Mimizemšťánkový deníček č. 47

Rodičovství

Ahojdá maminy a ostatní! Právě jsem si ohřála oběd (v 15 h:))) a pááč jsem to přehnala, tak jsem si spálila pusu:) No nic.

Dnes jsem vyrazila za holkama do bývalé práce. Znala jsem tam cca 3 hi hi, všechno ostatní je nová garda:) Dokonce jsem spatřila i pana šéfa, který mi dal před dvěma letama výpověď. Chuligán jeden. Tu žaludeční nervózu, co mi přivodil, tu mu nikdy neodpustím. No co se budu rozčilovat, že jo. Filda byl středem pozornosti a byl naprosto vzornej. Sice začal usínat právě ve chvíli, kdy jsem dorazila před firmu, ale hned se rozkoukal a všem pomáhal s praci:)))) Pak jsem mu ohřála mlíko, slupl ho jak malinu a jelo se domů. Usl hned za rohem a tak jsem šla kus pěcha, aby se mi v autobuse hned nevzbudil. Stejně to tak bylo lepší, protože Lesná je na dopravu s kočárem děs… Jezdí tam samej důchodce a nemá vám kdo pomoct s kočárem. Bábiny se předháněly v tom, která je víc nemocná a nemůže tahat těžký věci:) Pak mě zachránila jedna paní s dvěma kabelama v rukách. Jak to dělají maminky, co tam bydlí, no to by mě zajímalo.

Jinak zubů máme pořád stejně, s lezením jsme taky nepokročili, tak to se mi asi zdálo:)

Dnes jsem měla jít snad po roce a půl na kosmetiku, ale kosmetička mi psala, že je do konce týdne v nemocnici, tak jdu až příští středu. Jak já se těším!:) U masáže určitě usnu chi chi. To bude blaho. Jen se mi pak nebude chtít vstávat:)

Vyhlídla jsem si novou autosedačku. Mají tak úžasný barevný kombinace:) Ale vím, že barva není všechno. Mrknou na ně můžete na „http://www.det­skydum.cz/deta­il.aspx?kt=207“:[]

Taky jsem se rozhodla koupit sedátko do vany. Určitě bude pro Fildu koupání příjemnější, když si v něm bude lebedit a hrát si:) Jo a žádám o radu naše dvojnásobné maminky:)))) Uvažuji o zakupení jídelní židličky. Má smysl ji pořizovat? A jakou? Je lepší ta klasická dřevěná, co se s ní dá udělat stoleček nebo je lepší ta umělohmotná? Mě se moc líbí Chicco Mamma, ale těch peněz… „http://www.mimi-vyskov.com/chic­co_zidlicky.htm“:[]

Jo a perlička dnešního dne:)))) Šinu si to z té Lesné na šalinu a málem jsem se zabila:)))))) Nevím jak, ale zamotal se mi palec od nohy do nohavice od kalhot a já se málem natáhla i s kočárem. Na poslední chvíli mě kočár zachránil a já to ustála, ale ten palec jsem si pěkně pošramotila. Hrála jsem si na hrdinku a šla dál, jako že se nic nestalo, ale ono to moc nešlo. No naštěstí to přešlo a už to jen pobolívá. Občas mě tam chytne jakoby křeč, ale chodit můžu:))))

No tak jsme se zasmály chi chi a já budu končit.

Pá a mějte se krásně

Montička + Filípek

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Pusinka1
Stálice 61 příspěvků 21.07.05 11:04

Ahoj Monti, píšeš jestli je potřeba jídelní židlička - určitě!!! Nám moc usnadnila jídlo a hlavně Tomík v ní seděl docela dlouho a moc rád. I teď by do ní nejradši lezl :o). Už totiž čeká na Lukyho. Ještě jsme jí totiž ani nestačili uklidit. My máme Cam Futura a je naprosto super. Krásně se dá celá omýt, dítě nikam nepadá, dá se snížit asi na 5 poloh a teď už ani není tak drahá. Vřele doporučuju. Budu si teď kupovat ještě jednu na chalupu a to tu samou. Na Chicco mama jsem slyšela negativní reakce, ale nějaké reakce najdeš taky na www.detskydum.cz jak sis vyhlídla tu autosedačku. My od tam měli autosedačky 2, dokonce i golfky a motorku - odrážedlo. Sedátko do vany si tam pojedu koupit taky.

Dneska jdeme do poradny tak večer písnu jak jsme na tom.

Pusinka a kluci

 
Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 21.07.05 12:16

Ahojdá!

Pusinko: moc děkuji za rady! Já totiž zas někde četla, že v ní mímo vůbec nechtělo sedět a tak že za ni vlastně vyhodili zbytečně peníze. V sobotu se chystáme do jednoho obchůdku s dětskýma věcičkama, tak to tam omrkneme a uvidíme. Jinak zajedeme do Chicco Experta nebo Baby Staru.

Snažila jsem se dát Fildovi opět obídek, ale ani neotevřel pusu, aby zjistil, co to je. Tvářil se ospale, tak jsem ho bez jídla dala spinkat a za vteřinu byl tuhej a obídek mu dám, až se vzbudí. Uvidíme, jak dopadnu:))

V 17.15 máme prohlídku dalšího domečku, tak jsem zvědavá:) Pořád někomu lezeme do domácností, si tam vždycky připadám jak v ZOO:))))

Tak pááá a mějte se

Monťule + Filda

 
Lipka2
Kecalka 128 příspěvků 21.07.05 14:33

ahoj holky,

Monti - souhlasím s Pusinkou, jídelní židlička je fajn, Maru se v taky něco naseděla :o))), ale až když uměla sama sedět. Předtím jsem jí krmila v autosedačce a se Sofí to budu dělat stejně.
Jinak držím palce, třeba tentokrát ten domeček bude ten pravý.

Pusinko - jsem zvědavá na vaše míry :o))

Zítra razíme s Maru k zübařce vytrhnout zub, pod horní jednïčkou už jí roste nový, ale starý nejde vytrhnout a pak se potkáme s Romčou a Edíkem :o))))))už se moooooc těším a doufám, že nám to vyjde.

Jinak už máme lodní lístky, odjíždíme z Benátek 27.7., ale z Prahy asi už v úterý, bude záležet na tom v kolik loď odplouvá a to bude manžel vědět až dnes večer.

Za chvíli jedem koupit nábytek pro Marušku. Je moc hezký. Nechali jsme si udělat i návrh pokoje, tak jsem zvědavá, jak to bude vypadat. Potom jdem zadat vestavěné skříně. Je toho nějak moc a nemá to konec :o))

Tak zatím čau
Lipka, Maru a Sofí

 
Pusinka1
Stálice 61 příspěvků 21.07.05 20:57

Ahojky, tak hlásím, že Lukášek dneska počůral v poradně mamince kalhoty a boty a podlahu v ordinaci :o)). Bylo veselo. Jinak máme v 6,5m 6980g a 69,5cm. Už můžeme začít dávat ovoce a jogurty. Od minulé poradny před měsícem přibral rovných 300. Další poradnu máme 9.9. (to máme 5 let od svatby). Pochválila nám dva krásné zoubky, jen jí Luky nic moc nepředvedl, ale prý je v normě. Je extrémně zvědavej, ale asi trošku lenoch, ale na to prý má národk, když má hodnýho brášku, kterej mu všechno podá :o).

Monti, Lipko- my taky teď krmíme v autosedačce a koukala jsem, kdy jsme Tomíkovi tu židličku kupovali a bylo to na začátku 8m.

Lipko - docela ti závidím, že jedete k moři. Určitě si to užijete a hezký srazík s Romčou a Edíkem.

Pusinka a kluci

 
Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 22.07.05 07:36

Dobré ránko!

Manžel mi dnes Filípka pomuchloval před tím, než odjel do práce a tak už Filípek hoďku nespinká a jsme vzhůru:) Já teda ještě v pyžamu chi chi.

HLÁSÍME PÁTÝ ZUB:) Já je hledám nahoře a on se vyklube dole:)))) Z mého pohledu vpravo.

Včerejší domeček byl pěkný. Ale měl svá ale a tak ho asi přenecháme jiným. Výhled z obřího balkónu byl nádherný, domeček skoro u lesa, jenže v obřím svahu. Šplhali jsme se tam jak horolezci a netuším, jak bych tam asi tlačila kočárek. To že tam ještě není kanalizace, ale septik jsem ochotna rozdejchat, topení na elektřinu to teda fakt nevím… Ale opět mi přišli malý dětský pokoje a hlavně se mi nelíbilo, že obývák byla vlastně taková „hala“. No mě to přišlo, je to ještě chodba… Asi by si člověk zvykl, ale nebyl to samostatný pokoj, ale prostě jste do prvního patra přišli po schodech rovnou do obýváku, z kterého vedli všechny další dveře do ostatních pokojů a WC a tak. Škoda, výhled byl opravdu jak v pohádce. Ještě pořád o něm přemýšlím, ale asi ne.

Tak já se jde nasnídat:)

Jak se tak snažím vybrat tu autosedačku a jídelní židličku, tak v tom mám pěkný hokej a jsem zvědavá, co nakonec vybereme:)

PUSINKO: stojí ta FUTURA sama, když je složená, nebo se musí o něco opřít? Mě se to teď nechce hledat na netu, tak se ptám přímo u zdroje:)

Mějte se krásně a referujte o srazíku a LIPKO vy si užijte Benátky, loď a moříčko:)

Pá Montička + Fifilda

 
romda
Stálice 100 příspěvků 22.07.05 09:36

Ahojky

tak Edík teď usnul, tak doufám, že bude spát alespoň půl hodinky. Jako teď poslední dobou spaní za moc nestálo. Ze středy na čtvrtek byl Edík od 4 do 5:30 vzhůru. Ve finále jsem ho po:,–(ila do postýlky a seděla u něj. Několikrát už se snažil postavit a ejhle, zrovna tu noc se podařilo. Poprvé si stoupnul v postýlce. Byl hrozně roztomilej. Chytal se ručičkama šprušlí, a potom se vytahl, přichytil se pusinkou a už to bylo:)
My máme obyč plastovou židličku s Ikey a jsem s ní moc spokojená. Eda v ní rád sedí. Krmím ho tam a občas si tam aji hraje. Takže u nás plné využití.

Už se moc těším na srazík s Lipkou.

Montičko: moc gratulujeme k dalšímu zoubku. Snad ten baráček objevíte. Nevím jestli jsi četla můj příspěvek v předchozím deníčku. Pokud bys měla zájem, sestra pracuje v realitce v Brně. Klidně jí zavolej, řekni jí své požadavky a ona se ti pokusí pomoci. Pro jistotu ještě jednou její tel. číslo. Zuzana Vaclová - 7775729119. Mluvila jsem s ní o tobě, tak klidně brnkni.:) Snad ti pomůže.
Montičko, montičko, ještě že jsis neublížila nějak více. Musíš být matko opatrná:)

Pusinko: No vidíš, že je v normě. Je moc šikovný kluk.

Tak se zatím mějte krásně. Jdu něco rychle vyžehlit, než se vzbudí Edánek. A potom tradáá na srazík za Lipkou.
Páček a zdravím všechny dětičky
Romča a Edík.

 
Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 22.07.05 11:21

Ahojky ROMČO!

Tééééda Edík už si stoupá!!!!!! No já se nestačím divit! Šikula jeden! My ještě ani nesedíme chi chi. Tak ti aspoň něčím spestřil to ranní vstávání nebo spíš nespinkání:) Doufám, že už se umoudřil a chrupká lépe!

Moooooooc děkuji za kontaktoš na sestřulku! Já si toho minule nevšimla čoveče!:(((( Hned ji kontaktoš chi chi, jen co slupnu polívkoš:)))) No mě už dneska hrabe. Filda chrupká a já zas a zas hledám autosedačky a židličky. Všude čtu, že dítě do 9 kg se nesmí vozit po směru jízdy, ale co mám dělat, když už se mi do „vajíčka“ nevleze a ostatní sedačky už jsou jen po směru jízdy, to už nikde nepíšou… Ach jo. Asi než dorosteme, tak nebudeme jezdit autem:))))

Tak pa pááá a pozdravuj Edíka, Lipku a Marušku!

Monťule + Filda

 
romda
Stálice 100 příspěvků 22.07.05 16:02

Ahoj Montičko,

taky jsme už museli koupit jinou sedačku. Je od 0 - 18kg a dá se z ní udělat vajíčko. Takže může být po směru i proti. Ale Edu už vozíme po směru. On byl moc protivnej ve vajíčku, nikam neviděl a to byl kámen úrazu.

Srazík s Lipkou byl super. Lipce to jako vždy slušelo. Maruška byla bez předních zoubků, Sofinka spokojená, vlasatá a samozřejmě větší než minule. Prostě krásná rodinka.:)
Ty dětičky tak rychle rostou, ach jo:)

Montičko:
ať dobře pokoupíš. Zatím páček.

Romča

 
Lipka2
Kecalka 128 příspěvků 22.07.05 18:05

Ahojky,

tak jsem si myslela, že jako první poreferuju o srazíku s Romčou a Edíkem, ale Romča je rychlejší :o)))). Jako mïnule jsme krásně pokecaly, Edík je už velký kluk, který bude určitě co nevidět chodit, je moc hezký, takový usměvavý sluníčko.

Jinak Romčo úplně se tu červenám nad tvojí chválou :o). Jo, a kočárek jsme koupily.

Montičko - tak domeček zase nic? No jo, není to jednoduché, chce to pořádně vybrat, aby se vám tam líbilo. Tak snad se vám bude líbit ten příští.
K Benátkám, tam se jenom nalodíme (i když se je taky trochu projdeme, Sofí tam na rozdíl od nás ještě nebyla :o))) a pak frčíme do Řecka, kam taky v létě jinam s naším tatínkem, že jo :o)))))

Pusinko - zdravíme velkého Lukáška a samo i Tomíka¨:o))) Užijte si na chalupě.

Teď jsme se Sofí blbla a ta se tak smála a vydávala různý skřeky, že jsem nastražila kameru a natáčela. Tajně, protože jakmile jí vidí, tak na ní čučí a nevydá ani hlásku :o))) Maruška tady zase pořád zkoumá vytržené zuby (obě horní jedničky).

Tak zatím čau a hezký víkend, doufám, že zase bude svítit slunce. Už mně ty šedý mraky docela štvou, no ale hlavně že neprší.
Lipka, Maru a Sofí

 
Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 22.07.05 20:33

Dobrej večír!

Jsem teď jako velká bestie řekla manželovi, že mu ta telka řve, že by s tím měl něco udělat:)))) No naštěstí pochopil:)

Jsem ráda, že jste si srazík užily a okouly ty vaše zlatíčka.

LIPKO: já mám na Benátky šílený vzpomínky:) Jsme se tam se ségrou ztratily a nemohly trefit na místo srazu:))))) Už jsem se fakt klepala strachy. To pak bylo radosti, když jsme spatřili známé tváře a přidaly se k nim:))))

ROMČO: tak už jsem ve spojení se Zuzkou. Nedocvaklo mi hned, že bysme si mohly tykat chi chi, ale už jsme se k tomu dopracovaly. Dokonce je tak zlatá, že mi brnkla, pááč já nemám kreditoš:(
S těma autosedačkama je to děs. Ta od 0-18 kg mi příjde zbytečná, když od narození sedačku máme a stejně se bojím, že by mi z ní Filda brzo vyrostl. Tu, co jsem si ji vyhlídla mají tady u Růžovýho pantera a tak tam zítra jedeme ji vyzkoušet. Vyzkoušíme i tu menší „velikost“, ale ta stojí 6.500 ha ha.

PUSINKO: ani jsem vám nepochválila míry. A vidíš, Lukášek je dle dr. „v normě“ a prostě si ho bráška rozmazluje:)))) Filípek má taky takové líné období. Převalí se na břucho a zpátky ne, i když už se mu na bříšku nelíbí:) Ale když už je hodně „naštvanej“, tak si to rozmyslí a překulí se:) Začíná se dobře pozorovat, když se opře o napnutý ručičky. Kouká dolů k nožičkám a přemýšlí, co s nima:))))

Už spokojeně chrupká, po té, co se tu s manžou chechtali a dělali blbiny:))

Já mám rozvařenej obídek na zítra, když budeme lítat po obchodech, tak ať mám nachystáno. Manžel si přál Francouzský brambory, takže to bude rychlovka. Zítra už je jen dám do trouby a bude hotovo:)

Krásný víkendík

pá Montička + Fifilda

 
Pusinka1
Stálice 61 příspěvků 23.07.05 20:13

Ahoj holky, hlásím, že se Luky včera otočil na bok, pak na bříško a pokračoval na záda. Až skončil pod stolem a tak se lekl, když mu hlavička dopadl na zem, ale ustál to a nebrečel. On je proti Tomíkovi když byl malej pěknej citlivka :o).

Monti - pokud myslíš, že bys jí složila n placato, tak jestli si dobře pamatuju musíš jí opřít. my jí totiž neskládáme a přeci jen jsem jí teď dlouho nepoužívala.

Holky díky za gratulace k mírám. jsem zvědavá jak budeme pokračovat dál.

Lipko, Romčo - závidím srazíík, snad to příště vyjde a přijedeme taky. Kde jste byli?

Lipko - Tak Maru teď je určitě pěkná fešanda bez předních zoubků co? nemá trauma? Já si pamatuju jak jsem z toho byla mimo. A nebolelo jí to?
My musíme až se vrátíme z chalupy na trhání s Tomíkem, má pod zubem už 3 neděle váček a nic jiného nám nezbývá. Ach jo.

Tak zase zatím ahoj a já se ozvu po dovče na chalupě příští týden. Pusinka a kluci

 
Lipka2
Kecalka 128 příspěvků 24.07.05 10:05

Ahoj,

Pusinko - jasně, příští srazík bude i s Vámi :o), už se těším. Byli jsme v IKEA na Černým Mostě.
Jo a Maru má trauma akorát z trhánání zubu, takže těď je naprosto spokojená, že už to má za sebou :o)). Už jí pod jedničkama rostly dvojky, takže dlouho bezzubka nebude :o)

Tak zatím
Lipka, Maru a Sofí

 
Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 24.07.05 20:24

Ahojte!

Gratulace Lukáškovi k „válení sudů“:)))

Hlásím, že nákupy dopadly úspěšně. V sobotu jsme koupili autosedačku, dnes tu jídelní židličku. Nakonec jsem se nechala inspirovat Romčou a kouila obyč v IKEA a když nebudu spokojená, tak ji odvezu k tchýni pro případné používání tam:)))))

Dnes jsem se cestou z IKEE stavili na obídku. Filípek byl naprosto vzornej. Bylo hezky, tak jsme zůstali na zahrádce a on koukal po okolí a pozoroval včeličky:))

Ve středu přijedou naši a mamka tady zůstane až do pátku, tak už se moooc těším!:)

Pa pááá a dobrou noc

Montička + Filípek

 
Lipka2
Kecalka 128 příspěvků 26.07.05 10:51

Čau holky,

tak už jsme se rozloučili s rodiči, babičkou, bráchou a kamarády, tak ještě musím s vámi :o)). Zítra hooodně brzo odjíždíme směr Řecko, chvíli budeme na vesnici (manželovi rodiče žijí v Äténách, ale léto tráví na vesnici, odkud oba pocházejí) a pak pojedeme asi na Zakynthos užít si moře a výlety. Plus další, nemáme ještě přesný plán. V Praze bysme měli být 21. 8., tak se hned přihlásím :o))

Užívejte léto, zdravíme maminky i dětičky.
Lipka, Maruška a Söfinka

 
romda
Stálice 100 příspěvků 26.07.05 12:36

Ahojky všechny maminky a dětičky,

já si teď lebedím a užívám si obídek (lasagne). Edánek spinká už hodinku, tak jsem zvědavá jak mu to ještě dlouho vydrží. Dnes už hodinu spal se mnou a teď další, já se nestačím divit.:)

Pusinko: samozřejmě se také připojuji ke gratulaci Lukáškovi. Přejeme bezbolestného zubaře Tomíkovi. Už se těším až příště příjdeš na srazík taky. Jsem zvědavá na Lukáška a Tomíka. Ten čas totiž tak letí, že budou určitě úplně jinačí.

Montičko: doufám, že budeš se židličkou spokojená. Co domeček, nějaké novinky?

Lipko: šťastný a příjemný let a taky dovolenou. Hodně pěkných zážitků.

Tak já jdu ještě uklízet.

Pohlazení miminkám Ahoj Romča a spinkající Edík:)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama