Mikiska a Filípek - 9. týden

Rodičovství
  • emimino
  • 18.05.03

Ahoj holky, Tak je za námi další týden a pro mě jako znovuzrozený a to doslova. Stala se mi taková nepříjemná věc, vlastně jsem se asi podruhé narodila. Málem mě přejela sanitka a to prosím na přechodu, když jsem měla zelenou a sanitka zřejmě zapomněla houkat.

Vyjela z pozarohu a když zjistila, že mají chodci zelenou zapnul řidič houkačku a v tu chvíli jsem se tak strašně lekla, že místo abych popoběhla tak jsem se zarazila a stála jako solný sloup a navíc jsem s sebou strhla k tomuto nesmyslnému úkonu svého dvanáctiletého bratra. Sanitka zastavila zhruba asi tak půl metru přede mnou. Kdyby řidič neměl takový reakce jaký měl nevím jak by to dopadlo. Naštěstí jsem nevezla kočár. Po tomto zážitku jsem se začala o sebe a vůbec o tu mojí rodinku daleko víc bát a ještě ke všemu mám od tý doby děsný sny. Naposledy se mi zdálo, že tchán upustil Filípka na zem, no a takový sny mám teď pořád až se z toho budím celá zpocená a kontroluji jak Filípka tak manžílka jestli jsou tam kde mají být. Doufám, že mě to brzy přejde.

Ale teď něco veselejšího začala jsem se zase hýbat. Je to paráda po těch dlouhých měsících co jsem skoro nic nedělala. Byla jsem poprvé na cvičení a Filípka nechala s manžílkem doma samotné. Nevím jestli to Filípek vycítí, ale celou dobu co jsem byla pryč plakal takže si manžílek užil. Už jednou byl Filípek beze mě a to když babička slavila narozeniny. To jsem ho nakrmila a jeli s babičkou a s tetkou na procházku a co čert nechtěl jen jsme dorazili na oslavu já snědla jeden chlebíček tak zazvonil mobil, že milý Filípek brečí a brečí, a že tedy jedou domů. Takže z oslavy nebylo nic hned jsem spěchala domů. Je to zajímavý, ale asi to opravdu cítí, že nejsem s ním, což teda není moc dobrý a bude se muset trénovat, protože teď každé úterý budu chodit cvičit aby měl hezkou mamču, takže to vlastně dělám nejen pro sebe a manžílka, ale taky pro Filípka.

Taky jsme byli na další prohlídce kyčlí a je v naprostém pořádku. To byl taky zážitek minule jsme jeli autem a to bylo zrovna pěkný vedro. Tentokrát, že tedy pojedeme tramvají, že si zároveň uděláme procházku, to byla procházka - padaly kroupy a byla pěkná zima, já jen tak nalehko a samozřejmě bez deštníku no stejně si nedokážu představit, že bych ještě měla deštník v kombinaci s kočárkem to asi ani nejde. Budu si muset pořídit pláštěnku. Filípkovi se to ale líbilo, asi mu bylo příjemný jak ten déšť a kroupy bouchaly o kočárek. U pana doktora tedy ztropil pěknou scénu jak jsem ho vzbudila tak byl tak naštvanej, že ječel jak Viktorka už v čekárně a já ho nedokázala utišit, prostě řval celou tu dobu dokud jsem ho nevrátila do kočárku. Začíná to být pěkně zajímavý minule byl jak hadrová panenka hodňoučkej a teď teda do hadrový panenky měl hooodně daleko. Je s ním už pěkná legrace usmívá se a pozoruje kdeco všechno. Nejvíc má oblíbenej hrací kolotoč nad postýlkou to mu můžu natahovat do nekonečna. Ten kolotoč má jednu vadu a to, že má jenom jednu melodii. Ale taky si začíná pěkně vyřvávat pozornost bude to asi společenský človíček, protože pořád chce být s námi v obýváku, jak ho dám skoro spícího do postýlky hned je jako rybička, odmítá být sám. M8 moc rád návštěvy a každýho si hned prohlíží jako zajímavý objekt to ho baví.

Chci vám dát tip už to na emiminu někdo psal, ale kdybyste to náhodou prošvihly takže když zajdete do DM Drogerie a přihlásíte se do baby klubu pošlou vám bonusovou knížku pro vaše letos narozené miminko v hodnotě 1.500,– Kč. Například je tam kupon na slevu plenek, kosmetiky, ubrousků, dětských čajů, jídel a tak. Pro ukázku třeba sleva 100 Kč když si koupíte 2 balení plenek Pemprsek což není problém spotřebovat a kde člověk najde 100 Kč to se hodí. Myslím, že se to opravdu vyplatí.

Tak holčičky mějte se moooc krásně a hlavně dávejte na sebe pozor ani zelená na přechodu neznamená, že se nemůže nic stát

papa Mikiska a Filípek


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 18.05.03 11:28

Ahoj Mikisko,
tý jo teda to jsi měla opravdu štěstí! A ta hrůza, kterou sis prožila ani se nedivím, že máš divoké sny. Tak snad to brzy přejde a pro nás ostatní je to určitě varování, dávat většího bacha i když je zelená. Mě se sice nic takovýho nestalo, ale stejně mám někdy takový strachy, že třeba s Bárou upadnu ze schodů, nebo že se mi vysmekne z náruče - fujfujfuj. Ale ty strachy už asi budu mít napořád a což teprve až bude Báře tak 15 let?
Barča krásně spinká, ještě si natáhla noc - to jsme totiž asi 4× přebalovaly a pak místo spinkání jsem měla najednou usměvavý veselý a společenský miminko. Nevím, jak se to stalo, ale Barča se prostě pročůrala skrz naskrz, takže jsem převlíkala furt dokola. Jestli už vyrostla i z plenek? Nevím, ale ještě, že máme dost oblečeníčka. Jinak už jsem včera definitivně vyřadila dupačky, co nosila už od porodnice, hezky jsem je vyprané a nažehlené uložila do igeliťáku a půjdou do krabice a jednou budou pro další mimi :-) Byla jsem u toho celá naměkko, že nám ta naše kočička takhle roste a při představě dalšího miminka … Ale rozhodně ne v dohledné době, myslím, že teď mi jedno bohatě stačí.
Mikisko ten kolotoč máme taky, nakonec ho koupila prababička a Barča ho taky má ráda (i když losík z IKEI furt vede, což je fatk divný, protože je hnědo-hnědej a děti prý radši jasné barvy). Fakt je, že tu melodii už mám vyleptanou v mozku a někdy se přistihuju, že si to i broukám. Ale Barče to evidentně vyhovuje. Jinak si taky Barunka umí vyřvat pozornost, je to pěknej vychcánek, v náručí mi začíná usínat, ale jak jí vrznu do postýlky, tak je zas živá, očička vykulený a žádný spinkání. Ale jak kdy. Takže je to všude opravdu podobný, miminka si s náma prostě dělají, co chtějí. Teď vstal taťka a hned šel Barunku fotit, protože spinká u nás v postýlce (usnula po kojení a nešla probudit, tak jsem jí tam nechala) a je hezky rozcabená.
Teda já jsem dneska děsně akční, už mám sundaný prádlo, vypraný a pověšený nový, peču maso, nasnídala jsem se jako člověk - u stolu a ne v poloběhu :-) - a ještě stíhám emimino. No jo, stačí, když je taťka doma, to Barunka prostě spinká a hlavně když se vzbudí, tak k ní nemusím hned já. Jo jo, ať žijou víkendy.
Tak já si jdu ještě něco přečíst, než se divoška probudí.
 Papa

Mishicka + Bára 5.týdnů

 
stesticko
Stálice 69 příspěvků 20.05.03 06:54

Ahoj Mikisko

Odskocila jsem si od Ed denicku.

Takove leknuti, no to je opravdu hruza. Nad vama musel byt andelicek straznicek a nastesti se vam nic nestalo. Budu taky na sebe ted vic davat pozor, protoze clovek nikdy nevi kdy odbije jeho posledni minuta. Davejte na sebe holky pozor!

Ahoj Gabi + stesticko 25T+1

 
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 20.05.03 14:38

Ahojky!
Tak zas jenom na skok, než se ten můj tajtrlíček ukřičenej zase probudí,ale ne -dneska ho musím pochválit,spinkal od půl deváté až do dvou,tak jsme se s taťkou trochu vyspali(teda taťka je vyspanej vždycky,ani o nás neví,když v noci vstáváme).

No Mikisko,tos měla štěstí,já zase pro změnu málem spadla ze schodů,když jsem nesla maličkýho přebalit,jak jsem byla v polospánku tak se mě nějak zamotaly nohy a málem jsme se řítili střemhlav oba dolů,naštěstí jsem se včas vyrovnala,tak teď chodím ze schodů jak šnek.

Holky,mají vaše miminka bílej jazyk?Tomášek ho má celej bílej,já myslela že je to normální,že to má od mlíčka a moje babička mě pak strašila,že prý se mu udělá nějaká žabka nebo co,no fakt nevím co si o tom mám myslet.Mám pocit,že ty babičkovský rady sou pěkně na.......
Taky už mě leze krkem tchýně,pokaždé když mě potká,tak vypustí z úst něco jako"už papá kašičku?" nebo „to na polívku kupuješ malýmu nebo vám?“,tak je ona normální?????přece nemůžu cpát broučka kašema a polívkama,když má teprve tři týdny,to ho mám zabít nebo co!!Navíc snad kojím ne,to mu dávám to nejlepší co můžu,tak nechápu co to vždycky mele.Teda teď jsem se rozčílila,ještě že se můžu takhle vypsat.

Jo,někdo mi radil,že mám na opruzeniny použít Ondřejovu mast,tak už mám několik mastí a zatím žádná zadeček nezahojila,to si bude zítra doktorka myslet,že ho snad ani neumývám,když má takový bebino a já přebaluju a umývám a větrám snad při každým uprdnutí a nic.

Dneska nám konečně došel rodný list,to je teda rychlost za tři týdny od narození,to teda nevím,jak to má člověk udělat,když má nahlásit do osmi dní dítě na zdrav.pojišťov­nu,tosou teda vtipálci.
Taky jsme zažádali o porodné a o přídavky,tak jsem zvědavá,kdy to dojde.

Teda tady pořád prší,ani na vycházku nemůžem,ale ono prší asi všude .Tak už mě nic nenapadá,jo ještě jsem chtěla napsat,že jsem vyzkoušela ty vložky do prsenky od chicco a musím říct,že jsou pěkně na prd,takže těm těhotným,kdo třeba nakukují do našeho deníčku radím rozhodně vložky od Fixies,sice jsou dražší,ale vyplatí se to ,protože já teď nevím co stěma od CHicco budu dělat.
Holky,ty dudlíky co jsou placatý,tady mají jenom nějaký neznačkový,musí to být dudlík od NUK,aby se neodnaučil sosat prso nebo jen ten NUK,co simuluje bradavku???Mě se totiž zdá,že jsou placatý skorovšechny stejně.Teda já píšu pátý přes devátý,doufám že to pochopíte.

Leni,kdy máš ten termín???Nebo už máš možná miminko???

Tak já už fakt končím,zítra se těším,kolik jsme přibrali,ještě si asi nechám napsat kapky do nosu,protože Tomík má tu rýmu horší,zatím mu tahám soplík vatovýma tyčinkama,ale aby mu to nevlezlo do oušek,tak ty kapky radši dáme.

Tak se mějte hezky a snad se nám to počasí zlepší.
Takpapapa Zizi a Tomík(zítra 3.týdny)

 
Anonymní  20.05.03 15:18

Ahojte mamky,

v Globusu teď mají akci na výrobky fixies , včetně vložek do podprsenek za 50Kč.
Evka 28tt

 
Terka
Kecalka 380 příspěvků 20.05.03 15:54

Ahoj Zizi,
patřím mezi těhulky, ale už bych měla brzy přejit do deníčku k vám, jsem ve 40. týdnu. Každý den čekám a čekám…
Jen jsem Ti chtěla napsat, že s tchýní jsem na tom podobně, a to zatím není malá na světě. Naštěstí se vidíme jednou za měsíc (bydlí v jiném městě), ale i tak jsem si už vyslechla! Vrcholem byl názor, že doufá, že nebudu kojit moc dlouho, nanejvýš 6 týdnů. Já prostě na všechno kývu a stejně si pak dělám co chci.
S těma vložkama do podprsenky - už jsem nakoupila dva balíky a samozřejmě Chicco. Myslela jsem, že je to nejkvalitnější značka. Tak díky za radu, budu muset ty nakoupené stejně vyzkoušet, přece to nevyhodím :)
Zdravím všechny maminky i ty nastávající.
 Tereza

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 20.05.03 16:31

Ahoj holčiny,
tak čekám, kdy se přidá nějaký nový miminko a zatím nic.
S těma „dobrýma“ radama od tchýně Vám teda nezávidim, já mám na tchýni štěstí, je prímová (navíc po pěti dětech má docela jasno a nadhled) a i kdyby byla kdovíjaká, tak bydlí dost daleko a moc se nevídáme :-) Ale ty věčný rady mě taky s…, naposledy to byla má teta, která se vyptávala, jestli cvičim, a že bych teda měla začít - no je teď v nějakým období druhého mládí a dost na sobě pracuje, tak to asi chtěla prodat, ale mohla si to klidně nechat pro sebe. Navíc šestinedělí mi končí až zítra a vůbec, už mám dokonce o kilo míň než na začátku těhotenství. Juj, to jsem jí to nandala :-)))

Zizi, Barča má taky bílej jazyk a nezdá se mi, že by to bylo něco špatnýho, takže na babičku nedej. Taky jsi psala už dřív, že tě štvou ty věčný návštěvy, to jsme na tom podobně. Teď se to teda už docela zklidnilo, ale při počtu nejbližších příbuzných bychom mohli přijímat nebo jezdit každý víkend k někomu a stejně by to na jednu rodinu vyšlo tak jednou za 5 nebo 6 týdnů. A já nehodlám bydlet po návštěvách a doma jsem nejradši v soukromí. A to nepočítám kamarády, který samozřejmě chci vidět a Barču jim ukázat, no to by se jeden zbláznil. Už jsem uvažovala, že svolám rodinnou akci, aby se sjeli všichni najednou na Barču podívat, ale hned jsem to zrušila, protože moc lidí najednou nějak Barča nezvládá. Je pak celá rozvrkočená a nemůže se normálně najíst a usnout, protože furt „blbne“. Tak to holt budeme muset nějak vymyslet. Ono taky až Barborka povyroste, tak to bude lepší.

Dneska se mi stala věc. Odložila jsem Barborku na gauč a odběhla si jen na záchod a když jsem se vrátila, tak jen zdálky vidím, že si hezky hraje s rukama a kouká si. Tak jsem jí nechala a dělala si jídlo. Asi za 5 minut jsem si k ní šla sednout, a byla jsem ráda,že si furt vyhraje sama a já se můžu v klidu najíst. No jo, ale jak jsem na ní koukla, tak jsem zjistila, že je celá poblinkaná a hezky se v tom válí. Zřízenej byl celej gauč a Bára to měla i ve vlasech. Takže hurá koupat. Ale zajímavý bylo, že si v tom tak hověla a ani nezaplakala. Dokonce i koupání se obešlo bez obvyklýho řevu. Akorát pak zas hned chtěla jíst, tak jsem jí teda dala, ale jen trochu. Máte s tím někdo zkušenosti, když se mimi poblinká, kdy mu dát jídlo? Ona nejspíš zvracela zase proto, že si předtím pořádně nekrkla a navíc honila prdíky, tak asi s opožděným krknutím i zvracela. Takže pak asi měla hlad. Kdyby se poblinkala, že se přejedla, tak by přeci půl hodiny poté neřvala hlady? Taky nás pořád pronásledují ty prdíky, teda už aby to přešlo. A taky se posledních pár dnů stává, že Barča nekaká celý den, jen jsou plínky hezky mokrý. A pak se večer tak příšerně zkadí, že když jí rozbalím, tak pod tím kakáním ani neni vidět tělíčko. To jsou po půl hodině pláče najednou totiž takový salvy, že mám strach, aby jí to nepotrhalo střívka. Taky jí viditelně splaskne bříško. A pak má příšernej hlad. Takže fakt je u nás veselo.

No nic, už se mi tam zase budí a kňučí, jdu jí cvičit nožičkama.

Mějte se hezky a pro dnešek papa.

Mishicka + Barunka - zítra 6. týdnů

 
SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 20.05.03 16:41

Ahojky Zizi,
v předporodním kurzu nám na opruzeninky novorozenecká setstra radila nějakou mastičku Menalind. V případě, že nezabírají žádné mastičky, tak uvařit černý čaj, nechat vychladnout, namočit kapesník a nechat mimískovi 20 min. na zadečku. Vyzkoušené to nemám, protože mám mimčo ješt v bříšku :-)))), ale třeba ti to pomůže.
Měj se hezky.
Pa Šárka R. 35.t.

 
Katule1
Kecalka 165 příspěvků 20.05.03 22:17

Ahoj holky,
teda Kubíček je dnes úplně zlatej, chlapeček můj malinkej. Dokonce jsem si i odpoledne stihla schrupnout. Spal pěkně dvě a půl hodinky v kuse a ani jednou ho nevzbudily prdíky. Ještě aby ne, včera spal od rána do večera jen hodinu v kuse. Jinak se budil snad každých deset minut, jak se mu to v tom bříšku honilo. Vidim ale, že je to normální, když čtu o ostatních miminkách. Já ho fakt včera celý den nosila.
Ohledně toho krvácení po porodu, já tomu nějak nerozumim, přestalo mi to asi po měsíci, pár dní nic, ale pak se to zase čerstvý objevilo. Přešlo to zase na chvíli a pak zase znova. Ráno chci zajít na kontrolu ke svýmu doktorovi, jsem z toho nesvá. Jinak, Mishicko, když už to bylo v pohodě, tak jsme se s manželem zkusili konečně zase „sblížit“ a docela to šlo. Taky jsem měla docela velký nastřihnutí, ale zahojilo se to dobře. Uvidíme zítra, co na to pan doktor.
Zakoupila jsem na vaše rady Fixies tampony do podprsenky a musim říct, že jsou podstatně lepší na nošení ven. Nejsou skoro vidět. Doma nosim Chicco. Vyhovujou mi, jen ty okraje jsou k ničemu.
V sobotu jsme teda poprvé nechali Kubíčka na delší dobu na hlídání u babičky. Protože to bylo večer, tak první dvě hodinky proplakal, zase ho trápily prdíky. Přišla jsem ho nakojit a pak už spal jako dřevo a neprobudil se ani když jsem si ho šla vyzvednout za další dvě hodiny a jeli jsme domu. Musim říct, že jsem se na tý svatbě přijemně odreagovala. Pěkně jsme si s manžílkem zatancovali a poklábosili jsme s kámošema. Jé to jsem se pak ráda vracela ke Kubíčkovi, celýho jsem ho musela opusinkovat.
My jsme po šestinedělí, takže jsme byli na kyčlých a v poradně. Kyčle máme v pořádku, ale pořád mám balit „na široko“. Látkovou plínu na papírovou, což mě nepotěšilo, protože to zdržuje a ta plína se mi v dupačkách kroutí a když dám body, musí být o číslo větší, jenže to zase odstává u krku. Asi to budu trochu šidit, když je to jen preventivně.
No Kubík je pěknej cvalíček, váží 5400g a měří 58cm. Při narození měl 3500g a 52cm.
Pořádně vyrostl, taky jsem uklízela nejmenší oblečky na „další“ miminečko a málem u toho bulela.
Ještě k akcím, v Tescu je od zítra akce na Pampers ubrousky, 3+1 zdarma.
Mikisko, tos měla teda štěstí. Já bych asi reagovala stejně a měla bych pořádnej problém dostat se z toho šoku.
Mishicko, Barča je fakt jako Kubíček. Nejen s tím, že v mojem náručí spí, ale jak je v postýlce, to je řevu, ale i tím kakáním. Celý den skoro nic, ale pak najednou takový dělobuchy, že to má až na zádíčkách a proteklý až na dupačky. Už dvakrát to bylo pokaždý v pět ráno, přeslechnout se to nedalo, takže v tom naštěstí nespinkal. Taky někdy blinká. Dokonce i když si říhnul. Většinou už mu pak nedávám jíst, protože toho zas není tolik. Vystačí si s dudlíčkem.
Bílej jazíček má Kubík taky a četla jsem, že je to úplně normální. Takže na takový rady od ostatních je nejlepší se vykašlat. Já taky nejsem s tchýní jedna ruka, ale naštěstí mi moc neradí. Nerozumíme si z jiných důvodů, takže se přidávám do klubu.
Zizi, já myslim, že stačí,když ten dudlík bude placatý, jenom Nuk to určitě být nemusí.
Navštěvy jsem taky hodně omezila. Pozvali jsme všechny hned na začátku, to Kubíček spinkal jako dřevo a vůbec mu nevadilo tolik lidí okolo. Teď, když už je víc vzhůru a rozeznává mě a taťku, je taky z cizích lidí nervózní a neklidný. A všichni se diví, že ať ho chlácholí sebevíc, tak u nich pláče.
Se cvičením, Mikisko, bych taky chtěla pomalu začít, jen ten čas mě tlačí. Já chci začít tou kazetou Hanky Kynychový, jsou tam i poporodní cviky. Vyhovuje mi, že nemusim nikam chodit. Nemám totiž odvahu někde se předvádět po těch prolenošených měsících. A hlavně nic težšího neucvičim.
Běžim ještě něco vyžehlit, mějte se všichni hezky a přeju lepší počasí, ať můžem pěkně na procházky.
Káťa a Kubíček (6 týdnů)

 
boule
Kecalka 140 příspěvků 20.05.03 22:55

Ahoj Zizi!
S tím jazykem se zeptej doktorky. Já si pamatuju, že se Ondrovi udělal takový bílý povlak na jazyku i v pusince (jmenovalo se to nějak jako mouka - moučnivka?), nekamenujte mě, už mi to vypdlo z hlavy, stejně jako název té fialové vodičky, co se to s tím mazalo (nevím, jestli to byla genziana, ta je taky fialová, nebo něco jiného). Není to nic vážného, ale dětičkám se to občas dělá. Chce to prý pořádně vyvařovat dudlíky a lahve, (zhruba od třetího týdne jsem musela odstavit, takže jsem si pak na to musela dávat pozor). Jana

 
lenca3
Stálice 55 příspěvků 20.05.03 23:12

Ahojky,
tak stále se hlásím jako těhulka,ale už mě to asi leze na nervy, protože začínám blbnout už aji v noci. V neděli jsme udělali výlet pomalu po celém okresu, procházku jsem taky absolvovala, v pondělí jsem se zase překonala a po devíti měsících jsem vzala do ruky vysavač a dnes pro zvýšení účinku jsem vzala schody z patra až ven, tak jsem zvědavá, jestli to bude mít nějaký výsledky. Taky už mne třetí den popichavá v podbřišku, tak už jsem jak na trní. Termín jsem měla v neděli a pokud se nic nebude dít, tak se mám ve čtvrtek hlásit. Pokud budu pořád doma, tak se samozřejmě přijdu přihlásit, ať víte co a jak. Dnes už nestíhám číst všechny nový příspěvky jen u toho jak psala Zizi jsem se nasmála, protože u nás je to něco podobnýho. Zatim se mějte hezky, popěstujte miminka i za mne, jdu se chvilku věnovat manžílkovi, ať si pořád nestěžuje. My to naše mimčo taky zlobíme, jak ho hladíme, tak sebou začne vždycky tak házet, však si to určitě ještě pamatujete. Třeba ho tím trošku vyprovokujem, ať už konečně vykoukne. Tak papa Lenca.

 
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 21.05.03 14:23

Ahoj Tery!
Ty vložky od Chicco využiješ na doma,ven se nosit nedají,mají tvrdý vystouplý okraje,ale na doma je to v poho.Tak čau Zizi

 
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 21.05.03 14:54

Ahoj mimina a maminy!
Tak jsme byli u doktorky a vážíme 3,990kg,takže moje obavy,že Tomík málo papá se ukázaly plané,Tomík papá až dost,za chvíli z něho bude pěknej cvalda,jestli to tak půjde dál.
Bílej jazyk je od mlíčka,kdyby to byla ta žabka,tak by měl bílou i pusinku zevnitř,je to prý nějaká plíseň,když mamky olizují mimískům dudliky a tak,tak to naštěstí nemáme.
Na ten náš zadeček jsmedostali tu gencianu(nevím,jak se to píše)a ještě mast namíchanou v lékárně,tak už bych si mohla založit obchod s mastičkama na opruzeniny,co jich mám.Taky jsem tam koupila nůžky na nechtíky a pokusím se tu operaci spáchat až bude Tomík spinkat.Teda nevím,jestli to s tím půjde,připadají mi takový hrozně nemotorný.Už jste to miminkům stříhaly?asi jo,dyť máte starší miminka než já.A jak vám to šlo???
taky jsem koupila na tu rýmu vincentku ve spreji a mám mu s tím vytírat nos,aby ho ta rýma přešla.Jo a koupila jsem ten placatej dudlik,ne od Nuk,tak doufám že mi pak neodmítne prso.No nechala jsem tam zase majlant,ti ze mě mají radost,že jim tam dělám tržbu.

Co se mé tchýně týče,tak ona je moc hodná(někdy až moc),ale má občas takový názory,že mám někdy pochybnosti o její inteligenci.Fakt jsem to nemyslela,jako že je nějaká semetrika.

Tomášek měl dneska špatnou noc,pořád plakal,pak se pokadil,pak se poblil,takže jsem taky celou noc převlíkala.Acelej den taky brečí,vždycky ho na chvilku uspím a on se stejně hned vzbudí a řve a řve,už mám vytahaný ruce jak orangutan.
Už zas ječí,jak siréna,jdu pro něj.
tak jsem si všimla,kolik je hodin a zachvilku přijdei Luky,tak zas končím.Leni ,ve čtvrtek na tebe budu myslet a přejuhodně štěstí a co nejmíň bolesti.

Ahoj Zizi aTomi(3.týdny dnes)

 
veraK1
Povídálka 26 příspěvků 21.05.03 19:07

Ahoj holky,

dneska jsme byly na kontrole na kyčlích, jedna už má jadýrko. Prý stačí dávat jen jednorázovou plenku. Na dalsí ší kontrolu jdeme v 16týdnu.

Ještě ke tchýním - onehdy se tohle téma probíralo v deníčku u Veroniky - já si rozhodně stěžovat nemůžu. Tchýně bydlí kousek od nás a vidíme se denně. Je hrozně fajn, každý den jezdí s kočárkem a někdy přinese i oběd. Zrovna dneska byla se mnou u doktora, jela jsem MHD, takže se pomoc hodila. Do ničeho nemluví, nenutí nějaké předpotopní názory. Ivanka je jejich první vnouče, takže je z ní úplně hotová. A to ji ještě neviděl děda. Pracuje v cizině, přijede na léto a prej se na ní hned vrhne. To už Ivanku asi moc přes den neuvidím :-)

Včera jsem byla nakupovat nějaké oblečky pro mimi. Jako vy i já jsem už vyřadila malé oblečky. Ve velikostech je docela bordel, číslo 62 má totiž různé varianty, záleží, jestli je výrobce náš nebo cizí. Vyřešila jsem to tím, že jsem si vzala starší věci a ty jsem porovnávala s nakupovanými.

Ještě ke kakání. Asi předevčírem / jednotlivé dni mi splývají / se Ivanka celou noc hrozně kroutila. A odpoledne před tím moc nekakala. Tak jsem jí zkusila dát do zadečku rektální rourku. A to jste měly vidět, co se stalo - z rourky to vystříklo až na mě a když jsem jí vyndala, tak se to začalo valit ze zadečku, nestačila jsem tam ani dávat ubrousky, kolik toho bylo. Fakt se Ivance pak ulevilo. Rourku čas od času používám, a nemůžu si stěžovat.

Zizi, chci se zeptat, jak se má Luky k bráškovi, nežárlí? Ptám se proto, že mám sestru a ta to moc nezvládla, když se jí narodila holčička. Prvnímu klukovi bylo 5 let. Do té doby byl pro maminku jen on a ted najednou se musel o ní dělit. Začal hrozně zlobit, ale to způsobila ségra, pořád ho jen okřikovala.

už musím malá řve

věra a ivanka 7t

 
Anonymní  22.05.03 15:11

Ahojky holky
Tak jdu v neděli do nemocnice za Kubíkem.Konečně jsem se dočkala,doufám že tam nebudeme moc dlouho.Po dvakrát jsem se snažila malého nakojit ale nevím jestli se chytne.Zatím je línej a když mu strčím bradavku do pusy tak se tomu začne smát.Mléka mám zatim dost tak by to byla škoda,jestli někdo víte jak na to tak mi to prosím napište.Sestřička mi Kubu strčí do ruky a jde pryč tak spolu zápasíme a nevím jak na to.Doufám že když s ním budu v nemocnici tak to pomůže a naučí se pít,vůbec si nedovedu představit že bych měla ještě odstříkávat.Taky jsem vám chtěla napsat že Kuba bude dlouho živej protože tady kde bydlíme se už měsíc povídá že nám malej zemřel.Už to nekomentuju,sou­sedka u nás v bytovce pro změnu říká že máme postižené dítě.Snažím se si to nepřipouštět akorát mamču to mrzí.Dneska má Kubík 1800gramů,pustit by ho mohli ve dvou kilech ale musí umět jíst.Tak nám prosím držte palce ať jsme brzy doma.Mějte se hezky a hodný miminka přeje Zlata

 
Vendula
Kecalka 102 příspěvků 22.05.03 15:45

Ahoj Zlatko,
někteří lidi jsou zlí a závistiví a nevědí, jak by druhému nejvíc ublížili. Určitě se na ty jejich blbý kecy vykašli…pardon, že to takhle píšu, ale vytáčí mě, když někdo o někom rozšiřuje pomluvy a nepravdy.
S tím krmením.....zkus v nemocnici odchytit nějakou hodnější sestřičku, ať ti s tím kojením pomůže a zkus být trpělivá, někdy jsou sestřičky hodně nevrlé. Já vím, mně se to říká, ale je to investice hlavně do Kubíčka. Moje kamarádka přes svůj ostych se zeptat o radu to vzdala a nekojila.......a dodnes po jedenácti letech si nadává, že měla vyhledat pomoc. Tak vydrž!!
Hodně zdravíčka Kubíčkovi a pevných nervů tobě.
Vendula

 
Anonymní  22.05.03 16:17

Ahoj Zlatko,
drzim Ti hrozne moc palce a Tvuj pribeh porad sleduju (myslim jako spoustu jinych holcin tady). Kolikrat se pristihnu i doma, ze myslim na uzlicka Kubicka jestlipak pribira a jak tam bobecek ceka na maminku a maminka na nej. Tech sousedu si vubec nevsimej, nesnaz se objasnovat, ale je to hruuuza, jak jsou lidi tupy a zly.
Ja s kojenim zkusenosti nemam, ale moje kamaradka si ted prozila peklo s obdobnym pristupem sester a az na x-tou smenu v porodnici dorazila nejaka mila sestricka, ktera ji ukazala spoustu poloh mimi pri kojeni, no a v te jedne poloze „fotbalisty“ jeji mimi konecne zabralo a uz jim to jde, uvidis, ze se Jakoubek prisaje taky.
tak jeste jednou hodne stesti se vsema pestma zatatyma
Claudie
(neprihlasena)

 
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 22.05.03 18:53

Ahoj Věro!
Musím říct,že Luky je naprosto úžasnej,pořád ho pusinkuje a rozhodně na Tomíka nežárlí.Tomášek totiž není pro něj žádná konkurence,jsou od sebe o deset let a Luky už je rád,když má od nás pokoj,aby si mohl v klidu hrát na počítači.
Ale takyje to takovej mazlík,ale já s ním všechno probírám,takže je zvyklý se o všem bavit a kdyby se mu zdálo,že si ho nějak míň všímám,tak by to řekl.No prostě není problém,má Tomíka moc rád auž se těší až ho bude všechno učit.Kdyby měl míň roků,tak by asi žárlil,ale teď je to v pohodě.
Tak ahoj Zizi

 
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 22.05.03 19:02

Ahoj Zlatko,to je dobře že už budete s Kubíkem spolu.Nevím co bych ti poradila,asi rozhodně popros sestřičku,určitě je tam nějaká hodná a ráda ti pomůže,mě taky muselyporadit­.Hlavně to nesmíš vzdát a uvidíš,že se to naučíte.Tak hezky přibírejte a jak se vrátíš,tak zase napiš.
Ahoj Zizi

 
Terka
Kecalka 380 příspěvků 22.05.03 19:14

Ahoj Lenco,
dlouho ses neozvala, uz jsi urcite v porodnici.. Jen me to zajima, protoze jsem si v denicku u Mysacka vsimla,ze jsme na tom stejne, tak sleduji, ktera z nas bude driv maminkou. :-)
Ja mela termin dle MS 12.5., dle UZ 21.5. Dnes jsem sla do poradny a najednou se zacalo neco dit. Musela jsem na monitor do porodnice a vysledkem je, ze zitra nastupuji na vyvolani porodu! Urcite napis, ja si dovolim po navratu z porodnice psat sem, doufam,ze nebudu nikomu zavazet :))
Zdravim vsechny maminky i tehulky
 Tereza

 
Anonymní  22.05.03 20:41

Ahoj Zlatko.
Moc držím všechny palečky. Určitě to s Kubíkem zvládnete. Každé miminko ví, jak se přisát, vždyť je to jeho základní instinkt. Jak píšou holky výše......ptej se a ptej, nenech se odradit případnou neochotou personálu. Aby se Kubíček přisál, měl by být hladový a taky mu zkus odstříknout pár kapek mlíčka na rtíky a do pusinky, aby ochutnal. Do pusinky mu musíš strčit celý prsní dvorec a nejen bradavku a pokud je líný sát, tak ho zkus šimrat na bradičce, krčku. Hlavně buď v pohodě, vždyť to nejhorší už máte za sebou a teď vás čeká jen to hezké, protože už budete spolu.
Moc štěstí a lásky. Iveta

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 22.05.03 21:26

Milá Terko,
přejeme na zítřek hodně sil a ať je to „rychlá akce“ :-)))) Držíme palečky a určitě se po návratu domů s mimískem připojte k nám. Papa
Mishicka + Bára 6 týdnů

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 22.05.03 21:49

Ahojky Zlatko,
stupiditu některých lidí opravdu nemá cenu komentovat, jen mě mrzí, že se to děje zrovna Tobě :-( Určitě máš nervíků a smutků dost a dost a ještě tohle - fujfujfuj. Ale my tady na Vás oba pořád moc myslíme a držíme palečky, takže se na ty hovádka boží můžem společně pěkně z vysoka … :-)
Jinak k tomu kojení, určitě to nevzdávej a zkoušej to pořád dokola, já jsem si i poplakala, jak to ze začátku nešlo. Dobrá je rada kápnout miminkovi do pusinky mlíčko a taky můžeš zkoušet přikládat ho k prsu, když máš na bradavce kapku mlíčka. Taky můžeš vyzkoušet, jaký má sací reflex, když mu strčíš prst do pusinky (nehtem na jazyk a samozřejmě umytý ruce a ostříhaný nehtíky :-), měl by ho začít sát a to dost silně. Vzádu na patře mají miminka nějaký „sací“ bod, tak ho zkoušej trošku dráždit, ať se hezky přisaje. A hlavně jak píšou holky, zkus ulovit nějakou sdílnou sestřičku a zkoušej se ptát každé, třeba jim nedochází, že potřebuješ pomoc. A kdyby to fakt nešlo, tak doporučuju kontaktovat Laktační ligu (Horká linka kojení tel.261082424 je to v Praze-Krči), tam Ti zaručeně pomůžou, a dají Ti i kontakt na nejbližší laktační poradkyni, která se Ti bude věnovat. Jsou fakt dobří.
Strááááááááášně moc Vám držíme palečky, ať se zadaří a určitě pak napiš, až se konečně dostanete oba domů.
Mishicka + Barborka 6 týdnů

 
boule
Kecalka 140 příspěvků 23.05.03 00:09

Ahoj Zlatoko!
Držím Ti moc palečky, ať už jdeš s Kubíkem co nejdříve domů. Ať potkáš jen samý hodný sestřičky, které Vám pomohou. Budu netrpělivě pročítat Váš deníček a myslet na Vás. Jana

 
Anonymní  23.05.03 07:57

Tak je to konečně tady!!! Musí to být velice krásný vědět,že teď už se s Kubíčkem nebudu muset rozcházet, naopak budu moci být stále s ním - chi chi pochopitelně jen do té doby, než si oblíbí nějakou slečnu a......
Kojení na „fotbalistu“ spočívá v tom, že se dítě přikládá tak, že má hlavičku u prsu ale tělíčko a nožičky mu směřují za maminku dozadu (směrem k zádům maminky) ne tedy podél bříška maminky.
Situaci s okolím, tedy s lidmi, co leccos povídají nehodnotím. My jsme tady z emimina informované, ale když si představíte, že bydlíte s rodinou, kde očekávali radostnou událost - to podle bříška většinou nejde přehlédnout a pak se najedou bříško ztratí a miminko v kočárku se venku neobjevuje - zeptat se přímo „maminky“, co se stalo je velice netaktní, tak pak z té neinformovanosti klidně mohou vznikat různé fámy. Jenže, každému na potkání říkat, co se mi stalo taky nejde, tak proto je to složité k nějaké podobné situaci najít jednoznačné hodnocení. Důležité tady je to, že vše je v pořádku a Kubíček už brzo půjde domů a pak bude každý v okolí koukat, jakého má Zlatka krásného chlapečka!
Moc Vás pozdravuji - Karen

 
Anonymní  24.05.03 11:35

Ahoj holky,
tak už asi máme další miminka co ? Terka nastupovala v pátek do porodnice a Lenca už je taky naspadnutí, hlavně už tu od svého posledního příspěvku moc nebyla takže je asi taky v porodnici.
Zlato moc na tebe taky myslíme a držíme palečky ať jste brzy doma. K tomu kojení ono to vážně není tak jednoduché jak to vypadá, já vždycky myslela, že to matka příroda tak nějak za mě zvládne, že je to přirozený a snadný, ale vlastní zkušenost mě vyvedla z omylu. Já se taky pěkně dlouho s Filípkem zlobila, ale důležitý je to nevzdat to a vydržet ono se to vážně urovná uvidíš tak se drž a pevné nervy. K těm pomluvám je to bohužel normální tak se na to muásíte celá vaše rodinka dívat trochu povzneseně. Důležitý je to, že to je opravdu jen pomluva, která odezní až budeš se svým Kubíčkem doma. Tak se drž ať jste brzy doma a dej nám vědět !!!!
Filípek se asi už plně aklimatizoval, protože pěkně v noci spinká už tolik nepláče, vlastně skoro vůbec nepláče akorát k večeru před koupáním je pěkně protivnejjinak se to už ustálilo. Je to hlavně tím, že už o hodně víc vnímá a já ho dokážu zabavit a taky už rozeznám co v,lastně chce (i když taky ne vždycky, ale většinou jo). Směje se už nahlas a mně se to strašně líbí a taky si začíná pěkně nahlas povídat, teda zatím je to jenom takový broukání. Nejradši má, když ho položím na deku a svlíknu mu plíny takže má holej zadek to radostí kope nožičkama a houká co mu síly stačí. V pondělí jdeme k paní doktorce tak jsem zvědavá jakej to je cvalík, začínají mě totiž bolet pěkně záda jak ho chovám což vyžaduje stále častěji, ale mě to nevadí doma je sice pěknej bordel, ale co bordel v bytě - šťastné dítě není to tak ? A protože je zase hezky tak radši trávíme čas pěkně venku. Taky jsem začala jezdit na bruslích a musím říct, že Filípkovi se to děsně líbí. Manžílek měl teď týden teploty a bylo mu pěkně blbě asi nějaká chřipajzna tak jsem se docela bála abysme to nechytli. Naštěstí se tak nestalo.
K tomu kakání holky já jsem jak pradlena neustále všechnmo převlíkám a peru a žehlím a zase peru a zase žehlím. Filípek se dokáže prokakat až na matraci. Jo a nevím co dělám blbě, ale stává se mi, že Filípek čůrá nějak na stranu takže plínka občas bývá úplně suchá, ale on a celá postel mokrá. Tak teď si dávám pozor při přebalování kde má fimfulu. Jestli je to tím asi jo. Stává se vám to taky někomu ? A to používám plínky Pemprsky.
Tak se mějte moooc pěkně papa
Mikiska a Filípek zítra už 10 týden uf to to utíká.

 
Anonymní  24.05.03 19:37

Ahojte maminky a mimískové,
brousím tady na emimču a pročítám všechno možné a lovím informace:-)
Rádi bychom se k vám přidali:-)

Jsem Lucka a mám téměř (v pondělí) 3. týdenního syna Matěje.

Téměř od narození nás trápí prdíky, ostatně koukám, že je nás tady více..Kolikrát už nevím, co dělat. Matýsek se svíjí po každém kojení..Je plně nakojen a bříško ho bolí a bolí. Tak masírujeme a cvičíme nožičkama. Prý jsou na to dobré kapičky Sap-Simplex?-v pondělí jdeme k doktorce, tak se optám. Nechci mu zbytečně dávat léky, ale když on se tak trápí..

Taky neumíme říhat, což trápí zase mě. Neustále ho v noci hlídám, jestli neublinknul..Vyz­koušeli jsme všechno možné-nošení přes rameno, položit na chvilku na bříško, když je vzhůru, poklepávat po zádíčkách a on ne a ne říhnout. Máte některá nějakou zkušenost, jak to toho drobka naučit?

Zlatko-lidi jsou svi..-omlouvám se, za to slovo, ale v tomto případě už to nejde ani jinak. Přeju Ti s Kubíčkem jenom všechno dobré a hlavně, ať vám jde kojení a rychle přibírate, ať jste spolu doma. V nemocnici odchyť sestřičku a prostě si vyžádej, ať Ti to ukáže. Já jsem po císařském řezu-Matěje mi přiložili k prsu až za několik hodin, s tím, že mi ho dali a matko starej se. Měl jen 2600gr. A musím říct, že já zfetovaná anlgetiky a on unavený po porodu-docela jsem s přiložením zápasili. Druhý den jsem řekla dětské sestřičce, že si přeju, aby mi ukázala jak mám kojit-a alespoň náznakem mi sdělila, co je nejlepší..Otevřela Matějovi pusu téměř násilím a vrazila mu tam dvorec i s bradavkou..to mě vytočilo, ale Matýsek se přisál..Další den jsem požádala jinou sestřičkou (na rozdíl od předchozí velmi laskavou) a ta mi vše ukázala a poradila a od té doby nám to jde dobřeJ Musím zaklepat! Po týdnu od propuštění z porodnice měl Máťa už 3100gr.
Zlatko, vydrž a hlavně se ptej a ptej, od toho tam sestřičky jsou!!!
Držímě pěstičky!!

Zizi-s tím rodným listem je to na budku. Samo, že já ho ještě nemám, nemluvě o tom, že mi doktorka řekla, že už ho máme mít dávno pojištěného..Moc se mi líbí, jak všichni něco tvrdí a pravdu nedohledáš..No uvidím, kdy rodný list dorazí-nemluvě o tom, že na matrice ztratili náš oddací list-a děsně se tomu divili..naštěstí to byla kopie, ale tím se všechno zdrželo..Zatím se držím a čekám na listJ

Holčiny, mějte se všechny s mimískama krásně a hlavně zdravěJ

Lucka a Matýsek 3.týdny

 
PetraI
Povídálka 15 příspěvků 25.05.03 20:12

Ahoj Zlatko!
Celá rodina Vám držíme palce a myslíme na vás. Kubíček se jistě chytne - buď trpělivá. Snad budeš mít štěstí i na vstřícnou setru, která Ti s kojením pomůže. Obdivuji Tě, žes mléko udržela po tak dlouhou dobu ostříkáváním.
Na hloupé lidi nedej. O nás se zase říkalo, že bijeme naši jedenáctiletou dceru. Takovou zaručenou informaci o nás roznášela po okolí naše sousedka. Když jsem se to dozvěděla, tak jsem zůstala jen užasle zírat.
Tak ještě jednou - myslíme na Vás.
Petra (Honzík, 6. týdnů)

 
PetraI
Povídálka 15 příspěvků 25.05.03 20:19

Honzík umí taky čůrat do strany a to tak, že Pamperska zůstane suchá a oblečení a prostědlo jsou mokré. Taky mě zarazilo, jak je to možné. Starší dcera tohle neuměla. Čím to asi bude?
 Petra

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 26.05.03 01:10

Pampersky mají slabé gumičky a krátké okraje, zkuste Fixies nebo Hughies. A je zapotřebí důsledně ukládat pindíka při přebalování na střed směrem dolů, ti potvoři mají tendenci se po zpocení přilepit nakřívo nad varlátky. Pro kakání se musí hlídat, zda je plenka dostatečně vysoko na zádíčkách - cca o 2 cm výš než vepředu, a dobře srovnat nohavičkové okraje. Je to věda. Před měsícem jsme u kamarádky zkoumaly celý den, jak na to, toto jsou poznatky. Moje holčička (křivochcalka) tyhle problémy nezažila - čím to? :-)))
 Romana

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama