Mikiska a Filípek - 33. týden

Rodičovství

Ahoj všichni, Tak i na naši rodinku přišly bacily naštěstí obešly Filípka velkým obloukem, ale já a manžílek jsme to pěkně schytali. Byli jsme se vyvětrat u tchýně v Jizerkách a zřejmě naše těla nejsou zvyklá na takový zdraví vzduch no Praha je Praha na to jsme my už zvyklý. Já jsem tam prosmrkala celý pobyt a manžílka to skolilo dnes.

Výlet byl úspěšný, ale Filípek těžce nesl změnu prostředí a první noc skoro proplakal. Byl vzhůru každou hodinu a bulel a bulel asi se bál nebo nevím. Už jsme mysleli, že pojedeme domů, ale druhá noc byla o moc lepší budil se zase po svých 3 hodinkách. Já jsem si už na to tak zvykla, že jsem byla nakonec ráda, že spí ty 3 hodiny a nebudí mě třeba po 2.
Představte si, že Filípek už viděl a i si osahal sníh, v neděli tam totiž celý den sněžilo tak, že to vypadalo, že asi neodjedeme domů (letní gumy) a prostě tam zapadneme. Vypadalo to jako o vánocích byla to nádhera až na to, že trochu brzy. Naštěstí to v pondělí pěkně roztálo a vzniklo takový mooooc pěkný blátíčko. Filípkovi se to ale moc líbilo a když mu manžílek ukazoval tu bílou nádheru děsně se smál a když si na něj sáhnul tak se smál ještě víc. Takže už měl tu čest seznámit se s paní zimou. Dneska teda zase bylo skoro léto, takový pěkný blázinec.
Všechny ty dny trávené na chalupě Filípek prousmíval byl hrozně spokojený. Bodej by ne, když byl pořád u někoho na klíně nebo venku kde bylo všechno hrozně zajímavý. Tchýně si ho užila a myslím, že byla i ráda, že už jedeme domů hihihi.

Nevím jestli to nebyla nějaká náhoda, ale vypadá to, že Filípek začal dávat pusinky, když mu říkám, že budeme dělat mazlinky mazlinky otevře pusinku a chce mě celou zulíbat. Přiznám se, že je mi to mooooc příjemný. Největší zábavu teď zrovna máme čtení a rvaní časopisů a nejlépe, když se nedívám honem taky ochutnat. Poslední dobou odmítá být na dece na zemi a pořád vyžaduje to zakázaný sezení ach jo tak fakt nevím, ale jestli se neumoudří tak snad ani nepoleze. Tak ho denně nutím, ale vypadá, že je to k ničemu jak je trochu déle na bříšku řve jako tur. Tchýně mi radila nechat ho být a zmizet třeba do kuchyně, že ho to donutí se nějak začít pohybovat jenže já to nemůžu vydržet. Pravdu má, že si Fíla většinou všechno vyřve anebo lhostejně koukne jako, že mu to je teda jedno, že mu utekl míček a hbitě si najde jinou zábavu i kdyby měl jen tak koukat do stropu. Jo jo začíná se už pomalu rýsovat osobnost už to není takový malinkatý bezmocný miminko už hýbe celou naší rodinkou. Taky teda už rozumí když říkám, že to nesmí konkrétně, když se chystá zdlábnout něco co se nejí a zavelím ne ne to nesmíš dávat do pusinky tak to do tý pusy nestrčí a začne fňukat. Zřejmě bych už měla pomalu začít s nějakou tou výchovou nebo bude pěkně rozmazlinkovaný miminko anebo, že by jsme si pořídili druhý mimčo aby nebyl Fíla moc rozmazlený ????? Zatím asi ne, ale utíká to jako voda a někdy v létě se asi začneme snažit o další mímo (manžílek to ještě neví hihi).

Tento víkend byl u nás ve znamení objíždění hřbitovů což asi nebudeme sami. Tak jsme si všichni zavzpomínali a já poprvé ukázala Filípka taky těm našim dušičkám a hlavně mému taťkovi bohužel nás opustil moc brzy. Tak doufám, že nejste dneska moc smutní. A kdyby náhodou jo tak se běžte podívat na ty svoje krásný zdraví pokládky a hlavně je za mě a za Filípka pohlaďte a dejte jim pusinku ahoj.

Mikiska a Filípek

Váš příspěvek
Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 03.11.03 09:13

Ahoj holčiny,

Díky za přání k uzdravení.
S Kačenkou už to vypadá zase trochu lépe. Mě asi z toho švihne. Snad už to bylo opravdu naposledy. Ale objevilo se to z hodiny na hodinu. Teda aspon se to projevilo, protože ráno vstala a byla docela v pohodě, až později jsem si všimla, že zvracela, protože měla mokrý prostěradlo a muchlající plínku. Začala být spavá a byla teplá, změřila jsem jí teplotu a měla jí zvýšenou na 37,8. Tak jsem jí šáhla na ouška a začala pěkně plakat. Tak jsme jeli.
Pan doktor nám píchnul pro jistotu obě dvě. Jedno se prý vrátilo, to viděl, ale s tím druhým to bylo takový napůl. Propíchnul taky. Večer nám vyskočila teplota na 39,8.
Zítra jdeme na kontrolu tak uvidíme co nám řekne.Budou i výsledky stěru, který jí z ouška vzal.Snad nám pomůžou i ty nový antibiotika co nám dal. Tím se ale posouvá třetí očkování na který jsme měli jít tuhle středu. První antibiotika nám to posunula na příští a tyden tyhle na nevim kdy. Takže půlroční prohlídku ani nebudeme mít a půjdeme až někdy na 7 měsíci.
No to je jedno, hlavně at už opravdu ty ouška nezloběj.
Za všechno může ta rýma. Takže kdo jí máte opravdu pravidelně odsávejte at je hned pryč? s náme už je ta potvora 3 týdny a nevíme jak na ní, Včera jsem jí koupali v koupeli od Johsona je to máta a eukaliptus? je pěkně vetrová a je přímo na pročištění dýchacích cest. Tak snad nám to pomůže. Je od 3 měsíce.

Největší radost mám ted že Kačenka už natahuje ručičky, že chce ke mně. Teda přiznávám že je natahuje k i tatínkovi, ale i to potěší.

Tak my jsme se probudili, počítáme už prstíčky na ručičce. Běžím a až bude chvilka tak se určitě ozvu.
Ahoj Jarča a Kačenka

Erzika
Kecalka 248 příspěvků 04.11.03 12:07

ahoj holky!

moc vás zdravím a jenom krátce, mám v náručí Verču, tak datluju jen jednou rukou, tak to podle toho bude vypadat.
Večer už nemůžu chodit na net, protože se naše drahá Verunka zařadila mezi totální noční budiče a vyžaduje prso tak často, že prostě člověk nikdy neví kdy to přijde a nejde vzít roha a nechat jí tam napospas Borkovi......­.jooooo, skončily časy téměř celonočního spánku a teď se teda podržte, kojíme klíďo píďo každé 2 hodiny celou noc, kdyř to jsou 3 a více, tak my to přijde jako zázrak, ale už jsem si zvykla, takže je můj počáteční šok z tak častého vstávání snad zažehnán, trvá to už víc jak měsíc a prvních 14 dní to teda bylo ještě horší - to bylo třeba po 1,5 hod myslela jsem, že bude se mnou ámen- asi pořádnej růstovej spurtík, takže, když to teď jsou 3 hodiny spánku, tak my to přijde zlatý........no ale zlobit se na ní rozhodně nejde, ráno se na nás směje tím nejkouzelnějším úsměvem a mega dobrou náladou, no slaďoučká.....

teď je jí 6,5 měs., aktuální míry nevím, ale v půl roce to bylo 6,30 kg a asi 64 cm
/měřeno mnou/, takže teď přibrala dokonce o trochu víc než jindy.

Zuby žádný, ale zdá se mi dásnička dole nějaká naběhnutá, tak to sledujeme.
Pořád jenom na mlíku,když jí to bude stačit, tak budu plně kojit až do 8. měs. takže před vánocema už bysme začali přidávat.....

Verunka teď tráví dny vymýšlením nějakýho originálního způsobu pohybu vpřed, nejdřív to zkoušela na kolínka, to zjistila, že je na to ještě moc maličká, tak zkusila tahat celý tělíčko jen na rukách, to jí šlo, ale brzy se odrovnala, tak do třetice zapojila ruce anohy a kousek tak, když se jí chce, upíďalkuje…
Mishicko, díky za tip na puzzle od Alberta, vážně je tam měly za 99,– tak jsem hned vzala dvoje - abecedový a zvířátkový, no krása za ty prachy.....
Zizi, prosím tě, jak jsi dělala Tomáškovi tu dýni do mrazáku ? My teď jedeme k našim, tak bych si jí přivezla a taky udělla, ať máme domácí zásoby a v čem to mrazíš ? V mikrot. sáčkách?

jo, chodíme na plavání, skvělý, Verča tam má ženicha, jeden chlapeček se tam na ní pořád směje a ona nic, trdlo malý, říkáme jim spoustu básniček, je to pěkný pro 4 děti zároveň, zítra jdeme podruhé, tak se těšíme…

Ať jste všichni zdraví a veselí a mějte se moc pěkně
Eržika a Verunka, 6,5 m

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 04.11.03 13:35

Ahoj Eržiko!
Tu dýni jsem rozsekla,vybrala jadýrka a ty vlákna,aby tam byla jen ta dužina a tu jsem lžící vydrápala a uvařila v kojenecké vodě,té vody dej ale jen trochu,ona ta dýně hodně pustí.Až to bylo měkký,tak jsem to vylila do mixéru a rozmixovala,byl z toho oranžovej blivajz.Nalila jsem to do těch umělých krabiček na led,co bývají v ledničce a když budu potřebovat,tak si vždycky z toho vyklepnu kostku nebo dvě,podle toho s čím to udělám a taky jaký bude mít zrovna Tomík hlad.Ještě jsem mu nedala nic,kromě mrkvičky na oběd a po ní hned dávám mlíčko,protože Tom je prostě pořád na to mlíko,ale tento týden už mu přidám k mrkvi i bramboru.
S tím nočním vstáváním je to fakt hrozný,ale budeme to muset vydržet,co nám taky jinýho zbývá,dneska byl u nás zázrak,Tom spal až do čtvrt na pět,to už se nám nestalo ani nepamatuju,kojím ostošest,ale v komoře mám pro všechny případy nachystanou rýžovou kaši a umělý mlíko,tak uvidíme,jak mě to bude dlouho bavit,než se odhodlám mu to uvařit.Stejně si myslím,že u nás ta kaše na noc nezabere a budem vstávat pořád dál.
Ještě k té dýni,měla jsem tu velkou oranžovou,ne nějaké ty na ozdobu,ty asi nejsou k jídlu(ale to nevím přesně).

Jo hlásím,že jsem dneska objevila už pátý zub!!!!!!!!!!!!!!!!
Takže už máme dva nahoře a tři dole.V šesti měsících to je teda fofr,možná proto se mi v noci pořád budí,taky jsem úplně zapoměla,že v šesti měsících je ten růstový spurtík,tak už ho možná máme i za sebou,uvidíme jestli se to spaní zlepší,už si připadám jak mátoha,hi.

Musím končit,buďte všichni zdraví,teď je venku konečně pěkně,tak ahoj Zizi a Tomášek(27.týd­nů zítra)

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 04.11.03 14:53

Ahoj holčiny,

Jsme zdravýýýý. Hurá. Ouška jsou prý v pořádku. Takže do soboty máme brát antibiotika, kapky do oušek tak 2-3 dny a snad už se nám to nevrátí.
Dneska ani vůbec neplakala a pan doktor se setřičkou si jí chteli koupit. Tůůůdle.
Volala jsem paní doktorce jestli nevadí, že se nám opět oddálí to očkování a že prý ne, je to už třetí, tak by to nemělo vadit.Takže jdeme až na Kačenky svátek.

Já když si vařím pro Kačenku mamku tak to dávám do sáčků, protože máme jen 3zásuvkovej mrazák a v miskách bych to neměla kam dát. Už jsem uvařovala i do kelímků od jogurtu, ale i to je velký.Teda do mrazáku velký a pro Kačenku ted už malá porce. Takhle to vyndám ráno aby to trocha povolilo a od sáčku se to odlepilo nebo to dám do misky s teplou vodou, vyklopím a pak ohřeju v mikrovlnce.

Včera Kačenka spala od 15-17 hod. Doma v postýlce. Světe div se. Venku v kočárku spinká dlouho, ale takhle doma. Asi jí tam budu dávat častěji, protože ona většinou usne u prababičky na posteli a tam nemá takovej klid. My si povídáme, hraje tv apod. I když nechci aby přes den byla zvyklá na úplný ticho, ale trocha spánku jí dopřát můžem.

Začala jsem dávat jogurt a pěkně ho baští. Ani to není možný, sotva dostane na lžičce tak už má zase otevřenou pusinu. Ani nestíhám nabírat. Dělám jí ho s jablíčkem nebo s banánem a když to sní tak pár lžiček samotný. Sehnala jsem ten z kozího mlíka, ale nejede nám.Je moc kyselý a pak jsem se dočetla že je jedno jestli kozí nebo kravský mlíko že na obojí si může udělat alergii. Tak kupujeme z kravského a třetinovou cenu. Kozí stál 16 kc 135 ml. Strašná cena.

Zoubky ještě žádný, ale ted nějak švejdí v pusině jazýčkem tak nevím co jí tam tak vadí, nedělala to, ale po kontrole nic, ani dásně se mi nezdají naběhnutý.

Mějte se krásně děvčata a pište, nějak to tu vázne.

Ahoj Jarča a Kačenka 6,5 m

Judyna
Povídálka 48 příspěvků 04.11.03 17:04

Ahojda holky!
Deborka zdraví Verunku pídalku hladovou nespavou a Erziku!!!! Moooc nám tu chybíte! Poslete nejaké nové fotecky. S tím spaním (tedy spíse nespaním) je to u vetsiny z vás podobné, zdá se mi. My jsme zaznamenali zmeny zhruba ve ctyrech mesících. Nejprve se po prestehování Deborka zacala ráno budit skoro o 2 hodiny dríve, stále to ale jeste bylo tak 8 ? 9 hodin spánku v kuse. Pak následovalo nocní buzení (tedy ona vlastne není vzhuru, jen se tam tak mele), nebudí se na papání, vzdy jen tak zaknourá, aby dala znamení, ze si zádá okamzity servis v podání dudlícka. Ten musí prijít okamzite, aby se predeslo úplnému procitnutí. Jen opravdu vyjímecne se stane, ze se má oci uplne dokorán a smeje se na celé kolo, to jí pak dám mlícko, aby snáze usnula. Anebo se vzbudí s desnym krikem, to kdyz se jí asi neco moc osklivého zdá, ale opravdu jen vyjímecne. Takze kdyz to shrnu ? sice se nebudíme na jídlo, ale kdyz obcas vstávám treba podesáté (a více), ríkám si, zda by nebylo lepsí, kdyby se vzbudila jednou na to jídlo a pak hezky spinkala dále. Jak ale vidím, nemusí vzdy mimískovi stacit napít se jednou, tak budu radeji spokojená s tím, jak to máme my. Jednou jsem vyrazila za dudlíckovou závislackou tak rychle, ze se mi zamotala hlava, chytila jsem se kovovych futer od dverí a zasprajcla jsem si malícek v takové té díre, jak se dvere zamykají az jsem si utrhla kus masa :-))

Jarco, dej za nás Kacence porádnou pusinku na bebí a tfuj, tfuj, at uz se vám to nevrátí. Takhle malé deticky by vubec nemely byt nemocné, jste moc statecné, já si nedokázu predstavit, ze by Deborka mela treba jen rymu. Vy uz dáváte jogurt, jo? Já uz také premyslela, kdy s ním zacneme, Kacenka je tady pro nás taková prukopnice ochutnávacka. Vy jste preci jen zacínali s príkrmy dríve, tak asi jeste nejakou chvilku pockáme. A kdy ho dáváte? My dáváme na dopolední svacinku jablícko, tak místo toho, nebo na odpolední svacinku? Problém je v tom, ze my kolikrát zádnou odpolední nemáme, protoze Deborka usne pred obedem nadlouho, ze obedvá pozde a pak uz papá az po koupání.

Zrovna ted mi volal Tomás, ze spí uz snad od 12.30 (je 16.00!!!)a ne a ne se vzbudit ? měli za mnou pridet do práce, tak to se té mojí Sípkové Ruzenky asi nedockám. Holky je to opravdu tak ? u nás se spurtík projevuje spaním pres den, jinak si to neumím vysvetlit, asi potrebuje nabírat sílu. Z Deborky, která toho nikdy pres den moc nenaspala (hodinku v kuse jsme oslavovali) je denní vyspávac. Obcas se mi jeví jako takovy maly lenochod, nejradeji se asi nosí a na nejaké akce na zemi si asi budeme muset jeste pockat. Já uz se tak tesím az bude sedet, to uz si bude moci zacít opravdove hrát, takhle ani nevím, co jí koupit k Vánocum, aby z toho mohla mít radost hned a nemusela cekat az do toho doroste. Asi budeme mít nejaké ty hracky koupené a pred Vánoci udeláme vyber podle aktuální situace. Obrací se sice na brísko, ale to je tak vsechno, myslím, ze si zatím s temi hrackami ani moc nevyhraje, vydrzí jí to vzdy jen chvilku a uz chce delat neco jiného. Ono je to asi dané tím, ze jsme na ní byli s Tomásem dva a ona byla tudíz hodne nosená, no ? v podstate sla z ruky do ruky. Ale aby to nevypadalo, ze je to klidas, to ne ? je to divous, ktery proste nechce byt sám, neustále musí mít spolecnost, která by s ní delala lumpárny a kravinky. Ale abych jí prílis nepomlouvala, Tomás tvrdí, ze co nejsem doma, preveze si postylku do kuchyne a ona tam jakz takz vydrzí, zatímco on jí varí mrkvicku. Nesmí byt ale více jak metr od ní a musí jí stále něco povídat. Mikisko, taky máme doma ctenárku, ctení letáku z hypermarketu miluje odmalicka a také by nejradeji cetla pusinkou. Mishicko, kapesníky jsou fakt dobry ? Deborka si vásnive ráda hraje s papírovymi kapesníky, obrací je donekonecna v ruce a sustí si s nimi. Je to taková nase první (nebo spís poslední) pomoc, kdyz se zlobí, pláce a my uz nevíme co s ní. Soupneme jí balícek kapesníku a je klid. S temi v krabicce máte docela spotrebu, co. No jo, nase hracky jsou pro ty malé potvurky vetsinou zajímavejsí nez ty jejich. Abych nezaapomnela, holky ? Deborka delá umyslne pa, pa. Nejdríve jsme si mysleli, ze to nemuze byt mozné, ale je to tak. Ted to desne pilujeme, neustále na ní nekdo delá pa, pa, desne pri tom mácháme rukou a ona to pak opakuje. Tedy ne ze by predpisove mávala, ale opravdu se snazí, nekdy tu rucicky tak podivne vytácí, je to legrace. Taky jí moc baví paci, paci. O mysicku, která varí kasicku zatím nejeví zájem. Tak to je strucny vycet nasich lumpárnicek. Málem bych zapomnela, ze bouchá do piana (zezacátku jí to delalo problém, ale uz prisla na to, ze musí vyvinout vetsí sílu) a spolu s radiem si prozpevujeme a tancíme, stací ho uz jen zapnout a kdyz slysí hudbu (a já se pridám), zacne si tak srandovne houkat. Dle druhu muziky po mne bud leze a vyklání se nebo si na moje rameno polozí hlavicku a delá citlivku.

Mishicko, úplne jsem zapomnela - vy jste nás vydesili - uz zádné pády! To musely byt nervy. Deborka si ted oblíbila usínat (krome nocního spaní) v nasí posteli, tak pak resíme, jak jí zabezpecit proti prípadnym pádum. Vetsinou jí jen oblozíme polstári, tak snad se nepridáme k vám do klubu.

Ethel, uz jsi zdravá nebo je Ti uz alespon lépe? Myslíme na Tebe.

Lucko, uz je to s tím kojením lepsí? Mely jsme s Deborkou také nejaké ty problémy, nejdríve byla líná pít a nechtela se vubec prisát, pak mi první den po príchodu z porodnice popraskaly bradavky do krve - musela jsem odstríkávat a krmili jsme stríkackou po prstu. Ted dela obcas neco podobného, co popisujes ty - desne se smeje (má pri tom zatnutou pusu) a oddaluje se od prsícka, no, nemusím Ti lícit, jak je to „príjemné“. Jsem sice velky zastánce kojení, presto, ze jsem musela nastoupit zpet do práce, se ho nehodlám vzdát za zádnou cenu, ale mám jednu radu - pokud bys z toho mela byt stresovaná a smutná, tak z Tebe mimi bude cítit a nemusí se mu vést nejlépe, v tom prípade je mozná i lepsí hledat jiná resení. V kazdém prípade vám drzíme palecky, at se vám to darí a at o mamincino mlícko neprijdete. Chtela jsem ti napsat slova podpory, ale nechtela jsem, aby to vyznelo jen jako: snaz se, snaz, tak snad to opravdu nevyznelo blbe. Vís, já jsem byla opravdu mooc spatná z toho nástupu do práce, ale Deborky paní doktorka to na me poznala a „prikázala“ mi to nejak zmenit, aby z tech mych stresu netrpela i Deborka. Tak zlomte vaz!

Opusinkujte vsechny miminka, zdraví vás
Judy a Deborka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.11.03 16:48

Ahoj,
obě naše dvojčata začínají pérovat na kolínkách. Zatím jsou to spíš pokusy než cokoli jiného, ale už se tomu dá říkat „na všech čtyřech“. Tedýsek u toho většinou reje čumáčkem v zemi, Anka se hrdě drží na ručičkách. Oba se velmi zdatně točí do kolečka a couvají, mám podezření, že Tedýsek leze i dopředu (tedy spíše se plazí), tak to vypadá, že naše nočí můry se brzy splní, oba se vydají po bytě na ničitelské výpravy (pokud možno každý jinudy) :)).
Co se týče vstávání, Anka spí docela dobře, budí se tak 1 - 2 za noc, Tedýsek je totálně nevyzpytatelný. Někdy je hodný (tj. budí se, ale rychle se nechá uklidnit (třeba i jen čajem), někdy neustále pokňourává nebo pláče (případně řve) a to pak nevíme čí jsme.

Co se týče jídla, musím je oba pochválit - jedí moc pěkně a vpodstatě cokoli.

Jarko: chci se zeptat, co Ti říkala doktorka na jogurty a tvarohy? Naše doktorka říkala, že kravský mlíko až tak v roce, tak nevím. Ale samozřejmě by to dětem chutnalo a já bych tak měla širší možnosti, co se jejich dokrmu týče.

Tak zatím ahoj,
Ethel, Ted a Anka (za2 dny 6 měsíců)

Judyna
Povídálka 48 příspěvků 05.11.03 16:59

Ahojky holciny,
tak vám musím povyprávet, jak se nám vcera ?vydarilo" koupání. Kdyz táta zavelel slíkat, zacala Deborka usilovne tlacit, tak tedy budeme kakat. Kakali jsme nasím obvyklym zpusobem, ale neslo to tak hladce jako jindy, holcicka to sice zvládla, ale stálo jí to podle me dost síly. Pokud bych TO mela popsat, byly to takovy zajecí bobky slepeny do jednoho vetsího tuhone. Navíc jak moc tlacila, praskla jí tam asi nejaká zilka, protože mela na hovínku trosku krve. Nebyt Tomáse ? profesionálního mamínka, asi bych trosku plasila. Kdyz byla ve vanicce na lehátku na brísku (okoukali jsme to od Kacenky ? vyborny nápad Jarco), zacala vystrkovat prdelku a jelikoz byl bobek na ceste, chtela jsem jí otocit na záda (myslela jsem si, ze na brise se kadit nedá, tedy alespon já si to nedovedu predstavit), ale jak jsem jí chytla, nalokala se chudinka moje malá vody a nemohla se chvilku porádne nadechnout. Doufám, ze si to nebude pamatovat a nebude se dneska bát do vody. Jo, jinak ten bobek pak lovil táta se slovy: nééé, na lehátko nééé.

Nedalo nám to a Tomás dnes volal paní doktorce, abychom se poradili jak na to kakání. Udivila ho tím, ze stacilo aby se predstavil a hned vedela o koho jde ? fakt si na ní nemuzem vubec stezovat. Tak pry máme v první rade vy:,–(it mrkev, aúúúú ? Deborka jí moc ráda a zatím jí mela vzdy jako základ i kdyz jsme pridali i dalsí druh zeleninky, máme dávat cokoli jiného, nasládlá je pry také fenykl bulva. Tu jsem videla v Tescu za asi 69 Kc/kg a kdyz jsem jí tezkala, zdála se mi dost tezká (a to není nic moc velká). Pak muzem zkusit hrusku (snad nám Debísek neodletí), ta pry zmekcuje a nebo se máme poohlédnout, zda bychom nesehnali 100%ní hruskovou stávu bez konzervacních látek, jen pasterizovanou. Pak pry je také mozné uvarit ovesné vlocky ve vode a sebrat ten slem, co se utvorí a primíchat to do mlícka, no a nakonec osvedceny glycerínovy cípek (okrájeny). Tedy samozrejme ne vse najednou, myslím, ze pro zacátek bude stacit na cas dát také neco jiného nez tu nasí mrkvicku. Také pry rozhodne nemáme zatím podávat ryzovou kasi, s tou jsme jeste nezacali. Práve jsem volala domu, co vlastne dnes meli k papánícku a s jakym uspechem ? cervenou repu s bramborem a Deborka pry snedla odhadem tak 100 ? 150 ml, takze nic moc, ale pro zacátek to snad není tak zlé. Navíc u nás byla prababicka a ona má utkvelou predstavu, ze musí neustále s necím pomáhat, takze kdyz Tomás krmil, musela Deborku alespon povzbuzovat ? no papej, papej, takze to rozhodne udelalo také své. Máme to vyzkousené, ze kdyz je Deborka rozptylovaná nekym jinym, u papání pak zlobí.

Tolik zatím k nasim kakacím-papacím patáliím
Mejte se moooc hezky pusinku posílají
Judy, Deborka a Tomás

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 05.11.03 18:16

Ahoj holčiny,

Ethel kravské mléko je až od roku, ale neupravované. V jogurtech by to nemělo vadit a já se hodně řídím jídelníčkem od Dity v SOS maminek (Pupina). Někde uvádějí jogurty až od 7 měsíce, ale nám 7 za pár dní a Dita tuším dávala od 5 měsíce.
Už jsem to tady jednou psala, jestli jste do těch jídelníčků nekoukali tak se určitě juknete. Je tam toho spousta. Já když nevím tak koukám tam.

Mě šlo hlavně o to, že bychom měli mít cca 500 ml mlíčka na den a to my máme podle toho jak Kačenka spinká tak to doplnuji ještě tím jogurtem. Měl by být bílí a hlavně živý. Mě poradili Hollandia a musím říct ženám chutná. Ještě něž jsme ho sehnali tak jsme měli chocenský,ale ten je smetanový., ale chutnal taky.
Dávám ho jak kdy. Většinou místo přesnídávky s jablíčkem nebo s banánem. Občas dám i lžičku dvě do zeleninky co má k obědu.
Nebo když nám to nevychází do koupání a na baštu tak jí udělám to jablíčko navíc i když předtím měla svaču přesnídávku.

Jinak díky za tip že ted fenykl mají v tescu, My ho nemůžeme nikde sehnat. Probírala jsem to s holkama na chatu a oni si ze mě jen utahovali že je to koření. Tak jsem se jim snažila vysvětlit že je I bulva na vaření a že jsem se dočetla že by měl být sladky.

Nám paní doktorka na tu zácpu poradila davat hodně štávy. A přidávám do zeleniny k obědu olivový olej extra virgin. Taky máme takový kozí bobky ale tak klído 5-7 za den. Takže plíny jen lítaj. Občas jí tam dám tu vložku, že pak plínu nemusím vyhazovat.

Na to bříšku ve vaničce je ted Kačenka pokaždý aby se nadýchala tý větrový koupeli a ta prokletá rýma se už uvolnila. Ale musím říct že asi fakt zabírá. 3× jsme jí v tom koupali a už je to mnohem a mnohem lepší. Jen nám v noci strašně kašle. Kašlala I dřív ale ted se to nějak zhoršilo. Ach ty nemoci. Kdyby nebyli to by bylo fajn že jo?

Mějte se krásně
Jarča a Kačenka

Mikiska
Kecalka 206 příspěvků 05.11.03 20:10

Ahoj holky,
Tak jsem konečně přelouskala minulý deníček, stačí na pár dní vyrazit ven a pak to dohnat to je práce :-).

Zdravím Judy ať to nějak v tý práci přežiješ já osobně si vůbec neumím představit, že bych šla teď do práce, vůbec by se mi nechtělo tobě se asi taky nechtělo viď ? Myslím, že bych to tvrdě obrečela no ale co se dá dělat bez peněz to nejde ach jo. Nejlepší by asi bylo vyhrát tu rentu jak dávaj na Nově to by bylo príma takových třeba 20 tisíc měsíčně bájo a bylo by vystaráno. Taky mě pobavil váš slipožroutek. Jo a dík za ten tvůj elaborát o příkrmech já se taky řadím k těm co doktorka sotva něco řekla.

Zizi pozor na ten hrnek !!!!! Fuj fuj ještě, že to dopadlo takhle. Moooooc gratulujeme k tomu přetočení snad to Tomášek nepřestane dělat jako náš Filípek ten prostě na bříšku jenom když ho nutím a to se pokouším každou chvíli, ale vypadá to, že nenene jo ale přetočí se výborně zpátky na záda to má nacvičený a není to žádná ztráta rovnováhy, ale protože nechce na tom břichu být tak se to takhle pěkně naučil.

Mishicko ta vaše Barunka je ale šikulka děti se začínají posazovat až tak někdy kolem 8 měsíce tak to je moooc šikovná a pozor na ty postele taky na to zapomínám, že už Fíla není miminečko miminčí a občas ho nechám na posteli. Akorát, že on není zas tak rychlí, sice se posouvá sem a tam, ale já to nikdy nevidím, protože jak na něj juknu začne popotahovat a přestane se snažit prostě ví k čemu je máma, ale pokaždý ho najdu jinak natočenýho a tak zřejmě se plazí jenom na tý posteli na zemi se mu nelíbí to teda nevím proč. Je dobře, že máte takový pěkný obdobíčko už jste si to plně zasloužili tak Barču ode mě pohlaď a pochval !!!!

Vítám novou maminu Květu a taky mimíska Míšu. Ten pláč u jídla netuším, ale Fíla to občas taky dělá a to když prostě nechce a chce prso to je prostě to nejlepší někdy mám pocit, že ho budu muset kojit do 18.

Ethel ať tě ta angína opustí co nejdříve a myslím na tvojí maminku a posílám pozdravení ať se brzy uzdraví.

Jarčo chudinka Kačenka to je děs ty ouška moc vás lituju. To, že jsi zase snažilka schvaluju, když se teda cítíš dobře a chcete to. Nakonec bude Kačenka mooooc ráda, že má sestřičku nebo bratříčka věkem takhle blizoučko od sebe, já si myslím, že je to dobrý. Já bych taky chtěla i když mi Fíla dává zabrat druhý mimčo tak 2 roky od sebe. Bude to asi záhul, ale jednou na to budeme rádi vzpomínat.

Lucko to odtrhávání od prsa aniž by povolil pusinku to znám to Fíla dělá jakmile není úplný klid a něco zašustí trh a kouká co se děje, je to pěkně nepříjemný a někdy bych se taky na to vyprdla, ale pak se zase uklidním, protože při představě, že v noci dělám umělí mlíčko a neustále vyvařuju láhve to ne. A navíc s Filípkem by to asi tak jednoduchý nebylo on kojení miluje. Tak ti držím palečky, ale kdybys měla kojit nerada je asi lepší přestat a manžílek má pravdu myslím si, že 6 měsíců kojení stačí to si dala Máťovi slušný základ do života.

Kateřino s tím usínáním u prsa to bude asi problém odnaučit tak přeju pevný nervy.

Erži cítím s tebou já zatím neměla od narození Fílípka delší spánek než 4 hodinky on se prostě budí pořád po třech hodinách ať se děje co se děje, ale člověk si vážně zvykne na všechno. Akorát nevím jak to budu později odnaučovat to fakt netuším a docela z toho mám strach. No uvidíme až to přijde.

Tak nevím jestli jsem reagovala na všechno co jsem chtěla asi ne ale to snad neva. Mějte se pěkně a měli bysme udělat ten srazík je zatím docela slušný počasíčko !!!!!!!!
Tak se mějte moooooc dobře papa
Mikiska a Filípek skoro 8 měs. Vážně to letí jako blázen

Judyna
Povídálka 48 příspěvků 06.11.03 10:16

Téééda Tedysku, Anicko, vy jste sikulkové!! Ethel, tvarohy a ruzné smetánky (Bobík, Pribinácek…) se nedoporucují pro vysoky obsah bílkovin, které pry zbytecne zatezují ledviny. Tak nám to ríkala nese paní doktorka a co si pamatuji - v Betynce v poradne tykající se vyzivy detí do jednoho roku to také doporucují s tvarohy rozhodne neprehánet.
 Judy

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 06.11.03 13:26

Ahoj Mikisko!
Jenom ti chci říct,že Tom bude celej po Fílovi,protože od té doby už se mi sám nepřetočil a na břichu teda taky vůbec nechce být,takže trávíme celý den tím,že sedíme na dece,napřed Tomášek a za ním já,abych ho trochu podpírala,kdyby chtěl bácnout na zem,noa přehazujem hračky,pak ho to přestane bavit,tak musím nosit(a tahat se z desetikilovým miminem,to je teda něco)a pak zase na deku,takže to zakázaný sezení,dokud se nepo:,–(í sám u nás teda nehrozí,my musíme sedět furt,jinak je oheň na střeše.

Dneska mě došel balíček od Huggies,poslali mě plinku midi 5-9kg se slovy,vašemu miminku už je půl roku,doufáme že do plinek midi 5-9kg brzy doroste,tak jsem se tomu fakt zasmála,protože náš macík nejenže má deset kilo,ale já používám pampers 7-18kg,pro jistotu a stejně se mě to zdá akorát,nedovedu si představit,že bych to dokázala narvat na 18kilový dítě.

Broučkovi jsem dala včera poprvé k mrkvi i bramboru a ten to tak krásně spapal,kdybych toho měla víc asi by toho snědl pěknou hromadu,nicméně si dal i svou obvyklou dávku od maminky(někdy mám pocit,že jsem jak čerpací stanice a když se na mě malej dívá,tak mám pocit,že má v očích nakreslený bradavky,jak to bývá vevečerníčkách-tam mají ale nakreslený např.dolary,že).

Chtěla bych koupit krosničku,ale tady žádný bazar není a novou kupovat nechci,je to moc drahý a já už mimi mít nebudu,tak se mi nechce vyhazovat tolik peněz,napadlo mě,jestli byste některá z Prahy,kdo občas zajdete do bazaru neomrkla,jestli by tam třeba nějakou neměli,ale takovou,aby se díval stejným směrem jako já(dopředu).Byla bych moc vděčná.

Už musím končit,ještě se chci zeptat,Mikisko už dáváš Fílovi kaše???Jestli jo,tak jakou??
Ahoj Zizi a Tomík(27.t)

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 06.11.03 17:03

Ahoj holčiny,
Kačenak odedneška kraluje na zemi na pěnových puzlech. Dušan včera koupil v hypernově a jsme pořád na bříšku. Tak mám radost, jen babi je trocha naštvaná že na zem k ní nemůže, ale s tím se nedá nic dělat. Na posteli se nic nenaučí.
Tak já se jen přišla pochlubit a ted čekám až se Kačenka probudí a jdeme k sousedce na kávičku. Už jí dlouho neviděla a psala at se taky zastavíme.
Tak se mějte krásně ahoj
Jarča a Kačenka dneska 29t

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.11.03 19:31

Ahoj holky:-)

Nějak jsem teď neměla moc času psát…tak to teď napravím!:-)

U nás se udály změny-vzhledem k mé laktační krizi jsem po dlouhých úvahách ukončila kojící a bolestivý maraton. Na půl roce jsem Máťu odstavila. Musím přiznat, že jsem si dost oddychla a jsme spokojení oba. Máťa si po prsu ani nevzdechne-což jsem úplně zírala. Doktorka řekla, ať ho odstavím, nekompromisně, ze dne na den, tak jsem to udělala a asi možná proto si tak rychle zvykl na Sunar. Věděl, že mu nic jinýho nezbývá:-)
Jinak se už Máťa dostane na všechny 4 a zkouší to pořád dokolečka, až se divím, že není unavenej:-) Taky pořád slintá a slintá a zuby nikde! Čekám je každým dnem, tak uvidíme:-)

Mikisko-k tomu kojení…už se to nedalo vydržet. Vadilo mi, že u toho dělal „blbosti“, že jsem kojila každou 1,5hod. až 2 celý den i v noci, že jsem prakticky neměla čas si vůbec oddychnout…Dneska večer „kojil“ manžel a bylo to úúúúžasný:-) Navíc Máťa začal spát v noci od 19:30 do 4:00, což se mi za půl roku kojení poštěstilo asi jen jednou a teď už to zvládl dvakrát po sobě, tak si myslím, že je víc sytej a tím pádem i spokojenej:-) Klepu, ať to pokračuje!:-)

Mishicko-tuhle si psala o těch dárcích-já je nakonec nakoupila všechny a mám vánoce z krku:-) Většinou jsem kupovala oblečení (džíny, svetr-mamce, svetr+trička-taťkovi, kosmetiku Vichy+svetřík-starší ségře, džíny a trička-mladší ségře, Matýskovi bodýčka a kombinézu, manžílkovi nic :-))) Ne, my jedeme v prosinci do Vídně na víkend, tak si to tam chceme užít, takže se pěkně rozšoupneme a to jsou naše vánoce) Jsou to všechno praktický dárky a dokud jsem měla ještě nějaký peníze z mateřský, tak jsem je musela utratit:-) Teď už si budu žádat o tu almužnu…
Jinak jsem četla ten Tvůj článek o emiminu a byl naprosto skvělěj!:-) Jen teda ty některý komentáře jsem fakt nepochopila…no, každej jsem nějakej…

Jarčo-jsem moc ráda, že jste OK! Taky Ti moc přeju, aby vám to s dalším mimískem vyšlo stejně tak krásně jako s Kačenkou a aby z tebe brzy byla zase těhulka!:-) Musíš psát zprávičky, jak se věci mají:-))

Zizi-s těma plínama to taky nechápu. Matěj má 7,6 a používáme taky od 7-18kilo a to už asi nejmíň tři týdny…ty malý pořád pročůrával, teď je klídek. Jen stejně nechápu, co budu dělat až bude mít těch kilo 18-no, to už by snad měl vědět, co znamená nočník, ne?

Judy-teda vy si to plavání ve vaničce vážně užíváte:-) Hlavně, že je Deborka spokojená!:-)

My máme už vyrážku taky. Nejvíc pod bradou (což dr. řekla, že má od slintů), nicméně už to máme i pod kolenama, na zádech a začíná to na bříšku, takže zítra vyrážíme na kožní…má to takový zarudlý flíčky. Taky nám dr. říkala, že to může být alergie na chlor, že se teď v Praze šíleně chloruje! Nebo prej na prací prášek, tak jsem koupila Woolite Lovela pro děti a všechno jsem vyprala v tomhle.
Taky se mu začíná opruzovat zadeček-poprvé za půl roku! No, má teď tu pleť nějakou naťuknutou:-( Ach jo

Tak já jdu toho mýho slitníka namazat a uložit a vy se mějte krááásně!

Pá Lucka a Máťa 27týden

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.11.03 19:36

Ještě něco!Judy-tím mým komentářem jsem nijak nechtěla zlehčit vaši situaci s kakáním, nicméně mě představa o lovícím mamínkovi vážně pobavila…tak doufám, že jsem Tě nijak neurazila, to bych nerada!

Tak teď už vážně jdu:-)
Lucka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.11.03 22:13

Ahoj holčinky,
teda jak to některý děláte, že stíháte tak často psát? Já se přiznám, že jsem nestihla ani poslední deníček, tak si ho přečtu později.
Jarčo, to muselo být pro Kačenku pěkně ošklivý, ještěže už má ouška zdravý, přeju, ať už od toho máte pokoj napořád.
Lucko, já myslim, že když si kojila Matýska půl roku za těchto podmínek, tak jsi měla výdrž dostatečnou. I když to odstavení ze dne na den je docela rychlý. Divim se, že to Matýskovi nevadí. Judy, bezva, že jsi zase zpátky s námi, i když lepší by bylo doma s Deborkou, viď? Já Tě obdivuju, nedovedu si to představit, vrátit se do práce. No jo, jenže peníze jsou peníe, to je fakt. Bez nich to nejde. Jsi fakt statečná.
Zizi, já jsem zkoušela dát Kubíkovi taky hrneček, ale ten, co se nerozlívá. Neuspěli jsme, Kubík by musel umět hodně tahat, aby něco vyteklo, tak jsem to zas odložila.
Mikisko a Erži, jsme na tom stejně. Já taky pořád vstávám po třech hodinách a mezitim na dudlík. No není to vůbec příjemný a mívám toho často plný zuby, ale co se dá dělat? Naše mamka to pořád nemůže pochopit, že se budí, ale co já stim můžu dělat? Přece ho nebudu nechávat řvát v noci v postýlce. Dávám Kubíkovi na noc rýžovou kaši, vypije 250 ml a pak ještě čajík, u toho většinou usne, ale mezi jednou a druhou hodinou je zas vzhůru a ududlíkovat se nedá. Tak dostane prsíčko, vypije pěkně všechno a někdy i to druhý. No a pak v noci dojde na Nutrilon a když ne v noci, tak ráno. K obídku už Kubík baští zeleninku a někdy i masíčko. Ze začátku to moc nešlo, utáhla jsem ho na mrkvičku s jablíčkem. Někdy zeleninku uvařim a někdy ohřeju kupovanou skleničku. Naštěstí si zvykl na obojí. Ale radši dává přednost kupovanýmu. S novýma chutěma musim pomalu. K odpolední svačince začínáme s ovocným pyré a pak ještě kojim. A k večeři kaši. Chtěla jsem se zeptat, Jarčo, z jaký rýže děláš tu kaši? Z obyčejný? Ethel psala o jasmínový. Chci zkusit domácí kašičku.
Kubik si moc nebrouká, teda rozhodně jsem od něj neslyšela ještě žádný mamama nebo bababa. Zato pohyb to je něco. Úžasně se houpe na kolínkách a snaží se lézt, myslim, že mu to pomalinku jde. Sedět naštěstí zas tolik a často nechce. Nejradši je prostě na tom bříšku a zkouší to na kolínka a nebo na špičky nožiček, to pak vypadá, jak když dělá kliky. Někdy si ho dávám do kuchyně do autosedačky na stůl, to mu vynahrazuje sezení. Dívá se na mě a má přehled, co vyrábim.
Zizi, já dávám Sunarku s rýží a kukuřicí, je moc dobrá. Připravuju jí v misce a šlehám šlehačem, protože ručně vidličkou mi může upadnout ruka a stejně tam jsou kousky. Pak jí přelívám do lahve a používám savičku Nuk2(od šesti měsíců) na kaše. Zkoušela jsem Nestlé rýžovou, ale ta se nesmí šlehat a mě prostě nešla rozmíchat bez kousků. Teď zkouším Hami rýžovou, ta je do mlíka. Taky není špatná. Prostě zkoušim všechno možný, abych toho našeho hladovce zasytila a on spal už konečně aspoň do čtyř do rána. Zatim se mi to povedlo jen asi dvakrát a bohužel to byla náhoda.
Judy, taky jsme měli docela tuhý hovínka, teda na to vaše tlačeníčko ale nemáme :-))). Dávám jablíčkový pyré a jablečno meruňkový Frutek, ovocnou šťávičku, ředěnou vodou. A je to lepší. Hruštikový pyré jsem zkoušela, jenže my máme pořád problémy s prdíkama a to byl teda horor. Nastoupil opět Fenyklový čaj a větrová mastička.
Mishicko, Barča je pěkná šikulka. Ještěže jsi to stihla s tou postýlkou a dala jí nejníž. No já si to vůbec nedovedu představit. že by se najednou Kubík sám po:,–(il. Jen ať se pěkně zatim učí lézt.
Jásám hurá, máme konečně trochu jasno ve spaní přes den. To to trvalo, než jsme si našli nějaký režim. Takže dopoledne se koná půlhodinový spánek a odpoledne, teda za předpokladu, že je to ve stále jedoucím kočáre, spíme dokonce někdy i hodinku a půl. Ale to je bohužel do večera, do sedmi, všechno.
Jo a ještě mám pár novinek. Máme druhý zoubek. A taky už jsme zapracovali na pokojíčku, teda zatim jen na hraní, protože je za kuchyní a autosedačka na stole je sice dobrá, ale podlaha na lezení je daleko lepší. Rozhodně nehodlám několikrát za noc běhat vedle do pokoje, tak zůstane prozatim Kubík ještě s náma v ložnici.
V úterý jdeme poprvé na plavání! Už se moc těšíme. vyzkoušíme ty jednorázový plavečky.
Teda to jsem toho sepsala, to je tak, když se sem dostanu jednou za čas.
Mějte se krásně a přeju, aby vás ty ošklivý rýmy a kašlíky hodně rychle zas přešly.
Káťa a Kubík (31. týden)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.11.03 22:13

Ahoj holky,

tak dneska jsme byly u pani doktorky a doufám, že tam teď zase nějakou dobu nebudeme muset. Je vždycky hrozných lidí a čekáme dlouho. Je mi horzně líto všech nemocných, ale na druhou stranu se mi někdy zdá, že my mámy to snášíme mnohem hůž než naše mimča. Už chápu, co moje máma myslela, že ten strach už je navždy, ale hlavně spousta radosti. Jsem nějaká sentimentální, co? Tak dál. Klárka dostala třetí očkování a i když při něm děsně plakala, asi jí udělalo dobře, protože se pak prospala a celý den byla hrozně rozvená. Taky nám udělala půlroční prohlídku, i když půl roku bude Kláře až 21. No aspoň tam nebudeme muset znovu. Takže váží 6,4 a měří 64. To se nám to hezky pamatuje. Taky jsme dostaly tablety fluoru na zuby a dvě knížečky o příkrmech jednu od Hami a druhou od Nestle. Je tam jak se má záčínat a co dávat. Je to ale skoro stejné jako to, co bylo na e-miminu. Už se docela teším až jí dám mrkvičku a uvidím, co bude dělat. Klára hrozně často mele pusinkou jako když jí, tak jí to snad bude chutnat.
Taky jsem zaznamenala velký úspěch - dvakrát teď usnula i večer bez dudlíku. Doufám, že to nezakřiknu. Chvilku jsem si s ní povídala, pak odešla a bylo ticho.
V úterý jsme byly plavat. Klára byla opět moc spokojená, i když jsem jí polévala hlavu kelímkem, jenom vždycky hrozně srandovně mrká. Hlavně když má něco na žužlání, to pak vydrží všechno. Jo ty pěnové čtverce se nám taky moc osvěčily. My je máme z Billy. Klárka už se točí na bříško na obě strany, ale protože se jí to líbí, tak se vůbec nesnaží točit zpátky. Zato trénuje lezení. Když má nějkou motivaci, třeba můj talíř, tak se přitahuje ručičkama a kousek popoleze. Když odejdu,tak ji pak většinou najdu uplně jinde. Už se mi to nechce číst, takže se omlouvám za všechny chyby a překlepy. Mějte se moc hezky,
Halka a Klára (24t)

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 06.11.03 23:02

Ahoj holčiny,

Káťo tu kaši vařím z obyčejný rýže, ne z pytlíkový předvařený. Už to mám vychytaný tak už vím kolik vody a kolik rýže aby to nebylo ani hustý ani řídký.
Tu jasmínovou jsem nezkoušela ale je to dobrý nápad. Myslíš že by jí mohli???

S rýmou už je to opravdu lepší, takže všem doporučuji tu větrovou koupel na pročištění dýchacích cest.

Ten hrneček máme taky koupenej jak má ten ventil, že se nepoleje a taky neumíme z toho pít. Jen se vzteká že to neteče. Ona do toho spíš kouše než aby tahala. Tak zkusím dát ten bez ventilu aby věděla co s tím a uvidí se jestli se to naučí.

Máte už pravidelný režim přes den???? Kačenka docela ještě ne, protože spí jak se jí chce,jak je unavená a tím pádem je i nepravidelně bašta. Pravidlo máme jen že spíme od 20 ? 7 a pak usíná tak na 8 hod ještě tak na ½ - 1 h. pak si hrajeme a usíná až se unaví? to už je různý. Pak je zase jen pravidelný koupání. Chtěla bych, aby už spala třeba ty určitý hodiny. Např. dopoledne pak po obědě a pak už by nemusela, aby krásně chrupala v noci. Ale zatím jí nechávám, protože asi ten spánek potřebuje. Ona stejně spí cca 30 minut a je vzhůru. Málokdy vydrží dýl.

V noci už je to taky lepší. Ted se docela často budila jen na dudlík že jí vypadl, ale ted se to nějak zlepšilo. Tak hurááá. Snad to nezakřiknu.

Mějte se krásně
Jarča a Kačenka

fialka2
Kecalka 180 příspěvků 07.11.03 00:34

Ahoj maminky a mimískové,
tak jsme se vrátili se Šimonem z džungle do džungle. Byli jsme na týden u babičky na venkově a musím konstatovat že čerstvý vzduch dělá divy. Šimon byl prostě úžasnej ? hezky papal, krásně a dlouze spinkal (přes den dvakrát i dvě hodiny a více a v noci se budil pouze jednou!!!!!! ? zato já asi 6× jestli žije a dýchá ? síla zvyku), vůbec nezlobil, rozdával úsměvy a oslintané podpisy každému kdo si ho pochoval na ramena. Stručně řečeno užili jsme si to.
Avšak návrat do Prahy ? cestování, změna a vše je zase v normálu. Jako kdyby to ten můj ?malej smraďoch? vycítil. Večer problém s jídlem, problém s usínáním, přes den problém se spaním, věčně si vyžaduje pozornost. Šimon zdokonaluje techniku přesunu. Už ne jenom válí sudy, ale pohybuje se vpřed takovým zvláštním způsobem. Opřený o loktíky a kolena zdvihne zadeček nahoru, pak sebou břinkne na stranu, přetočí se kolem dokola na břicho a znova zdvih na lokte, kolena, zadek nahoru a zase bum, třeba na druhou stranu a jedeme dál. Seděla jsem na schodech a pozorovala tu jeho techniku a mohla jsem se uřehtat smíchy a Šimon taky, asi se mu to líbilo, že mne baví.
Taky se Šimon začal kamarádit s naší korelou Terezou. Nebo spíš ona s ním. Ona ho už delší dobu sleduje. Nejdříve ze skříně, potom ze stolu no a nakonec se odhodlá na zem k Šimonovi. Koukají na sebe z očí do očí. Bohužel je to ale mrcha nevyzpytatelná a žárlivá, tak to musím kontrolovat.
Jinak také máme puzzle na zemi, ale je to naprosto zbytečné. Pokaždé Šimona lovím na jiném místě a už ho nezastaví ani polštáře. Zkoumá, zkoumá a prozkoumává toho víc a víc.
I my jsme už měli křest pádu z postele (naštěstí ne z té mojí v patře!!!). Zajímavé bylo, že nejdříve ležel v klidu, koukal co se děje a když viděl mne jak beru pětimetrovou místnost jedním skokem, tak začal brečet, možná se více leknul mně, než pádu. Naštěstí bez úhony.
Také jsme konečně přešli v plavání z vany do bazénu. Přece jenom už je to kus chlapa a ve vaně se odrážel od jedné strany nohou a na druhé straně narážel hlavou. V bazénu je více místa, hodně vody a větší sranda, protože je tam víc miminek. Také jsem zjistila, že mám pěkné mezery ve vzdělání, protože neznám všechny ty dětské říkanky a písničky, které tam společně musíme říkat a zpívat, abychom to těm mimískům zpříjemnili. Mám co dohánět, poraďte, kde hledat inspiraci???
Jak tak čtu o všech těch chorobách a útrapách, které potkávají ty naše mimísky, tak souhlasím s Judynou, že miminka by neměli vůbec marodit. Že by všechny ty choroby měly začít až ve věku, kdy si ten malý človíček dokáže říct co ho bolí a kde ho bolí. Zatímco u těch našich mrňousků člověk nikdy neví a je to vždy jen trápení. Tak přeji také všem brzké uzdravení (tím myslím i dospěláky).
Takže se mějte hezky a pozdravujte Vaše miminka.

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 07.11.03 14:15

Ahoj!
Dneska jsem úplně vyfluslá,malej zase vstával už o půlnoci a pak po dvou hodkách a v pět už byl vyspanej,tak toho užmám plný brejle.Dneska ho kaše asi nemine,ale jestli to nezabere,tak se asi zcvoknu,to jsem zvědavá,kdy odmítne v poledne po zelenině to prso,jak píšou v knížkách,já mám pocit,že budu kojit po dvou hodkách až do dvaceti.
Taky už jsme měli trochu hustší bobek,teda to je téma.
Dneska jsem byla s dědou shánět kolo pro Lukyna,malej zůstal s babičkou a když jsem se vrátila,tak prej celou dobu strašně řval,no katastrofa,byla jsem asi hodinu pryč,no chudáček uřvanej,babička z toho byla pěkně smutná.

Musím končit,brouček se vzbudil,on to noční nespaní totiž vyspává přes den,spí třikrát i dvě hodiny,tak se pak není čemu divit,že.
Co je sMishickou??
Tak ahoj Zizi a Tomík

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 07.11.03 16:07

Ahojky,
jsme v pořádku, rýma na ústupu, jen jsem byla trochu rozlítaná a sotva stíhám číst. Ještě víkend máme nabitej, tak deníček naťukávám radši už teď po kouskách, abych ho včas poslala. Hlavní problém teď je, že na mě vlezl pravidelní každoroční „zimní spánek“. Nevím, jestli to někdo taky máte, je to příšerný, jsem neustále unavená, skoro ani nemůžu klikat myší, jak jsem vyřízená. Je to tím počasím a jak je pořád tma a asi se toho nikdy v životě nezbavím. Takže funkční jsem jakžtakž přes poledne a odpoledne už odpadávám. Ještě, že je ta Barča teď už tak samostatná, představa, že s ní celej den hopsám a houpám jí na rukou jako na začátku jejího života mě děsí. Ještě, že si pro narození vybrala jaro, asi tušila, že na podzim bude mamka mátoha. Tak já se budu moc snažit to překonat (ostatně jako každý rok :-) a přežít do února (asi tak), tou dobou mě to většinou přejde.
Jdu si přečíst Vaše štěbetání a zapracovat na deníčku a pak zase rychle něco ukuchtit Barče, do čtvrt hodiny bude vzhůru.
Papa Mishicka

Mikiska
Kecalka 206 příspěvků 08.11.03 15:22

Ahoj holky,
všechny vás moc zdravím. Teď je zrovna Filípek s babičkou na procházce takže mám chvilku čas, ale musím vám říct, že jsem jak bez nohy. Nevím co budu dělat až půjde k babušce třeba na celý víkend, asi umřu. On je totiž bez maminky asi tak po druhé v životě děs co ? Máma se totiž do nějakého toho hlídání moc nehrne. No jo vždyť je taky ještě mladá baba a má jiný starosti, i když měla plno řečí, že až bude vnoučátko tak ................
Radši začnu jiné téma já jsem celá nějaká na nic asi taky na mě leze podzim jako na Mishicku nebo nevím. V úterý nám držte palečky jdeme na odběry na alergologii kvůli tomu ekzému. Dostala jsem 3 baňky od kožařky a když jsem to viděla málem mě kleplo mám děsnej strach takže manžílek půjde asi s námi. Nevíte náhodou jak se takovým mimískům bere krev ? Já jsem z toho byla tak paf, že jsem se ani nezeptala. Tak vlastně ani nevím co nás čeká. Tak nám držte palečky hlavně mně mamči to totiž opravdu snášejí daleko hůř než děti.

Zizi Tomášek se fakt jeví jako brácha Fíli u nás to vypadá tak nějak podobně pořád sedět a sedět naštěstí teda moc nepadá málo kdy a proto mu dávám kolem sebe polštáře. Jenže on spíš chce abych si s ním pořád hrála. Je to prostě společenský dítě -)

Tak se mějte moc hezky pohlaďte mimísky papa
Mikiska a Filípek

Mikiska
Kecalka 206 příspěvků 08.11.03 15:27

To jsem zase já
Zizi chtěla jsem ti napsat o těch kaší Filípkovi jí dávám, ale ne po lžičkách, ale s flašky on je vždycky už tak unevaný, že po lžičkách není schopnej jí zdlábnout. A kvůli jeho kadění vybírám kaše spíš podle příchutě než poodle značky. Teď zrovna máme hruškovou od Milupi a nebo jsme měli Sunárku jablečnou s misli. Ale stejně po nich nespí mezi 22-23 h. je vzhůru a chce prso. Prostě jsou to chlapi no milujou ty naše prsa hihihi.
Jo a Lucko hlavně, že jste všichni spokojení to je nejdůležitější !!!!!!! Za každou cenu kojit to si myslím taky neni zas tak úplně to nej.
Tak teď už opravdu čauky
MIkiska

Vložit nový komentář