Milí uživatelé EMIMINA

Ostatní

Zdravím uživatele emimina. Ráda bych tímto svým příspěvkem oslovila všechny, kteří se rozhodli z jakýchkoliv důvodů zůstat nadále uživateli serveru EMIMINO.

Před několika dny zasáhlo náš společný domeček zemětřesení. Po počátečním šoku jsme začali zjišťovat škody. Přesto, že se zdály ze začátku katastrofální, podrobnější šetření nevyznělo až tak zle.
Dům zůstal stát - má totiž pevné základy. Dokonce ani zdi se nezbořily a střecha zůstala celá.
Jen v některýchbytech jsou rozbitá okna, spadané věci ze stolu a místy nefunkční rozvody.
Obyvatelé se pomalu vzpamatovávají z prožitého traumatu.
Někteří zde již odmítají bydlet, možná z obavy před dalším zemětřesením. Jiní zůstávají a jsou přesvědčeni, že pokud všichni přiloží ruku k dílu, dům se podaří opravit, zrekonstruovat, aby byl ještě atraktivnější a krásnější než doposud.
Vím, že je mnohem těžší opravovat starý dům, než stavět nový na zelené louce. Rekonstrukce musí probíhat za provozu. Nejde lidi vyhnat ven a říct - přijďte až bude hotovo.

A teď se dostávám k tomu proč vám vůbec píšu. To jak se nám zde bude bydlet záleží milí uživatelé především na nás. Žádná práce se neudělá sama, když se o ní jenom mluví.
V posledních dnech jsem více než jindy pročítala emimino. Spousta odkazů jako by časem umřelo, nebo bylo v dočasném kómatu. Např. v sekci Recepty. Kdy jste se tam naposledy podívali? A nemáte náhodou doma nějaký osvědčený recept dědící se z generace na generaci? Všimli jste si, že tam přibyly recepty na domácí pekárny? Máte ji doma a pečete nějaký super chleba? Pochlubte se nám.
Znáte básničku a není tu napsaná? Tak nás ji naučte. A ty písničky… Taky vám selhává paměť? Ale vždyť je to tak snadné, stačí se jen podívat do seznamu.
Baví vás zvelebovat si domov? Vyrábět netradiční oblečení? Znáte nějaké výtvarné techniky, které by zvládly maminy s dětmi? Tak sem s nimi.
Máte oblíbené místo výletů? Nemusí to být zrovna hrady, zámky a ZOO. Všude je krásně.

Závěrem chci říct. Nebuďte pasivní a jen nekritizujte. Čím více se nás zapojí, tím dříve bude náš dům opravdovým domovem.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Lesina
Echt Kelišová 9857 příspěvků 05.10.06 08:07

Jojo, je fakt třeba jít dál - a je třeba vymést na emiminu komory, kde se nám léta hromadily  nepoužívané věci. :) Vymeteme všechno a kdo ví, co najdeme za zajímavého - koneckonců na starých půdách jsou hotové poklady…
Jen bych byla ráda,kdybychom vymetali v klidu :) Prosím…
 Lesina

 
Sabera
Nováček 7 příspěvků 05.10.06 08:34

Ahoj všichni,
souhlasím s článkem, sama jsem zde teprve kraťounkou dobu, ale myslím si, že diskuze která se rozvinula za článkem JSTE TADY POPRVÉ a podobné…je odstrašující pro většinu nově přicházejících. Sama jsem se rozhodla ještě zůstat, ale víc osočování už bych asi nesnesla…i když se netýkají mě samé… Jde z toho husí kůže. Doufám že to tu bude tak jak je to popsáno výše, to tu bude krásně a příjemně!!! Opravdu to záleží na nás všech, když se budeme sdílet..s problémy, radostmi, bude se nám tu líbit a budeme se rádi vracet. Hezký den!!!!

 
Vvv
Ukecaná baba ;) 1364 příspěvků 05.10.06 09:56

Sati, krásně napsáno, naprosto souhlasím :) Prostě Emimino bude takové, jaké si ho samy uděláme! Tak holky, sem s nápady a konstruktivními připomínkami :) Ať zvládneme vygruntovat a zrekonstruovat co nejdřív :)
Díky,
 Verča

 
veera
Kecalka 327 příspěvků 05.10.06 10:17

Já bych měla jen takovou prosbu, už jsem přispěla do receptů, ale blbka jsem si nepřečetla postup a šoupla tam recept dvakrát. Je to v domácích pekárnách. Nešlo by to jednou smazat, strašně mě to rozčiluje, že mám vždcky ruku rychlejší než mozek.  Děkuju adminům. Věra

 
Lesina
Echt Kelišová 9857 příspěvků 05.10.06 14:46

Jdu na to :) Doufam, ze to svedu - prece jen jsem jeste furt admin v zacviku ;)
 L.

 
Lesina
Echt Kelišová 9857 příspěvků 07.10.06 22:46

Uf, hotovo - nemohla jsem to najit :D
L.

 
veera
Kecalka 327 příspěvků 08.10.06 19:43

jé, děkuji. Věra

Vložit nový komentář