Mikiska a Filípek 5 týdny

Rodičovství
  • emimino
  • 21.04.03

Ahoj všichni, tak je zase týden fuč a já se hlásím s dalším deníčkem. Vítám další miminko Deborku a ještě jednou přeji hlavně hooooodně zdraví, štěstí a lásky. Pěkně se nám to tu rozjelo. Květnové těhulky napište nám vaše termíny já si to nepamatuji mám v tom pěknej borčus tak ať to všichni víme a můžeme vám držet palečky.

Filípek pěkně roste, už se těším v úterý k pani doktorce abych věděla jak moc vyrostl a taky kolik už váží. Začíná už pěkně vnímat a taky už míň spí, ale ještě pořád nemáme pevný režim vždycky když už si myslím, že pochopil kdy je noc a den tak mi vehementně ukáže, že to není pravda. Takže někdy v noci pěkně spinká někdy taky pěkně křičí. Včera jsem poprvé měla strach, že mu něco je byl skoro celý den vzhůru a ječel a ječel. První co mě vždycky napadne, že má hlad takže jsem neustále přikládala a přikládala, jenže to nikam nevedlo byl nějaký rozčílený, mával ručičkama no prostě mně bylo do breku, protože jsem se začala bát, že je nemocný nebo tak něco. Manžílek už z toho byl taky pěkně vykulenej no byla to sobota jak se patří. Měřila jsem mu i teplotu - neměl tak jsem se alespoň trochu uklidnila. Zřejmě neměl svůj den v noci pak už byl hodný a dneska je od rána zase klidný.

Taky jsem hledala v chytrých knížkách jestli nemůžu mít třeba ?hladový mlíko? tak jsem se dočetla, že je to vlastně mýtus, že hladoví mlíko prostě není, a že je to jen nedostatek sebedůvěry kojící matky, a že se často zbytečně začne dokrmovat a přestane se kojit. Tak nevím snad mají pravdu. Ještě jsem se dočetla, že když je dítě nervózní a uplakané, že se má chovat, že to není rozmazlování a že se nemá nechat dlouho křičet. Přitom jinde se člověk dozví, že ho mám nechat řvát a nemám hned k němu chodit tak já nevím. Jenom doufám, že se tahle sobota nebude moc často opakovat. Já jsem si totiž hlavně myslela, že takhle malé děti nevydrží být skoro celý den vzhůru a ejhle naše mimčo to vydrží, přesněji byl vzhůru od 11 hod. až do 20 hod. Nepřišlo by vám to divný ? Možná taky nějak přetáhl spánek a nemohl usnout, čert ví co mu bylo. Nejhorší je, že člověk vlastně neví co tomu malému uzlíčkovi je a jak mu pomoci. Napište mi jaký máte názory na tzv. ?rozmazlování? anebo třeba už máte zkušenosti ať jsem zase o něco ?chytřejší?, i když někdy ty načtený moudra jsou k ničemu.

Snažilky měly sraz v Praze a pěkně jim to vyšlo, pokecaly a užily si to. Tak mě napadlo, že by jsme se taky mohly někdy sejít. Samozřejmě až vám skončí šestinedělí. Mohly by jsme jít s mimískama třeba na procházku. Vlastně ani nevím kolik vás je tu z Prahy nebo jejího okolí tak si to rozmyslete a napište svůj názor.

Přeji vám všem nádherné Velikonoce ať vás chlapy pěkně zmrskaj abyste neuschly. Pozdravujte svoje drobečky a těhulky pohlaďte za mě svoje bříška.

Mikiska a Filípek

Váš příspěvek
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 21.04.03 11:05

Ahojky!
Dneska jdu jenom na skok,když sou ty velikonoce,tak jsem využila příležitosti,kdy se malej s taťkou odebrali k babičkám a já se mohla dostat k tomuto stroji.
Mikisko to sis teda užila s Filípkem pěknou sobotu,no ale zase nemůžou ty dětičky být pořád hodný,že.S tím rozmazlováním ti teda neporadím,Luky byl jako mimi strašně hodnej,vůbec neplakal,ale nemyslím si že byse mělo nechat mimi řvát nějak dlouho,ale zase k němu hned utíkat je asi taky blbý,no nic se nemá přehánět.
Termín mám 3.5.,jo a díky za to číslo,určitě se ozvu.
Dneska teda dělám,že nejsem doma,nemám vůbec náladu na někoho vystrkovat ten svůj(doufám že jen teď)obrzadek,man­žílek mě zamkl a vypl zvonek,tak dělám mrtvýho brouka.
Mikisko ještě nám napiš,jak jdou dolů kila po porodu,já se tady pořád utěšuju,protože už mám +16kg-no fuj.

Tak se mějte holčiny a nová miminka a taky čekatelky a ahojky Zizi

Klarkabo
Nováček 8 příspěvků 21.04.03 20:41

Ahoj Mikisko,

chtěla jsem ti jen napsat něco k té tvé sobotě ;o). Miminka někdy jen nemají náladu a jsou velmi citlivá na náladu maminky. Takže když je mimi rozladěný a pláče, mamča se strachuje a je ve stresu, což to miminko vycítí a má z toho taky strach a pláče dál… a tak dokolečka. Už holt Filípek začíná být osobnost ;o). Moje starší dcera měla tzv. tříměsíční koliku, i když ji tedy nebolelo bříško, ale málo spala a večer byla už přetažená a nemohla zabrat… 3 měsíce denně večer řvala asi od 17 tak 22 hod, no žůžo… Ale budiž ti útěchou, že moje druhé mimi bylo jako andílek (tedy než začala chodit… ha ha ha). Možná, že i proto, že jsem taky byla už klidnější mamina.

Jo, a taky může být Filípek v období růstového spurtu (zhruba 3. a 6. týden a 3. a 6. měsíc), to mají miminka větší potřebu mlíčka a maminky mohou mít pocit, že mlíka ubývá. Ale tvorba mléka je otázkou nabídky a poptávky, takže čím víc budeš kojit, tím bude víc mlíčka.

Hodně zdaru a hlavně pevné nervy přeje Klára

veraK1
Povídálka 26 příspěvků 22.04.03 18:50

Ahoj Mikisko,

ohledně toho strachu o mlíko - tchyně mě zásobuje různýma doplňkama výživy - čaj pro kojící matky, Gravimilk.

Dneska jsme byly s Ivankou u doktorky. Těšila jsem se, kolik vlastně přibrala od příchodu z porodnice / měla 3100g/. Uzavíraly jsme doma sázky, já typovala 3400. Nikdo jsme se ale netrefily - malá je otesánek, měla 3900g!!

A to jsem měla strach, abych neměla málo mlíka, protože jí nestačilo pít z jednoho prsu, musela jsem jí dávat z obou. Ohledně toho křiku. Ještě se nám nestalo, že by křičela delší dobu než 15min / a to jsme z doho byly hotoví/. Ale dnes se mi stalo, že jsem nemohla k malý přijít, když brečela. Asi za pět minut přestala, i když neměla dudlík.
Někdy se mi stává, že malá spí v noci třeba 5h, ptala jsem se doktorky, prej jí mám vzbudit, moc se mi nechce, když tak krásně spí.
Zrovna před chvílí jsem musela použít odsávačku do nosu - malá si ublinkla i nosem a něco jí tam pořád vadilo, že nemohla dýchat - to byla operace - ukázala nám, jak se dokáže vztekat, aspoň, že to trochu pomohlo.

Holky, dáváte mimi dvě pleny na široko na noc, kvůli kyčlím?

vera a Ivanka / zítra 3t/

Katule1
Kecalka 165 příspěvků 22.04.03 20:04

Ahojky holky,
Judy, gratuluji k Deborce, ať jste zdravé a rostete jako z vody a těšim se, až napíšete, jak se máte, holky.
Zlatko, moc Ti přeju pevné nervy, a hodně štěstíčka, ať máte další príbytek a můžete brzy domů.
Mikisko, sraz by byl fajn, ale my jsme ze severu Čech, máme to do Prahy asi dvě hodinky, takže by to bylo trochu složitější.
Sobotu jste si teda užili. Kubovi nejsou ani tři týdny a vydrží být vzhůru /většinou dopoledne/ třeba i dvě hodinky. Často ho trápí prdíky, takže pláče a když přestane, tak má zase chuť na mlíčko, jen tak na uklidnění, takže já chovám, konejšim a kojim dokola. Někdy je z toho pláče unavený, že nemůže zabrat. To pak pomáhá ta poloha na rameni do klubíčka. Pani doktorka nám sice napsala kapičky Sab simplex na lepší trávení mlíčka, jenže protože je tak malý, máme je užívat jen občas a né před každým kojením. Nemáte, maminky, některá zkušenosti s prdíkama? Jak na ně? Já piju fenyklový čaj, čaj pro kojící matky mám taky, ale mlíka mám dost, tak ho nepiju.
Taky se musim pochlubit s váhou, i když Ivanku teda netroufnem. My jsme přibrali od propuštění z porodnice nejdříve 500g a teď 300g. Takže Kuba už má 4150.
Taky jsme už léčili rýmu. Chytnul ji od manžela a nemohl chudinka ani pořádně dýchat, hlavně v noci, protože miminka neumí dýchat pusinkou. Už se to lepší, ale to odsávání je teda pro něj pěkně nepříjemný. Utěšuju se tim, že mu to pomůže.
Holky, maminky, co dulíky? Používáte je? Já se tomu bráním a dávám ho jen když není jiná možnost. Třeba když jdem do poradny a Kuba se nemůže uklidnit. Připadá mi, že ho dumlá a spí jen chvílema.
A co kilča po porodu, jak se ptala Zizi? Taky jsem zvědavá, jak jste na tom. Já mám pořád ještě 5 kilo navíc, štve mě to, protože se vejdu jen do jedněch kalhot. Dietu samozřejmě držet nechci, doufám že se to pomalu „vstřebá“. Zatim se mi za čtrnáct dní „vstřebaly“ tři kilča. Snad to nenaberu, ta chuť na sladký mě rozhodně neopustila.
Holky, když už jsem se rozjela, musim napsat, jak nám naše příbuzenstvo připravilo přivítání na svět. Udělali spoustu dobrot a převlíkli se za sudičky a přáli nám samozřejmě jen to nejlepší. Já se držela zuby nehty, abych nebulela, znáte to, stačí málo a hned člověk brečí. Už abych zas byla normální.
Mám ještě spoustu dotazů, ale musim končit, doba spánku se blíží ke konci.
Jo, ještě k tomu brečení miminek. Rozhodně zastávám názor, že maličkatý miminko by se nemělo nechat „vyplakat“. Vždyť tady jsme právě my od toho, abysme ho utišili a ukázali mu, že je v bezpečí. Náš Kubík se vybrečí u prdíků až dost. Nebo když se probudí hladový jako vlk a já ho musim přebalit před kojenim, protože pak ublinkává. To je řev, obvzlášť v noci.
Tak se mějte hezky, opusinkujte miminka a těhuky, pohlaďte si bříška, brzo se taky dočkáte.
Káťa a Kubíček (dva a půl týdenní)

Nikky
Kecalka 336 příspěvků 23.04.03 01:59

Ahoj Vero,

k těm kyčlím.
Já dávala dvě pleny i přes den asi do 3 měsíců, ale to mi řekl doktor, pokud má malá kyčle v pořádku tak si myslím, že je mít nemusí. Papírové pleny by měly vyhovovat co se týče normálního vývoje kyčlí.
Zeptej se doktorky nebo ještě líp ortopeda ke kterému chodíte.

Ahoj Nikol, Jareček 3 roky a na 90% Vendulka 30+3 tt.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.04.03 14:44

Ahojte všichni!
Hlásím Vám všem zprávu, že Judy s Deborkou jsou už doma. Nestíhají nic moc,protože je potkalo to, že Judy z prasklinky na bradavce při kojení tekla krev. Volala tedy do porodnice, co má dělat a tam jí poradili, že má odstříkat, pak dát mlíčko do injekční stříkačky a po prstu pouštět Deborce do pusinky. Je sice pravda, že tedy věděla, kolik toho malá dostala, ale nedělala chudák nic jiného, než odstříkávala, aby bylo mlíčka dost. Dnes ale přišla na návštěvu dětská doktorka,která mimochodem udělala na Judy i tatínka Tomáše velmi dobrý dojem a nejen poradila, ale i hledala způsob a polohu, jak to udělat, aby se Deborka správně přichytila a bumbala.Po 2700g,které měla malá asi dva dny po porodu už opět dosáhla na svou porodní váhu tj. 3050g, tak byla paní doktorkou pochválena, že je moc pěkná holčička. Mamince ale paní doktorka doporučila, aby více odpočívala - třeba aby poslala malou s tatínkem na procházku a sama si mezitím pospala.
Tak Vás všechny moooc pozdravujeme a už se těšíme na další miminka - teď asi Eržika a Zizi, co?! Moc Vám holčinky držíme prstíčky, aby to vše bylo O.K.
Za celou naši „familii“ babka Liliana

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.04.03 14:46

Ahojte všichni!
Hlásím Vám všem zprávu, že Judy s Deborkou jsou už doma. Nestíhají nic moc,protože je potkalo to, že Judy z prasklinky na bradavce při kojení tekla krev. Volala tedy do porodnice, co má dělat a tam jí poradili, že má odstříkat, pak dát mlíčko do injekční stříkačky a po prstu pouštět Deborce do pusinky. Je sice pravda, že tedy věděla, kolik toho malá dostala, ale nedělala chudák nic jiného, než odstříkávala, aby bylo mlíčka dost. Dnes ale přišla na návštěvu dětská doktorka,která mimochodem udělala na Judy i tatínka Tomáše velmi dobrý dojem a nejen poradila, ale i hledala způsob a polohu, jak to udělat, aby se Deborka správně přichytila a bumbala.Po 2700g,které měla malá asi dva dny po porodu už opět dosáhla na svou porodní váhu tj. 3050g, tak byla paní doktorkou pochválena, že je moc pěkná holčička. Mamince ale paní doktorka doporučila, aby více odpočívala - třeba aby poslala malou s tatínkem na procházku a sama si mezitím pospala.
Tak Vás všechny moooc pozdravujeme a už se těšíme na další miminka - teď asi Eržika a Zizi, co?! Moc Vám holčinky držíme prstíčky, aby to vše bylo O.K.
Za celou naši „familii“ babka Liliana

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.04.03 14:49

Omlouvám se za nedopatření, skočila to sem 2× - nechtěně

KatkaN
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 23.04.03 18:35

Ahoj Vero,
jestliže Ti Ivanka spí v noci v kuse 5 hodin, nech ji spinkat. Není to zas tak dlouhá doba. Přibírá krásně, tak ji zbytečně netrap, bude víc v pohodě.
Katka a Matyáš (3,5 měs.)

veraK1
Povídálka 26 příspěvků 23.04.03 18:43

Ahoj,

Judyno, dodatečně gratuluju k Deborce, moc jsem na tebe vzpomínala / vždyť jsme obě Plzeňačky.
Kaťo, s prdíkama je to potíž, Ivanku taky dost trápí a to se říká, že holčičky na ně tolik netrpí. Má to z toho, že při kojení spoliká hodně vzduchu. I paní doktorka říkala, že má bříško nafouklý. Fenyklový čaj piju taky. Snažím se malou dávat tak 2× denně na bříško a taky jí masíruju při přebalování ? teda pokud se zrovna nevzteká.

Dudlík používáme od chvíle, co jsme přišly z porodnice. Hned jak jí kamarádka v porodnici vyděla, jak si pořád dumlá prstíky, tak prohlásila, že bude dudlíková. Doktorka taky proti tomu nic nemá. Ivanka se vždycky tím dudláním uklidní a pokud spí, tak ho vyplivne.

Kila jdou dolů sama. V těhotenství jsem přibrala 13kg. Teď mám ještě asi 2kg. A to určitě připadá na prsa. Už se vejdu do všech věcí, což mám radost, protože nevím, co bych teda nosila. Myslím, že nemám šanci nějak hrozně přibrat. Sotva se stačím nasnídat, něco lehčího k obědu a večeře taky rychlovka. Ještě že mám babičky, něco mi uvaří. A ke všemu musím hodně rozmýšlet, co sním, kvůli kojení.

Jak vypadá vaše strava? Jíte všechno? Mně doktorka doporučila nejíst zeleninu: papriky, okurku, kedluben, ředkvičky, cibuli atd. Vejce taky poskrovnu, pečivo jen z minulého dne. Nesolit, nepepřit, žádné koření. Tak si dovedete představit, že se moje jídlo blíží žlučníkový dietě. Prý to mám dodržovat co nejdéle, a po šestinedělí pomalu přecházet na normálnější stravu.

Jak jsi Káťo psala, že malýho přebaluješ před krmením, já jsem to taky tak dělala, ale snad pokaždý Ivanka do čistý plenky během kojení stejně něco poslala, a stejně jsem pak musela plenku vyměnit, tak jí teď přebaluju až po jídle. Nechám jí tak 15min ?uležet?. Ale je pravda, že se někdy ublinkne.

A co tatínkové, jak se zapojujou do procesu? Spí s vámi v ložnici? Ten můj ze začátku spal v obýváku, ale teď už s námi. Vždycky, když malá v noci zabrečí, tak se hned ptá, co se děje. Je mi ho trochu líto, že ho budíme, vstává ve 4:15. Teď právě spolu oba spí. Jinak tatínek malou přebaluje, i když spotřebuje hrozně ubrousků, a při úklidu většího nadělení ohrnuje nos. Samozřejmě asistuje při koupání.

To jsem se rozepsala, jdeme koupat.

papa

vera a Ivanka 3t

PetraI
Povídálka 15 příspěvků 23.04.03 21:18

Ahoj holky!
Hlásím se po delší odmlce, protože jsem byla před porodem pár dní v nemocnici a po návratu jsem se k mejlu nedostala. V neděli 13.4. se nám narodil Honzík - necelé 4 kg a 50 cm. O porodu se moc rozepisovat nebudu, ale musím pochválit nemocnici v Brandýse n. L. a taky manžela, který se mnou celý sedmihodinový porod absolvoval. Po pěti dnech nás pustili z porodnice domů a od té doby se všechno točí kolem krmení, přebalování, koupání a mazlení.
Dneska už je Honzíkovi 10 dnů. S prdíky jsme si prozatím poradili tak, že piju čaj pro kojící matky. Zdá se, že to pomáhá.
Dětská doktorka nám taky doporučila nosit kvůli kyčlím dvě pleny naširoko. Prozatím to dodržujeme - vždyť jde jen o pár týdnů.
A ještě ke kilům po porodu - ze 14 nabraných mám dole jen 7 kg. Zatím obléknu jen jedny džíny, ale doufám, že se pomalu zbavím i těch zbývajících sedmi kil.
Tak to je krátce o nás. Dočtu si všechny příspěvky za posledních 14 dní a určitě se ještě ozvu.
Pěkné jaro
Petra a Honzík (10 dnů)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.04.03 00:20

Ahoj holky,
tak děkuji za uklidnění teď už vím, že Filípek měl vážně špatnej den asi jako každej, protože od té doby je v pohodě. My jsme pleny nenosili, mně totiž v porodnici řekly, že stačí papírové, že ty kyčle musí akorát být volné tak teda nevím každý má zřejmě jiný názor.
Taky piju povinně Fenyklový čaj moc mi teda nejede, ale nedá se nic dělat a myslím, že to ohromě pomáhá.
S tím jídlem je to děs já taky vybírám co jíst a nejíst a protože jsem nikdy nějak extra nehlídala (mimo teda těhotenství) stravu tak mi to moc dobře nejde mám pocit, že nic nemůžu, ale asi se to nemá nějak výrazně přehánět tělo si řekne. Třeba v těhotenství jsem nesnesla ryby a teď na ně mám pořád chutě. Jo a chuť na sladký to mám furt, bohužel.
K těm kilům já nabrala 17 kilo hrůza, ale navíc mám už jenom 5 nějak to jde samo dolů, jak tak běhám kolem Filípka, ale taky se do ničeho nevejdu, mám jediný kalhoty, který mi tak nějak jsou takže bída.
Jediný co musím začít pilně dělat je cvičení na břicho nemám ho moc hezký takový vytahaný nebo jak bych to řekla, i když teď to už je paráda po porodu jsem si připadala, že vypadám jako v pátým měsíci.
Tak holky letím za Filípkem už se začíná hlásit o papů, akorát na to čekám a jdu do hajan pápá
Mikiska

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 24.04.03 09:44

Ahoj!
Tak Petro moc gratuluju k narození Honzíčka,doufámže jste to pěkně zvládli a taky nám popiš jak to probíhalo,to víš ,já jsem zvědavec.
Abych pravdu řekla,tak se začínám strašně bát,pořád mám pocit že to přijde v tu nejneočekávanější chvíli a já nebudu mít polovinu věcí připravených,jako třeba oblečení pro Lukyna,aby měl všechno čistý do školy,když zůstanou doma sami a tak,no fakt začínám mít pěkný depky,že to nezvládnu.
Dneska jedem k doktorovi na kontrolu,tak jsem zvědavá,co nám řekne,doufám že mám ještě hromadu času a vydržím to tak do 5.5.,no uvidíme jak to pokročilo,pak dám vědět.Teda každej den se probouzím s hrůzou,že to bude dneska-bojim,bojim.
ERŽIKO,kde si ???Doufám,že nejsi už v porodnici,pěkně si to musíš užívat zároveň se mnou,ne??
A taky se nám dlouho neozvala Danka ze Slovenska.
Mikisko,tys přibrala 17kg a říkáš,že to půjde samo dolů?No to jsem zvědavá,jámám už taky 17 kg,ale mě to zaručeně samo dolů nepůjde,budu se muset izolovat od ledničky a cukroví.Nějak se té náklonosti ke sladkýmu nemůžu zbavit.
Tak jo,mějte se všichni hezky a pište.
Ahoj Zizi(39.t)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.04.03 20:43

Ahoj cerstve maminky a Zizi (teda mozna uz jsi taky maminka :))
S temi kily, mam taky docela strach jako asi kazda normalni zenska, ktera zrovna nezdedila tasemnici a nevypadala pred otehotnenim jako anoresicka - no to ja prave nejsem. Vzdycky jsem si musela vahu hlidat a tak jsem vypadala nejak normalne. Zato ted :((( Mam taky 16 kg navic a to jsem teprve ve 35.tydnu - hruza !! A nejsem takovy optimista, abych si miyslela, ze to pujde po porodu samo.
Nikdy jsem nedrzela diety, vzdycky jsem nadbytecna kila resila sportem - plavani, jizda na kole, beh a tak. Ted se ale obavam, ze nebudu mit na nic takoveho cas ba mozna ani chut. Tak nevim. Jinak jsem dneska byla take v poradne a doktor rekl, ze moje Giuli rozhodne nikam nespecha, takze stale plati termin 31/5 - no asi potrebuje jeste trochu vyrust zatim ma jen 2300g. Ale nekdy, kdyz mne otekaji ruce i nohy a pekelnne mne boli chodidla, tak mam strasnou chut porodit alespon o dva tydny driv, no ale na mne asi moc nezalezi :)))
Takze zatim ani nevim, co si do porodnice sbalit, sestricka mi rekla, ze je doast casu a da mi seznam az za 14 dni.
Jinak na velikonoce jsem taky radsi zmizela z domecku, jeli jsme se s manzelem podivat na Krivoklat, byli tam trhy, mse a takova spravna velikonocni nalada.
Jinak k tomu srazu by to bylo moc fajn, nejsem teda primo z Prahy, ale Rakovnik je asi hodinku cesty, takze by se to dalo zvladnout.
Budu koncit, boli mne strasne zada.
Preji krasny vikend vsem novoprcenym maminkam jejich miminkum i vsem zbyvajicim tehulkam,
pa Deny 35t

Katule1
Kecalka 165 příspěvků 24.04.03 22:11

Ahojky holky,
Petro, vítám na světě Honzíka a přeju, ať se mu tady líbí a pěkně roste.
Ještě k těm plenkám, v porodnici mi řekli, že mám přes papírovou plenku dávat jednu látkovou, kdybych dávala látkový, tak musí být tři. Je to nějaký abdukční balení, ale nález na kyčlích byl normální. Prý to mám dávat do konce šestinedělí, pak jdem na kontrolu.
Na prdíky jsem si vzpomněla na jeden radu, co jsem tady někde četla, teda jestli si to dobře pamatuju. Prý je lepší kojit v sedě, mě totiž v leže to mlíko teče moc a Kuba pak hltá a napolyká se moc vzduchu. Pomáhá to a líp si pak říhne.
S tím jídlem máte pravdu, to je něco, člověk by jedl zdravě, jenže ona nadýmá právě zelenina. Kdo to má pořád vymýšlet? A hlavně, nějaký vaření, to nehrozí. Kdyby tak měl někdo nějaký šikovný nápady.
Holky těhulky, nebojte se, ty kilča navíc po porodu nebudou tak hrozný. Já jsem přibrala 15 kg, po příchodu domů jsem měla 8 kg navíc a teď po čtrnácti dnech lítání kolem malýho mi zbyly čtyři navíc. Kojení tomu pomůže. Kalhoty mi jsou jen dvoje, strečový. Jim vcelku normálně, jen večer se snažim maximálně do půl sedmý a malou porci. No on toho stejně člověk nestihne moc slupnout, většinou jsou to jogurty, nebo chleba. Jak jinak.
Víte, co mě pěkně štve? Mám problém s tričkama, teda spíš s těma tamponama do podrpsenky, skoro přes všechny trička je to vidět. A halenky a košile nemám, navíc se mi to k těm kalhotám, co mi jsou, nehodí. Takže jsem dneska vyrazila na skok do Tesca, manžílek hlídal, a za třičtvrtě hoďky volal, že se malej budí. Skočila jsem do auta a během čtvrt hodiny byla naštěstí zpátky, v tašce úlovek, dvě trička. Teda byl to zvláštní pocit, zase mezi cizíma lidma, ne jak mašina a hlavně s pocitem, že doma mám malýho človíčka.
Zizi, neměj strach, že to nezvládneš, až to přïjde. Stačí jen nepanikařit a dopředu si napsat, co je potřeba zařídit, určitě Ti to pomůže, kdyby to bylo moc rychlý a při nejhorším to zařídí drahá polovička.
Mějte se všechny moc hezky.
Káťa a Kubík (zítra 3 týdny)

lenca3
Stálice 55 příspěvků 25.04.03 00:29

Ahoj maminky,
blahopřeji k dalším dvěma novým přírustkům a samozřejmě přeji jen to nej, nej, nej. Už se docela těším, až budu mít taky takové starosti jako vy. Co jíst, jak kojit a tak dál. Zizi nejsi sama, která se nervuje. Já sice mám termín až 18.5., ale vůbec bych se nezlobila, kdyby to bylo i začátkem května. Bojím se, že to bude takový macek, že ho budu mít problém porodit. I s tím zabezpečením domácnosti v době porodu jsem na tom podobně. Neustále peru a žehlím, abych měla co nejvíce čistých věcí, ale znáte to - stále dokola. Taky jsem přibrala už 16 kg, ale dost mě těší, že za posledních 14 dnů se to přibírání zastavilo, tak bych byla šťastná, kdyby to tak zůstalo. Při první jsem přibrala 19 kg, v porodnici jsem nechala 8 a dalších 11 jsem shazovala skoro rok. Po prvním půlroce jsem oblékla první největší kalhoty, které jsem měla a byla jsem nejšťastnější. Ale je fakt, že kvůli tomu kojení jsem se moc neomezovala. Mikisko, ještě k tomu kojení, někdy přijdou krize, kdy ti připadne, že máš málo mlíka, ale chce to vydržet a kojit o něco častěji, než normálně. Taky jsem to zažila, ale zvládly jsme to až do 7 měsíců (aspoň). Ještě k tomu pláči a rozmazlování, nemám na to nervy nechat mimčo bezdůvodně řvát, ale naše malá řvala asi jen tak cvičně i když jsme ji chovali a nosili na rukou i pět hodin v kuse. A když byla větší a už byla zhýčkaná, tak jsme s manželem zkusili, kdo déle vydrží a samozřejmě, že po hodině a půl jsme to opět vzdali my. No prostě si nás vycvičila už jako miminko. Jo a k těm dudlíkům jsem četla, že jsou lepší, než kdyby mimčo cucalo prstíky, protože od dudlíků se snáze odnaučí. Paleček jim nikdo nesebere a může to býl delší zlozvyk. Takže se držte, miminka přibírejte a maminky odpočívejte, ať máte dost elánu. Jestli to dobře počítám, tak zbýváme už asi jen tři „květnové“, tak naše bříško zdraví ty ostatní. Papa Lenka.

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 25.04.03 08:59

Ahoj!
Tak se hlásím po kontrole u doktora.Pan doktor mi sdělil ,že nám to postoupilo,CS mám 4 a objednal si mě na 30.4. s tím,že mi nezaručuje,že se ještě uvidíme!!!Pro jistotu mám jet v pondělí do porodnice na monitor a nějaký ostatní vyšetření a mám taky počítat s tím,že si mě tam třeba nechají,panebože asi se zblázním.tak budu mít možná místo májovýho děťáka ještě dubnový,no necháme se překvapit.Taky mám vysoký tlak a nevím,jak by se dal snížit(samozřejmě jsem se zapoměla zeptat že)tak jestli někdo něco víte,tak poraďte.
Pan doktor mi napsal do průkazky, z preventivních důvodů SC(císař),tak to mám jasný a už se se mnou o tom asi nikdo bavit nebude.Nejvíc mě štve,že se mi konečně podařilo přesvědčit manžílka aby byl u porodu(dělá se mu špatně jenom při pomyšlení na krev,ale statečně se k tomu postavil)a tam,kde budu tatínky na sál nepouští,pak jim mimi strčí na chodbě do náruče jenom na chvilku.tak mě to tak mrzí,že neuvidím,jak se bude tvářit až to poprvé bude držet,to naše překvapeníčko,třeba mu ukápne slzička,no dala bych všechno za to to vidět.
Tak v pondělí uvidíme,kdybych se neozvala,tak jsem tam zůstala a připojila se k maminkám.

S tím srazem se pražačky určitě domluvte,je to bezva nápad,škoda že to mám tak daleko z moravy,hned bych se připojila.

Tak vám holčiny přeju krásnej víkend,je nádherně,to se vám to jezdí s kočárkama,co?Jdu něco dělat ať se moc neflákám.
Tak čau,čau a pohlaďte si bříška a dětičky.
Pa Zizi(39.t)

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 25.04.03 10:36

Ahoj holkýýýýýý a bříškáááááá,

tak jsem se konečně dostala k počítači, ale řeknu Vám, je to boj :-)
Barunce je dneska 16 dní, ale já mám pocit, že už je to 100 let, co se narodila.
Teď jsem pročítala všechny příspěvky, co mi utekly a strávila jsem u toho hezkou půlhodinku. To je paráda, kolik je tady miminek a maminek, všem hromadně dodatečně strááááášně moc blahopřeju k narození, ale ze všeho nejvíc držíme celá rodina palečky malýmu Kubíčkovi od Zlatky!!!!!! Už aby byl další měsíc za Vámi a mohli jste být hezky spolu. Hlavně, že přibírá, to je fajn.
Pěkně jsem si pobulela, když jsem si znovu pročítala všechny Vaše gratulace pro mě a Barborku - všem moc děkujeme, bylo to pěkný počteníčko do porodnice - a taky když čtu, jak tu můj milý hodný zlatý jedinečný J. psal a vykecával se :-) Já si ho holky teda taky sama sobě závidím a jsem neskutečně šťastná, že jsme mohli být u zrození našeho dítka oba. Byl pro mě obrovskou oporou a v některých chvílích jediná osoba na sále, kterou jsem vnímala. O praktické stránce přítomnosti otce u porodu už J. napsal dost a myslím, že velmi výstižně a já s ním absolutně souhlasím.
Ten náš porod byl sice fuška, ale opravdu to má příroda dobře vymyšlený, nemám z toho žádný tragický a hrůzostrašný vzpomínky, i když na to bych vzhledem k průběhu asi měla nárok. Naopak, zůstala mi vzpomínka na jedinečný a neuvěřitelně silný emocionální prožitek, to ostatní kolem je tím opravdu přehlušeno. Nejvíc mi visí v hlavě vzpomínka na to, když jsem viděla Barborčinu hlavičku jak ze mě „vykukuje“ (rodila jsem v sedě na porodnické stoličce, takže výhled byl fakt dobrý), v ten moment jako by přestalo existovat moje tělo, všechno se zamlžilo a já jakoby plavala ve vzduchoprázdnu narvaná emocema. Jen jsem koukala, jak vyskočilo jedno ramínko, druhé a pak najednou jsem jí viděla před sebou celou a viděla jsem první nádech a slyšela první křik a dál to bylo všechno jako ve snu. To byl úžasný zážitek a zůstane mi v hlavě po zbytek života. Teda jen to píšu a mám husí kůži, takovou tu příjemnou a oči zaslzený.

No a teď jsme doma už přes týden a celý náš svět a styl života se úplně změnil. Kdo máte první mimčo, asi tušíte, o čem mluvím. Všechno je podřízeno miminku a já dělám ÚPLNĚ něco jinýho, než před třemi týdny.
A teď něco o Barborce. Je to neuvěřitelně hodný a tolerantní miminko (tedy jestli se takhle dá o mimi mluvit :-), i když jí po příchodu z porodnice opět trápí žloutenka, měla pořádnou srajdu a příšernou rýmu, pláče jen vyjímečně a vždycky jen na nezbytně nutnou chvíli, kdy jí něco trápí. Teď zrovna je to teda nejhorší s tou rýmou, taháme z ní nudle jak opratě, ale je statečná a už kolikrát ani nepláče. Už aby to měla chudinka za sebou. Nejvíc mě zajímalo, kde tu rýmu vzala a naše paní doktorka říkala, že jsme si jí museli přivézt z porodnice. Tak jsem si vzpomněla, že jedna sestra tam pěkně tahala nudli a protože byla Barborka hodně dlouho na sluníčku a sestry se o ní staraly, tak to má asi od nich. No fuj, to je teda hnus, ale mě to tam hned nedošlo, že není nejlepší nechat nudlící sestru s mým dítětem. Snad jí to už brzy přejde a bude mít klídek. Dětskou doktorku máme úžasnou, moc se nám líbí její přístup. Barča už hezky přibrala nad svou porodní váhu a byly jsme pochválený. Největší novinkou u nás teď je, že od včerejška kojím výhradně bez kloboučků (doposud to jinak nešlo kvůli vpáčeným bradavkám). Je to teda trochu boj, než Barče to prso narvu do pusinky a než se přisaje, ale pak už to jde krásně. Jen je to holka trochu divoška, většinou než jí přebalím, tak už je hladová jak vlk a tak se mi v náručí mrská a mydlí hlavičkou ze strany na stranu, že je fakt problém jí cokoli strčit do pusy. Takže mlíko je všude kolem na mě i na ní, ale hlavně, že to nakonec jde. Jsem z toho moc nadšená, přeci jen ty kloboučky furt vyvařovat a tahat to sebou, když někam jdeme … Akorát se mi znovu nalila prsa, takže musím občas odstříknout, ale to se počítám zase spraví. Náš taťka J. s námi spí normálně v ložnici a zcela běžně přebaluje, chová, nosí a baví Barču, takže je to moc príma. Hlavně, když se to někdy semele a já jsem zrovna příšerně unavená a Barča honí prdíky a pláče a nejlépe se to odehrává v noci. To pak druhé ruce moc pomůžou.

Mikisko na „rozmazlování“ mám jednoznačný názor: chovat, kdykoli je třeba, mazlit, konejšit a nenechat bezdůvodně řvát, vždyť takovýhle prťousci z toho nemají rozum a na nějakou výchovu je zatím opravdu času dost. To jsou jen mýty z minulosti, našim maminkám a babičkám to cpali do hlavy a dnes už je to zaplaťpánbůh přežitý. Ona ta mimča opravdu pláčou, jen když něco není v pořádku, prostě to jen neumí říct. Je na nás, abychom odhalily, co právě potřebují, i když někdy je to fakt fuška a nezbývá, než zkoušet dokolečka přebalit, nakrmit, pochovat, mluvit, dát do postýlky, houpat, přebalit … Ale to se všechno ustálí. Taky už se nám stalo, že jsme Barborku nechali „přetáhnout“, byla tu návštěva a ona po svých dvou hodinkách pořád nespala, protože se „bavila“ s lidma a pak z toho byla celá nervní, protože nemohla usnout. Trvalo to pár hodin, ale aspoň jsme se poučili. Jinak já jsem z Prahy, bydlím na Pankráci, takže na případný srazík ráda dorazím.

Ivanko, naše Barunka spí v noci taky klidně 5, jednou i 6 hodin. Tak jí nechávám (přibírá dobře), ale přes den jí budím po 3 hodinách spánku, pokud se neprobudí sama, protože když jí nechám dýl, tak je pak příšerně hladová a rozmrzelá a hlavně by si to mohla přehodit a být v noci vzhůru. Paní doktorka nám gratulovala, že máme takové spací miminko a řekla, ať jí teda v noci klidně nechávám spát. Ježiš, já to musím okamžitě zaklepat, abych to nezakřikla :-)
Balení naširoko zatím nevedem, prý až po kontrole kyčlí se uvidí.

Teď ta kila po porodu. Doufám, že nikoho nenaštvu, ale já jsem v porodnici nechala 10 kilo ze 13 nabraných. Ale holky, to nejspíš hlavně proto, že mi první 4 dny nedávali vůbec žádný jídlo, jen čaje a vývar bez ničeho. Kvůli tomu mýmu velkýmu šití, abych nešla na záchod moc brzo a nepotrhala si to znovu. Teď doma jsem přišla o další kilo a kdybych neměla to vytahaný břicho, tak v podstatě vypadám, jako před otěhotněním. Ale chutě na sladký mě teda taky nepřešly. Jinak taky hlídám, co jím a stejně jako Vy mám pocit, že vlastně nemůžu nic. Barču prdíky docela taky trápí, chudinka vždycky, když se probudí, tak se svíjí jako hádek a pláče, než ty prdíky a hovínka vypudí. Tak se snažím jí masírovat bříško a hýbat nožičkama, abych jí to usnadnila, ale nakonec si stejně musí poradit sama. Sice jí nechám pořádně odříhnout po krmení, ale stejně v ní nějaký vzduch asi zůstává. Zkusím ten fenyklový čaj, třeba se to zlepší.

Sákryš, to jsem se teda rozjela, ale teď už snad budu chodit častěji, tak se budu vykecávat průběžně.

Všem květnovým těhulkám přeju, ať jim to rychle uteče a maminkám, ať jim jejich broučkové a berušky dělají jen samou radost. Pusinku všem posílá

Mishicka + Barunka (16 dní)

SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 25.04.03 10:56

Ahoj Mishicko,
ještě jednou gratuluji k Barunce i k výběru manžílka - fakt sympaťák a má to v hlavě pěkně srovnaný :-)). Už jsem tady delší dobu nakukovala, jestli se ozveš (to když manžel pustil do éteru, že jste doma). Ale je jasný, že všechno je jinak a na prvním místě je starost o miminko a pak teprve (když zbyde čas) zábava :-))). Mám na tebe prosbičku. Mohla bys mi prosím napsat kontakt na tvou dětskou paní doktorku? Bydlím v Nuslích a zrovna sháním kam bych mohla s mimískem chodit a nechci aby to bylo moc daleko. Díky moc.
Mějte se všichni tři hezky a ať je Barunka brzy fit a nic ji netrápí.
Ahoj Šárka R. (31.t.)

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 25.04.03 11:06

Ahoj Šárko,
díky za gratulace, manžílkovi vyřídím :-)
My chodíme do Modrého pavilonu zdraví, Hvězdova 1601, Praha 4, k paní doktorce Libuši Fialové (tel: 241403872).
Je to taková trochu hnusná paneláková krychle (ne ta doktorka :-) - myslím, že dřív to bylo klasický „středisko“, je to kousek od stanice metra Pankrác. Záleží na tom, kde přesně bydlíš v Nuslích, třeba bys našla něco ještě blíž, kdyžtak se mrkni do tohohle seznamu:

Karger Petr MUDr. Antala Staška 80, tel.: 02/61006421
Zmeškalová Iveta MUDr. Antala Staška 80, tel.: 02/61006422
Lachsová Marie MUDr. Božkovská 2967, tel.: 02/72761441 l. 323
Vidnerová Alexandra MUDr Božkovská 2967, tel.: 02/72761441 l. 324
Zemánková Edith MUDr. Božkovská 2967, tel.: 02/72761441 l. 323
Ryšavá Eva MUDr. Dvorecká 6, tel.: 02/61213293
Charouzková Ladislava MUDr. Hvězdova 1601, tel.: 02/41403872
Fialová Libuše MUDr. Hvězdova 1601, tel.: 02/41403872
Chvojka Jiří MUDr. Jílovská 1164, tel.: 02/4725778
Martínková Karla MUDr. Jílovská 1165, tel.: 02/4723946
Novotná Zdena MUDr. Ke Krči 44, tel.: 02/44460387
Bžunková Vlaďka MUDr. Ke Krči 46, tel.: 02/44462033
Válek Richard MUDr. Mendíků 402, tel.: 02/6430483
Zsigmondová Mária MUDr. Ohradní (Domov mládeže) 24, tel.: 02/41482024
Veverková Zora MUDr. Petra Rezka 3, tel.: 02/41406471
Krčková Jiřina MUDr. Petra Rezka 3, tel.: 02/41400443
Halášková Helena MUDr. Petra Rezka 3, tel.: 02/41402449 Škudera Vladimír MUDr. Podolská 109, tel.: 02/44460925 Šťovíčková Věra MUDr. Sládkovičova 1236, tel.: 02/4713431
Houdová Milena MUDr. Sládkovičova 1237, tel.: 02/4726981
Velíšková Jaroslava MUDr. Sládkovičova 1237, tel.: 02/4713448
Sladká Marie MUDr. U Slovanské pojišťovny 3, tel.: 02/6432975

To je seznam pediatrů na Praze 4.

Ať Ti bříško pěkně narůstá a máte spokojený miminko.

Mishicka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.04.03 13:42

Ahojte holky u nás celkem nic nového Kubík přibírá tak mám radost má 1.110gramu.Mě to začíná připadat nekonečné a začínám mít pocit jak kdyby mě to došlo až ted.Myslela jsem si že až začne malej přibírat tak to bude pro mě lepší ale já bych řekla že jsem spíš až ted smutná.Taky už jsem byla u doktorky po šestinedělí změnila jsem jí tak koukala že mám takovýho prcka.Jinak jsem dostala měsíčky v plné paradě docela šok po takové době tak proto mám asi takovou divnou náladu.Poctivě piju čaj pro kojící matky ,zatim mléko teče i když někdy je to boj.Kubíkovi dávají už přes 200ml denně tak musím ještě vydržet.K večeru pojedeme za malým to bych ho vždycky umačkala.Mějte se hezky zatim Zlata

Vendula
Kecalka 102 příspěvků 25.04.03 13:47

Ahoj Zlato,
strašně moc tobě a Kubíčkovi držím palečky. Neumím si takovou situaci dobře představit, ale asi to pro vás je hodně těžké. Moc se mi líbí, jak to nevzdáváš a udržuješ si mlíčko, to je to nejlepší, co pro něj teď můžeš udělat. Mooooooc vám přeju, ať je všechno v pořádku a brzo si ho odnesete domů, drobečka maličkýho. Počkej, uvidíš, že to jednou bude pěknej raubíř :-)))
Vendula 22tt.

SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 25.04.03 21:37

Ahoj Mishicko,
díky za vyčerpávající odpověď. Z toho seznamu si určitě vyberu.
Mějte se krásně a hezký víkend.
Pa Šárka R.

Katule1
Kecalka 165 příspěvků 26.04.03 12:44

Ahoj holky,
Mishicko,moc pěkně jsi popsala život s novým človíčkem, ve všem s Tebou souhlasim. Chci se Tě zeptat na tu rýmu, co má Barborka. My jí totiž máme taky a už přes týden a nemůžem se toho zbavit. Odsáváme tou hadičkovou odsávačkou, což je boj a hlavně se ten nosánek nevyčistí úplně. Kubíček stejně „chrochtá“. Asi to má až někde vzadu a ven to prostě nejde. Taky vytíráme stočenýma tampónkama, taky nic moc. Paní doktorka nám dala ty obyčejný nosní kapky na vytírání, manžel radši koupil v lékárně Nasivin přímo pro kojence. Jenže nás to trápí pořád a nejhorší je to v noci. Samozřejmě zvlhčujeme byt mokrýma plínkama a často větráme. Nemáš ještě nějakou radu? Je mi ho v noci líto, nemůže klidně spinkat.
Teda, pět až šest hodin spánku neznám. Kubík se budí asi po dvou hodinách, někdy po třech, ale před tím byl víc jak hodinu vzhůru. V noci spí taky jen dvě hodinky. Snažim se dodržovat všechny triky, co znám, aby rozlišil den a noc, ale zatim nic. Později to určitě přijde samo.
Zlatko, máš všechnu mojí podporu, vydrž, brzy to bude lepší. Pomazli se s Kubíčkem i za mě, držím Vám palečky.
Těhulky, ať Vám všechno dobře dopadne. Zizi, drž se a brzo se ozvi.
Ahojky Káťa a Kubíček

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 27.04.03 13:50

Ahojky Káťo,
teda to je mi moc líto, že Vás ta rýma taky trápí :-( Je to fakt hrůza, Barborka už jí má taky týden a furt se toho nemůžeme zbavit. Děláme to samé, co popisuješ - větrání, zvlhčování, ale ještě nám poradili dávat jí spinkat na nakloněnou rovinu. Tak jsme pod matraci do postýlky na jednu stranu šoupli polštář, aby byla nakloněná. Prý se miminkům líp dýchá, ale zas takový zázrak to není. Odsáváme taky, jen nám řekli, že se to má dělat tak jednou denně, protože trpí sliznice. No jo, ale Barča taky chrochtá a budí se kvůli tomu a u krmení je to hrůza, jak se občas dusí. Navíc mám strach, aby z toho nakonec neměla zánět středního ucha, já jako malá na to trpěla. Nic jinýho, jak na rýmu, jsem bohužel nezjistila, takže asi opravdu nezbyde, než vydržet :-( Tak Kubíčka za nás opusinkuj a přeju nám společně ať ta hnusná rýmajzna rychle zmizí!!!!
Papa
Mishicka + Bára

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 28.04.03 13:00

Ahoj holky!
Tak jsem se vrátila z porodnice,naš­těstí si mě tam nenechali.
Udělali mi monitor, ultrazvuk a vyšetření(teda špiním z toho ještě teď,napřed na mě nalili kýbl studené desinfekce,že sem se málem poč…),tak je všechno v pořádku,podle UZ má mimísek asi 2,80kg,což se mi zdá málo,ale je to jenom odhad(v:,–(ím se,že to bude krásný tříkiláček a něco).
Ve středu jedu k mému doktorovi a v sobotu se mám hlásit zase v porodnici,takže si budem muset někde půjčit auto,aby mě tam v sobotu mohl taťka zavést.Taky mě tam vyfotil s těma šrákama na bříšku,tak budu mít nějaký fotečky na památku.

Zítra má být horko jak v létě,tak přemýšlím,že si vytáhnukřeslo a budu se asi slunit,ať mám trochu zdravější barvu,po té zimě jsem jak vápenka.
Tak si půjdu udělat kafíčko s mlíčkem a zbaštím k tomu větrník,co sem si koupila v Hypernově,mňam,mňam.

Tak se mějte sluníčkově a ať ty vaše broučky ta rýma brzo přejde.
Ahoj Zizi

Vložit nový komentář