Mishicka a Barborka - 21. týden (střídačka MIKISKY a Filípka

Rodičovství

Ahojky holčiny a miminkové, tak jsem tu s dalším deníčkem, kvůli výpadku techniky u Mikisky píšu ten náš raději dříve, abychom se taky na tom emimču našly.

Barborka nám roste jak z vody, teda spíš do šířky, než do dýlky, ale jednoznačně největší cvalda je tady v deníčku asi Tomík od Zizi - blahopřejeme :-))))

Největší novinka je, že už máme taky naušničky!!!!!! Paní doktorka nám nejdřív všechno vysvětlila, co s tím pak máme doma dělat, pak si vzala Barču a my jsme čekali v čekárně. Přišlo mi blbý, že je tam chudinka sama, ale asi to tak bylo lepší, páč bychom se jim tam určitě jen motali. Bylo to teda fakt rychlý, to jsem koukala a Barču jsme moc neslyšeli, teda jen do tý doby, než taťku napadlo vylézt na chodbu a tam to teda bylo slyšet fest skrz druhý dveře do ordinace. Pak nám jí přinesli, jen fňukala a držela se paní doktorky jak klíště a měla tu krásnou novou čepičku, co jsme jí pro tuhle příležitost koupili, aby jí měla přes ouška. Jen mě ale viděla, tak začala zase tak nešťastníčkovsky pískat. Tak si jí vzal taťka a u něj se uklidnila, jen ani nechtěla prsíčko i když byl na to čas a v autě ještě chvíli pískala, než usnula. Pak už jen ze spaní popotahovala a doma když se probudila už se smála. Teď se jí nelíbí, když jsem jí chtěla ouška očistit od krve a to to budu muset večer ještě potírat lihem, to bude teprv zábava. Ale je to teď holčička na první pohled a moc jí to sluší, taky jako Kačence, jako by se s těma ušničkama už narodila :-) Máme jednoduchý kroužky jako maminčiny a tak jsme tátovy holky kroužkový :-)))))))

Konečně se Barča přestala bát koupání a to od té doby, co ji koupeme ve vaně, protože z vaničky už vyrostla. Prý to bývá spíš obráceně, ve vaně se děti začnou bát, tak nám zase Barča dokazuje, že není jen tak nějaké „příručkové“ miminko :-) Nejvíc jí tam zajímá rybička, pak ještě kačenka, ale stejně zaručeně nejzajímavější je ta voda a tak se urputně snaží se napít a když to nedovolíme, tak aspoň ocucává ručičky, které si máčí, rybičku a když se jí jednou podařilo ulovit žínku, tak to byl vrchol blaha, ta se dala skvěle vysát. Oblíbená hračka jsou noviny, v nestřeženém okamžiku je dokáže v rychlosti „přečíst“ tak dokonale, že už si je teda nikdo jinej nepřečte jak jsou zmuchlaný a ožužlaný, naštěstí takhle ulovila jen televizní program, z toho tolik nepouští ta barva, prý to je jedovaté. Tak muchláme jen nožičkama, to je taky zábava šlapat po těch šustících stránkách. Oblíbená hra je teď křik na hračky. Barča si hraje s hračkami a hlavně večer, kdy má řádicí náladu na ty hračky příšerně křičí. Myslela jsem, že je nespokojená a něco chce, ale ne, fakt si s nima tímhle temperamentním způsobem povídá. Je to sranda, ožužlá králíčka, pak ho zvedne před oči a s výkřikem ho zas zakousne. A nejlépe když jí při tom někdo asistuje a podává nové a nové oběti. Večer máme řádicí náladu už pravidelně, dokonce si o zařádění Bára i „říká“. Když je u jednoho z nás, tak se tak vehementně snaží vyskočit z náruče a upoutat pozornost toho druhého, že je to k nepřehlédnutí. To pak jeden skáče s Bárou a druhej na ní dělá ksichtíky a drží jí za ruce a Bára se řehtá a vejská a my funíme a máme záchvaty smíchu z toho jejího představení. Říkám, že hraje na dudy, protože kromě toho mrskání celým tělíčkem a nohama zuřivě upažuje a připažuje napnutou pravou rukou, no jak kdyby tam měla ty dudy. TAky se bouchá do stehen a předklání se u toho, jako by to byla fakt obrovská sranda. Asi to funguje i na unavení před spaním, protože teď chodí spinkat tak do 22h. Taky jsem konečně stanovila režim na ráno a tím posunula to naše nočňátko. Takže vstávám já v 8h. a Barču budím v 8,30h. Přes den spinká dohromady tak 2 hodiny, tak si říkám, že toho moc nenaspí. Kolik spinkají Vaše dítka?

Celkově se Barča rozvíjí do šikovnosti, už dokáže chytnout cokoli a šoupnout to neomylně do pusy celkem dost rychle. I chrastítka, který dřív neuměla než držet teď putují do pusinky, a když se nemůže trefit, tak druhá ručička pomůže. Někdy bere věci do obou rukou, někdy si je přendavá z jedné do druhé, když leží na bříšku tak se snaží dostat k hračce, na kterou nedošáhne. Ale to se většinou rozčílí, protože tím háďátkováním (snaha popolézt) se většinou dostane jinam, než chce. Ale věci, na které došáhne si i na bříšku krásně přitáhne do pusiny a dokonce si tuhle na sebe přitáhla celou hrazdičku, když ulovila nejníž zavěšenýho medvídka. Tak to už je teda fajn, protože musela být plnou vahou na jedné ruce, aby tu druhou zvedla do vzduchu. Jen teda z bříška na záda zatím otáčí maminka.

A taky už se musíme učit bezpečnosti, ze dne na den začalo Barču zajímat, co že to mám v ruce, když v druhé mám Barču. No jasně skleničku a ta je určitě moc dobrá, když jí mamča ocucává, takže Barča si chtěla taky cucnout. Vystřelila nečekaně ručkou proti té mojí, až mi ta sklenka skoro vypadla. Takže od teď žádné pití při nošení mimina, horký kafe už ani omylem.
Taky byla Barča poprvé na dámské jízdě. Byly jsme s pra/babičkou, pra/tetou a pra/sestřenicí na Andělu v nákupáku. Prolezly jsme hromadu obchůdků, Barborce jsme nakoupily spoustu oblečků na podzim, už se těším, až je budem nosit. Daly jsme si obídek a ještě pak poseděly v kavárně a Barča byla moc hodná a moc se jí tam líbilo. Taková spousta věcí tam všude byla a těch lidí, no prostě něco pro ní. A nakonec jsme tam i objevily príma kočárek a když jsme do něj Barču zkusmo šouply, tak se nám všem tak zalíbil, že jsem ho koupila. Takže už máme sporťák, není lehký jako golfky, ale do schodů ho zvládnu i s Barčou a malým nákupem. Perfektně se s ním jezdí a Barča vidí ven, dá se polohovat do polosedu a ještě je tam Barča přikšírovaná, takže nemůže vyskočit. Už jsme zkusily i jezdící schody v metru a jde to dobře, tak mám radost.

No tak tolik zas něco nového o naší divošce, doufám, že ta avízovaná změna v počasí nakonec nebude tak razantní, ale radši jsem už stejně udělala revizi teplejších oblečků. Doufám, že se máte všichni dobře a jste zdraví a uvidíme, až Mikiska bude zase připojená, na kdy si domluvíme ten srazík. Eržika má jít v září s Verunkou na kontrolu do Prahy a Mikiska myslím s Filípkem na chviličku do nemocnice, tak aby nám to nějak vyšlo dohromady.

Barborka posílá všem miminkům naušničkovou pusinku a pro holčičky, které to píchání ještě čeká vzkazuje, že to fakt není tak strašný a ta krása stojí za to. Jo a že až někdo nesvéprávnej půjčí mamince digifoťák, tak že se pochlubí naušničkovou Barborkou :-))))))

Tak papa
Mishicka + Barborka

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.08.03 08:47

Ahoj,
tak dnes píšu jako první komentátor. Myshicko, to je úžasné, co už Barborka všechno umí. Naše dvojčata mají 15 týdnů a myslím, že jsou docela šikovná, ale když slyším, co všechno umí ta Tvoje divoška, nechce se mi věřit, že už za 5 týdnů tam budeme.

Naše dvojčata začínají být docela šikovná s ručičkama. Několikrát jsem je přistihla, že když nad ně natáhnu ruku s hračkou, sáhnou po té hračce a vezmou si ji. Párkrát si ji přendaly z ruky do ruky, ale nevím, jestli to bylo cílené. Špendlík je jako u ostatních velmi oblíbený, Anka ho strká do pusinky neomylně a samozřejmě. Anka se taky ukazuje jako velký řečník a srandista, dokáže povídat, hihňat se a výskat třeba půl hodiny, směje se jak měsíček na všechny okolo a tak od nás návštěvy odcházejí trochu obluzené, dojaté a zamilované. Tedýsek taky povídá a směje se, ale jen když je důvod. O to větší nadšení jeho úsměv vzbudí. Tedýsek už se zcela samozřejmě otáčí na bříško (ovšem na bříšku ho to nebaví, takže to podniká jen když je nálada). Andulka už se umí přetočit na bok a oba se otáčejí vpostýlce o 180 stupňů, takže když je tam na chvilku nechám hrát, jsem dost často překvapená, v jaké pozici je objevím.

Oba už umí moc hezky zvedat hlavu, ale ručičky zatím při zvedání hlavy nepoužívají. Oba se snaží popolézt, Ance to jde někdy líp, ale protože ještě moc nezvládají ručičky, je to spíš legrační než efektivní :)

Oba milují zrcadlo, písničky (často jim zpívám) a povídání a blbnutí při přebalování. Andulce jsme pustili písničku od Britney Spears „I love rock and roll“ a začala se nadšením hihňat. Je hodně rytmická a takové písničky má Anka nejraději. Dobře si při nich zatancuje.

S plaváním jsme na chvíli polevili, protože děti malinko pokašlávají a bazén jsme zatím museli z časových důvodů odložit (naše instruktorka měla málo času), tak se na to těšíme v září.

Taky už nakupujeme teplejší věci, kombinujeme sekáče a HaM a výsledky jsou potěšující. Na Žižkově je spousta dobrých sekáčů, ale to by člověk nesměl dělat nic jiného a s dvojčatama toho času fakt zas není tolik. Každý den jsem zaskočená z toho, že už je večer.

Někdo tady psal, o dokrmech od 4. měsíce. Máte s tím zkušenosti? Co říkají vaše doktorky?

Taky máme čerstvou zkušenost s tím, jak moc důležitý je denní režim pro miminka. Byla jsem u sestry na 4 dny a tam se jim to trochu rozhodilo (je to asi 10 dní) a až poslední 2 - 3 dny začínám mít pocit, že se zase dostávají „do formy“. Taky zase začali trpět na prdíky a jsou občas takoví protivní, že nevím, co se děje. Často si u toho sahají do pusinky (že by zuby? Hlad to určitě není). Navíc na sebe začínají reagovat, což je milé, když se smějí, ale drastické, když jeden z nich pláče.
Zatím ahoj,
Ethel, Ted a Anka (15 týdnů)

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 30.08.03 11:30

Ahojky Ethel,
uvidíš, že za těch 5 týdnů budou Tvoje mimča o strašný kus dál, pro nás je to celkem krátká doba, ale u těchhle prťousů to je pěkný čásek k vývoji. Včera si Barča žužlala ponožky na nožičkách a dneska už si chytá i bosý nožičky a cpe si je do pusy. Ráno ležela nahatá na přebalováku držela si obě nožičky u obličeje a jak měla vyšpulenej zadek do výšky, tak začala čůrat a v poslední chvíli jsem jí zabránila, aby si načůrala na obličej. Jsem z toho měla záchvat smíchu, jen Barča se divila, proč jí kazím tak príma zábavu :-)))) Taky od včerejška začala pořádně žvatlat. Hezky vysokým hláskem jede ďaďaďaďaďaďaďaďa ťaťaťaťaťaťa uauuuu ňaňa. Je to legrační asi i jí to přijde legrační protože se občas u toho rozesměje. Jo a zjisitili jsme, že už Barča reaguje na své jméno, nebo možná je to spíš ten tón, kterým jí voláme, kdoví, v každém případě se na opakovaný zavolání „Báro“ otočí na toho, kdo jí volá. To je moc hezký, člověka to potěší.
S tím pravidelným režimeme je to fakt důležitý, taky když odněkud přijedem (a stačí jednodenní návštěva) tak mám pocit, že je Barča rozhozená a bývá i protivka, než se zase zaběhne obvyklý domácí režim.
Jo a Ethel, tu ručičku do pusy si Barča cpala dřív pořád, dneska ale už jen v případě, že se snaží vykakat nebo vyprdíkovat. Zoubky to teda asi nebudou.
Tak já jdu střídat manžílka do koupelny, už se těším, až si pořádně umyju hlavu.
Zatím papa
Mishicka + Barča 20t.

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 30.08.03 14:30

Ahoj holčiny,
Mishicko umíte toho opravdu spostu. Nám je o dva týdny méně a ještě neumíme sami ani na bříško a o nožičce do pusiny si asi taky ještě můžeme nechat zdát.

Jinak čím čistíš ouška? Nám to začalo trocha hnisat tak to čistím lihem a pak to mažu framykoinem. Tak snad se nám to brzo zahojí, kámošce z porodnice to trvalo tři týdny a sousedka pod náma zas prej jen týden a měla to malá zahojený.

K tomu koupání tak u nás je to asi stejný, kdyby jen dostala tu žínku do pusiny byla by spokojená, pěkne cáká jak kope nožičkami.Začala jsem dávat pod vaničku igelit, protože voda je opravdu všude, My bohužel velkou vanu nemáme, máme sprcháč. Až dostavíme tak bude i velká vana, mám to slíbeno že prej brzo, tak uvidíme, těším se až se sní budu koupat .

K tomu spánku. Kačenka většinou chce spinkat tak hodinu po jídle, vydrží pak těch 30-40 min. Ale včera a dneska zrovna spala 1,5. Tak nevim jestli nebude nějaká novota. Takže mi jinak spinká tak 3-4 x denně dejme tomu po tý půlhodině.
Jinak mi spala už od 20 ? 6 a druhý den od 20 - 7 tak jsem se začala radovat, že se nám to pěkně prodlužuje a prej nemám být naivní, ted se začala budit ve 4,30 na jídlo. Ale zas když se probudí před tou 5,30 tak to mi potom hned usne.Takže jen vyžblunkne falšku, říhneme si a chrní dál. A spíme pak jak kdy do 7 až 8.

Když na ní voláme tak se nám taky už zdá že na svoje jméno slyší.Otáčí hlavičku.

Ethel nevím jaký dokrmy máš namysli, ale jestli zeleninový tak od 4 měsíce jsou, ale jen pro miminka na umělém mlíčku. Jinak u kojených dětí to je tuším až od 6 měsíce.
Já už začala dávat mrkvičku a máme to všude. Včera jí moc nechtěla, dala jsem ji od HAMI a to plakala. Dneska jsem tedy uvařila domací mrkvičku a tu baštila, taky se trocha ze začátku bránila ale jak k tomu přišla na chut tak otevírala pusinu a úplně se k tý lžičce nakláněla. Třeba jsem před tím udělala nějakou chybu, nebo jsem to brzo vzdala, ale zase jsem jí nechtěla nic nutit jak všude píšou, že by mi to pak nemusela jíst vůbec.

Kačenka se ted taky pořád řechtá a strašně se jí líbí když na ní někdo bafá. To se pak řechtá jak kobyla. Ale musí se leknout, jakmile se nelekne tak nic.

Ještě jste tady psali jak vám děti ublinkávají, tak to my taky skvěle umíme, pořád sebou na procházky tahám věci na převlečení nebo má bryndáček. Ale Kačenka si po jídle musí alespoň 4× odříhnout jinak mi pak blinká, Takže když si blinkne vim, že tam je ještě jeden neposednej a dávám jí hned říhnout. Říhne si a pak je to ok.

Tak zatím končím, když si na něco vzpomenu tak určitě připíšu, jdeme za chvíli na labutě a na návštěvu.
Ahoj
Jarča a Kačenka 19t

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.08.03 15:44

Ahojky, tak i já se hlásím do klubu cucajících se ručiček a jak Mishicka píše, tak přesně naše Eliška si cucá ručičky, když se chce vykakat a vyprdíkovat! Jde ji to asi lépe. Nejdřív jsem taky měla pocit,že má hlad,ale postupně jsme přišli na to, že se ji lépe prďákuje a musím říci,že to stojí za to. ani nevim, kde se to v ní bere, co vše vypustí:-)).
Teda Mishicko, řeknu ti, máte o zábavu postaráno, s takovou divoškou se nenudíte. My se chystáme na náušničky v polovině září a mám z toho teda pěknej vítr jak to Eliška zvládne. Taťka nechce,aby měla náušničky, že prý bude jak ocejchovaná kráva!No ale my se odradit nedáme a půjdem do toho.Jen až bude křičet a plakat,tak vím, že taťka bude ten, který mi řekne, vidíš.kdyby jsi ji to nedávala, nemusela teď prořvat celej den atd. No ale snad to zvládneme. Jelikož nemáme za sebou ještě to první očkování, tak nevím, jak Eliška reaguje na tyto nepříjemnosti.
Taky budeme muset už vyrazit na nákupy teplejšího oblečení a taky pojedeme na Smíchov. Moc se mi zamlouvá HaM, takže už se těším, až nakoupíme ty věcičky.
Už mi dole řve náš tygr a tak musím běžet.

pa Miki a Eliška

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.08.03 22:28

Ahojky holčinky,
hlásim se po delší odmlce, pořád nemáme nový počítač, tak jsem si zatim půjčila aspoň od mamky. Poctivě vše v našem deníčku sleduju, ale teprve dnes mi zbylo trochu času na psaní.
Barborka je pěkná šikulka!!!Je skvělý, že je šikovná jak na pohyb, tak i na „mluvení“. Někde jsem četla, že některé děti jsou lepší v pohybu, jiné v „mluvení“. Náš Kuba je o moc lepší na pohyb. Bezvadně se otáčí na bříško už dlouho, ale zpátky mu to ještě nejde. A jak se chce sám zvedat do sedu! Stačí mu chytnout obě ručičky a už se snaží. V autosedačce musí být připoutaný, jen se otočím, tlačí se dopředu nebo je v momentě na boku a připravuje se na slez po břiše ven. Nožičky si ještě nechytá, asi je to tím, že má pořád ponožky a neměl možnost je objevit. Když se mu něco nelíbí a leží, začne se vztekat a šíleně se prohýbat v zádech. Poslední dobou nesnáší přebalování, svlékání a nejvíc oblékání. To se tak hrozně kroutí a vzteká, že mi to samozřejmě trvá hrozně dlouho. Zvuky taky vydává, když chce na sebe upoutat pozornost nebo když si povídá s hračkami. Aby si povídal se mnou, jak píšou v chytrých knihách, to ne. Moc mu to povídání podle mě nejde. Usmívá se skoro pořád, ale já mám nejradši to jeho chechtání se nahlas. To je kouzelný. Když si hrajem a já ho pošťuchuju, směje se tak, že dostane škytavku.
K tomu spaní, já Vám tak závidim to noční spaní. Kuba spí od 20 hod asi čtyři nebo pět hodin a pak už se budí po třech. Definitivně vstáváme mezi sedmou a osmou. Mezi kojením v noci k němu ještě vstávám a podávám mu dudlík, protože jak se kroutí u prdíků, vypadne mu a on ho chce samozřejmě zpátky. Takže já rychle vstávám a po paměti mu ho strkám do pusinky, aby se neprobudil. No, abych pravdu řekla, nevyspim se. A už toho mám občas dost. Mohla bych jít spát s ním po osmý hodině, ale jsem spíš noční typ, takže mám velký problém usínat dřív než po půl jedenáctý. Ve dne je spánek taky problém. Ráno, kolem devátý, Kubu uhoupu v kočáru, spí asi hodinu. Odpoledne už je to každý den jinak, což je hrůza protože není pořádně odpočinutý. Zavedla jsem krmení ve stejnou dobu každý den a snažím se vypozorovat spací dobu, abysme měli nějaký režim, ale ono je to pokaždé jinak. Když už konečně usne, za chvíli je vzhůru. A usíná uhoupáním v kočárku nebo ukolébáním na rukou. Spí buď hodinku jednou nebo půl hoďky dvakrát a nebo taky jen jednou. Mně to připadá dost málo, ale co se dá dělat.
Holky, nemáte někdo zkušenost s dokrmem, myslím s mlíčkem na noc? Díky Kubíčkovu hladu v noci (vždy hltavě vypije celý prs a to v osm před spaním dostane z obou) se rozhoduji, jestli mu nezačnu dávat umělé mlíčko před spaním. Jenže moc nevim, jak na to. Nebude se mi moje mlíko ztrácet? Mám ho nejdřív nakojit a pak dokrmit? Nebo jen dát umělé mlíčko? Co pak s mojim mlíkem? Mám ho dost i večer. Nevim, proč se Kuba budí.
No, jinak Kubíček vede hned po Tomáškovi, Zizi. Ve čtyřech měsích vážil 7,5 kg a měřil 66 cm. Za měsíc přibral 900 g. Takže pěkný cvalíček, možná proto potřebuje víc mlíčka. Přes den kojím po třech hodinách.
Mishicko, Kubu taky hrozně moc zajímá všechno okolo. A nejvíc právě to, co já mám v ruce. Taky mi už ošmatával hrníček s čajem, byl studený, tak jsem ho nechala. Když ho chovám, točí se ze strany na stranu a neví co dřív okukovat a pro co se dřív natahovat. Začíná to být sranda, musim být pořád ve střehu.
Kubíček si strká prstíky do pusinky pořád a dudlíka má taky neustále. Máme ten tvarovaný od Nuku a teď už se naučil nejen si ho vyndat, ale i správně nandat zpátky do pusinky. Nejdřív ho ale musí prozkoumat a ze všech stran ožužlat. Dělá to i po jídle, tak si myslim, že z hladu to asi neni.
Ethel, jak dodržuješ denní režim? Jak už jsem psala, máme s tim velký problém. Myslela jsi tím pravidelné krmení nebo i ukládání ke spánku ve stejnou dobu? Kuba je unavený pokaždé jinak, nebo já jsem nemožná a neumím to vypozorovat.
Doufám, že se mi podaří se zas brzy ozvat, mějte se krásně.
Káťa a Kubíček (22. týden)

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 31.08.03 12:56

Ahoj holky, tak jsem tu zas na skok.
Ta naše divoška je fakt „prdloušek“. Nebaví jí teď v podstatě nic, než nožičky :-))) Už jsme jí samozřejmě nafotili, ale to stejně není ono, lepší je to pozorovat v reálu, ona u toho navíc totiž vydává super zvuky a ty nohy si fakt umí strčit až za hlavu. No je to prča. Uvědomila jsem si, že minulý týden se mi zdála trošku líná, že se moc netočila, ani nějak moc nepovídala. A pak najednou se zas divoška vrátila a cucala nožičky. Tak to jí zas nejspíš „poporostl“ ten její malej mozeček :-) Nožičky jí teda fakt bavěj, samozřejmě nejlepší je to, když jí necháme vynahatěnou, to jí žádný oblečky ani plíny neomezujou. Fascinuje mě, jak jí to pořád baví dokola a dokola ty nožky zvedat, chytnout, přitáhnout k pusině a ožužlat a zas znovu. Tak jí teď párkrát denně změním ponožtičky, aby to neměla tak fádní a myslím, že jí to baví. Ale některý se jí asi nelíběj, protože si je sundavá :-) A co až jednou přijde na to, že si taky třeba může sundat jiný části oblečení, například plínku, hihihihi, to se pak asi budem bavit teprv pořádně. Ráno se nám předpisově prokandila, že jí to teklo i po noze a to měla plenu dobře zapnutou. Jen teď prostě kandí asi 2-3× denně v dávkách, a ty jsou teda dost velký. Tak jí taťka takhle posrajděnou vyfotil, aby taky příbuzenstvo vidělo. Jsem nějaká jak přejetá, spím tak 7 hodin v kuse, ale asi mi to nestačí, nebo je to v jinou dobu, než bych potřebovala. No nevim, někdy mi připadá, že by mi ani 10 hodin nestačilo, s divoškou je totiž čas bdění velmi nabitý a akční :-)

Jarčo, ouška čistím lihem asi 3× denně, ale včera tam měla Barča zaschlej špuntík a když jsem jí naušničku protočila, tak strašně plakala, tak jsem to začala místo toho lihu mazat framykoinem a zatím dobrý. Lihem to budu dělat jen po koupání a noc to zas jen namažu. Jo a představ si, že naše paní doktorka píchá ty ouška dutou jehlou a když má tu jehlu propíchlou skrz ucho tak do ní zezadu na:,–(í tu naušničku a protáhne jí ven uchem i s tou jehlou. Takže o jednu bolístku míň a navíc i naušničky s kamínkem jsou pak nasazený rovnou správně. No co, ale vy už to pomalu budete stejně moct otočit. Barča má ty ouška dobrý jen trošičku červený kolem vpichu, ale fakt jen malinko. A nemá to ani nijak extra citlivý, to spíš nesnáší, když se jí nějak omezuje pohyb hlavou nebo se jí něco na hlavě vytváří. Třeba takový česání jí fakt rozčiluje a přitom má tak krásný vlásky. Dokonce jí některý pramínky už tak vyrostly, že jí lezou do očí. Ale mě se to nechce stříhat, vlásky se jí krásně kroutí, tak snad jí to tolik nevadí.

Miki, naušičky jsou rozhodně lepší (líp je Barča snášela) než očkování i když i to u nás proběhlo slušně, teď to druhé už plakala jen při píchnutí, pak už nic. Taťkovi se určitě naušničková princeznička taky bude moc líbit, oni možná chlapi jen mají ještě větší strach než ženský, tak to takhle tvrďácky maskují. HaM na Smíchově je fakt dobrý, musím říct, že oblečky jsou moc hezký a hlavně ceny nejsou tak příšerný jako v některých buticích. Máme už odtud nakoupeno na podzim a obzvlášť se mi líbí sametové lacláče s kaspami, jsou béžové s nějakým malým bílým vzorkem a stály 290,– Kč. Jsou teplý, takže budou na zimu. Občas se mi podaří ulovit nějakou slevu na Budějovický v nákupnim centru, je tam malej obchůdek s dětskýma věcma a slevy jsou fakt obrovský. Takže když koupím mikinu, která stála původně přes 600 za 150,–Kč tak mám radost. Chodím tam často, je to tu široko daleko jedinej hezkej dětskej obchůdek a navíc ty slevy tam maj opravdový, ne jen napsaný na výloze.

Káťo, ty máš teda taky pořádnýho neposedu. V sedačce se Bára taky snaží sedat a i jinak se o to pokouší vehementně pořád, ale teda že by se otočila na bok a snažila se z tý sedačky vylízt, to jí ještě nenapadlo :-) No jo, musíme na ta háďátka dávat čím dál větší pozor, jak jde o nějakou lumpárnu, tak dokážou být velmi velmi rychlí :-) A opět nacházím podobnost těch našich mrňousů, Barča teď taky nesnáší přebalování. Ještě tak rozbalit, to jo, pak možná svlíknout, ale když je to jindy, než večer, tak to už je jí podezřelý a snaží se to bojkotovat třeba zachytáváním se rukávů ze vnitř. To je pak pěkná tahanice. No ale oblíkání nesnáší vrchnolně, to je vždycky řevu kvůli jednomu blbýmu tričku. Trvá to samozřejmě ještě dýl, než bez toho dohadování, ale to jí ještě nějak neumím vysvětlit. Takže teď místo jdeme obléknout Barču říkám „přepereme miminko“ :-) A o tom režimu nebudu snad ani psát. Přesně jak u vás, snažím se vypozorovat alespoň nějakou pravidelnost - spaní, papání, hraní apod., ale nemá to smysl, každý den je jedinečný a když už se to někdy podobalo (i jsem si dělala časové zápisky), tak třetí den byl klidně úplně vzhůru nohama. A to si myslim, že já dělám věci stejně, nijak zvlášť tady změny neprovádím. Tak pomalu rezignuju, protože by mě z toho taky mohla klepnout pepka. Já si totiž vždycky tak nějak plánuju, co budu dělat až… a ono to až je někdy třeba až večer místo za 2 hodiny a já jsem z toho rozhozená.
S tím dokrmem na noc nevím, jestli by Ti to pomohlo, jestli se Kubík napráskne pořádně před spaním a stejně se budí i dál, tak to třeba není úplně nutně jen na jídlo. Barča od tý doby, co jí nezlobí prdíky spinká úžasně, ale stejně se někdy probudí a nic jinýho než prso jí neuspí. A tak si myslim, že hladem to není, že se jí třeba jen něco zdá, nebo jí něco probudí jinýho. Ty dokrmy mlíčkem by asi nepomohly, protože to je vlastně jako mateřský mlíčko, spíš by to asi musela být nějaká kašička nebo forte varianta kojeneckého mléka na delší zasycení. Ale musela bys svoje mlíčko odstříkávat, abys o něj nepřišla, to určitě. Možná máš jen kus chlapa, co potřebuje na to svý řádění pořádný porce :-)))

Zkusíme se dohodnout s taťkou na jednom víkendovém dni, kdy bych měla opravdovou dovolenou, ne že bych se celý den flákala, naopak, mohla bych si kromě odpočinku a sebeúpravy taky pořádně poklidit a dodělat restíky z celého týdne. Třeba takový složenky a spousta papírů se mi tu vrší a já mám někdy blbej pocit, jestli je zaplacený všechno, co má. Tak že by jeden den taťka obstaral Barču, kromě krmení a třeba by šli i sami na procházku a já bych si tak trochu odpočala. S hlídáním od příbuzných to moc nejde, prababičky jsou už v požehnaném věku, moje tety v práci, mamču nemám, taťka maká na svým v malý dílničce i přes víkendy a ségra studuje. Tak snad to takhle s taťkou půjde, jde jen o to si zvyknout.

Tak já mastim něco sníst a pak hurá do úklidu.

Mishicka + Bára divoška 20t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.08.03 16:18

Ahoj Káťo,

děti se obvykle budí okolo 6 hodin. Dostanou najíst a asi dvě hodiny si hrajou. Pak půl hodiny až hodinu spí. Pak se najedí a hrají si. Pak jedí okpolo poledne a většinou po obědě usnou na delší dobu (to se různí - někdy usnou ve 12, někdy ve dvě a někdy spí hodinu a někdy tři a půl). Pak si zase chtějí hrát a chovat a samozřejmě nejdřív jíst. To odpoledne už je míň pravidelný, ale fakt je, že jedí častěji (po dvou hodinách) a někdy mezi 7 a 9 hodinou obvykle usínají, Hodně záleží na odpoledním spánku. Budím je na jídlo po 10 večer a noci jsou zcela odlišné. Jeden čas už se budili jen ve 4 a v 6 - 7, ale teď se budí okolo 1 po půlnoci, pak ve 3 - 4 … naštěstí většinou nepláčou, jen se najedí a spí.
Co se týče ukládání, pokud se mi podaří vychytat ten moment, kdy už jsou unavené, ale ještě ne protivné a dám je v tom okamžku do postele, chvilku si hrajou a pak samy usnou. Když se to nepovede, musím uhoupávat a ukojovat atd…
Zatím ahoj a režimu zdar
Ethel, Ted a Anka 15 týdnů

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.08.03 16:34

Ahoj Káťo,

Eliška spí tak od 19,00 - 20,00 tak 4-6hodin, dle nálady a prdíků a pak se budí každé 3-4 hodiny. Dříve jsme ten problém neměly, my holky šikovný jsme spinkaly třeba i 8 hodin bez kroucení a tlačení, ale úderem 3.měsíce se to zkrátilo. Nemyslím si, že by to u tebe bylo nedostatkem mlíčka. Já jsem ten můj problém nadnesla u doktorky, zda to nenaznačuje málo mlíčka a ona mi na to řekla, že si musím zvyknout, že třeba k dvouletému dítěti budu muset vsávat i 8× za noc. Takže pokud prospívá, pak je vše OK, hold nemáš Šípkovou Růženku:-)), ale to já taky ne. A přesně jak píšeš, musím být neustále v pozoru a při tlačení a prdíkování hrát hru dej dudlíka zpátky do pusinky)). Takže jak vidíš, taky toho moc nenaspím a taky toho má už kolikrát dost. Někdy se mi podaří ji dudlíkem udržet až do těch 2,30 - 3 ráno na první noční krmení, ale já jsem pak naprosto grogy:-((.
A denní režim taky žádný nemáme, opravdu je každý den jedinečný a naprosto odlišný. A jak psala Mishicka, tak si něco naplánuju a ejhle „zákon schválnosti“ a mé plány mizí v nedohlednu, jelikož náš tygr nechce spát a chce být středem pozornosti a tak se vše odkládá na neurčito.:-((
Ještě jsem nepsala naše míry. Tak Eliška měla ve třech měsících 5300g a 58 cm, my jsme se narodily malinký a hubeňoučký a teď to doháníme:-))).

Tak zatím pa

Miki a Eliška 16t.

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 31.08.03 20:45

Ahoj Káťo!
Tak koukám,že jsme na tom podobně.Tomášek taky usíná kolem osmé večer a budí se kolem druhé na krmení a pak po třech hoďkách,no a definitivně je vzhůrukolem šesté i dřív,to vám teda holky závidím to spaní do osmi.Přes den krmím po dvou hoďkách,po krmení si Tomík tak hoďku hraje(teda já ho musím nosit,aby mohl pozorovat všechno kolem,nějak ho to v posteli s hračkama nebaví nebo co)a pak ho dám do kočáru a jezdím po dvoře,dokud neusne.Spí tak 4krát denně někdy i hodinu,ale nějakej režim teda nemám,je to pokaždé v jinou dobu.
S novinama ho to teda taky moc baví,jenom taťka z toho moc velkou radost nemá.Na bříško se teda neotočí,ale z bříška na záda už se mu to párkrát podařilo,ono ho to ani na tom bříšku moc neba,prostě jak ho nenosíme aby mohl čubrnět kolem sebe,tak je řev a věřte mi,tahat se s osmi kilama to je hrůza.
Musím si postěžovat na vlastní matku,ta se totiž Tomáška bojí,jak čert kříže.Dneska došla k nám a vůbec si ho nechtěla pochovat,že by jí začal hned řvát.Oni naši bydlí kousek od nás a já tam chodím s Tomáškem,protože babička k nám nepřijde,jak je rok dlouhej,jenže Tomíkovi se tam moc nelíbí a vždycky,když si ho babička vzala,tak se na mě podíval a začal řvát.No a teď si ho nechce mamka brát ani na procházku,vždycky akorát řekne,že to není Lukášek(ten nikdy neřval).Já jsem se jí sice snažila vysvětlit,že Lukáška nám dali z nemocnice až skoro po třech měsících a Tomášek je se mnou od porodu,tak je jasný,že je na mě fixovanej,ale to nechce jaksi pochopit.Tak mě to tak mrzí,takovej krásnej kluk a kočár aby jim člověk cpal násilím a taky bych si potřebovala na chvilku odpočinout od toho tahání a teď ještě ta škola začne,no asi mě z toho klepne(Lukáš už je na nervy teď).
No tak Káťo,to je Kubík velký konkurent,jenom půl kila rozdíl od Tomíka a neboj nejsi sama,taky hltáme obě prsa před spaním a stejně se probudí,já si z toho nic nedělám,beru to jako že to tak má být,určitě mu nic nechybí,když tak pěkně přibírá a třeba se naučí za chvilku spinkat celou noc,já se spíš bojím až budou růst zoubky,to se asi nevyspíme.
Tak to jsem se trošku víc rozepsala na odpověď místo abych poslala příspěvek,ale to je jedno.Tak se mějte hezky a ahoj Zizi a Tomík(konečně jsem se dopočítala) 17.týdnů

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.08.03 22:10

Ahoj holky,
ještě mám vypůjčený notebook, tak toho musím využít a rychle něco sesmolit.
Všem Vám moc děkuju za popsání Vašich denních i nočních „režimů“. Moc mi to pomohlo, hned je mi líp, když vím, že nejsem jediná, komu se nedaří uspořádat denní pořádek. Myslela jsem si totiž, že už by tak nějak ten den mohl mít hlavu a patu, jak píšou v chytrých knihách, ale realita je zkrátka jiná. Holt na ta naše dítka nesmíme spěchat, ono se to asi časem upraví.
Mishicko, taky jsem uvažovala o podobném dni v některém víkendu. Taky bych potřebovala udělat doma pořádky. Já mám sice mamču blízko, ale ještě jsem jí Kubu nenechala na delší dobu než půl hodiny. většinou jsme společně a to je houby odpočinek. Jinak ty naše ratolesti jsou si opravdu hodně podobný v dovádění. Svlékání a oblékání probíhá u nás stejně.
Mějte se krásně a přeji dlouhý a ničím nerušený spánek Vašich miminek.
Káťa a Kubíček (22. týden)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.09.03 19:16

Ahoj maminky a miminka!
Moc vás s Míšou zdravíme… Míša se konečně sama převrátila na bříško, tak je to moje malá šikulka… Jinak je s ní taky sranda, řechtá se každý kravině, kterou mamka vyprodukuje, taky jí často zpívám (i když mám hudební hluch) - nejvíc se jí líbí písnička Když se načančám… jestli si vzpomínáte z pohádky Co takhle svatba, princi? - tu můžu omílat pořád - tedy spíš jen refrén a furt je to šílená zábava. V kočárku si teď oblíbila polohu na bříšku, když může čumákovat dopředu . Ve čtvrtek jdeme poprvý na plavání, tak jsem na to zvědavá.....
Ještě k debatě o barvě očí - Míša má od narození hnědý - já mám modrý a manžel zelený - tak je asi zdědila po dědovi - nikdo jiný hnědý nemá - jsem moc ráda, protože se právě po dědečkovi jmenuje- byl to můj tatínek - Michal a umřel před 7 lety - byl moc hodný a strašně mě mrzí, že se Míši nedočkal…
Mějte se všichni moc hezky pa
Kateřina a Míša 23.týden

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 02.09.03 05:41

Čauky holky,
tak teda se nám ta Barča zas předvedla :-))) To koukáte, jak jsem tu brzo, co? No já taky, ale dítko nám včera celý den nějak pofňukávalo a pořvávalo, až jsem už z toho byla pěkně otrávená a pak přišel taťka a vzal si hned toho křiklounka. A představte si, já si popíjím v klidu kafe, Barča se totiž u něj krásně uklidnila a říkám si, že půjdu připravit koupání a najednou přišel taťka sám s vytřeštěným výrazem, že Barča usnula. Bylo teprve 20,15 a to je u nás teda nevídané. No tak jsme na sebe chvíli zírali, já ještě probírala, jak celý den spala a zjistila jsem, že víc než jindy, ale že si stejně pořád šmatlala očička a byla protivka, tak že asi byla unavená. No jo, ale nedonutila jsem se jít spát o moc dřív, než obvykle a Barborka se teď ráno probrala ve 4,30 a po nakrmení, kdy já skoro znovu usnula mě začala šmátrat ve tmě po obličeji a roztomile povídat. No, tak jsem překonala krizi a vstala s ní. Co taky jinýho, že? To jsem teda zvědavá, jakej bude dnešní „režim“, vůbec nemám představu, co s tím, aspoň, že si teď Barča půl hodinky hraje vedle mě na sedačce a nechce nutně nosit, jsem slabá jak moucha. Ježíš kdybyste jí slyšeli, jak roztomile povídá, člověk jí okamžitě promine tyhle výkyvy :-)))) No, tak já jdu na ranní kávu a něco sníst, co to se mnou v tuhle dobu udělá, to teda nevím. Jediný, co mě napadá, že by Barču mohlo takhle přehodit je změna počasí, ale to zas bude jen nějaká výmluva :-) Tak doufám, že Vám se miminka takhle nezblázňujou a ještě spinkáte.
Mishicka + Bára 20t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.03 21:12

Ahojky holky
Dnešní den jsme byli s Kubíkem na kontrole v Plzni na neonatologii.Byla jsem docela v šoku že už váží celých šest kilo,sice se mi zdá dost těžkej ale že nabere půl kila za čtrnáct dnů to je něco,doufám jen že se to zastaví už teď mi bolí dost záda.Měří 58cm takže roste jako z vody.Dneska mu brali krev ze žíly tak ten řev stál za to.Taky jsme mluvili s rehabilitač­ní,myslím že to byla doktorka a když ho viděla tak byla docela překvapená jak sebou mrská.Ukázala nám nějaké cvičení ,není to Vojtova metoda jenom takové protahování ,takže vše je v pohodě.Jo taky jsme byli na nožičkách už podruhé a je to dobré tak už nemusíme.Kubík byl pěkně protivnej když jsme přijeli z Plzně dost ječel ale teď už snad bude spát.
Jinak u nás s tím spaní v noci to docela jde ,dávám ho spát mezi 8-9 hodinou ,pak ho nakrmím ze spaní tak kolem 11 a pak vydrží tak do 4 až 5 hodin ,to ho zase nakrmím a spí tak do devíti,někdy i díl.Když se mi ho nechce krmit kolem té jedenácté tak někdy vydrží od osmi do čtyř ale to je jenom někdy.Zítra si Kubu veme mamča na hlídání a já konečně uklidím byt,máme tři plus jedna, ne moc velký a já mám problém ho uklidit,ještě že mamča hlídá.Nevím jestli jsem to už nepsala ale začali jsme dávat polívky a když jsem to dneska řekla v Plzni doktorce tak se tomu dost divila a spíš mi to nedoporučovala tak fakt nevím.Taky v půlce září pujdeme na první očkování máme to posunutý až na půl roku , moje dětská dr. mi doporučila to placené očkování ,tak jsme měli radost u nás to stojí 1200korun.A dneska nás v Plzni potěšili že má Kubík nárok na nějaké speciální očkování pro nedonošené děti a to je zadarmo,tak jsem ráda každá koruna dobrá ,hlavně teď když už nebudu mít penízky z práce .Tak já budu končit ,zalezu si ještě do vany ,nakrmím Kubulu a jdu chrnět .Mějte se hezky a klidnou noc
Zlata a Kubík 22týdnů

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.03 21:44

Ahoj holčiny.
Tak jsme dneska byli s Kačenkou na ultrazvuku kvůli tomu tlačení při čůrání a jsme v pořádku. Pan doktor řikal, že u kluka by to mohl být problém, ale že se to může občas něco záhadného objevit i u holčičky ale nic nenašel. Ani na ultrazvuku, ani prohlídkou.
Tak jsem si oddechla, ještě ji máme pozorovat rozbalenou při čůrání a juknout jí prej trocha do pipinky jestli se tam něco neděje co nemá. Třeba prej tlačí proti.
Ted máme pořád něco v puse a honí tam ty dásničky, tak bych řekla že už nám tam asi brzo něco vyleze. Paní doktorka minule řikala že už se nám to tam hejbe tak uvidíme.
Jinak já zítra jedu na kancelář at se trocha hodím do obrazu a začínám doma něco dělat. Ty peníze to je hrůza.Šéfka mi už podruhý volala jestli bych se nemohla vrátit ale to jsem jí odmítla, ale doma na telefonu klído budu a když to půjde aspon jako v těhotenství tak to bude fajn.
Musím ještě trocha zanadávat na to počasí. Teplo se nám nelíbilo ale takováhle zima taky ne. Ach jo. Vůbec se netěším s tím kočárem do toho sněhu, na ty zasněžený chodníky, to se asi pěkně nadřem co ?

Tak ahoj
Jarča a Kačenka
Nejsem přihlášená, omlouvám se píšu s manželovýho pc? můj je nějak mimo provoz

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.09.03 22:43

Ahoj holčinky,
dnes jen minutku na skok. Musím se trochu vzpamatovat z toho všeho kolem.Já jsem byla pěkně nachcípaná, Davča začal zase řádit do půlnoci, Lucinka chodí už do školy, tak se snažíme naučit nový režim a mi jak naschvál ubylo mlíka, že už 2.večer nemám co dát Davídkovi napít. Tak vás chci poprosit o radu, jestli už jste měli taky tak výrazný růstový spurtík, nebo opravdu moje kapacita končí? Dnes už jsem to pomalu vzdávala, když tam po koupání nic nebylo a že si zítra koupím něco do zásoby. Jenže vím, že pokud to koupím, tak zase brzy skončím s kojením a to taky moc nechci. Mishicko, jak jsi to vyřešila ty? Dáváš pořád nějaký dokrm ke kojení?
Jinak to oblíkání je stejný jako u ostatních, výrazně nesnáší hlavně oblíkání triček a svetříků, takže taky pěkně spolu bojujem.
Ještě aktuální váha je 6,60 kg a 63 cm a dnes má 15 týdnů. Pichanec jsme nedostali, protože má Davídek taky trochu rýmečku a pokuckává, bobeček můj malý, tak prý příští týden.
Holčinky mějte se, taky začínám nadávat na tu zimu, ještě budem vzpomínat na pařáky v dobrém.
Papa a posíláme všem pusinku.
Ahoj Lenka + Davídek

Erzika
Kecalka 248 příspěvků 05.09.03 13:33

Ahoj maminy a mimina!

Zdravím vás zase po nějaké době rovna jsme zase u našich na Vysočině, no páni tady je teda zima jako v Rusku ? ráno snad 0 C, to snad už bude za chvíli na fusak nebo co. Tak budu muset asi začít učit Verču spát na zádech, protože až budeme jezdit s fusakem tak to asi jinak nepůjde. Tuhle jsem to vyzkoušela, když večer usnula, tak jsem jí v postýlce obrátila na záda, no a do 5 minut byla vzhůru, šermovala rukama, nohama, no prostě to spaní teda na zádech fakt neumí.Jo, holky dáváte už mrňousům rukavičky, když je taková kosa? My žádný nemáme, tak se musím někam vypravit koupit, vůbec nevím, jaký rukavičky teď na podzim ty prťátka nosí ? nějaký bavlněný nebo pletený???????

Zkoukla jsem některé další fotky Lenčinýho Davídka ? tak ta fotka z porodnice s taťkou je výborná, Davídkova akrobatická poloha to je jako z cirkusu.
Taky Kačenka s naušničkama ? konečně se dočkala, my pořád nevíme, jestli jo nebo, moc se mi jí nechce trápit, tak se musím rychle ozhodnout ? buď jí je dáme teď nebo potom až si sama řekne , jestli je chce nebo ne.
Taky Deborku jsme si konečně prohlídli ? je krásně vykulená, to mám taky u Verunky nejraději (teda hned po smíchu) ty její vykulený oči a to ona se teda diví téměř všemu. Liliano, kdy nastupuje Judy do práce??????? Už teď někdy? Bude zase psát? Doufám, že to budou zvládat dobře s tatínkem na mateřský?.Jo taky jsem ráda, že Liliana napsala, že se Deborka umí vztekat, už jsem si myslela, že to začala dělat jenom naše Verča, tak v tom aspoň není sama?jo a gratuluju ? paměť na jména teda výborná, já si taky musím jako Mishička včechno psát, když chci někomu odpovědět, jinak to hned zapomenu?

To nás docela překvapila, asi 3 týdny se nic nedělo ? ve smyslu, že se Verunka nic novýho nenaučila ? takový to zamrznutí, jak myslím, že psala už Mishicka a to co uměla snad používala ještě míň než dřív, takže si občas houkla,aby se neřeklo, no a pak jednoho dne se probudila, měly jsme zrovna na návštěvě ségru s rodinkou a začala z ničeho nic pištět, výskat, řechtat se, taky se vztekat a mňoukat (až jsme si mysleli, že máme doma místo holčičky snad koťátko) a vydrželo jí to celej den, myslím, že z toho byla taky sama pěkně překvapená, co se jí to všechno daří, takže to zkoušela z novu a znovu a hlasitěji a hlasitěji a vydrželo jí to až do dneška, takže je u nás veselo, když si tak společně mňoukáme a pištíme?.
Zizi, tak Tomášek je teda pěknej pašák, taky posíláme gratulace k zřejmě prvnímu místu tady, no ale na mou neteř asi mít nebude ? ta měla v 5. Měsících 9,50 kg!!!!!!! Prostě barokní andělíček jak vyšitej, a jaká je to teď ve 4 letech krásná slečna?

Jo holky připojuju se k Zizi s návrhem založit si vlastní fotogalerii, taky jsem to tady někde na emiminu četla, že to Šárka se Zdenkem navrhovali, že může mít každý deníček svou vlastní. Protože když si ty adresy fotek překopíruju, tak je to dobrý, ale když se chci na to podívat ještě někdy, tak to bych to musela hledat ve starších deníčkách a to je moc času, tak že bychom tím mohli někoho pověřit, jestli by to nezajistil??? Třeba Mishicka jako akční žena číslo jedna, když jim bude třeba posílat další deníček???
Jo, Mishicko, ta vaše Baruška ( a taky myslím Kátin Kubík a Tedýsek) je teda fakt šikovná, už toho umí spoustu, obrací se na bříško už dávno, to Verunka ještě ne, ikdyž už tak 2 měsíce vypadá, že se obrátí, ale pořád nic, ale doktorka říkala, že to stačí až v 6 měsících, tak jsem klidná.
Tak se musím ještě podívat na další fotky, myslím, že ještě někdo psal (Zlatka a asi Zizi), že posílal, tak je snad najdu?
Jo, ještě k tomu režimu, tak my teda režim docela máme ? přes den jedeme zhruba tak po 3 hodinách ?teda plus mínus, vyspí se, nakojíme, pak si Verunka asi 2 hodiny hraje, pak jde asi na hodinku spát a tak dokola, takhle to funguje asi tak 5 dní v týdnu a to je potom super a spokojenost na všech stranách, ale tak 1 ? 2 krát týdně to je prostě všechno jinak a to je teda potom doopravdy den mišuge, kdy neplatí teda vůbec nic a všechno je obráceně.

Káťo, tak usínání u nás většinou dobrý ? pokud vystihnu správný okamžik, kdy je Verunka U
unavená, ale ještě ne přetažená ? tak stačí do postýlky dudlík a plína , ale někdy to teda fakt nejde, to pak taky chovám a natřásám, teď se zatím pokaždé osvědčilo chovat na miminko, dudlík, plínka na hlavu a ještě u toho skákat na balonu, to je pak do pár minutek Verunka tuhá?.tak aspoň něco, no ale jsem zvědavá až ani tohle nebude platit, tak to s ní pak snad polezeme po stropě nebo co?Jo a Káťo, píšeš, že Kubík v noci moc nespí a chce jíst po 2,3 hodinách ? tak to tě teda asi moc nepotěším, ale asi s tím nic nenaděláš, některá miminka jsou prostě taková, všechny děti mých sester to takhle měli a ségry považujou za normální, že se i v noci kojilo po těch 2, 3 hodinách, a nemůžou zase pochopit, že Verunka vydržela bez jídla i 10 hodin ? jo bejvávalo!!! To už taky není pravda, zrovna dneska jsme kojily 3× za noc ? co se to děje??? Doufám, že jí to nezůstane!!
Vero, tak Verunka je celá táta, po mně má snad jenom hezkej tvar hlavičky a vykulený oči, jinak je teda jak Borek akorát, že v malým a dámským provedení, jak kdyby vypadla z něho a ne ze mě?
Jo a taky zpívám jak divá a už nevím co, Borek šílí, protože má na rozdíl ode mě hudební sluch a bojí se, aby to Verunka ode mě neodposlechla a prý, aby jí to moje ?kvičení?!!! nezůstalo?.Teď jsem zařadila do repertoáru ?když jsem já sloužil to první léto????nevíte někdo co tam je všechno za zvířata? Já jsem si vzpomněla jenom na kuře, krávu, tele, vepře a husu a zbytek si teda dost vymýšlím, no je to takový nekonečný song?.

Jo taky jsem si půjčila z knihovny od Fořta?Moderní výživu dítěte?, tak už začínám studovat, co se je zdravé a tak, abych byla v obraze, taky tam píše, že pokud to miminu stačí, tak může jenom kojení stačit až do ukončeného 8.měsíce, tak kdybychom byli ten případ, tak bych byla ráda, protože mně to kojení fakt baví a myslím, že s příkrmama není kam spěchat, ještě se za celej život nají dost a dost?
Včera jsem koupila v sekáči 2 naprosto úžasný šatičky (jedny za 40,– uáááááá), tak jsem na ně celá natěšená, už, aby bylo jaro a mohla bych jí je dát, to bude kočička, kluci se za ní budou otáčet?
Jo a taky Verunka už slyší na zavolání, ale ne jenom na Verunku, ale i na Mimino, Glynglinku (jednu dobu fort říkala glyn glyn)a Koťátko, tak jí totiž nejčastěji říkám?

No tak já už končím
Mějte se
Eržika a Verunka, 4 a půl měs.

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 05.09.03 20:08

Ahoj holky!
Koukám,že nikdo nemá čas sem psát.

Mám pro vás OBROVSKOU novinu: před chvilkou jsem objevila Tomáškovi v pusince ZUBY!!!!!!!!!!Jo ,píšu zuby protože tam má fakt oba dva naráz,pěkně se tam klubou vedle sebe,tak jsem to několikrát projela lžičkou,abych se opravdu ujistila,že tam jsou a oni tam jsou!!!
No,takže je to v pohodě,žádný horečky a průjem se zatím u nás nekonají,takže kromě toho ,že slintá jako kdyby ho za to platili,je to dobrý.
Tak si to musím někam napsat,že mu ve čtyřech měsících a pěti dnech narostly dva raťafáky,doufám že mě neukousne prso.

Tak se zatím mějte a papapa Zizi a zubatý Tomášek

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 05.09.03 20:46

Ahoj,
tak to gratujujem.
u nas se to uz taky asi nejak klube tak jsem dneska koupila ten gelik na dasnicky a snad ji potom ulehcim, ale muze se pouzivat az od 5 mesice tak snad tam jeste chvilicku pockaji.
Tak at te nepokouske
Ahoj Jarca a Kacenka 20t

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 08.09.03 12:41

Ahojky holky,
po Mikisce vidu ani slechu, tak jsem radši poslala nový deníček abychom se tu našly. Teda Zizi, to je neuvěřitelný, takhle brzo a ještě k tomu hned 2 zoubky najednou!!! To bys měla dostat na dvoje šaty :-)))) Takže zase další prvenství, blahopřejeme Tomíkovi!!!!!! A hlavně, že ho to moc nezlobí, to je úplně parádní.

Káťo, s taťkou už jsme domluvený, že odpolední vycházky bude s Barčou absolvovat aspoň 2× týdně a já tak budu mít čas něco doma udělat. Moc se to osvědčilo, konečně můžu vyluxovat a vytřít v kuse, aniž bych musela odbíhat nebo to úplně přerušit. Takže doporučuju.

Kateřino, zpívání je u nás taky velmi oblíbený a objevila jsem, že nejoblíbenější jsou písničky, kde je hodně č,ž,š. Tak nejvíc zpíváme čížečku čížečku, ptáčku maličký …, to jsme se učili kdysi na základce a já si na to najednou vzpomněla. Mě zas umřela mamča, tak někdy taky smutním, že se Barči nedožila, ale to už je holt tak. A stejně si myslím, že na ní odněkud kouká a je s námi :-)

Zlatko, to je paráda, že jste tak uspěli a překvapili u doktorů, určitě máte všichni z Kubíka velkou radost. S tím jídlem já taky řeším, kdy teda začít s přikrmováním a taky se dozvídám rozporuplný věci. Zatím teda hlavně kojím, takže to odkládám až do těch 6-ti měsíců a pak se důkladně vyptám naší doktorky. Ale už se těším, akorát to nejspíš Barča nebude chtít, tuhle mi sebrala mrkev a jen jí ocucla, tak jí zahodila s hrozným šklebením na zem :-)

Jarčo, to je dobře, že to čůrání je bezproblému. Zoubky se u nás teda ještě nekonají, ale co je to ten gel? Já to vůbec neznám, napiš o tom něco víc, třeba jak se to jmenuje a používá.
Jinak teda Tě obdivuju, že hodláš pracovat i když jen po telefonu, s tou naší divoškou by to teda asi vůbec nešlo. Původně jsem si myslela, že bych dál dělala doma účto, ale teď se děsím, jak to zvládnu, protože zatím to teda opravdu nejde. No snad po Vánocích už bude Barča trošku samostatnější a zabaví se na chvíli sama. Jinak bych to musela zrušit a shánět někoho, kdo by to za mě udělal. Jo a o zimních plískanicích jsem tuhle taky přemýšlela, to teda bude síla, asi budu celá zřízená, než ten kočár vysápu nahoru do bytu. Navíc teda budu muset vymyslet, kam ho doma odkládat, zatím je v předsíni, ale pak by tam byla pořád potopa, asi teda budu muset tam dát nějaký igelit, ale to je blbý co? Nemáte někdo nápad?

Lenko, teda to je věc, takových změn u Vás a do toho začne Davča „řádit“. Ale ony jsou to mršky malé a vycítí, kdy je nejvhodnější se začít předvádět :-) Já dávám Barče jenom večer lahvičku, asi tak 180ml. Nutrilonu. Jinak normálně kojím a to jde. Teď teda s jídlem zlobí, to píšu v novém deníčku, ale zatím to s tou jednou flaškou na večer funguje. Mlíka mám tak nějak pořád slušně, ale stejně když jí dám lahvičku, tak se snažím odstříkat, nebo třeba než jdu spát. V noci se mi pořád dělá mlíčka nejvíc. Beru to tak, že jsem ráda, že je nějaká náhrada, když dojde moje mlíčko a dokonce bych řekla, že od tý doby, co jsem se s tím smířila, mám mlíčka víc :-) A přechod z prsa na lahvičku a zpět Barče nedělá problém, jen teda než tu flašku akceptuje, tak si musí prso aspoň ocucat. To si jen cucne a hned se pustí a otvírá pusu na lahev. Už to tak nějak pochopila, že z tý hnusný gumy taky něco teče. Ale prso je prso.

Eržiko, to je teda síla s tím počasím, co? Tady v Praze to tak strašný zas není, ale přituhlo dost. Na rukavičky to určitě není, sice má Barča ledový ručky, ale nijak jí to nevadí. Když v kočáru usne, tak jí přikreju dekou, protože když já usínám, tak je mi zima i v teple. Tak aby se hezky vyspinkala. Jinak na zimu mám rukavičky bavlněný a na to ještě flaušový, to by mělo vystačit. Barča teď spinká na zádech sama od sebe až se divím, protože doposud se taky budila, když jsem jí dala na záda. Holt si dělá, co chce :-))))) Vy teda máte doma koťátko a my zas štěnátko, Barča tak jakoby kňučí jak pejsek :-) A s těmi pokroky u miminek je to fakt různý, sestřenice Máňa se zase brzy začala na ručičkách vzpírat a přetáčet se nechtěla. Barča se sice točí, ale na ručkách se nezvedne. Zato pořád bojuje o sezení a Máňa ve 3/4 roce prostě sedět vůbec nechce. Tak se tím fakt nemá cenu moc zabývat. Samozřejmě odsud podsud, ale my jsme přeci dobrý mámy - ty nejlepší, takže mimča určitě nezanedbáme :-))))) S tím uspáváním je to teda sranda, taky si říkám, že polezem po stropě. Včera dokonce Barča tak blbla, že už nebyla spokojená nijak a v žádný poloze, až jsem si jí po:,–(ila za krk na koně a točila se s ní na točicí židli. No moc se jí to líbilo. A večer jí pak taťka položil v rukou hlavou dolu a to byla nadšením bez sebe. No je to normální? :-)))) Tak za chvíli už opravdu nebude poloha, kterou by Barča neabsolvovala.

Tak já jdu okouknout naší ospanku, představte si, že už chrní 1,5 hodiny, to je neobvyklý. Ale co, teď je stejně všechno postavený na hlavu :-)

Papa Mishicka + Bára 21t.

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 08.09.03 12:46

Ještě jsem si vzpomněla, že jsem zapomněla na tu fotogalerii. Chtěly byste taky mít tady na emimču naší vlastní? Napište jestli ano a zkuste vymyslet nějaký vhodný název, aby bylo patrné, že je to „naše“ fotogalerie. Mě napadá Filípek, Barborka a kamarádi. Sem s nápady.
Pa Mishicka

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 08.09.03 20:18

Ahoj holčiny,

K tem fotkam. Já bych byla pro album na rodině. Název určitě vymyslíme a pak tam může mít každá z nás svoje fotky pod svým jménem. Dá se to tam přece rozdělit ještě na víc druhů nebo jak to mám napsat. Takže by byl třeba XXXX album a když to otevřem tak tam budou jmena našich mimísků a pod každým budou jen ty jeho fotky a každej může koukat. Heslo bychom si třeba rozeslali emailem at nam tam nikdo neleze. Nebo muže byt někdo spravce a jemu se budou zasilat fotky s popisem a ten je tam bude vkladat. Jak chcete. Myslim si že by to bylo přehlednější.

Jinak my jedeme v patek na Slovensko, tak jsem zvědavá jak to Kačenka veme tu změnu. Ale jen na vikend, bojime se na dlouho a manzel ještě kvuli praci. Ja pak jedu v rijnu na tyden k internetovy kamarádce tady z chatu. Pozvala nas s mimiskama tak si budem užívat dámské jizdy.

Tak se mejte krasne
Ahoj Jarča a Kačenka 20t

Vložit nový komentář