Mimizemšťánkový deníček č. 36

Rodičovství

Ahojky všichni! Mám pocit, že to psaní deníčků nějak nestíhám:( Vždycky pozdě a vždycky jen tak v cuku letu:( Teď Filípek spí, ale nevím, jak dlouho mu to ještě vydrží:) Nejdřív jsem si letěla konečně vyčistit zuby a umýt hlavu. Pak jsem koukla na žehlení ha ha, ale hromadu jsem tam nechala. Co kdyby se to přeci jen vyžehlilo samo:)))))))

Taky je u vás tak škaredě? Já v sobotu vyndala z kočárku kabelu a už jezdíme jako velcí kluci ve sporťáku:) V sobotu bylo fakt nádherně:) Měli jsme to vítání občánků, takže už jsme přivítaní:) Dostala jsem šok, že to bylo po jednom miminku. Takže jsme tam byli jen a jen my s babičkama a dědečkama. Já jsem zvyklá na vítání tak po 10ti dětech. Tohle bylo moc příjemný a takový „rodinný“:) Filípek za celou dobu nezaplakal, tvářil se děsně vážně chi chi. Ve středu si půjdu vyzbednout fotky, tak vám pak nějakou pošlu.

Odpoledne jsme s našima vyrazili na procházku, koupili si zmrzku a užívali si sluníčka. Holky, taky máte tak úžasně opálený ruce? Prsty bílý a zbytek opálenej?:)

Jinak jsme pořád bojovali s tím průjmem. V pátek jsem byla zas u doktorky. Udělala mu stěry, zvážila ho a předepsala nám dietní nutrilon. Měl o 20 dkg míň:( No a tak poctivě jsme papali mrkvičku a rýžovej odvar, že jsme se dopracovali k zácpě:( Takže od sobotního večera dělá Filípek centimetrový zaječí bobíky a pláče, protože se jim nechce ven. Já se bojím, že se mu ta prdýlka natrhne. Je to hrůza. Takže včera už mrkvičku radši vůbec nedostal a dnes taky nedostane. Dokud se pořádně nevytentuje, tak bude jen na tom dietním mlíčku.

Jinak se mermomocí snaží překulit na bříško a čím dál víc se rozčiluje, že mu to nejde. O to větší je pak radost, když mu někdo pomůže. To má pak úsměv od ucha k uchu:) A pasení koníčků už mu taky jde, takže si to náramně užívá:) Miluje, když někdo tleská a dělá paci paci pacičky. Radši teda má, když to není s jeho ručičkama a nebo, když mám svoje ruky mezi těma jeho a tleskáme spolu:)

Už druhý den spinkáme od 20.00 do 5.30-6.00 v kuse. Uvidíme, jak dlouho nám to vydrží:))) S tím usínáním to teď teda máme kapku horší. Dřív stačilo položit, pohladit, dát pusinku, natáhnout hračku a odejít. Teď, co měl ten průjmík a jedl jen ten odvar, mu to nějak asi nestačilo a tak si víc zvykl na cumílek. Takže někdy musíme usínat s cumlíkem. Jenže Filda ho neumí cumlat chi chi, takže stojíme u něj a musíme mu ho držet v pusince. On ho jinak buď plive a nebo si ho vytáhne a začne řvát:)

Ale jinak je to naše zlatíčko sluníčko:)

Tak já budu končit. Mějte se nádherně a pusinku mimískům

pá Montička + Filípek

P.S.: co Edík? Bude to náš první zubatec?:)

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Lipka2
Kecalka 128 příspěvků 18.04.05 20:20

Ahojky,

Montičko - nevím, jestli jsi četla v minulém deníčku, já jsem si SZ nevšimla, tak se mooc omlouvám, že jsem nereagovala.
Petře se fotku vložit podařilo, tak už tě nebudu otravovat :o)))))))
Filípek je šikulka, jak se snaží přetáčet , pást koníky, tleskat, jo, holt už máme velký děti a ne malinky miminka .o))). Jen ty hovínka, ty vás trápí :o((((

My jsme dnes byly se Sofinkou na eurologii, kvůli tomu očíčku, vše je v pořádku, tak jsem moc šŤastná, že i tady nenašli žádný problém.

Dne jen krátce.
Zdravím mamči i miminka
Lipka, Maruška a Sofinka

 
Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 19.04.05 10:58

Ahojte!

Jen v rychlosti hlásím, že jsme dnes spinkali do 9.15:)))) Teda s jednou přestávkou na hamu a boba v 6.20:)

Konečně máme normální kako huráááááá! Mrkvička už vylezla snad všechna. Jen u toho bobčení Filípek pořád hrozně pláče. Ale snad už se to upraví a bude to OK.

Jsem ráda, že má Sofinka očička v pořádku.

Mějte se krásně

pá pá

Montule a Filda

 
Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 20.04.05 08:10

Ahojky!

Jen jsem vám přišla oznámit, že se náš milovaný Filípek včera poprvé sám otočil na bříško:)))))

Teď chrupká a já se psychicky připravuju na návštěvu zubaře:( Kdyby bylo venku aspoň hezčejc, ale tenhle počas to je děs. Tma, prší, zima… no chi chi, u zubaře se aspoň zahřeju:))))

Včera jsem si volala s Ed, kecalo se tak dlouho, až mi telefon pípl a bylo po hovoru, pááč mi došel kredit:)))) Taky to mohlo nějak varovně pípnout 5 min před tím, než ten kredit dojde:)))

Tak já si jdu vyčistit chrup
pááá Montička + Filípek

 
Anonymní  20.04.05 20:30

Ahoj holky,
tak se taky hlásíme. Váhu už ani nepíšu, stejně jsme největší obři :-))) Ládin už se skoro nevejde do korby a mě se ještě nechce dávat ho do sporťáku. Taky má olezlý čelíčko a tvářičku, mastičky nepomohly, tak jdeme zítra k doktorce…jen doufám, že nebude mít ATOP.
Monti, ty máš sporťák polohovací do lehu??? My právě ne. Jinak s tím spaním, to je nějaká provokace néééééééééééé­éééééééé???? :-DDD Ládík se budí na kojení ve 2, 4, 6 a pak už většinou nespí :-(
Lipko, to je super, že neurologie dopadla dobře, je to děs, když se s těma drobečkama něco děje, já jsem vždycky z každé maličkosti špatná.

Jinak Ládík se taky dnes přetočil sám na bříško a pak se ještě překulil na záda, jako by válel sudy. Na bříško, se pak ještě několikrát přetočil, ale sudy už nezopakoval :-)))

Zatím paaaa a všem miminkám pohlazení

 
Lipka2
Kecalka 128 příspěvků 20.04.05 20:31

AHOJKY,

Monti - obr gratulace Filípkovi k přetočení :o))))

Taky jsem byla dnes u zubaře a ještě tam párkrát půjdu, než mi ten zub doléčí. no já mám skoro všechny zuby děsný, takže jsem u zubaře dost často.

Pozdravuj Ed až s ní budeš mluvit, myslím, že jsi v minulém deníčku psala, že byste se měly potkat.

Ahoj Lipka, Maruška a Sofinka

 
Lipka2
Kecalka 128 příspěvků 20.04.05 20:40

Tak ještě pokračuju, když přibyl další komentář.

Takže také obr gratulace Ládíkovi, je to taky šikulka :o)))). Taky si trochu zaprovokuju - Sofinka usína okolo 22 - 22,30 (to mi nevadí, Maru je taky strašidlo) a spí do asi 6,00 kdy je první kojení, pak kojím ještě asi dvakrát, ale všichni si chrupem do 9 i dýl.

Tak ahoj Lipka

 
Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 22.04.05 10:01

Ahojky dámy a pánové:)

Právě si hraji na krutou matku, která nechává dítě ubrečet k spánku:(((( Ale nemůžu tam chodit každou minutu, když to stejně k ničemu nevede. Takže jsem rychle zapla počítač, ať pořád nemyslím na ten ukrutný pláč, který se sem táhne z ložnice. Nevím, jak dlouho to ještě vydržím bez pomocníka cumílka, ale jsem tvrdá a vydržím:) Ha ha. Když to bez cumle zvládl dřív, zvládne to i teď, že ano. Ha na vteřinu je ticho, že by? No nedělám si velké naděje. Včera nám tento boj trval 25 minut, ale vydržela jsem. I když bych se nejradši zavřela v koupelně, abych to neslyšela a netrhalo mi to mé srdíčko:)

A včera na procházce chi chi, jsem se za Filípka skoro styděla chi chi To vám byl řev. Ještě mezi těma panelákama se to táááák krásně ozývá:)))) Měla jsem chuť dát si na záda obří ceduly, že se mé dítě jen snaží usnout a nejde mu to, že mu jinak opravdu nic není a nic mu nedělám:))))))

Tak s přestávkama bulí dál, ale už se intenzita snižuje. Kéž by to už směrovalo ke zdárnému zatuhnutí.

No nic, jdu to omrknout.

Mějte se a krásný víkend

pá Montička + Filípek

P.S.: Lipko, Ed určitě pozdravovat budu. Sraz máme v neděli ráno v ZOO a když bych tam náhodou nedorazila (protože to máme hooodně daleko), tak jí ještě aspoň brnknu.

páááá uf, musím být silná, musím být silná:)))

 
Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 22.04.05 10:14

No nic, vyhrál:((((( A já si teď nadávám, že jsem kráva, že ho tak trápím a mám na krajíčku. No nic, jdu se uklidnit umýváním nádobí…

pá praštěná Monťoule

 
Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 22.04.05 10:20

Jo ještě jsem si uvědomila, že si Ivka ptala na kočárek. Jo jo, máme ho polohovatelnej do lehu. Vlastně jsem jen vytáhla kabelu, toť vše. Teď, když zas uhodila zima, jsem tam dala takovej „fusak“, který se udělá z toho vrchního „poklopu“, co byl na korbičce. Prostě se připne na zip k dalšímu dílu a je z toho takovej fusak. Je to větší, než ta kabela, takže teď jezdíme tak:)

pá Monťule

 
Ivka1
Stálice 75 příspěvků 22.04.05 23:00

Ähojky holky,
s tím spaním mě teda fakt štvete!!!! :-) ALe co, jednou to snad přijde i u nás a já se konečně vyspím :-)

Monti, já takový experimenty nedělám, zkusila jsem to jednou a Ládík vyhrál a mě bylo líto, že jsem ho nechala plakat :-( ALe docela funguje. Když ho dám spát a odejdu…on se rozbrečí, přijdu, pohladím, uklidní se…odejdu a pak se to třeba ješte dvakrát opakuje a je klid.......ale dudlík pořád používáme........Vy se snažíte odnaučit se cumlat dudlík????

 
Lipka2
Kecalka 128 příspěvků 23.04.05 01:12

Ahojky,

k uspávání - večer Sofinku uspávám kojením v naší posteli, přitom si povídám s Maruškou a tak okolo 22,30 (někdy později) jsou holky spící, jsou to noční strašidla :o)), ale mně to nevadí, já taky ráda večer ponocuju. Potom jí přendám do postýlky, mám monitor dechu, tak jsem klidnější, jinak bych jí nechala u nás :o)). Ale pö prvním rannním kojení u nás už stejně zůstává O))). není nic hezčího než se ráno probudit a z jedný strany mít Marušku a z druhý Sofíka :o)))) Horší až bude Maru chodit do školy, být někde v 8 hod., to bude krutý :o))). Přes den někdy taky usne při kojení, nebo na mně, nebo v kočárku nebo v autě, jak se jí chce, do ničeho jí nenutím a ona je v pohodě.

My jsme dnes byli na svatbě na Křivoklátě, bylo to pěkný. Sofinka při obřadu zrovna dostala hlad, tak jsme ho strávili kojením v zadní části kaple. Úplně v pohodě :o)))

V podnělí večer letíme do Řecka. Sice ráda cestuju, ale teď se mi nechce. Sofí je ještě malá, s Maru jsme tam poprvé jeli v 11 měsících, potom už jsme cestovali po Evropě i dál (třeba na pyramidy do Egypta atd.) a Maru se to vždy líbilo a doteď si to pamatuje. Ale na druhou stranu chápu, že chce manžel ukázat Sofi rodičům a příbuzným, vím jak moji rodiče i babička jsou z ní na větvi :o)), z Maru samo taky :O))). Takže letíme 25.4. a vracíme se 4.5., ach jo, bojím se letadla a jak to Sofinka zvládne. A taky mně bolí zub, ve středu jsem byla u zubaře, dr. mi zub zaplnil nějakou ¨dezinfekcí, dost to bolelo až už jsem teď večer bolestí nemohla (už mně bolela celá čelist) tak jsem si hrála na zubaře a asi půl hoďky tu hmotu ze zubu rejpala a teď už mám skoro klid :o)))) Dr. mně na to upozorňoval, včetně toho. že si to mohu případně vyndat, nevymyslela jsem si to sama :O)))

Tolik o nás.
Zdravím všechny.

Lipka, Maruška a Sofinka

 
romda
Stálice 100 příspěvků 24.04.05 19:15

Ahoj holčiny,

gratuluji všem k pokrokům, co mimísci dělají.:)

Edík si už asi 3 dny krásně cáká v kyblíku. Je to hrozná sranda - akorát musím potom vytřít, jak je všude mokro-. Nám už se taky kakání spravilo a teď je to zase parááááda.
Překulení na bříško se ne a nedaří. Na bok, to už zvládá, na bříško jen s pomocí, ale je čas,ne:)))
Začal hrozně vykřikovat, když povídá, tak u toho opravdu ječí. Pod hrazdičkou se otáčí jak hodiny.
No u nás se usíná taky pozdě. Většinou kolem 19:00 koupeme, od 19:30 - 20:00 baští až tak do 21:30 - 22:00. Prostě musí usnout u prsa. Jinak nechce do postýlky, šíleně plače a nic nepomáhá. Spinká většinou do 6:00 a potom u nás v posteli pokračuje dál, tak do 7:30. Takže pohoda. Ale občas změní a chce si třeba kolem 3 - 4 ranní povídat a je hodinu vzhůru. Naštěstí to není tak často.
Taky jsme pěkní obříci, jsem zase zvědavá kolik budeme vážit a měřit, už je nám korbička taky menší, takže jezdíme ve sporťáku a je tam moc spokojenej, protože vidí.
Musím si odskočit, Edík volá, takže zatím se mějte krásně Pa Romča

 
romda
Stálice 100 příspěvků 24.04.05 19:16

Ještě jsem zapomněla, Montičko zoubek ještě není, ale už tam máme čárečku, takže lezou, lezou, jen uvidíme, jak dlouho to bude trvat. Akorát už musím Edíkovi dávat bryndák, protože je okamžitě mokrej, jak šíleně slintá:))
Tak papa

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama