Milé maminky aneb maminkovský deníček

Rodičovství

Už nějakou dobu uvažuji, proč vlastně čtu a přispívám do snažilkovského deníčku, když jediná snaha kterou mám, je neotěhotnět. No vlastně se také snažím?. Důvod mého ?zatím nesnažení? je osmiměsíční a jmenuje se Veronika. Ano, užívám si plnými doušky mateřské dovolené a radosti i strastí kojící matky, jejímuž potomku narostly první zoubky a začíná s průzkumným plazení a postupnou devastací celého bytu?.. Zkrátka a dobře ? usoudila jsem, že není dobré hledět příliš dopředu, nýbrž se zastavit v krásné přítomnosti a kochat se čerstvě ožužlanou příručkou o správné výživě dětí.

Dalším důvodem je nepravidelná možnost chatování a také můj milý drahoušek, který má zrovna chuťku, když Verunka usne a já se konečně dostanu k počítači. Jelikož i ostatní maminy mají rozverné potomky, které je třeba uložit ke spánku (?Děti které nespinkají, donutíme pěstí hají!? Karel Plíhal), málokdy se sejdeme na chatu ke společnému pokecu ve vytoužené sestavě. Proto tento deníček, kde je možné zanechati ostatním spolutrpitelkám nějaký ten vzkaz (podobně jako značkují naši čtyřnozí miláčkové své oblíbené rohy), my to tu pak oňucháme a zjistíme, co se děje nového u kámošky na druhém konci republiky.

A protože musíme čelit různým úskalím a vypořádat se s vývojem našich drobečků aniž bychom je přerazily, není od věci mít kus prostoru, kam můžeme naťukat své dojmy, zkušenosti, recepty, úsměvné situace a zanadávat - tu na sociálku či v dobrém zkritizovat svojí drahou polovičku (případně jeho matku?).

Jednotlivé deníčky bych ráda zasvětila nějakému výživnému tématu a protože začínáme, co takhle něco o seznámení?!

My jsem se s manželem seznámili, světe div se, (ale zatím nezboř!), na internetu! Oba jsme navštívili www.rande.cz, kde jsme vyplnili své profily. Mě se právě ten jeho zamlouval, tak jsem mu napsala vzkaz a začalo dopisování. Pak přišla samozřejmě zvědavost, kdo je na druhé straně (fotky jsem si nevyměnili). Pozvala jsem ho na ples a on přijel. Pak dopisování spíš ustalo, psali jsme si spíš jako kamarádi. Ale zlom nastal v létě, kdy jsem jela na chatu a nechtělo se mi samotné, tak jsem dala dohromady malou skupinku a můj drahoušek byl mezi vyvolenými. Víkend se vydařil a závěrečný pokec ve dvou v čajovně se protáhl do zavírací doby. Pak jsem se vídali častěji a rok po našem první dopise jsem se vzali. Za další rok už slavila naše dcera Veronika sedm měsíců.

Těším se na vaše bombastické příběhy.

(s)Mějte se!

Alice

500×375 .(veru_alice2­.jpg){border:0} *]

Váš příspěvek
Nafteta
Ukecaná baba ;) 1154 příspěvků 24.02.03 07:00

Teda to je princezna!To se nedivím,že si užíváš mateřské.Já mít takového drobka,tak si užívám taky.Je nádherná.Ale jen choď do Snažilek.Potře­bujeme rady od matek,abychom nebyly nepřipravené.
A co se týká toho seznámení,tak já a moje láska jsme na tom úplně stejně.Taky jsme se poznali na internetu.Úplně stejně,jako vy.Já jsem zadala svůj profil.OZvalo se nebývale mnoho zájemců.Až me to překvapilo.Ale nějak to nebylo pořád ono.A nebylo to ani tak ve vyzáži,ale v tom,jací Ti dotyční byli.Až se mi jendou před Vánoci ozval kluk,že by mě rád viděl.Ale osud tomu,chtěla.že jsme se viděli až v lednu.
Přijela jsem na místo srazu a za chvíli dorazil ON.Jak jsem se mu podívala do očí,věděla jsem,že je to on a bude to on.Tak jsme spolu a doufám,že dlouho nebudeme jen dva.Oba chceme děti a uděláme pro to všechno.Proto jsem začala chodit do Snažilek,abych si popovídala s podobnýma holkama.
Baštím vitamíny,pracujeme na mimi a okukuji svatební šaty.Tak se snad i na mě usmálo štěstí.

Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 24.02.03 07:57

Ahoj Ali,
já sem taky nepatřím, souhlasím s Naftetou, aby jsi navštěvovala snažilkovský deníček. My se rádi dozvíme tvé radosti i starosti s Verunkou.
Já jsem se se svým mužem seznámila v roce 2000 na Vánoce, to jsem si byla posedět s bráchou a jeho přítelkyní (mimochodem je to mého muže sestra) a byl tam i tehdy ještě zadaný můj muž. Ten večer jsem si ho nevšímala, právě z důvodu, že tam nebyl sám. Na Silvestra jsme se potkali znovu, to jsem byla nějaká odvážná a šla jsem ho požádat o tanec. No a bylo to, prostě jsme se do sebe zakoukali. On se potom rozešel a ukončil tak 5-letý vztah, ve které jak říkal byl už jen ze zvyku. Loni v lednu jsme se shodli na tom, že bychom oba chtěli mimčo a naplánovali si na červen svatbu (já naivka jsem něla strach, abych neměla na svatbu bříško, myslela jsem si že otěhotním hned v únoru :-)). No a po ročním snažení jsem našla tyto e-miminkovské stránky, které jsou moc prima. Sdílet své starosti a radosti s holkama které mají stejné problémy a poznat tak spoustu nových lidiček.
Měj se moc hezky, přeji hodně štěstíčka, ahoj Jitka

ajka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 24.02.03 09:19

Zdravím všechny, kteří se jako já s nadšením vrhli na tento nový deníček.

Chtěla bych tímto poděkovat Alici za superskvělý nápad s velkým N.

Takže k seznámení s mojí druhou polovičkou. Naše seznámení bylo na dýl takže zkráceně to proběhlo asi takto: Seznámili jsme se v autobuse. Já jsem jela do Znojma na intr a on na koleje do Brna. Seděla jsem se sestrou úplně vzadu a snažila se jí vysvětlit jak funguje asynchron. motor. Kousek před náma seděl můj stávající manžel s bratrem a s hrůzou se otočili s otázkou: „Holky proboha co se to učíte!?!?“. Párkrát jsme pak spolu seděli v autobuse a povídali si. V té době jsme oba měli jiný vztah a oba řešili hádky se svojima polovičkama. Vzájemně jsme se podporovali jak problémy a hádky zvládnout až jsme nakonec začali spolu chodit. Po dvou a půl letech (v září 2000) jsme se vzali. Po ročním snažení a hormonálním léčení se nám 22.8.2002 narodila krásná holčička Lenička.
A to je náš příběh. Fotku vložit neumím, tak třeba příště.
 AJKA

Matlásek
Povídálka 42 příspěvků 24.02.03 09:52

Ahoj Alice a Verunko, díky za krásný deníček, my jsme se neseznámili na internetu, protože v té době jsme o něm nic nevěděli, jsme spolu 10 let a seznámili jsme se v 16 ti letech a to na diskotéce. Z toho jsme skoro 3 roky manželé a náš Matyáš se narodil plánovaně, očekávaně a to 10. 2. 2002. Otěhotněla jsem téměř okamžitě po vysazení antikoncepce a celé těhotenství jsem si opravdu užívala nejen já, ale i můj manžel. Bylo to nádherné období štěstí, očekávání a lásky. Sice jeho konec nebyl z nejlepších, ale o tom zas jindy. Pozdravuj Verunku od Matýska a ahoj Petra

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.02.03 14:18

Ahoj Alice, žvatlání na emiminu je skvělé a myslím, že je úplně jedno, kdo patří do jaké kategorie, protože se většinou všichni sejdeme v jedné a společných témat je vždycky dost. Já už ani nevím, jak jsem se s manželem seznámila. Známe se vlastně téměř od dětství z jedné partičky dorostu. Časem se vztahy vytříbily a my už jsme 11 let spolu. 3,5 roku jsme manželé a po půlročním snažení se nám 14.9.2002 narodilo naše sluníčko dcera Michaela. Posílám pohlazení Verunce a těším se na další příspěvky. Ahoj Eva

Maru
Závislačka 3427 příspěvků 24.02.03 15:01

Ahoj Alice, hlásí se taky jedna snažilka. Trochu Ti sem budeme nakukovat, aby jsme věděli co nás čeká a nemine až se nám konečně poaří mít mimiska v bříškách.
Jinak k mému seznámení s manželem. Chodili jsme na stejnou vysokou školu a byli jsme hodně dobrý kamarádi. Tenkrát jsme každý měli jinou drahou polovičku a vždycky jsme spolu rozebrali co a jak. Pak on školy zanechal a šel na vojnu. Já jsem jí později taky zanechala a protože byl na vojně ve stejném městě kde bydlím, tak jsme byli pořád v kontaktu. A až za dva roky jsme přišli na to, že by bylo hezké spolu začít chodit a po 5 letech jsme se vzali. Teď už jsme spolu 3 roky a k úplnému štěstí nám chybí vytoužené miminko.
Všem přeju krásný den Maru

Kaitlin
Zasloužilá kecalka 972 příspěvků 24.02.03 15:20

Ahoj Alice a Verunko!
Mám pocit, že nás snažilek se nezbavíš!! :-))) To víš, přirostly jste nám, holky, k srdci!

Tak abych přispěla taky troškou do mlýna: já jsem se se svým manželem seznámila na koncertě, když Honza Nedvěd slavil své 50. narozeniny na Strahově. Padnul mi hned do oka a protože bydlel nedaleko mého bydliště, tak jsem ho pozvala na oslavu tehdy svých 18.narozenin, které jsem měla druhý den - a on přijel! Jsme spolu téměž 7 let a z toho už téměř rok jako manželé. Právě jsme se rozhodli, že by bylo lepší být tři…

Kaitlin

Munafka
Povídálka 14 příspěvků 24.02.03 21:13

Ahoj Alice,

nedá mi to, abych na tohle téma nereagovala. My totiž s manželem oba tancujeme americké country tance zvané „Square Dance“, a dokonce oba jsme v našich klubech fungovali jako učitelé - „calleři“. Akorát, že já tenkrát byla v Opavě a on v České Třebové a navzájem jsme o sobě nevěděli. Pak se ale pořádala týdenní škola právě pro tyto „učitele Square Dance“ a tam jsme se potkali. Teď už to bude 5 a 1/2 roku.

Manžel v té době studoval v Praze, takže jakmile jsem se dostatečně poprala s vlastní školou, tak jsem se přestěhovala za ním. Časem jsme se z bytových důvodů přesunuli na Kladno. Vzali jsme se před dvěma lety v červnu. V současnosti už osmým měsícem čekáme našeho drobečka a moc se těšíme až bude s námi :-).

Mějte se moc hezky,

Martina M. (33.tt)

alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 25.02.03 21:25

Milá děvčata!

Mile jste mě překvapily, já myslela, že se nás tu sejde pět starých známých firem z chatu a je tu spousta příspěvečků! Doufám, že se dostanu k odpovědím! Verunka chce čím dál víc pozornosti, dneska si vlezla pod postel a vytáhla igelitku s látkami. V mžiku jí ožužlala! A to jsem seděla vedle ní! Když jí nesu třeba na koupání, natahuje se po všem, co vidí. Už zvedá zadeček, nastává okamžik, kdy je třeba důsledně uklidit a asi každý den vysávat! Včera jsem jí nakojila a odešla na chat. Po chvíli nakouknu, co dělá. Spinkala na bříšku. To bylo poprvé, co se mi ve spaní odtočila.

Tento týden jsem slaměná vdova, manžel odjel na dovolenou, vrátí se až v pátek. Vždycky koupeme spolu. Nemáme totiž vanu, tak jde jeden z nás do sprchy, druhý podá mimi a pak ho zase osuší. Trochu jsem měla obavy, jak to sama zvládnu. Dala jsem do sprchy tlustý molitan, položila na něj Verunku a osprchovala. Napřed se trochu lekla, co že se to děje, ale pak se rychle zklidnila. Je to babulenka šikovná, nenechá mamku na holičkách!

Zítra jdeme do Kenny klubu na cvičení, ve čtvrtek máme plavání. Těším se na maminky, vždycky zajdeme na kávičku k automatu, probereme, co je nového a pak se rozjedeme procházkou domů. Bydlíme skoro všechny ve stejné čtvrti. Toužím stále po domečku, v paneláku se mi nelíbí, ale kvůli tomu zázemí se mi stěhovat nechce. Také máme hned za domem les, na okno mi lítají sýkorky, sypu jim tam oříšky a slunečnici.

A teď k vaši dopískům

Nafteta: Děkuji za komplimenty, Verunka se nám také líbí? :o) Neboj, do snažilek budu chodit dál, jen si potřebuji vyměnit pár zkušeností s ostatními spolutrpitelkami? :o) Takže u vás to byla láska na první pohled?! Moc Ti přeji nádherné svatební šaty a aby ses do nich jen tak tak vešla? :o) Nebo napřed svatba a potom bříško, je to fakt lepší!

Lostris: To jste se s manžílkem seznámili v podobnou dobu jako my? Máte před sebou úžasnou dobu, kdy se můžete navzájem poznávat, sžívat se a pořádně připravit na příchod miminka. Kdo ví, možná je to blízká budoucnost!

Ajka: U vašeho seznámení jsem se nasmála! Na to by musel zareagovat asi každý! Jsem ráda, že tě znám a moc se těším na návštěvu u vás. A hlavně na Leničku, jak je šikovná a co už všechno umí. Na fotkách je úžasná, je dobře, že hormony zabraly! Fotku pošli Šárce a ona jí tam vloží. Těším se hlavně na ty nové pod vodou! Už jsem netrpělivě vyhlížela na vašich stránkách?Nás čeká filmování v půlce března. Doufám, že se neutopím!

Matlásek: Víš Ty ženská, že hlavní popud k založení deníčku jste mi daly vy dvě s Hruštičkou?!! Pokaždé si s vámi ráda popovídám, i s Tvou drahou polovičkou. Moc mě mrzí, když se k chatování nedostanu nebo když tam zrovna vy dvě nejste. Proto tento sloup k zanechání zpráviček. Po vyčerpání původního tématu je možné plkat o všem možném, hlavně napsat, co je u vás doma nového. Matýsek je opravdu krasavec (pokud na sebe zrovna nesype instantní kaši? :o)). Dneska jsem si přečetla Tvůj příspěveček a vlastně si do hloubky uvědomila, co to pro vás znamenalo. Šel mi z toho mráz po zádech?.! Kdybych byla ve vaší situaci, asi bych hodně váhala, jestli mít další dítě. Ale o tom třeba někdy na chatu. Dej mu za mě pusinku - od jedné tetky z Brna.

Eva: Jsem stejného názoru, kategorie by měly vymezovat, ale neomezovat. Gratuluji dodatečně k Michalce - je vidět, že jsou u vás Vánoce opravdu svátky klidu a míru?Mám ráda vánoční děti ? jsme dvě sestry a obě narozené v září a obě lehce po dvacátém. Příspěvečky se pravda někdy trochu opozdí, ale budou, budou. Není nutné se přísně držet tématu, po úvodníčku možno zabrousit na libovolné téma. Místa je tu dost! Těším se na Tvé další vyprávění. Máte někde k vidění fotky? Michalce posílám rovněž pohlazení.

Maru: Je to hezké, jak se tu slézají staré známé! Vždycky mě to bere, když slyším, jak se někdo ?seznámil? s někým, koho vlastně dlouho znal. Byl to můj sen, ale nakonec to dopadlo jinak. To se podařilo kamarádce mojí sestry ? chtěla jí seznámit s jedním bezva klukem a pak si ho nakonec sama vzala. Ani já nemusím chodit daleko ? manžela jsem pozvala na chatu s vědomím, že tam bude kámoška programátorka, co také ráda tancuje? a nakonec jsem si ho vzala sama! A neboj, mimi přijde, držím všem snažilkám pěstičky!

Kaitlin: Další snažilenka?. Holky, vás bude nakonec převaha! Také jste spolu s manželem dlouho. Jezdíte i na jiné folkové koncerty nebo jste zarytí ?nedvědáři?? Možná už jsme se někde potkaly. My jsme byli loni s Verunkou na Zahradě ? to měla 22 dní. Také držím pěstičky, hezky cvič, chytej Hujery a mimi přijde než se naděješ!

Martina: No vida, další tanečnice! Můj chlap rád tancuje, hlavně jazzové improvizace. To se můžeme domluvit na léto, country tanečky jsou velmi vhodné k seznamování! A miminko je na dohled! Vidíš, já rodila v osmém měsíci, tedy přesně ve 35. týdnu. Píšeš do nějakého těhulkovského deníčku? Pak nám dej rychle vědět a pošli fotečku mimíska, ju?!

Alice

ajka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 26.02.03 07:58

Ahojky,
hlásím, že jsme opět v noci nespali, protože Leničku bolelo břicho. No a pak už chtěla jen kojeníčko, podávat dudlík a tak. Uvidíme zítra.
Alice - my jsme taky byli na festivalu Zahrada. To byla ale Lenička v bříšku. Bohužel mi tam začlo být nějak divně, tak jsme brzo šupajdili domů.

Taky vás musím zklamat, protože fotky pod vodou zatím nebudou. Fotilo se ze břehu. Ale i tak se na ně moc těším, i když fotky budu kazit já - navíc v plavecké čepici. Ale o mě tam nejde, tak snad zaniknu. :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.03 10:03

Ahoj Alice, maminky i snažilky,

o seznámení se vždycky tak hezky čte a kolikrát to jsou docela neuvěřitelné historky, jak z románů :-)))
S manželem jsem se seznámila až v Itálii. Byla jsem tenkrát nějaký ten čas bez partnera a občas mě přepadaly chmury kde se vůbec s někým seznámím. Na inzeráty jsem nějak neměla odvahu. V létě mě tatík navrhl abych s ním jela na ťapací dovču bez mamky (tu už nebaví vláčet se po kopcích :-)) po Rakousku a Itálii. Přespávali jsme v autě v peřinách, takže si na nás horský noční chlad nepřišel. To jsme teda mastňáci :-))) No a v jednom kempu v Missurině, mimochodem kemp plný Čechů :-))), byla i partička 4 kluků s pražskou SPZ. Jeden večer se u jejich stanu taťka zastavil a ještě si upřesňoval nějaký typy na tůru. Předpokládám, že si nehrál na Kecala a nesnažil se udat svou dceru :-)) Druhý den jsme na tůře potkali jednoho z té party a k večeru, když jsem procházela kolem jejich stanu, tak mě budoucí manžel přizval k nim na pokec. Mimochodem mě nalákal na kamarádův malý pěkný stan :-)) Povídali jsme si a manžel mě moc zaujal. Pak jsme si nějak navzájem vyměnili vizitky a já už jen nedočkavě vyčkávala, jestli se ozve. Ozval a loni v dubnu byla svatba :-) Tak se mi potvrdil i horoskop, kde mám, že s manželem hrozí seznámení v cizině :-)) A to se mi s taťkou moc na tu dovolenou nechtělo. Bála jsem se ponorky a aby jsme se neprudili :-)))

Mějte se moc pěkně a plaváčci - užijte si cachtání :-))
Pa Martina

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 26.02.03 10:08

Jéje, zapomněla jsem se přihlásti. Takže ten anonym jsem byla já, hlava děravá :-))
 M

BDanca
Kecalka 198 příspěvků 26.02.03 14:18

Ahojte holky,
také bych chtěla přispět s naším seznámením.
Seznámili jsme se, když mi bylo 16 let. Můj tenkrát budoucí kluk pracoval v jednom obchodě kousek od našeho domu. Já tam tak dlouho chodila a nakupovala úplné blbosti jako např. lžičky, šroubky…(pracoval totiž v elektru), až jsem ho prostě jak říká můj muž uhnala. Bylo to nádherný, moje první láska. Trvalo to rok. Po roce se semnou rozešel a já byla šíleně nešťastná. Neviděli jsme se skoro půl roku a po tomto čase jsme se náhodou potkali v tramvaji. Pozval mě do kina a já šla, proč také ne,že! Chození trvalo dalších 5 let, jenže potom jsem se s ním rozešla zase já. Vydržela jsem to 2 měsíce a on taky. Dnes jsme téměř 7 let manželé a náš vztah je výbornej,láskyplnej a naprosto tolerantní.
Tak to je můj příběh, trošku dramatickej, ale vážně to takhle bylo.
Mějte se krásně, mějte se rádi.Pa Daniela

Matlásek
Povídálka 42 příspěvků 26.02.03 19:37

Ahoj Ali a Verunko, tak dneska se na chatu asi nesejdem, jedu s naším „klubem matek“ na aqua aerobic, sice u toho mám občas pocit, že se utopím, ale je to strašně fajn. A hlavně pokecáme a strašně se s holkama nachechtáme. Dneska Matýsek spal za celý den jen hodinu! Ale ani nebyl protivnej, tak to docela šlo. Pořád vozí ten nový kočárek, který jsem zatím ven nevzala a tak stojí v kuchyni, snad ho neožužlá dřív než ho vezmem na 1. procházku. Milan je zas v divadle na zkoušce a tak bude hlídat moje mamka, no a jelikož víš jaká je, tak si dovedeš představit jak moc budu klidná!:)))) Zatím se měj a pošli Verunce ode mě i od Matýska velkou pusinku! Matlásek

Gabina2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.02.03 00:34

Ahoj Alice a ostatní!
Nedá mi, abych se taky nepřipojila a hned začnu s naším seznámením…i když nebylo zdaleka tak romantické jako u některých z vás.
Bylo mi 19 a skoro každý čtvrtek jsem trávila v jednom menším klubu s prima partou lidiček. Samozřejmě, že tam docházel i ON. Za nějakou dobu jsme se dali do řeči, příjemně si popovídali a tak. Dokonce párkrát „vyhrožoval“, že mě pozve na nějakou akci, že potřebuje moje telef. číslo. Jenže o číslo si nakonec zapoměl říct a já navíc v té době byla zadaná (i když ne zrovna šťastně). Pak se na nějakou dobu odmlčel, odcestoval i domu (je ze Slovenska). Vrátil se po roce a opět jsme se začali vídat v „našem“ klubu. Zlom nastal až když jsem slavila své 20té narozeniny. Konečně si řekl o mé telef. číslo…počkal až budu v mírném alkoholovém opojení :o)…s tím, že mi za pár dní zavolá. Já si pomyslela: no jasně, to známe…A zavolal. Začali jsme spolu chodit, po 2,5 letech bydlet, za dalších 2,5 roku jsme se vzali a za rok a půl se nám narodil chlapeček Adam, kterému je teď 17měsíců. Takže suma sumárum jsme spolu 8 let.
 Gábina

Lipka
Kecalka 235 příspěvků 28.02.03 18:42

Ahoj holky,
ráda se přidám i do tohoto deníčku.
Takže moje seznámení - seznámila jsem se s manželem v práci. Já čerstvě po škole hledala místo a on spolupracovníky pro otevření pobočky jedné řecké firmy. Asi měsíc po nástupu jsme spolu začali chodit /on si začal :o))/ to bylo v srpnu a v říjnu si mě chtěl vzít :o)). Nakonec jsme se brali až v červenci, chtěla jsem v létě. Svatbu jsme měli v Aténách a všichni jsme pak měli krásnou dovolenou. Nejlepší byl /ne/poměr hostů - z mé strany já + maminka, tatínek, babička, brácha. Z manželový - rodiče, bratr + dalších 200 příbuzných a známých.
 Lipka

Vložit nový komentář