Mishicka a Barborka - 13. týden (střídačka MIKISKY a Filípka

Rodičovství

Ahojky holčiny a miminka, tak Barborce budou ve středu 3 měsíce a představte si, že to vypadá, že UŽ UMÍ PRDÍKOVAT!!!!!! Většinou si skoro celý den usilovně cucá packu, někdy se snaží do pusy nacpat obě najednou a tlačí a tlačí a pak to z ní lítá jedna radost.

Teda to je taková paráda, před probuzením se kroutí někdy i půl hodiny v posteli a pak třeba trošku kňourá, ale pak se TO podaří a máme usměvavý posranděný a vyprděný miminko. Žádné velké pláče už se nekonají, když jí to v bříšku cestuje a má hovínko „v poslední zatáčce“ tak někdy tak kníká jako pejsek, ale to je vše!!!!! Máme z toho obrovskou radost, přežili jsme ty 3 měsíce a fakt to zaprděný období asi končí. Takže kdo ještě trpíte, vězte, že když to přešlo naší Divou Báru, tak určitě i Vaše miminka se nakonec dočkají :-))))))))))) JUPAJDÁAAAAAAAAAA.
Minulý týden jsme také učinily velký objev, představte si, že u nás v předsíni ve velkém zrcadle bydlí nějaké miminko a my se na něj chodíme koukat. Strašně se na něj culíme a valíme oči a je hrozně zajímavý, že to miminko má dokonce stejnou maminku jako Bára :-)))))) Teda zkuste to se svýma prťousama, je to děsná sranda, jak se na sebe vyjeveně koukají.
Barča už je pěknej cvalík a momentálně baští docela hodně často, asi má taky ten 3 měsíční růstový spurtík. Má pořádný kejtičky a naducaný tvářičky, prstíky má tak tlusťoučký, že je div, že s nima vůbec může hýbat, no prostě začali jsme jí říkat Buřtík :-) Taky jí pěkně houstnou vlásky, už se těším, až budeme česat culíky. Vyzkoušeli jsme džínový šatečky a moc to tý naší kočičce slušelo. Budu muset probrat oblečky, zas nám povyrostla a já se obávám, že už nám pomalu začnou docházet nakoupený zásoby a budeme muset vyrazit na lov do obchodů. Ne, že bych se netěšila :-) Nehtíky Barče taky rostou děsně rychle, je třeba stříhat skoro obden, ale stejně vždycky škrábe. Mám strach, aby si nevyškrábla oko, protože když je ospinkaná, tak si mne očička a dloube se vždycky prstíkem velkou silou přímo do oka. Akorát je to teda boj, protože v bdělém stavu není možné jí ty nehty stříhat, takže musím počkat, až tvrději usne. U doktorky mi říkali, že jí na rukou mám stříhat nehty do obloučku, ale já jsem ráda, když to ostříhám jakkoli, ona má ty prstíky pořád takový prťavý a nehtíky hodně zakroucený, takže se do krajů špatně dostávám.
Nevím, jestli je to tím uplakaným počasím, nebo že už jí jdou ty prdíky, ale Barča teď neuvěřitelně spí i několikrát přes den a klidně i 2 hodiny v kuse. Jsem z toho na větvi, ale asi to tak potřebuje. Možná kdyby jí předtím ty prdy furt nebudily, tak by tak spinkala od začátku. V noci pořád spinká asi 2×5 hodin, přestávka je jen na nakrmení a rychlopřebalení. S krmením už taky nejsou problémy, prso bere bez problému a lahvičku už potřebujeme jen vyjímečně.
Co se týká nových pokroků, tak hračky už chytáme hezky do ruky, žádné jen tak plácání, ale soustředěná snaha uchopit. Ne vždy se to daří, ale když jo, tak pak Barča drží tu věc jako klíště. Jen musím začít dávat pozor, aby se tím nemajzla do hlavy, ještě nechápe, že když to konečně drží, tak co se s tím má dělat. Je to paráda pozorovat ty malý prstíky, jak s nima pohybuje a má ručku hezky rozevřenou, vypadá jak ruka malýho robota. Nejvíc jí teď baví hračky, co něco dělají, třeba zvuk nebo se hýbou. Jo a kromě toho se jí strašně líbí, když jí nosím zádíčkama na mém břiše a zastavim se u mý toaletky, kde mám „maminčiny hračky“, tak tam se šíleně směje a mrská nožičkama ručičkama a natahuje se a my pořád nevěděli na co. A už to víme … Mám tam voňavky se zlatými víčky a ty se jí mooooooc líběj. Takže už má pěkný holčičí záliby, je to naše šikulka, na zlato hned od mala :-) Na bříško už jí teď dáváme, ale stejně jí to moc nebaví. Hlavičku tak udrží dost dlouho, ale protože nikam moc nevidí, tak chce zvednout. A taky jí ujíždějí ručičky a to pak ryje nosem v posteli a asi jí to připadá potupné :-) Když jí nosím na ruce, tak má hezky zpevněná zádíčka a natahuje se různými směry, momentálně jí baví se vyklánět do strany a vykukovat, co je tam pěkného za rohem. Zkoušeli jsme jí z lehu po:,–(it tažením za ručičky a ta teda koukala. Hlavičku udržela v rovině s tělem, už žádné zaklonění a pak najednou „seděla“ a čučela, kde že to je. Nenechali jsme jí tak moc dlouho, ale měla záda hezky zpevněná a hlavou normálně otáčela. Když jí teď zvedám z lehátka a dělám to opatrně a pomalu, tak jak pod ní dám ruce, už sama přikloní hlavu na prsa a vůbec jí ji nemusím držet, samozřejmě jsem připravená, kdyby ji ještě náhodou neudržela. Je vidět, že jí samotnou to takhle baví, když se může podívat kam se jí zachce a hlavička poslouchá. V leže se pěkně točí ze strany na stranu a cestuje po posteli, už jí budu muset začít pořádně hlídat. Někdy se jí stane, že se ve spaní najednou ocitne na břiše, ale má přilehlou ruku a nosánek zarytej, tak začně křičet, aby jsme jí zachránili.
Ale aby náhodou nebyla jako většina miminek, tak nemá ráda koupání. A to tak zatvrzele, že jsme se rozhodli na čas jí přestat koupat a jenom jí omývám na podložce žínkou. Ve vaničce vždycky na:,–(ila takovej vyděšenej výraz, pěstičky zaťatý přitisknutý na hrudníček a když kopala, tak jen úlekem, kdykoli voda zašplouchala. Nakonec z toho byl pláč, tak jí teď nějakou dobu budeme mýt takhle a za čas to zkusíme znovu, třeba už se bát nebude. Já vám to tak závidím, že se Vaše miminka čvachtají, ale když to tak vezmu tak ani já ani můj muž jsme jako děti vodu moc nemuseli, tak třeba je to dědičný.
O víkendu jsme byli koupit nějaký nábytek a Barča šla hezky s náma v klokance a moc se jí to líbilo. Povídala si a vykukovala a samozřejmě děsně slintala a byla moc spokojená, že je mezi lidma. A těch zajímavých barevných věcí co tam bylo. Hlavně, že se nosiči dostatečně hýbali, to naše princeznička vyžaduje, žádný dlouhý postávání nebo nedejbože sezení se netoleruje :-)
Ve čtvrtek jdeme na očkování, tak nám držte palečky, ať to proběhne dobře a taky se tam rovnou zeptáme na píchnutí oušek na naušničky, už je máme doma, takový malilinkatý zlatý kroužky.
A ještě něco k mé váze - vzhledem k temperamentu naší dračice a k uplynulým fyzicky náročným týdnům už jsem 4 kila pod váhou před těhotenstvím. Ne, že bych nejedla, ale ta strava rozhodně nebyla tak tučná a v takovém množství jako dříve a pohybu jsem si užila s Bárou opravdu dost a dost, nejen na procházkách, ale i dlouhé hodiny domácího nošení. Nedělám si iluze, že by se mi tahle váha dlouho udržela, ale už jsem dostala pár kousků oblečení v menším čísle, tak si to musím rychle užít.

Takže všem přeju moc hezkých zážitků s miminky, miminkům pořádné břišní svaly, aby se jim dobře prďákovalo a pište, ať jsme zase chytřejší.
Papa Mishicka + Bára

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 07.07.03 20:52

Ahoj děvčata,

Tak u nás celkem nic nového, opět jsme se pokadili před odchodem na procházku. My už se tomu jen smějeme, protože bez toho bychom snad ani nemohli odejít.
Ráno jsem baštili po hodině, Kačenka si to vyžadovala a odpoledne ale baštila jen tak 8 minutek a dost a to asi tak po dvou hodinách a víc nechtěla. Ted teda baštila trocha lépe po koupání tak uvidíme. Mám takové nutkání jít zítra do poradny na převážení, aby mi ta moje holka nehubla. Budu volat doktorce kvůli tomu očkování, máme pěkný pupenec který by chtěl jako už každou chvilku prasknout tak se chci jen zeptat co s tím kdyby opravdu prasknul.

Jinak na náušničky se taky těším, prej až po očkování na třech měsících a to nám bude za deset dní a taky budeme mít zlatý kroužky, prej jsou nejlepší kvůli čistění. Ale slyšela jsem že to očkování na třech měsících se provádí jen když má mimi 5 kg a to my nemáme tak nevím?. Chtěla bych jí je dát co nejdřív dokut si na ty ouška nešahá.

Taky jsem použili jednou klokanku při nákupu ale už je to déle a bylo to lepší než jí mít v sedačce. Krásně spinkala a byla spokojená že je u maminky a že se chová, jen mě pak začali bolet záda, není to na delší dobu. A pak bylo veselé ji dostat ven a dát do sedačky v autě. Ještě byla taková celá hlava sem, ruka tam 

S koupáním problém nemáme, to je asi kachna po mě, ale jak jí vyndáme ven tak to je křik jak za deset dětí.

Tak se mějtě krásně a pozdravujte svá mimíska
Ahoj Jarča a Kačenka 11 týdnů

Erzika
Kecalka 248 příspěvků 07.07.03 22:08

Ahoj holky!

Jarčo, ptala jsi se na fotky Verunky, poslala jsem sem do fotogalerie 3 fotky, ale když jí bylo 14 dní, takže nejsou už moc aktuální. jsou někde na straně 10. Já jsem momentálně z Mladé Boleslavi (to jsi se myslím, že taky ptala.......
Terezko, Lucko, zkoukla jsem ty vaše drobečky ve fotogalerii, Klárka i Máťa jsou moc hezoučcí…
Zizi, už konečně pošli toho vašeho Tomíka, buď zmáčkni manžílka a nebo to udělej sama, je to děsně lehký, když jsem to zvládla i já…Jo, je Tomík podobnej Lukymu??????
Mishicko, tak to body s kačenkou, co má Barunka na fotce máme taky, ale akorát oranžový a taky tý naší kočičce děsně sluší…a doufám, že jí to úspěšné prdíkování zůstane, já jsem se tuhle v noci probudila a Verča prděla a přitom si spokojeně chrupkala a to ale byly rány jako z děla, se divím, že jí to nevzbudilo, stejně nejradši střílí do plýn na veřejnosti, ať všichni vidí, co taková malá holčička dokáže, tak jí vždycky nabádám, jen ať to tam teda v tý plýně všechno pořádně postřílí..
Koupání se teda už Verunce náramně líbí (první měsíc ne), ale zato ten řev, když jí chce z její milovaný vody vyndat, to je něco, někdy to teda zvládne bez, ale jindy ječí u mazání jako hysterka, což jí moc nechápu, kdyby mně někdo takhle mazal, tak chrochtám blahem, ale bašta je jí přednější..
Holky, náušnice - mně taky doktorka říkala, že až po prvním očkování…a bude je nechat píchat nebo nastřelovat??????? Naše doktorka to prej nedělá, ale v porodnici prej to píchají, což víc bolí a teče krev, ale to nastřelení prej se zase nemusí povést doprostředka, tak nevím, ještě se rozmyslíme.
Zizi, to je teda Tomík pěknej pašák - 10 hodin nočního spánku, to už trumfnul i Deborku......ale Verunka si taky zlepšila svůj osobák a to na 8,45!!!!!!!! hodin bez dlabance aneb od kojení ke kojení, sice se jí to povedlo jen jednou , ale „sedmičku“ občas zvládne, jinak je standart tak 5 - 6 hodin. Tak to jsme možná na třetím místě haha.
V hraní jsme přidali už i vyhazování do výšky, zatím, ale jenom lehce, spíš jen takovej náznak a taky pasem krásně koníčky, no to teda nejsou žádní malí poníci, ale pořádný plnokrevníci, až jí musím přemlouvat, ať už si odpočine, žew si ty hračky může prohlídnout i jinka, aže jí nikam neutečou.Taky holky, mluvíte na ty prťousky někdy takový nesmysly, no kdyby nás někdo slyšel, tak nevím, co si pomyslí.....
Vero, to přitahování za ručičky do sedu - doktorka to v 10.týdnech taky s Verunkou zkoušela, hlavu měla zakloněnou a hlavně říkala, že to s ní teda nemáme dělat (nás to teda ani doi té doby nenalpadlo)
Taky chceme co nejdřív koupit nějakou děsně levnou kameru, protože co ta naše mladá vyvádí, to se prostě musí zdokumentovat, to jinak nejde, nevyznáte se v nich někdo???? Objevili jsme dvě stejně drahý Canon a JVC a nevíme, kterou vzít???????
Jo taky si Verunka cpe pěstičky do pusy a slintá jak divá
Tak papa
mějte se moc pěkně
Eržika a slinťoška Verunka, 11.t.

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 07.07.03 22:19

Ahojky Jarčo,
nám doktorka na to zanícený očkování (bílej pupenec) řekla, že to máme hlídat a kdyby se to chtělo „zapálit“ - červený podebraný okolo - tak zasypávat framikoinem (ten nám předepsala). A když se to zanítí, tak nanamáčet! Tak se o tom s ní poraď. Držím Kačce palce do jídla.
Jo, a taky jsem si říkala, že Barče ty naušnice co nejdřív píchneme, ale už si stejně ručičkama ohmatává a šťourá celej obličej včetně uší, takže uvidíme, jak s těma naušničkama bude zápasit.
Mishicka + Bára 12t.

Erzika
Kecalka 248 příspěvků 07.07.03 22:32

Jo, tak to jsem ještě já.Vzpomněla jsem si, že jste tady proibírali kojení na veřejnosti - tak s tím já teda problém fakt nemám, protože jsem pěkně vycvičená už z toho Motola, tam byly pořád nějací doktoři a klid nic moc a taky to jsem kojila úplně poprvé, vlítlo na tu JIPku najednou stádo lidí včele s naší exprezidentovou Dagmar Havlovou, občas tam její nadace šoupne nějaký prachy na přístroje a tak, takže se tam tak jednou za půl roku zjeví, tak že obešli ty 4 miminka, co tam leželi a pak se přiřítili k nám, Dáša se mně ptala, jestli mi to nevadí, řekla jsem , že ani ne, ale že fotit by teda nemuseli, no to je jako byste novinářům, řekli FOŤTE!!!!!!, takže Dáša tam vedle našeho křesla dřepěla a hladila si Verunku po hlavičce a vyptávala se co a jak a 2 metry přede mnou snad 20 senzacechtivých novinářů a fotografů nás přitom fotilo, no paráda fakt.....ale nakonec mi to bylo putna, byla jsem ráda, že se nám to první kojení tak dařilo a na ostatní jsem házela bobka, takže kojení na veřejnosti mi od té doby nedělá problém, nakojím, kde je potřeba, což je neuvěřitelná výhoda, nedovedu si to představit, že bych sní měla pořád lítat domůl, stejně u toho není nic vidět, vždycky se nějak tričkem přikriju, akorát to přisávání je takové okatější, ale ještě nikdo mi nikdy nic neřekl a ni nenaznačil, spíš jsem zažila jenom pozitivní reakce, jo a Mishicko, po kojení si to prsu jenom přehrnu tričkem, hodím Vertču na rameno na krkanec, pak dám do kočáru a až potom nějak pokud možno nenápadně (to ale moc nejde) narovnám ty všechny vložky a podprdy a tak…
Jo taky jsem si ještě vzpomněla- tu hnědou čáru nemizící mám pořád a kdy teda zmizí by mně taky zajímalo . Zizi ty jsi jí poprvé neměla??? (asi, že jsi rodila dřív, tak se ti nestihla udělat???).
Jo a zdá se mi, že tu čáru má i Verunka, teda jenom náznak, nido si toho nevšimnul, ale já jí mám prozkoumanou důkladně a řekla bych, že je to možná ono, jo holt hormony jsou hormony a přecházejí i na mimi.jo a taky prvních 5 týdnů měla zduřený prsíčka, jedno víc a když jsem jí to zmáčkla, tak jí z toho dokonce káplo mlíko!! Představte si to...... Ale pak jí to samo zmizelo a já se na to zpětně ptala doktorky, tak říkala, že to může úplně v pohodě být, tak kdybyste to někdo někdy příště zažil, tak to je normálka, není se čeho děsit..
Tak mám ještě chviličku čas tak vám ještě napíšu, co se mi nedávno stalo, vnoci se probudím, mrknu na Verču a krve by se ve mně nedořezal! Byla celá přikrytá přikrývkou, no vystřelila jsem jak namydlenej blesk, v letu odhodila tu peřinku, Verča rozhodila ruce nohy, jak se lekla, ale zaplať panbůh za to........Musela asi zase nějak boxovat ručičkama, ale nějak děsně potichu a nenápadně, aby mně náhodou nevzbudila a mohla si udělat bungr, potvůrka malá, pak se jí to povedlo ještě jednou, naštěstí jí teď v létě přikrývám jenom takovuou lehkou rychlozavinovačkou, co jsem jí šila, takže by to mělo být v pohodě, no ale lekla jsem se teda pořádně a raději už jí tu přikrývku něčím po stranách zatěžuju, abych byla klidnější a , aby to Verči měla těžší s tím jejím schováváním.......
Tak to by dneska stačilo, papá

Eržika a Veunka

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 07.07.03 22:44

Ahoj,
taky jsem chtěla nastřelit naušničky, ale když jsem je viděla tak jsou strašně dlouhý a bojim se aby Kačenku netlačili když spinka na straně a hned po tom jsem četla že nejsou vhodné naušničky se šroubkem kvuli tomu tlačení, takže mě to docela mrzí že ji nechám trápit a dam jí je píchnout. Jinak určitě se při nastřelení trefí do středu protože si to malují -tečku, to se spíš bojím u toho píchnutí že bude každá jinak. To měla neteř a sestra jí to nechala zarůst a pak byla na nastřelení ale asi až na dvou letech.To já to nevydržim tak dlouho. No zatim mi všichni řikaj, že mi jí vemou a vratej s usměvem a s naušničkama. Tak budu doufat že to tak bude.
Krásnou noc Jarča a Kačenka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.07.03 23:03

Tak mi to ještě nedá, prohlídla jsem si pořádně ty fotalba Kačenky a Barunky na rodině, jsou obě moc hezoučké a musím tedsa napsat Jarčo, že se na tu naší Verunku nemusíš vůbec dívat, stačí když se podíváš na Kačenku.na některých fotkách si jsou opravdu hodně podobné - zvlášť ta „Mám novej kolotoč“ a potom ty z vany: „Kuk“, to je skoro jako kdyby byly přes kopírák… Jenom má Kačenka o trochu víc vlásků, ale i ta naše jich má vepředu trochu míň, takové lehké kouty haha…Až pojedeme v srpnu k našim, tak nám jí švagr zase vafotí a pošlu nějaké čerstvější fotečky.
A ta fotka s medvídkem Pů, tak tam mi připadá Kačka hodně podobná Barunce…

Jo, já myslela, že to nastřelení platí i na ty visací naušnice, že tam nějak udělají dírku - ty my máme připravený po mně, takže to bude muset být píchanec a myslíš, že je tyhle normální naušnice nebudou tlačit? Verunka spí totiž skoro pořáýd na boku a já mám taky strach, že by jí to zbytečně bolelo…
Tak pa
 Eržika

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 07.07.03 23:33

Ahojky Eržiko,
jo, to body s Kačenkou je fakt moc hezký, vždycky Barče říkám … „hezky si tu s kačenkou hrajte, maminka si uvaří kafíčko“ nebo „kačenka nepláče, tak proč Barborka pláče?“ A to je ještě slušný, jinak blábolim neskutečný spatlaniny a nesmysly, někdy si říkám, jestli si to dítě o mě nemyslí, že jsem úplnej magor, hihi. Jo a začíná to být drsný, už se občas přistihuju, že hovadiny vykládám i na veřejnosti a nejen v přítomnosti dětí - to by se ještě dalo vysvětlit :-) Tuhle jsem u babči šla vařit kapučíno a odcházela jsem od babičky z pokoje do kuchyně se slovy „maminka to uvaří, jo?“. A další postižení se u nás projevuje - už i u manžílka - jak pořád Báru nosíme a houpáme na rukou, tak už se houpáme i bez ní, tuhle jsem přistihla muže, jak ve stoje koukal na televizi s hrnkem v ruce a jel pěkně - pokrčit kolena a hezky ze strany na stranu, z leva do prava … hihi. No, nejsme v tom určitě sami, kámoška říkala, že automaticky houpe kočárem i když vede dítko za ruku :-)))
Naušničky necháme klasicky píchnout, snad to nebude tak hrozný. Jen jsem zvědavá na tu operaci, Barča moc nemá ráda, když se jí manipuluje s hlavičkou a když jí třeba jen chci vyčistit uši, tak se mrská ze strany na stranu a ručičkama mě odhání. Tak uvidíme.
S kamerou Ti neporadím, my si ji jen občas půjčujeme od strejdy, ale určitě dokumentujte, jednou se nad tím budete bavit třeba s vnoučátkama :-)
Tak papa, maminka jde honem za Barunkou udělat hají, medvídek už taky hajá, tak Barunka bude hodná maminčina holčička, moje malá kočička a bude spinkat aspoň 6 hodinek …
Mishicka + Bára 12t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.07.03 09:10

Ahojte holčičky a kluci a taky jejich maminky a tatínkové,
opět Vás po delší době zdravím a pozdravuje Vás i Judy. Ta má teď opravdu se stěhováním hodně starostí. Hlavně Tomáš má práci s přípravou před nastěhováním - malování, dělání dlažby atd. No a já jsem měla možnost strávit minulý víkend dost času ve společnosti naší Deborky. Je to už moc pěkné se s ní pomazlíkovat, už to není takový „komár“, kdy při chování musí člověk dávat pozor, aby ho nepolámal. Deborka slintáním vyniká! Při chování - zády na mé břicho - je schopna mi oslintat a „okousat“ celou ruku a liány slin tečou i na zem. Je teď uslintanější, než jejich bernský salašnický pes! Taky jsem zjistila, že se jí musí líbit její jméno. Když přijdu a něco povídám ,tak pozoruje, ale když řeknu „Ahoj Deborko“ tak se rozzáří a culí se jako sluníčko. Vůbec se mi zdá oproti mému druhému vnoučátku - Adámkovi, který je o 14 dní mladší strašně ukecaná. Snaží se odpovídat na všechno, co jí řeknu a navíc ty zvuky vyluzuje až vespod v hrdle, tak to vypadá, že je to i „rrrrrr“. Moc nás všechny ohromila, když jsme se bavili mezi sebou a ona nedostala svůj prostor na své řeči, tak najednou tak strašně nahlas vykřikla, že jsme se všichni zarazili, ztichli a Deborka se jen usmála a začala povídat sama. Asi nám zřejmě chtěla dát najevo, že vůbec nerespektujeme to, že nám chce taky něco povědět a my jí stále skáčeme do řeči. Už se taky naučila vědomě používat ručičky. Má totiž na postýlce pověšené sluníčko, které má jednotlivá lupínka vyplněná šustícím materiálem (igelitem) a Deborka si tak šustí, že jedno to lupínko už tak rozžmoulala, že už skoro přestalo šustit. Dále jsem zjistila, že jí baví nakupování. V sobotu jsme s Judy byly v TESCU a malá chtěla z kočárku ven a koukat na regály a zboží. Pak ji to ale tak unavilo, že začala kňourat a neprotestovala, když jsme ji daly do kočárku. Hned otočila hlavičku na stranu a usnula.
Ten pupen po očkování z porodnice má Deborka zdruřelý už strašně dlouho a už od šestinedělí jí na to paní doktorka předepsala framycoin - mast. Teto týden jdou na kontrolu, tak uvidíme, co bude nového. Zkoušely jsme jí s Judy přeměřit a fakt se nám zdá nějaká dlouhá. Naměřily jsme 63 cm! Tváře má taky baculaté, ale jinak se mi nezdá přefaldíčkovaná, spíš bych řekla, že je to štíhlounká a dlouhá modelka.
Eržiko, hned po měsíci, co se mi narodily ty moje dvě vnoučátka jsem si koupila videokameru. Nemám na to, abych ji koupila oběma dětem, tak jsem to vyřešila tak, že jsem si ji koupila pro sebe a půjčuji ji do té rodinky, kde právě potřebují něco zajímavého zdokumentovat. Měla jsem sice s manželem velké problémy - neměl pro moje rozhodnutí žádné pochopení, ani můj argument, že dětičky s vývojem nepočkají, až nebudu vědět co s penězi neuspěl. A přitom jsem si tu kameru koupila z peněz penzijního připojištění, což mi bude v důchodu chybět, ale třeba se ho ani nedožiju, když nám to budou stále prodlužovat! Taky mám pocit, že se dopuštím něčeho špatného, když se jdu podívat za vnoučátky - měla bych prý být s manželem doma - pořád prý jen někde lítám. No řekněte sami - v pátek jedu s mužem na chalupu, v neděli se vracíme, jeden den jdu za Deborkou, jeden za Adámkem, jeden nakupuji a taky mám ještě maminku a nejmlaší dceru, tak jsem vytížená. Ale poslouchat, že NĚKDE lítám, to je mi líto. Tak jsem si taky trochu postěžovala a končím, abych Vás zbytečně nezatěžovala starostmi, které se Vás zatím vůbec netýkají.
Pa a ještě 1× pa Liliana
PS. Eržiko, já mám videokameru SONY DCR TRV 250 za 17 490,– Kč a je to Digital 8. Funguje zazí spolehlivě a obraz je pěkný.

