Miminko nebo krutovládce?

Rodičovství

Kolika, ta kolika... Ráda bych se s vámi podělila o své zkušenosti prvorodičky, která jako asi každá z nás velice nadšeně čekala na perfektní rodinnou idylku v podobě společně strávených prvních chvil s miminkem a tatínkem v poklidu, teple domova...


1 komentář

Porod byl plánovaný - koncem pánevním, takže jsem bez obav nastoupila v termínu do porodnice a nějaké obavy z porodních bolestí či „jak poznám, že to přijde“ nepřicházely v úvahu. V hlavě jsem měla pouze: „Jen 4 dny a jsme doma!!“

Císař proběhl, krásná carevnička se narodila a pobyt v porodnici byl úplně úkázkový, protože zkušenosti s dětmi mám z minijesliček, takže jsem sebevědomě zvládala vše, co nás jako prvorodičky sestřičky učily. Už jen 3 dny, už jen 2, zítra… Jooooo, jdeme domů :)

Byl zrovna den před státním svátkem - 28. 10., takže jsme byli s mužem doma a plánovali, co teď vlastně budeme celé dny doma dělat. Spousta plánů: vezmeme kočár a půjdeme tam, tam a taky tam. Joooo. Plná nadšení jsem naučila muže, co a jak s miminkem, nakojila, odstříkala zbytek mlíčka a totálně odpadla. Vzbudila jsem se asi za 4 hodiny jako znovuzrozená a byla jsem utvrzená v tom, že teď už to bude jen krásnější a to hodné miminko mi bude dělat ze života růžový ráj.

Začal miminčí režim - krmčo co 2 hodiny, přebalit, vybrkat, hají. Zvykli jsme si celkem okamžitě, ale cca po 3 dnech začaly první problémy. Mimčo řvalo hlady, mlíčko neteklo i přes neskutečně nalitá prsa a nakonec to vyřešila horečka se zánětem prsou. Muž se o půlnoci sebral a jel do nonstop lékárny pro Sunar. Tak jsem po krátkém boji přišla o mlíčko a zařadili jsme se do skupiny „UM“. :-P

Nakonec mi to ani nevadilo, protože co si budeme povídat, když to za vás občas vezme drahá polovička, tak si můžete třeba i dopřát koupel, nebo jen zajet nakoupit… :)
Spokojeně jsme sterilizovali lahvičky až do chvíle, kdy cca v 3.-4. týdnu začal absolutní HOROR!!! Proboha, proč tak řve? Proč pořád řve? Před jídlem, po jídle, po přebalení, v náručí… pořád!! Prostě pořád! :-O

Střídali jsme se, kdo tu chudinu bude mít v náručí, až nám doktorka řekla, že je to kolika, že se s tím nedá nic moc dělat a že si můžeme koupit espumisan/infacol apod.
Espumisan pomohl na pár hodin, infacol plivala ven, bioGaia taky nějaké závratné zlepšení nepřinesla, takže dalších krokem byla změna umělého mléka.

Konec Sunaru, jdeme na Nutrilon. Na doporučení kamarádky jsme zvolili rovnou ProFuturu. Řekla bych, že přišlo malé zlepšení, ale i tak jsme se nevyhnuli 3 hodinám řvaní přes den a klasickému večernímu 17-19 hodin maratonu řvaní. A že to bylo řvaní s úplnou křečí a zrudnutím, až jsem si občas říkala, jestli se vůbec může nadechnout. Procházky s kočárkem na veřejná místa pro mě byla tabu - strach z odsuzujících pohledů, ostuda… No styděla jsem se i na návštěvu k rodině, abych řekla pravdu. :D

Jak jsem řekla, Nutrilon řvaní trošičku polevil, ale proboha ta zácpa. Bobek 1× za 3-5 dnů, a to jsme to zní takto dolovali pouze my s paní Rektální Rourkou. Chuděrka vždycky podstoupila takovou operaci, bylo mi jí líto a opět jsem dala na radu starších - Lektvar = udělat umělé mléko z heřmánkového čaje. To už má naše princezna přes 2 měsíce a konečně začala kakat bez pomoci.

Postupně se krutovládkyně začala „lepšit“, ale co nás nepotkalo - 3 bílé ťupinky v dásínce. Auau, bolí z prořezávání zoubku, dva dny na to očkování, ale naštěstí byl do týdne klid a ani reakce na očkování jsme neměli. Jen ta nechuť k jídlu, prostě ne a ne jíst a objem mlíčka za 24 hodin se stále zmenšoval, tak jsme k 3měsíčnínám hodili Nutrilon ProFutura (snad nejdražší umělé mléko, co se dá koupit) do koše a rozhodli se pro HiPP.

Prosím pěkně… Je klid!!! Žádné řvaní, moje carevnička je spokojená, občas si kákne i 2× denně a někdy to ani plínka nezvládne. Večernímu řvaní odzvonilo, přes den si jen občas zamrčí a můžu sebevědomě prohlásit, že jsme byli už na procházce v restauraci, kde vydržela krásných 1,5 hodiny spokojeně kopinkat v kočárku a hrát si. :P

I práci už nemusím dělat o víkendu a stíhám ji v během pracovních dní, takže máme na sebe s tátou víc času. O:)

Cílem tohoto deníčku je podpořit všechny maminky, co jsou zrovna v období „krutovládce“ a snad i vykouzlit úsměv na rtech těm, které to mají za sebou a přesně ví, o čem mluvím. :D

Maminky nebojte, chce to čas a pak je to zase dobrýýýýýýýýý­ýýýýýý. :-)

Hodnotilo 44 lidí. Score 2.8.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
svycarka
Kelišová 6843 příspěvků 06.02.16 00:55

BRRR, vyrazy jako „pani rektalni rourka, kopinkat v kacarku a co to..jo_ tupinka v dasince“…des, jeste tam chybi chumlackovy fusacecek, protoze je strasliva zimecka. Chapu, ze i takove jsou mezi nami, ale me to rvalo usi i oci. kazdopadne, jsem Rada za malou, ze ji trapeni preslo a preji ti jen uzasnacke, slunickove dnicky ;) :mrgreen:

 
Ya-ya  06.02.16 04:51

8o krmco? kopinkat? ach jo :roll:
dobryyyyyyyyyyyyy mas z mimibazaru ne? :lol:

 
tehunehu
Ukecaná baba ;) 1199 příspěvků 06.02.16 06:43

Za sebe mohu říct, že se mi deníček moc líbil :potlesk:. Co ostatní považují za infantilní já beru jako druh, humoru, nadsázky a berličku k tomu, aby se člověk nezbláznil z,,velkých,, maličkostí. Spokojené a klidné dny všem :srdce:.

 
Dojcanis
Ukecaná baba ;) 2168 příspěvků 06.02.16 07:22

Super denicek :lol:
někdy si kakne i 2 x denně, občas to i plenka nezvladne :P. To známe moc dobře :P že to kolikrát má až za krkem :mrgreen:

 
MarieOVMUC
Kelišová 7385 příspěvků 06.02.16 08:04

Omykaní a ty výrazy :zed: :zed: :zed:… hormony žerou mozek, to se nedá nepotvrdit…

 
andilek2766
Závislačka 2760 příspěvků 06.02.16 08:22

Jako vzdy jsi me Lei pobavila ;) :lol:
Zajímalo by me, kolik ženských používá na své ditko odborné výrazy se spisovnou češtinou… :zed: napsalas deníček za sebe a nepretvarovala se a použila výrazy, ktere uzivas doma, nebo kdyz mluvíš na malou.
Za me v poradku - to ten vykojenej mozek tyhle výrazy zvládá bez pohoršení ;) :hug:

 
Shield-maiden
Neúnavná pisatelka 16910 příspěvků 06.02.16 08:26

Některé výrazy mě pobavily :mrgreen: :mrgreen: aspon něco…

 
zolycka
Kelišová 6726 příspěvků 06.02.16 08:35

Ale jo budiz..jen mi vadi ze miminko ktere trpi bolestmi, nemuze si pomoct a ani nikdo jiny nemuze pomoct, je nazyvano (ac s nadsazkou)kru­tovladce… :roll: ono to asi dela schvalne ne?! :nevim:

 
Koulíšek
Kecalka 175 příspěvků 06.02.16 08:43

Krásný článek, dekuju za nej, usmívala jsem se od zacatku do konce :kytka:

 
dendule4
Závislačka 4654 příspěvků 06.02.16 08:48

Příště až budeš psát deníček, nastuduj si odbornou literaturu a veškeré výrazy převed do latiny, aby to neznělo tak mateřsky :roll:
Klídek, mě se to líbilo :palec:

 
leonarubinova
Závislačka 3041 příspěvků 1 inzerát 06.02.16 09:02

Líbí se mi, že dostanu nadaný za svůj zřejmě nepochopený humor z mateřské školky „krmčo aj.“ a hned záhy další žlutá karta naopak za necitelnost v nazývání dítěte. Jestli to správně chápu, tak jsem hormonama přecitlivělá necitlivá matka :lol:
Holky klid, v práci mluvím normální češtinou, jen jsem myslela, že na stránce emimino se bude můj nunuslovník hodit ;)

 
reinkarnace
Závislačka 4433 příspěvků 06.02.16 09:05

Hehe..tak jsem si taky na pár krušných chvil zavzpomínala :lol: no jo, toho ještě bude :mrgreen: Nicméně ze začátku mi srdce zaplesalo, když jsi napsala, že porod byl plánovaný - koncem pánevním, čekala jsem, že si počtu a ono zase císař. No, co už. Jo a když jsi začala větu, že jel tatínek někam o půlnoci kvůli zánětu, čekala jsem že dotáhne nějaký tvaroh na zábaly či jiný lék…ale jak píšeš, asi to byl ve vašem případě „krátky boj“. Škoda, že jsi nebojovala trochu víc. Prsa jsou dvě ;) Ale hlavně, že jste zdraví :kytka:

Příspěvek upraven 06.02.16 v 09:06

 
Nafrněná  06.02.16 09:06

Já teda vrcholně nesnáším tyto výrazy, mimísek, ovulka, to už se mi u jiných zvedá tlak :mrgreen:
ale od tebe mě to pobavilo, asi to vyznělo, že i ty sama si z toho děláš srandu… možná se pletu, ale zní mi to tak :)
pěkný deníček, i když já takové problémy neznám :mrgreen:

 
fenny
Závislačka 4927 příspěvků 06.02.16 09:35

Těm, co jim nestíhají plínky, doporučuju látkovky  ;)

 
Třesulka
Stálice 66 příspěvků 06.02.16 09:56

Moc hezký deníček, jo jo taky známe koliky.

 
glogloglo
Závislačka 3694 příspěvků 1 inzerát 06.02.16 10:25

Pěkný deníček. Já bohužel nemám pocit, že se něco lepší. třetí a půlka čtvrtého měsíce byla úžasná, dítě klidné, hodné, samo si hrálo, krásně spinkalo… od půlky prosince děs a horor. A je to čím dál horší. Ani nejde o prdíky, jen se dožaduje pozornosti a když potřebuji něco dělat, tak řve a řve. Zvládne to i hodiny v kuse, kašle, potí se, ale nedá pokoj… takže já v tyto dny bojuju sama se sebou, nezvednout se a dělat co potřebuju, a nechat dítě vyřvat. Jak dlouho to vydržím, nevím. Otázka je, zda skončím dřív já v blázinci, než ona přestane a pochopí…

 
Delphy
Stálice 62 příspěvků 87 inzerátů 06.02.16 11:31

Denicek se mi libil, pobavila jsem se :mavam:

 
jannina1
Závislačka 3266 příspěvků 06.02.16 12:38

Zdrobněliny jsem brala v nadsádce a tak to bylo zřejmě myšleno. Ovšem název krutovládce pro trpící miminko mi moc nesedne..i když je to v legraci..

Příspěvek upraven 06.02.16 v 12:39

 
Kiara28
Závislačka 4536 příspěvků 1 inzerát 06.02.16 13:28

Hezky dennicek, s dobrym koncem, ty ja rada :mrgreen: :kytka: Tak drzim palce at uz mate jen hezke chvilky a domaci pohodu. I kdyz budou rust stolicky, pak obdobi vzdoru, stoupani si v postylce v noci misto spanku.. :think: :oops: No radsi uz mlcim :lol:

Inspirovala jsi me k napsani dennicku, jak blbe mi syn spal a uz je klid.. Taky pekny extrem.. Tak az budu mit chvilku napisu..

 
Bebuše
Echt Kelišová 7565 příspěvků 06.02.16 14:15

Tak jsem doufala, že se konečně najde větší horor, než jsem prožívala s našì druhou slečnou já. Kolika, kolika, kolika a k tomu naprostý nespavec. Vřískala i 12 hodin téměř bez spaní a k tomu doma ještě 18 měsíční slecna. Taky jsme zkusili snad všechny preparáty, nakonec se přiblížil třetí měsíc a měla jsem doma zlatíčko, sice nespavé, ale s úsměvem od rána do večera. Ten stav, kdy si člověk říká, že jednou usnout musí a konečně bude ticho, a ono to nepřichází… brr, mám husinu, jen na to myslím…

 
Tableta
Ukecaná baba ;) 2291 příspěvků 06.02.16 15:49

@zolycka mně spíš přišlo, že krutovládce je kolika :think:

 
Anonymní  06.02.16 17:26

Tak to je povzbuzení, ještě tak přijít na to jak uspat miminko i bez kočárku

 
leonarubinova
Závislačka 3041 příspěvků 1 inzerát 06.02.16 18:03

Holky děkuju vám, které jste se z mých výrazů nezhroutily, za komentáře :) Nespavce nezávidím a doufám, že se tomu co nejvíc vyhnu. Zrovna teď mi prořvala dva dny s pěstičkou v puse, takže já čekám na prořezání :cert: :mrgreen:

 
cucik14
Ukecaná baba ;) 2023 příspěvků 15 inzerátů 06.02.16 18:10

Na deníčky se skoro měsíčním synem nemám poslední dobou čas, ale tento sem si ve volnější chvilce přečetla kvůli nadpisu a DĚKUJI za něj…člověk tak nějak ví, že v tom není sám :mrgreen: A po dnešní promrčené noci se hodil, víc takových deníčků se „šťastným“ koncem :potlesk:

 
truda4
Nováček 5 příspěvků 06.02.16 19:51

Měli jsme doma podobného křiklounka, občas jsem ji pronosila i celé dny a vyjímkou nebyly i šestihodinnové hysteráky u nás v náručí s přestávkami na kojení. Nepomáhalo nic, až když byly malé 2 měsíce, koupili jsme si knihu Nejšťastnější miminko v okolí od doktora Karpa a začali aplikovat jeho 5 zásad, pro tišení miminek. A ono to zabralo!!:) z totální hysterie byla do 2 minut v klidu a většinou do 5 spinkala. Vřele doporučuji. Mrzí mne, že jsme ji neměli hned, mohli jsme si ušetřit spoustu nekonečných dní, večerů i nocí a hlavně pomoci naší princezně. Komentáře většinou nepíši, ale snad by toto mohlo pomoci i někomu jinému. :)

 
Lanear
Kecalka 281 příspěvků 06.02.16 20:06

No ta infantilnost je extra ironická, že jo? Aspoň jsem to tak pochopila, ale jestliže ne, tak to potěš pánbůh koště… :roll: :mrgreen: Jinak já teda se nad tím také pousměji již v tomhle zkušená, ale hlavně v čem opravdu vím, o čem mluvíš, tak je ten zánět… Potkal mě, hodně jsem na něj doplatila, promiň mi tu troufalost, ale myslím, že o mlíčko jste měli chvíli ještě bojovat a zůstalo by. Mě se tedy nakonec z jednoho prsa vytratilo úplně, ale i na úkor toho, kojíme dál… už 7 měsíců. Svůj hrudník komentovat nebudu, kdy jedno prso je skoro o 2 čísla menší, ale jsem ráda. Ono pochopitelně záleží na okolnostech. Ale do 3-4 týdnů se dá ještě rozkojit, ale je to také hodně v hlavě. Každopádně koliku už máte za sebou, když spočítám měsíce, tak blahopřeji! :))

 
Cristyna
Závislačka 3313 příspěvků 1 inzerát 06.02.16 20:08

Také máme doma jednoho hysteráčka..první tři měsíce totální peklo, prořváno 24 hodin denně. K tomu jsem doma měla dvouletaka a občas sem měla fakt chut to zabalit. Ted mu bude 6 měsicu a pon 3 měsicich vystřidaly koliku zoubky, takže hysteráčky na novo, naštěstí už se to dá zvládat trochu líp, alespon nošení už funguje. Ale vzteklý je pořád, jakmile se mu něco jen trochu nezdá, hned spustí a utěšit ho je vážně nadlidský výkon. Jsem z něj vážně unavená, o to více, že jsem nevěřícně koukala, co jsem to jako dostala za dítě, když první byl hodnounke vyvoněné miminko. Sem tam zaplakal, ale vždy mi bylo jasné proč a mělo to nějaky duvod, kteremu jsem rozuměla. Matějovi nerozumim doted a to pry s druhym ditětem je to snažší…no nevim :roll: :D
Jinak co jsme použivali jednoraz, take jsme měli hovnouse uplně všude jen ne v plině, od te doby co máme latkovky je pokoj ;)

 
Lanear
Kecalka 281 příspěvků 06.02.16 20:13

@leonarubinova Ahoj, napadá mě Calgel, je to přímo mastička pro dásně, když se zoubky prořezávají, nám pomohl hodně. :)

 
leonarubinova
Závislačka 3041 příspěvků 1 inzerát 06.02.16 20:27

@Lanear No já bojovala asi ještě týden, snažila se odstříkat, ale v kombinaci s psychikou to šlo do háje. Máme myslím Mundisal na dásně, to bude asi podobný :palec:

 
Lanear
Kecalka 281 příspěvků 06.02.16 20:41

@leonarubinova No jo no, mě celý první půlrok přišel jako kdyby se to dítě furt kvůli něčemu trápilo. Bříško, zuby, my k tomu musíme cvičit vojtovku, protože byla v bříšku na jednu stranu moc zkroucená a svaly má nerovnoměrně posílené, takže aby nerostla nakřivo. A až teď v sedmi měsících mi přijde, že si to i ona už začala víc užívat vše i já. Hold poprvý je poprvý, člověk se musí nějak otrkat, zvyknout si. Ve všem jsou začátky většinou těžký. Jsem fakt zvědavá jaké to bude jednou s druhým nebo dalším miminkem.

 
Lenka 80  06.02.16 21:01

Na zoubky je dobrej olejicek Jakoubek.

 
DanielaD
Ukecaná baba ;) 1185 příspěvků 06.02.16 21:01

Dítě není krutovládce

Příspěvek upraven 13.07.16 v 22:00

 
leonarubinova
Závislačka 3041 příspěvků 1 inzerát 06.02.16 21:10

@DanielaD krutovlatce zcela urcite ne no ;)

 
DanielaD
Ukecaná baba ;) 1185 příspěvků 06.02.16 21:12

Já bych dítě takhle nikdy nenazvala

 
Conulka
Závislačka 2818 příspěvků 06.02.16 21:54

@DanielaD když už tak snad krutovládce, ne… :mrgreen:

 
petjuska90
Zasloužilá kecalka 946 příspěvků 06.02.16 22:13

Me se denicek teda libil… sice tyhle vyrazy jako mimisek manza apod. zrovna nemusim ale obcas zjistuju ze je tady na emimi bezdecne taky pouziji ani si toho nevsimnu. :-) my meli slecnu rvaci od narozeni do roka.. prvnich par tydnu prorvala i 16 hodin denne nepomahalo nic diagnoza od doktorky krom koliky a refluxu byla bez nadsazky TEMPERAMENTNI… kolem roka se zklidnila ale i ted v 5 letech se umi predvest :-)
Co me ale u komentaru nadzvihlo je kritika za krutovladce… myslim ze to pisatelka nemyslela absolutne ve zlem ale spis jako nadsazku, u nas se bezne pouziva: tyran, satan, apod. Mala vi ze je to ve srande a lidi kolem taky… nemyslim ze autorka je nejaky socialni pripad ktery sve dite tyra a vriska na nej kdovico… Tak si maminky utrete mleko z mozku uklidnete se a berte to trosku s nadhledem… :P

 
Motýlice
Kelišová 5007 příspěvků 06.02.16 22:40

Ženy, neberte se tak vážně. Ty komentáře tady, to je něco hrozného. Buďte trochu tolerantní přece… :nevim:

 
tartaletka
Zasloužilá kecalka 970 příspěvků 06.02.16 23:46

Tak zrovna dite/krutovladce me jako termin nesmirne bavil :palec:

 
madanga
Závislačka 4145 příspěvků 07.02.16 13:17

@Motýlice souhlasím,některé to tady berou až moc vážně..

 
madanga
Závislačka 4145 příspěvků 07.02.16 13:18

Moc pěkný deníček..moc se mi líbil…

 
leonarubinova
Závislačka 3041 příspěvků 1 inzerát 07.02.16 16:04

@tartaletka Dívej, mám o krutovládě i důkaz z rána :mrgreen:

 
Uživatel je onlinepomenkova
Nadpozemská drbna 26481 příspěvků 07.02.16 23:17

Pekny denicek ;) :palec:
A „kruto-v-latce“ to jsem si rikala, ze by mozna mohlo znamenat, ze v latce by ji bylo kruto :mrgreen:

 
MIŠMA 22
Kecalka 276 příspěvků 65 inzerátů 08.02.16 07:14

Některý výrazy hrůza, ale jinak docela fajn :D

 
terich
Závislačka 3982 příspěvků 08.02.16 13:59

Moc hezký deníček. :hug: Obsahově teda na nic, taky jsem zažila nekončící hysteráčky a je to děs, ale jinak hezký, povzbudivý pro ty, které nemají „štěstí“ na hodné a spavé miminko. :) Kéž by už bylo jen líp! :-)

Hlavně oceňuji Vaši odvahu. Já bych sem nenapsala ani prd. :lol: Jsou tu emiminí policajtky, které umí jen kritizovat, hanit a psát hnusné komentáře, hodnotit výraz a styl… :lol: Mně, když se nějaký deníček nelíbí, tak radši nepíšu vůbec nic. Ale to se asi jen mým rodičům podařilo mně slušně vychovat. Moc si přeju, aby se to povedlo i mně u mé dcery a druhého dítěte, které je na cestě. Aby to byli sebevědomí lidé, kterým je zášť, závist a radost z poplivání něčí snahy cizí.

Příspěvek upraven 08.02.16 v 15:10

 
leonarubinova
Závislačka 3041 příspěvků 1 inzerát 08.02.16 20:09

@terich Naprosto rozumím! Navíc jsme měli na střední hodiny literatury, ze kterých víme (měli bychom), že deník je literární útvar volného stylu, kde se běžně používají eufemismy, personifikace, citoslovce aj., takže nechápu, jak tu může tohle někdo kritizovat. Ale můj muž říká „Ser na to, jsou to asi nešťastný chudiny“, takže si z toho nic nedělám :palec: :D

 
Adinka_2012
Ukecaná baba ;) 2394 příspěvků 37 inzerátů 08.02.16 20:51

Mně se deníček libil, vykouzlil mi úsměv na rtech, ty prořvané chvíle mi ho ale rychle změnily na výraz nechápající až zděšený…„infan­tilní“ slova mi do stylu zapadaly, přišly mi psané s nadsázkou, vč. krutovládce-v daném kontextu mi to vyzní „mile“-nevím, jaké jiné slovo zvolit, cítím to tak. Taky své 2 rarachy nazývám různě-někdy to teda mile nezní, ale „zle“ to myslím vždy jen pikovteřinu…Jinak máte můj hluboký obdiv, krutovládu tohoto kalibru bych asi nerozdýchala. Přeji lepší časy :kytka:.

 
Lucie451
Ukecaná baba ;) 1211 příspěvků 09.02.16 22:03

Přesně měli jsme doma něco podobného. Prvních půl roku očistec. Nejdříve mateřské mléko, pak při neustálém každodenním pláči dostala v 8 týdnech Bebu, malé zlepšení ale pláč stále, pak Hipp, pak Nutrilon. Od 10 měsíců je bez mléka. Naštěstí ještě měsíc vydržela pít kaši a pak útrum.
Večerní pláč taky známe.

Příspěvek upraven 09.02.16 v 22:07

 
Sousedka-od vedle
Nováček 2 příspěvky 16.02.16 09:52

Naprosto s vámi souhlasím, paní s tímhle slovníčíčkem a zralá na to, aby se na ni manžel vys… a našel si někoho normálního.
A pak si ještě přijde stěžovat a nebude nic chápat.

 
hisi
Nováček 7 příspěvků 8 inzerátů 16.02.16 19:38

Zažila jsem se synem to samé. Jen ten mi začal řvát už v porodnici. Taky jsem zkoušeli různé UM, kapky atd. Také jsme ze začátku nikam pořádně nejezdili kočárem, žádné návštěvy. Řval před jídlem, po jídle, v postýlce, v kočáru. Po nocích jsem řvala s ním, jak už jsem z toho byla na dně. Přišlo mi, že mi to kamarádky ani nevěří. Zkrátka, kdo nezažil nepochopí.

 
leonarubinova
Závislačka 3041 příspěvků 1 inzerát 18.02.16 16:06

@Sousedka-od vedle Kdybyste si přečetla komentáře, tak byste se dočetla, že v běžném životě mluvím normálně česky a jedná se pouze o emiminní slovník - nadsázka. A myslím, že hodnotit moje manželství vám vzhledem ke statusu „neznáme se“ nepřísluší a uráží mě, že na světě existuje osoba, co se odváží soudit vztah, do kterého nevidí. Vzpamatujte se, PROBOHA, jde jen o deníček!!! 8o
@hisi Přesně tak ;)

Příspěvek upraven 18.02.16 v 16:15

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama