Mimizemšťánkový deníček č. 29

Rodičovství

Ahojte! Tak Filípek pořád spinká a já se tedy pokusím sepsat deníček:) Dnes jsme zase byli na proplachování těch kanálků. Zítra jdeme zas. Už je tu i malá naděje, že by to mohlo být naposledy, tak uvidíme.

Byla bych nejšťastnější človíček pod sluncem. Taky si tam zítra rovnou skočíme na ortopedii. Jsme sice na čtvrtek objednaní do dětské nemocnice, ale to je ještě dál, než tahle poliklinika a proč nevyužít toho, že je oční a ortoped v jednom baráku a nemusím se objednávat, že ano:) Docela se té kontroly bojím. Asi jsem vám ani nepsala, že musíme masírovat nožičky. Kyčle byly při kontrole v porodnici v pořádku, ale nožičky nám trošku „šmatlou“, jak byl Filípek moc dlouhatananánskej a měl už u mě v bříšku málo místa. A i když se snažíme masírovat, nemám pocit, že by to bylo nějak lepší. A hodně nerada bych, aby dali Filípkovy nožičky do sádry, nebo jak se to teď dělá.

Jinak se Filípek pořád krásně usmívá. Dneska se řechtal i u té doktorky (než se teda pustila do práce…). Ona se s ním krásně pomuchlovala chi chi. Je fakt moc příjemná.

Jo a abych vám udělala trošku radost, tak se Filípek rozhodl, že už mamina nemusí spát každou noc tak dlouho, takže jsme dnes vstávali v 1.35 a pak v 6.45. To mi teď asi musí stačit:)

Holky, nemáte někdo doma zvlhčovač vzduchu? Uvažujeme, že nějaký pořídíme a docela netuším, na co se při výběru zaměřit. Takže jestli máte nějaké zkušenosti, prosím pisněte, budu moooc ráda.

Nepřipadá vám někdy, že jsou ti naši prcci větší, než doopravdy jsou? Jako ne na výšku chi chi. Já se kolikrát dívám na Filípka a mám pocit, že už je to velkej kluk a nějak mi nedochází, že ještě neumí mluvit, že ještě asi nechápe, co mu říkám, že ještě neudrží v ruce hračku. Mě ale příjde hrozně rozumnej a chytrej chi chi. A je tááák kouzelnej. A aby mi ukázal, jak mooooc je velikej, začne se velice protahovat, ručičky nad hlavu, nožičky napne a místo 59 cm má najednou daleko víc:)

Mějte se kouzelně a pohlaďte svá zlatíčka! Všem marodům kýlovým přeji brzké uzdravení!!!!

Pá Montička + Filípek

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Anonymní  31.01.05 16:49

Ahoj Montičko a Filípku!

Monti, možná si na mě vzpomeneš, kdysi jsem přispívala do Tvého deníčku a Ty jsi krátce na to otěhotněla :-)

Moc Vás oba zdravím a přeju samé štěstíčko a zdravíčko malému i Tobě!

Já jsem stále jenom manželka a teta, ale snad budu brzo mamina taky, chystáme se na jaře na IVF.

Jak píšeš o nožičkách, tak ségra s holkama cvičila „Vojtovu metodu“, a žádná operace ani sádra nebyla třeba. Tak se zkus zeptat :-)

Ahojky Beruška7

 
Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 31.01.05 19:15

Ahojky!

BERUŠKO: moc děkuji za přáníčka. Už aby bylo jaro, ty měla po IVF a hlásila nám tady tu nejradostnější novinku!!!!!! Držíme palečky

Normálně mi před chvílí přišla SMS, že moje cca 20ti měsíční neteř Barunka vzala ségře kabelu od šicího stroje a prohlásila, že jde k Máce (to jsem jako já) pro Filipku (to je jako Filípek):)))))) No není to zlatíčko. Pořád se na něj prý ptá a hrozně se diví, když není Filípek u babičky ani nikde jinde. Byla to láska na první pohled:)))))

Tak já mizím, vyvařuju flašky a ohřívám párky

pá Monťule + Filda

 
Ivka1
Stálice 75 příspěvků 01.02.05 10:24

Ahojky,
tak ani nám se problémy nevyhli, máme teplotu. Večer 38 a teď 37,8 po odečtu. DR. říká, že to nic není, aŤ k ní ještě nechodíme, když nemá kašel ani rýmu. Jen srážet paralenem, když vyleze nad 38. Holky, ale kdyby ste ho viděli, pořád spinká, nebo si povídá a je děsně roztomilej a hodnej. Usmívá se na mě a povídá a vůbec nevříská a já bulím :-( Dneska spal od desíti do čtyř do rána??.

Včera jsem byla na kontrole po šestinedělí, tak jsem si nechala předepsat antikoncepci. DR. mě upozornil, ať neplánuju další mimi, kvůli tlaku, který mi po porodu vystoupl tak, že byli všichni doktoři v pohotovosti. Uvidíme, jestli se to zase upraví.

Monti, vy si s těma očíčkama taky užijete. Moc držím palce, aby to už bylo naposledy!!!!! A nožičky se mu upraví, uvidíš.
Zvlhčovače jsme měli akorát v práci, vím, že to byla pěkná otrava, hlavně se v něm usazuje vodní kámen, takže se musí pořád čistit.

 
Katia
Stálice 88 příspěvků 01.02.05 15:15

Ahoj Montičko,
na dálku zdravím tebe i Filípka. Tak jakpak se má rodinka? Vidím, že ti dělá radost a hezky se na maminku a tatínka usmívá. Hotové sluníčko. Doufám, že očička bude mít v pořádku a doufám, že na ortopedii jsi taky dobře dopadla. Ohledně té Vojtovy metody… taky jsem to slyšela, že to pomáhá.
Ohledně těch zvlhčovačů vzduchu. Zatím jsem to taky neřešila, až bude mimi, ale já bych asi naplánovala cestu do knihovny a zeptala bych se na ten časopis „test“. Ten časopis vlastně dělá různé testy výrobků a řekla bych, že zvlhčovače mají určo už taky testnuté.Podle toho bych se rozhodla. Nebo bych obešla několik obchodů a hodně bych sledovala jak značku, kvalitu tak i cenu a hlavně bych chtěla slyšet i názor prodavačů.
Jinak jsem se dívala na fotky a řekla bych, že Filípek je celý tatínek , ale v očích mi připadá tak nějak po tobě. No fakt. Ale jinak ten profil obličeje…no řekla bych prostě fakt tatínek.
No nic, tak se mějte doma hezky, užívejte si rodičovství a buďte zdraví.
Jooo, já hlava děravá…Zítra jdu na ten pohovor do centra. Konečně jsem se dočkala, tak uvidím jak dopadneme a co máme všechno ještě před sebou.
 Páčko…

 
Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 01.02.05 18:23

Ahojdááá!

Tak se hlásíme po dalším proplachu očiček. Už je to lepší, jedno očičko už krásný, ale naposledy to ještě nebylo:( Ve čtvrtek nás chce paní doktorka vidět zas.

No a na ortopedii… Kyčličky v pořádku. Měla jsem poslední dny pocit, že Filípek dává hlavičku radši jedním směrem a tak jsem do dr. řekla. Hned nás poslala k paní na cvičení, ať se na něj mrkne. Tak hoooodnááá paní se na nás přišla podívat! Já husa hloupá začala bulit proto, jak moc byla na Filípka hodná:) No nejsem já blbá, praštěná… prostě psychouš:)))) Paní ho prohlídla, udělala pár „chvatů“ a zaradovala se, že je to jen „nějaký slovo chi chi“. Prostě si Filípek tu stranu vybral a rozhodl se jí častěji používat. Bála se, aby to nebylo něco horšího. Taky jsem se jí zeptala na nožičky, jako jestli je to hodně špatný. Tak mě ujistila, že to tak zlý není a že se to určitě spraví. Filípek je vlastně umí v jisté poloze krásně narovnat sám. Na srovnání hlavičky jsme domluveni zatím jen na tom, že mu budeme hračky a všechno ukazovat z jedné strany atd a nožičky mi nové cviky ukáže příští kontrolu, ať toho nemáme najednou moc:) Paní byla fakt naprosto zlatá!!!!!

A aby toho nebylo málo, tak příjdeme domů a náš francouzský buldoček trpí bolestí zad. A když ho to chytne, tak to opravdu stojí za to. Takže stojí na místě, vyplazený jazyk, strašně rychle dýchá a absolutně nevnímá:( Veterinář tam byl od 14.00 a bylo teprve 12.00, tak jsem povzbuzovala hodiny a pak jela snad po půl roce sama autem. Filípka hlídal manžel. Hafan dostal pilule a snad bude zítra líp.

IVKO: tak vy teplotkujete? Já se toho taky teď moc bojím, protože jsem hrozně nachcípaná a předtím byl manžel. Takže trnu, aby něco nechytl i Filípek. Myslím na vás a držím palečky, ať jste brzo bez teplotky. Ivko, drž se, musí to být těžký!

KATIO: ani nevíš, jakou jsi mi udělala radost tím, že jsi řekla, že očka má snad po mě chi chi. Jsi totiž první, kdo prohlásil, že má Filípek něco malinko i po mamince:) Jen tu barvu pořád Filípek ne a ne doladit. Máma má hnědý a on pořád takový šedovšelijaký:))))) Držím palce, ať se to v centru rozjede tím správným směrem a nechodíte tam dlouho!:)

Mějte se nádherně pááá

Montička + Filípek

 
LaBouche
Kecalka 237 příspěvků 01.02.05 20:07

Ahoj Montičko,

Nakukuji od Štěstíček ?.čtu, že se poptáváš po zvlhčovači.
My jsme ho našemu synovi museli koupit vzhledem k tomu, že trpí na záněty hrtanu (laryngitida). A dalo nám hodně práce, než jsme se rozhodli k tomu, který jsme koupili.
Doporučovala bych Ti značku Bionaire ? je to expert na zvhlčovače. Dělají zvlhčovače na teplý a studený vzduch. MUDr mi poradila, že prý máme koupit na studený, páč mu musíme vzduch ochlazovat. Není pravda, že se tam usazuje vodní kámen. Je tam filtr, který veškerý nečistoty zachycuje a po nějaké době se musí vyměnit. Akorát je trošku hlučnější. Ale protože Matýsek usínal jako malý při TV, nevadí mu to.
Ty na teplý vzduch bývají snad víc hlučnější a mají taky větší spotřebu. Ale zase pracují zároveň jako pračka vzduchu.
Tak jsem Ti alespoň trošku poradila. Nespoléhej se však na prodavače. Teda alespoň u nás v Děčíně v Okey elektro mi neřekli nic víc než bylo na letáku. Takže pokud bys chtěla vědět opravdu hodně, na www.bionaire.cz je kontakt, kde Ti poradí.

Mějte se fajn.
Lucka (13tt) a Matýsek (16měsíců)

 
claudia02
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 01.02.05 20:27

Montičko, o zvlhočovačích psaly kdysi kdysi holky v deníčku Veroniky a Šulánka, teda myslím, že zrovna Veronika ho pořizovala, zkus se tam zeptat, určitě ti holky poradí, protože hledat to, to už by se asi hledalo težko, přece jen je to už deníček „veteránek“ :--))))))))))))
Jinak přeju Filípkovi brzo dobrý očička a musím říct, že máte bezva fáro (/kočár) a že mě teda podle fotek docela přijde, že z mamky rozhodně něco má, taky bych řekla ten kukuč!!
Ahoj
Claudie

 
Anonymní  01.02.05 23:27

Ahojky, neda mi to, abych se nepripojila. Nas David (zitra mu budou dva mesice) ma taky oblibenejsi jednu stranu. doktorka z kliniky na karlaku nas uz chtela posilat na rehabilitaci, ale moje hodna pani doktorka na poliklinice rikala, ze zatim je zbytecne ho trapit cvicenim. dela to pry hodne miminek a az zacnou byt hodne zvedavi (coz uz pekne zacinaji byt) tak se to srovna. zatim tedy taky vsechny hracky u nas jdou zleva (my totiz radi cumakujeme hlavne doprava) a muzu rict, ze se mi zda, za uz se to vylepsuje. kamaradka je rehabilitacni doktorka a rekla mi to same.

zacina mi to tu pekne jecet, takze bezim..
ahoj Romana a David

 
jirinak
Zasloužilá kecalka 588 příspěvků 02.02.05 08:53

Ahoj Montičko.K těm zvlhčovačům-mám měsíční holčičku a měli jsme problémy s nosánkem,tak jsme taky museli zvlhčovač pořídit a byla nám doporučena taková vodní fontána,stála nás tisícovku,zvlhču­je,krásně vypadá a taky tak příjemně bublá.Jsme s nímoc spokojeni,nosánek se nám už od té doby,coji máme moc zlepšil:)

 
Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 02.02.05 17:43

Ahoj holky!

Máme doma moc smutno. Montymu se záda nezlepšila, dostal injekci do žíly, která vždycky zabrala hned a tentokrát nic. Chudák si ani nelehne, jak ho to bolí. Pořád stojí, hlavu svěšenou dole, přední packy pokrčený a je vidět, jak moc ho to bolí. Už několikrát jsme stáli před otázkou, co dál. Operace stojí cca 15.000,–…

Ach jo, ještě, že už má Filípek aspoň lepší očička a dneska si se mnou i povídal a já mu zpívala. Jen jsem zjistila, že musím oprášit nějaký písničky, protože mě zrovna nic nenapadalo. Naštěstí máme doma dost zpěvníků, tak je prolistuju:)

Mějte se krásně, já doufám, že i u nás zas vysvitne sluníčko a budeme se všichni smát. Ještě, že tomu Filípek vůbec nerozumí

pá Montička + Filípek

 
Anonymní  02.02.05 18:04

Ahoj holky,

tak jsme dnes byly v poradně a jsem moc spokojená. Sofinka má v 6-ti týdnrch 4920 gr a měří 57 cm, kontrola až za měsíc, tak doufám, že nám to vydrží :o).
Maruška už je zdravá, až na malou rýmu, tak jsme jely na její kroužek bruslení.

Ivko - doufám, že už teplota zmizela

Montičko - koukám, že u vás taky nic moc, tak přeju ať se situace zlepší

Tak zatím
Lipka, Maruška a Sofinka - zítra 6 týdnů

 
Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 02.02.05 18:08

Ahoj Lipko!

Děkuju moc.

Jak to tak pozoruju, tak Filípek začal s tou nejvyšší váhou po narození a teď v těch 6ti týdnech ho všichni předbíhají:) Tak to teda ne! To my se nedáme!:) Budeme bojovat:)

páá Monťule + Filípek

 
Anonymní  02.02.05 18:13

montičko,

tak jo, my souboj přijímáme :o)))))))))

Lipka + holčičky

 
Ivka1
Stálice 75 příspěvků 02.02.05 18:48

Ahoj holky, můžete bojovat spolu o druhé místo, protože největší chlapák je určitě Ládík :-))
Jinak teplotka rychle zmizela a Ládík už je zase můj vzteklounek.

Montičko, to s tvým pejskem je mi moc líto, posílám mu pohlazení.

Lipko, skvělý, že už jste OK

Musím jít kojit Ládík zase saje, jak o život a já jen tiše trpím :-))

 
Katia
Stálice 88 příspěvků 03.02.05 09:03

Ahoj Montíku, no vidíš, je to s Fildou dobrý a tys měla tááákovýýý strach . Nekontroluješ ho až moc? Vždyť je to tak kráásný, zdravý chlapeček.
Co Monty? Už je to dobré? Nebo stále trpí? Jak si vlastně zvyknul na Filípka? Tehdy jsi říkala, že se obáváš Filípkového pláče , že nevíš , co bude pejsek dělat. Jak to teď vypadá? Neštěká? Není pejsek stresovaný?
Jinak to, že jsem ti řekla, že je i Filípek tobě podobný, tak to fakt je. Víš v čem? Jsem si všimla, že ty máš takový velký kukadla a oba dva máte i stejné kukadla ale i víčka očí. No schválně se podívej … No alespon já teda porovnávám fotky tebe a Fildy a zdá se mi, že v těch očích podoba prostě je hihihi. Jinak je to celej tatínek a to je dobrý ne?
Jinak jak jsem dopadla v centru budeš vědět z našeho deníčku.
Vidím, že jsi vyhlásila válku s váhou Fildy. No to jsem zvědavá, kdo vyhraje. hihi
Tak já utíkám pracovat a občas tu nakouknu. Měj se hezky a Filípkovi dej pusinku na tvářičku . Ahojky

 
binky
Zasloužilá kecalka 880 příspěvků 03.02.05 09:55

Ahoj holky.
Máme zavirovaný počítač a tak je fuška něco napsat.
My byli včera na 3 měsíční prohlídce.Eliška má 5270gr a 64 cm,hlavičku 39cm.Očkované jsme nebyly neboť se Elince ještě nezahojilo očkování po TBC.Takže 7,3.nás čekjí 2 injekce a lžička.Naštěstí na plavání jít můžeme,jsem zvědavá jak se jí to bude líbit.Jinak Eliška taky ráda točí hlavičku na jednu stranu.Jo a zítra jdeme na průplach očního kanálku,musím být statečná,.-)))stejně to obrečím.
Motičko:My máme taky buldočka,holčič­ku,teda ona je našich ale bydlíme v jednom domě a tak jí vidím pořád.Záda jí netrápí ale zase má problém s dásněma,Aleš jí říká smrdihubko.
Binky+Eliška 3 měsíce a 3dny

 
Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 03.02.05 18:11

Ahojte!

Tak se hlásím po dalším průplachu už jen jednoho očička. Tentokrát jsem jela k doktorce sama a šalinou. Bylo to s kočárkem poprvé:) Manžel mě vůbec nechtěl pustit. Nemohla jsem mu vysvětlit, že je normální jezdit s kočárkem šalinou a že se mu v pohodě vrátíme:) Naše paní doktorka je nemocná, tak nás vzala jiná. Propláchla už teda jen jedno očko, ještě dva dny máme kapat kapky, pak už nic a za týden přijít na kontrolu. Tak snad už konečně bude všemu konec!

Pak jsem si ve městě dokonce koupila sukýnku chi chi. Teda jako nezkoušela jsem si ji, ale je pružná, tak doufám, že mi bude:)

Monty včera dostal injekci, ta nakonec teda zabrala, jen to trvalo dýl, protože dostal „menší dávku“. Jenže odpoledne už ho to zas bolelo. Tak jsem volala na veterinu. Dali jsme mu po dohodě s dr. další prášek a uvidíme, co zítra. Jinak nás čeká rentgen, při kterým by ho uspali a stříkli mu nějakou kontrastní lástku do míchy:((((( Ono už jen uspat francouzskýho buldočka je nebezpečný… ach jo. Kéžby se ráno probudil a bylo všechno OK.

KATIO: Monty vzal Filípka dobře. Kupodivu neštěká, když Filda pláče. Řekla bych, že ho spíš ignoruje a asi je smutný, že už na něj nemáme tolik času. Ale pořád mu vykládáme, že ať Filípek povyroste, budou velcí kamarádi:) Na rodince tě ráda za přítele vezmu, jen mi musíš prozradit, pod jakým jménem jsi tam zaregistrovaná ju

BINKY: jé buldočí holčička:) Tu jsme vždycky hledali:) Chtěli jsme malé buldočky chi chi. No nic:)))
Na proplachování kanálků držím palečky! Já tam dnes byla poprvé bez manžela a musela jsem Filípkovi držet nožičky. Uf uf… No jedním očkem jsem nakukovala, co a jak, ale druhý zavírala, ať nic nevidím:)

Mějte se

pá Montička + Filípek (zítra dvouměsíční)

 
Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 04.02.05 09:07

Tak za chvíli odvezeme Montyho na vyšetření míchy:( Bojím se, že domů už se třeba ani nevrátí:(

Držte nám prosím palečky. Já vím, je to „jen“ pes, ale je to živá duše a je náš, jsme rodina, patří k nám.

Montička

 
Ivka1
Stálice 75 příspěvků 04.02.05 17:46

Ahoj holky,
Ládík má zase teplotku, museli jsme dát paralenový čípek :-((( pořád spí a ze spaní vzdychá, ach jo. Nic jiného ale nemá, žádný rýma, ani kašel a já nevím co mu je. Dr. mi jen řekla po telefonu zase, že máme srážet teplotu. Mám o něj strach.

Montičko, tak co pejsek ???? celý den vám držím palce a myslím na vás!!!

Všem miminkám pohlazení
Ivka

 
Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 07.02.05 13:17

Ahojte!

IVKO: to je ale trápeníčko:( Filípek teda pořád pšiká a pokašlává (hlavně v noci), ale teplotku nemá. Držíme palečky, ať to zas rychle zmizí a už vás žádná teplota nezlobí!

Pejsek je v „psí nemocnici“, dnes mu budou dělat to vyšetření míchy a zítra v osm si máme dojet pro výsledky a domluvit se, co dál. Jezdí tam jen manžel, každý den večer tu oba brečíme, je to těžký..

páá Montička + Filípek

 
Anonymní  07.02.05 21:08

Ahoj maminy, konečně mám chvilku a tak napíšu pár řádků.

Nevím jestli to tady všechny víte, ale já mám šílené problémy s průjmem a žádný doktor neví proč. Kultivace je neustále negativní takže je to prý zřejmě snad hormonama a psychikou. Takže do mě cpou neustále nějaké léky, trápěj mě hladovou dietou a průjem ne a ne udolat. Takže jsme bohužel asi v 10ti dnech našeho malého musela přestat kojit, aby se co nejdříve snížila hranice hormonů a každopádně Lukášek vůbec nepřibíval na váze, takže mu to jedině prospělo. No ono taky z čeho mělo to mlíko být kvalitní - ze sucharů a léků asi těžko. Už to trvá skoro 6 týdnů a já od porodu nebyla ještě ani na procházce s kočárkem. Neustále jsem doma. Jsem už pěkně vyčerpaná, k tomu 2 děti, manžel v práci - no co vám budu povídat. Nemůžu se hnout od záchodu. Tomášek nemůže do školky, nudí se a do poradny chodí babička.

Aspoň, že klučíčci mi dělají radost. Tomášek přijal brášku naprosto v pohodě, pořád mi pomáhá, neustále ho kontroluje, hlásí, že brečí, že mu vypadnul dudlík a tak. Je to brouček. Snad mu to vydrží. Dokonce už i sám krmí a hrozně se vždycky řehní jaké má Lukášek malé nožičky :o).

Lukášek nám z počátku nechtěl přibírat a taky jsme měli silnější žloutenku, ale už je to naštěstí pryč. Manža s ním byl minulý týden poprvé na kyčličkách a prý může jít klidně točit do Hollywodu (nebo jak se to píše). A dnes byla babička v poradně, takže ve 4 týdnech máme 52cm takže jsme od narození vyrostli o 2 cenťáky a vážíme 3520g. Je to šikulka. Z porodnice jsme šli s váhou 2670g. Krásně papá Nutrilon zhruba po 3-4 hodinách a v noci spinká i 6 hodin v kuse. Vypije tak 90-100ml. Skoro nepláče a pořád si nás všechny prohlíží a neustále se ze spaní usmívá. Je to zatím naprostý pohodář. Snad mu to vydrží. Trošičku se nám loupe kůžička, ale to je prý normální a máme slybý zánět spojivek. Jinak jsme prý krásné a zdravé miminko.

A největší legrace je ta, že když porodvnám fotku Tomáška po porodu a Lukáška tak jsou úplně stejní, skoro jako přes kpírák. Jen Tomášek má hnědé oči od narození a měl černé vlásky a Lukášek má zatím oči modro-šedé po taťkovi a vlásky hnědé. prostě u nás je otec jistý a matka nejistá :o))).

Tak se mějte krásně a my se snad brzy zase ozveme.

Pusinka, Tomášek a Lukášek

 
Katia
Stálice 88 příspěvků 08.02.05 09:49

Ahoj Montičko, celou dobu myslím na vašeho pejska. Je to těžké, já to moc dobře vím . Čekáš a nevíš, zda li další den bude pro tebe a rodinu tím šťastným nebo bohužel smutným. Život ti připadá krutý, protože ty máš tolik starostí a přitom okolí žije dál, raduje se, směje se …
Je tomu měsíc, co jsme s manželem čekali 14 dní na výsledky virů našich 4 papoušků. Veterinář nás upozornil v případě potvrzení pozitivního výsledku, že bychom museli utratit všechny 4 papoušky a začít se léčit antibiotiky. Představa byla strašná.Najednou příjdeš o něco, co tolik miluješ, a co se tak vzorně staráš , nahrazuje ti to mezeru v rodině ( // ) . Naštěstí to dopadlo dobře, výsledek negativní, zdraví nám to neohrozilo, 4 papoušky nám krásně oplácí poskytnutou lásku jejich přítomností ,ale věř že to pro mě bylo taky hrozná chvíle. Vidíš, jak jde život dál, jak se každý raduje ze života a přitom tobě se jedním výsledkem vyšetření může zhroutit svět.
Nezoufej, Monty je určitě taky statečné zvířátko a myslím, že mu tu lásku ještě dáte mnohokrát najevo. I malý Filípek.
Tak se opatrujte rodinko a dej vědět.

 
Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 08.02.05 18:45

Ahojky!

KATIO: děkuju. Monty je pořád v „nemocnici“, na rentgenu se potvrdilo to, co jsme slyšet nechtěli. Montymu nějak vyčnívá plotýnka či co a to mu tlačí na míchu. Takže jsme se museli rozhodnout, jestli ho necháme operovat nebo ho necháme sladce spát. Několik dní přemýšlet o tom, jestli mu darujete život nebo ne, protože ty peníze můžete potřebovat na spoustu jiných věcí. Nikdo nám neslíbí, že se mu to už nikdy nevrátí, že se nebude trápit ničím jiným. A nejhorší je, že já jsem byla ta, která častěji uvažovala o tom, že ho necháme spát. Stydím se a špatně se na to myslí. Jen prostě nechci, aby se nějak trápil. Nakonec manžel rozhodl, že jdeme do té operace. Tak doufám, že všechno dopadne jak má a že nás už nikdy nepotká podobné rozhodnutí. Ve čtvrtek dopoledne proběhne operace a v pondělí ráno si pro něj máme přijet. Teď každou chvíli přemýšlím, jak mu tam asi je, jestli jsou tam na něj hodní, jestli ho to nebolí a doufám, že až zas bude doma, bude to náš spokojený a veselý Monty, který na všechnu tu bolest zapomene.
Holky, nezlobte se, ale na psaní nového deníčku zatím nemám náladu.

Filípek si hraje s tatínkem a já se snad budu moct naložit do vany:)

Pá Montička + Fïlípek

 
romda
Stálice 100 příspěvků 08.02.05 22:57

Ahoj holčiny,

nějak nestíhám počítač. Trošku starosti doma. Manžel hledá novou práci, já se už asi 2 týdny léčím se zánětem a Edánek málo spinká, takže nemám mnoho času na počítač.
Zdá se, že se usmálo štěstí a na konci tohoto týdne uvidíme jak to s tou prací bude. Snad OK .

Montičko: moc myslím na Montyho a doufám, že se mu tou operací uleví. Věř tomu, že zase bude zdravý a veselý pejsek.

Ivko: Doufám, že bude Ládíček v pořádku a teplota brzy vymizí.

Edánek je hodně veselý a zvědavý miminko. Stále vše sleduje, hodně se směje a kouká. Rád si hraje ,leží a občas šťouchne do nějakého chrastítka, pod hrazdičkou. Strašně baští ,až si říkám, že to není normální a děsím se kolik bude vážit za měsíc. Teď si myslím, že má alespoň 5,5 kg a to jdeme na kontrolu až 22.
Edíka teď asi 14 dní trápila velká rýma, chudáček, hrozně chrochtal a nemohl spát. Museli jsme vysávat odsávačkou nosánek ( bylo mě ho hrozně líto) a kapat kapičky, ale teplotku naštěstí neměl. Teď už rýma naštěstí ustupuje takže maminka je spokojenější. Skoro všechny píšete, že dětičky preferují jednu stranu, u nás tomu není jinak. Eda, když leží na zádek tak dává hodně hlavu do prava a na levo se mu moc nechce, takže to musím zkonzultovat s doktorem, ale věřím, že to není nic vážného.
Spaní je trošku lepší než tomu bylo, ale 4h spinkání měl jen dva dny. Teď je to většinou jedna 3. hodinovka a několik 1 až 2 hodinovek.
Konečně usnul, tak asi využiju situace a půjdu se natáhnout.
Co Mia, máte někdo nějaké informace?
Přeji všem marodům včetně Montyho aby se brzy uzdravili, nic je netrápilo a aby dětičky krásně rostly.
Zase se pokusím brzy ozvat, takže ahojky Romča.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama