není naočkovaná (ani jednou)…Doktorka si pořád něco vymýšlí - nejprve jsem musela donést zprávu z rehabititace,že je malá OK, pak jsem já měla rýmu a doktorka nás kvůli tomu poslala pryč, pak zase měla malá vyrážku pod plínkou a naposledy měla potničky na bříšku (které do večera zmizely), takže nás poslala zase domů bez očkování…Její dotazy na to, jak často peru, v čem peru a jestli neleží Klárka dlouho pokaděná nebo poblitá (má citlivou pokožku,takže má často někde nějaký pupínek), mě už nebaví.
Tak odvolávám, že Klárka chraptí, právě se tu ozývá strašné pískání a výskání :)
Jinak jedeme v listopadu na dovolenou pro maminky s dětmi, je to penzion na Vysočině (www.infodomecek.cz), nejedete některá taky, že bychom se potkaly :) ?
Musím končit, snad už se polepším a budu psát častěji..
Papa
Tereza a Klárka (zítra 5 m)

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 23.10.03 09:29

Ahoj, tak jsem jukla na tu dovolenou je to lakavy, ale nevim jestli by nas tatka opet pustil, prababicka prej brecela jak se ji styskalo po Kacence kdyz jsme byli tyden pryc a tatka mel starost jestli ho jeste bude znat :-) poznala ho a smala se hned.
Preji krasnou dovolenou a poradne si to uzij
Ale jednou bychom mohli vymyslet nejakou spolecnou akci
Ahoj Jarca

Ethel
Stálice 71 příspěvků 23.10.03 14:14

Ahoj,
nějak nám blbne počítač, tak se ozývám ve stručnosti až teď:

PUPÍNKY: Andulka se nám taky oprudila, červené pupínky, některé s bílými hlavičkami, paní doktorka řekla, že má pocit, že to je mykóza (což mě docela překvapilo), dala nám na to antimykotickou mastičku, která nevím, jak se jmenuje a teď jsem líná ji hledat a zabralo to.

Obě děti se už umí otáčet na obě strany a začínají popolízat (většinou dozadu). Takže když je někam položím, tak už většinou najdu každýho někde úplně jinde.

Andulka má šťastně za sebou druhé očkování (bez reakce), Tedýsek je trochu nachcípaný, takže se to odložilo, ale nevím, jestli zítra ho naočkují…

Filípkovi gratuluji k otáčení, je to šikulka. Nezáleží na tom kdy, důležité je, že začal - některé děti si prostě dají záležet a pak na to jdou o to rychleji a předhoní všechny ostatní.

Koupila jsem si nové kalhoty (rozhodla jsem se věřit tomu, že mi ta nová, nižší váha zůstane :) ). Mám z nich obrovskou radost.

Povedla se mi večerní rýžová kaše. Uvařila jsem jí z jasmínové rýže (krásně voní a je běloučká), kterou jsem rozvařila zvlášť, v dalším hrnečku jsem uvařila jablko a pak jsem mlíko (nutrilon) a jablka dala do mixéru a přidávala rýži, až to bylo dostatečně husté (ale ne moc), nakonec jsem přidala glukopur, aby to bylo sladké. Děti byly nadšeny a spaly déle

Tedýsek má ve 24 týdnech 7180 g a Anka 6130g.

Zatím ahoj, musím končit
Ethel, Ted a Anka

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 23.10.03 21:19

Ahojky,
tak jsem se včera už ani nedostala k tý vaně, někdo si žádal mojí přítomnost v posteli a manžel to teda nebyl :-)))))))))
Tak tady louskám, co jste napovídaly a koukám koukám.

Ze všeho nejdřív ooooooobrovvvvvvská­áááááá gratulace nejnovějšímu otáčeči přetáčeči Filípkovi !!!!!! Teď už to bude pěkně veselý, když budeš Fílo takhle pohyblivější, to už si mamča fakt neodpočine. Tak honem rychle natrénuj i přetočení na záda, ať nepotřebuješ žádný převraceče zpátky a pak už jen ať si Tě uhlídají, jak budeš válet sudy :-)) Mikisko, taky jsem ráda, že se to kakání aspoň trochu rozhýbalo, snad už to bude jen lepší. Už mám pro Barču několikery rukavičky, ale kromě příšernýho řevu při nasazování a neustálým ocucávání jí to je na prd. Má ruce jak kus ledu i s rukavičkama. Asi si ještě neumí udržet v ručičkách tu správnou teplotu, já to mám do dneška, ale Barče to vypadá nevadí. Se zastrkáváním rukou do fusaku je to u nás to samý, jen tam jednu šoupnu, už je druhá venku :-)

Lucko, s těma babičkama radilkama je to fakt těžký. Víš, že to myslej dobře, ale po pár radách už to člověka dost štve, to máme taky. Nejnovější rada mojí babičky byla, abych Barču začala vysazovat na nočník, to když jí viděla, jak usilovně tlačí. Že prej v sedě se přeci nemůže vykadit a v leže to taky není ono a že se to takhle naučí. Snažila jsem se jí vysvětlit, že fyziologicky ještě není Barčin svěrač připravenej a ještě dlouho nebude, tak by to byla zbytečně strávená doba a navíc, sama si nesedne, tak by se správně do sedu neměla dávat vůbec. No, bylo to, jak kdybych mluvila do dubu a tak jsem si zase vyslechla historku, jak babička syna už od půl roku vysazovala. Už jsem se ani radši na nic neptala (třeba kolik času takhle strávili, než se opravdu naučil, atd.) a byla ráda, že jsem našla nějaké jiné téma na odvedení babiččiny pozornosti. Vždycky si říkám, že příště jí to odkývu a budu si dál dělat svoje, jenže vždycky znova se chytim a vysvětluju a pak mě to štve. A doufám, že prsobol už je zažehnán, to jsou ale pořád nějaký radosti, co?

Ethel, teda Ty máš šikulátka, už se takhle pěkně píďalkujou, jo? To bude teda za chvíli u Vás pěkně veselo, pořád nahánět prťouse a ještě k tomu každýho v jiným rohu, na to jsou aspoň malý byty výhodný :-))))))))) Vidíš, glukopur mám doma taky a nenapadlo mě, že tím se vlastně dá v nejhorším případě mimčům přisladit, tak dík za nápad.

Káťo, teda tak v lezení Kubík Barču asi určitě předběhne, ta by radši už rovnou chodila, teď s oblibou trénuje pohupování v kolenou a podupávání jednou a pak druhou nožkou. A na tom bříšku nic moc. Ale každej je nějakej, hlavně, že jsou tak čilí a taky se rozplývám při představě toho miminečka (i když většinou uplakanýho nešťastníčka zaprděnýho) a musím se na Barču okamžitě vrhnout a pomuchlovat jí. A taky si jí hezky rozmazlujem, taky nosíme a děláme, co jí na očích vidíme. Nějak to dopadne :-)

Fialko, koukám, že se u Vás taky nenudíte, s tím hraním u oblékání je to prima nápad, ale u nás to nějak nezabralo, jen já byla udýchaná a Barča si stejně řvala po svým. Tak se snažím, abychom to měli co nejdříve zasebou a rychle pochovat. A je to jak mávnutí kouzelým proutkem. Taky se teď Barča doma oblíká jen do bodýčka a punčocháčů, takže když jí oblíkám punčocháče, tak jak má nasazený na ťapkách, tak jí na přebalováku postavim a opřu jí o sebe a to je v tu ránu klid a já jí můžu v klidu ve stoje dooblíknout, hlavně, že si může dupat.

Terko, to je fakt divný s tou Vaší doktorkou. Nestálo by za to se poohlídnout po jiný? Že ještě není Klárka očkovaná určitě není normální, zvlášť, když jí nic zvláštního netrápí. Sama máš z doktorky divnej pocit, tak zkus najít jinou. Jestli má čas na šťourání v tvém praní a udržování čistoty, tak ať se jde bodnout, má se starat o miminko a neobtěžovat a nestresovat maminku, když je mimčo evidentně v dobrých rukou. To aby ses pak cítila jak nějakej sociál, co se něj koukaj, že se nestará dobře o dítě. Je vážně divná.

Jarčo, teda strááááášně trpím s Kačenkou, doufám, že už má nejhorší za sebou a nemá komplikace. Já měla uši píchaný asi 13× a i si to pamatuju, bylo to fujfuj, ale můžu Ti říct, že jak to píchli, tak se mi během chvíle ulevilo a pak už to bylo dobrý. Tak snad už Kačka je v pohodě a budete moct na to plaváníčko.

Zizi, Barča opravdu sedí sama a už bez problému zvládá výkyvy na všechny strany a návrat zpět do sedu, zbuchne jen vyjímečně, nebo když chce. Jen to lezení zatím nějak ne a ne, vždycky má našlápnuto nožičkama, ale horní půlka těla nespolupracuje :-) TAkže reje čumáčkem, zadeček vytrčenej do nebe a naštve se. Vymyslela si vlastní metodu, jak se někam dosápat, když si nevyřve přenesení od nás. Buď válí sudy, nebo když něco vidí před sebou, tak se převaluje z jednoho boku na druhý a natahuje k tý věci vždycky horní ručičku a tak se postupně dostane o kus dopředu. Ale žádná sláva, tak uvidíme, co bude dál. Jo, nejvíc se snaží, když někde vidí v dosahu ovládač od televize nebo nějaký noviny, to by se přetrhla a ani nepípne, abychom si jí nevšimli a „hračku“ nesebrali :-) Taky si natáčíme video na foťák, máme 3 minuty se zvukem, ale to přesně stačí na nějakou zajímavou akci, aby to nebylo nudný a dlouhý. Už máme takhle natočenou skoro celou kazetu (přehráváme to na normální video). Akorát se musíme snažit natáčet tajně, protože Barča je vyčůraná, jak vidí foťák, tak ztuhne a ani se nehne, slůvko by z ní jeden nevypáčil :-) A teda už aby se Tomík vyléčil a měl to za sebou, to dušení musí být příšerný, tak mu posíláme pohlazeníčko. Kapete mu do nosánku? To by mu mohlo ulevit. Taky prý zvlhčit vzduch a snažit se ho uložit našikmo, hlavičku výš, líp odházejí hleny (zvednout matraci) akorát to je blbý, že se potom asi skulí dolů a zvednutej stejně nebude. Tak moc moc držíme palečky, ať je to už pryč.

Miki, s hovínky a doktory jsme si užili, ale stejně Ti neporadím. Ale asi takhle: Jestli je Eliška spokojená a vypadá, že jí nic netrápí, tak je to nejspíš dobrý a nemá cenu se v tom šťourat. Opravdu to může být jen něco, co jsi snědla a Elišce to nesedlo, tak si její tělíčko takhle poradilo. Ještě se mi vybavuje termín hladová stolice, bývá prý hnědá a nepříjemně zapáchající, pak by to třeba znamenalo, že už má Eliška pomalu nachystáno na další jídlo, tak uvidíš, příkrmy máte za chvilku, hlavně klid.

Vero!!!!!!!! Teda jak to popisuješ, tak to je ta Barčina vyrážka hodně podobná té vaší. Akorát to má víc, na celém bříšku na celých zádech, na ručičkách kolem loktů, ale tam to nemá červený, jen na dotek je to hrubý. A všude to vypadá, jako hodně suchá kůže, někdy se jí to i loupe. Tak mažeme a mažeme a taky se to pořád nelepší. Teda jo, ale vždycky jen na chvilku. Hele a Ivanka se drbe, nebo jí to taky nesvědí? To mě totiž příjde zá:,–(ní, že přeci všechny ekzémy a tak svědí. S tím práškem se mi to taky zdá divný, taky peru pořád v tom samým, takže by bylo zvláštní, že by Barča zareagovala po půl roce z ničeho nic. Napiš, jestli se to u Vás nějak vyvíjí. Pamatuješ na ty pupínky v obličeji, co měla Ivanka? Barča měla než se jí ta vyrážka takhle rozjela taky pupínky na tvářích, tak jsem si na Vás vzpomněla a napadlo mě, jestli to nemůže mít nějakou souvislost. TAky se Barče vrátily ty šupinky ve vláscích a dneska jsem zjistila, že už to má úplně na celý hlavě, tolik to nikdy neměla. No, snad to holky zvládnou a je to nějaká pomíjivá záležitost.

Danko, teda Jakubko je s těmi 71 cm jak manekýn nebo basketbalista :-) To musí být dlouhánek, teda trčící žebírka si neumím představit, naší Barče v těch místech spíš přečnívá bříško :-) Moc se těším na fotečky.

Pavlíno, no jo, pórek, ten je jasnej, to musej být pěkný prďáky :-) S těma opravářema je to klasický, taky vždycky vypadám jak blbec, protože přesně jak u TEbe, jak někoho zavolám, tak to na potvoru funguje a jen za ním bouchnou dveře, tak je zas po všem. Už jsem tyhle akce přehodila na manžela, protože jsem z toho vždycky byla na nervy. Doufám, že už to máte opravený a hřejete se.

Kateřino, díky za recepis, vypadá to lákavě, příští týden bych to mohla vyzkoušet, snad mi to Divoška dovolí :-)

Tak zase vedu v délce příspěvku, ale to už znáte. Ještě jsem nenapsala, že jsem včera byla s Petrou v tý Tramtárii. Je to tam pěkný, ale nevim nevim. Bylo tam dost lidí a samozřejmě dětí a neumím si představit, jak to tam může vypadat o víkendu. Takhle bychom se tam určitě nevešly a už vůbec ne s kočárama, musely bychom přes ně lézt. Je to tam príma pro děti, že si vlezou na klouzačky, ale to ty naše ještě určitě ne, tak jsem z toho taková rozpačitá. Nerada bych, abychom se sešly a pak se nikam nevešly. Honem sem, pražačky zamyslete se nad nějakou cukrárnou nebo něčím podobným, kde by se dalo sejít! A co ten MacDonald? Máte někdo zkušenosti s tím, jak se to tam dá domluvit a kde je nějakej s tou samostatnou místnůstkou na oslavy? A víte někdo, jestli se za to platí a kolik? Uááááá, já chci srazík, ale na tu Tramtárii bych nesázela. Ethel mi psala, že bychom se mohly sejít v IKEE, ale tam to o víkendu nemá smysl, to je totálně narváno a v týdnu nevím, jestli by se mimopražské mohly dostavit. Tak pomooooc, honem něco vymyslete, ať se nevidíme až na maturitních plesech :-)))))))

Mishicka + Bára 28t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.03 21:55

Ahoj holky,
jsem uplně nemožná. Tenhle deníček čtu skoro od začátku těhotenství a teprve teď jsem se dokopala k tomu, abych taky něco napsala a představila se. Takže, já se jmenuju Halka a 21.5. se nám narodila Klárka. Byla hrozně prťavá, měla jen 45 cm a 2,5kg, ale zdárně to dohání a je z ní pěkný rarášek. Nejoblíbenější poloha je na bříšku, takže jak jí položím na záda, hned se otáčí. Jakmile zvládla otočku doleva tak hned začla trénovat doprava, ta jí dá ještě trochu námahy a vztekání, ale nakonec ji taky zvládne.
Jeden z důvodů, proč píšu je, že bychom se rády zúčastnily příštího srazíku a seznámily se s kamarády. Jinak taky děkuju za všechny užitečné rady, které jsem tu našla, je příjemné vidět, že máme všechny stejné problémy.
Tak já dneska končím, mějte se pěkně a těšíme se až vás všechny poznáme.
Halka a Klárka (22 týdnů)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.03 22:04

Ahoj holky,
tak jsem byla dnes celý den doma a pozorovala Klárčinu teplotu a chraptění, jen abych nemusela k naší MUDr. Klárka byla dnes už dobrá,ale stejně za ni zajdu..Musím ale jen v pátek, když má poradnu pro kojence, minule mě vyhodila v pondělí s tím, že v pondělí neočkuje a poradna taky není :( Zítra jde se mnou manžel, protože už mi ty historky nevěří a uvidíme, jestli doktorku změníme. Problém je v tom, že ani jeden jsme se v Brně nenarodili,takže jsem si MUDr pro malou vybrala úplně náhodně..
K tomu Tiramisu - dělám ho podobně jako Katka, jen krém mám z Lučiny a šlehačky a je to mňamka..
Na tu dovču na Vysočině nás jede už pět, dvě mamči z plavání, já a dvě mamči co jsem poznala na emiminu.Takže už se těším..Jen manžel říkal, že tu bude v bytě hrozný ticho a co prý bude dělat :0)
Musím běžet,ale ještě kouknu na stránky Jarči, teda spíš Kačenky :)
My máme na na stránce už přes 500 fotek, to je hrůza, dát mi do ruky digitál…
Mishicko - mrkni do deníku Cipisku, tam je odkaz na stránku na rodině.Byly v Tramtárii a na rodině jsou fotky..Připadá mi, ze to tam holky zabarikádovaly kočárkama,ale mohlo to být dobrý…Možná se ale v Praze najde něco lepšího..
Papa
Tereza
Asi jsem se zase nepřihlásila…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.03 22:19

Ahoj holky,
Tak koukám, že už to bohužel začíná podzímek se hlásí a s ním i bacily tak všem co jsou nemocní držíme palečky ať je to co nejkratší. Je to děs, když stůňou takový maličkatí broučci co si ještě neumí říct co bolí a co chci.
Jarčo zánět středního ucha fuj fuj to asi Kačenka zkusila chudinka malinká tak jí pošli od nás pusinku na ouško..
Zdravím na slovensko Danku s Jakubkem pěkně si popsala Jakubkovo snažení o lezení je moc šikovný, my snad ani lézt nebudeme, když tak strašně nemá rád polohu na bříšku.
S tím kojením Kateřino to teda nevím každý říká něco jiného např. naše kožní mudr. mi doporučila kolem 8. měsíce přestat kojit, jenže Filípek zrovna chce kojení to dokrmování mu pořád moc nejede nejraději má právě to prso jak si sedne ke mně na klín i po jídle hned se na mě sápe tak nevím asi budu kojit do 18. Jinde zase píšou, že je nejlepší kojit do roka a tak vždyť to všichni znáte. Já bych chtěla do toho roka ho to nějak odnaučit i když nevím jak. Tak uvidím, nechávám tomu volný průběh. Díky za recept někdy se na to vrhnu já to taky ráda.
Lucko cítím s tebou zánět je fuj, ale vydrž !!!!
Ethel co kakání Tedýska už je to v pohodě ? My jdeme zítra k doktorce pro kapičky aby se to nějak už konečně upravilo, a když to nepomůže tak si vydupu to vyšetření myslím, že s doktorama je teda kříž.
Taky zdravím navou maminu a Klárku je dobře, že jsi se přidala.
Terezko to je dobrý s tou dovčou pak se na to mrknu na ty stránky a možná, že by jsme někdy mohli něco takovýho dát dohromady a vyjet někam s mimískama ven.
My jedeme v sobotu do Jizerek manžílek má v pondělí volno takže si to užijeme snad nebude pršet. Takže se ozvu až někdy ve středu mějte se moooc fajn ať se všem vyhýbají bacily papa
Mikiska a Filípek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.03 22:22

To jsem ještě já, úplně jsem zapomněla všem mooooc poděkovat za gratulace k tomu přetočení. Zatím to teda není žádná sláva sice to provedl ještě asi tak 3×, ale že by toužil trávit hodiny na bříšku nebo přetáčením to tedy ne takže u nás je to ještě pořád kam ho položím tam ho najdu jenom třeba o několik stupňů jinak natočenýho, ale že by se odválel z deky na podlahu to ještě ne.
Tak teď už vážně dobrou noc Mikiska

Judyna
Povídálka 48 příspěvků 24.10.03 11:05

Ahojdaaaa holcinky milovany a samozrejme mimísci a vubec vsichni!!!

Tak nás tady máte s Deborkou zpátky. Od tohoto pondelí jsem opet v práci, uáááá :-(( Zacátek byl krusny ale pomalu si zacínáme vsichni zvykat. Hned v utery jsem napsala prispevek, místo abych ho ale vcas poslala, vzdy jsem chtela jeste neco málo pripsat a skoncilo to tak, ze jsem tukla tam, kam jsem nemela a vsechno bylo fuc. Znáte to, pak uz nemáte sílu zacínat znovu. Dnes jsem po ceste do práce v trolejbusu docetla minuly denícek, na tento se jeste nedostalo, tak nemuzu reagovat, jen jsem si vsimla, ze se ozvala DANKA - mooooc Te i Jakubka zdravím a ze se FILIPEK zacíná pretácet - velikááánkskááá gratulace. Mikisko, zrovna jsem Ti chtela napsat, ze Deborka s otácením také moc nespechala a ze jsem se také snazila nebyt netrpelivá a hlavne nesrovnávat a on si to drív ten mrnousek takhle rozmyslel. Mezi pátym a sestym mesícem jsem do Deborky neustále hucela, jako ze se blízí 6ti mesícní prohlídka a ze tam prece nebudeme mít v kolonce primereny psychomotoricky vyvoj zapsano ne, tak se mi jí podarilo premluvit az 14 dní pred pulrocními narozeninami. Byli jsme zrovna na návsteve u nasich znamych, kteri mají miminko cerstve v brisku a oni byli docela dojatí z toho, ze se jim zrovna podarilo byt u toho, kdyz se poprve obrátila uplne sama. Celou dobu tam pak nedelala nic jiného nez se predvádela a tocila se hned i zpátky na záda. Otocku na záda ale nejak pozapomnela, nebo se jí nechce, proste se zpátky zatím moc neotácí. Jen obcas se rozhodne, ze bude válet sudy a to jí pak hledáme.

Jak marne vzpomínám, co ze jsem to v to útery psala, tak pisu desne zmatene, ale mám toho na srdci moc, tak pardon. Mozná je dobre, ze se mi ten príspevek nakonec nepodarilo odeslat, ted s odstupem si uvedomuji, ze byl plny stesku z odloucení od té mojí milované holcicky a nechci vas tím zbytecne zatezovat. Prece mi to ale nedá a musím verejne politovat vsechny tatínky, ty 3 hodky, co clovek toho broucka odpoledne vidí jsou strasne málo. A navíc - pro kazdého tatínka bych zavedla alespon pul roku materské s mamkou. Jednak kvuli pomoci (jak jsem nezazila byt s Deborkou sama, tak si to nedokázu predstavit - takhle ve trech to bylo úúúzasnyyy), ale hlavne proto aby si toho mrnouska uzil. Presto, ze jsem musela v pondelí po ceste do práce v trolejbusu zhluboka dychat, abych zatlacila slzy, mám pro vás docela úsmevny poznatek - i kdyz jsem jela bez kocárku, málem jsem zvonila na ridice (a to nejen první den, deje se mi to stále).

Kdyz uz jsme u tech legracních prihod musím se pridat k tem z vás, co zazili patálii s domácími dopravními prostredky. Jelikoz nevlastníme auto, musela to pri nasí smule (kazdou tretí vec co koupíme reklamujeme - Tomás trvrdí, ze je to prokletí jejich rodiny:-)) odnést Deborka se svym kocárkem. Pred nedávnem jsme jeli s prítelem manzelovy sestry do Ikey (mimochodem hlásím se do klubu nekritickych príznivcu Ikey), oni meli nejaké pochuzky ve meste a nás vy:,–(ili na asi 4-5 hodin na Zlicíne, asi 5 minut potom, co nás opustili jsme zjistili, ze máme píchnuté kolo u kocárku. Docela jsme tam tropili pozdvizení, v Tescu jsme koupili pumpicku a lepení a na lavicce venku si Tomás zrídil takovou provizorní dílnicku. Do toho se Deborka pokajdila az na dupacky, tak si to pokuste predstavit: kocárek o trech kolech (tatkova noha suplovala ctvrte kolecko), v nem nahé díte (bylo uz docela dost chladno) a lavicka plná prebalovacího a lepícího náciní. Bylo nás tam opravdu plno a spocinulo na nás kazdé oko, co slo kolem, ted se smeju a tenkrát jsem myslela, ze horsí uz to byt nemuze. V dusi byla díra jak po patrone, takze lepení vydrzelo asi 2 hodinky a nakonec jsme jezdili stejne po trech kolech. Doufám, ze jsem vás trochu pobavila :-)))

V útery jsme byli na pulrocní prohlídce: 6,81 kg (nejak uz to nejde nahoru tak rychle jak jsme byli zvyklí, ale i tak je co nosit) a 69 cm. Dostali jsme druhou dávku ockování, jelikoz máme tu acelulární vakcínu, tak se to obeslo bez jakychkoli obtízí. Dokonce Deborka ani neplakala, kdyz jí to paní doktorka píchala, jen vzdy po vpichu zanadávala neco jako eee, tak se i paní doktorka divila, jak je statecná. Príkrmy dáváme s ohledem na muj nástup do práce uz od ukonceného pátého mesíce, v poledne zeleninu a dopoledne ted zkousíme jablícko. Ze zeleniny jsme zacínali s mrkvickou (ta jasne vede), pak jsme do ní pridávali brambory, cuketu nebo brokolici (vzdy jedno z toho), sní toho tolik, ze nám paní doktorka ríkala, ze uz potom není nutné dávat mlícko. Ta mrkev jí chutná tak, ze jí stále dáváme jako základ a ostatní v mensím mnozství. Dle paní doktorky muzeme tocit dokola klidne jen tri druhy, skoda, ze uz je docela problém sehnat cuketu, jeste bychom chteli zkusit cervenou repu. Jen mám obavu z tech fleku, uz ted je to s mrkvickou docela sranda (musím sem poslat omrkvickovanou Deborku). S jablíckem jsme museli zacínat velice pomalu, asi se jí to zdálo kyselé a ze zacátku delala ksichty jakoze jí to skrábe v krku, ale tatínek na materské delá divy - tento tyden mu prisla na chut a predevcírem pry snedla celé mensí. Holky, my jsme dostali od paní doktorky papír A4 s instrukcemi o príkrmech (psala to prímo ona - není to zádny leták), vím, ze uz to máte asi vsechny zmáknuté, ale kdyby jste chtely muzu to sem prepsat. Je to takové obecné, prehledné, mozná by se to mohlo hodit. Jeste vám musím napsat jak tedy resíme to papání, tím, ze si Deborka asi kolem toho pátého mesíce konecne prodlouzila interval mezi kojeními z 2 hodin na 3 a v poledne uz bastí jen tu zeleninu, jedná se vlastne jen o dve dávky. Jelikoz se nebudí v noci na jídlo (jen podáváme dudlícka - nekdy opravdu mooockrát za noc - ty tam jsou doby kdy spala svych 9 hodin), jsou prsícka ráno pekne pripravená, jedno si vycucne Deborka a jedno putuje pres odsávacku do lahvicky. Pak jeste odsávám jednou v práci a navíc máme docela slusnou zásobu v mrazáku. Dlouho jsme se rozmysleli, jak bude Deborce Tomás mlícko dávat a nakonec jsme se rozhodli risknout lahvicku od Aventu. Jak uz psala myslím Mishicka je dudlík na techto lahvickách opravdu podobny prsícku, je tak siroky, ze mimi musí otevrít porádne pusinku jako pri kojení a umoznuje mu to tedy vyuzívat sání, které se naucilo pri kojení. Jo, také tam jsou nejaké speciální ventily, které nasávají vzduch do lahvicky tak, ze ho miminko nepolyká. Deborka se uz ale za necely tyden naucila, ze si muze pripustit vzduch pekne koutkem pusiny a tece to preci jen trosicku více. Zatím kombinování kojení s touhle lahvickou funguje, tak doufejme, ze to vydrzí. Rozhodne nechceme prijít o kojení.

Bylo by toho jeste více, ale nemuzu vás na zacátek hned prílis zahltit. Jen se musím jeste sverit s tím, ze máme opet problémy s Chavou (na fena bernacka), opet sezrala slipy, navíc má prííísernou rymu. Jiz byla jedou na operaci v cervenci, ale ted je snad sance, ze je to jeste v zaludku a mohli by jí to vytáhnout pri celkové narkoze endoskopicky, tak nám prosím drzte palecky. Jiz byla dvakrát na rentgenu, cekali jsme s tou rymou, ale protoze je nebezpecí, ze v pripade, ze se to soupne ze zaludku do streva, musela by opet pod kudlu, tak chceme za kazdou cenu zkusit prístí tyden ten endoskop.

Tak uz opravdu koncím
Pozdravujte a opusinkujte broucínky
Vasi Judy, Deborka (6 mes.) a Tomás - mamínek

Judyna
Povídálka 48 příspěvků 24.10.03 11:35

Jeste já, jen strucne par dotazu.

Holky nemáte náhodou nekdo zkusenost s odsávackou od Aventu, tatka mi ji chce koupit i s termotaskou (je fakt, ze by nám to usnadnilo práci, takhle neustále vyvarujeme vsechno mozny, jak to preléváme sem tam). Kdekdo mi sice ríká, ze uz se to s ohledem na to jak dlouho jeste bude Deborka pít pres den nevyplatí, ale prece nemuze mít 3 jídla za sebou bez pití, ne? A já bych chtela, aby pila radeji mlícko nez stávicky, caje nebo vodu, kdyz uz je to tak jak to je. Navíc dle paní doktorky si kojené deti ponechávají své mlícko a vetsinou jim to na napití stací. Jak bych vubec poznala, ze má zízen a tudíz chut se napít? Co si o tom myslíte?

Jeste ke kakání - od té doby, co papáme mrkvicku, kadíme pekne spolu bez zaspinení plenky. Deborka dá povel (zacne tlacit), my jí rozbalíme, pridrzujeme pokrcené nozicky, aby se jí lépe tlacilo, ona se za ne obcas chytí - nekdy nám pripomíná me pri porodu, to si z ní pak deláme srandu. Omlouvám se za tento popis, ale to, co z ní jde jsou normální tuhy dospelácky hadi. Kdyz zacne bez nás do plenky, tak se jí tam vejdou jen takovy dva zajecí bobky a zbytek ty ZOO (krajty, uzovky…) musí pekne na ubrousek. Zatím jí to nedela problémy, je mi jasny, ze je to tou mrkvickou, tak se chci zeptat, jestli nevíte, zda brokolice taky zahustuje. A co jablícko, to by melo mít opacny efekt, ne? Asi jí zacneme do toho pyré pridávat trochu víc toho vyvaru.

Pa, pa
Judyna

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.03 14:49

Ahoj,
Mikisko: Tedýsek kaká každý den aspoň jednou (výjimečně vynechá jeden den) a hovínka má docela tuhý.

Judyno: Aventí odsávačku mám, ale mně se daleko líp odstříkávalo rukou, navíc s dvojčaty jsem prsa nikdy neměla stoprocentně nalitá a tak mi přišlo, že na mě to má malý tah. Ještě ji mám a nevím co s ní, protože už neodstříkávám, takže jestli o ni stojíš, je téměř nepoužitá. Aventí termotašku mám taky, až budeš používat Avent (který jinak miluju), neudělej tu chybu jako já, pokud skladuješ a přenášíš svoje mlíčko v jejich pytlících s plastovou sponkou, musí vždy stát. Já jsem jednou vylila dvě plné odstříkané dávky (a hodně mě to mrzelo, protože mi to dalo spoustu práce…).
Vaše kakání obdivuju.

O ty poznámky o dokrmování bych určitě stála.
Zatím ahoj,
Ethel Ted a Anka

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 26.10.03 21:47

Ahojky holčiny,
tak se moc moc moc omlouvám, ale nestihla jsem ještě napsat deníček, Barča se připojila do místního klubu nudláčků a hepčíkáčů, tak jsem nějaká utahaná, celý noce se chuděrka budí, jak se dusí, no umíte si to představit. Tak snad zítra urvu trošku času a konečně deníček naťukám, zatím, prosím, zůstaňte u Mikisky.
Papa Mishicka

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 27.10.03 17:09

Ahoj!
Jenom se chci zeptat na pár věcí.
Jelikož se blížíme s Tomáškem ke konci šestého měsíce(ve čtvrtek),tak asi už nevydržím a dám mu tu první mrkvičku,jenom mě zajímá,jestli můžu dát taky hned nějakou tu kašičku,nebo mám počkat až se naučí papat mrkvičku,za týden s brambůrkou a za další týden s masíčkem a potom teprve dát večer kašičku nebo ji můžu dávat zrovna ikdyž ještě nic nepapá??Teda jestli pochopíte jak to myslím,píšu koukám dost zmateně.Díky za rady.Ahoj Zizi a skoro půlroční Tomášek

PS:Dneska jsem mu dala na seznámení hrníček s hubičkou a v něm trochu čaje a málem se mi brouček udusil,asi to do sebe nalil zrovna když se nadechoval,pak strašně dlouho nedýchal,jak nemohl tak ani tak,já začala broučka třískat po zádech abych to z něj dostala,no panebože brečím ještě teď,chytla jsem strašnou paniku,naštěstí to po strašně dlouhé době vykašlal,ale já mám z toho takový trauma,že teda nevím,jak ho budu učit bumbat,když jsme měli takový zážitek.Ani chudáček neplakal.Fuj,fuj už je to za náma,ale krve by se ve mě v tu chvíli nedořezal,ani bych nebyla schopná zavolat snad pomoc,ještě ke všemu jsem byla sama doma.Ahoj

mnouk
Kecalka 113 příspěvků 27.10.03 19:01

Ahoj Zizi,
ptáš se, jestli můžeš dát kašičku, i když ještě nic jinýho Tomášek nepapal? Mě někdo tvrdil a taky jsem vyčetla, že se má začínat zeleninou, protože jinak si děti zvyknou na sladkou chuť a pak můžou odmítat zeleninu. Ale neřídila jsem se tím a Renátce jsem od 5,5 měsíce dávala na noc rýžovou kaši od Nestlé. Na 6 měsících jsem jí zkusila mrkev, pak m.+ brambor, potom m., b. + pórek atd. Teď už dávám i králíka a můžu říct, že zeleninu miluje, i když není tak sladká jako kaše.
Takže - podle mé zkušenosti - nevidím důvod, proč nezkusit kašičku a později přidat v poledne i tu zeleninu.
Ahoj Pavlína

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.03 19:18

Ahojte holčiny!

Mishicko-to je potíž ta zima! My už začínáme taky trošku soplit…doufám, že se z toho nic nevyklube…naše dr. říkala, že můžou mít mimísci rýmu i celou zimu-no potěš.....

Zizi-já dala Máťovi poprvé minulý týden (tudíž ve 25týdnu) na noc rýžovo-banánovou kaši a pohoda. Dopo mu už teď začínám dávat přesnídávky z jablek nebo banánů (kupované). Taky už jsem zkoušela mrkvovo-jablečnou. Nevím, co bude říkat na zeleninu, tu budu zkoušet asi tak příští týden. Možná je pravda, že ta sladká chuť je naladí a pak ta zelenina jim moc nejede…no, uvidím.

Jinak se moc těšíme na srazík-Mishicka má s Tramtárií pravdu-je tam teď už dost plno a s kočáry se tam bohužel nevlezem:-(

My dneska byli zase plavat. Máťa měl dobrou náladu, poprvé dneska plácal do vody a pak se tomu smál-fakt radost pohledět:-) Podezřívám ho z toho, že se snad bojí ženských:-)))) Dneska nám jedna holčička do party chyběla a on byl mnohem uvolněnější než jindy:-))) Prostě je vidět, že už od mala mu stačí jedna…jinak asi neví, kterou si vybrat a pak se raději drží stranou, aby některou neurazil:-))))))

Mějte se krásně, jdu dokojovat, kaši už mu naservíroval tatínek:-)

Lucka a Matýsek 25týdnů

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.03 19:23

Hlavně, že jste to rozdejchali ajste v pořádku!!! Fuuuj, to sis musela oddychnout! My ho máme taky, ale moc z toho neuměl pít, taky jsem se na to vybodla a ještě vydržím…přeci jenom, když půl roku pije z prsu, tak hned nebude umět pít z hrnku s pítkem. Časem uvidíme…

Lucka a Matýsek 25týdnů

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.11.03 14:21

Pre Terezu>

citam tvoje prispevky a nechapem, preco doktorku nevymenis. urcite ti niekto na nete poradi dobru doktorku. urcite to bude lepsie babo a hlavne pre vas:)

eva a majko 4 mesiace

Vložit nový komentář