Mimizemšťánkový deníček č. 21

Těhotenství

Ahojte všichni! Tak jsem právě zasedla k počítači, abych napsala deníček a on nám tu nějak nejede internet. Takže si to zatím napíšu do Notepadu a pak budu doufat, že se internet rozjede a já budu moct deníček odeslat:) Už se nám to opravdu krátí, co?:) A jakpak se bříškandy cítíte? Já kupodivu docela fit. Zatím žádné stavy už aby to bylo nemám. Dýchá se mi dobře, spinká se mi dobře, jíst mi chutná chi chi.

Normálně, stal se zázrak a už máme sbalenou kabelu do porodnice. Teda je to maxi kabela:) Nejlepší je náš hafan Monty, který k ní pořád chodí a šmuchá:) By mě docela zajímalo, co si asi tak myslí. Připravuje některá z Vás taky pejska na příchod nového člena rodiny? My Montymu sice pořád vykládáme, že mám v bříšku kamaráda, ale předpokládám, že to moc nechápe:) Máme už nějaké zkušenosti od neteřinek, že ty si s ním můžou dělat, co chcou a on si to buď nechá líbit, nebo jim uteče. Ale jaké to bude, až bude mít „své“ miminko doma, to se uvidí. První dny to bude asi dost zajímavý, protože Monty pokaždé, když slyší brečet miminko (třeba v televizi, nebo když byly neteřinky malinkatý), tak hrozně štěká a lítá, protože si myslí, že mu někdo ubližuje. Ale zvykl si u neteřinek, zvykne si i u nás. Doufám:)))))

Jak už jsem psala, kočárek dorazil v pořádku a je připraven na první vycházku. Ještě mi docvaklo, že nemám nůžtičky na nehtíky. Tak se zeptám ségry, jestli je ještě někde najde, nebo jestli si mám koupit. Tchýně mi slíbila, že mi donese katalog odsávaček a jediný, co donesla, je leták od Aventu, což je to nejdražší, co znám:) Tak jsem jí sdělila, že odsávačku za 2.000,– vážně nechci. Ona dělá v lékárně, tak jsem předpokládala, že mi donese něco víc, abych si měla z čeho vybrat. No mám smůlu.
A taky ještě nemám kojeneckou podprdu. V pátek jsem se řítila do jednoho obchodu, kde jsem je chtěla omrknout a měli otevřeno jen do 13.00 h, takže tam asi zítra razím znovu. Dle rad z předporodních kurzů jsem vybavena 4 ks vložek do podprsenek. Prý se má podprda zkoušet se dvěma vložkama v jednom košíčku. Tu jednu tam budeme nosit přeci pořád a o tu druhou se nám prsa zvětší. No budu tomu věřit, protože jestli dám 600,– a víc za podprdu a pak by mi byla malá… Tak to potěš klobás…

Ještě jsem uvažovala o tom, že bych se nechala profesionálně vyfotit. Jako nějaké „těhuakt“. Uvidíme, jestli to ještě stihnu. Chtěla bych to udělat tajně a pak některou fotečku nechat zvětšit a dát manželovi jako dáreček na vánoce:)

Teď si Monty strčil celou hlavu do té kabele do porodnice:) Holky, já ho asi budu muset vzít s sebou:))))))

A co jinak, jak si užíváte poslední dny a týdny bříškatění? Já zatím nepocítila ani poslíčka nebo o tom nevím. Pořád si říkám, jestli vůbec poznám, až TO příjde. Ale věřím, že to se asi přehlédnout nedá:)))))

Už mě čeká jen poslední cvičení s těhulkama. Máme si s sebou donést panenky a budeme nacvičovat, jak miminko uchopit atd. Doufám, že se mi panenka vleze do baťohu, nerada bych chodila s panenkou v podpaží po městě:)))) Nebo že bych jí strčila do babyvaku?:D No to by byla asi dobrá komedie:)

Táááááák holky, nezapomeňme, že máme hooodně odpočívat. Snažme si nepoplést poslíčky s pravými stahy. Dle moudrých knih poslíčci nejsou pravidelní a dají se většinou rozehnat změnou polohy nebo teplou vodou. Tak uvidíme:)

PUSINKO: doktorka straší, že se rozdvojíme dřív chi chi, tak uvidíme:) Tomíkovi přeji brzké uzdravení

LUCAJDO: já letos cukroví asi taky vypustím. Už loni jsem toho moc nenapekla a letos jsem zaúkolovala mamku, ať udělá všeho víc a ségra taky chi chi. Tchýně peče taky dost, ale ne to, co já ráda:) Manželovi jsem slíbila, že se pokusím mu udělat aspoň kokosky, protože ty má moc rád a já bych si dala mandlové sušenky:) Uvidíme.

EDI: neboj, dočkáš se:) Zatím můžeš klidně spát:))))) Já spím taky klidně chi chi. S tím kočárkem jsi mi připomněla, že jsem se vám nepochlubila, jak jsme se rozhodli jít vyzkoušet, jestli se vůbec vleze do výtahu:) Bylo asi 22.00 a tak jsme vylezli na chodbu a přivolali výtah. A ejhle. V našem patře nejde otevřít:) My jsme totiž v první patře a chodíme pěšmo a výtah teda neplatíme. Jenže ještě minulej měsíc normálně otevřít šel. Tak Ráďula popadl kočár a seběhl do přízemí. Strčil ho do výtahu a v tu chvíli někdo strčil klíček do vchodových dveří. Tos neviděla ty fofry:))) Málem se v tom výtahu zasekl. Pak utíkal rýýýchle za roh, aby si některý ze sousedů nemyslel, že jsme praštění. Vysvětlovala jsem mu, že je snad normální vyskoušet, jestli se tam kočárek vleze. No smáli jsme se ještě asi hodinu:) Takže musíme zajít na domovní správu, ať nám ten výtah naúčtují a hlavně odemknou:) Fusak mám u našich po holkách. Je s ovečkou, tak snad v něm bude mimískovi teploučko:)

Těšme se na den D a na to, až uvidíme své voňavé uzlíčky!

Mějte se nádherně a pohlaďte pupíky

Pá Montička + mimizemšťánek 37+2

BINKY 1.11.. - Eliška 2770 gr a 49 cm
MONTIČKA 3.12. - Anetka nebo Filípek
IVKA1 14.12. - Ládík
ROMČA 24.12. - Kvído
LUCAJDA 27.12 - Anička
LIPKA 29.12. - holčička
PUSINKA 12. 1. - Lukášek
MIA 4.2. - Mia nebo (asi) Max

Váš příspěvek
Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 14.11.04 20:35

Ahoj Montičko,

tak se ti to opravdu táááááááááák moc blíží!!!!!! Jé to musíš být šťastná a napjatá. Od teď, jak tak koukám, budu muset to emimino opravdu už napjatě sledovat aby mi neunikl žádný tvůj poslíček a hlavně pak porod.
Tak mnoho štěstí a sil do toho konce těhotenství a pak ten nej porod jaký si přeješ.

Simunka

Ivka1
Stálice 75 příspěvků 14.11.04 21:47

Ahoj všem,
tak se to nám to blíží a já už začínám mít i strach z porodu :-) Ještě nemám koupené všechny věci, chtěla bych to stihnout během příštího týdne a pak už jenom odpočívat.
Ládík je pěkný číslo, dává mi docela zabrat. Večer se vždycky kroutím, jak do mě kope a v noci se podle něj otáčím z boku na bok. Už teď se mnou pěkně mává :-)
Kočárek nám hned poslali ten správný, prostě chybička se vloudila, tak hlavně, že to dobře dopadlo. Zítra jdeme na poslední UTZ, tak doufám, že je vše OK a Ládík hezky roste :-) Nevím přesně, jestli mám poslíčky, ale pobolívá mě břicho jako před menstruací. Tchýně řiká, že určitě porodím před termínem, tak jsem zvědavá :-)
Montičko, moje kámoška má taky psa (teda fenku) a když se jí narodila holčička Zuzanka, tak pes začal neposlouchat. Prý asi žárlil na miminko, ale pak se to srovnalo.
Tak opatrujte bříška a odpočívejte…paaaa :-)
 Ivka

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 14.11.04 23:43

Montičko,

jenže poslíčky já neměla u Daisy vůbec - nic - nula - zip - a to ani v sobotu, kdy jsem se procházela s Daisy po městě.
No a v neděli večer - jak víš - byla Daisy na světě :oD

Proto to opravdu teď může být každým dnem, třeba zítra a nebo taky až za měsíc :o)))))

Hlavně že jsi připravená, Montyho probůh raději nechej doma, co by tam v porodce dělal :o)
Jo kterou že to porodnici jsi si nakonec vybrala? Víš že to ani nevím? Jen si pamatuju, že ta první co jsi se byla podívat tě moc nenadchla.

Těhu profi foto jsem chtěla u Daisy pupíku taky, ale nějak jsme se k tomu už nedostali… takže to mám slíbeno do třetice a dokonce jsem si už vybrala i paní fotografku. Dělá fakt hezké fotky a pro inspiraci ti sem přidám odkaz:
 http://www.tinabolton.co.uk/…a_bolton.htm

Takže kočárek je zaježděn? :o) Hlavně že se vám vleze do výtahu.
Víš já jsem takový kupec, já kdysi kupovala kočárek i bez toho, abych se přesvědčila, zda se mi vleze do auta :o) Prostě se mi líbil a bylo to :o)

No však až se projedeš s mimískem, tak nám dáš vědět, jak jsi s vozítkem spokojená. Na fotce vypadá hezky ;o)

Pááá a měj se s bříškem nádherně
Ed xx

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 14.11.04 23:45

Oprava - procházela jsem se s Polly po městě samozřejmě :o) Teda Daisy taky, ta byla vnu, ale s Polinkou jsme krmily kačenky :o)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.11.04 03:59

MOnty,
pokud neplánuješ nějak složitě odsávat, tak odsávačku ještě nekupuj. Uvidíš, jak to bude potom - třeba jí potřebovat vůbec nebudeš…

Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 15.11.04 08:26

Ahojte všichni!

Zase jsem se vyspinkala do růžova. Není to nějaké podezřelé?:)))))

Záhada s Montyho hlavou v kabele odhalena. Jsou tam PIŠKOTYYYYYYY­Y:))))) A ty on mooooooc rád:))))))) Potvůrka jedna. Že nám to ale trvalo, než jsme na to přišli.

SIMUNKO: moc děkuji za přání úspěšného porodu chi chi. Budu to potřebovat:)

IVKO: no vidíš, jaký je Ládík čipera:) Já mám taky dny, kdy se porodu hrozně bojím, ale teď jsem zrovna ve stavu, kdy mě to netrápí. Ale za hodinu může být všechno jinak:) Neboj, však mi to zvládneme!!!!!

EDI: já taky vůbec nepřemýšlela, jestli se kočár vleze do výtahu:) Jak chodíme pěšmo, tak mi to vůbec nedocvaklo:) A pak jsem trnula, co budu dělat, když se tam nevleze. No naštěstí vlezl:))))) Jdu mrknout na ty těhufotečky

Mějte se všichni moooooooooc krásně

pá Montička + mimizemšťánek 37+3

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.11.04 10:23

Ahoj holky,jak já Vám závidím.Já už to mám všechno za sebou.Taky jsem měla někdy strach a to jsem čekala třetí mimi.Jenže s porodníma bolestma všechen strach přejde a pak už je jen ten nádherný pocit,když držíte svýho broučka v náručí.Nedá se to s ničím srovnat.

Mějte se hezky a ať Vám to Všem dobře dopadne.Budeme Vám držet pěstičky!!

Vlaďka a Martínek - 10 týdnů - od letních miminek

Kaculinkaa
Kecalka 265 příspěvků 15.11.04 10:34

Ahoj holky,

jdu Vás jen pozdravit a Tobě Montíku popřát ten nejkrásnější porod :-) už se to strašně blíží :-) Koukala jsem jak blázen, že jsi už 37+2 :-) Tak moooc držím palečky. Jinak já jsem se taky narodila 3.12 :-))) ale o 23 let dříve :-))

S kočárkem jsem se moc pobavila. Představila jsem si jak tam šaškujete a schováváte se před sousedama. :-) Montíííí hod sem nějakou fotečku kočárku at ho taky vidíme a můžeme tiše závidět :-)

Jinak Monty je moooooc šikovnej :-)) A s piškotama to moc dobře známe :-) Ta naše potvůrka by pro ně udělala cokoliv :-)

Jo a ještě hodnotím odlitek bříška. Je to super !!!!!!!!

Všem krásný den

Páčko

Kačka od PSTM :-)

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 15.11.04 11:42

Ahooj Montičko!
teda, fakt to neuvěřitelně letí, nedávno jsem ti do snažilkovského deníčku psala, že už je to určitě poslední díl…a za chvilinku budeš maminka se vším všudy. Já jsem taky nějak neposlíčkovala, prostě v noci praskala voda a bylo. A bylo to pro tebe přesně za týden - 38+3.
Kde budeš nakonec teda rodit? Nebo je to tajemství :-))))
Doufám, že s kočárkem budeš spokojená, jestli si dobře pamatuju, tak budete mít Hoco. Máme sporťák a jsme spokojení docela hodně.
Tak si užívej poslední dny s pupíkem, jééé, jak mně potom strašně chyběl.....
Hodně štěstí a doufám, že si to tady všecko budu číst on line.

Držíme pěsti

Sylva a Ondrášek od Špuntíků

Lea
Kecalka 207 příspěvků 15.11.04 14:45

Ahoj Monticko,

uz si rikam aspon tyden, ze te jeste musim honem pozdravit a poprat hdne stesticka nez se TO rozjede. Jak si tak krasne psala, o tom, ze si to tehulkovstvi porad uzivas, a ze nemas zadne stavy ‚uz aby to bylo‘ , tak jako bys popisovala muj konec tehotenstvi. Me to taky strasne bavilo:-) A nakonec jsem rodila 2 tydny pred terminem! A zitra to uz bude 10 tydnu co se muj chlapecek narodila a ja nad nim dodnes denne slzim stestim. Porod sice vuuubec nevysel podle predstav, ale uz druhy den (pri pohledu na detatko) bych do toho sla hned znovu.

Tak se nadale mej krasne, drzim palecky, at je pro tebe porod krasny zazitek a preju ti ty nejkrasnejsi prvni chvilky s vasim mimineckem.

Ahoj Lea

P.S a hlavne si nenechej moc mluvit do kojeni, mne trvalo 4 dny nez se objevilo to prave mlicko a vubec nic se nestalo a za celou dobu s tim nemam problem. Rid se podle sebe a sveho miminka. Tak pa.

Radina
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.11.04 14:59

Montičko, chtěla jsem se tě zeptat, objednávala jsi si ty EPS kuličky? Kolik toho je na objem když zvážíš kilo? A jak dlouho jsi na ně čekala a co z nich šiješ? Nemáš třeba nějaké fotky svých výtvorů pro moji (a jistě nejen moji) inspiraci? Chtěla bych si je objednat a ušít Bětce podkovičku jako podpěru na sezení, ale absolutně si neumím představit kolik toho je když si objednám třeba 3 kila? A pošlou toho i takovou trošku nebo jenom velké množství?

Jinak bych ti chtěla popřát pohodový porod(nikoliv bezbolestný to snad ani nejde přát) a krásné zdravé miminko. Vážně to tvoje těhotenství nějak moc rychle uběhlo. Nedávno se ti klubal pupík na svět a dnes se ti do porodnicové kabely dobývá Monty =o)))). Doufám, že pak nezapomeneš napsat jak to všechno v porodnici proběhlo.
 Radka

Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 15.11.04 17:06

Ahojte všichni!

Tak jsem dnes opět vyrazila na dvě hoďky do města s tím, že snad koupím nějaký dárek. No ha ha, mám prd. Jen jsem si v galanterce koupila druky na mikinku, co jsem ušila a pak ještě něco k těm nebesům. Dnes jsem se do nich totiž konečně pustila. Ale dárek teda nemám ani jeden…

VLAĎKO a Martínku: děkujeme za držení palečků:) Sama jsem zvědavá, jak to budu snášet a zvládat:)

KACULINKO: dnes jsem vyfotila i Montyho, jak si donesl pelíšek ke kabele a celý den tam spinkal:) I fotky kočárku jsou, jen to musím stáhnout z foťáku. Takže se dočkáš:)

SYLVO: máš dobrého pamatováka:) Je to HOCO Tornádo. A kde budu rodit? Jé už se ptala Ed a já to zapomněla napsat, že:) Tak to budou Bohunice. Obilňák mě totiž taky nijak nenadchl a tak jsem usoudila, že Bohunice mám kousek od baráku. Jen pořád doufám, že bude zrovna volný nadstandart. To bych pak byla spokojená. Mě jen prostě přišly to pokoje strašně malý. Já si vždycky představovala tu místnost větší chi chi. Ale už jsem se s tím smířila a zjistila, že ani na Obilňáku pokoje větší nejsou.

LEO: děkuji moc za přáníčko, taky už se moooc těším, až se odhalí tajemství a my budeme vědět, jestli jsem si pod srdíčkem nosila holčičku nebo chlapečka:)

RADKO: neboj, až toho budu schopna chi chi, určitě napíšu, jak to všechno probíhalo:) A ty EPS kuličky jsem nakonec zatím neobjednala. Já ti kdyžtak víc napíšu do soukromé zprávičky ju.

Tak se mějte všichni moooooc krásně

pá Montička + mimizemšťánek 37+3

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.11.04 19:33

Čau holky,

Montičko - koukm, jak se ti to už pěkně blíží :o)))). Jinak zkouška kočárku ve výtahu - super :o))))).

Ivko - taky už pomalu začínám mít strach z porodu, rodím už po druhé - první porod trval celkem 5,5 hod, takže paráda, ale stejně se trochu bojím. Asi proto, že už vím co mně čeká :o))))

Já jdu v e čtvrtek naposled ke své dr. a pak už budu chodit do porodnice - nakonec k Apolináři, zvítězilo, žë tam budu mít známého doktora.
Zatím se cítím fajn, nic mně nebolí, fyzická zdatnost je trochu snížena, ale jinak vše v pořádku. Moc se mi líbí, jak mně mimoušek okopává, to mi bude určitě scházet. Už se ale moc těším, až se nám vylíhne :o))).

Tak zatím ahoj
Lipak, Maruška a mimouška 33+5tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.11.04 19:43

Ahoj všichni,

tak jsem se konečně dostala na internet, abych zjistila co je mezi námi nového.
Montičko: držím pěstičky a přeji hodně moc sil k tomu konci. V Bohunicích rodila moje známá a hodně si to chválila.
Kde zhruba v Bohunicích bydlíš, já totiž z Brna pocházím, v Bohunicích mám spoustu známých a můj manžel bydlel na Švermově.

Já ještě mám stále nějaký čas a už teď se toho začínám trošku bát. Ale věřím tomu, že jak ještě trošku povyrostem, tak už se asi naopak budu těšit, snad:)

Ivko: u nás je to to samé, taky skáču jak „Kvído“ píská.:)
Tenhle týden už musíme vybrat porodnici, ještě stále si nejsme jistí, kde budeme rodit. Už vím, že to bohužel nebudou Neratovice, takže vybíráme mezi Apolinářem (nadšená z něj nejsem) a Podolím, tam se jdeme podívat teď ve čtvrtek, tak uvidíme.
Mám podezření na těhu cukrovku, takže zítra jdu na testy, doufám, že to bude ok.
Taky už se Vaši mužíčci tak moc těší na potomka, manžel už se nemůůže dočkat a už by mimíska chtěl mít doma. Je to nádhera:)

Mějte se všichni krásně a pohlaďte bříška
Romča

Kaitlin
Zasloužilá kecalka 972 příspěvků 16.11.04 06:26

Ahojda Montíku! :-)

Musím ti napsat, že se ti to náááádherně krátí a já ti moc přeju, abys měla pohodový porod! Připadá mi to až neskutečné, že jsi už od dvou čárek dorazila téměř k pomyslné cílové pásce a za pár dní budeš držet v náruší své miminko :-)

A také bych se ti chtěla omluvit, že jsem nevložila fotečky svých neteří narozených v 31. týdnu, ale bohužel se mi to nepodařilo vložit. Jen mohu napsat, že už jsou týden doma a vypadá to, že budou úplně zdravé :-)

Tak ještě jednou, HODNĚ POHODY A ZDRAVÍ!
Kaitlin

Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 16.11.04 13:58

Ahojky!

Teda řeknu vám, dnes jsem se vzbudila takovou šíííílenou bolestí v zádech, že jsem si myslela, že je to tu:) Dojít na WC byl nadlidský výkon, ale nakonec se podařilo. Manžel na mě chudák koukal, jako jestli teda už. Naštěstí to tak po 5ti min přešlo, ale byla to síla. Teď už je mi fajn, nacpala jsem se smaženým květákem, tak se asi budeme s miminkem vznášet, ale řekla jsem si, že je to asi na nějaký čas naposled, tak jsem si nandala pořádně:)

LIPKO: tak tebe už posílají do porodnice na kontroly. Mě tam doktorka ještě vůbec neposlala. A asi mě tam ani nepošle. Každou kontrolu mi říká, že když neporodím, tak za týden naschle:)

ROMČO: já mám poruchu glukózové tolerance, takže tobě držím palečky, ať testíky dobře dopadnou! A bydlím ve Starým Lískovci u zastávky Osová:)

KAITLIN: sluníčko naše, ani nevíš, jak moc se těším, až nám i ty oznámíš tu radostnou novinu! Jen Vás poslední dobou nějak nestíhám sledovat a tak se bojím, aby mi něco neuniklo. Kdyžtak mi prosím pisni třeba soukromou zprávičku, byla bych moooc ráda. DRŽTE SE!!!!

Zítra přijedou naši, tak pořád přemýšlím, co dobrého uvařit:))

Mějte se pohádkově

pá MOntička + mimizemšťánek 37+4

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.11.04 15:58

Ahoj Montičko, jsem jen nakukovatelka taky z Brna - teď jsem 35tt a taky rozhodnutá pro Bohunice, ale díky tomu, že už jsem tam jednou rodila abyla jsem moc spokojená. Na kontroly jsem také chodila ke svému dr. až do porodu - na kurzu nám řekli pokud neporodime do termínu, tak máme další den zajít na prohlídku do porodnice. Nakonec jsme jeli do porodnice s poslíčkama o půl noci a paní dr. mě objednala na prohlídku za 3 dny ale to jsme před tím stihli porodit. Nevím jaký je to na nadstandartu - já byla na standartu celkem spokojená. Ahoj Zuzka, Kubík 3,5 roku, Terezka tp 24. 12. 2004
p.s. doufám, že o vánocích nebudou moc slavit:-)

Makovka
Kecalka 326 příspěvků 16.11.04 20:29

Mila Monticko,
Ty me neznas, ale ja jsem si ted zpetne precetla vsechny Tve denicky, pocinaje snazilkovskyma. Dokonce jsem si i prohledla fotecky. Brisko mas krasne, jak se patri. Ja bych Ti moc rada poprala hodne stesti, snadny porod a na konci zdrave a samozrejme nejkrasnejsi miminko. Vsak bylo vymodlene, ze?
Moc se opatruj a dej nam vedet!
Makovka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.11.04 23:51

Ahoj Montičko,

tak to jsem moc ráda že se z té bolesti nic nevyklubalo. Já bych to dnes totiž prošvihla. ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ to by mě táááááááááááák mrzelo.
Matyášek je nemocný a celý den mě okupuje. Když už se nechá položit na zem tak se od něj nemohu hnout na krok.
Takže prosím ještě neroď!!! Počkej až bude zase zdravý a usměvavý jak sluníčko a až budu mít čas sledovat co se děje.

Pa Simunka

Cibulka1
Kecalka 134 příspěvků 17.11.04 15:17

Ahoj Montičko.

Já jsem taky rodila v Bohunicích. Obilňák se mi taky nelíbil a o Polní jsem ani neuvažovala. Můj popis porodu jsi četla, tak Ti to třeba usnadní udělat si představu. Měla jsem tam porodní sál nadstandart- s vanou. Moc jsm si ho neužila. Na šestinedělním nadstandartu jsem taky byla moc spokojená. Byla jsem ráda, že mám klid, můžu se vklidu seznamovat se Šimonkem a návštěvy tam mohli kdykoliv. Příště půjdu rodit zase tam.
Mimochodem, jsem taky z Bohunic. Kdyby jsi chtěla jít někdy na prochajdu až budeš chodit s kočárkem, tak se ozvi do Letních miminek. Jo a ja jsem jako prvorodička měla měcíc před porodem CS8 a Dr. mi říkala, že do týdne určitě porodím. Kdyby měla pravdu, porodila bych v 38tt a neudělali byse mi 4 dny před termínem na břiše první strie. Chi, chi. Nakonec jsem rodila ve 42tt. Chi, chi.

Taky jsem si všimla, že tu někdo psal, že PA Čermáková z Větrníku pracuje na Obilňáku. Možná změnila působiště, ale mě letos na jaře přesvědčovala, ať jdu do Bohunic, že je to tam lepší a že ona tam na částečný úvazek pracuje.

Přeju Ti stejně krásný porod jako jsem měla já.

CIBULKA+ ŠIMONEK zítra 3měs. a 3týdny

Koculka
Kecalka 225 příspěvků 18.11.04 14:20

Milá Montičko!
vůbec nemůžu uvěřit tomu, že už za pár dní se rozdvojíš a budeš mít své tak moc vytoužené mimi. Uteklo to jako voda.
Tolik ti držím palečky, ať je všechno v pořádku a těším se na zprávičku, že už…
Takže tfuj, tfuj, tfuj pro štěstí!!!

Kočulka ze snažilek Marušátek, Zebřičkový deníček

Ivka1
Stálice 75 příspěvků 18.11.04 14:43

Ahoj holky,

tak jsem dnes byla naposledy v Gyncentru a od příštího týdne už budu chodit do porodnice. Pan doktor říkal, že na porod se to ještě nechystá. Ládík už váží kolem 2700.

Montičko s tím kočárkem si mě pobavila. To jedno patro ti závidím, protože já jsem ještě nevymyslela, jak budu kočár tahat do 4. patra, když nemáme výtah. No, aspoň brzy zhubnu :-) Jo a s nakupováním dárků jsem na tom stejně, dneska jsem se vrátila z vánočního nákupu jen se šálou a rukavicema .....pro sebe :-)

Lipko, když si měla první porod takový rychlý, tak to bude teď určitě ještě lepší :-)

Romčo, tak jakou jsi vybrala porodnici? Taky jsem uvažovala o Neratovicích, bydlela jsem tam a rodiče tam pořád jsou. ALe manžílek by to měl docela z ruky. Tak budeme v Podolí. Doufám, že testy na cukrovku jsou OK.

Jinak ty záda holky, to je hrůza. Jestli to takhle půjde dál, tak už za týden ani nevylezu z postele :-)

Posílám pohlazení všem bříškům

Ivka 37tt

Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 18.11.04 17:14

Ahojte holky!

Tak na kontrole u dr. všechno v pořádku.

Jinak poslední těhucvičeníčko bylo fajn. Každá jsme dostala kytičku a malovaný kamínek pro štěstí. Až se mi chtělo brečet chi chi.
Paní Blanka Čermáková (co nás měla v tom těhucvičení) má v Bohunicích noční službu 27.11., tak nám to třeba výjde:) Když ne, taky to zvládneme.

Všem děkuji moooooooc za krásná přáníčka. Vždycky tu u toho slzím. A všem, které mi Bohunice doporučují taky moooooc děkuji! Potřebuju to teď slyšet, ale to vy víte a proto mi to sem píšete. Jste zlaté!

Dnes snad konečně přidám nové fotečky, jen ještě manžela poprosím, aby mě vyfotil, ať jsou aktuální:)

Mějte se nádherně

pá Montička + mimizemšťánek 37+6

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.04 17:39

Ahoj Montičko,

začala jsem chodit na emimčo chvilku předtím, než jsi zahlásila //

Strašně rychle to uteklo a nemůžu uvěřit, že se mimizemšťánek už chystá vykouknout na svět :))

Přeji moc štěstí a u porodu jen krásné zážitky, až na sebe poprvé s miminkem mrknete.

Mirri od Červenčátek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.04 12:46

Ahoj maminy,

tak kvůli tomu testu na cukrovku, jsem měla rozpíchaný ruce a ta voda co jsem musela vypít, no HUMUS!!! Výsledky zatím ještě nejsou, budou teď v pondělí, dám vám určitě vědět.
Doufám, že bude vše ok., aby toho nebylo málo tak jsem měla posledně bílkovinu v moči, tak jsem zvědavá co na to můj doktor.

Ivčo: tak nakonec budeme rodit na Bulovce. V Neratovicích by to pro mě bylo dost rizikové a můj doktor mě to nedoporučil. U Apolináře - hrůůůza, vůbec se mě tam nelíbilo - opravdu velká továrna na lidi. Bulovku mám za rohem a byli tam hrozně příjemní, mají tam zrekonstruované sály, jsou samostatné, takže opravdu soukromý. Manžílek tam může být od počátku až do konce, nadstandartní pokoj pro jednoho tam stojí jen 500,–. Takže jsme se rozhodli pro tuto variantu.
Montičko: Na Osové to znám. Až porodíme a budu na návštěvě u našich, tak bychom se třeba mohly sejít, co ty na to?

Vůbec, až všechny porodíme, tak by to chtělo nějaký srazík, co myslíte?

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 19.11.04 13:48

Montičko,
ty fotky jsou nádherný, tak na mě nějak sedla nostalgie, taky jsem se takhle cca týden před porodem fotila. A teď už podle počítání Schamky od letních miminek má Ondrášek dva roky (testovala jsem cca 15. listopadu :-)
Tak ještě jednou přeju, ať to všechno vyjde podle tvých představ, pí. Čermákovou ve službě a spokojené miminko co nejdřív (teď už se to říct takhle může) v náručí.
Sylva od špuntíků

Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 19.11.04 18:08

Ahojte všichni!

Jsem dnes měla s kamarádkou sraz na obídek v jedné restauraci ve 13.00 h. Dorazila jsem domů před chvilkou:) Seděly jsme tam do 16.00:) Bříško jsem si pěkně nacpala, dostala upletené ponožtičky pro miminko a jedny i pro mě, heč.
Teď jsem doma vypila čajík, protože ta zima je hrozná a ten vítr ještě horší, takže jsem se musela zahřát.

SYLVO: děkuji za pochvalu foteček. Jsme se do toho včera pustili a takhle to dopadlo. Jen škoda, že je tak brzo tma, takže jsme museli v pokoji svítit a tím pádem to háže stíny:( Chtěla jsem se jít nechat vyfotit k fotografovi, ale chtějí za 20 fotek 1600,–, což nedám.

ROMČO: držím palečky na ty testíky! Tu odpornou sladkou glukozu mi ani nepřipomínej:)))) Jo a Bohunicím ZDAR:))

MIRRI: mooooc děkuji za přání štěstíčka. Taky už se hrozně těším, až mimizemšťánka poprvé uvidíme:)

Tak holky moje zlaté. Užijte si víkendík a pohlaďte pupíky

pá Montička + mimizemšťánek 38+0

MartulaR-2
Kecalka 153 příspěvků 19.11.04 21:51

Montičko, už se ti to krátí:)))

Přeji ti z celého srdce, ať máš rychlý a pokud možno bezbolestný porod a hlavně zdravé miminko!!!!!!!!!!!!

Jsem napětá jak struna, kdy to „na tebe“ příjde a co to bude jestli tuším Anetka nebo Filípek?:))

Marťula ze Štěstíček

mia
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.04 22:25

Jelikož jsi za anonyma, tak pouze odhaduji, že jsi Romča:-) doufám, že nestřílím mimo:-)))

Prosím, prosím, mohla bys mi oísnout podrobnější info o Bulovce. Já ještě nevím rozhoduju se Bulovka x Apolinář x Hořovice. A z Bulovky nemám "čerstvé! info. Případně na mail.
Dík moc a pohlaď Kvída

Mia

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.11.04 08:01

já se zapomněla podepsat - Romča

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.11.04 08:03

Ach ta skleróza,

já se v pátek 19/11/04 zapomněla podepsat.

Ta zpráva o srazíku a cukrovce je ode mě.

Ahoj Romča:)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.11.04 08:17

Ahoj Mio,

moc se omlouvám, psala jsem zprávu z práce a nějak jsem na podpisek zapomněla. Ale trefa, odhadla jsi velmi správně.

Na Bulovce byli moc příjemní. Dokonce jsme mohli přijít podívat se kdydoliv (když nebyl porod) a sami. U Apolináře nás maminek a tatínků byla celá místnost a jen řekli jak to bude probíhat.
Na Bulovce se nám věnovali, hned nás přivítali, dali nám botky a pláště a ukázali nám naprosto celé porodní oddělení.
Příjmovou místnost - doklady atd, Místnost čekací - kde dávají klistýr a čekáš tam s tatínkem…, Jinak tyto místnosti mají 3 - po 3,po 2 a samostatnej. Říkali, že tatínek tam může být od začátku. Jen když odteče plodová voda a nic se neděje, tak tě dají většinou na ten čekatelskej pokoj po 3 nebo po 2 (pokud se tam sleze víc maminek) do té doby než se porod (kontrakce) rozjedou.
Potom tam měli místnost, kam hned vedou miminko na váhu, ohřátí atd.., samozřejmě operační sál. JInak porodní sály jsou tam 2, zrekonstruované a samostatné. Je to oddělený velkýma, skleněnýma šoupacíma dveřima, ne jako u Apolináře.
Miminko po porodu ukáží a potom hned zváží atd. a pak ti ho přinesou. Pak tě odvezou na pokoj a máš právo si odpočinout, říkala vyspat se třeba 4h.(záleží na mamině) a pak zase přivezou dítko. Může tam být u tebe celou dobu, nebo když nechceš tak ho sestřičky budou vozit. (záleží taky na zdraví, dítě je v pokoji, pokud se mamina může hýbat a postarat se o něj.)
Jsou tam nadstandardy - pro jednoho stojí nadstandardní pokoj 500,– Kč. Jinak všechno jako vložky, plíny, toal. papír atd. si musíš přinést. Jediné co dostaneš je noční košile, župan, všechny věci na miminko a plíny (5ks) na první den.
Doufám, že jsem ti to popsala dost podrobně.
Je to tam 100× lepší než u Apolináře.
Napiš jak jsi se rozhodla. Od kud vůbec jsi? Já z Prahy 9.
tak se zatím měj Romča

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.11.04 13:21

Ahojky holky,

to je hnusně, co?

Romčo - reaguji na ten srazík, to by bylo skvělý něco uspořádat :o)))). Jinak já jsem z Prahy 5.

Čau Lipka, Maruška, mimouška 34+4tt

Ivka1
Stálice 75 příspěvků 20.11.04 13:48

Nazdárek,
pěkně nepříjemný počasí, to je fakt. Chtěla jsem se jít podívat na chat, ale nejde mi to. Jde Vám to?
Sraz by byl fajn, já jsem z Prahy 2.
Ivka 37 tt

mia
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.11.04 18:19

díky, díky.
vypadá to dobře pro Bulovku mluví také to, že tam se mnou můžou dva lidi (jestli to platí) čímž bych mohla mít s sebou dulu mimo manžela. Mě jde nejvíc o to nebýt bezmocná, tedy moci si věci řídit sama s jistotou lékařů „za zadkem“, a aby pokud se na to budu cítit mimi nikam nenodnášeli, (vážení atd doufám může být přítomen manžel) znám se já si rozhodně neodpočinu pokud bude mimi někde a já nebudu vědět kde a po porodu stejně jako po jiném „výkonu“ předpokládám endorfiny a tedy žádný spánek:-)) Prostě mi jde o atmosféru, věřím, že porod mimi velmi silně ovlivňuje emocionálně, což znamená maminu v klidu, žádný hluk, spěch, moc světla …
Ještě jednou děkuji, Apolinář má zas JIPku, a Hořovice jsou jistý nadstandard tedy manžel u mě.
Všechny si je osobně projdu přeci jen jsme proti Vám pozadu tak máme čas.
Dám vědět
 Mia

mia
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.11.04 18:23

Ječtě jsem zapoměla, jsem z Prahy 4, takže nejblíž máme asi Podolí pak Apolináře a potom Krč. Ale já se podle blízskosti nerozhoduju, cestování na kontroly přežiju a k porodu pojedem autem, stejně jako na ty kontroly když to nepujde jinak.
pa
 Mia

Lucajda1
Kecalka 104 příspěvků 20.11.04 20:09

Ahoj holky,

já se připojuju k porodnicím, konkrétně k Bulovce - já jsem tam loni rodila Eminku a letos se tam chystám s Áňou, taky už jsem se tam byla podívat - akorát bych doplnila ty vložky - dostaly jsme tam 2 balíky a je to prý pořád stejné, takže si je nemusíte kupovat. Já jsem totiž měla v porodnici všechno podle seznamů z netu a nakonec jsem tu tašku tahala úplně zbytečně - dostanete košili i župan, mění je kdykoli si řeknete včetně povlečení, ale samozřejmě můžete mít své oblečení, dostanete ty vložky, těch 5 plínek a děti jsou v těch zavinovacích košilkách (dodnes nevím, jak se to balí aby to drželo), zavinovačce a dece. Doporučovali mi donést si ponožky pro mrňouse. Taky se šiknou vlhčené ubrousky, dostali jsme jenom takový vzorek od Pampers, tak to tak na ty 2 dny vydrží, protože jak odchází ta smolka, tak je jich větší spotřeba. A jinak si vzít hyg. potřeby, pantofle, atd. jako normálně do nemocnice.

Mějte se krásně,

Lucka

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 21.11.04 11:00

Ahoj Montíku,

blíží se to blíží :-))) Uteklo to jako voda. Jsem pěkně napnutá, co tam vlastně v bříšku čeká. A jestlipak se mimčo vyloupne 2.prosince??? jako Janča :-))))

Přeji rychlý a hladký porod.
A pozor - mimíska samou láskou nesněz - až na Tebe vykoukne :-)))
Držím pěstičky!!!

Pa Martina a Janina

mia
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.11.04 13:34

Zase příznivé info o Bulovce, to se to rozhoduje, děkuju, dám vědět. Košilky mě pobavily, to je jediná věc kterou vím, že na mimi nechci už od střední školy, jsem původně dětská sestra:-)) a nedržíto, leda bys to přelepila náplastí ještě na zádech a to se v zimě také dělalo:-))

K Pražskému srazu jak už jsem psala Romče já jsem ze 4, ale spíše centra tak se těšim.

Montičko dík za přítele rodiny, už se na tě vrhám, psíky už znám tak teď vás budu znát víc.

Mia

Vložit nový komentář