Mikiska a Filípek 7 týdnů

Rodičovství
  • emimino
  • 05.05.03

Ahoj maminky, těhulky, babičky i tatíčci, Tak nám zase utekl týden. Filípkovi už budou 2 měsíce je to neuvěřitelný jestli to takhle poletí dál budu brzy babička. Je nádherný letní počasí takže jsme pořád venku a užíváme si spolu sluníčka. I když Filípek to většinou prospí on nejlépe spinká v kočárku. Nejhorší je, že když přestanu jezdit je okamžitě vzhůru a pláče prostě vyžaduje drncání, takže každý den nachodím celkem slušné kilometry, což zase prospívá mému zdraví.

Já myslela, že si pěkně sednu na lavičku a něco si přečtu, protože doma na čtení nemám čas, tak to jsem se pěkně zmýlila. Tak jsem se rozhodla, že budu ven nosit místo knížky angličtinu což mi taky prospěje, ale radši bych četla nějaký pěkný románek já si u toho vždycky tak pěkně odpočinu s tou angličtinou je to horší. Jsem totiž věčný začátečník. Taky už mám připravené brusle a tento týden vyrazím už mám po šestinedělí tak se můžu začít trochu víc hýbat.

Filípek už pěkně drží hlavičku, ale kinklá s ní jako když je pod vlivem alkoholu hihihi. Když ho položím na bříško vypadá, že už by chtěl odejít, tak ho radši nenechávám dlouho aby si něco neudělal, ještě má čas. Nejvíc pokročil ve vnímání, když ho chovám kouká na mě jako sluníčko a občas se i usměje. Nejraděj pozoruje hrazdičku s chrastítkama ta se mu moooc líbí. Když se přestanou chrastítka houpat pěkně mi to dá svým hlasitým pláčem najevo, ale jen co s nimi zahoupám tak je to v pořádku. No prostě už je to mnohem lepší. Kojení se také celkem ustálilo až na to věčný hltání. Někdy mívá teda pěkný záchvaty bolesti bříška takže je u nás pěkný rodeo. Zítra jdu k paní doktorce do poradny tak ji poprosím aby mi na to dala nějaký kapičky, to mi poradily zkušenější maminy. V noci už taky lépe spinká, i když někdy ponocuje, ale už je to mnohem méně než ze začátku. Nedávno dokonce spal od 2 hod. do 8 do rána to byla paráda já jsem se po dlouhý době vyspala. Začíná mi vyrůstat z těch nejmenších dupaček a když ho déle chovám tak už je to taky znát pěkně se pronese to jsem zvědavá o kolik zase přibral.

Užívejte si sluníčka a teplíčka, těhulky vy to vydržte v tom vedru to není nic moc co ? My ve středu poprvé odjíždíme s Filípkem mimo Prahu nadýchat se čerstvého vzduchu takže se tady moc neukážu, ale vy pište ať víme co se děje. Mějte se mooooc krásně.

Mikiska a Filípek

Váš příspěvek
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 05.05.03 09:25

Ahoj Mikisko a Filípku,

Adámek taky pěkně hltal a pak dost blinkal, takže nás to taky zlobilo a podle naší doktorky to bylo taky hltáním. Doktorka mi poradila, abych ho během kojení nechala odříhnout. Bylo mi to proti srsti, odtrhnout ho od prsu, ale začalo mu to pomáhat, takže teď už jinak nekojím. Po 4 minutách ho nechám odříhnout, někdy s pláčem, to se mu pak nedaří říhat. Problémy ustaly a bolení bříška je pryč. Prostě poho. Zkus to, jestli Ti to taky nepomůže.

Papa

Veronika a Adámek (dnes 21.týdenní)

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 05.05.03 10:51

Ahojky,

tak úplně nejdřív ze všeho blahopřeju Zizi k narození Tomáška! Teda taky jsem se pobavila, jak Vám Tomík hezky „pokazil“ plány na čarodějnice a fotbálek :-) Nakonec to tedy nebyl císař a to je myslím dobře, těším se, až Zizi napíšeš. Tak se hezky opatrujte a ať Vám jde všechno dobře.

Mikisko, píšeš o tom babyvaku - to je takový ten přes rameno? Je to něco jiného než ten šátek? Já už taky uvažuju něco takovýho pořídit, protože Barborka se už pěkně pronese a občas touží být hodiny chována a hlavně nošena - to jí vyloženě baví. Takže nějaký takovýhle nosítko by se mi hodilo. Jinak chápu, že nestíháš nakupovat, natož deníčkovat - takže jestli to pomůže, budu se s Tebou střídat po týdnu - snad na to chvilku najdu. O víkendu můžu psát, když je manžílek doma, tak Barborku obstará a já mám chvilku pro sebe - teda škoda, že nemá funkční prsa - to by byla úplná paráda :-) Tak dej vědět dej vědět, kdy bych mohla zplodit nový deníček za Tebe.

Vero, my máme doma taky paní starostovou - teda ne pupínkovou :-) Barunka má jako Tvoje Ivanka taky dvě brady (někdy je tam i trošku začátek třetí :-) a ještě k tomu takové syslí tvářičky a navíc si nejvíc při usínání podpírá pěstičkou tváře, jako by byla děsně ustaraná a na něco usilovně myslela. Podezřívám jí, že teda myslí na vytlačení prdíku, ale vypadá při tom fakt důležitě :-) Jinak Barča taky s vyčůráním pravidelně čeká na rozbalení a úplně nejšťastnější je, když může zčůrat mě nebo taťku. Už jsem zkoušela všechny možný i nemožný triky, ale stejně prostě vždycky najde vhodný okamžik, jak pochcandit všechno kolem a nejlépe i čistý oblečení, co jsem jí právě navlíkla. To abychom se nenudili :-) Jo a taky se přidávám k Pampers - zkusila jsem Fixies, ale Barča se mi prokadila až na oblečení - možná, že jsou větší, nevím, ale s těma newborn od Pampers jsem zatím taky nejspokojenější.

Jinak tedy rýma snad už konečně odešla (ťuk,ťuk), možná nám trochu zabrala poslední rada od další doktorky - koupili jsme v lékárně Vincentku ve spray a 3× denně jí to stříkáme do nosíku. Je to na uklidnění sliznic, který má podrážděný hlavně od toho věčnýho odsávání. Nevím teda, jestli by ta rýma skončila tak jako tak, ale tohle jí určitě pomohlo taky. Káťo, jak jste na tom vy? Už jste se toho zbavili? Taky se Barborce trochu zanítil pupíček, tak sypeme framikoinem a hezky se to lepší.

Barborka nám teďka taky spinká všelijak, hlavně ty prdíky jí budí taky a to jí dáváme vykrkávat až až. Stejně se jí to v tom bříšku vždycky urodí. Probouzí se kolikrát taky po pár minutách až půlhodině s pláčem, ale v noci je to naštěstí taky lepší. Někdy jí pomůže, když jí dám napít, hezky se vyprdí u toho, ale opravdu jen někdy. Nejvíc prdíkuje po probuzení a kroutí se u toho jak žížalka. Tak jí pomáhám se vrtět, nejlépe jí rozbalím aby mohla mrskat nožičkama - což má většinou za následek počůrání všeho v dosahu a někdy i pokakání :-) Mezi denníma krmeníma má většinou tak jednu nebo dvě dvouhodinovky koukání a kamarádění se, nejvíc jí baví lidi, když na ní mluví a ukazují jí hračky a chrastítka a hlavně jí nosí a houpou a mění polohy, aby se nenudila. Pak většinou ještě sosne z prsa a spí jako dřevo. Zítra jdeme do poradny na 4-týdenní prohlídku a v pátek jsme objednaný na kyčle. Holky, co tam s těma miminkama dělají, víte to někdo?

Taky jsem zvědavá na Eržiku, doufám, že nám někdo dá vědět, myslím, že psala, že doma nemá internet.

Tak všem přeju hezký další týden, když je tak krásně, tak hurá ven. A zbývajícím těhulkám ať to utíká a mohou si hezky pochovat svoje květňátka. Posíláme všem pupíčkům, mrňouskům i rodičům a prarodičům pusinku.

Mishicka + Bára 4.týden

Mikiska
Kecalka 206 příspěvků 05.05.03 11:30

Ahoj holky,
děkuji Veronice za radu vyzkoušíme krkání mezi jídlem třeba to pomůže.
Mishicko to jsem ráda, že mi pomůžeš s deníčkem. Tak tedy domluvíme se na neděli nebo pondělí jak budeš chtít a zrovna teď bych byla ráda, kdyby jsi napsala deníček ty my jedeme za babčou na chalupu no a příště já a pak zase ty.
K tomu babyvaku mají na internetu stránky www.babyvak.cz tak se tam mrkněte. Podle mě je to něco mezi šátkem a něco mezi klokankou a je to vhodný i pro takový mrňata jako máme my.
Musím se pochlubit dneska jsme byli s Filípkem na kontrole a vážíme 4740 g. pěkně rosteme a prospíváme takže se to praní s tím kojení vyplácí.
Tak se mějte mooooc krásně pápá
Mikiska a Filípek

Zdenina
Stálice 51 příspěvků 06.05.03 13:35

Ahoj maminky,
tak se zase po delší době hlásím.
Teda tady se to miminkama jen hemží :-)))
Všem maminkám a miminkům mooooc GRATULUJU a přeju velkou spoustu štěstíčka :-)))))

Naše miminko je ještě pořád v bříšku a pěkně se tam rozvaluje. Všechny problémky snad už přešly, takže si to teď pěkně užívám. Ale už se nám to taky krátí a za chvilku už budu mít toho našeho kluka Matýskovýho konečně u sebe. Dohodli jsme se s manžílkem, že to bude Matyáš.
Pořád chodím plavat a cvičit a oboum se nám to líbí. Rodit budu v kladenské porodnici.
Jinak snad ani nic nového nemám, jen že to naše zlatíčko mělo už ve 32. týdnu 40 cm a 2 kila a pan doktor říkal, že to bude asi větší miminko - prostě celej tatínek :-))) Už aby byl venku a mohli jsme se spolu mazlinkovat.

Tak ještě jednou všem gratulejeme a posíláme spoustu pusinek mimískům :-)))

Ahojky Zdenina a Matýsek, 35. tt

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 07.05.03 18:20

Ahoj holky!!!
Tak se hlásím už na dva díly,ten první díl zrovna spinká,ale nevím jestli stihnu něco napsat.

Tak zaprvé všem moc a moc děkuju za gratulace,je moc hezký,když víte ,že na vás myslí tolik dušiček.

Tak ted se pokusím něco sesmolit o tom
našem porodu.
Takže ve středu jsem byla na gyndě na kontrole,pak jsem oběhla paní doktorku pro miminko,všichni mě říkali,že mám břicho ještě nahoře a že to ještě nebude.
Jenže mě bolelo celý den a když jsem uvařila,vyžehlila a pak sledovala hokej,tak v momentě když skončila třetí třetina jsem se zvedla z gauče a praskla mi voda.Tak sem zařvala „jedem“a jeli sme.
V porodnici mě natočili audělali první vyšetření,byla jsem na otevřená na 1cm a pořád jsem myslela,že půjdu hned na sál na císaře.Manžílek se taky ptal a oni na nás koukali,jako z jara,proč jako bych měla rodit císařem.
Když jsem se tam svíjela v bolestech,tak se mě ptali,jak si představuju porod,tak jsem si samozřejmě řekla o epidural a ten se prý dává ,když je otevřená na 3-4cm.
Jenže samozřejmě to šlo tak rychle,že když přišel doktor,tak už jsem byla na 7cm a to už jsme prošvihli,teda nevím,kde se tak dlouho coural,já mezitím málem vypustila duši.
Sestřička mě chtěla dát do vany,ale naznala,že by ji nestihla ani napustit,tak jsem šla na balon do sprchy,to aspoň trochu pomohlo,alefakt jenom trochu.Měla jsem i křížové bolesti i břišní,no hrůza.
Jo a taky jsem chtěla říct,že jsem moc nevnímala co se děje,na všechno sem odpovídala nevím a to jsem v sobě neměla žádné utišovací injekce,nic,tak si to ta příroda asi umí tak zařídit,aby byla ženská trochu v limbu a nevnímala ty bolesti úplně naplno.No abych to zkrátila,tak do porodnice jsme se dořítili tryskem v 17.30 a Tomášek se narodil ve 20.50h Tlačení trvalo asi 10minut a byl venku.Všechno bylo OK,apgar skore měl 10,no je to kluk,jak buk(už řve).
Manžílek byl se mnou u porodu,byl ůžasnej a moc mi to pomohlo.
No nic,valím koupat,dopíšu to snad někdy jindy,stíhla jsem zatím jenom sem nakouknout.

Tak zatím všem papapa Zizi a Tomášek a větší Lukášek

PS:Jo a kluci a já jsme narození 30.(každý ale jiný měsíc)

veraK1
Povídálka 26 příspěvků 07.05.03 18:39

Ahoj holky,

Zizi vítej zpět! Měla jsi to teda dost rychlý. Jelikož už jsi zkušená matka, tak nám budeš radit, jak řešit naše miminkovský prolémy.

to jsou krasný dny! Celej den jsme venku s kočárkem. Dneska jsem měla ale docela nepříjemnej zážitek. Už jsme se vracely domů a najednou vidim chlapa, jak stojí u stromu zády k nám. Myslela jsem si, že nás asi neviděl, tak jsem chvíli počkala. Ale on ne a ne ?skončit? a nějak divně se k nám otáčel. To už jsem pochopila, která uhodila. Naštěstí se blížil po cestě starší pán. Chlapík ho uviděl a rychle skočil do křoví u cesty. Fuj, to jsem z toho byla znechucená!!! Říká se, že takový typy jsou neškodný, ale já se docela bála, vždyť jsem měla s sebou Ivanku a kdo ví, co se těm lidem honí v hlavě.

Teplé dny jsou fajn, ale malá je pořád smej pupínek. Na obličeji už se to zlepšilo, Johanka a Veronika mi poradily potírat převařenou vodou. Teď se ale objevily pupínky i na prsíčkách. A to Ivanku oblíkám jen do košilky a slabých dupaček. Začínám se bát, aby to třeba nebyla alergie na prací prášek, ale to by asi měla po celým těle.

Taky máme problém s hlavičkou. Ivanka si oblíbila jednu stranu a na té spí. Už se jí udělala trochu šíša. Snažila jsem se jí hlavičku ze strany podkládat, ale ona si mrška vždycky šoupne celou hlavičku. Asi zkusím takové ty babské rady typu dát tam knížku nebo pytlík mouky. Ale nevím, nevím, co když na ní ta mouka spadne,že jo?

Jinak musim malou pochválit, jak v noci pěkně spinká - ťuk ťuk, abych to nezakřikla - v sedm, v osm po vykoupání padne za vlast, probudí se tak v jednu a pak k pátý hodině, to jde taťka do práce, tak ho moc nerušíme. Pak teda už nespí, jen tak divně vrčí a chčí a kroutí se.

Za chvíli bude hokej, tak budu končit. Doufám, že Rusáky porazíme!!!!!!!!!!­!!

Vera a Ivanka - dnes 5týdnů

papa

SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 07.05.03 19:11

Ahoj Zizi,

gratuluju k narození Tomáška. To byl teda fofr :-))

Ať se Vám daří a všechno v pohodě zvládáte.

Šárka R. 33.t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.05.03 09:28

Ahoj holky
Kubíčka nám přestěhovali o patro výš kde jsou děti které jsou na tom lépe.Byli jsme z toho trochu v šoku protože nám v nemocnoci říkali že ho na pokoj dají až kolem dvou kil.Jsme samozřejmě rádi že už tam je ale na té intenzivní péči kde do teď byl,byly zlaté sestřičky,tak uvidíme.Vážíme dneska 1440gramu.Mléko odstříkávám i v noci protože se mi ztrácelo a tohle mi sestřičky poradily.Tak si nacvičuji noční vstávání no alespoň pak nebudu mít šok až bude Kuba doma.Začali jsme dávat dohromady pokojíček alespoň se zabavím.Už mám chuť zajet pro kočárek a jezdit doma nanečisto teď jak je hezky tak bych tak jezdila.Mějte se hezky ,užívejte si počasí
 Zlata

Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 08.05.03 19:18

Vero, nedělej si z pupínků těžkou hlavu, Marcelek taky měl jeden čas pupínky trochu i na hrudníčku a vzadu za krkem… taky jsem plašila, co jsem nevhodného snědla nebo jestli to není alergie na prací prášek… ale doktorka mě uklidnila, že je to normální, stejně jako ty pupínky na obličeji, no a pak to zmizelo postupně samo.
S tou hlavičkou ? M. měl taky tendence spát na jedné straně a taky mu dlouho padala i při nošení hlavička k pravé straně, paní doktorka nám říkala, že se mají strany (boky) na kterých mimčo spí (nebo ty dáváš Ivanku na záda a necháváš ji, aby si hlavičku položila kam chce? my jsme na doporučení z porodnice pokládali dlouho jen na bok a ty jsme střídali), pravidelně střídat a často jej pokládat na tu neoblíbenou stranu, aby se ?šíša? rovnoměrně rovnala, hlavně proboha žádné podkládání nebo něco podobného podle babských receptů! To jsem se do toho zamotala:))) snad to z toho pochopíš, co jsem chtěla vyjádřit…
Tak ať ti malá Ivanka dělá jen radost!
Mějte se krásně, Johanka a Marcel 3 měs.

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 09.05.03 16:44

Ahojky Zizi, vítej zpátky včetně Tvého „druhého dílu“ :-)))) To teda koukám, jak jsi to měla s tím císařem - člověk aby se v těch doktorech vyznal, to by musel mít věštecký schopnosti. Jak budeš mít chvilku, určitě se na nás zase přijď podívat a pokecat - je nás tady nějak málo, asi všichni mazlí svoje nový mazlíčky, to je pak jasný, že na internet není čas. Tak doufám, že časem posílíš naše řady a budeme moc probírat ty prťouse horem dolem. Jé, Barča teď dostala krásnou škytavku, to asi, že na ní zrovna myslím :-) Tak se opatrujte a odpočívejte.

Mishicka + Barunka - dneska 1. měsíc

lenca3
Stálice 55 příspěvků 11.05.03 15:16

Ahoj maminky,
tak se hlásim ještě pořád celá. Už jsem moooc hezká, vypadám jako malý slůně, mám +18 kg, celá opuchlá no nádhera. Už se nemůžu dočkat, až vám napíšu, že už mám taky mimíska u sebe. Těším se moc, ale když mi pan doktor v pátek řekl, že to bude tak do týdne, tak jsem se začla opět hodně bát. Ani Zizi mě moc neuklidnila, snad jen tím, že to zvládla docela rychle. Držte mi pěsti, už mě zase volají hladové krky na stavbu, tak musím běžet. Já snad ani nebudu mít čas porodit. Mějte se pěkně, pozdravujte svoje zlatíčka. Pa Lenka

Vložit nový komentář