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 08.07.03 09:43

Ahoj,
právě že ne, ty nastřelovací naušnice tam musíš nechat tak 2-3 týdny podle toho jak se jí to zahojí a pak je můžeš vyměnit. Doporučujou protahovací protože ty netlačej, ty se přece poddaj podle hlavičky…
Tak čusky jdu volat k ty doktorce…

Jarča
PS: Konečně nám svítí sluníčko, tropy nemusej být ale deště už bylo dost.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.07.03 12:21

Ahoj holky,
tak se opět hlásím i s našimi dvojčaty v devátém týdnu. U nás (stejně jako u vás) se dějí převratné věci: obě děti najednou začaly víc zvedat a držet hlavu. Tedýsek se konečně začal řehnit, ze dne na den. Dosud byl vážný, nesmál se v podstatě na nikoho a nic a jen vážně hleděl z očí do očí. Teď mě už párkrát přivítal širokým úsměvem, tak z toho mám radost. Anka zase objevila v koupelně miminko v zrcadle, i když mám pocit, že víc než to miminko ji zajímá ta druhá maminka :). Navíc se už několikrát vykakala sama, bez rektální rourky.
Prdíky už statečně vytlačují, ale Anička ještě stále má takové velké pláče. Trochu se to zlepšuje, nebrečí už tak dlouho, tak uvidíme.

Co se týče vody, obě moje děti nejdřív měly problémy a vůbec se nechtěly koupat. Pak jsem přišla na to, že jim dělám moc studenou vodu (když jsem ji začala dělat teplejší, zdála se mi dokonce až moc teplá, ale děti jsou v ní šťastné. Asi je to tím, že mmá mít 37 stupňů, což je o něco víc než je teplota lidského těla, tak se mi to zdá teplé). A teď nám navíc jedna kamarádka poradila, jak s nimi ve vaně plavat a tak jsem začala mít problém je z té vody dostat. Zatím nepláčou, když je vyndám, ale jsou tak strašně moc spokojení, že mi to rve srdce (a samozřejmě huntuje záda, když se s nima skláním nad vanou) :). Jsou tak spokojení, začnou se dívat okolo sebe, smát se a povídat a vydrží jim to i chvíli na suchu.

Co se týče mojí váhy, taky uspokojivě klesá (3 kila pod původní váhou), ale boky, zadek a břicho jsou zatím trochu větší než před tím, asi budu muset začít cvičit, nebo co :(. Ale neumím si představit kdy. Přes den využívám každé chvilky, kdy spí najednou a večer, když konečně usnou, si akorát stihnu vyčistit zuby atd a upadnu do postele. Jak to děláte vy? Cvičíte pilně?

Zatím ahoj, Ehtel, Ted a Anka (zítra 9 týdnů)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.07.03 15:05

Funguje zazí má být správně funguje zatím. Omlouvám se. Liliana

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.07.03 19:37

Ahojte holčiny!

Mishicko-to je supeeer! Moc gratuluji a zároveň závidím:-) My zrovna dneska máme jeden z vydařených zaprdíkovaných dní a tudíž brečíme už od rána..Ach jo…

Byli jsme dneska u doktorky a máme 5,240 a 56cm. Máša vyrostl od porodu 10cm a přibral 2,640 -doktorka nás chválila a zářila jak jsme hezcí:-)) Já jsem samo taky zářila a pak hned napodruhý u doktorky, co nám hlídá kyčle-tam je to taky všechno v pořádku! Hurááá (Já totiž jako malá musela mít mezi nožičkama peřinku, tak jsem se bála, aby na tom Máťa nebyl podobně) Tudíž jsem si oddychla a šli jsme spokojeně domů:-) Já šla spokojeně a Máťa si připravoval repertoár na večer..

Co jsme přišli domů, tak brečíme a dokonce se neuklidníme ani v náručí, což tu ještě nebylo, tak už pomalu začínám brečet taky. Chudáček se mi svíjí a zatím všechno, co docela aspoň trochu zabíralo, nezabírá:-((( No, uvidíme, počkáme na taťku a pak budeme koupat, třeba nám vodička udělá dobře..tu milujeme:-)

Ethel-já se snažím aspoň trochu cvičit, ale toho času taky moc nemám. Váhu mám v pohodě, ale to ochablý svalstvo je už horší!! A to nemluvím o té rozjeté pánvi..Máte to taky? Myslím tu rozjetou pánev:-) Nevíte, kdy se to srovná a jestli vůbec?!

Jinak nám dneska doktorka říkala, že máme asi laktační krizi..prý se to objevuje ve 3. a 6. měsíci a mlíčko může mít díky hormonům jinou chuť a miminka ho pak moc nechtějí..nemluvě o tom, že pláčou častěji hlady, protože mají růstový spurťík:-) Asi má pravdu, protože se mi Máťa v noci budí každou 1,5 a pak když ho přiložím, tak nejdřív buší do prsou a nechce se přisát, ale pak nakonec usoudí, že by se asi jinak nenajedl, tak se přisaje, potvůrka:-) Zatím jsem psychicky v pohodě, ale jestli to bude trvat dýl než týden (prý ani náhodou), tak budu brousit bradou o zem a hledat si chůvu, protože budu totálně vyčerpaná..

Jinak taky hezky zvedáme hlavičku a to zrcadlo, to je sranda..to už jsme vyzkoušeli v 8týdnu u babičky a Máťa zíral, kdo že se to na něj dívá a má stejnou mamku:-)) Dokonce mám přebalovák pod zrcadlem a když ho zvedám a beru si ho do náruče, tak se vždycky koukneme do zrkadla, kdo že je to na tom světě nejkrásnější:-))

Jo, dobrala jsem ty antibiotika, tak jsem moc ráda, že už mu nedávám to toxický mlíčko a že tam má už jenom to nejlepší:-)

Taky jsme dneska u doktorky povzbudili jednu maminku, co tam plakala, že jí její 8denní holčička nechce pít.(špatně se jí přisává). Tak jsem jí dala tel. číslo na Laktační ligu do Krče, ať se tam zastaví, že jí určitě poradí, kdyby ta jejich společná krize náhodou trvala..Chudinka, ještě má to celý šestinedělí před sebou..Já nevím jak pro vás, ale pro mě to bylo dost drsný období. Zejména mně vadilo to hormonální a citové rozhození, mám ráda věci pod kontrolou:-) Naštěstí hned co uplynul 6týden, tak je v še v poho a já jsem ve své kůži:-) Jak jste to zvládaly vy?

Já utíkám, jdu konejšit toho mýho uplakánka..

Pá Lucka a Matýsek 9týdnů

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 08.07.03 21:42

Ahoj maminy a mimina!
Tak jsem přelouskala komentáře ještě i z minulého deníčku,ale je toho moc,tak asi na všechno nezareaguju.

Mishicko,to je dobře že už má Barunka pokoj od prdíků,aspoň si teď trochu odpočinete.Taky bych chtěla mít míň kilo než před těhotenstvím,ale zatím mám pořád pět navrch a na zadku a stehnech mám tolik sádla a taky pěknou pneumatiku na břichu.Jenže já teda necvičím,není čas.
Taky chodíme okukovat to zrcadlo a Tomášek ,jen se přiblížíme,tak už se řehní.
Oči má pořád modré,tak nevímjestli bude modroočko po taťkovi nebo hnědoočko po mě,Lukáš má po mě hnědý.
Pupenec po očkování nám už prasknul a já mu to mažu framikoinem,k dok­torce jdu zítra,tak uvidíme.

Lenčo,já jsem bohužel už zapoměla na kterých w.stránkách jsem o Depo provera četla,ale psali tam většinou,že mají nějaký zdrav.potíže(vy­padávání vlasů apod.),ono jak kdo to snáší,moje kamarádka to má a je s tím spokojená,taky už nechce děti(prý se to nemá píchat,když budeš chtít ještě dítě,že se pak špatně otěhotní),ale doktor ti to stejně nepíchne,protože kojíš,jediná atiko pro kojící matky je Exluton.Já osobně bych si tu injekci taky nedala,protože u ní nemáš vůbec menstruaci a to mě přijde tak trochu proti přírodě.

Lucko,odstříkané mléko se může skladovat v ledničce pouze 24hodin,potom ohřát v horké vodě,tak jak psala Mishicka na vlažnou kapku.Jo a v mrazáku můžeš mít mlíčko 3měsíce(je dobrý si na lahvičku nalepit datum,kdysto tam dala).Jinak ti závidím,žes kojila Máťu po 3-4h,já kojím od začátku po 1,5-2hoďky.A jak to myslíš,rozjetou pánev???

Eržiko,kam chodíš na net,že ji psala okolo desáté večer?
To tvoje kojení s novinářema,to je teda síla(paní exprezidentovou teda nemusím),zrovna když na to potřebuje člověk klid,tak jim tam musíš dělat divadlo,ach jo.Já jsem teda na veřejnosti ještě nekojila,jen u známích na grilování,ale asi budu muset na dovolené,když pojedem na výlet.
Ty fotky nemůžu poslat sama,protože je má manžel v počítači a musí s nima prý něco udělat,ale asi ho budu otravovat tak dlouho dokud to neudělá a pak si udělám taky fotoalbum na rodině,jak Jarča s MIshičkou,protože tady ty naše miminka nemůžu nikdy najít,jak se to furt mění.Tomášek byl podobnej na Lukyna v prvním měsíci,ale teď je spíš celej tatka,Luky je namíchanej trochu po mě,tak uvidíme ,jak se to vyvrbí.

Terezko já jsem od Brna asi 30km,tak to jsme od sebe kousek.

Teď nevím jestli to sem můžu napsat,je to dost intimní,ale možná že nebudu sama.Když se s manželem miťulujeme,tak mě to dost bolí,nevíte jestli je to jenom přechodný?Už je to skoro deset týdnů po porodu,tak by všechno mělo být zahojené,ne?Tak promiňte,že jsem nakousla tak intimní věc,ale třeba je tu někdo taky takovej.

Jo,ta prdýlka Tomáškova se nám zase začíná boláčkovat,tak je asi fakt alergickej na ty jednorázový plinky

Tak už končím a jdu do hajan,dneska budu spinkat jenom s maličkým,taťka jde za Lukym do stanu.Tak pa Zizi a Tomi(zítra 10.t)

PS:Erži,tu čáru jsem u Lukyna neměla,nestihla se mi udělat.Dobrou noc

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 08.07.03 21:43

Ahoj děvčata a miminka!

Tak i já dnes musím přidal další příspěvek, protože co jsem si dneska užila byla hrůza. Ráno proběhlo celkem dobře. Vstávali jsem s Kačenkou okolo deváté i když je zvyklá chrupat tak do 10,30 -11 hod ale nějak se jí už nechtělo a na to se pěkně pokadila. Tak jí to asi trápilo. Před obídkem usnula a spinkala asi 1-1,5 ani přesně nevím, baštili jsme a to bylo naposledy co mi krásně papala.okolo jedný hodiny tak spustila, že takhle nám ještě nikdy nezazpívala.Ne a ne jí utišit a když jsem jí přiložila k prsu bylo to ještě horší. Vůbec jsem nevěděla co s tím a hlavně mě trápilo že nechce jíst, to už bylo 14,30 a měla by baštit. Tak jsem si sní lehla pod deku a zahřívala jí s tím že usne a pak bude mít určitě hlad a baštit už bude. Ale byly to pesíky, prdíkovala a na to i kadila. Tak fajn, přebalila jsem jí Kačenka se na mě smála a ja byla spokojená že je to za námi. Jo ale jen do té doby co jsem si jí vzala na ruku. To spustila znova a opět ne a ne jist, i když jsem jí utišila a dala k prsu opět spustila. To už se chtělo brečet i mě, protože s tou váhou to máme takhle nakloněný a ještě mi k tomu nechce baštit.Tak opět pod deku ,dala jsem si ji na bříško, tak se Kačence dobře spinka a ve tri hodiny jsme to zalomili a spali jsme do půl šesté. No ale to opět spustila pláč a jíst ne. Po nějaké chvilce se mi jí podařilo utěšit a konečně se přisála a baštila asi 8 minut. Sice nic moc ale já byla štastná že už jí a bude vše ok. Ale Kačenka mi to zopakovala ještě po koupání. Taky se nám nakonec podařilo baštit tentokrát cca 10 min a po hodině baštila zas. Ted se válí v postýlce a ke spaní se jí nějak nechce. Jsem zvědavá jaké překvapení má pro nás v noci.
Když to bude pokračovat tak nevím. Ale určitě jsou to pesíky protože i ted pořád prdíkuje v postýlce a já měla včera k obědu mozeček z květáku? UŽ NIKDY . Ani nevíte jak si nadávám. Pesíky nás trocha zlobili ale až takhle snad ne.

Tak já jí jdu dát opět baštu, zas po hodině at aspon trocha doženeme to odpoledne kdy mi nejedla asi 6 hod. Ach jo

Krásnou noc a at nás ty naše krsány mimíska moc nezloběj.

Jarča a Kačenka 11 týdnů

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 08.07.03 21:53

Ahoj

Jo ještě k tomu cvičení, tak já si to jednou ráno řekla že už konečně můžu, že už břicho nebolí (rodila jsem císařem) a vydrželo mi to jen to jedno ráno  .
Ted ani nemám pomyšlení na nějakou dietu kvůli tomu mlíčku at mám pro Kačenku co nejvíc takže 5 kg co mi zůstalo stále mám?. Když ted jsem nebyla na váze asi 14 dní tak kdo ví. Jezdila jsem na kole vždy po 20 hod když Kačenka usnula ale pak jsem se dozvěděla že kvůli mlíčku to není vhodné, tak ted nedělám pro sebe nic, ale měla bych? to si asi řikáme všichni co ???

K tomu milování, já měla stejný problém a ted už je to ok, ale jsem po císaři tak nevím jestli se to dá srovnávat s normal porodem. Když jsme se milovali po prve a bolelo to tak jsme se dokonce dalšímu milování vyhejbala. Bála jsem se toho. No a pak už to šlo, ze začátku sice nic moc, ale chce to asi trpělivost a být opatrný.

Tak už začínáme knourat? jdem baštit a snad už bude i spát.
Krásnou noc
 Jarča

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.07.03 22:49

Ahoj holky!!
Tak jsem ráda, že mě k tomu manžel konečně pustil! Využívám chvilky, když není doma a malá spí. Koukám, že ještě já chybím v debatě :-)
Mishicko - to se mi ulevilo za tebe, fakt, vždycky, když máme prdíkovou krizi, tak si na tebe vzpomenu :-) A s tou váhou - to ti závidím, protože ja mám za 16 kg dolů jen 12,ale řikám si, že na 7. týden to není špatný…Bohužel cvičit není kdy. Obdivuji Ethel, že zvládá dvě miminka.
Eržice gratuluji ke styku s bývalou paní prezidentovou ( ja ji taky nemusim) a divím se, ze se takové věci dějí i v porodnici. Já myslela, že tam se známé osobnosti nechodí zviditelnit:)
Ja jsem poprvé kojila na veřejnosti toto pondělí, ale nebylo to zas až tak na veřejnosti, bylo to na parkovisti v autě,ale lidí chodilo kolem spousta..Nevadilo mi to, ale na kojení v restauraci se ještě necítím.
Mně skončilo šestinedělí v sobotu a na Klárce jsou vidět taky pokroky. Už se mi zda,ze na nás kouká a párkrát se za den zasměje. Tak jako Lucka bych uz do toho ale nešla, byl to nápor na nervy a do toho ještě ty splašené hormony. Jelikož jsme s manželem v Brně sami, čekala jsem na něho než přijde z práce jako pes. Musím zaklepat, že už se cítím jistější.
Tento týden mám ve znamení doktorů, kontrolu po šestinedělí mám za sebou, prý vše ok, já měla asi 20 stehů po porodu :-)) Jo a byla jsem u zubaře na kontrole a hned ve dveřích jsem mu sdělila,že se ho bojím víc, jak porodu :-)
Zítra jdem poprvé na kyčle,tak jsem zvědavá, jak dopadnem..
Mějte se krásně, jdu trochu ještě uklízet, musím využít, že Klárka spí. Poslední tři dny se rozhodla být vzhůru jen v náruči, spánek má lehký, takže jen co usne přes den a já si dovolím ji odložit, už je vzhůru a vříská. No tak jsem ji dnes jen tahala, aby měla pěkný život a nemusela plakat :-) To kdyby viděl někdo z rodiny…hlavně manželova strana preferuje „studený odchov“.
Papa
Tereza a Klárka 7.týden
PS: asi nejsem přihlášená, to už asi nejde spravit, když to mám rozepsané…
PS: a omlovám se, jestli mi někdy někde chybí háček nebo čárka, jsem zblblá z sms a mailů, kde píšu bez češtiny…

Katule1
Kecalka 165 příspěvků 08.07.03 23:16

Ahoj maminky a miminečka,
konečně taky snad něco napíšu, teda já jsem napsala, ale jaksi asi neposlala nebo co, protože jsem ten svůj komentář nenašla. Stíhám se sem jen juknout a něco přelousknout a teď nevim, na co odpovídat dřív.
Jarčo, my jsme z Děčína, což je od Český Lípy nedaleko, že jo.
Kubík roste jako z vody, byli jsme na 3 měsíční kontrole. jenže tam nebyla naše hodná paní doktorka, protože má dovču a ta její náhrada byla velice skoupá na slovo, takže Kubu sice změřila, ale neřekla nic a ani do průkazky to nezapsala. Tak jsem si ho teď změřila ve spánku sama. Ležící, spící má 63 cm a váží 6,65 kg. (+9cm a +3,15). Sestřička říkala, že počkáme s očkováním, protože má ještě zapálené očkování po tetanu. Žádnou speciální radu nám nedala, aby to bylo lepší. Máme se ukázat za 14 dní nebo za tři neděle. Jo a žádný cviky na zkoušení motoriky s náma neprováděli, těšim se na tu naší paní doktorku, na všechno se jí zeptám. Na kyčlích jsme byli, taky, všechno v pohodě. Už nemusíme dávat plenku navíc, to jsem se v duchu zasmála, já jsem jí stejně nedávala, bylo to jen preventivně.
Mishicko, já kupuju oblečky snad pořád. Asi jsem jich měla málo, menší jsem dokupovala a větší jsem neměla skoro žádný. Máme už velikost 68 a to je Kubovi jen tak tak. Jakou máte, holky, vy?
A jaké máte klokanky? Já mám od kámošky půjčenou obyčejnou a nejsem moc spokojená. Ty popruhy se mi posouvají a Kuba v tom neni vůbec rovně, spíš se mi klátí od těla. Má to výztuž na záda. Já bych radši nějakou lepší, poradíte někdo?
Pak mám dotaz na plínky, jakou máte zkušenost s Pampers? Já jsem je nejdřív chválila a teď jsem pěkně naštvaná. Normálně Kubovi v noci protečou. Za tři hodiny. Dneska mu to proteklo za hodinu. Používám Midi (4-9kg), pindíka má dolu, dostatečně je utahuju, tak kde je chyba? Ještě mě napadá, že jak se vrtí, tak mu plínka sklouzne trochu níž a tam je samozřejmě volnější. Má to pročůraný na straně u pasu. Ještěže se budí každý tři hodiny v noci na kojení, protože jinak bych si snad kvůli přebalení musela řídit budíka.
Jinak je to naše zlatíčko úplně kouzelný, každý den mě překvapuje. Představte si, řehtá se úplně nahlas, když ho šimrám na na chodidle. A dneska se poprvé takhle krásně smál, když zjistil, že se bude koupat. Koupání má totiž strašně rád. Ožije radostí už na pultíku, když teče voda a já ho svlékám, při pokládání na lehátko se sice trochu bojí, ale pak zjistí, že je to něco, co už zná a je samá legrace. Pak je to ještě legrace, když ho zabalim do osušky. Pak už moc ne. Dle míry unavenosti a hladu se začne ozývat dřív nebo později. Nejdřív vydává takový vzteklý zvuky jako štěknutí, což pak samozřejmě vyústí v řev o jídlo, nebo o nošení.
Slintáme vesele jako o život, jako všechny miminka a strkáme si do pusinky nejradši celou pěstičku, dokonce pěstička ohrožuje dudlíka, nejlepšího kamaráda.
Holky, jak uspáváte přes den? Já nosim a chlácholim, Kuba se kroutí jak hádě a postupně se uklidní až zabere.
S tim dlouhým spaním Vám závidim, já jsem vzhůru každý tři hoďky a to ještě kromě krmení musím přebalovat, jak už jsem psala. Naštěstí, když nemusim Kubíka převlíkat, když mu to neproteče, tak se neprobere úplně a za chvilinku zase spinká. Usne asi v osm, docela v pohodě na rozdíl ode dne (díky Mikisce a její metodě s pravidelným režimem) pak jí asi v 11 hod, ve 2 a pak v pět. To už je po pořádným spaní, pak se budí a vrtí se a kňourá a k ránu si chce hrát. Takže jsem s nim asi hodinu vzhůru, než zas trochu spí.
Já mám tu čáru na břiše taky pořád, kdy zmizí to, to nevim. Ve cvičení silně pokulhávám, občas si udělám pár cviků na břicho, ale asi tak jednou týdně a to fakt nemá žádný účinek. No a místo cvíča a hubnutí se cpu sladkým, když nic jinýho nemůžu. Oplatečky, to je moje. Chtěla jsem zhubnout 1,5 kg do svojí původní váhy, ale spíš jsem je nabrala, takže teď mám tři navic.
Jo, holky, máte krásný miminečka. Taky jsem se pokoušela něco posílat, ale nevim jestli se to do galerie dostalo. Možná zkusim založit to album na rodině.
No, to je hodin, už musim běžet, u nás se ty prdy zlepšily, ale ráno je to stejně problém. V noci slyším, jak si klíďo prdí, ale ráno to už tak lehce nejde, tak musim chodit brzo spát, ať něco stihnu naspat.
Mějte se krásně a užívejte miminek.
Káťa a Kubíček (14. týden)

Katule1
Kecalka 165 příspěvků 08.07.03 23:23

To jsem zase já, tak tam ty fotky jsou, na straně 11 a 12. Jsou starší, příště pošlu něco novějšího.
Ahojky Káťa a Kubík

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.07.03 11:22

Ahoj Káťo,
pampersky mi protekly asi dvakrát, jednou Tedovi a jednou Ance, ale celkově jsem s nimi spokojená.
Nosíko máme babybjörn, sehnala jsem ho náhodou v sekáči a je skvělé.

Jaká je Mishiččina metoda na pravidelný režim ve dne?

Ahoj,
Ethel, Ted a Anka (9. týden)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.07.03 19:16

Ahojte holčiny,

tak si myslím, že jsme přebrali po Mishicce a Barborce štafetový kolík s amokovýma prdíkama. Je to šílený! Takový amoky snad ještě nikdy neměl! No, děláme co se dá, ale stejně si to musí chudáček vytlačit:-(

Teď tady zrovna ječí a je k neutišení-manžílek běhá a hopsá a nic…Já už nemám nervíky, tak jsem si šla postěžovat sem.

Zizi-co se milování týka, tak já jsem v pohodě. Ale rodila jsem císařem, takže nejsem šitá ani nic podobnýho, co asi způsobuje ty bolesti. Mě bolelo pouze párkrát břicho, ale to je tou ránou po operaci. S tou pánví to myslím tak, že váhu mám svoji, ale kalhoty hůř dopínám a mám pocit, že jsem taková roztažená:-)) To zní hrozně..I manžílek říkal, že mám konečně zadek jako ženská..hahaha

Jarčo-držím pěstičky, ať Kačenka začne baštit a hlavně nehubnete! Vzhledem k těm kolikám, co teď máme, bych si květák nedala ani za mák. To už by mi asi plakal celej den:-(

Káťo-my máme klokanku Chicco plus a jsem s ní moc spokojená, dá se tam mimi nosit i vleže, bříškem dopředu nebo klasicky obličejíčkem k sobě. Koupila jsem ji na Netu na www.detskydum.cz-je levnější, než když ji koupíš v obchodě. Asi tak o 300Kč. Pampers taky používám a jsem s nima spokojená-taky mi občas protekly, ale ne nijak často-tak jsem to přisuzovala tomu, že jsem to špatně utáhla. Jo a stávalo se to víc, když byl Máťa naboku. Jinak je mám ráda:-)

Přebírám štafetu, tak zatím pááá

Lucka a Matýsek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.07.03 19:29

Káťo-Kubíček je krásnej!:-) Lucka

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 09.07.03 21:39

Ahoj holky!
Tak jsme se byli dneska zvážit a máme 6,170kg,takže už tak strašně rychle Tomášek nepřibírá,ale mě ho teda ještě nikdy nezměřili,tak si o to budu muset říct,sice jsem se snažila ho změřit doma,ale mrskal sebou a naměřila jsem 60cm.
Taky už máme velikost 68,ale ono je to u každýho oblečení jiný,mám zrovna dupačky č.58 a jsou větší než jiné,co mají č.68,tak si potom vyberte.

Včera jsem se dívala na rodinu,jak se dá si udělat svoje fotoalbum a když jsem na to klikla,tak mi to pořád říkalo,že je dokument nedostupný,tak mi Mishicko prosím poraď,jak se to dělá.

Plinky mám pampers a fixies,pamprsky mě zrovna moc nesedí,jaksi divně páchnou a když to malej pročurá,tak to smrdí ještě víc.Takže u mě vítězí Fixsies,taky vyšly v testech nejlíp.

Já bych si taky chtěla pořídit klokanku,ale vůbec nevím jakou,taky zrovna nemám kroupy(peníze),ne­víte kolik to tak zhruba stojí?Jo a stím milováním,já jsem šitá jenom trošičku,tak by to tím nemělo být a stejně u toho trpím,ale všimla jsem si,že se někdo ptal na to taky v diskuzi,tak je to asi ve více případech.Asi to bude chtít probrat to s doktorem.

Já Tomáška přes den uspávám venku v kočárku,vždycky ale usne jen na chvilku,protože s ním samozřejmě přestanu jezdit,když už si myslím že spí a on mi dá velmi hlasitě najevo,že teda ještě nespí,tak musím jezdit nanovo.Jeho denní režim je takový,že papá ,pak si hrajem asi hodinu a pak na hodinu usne a zase papá a tak dokola.

Tak to je dneska všechno,manžílek má zítra narozeniny,tak se jdu vyspat do růžova,ať nejsem ráno jak kakabus,teda pokud mi to spinkání Tomášek dovolí.
Tak papa Zizi+Tomi(dnes 10t­.)

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 09.07.03 21:59

Ahoj děvčata,
Tak dneska se nám vrátila naše krásná usměvavá Kačenka. Sice odpoledne byl trošičku záchvat pláče, nebo-li křiku ale lepší něž včera. Když to bylo na procházce. Když jsem šla okolo jednoho baráku tak jsem jen slyšela TAKHLE NÁM PLAKAL MATÝSEK? no po chvíli jsem to nevydržela a vzala si jí na ruku a kočár tlačila. Šla jsem ke známé a naštěstí už ot nebylo daleko a šlo se už vedlejší cestou kde nejezdí auta. To bych se bal jí mít na ruce a auta okolo mě. Po koupáníčku to taky trocha knourala ale pořád to šlo.
Usnuli jsme před malou chvilkou protože si slečna vychrupovala před koupáním takže měla naspáno.

Pleny používáme Fixies a jsem s nimi spokojená, jiný jsem ani nezkoušela.Ptala jsem se maminek jaký a tyhle mi doporučili tak jsem je koupili. Na hugisky jsem neslyšela chválu ba naopak, prej i doktoři je nedoporučují, že je z nich nějaká vyrážka.Možná jak u koho.

Jinak mam obyčejnou klokanku co byla akce v hypernově za 299 kc a docela mi stačí, moc ji nepoužíváme, zatím teda jednou. Je pravda že od té doby jsme nikde nebyli, manžel nakoupí sám. Docela to zvládá, spíš utratí víc než když jsem spolu. To každému koupí něco dobrého a je to hned.

Tak já se s vámi rozloučím a půjdu asi žehlit.Nevyžehlím jindy než když naše princezna spí? jinak je to bez šance, přes den se pořad jen nosí a chová, spí mi taky v kočáru jen když se sním jezdí nebo houpe?. Máme ji pěkně naučenou.

Tak se mějtě krásně ahoj Jarča a Kačenka?.. strašně to letí zítra už 12 t.

lenca3
Stálice 55 příspěvků 10.07.03 00:05

Ahoj maminky a miminka nebo spíše už batolátka,
tak napřed se pochlubím, jak hezky taky přibíráme, včera jsme byli v poradně a v necelých 7-mi týdnech vážil 5,20 kg, což je prý pěkný - skoro 2 kila za 6 týdnů. Dneska jsem absolvovala taky prohlídku po šestinedělí a Davídka jsme měli sebou, protože to mám asi 30 km a bála jsem se, že bych to třeba nestihla se vrátit mezi kojením, tak cestoval taky. Vypadá, že v autě bude nejspokojenější, protože chrupkal 4 hoďky vkuse bez jídla (to se stává málokdy, zvlášť přes den), tak jsme to vzali poprvé přes supermarket a vůbec neprotestoval. Jak já říkám, zase hrál nejhodnější miminko, to už zahrál minulý týden, když jsme byli na nožičkách a já jsem se stavila s dětma u kámošky, tak spinkal s přestávkou na kojení celé odpoledne. Ale zato večer dělal takový cirkus, že to snad ani Barča neumí. No a dnes to bylo to samé v bleděmodrém, vydržel řádit skoro do 11 hod. Jinak pan doktor mi dal na mou žádost Exluton, to se mi to chytračilo, když to znám od vás, ale ještě mi doporučil tělísko Mirenu, tak po dovolené si ho asi nechám na:,–(it. Sice stojí víc (něco kolem 5-ti tisíc), ale když to rozpočítám na 5 let, tak to vyjde skoro nastejno. Já už totiž všem říkám, že končím s roděním dětí, protože mám splněné - tím myslím „páreček“. Ještě, jak jste se ptaly, já bydlím 30 km od Zlína.
Zizi, s tim intim problemem, taky se nám to stalo, dokonce jsme se dokázali kvůli tomu pohádat, ale asi to chce trošku lubrikačního gelu, protože podruhé už bylo všecko O.K. Mě totiž manžel ukecal už týden před koncem 6.t., ale při prvním porodu to bylo ještě dřív a všecko v pohodě.
To ramínko máme od očkování taky zarudlé i s bílou tečkou a prý, když to praskne, tak to máme potřít fialkou a jinak nic. Trošku se bojím Davídka po koupání na ramínku mastit, doktorka říkala, že tam probíhá ten tub. zánět, tak proto se to tak různě mění.
Erži, ty prsíčka měl náš Davídek taky, ale jen asi týden po porodu a sestřička v porodnici říkala, že kluci to prý mívají málokdy, tak nevím jestli se nám ty děti nějak nevyměnily. Ta starší Lucinka (6let) je totiž od malička za dva kluky - jako miminko měla stejný amoky jako Barča a s věkem je stále vynalézavější a Davídek zase je takový ufňukánek, moc rád si stěžuje u babičky na rameni. Taky už se poslední týden začal smát, nejšťastnější je ráno s rozbalenou prckou, když vidím tu rozesmátou bezzubou pusinku, tak mě přejde aji chuť na spaní.
Mishicko, jaks psala, že přebaluješ aji v noci, tak to já nějak nezvládám a mám vyzkoušené, že plinka vydrží Davčovi až do rána a opruzený taky ještě nebyl. Dělala jsem to tak i u Lucinky a nikdy jsme neměli problémy s prckou. Asi nejsou tak hákliví. Já totiž jsem v noci ráda, že se mi podaří dát Davídka krknout, protože většinou spolu usneme a já se vzbudím, tak po hodině nebo po dvou a to už Davča chce jest znovu, tak se jen přicucne a spíme dál. Manžel říkal, že to má, jak čerpací stanici.
Ještě k té váze, už mě přestalo bavit se vážit, protože se to nechce hnout. Zhubla jsem, co jsem doma, jenom 3 kila a mám ještě +8, bohužel na mne nefunguje to kojení a jídlo moc omezovat nemůžu, tak si musím počkat. Na cvičení už jsem taky myslela, ale nemám kdy cvičit, protože manžel je od rána do večera (někdy i do noci) v práci a to i přes víkendy a Davídek mívá řvací večery, tak aspoň mám výmluvu. Ale potřebovala bych to jako sůl.
Jarčo, ještě jsem si na tě vzpoměla s tím kojením. Já si pro dobrý pocit vařím každé ráno litr melty podle návodu, trochu osladím a přidám jen trochu mléka, protože nemám moc ráda bílou kávu, tak mám takový meltový nescaffé. Prý je to dobrý na mlíko a už mi to i zachutnalo, tak to můžeš zkusit.
Fotečky bych taky ráda poslala, ale ani jeden nejsme technický typ (ikdyž kameru máme) a nejsme schopní to dát do PC, ne tak ještě na internet, tak snad se budu moct taky někdy pochlubit.
Tak to by pro dnešek mohlo stačit, musela jsem si vynahradit, že píšu málokdy, ale večer to nezvládám a přes den je drahý připojení, tak si deníček vždycky stáhnu na plochu a pak si ho ofline čtu, když mám chvilku. Proto mi vždycky trvá tak dlouho, než se mi podaří taky přispět. Tak se mějte moooooc krásně a posílám všem sladkou pusu na dobrou noc.
Papa Lenča + Davča (zítra 7 týdnů) + Lucka

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 10.07.03 09:59

Ahoj,
s tou meltou jsem to taky už slyšela a dávali nám to i pořád v porodnici k snídani. Meltu mám koupenou a pila jsem to jednou, ale to mi to udělal manžel a nějak to přehnal a nechutnalo mi. Tak asi taky kouknu jednou do ty kuchyně já a něco s tím vykouzlím :-)
Ale řekla bych že mlíčka mám dost.
Dneska Kačenka spala až do 5,15 od 21 hod. To už dlouho nebylo. Asi 14 dní se mi budí i v noci na mnamku a mě to neva kvuli tý váze a dneska si kočka schrupla. Asi si řekla že jednou nechá mamku vyspat. taky ještě chrupe. Počítám že tak jště pul až hodinu, tak mám čas jít něco udělat. Jo včera jsem samo nevyžehlila protože mi bybla lampička a přece nerozsvítím na Kačenku velky světlo… tak se mi to hodilo protože se mi vůbec nechtělo :-)

Tak ahojky Jarča a dneska už 12t Kačenka

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 10.07.03 12:09

Ahojky holčiny,
tak se za chvíli sbalíme a vyrážíme k doktorce na to očkování - bojim bojim. Ještě, že z toho to dítě zatím nemá rozum. Barča se nám krásně usazuje, prdíky jsou celkem v poho, hlavně už to dokáže ze sebe dostat, i když jí to dá dost práce a třeba po probuzení je ještě někdy plačtivá, ale jen co se přisaje, tak se uklidní a pak na nás dělá sluníčka. Vyžaduje pozornost a to zcela po novu i výkřiky (říkáme tomu „pojďte si ke mně“). Moc sama nevydrží, ale včera jsem jí poprvé nachytala, jak si prohlíží svoje ručičky, skoro si vypíchla oko, jak je okukovala. Tak třeba se tím trošku zabaví a nebudu muset pořád sedět u ní. Jo, nevím, jestli už jsem to psala, ale chytá se usilovně všech hraček a nedávno mi vzala z ruky chrastítko a jak s ním mávala, tak se majzla do hlavy a pak vřeštěla, jak kdyby si tu hlavu rozbila. Nebyla to taková rána, spíš se asi lekla, ale nebyla pak k utišení. No je to naše princeznička, hihi. Asi by to chtělo nějaký chrastítko hadrový, teď jsme jí koupili takový na ruku, jako náramek a tak si s tím chrastí. Jen jí ještě nedochází, že to dělá ona a tak to chrastění furt očima hledá, ale ručička jí lítá mimo obzor vidění, vypadá pak trochu naštvaně. Taky pěkně vyhlíží taťku, když se mihne kolem, obzvlášť ráno, protože to je nezvyk, když je tady s náma. To se na něj culí a vyloženě má radost, že ho vidí. A večer taky, na mě už prdí, má mě za celej den okoukanou, ale tatínek, to je něco jinýho, konečně nějaký vzrůšo :-)

Liliano, s těma chlapama je to někdy fakt těžký. Místo, aby byl rád, že má ženu k světu a má navíc tím pádem i prostor pro své záliby, tak by Tě chtěl mít pořád na očích. Někdy je to s nima horší, jak s dětma, hihi.

Ethel, dá se nějak popsat to Vaše plavání ve vaně? Moc by mě to zajímalo, zatím teda Barču furt nekoupem, abychom jí nevystrašili navždy, ale třeba by se jí to pak taky líbilo. Se cvičením jsem na tom stejně, jako většina holek tady, předsevzetí mám jak na Nový rok, ale u toho taky zůstalo. Jen bych fakt měla něco dělat se zádama, někdy mě příšerně bolí a teď jsem si zřejmě zase vyhodila žebro, a to mě dost zlobí. Asi vyrazim k doktorce nechat si napsat nějakou rehabilitaci a tím bych i to cvičení mohla mít při jedno. Jo ptala jsi se na mou metodu režimu ve dne, tak tu teda žádnou nemám, spíš holky myslely Mikisčinu metodu režimu, jí totiž Filípek krásně usíná večer po koupáníčku sám v postýlce.

Lucko, litujeme Matýska a Ty víš, že vím o čem je řeč :-((( Hele, ale fakt je to pravda, vydržte ještě měsíc a bude po všem! Rozjetou pánev nevím, jestli mám, zadek jsem měla odjakživa, jsem takový ten typ hruška, takže u mě je to tak nastejno. Navíc si teda neumím představit, co by se s tím mělo dát dělat, když jsou to přece kosti, ne? A k tomu šestinedělí, já byla docela v poho, až jsem byla z toho sama překvapená. To spíš pak začaly problémy s tím Bářiným ámokováním. Tak posíláme s Barborkou moooc pusinek tomu Vašemu uplakánkovi a přejeme, aby Vám to co nejdřív uteklo. Jo, když už to bylo s Bárou fakt hrozný (neuklidnila se ani pochováním ani ničím jiným), tak jsem si jí hodila na rameno, jako při krknutí a hopsala s ní po bytě. Ona se vždycky chytla jak klíště a přestala plakat - aspoň se trochu normálně nadýchala - a pak jsem se s ní už jen pohupovala nahoru a dolu a někdy tak i na chvilku usnula. Ale musela být hodně pevně přimáčknutá na mě, jinak to nefungovalo.

Eržiko, teda to je síla, hned první kojení a pod takovým dohledem :-))) To muselo být docela překvápko. Hele, nenašla jsi nějakou svou fotku pak v novinách? Že by sis to schovala pro Verunku na památku.

Zizi, taky se hlásím k nepříjemným pocitům při milování. Zkusím se zeptat doktorky, co s tím dělat, jestli vůbec něco a jestli to přejde. Na tu rodinu se mrknu a dám Ti vědět, já si to už nepamatuju. V každym případě tam musíš být zaregistrovaná.

Káťo, oblečky máme tak v rozmezí 62-74, podle toho, od jaké firmy, mohli by se teda trochu víc sjednotit. Klokanku máme od Chicco, obousměrnou, protože Barborka je nejradši čelem od nás, aby jí náhodou něco v okolí neuniklo. Funguje to tak, že jí po:,–(ím zády k sobě a tu zpevněnou část, co by normálně měla za hlavičkou, nahoře ohnu a tak Barča vidí ven. Samozřejmě to ohnutý je vždycky totál poslintaný, tak jí pod pusinku dávám plínu. Ale ještě je docela prťavá, tak mi tam do tý klokanky zajíždí, ale myslím, že se jí to právě líbí, že se jí to tak líp okusuje. Bylo to celkem drahý - skoro tisícovka, ale my to dost užijem. Beru jí do toho, když jdu třeba na nákup do sámošky, přeci jen ona v tom kočáru moc ráda není, a když to není na dlouho, tak jí ta klokanka neuškodí (je tam napsáno, že se může používat od dvou měsíců, ale hlavně asi dítko musí držet hlavičku). Včera zrovna jsem s ní v klokance jela v metru jen pár stanic do bývalé práce a ona si tak spokojeně pokukovala a pak se asi začala culit na lidi, protože jsem si všimla, že se najednou Ti okolo nás začínají na ní usmívat. Nejvíc jí asi uchvátil nějakej šíleně špinavej tmavej spoluobčan, protože ten na ní moh oči nechat a ona divoška na něj mávala ručičkama a ve sklech jsem viděla, že se vyloženě řehtá. No jo, ženská :-))) Ty pamperky máme taky MIDI a posledních pár dnů se nám taky stalo, že protekly. Pindikem to teda nebude, protože toho Barča nemá :-) Myslela jsem, že jsem je blbě utáhla nebo nandala, ale teď vím, že ne. Taky nám to proteče na boku nahoře, když se jednorázově hodně posrajdí, tak i na zádech a to tu plínu dávám dost vysoko na záda. Tak nevim. Jenže když jsem zkoušela jiný plíny, tak se mi Barča lehce oprudila, tak jsem se zas vrátila k Pamprskám. Proto taky v noci přebaluju, ale dřív jsem to taky nedělala, protože přesně Barču žádný opruzeniny netrápily a plíny to do rána vydržely. Třeba teď prostě víc čůrá. Možná ještě zkusím ty Fixies, kdyby měli nějaké menší balení.
Ještě k těm štěkavým zvukům - Barča tohle vydává, když chce jíst. Dlouho mi trvalo, než jsem na to přišla, nejdřív to vypadalo, že chce mě, protože to dělala u taťky a když jsem si jí vzala, tak přestala. No jenže jen na chvíli a pak se rozbrečela, protože byla naštvaná, že to jídlo furt není.
Přes den uspáváme všelijak, většinou Bára kňourá a má přivřená očička a když jí položím, tak spustí příšernej pláč. Tak jí vezmu na rameno a houpám a většinou skoro hned zabere. Když ne, tak si s ní lehnu a zkusím jí dát v leže napít a to si teda většinou vezme a při tom usne. Pak jí ještě trápím s krknutím, protože když si nekrkne, tak je za chvíli vzhůru a ve špatné náladě. Ale ne vždy se mi to daří.

Holky, tak já mastim vzbudit Báru - samozřejmě teď zrovna spinká, když máme odejít, a vyrážíme na pigáro.
Ozvu se ještě - doufám, že nebudu jen foukat na bebíčko.

Mishicka + Bára - od včerejška 3 měsíční

Terka
Kecalka 380 příspěvků 10.07.03 13:43

Ahoj,
teda Lenčo, naše Klárka má jen 4,3 kg, musíme vás dohnat! Před chvílí jsem ji¨položila do postýlky a pořád nakukuji a světe div se - usnula a spí :)
Včera jsme byly poprvé na kyčlích, potkala jsem tam maminku, co jsme spolu ležely v porodnici. Má holčičku a nevěřila jsem,jak byla hodňoučká. Z vyprávění jsem pochopila, že celé dny leží v lehátku a je potichoučku. Žádné nošení apod jak u nás. No budu s tím muset něco udělat, poslední tři dny má manžel dost práce a nosím hlavně já a už mám zádam v háji.
Uvažuji o té klokance, Mishicka mě na to nalákala :)
Pokud jde o téma milování - nevím,nevím, měla jsem hodně stehů i vevnitř, Klárka jak šla ven, tak natáhla ručičky k hlavě a dopadla jsem špatně..Takže si na žádnou akci ještě netroufám :-)
Lilianě přeju víc trpělivosti s manželem, co já bych za to dala, kdyby moje tchýně byla taková zapálená babička.
Pampers používám, protože po ostatních se Kárka osypala, i když, jak psala Zizi, ty plinky pachnou. A když jsou mokré, tak ještě víc, ale zase mi ani jednou neprotekly. Já totiž jako Lenča v noci nepřebaluji, má je od jedenácti do šesti, možná vám to bude připadat dsný, ale nemá z toho vyrážku. Klárka se totiž v noci při přebalování hrozně lekne a pak začne křičet.
To snad není možné, Klárka ještě spí v postýlce. Včera to byl horor, každý můj pokus položit ji do postýlky nebo korbičky skončil fiaskem. Byla hrozně neklidná, protože středa je její kakací den. Jo a hlásím, že až teď, v sedmém týdnu nám začala fungovat rourka a je to fakt takové, jak to Mishicka popisovala :-)
Mějte se nádherně a pište!
Tereza a Klárka 7 t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.07.03 20:33

Ahojte maminečky a mimísci:-)

Mishicko-děkuju moc za podporu, budu ji potřebovat, máme ámoky už na denním pořádku:-( Nejhorší je, že z toho nespinká a pak je unavenej a rozmrzelej a je to ještě horší..je pořád zamračenej a vůbec se nesměje a mně to potom na náladě nepřidá, takže má doma taťka dva kakabusy:-( Vyzkouším Tvoji metodu a doufám, že to uleví..My držíme pěstičky na to očkovando, doufejme, že to zvládnete bez teplůtek!

Holčiny, tak jste mě přesvědčily o tom, že Matýska vyzkouším v noci taky nepřebalovat..Já ho přebaluju pokaždý, i když tam má jen prdnuto..a je pravda, že ho kolikrát vzbudím, zejména tím studeným ubrouskem, když mu otírám prcku..pak je čilej a já musím tvrdě uspávat:-) Tak mi držte pěstičky, ať si z toho nevykoleduju opruzeniny..

Tak jsem vám jednoruč napsala, co je u nás nového, protože při tom jsem kojila a druhou rukou držela Maťuldu:-) a teď tatínek říhá a já si jdu udělat kafčo bez kofeinu a jdu si užít tu chvilku ticha, když je teď Matýsek napapanej, tak to mám 30min., než přijde ta odporná mrcha kolikovitá…:-(

Mějte se nádherně a posíláme pusinky miminkům a Barborce foukáme na bebínka!

Papa Luca a Matýsek 9týdnů

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.07.03 21:35

Teda Lenčo Davídek je pěkný cvalík,myslím že chce v přibírání porazit našeho Tomáška,tak jen tak dál.Ještě se chci zeptat na to tělísko,mě doktor řekl,že se zavádí až po menstruaci a tu při kojení nemusím vůbec dostat,tak jak to teda je a máš s tím nějakou zkušenost?nebo někdo jiný?Jo,ten lubrikační gel mě taky napadl,ale jsem hroznej stydlín,tak se vidím,jak to jdu kupovat.
Já teda přebaluju i v noci,pokaždé když kojím,ani mě totiž nenapadlo,že bych vlastně nemusela,ale teď se zase vracím k normálním plinkám,protože se nám ten zadeček zase zhoršil,ach jo my se toho asi nezbavíme.
tak ahoj Zizi

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 10.07.03 22:13

Čau holkýýýýý,
tak zatím to u nás po píchání (očkování Barunky :-) docela jde. V ordinaci byla Barča hodná, trošku fňukla na váze, pak ještě, když si jí vzala paní doktorka, ale to se ještě nechala ode mě uklidnit. No, ale pak jsem jí naprosto zradila a divím se, že se mnou ještě mluví. Položili jí na bříško, což samo o sobě je pro ní nic moc zábava, navíc byla ospalá, takže jí to na náladě nepřidalo. No a já na ní mluvila, držela jsem jí, aby se nemrskala a ona přese všechno tak krásně zvedla hlavičku a usmála se na mě a pak to přišlo, lupli jí jedno pigáro. Lidi tak velký oči jsem u ní ještě neviděla :-( Sestřička jí rychle zvedla a přehodila jí na druhou stranu stolu a chystali druhý pigáro a to už Barča po vydatném dlouhotrvajícím nádechu začala pískat. Takový vysoký tón ještě neznáme, chudinka byla snad v šoku. Ale ty injekce měli takový mrňavý, jehla skoro ani nebyla vidět. No jo, asi jí to bolelo dost i tak. Pak se vůbec nedala utišit, šíleně pískala, typla bych to na tříčárkový céčko. Zkoušela jsem jí uklidnit, ale to němělo úspěch, tak jsem jí rychle oblíkla a zbaběle šoupla taťkovi a šli jsme. V autě se trochu uklidnila, ale měla uplakaný očíčka a samozřejmě po tom řevu fletaký čelíčko - to má vždycky, když hodně pláče. Ale doma skoro hned usnula a po hodince se probudila docela usměvavá. Hrály jsme si a najednou šup, byla tu reakce. Z ničeho nic zase ten písklavej pláč a když jsem jí zvedla z postele, tak to bylo horší - vždycky se vlastně člověk toho zadečku dotýká, ať držíte mimi jakkoli. Tak jsem preventivně změřila teplotu a byla jen 37,5, ale stejně jsem jí na uklidnění dala Panadol Baby sirup a čekala, kdy začne působit. Píšou tam půl hodiny, no já nevím, Barča řvala hodinu, pak jsem jí položila do postele na záda, jinak nechtěla být a už jsem nevěděla, co pro ní udělat a jak se mrskala, tak si přehodila přes obličej rychlozavinovačku, kterou jsem jí přikryla. No a představte si, uklidnila se. Psala to tu Mikiska, že dává Filípkovi takhle přes obličej plínu a že se uspinká a já tomu nějak nevěřila, ale fakt to u nás taky funguje, asi se Barča na ten hnusnej svět už nechtěla dívat. Tak jsem seděla u ní a hlídala jí, aby se neudusila. Spinkala asi 20 minut, ale aspoň něco. No a pak dorazil taťka a vzal si Barču na ruku na „letadýlko“ a tak byl zas chvíli klid. Pak už jen plakala, protože byla přetažená, nevyspalá. Taky se zprdíkovala a najednou umdlela - to bylo v půl devátý. Od tý doby spí, jen jsem jí před chvílí probudila na krmení, protože chci do vany a tutově by se probudila, jen bych tam strčila nohu. No, tak si jí dneska radši nechám u sebe v posteli, abych jí měla po ruce, ale snad to bude dobrý. TAkže celý tenhle elaborát lze shrnout takto: Zatím je to dobrý, čekala jsem horší stavy (ťuk ťuk, známe jak je to s tím zakřiknutím :-).
Tak papa, letim se naložit do tý vany.
Mishicka + Bára 13t.
PS: Doktorka říkala, že prý bude Barča spavá, tak třeba by se tímhle mohla posunout a začít chodit spinkat takhle dřív. Uvidíme.

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 10.07.03 22:32

Ahoj maminy,

Tak já nevím ale prostě to přišlo už i k nám a máme prdíkové období, já myslela že to bude jen jeden den, ale ono to trvá. Dneska jsem opět plakali a trápili maminku a tentokrát i tatínka, protože byl doma.Chytlo nás to sice až v18 hod ale stálo to zato. Tak sjem honem udělali koupáníčko to má Kačenka ráda a dávali jí teplou žínku na bříško. Byla tam asi 20 minutek a jak se máchal a máchal tak se tatka nechtíc dotknul očkování a prasklo to. Tak se šlo ven z vody, vyčistilo se to lihem a řvali jsme přitom jak kdyby nás na nože brali.
Pak vůbec nechtěla baštit tak jsem jí zklidnovali čajíčkem až se nám to povedlo a Kačenka se napapala.

Další amok přišel v 21,30 což bylo nečekané protože nám Kačenka většinou krásně spinká. Tak tatínek masíroval bříško a prdělo se a snad už je fajn. Dostala Baštu a ted už spokojeně spinká.

Jinak já taky nepřebaluju v noci. Až k tý 5-6 hod když už je jako probraná ale když v noci jde baštit tak mi vlastně skoro spinká tak to jí nechci budit. Nebaští se a hned usne u prsíčka a já nemusim uspávat.

Dneska je nám 12 týdnů za týden 13 a i 3 měsíce najednou. Ani se mi tomu nechce věřit. Raději bych takhle malé miminko? za chvíli už to bude běhat? a pak škola a to už si neumím představit.

Tak fajn že to Barborka krásně zvládla, nás to čeká v úterý ale prej se ještě uvidí podle váhy. A já se tešila že budou náušnice?

Tak se mějte krásně
Jarča a Kačenka 12 t.

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 11.07.03 12:47

Ahoj holky,
tak si představte, že to naše miminko ještě spinká! Od večera od 20,30 a teď je už 12,30. No není to divný? Papali jsme za tu dobu 4×, 2× přebalovali. Kolem 7,30 to vypadalo, že už bude vstávačka, jenže při krmení Barča zase vytuhla, tak jsem jí nechala spát dál. Tak jí chodím kontrolovat, jestli je v pořádku, vypadá to, že teplotu nemá, jen je trošku upocená. To jsem teda zvědavá, jak to s tim spaním bude dál, jestli se náhodou nepřehodí a nebude pak v noci vzhůru. Ale radši jí snad nechám vyspinkat, nejspíš to po tom očkování potřebuje.
Zizi, ten odkaz na rodině na fotoalba fakt nefunguje, ale svoje stránky si stejně zakládáš po registraci v osobním nastavení - prostě si tam v sekci WWW stránky napíšeš název svých stránek a je to. Takže nejdřív se musíš zaregistrovat, jestli už registraci máš, tak si to tam přidej.
Jo a v tom včerejším rozrušení z očkování jsem zapomněla napsat, že Barča už má rovných 6kg. Žádná žížalka to teda není. Momentálně nemáme digi foťák, takže nové fotky nemám, docela by se mi líbilo si ten foťák pořídit, protože teď si ho jen půjčujeme a Barča roste jako z vody, tak škoda každého dne bez fotek. Taky Vám lidi nějak hodnotí miminko? Já jak jsem byla v bývalé práci, tak tam říkali, že Barča vůbec nevypadá na 3 měsíce, ale starší, že prý má takový dospělácký výraz v obličeji a vůbec vypadá tak rozumně. Já to tak moc neumím posoudit, spíš z jejího chování mám občas pocit, že to bude taková rozumbrada - po tatínkovi, hihi. Jo a taky všichni říkají, že je celá tatínek a s tím teda musím souhlasit. A není to jen ve vzhledu. Tuhle jsem je pozorovala, když spali vedle sebe v naší posteli a předstate si, že Barča si i stejně jako taťka dává ruku za a pod hlavu. Musela jsem se smát a samozřejmě jsem je i vyfotila.
Tak já jdu omrknout spinkadýlko a asi se pustím do žehlení.
Všem prdíkovcům držíme s Barčou pěstičky aby to rychle přešlo a aspoň o víkendu ať je ty prďasy tolik nezlobí.
Pa Mishicka + Bára 13t.

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 11.07.03 13:51

Ahoj děvčata
Chci se jen zeptat jestli dáváte čaj. Já jen tak po lžičkách jen 3-4 ale dneska sjem to nevydržela při dalším amoku tak jsem vyvařila flášu a bumbali jsme už s flašky. Jne nevím kolik můžu dát, jestli po jídle nebo před. Tak prosím kdo má zkušenosti poradte nám. Díky
Ted jedeme do města enchat vytisknout fotečky tak snad nas nechytne další amok tam¨.

Mějte se krásně a krásny víkend
Jarča a amoková Kačenka

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 11.07.03 15:55

Ahoj Jarčo,
nám teda čaj proti prdíkům nijak zvlášť nezabral, ale holky tady psaly, že někdy dávaly a pomáhalo to. Ale určitě né moc, mě se jednou Barča děsně zblinkala, protože ho vypila asi 60ml a navíc pak za chvíli jedla. Doktorka říkala, že když dáváme čaj, tak určitě mezi krmeníma, aby se to právě nemíchalo s mlíkem, že pak mimi může bolet bříško ještě víc nebo že to vyblinká. Myslím, že ideální je opravdu jen pár lžiček, nebo tak max. 10ml.
Tak ať se Kačenka brzy odámokuje a je zase v pohodičce, my na ní moc moc s Barborkou myslíme.
Taky jdu nechat dělat fotky, ať maj prababičky něco pro radost a na chlubení.
Pa Mishicka + Bára 13t.

PS: Barča nakonec spinkala až do 13,15 - to je teda v podstatě v kuse 16 a 3/4 hodiny! A teď spí po své obvyklé hodině a půl hraní a blbnutí zase :-)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.07.03 14:22

Ahojte holčiny!

Tak se zase hlásím z bojiště..prdíky nás pořád trápí, ale už je to o něco lepší..klepu na všechno, co se dá. Včera nás ale Matýsek pěkně vyděsil při přebalování..vždyc­ky se protahuje a roztahuje ručičky a nožičky. My ho necháváme vykopat, když je bez plínky a on je vždycky spokojenej. Včera ale prudce rozhodil ručičky a dostal křeč do svalů mezi lopatkama, začal červenat a na chvilinku i zadržel dech. Manžel ho okamžitě zvedl a začali jsme mu masírovat zádíčka a ono to polevilo. Byl totálně vyděšenej co se děje a my taky! Mě by se krve nedořezal:-( Teď ho pořád pozoruju a on je z toho evidentně nesvůj, nevěřícně kouká a pak se usměje a já si oddychnu. Tfuuuuj, to bylo hrozný:-( Pořád je mi z toho špatně a nejhorší je, že on se tak protahuje dost často a dělá to i v postýlce a já se teď bojím, aby sebou necukl a zase ty ručičky nekoordinovaně nerozpřáhl a zas nedostal tu křeč:-( Doufám, že se to nebude opakovat, a že to byla opravdu jen ta svalová křeč. Měl to trochu tužší, ty svalečky. Hned jsem žhavila drát doktorce, ale nedovolala jsem se:-( Tak jsme Matýska pořád sledovali..chová se naprosto normálně, dokonce se i víc usmívá (což je co říct:-), je spokojenej, krásně pije a spinká, jenom ty koliky si obrečí:-( Tak doufám, že bude všechno v pořádku a že to bylo poprvé a naposledy..Dneska budu zase volat, tak uvidím. Dokotrka je moc hodná, tak nás snad uklidní.
Taky nám prasklo to ramínko, vytekla trocha takové nažlotlozelené tekutiny a jeví se to v pořádku. Doktorka říkala, že to nemáme čistit a ni zalepovat, tak to má volně a ono to hezky zaschlo.

Jéé, já musím utíkat, manžílek donesl řvounka mýho milovanýho:-) Máme hládeček..

Tak zatím pááá
Lucka a Matýsek (zítra 10 týdnů)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.07.03 08:15

Ahoj zkuseny maminy,

potrebuju poradit. Ctu si ve vasem denicku s porozumenim vase boje s prdikama, protoze i na nas to prislo. Venedulce je dneska 17 dni a uz asi 3 dny se krouti, place atd.. proste klasika. Doktorka mi poradila krome masazi briska atd (zase klasika) ty kapicky Sab Simplex, ale uz mi nerekla davkovani. V navodu je, ze se ma davat 15 kapek po kazdem jidle… To mi pripada docela dost. Nevzpomenete si, kolik jste davali vasim pokladkum, kdyz byly takhle male?

Diky a ahoj

Karla a Vendulka (17 dni)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.07.03 10:40

Ahoj,
nám řekla paní doktorka že kapičky použít jen jako první pomoc a jen 10 kapek. Když jsem je dala tak jen jednou denne, vic jsme si netroufla. Dneska manžel koupil rouku tak uvidíme jestli nám pomůže ta, protože Kačenka nám strašně pláče.
My ještě děláme teplou koupel a nahříváme bříško a pak masírujemne s tím gelem na nadýmání…
Jarča a Kačenka 12 t

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 14.07.03 12:37

Ahojky Karlo,
i my jsme kromě klasických technik (nahřívání, masírování bříška, cvičení nožičkama, nahřívání ve vaně s rodiči, atd.) zkusili SAB. Doktorka říkala, že na takhle malé mimi jako je teď Tvoje Vendulka stačí 10 kapek. Dávala jsem to naší Barče tak 5× denně, při každém jídle se mi to taky zdálo moc, protože Barča pila hodně často. Musím ale říct, že nám bohužel ani tyhle kapky neulevily, ale třeba Vám pomůžou. Určitě to stojí za zkoušku, hlavně aby se Vendulce ulevilo. My s prdíkama pomalu končíme, už máme jen někdy trošku ámoky, ale s těmi, co se u nás konaly ve druhém a třetím měsíci se to nedá vůbec srovnávat. Tak se držte holky obě, ať to máte brzy za sebou.
Pusu na bříško Vendulce posílá Mishicka + Bára 13t.

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 14.07.03 15:37

Ahoj Karlo,nám doktorka řekla ,že můžeme kapky dávat i pětkrát denně vždycky před kojením,tak hodně štěstí ať vás prdíky moc netrápí.Zizi

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.07.03 17:58

Holky,

diky za rady. Pujdu asi tou stredni cestou a zkusim nejdriv tech 10 kapek na noc, uvidime, jestli to vubec zabere… Diky a klidne noci vam i miminkum.

Karla a Vendul

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.07.03 21:53

Ahoj děvčata,
Tak zítra je naše očekávané úterý a my jdeme s Kačenkou na váhu. Tak jsem zvědavá kolik ta naše slečna bude mít. V pátek jsem jí zkoušeli vážit doma a měla cca 4,40 takže kdyby ta naše kuchynská váha vážila dobře a my měli přesný oko tak by to mohlo dopadnout i dobře. No necháme se překvapit a určitě dám vědět.
Jinak dneska jsem si Kačenku přeměřila a máme 61 cm.
Jo a ještě se musím pochlubit že dnešní den proběhl bez prdících amoků, tak snad nám to vydrží? možná proto že jsme koupili rourku a bojí se jí?..

Tak zítra určitě napíšu vysledky?

Ahojky Jarča a Kačenka 12 t

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 15.07.03 09:49

Ahoj…
tak si myslím, že se příkrmu nevyhneme, máme zelenou stolici.Je to divny, protože
Kačenka hlady neplače… no už at je jedna hodina at to máme za sebou a víme co a jak.
ahoj Jarca

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 15.07.03 19:24

Ahoj děvčata,
Tak dnešek proběhl přesně tak jak jsem se obávala?.
Kačenka měla pro nás překvapení a to že se na váze ukázalo 4,20 kg. Paní doktorce se ale líbila a opět se jí do příkrmu nechtělo. Tak mě poslala na procházku a at se vrátím s hladovou Kačenkou a zkusíme jí zvážit před a po kojení kolik toho ze mě kočka vytáhne. No a bylo to málo. Vytáhla pouze něco mezi 15-20 a prej má vypít při jenom krmení až 100. A tak nám doporučila nutriím s tím že jí mám po kojení ještě zkusit dát, ale nic nenutit. Jen jestli bude baštit nebo ne, dát dudlík s malou dirkou aby to neměla tak jednoduchý. No a naše Kačenka baští jak o závod. Je spokojená. Tak já mam radost a zároven jsem i trocha smutná že jí musím přikrmovat a už nebude baštit jen odeme. Ale s tím už asi nic nenadělám, bud mam malo mlíčka, což se mi nezdálo. Prostě jí to nestačilo.Tak jí dělám jen 60 ml, at není zas tak přepapaná a vypadá to že jí to stačí.
Jinak jsem se těšila na naušničky a prej až za měsíc, očkovany jsme nebyli že ještě nemáme zahojený ramínko a až prej ještě trocha nabere. Takže ještě celej měsíc čekat na naušničky. A já se tak těšila. No hlavně že se dočkám.

No tak se mějte krásně
Ahoj Jarča a Kačenka 12t

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 15.07.03 21:33

Ahoj mamky!
Tak KONEČNĚ si manžílek našel čas a šoupnul mě sem do fotogalerie pár foteček našeho drobečka(samozřejmě nejsou už dávno aktuální),tak se na ně rychle jukněte než se to zas změní,teď jsou na stránce 2.Tak doufám,že příště se nám to podaří rychleji,než nám Tomík vyroste.

Teda Lucko(teď si nejsem jistá jestli ty nebo Lenča,jak si to nenapíšu na papír,na koho mám reagovat,tak pak jsem úplně vedle),to muselo být hrozný ta křeč a jak jste vlastně poznali,že má křeč mezi lopatkama??To se nedivím,že máš strach,stát se to mě,tak bych nevěděla co mám dělat.

Jarčo,já si myslím,že Tomášek taky nevypije 100ml,moc dlouho u toho prsa nevydrží,ale zase pije často.Tak teda držím Kačence palečky,aby začala pěkně přibírat,aby mohla mít konečně ty náušničky.

Tak dneska konec,mějte se krásně a papapa Zizi a Tomášek(zítra 12t.)

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 15.07.03 21:48

Ahoj
ja ji taky prikladala casteji k prsu, bastili jsem cca 10 minut po dvou hodinach, pak zacala byt takova nervozni pobrekavala a uz nebastila… pani doktorka to dneska videla. Docela me to mrzi, ale neda se nic delat. Tatka mel dneska radost ze mohl krmit. Tak to ma i sve vyhody :-))
Ahoj Jarca

Terka
Kecalka 380 příspěvků 15.07.03 22:05

Ahoj Jarčo,
nebuť smutná, my jsme na tom stejně už od 4. týdne… Co se dá dělat, asi dvakrát denně musím po kojení přikrmovat, protože Klárka se hlásí už po půlhodině co nakrmím z obou prsou…Nejdřív jsem z toho byla taky špatná, ale důležité je, že už chudinku netrápím hlady :-)
U nás je dnes kakací den, Klárka je nervózní a pořád tlačí, už zase od pátku nic. ach jo, je to divný, doktorka pořád říká, že jí střeva pracují a že je vše ok. No a když už se něco povede, stojí to za to. Barva je ale zelená, znamená to, že má málo jídla?
A chtěla jsem se vás holky ještě zeptat, čím mimča přikrýváte. Nevím,jestli už mám koupit peřinu s polštářem, zatím je zakrytá dekou, ale mívá někdy v noci studené ručky.
Mějte se pěkně, musím běžet, Klárka už se ozývá…
 Tereza

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 15.07.03 22:37

Tak teď jsem se zkoušela juknout do fotogalerie a je to nějaký podělaný.Tomášek je na jedničce,ale jde najít jenom,když skočíte na dvojku a vrátíte se na jedničku,tak to teda vůbec nechápu a budu se snažit udělat si taky fotoalbum na rodině,protože tady bych to asi nikdynenašla,takže hodně zdaru a hlavně trpělivosti při hledání miminek přeje Zizi

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 15.07.03 22:46

Ahoj,
díky za povzbuzení, uvidíme jaká ted Kačenka bude, třeba už taky nebude tolik křiku. My taky máme od soboty zelenou stolici a dneska sjem to hlásila doktorce a prej to je podle toho co ja snim. Hladová je prej hnědá.
Jinak ručičky máme takypěkně studený dávám ji na noc pořád dlouhej rukávek a přikrejvám jí už peřinkou. Je pravda že mi tady nemáme nějak teplo i mě je občas v noci zima. Když pršelo tak jsme i přitápěli . Když jsou ty vedra tak tady je krásně chladno někdy i na deku přes den.
Tak ahojky Jarča a Kačenak 12t

Terka
Kecalka 380 příspěvků 15.07.03 22:56

Tomáška jsem našla, byl na straně 1 hned napoprvé…Je nádherný!!! Máte krásnou zavinovačku :-)
 Tereza

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 15.07.03 23:23

Ahoj holčiny,
tak koukám, že Mikisce se asi líbí na prázdninách a zatím její deníček není. No ale to snad nevadí, tady můžem klidně pokračovat.
My jsme dneska s Barunkou vyrazily na výlet a představte si, jely jsme vlakem! Žádná dálka, jen po Praze z Masaryčky do HOrních Počernic, ale stálo to za to. Já jela vlakem párkrát v životě, takže jsem se trochu bála, jestli se trefím do toho pravýho a jestli stihnu včas a na správné zastávce vystoupit, ale šlo to perfektně. Stokrát lepší než metro a přestup na autobus. Dokonce to byl takovej ten nízkej (myslím, že se mu říká pantograf) vlak, takže jsme ani nepotřebovaly pomoct s nástupem a výstupem. Barča dneska poprvé v kočáru neplakala, když byla vzhůru, jen si koukala a hrála si. Už totiž objevila ručičky a furt se na ně zálibně kouká a cpe si je do pusiny a taky žužlá všechno, co je v dosahu a uloví to. A navíc ve vlaku měla z kočáru výhled oknem a tam vám lidi muselo být něco strašně zajímavýho, protože jí kukadla div nevypadla. Strávily jsme s prababičkou krásné odpoledne, Barča spinkala jen 2× asi tak půlhodinku, ale když se probudila, tak zas vůbec neplakala, jen si hrála v kočárku, tak jsem z toho byla mile překvapená. Pak nás trochu pozlobily prdíky, ale byla to jen taková chvilková záležitost a zas bylo dobře. Barča byla vyjevená, kde že to je, a co tam mají různých neznámých věcí na stěnách a vůbec všude. Pořád si to tam prohlížela a s babčou se neskutečně vykecávala a smála se na ní, tak jsme měly všechny radost. Samozřejmě jsme zkontrolovaly, jestli tam u nich v předsíňovém zrcadle taky náhodou nebydlí to miminko, jako u nás doma a představte si, že bydlí :-))) No to bylo radosti a zase si holky hezky pokecaly. Manžel nás večer vyzvedl a doma Barča skousla i koupání bez větších problémů, zase zkoušíme vaničku a docela to jde. Jen mytí hlavičky teda moc nemusíme. Ale to se všechno poddá, hlavně aby se nám tý vody přestala bát. No a pak proběhlo přicucnutí, vzorný krknutí a položena do postýlky si Barča vzdychla, šoupla ukazováček pro kontrolu do pusinky, převalila se na bok a spí jako dudek. Žádný nošení, natřásání a přemlouvání, prostě vzorně usnula :-) Takže tak krásný a pohodový den jsem už dlouuuuuuuho nezažila a jsem moc ráda, že i Barča se asi dostatečně kulturně vyžila, přeci jen sama doma s mámou to je pro ní asi nuda :-)))

Jarčo, hlavně, že je Kačenka spokojená, udělala jsi pro ní všechno, nemáš si co vyčítat. Vzpomněla jsem si, že moje kamarádka měla s holčičkou (její druhé dítě) takový problém, odmalička moc nechtěla pít z prsa. Mlíčko jí prostě nejelo a tak taky docela brzy začaly s umělou stravou. A bylo najednou po spoustě problémů. Vždycky jí nejdřív dala prso a pak prostě lahvičku a malá byla spokojená. Takže hlavní je, že Kačence chutná mlíčko aspoň z lahvičky, uvidíš, že to teď bude lepší a třeba i s těma prdíkama.

Terko s těma zelenýma hovínkama nemyslím, že by to bylo nedostatkem jídla, Barča zelení pravidelně jednou denně a zdá se mi, že je to když delší dobu nekandí. Moc si s tím hlavu nelámu, přibírá totiž výborně - je pěkňoučká tlusťoška :-) Barču přikrývám většinou jen lehkou rychlozavinovačkou. Peřinku máme, ale tou jí přikreju, jen když není vedro a přes noc máme otevřené okno, tak aby na ní netáhlo. Ručičky má studený věčně (jakmile si je začla permanentě ocucávat, tak je má někdy jak kus ledu). Myslím, že jí to nijak nevadí, navíc dekou je stejně nepřikreješ, protože teda aspoň Barča musí mít při spaní ruce vytrčený někam nad hlavu. Hlavně, aby byla na tělíčku Klárka teploučká, pak je to dobrý.

Zizi, tak trocha pátrání, ale našla jsem Vás! No krásnej klučina je ten Váš Tomík, má úžasnej kukuč :-) Je to tady v tý galerii trochu záhada, nějak se mi často nedaří něčí fotky najít. Asi je nejlepší dát sem kdyžtak přímo odkaz na tu fotku (okopírovat adresu, když máš fotku v prohlížeči) a ostatní to tak můžou stopro vidět. Takže kdo se chce kouknout na Zizi s Tomíkem tak zkuste:
https://www.emimino.cz/modules.php?…
https://www.emimino.cz/modules.php?…
https://www.emimino.cz/modules.php?…
https://www.emimino.cz/modules.php?…
https://www.emimino.cz/modules.php?…
https://www.emimino.cz/modules.php?…
Tak doufám, že takhle určitě všichni toho Vašeho klučinu okouknou, na Tvoje fotečky se tu už dlouho čekalo :-)
Holky jdu do vany a pak asi už spinkat. Tak všem přeju hezké zase brzo parné dny a co nejmíň prďánků.
Mishicka + Bára zítra 14t.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »