Mishicka a Barborka - 15. týden (střídačka MIKISKY a Filípka

Rodičovství

Ahojky holčiny a slečny miminkové a pánové miminka, tak nám to nějak letí, zaregistrovala jsem další deníček s miminky, těmi mladšími po nás. Jak to tam tak čtu, tak je to opravdu velmi podobné našemu deníčku z té doby :) Jo, holt mimča se asi nemění a prdíky jsou hlavním tématem dne všude.

A propós, prdíky. Tak jsem si myslela, že už máme vyhráno a zase se nám to nějak pokazilo. Myslím, že to začalo ve středu, vrátily se nám ámoky :-( Nejdřív jsem si myslela, že má Barča rozhozený režim, jak jsme byly den předtím na návštěvě a ona toho moc nenaspala - nemohla, protože by jí mohlo něco důležitého utéct. Ale pak se to vyjasnilo, zase byly zpátky prdíky. Tak jsme opět vytáhli rourku a opět se snažili všemi možnými známými způsoby ulevit tomu našemu uplakánkovi. A od té doby se to táhlo. Pláč a pláč, žádné hraní, žádné spaní. Nebylo to teda tak strašné, jako naše vyhlášené ámoky ve druhém měsíci, ale stálo to za to. Naštěstí pořád Barča spinká přes noc dobře, takže je aspoň šance nabrat síly. Nakonec jsme vyrazili i do dětské nemocnice, ať se na ní přeci jen podívají a máme tak jistotu, že to není něco horšího. Když už nějakou dobu s miminkem žijete, tak asi poznáte, že není v pořádku a já ten pocit mám. Takže jsme absolvovali kolečko přes chirurgii na dětské a tam byla velmi milá paní doktorka, která Báru prohlédla od hlavy k patě, vyzpovídala nás opravdu velmi do hloubky a navrhla pro jistotu výtěr ze zadečku a ultrazvuk. Takže na ultrazvuk jdeme příští týden a uvidíme, jestli je ta naše prďolka nafouklá jak balónek. Výsledky z výtěru budou taky příští týden. I paní doktorka shledala, že je Barča neklidná a smutná, ale aniž jsme jí vyprávěli o naší prdící anabázi, tak říkala, že to vypadá na opravdu pořádné prdíky. Říkala, že rourku máme používat, pokud to Barče pomůže a jestli si na ní zvykne budeme řešit potom. Hlavně, aby teď měla co nejméně trápení. Taky jsme tam krmily, protože Barča se hlásila, samozřejmě to nebylo hned napoprvé, to zas proběhlo přicucnutí a pláč, za 5 minut to ale už zvládla. No a paní doktorka koukla a říká, „všichni vidíme, že je to pěknej žravec“ :-) No jo, Barča totiž zase pila, jak kdyby týden nedostala a jak zuřivě sála a mrskala se u toho, tak samozřejmě napolykala hromadu vzduchu a párkrát se i předpisově zakuckala. Takže hlavně máme pořádně odříhávat no a zkoušet všechny protiprdíkové metody a snad to někdy přejde. V každém případě nám ale řekla, že kdyby cokoli se nám nezdálo máme radši hned přijet znovu, ať se radši kouknou na to bříško ještě jednou. Na jednu stranu mě to uklidnilo, ale jinak jsem z toho smutná, že tomu dítku nedokážou pomoct. Do toho je i možné, že máme 3-měsíční růstový spurtík a tak má Bára třeba zas zrychlený růst, jako předtím a třeba jí to bolí. Příští týden jí chci přeměřit, jestli se zas tak rychle nevytáhla jako ve 3 týdnech. Jo a vlastně proč jsme do té nemocnice hlavně jeli? No, při tom rourkování jsem objevila, že z Barči jde nejdřív jen voda a hlen a pak hromada tužších hovínek v kouskách. Někdy z ní šla opravdu jen ta voda, tak jsem se bála, jestli nemá průjem. To ukážou výsledky z toho výtěru, moc se tou hlenovitou stolicí nezabývali. Zdá se mi to ale trochu divné, jak kakají Vaše miminka?

A teď teda něco veselejšího z uplynulých dvou týdnů. Období ocucávání pokračuje, ručičky jsou už objeveny a když na ně Bára zrovna zálibně nehledí, tak si je cpe až do krku. Mimochodem to se paní doktorce v nemocnici nelíbilo, prý se máme snažit to Báru odnaučit (sama řekla, že neporadí jak), protože jak si cpe ty ruce a prstíky opravdu až do krku, tak by si mohla vyvolat opakované zvracení a bylo by hůř. Koupili jsme Barče náramek-chrastítko na ruku, je to měsíček s modrou čepičkou a úžasně dobře se okusuje. Taky okusujeme maminčiny a tatínkovy ruce a ramena a u tatínka na rukou Barča objevila ještě jedno dobrý okusovadlo - hodinky. Takže občas nevíme, kolik je hodin, protože jsou tak oslintaný, že není vidět na displej :-) S ručičkama se dá dělat spousta věcí, takže do nich chytá, co je v dosahu a někdy, když si Bára myslí, že jí nikdo nevidí, tře o sebe ukazováček s palečkem a zírá na ten zázrak. Jen ty nehtíky rostou jak divý, nestačíme je stříhat a tak je Barča občas zdrápaná jak po boji s tygrem.

Taky se nám konečně ukázal krk! Dosud byl schovaný pod třema a více bradami, ale najednou se hlavička víc zvedla a krk se nám ukázal v celé své kráse. A lidi, co já tam našla! Teda umývám Barču poctivě a špidíra nejsem, ale v záhybech, které nám dosud zůstavaly skryty jsem našla něco o čem jsem si nejdřív myslela, že se Báře loupe kůže. Omyl, byla to nefalšovaná špína! Brrrrrrrr, hned jsem to začala drhnout, krk se při tom samozřejmě snažil schovat pod brady, ale souboj jsem nakonec vyhrála. Tak jsem nelenila a zkontrovala pořádně kritická místa a našla ještě jedno fujfuj místečko za ouškama, ne nahoře, kde to drhnu pořád, ale hezky pod lalůčkama dole. Tak teď se i při přebalování pídím průběžně všude po těle, jestli tam ještě někde nějakej nános neobjevím.

Objevil se nám první nefalšovaný smích, při svlékání trička přes hlavu se Barča vždycky celá přikrčí a směje se nahlas jako dospělák. Prostě jí to někde na prsíčkách a u krku lochtá. To je sranda, někdy lochtáme i bez svlékání a užíváme si toho chechtání.

Repertoár zvuků opět narostl, už kromě dřívějšího ááágrrrrrrůůů a brrppp komunikujeme různým pištěním a kvíkáním a několikaminutovým nepřerušovaným houkáním - vypadá to tady jak kdybych mluvila s opičkou. Bára dělá huu, huu, huuuuuu, vyráží to ze sebe a vytrčuje při tom bradičku dopředu, jako kdyby snad chtěla výt :-) Nejvíc to samozřejmě dělá na to miminko v zrcadle a nebo taky když víc lidí najednou mluví. Asi se chce zapojit do hovoru. Už poznáme, kdy piští vztekle, naštvaně, kdy hladově, kdy ospale a kdy vesele a dovádivě. Nejhezčí je při těch zvucích pozorovat, co dělá obličej, to jsou někdy úžasný ksichtíky.

Už se bez problému Barča přetočí ze zad na bříško, dokonce už i umí vytáhnout tu spodní, doposud přilehnutou, ručičku. Jen když se na to bříško nakonec dostane, tak za chvíli piští, protože tam nechce být a zpátky to ještě neumí. Hlavičku už na bříšku zvedá víc, ale stejně to není její parketa. Navíc vždycky objeví ručičku a tak leží a cucá si tu packu a můžem chrastit čímkoli, jí je to jedno. Barča by totiž nejradši už seděla nebo rovnou chodila. Jakmile leží na šikmé ploše, tak zvedá hlavičku na prsa a rukama se snaží pomoct si do sedu - oblíbená hra v autosedačce. Já vím, že je na to ještě brzy, ale Barča prostě chce být asi dospělák. Když jí chytnu za ručičky, tak vyvine takovou sílu, že se klíďo píďo přitáhne až do toho sedu a tak jí pořád zaplácáváme zpátky do lehu. To je ale křiku, ona se tak snaží a my jí to kazíme. Ale zádíčka holt ještě nejsou připravena, takže budem muset tu naši divošku ještě nějakou dobu krotit. Když Barču držíme za hrudník ve svislé poloze, aby se nožičky dotýkaly podložky, tak se na těch nožičkách pořádně zapře a vypadá to, že stojí. A kouká jak u vytržení a dokonce jakoby chodila a zírala přitom dolů na ty dvě divný věci, co jim mamka s taťkou říkají nožičky. Tak jsem teda zvědavá, jestli jí někdy donutíme lézt, nebo se rovnou naučí sedět a pak chodit. Ale baví jí to. Ve vaničce už zase koupeme, hodně si u toho povídáme a koukáme na ty nožičky. Předevčírem poprvé se Barča nebála a dokonce i vyluzovala veselé zvuky. Jen teda pak se vykřičí stejně, protože venku je asi brrrr zima, protože rodiče už začali s otužováním a žádné vytápění na 30 stupňů už se nekoná, 25 prý musí bohatě stačit.

S oblečky už to začíná být nahnuté, okoukla jsem internetové bazary a zas nakoupila pár kousků a když se mi něco líbí, tak už nakupuju i větší věci na podzim. Dupačky se u nás moc neužijou, je tu teplo, takže nosíme bodýčka a trička. Když je chladněji, tak přidáme kalhoty, máme hezky s volnými gumami aby neškrtily v pase. Čepičku ven dávám jen když fouká vítr nebo se nevyhneme sluníčku, jinak už ne. Vlásky Barče houstnou a kroutí se, po vykoupání vypadá jak bílá černoška, má je hezky kudrnaté. Jen v hlavičce se loupe kůže a má tam šupinky, tak to odstraňujeme olejíčkem a snad to někdy zmizí úplně.

Tolik z dalšího deníčku Barborky, jdeme vymyslet plán na dnešní den, vypadá to, že je Barča klidnější, když jsme někde mezi lidmi, asi jak se zabaví, tak tolik neprožívá ty prdíky.

Takže výletům zdar a pište, ať se má Barča co nového přiučit.

Mishicka + Bára

Váš příspěvek
Erzika
Kecalka 248 příspěvků 20.07.03 22:16

Ahoj holky!

Tak zase krátce já.
Zizi, zkoukla jsem Tomáška, no krásnej kluk jako buk (jo Káťo Kubík taky - taková veselá kopa), myslím, že to bude pěknej lumpík, ptala jsi se, jak to, že píšu takhle večer, tak já jsem zjistila, že nejjistější je, že bude Vertča spát je večer, takže po uspání hupsnu do auta, nechám jí tam Borkovi napospas /ona se stejně probudí tak maximálně na dudel) a jedu do práce na internet, /nechali mi klíče a můžu sem kdykoliv), tak rychle napíšu maily a brouzdnu internetem, co zrovna potřebuju, vytisknu emiminu a napíšu pár řádků, hodina je pryč a mažu zase domů, protože se tady pak večer už bojím, tak sama, ale když se stavím do práce přes den, tak se se mnou všichni vybyvujou, nebo jsou obsazené počítače nebo se probudí Verča, takže to nic neudělám, takže tohle řešení mi vyhovuje, aspoň tak jednou týdně večer vypadnu z toho kolotoče aspoň na chvíli.

Tak jsme byli u doktorky přesně ve 3 měsících, tak naše míry 4,76 kg a 60 cm, no je ta naše Verča taková žížala, dr. jí moc chválila, že krásně drží hlavičku, aže se už bude každou chvíli obracet, dokonce se to naše mládě před ní předvedlo, a když dr. zkoušela přetočení na bříško, tak si vyndala ručku zpod břicha, tak to doktorka koukala, ale doma to ještě neumí.....
Mishicko, to je Barča teda pěkná šikulka, že už se otáčí, nezkoušela jsi na tu hlavičku cvičit s ní na míči??? Já s Verunkou cvičím každej den, moc se jí to líbí a hlavičku na něm drží moc pěkně, taky jsem to říkala doktorce a ta, že to je dobře, že to je dobrej nápad, aže může i chodit do plkavání, což chceme po prázdninách..
No ale horší bylo, že Verunku očkovaly, no deěs běs, takových dávek do takovýho tělíčka, čtyřkombinace a ještě žloutenka, no pištěla teda pěkně, asi nemohla pochopit, proč jsme jí, když je taková hodná holčička takhle zradili a nechali jí 2× bodnout a způsobili takový trrápení.Řvala tak strašně, že se jí v čekárně podařilo rozplakat jednoho chlapečka, kterýho to teprve čekalo a řval teda chudáček ještě dřív než tam vůbec vkročil..No a doma teda Verča řvala taky, měla teplotu, v noci 39,2, celej den jsem jí musela nosit, protže když už vypadalo, že u mně zabrala a chtěla jsem jí dát do postýlky, tak začala vždycky vřeštět tak strašně, že by se teda za to nemusela stydět ani kdekterá hysterka. A byla strašně nešťastná bylo mi jí chuděrky tááááááák líto, no prostě se ten den u nás dal nazvat asi den amok, takže vás holky fakt obdivuju, kdo jste ty amokový dny měl často, mě stačil ten jeden a byla jsem z toho pěkně na větvi, že tomu drobečkovi nemůžu moc ulevit od bolesti. Byla jsem zrovna jako na potvoru sama dioma, takže ještě, že jsem si jí občas uvázala do šátku (konečně jsem se naučila vázat ty úvazy), tak byl hned klid a mohla jsem si aspoň dojít na záchod ( i s ní!) a něco zhltnout, jinak bych asiu padla vyčerpáním, druhej den už byl lepší, Verunka měla sice ještě teplotu, ale už si i hrála, takže to bylo na dobrý cestě a třetí den už jsme zase měly naši usměvavou spokojenou holčičku…Tak se holky raději s tím očkování připravte na nejhorší, vždycvky pak může být jenom líp........ (nevím, jestli to pro tu naši Verču nebyla moc velká dávka, když ještě neměla 5 kilo, myslím, že Jarča psala, že by to miminka na očkování mít měla).
Oblečky obleče ta naše hubená žížala pořád ty nejmenší, ale občas už se naštvu a dám jí i 62, protože dostala spoustu letních věciček, tak aby to vůbec stihla unosit, kdyžtak ohrnu rukávy nebo je jí to větší, ale to nevadí.
Jo, Verunka si taky už hraje trochu s ručičkama, ale stejně teď má období, kdy nejvíc vedou obličeje a můžou být i na hračkách nebo třeba na plínách - ty zvířátka na pamperskách jsou výborný, u Verči vedou slon a opička, to se teda vždycky tak diví, když je uvidí, to je fakt ksichtík k sežrání a pak se na ně řechtá /nahlas ještě ne), doufám, že ty zvířátka budou i na těch větších veloikostech, zatím máme č.2 - mini.
Jarčo s Kačenkou, to mně mrzí, že musíte přikrmovat, ale hlavně, že můžeš kojit dál, a že je jinak Kačka v pořádku a šikovná..Verunka už taky přibývá čím dál míň, ale prej to v pohodě stačí, že kojené děti můžou prej třeba i 14 dní stát na váze. Teď přibývá asi necelých 120 gr týdně a to na začátku to bylo po porodu 280gr!

Ethel, díky za návod na to plavání, taky jsem se na to chtěla zeptat, tak to vyzkoušíme.
JInak s mluvením Verunka nic moc, hodně houká, ale jinak ještě nic, ale doktorka říkala,že to bohatě stačí, tak jsem klidná, snažím se na ní hodně mluvit, jo to jsou teda nesmysly, občas se dostaneme až k takovým báchorkám, že ten slon na pampersce je až z daleký Afriky, a že tam zrovna teď usnul někde pod stromem, takže Verča musí taky chrnět, no a pak o těch opičkách a tygrech, no pěkný blbinky, tak nevím, jestli z toho brzy nezcvoknu, Borek už začíná mít obavy, tuhle přilítl do ložnice a co, že to znamená, že jí pořád říkám, že má dělat pinkaču, tak to je přece jasný, že to je spinkání, ne? No a takhle nějak podobně naší novou řečí mluvím s Verčou i na veřejnosti, tak si to asi dovedete představit…ha­ha.....Jo taky už jsem vymyslela pěknou řádku nových slok u kdejakých písniček........

Tak dneska už nic, už se těším až si počtu zase ty resty v příspěvkách, jen jsem to tak prolítla rychlostí blesku…
V sobotu jedeme na 3 týdny k našim, tak se možná ozvu od ségry, tak se zatím mějte, jo a pijte, pijte, ať nezhebneme z těch veder, byla by nás škoda, ne??????

Eržika a Verunka, 13.t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.07.03 11:26

Ahoj,
hlásíme se s dvojčaty. O víkendu jsme byli na chatě a dětem se tam moc líbilo - ne že by jinak byly příliš zlobivé (i když zařvat umí taky :) ), ale tam byly naprosto vzorné. Spinkaly, hrály si s hračkami v kočárku (a to RUKAMA, nemohli jsme tomu uvěřit), smály se a vůbec byly vzorné. Plakaly jen minimálně a nejspíš jen aby se neřeklo.
Jinak nám hezky rostou, smějí se oba a povídají jak dospělí :), očividně mají radost, když mi něco mohou povykládat, trošku resty asi máme ve zvedání hlavy aspol. Sice to oba umí a když na to přijde, zvednou ji docela vysoko (včetně části trupu), jenže se jim zdaleka vždycky nechce, tak jen s napětím čekám na návštěvu u doktorky na konci července a očekávám jen to nejhorší:), tj. nic.

U toho kočárku se nám úžasně vyplatila úplně jednoduchá hračka, kterou jsme koupili v kočárkovém sekáči na Černém Mostu - je to takový plastový řetěz, skládající se z různě barevných a tvarovaných článků, které můžete libovolně seskládat. Jsou tlusté akorát tak do dětské ručičky, při manipulaci chrastí, ale ne příliš, takže se děti nepolekají.Byli z toho oba úplně mimo, vydrželo jim to s přestávkami celý den a přitom to stálo jen asi 60 Kč.
Taky jsme konečně zvládli kakání - Andulka už asi dva týdny kaká naprosto vzorně (min. každý druhý den) a bez pomoci. Odstraňuje tak moje neustálé obavy, jestli máme dost mlíčka.

Taky Vám chci holky poděkovat za to, že uvádíte, kolik Vaše děti váží - nenašla jsem zatím nikde tabulku, kde by to bylo jednoduše řečeno (v té, co máme v očkováku se nevyznám) a tak mohu aspoň porovnávat naše přírůstky s vašimi. Já to nevím úplně přesně, ale Ted má asi okolo 5 kg a Andulka něco málo přes 4 (4,10 - 4,30?). Přesně to zjistíme 31. července, až půjdem k doktorce.
Tak se zatím mějte
Ahoj
Ethel, Ted a Anka (11. týden, 10. dokončený)

SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 21.07.03 11:59

Ahoj Mishicko,

mám pro tebe tip na nákupy oblečků. Ty bydlíš na Pankráci, tak to není zase tak daleko. Ve Vršovicích (na hl. ulici - Vršovická - mezi zastávkou tram Slavia a Kubánské nám.) je po levé straně (směrem od Slavie na Kubáň) sekáč (nevím, jak se přesně jmenuje). Vypadá to jako nějaká přestavěná garáž. Mají tam hezké značkové oblečky na mimísky a nejsou obnošené. Já jsem tam kupovala džíničky a manžestrové lacláče (asi 170 Kč/ks).
Nebo zkus ještě www.detskybazar.cz (ale o tom budeš asi vědět).

Tak úspěšným nákupům zdar!!

Pa

Šárka + Šimonek (20 dní)

Mikiska
Kecalka 206 příspěvků 21.07.03 20:46

Ahojte všichni,
tak jsem se konečně dostala k tomu abych vás všechny už opravdově pozdravila a něco trochu taky napsala. Máme starosti Filípka přepadl atopický ekzém a teď je to ve stadiu kdy paní doktorka musela bohužel na:,–(it nějaké dryáky kortikoidy aby se to vůbec nějak zlepšilo. Takže máme hodně mrzuté dny a bohužel i noci až jsme z toho oba pěkně unavení. Dneska jsme na:,–(ily tu léčivou mast a paní doktorka říkala, že se to zlepší tak během ¨jednoho dvou dnů tak uvidíme. Tyhle vedra nám teda k tomu ekzému moc nesvědčí. Bohužel to zdědil po manžílkovi ten s tím bojuje do teď a zřejmě to bude mít na celý život. No nic jsou horší věci, že jo ? Akorát teď je to ve stadiu kdy nad Filípkem stojím a brečím jak vypadá a hlavně pro něj to musí být hrozně nepříjemný svědivý a pálivý dokonce se už naučil se i drbat což je horší, protože si to rozdrbe a tím pádem je to ještě horší. No to jsem teda začala pěkně vesele.
Tak přehodím list. Dovolená byla super, ale to vám napíšu až v deníčku v neděli. Všem kdo bydlí ve městě jako my to vřele doporučuji i když jsou naše miminka ještě malinká. I když nedívno jsem vybírala fotky do deníčku pro Filípka a koukala jsem jako blázen jaký to máme už pořádný mimino. Myslím, že už váží tak 7 kg je to kluk jak buk. Ve středu jdeme k pani doktorce tak se o tom přesvědčíme, ale bohužel dostaneme zase nějaký to pigáro tak to doufám, že už bude mít ten ekzém vyhojenej nebo se doma zblázníme. Každý má něco.
Mishicko moc na tebe a na Barborku budeme myslet ať ty výsledky vyjdou dobře a mrzutost Báry je jenom nějaká banalita. Vím moc dobře co to je za poslední dny chápu proč si nazývala dny amokovýma je to hrozný když nemůžeme těm našim drobečkům nějak rychle pomoct. Proto se těším až mi Filípek řekne co mu vlastně je a proč pláče, ale to si ještě počkám.
Jinak jsem vaše komentáře přečetla všechny. Slušně jste probrali co se dá. Jinak bych vás chtěla všechny ujistit, že se to s těma manželskejma povinostma srovná. Nám to taky nešlo, dokonce jsem jednou krvácela a pak jsem se pokaždé když něco mělo přijít děsně bála takže z toho většinou nebylo vůbec nic akorát já z toho měla trauma a strach, že si manžílek co nevidět najde milenku. Teď už je vše v pořádku naštěstí. Taky jsem si nechala dát antikoncepci, protože představa, že bych teď měla být těhotná to se mi moc nelíbí. Ne že bych nechtěla druhý mimčo to jo, ale ještě nějakej ten pátek bych chtěla vydržet. Jenže já skleróza jsem si už asi 2× zapomněla vzít prášek a jelikož jsem ještě nemenstruovala a taky asi nebudu dokud budu kojit tak nevím jak bych asi poznala, kdybych náhodou byla těhule. To asi nijak co ?
Zaregistrovala jsem, že Jarča přikrmuje svojí Kačenku tak Jarčo buď v klidu není to žádná tragédie hlavně, že to Kačce prospívá.
Eržiko pinkaču je výborný slovo myslím, že nebudeš sama kdo trochu blbne. Filípkovi se zase líbí když mu zpívám a já zpívám takový blbosti protože už nevím co. Taky jsme dostali od bábinky knížku říkadla pro nejmenší tak tu už jsme s Filípkem přečetli moc se mu líbily obrázky a hlavně ty říkadla jak se rýmujou to mu přije děsně legrační když mu je čtu. Jo a taky na tý dovolený dostal svůj první nefalšovaný záchvat smíchu až z toho dostal škytavku to byla pěkná legrace.
No myslím, že budu končit plácám nějak pátý přes devátý chtěla jsem reagovat na kde co všechno a teď se mi to nějak motá asi toho nechám.
Hlavní je, že jste všichni zdraví !!!!!!!!!!
Tak dejte svým drobátkám za mě a za Filípka pusinku a pápá
Mikiska a Filípek 4 měsíce už to to letí co ?

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 21.07.03 21:06

Ahoj maminky a mrňousové,

Tak já musím opět napsat, že Kačence příkrm prospívá. Dneska mi dokonce sama usnula v kuchyni na stole pod brázdičkou, dávám si jí do kuchyně na stůl do tašky z kočáru a sedí u ní prababička a já vařím a uklízím a dneska slečna dvakrát usnula, vůbec jsem jí nemusela uspávat v kočárku nebo na ruce, usnula by i po třetí ale to už jsem si jí vzala ven.

Jinak už i my prohlížíme ručičky a používáme je, nejvíc se nám líbí špendlík, který je pořád v pusince. Olizuje ho jak lízátko.

Když si dám Kačenku na bříško, ráno tak spinkáme tak se z nás stane zvědavá želva. Zvedne hlavičku a kouká ze strany na stranu a jsou to takové krásné pohyby jako želva .

Tatínka se už moc nebojíme, protože tatínek občas dá tu mňamku z lahvičky tak to už docela jde.Dokonce jedině na něho se hlasitě směje? nevěrnice mala?
Oblečky taky máme i 56, většinou trička a body, ale už i 62 uneseme. Ja bych pořád nakupovala a nakupovala. Na léto mám tolik věcí že bych si mohla otevřít obchod, tak letní už nekupuju a už začínám na podzim. Ted jsem koupila zelenkavý kalhoty s vyšívaným laclem a nohavičkou? no nekupte to.

Přes internet jsem ještě nekupovala, já bych to chtěla vidět. Jaký s tím máte zkušenosti??? Ani jsem nekoukala ted na nic, jen když jsem byla těhotná tak jsem pořád něco hledala.

Chtěla jsem se zeptat jestli převařujete kojeneckou vodu pro mimíska. Já jo, ale manžel tvrdí že nemusím, že proto je to kojenecká, ale já to pro radši stejně převařím.

Ten internet. My máme připojení přes anténu a platíme 1600 měsíčně, občas se připojí švára takže to máme za 800. Tak to celkem jde a hlavně manžel to má na firmu tak to jde i s firemního? účty za telefon když jsme byli přes ISDN se pohybovali okolo 2500 a někdy i přes 3000. Takže tohle nám vyhovuje.

Tak se mějtě krásně
Jarča a Kačenka 3 měsíce

Katule1
Kecalka 165 příspěvků 21.07.03 23:22

Ahoj holky,
Mikisko, to je teda trápení, snad Filípkovi ta mastička brzo zabere. Nevím, co je to za ekzém, ale určitě to není nic příjemnýho, viď?
Jarčo, hlavně, že je Kačenka spokojená, určitě jsi udělala maximum.
Jsem moc ráda, že jste napsaly, jak baští Vaše miminka, uklidnilo mě to, že jste na tom stejně. Já už jsem měla obavy, že Kubovi nechutná mlíčko. Občas je to s tím kroucením lepší, občas horší.
Mishicko, Barča mi snad ve všem připomíná Kubíka. Ten by taky už nejradši seděl. Chození ho zatim ještě nebere, teda my jsme to nezkoušeli, ale přitahování za ručičky mu jde bezvadně. Přetáčení na bříško musíme ještě vypilovat, pomáháme mu zatím tak, že mu jednu ručičku přidržujem a on tak dlouho švihá nožkou, až se překulí. Na bříšku ho to baví, hlavičku má zdvihnutou vzorně, pošlu nějakou fotečku do galerie. Prdíky nás taky bohužel ještě neopustily. Je to samozřejmě lepší, ale občas se Kuba tak moc kroutí a pláče, že fakt nevím, co dělat. Většinou uvařím čajdu, docela nám pomáhá. Mastička nic moc. Je mi to ale stejně divný. V noci ho slyším, jak se kroutí v postýlce a prdí, občas to jsou rány, ale k ránu už mu to nejde. To nechápu. Kritickým jídlům se můžu vyhýbat jak chci, prdí stejně. Prostě se toho vzdoušku naloká sám. A v noci mi vůbec neříhá. Kadí většinou docela řídce, někdy jsou tam kousíčky, ale tužší hovínka jsem nezaregistrovala asi nikdy.
Hračky, to je věc. Je to úžasný pohled, jak se ten malý tvoreček snaží uchopit hračku a pak si jí nacpat do pusinky. A když mu náhodou upadne, to je hned řevu. A těch zvuků, to je teda něco. Musíme se s manžílkem smát, když to posloucháme.
Kubíček se směje pěkně nahlas, když ho šimrám na chodidle a někdy, když si spolu povídáme a já se na něj hodně směju a přitom ho hladím na hrudníčku.
Ethel, nevim, jestli jsme to dělali dobře, ale zkoušeli jsme pomalu to plavčo. Je to paráda, Kubíček se vůbec nebojí. Jen jsem mu držela hlavičku nad vodou, psala jsi, že má mít vodu centimetr pod očičkama, to má mít nosánek a pusinku ve vodě? Teda, na to si asi netroufnu.
Očkování jsme odložili o dalších 14 dní, to ramínko se nechce zklidnit.
Holky, co dáváte miminkám v noci? Já bodýčko s dlouhým rukávkem a po prvním kojení (kolem 11 hod)přidávám dupačky. Přikrývám jen slaboučkým bavlněným přehozem. Večer je totiž vedro a v noci už zas zima. Pyžamka mám dvě, což je málo.
A jak jste, holky, cestovaly a cestujete s mimčama? A jak daleko? My se chystáme někdy v druhý polovině srpna ze Severních Čech na Moravu a na Slovensko k příbuzenstvu. Mám z toho strach, původně jsem nikam nechtěla, ale praděda je na tom špatně, tak bych se na něj ráda podívala. Kubovi budou 4 měsíce, tak nevim. Neumim si to vůbec představit. Ani nevim jestli máme spát u příbuzných nebo v nějakým pensionu.
Jdu omrknout ještě nějaký internetový obchody, potřebuju ten slunečník na kočár a chci omrknout chodítka a taky nevim, jestli nepořídíme hrací deku. Možná je zbytečená, docela dobře poslouží i obyčejná deka, pak dětská a hračky. Máte někdo zkušenost?
Mějte se fajn, snad už to vedro trochu přejde, venku se nedá dýchat.
Káťa a Kubíček, 16. týden

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.07.03 08:05

Ahoj,
Káťo: ta voda má být 1 cm POD očíčkama, to zn., že oči, nos a pusu má NAD vodou, ale uši POD vodou. Asi jsem se špatně vyjádřila. Mám radost, že má plavání úspěch, napíšu vám, co jsme se naučili na další lekci, která bude 31. července.

V noci dvojčatům dávám bodíčko s krátkým rukávema ponožky (byla jim zima na nožičky) a takovou poměrně lehkou peřinku, kterou jsem jim sama ušila (jedna vrstva vatelínu samožřejmě „obalená“ látkou a povlečená). Stačí jim to.

Nejdále jsme byli v Rakousku u Bodamského jezera - je to docela štreka, ale pokud je hezký den a staví se na krmení, není problém. DOkonce se mi zdá, že je to jednodušší než až dvojčatům bude třeba rok - to budou vyžadovat víc pozornosti a budou míň spát.
Tak, musím okamžitě končit, Andulka je totálně nešťastná.
Ethel, Ted a Anka, 11. týden

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 22.07.03 13:59

Ahoj děvčata,
Tak tady píšete že ty vaše robátka u bašty zlobí, že jedí cca 10 minutek. To naše Kačenka taky tak baštila ale vůbec jsme nepřibírali. Teda něco málo jo. Za 14 dní cca 200 g. A to jsme opravdu vžy jedli do dvou hodin, delší časy nebyli.
Tak mi prozraďte jak to děláte že vám dětičky přibírají a doktorka vám necpe příkrm jako mě.
Myslíte že je to třeba mlíčkem?? Že mám třeba slabý??? Když to tady čtu tak si myslím že čtu o naší Kačence?.:-))

No ale přestali nás trápit prdíky a je fakt hodná. Tak aspoň ten příkrm není jen negativní :-))

Ahoj Jarča a Kačenka

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 22.07.03 15:48

Ahoj holky!
Tak se přidávám k Mishičce do klubu,Taky se nám vrátili prdíky a musím říct,že už jsem z toho zoufalá a nevím co s tím.U kojení pokaždé nastane strašná rvačka,Tomášek se se mnou pere jak o život,rozhazuje rukama,nohama a v podstatě nic nevypije,tak jsem zvědavá,kolik mu 30.7. navážíme.Taky už jsem pořádně unavená,když jsem na to sama a do neděle je daleko.S tím krásným spaním jsem to amozřejmě zakřikla,už se začal budit po třetí hodině a pak jede po dvou hodkách,takže žádnýbuzení až okolo šesté.
Taky si olizuje ruce jak o život a repertoár zvuků už taky rozšířil na hlasitý jekání a taky řehtání.
Mikisko,to je mi teda moc líto,že má Filípek trápení,já to mám taky,ale jen občas,tak doufám,že ho to přejde.
Teda ty vedra jsou na zbláznění,Tomášek z toho má akorát průjem a je pěkně protivnej a já jsem taky na mrtvici.
Na spaní mu oblíkám body s krátkým rukávem a až jdu spát,tak ho přikreju peřinkou(ale jenom nožičky).
Oblečení používáme už dávno 68,on si ten náš tlusťoušek těch maličkých věciček moc neužil,tak mám plnou skříň malých věcí ještě po Lukáškovi,ten jich měl hromadu,protože vážil 1,20kg když se narodil a na rozdíl od Tomáška vůbec netloustl.
No a teď jsem zapoměla na co jsem chtěla reagovat,asi sem mrknu ještě večer.
Jo to ramínko po očkování má Tomášek červený,takovou bouli jakousi červenou,tak nevím jestli je to normální.
Chtěla jsem se zeptat,jestli mažete miminka krémem s UV filtrem,já Tomíka mažu mlíkem s faktorem 12,ale dočetla jsem se uSulanka v deníčku,že se nemají miminka mazat,že si neumí poradit s těma chemikáliema nebo co,ale já si myslím,že radši mazat než rakovinu kůže,ne???Tak mě napište,co vy na to.

Končím a jdu leknout do houští,tak zatím pa Zizi a Tomášek(zítra 12.t,předpokládám že už 6,5kg)

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 22.07.03 15:52

Jarčo,děláš to dobře,vodu i když je kojenecká rozhodně převařuj.Ahoj Zizi

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.07.03 23:14

Ahoj všem!
Nezlobte se, že zasahuji do Vašich deníčků - moc ráda je pročítám, protože mám doma taky 4 měsíční holčičku… nicméně jsem ještě nikdy na nic nereagovala …až teď, když jsem si přečetla,že,myslím Káťa, chce koupit chodítko… ráda bych se s Vámi podělila o zkušenosti, které získávám od paní fyzioterapeut­ky…ale, abych začala od začátku… naše Michalka nechtěla ještě ve 3 měsíci zvedat na bříšku hlavičku, tak nás naše doktorka poslala na vyšetření na neurologii… po stánce mentální je snad všechno v pořádku, ale po stránce motorické, že jsme trochu zpožděný, tak jsme začali chodit na fyzioterapii… cvičíme doma takové reflexní cvičení kromě toho nám pí fyzioterapeutka vysvětluje spoustu věcí, o kterých jsme neměli ani tušení… to, že spoustu dospělých lidí trápí bolesti zad, je prý většinou způsobeno špatnými pohybovými návyky v kojeneckém věku… a jsme u toho - chodítka - absolutně ne! Cokoliv dítě neudělá samo - nesmí se dělat - takže žádné přitahování za ruce do sedu, už vůbec ne posazování s oporou, žádné chození v chodítku, žádná hop:,–(la, dokonce ani chození za ruce… nechci být moc chytrá, prodávám jenom jak jsem nakoupila, taky vím, že co doktor, to jiný názor… tak to, prosím berte jen jako další příspěvek do diskuze.
Pro Mishicku - Míša taky kadí ze začátku jako by vodu, pak někdy hleny a někdy je to trochu tužší - dneska měla 6300g, takže žádnej hubeňourek…(koupili jsme si v Chiccu na Černým Mostě digitální váhu - zlevněná ze 7000 Kč na 1600Kč, ale už je to asi měsíc)
Kateřina

Katule1
Kecalka 165 příspěvků 23.07.03 22:31

Ahoj Kateřino,
díky za názor, je dobře, že jsi napsala, ráda se dozvím něco nového. Vůbec jsem nevěděla, že se nemá cvičit přitahování za ručičky. Většinou se píše opak, například mám i jednu dobrou chytrou knihu, kde píšou, že tříměsíční dítě může sedět, když má pevnou oporu zad, tzn. né polštáře.
A jak poznám, že už Kubíček umí sedět? Já když ho přitáhnu tak ho vlastně přidržuju, tlačí se nahoru vlastní silou. Neměla by Tvoje paní fyzioterapeutka nějakou příručku, nebo třeba odkaz na net? Docela ráda bych se o tom dozvěděla víc. Nechci učit chodit Kubíka předčasně, ani nic jinýho, užije si toho ještě v životě dost:-))), ale spíš jsem myslela, že by chodítko pro něj byl druh zábavy a novýho poznání. Teď jsem teda na vážkách, řádně si to rozmyslim. Ještě jednou díky za informace.
Káťa a Kubíček, 16. týden

Katule1
Kecalka 165 příspěvků 23.07.03 22:54

Ahoj holky,
já mažu někdy Kubíčka faktorem 35, je to Ambre Solaire, dětské mléko. Snáší ho normálně. Rozhodně Kubu neopaluju a slunci se vyhýbám, ale někdy se to přeci jen úplně nedá.
Zizi, Tomášek váží skoro jako Kuba, ten měl ve třech měsících 6,65 kg. Co ten váš zadeček, je aspoň tohle lepší, když už jsi na všechno sama?
Jarčo, to je divný, že bys měla slabý mlíčko, nebo divný mlíčko, četla jsem, že je to nesmysl. Vypije Kačenka dostatek zadního mlíčka? Kuba sice pije jen těch pět nebo osm minut, ale prsa mám pak vyprázdněný, když je prohmatávám. Kontroluju aspoň takhle, kolik toho vypil:-))).
Ethel, to se podrž, já to plavání popsala manžílkovi, jen tak v rychlosti a ten hned, že to musíme vyzkoušet. Takže jsme zkoušeli, jenže jsme to samozřejmě špatně pochopili, my blbci. Dle různých obrázků plavajících kojenců, jsme si mysleli, že se má plavat na bříšku, proto jsem se ptala na tu vodu pod očičkama. Naštěstí se to Kubovi líbilo a krásně kopal nožičkama. Jenže dneska to manžílek zkoušel znova a ejhle, Kubíček hnul hlavičkou a asi si loknul vody. Chudinečka moje milovaná, ten byl vyplašenej, očička měl vyvalený a ani nestačil plakat. A my taky, manžel si to nemůže odpustit a já zas, že jsem ho nechala. Snad to nenechalo následky.Dáme mu teď od plavání chvíli pokoj. Teprve po přečtení Tvého příspěvku, jsem pochopila, že jsme pěkní blbouni. Ještěže je to naše dítko tak statečný. U nás berou na plavčo půlroční děti, chystáme se tam přihlásit.
Běžim za tím mojím Nebojsou.
Káťa a Kubíček, 16. týden

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.07.03 07:18

Ahoj Káťo,

myslím, že vůbec nejste „blbci“, ale tyhle věci se prostě písemně hrozně špatně vysvětlují. Jestli Tě to utěší, i o lokání jsme mluvili (s tou naší kamarádkou) a ona řekla, že to nevadí - ostatně, všimni si, žeKubíček byl překvapený, ale neplakal - daleko vyděšenější jste byli vy. Mojemu manželovi i mě se to jednou „povedlo“ a zkušenosti máme stejné - miminko bylo překvapené, my v šoku, ale pokud jsme to koupání hned nepřerušili (za předpokladu, že mimi je v pohodě), naše děti si to užívali dále a my si dáváme trochu víc pozor.
Tak vám přeju vytrvalost a veselé koupání
Ethel, Ted a Anka

Kitty1
Povídálka 24 příspěvků 24.07.03 16:23

Ahoj,
asi se prevarenim nic nezkazi, ale jsem stejneho nazoru jako tvuj manzel - od toho je kojenecka a na lahvi jasne stoji - lze konzumovat kojenci a vsemi vekovymi kategoriemi v neomezenem mnozstvi - takze i kdyz me tady mozna roznesete, tak ja ji na granulat pouze ohrivam na vyssi teplotu v mikrovlnce.
 Kitty

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 24.07.03 22:43

Ahoj Káťo

Prsa si kontroluju, po baště je mám jak pěkný bahno? Nevím čím to je, ted už je to stejně jedno, už jsme tu chudinku začali dopovat umělým mlíkem. Jen nevím jak mi to kojení ještě dlouho vydrží. V noci papá z prsíčka krásně to příkrm nedělám ale přes den ta potvůrka malá ví že bude flaška tak tomu prsu moc nedá. A ten řev jakej spustí, takhle mi nikdy neplakala. Jen kvůli flašce, Stačí jí pak flašku ukázat a je konec s křikem a jen hehehe bude flaška.
No ale dneska byla opět ukázkově hodná ted vlastně pláče jen na to jídlo jinak je hodna.
Aspon to, to se to pak líp smiřuje s tím že to nevyšlo s tím kojením jak si člověk plánoval a Kačence to svědčí.

Jestli budete cestovat tak pak napiš výsledky, taky plánujem cestu na Slovenko. Ještě to není úplně jistý protože já bych raději bydlela a ono to přece jenom bude něco stát. Třeba by mohli byt obkladačky do koupelny za ty peníze ? no uvidíme.

Tak se mějtě všichni krásně
Ahoj Jarča a Kačenka dneska 14 t.

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 25.07.03 20:59

Ahoj holky!
tak si představte,co se mi zase stalo!
Já se té smůly snad nezbavím,ještě že už jepátek a broučci v neděli přijedou,jinak by mě už asi kleplo.Že má můj tatík zlomený ruce už víte a na starost jsem ho dostala já ,babička a teta,tak jsme si pěkně rozdělily služby a ráno za ním chodí teta,v poledne mu dělala oběd babička a večer já.Jenže co se nestalo,chudák moje babička se nám nedovolala,aby nám řekla že je jí špatně a doplazila se k dědovi mu udělat ten oběd,já tam zrovna byla,tak sem ji dala hned do postele,udělala tátovi oběd a pak jsem utíkala se řvoucím Tomáškem domů kojit a volat druhýmu dědovi,aby si malýho vzal na procházku,že zatím odvedu babičku k ní domů.Jenže chudák babička musela na záchod a tak vstala a samozřejmě v koupelně omdlela a když jsem se vrátila,tak už byla sanitkou pryč.No krve by se ve mě nedořezal,protože už měla několik mrtviček,tak jsem z toho byla úplně hotová,do toho ještě otec,kterej si pořád něco vymýšlí a uřvanej Tomášek(není divu při 35°c).Tak chudáček babička si při tom pádu rozbila hlavu,tak měla otřes mozku a ještě si zlomila nohu.
No dovedete si představit,jak mě to vzalo a chtěla jsem volat mamce ať se okamžitě vrátí z dovolené,že to prostě nezvládám,nakonec mě otec ukecal,že to nějak zvládnem.Tak jsem si myslela,že by teda místo babičky zaskočila švagrová,jenže ta se dnes sbalila a odjela za všema do orlických.No a já teď pořád lítám mezitím co malej řve,tak ohřívám a chystám jídlo,aby tatík neumřel hlady,malej se na mě za ten týden tak fixoval,že nechce nikoho jinýho ani vidět(když vidí dědu ,tak se rozeřve ještě víc),tak si dovedete představit ten blázinec.A to ještě budem muset babičku (až ji pustí z nemocnice)nas­těhovat k našim,aby nebyla se zlomenou nohou sama,tak to tam bude jako v lazaretu,děda ruce,bábi nohu a budou si to navzájem foukat.Zítra se za bábinkou půjdu podívat,naštěstí je po neurologické stránce v pořádku,já měla hrozný strach,že se neprobere z toho bezvědomí,ale už to snad bude všechno dobrý.Tak jsem si trochu ulevila.
Včera jsem založila těm mým broučkům stavební spoření,tak doufám že jim něco do toho života dám.

Káťo,ty ses ptala na ten zadeček,tak bohužel má boláčky kolem otvoru pořád,tak se neustále snažím a mažu a mažu,tak se toho snad někdy zbavíme.
Jenže v těch strašných vedrech se dostavil pěknej průjem a to na to není zrovna nejlepší.Taky jsem koupila tu rybilku,no páni já netušila,že to tak příšerně smrdí a pokaždé,když ho mažu,tak se mi obrátí žaludek.
V těch vedrech jsem naznala,že Tomíkovi teda nějaký ten čaj dám a šla jsem koupit ten větrníček.Všechno jsem vyvařila,udělala čajík a ejhle,nedostala jsem do něho ani kapku,koukal na tu flašku jak blázen,co to jako do něho chci nacpat a ještě ke všemu nějakým dudlem a mohla jsem se snažit sebevíc,ale nevypil nic.Tak nevím jestli by pil,kdyby tam bylo mlíko nebo jestli se to musí nějak naučit,nebo mu to prostě nechutná-mlíčko je samo lepší a já si ten čaj asi nabiju do špic.
Jinak brouček pořád něco vykřikuje a to pěkně nahlas,to se bude tatínek divit až se vrátí,jenom aby k němu maličkej chtěl,začínám mít obavy.
To plavání bych taky chtěla zkusit,ale máme vanu zasazenou do země,tak by to bylo moc složitý,tak až bude ta hlavička držet pořádně,tak to asi zkusíme s taťkou ve vaně.
Tak se zatím mějte a hezký prázdniny.Ahoj Zizi a Tomášek

PS:Mám to pátý přes devátý,tak pardon,jsem totálně zmatená.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.07.03 10:57

Ahojky holky,
tak jsem Vás tady tenhle týden trochu zanedbávala, tak teď nejspíš zas strhnu rekord v délce příspěvku.
Jak jsem psala v deníčku, tak s Barborkou opět prožíváme období prdíků a špatné nálady. Byli jsme s ní v nemocnici na vyšetřeních, naštěstí se ukázalo, že ve výtěru ze zadečku není nic špatného a ani sono bříška nepotvrdilo naše obavy z nějakého zádrhelu uvnitř. Ale představte si, že si nás tam chtěli nechat na pozorování. Když se totiž zjistilo, že Barče „nic není“, ale ona pořád byla plačtivá a my trvali na tom, že ta stolice není normální a nedaří se Barče vytlačit, tak nám najednou řekli, že nás přijmou, že nevědí, co s ní. Tak jsem řekla, že se mi to moc nelíbí a co tam s námi chtějí dělat. Prý nic, jen nás budou pozorovat a vážit před krmením a po krmení a malovat si váhovou křivku. No to se mi teda nezdálo, jako dobrý nápad, protože Barča přibírá jak o závod, za posledních 14 dní přibrala půl kila. Celý to bylo divný, nějak jsme si s paní doktorkou asi nerozuměli, to jejich pozorování jsme nakonec odmítli. Tak nám do zprávy napsali, že striktně odmítáme a vypadali naštvaně. Taky mi přijde divný, že třeba nechtěli ani vidět pokakanou plínu, když jsme furt řešili to hovínko. No jo, ale trčet s Barčou v nemocnici, aby se koukli jak kojíme a vážili jí furt dokola se mi prostě nezdá, jako dobré řešení. Kdyby šlo o váhu, tak tu jejich křivku klidně můžem malovat doma, ne? Takže řešení našeho špatného vyprazdňování a prdíkování zatím nemáme. Teď jsme tedy udělali další pokus a zkoušíme Báru krmit v delších časových úsecích, možná když chtěla baštit někdy i po hodině, tak to jen ten vzduch v bříšku zhoršovalo, vždycky si napolyká při krmení dost a dost. Chtěli jsme přejít na umělou stravu, třeba je Báře zle z mat. mlíčka - já vím, že se všude tvrdí opak, že hůř se tráví umělá strava, ale už opravdu nevíme, co s ní. Koupili jsme zásobu lahviček a dalších dudlíků a stravu, lidi to bylo peněz. A představte si, že Barča si prostě najednou nenechá strčit tu lahev do pusy. To bylo řevu z hladu, ale i když jsme jí z lahvičky do pusinky stříkli moje mlíčko, tak si to z flašky prostě nevzala. Tak teda kojíme dál a vyzkoušíme ty delší doby mezi jednotlivým krmením. Já načteno z laktační ligy, jak se má krmit kdykoli si dítě řekne a skončím u takovýhle starý metody. No jo, jenže na laktační lize asi nemaj zkušenosti s takovou divoškou, jakou Barča bezesporu je :-) Nejspíš jak jí bolí to bříško, tak chce uklidnit u prsa, jenže vždycky něco mimochodem teda sbaští. A pak jí to dělá v pupíčku maglajz. Ach jo, lidi já jsem dost nešťastná, hlavně z toho, že se nám nedaří vypátrat u těch doktorů nic ohledně toho vyprazdňování a ta Barčina stolička už je jeden velký hlen. Ještě tak ráno to docela jde, to se po noci většinou vykandí dost a není v tom tolik toho hlenu, ale pak už to celý den nejde a ona tlačí a tlačí. Pak nastupuje rourka a vyjde z ní nejen hromada prdíků, ale i nudloidní hnědozelený blivajz - to teda žádný míchaný vajíčka nejsou. Ale všichni doktoři tvrdí, že hlenovitá stolice nevadí. Není to divný?
NO, tak jsem si postěžovala, pátráme dál a dál, musíme tý naší nešťastnici nějak pomoct. Zkusíme asi další lékaře a hlavně hledáme někoho, kdo už nějaký takovýhle problém s mimi zažil a tuší, co to je.
Taky jsme včera Barču poprvé uspali bez nošení, teda já koukala jako blázen. Představte si, že jak si pořád cucá ty ručičky, strká si je až do krku a to by neměla, tak jí je furt vyndaváme. Zkoušeli jsme dudlík, ale ten nechtěla nikdy. Tak jí nastrkáváme k okusování hračky, když to nejde jinak (při nošení), tak naše předloktí. NO a včera jsme v lékárně jen tak na zkoušku koupili další dudlík (můžem je prodávat spolu s těma lahvičkama a savičkama, hihi), ale tentokrát ne silikonovej ale latexovej (takový bývaly dřív, ta guma je žlutá). No a lidi, dali jsme ho Báře na hraní, aby si ho mohla hezky okouknout, a když si pak večer rvala ruce do krku, tak jí ho na přebalováku manžel strčil do pusy. A ona si ho najednou vcucla a už jela. Dudala o stošest. Tak jsme jí i s dudlíkem vyrourkovali - šíleně tlačila a u toho vždycky vehementně saje ručičky, tak teď to byl dudlík. A najednou pak začala jevit známky únavy a tak jí manžel dal zas dudlík a ona dudala a dudala, on jí jen na tom přebalováku otočil na bok a přidržoval dudlík a ona fakt během chvilky usnula! To jsem ještě nezažila, žádný houpání, chování a pochodování a pšípání, jen párkrát zadudala a spala. Tak jsme jí šoupli do postýlky a bylo. Jenže pak se začala budit, asi už měla hlad. Tak jsme nakrmili, bohužel se probudila, takže jsme se ještě hodinku kamarádili a pak zas vzorně s dudlíkem usnula. Po chvilce jí vypadl, tak jsem ho dala pryč. A představte si, spala od 22,30 do 8,15 v kuse!!!!!! Já byla od šesti vzhůru, prsa naplněný k prasknutí, vypadala jsem jak kdybych měla silikony :-)))))) Bylo mi jí líto budit, tak jsem trochu odstříkla, abych nepraskla. Pak jsme teda vstávali a já si šla po hodince hraní uvařit kafe a tak a nechala jsem Barču v posteli u spícího taťky a ona si tam chrastila a hrála s ručičkama - ani si je moc necpala do pusinky. Když jsem se vrátila, tak už měla skoro zavřena očička a cucala si zuřivě dva prsty. Dudlík nechtěla, tak jsem jí jen přikryla a otočila na bok a ona USNULA. Jen tak, sama od sebe!! Nepočítám s tím, že by to teď už tak bylo vždycky, ale vím, že to tak taky Barča umí!!!
Tak si tam teďka oba spokojeně chrupkají a já tady trčim, místo abych taky vyspávala. NO jo, ale já už jsem totálně probuzená, tak se zas nechci válet jen tak.
Taky si představte, že Barča teď začala dost času trávit na bříšku. Od té doby, co se tam umí sama bez větších obtíží dostat, tak jí to tam čím dál víc baví. Už nekřičí hned, co se na břiše ocitne, vydrží zvedat hlavičku a vykukovat, nejradši na lidi nebo někam do prostoru, třeba z pokoje do kuchyně nebo úplně nejradši na televizi. Někde jsem četla, že některá mimi nejsou ráda na bříšku, začne se jim to líbit až se tam sami umí překulit. Tak to je Barčin případ. Až se naučí dostat se zpátky, tak začne být teprve veselo. Už teď jí lovím v postýlce z rohů, kam se v nočním cestování dostane, když jí nechám spát u nás na posteli, tak jen obloženou polštářema a hezky uprostřed, aby fakt nespadla. Pořád se snaží dostat se do sedu, to jsem teda zvědavá, jak to s ní půjde dál. Už umí hlavičku tak přitáhnout k bříšku, že kdyby se jen rukama něčeho chytla, tak sedí. Takhle to vypadá to, jakoby dělala sklapovačky. No jo, my jí to moc nedovolujeme, ale je to teda sranda, jak se pořád snaží. Nejvíc v autosedačce, tam jak je trochu nakloněněná, tak nebýt připásaná, tak má hlavu až mezi kolenama v jednom kuse. Musím jí přidržovat a zaplácávat zpátky, aby se nemajzla hlavou o strany tý sedačky. Je to prostě divoška, já mám dojem, že ta už prostě chce chodit :-)))))) Koupání se nám zlepšuje už párkrát žádný pláč, jen ještě se trochu třese, když jí meju hlavičku, to se jí teda nelíbí. Ale děláme tam pomalu blbiny a už máme i kačenku do vody, tak se s ní budeme kamarádit. Asi zruším vaničku a začnem koupat ve velký vaně, už se nám do tý malý Barča moc nevejde.
Tak já jdu okouknout tu naši tlusťošku a taťku, jestli ještě spinkají a pak si přečtu Vaše příspěvky, ještě jsem se k tomu nedostala.
Zatím papa
Mishicka + Bára 15t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.07.03 13:07

Já už mám děti dost velké, ale když jako miminka měly problémy s prdíky tak jsem také používala gumovou rourku a když se pak většinou vykakaly, také v tom bývalo hodně hlenů.Nejsem zdravotník, ale myslím si, že by to mohlo být tím, že konečník při dráždění tou rourkou vylučuje ten hlen jako ochranu před poškozením sliznice. A jestli tu rourku používáte často, možná se ten hlen o to víc tvoří. Ale jak říkám, nejsem odborník.Mám ale tři děti a jestli si dobře vzpomínám, měly to všechny. Asi se s tím nenervuj,pokud není ve stolici krev ,tak se snad nic neděje.zdraví Ve­runa

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 26.07.03 15:25

Mám podobnou zkušenost, hlenovitou stolici měla Johanka po pokusech mechanicky ji zbavit zácpy (nepoužívala jsem rourku, ale špičku teploměru namočenou v glycerinu). Ty pokusy stejně nebyly úspěšné, lépe zabíraly projímavé ovocné šťávičky, s kterými jsme kvůli zácpě začínali už počátkem čtvrtého měsíce. A nakonec jsem dospěla k závěru, že vlastně ani nešlo o zácpy, spíše o to, že nebylo co kadit, vše, co spapala, prostě dokázala střeva beze zbytku zpracovat a tudíž neměla třeba 5-6 dní potřebu.
 Romana

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.07.03 15:41

Ahoj, moja kamoška pomáhala malému s prdíkmi tak, že keď sedela malého si položila bruškom na svoje nohy (tak že hlavičku mal pri jej ľavej ruke a nožičky pri pravej) jednou rukou ho držala a druhou poplácavala jemne po zadočku. Pritom malý dvíhal hlavičku a udržiaval rovnováhu takže cvičil aj chrbtové svaly a o chvíľku sa vždy vyprdíkoval :-))) Neskôr k tomu pridala aj jemné pohupovanie alebo kývanie zľava doprava. Tak sa mu to vždy páčilo, že sa nahlas rehotal a kopal nožičkami.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.07.03 21:35

Ahojte maminky a mimísci,
koukám, že každý má něco a dohromady to není žádná sláva:-(
Doufám, že se vyčasí!

Zizi-to je teda hrůza! Ta vaše rodinka je nějaká zakletá:-( Hlavně, že je babi v pořádku po tom otřesu mozku-to muselo být něco na nervíky..Ty sama doma s Tomíkem a do toho Tvůj tatínek s babičkou-no docela síla..Drž se! Neděle už je za rohem!

Mishicko-doufám, že brzy zjistíte co Barborku trápí, aby se zase na ten náš svět usmívala. Koukám, že je to pěkná šikulka!:-) Jo a k té stoličce-kadí většinou řídce a někdy jsou tam takový kousíčky, ale nic hodně tuhýho-většinou míchaná vajíčka, ale už jsme měli i hořčici a takovou nahnědlou stoličku..

Mikisko-doufám, že mastička brzy zabere a Filípkovi se uleví..Ty se netrap, některé věci, bohužel, neovlivníme a jednou z nich je i to, co ty naši šmudlíci po nás zdědí..Bude dobře, uvidíš! Ale musí to být smutný, dívat se na toho drobečka jak se škrábe:-( Myslíme na vás!

My jsme byli u dr. v úterý-máme 5750gr. a 58cm. Vše se zdálo být v pořádku do chvíle, než paní doktorka Matýska poslechla. Měl nějaký šelístek na srdíčku, takže jsme hned druhý den letěli na EKG a UZ srdíčka-pro mě to bylo drsných 24 hod..Naštěstí je vše v naprostém pořádku a srdíčko bije jak má..Pořádně se mi ulevilo! Ale ta představa…fuj:-(

Jarčo-já převařuju i kojeneckou vodu. Jsem ráda, že Kačence příkrm prospívá a je spokojená:-)

Káťo-na noc Matýskovi dávám pyžamko a když je teplo, tak jen bodýčko. Jo a v noci mi taky vůbec neříhá, takže pak řešíme prdíky taky:-(

Omlouvám se za ten zmatek, ale vždycky si na něco vzpomenu a dopíšu to..

Jdu spát, Matýsek má stále 2hod. noční intervaly, takže jdu rychle lehnout, ať ráno vypadám jako člověk.

Páá Lucka a Matýsek 11.týden

lenca3
Stálice 55 příspěvků 26.07.03 23:31

Ahoj holčinky,
no to jsou teda šoky! Mikiska starosti s ekzémem (mám ho taky od 3. dne po narození, takže vím o co jde a v těhotenství jsem na tom byla taky špatně, tak bych tě mohla trošku poinformovat, kdybys chtěla), Mishicka s kakáním a Zizi to už je snad do třetice a dost (myslím tím i Tomáškův zadeček). Vzpoměla jsem si na tebe, když jsem dokola pročítala komentáře a chystala se odepsat, že v porodnici byla se mnou holka a říkala že malý měl podobné problémy a nakonec mu zjistili alergii na mléko. Nezkoušela vám dělat Dr. nějaké testy? Nechci strašit, jen nechápu, že se mu to chudáčkovi pořád ne a ne zahojit. Ještě k tomu tělísku, doktor mi říkal, že mi ho může dát kdykoliv a že bych teoreticky ani menstruaci neměla dostat a být tak 5 let v suchu. Jenže nevím co jsem zač, ale dostala jsem ji už po 5-ti tabletách Exlutonu a neměla jsem komu zavolat, protože měli dovolenou. Tak nevím, jak se pak bude chovat to tělísko, ale asi ho vyzkouším, protože mi připadá, že mě opět přepadají bolesti hlavy z prášků.
Ještě jsem chtěla Káti napsat, jak se ptala na to prodloužení spánku ráno, tak to je u nás v pohodě, chrupkáme spolu na letišti, tak si jen vždycky cucne a spíme dál až do 10 hodin dopoledne. Ovšem večer je to horší, řádíme podle nálady od koupání do půlnoci, ale taky mi Davča trhnul rekord a po večerním rodeu spal až do půl šesté, tj. 6 hodin vkuse. Jenže to už jsem se já budila, jak mě bolely prsa, ale byla jsem moooc hezky vyspaná. Jinak Davídek už taky objevil ručičky a strašně přitom švidrá, úplně se mu koulí očička u sebe a dokud s ním trošku nezatřepu, tak je nemůže sám srovnat. Snad se naučí brzy dívat na ně zblízka i bez toho švidrání. Už taky začíná vydávat nějaké zvuky, tak už je u nás hlavně po ránu veselo a někdy taky pozdě večer by si rád vykládal, ale to se mu snažím zatrhnout. Kakání jakž takž zvládáme, stačí mu to jednou denně a vím, že už bude spokojený a ten večer to už je snad jen z principu, aby nezahanbil starší sestřičku.
Ještě že jste tu dořešily to plavání ve vaně, chtěla jsem se totiž původně zeptat, jaktože se nenapijou vody, když plavou, ale už mi to došlo. Náš Davídek má totiž ve vodě pusu jak kapřík a zkouší z které strany by šlo lépe nabrat.
Zítra má být zase vedro, tak se máme zase na co těšit. Jak bylo v to pondělí strašný vedro, tak malý zvracel po každém jídle a byl celý ustaraný, tak jsme se radši drželi doma, ale i tak to snášel dost špatně.
Ještě vám napíšu, že ve dvou měsících nám paní doktorka navážila 5,70 kg a my jsme doma naměřili asi 58 cm a očkování jsme ještě neměli, protože mu praskl ten stroupek na ramínku a tekla mu z něho i krev, tak to natíráme po koupání fialkou a až se to zahojí, tak teprve máme přijít. No taky mám z toho hrůzu, hlavně z horečky. U nás měli všichni kolem neštovice, Lucinka je taky ještě neměla, tak jsem se trošku bála, ale vypadá, že se nám opět vyhnuly.
Tak už píšu taky páté přes deváté, tak radši budu končit a půjdu se umýt a spát. Holčinky držte se všecky, každá se svými starostmi, ať je jich co nejmíň a více radosti s našimi zlatíčky. Hezký zbytek víkendu,
papa Lenca + Davídek 9.t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.07.03 13:15

Teda ZIZI reknu ti to je kauza neuveritelna! Samozrejme vam tam do smichu asi zas tak chvilema asi neni, ale proti tomu tvymu podani tady je Alfred Hitchcock hadr! Jsme se tady tomu krenili vsichni vcetne Barunky :-)))

No hlavne DRZIME PALCE at to vsechno zvladnete! a ranenym prejeme brzske uzdraveni!

J od Mishicky prepina

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.07.03 14:15

Ahojky Kateřino,
budem jenom rády, když se k nám připojíš a taky budeš psát. Určitě díky za radu - fyzioterapeuti určitě vědí, o čem mluví. My taky Barče ty její pokusy o sezení kazíme, ale taky mám jako Káťa vyčteno, že nakloněná rovná podložka pod záda je fajn, že tak mimi líp vidí a může se „účastnit“ života v domácnosti. No jo, člověk musí vybírat řádně.
Tak zatim pa.
Mishicka

Vložit nový komentář