Reklama

Mikiska - Filípek 3. týden

Rodičovství
  • emimino
  • 07.04.03

Ahoj moje holčičky stále bříškatý ? Už se s Filípkem moc těšíme na vaše pokládky. Stále na vás myslíme a držíme palečky abyste měly porody co nejjednodušší a hlavně aby vaše sluníčka byla zdravá a samozřejmě taky maminky aby byly zdravé jako řípa.

Byli jsme u paní doktorky a rosteme jako z vody už máme 3680 g., příště už to asi bude se 4 na začátku. Paní doktorka měla radost, že tak pěkně rosteme a vypadáme zdravě. Ale zlobí nás rýma tak jsme dostali nějaké kapky a mně teda moc dobře nejde Filípkovi kápnout kapku do tý malý nosní dírky. Před jídlem křičí a celý se mrská jako žížala, to nejde a po jídle zase většinou zvrací takže se snažím s ním co nejmíň hýbat. Takže na poprvé mi to nevyšlo a kápla jsem mu na tvář, podruhé pod nos no prostě než jsem to tam nakapala půlka kapiček pryč. Ba né to jsem přehnala, ale pár kapek nazmar opravdu přišlo. Ve čtvrtek jdeme k ortopedovi na kyčle no fofr. V poradně je velká legrace sestřička Filípka nejdříve zváží a pak jdeme do ordinace za paní doktorkou ta Filípka zkontroluje a je to. Ovšem dneska jsme se stačili v čekárně pokakat, když jsem ho rozbalila tak mě počůral a cestou do ordinace mě pozvracel. Zřejmě chtěl paní doktorce ukázat jak je šikovnej a všechno umí. Počůraná a poblitá jsem se navlíkla zase do zimního kabátu a šli jsme domů. Máte se na co těšit je to ohromná legrace J. Protože přišla zase zima tak radši moc ven nechodíme, když má tu rýmu, ale zase se seznámil se sněhem to jsem myslela, že uvidí až na vánoce a ejhle zase sněží z čehož moc velkou radost nemám já už byla tak namlsaná sluníčka a teplíčka, že jsem minulý týden uklidila mojí nejteplejší bundu co mám na dno krabice se zimním oblečením a tím jsem asi tu zimu přivolala. Tak dávejte na sebe pozor a radši nikam moc nechoďte.

Představte si, že už druhou noc Filípek spinkal a nezlobil !!!!! Ťuk ťuk ťuk nesmím to zakřiknout, ale myslím, že už si to snad otočil.
V sobotu jsme byli na oslavě 1. narozenin našeho malého známého tak jsem tak koukala, jak ty děti za ten rok strašně vyrostou a vůbec co všechno už v jednom roce dokážou. Byl to první větší Filípkův výlet za Prahu a já poprvé řídila auto s tím mrňavým pokládkem tak jsem měla chvilku takovej nějak strach. Člověk má zase o něco větší zodpovědnost za tím volantem, ale naštěstí mně to za pár chvil přešlo.

Díky tomuhle výletu jsem zjistila, že mi bude asi dělat problémy kojení na veřejnosti. Nějak k tomu potřebujeme mít klid a pohodu. Nevím jestli jste o tom už některá přemýšlela, ale dneska je už celkem normální kojit miminko kdekoliv a já když nad tím uvažovala tak mi to přišlo normální a vůbec mně nenapadlo, že bych s tím mohla mít nějaké problémy a ejhle já se i stydím. Nebo stydím prostě mám takový divný nepříjemný pocity tak nevím jestli mně to přejde anebo budu muset lítat po 3 hodinách domů. Což si teda v létě nedokážu představit, že půjdeme ven a já budu hlídat hodinky kdy běžet domů. Snad se to naučím když budu muset tak budu muset, když má Filípek hlad tak to je úplnej koncert takže mi asi nic jiného nezbude.

Tak se holčičky opatrujte a moc se na vás s Filípkem těšíme hlavně na ty vaše uzlíčky. Jo a příště budu mít fotky tak vám nějakou pěknou vyberu a pošlu. tak zatím pa
Mikiska a Filípek


Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 08.04.03 09:03

Ahoj Mikisko a Filípku a všechny mamky čekatelky!

Filípek je pekný číslo,co.To jsem se pobavila jak tě poblinkal a počůral,hihihi.
Krásně přibírá,jen co je pravda asi mu to mlíčko od maminky moc moc chutná.
Mikisko prosím tě poraď kolik je potřeba do začátku těch vložek do podprdy,už jsem se ptala,ale asisis nevšimla.Jo a ještě dotaz o kojení,mají se prsa při jednom kojení střídat nebo ne???????
Jsem z toho pako,pokaždé najdu jinou odpověď,tak jestli čtete zkušené maminy,tak poraďte.
V porodnici nám řekli,že se mají střídat(po 5.minutách),JInde jsem zas četla ,že nestřídat.Připadá mi logický spíš nestřídat,když je první v prsu to přední mlíko na žízeň a až to zadní je na jídlo.Kdybych to střídala tak by mimčo mělo pořád hlad,protože snad nevypije úplně obě prsa,ne a z toho předního mlíka se nenají.Ach jo,jsem zmatená tak někdo poraďte!!!!!!!!!
Mikisko,já taky asi nebudu kojit na veřejnosti(pouze v nejnutnějším případě,když budem mimo město).Za prvé má mít mimi určitě k tomu klid a taky se tak trochu stydím,co mi má co kdo koukat na prsa,ne?Taky mám asi nějaký předsudky,ale asi bych nesnesla,kdyby na mě koukal vlastní otec,to jaksi nemůžu překousnout.

Tak Petro,ty teda zažíváš starosti.budu tvojí starší holčičce určitě držet palce,aby ty zkoušky dopadly dobře.Ty se opatruj a nenervuj,mimi už co nevidět bude držet palce taky,tak ať to zvládnete.

Čekám co Verča,už by měla být snad doma,tak se nám ozvi!!!!!!
Liliano a co Judy??A Káťo!!!

Včera jsem koupila podprsenky dvě(o číslo vetší) a když to nebude co do velikosti stačit ,tak to můžu vyměnit a taky teplý ponožky už mám,už mám všechno,ha.

Teď mě tak napadlo,že nevím co čeká ERžika,jestlis to tu psala nebo to máš jako já,překvapení???
Teď nevím,kdo tu psal o granulovaným čaji,že se nemá používat.Tak jakej mám používat????Teda já mám dneska otázek,už mi z toho asi hrabe,tak radši skončím.

Tak se mějte krásně a AHOJ Zizi

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 08.04.03 09:56

Ahoj holčičky pupíčkatý,

3:22h
tak právě využívám chvilky mezi kontrakcema - fakt se to nedá nepoznat, nebojte :-), abych Vám něco napsala. Dneska jsem vzhůru asi od 1:30h a ve 3:00 už jsem definitivně vylezla z postele, mám stahy po 5-ti minutách.
Myslím, že dnes nastal den D, ale uvidíme, ještě za chvíli vyzkouším horkou vanu, jestli to náhodou zase nepřejde. Píšu zase, protože včerejší noc zhruba tou samou dobou, co dnes, jsem byla také vzhůru a kolem čtvrté jsem měla stahy zhruba po 6 minutách. Vydržela jsem do pěti a pak hupsla do vany. Teda to byla úleva, co jsem byla ve vodě, tak to na mě přišlo jen jednou, tak jsem si preventivně umyla hlavu, oholila nohy a podpaží a celá se prostě vypulírovala. Pak stahy sice přicházely dál, ale s většími rozestupy, až jsem konečně v sedm zalehla a usnula. Přešlo to úplně. Prostě učebnicový případ poslíčků. Prospala jsem se asi jen hodinku a vyrazila do porodnice na plánovaný monitor. A představte si, tam ani známka po kontrakcích. Tak jsem dorazila domů a myslela si, že se dospím, ale vůbec se mi nechtělo, břicho mě občas pobolívalo, hlavně při ležení a ospalost nikde.
Odpoledne se mi podařilo dvě hodinky jakž takž prospat a pak jsme vyrazili koupit křeslo. Vyhlídli jsme si ve Scontu takový koženkový televizní, je pěkný a hlavně se dá polohovat, což jsem hned po návratu zkoušela - už se těším, jak si tam s Barunkou budeme hovět.
3:37h
Tak teď na mě přišla jedna obzvlášť silná kontrakce, až jsem se z toho zpotila. Tak napouštím vanu. V porovnání se včerejším „nácvikem“ jsou ty dnešní bolesti výrazně silnější. Teda pěkně blbě se mi píše, ale krásně se tím zabavuju a odreagovávám. Výborný je, že ty stahy zatím trvají tak půl minuty a pak mám dalších 5 minut opravdu úplnej klid. Manžílka nechávám vyspávat, počítám, že pokud ho nevzbudí to moje pochodování tady, tak ho nechám spát co nejdýl. Jo a ještě jsem včera permanentně lítala na záchod na velkou a dostala jsem ze sebe, co to šlo. Tělíčko se prostě připravuje, to je paráda to takhle sledovat :-) Teď mám taky pocit, že musím na záchod, ale samo to nejde a já se bojím tlačit. Takže si to asi odbydu až v porodnici. Teda můžu Vám říct, že miluju ten gymnastickej míč. Je úplně perfektní na hopsání při kontrakci, lepší než chození, jen abych při tom hopsání neprolítla stropem k sousedovi :-) Fakt to dost pomáhá. Hezky kolena pořádně od sebe a hopkám, až ta bolest přejde. Barunka netuším, co dělá, ale občas sebou pěkně mrskne, takže jí to tam asi dost mačká.
3:50h
Tak lezu do vany.
4:50h
Vana byla výborná, ale bolesti nepřestaly, i když v tý vodě je to o dost snesitelnější, hlavně mě tolik nebolela záda. No, byla bych tam klidně ještě další hodinu, jen kdyby mi v bojleru nedošla teplá voda :-(
Musím jít něco sníst, padla bych za chvíli hlady.
5:57h
Tak se to zase pomalu uklidňuje, jsem hrozně utahaná, zkusím si lehnout. Chytá mě to tak jednou za čtvrt hodiny, to jsem zvědavá, co se z toho vyklube.
7:30h
Trochu jsem se prospala, pořád mě párkrát do hodiny budily stahy, ale pravidelnost v tom není žádná. Tak nevím, budu čekat. Jen jsem teda fakt unavená.
9:45h
Tak jsem definitivně vstala z postele a čekám, jestli se chozením zase činnost dělohy obnoví, nebo co bude. Jdeme si dát snídani a kdybych náhodou nakonec dneska opravdu jela, tak Vám určitě ještě napíšu.

Mikisko, taky jsem se nasmála (promiň) při představě, jak Tě Filípek zřídil, to se máme na co těšit :-) Teda závidim Ti (samozřejmě v dobrym), že už máš svýho mimínka u sebe, už se těším na Barunku, až bude venku a budu si jí moct pomuchlovat. Jo a s tim kojením na veřejnosti zatím nevím, jak se budu cítit já, ze začátku to taky asi nebude pro mě tak přirozený, ale myslím, že časem se zaběhnu a bude to v pohodě. Přeci jen lítat na každý krmení domů je nesmysl.
Tak zatím, papa, jdu rabovat ledničku, nějak mi po té noci vyhládlo.

Mishicka 39.t.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.04.03 10:58

Ahoj holčiny a mimínka,
teda Mishicko, s napětím čtu tvoje dobrodružství před samotným porodem a musím uznat, že to perfektně zvládáš. Jo, s tím termínem porodu - já chodím na Bulovku a taky mi ho šoupou sem a tam tak zhruba o 10 dní a tak beru za pevný radši ten poslední, abych se pak netrápila, že se Giulii nechce na svět. Gymnastický míč jsem si taky koupila a je perfektní na záda, která mi dost bolí. Chodím taky 3× týdně plavat a to taky pomáhá. Jsem teďka v 32. týdnu a chtěla jsem se zeptat, jestli je to plavčo podle vás ještě OK nebo jestli je to už riskantní a je lepší zůstat hezky v klídku doma ? Já vycházím z toho, že mi doktor při poslední prohlídce řekl, že jsem úplně zavřená, tak se k mímískovi snad nic špatného dostat nemůže ?
Jak tak koukám z okna, vypadá to tak jako před vánoci a to to sluníčko a příchod jara bylo tak příjemné :((
Mishicko, držím palce at´vše dobrře dopadne pro tebe i pro Barunku. A ty Mikisko pozdravuj Filípka, musíš si s ním docela užít legrace :))
Mějte se mooc hezky,
všechny zdraví Deni +Giuli 32.týden

 
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 08.04.03 11:07

No páni Mishicko,to je jak „porod v přímém přenosu“.
Tak se drž a tfuj,tfuj už se těším na nové zprávičky.Jsem z toho celá nervozní,panebože to sem zvědavá.
 Zizi

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 08.04.03 13:30

Ahoj holky,

tak jsem pořád doma a jsem utahaná jak pes :-) Trochu jsem pospávala, ale tak 2× do hodiny mě probírají kontrakce. Cinkla jsem do porodnice a probrala to s porodní asistentkou, jestli je to fakt možný, že se mi to takhle táhne a co myslíte? Jasně, že je to možný :-) Hlavní je, že cítím miminčí pohyby normálně a nic „špatného“ kromě tý šílený únavy se mi neděje. Doporučila mi se pohybovat a hopsat na míčí, prý to tím můžu popohnat, tak já jdu skotačit :-) Teda co bych dala za to, kdyby se to rozjelo naplno!!!!!!! Hihi, to mě nikdy nenapadlo, že se dá tak těšit na porod :-)))))))))
Deni s tím plaváním si myslím, že klidně můžeš pokračovat, protože k miminku se opravdu nemá jak co špatnýho dostat, je přece hezky zavřené ve vaku ve své vodě :-) Určitě se mu líbí, když tak plave na dvakrát :-)
Zizi já jsem taky zvědavá a napnutá, jak se to vyvrbí a doufám, že Vás tady nestraším, ona to fakt není žádná hrůza a navíc, když si tady tak píšu, tak mi rychle utíká čas.
Tak holčičky papa, jdu řádit na balón.

Mishicka 39.t.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.04.03 17:18

Ahojky Mishicko, tak jeste porad nic ? Ja tedka taky hopsam na mici, ale to kvuli zadum a zatim ne kvuli porodu, bylo by to asi fakt jeste brzy. Diky za uklidneni ohledne baziku, moc rada tam chodim a je to taky jediny sport (pokud se to moje protahovani ve vode da tak nazvat), ktery provadim :)
S tim tesenim na porod, to ja se taky hrooozne moc tesim, porad si predstavuje, jak bude Giuli vypadat, jestli se povede spis po mne nebo po svem italskem tatinkovi :))) No hlavne kdyz bude mit potrebny pocet prsticku, nozicek atd, potom uz mi bude asi fuk jestli ma modra ci hneda kukadla, ale presto jsem zvedava jako opicka.
Minuly tyden jsem byla na navsteve u jedne cerstve maminky - ma 4 tydenni Adelku a ta mne docela postrasila, protoze se Adelka narodila jiz v 36.tydnu. Ptala jsem se jestli uz predtim mela nejake komplikace a ona odpovedela, ze byla do posledni chvile naprosto v pohode, tak je to s tim porodem asi opravdu hodne individualni.
Takze ja jen doufam, ze si Giuli jeste pobyde nejaky ten casek v brisku a vse probehne v poradku.
Opatrujte se a hezky vecer
 Deni

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 08.04.03 18:11

…pomalu vyráží do Podolí na tu konečnou akci! (teda jestli nás nepošlou nato-šup zase zpátky domů ;-) Všechny Vás tady zdraví moje maličkost její manžel :-) a těšíme se zase nashledanou! Všem potenciálním následovnicím držíme palce! Průběžně dám vědět, jak to probíhá :-) J. od M.

 
Mikiska
Kecalka 206 příspěvků 08.04.03 18:34

Ahooooj,
tedy Mishicko držím ti palce a Filípek taky a můj manžílek taky já se tak těším na tu tvojí Barunku a manžílkovi děkuji za zprávičku hlavně nám dej vědět jak jste dopadli !!!!!!!!!

Zizi ty vložky do podprdy já měla ze začátku děsnou spotřebu, ale je to asi různý podle toho jak budeš mít mléko, protože asi tak 4 nebo 5 den po porodu jsem mohla mléko prodávat. Měla jsem zásoby 3 balíčky těch jednorázových vložek asi po 30 ks to mi stačilo než jsme vyrazili s Filípkem ven.
K tomu kojení já kojím vždycky jen z jednoho prsa, ale prý jak kdo v každý knížce píšou něco jiného a v porodnici mi sestra řekla, že když mu to stačí jen z jednoho tak je to O.K. Občas má ještě hlad nebo žízeň tak si sám pěkným řevem řekne určitě to poznáš miminko si určuje všechno samo alespoň ten můj raubíř. Všechno je podle něj.
K tomu granulovanýmu čaji Zizi když budeš plně kojit žádný čaj není potřeba. Ale slyšela jsem, že když se podává tak dávat na to pozor moje známá má holčičku, která má strašně zničený zuby a to jí je 5 let a doktoři jí řekli, že je to z přílišnýho užívání právě těhle granulovaných čajů.
Eržika čeká překvapení, jestli to teda vydrží, ale já myslím, že jo.
Deni s tím bazénem má Mishicka pravdu klidně plavči je to moc fajn.
Mějte se všichni zatím moc fajn.
Mishicko myslím na tebe.
Opatrujte se Mikiska a Filípek
P.S. nějak nám to prořídlo kdepak jsou všechny ty maminky s miminkama ?

 
Lucajda1
Kecalka 104 příspěvků 09.04.03 07:24

Ahoj Mischicko,

strašně moc Vám všem 3 držíme palce a moc na Vás myslíme.

Lucka + Ema 27+1 (od Boule)

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.04.03 08:22

Mishicko a manžílku!Strašně moc držím palce,možná už máte Barunku v náručí,tak si to užívejte.
Mikisko moc díky za rady.dneska jenom nakukuju,jedu se synkem do Brna na oční,a to je asi na celej den,tak sem juknu večer,jestli tu nebude náhodou o mimi navíc.tak zatím papapapa Zizi

 
Vendula
Kecalka 102 příspěvků 09.04.03 13:58

Ahoj Mischicko,
seš naprosto úžasná, že mezi kontrakcema máš energii psát na emimčo, co prožíváš. Takovýhle informace z první ruky on-line, to se jen tak nevidí. Děkujeme. Držíme i s mimískem palečky!!!!!!!

Vendula 19+5

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.04.03 14:16

Mooooc Vás všechny zdravíme a držíme prsty a zároveň jsme napnuté, jak je Mischicka s manžílkem a Barunkou daleko,zda už si spolu v pohodě odpočívají,nebo se stále ještě připravují na setkání!?
Judynka byla včera na kontrole u pana doktora. Objevily se tři nové věci: 1) se Judy váha nejenže zastavila,ale naopak klesla 2) otoky na nohou se zlepšily 3) na tom měření s pásy přes břicho - monitoring? pozoroval pan doktor už nějaké obloučky. Tak jsme všichni napnutí, zda to na termín, který je 11.4. v pátek skutečně bude.
U nás v práci nám vypínají internet, tak jsem se dřív nemohla ohlásit, tak snad takhle ke konci pracovní doby to už teď fungovat bude, abych Vám mohla včas dát vědět, co a jak.
Fakt a opravdu moooc zdraví Judyna a Liliana

 
Erzika
Kecalka 248 příspěvků 10.04.03 20:40

Ahoj holky!

Dneska jenom krátce, zítra budu mít víc času, tak snad napíšu víc..

Tak jsem úplně napnutá, jak to pokračuje s Mishickou, nejspíš už mají Barunku u sebe, tak snad nám dá taťka co nejdříve vědět, teda úplně mně překvapili ty Mishiččiny poslíčci, že to může takhle „opravdově“ skoro jako porod probíhat, to jsem si ani nemyslela.
Tak zřejmě píšu už hodně se zpožděním, ale kdyby náhodou: tak hodně sil , Mishicko, Barunko i manžílku do závěrečného finiše, moc na vás myslím, zřejmě už je po všem......Páni­........Jsem teda napnutá jak …ani nevím co.....

Zizi, Mikiska má pravdu, čekáme překvápko a někdy jsem teda zvědavá jak čert, ale ještě, že už nebude žádný UTZ a dozvíme se to až porodíme. Jinak nám je to jedno - holčičika nebo chlapeček, hlavně když bude náš, co si porodíme, to bereme a jak rádi. Já na toho našeho drobečka mluvím tak obojetně, někdy mám období (hlavně na začátku těh., že to bude spíš chlapeček, taky mi to hodně lidi říkají a už se mi zdály 3 sny, pokaždé se narodil klučík, ale teď jak se to blíží, tak začínám mít pocit, že by to mohla být klidně i holčička, takže uvidíme..... ahlavně jak bude vypadat, no jsem moooooc zvědavá, už aby to bylo…)

Mikisko, určitě pošli fotky, už se na ně moc těším. To Filípkovo vylučování - čůrání, blinkání mně taky dost pobavilo, no dává o sobě chlapeček krásně vědět a je šikovnej, když už dvě noci byli dobrý. Mám dotázek, už pomaluju plánuju, jak to bude v šestinedělí, a kdy bych mohla a na jak dlouho přijet zase k našim, ale vůbec netuším, jak často a kdy se chodí s drobečkem na ty všechny různý kontroly.
Mikisko, jak jste to měli vy s kontrolama?????
Když se přijde z porodnice, tak přijde doktorka domů, ne? A potom až v 6 týdnech ?nebo ve 3 týdnech? se jde taky na kontrolu????? Nevíš jak často?

Deni, já chodím normálně plavat do bazénu a hodlám chodit i nadále, když je všechno v pořádku.....
Dneska jsem byla zase na tom cvičení na míčích - moc dobrý,taky jsme se tam trochu učili základy břišních tanců, no legrace, to kroucení s bříškama mně teda dost rozesmívalo a taky mi to moc nešlo, ale myslím, že mi při porodu to kroucení pánví bude dost prospívat.....jo, už se to blíží i nám, možná, že za 3 týdny budeme mít taky den D....., páni pořád se ještě hodně těším.....
A poctivě masíruju hráz!!!! (no některej den taky ne), tak uvidíme, jestli to bude mít nějaké výsledky (opět díky Mikisko- nakopla jsi mně k tomu, že jsem taky konečně začala, když u tebe to pomohlo a ani tě nenastříhávali…).
Jo, musím se pochlubit, ušila jsem opravdu krásnou deku na hraní, jakoby patchworkový typ ze čtverců a na některé jsem našila z různých zbytků látek zvířátka, lodičku, kytičku...... no moooooc pěkná, už aby si na ní drobeček položel a pohrával.....

Zítra už přijede má drahá polovička, tak se moc těším, přece jenom odloučení těch 14 dnů stačí a taky už se těším domů - do své skvělé postele - matrace, to se nedá s těma válendama u našich srovnávat, a hlavně se už doma nebudu tak vykrmovat - doufám, tady u mamky to byla opravdu žrací smršť, raději se ani nevážím a počkám s tím až do poradny v pondělí.....

S tím kojením - já si teda myslela, že budu normálně kojit i na veřejnosti, tak teď jak Mikiska píše, tak teda nevím, ale myslím, že se časem otužíme a mně stejně přijde, že u toho není skoro nic vidět, když už je mimi větší, že tě stejně skoro celou zakryje, tak to mi asi vadit nebude, když nebudu přímo prsa tasit před nějakýma chlapama......

Tak já sem ještě mrknu zítra večer a pak až někdy příští týden - to už bychom mohli mít víc zpráviček o víc miminkách, ne???????

Judynko, jestli budeš zítra rodit, tak to krásně zvládněte a užijte si to a ať nás Liliana průběžně informuje o žhavých novinkách, ať víme komu všemu a kolik palečků máme držet......

Moc vás zdraví Eržika, ještě 36.t.

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 10.04.03 21:31

Tak lidi J od M Vám přináší toto hlášení: nějakou dobu to trvalo… nějaký síly si to vyžádalo… a co dodat?! snad nejlépe asi tohle!!! :-) http://www.volny.cz/…KA_small.JPG

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 10.04.03 21:39

…stačí ten odkaz nakopírovat do Prohlížeče… komu by to nešlo, zkuste kliknout na tohle: BARUNKA

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 10.04.03 21:58

…jinak teda to nakonec byl vcelku POROD! :-) takže to vypadalo tak, že jsme v úterý večer tedy odjeli do porodnice v Podolí.. tam si Mishicku nechali na noc.. výsledek: do rána s ní sestra pochodovala tam a zpátky a kontrakce jely dál jako divý, ale porodní cesty jako by o nich ani nevěděly, prostě se neotevíraly.. načež teda ráno před devátou, jak si mě povolali, jsme nastupovali na sál s tím, že Mishicka nespala už 30hodin.. no jak tam to probíhalo, to už Vám pak určitě ráda popíše sama :-) pro tedka jen tolik, že jsme tam strávili šest hodin (teda jen co se týká porodu samotnýho :-) a Barunka se nám teda nakonec uvolila ukázat ve středu 9.4.2003 ve 14:24 :-) načež jsme si tam pak ještě odfrkávali někde asi do šesti večer.. a pak už hurá na pokojíček.. :-) no řeknu Vám JE TO TOTAL SUPER MEGA NAPROSTA ABSOLUTNE NEUVERITELNE UKRUTNA BOMBA VSECH BOMB kdyz Vám ten mrnousek nakonec vyskočí na svět!!! ale byla to fuška! :-) ale stejně Vřele doporučuju!!! :-) Všechny Vás zdraví J od M a případné vzkazy pro Mishicku rád předám! :-)

 
Mikiska
Kecalka 206 příspěvků 10.04.03 22:37

Ahoooooj,
tak vítám Barunku na světě a přeju jí i Mishičce i manžílkovi hoooodně zdraví, štěstí, lásky a pohody je moc hezká takže máme první nevěstu hihihi. Porod asi Mishicka tak jednoduchej neměla, ale teď už jsou obě určitě v pohodě a šťastný jako blechy. Takže manžílku moc moc je pozdravuj a že už se na ně s Filípkem
těšíme.

Eržiko ty kontroly jsou ze začátku častější. Poprvé hned druhý den co nás pustili domů paní doktorka přišla k nám domů na návštěvu zkontrolovat Filípka a rovnou nás objednala za týden na kontrolu. Teď jsme byli v úterý a další kontrolu máme po velikonocích hned v úterý a dneska jsme zrovna byli na kyčlích tak nevím jak to funguje jinde, ale u nás je to takhle častý což je jedině dobře, protože jsem hned klidnější.

Mějte se všichni moc krásně a už se těším až se všechny ozvete, protože to tu nějak prořídlo zřejmě se z vás všech stávají maminky.

Erži ty si pěkně užívej žranice za chvíli ti to už skončí, i když já bych záhadně jedla od těhotenství pořád stejně breeee. Manžílek už má takový lehký narážky, že bych jako už mohla brzdit …
Tak papa
Mikiska a Filípek

 
boule
Kecalka 140 příspěvků 10.04.03 23:06

Moc a moc pozdravujeme Mishicku i Barunku, je nádherná. Neubránila jsem se dojetí, když jsem viděla ten uzlíček a srovanala ho s tím naším šestnáctikilovým zlatem, které leží vedle v postýlce. A to to byl na den přesně před dvěma lety takový čerstvě vyklubaný uzlíček. Přejeme Mishicce i Barunce hodně štěstíčka a radosti a brzký návrat domů.
Jana (Ondra 2 roky, bříško 21t.)

 
Petulinka1
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 11.04.03 07:18

Mishičko ? sice mě neznáš ale já sleduju Mikisčin deníček od založení ? aby ne když je to moje ségra ne.

Tak že STRAŠNĚ MOC TI GRATULUJI ? manžílek to krásně popsal.

Mějte se všichni tři moc krásně ať Vám Barunka dělá jen samé radosti.

Ahoj

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.04.03 07:56

Mishicko,
mooc gratuluji ke krasne holcicce, je opravdu nadherna a urcite stala uza vsechny ty predporodni i porodni trable. Ja uz se nemohu dockat te sve, ted kdyz jsem jeste videla tvoji krasnou Barunku se me ocekavani Giuli vystupnovalo na maximum :))
Diky moc za rady o plavani - budu teda v klidku chodit dal, kdyz mi to dela dobre a doufam, ze mimcu se to taky libi. Chodim taky s nasim pulroscnim stenatkem na cvicak, ale ten je pekne dokopecka, takze nez atm vylezu dycham jak parni lokomotiva a nas pejsek si asi mysli, ze ma nejakou úpostozenou panicku.
Mikisko, jak prijal vas pejsek Filipka, nezarli trosku ? A mas na nej trochu casu nebo ti ho vsechen zabere miminko ?
Ja se toho trochu bojim, nase stene je totiz maly vlcak, je moc krasny, ale trochu jak z divokeujch vajec a potrebuje denne pohyb, tak nevim, zda to bude po porodu stejne jednoduche jako tedka :))
Koukam, ze pocasi dnes pripomina spis vanoce nbez jaro - no treba prijde novy Jezisek a prinese nam vsem, co jeste cekame krasna miminka.
Takze holky briskaty, preji pohodovy vikend
Pa Deni, 33t.

 
claudia02
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 11.04.03 08:58

Mila Mishicko a novopeceny tatinku,
mooooooc gratuluju, ta je tak krasnoucka, ruzovoucka a uzlickovata!!! Moc si to rodinne stesti uzijte. Mikisky denicek ctu uz dlouho, ale od uterka jsem sledovala pocet komentaru stale 12- tzn. Barunka tam jeste neni, rikala jsem si, ale pocet ctenaru, teda kliknuti na Mikisku se neustale zvysoval, tak jsem si rikala, ze nejsem sama, kdo netrpelive ocekava tu zpravu.
Tak mily J. od M., je to tu mozna prvni popis porodu od chlapa, to je super!!
Jeste jednou vam hodne stesti preje
Claudie

 
Adina
Kecalka 127 příspěvků 11.04.03 09:15

Blahopřeju k nádherné holčičce,Mishičko si pašák!Proto mi to nedá milý J. od M.,co kdybys nám trochu pootevřel/když už tě tady máme/trochu ten chlapský pohled na věc - prostě jaký to je pro mužskýho -bejt se svou milou u těchto intimností?To víš,tady podáš prst a už chceme celou ruku,ale informací není nikdy dost.Můj drahý chce taky samozřejmě být u narození miminka,ale mě pořád vrtá hlavou, že přeci jenom… všichni asi víte o čem mluvím.
Takže prostě kdybys měl aspoň trošku chuť,tak nám něco málo prozraď z hlubin tatínkovi duše.
Všem krásný víkend a hodně sluníčka přeje
Adina 26.t

 
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 11.04.03 09:16

Mishicko,manžílku a Barunko!!!!!!!!!
Moooooc veliká gratulace vám všem,Barunka je nááádherná,myslím že se taťka s mamčou naprosto rozplívají štěstím,i když to bylo asi dost těžký.
Takže pozdravuj Mishicku i Barunku,moc moc zdravíčka no prostě všechno nej,nemůžu dojetím ani psát.

Judynce taky hodně sil,kdyby se už o víkendu začala rozdvojovat a vlastně všem maminám čekatelkám.

Erži a jaký máte jména?My budeme mít taky překvapení a jména mámeTomášek nebo Veronika.

Včera jsem byla na kontrole a je to paráda.
Mám CS pořád 2 takže to vypadá,že to úspěšně zvládnu až do termínu,ťuk,ťuk,ť­uk.
Asi začnu uklízet,ať máme všude čisťoučko,aby tady taťka neměl bordel až tu zůstane s Lukášem sám.No stejně budu nervozní,jak to kluci zvládnou sami,ještě že sou ty mobily.

Venku je pěkně hnusně,tady celou noc strašně pršelo a je pořád zataženo.To jsem zvědavá jestli bude v neděli to sluníčko a 20 stupňů,jak hlásili v počasí.Chystám se totiž udělat pár fotek s bříškem na památku,ještě totiž žádný nemám,to je co!

Koupila jsem si taky ty kloboučky na kojení,kdyby to bylo potřeba a ještě pořád jsem nesehnala ty el.chůvičky,nechci si kupovat nové ,tak jsem sháněla po bazarech,ale nic.Kdyby se jich chtěl někdo zbavit, tak se mi ozvěte!!

Tak končím,užívejte si víkendu snad to počasí bude už lepší.
Jo ještě dotaz: kdy si mám jít žádat o to porodné,až po porodu nebo už teď??? A o příspěvek se žádá až po mateřské(ta je myslím 28týdnů)????

TAk teda AHOJ Zizi(37.t)

 
Lucajda1
Kecalka 104 příspěvků 11.04.03 11:59

Ahoj Mischicko,

strašně moc Ti gratuluju k Barunce, je přenádherná. A přejeme Vám strašně moc zdraví, štěstí a ať Vám dělá Barunka jenom radost a taky ať se má v životě jenom dobře. Mějte se všichni moc hezky.

Lucka (od Boule)

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 11.04.03 12:21

Tak MOC DIKY za všechny POZDRAVY A GRATULACE pro moje holky! (a taky pro mě :-) všechny vytisknu a ještě dneska Mishicce osobně dopravím.. za nějakou hodinku se tam totiž zase pojedu podívat (jednak samozřejmě odvézt-přivézt co je potřeba) ale hlavně DNES RANO UZ SE BARCA POPRVE NECHALA NAKOJIT OD MAMINKY!!! :-) tak to tam jedu zkontrolovat, jak jim to jde :-) a hlavně holky pochválit, že jsou tak šikovný!!

ADINA by podle mě neměla mít nijak velký dilema :-) jednak bejt/nebejt u porodu obnáší ten „malej“ rozdíl, že kdo tam nebyl, tak ten ví prd jak se rodí děti ;-) ale hlavní je podle mě tohle: nevím jak to chodí, když tam tatík není.. ale vzhledem k tomu, že sem tam musí porodní asistentka ze sálu pro něco skočit.. něco zařídit.. někoho zavolat.. (a třeba se taky dojít najíst a napít bych tipoval ;-) tak ZCELA JEDNOZNACNE MA PRITOMNOST TATULDY TAKE OBROVSKý PRAKTICKý DOPAD!!! protože kdo Vám podá hrnek s pitím? nebo Vám pomůže do sprchy? nebo na záchod? nebo přisune balon na dosah? nebo podá novou vložku? atd… apod… a to celý si (třeba jako v našem případě :-) znásobte asi 1000× a přidejte k tomu že nemůžete třeba ani chodit ani skoro mluvit… :-) a posudte Vy i Vaši manžílkové, zda je pro Vás naprosto OK abyste tohle všechno žádali po cizím člověku (porodní asistentka, ale třeba taky ne! protože se Vám klidně stane, že sem tam je tam u Vás třeba jen Doktor nebo dokonce i jen Primář! a říkejte si mu at Vám podá novou vložku nebo třeba misku, že asi budete každou chvíli zvracet, tak at Vám jí podá a přidrží, nápodobně třeba s miskou na čůrání atd.. :-) , případně se toho všeho zřekli v případě, že tatulda u porodu není a asistentka má zrovna práci jinde… a to ani nemluvím třeba o chvílích, kdy Vám tep miminka spadne na Monitoru na polovinu! a asistentka tou dobou třeba šla pro nějaký preparáty nebo cokoli.. nebo na jinej sál apod.. to pak si myslím už není vůbec o čem hovořit.. ale at si přebere každej sám… já bych v tomhle Mishicku teda rozhodně samotnou nechat nechtěl.. a nějaké etické nebo „stydlivostní“ a podobné důvody by těžko mohly převážit.. teda aspon podle mého názoru.. :-)

Zdraví J od Mishicky

 
Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 11.04.03 12:56

Mishicko obrovskááá gratulace.Barunka je úžasná :-))
Poprvné jsem začla bulit (jak jinak, když jsem v tom klubu „plaček“ - viď Erži :-))) když jsem uviděla fotku.
No a podruhé mě opět dojal Tvůj manžel. Vysekávám poklonu. J jsi fakt třída. A ještě jsi to tak krááásně napsal :-)))
Původně to u nás při teoretických úvahách vypadalo, že pokud nebudu opravdu chtít, manžel by zas až tak k porodu nemusel. (to jeho občasné zkácení se :-))) Ale nedávno překvapil, jak otočil :-))))

Takže mějte se všichni moc krásně, mamince hodně mlíčka, ať jde všechno hladce a mimi spí sladce :-))
Pa Martina

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.04.03 13:51

Zizi, o porodné se žádá po porodu. musíš donést rodný list dítěte a občanský průkaz. o rodičovský příspěvek se žádá v průběhu mateřské. o příspěvek na dítě se žádá také až po porodu. k příspěvku o dítě je třeba doložit doklad o výši příjmu otce i matky, myslím rodný list a OP. oni ti na úřadu určitě poradí:o). Hanka

 
Vendula
Kecalka 102 příspěvků 11.04.03 13:59

Ahoj rodinko,
strašně moc vám gratuluju, máte nádhernou holčičku!!!!! Ať dobře prospívá, baští a spinká. Ještě jednou díky za vaše zprávičky on-line :-)

Hodně štěstíčka
Vendula (od Boule)

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.04.03 14:07

Jo a kácet se podle mě ani není moc z čeho.. je to celý spíš psychologická záležitost.. ale samozřejmě záleží na průběhu.. ale řeknu Vám, že jsme si vcelku nějakých těch (vcelku ale asi normálních a vždy se ve větší či menší míře vyskytujících) komplikací užily (včetně trochu většího šití, které nám přišel udělat samotný pan Primář :-) a stejně to není žádná hrůza.. tatínkovi když dojde na šití šikovně strčej do ruky „vánočku“ (jak se aspon v Podolí říká zabalenýmu novorozenci do tý úhledný trubičky :-) a tím pádem má hnedka jiný starosti :-) a kolem a kolem vzato, ty pozitivní pocity a celý to obrovský očekávání podle mě tak převažujou, že se nikdo nezkácí, ani kdyby chtěl :-)

Jo a ještě mě napadla glosa k tomu podávání mističek na blinkání a/nebo čůrání panem Primářem apod… no vykládejte mu tam pak, že ta Vaše statečnější polovička dává před tímto přednost popíjení v hospodě za rohem… ;-)))

J od M zatím končí a přepíná.. :-)

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.04.03 14:19

Milá Mischicko, Barunko a tatínku J,

Připojuji se k ostatním s velikánskou gratulací. Barunka je fakt nádherná. Hlavně ať jste v pohodě a brzy doma.

Katka

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.04.03 15:46

Ahoj Mishicko, tatko J a malé Mishátko,
také se připojuji ke gratulacím. Ať se Vám všem v životě daří. Porod asi nebyla žádná sranda, ale teď už jste určitě v pohodě a užíváte si rodinné štěstíčko.
Pa Šárka R. (29.t.)

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.04.03 17:29

DIKY MOC za všechny další GRATULACE!!! První runda vytištěna a předána.. reakce vyzvednu dnes večer :-) ty nové přitisknu a zase doručím..

Pokud můžu být krom emocionální stránky věci trochu praktickej, tak bych Vám asi rád řekl, že podle mě (a to opravdu, Mishicky jsem se na to ještě nestihl zeptat :-) kdybych já šel rodit, tak bych se URCITE A VELMI VYZNAMNE HLASIL O NASTRIHNUTI HRAZE, protože to šití když to rupne samo od sebe - jako jsme zažili my - nemusí bejt až zas taková legrace, a taky to může zabrat dost času a chudák už tak naprosto vyřízená mamina.. takže určitě doporučuju se s asistentkou na tom pořádně a na férovku domluvit.. a stejně na to ale nakonec nespoléhat na 100%, protože zrovna nám se nakonec stalo to, co se občas stává, že se Barunka drala ve finále ven takovým zajímavým způsobem, že se to nastřihnutí nedalo vlastně stihnout.. no a taky pak ta mamina nemůže mít hnedka mrnouse u sebe celou dobu, protože se pořádně nemůže pohybovat a tak.. tak si já osobně myslím, že pokud to nutně nemusí být bez nástřihu, tak asi radši s ním.

J od M přepíná

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.04.03 17:37

Všechny vás zdraví Judyna,
opět jako anonymous (nějak mi nefunguje to heslo). Přemýšlela jsem jak vás tentokrát oslovit a myslím, že bych mohla klidně napsat maminky - Mikiska s Mishickou už asi nejsou jedinými, kdo si chovají ty svoje pokládky v náručí a my ostatní se už jako maminky cítíme také, jenom si holt ty robátka nosíme stále ještě „na provázku“.

BARUNKO, VÍTÁME TĚ MEZI NÁMI (i s Deborkou a manžílkem - ten velice oceňuje Tvého tatínka, když si přečetl jeho příspěvek byl moc dojatý, a že to prý cítí také tak). Byli jste všichni moc stateční, tak ať je vám dopřáno užívat si v nadcházejících dnech rodinnou pohodu a štěstí. Tedy upřímně, Mishicko, myslela jsem si, že tu nejkrásnější holčičku na světě budeme mít my, ale při pohledu na Barunku nevím, nevím, Deborka v ní má velkou konkurentku - Barča je prostě nááádherná!

Tak tedy hlásím se vám v plánovaný den porodní, dnes to zatím na nic nevypadá, ale já mám svůj osobní tip na víkend, zítra by to¨měla Deborka na Gagarina :-)) a v neděli se narodila naše dobrá kamarádka - tak by slavily společně. To to pěkně začíná - už holčičce plánuju termín, místo abych to nechala pěkně na ní. Když já bych nerada nějak výrazně déle přenášela, už teď jsem jak na trní, i když se snažím aby se mé myšlenky ubíraly jinýmsměrem, moc mi to už nejde a po většinu dne myslím jen na to jediné. Pocity strachu se u mě střídají s klidným a trpělivým očekáváním (to mám pak obavy, zda je to normální - nebýt nervózní). Mishicka to ale psala podobně, tak to bude asi normální stav. Několikrát mi napadlo, jak by bylo fajn, kdyby jsme věděly ten termín zcela přesně dopředu, jako že by na to byl člověk připraven a odpadlo by to čekání. Manžílek mi to vždycky rozmlouval, že bychom byly o to víc nervózní a když se vžiji do Mishicky minulý týden ve středu, musím mu dát za pravdu, tekhle je to asi skutečně nejlepší. Také vás napadlo nebo napadá v kterou denní nebo noční dobu by se vám nejvíc líbilo „začít“? My jsme včera odpoledne přivezli zánovní lednici, kterou jsme dostali od známých, až do večera jsem z ní s hadrem v ruce dělala novou, byla jsem z toho tak vyřízená a potřebovala si pořádně odpočinout, že jsem se pak v posteli modlila, abych zrovna nezačala rodit. Můj manžílek mi ale uklidňuje, že i kdybych začala rodit večer, adrenalin se prý postará o mou svěžest, tak mu věřím (raději mám ale v porodním zavazadle připravenou kvůli energii čokoládku).

Erži, to Ti to uteklo a už se pomalu přesouváš zpět za přítelem, viď? Obdivuji Tě, jak jsi to bez něj vydržela tak dlouho, já jsem raději pořádně „nakrmila“ mobil, protože jak se znám, budu z porodnice hlásit manžílkovi každé Deborčino mrknutí oka :-))) Jinak jsem ještě také stihla návštěvu kadeřníka, za těhotenství mi strašně narostly vlasy, tak jsem si je nechala pořádně zastřihnout. Myslím, že až bude Deborka s námi, ocením s tím spojenou úsporu času a i teplé vody. Máme totiž boiler - tak aby maminka nevyplýtvala teplou vodu na vlasy a miminko se pak nemuselo otužovat :-)) Obavy z přílišného přísunu dobrůtek hoď za hlavu, jak víš původně jsem na tom byla s přírůstkem váhy podobně jako ty, také jsem si libovala, jak je malý a najednou to bylo všechno jinak, a to si myslím, že jsem to s jídlem nijak nepřeháněla. Prostě to asi nejde nijak zvlášť ovlivnit. Dnes jsem na + 14 kg (ale to budou zčásti také ty otoky).

Žiži, neuvažovala bys v případě císařského řezu o epidurální analgezii? To bys pak mohla vidět toho svého drobečka (nebo drobečkovou) hned a i by Ti ho položili na bříško a snad i k prsu. Já myslím, že to, že nemůže být přítomen tatínek je asi ve většině porodnic stejné, ale v případě toho epidurálu byste mohli být spolu alespoň nějakouchvíli potom, nebo ne? Nevím to přesně, ale v každém případě bys viděla mimi okamžitě. Samozřejmě Ti přeju, abys mohla rodit i s taťkou normálně a abyste sito mohli užít pěkně spolu. Hlavně určitě neodkládejte to focení, ať máte památku!

Aničko, buď ráda, že máš pocit, že nestíháš, horší je, když se člověk nemá čím zabavit. Také jsem si na začátku MD stýskala, že mám méně času než dřív, ale pak přišly ty bolesti kyčle (nemohla jsem skoro chodit) a následně ty příšerný otoky, což mi chtě nechtě nutilo v pravidelných intervalech odpočívat, ten nucený klid a pohoda byly daleko horší. Jinak Aničko, každý mi říkal, že ty bolesti kyčle a kříže už do porodu neustoupí, ale skutečnost byla jiná, tak věřím, že Ti to ještě také povolí. Je to tím, jak jsou ty porodní cesty prokrvené a povolují se, tak třeba nám to pak lépe půjde :-)

Jak jsem v minulém příspěvku doufala, že se ještě dožiju příští návštěvy v poradně nerozdvojená, tak dnes už naopak doufám, že se s panem doktorem uvidíme až po šestinedělí. V úterý, kdy jsme se viděli naposledy mi sice upozorňoval, že u provorodiček bývá obvyklé, že se porod přihlásí nějaký ten den po termínu, ale ukazatele na blížící se porod přibývají, tak uvidíme. Na monitoru jsem již měla nějaké „obloučky“, trochu povolily ty otoky (což je prý také znamení), váha od minule klesla o 20 dkg, také to pokleslé bříško a další moje subjektivní pocity (takové ty „divné“ bolesti bříška a „tam dole“). Jak jsem již psala, ty otoky nepatrně ustoupily, co mi ale přetrvává a docela dost mě trápí jsou snad již 5 týdnů trvající střevní potíže (snad je to tím, že už Deborka příliš utlačuje střeva, chodím totiž běžně 6× denně), pan doktor mi provedl výtěr, tak doufám tak jako on, že to bude jen k tomu těhotenství a ne něco vážnějšího. Stačí ten streptokok v cestách, kudy půjde Deborka. Často si dělám legraci, že snad ani nepoznám, že už rodím, když mám ty střevní křeče, že si budu myslet, že jsouto opět jen ony :-))

Mikisko, pozdravuj Filípka, posíláme s Deborkou pusinku!!! Jak to zvládáte s pejskem, nežárlí? U naší fenky i kocoura probíhá zrovna v plném proudu línání, takže závidím všem, kteří píší, že mají nachystáno - uklizeno. U nás manžílek pejska vyčeše, vyluxuje, vytře, pak si chvíli libujeme, jak to u nás vypadá jako u lidí a za hodinku už to tak není.

Tak holčinky pozdravujte miminka (ty v postýlkách i v bříškách). Těm, které TO teprve čeká hodně sil, mysleme hlavně na mimi - vždyť z jejich strany je to daleko větší zátěž a výkon, tak ať cítí, že v tom nejsou sami - to myslím pomůže jak nám, tak jim.

Vaše Judyna, 41.t.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.04.03 18:46

Ahoj holky,

tak se hlásím do klubu maminek. Ve středu 2.4. jsem císařským řezem porodila Ivanku - 3300g 49cm. Ted jsme 4 den doma. Je to docela záhul, i když se človék na to podvědomně připravuje, tak to stejně překvapí.
Ivanka je střídavě hodná. V noci spí jakž takž. Za chvíli jdeme koupat, čekám až se malá probudí. To bude zase operace!! Koupání ivance zatím moc nevoní, řve jako tur. Možná je jí zima, tak jsem dnes víc přitopila.
Stáhla jsem si komentáře k tomuto dílu deníčku, ani tedy ještě nevím, co kdo píše. Zítra si to v klidu přečtu. Taky sesmolím zážitky z porodnice. Jelikož se malá narodila plánovaným císařským řezem, tak jsem přišla o zážitek z klasického porodu. Možná bude někoho zajímat, jak se rodí císařským řezem.

Malá už se kroutí, jdeme na to koupání.

Ahoj

Vera a Ivanka - 11dní

 
Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 11.04.03 19:26

Mishicko!
Gratuluji! Opravdu je úžasné, jak to stíháte popisovat. Ty informace jsou pro nás velice cenné!
Kdyby teď vyhlásili soutěž o supermanžela, tak to vyhraje ten tvůj!!!
Později tedy ten můj! - hihi :o))
Pane J, Mishicka na vás může být hrdá!
Toffifee - Zuzka 30.t

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.04.03 19:44

Hlásí se J od M (konečně mi došlo, že mi to tady u mě v kanclu samozřejmě Mishicku automaticky nepřihlašuje.. :-)

Všem MOCKRAT DEKUJI za další a další GRATULACE!!! (a trochu i za poklony pro mě! ;-) vězte, že potěšení je i na mé straně! Za chvíli se na holky zase jedu podívat a dát jim G'Night.. tak než pofrčím, tak jsem Vám připravil další dva obrázky..

Takže tady máte jednak porodní data a druhak Barunku pro změnu tentokrát zase jako NORMALNI DITE (tj. řvoucí :-) a tady nás pak máte všechny hezky POHROMADE :-)

J od M přepíná..

 
Erzika
Kecalka 248 příspěvků 11.04.03 21:02

Ahoj Mishičko!

Tak já tady ve čtvrtek čekám na emiminu na nějakou zprávu a sotva odejdu tak se dostaví toužebně očekávaná zpráva o narození Barunky, takže jsem dneska letěla k sestře jak divá a nezklamala jsem se!!!! Je to tady!!!!!!! Děkujeme manžílkovi J. za skvělé zprávy a hlavně dobré!!!!! /když tady ve čtvrtek ještě nic nebylo, tak jsem začínala být lehce nervozní a mít obavy, jak ten váš porod pokračuje, naštěstí je to zdárně za vámi a máte už tu vaši kouzelnou a nádhernou Barunku u sebe (všechny fotky jsou super).
Všem třem vám skláním obrovskou poklonu, že jste to tak zvládli, ikdyž to musela být určitě pěkná makačka......
Už se těším na další popisky od kohokoliv z vás, všechny informace vítány, ikdyž jsem samozřejmě začala při líčení J. bulet, zvlášť, když jste psali, že tep Barunky na monitoru klesl na polovinu, to jsem měla slzy jako hrachy..... No prostě ať se vám moooooooc daří a ještě jednou obrovské gratulace!

Eržika, 36.t.

 
Erzika
Kecalka 248 příspěvků 11.04.03 21:06

Ahoj Vero!

Moc gratuluju k Ivance!!!!!!!
Už jsme tady na emiminu na vás vzpomínali, jak se asi máte a jak se vám daří, takže je skvělé, že jsi se už ozvala! Už se těším na zážitky z porodnice, takže až budeš mít chvilku času (snad?), tak aspoň něco málo napiš.......
Mějte se moc krásně a zdravě!!!!!

Eržika, 36.t.

 
Erzika
Kecalka 248 příspěvků 11.04.03 21:19

Ahoj holčinky!

Tak už tady máme další dvě miminka! Hurá!!!! Jen tak dál!!!!
A já jsem právě teďu sestry a už tady mám svou drahou polovičku! Hurá! Už se nám oboum evidentně stýskalo, takže je to takové hezoučké předporodní setkání, ještě mu nechám přečíst ten popis porodu Mishičky jejího manžílka J., tak jsem zvědavá, co na to bude říkat…

Jinak Zizi, tak máme možná stejná podobná jména na holčičku!!!!!!
My máme na kluka Matěje (možná Matyáše, ale to asi přítel neschválí, ještě není rozhodnuto) a na holčičku teda pořád ještě nevíme, já chci Amálku, přítel se na to moc netváří, takže druhá v pořadí je Veronika, ta se líbí nám oběma, ale hlavně do porodu jsou zřejmě ještě 3 týdny, takže se to možná všechno ještě změní, ikdyž v pondělí jdu do porodnice vyplňovat ten porodopis a asi bychom to už měli vědět, taky mi budou natáčet monitor, tak to se těším, ještě odběry krve ráno a odpoledne za doktůrkem na kontrolu, tak to se moc těším, co bude nového, ale budou to fofry, tak snad z toho neporodím, hlavně že jsem to vydržela teď těch 14 dní, co jsem byla u rodičů, vše důležité je snad přichystané, teď se ještě v klidu zítra přesunout těch 150 kilometrů domů, trochu se aklimatizovat - aspoň tak týden a pak už bych snad klidně i mohla rodit......
Tak já se příští týden ozvu, až půjdu na do práce na návštěvu, mějte se moc pěkně, pozdravujte miminka narozená i ta bříškatá a hlavně se opatrujte!!!!!!!

Eržika, zítra 37.t.

 
Nikky
Kecalka 336 příspěvků 11.04.03 21:27

Gratulace vám všem rodinko,

doufám že i můj druhý porod proběhne za tak krásného asistování manžela. Jseš pašák J. !!!
Hned to dám manželovi přečíst jak vzorně si se choval ať má nějaký vzor!!!

Nikol 28+5

 
Katule1
Kecalka 165 příspěvků 11.04.03 21:28

Ahojky holčinky bříškatý i nebříškatý,
tak se konečně hlásim jako šťastná maminka!!!!!!
KUBÍČEK se narodil 4.4.2003 ve 20:55, váha 3 500 g, míra 52 cm!!!! Je opravdu kouzelný a moooc hodný. Prostě zlatíčko naše.
Porod byl dlouhý a dál nám oběma, vlastně i taťkovi zabrat, ale holky, stálo to za to. Kubíček měl žloutenku, takže jsme v nemocnici leželi šest dní a teprve dva jsme doma a pomalu si zvykáme. Máme tu ale taťku, což je skvělá pomoc a opora. Hned jak budu mít trochu víc času, tak se ozvu a napíšu, jak to probíhalo. A taky si musim přečíst komentáře, moc jste mi všechny chyběly. Postřehla jsem Mishicku a Barunku a taky Veru a Ivanku, takže strašně moc blahopřeji maminkách i holčičkám a ať se Vám všem daří a pěkně rostete. Přeji všem jen pohodičku.
Káťa a Kubíček (dnes týdenní!!!!!)

 
lenca3
Stálice 55 příspěvků 11.04.03 23:58

Ahojky holky, kluci i miminka!
Nejprve musím poslat největší gratulace všem novým maminkám a jejich miminkům popřát jen to nejlepší. Jsem nadšená, že u všech je zatím vše v nejlepším pořádku a miminka jsou zdravá. Taky jsem se nemohla vynadívat na fotky Barunky, skvělé! Škoda, že můj manžílek to neumí taky tak poslat, my jsme zatím z těch študujících, tak snad se brzy polepšíme. Dnes už je dost pozdě, tak raději půjdu odpočívat a zítra zase nakouknu, jestli není něco nového. Mějte se hezky, papa Lenca

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.04.03 09:52

Ahojte rodinko,moc Vam gratuluji k tak krasne holcicce.Porod asi nebyl nejdednodusi,tak proto ted uz bude vsechno jenom dobre.Mejte se krasne a Barunce preji,aby se ji na svete libilo.Lucka

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.04.03 10:49

Ahoj holky,denicky na emiminku jsem cetla cele tehotenstvi ale nikdy jsem nic nenapsala.A ted vlastne ani nevim kam se zaradit,ale jelikoz mam miminko sice mrnavy tak asi k vam.Doufam ze vam to nevadi,memu chlapeckovi budou zitra 4nedele a takove starosti co mate vy snad taky budou. Jmenuju se Zlata a nas Kubicek se narodil dost predcasne a to ve 26tydnu.A tak mam takovou divnou materskou ,snad vam nebude vadit kdyz vas budu navstevovat ,je mi nekdy dost smutno.Zatim se mejte vsichni moc hezky a preju vam aby vas mimca nezlobyli tak jako to moje.Zlata

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.04.03 10:52

Tak nevim co jsem udelala spatne kdyz tak mi nekdo prosim poradte ale neslo mi ani se zaregistrovat Diky Zlata

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.04.03 11:07

Ahojky holky,denicky na emiminku jsem cetla cele me kratke tehotenstvi ale nikdy jsem nic nenapsala.A ted vlastne ani nevim kam se zaradit,ale protoze mam miminko sice mrnavy tak asi k vam. Doufam ze vam to nevadi,memu chlapeckovi budou zitra 4nedele a takove starosti co mate vy vam zavidim ale taky se snad dockam.Jmenuju se Zlata a nas Kubicek se narodil dost predcasne a to ve 26tydnu.A tak mam takovou dost divnou materskou,snad vam nebude vadit kdyz vas budu navstevovat,je mi nekdy dost smutno.Zatim se mejte vsichni moc hezky a preju aby vas mimca nezlobyli,tak jako to moje.Zlata

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.04.03 14:17

Moc díky!Zizi

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.04.03 14:31

Ahoj Judy!
Rozhodně o epidurál budu bojovat ,ale stejně mě mimi na bříško nedají ani k prsu ,není to prý technicky možné(šití břicha a na rukách kapačky),ale mimi mě samozřejmě hned ukážou a pak ho dají tatínkovi pochovat.
Přeju hodně štěstí ať to skvěle zvládneš.Ahoj Zizi

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.04.03 14:36

Ahoj Vero a Ivanko!
Moc,moc vám gratuluju a přeju hodně zdravíčka a štěstíčka.Moc jsem na tebe myslela,tak jak budeš mít chvilku,tak určitě napiš zážitky,budu taky rodit císařem,ale mě to nevadí spíš budu radši.
Tak si užívej Ivanky a ahojky Zizi

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.04.03 14:45

Ahoj Káťo a Kubíčku!
Taky obrovská gratulace,teda já se dneska ugratuluju,člověk jenom nakoukne a ono nám tu přibylo hromada miminek.
Takže vše nej a až budeš mít čas tak nám to nezapomeň pěkně popsat.
Ahoj Zizi

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama