Mimizemšťánkový deníček č. 34

Rodičovství

Ahojdá všichni! Tak snad se mi konečně podaří odeslat nový deníček. Už by bylo na čase, že ano:) Hlásím hlásím, že my za sebou ještě nemáme ani jedno očkování. Posledně jsme měli jít na lžičku, ale Filípek měl rýmu, tak jsme se tomu vyhnuli. Pořád uvažuju o té hexa vakcíně, ale nevím.

Někdo je zá:,–(ně pro a jiný proti a já nevím, jak se rozhodnout. No uvidíme.

Teď na víkend odjíždím na týden k našim, takže se očkování konat taky nebude. Snad nám pak doktorka nevynadá, kde jsme tak dlouho:)

To máme ale krásný počasíčko, co?:) Já dnes byla s Filípkem opět na rehabilitaci. Rozhodl se, že pást koníčky už zase nebude, že je to věc pro něj asi naprosto zbytečná. Takže se ho s paní Pololáníkovou snažíme přemluvit, že by to přeci jen mohl nějak využít. Domluvily jsme se, že mu koupím ten malý over ball a budu ho na něm „válet“. Hned jak jsme došli domů, tak jsem to zkoušela a moc se mu to líbilo, tak aspoň, že tak:) Dokonce na něm aj tu kebulku zvedá. Takže se budeme válet a válet chi chi.

Jinak už si úžasně hrajeme s hrkátkama. Občas se teda trefíme do hlavičky, ale nějak si z toho nic neděláme. Taky už Filípek přišel na to, že má paleček a když si do pusinky necpe celou ruku, tak aspoň ten paleček tam prý prostě být musí. Až jsem z toho někde kapku nesvá, protože bych nerada, aby mu to zůstalo. My měli na základce jednoho kluka, co si cucal palec ještě v osmičce:))))

Taky se u vás nachází v tramvaji takový pánové, co když vidí, že budete chtít vystoupit s kočárkem, tak radši přejdou celou šalinu k druhým dveřím, než aby vám pomohli? Dnes mě jeden takový opravdu „potěšil“. Byl opravdu veeeelmi nenápadný:) Naštěstí nebyl jediný, kdo šalinou jel.

Včera jsem poprvé vyrazila s baby vakem ven. Musela jsem si to vyzkoušet, protože dnes musím vyvenčit hafana. Manžel příjde pozdě z práce a jet s kočárem a ještě naším psem je nemožné:)))) Takže už mám natrénováno a můžeme vyrazit na prochajdu.

Jinak jsem ráda, že už je venku tak krásně a doufám, že to vydrží. My už se totiž za chvilku nevlezeme do „zimní verze“ kočárku:)))) Prostě nám za chvíli bude ta taška malá. Filípek je obřík:)

Jo a ještě se vám musím pochlubit, že jsem se rozhodla objednat si v Anglii plínky FUZZI BUNZ a otestovat je. Moc se mi líbí ten „styl“ a tak jdu do toho. Bohužel má platební karta neumožňuje platbu přes net a manželova taky ne, tak se manžel zkusí zeptat kluků v práci, jestli by nám to někdo nevzal na jejich kartu a nebo ještě zkusíme pisnout do toho obchodu, jesti by to nešlo zaplatit převodem na účet. Každopádně už se mooooc těším, až je s Filípkem vyzkoušíme:) V létě budeme vystavovat prdýlku s Fuzzi Bunz chi chi:)))))))

Tak já utíkám. Mějte se nádherně a krásný velikonoce. Já je teda moc nemusím, ale když to těm chlapům udělá radost, tak ať nám přes ten zadeček dají:) Musím si zvykat, Filda přeci taky bude chodit mrskat chi chi

páááá Montička + Filípek

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.03.05 01:08

Ahoj,

Montïčko - užij si to u rodičů.
My budeme dávat Sofince Hexavac, připadá mi to daleko lepší než obyčejné očkování. Nejenže jí ušetřím několik bodanců, ale taky to má být daleko šetrnější a bez vážných reakcí. Měla jít ve středu, ale kvůli teplotě minulý víkend půjdeme až příští týden.

Dnes jsme byli s holkama a s našima a babičkou na chalupě, bylo krásně. Tak snad už je jaro tady, i když se má počasí zkazit, tak doufám, že ne na dlouho.

Přeju hezké velikonoce. Čau Lipka, maruška a Sofíček

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.03.05 18:35

AHoj holky,
tak se taky hlásíme. Máme za sebou všechny vyšetření kvůli tomu zánětu ledvin a vše dopadlo OK, žádnou vrozenou vadu v ledvinách nám nenašli. Na tříměsíční prohlídce měl Ládík 6750g a 64 cm. Přetáčí se na pravej bok a je to děsný zlatíčko.
Je pořád moc hodný. V noci vstáváme ale pořád dvakrát.

Monti, my byli akorát na obrně Ládík jí vyblinkal :-) Jinak si taky cucá ručky, nejradši obě na jednou a pěkně u toho slintá, že je zachvíli celej mokrej :-)) Doufám, že až do osmičky mu to teda nevydrží. Teď má ty ruce v puse ale pořád.
Jinak do tramvaje moc často nechodím, snažím se tomu vyhybat. Je fakt, že některý lidi rádi pomůžou a některý radši dělají, že nevidějí. Paradoxně mám nějlepší zkušenosti s důchodcema, občanama černé pleti :-) a vojákama (no od těch se to dá čekat :-))
Velikonoce naštěstí neslavíme a Ládíka budu učit, že holky se nebijou ani kvůli svátku. Já mám jen ty nejhorší vzpomínky na chlapy s pomlázkou.

My budeme očkovaný Infanrixem HiB, je to taky šetrnější, ale jen čtyřkombinace. Prý v Hexa je toho zase moc najednou.

Tak zatím pa paaa
A užívejte si jara!!!

Ivka

Gabule
Závislačka 3321 příspěvků 28.03.05 18:53

Ahojte,
jsem nakukovatelka z Ostravského denčku :-)) Mám 5 týdenního Štěpulku a jsem rozhodnutá jít do šetrné vakcíny.Infanrix má akci 3za cenu 2.A Hexavac(ten asi budeme brát)má do 14.4.akci-sleva na 1250kč.

Monti,cože to Filda bude na prdýlce nosit?
Musím končit,mládě se po 3h.probudilo…Vel­kýýýý hlad trápííí náááás :-))

Pa Gabka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.03.05 21:30

Ahoj holky a mimčíci :o). Tak jaké byli velikonoce? Já je strávila celkem příjemně. V sobotu jsem vyrazila s mamkou na nákupy do té nové Galerie na Butovicích a trošku doplnila garderóbu a manža hlídal. Neustále mi ale volal kdy už přijdu, že Luky co jsem zavřela dveře řve a nejde utišit. A to jsem byla z domu jen 3 hodinky. Takže v neděli jsme v nákupecvh pokračovaly - jeli jsme do Letňan a Lukyho vzali tentokrát sebou. Dali jsme si dobrý obídek v pizzérii a prožili pohodové odpoledne. Manža s Tomíkem jeli zatím zkontrolovat chaloupku, na kterou snad konečně poprvé příští pátek vyrazíme i s Lukáškem. Už se nemůžu dočkat.

No a dnes jsem podarovala chlapy vajíčkama a čokoládičkama a Tomíkovi si řekla o pár šupanečků na zadek abych byla stále tak krásná a mladá :o))). No my to totiž jinak už moc neslavíme.

22.3. jsme byli s Lukáškem v poradně. Paní dotkorka nás moc pochválila, jak je Luky šikovnej, veselej a zvědavej klouček a že krásně roste. Délku nám neměřila, ale v 10 týdnech vážil rovných 5kg.
Na očkování jdeme 18.4. a koupila jsem tu hexavakcínu. Myslím si, že je to super, že ta možnost je. A Tomík půjde taky na druhou dávku žloutenky A. To bude zase rachot v ordinaci až spustěj oba dva.

Lukášek se začíná přetáčet na bok, cucá si taky nejraději celou pěstičku nebo aspoň paleček a krásně pase. Zajímá ho snad všechno, takže je neustále v pozoru.
Kvůli častému blinkání jsme začali dávat Nutrilon AR a po ublinkávání ani památky. Dokonce i stolice se zahustila. Luky spí přes den tak po 3-4 hodinách a večer většinou usíná kolem 22 hodiny a budí se ve 4 (takže 6hod.) a pak se vzbudí tak v 7-8. Takže super. Je to prostě zlatíčko. Tomík neustále každému hlásí, že ho zbožňuje. A je fakt, že se k němu chová nádherně.

Jinak já už jsem tak na 98% ok, chodíme po procházkách a konečně se cítím zase dobře. Dokonce jsem snad už i dostala MS i když tedy trvala jen asi 2,5 dne a bylo to teda spíš slaboulinké špinění.

Tak já budu zase končit. Mějte se krásně a užívejte jara.

Pusinka, Tomášek a Lukášek (11 týdnů a 3 dny)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.03.05 11:16

Ahoj holky,

Dnes jsme byly se Sofinkou v poradně - ve 3 měsících a 6 dnech má 6 130 gr a 60 cm. Zároveň dostala očkování Hexavacu. Ani neplakala, jenom pípla, beruška moje malá. Maruška byla ráda, že jí žádné očkování nečeká. :O)). Tak doufám, že opravdu žádné reakce nebudou a Sofinka bude v pohodě.

Ivko - gratuluju, že Ládík tak krásně prospívá. Sofinka si taky naučila cucat ručička a krásně při tom mlaská

Pusinko - jsem moc ráda, že už jseš v pořádku. Promiň, ani jsem ti nepoděkovala za krásnou zprávičku, že Petulinka porodila, tak druhá Sofinka je už na světě. Moc jí ode mně a naší Sofinky pozdravuj :O)))

Sofinka se právě vzbudila, tak končím.
Ahojky Lipka, Maruška a Sofinka

romda
Stálice 100 příspěvků 01.04.05 12:22

Ahoj holky a mimísci,

dlouho jsem se nedostala k internetu.
Edík má dnes 4 měsíce. V úterý jdeme na další očkování a do poradny, tak jsem zvědavá co na nás pan doktor řekne. Eda má trošku rýmu, tak uvidíme co to očkování.
Já mám ještě stále nějaké zdravotní problémy, teď prozměnu se štítnou žlázou, vypadá to, že přijdu o kojení, tak teď jen doufám, že další testy vyjdou dobře. V pondělí jdu na krev a ten týden čekání bude hroznej. No co, nedá se nic dělat, asi to znovu obrečím, ale jde to i bez kojení, že?:)

Je moc šikovnej, cucá si ručičky , div je tam nemá až po zápěstí. Drží krásně hlavičku, hodně mluví a směje se. Občas šíleně výská, je to hrozná sranda, pusu od ucha k uchu a hihňá se.

Přes den nespinká vůbec nemo max. 2 -3 h., v noci potom spinká tak 8 -9h. i když teď měl asi 14ti denní období, že vstával po 4 a 2 hodinách. Ale zlatíčko.
Na velikonoce jsme byli u manželových rodičů a docela jsme si to užili. Moc velikonoce nemusím, ale s těma dětma je to trošku jiný. Dostala jsem i od Edíka, dostal svou první pomlázku.:)

Na bok se ještě neotáčíme (i když náznaky tam jsou, ale ještě se nezdařilo), to je Ládík a Lukášek šikovnější.:)

Montičko - jaká byla návštěva u rodičů. Určitě jsis to krásně užila. Co Filípek, nebyl z toho rozhozenej. Já když jsem byla s Edíkem u našich a potom u tchýně, tak špatně spinkal, byl rozhozenej. Jsem zvědavá co potom napíšeš o těch speciálních plýnkách - Filípek bude frajer.:)

Ivko - je paráda, že jsou ty ledviny v pořádku. Ládíček je teda opravdu šikulka.
Edík taky šíleně slintá. S ručičkama nebo čímkoliv jiným v pusince je ale šíleně spokojenej.

PUsinko - to je dobře, že už je ti mnohem líp. Bylo to nějaký dlouhý, co? Tak teď to musíš všechno dohnat a hodně si užívat.:)

Lipko - my měli ve 3m. 6090g a 61 cm, vidím, že nás přerůstáte jste šikovný.

Mějte se moc krásně a užívejte si báječného počasíčka.:)
Romča a Edík

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.04.05 08:25

Ahoj holky, konečně se mi podařilo nahrát 3 fotky kluků a taky 2 fotky do výtvorů :o). tak jukněte a pozdravujte dětičky a užívejte nádherného počasíčka.

Pusinka s Tomáškem a Lukáškem

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.04.05 01:52

Ahoj holky,

kde jste všechny, asi venku, když je tak krásně co?

My taky pořád někde couráme venku. O víkendu jsme byli s kamarády a dětmi v ZOO, v pondělí za mími rodiči na chalupě a dnes bruslit. Chodíme s kámoškou a našima holkama na Ladronku (teda oni loni bruslily, já byla těhu :o))) a dnes (vlastně už včera) jsem to poprvé zkusila. Bylä to paráda i Sofince so to líbilo :o))) S kočárem je to bez problémů.

Romčo - držím palce, ať testy dopadnou dobře a ty seš v pořádku. Edík je šikulka.

Pusinko - krásný fotky :o)))))

Mně bohužel do fotogalerie fotky ne¨jde vložit, už jsem to zkoušela několikrát. Taky bych se ráda pochlubila s mími zlatíčky.

Mějte se super.
Ahoj Lipka, Maruška a Sofinka

Vložit nový komentář