Mikiska a Filípek - 41. týden

Rodičovství

Všechny vás po delší odmlce spolu s Filípkem zase zdravíme. Už zase bydlíme doma, ale ještě to není tak úplně dodělané jako vždycky když se něco naplánuje tak to na 100 % nevyjde, alespoň u nás ne. Manžílkova pracovna, kde je samozřejmě také počítač je zavalená věcma, které je potřeba roztřídit, vyhodit no prostě uklidit a nějak už nám nevystačily síly takže dneska jsem se doslova prodrala mezi plechovkama, nářadím a jiným bordelem abych vás mohla pozdravit a hlavně popřát do nového roku všem hooooooodně zdraví a štěstí a ať všem vyjde to co si přeje. Věřím, ostatně jako každý rok, že ten další rok bude ještě lepší než tento.

S Emiminem trávím už druhé vánoce, hrozně to utíká a tak se snažím co nejvíc vychutnat chvíle, které trávím na mateřské dovolené s Filípkem a občas i s vámi. Vzhledem k tomu, že se doma pořád něco děje a náš Filípek není z nejhodnějších miminek tak jsem se rozhodla, že tento deníček bude poslední takový rozlučkový. Myslím, že Mishička jako naše střídačka se ujala své role výborně a snad se nebudeš zlobit, když ti deníčkování přenechám. Slibuju, že vás neopustím to by se mi stejně stýskalo a občas jsem zaskočím, ale nebude to tak často. Když budou nějaké srazíky ráda se zúčastním jen mi dejte vědět. Na posledním srazíku jsme si vyměnili čísla takže to nebude problém. Moc ráda jsem vás všechny poznala ať už opravdicky nebo jenom internetově a jsem moc ráda, že jste chodili do našeho deníčku a posílali příspěvky.

A teď už pár řádků k Filípkovi. Udělal velké pokroky představte si, že už nebulí když je na bříšku, začal už konečně válet sudy a dokáže si sám se sebou hrát což před pár týdny nebylo vůbec možné. Když jsme byli v Ikeii na srazíku tak se mu zrovna klubal zub a druhý den na už nás vykukoval. Našla ho babička a děsně se dožadovala, že chce na šaty. Nakonec chudák nedostala nic, protože se teď nějak nemůžeme přeorientovat na ten můj ?velký? příspěvek a docela s tím válčíme takže chudák na šaty nedostala a to se tak těšila.

Taky se hodně rozpovídal a myslím, že už opravdu řekl své první slovíčko : T Á T A. Filípek teď tedy povídá od rána do večera, ale táta vyloženě říká, když ho vidí. Já si nejdříve myslela, že je to blbost, že je brzy, ale on opravdu jak přijde z práce a pěkně se zdraví tak Filípek přejede na táta táta táta. Je to taková ta miminčí krásná řeč hrozně ráda ho poslouchám.
Naučil se zpívat, opravdu já mu hodně a ráda zpívám a on už taky zpívá a u toho dělá tanyny tanyny to je houpání dopředu dozadu. Naučil se paci paci pacičky a na povel dokáže mávat. Taky děláme indiána houká a přerušuje to ručičkama. Ale aby ukázal jak je veliký to se mi nějak nedaří ho naučit.

Dostali jsme chodítko a tak i když je to nezdravé občas ho tam šoupnu a Filípek ho zbožňuje. Legrace byla, když jsme ho tam po:,–(ili poprvé tak měl svěšený nohy takový jako když nejsou ani jeho, no prostě vůbec nevěděl k čemu to je. Za dva dny to rychle pochopil a dneska už dokáže dojít tam kam chce což mu ze začátku moc nešlo vždycky jel úplně jinam než chtěl. Posílil si pěkně nohy a už se na nich dobře udrží.

Váží něco kolem 9 kilo a měří 75 cm. Byli jsme u paní doktorky na dalším očkování žloutenky a snesl to úplně ukázkově. A představte si, že Fíla není vůbec na nic alergický. Jak mu dělaly ty odběry tak vyšli na jedničku žádná alergie. Tak jsem byla ráda, jenže na druhou stranu kdyby se něco našlo tak víme z čeho je ten ekzém, takhle jsme tam kde jsme byli a ekzém si dělá co chce. Musím teda říct, že teď máme ekzém jakž takž pod kontrolou, když si vzpomenu na to léto fuj. Musíme něco našetřit a jet s Filípkem k moři třeba mu to pomůže.

S jídlem to není stále nic moc pořád má nejraděj kojení a někdy si ho dokáže doslova vynutit. V noci se pořád budí po těch 3 hod. já už jsem si tak zvykla, že už si myslím, že to bude dělat až do školy. Spí s námi jinak by jsme se asi nevyspali a to už jsme si taky zvykli. Hlavní je, že to nevadí ani manžílkovi a tak vesele spinkáme ve třech. Až budeme čtyři tak budeme muset koupit jinou postel.

Vánoce byli překrásné Filípkovi se nejvíc líbily prskavky a samozřejmě obaly z dárků. Hračky ho nijak nevzrušovaly, ale mašličky to jo. Nejdřív jsem mu teda prostřela na jeho židličce svátečně i ubrousek dostal a měl k večeři uvařený hovězí a brambory rozmačkaný, že jako bude papat sám to má totiž hrozně rád, když ho nechám jíst rukama (já už tak moc ne). To ho taky bavilo maso skončilo za laclem od kalhot a byl tak zprasený, že jsem ho musela převlíct. Všechno jsme natočili aby taky jednou viděl jaký měl první vánoce. Samozřejmě Filípek byl z naší rodiny nejhodnější a dostal nejvíc dárků.

V závěru je Filípek vysmátý, pohodový miminko. Už jen chybí aby v noci spinkal alespoň těch 8 hod. v kuse a začal pořádně dlabat, ale to taky jednou přijde. Myslím, že tohle období je super ještě neodmlouvá a je šťastný za každou minutku co se mu věnuju. Takže holky užívejte si to a užijte si i letos Silvestra a nový rok.

Mějte se všichni moooooc krásně a já se s Filípkem určitě ozvu.
Mikiska a Filípek 41. týden

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 28.12.03 22:42

Ahojky,
tak už jsme sice od soboty doma, ale po těch 3 dnech na návštěvách se mi až dneska jakž takž podařilo zlikvidovat ty hory prádla a uklidit hromady darů.
Vánoce byly fajn, ale Barču to nijak výrazně neohromilo. Ještě si to neužila, to příští rok už to bude i pro ní zážitek. Na štědrý den jsme byli u mého taťky a ségry, Bára se dědečka asi 2 hodiny bála, ale pak se smířila s tím, že tam je a tak ho ignorovala. Zato se ségrou se vyřádily až až a je tedy opravdu zázrak, že když ségra druhej den volala, že je jí šíleně blbě a skončila na pohotovosti s výsledkem hnisavá angína, že je Barča zdravá a nechytla to od ní. Druhý den jsme byli u obou mých babiček, to už bylo trochu náročnější na moje nervy, moc lidí, moc hluku, docela shon, ale Barča se vydováděla a líbilo se jí to. Jen se moc nenajedla, pořád musela sledovat, co se kde šustlo. Babička s Barčou v náručí se přezazila o chodítko, naštěstí neupadly a zastavily se o dveře. Jen chodítku odpadlo jedno kolečko. Ale to vem čert, já už měla tmu před očima a sprdla jsem babču, že nedává pozor. Pak mě to mrzelo, že jsem na ní tak vylítla, jenže já už viděla Barču na zemi pod babičkou. Byla jsem z toho ještě dlouho rozklepaná. Ještě, že už nekojím, u druhý babči jsem do sebe kopla panáka a bylo :-) Dárečků dostala samozřejmě nejvíc Barča, z naší strany rodiny hlavně ty praktické, nejvíc jí fascinoval balík plen :-) Takže máme zásoby plínek, ubrousků, prášků na praní a nějaké oblečení a to se hodí. V pátek jsme vyrazili k manželovým rodičům. Trochu jsem se obávala cesty, ale Barča krásně spala celou 1,5h v autě tam, i zpátky a to ještě odpoledne si schrupla v kočáru. Šla sice doma spát až v 22,30h., ale nikomu to nevadilo. U babičky byla Barča naprosto v pohodě, měla sebou chodítko, který jezdí i bez toho jednoho kolečka a tak mohla všude kramařit. Dostala tam spoustu hraček a i první opravdickou panenku. Ta jí ohromně zaujala, teda hlavně oči - je to mrkačka. Barča má teď ukazováčkovou mánii a neustále šťourá ukazováčkem a nejradši lidi píchá do očí. A strašně se směje, když lidi ty oči před její nenechavým prstíkem zavírají. Je z ní momentálně naše malá šťouralka. Taky dostala krásný kostky, jsou průhledný a každá něco dělá. V jedný jsou malinkatý kuličky a propadávají z jedné půlky do druhé. Další má uvnitř rolničku. Další se dá mačkat a dělá zvuky. No moc se mi líbí. A taky ještě dostala takovýho umělohmotnýho hada, kterej má na zádech čudlík a když se zmáčkne, tak se hadovi otevře pusa a v ní se rozsvítí světýlko a ještě dělá takový divný zvuky. Tomu se Barča pořád chechtá, ale zatím nepřišla na to, kde to má zmáčknout. Ale to světýlko jí vyloženě baví.

Mikisko to je určitě možný, že už Filípek říká táta. Barča už suveréně říká máma a je to opravdový, ne jen tak omylem. Dokonce dneska poprvý zareagovala správně na otázku kde je táta. Už se konečně podívala tím správným směrem. Takže už nás dokáže ukázat oba. Jen teda tátovi zatím říká baba - myslíme si, že proto, že baba v jejím slovníku znamená, že chce řádit a to zajišťuje tatínek. Takže baba je taťka=řádění :-) Výborný je, že žádný alergie nenašli, třeba Vám ten ekzém taky jednou zmizí - u nás už je to další týden v absolutním klidu - nikde nic, jen sušší kůže na rukou.
Zkoušela jsem párkrát taky Barču nechat jíst rukama, protože se pořád sápe po lžičce a po hrníčku. Jenže to vůbec nefunguje, ona si s tím jen hraje a jak si normálně všechno cpe do pusy, tak když má to jídlo omatlaný všude, tak si ruku neolízne ani náhodou. Spíš si to napatlá na obličej, do očí, nosu, uší, na vlasy … ale do pusy ani kousíček. Takže jsem pokusy se samokrmením zatím zrušila. Ovšem až poté, co si Barča dneska na hlavu nalila celý obsah hrnečku, když mi ho vyrvala z ruky :-)
Indiána taky vyzkouším, to je dobrý nápad, to by se BArče mohlo líbit. Zatím jí hodně zaujalo ukazování kde co je, tak to pořád opakujeme. Už už z ní skoro vylezlo slovo mimi - pořád si ukazujeme mimina v časopisech. Ale slova s „i“ zatím neříká, takže špulí pusu, ale nejde jí to. Ale zato krásně ukazovala dneska mimi tátovi, když se jí ptal, kde je. Ještě, že má ten ukazováček :-)

Mikisko, moc mě mrzí, že už deníček psát nebudeš, ale chápu, že je toho okolo míma víc, než dost. I když je teď Barča neuvěřitelně hodná holčička, tak stejně to taky někdy nestíhám, což je vidět i v deníčcích. Já budu pokračovat dál, chtěla bych deníček psát aspoň do prvních Barčiných narozenin. Akorát tedy holky každý týden to nebude, to nezvládnu. Prosím tedy, pojďte se některá se mnou střídat, tak, jako jsme to dělaly s Mikiskou. Jednou za čtrnáct dní se to zvládat dá a bylo by to moc fajn, nacházet tady nový deníček každý týden.

Jdu si lehnout, mám toho opravdu dost, už se těším na výprodeje, vyrazíme utratit penízky, co jsme dostali k vánocům. Potřebuju něco na sebe, už jsem zase přibrala, ale zatím jsem pořád 3 kila pod výchozí váhou před těhotenstvím. Ale jsem pořád víc a víc spokojená a hlavně šťastná maminka veselého i když divokého a občas vzteklého miminka.

Mishicka + Bára 37t.

 
Anonymní  29.12.03 07:30

Ahoj všichni,

zdravíme po vánoční odmlce, byli jsme u babiček a dalších návštěv a absolutně jsem nestíhala napsat. Vánoce se u nás vydařily, bylo to príma. Vojta dostal :,-(u 3 stanu ( igla, tunel, domeček ) - je z toho nadsenej, má tam všechny svoje plyšáky a pořád je ve svým domečku, myslím, že kdybych mu tam donesla peřinku, tak i přenocuje :-)
Samozřejmě byl nejhodnější z celý rodiny, všude dostal hromadu darků, na můj vkus až moc, stejně z toho nemá rozum.
Udělal velký pokroky, staví se o cokoliv, v postýlce, o sedačku, moje nohy, je to legrační, ale už bylo i několik držkopádů.
Taky se hodně rozmluvil, ale smyslupný slova to zatím nejsou.
S papáním si nemůžeme stěžovat, baští s chutí cokoliv mu nabídnu ( i samotnej bílej jogurt :-) ), jen v noci vyžaduje kojit po 3 hodinách.
Chystáme se vyrazit na hory, moc se těším, zprovoznili jsme sáňky s ohrádkou, tak budeme řádit ve sněhu.
Mějte se všichni moc hezky, ahoj
Jolana + Vojtíšek (8 měsíců a 4 dny )

 
Ethel
Stálice 71 příspěvků 29.12.03 21:38

AHOJ,

naše dvojčata byla samozřejmě taky moc hodná, nejlepší dárek je zřejmě panenka od Sassy pro Aničku a velký náklaďák „sklápěčka“ pro Tedýska (moje představa byla, že se toho chytí a potlačí to dopředu, ale Tedýsek zatím leží na boku nebo sedí vedle a jezdí s tím tam a zpátky. Ale už teď to miluje (ačkoli je to větší než on). Jinak náš největší zážitek z vánoc je, že jsme si na štědrý den po čtvrté hodině odpolední uvědomili, že nám došly plíny… nakonec jsme je koupili na jedné pumpě cestou k mým rodičům.

Dvojčatům bude sedmého ledna osm měsíců. Rozvíjejí se svižně: oba už velmi rychle lezou (až příliš… :), oba stojí v postýlce, Tedýsek už i kdekoli jinde, Tedýsek trochu popochází s držením po postýlce, oba chytají malé věci klíšťkovým úchopem (palec a ukazováček) a Aninka už párkrát řekla mamamama a současně se hnala ke mně (ale dělá to jen občas a nedá se vyprovokovat k tomu, aby to řekla, když já chci :).

Jinak jim teď říkáme fixískové, protože začali být hrozně fixovaní na maminku, tj. mě. Někdy je to dost obtížné zvládat - když se na vás hrnou dvě děti najednou a oba chtějí chovat a blbnout.

Taky mám pocit, že se mají spolu čím dál raději, když jeden je vzhůru a druhý se po chvíli vzbudí a je donesen do stejné místnosti, oba se na sebe vesele smějí a když se snažím někoho krmit v židličce, nahýbá se dolů, aby viděl, co dělá ten druhý.

Mishicko: Co se týká her, asi těžko poradíme nějakou úžasnou novinu. Ve skutečnosti já nezvládám zdaleka tolik věcí co ty. Jak si např. „čteš“ s Bárou časáky… To naše děti je čtou samy a definitivně. Naše děti maji asi nejraději „blbnutí“ - různé houpání, házení, vis hlavou dolů, lochtání a „prdlání“ na břicho pusou… Moc rádi si hrají s opravdovými věcmi (kterých je po stěhovaní v dosahu stále dost), zpívám jim a nově jsem jim začala povídat pohádky, když s nimi jedeme někam autem. Občas zkoušíme ukázovat v knížkách, ale zatím to moc valný efekt nemá. Jinak si myslím, že kdybychom se podívaly na webové stránky portálu, určitě tam najdeme nějakou inspirující knihu.
Co se týče deníčku, občas taky budu psát, ale na našich nových rodinných stránkách. Tak mě napadá, jestli to půjde, možná by se dal jednou za 14 dní přesunout deníček tam? Ale uvidíme, ještě přesně nevím, jak budou vypadat. Jinak si myslím, že deníček můžeme psát i déle než do jednoho roku - i pak budeme mít s dětmi různé problémy a otázky. Jen možná ne tak často…
Tak, to je zatím vše,
Ethel Ted a Anka

 
Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 29.12.03 22:00

Ahoj holčiny,

Tak máme po vánocích? nějak to uteklo..tolik práce a je to fuč :D

U nás vánoce proběhli fajn, Kačenka vykulila kukadla na stromeček, snažila se ho chytit a jen koukala. Dárečky hned vyzkoušela, ale asi toho bylo na ní moc, nebo my jsme na ní spěchali a pak nevěděla co dřív.
Největší radost má z toho nafukovacího válce jak hraje a zvoní v něm rolničky. Na ty ona nemůže tak pořád čučíkuje dovnitř. Viz foto.( ještě se na tom pracuje ? máme nebo měli jsme nemocný pc )

K vánocům nám nedala zoubek, ale začala už krásně pérovat na kolínkách a řekla bych že i líst. Dozadu jí to ale pořád nejlíp. Do předu jen když něco chce.

Nesmím před ní nic jíst. To je pak ohen na střeše že ona nic nemá. Jabko nebo rohlík to j něco. To začne tak vyvádět že jablíčko jí musím dát nebo piškot a pak je ticho. Když se jí něco nedaří nebo jí to nechceme dovolit tak se kráááááááásně vztekáme. Asi po tatínkovi, jinak si to neumím vysvětlit :D

Po:,–(it se už umíme ale z lehu. Prostě udělá skalpovačku a sedíme. Ještě jí teda trocha přidržím nožičky aby měla jako opěru ale jinak už se sama zvedne. A je jí to k smíchu :D

Musím se přiznat že už jsem nešťatná a nevim co u jí mám vařit. Opět jsem tady študovala sos maminek a zjistila že už můžeme žervé. Tak ho hned koupím at máme něco nového. Ještě jsme neměli květák, bojím se pořád těch prdáku ale už ho asi taky zkusíme.
Dočetla jsem se že jeden kelímek jogurtu je 20 ml kojeneckého mlíka tak ho budu dávat častěji at plníme těch 500 ml na den. Sice to možná pníme bez nějakých 30 ml ale to nevadí. Mlíko je prý nejdůležitější tak tím nic nezkazíme. A jogurt nám chutná a je levnější než přesnídávka. Chudák Kačka. Takhle na ní šetřit :D

Tak paci paci opravdu umíme, náhoda to není ale na povel to neudělá. Jen když děláme my paci paci tak se někdy přidá. Je to roztomilý. Bože je tak veliká. Pořád tomu nemůžu věřit.

S tím pícháním do očí to je taky u nás hra dne. Tahat za nos a za ret to jí taky ještě nepřestalo bavit. A na slovo au to bolí se kření jak nevim co.

Mikisko tak snad nás úplně neupustíš a budeš nám i nadále dávat info o Filípkovi.

Já taky ted dělám spoustu věcí okolo a do deníčku moc nepíšu. Ne že by čas nebyl to ne, tatka si vezme Kačenku a já můžu?nebo když spinká, ale asi jsem zlenivěla nebo co :D jen koukám a nadávám že vy nepíšete že nemám co číst :D:D:D tak honem honem děvčata nové komentáře? :D

Tak já běžím za holkama na chat at ještě podrbu, zjistím co už můžeme papat at kačka nejí pořád to stejný dokola?

Ahoj Jarča a Kačenka

 
Anonymní  31.12.03 08:34

Přejeme všem " od Mikisky a Filípka " bezvadnýho Silvestra, do roku 2004 hodně zdraví, štěstí, pohody a ať máme z těch našich mrňousků jen radost.
Jolana a Vojtíšek (36.týdnů )

 
Mickey
Povídálka 46 příspěvků 31.12.03 15:21

Ahojky všichni,

tak i já jsem dosti dlouho nebyla na této stránce a už mi to chybělo. Před vánocemi bylo hodně shonu. Manžel byl nemocný, takže já byla na Elišku sama, teď do toho vařit dětské blivajzky, péct cukroví, chodit 2×denně na procházku, protože ta naše šmudla doma neusne ani náhodou, to vše bylo zkrátka nad moje síly. Takže jsem konečně ráda,že dnes, po všech návštěvách a shonech mám chvilku na psaní. U nás byly vánoce také super. Eliška dostala spoustu dárků, ale ty ji moc nezajímaly, to takhle ty obaly a šustivé tašky. Do nich se to lezlo!! Cestování po návštěvách zvládla na jedničku a i spinkala v cizím prostředí celkem OK.
Jinak co nového u nás? Stále, bohužel, jak říkáme s manželem, jsme LDNka. Prostě ležíme na zádech, převracíme se na bříško a plazíme se v kruhu, toť zatím vše. Jo a Cucáme si palce u nohou, což většina z vás už prožila:-(( Mám zaznamenány i první pokusy zvedání zadečku a malinkaté couvání, ale jen opravdu mrňavé. Takže snad už každým dnem to bude lepší.
Co se týče stravy, tak u nás žádná sláva,ba naopak.:-(( Začátkem sedmého měsíce měla dostávat jaogurtek s ovocem. tak prvních 6 dnů bylo úspěšných, i 3/4 jogurtu s přesnídávkou slupla, avšak poslední týden mi odmítá naprosto jogurt s ovovem, ovoce samotné a i jogurt samotný. Vyzkoušela jsem i jinou přesnídávku, místo doma rozvařených a rozmixovaných jablíček meruňku,ale ani to nemá úspěch. Přitom 5 dnů před 7.měsícem jsem jí dávala jablíčko samotné, jako přesnídávku doma udělanou a baštila to bez problému!! Teď to u nás probíhá asi tak, že dám první lžičku, kterou Eliška pozře s odporem a pak už má pusinu zamčenou na zámek a nedostanu do ní ani ťuk. Zeleninku k obědu celkem papá, ne že by ji snědla hromadu, ale aspoň něco. tak si vůbec nevím rady, co s tím. Poraďte. Říká se, že ovoce baští děti rády, že je sladké, ale ta naše brebera teda rozhodně bez toho může být. I kaši k večeři, zkoušela jsem ji jen 3×, nemá ráda. Sní dvě tři lžičky a konec. Zuby stále žádné nemáme, i když při kojení cítím jehličky. Tak uvidíme, kdy se první prořezá.

TAKŽE VŠEM PŘEJEM S ELIŠKOU ŠŤASTNÝ A ÚSPĚŠNÝ NOVÝ ROK 2004, DO NOVÉHO ROKU HODNĚ LÁSKY, ZDRAVÍ, RADOSTI Z MIMÍSKŮ A CO NEJMÉNĚ STAROSTÍ.

Miki a Eliška 7,5 měsíce

 
mnouk
Kecalka 113 příspěvků 31.12.03 16:14

Ahoj!

Taky se připojuju s přáním všeho nej nej do nového roku, ať vám vyjde, nač si vzpomenete!
Napíšu víc v novém roce!

Mějte se fajn, Pavlína a Renátka 36.t

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 01.01.04 00:31

Tak holkýýýýýýýýý a mimčááááááááááá,
je to tadyýýýýýýýýý­ýýýý!!!!!!!! Už jsme v novém roceeeeeeeeee­eeeee!!!!!!!!!!!­!!!!!!
Všem přejeme, ať je tento rok přinejmenším tak skvělý, jako ten rok minulý, pro nás všechny zlomový. Tady to bouchá a světla je jak v pravé poledne, ale naštěstí se Barča jen na chvilku vzbudila a v náručí se nechala uchlácholit k pokračování spánku.
Všechny moc zdravíme, celá naše rodinka.
Mishicka

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 01.01.04 00:48

Ahojky Pavlíno,
představ si, teď jsem náhodou našla ty fotky ze srazíku, co jsi sem na emimi posílala a furt se neobjevovaly! Ty jsi si nějakým způsobem založila soukromé album a tak v Nové galerii v soukromých albech je galerie Mnouk a tam ty fotky jsou :-)
Mishicka

 
mnouk
Kecalka 113 příspěvků 01.01.04 11:30

Ahoj holky,
Mishicko, to jsem ale trubka, co? Ani nevím, že jsem soukromou galerii mnouk založila:-))
Vánoce u nás proběhly asi jako všude. Dárky ji moc nezajímaly, ale největší radost ji udělaly plastový misky z IKEY za 30 Kč. Mlátila s nima celej večer a ostatní dary šly do pozadí.
Renča má chuděra od včerejška rýmu, ale jinak ji nic není. Včera to tady taky pěkně bouchalo a blejskalo, tak jsem myslela, že bude Renča pořád vzhůru, ale nevzbudilo ji to. Už se nám holka plazí a párkrát si sama opravdově sedla. Je teď taková rozumná, pořád něco brebentí, oblíbený slovíčka jsou „puká, pukéé“ :-) A bohužel se taky začala vztekat, když jí něco zatrhnu nebo seberu.
Krmení se zlepšilo, Renča si začala zvykat na sunar a už skoro plní mlíčnou normu. V noci a ráno ji pořád ještě kojím, to většinou nekouše a když jo, tak prso zabavím a přinesu sunar. Musím říct, že se mi ulevilo, to denní kojení stálo za prd, skoro suchý plíny a bolavý prsa. Teď má mnohem víc tekutin a plíny pěkně pročůraný. Taky se zakulatila, má skoro 10 kg.
Měte se fajn!
Pavlína a nudloušek

 
Anonymní  01.01.04 22:55

Ahoj holky a miminka,
přejeme všem do nového roku zdravíčko, štěstíčko a spoustu lásky. Ten rok, co se tu scházíme, utekl jako voda, co?
Vánoce ve třech byli úžasný, protože jsme se radovali hlavně z Kubíka. Na Silvestra, po půlnoci, jsem si zavzpomínala na těhotenství a moc mě hřálo u srdce, že máme to naše štěstíčko.
Kubík pořád bezvadně baští, možná trochu víc. Holky, kdy a kolik najednou dáváte mimískům mlíka? Já dávám 200ml v noci, 200 ml brzo ráno a večer 250ml kaše. Snažim se odbourat to noční krmení, ale to pak Kubík nebude mít těch 500ml. Kam to mám nacpat? Nebo to mám nahradit jogurtem na svačinku?
Jdu dospávat včerejší noc, takže víc příště.
Doufám, že jste dnes ráno vykročili tou správnou nohou.
Káťa a Kubík (39. týden)

 
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 03.01.04 17:39

Ahoj holky!
Tak se po dlouhé obě hlásíme a předně opožděně přejeme všem to nejlepší v novém roce.
Vánoce proběhly dobře,Tomášek byl celý den docela hodný,ale v momentě,kdy jsme si sedli k večeři,začal řvát,takže chlapi jedli sami a já ho kojila u štědrovečerního stolu,no a pak jsem se najedla já.
Asi to byly jedny z nejhezčích vánoc,
Luky měl hroznou radost,že vůbec něco dostal(on totiž nenapsal Ježíškovi,tak pořád myslel,že nic nedostane)a Tomášek se pořádně vyřádil v té hromadě papírů a mašliček,co Lukáš serval z dárků,takže měli radost oba,stromeček se Tomíkovi taky líbí,ale hlavně se mu líbí náš krb,mám na něm umělou girlandu(nevím jak se to píše,prostě jsou to umělý větve),svíčky a malý hvězdičky z perníku a vždycky,když to rožnu,tak se tak krásně usměje.
Druhý den jsme oběhli babičky,to bylo docela náročný,ale nakonec jsme to zvládli.
Silvestra jmse přežili,jen mě ti pitomci z paneláku strašně vytáčeli,protože nám házeli petardy přímo před okna ložnice,tak jsem musela o půlnoci kojit a uklidňovat Tomáška,ten se pak budil častěji než normálně,tak jsem byla ráno,jak praštěná,no to jsem stejně pořád.

Tomášek mě opět odmítá papat,ale snad to bude jen náladou.
Chtěla jsem se zeptat,kolik toho sní vaše děti,třeba na oběd.Stačí jim sklenička od přesnídávky a čaj???Já mám pocit,že je to málo.Tomášek sní celý banán se čtvrtkou jogurtu,myslím že je to určitě 200g a když mu dám prso ,aby se napil,tak pije jako kdyby vůbec nejedl.Tak jsem zvědavá,kdy to moje mlíko odmítne,jak píšou v chytrých knihách,mám pocit že nikdy.
Na oběd je to horší,to tu zeleninu snad nebude jíst nikdy,dneska jsem mu udělala mrkvu s rýží a kuřecí maso,ale museli jsme povinně dělat všichni ham,aby vůbec otevřel pusu,no hrůza,on se to snad nikdy nenaučí.

Taky jsme oslavili 30.12. osm měsíců,ve středu půjdu asi na tu osmiměsíční kontrolu,tak napíšu kolik vážíme.

Dost mě překvapilo,co se děje s naším deníčkem,Mikisko fakt bys to nezvládla jednou za čtrnáct dní???Myslím,že vám to s Mishičkou hezky šlo to střídání a já bych strašně nerada,aby to skončilo nebo,aby se deníček stěhoval jednou za čtrnáct dní jinam(jak navrhovala Ethel),to bych teda nezvládala lítat z emimina na jiný stránky.Taky nemám zrovna nejhodnější mimino,pořád ho musím tahat,sedět ho už nebaví natož aby si sám hrál,to teda vůbec ne,tak ho musím držet za ruce a Tomík si stojí a stojí.Už začínám rezignovat a asi si to chodítko taky půjčím,strašně jsem se tomu bránila,ale už neví co s broučkem dělat,fakt se těším až bude večer ajá si trochu odpočinu,z toho nošení jsem utahaná jak pes.
Včera jsem koupala Tomáška poprvé ve velké vaně,no to byl zážitek,cákal se tam jak o život,zato pro mě to nebylo zrovna pohodlný,máme totiž vanu zapuštěnou do země a tak jsem klečela na zemi i přebalovací podložku jsem měla na zemi,no kdyby to někdo viděl,hi.Hlavně,že se to malýmu líbilo.

To je hrozný,malej řve,musím toho nechat,nemůžu se soustředit na psaní,taťka se tam s ním trápí,tak končím a možná ještě něco napíšu večer.Tak se zatím mějte a ahoj Zizi a Tomášek(8.měsíců a 4dny)

 
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 03.01.04 21:13

Tak pokračování.
Takže Tomášek zatím jen sedí,sám se ale ještě nepo:,–(í,kolínka pod sebe nedává ani náhodou,zato se mu ale podařilo v postýlce když seděl zvednout skoro do stoje,hurá hurá!!!No tak si myslím,že bude dřív chodit než lézt.

Teď mám problém s plinkama.Tomášek má řekla bych skoro 11kg,používám pampers 7-18kg,ale musím říct,že to teda má zapnutý úplně na krajíčku,prostě je mu to v pase tak tak,navíc mu ty pásky vždycky pořežou nožičky,jak asi šmrdlá v noci nožkama,tak tam má od těch lepících pásků normální krvavej šrám,no prostě řízlý.Tak teda nevím,co mám koupit za plíny,mám ještě nějaký polský nebo maďarský,teď nevím,ty jsou trochu větší a líp se do nich zapíná,ale nevydrží celou noc tak dobře,jako ty pemprsky.Už jsem přemýšlela,že budu muset koupit snad na těch 11-25kg nebo tak nějak,ale co když mu to bude zas moc velký??Ach jo s blbýma plinkama,taky by ty lepítka mohli dělat delší,ne?A nedovedu si představit,jak by se do toho mohlo nacpat 18ti kilový dítě,když je to našemu šprčkovi malý.

Ještě si představte,že nám nedošel ježíšek pro Lukáška!!Měli jsme objednaný CD s Hurvínkem a oni nebyli schopní to dodat z Brna k nám(30km)ještě do teď a to jsme si to objednávali 2.12.,to je co!! Tak mě teda pěkně na…

Jo,zapoměla jsem pogratulovat Filípkovi k prvnímu zoubku,u nás se to nemění,zatím máme pořád těch 8,ale teď začal zas strašně slintit,tak jestli se mu zase nějakej neklube.Už mě taky pěkně kousnul do prsa,no jo když má čtyři dole a čtyři nahoře,to se mu to kouše potvůrce.

No nic,už zase nevím co jsem vlastně chtěla všechno napsat,ale zplodila jsem toho na mě až dost.
Tak hezky dobrou a ahoj Zizi a Tomášek

 
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 03.01.04 21:19

Ještě já.
Teda teď jem mrkla do galerie a fakt jsem se řechtala na celý kolo,teda Mishičko po kom má ta Barča takový supr kudrliny,to je háro,no to je teda mazec,to se budou dělat culíčky,jo jo závidím,já si s těma chlapama culíků neužiju,bú bú.Zizi

 
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 05.01.04 11:18

Ahoj holky!
koukám,že nemáte nikdo čas,že si tady píšu sama,no jo,ty děti.

Dnes se Tomášek dostal v postýlce sám na kolena!!!!Tak to je u nás velká sláva,to se mu s tou jeho váhou konečně něco povedlo.
Rýmu už má Tomík pryč,ale teď už tak tři dny pořád fňuká,nechce sám sedět a hrát si a uklidní se trochu,jen když ho vezmu,ale to jenom na chvilku a fŇuká zas.Tak nevím co se to s ním děje,pořád se bojím,abych něco nezanedbala,ale asi se na zemi nudí,s hračkama ho to baví jen chvilu,nejradši by měl pořád něco novýho.

Dala jsem do fotogalerie fotky,ale bohužel máme všechny vánoční fotky rozmazané,protože mě Luky fotil s Tomáškem a strčil prst do objektivu,my si toho nevšimlia tak máme na všech vánočních fotkách pěkně uprostřed rozmazaný flek,prostě hrůza.První vánoce s Tomáškem a fotky nestojí za nic.Do galerie jsem poslala fotky z prosince,takže ještě poměrně čerstvé,zbytek mám na svých stránkách,tak se můžete juknout i tam.

Tak to je zatím všechno a pište!!!!
Ahoj Zizi a Tomášek(8měsíců a 6dnů)

 
Anonymní  05.01.04 11:23

Ahoj Zizi a taky všichni ostatní!
Taky nejprve ještě jednou přeji, aby i ten nový rok 2004 byl pro Vás jedním z nejhezčích, neboť prožívat život a objevovat svět spolu s malým děťátkem je to nejkrásnější, co může člověka potkat. Ať je Vám navíc dopřáno, abyste si toho všeho mohli užívat ve zdraví a bez větších starostí.
A teď Ti Zizi řeknu můj názor na vlásky malé Barborky. Taky jsme s Judy nestačily valit očka na ty kudrdlinky a taky jsme sršely výkřiky typu: týýýýýý brďo, to není možný!!!!!! Můj soukromý názor je, že Mischička získala někde specielní hnojivo a pilně ho užívají!!! hi, hi!!!! Ale že se jí i tak točí, to si vysvětlit taky neumím. Jen si myslím, že dá asi velkou práci jí je bezbolestně rozčesat. Co, Mischičko???!!! To už asi kartáčkem na miminka nejde,co?
Jinak já si s Deborkou užívám - když je navštívím - hlavně tak, že děláme spolu různé lumpárničky, válíme se spolu a ani zatím nevím, zda se to rodičům líbí. Mně se to líbí strašně moc, pak ji jen odevzdám, jdu domů a povinnosti, papání, spaní v noci atd. si užívají rodiče, hi, hi. Ale snad tam neopruzuju tak často, že i oni si to blbnutí a kočkování dosyta vychutnají - co Judy?
Tak se mějte zimově, ale přesto senzačně!
Liliana

 
Anonymní  05.01.04 11:25

Ahoj Zizi a taky všichni ostatní!
Taky nejprve ještě jednou přeji, aby i ten nový rok 2004 byl pro Vás jedním z nejhezčích, neboť prožívat život a objevovat svět spolu s malým děťátkem je to nejkrásnější, co může člověka potkat. Ať je Vám navíc dopřáno, abyste si toho všeho mohli užívat ve zdraví a bez větších starostí.
A teď Ti Zizi řeknu můj názor na vlásky malé Barborky. Taky jsme s Judy nestačily valit očka na ty kudrdlinky a taky jsme sršely výkřiky typu: týýýýýý brďo, to není možný!!!!!! Můj soukromý názor je, že Mischička získala někde specielní hnojivo a pilně ho užívají!!! hi, hi!!!! Ale že se jí i tak točí, to si vysvětlit taky neumím. Jen si myslím, že dá asi velkou práci jí je bezbolestně rozčesat. Co, Mischičko???!!! To už asi kartáčkem na miminka nejde,co?
Jinak já si s Deborkou užívám - když je navštívím - hlavně tak, že děláme spolu různé lumpárničky, válíme se spolu a ani zatím nevím, zda se to rodičům líbí. Mně se to líbí strašně moc, pak ji jen odevzdám, jdu domů a povinnosti, papání, spaní v noci atd. si užívají rodiče, hi, hi. Ale snad tam neopruzuju tak často, že i oni si to blbnutí a kočkování dosyta vychutnají - co Judy?
Tak se mějte zimově, ale přesto senzačně!
Liliana

 
mnouk
Kecalka 113 příspěvků 05.01.04 11:46

Čauky!
Konečně jsme s Renčou zase samy doma, nemusím vyvářet k obědu jako o svátcích. Manžel měl pekelně dlouhou dovolenou a docela jsem přivítala, že už šel dneska do práce:-)
Renča je jako čertík, všechno ji hrozně zajímá, všude se doplazí a po:,–(í se a na Nový rok nás s manželem pěkně vyděsila, no sííla!! Podcenili jsme její fyzickou zdatnost a zvědavost a došlo k velkýmu maléru. Ještě teď je mi z toho nanic, když si na to vzpomenu. Chystali jsme se ke tchýni na novoroční oběd, docela jsme spěchali a Lukáš ( muž ) dal Renču do postýlky a volal na mě, jestli už jsem hotová. Já volala, že jo, načež on odešel z ložnice od Renatky a nechal ji sedět v postýlce. Myslel, že já tam jdu, protože jsem se mihla v chodbě..ale šla jsem balit Renče tašku. Za chvíli děsná rána, za pár okamžiků i řev a Renča vypadla z postýlky na hlavu a ležela na zádech!! Já byla úplně zoufalá, Renča byla asi v šoku, protože jenom řvala a řvala, pak se i pozvracela ( byla po jídle ). Volala jsem mámě, co mám dělat:-( Bylo mi jasný, že pojedeme na pohotovost, ale abych něco neprošvihla. Máma mi řekla, že může mít otřes mozku a tak jsme na nic nečekali a místo na ovárek se jelo na pohotovost. Naštěstí to nemáme daleko. Mezitím už Renča přestala po 20 minutách řvát, ale byla strašně bledá, trošku se klepala a dokonce se malilinko usmála. Mě tekly slzy a dala bych nevím co za to, aby bylo všechno v pořádku. MUDr. byl milej, prohlídl Renču, poslechl jí, svítil jí do očí ( podle panenek se dá poznat krvácení do mozku ). Řekl nám, že ji musíme 48 hodin pozorovat, má mít klid, že nesmí spát a v noci několikrát budit a kontrolovat panenky. Renče otrnulo a sápala se po špejli do krku a sestra nás uklidňovala, že každý druhý dítě spadne, ale většinou se nic nestane, jak jsou pružný. Uff, pěkně nás to oba vzalo, že jsme ani moc nemluvili a já byla zaražená až do večera, narozdíl od Renatky, která byla za 2 hodky úplně dobrá. Na Silvestra jsem skoro nepila, ale 1. 1. jsem si to vynahradila, vypila jsem 3 sklenice sektu a bylo mi líp.
Holky, dávejte na ty zvědavce pozor, je to fakt chvilička a následky můžou bejt hrozný! Teď si teprve uvědomuju, jaký to je dar mít zdravý dítě!
Mějte se fajn!
Pavlína

 
Anonymní  06.01.04 08:06

Ahoj holky a miminka,

tak se mi zdá, že stejně jako je zamrzlý všechno venku, tak zamrzl i náš deníček, za týden 18 komentářů, to je teda slabota, dělaly jsme i přes 90 :-)
Asi máme všichni hodně práce s těma našima sluníčkama, je teda fakt, že s přibývajícími měsíci i mě Vojta víc a víc zaměstnává, nejhorší je to jeho věčný stavění o cokoliv a následný pády na zem.
Nechápu, kdo vymyslel nesmysl plovoucí podlaha a nechápu, že mě napadlo dát si jí do obýváku. Je to studený a tak to klouže, že ani protiskluzový ponožky nepřinesou efekt.Já vždycky Vojtovi poskládám všechny pěnový puzzle co má, udělám mu z nich koberec, tak do 10 minut ho mám úplně rozebranej a parádně oslintanej a pak se milostivě stejně rozhodne, že na teplým koberečku nebude a stěhuje se. Nejoblíbenějším místem je momentálně kuchyňský kout ( studená dlažba ) a děláníé pořádku mámě v kuchyňský lince, otevírání a zavírání šuplíků…nejsem schopná objevit v oébchodwech nějaký fungující zarážky, jestli máte tip, uvítám.
Pavlíno, no to jste měli vydařený první lednový den, při čtení jsem měla mráz na zádech.
My teda měli taky jednu drobnou příhodu a to penízek z dětský pokladničky v krku, naštěstí se mi povedlo ho z Vojty vyklepat, ale byla to fuška a bulili jsme u toho oba.
Zizi, Tomášek je pořádnej kus chlapa, na fotkách mu ( teda i Tobě :-) ) sluší !
Tak se všichni mějte hezky a trochu se rozepište !
 J+V

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 06.01.04 10:12

Ahojky všem,
tak jak už jsme si asi všechny všimly, nějak nám to vázne. Ach ty svátky, asi nám to dalo všem pořádně zabrat.
Dohodly jsme se s Ethel, že s deníčkem vypomůže, takže nadále se budeme scházet na střídačku s Barborkou a pak s dvojčaty Aničkou a Tedýskem. A protože se naše miminka všechna narodila ve středu, bude deníček od tohoto týdne místo nedělní středeční. Jakmile Barča zamhouří oko, tak sednu a hned deníček napíšu a zítra by tu měl být.
U nás je teď veselo, zrovna před chvílí jsme foukali na prstíky přiražené do dvířek u kuchyňské linky, předtím na čelíčko po pádu mezi hračky. Čekám, co bude dalšího :-)
Jolano, ty podlahy jsou pro mimina fakt blbej vynález, my to nakonec řešili nákupem velkýho kusu koberce do kuchyně, kde Barča je nejčastěji, časem ho zas vyhodíme, ale teď je k nezaplacení. Jinak jsou podlahy taky moc studený, máme taky dlažbu a plovoucí podlahu, a navíc to příšerně klouže. Se zarážkama do šuplíků nepomůžu, co jsem viděla jsou to samý blbý vynálezy, který se musej přivrtávat a mě se nechce tím zrajbovat všechen nábytek. Holt ještě párkrát ty přivřený prstíky pofoukáme, auau věci schováme jinam a jednou se to prostě Barča naučí, to je holt škola života. Jsem ráda, že jste penízek dostali z krčku, uf, to bylo určitě příšerný.
Zizi, skoukla jsem fotky, Tomášek je úúúúúúúžaaasne­eeeeeeeeeeej!!!!!!! Barča je taky buřtík, ale takový prsíčka nabucaný teda nemá :-) Ale takový pěkný bříško má taky a tak možná poradim s těma plínama. My na noc používáme Fixies (teď velikost Maxi) a moc se osvědčily. Dřív se Barča osypávala po všech jiných plínách, jen Pampersky byly dobrý. Teď už je to fuk, snáší všechny dobře. A na noc bohužel Pampersky nepobraly všechno a byla často pročůraná. Někdo v jiném deníčku radil právě Fixies, že hodně sajou a je to pravda, má sice ráno plínu až ke kolenům, ale je suchá. A zdá se mi, že jsou ty plíny nějaké měkčí a trošku jinak tvarované a tak přes to její baculaté bříško jdou líp natáhnout, než Pampers. Ale úplně nejširší plíny, co jsem našla jsou Babylove z DM drogerie a mají i hodně dlouhá lepítka. Jen trošku hůř lepí, ale jde to. V každém případě, když koupíš větší plíny a nebudou sedět, tak to přeci nevadí, schováš si je, však do nich Tomík doroste. S tím věčným fňukáním to máme doma taky, myslím, že je to opravdu velmi často nuda. Stačí, když si sednu s Bárou na zem a hraju si s ní, nebo vymyslím nějakou novou hračku - od časopisu, přes kolíčky na prádlo, až po kusy nádobí. Jinak bychom taky museli mít hračkářství :-) Teď zrovna si Barča už 20 minut hraje s obalem od adventního kalendáře - než všechny ty okýnka pootvírá a zas pozavírá, pořádně ze všech stran to ochutná, tak to bude ještě tak půl hodiny trvat. Praktikuju to, že část hraček vždycky tak na týden schovám a pak je vytáhnu a zas schovám jiné. Tak je má Barča aspoň trochu neokoukané.
Pavlíno, vítáme Renču do klubu na hlavu padlých, i když teda u nás se to odehrálo mnohem dříve a bez následků. Uf, hlavně, že to tak dobře dopadlo, je klasický, že Renča byla rychle vpohodě, zato rodiče pak vyptákovaný ještě několik dní. Ony ty dětičky opravdu asi mají svého andělíčka strážníčka, spadnout takhle já, tak mám nejspíš ztrátu vědomí, otřes mozku a ležela bych v nemocnici kdovíjak dlouho :-) Jo, je to čiperka a jako každé správné mimino dokáže rozpoznat správný čas pro příležitost něco nového vyzkoušet :-) Áááááá, tak adventní kalendář už byl zavržen, takže jdu stavět komíny z kostek a pak se sem ještě vrátím.
Zatím papa Mishicka + Bára 38t.

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 06.01.04 22:47

Tak holky, nakonec to jako vždycky bylo všechno úplně jinak. Jirka se někde zasekl, Barča skoro vůbec nespala, naopak neustále se dožadovala mé naprosté pozornosti a vrchol všeho je, že ještě pořád nespí!!!!!!!! Řádí tady zrovna v jezdítku a vůbec nevypadá unaveně.
Ach jo, takže deníček jsem posílala teprve před chvilkou, kdoví, jestli vyjde zítra.
Snad se mi podaří ji v dohledné době uspat, ráda bych se ještě stavila na chatu … pár dní nám nešel internet, tak mám výpadek a Jarča mi určitě napálila áčko :-)
Tak čauky, jdu dusit mimino :-)
Mishicka + Bára 38t.

 
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 07.01.04 09:59

Nejen Jarča,ale taky já!
Chtěla jsem se stebou domluvit na tom deníčku,že bych ti s tím pomohla,ale vidím že to vzala do rukou Ethel(teda s dvojčátkama ještě psát deníček,no klobouk dolů),takže dobrý.Jo mimochodem Tomášek se taky narodil ve středu,dobrý co?Jestli tady nakonec nemáme samý středeční miminka,hihi!
Tak končím,půjdeme dnes k doktorce,tak pak napíšu otesánkovi míry!Ahoj Zizi a Tomášek

 
Anonymní  07.01.04 10:36

Ahoj!
Ne ne, všichni nejsou středeční, Renča je pondělní…týýjo a je to venku. Teď nás za to určitě vyhodíte z deníčku:-)
Pavlína

 
Anonymní  07.01.04 11:15

…my jsme sobotňáci, takže jsme taky vyautovaní :-)
 J+V

 
Anonymní  07.01.04 13:45

Koukám, že musím napsat za Judy, Eržiku i Jarču. Jejich holčičky jsou taky silný tým, a to čtvrteční!
Měla, možná i mám doma dětskou knížku „Malované počasí“ a tam byly říkanky na každý den v týdnu a já jsem si vždy říkala, že podle toho, kdy se mi dítko narodí, takové bude podle říkanky a skorose to vyplnilo. Jen teď si nejsem jistá, že to funguje, protože u čtvrtka je tam napsáno: „Česťa - čertík z černých čtvrtek, umouněný vzteklý krtek“ asi tak nějak, nevím to úplně přesně, ale co vím přesně, že Deborka, Verunka, ale i Kačenka takové přece vůbec nejsou!!! Že ne?
Pokud by měl někdo zájem, tak vím, že tam bylo, že v úterý jsou usměvavé Uršulky , v pátek pracovité Pavlínky a v sobotu upovídané Sašenky o středě si to bohužel nepamatuju, protože děti se mi narodily ve čtvrtek, pátek a v sobotu a sama jsem v úterý. Pokud by Vás to zajímalo, budu knížku hledat a podívala bych se i na další dny.
Liliana

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama