Mishicka a Barborka - 22. týden (střídačka MIKISKY a Filípka

Rodičovství

Ahojky všem v dalším týdnu, tak to vypadá, že Mikiska je stále bez připojení a já tedy píšu deníček další. Musím teda prásknout, že Barborka se nám nějak mění, zase měla svůj růstový spurtík a byla to síla.

Asi 5 dní neustále jen plakala a kňourala a nechtěla si hrát, bříško to určitě nebylo a já už propadala beznaději, že to tak bude navždy. A pak se to zas rozuzlilo, jeden den se probudila a zase povídala a smála se a večer jsme zjistili, že je jí malé oblečení. Tak jsme jí přeměřili a představte si, měla o 4 cm více!!!!! Takhle je to s ní od začátku, roste ve skocích a asi jí to dává zabrat. Takže jsem zase udělala čistku v oblečkách a pozorujeme taky spoustu změn v Barčiným chování. Povídá víc a víc, začala se vztekat, když se jí něco nelíbí.
Objevila i to, že se dá chrastítkem úžasně třískat do stolu a taky ho zahodit na zem. To je sranda, jen něco chytne do pacek a vší silou tím mrskne na zem a ještě se koukne, kam to spadlo :-) Na tý naší dlažbě to hezky zvučí, tak jí to baví čím dál víc. Jen teda bychom potřebovali nějakýho zvedače těch hraček.

Moc se jí taky líbí drbání na zádech, to se hezky přikrčí a drží jak pejsek, očička přimhouřený blahem. Jen se mi zdá, že trochu zlenivěla a leží a leží ani se moc netočí na bříško o pokusech o lezení si můžem nechat zdát.
Zato skákat s ní v náručí to jí teda bavit nepřestalo, ba naopak, pak se divím, že furt hubnu. Mimochodem jsem si někde přečetla, že příliš rychlé hubnutí není dobrý, protože se do mlíčka dostávají škodliviny, tak jsem z toho smutná, snad to tý naší divošce neškodí :-(

Bříškoboly jsou snad už opravdu zažehnány, jen někdy se kakání nějak nedaří, tlačení by bylo, ale výsledek nikde.
Je to vůbec teďka nějak všechno jinak, s jídlem Barča hrozně „zlobí“. Už asi 3 dny nechce jíst po svých 2-3 hodinách během dne, ale až tak po 5-6h. Není to málo? Včera jsem z toho byla už zoufalá, dala jsem jí z lahvičky a tak jsem zjistila, že po 5 hodinách vypila jen 100ml a pak zas jedla až po 5 hodinách!
Fakt se mi to zdá málo, asi se budu muset poptat u doktorky.

Taky u jídla hrozně blbne, tahá se za vlasy, točí se ze strany na stranu, mlátí do mě pěstičkou, štípe mě do prsou, tahá za vlasy a nos mě, tuhle si dokonce zmáčkla nos, až nemohla dýchat. No je to síla.

Spaní se po několikadenním výpadku zase ustálilo na usínání kolem 21,30h, ale na pití se vstává tak kolem 3,30 a pak v 7,00. Někdy se stane, že v těch 3,30 je Barča čilá a roztomile mi ve tmě šmátrá po obličeji a žvatlá až je z toho vstávačka. No to jsem pak úplně hotová. Ale snad to tak moc nebude. Takže desetihodinovýmu spinkání už asi odzvonilo.

Lidi a jak teď Barča řádí ve vaně, to jsem z toho u vytržení! Konečně jako správný mimčo kope a cáká a moc se jí tam líbí. Dali jsme jí zase na podložku a tak se pěkně vydovádí, aniž nám upadávají ruce. Jen jí hlídáme, aby si nelokla. Ale vypadá to, že to jí už neláká. Pěkně mrská ručkama a nožkama nahoru dolu, jak ten panáček na niti :-)
A ta výdrž, to je obdivuhodný. Vůbec večer je Barča nejživější z celého dne a chce řádit a chechtat se. Rozesměje jí i to, když se svlíkám.
A když náhodou nepostřehneme, že je čas na dovádění, tak nám to velmi rychle dá najevo různým pokřikováním a sváděním úsměvy. Je to s ní legrace, jen je to někdy trochu fyzicky náročné - pro nás, jí to evidentně vyhovuje a vybíjí svou nezdolnou energii :-)

Včera taky Barča na vlastní oči poprvé viděla mimino. Byli jsme na návštěvě u prababičky a byla tam i moje teta s mimčem Maruškou, ta je o 4 měsíce starší než Bára. No a Bára z Marušky nemohla spustit oči. Ani tentokrát moc nebulila, že je tam moc lidí a je v cizím, prostě zírala na Máňu a ani nemukla.
Pak jsme s holkama dělali jako že berany berany, a Barča se smála, až jsem se divila. Asi poznala, že je to taky miminko a žádnej dospělák, kterýho by se musela bát :-) Pak se chytaly holky za ručičky, Maruška už je velká holka a navíc je neustále rozesmátá, tak to ani nepřekvapuje, ale u Barči je to teda odvaz. Jak se dotkly, tak Barča šup s Máninou packou do pusinky a už ochutnávala její prstíky. Asi byly dobrý a navíc Máňa se ani necukla :-)
No byla to legrace a Barča úplně roztála. Jen jsme zrovna neměli foťáky, tak to ani není zaznamenaný. Pak se Barča natolik otrkala, že se ani nelekala štěkání prababiččinýho pejska. Dokonce si ho snažila ulovit a ochutnat chlupy. Jenže pejsek je mazanej a tak vždycky uhnul. Jen jí párkrát oňuchnul a hned se zas stáhnul.
A nakonec byl tak vedle, že nosil Barče hračky, aby mu je házela :-) No, radši by je ocucala, tak jsem se toho ujala. Ale on statečně vždycky aportoval zpět k Barče a ještě jí čumákem ňuchnul do ruky, aby mu to jako hodila. To byla sranda.

Tak jsme se vyřádili, jen teda pak Barča předvedla, co už dlouho ne, celou cestu domů řvala a řvala v autosedačce, nic jí nebylo, jen tam prostě nechtěla být. No už se umí vztekat předpisově a hlavně hodně nahlas, tak to byl docela zážitek.

TAk tolik z dalšího týdne naší malé divošky, doufám, že jste všechny v pořádku a už jste se přizpůsobily změnám počasí, u nás to vypadá, že změny počasí na Barču docela působí, byla protivka a ospalá, když se tak najednou ochladilo.

Papa a pište nám novinky a poctivě hlašte zoubky, u nás zatím nic.
Mishicka + Bára

Váš příspěvek
Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 08.09.03 22:13

Ahoj holčiny,

Tak koukám nový deníček. Ještě do toho předchozího jsme napsala svůj názor na ty fotky.

Tak co u nás nového. Celkem pořádně nic. Pištíme jak o závod, křičíme .. no to je paráda.Takže nám Kačenka zpívá a pořád něco povídá. Minulý týden jsem byla s jednou maminou na kafičku v cukrárně a zrovna se to tam tak sešlo že to bylo jako ve školce tak Kačenka ukazovala co všechno už umí a pištěla tak jak blázínek.

V poledne už papáme zeleninku a chutná nám. Nejvíc zabodovala červená řepa s mrkvičkou. To jsme se pěkně hlásili o baštu a stačilo aby zahlídla mističku a už bylo ticho, ale bohužel bylo to málo teplé tak mistička zmizela v mikrovlnce a Kačenka opět spustila dokud se mistička neobjevila. Je to chytrá holka. Pusinu otevírá krásně a baští. Máme z toho radost. Jen nevím kolik jí toho mám dát aby vydržela ty 4 hodiny. Jendou mi vydržela 4 hodiny, někdy 3 a jindy jen 2,5. Je to různý. A dvakrát jsme dokonce ještě dali trocha mlíčka, protože měla slečna málo. Od příštího týdně začneme dávat už i ovocné přesnídávky. Zatím ovoce ještě nedáváme, aby si zvykla na chut zeleniny a ne na sladký, jak píšou v chytrých knihách. I když ta červená řepa je pěkně sladoučká.
Vyfotili jsem jí jak má špinavou pusinku tak dám co nejdříve fotky na web.
Je prostě už s těma dětma zábava.
Dneska když dojídala tak si kejchla a já byla jak beruška puntíkovná.

Na bříško už nám to taky skoro jde,. Prej se už i přetočila ale bohužel před prababičkou takže my jsme jí neviděli.

Ouška máme zahojený a já to nevydržela a naušničky jsem už otočila minulý týden.

Jsme dneska už unavená tak končím
Mějte se krásně ahoj
Jarča a Kačenka 20t

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 09.09.03 10:40

Ahoj
Mishisko úplně jsem zapomněla napsat o tom gelu.Já ho taky neznala, jen jsem o něm zaslechla tak jsem šla do lékárny. Tam jsem řekla že jsem slyšela o gelu na dásničky pro mimčo. A lékárnice hned věděla. Jmenuje se CALGEL a u nás stojí 79,80. Pak v létáčku píšou, že se může používat až od 5 měsíce u miminek, používá se k odstranění bolesti při prořezávání zubů. Obsahuje to nějakou znecitlivující látku. Dávkování tam je napsáno že se vymačká 1,5 cm na prst na pomažeš dásničky a to můžeš 6× během 24 hodin.

Tak uvidím jestli ho použijem. Jestli Kačenka bude mrzutá nebo se nám to vyklube taky bez nějakých problémů

Ahoj Jarča

lenca3
Stálice 55 příspěvků 09.09.03 21:28

Ahoj holčinky,
kde se všecky touláte? Já vám honem utíkám napsat oooooobrovskou událost, náš Davídek dnes poprvé usnul v půl osmé a bez řvaní! To se stalo naposledy, když měl novorozeneckou žloutenku. Ale asi jsem ho poslední dobou už trápila hlady, jen musím zaťukat, aby to nebylo zítra zase, tak jak dodnes.
Dneska jsme byli na 2. očkování a říkala jsem dr., že se mi zdá, že večer mu moje mlíko nestačí, tak mi poradila, že nemám dávat jiný mlíko (prý to vyjde nastejno), ale zrovna najet na kaši ikdyž nemá ještě 4 měsíce. Prý u kluků to zas tak nevadí o ty dva týdny a drobeček taky není. Dnes jsme mimichodem navážili 6,80 (+20 dkg za týden). Tak jsem koupila rýžovou do vody, aby nedostal takový nápor a udělala jsem mu poloviční porci. Otvíral pusu jako divý a to měl vypitý mlíko z obou prsů a když jsem dávala pomalu, tak se pěkně rozčílil. Asi by to bylo rychlejší z flašky, ale nechci ho moc kazit. A ještě jsem nedokázala pořádně odhadnout kolik mu toho mám dát, jestli už má dost nebo ne, tak jsem zvědavá dokdy bude spinkat na další krmení. No jsem z toho úplně na větvi, že tak brzy usnul.
Když byli ti naši miláčci na dovolené (taťka s Luckou), tak se mi taky dařilo, aby usínal mezi 9. a 10. hodinou, tak jsem si myslela že už se to lepší a jak se vrátili, tak začal znovu řádit do půlnoci. Už jsem chodila a pomalu usínala ve stoje, docela záběr a ještě ta váha, asi budu mít pěkný svaly, než Davídek vyroste. Ti dva se samozřejmě měli u moře výborně, naštěstí tam byla i další rodina s ženským dohledem, takže vše zvládli v pohodě. Jinak jsme měli na konci prázdnin rozloučení spojené s grilováním ještě s dalšíma rodinkama a já jsem šla domů na koupání o něco dřív a pak došel taťka a když jsem se ptala, kde má Lucinku, tak si vzpoměl, že ji tam zapoměl. Dobrý že? Ještě že ji neztratil někde v Chorvatsku, tady přeběhla ulici a byla doma. Ve škole se to zatím dá, ale nejhorší je udržet ji u domácích úkolů. Zatím mají jen vymalovávání, ale i tak fňuká, že nestihne jít ven a smlouvá, jak může. Snad si zvykne a obejde se to bez slz. Tak jsem vám napsala horký novinky, zuby zatím žádné a očkování jsme zvládli výborně, plakal jen chvilku jako Mishicky Barča. No a já, abych byla solidární, tak jsem si taky nechala píchnout injekci, protože mě zlobívá nehet na palci na noze, asi tak jak tetu od Zizi. Tak mě to umrtvila a vystřihla. Snažila jsem si vsugerovat, že nemám čas na to, aby to bolelo a fakt to není tak strašný.
Tak to už je fakt všechno pro dnešek, jdu plést Davídkovi svetřík, zase mě to chytlo, tak toho musím využít.
P.S. Ještě k té fotogalerii, taky jsem byla na návštěvě v deníčku u Veroniky a taky mě to napadlo, jen jsem vám to nestihla napsat. A ještě vás nechali i pozdravovat. Souhlasím s jakýmkoliv názvem, hlavně když budem někde pohromadě. Dá mi to vždycky dost práci něco najít. Tak už opravdu dobrou a pište.
Pápá Lenča + Davídek ( za 2 dny 16 týdnů)

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 10.09.03 14:35

Ahojky všem,
teda koukám, že se to tu opravdu nějak nehýbe, copak, dává Vám zabrat počasíčko? :-)
Zizi, doufám, že zoubky máte stále bez problémů.
Tak jsem před chvílí uložila divošku a jsem nějak hotová, ani nemám sílu nic dělat. Zkusila jsem žehlení, ale opět jsem skončila u 3 kousků, to je zatím maximum, co můžu vyžehlit, když je Barča vzhůru. I kdyby si do tý doby nakrásně vydržela hrát sama, tak jak chci něco dělat, tak je konec a musím na ní. A to jsem si prkno dala k posteli, na který měla vyloženo hromadu hraček a ještě jí je briskně podávala a povídala, ale stejně jsem nakonec musela přestat. Taky to je u Vás tak? Včera jsem pověsila prádlo jen díky tomu, že jsem při tom měla Barču v nosítku a mohla se tak účastnit věšení - tedy já věšela, Barča rychle hned sundavala. No byla to zábava :-) No jo, jenže jsem z toho měla pěkně namožený ramena a ještě jsem pak chtěla s ní takhle nakrájet maso do rizota a to už jsem nedodělala, páč to nemohla ošmatávat, tak začala kvičákovat a kroutit se. Tak toho prostě přes den moc neudělám a večer bývám tak utahaná, že jsem ráda, že můžu ležet na gauči a chvíli čučet na telku a pít kafe. Kdyby si tak ta kočička mohla aspoň půlhodinku hrát a nepotřebovala by mojí bezprostřední přítomnost. No, tak zas aspoň, že jí taťka bude brát na ty procházky, to něco udělám.
Jo, včera mi přišel (tedy Barborce :-) dopis s pozvánkou na kontrolu očkování TBC co jí píchli v porodnici, máme prý přijít na nějakou kalmetizaci. Tušíte někdo co to je a co tam s ní budou dělat?
K té fotogalerii si myslím, že by byla asi Jarčo lepší tady. Nic proti „rodině“, ale když už máme deníček tady, tak album bych nechala na stejném místě.
Lenčo, jak to dopadlo s tou kaší a spinkáním? Už se taky těším, až Barče budem dávat něco „pořádnýho“ k jídlu. Dala jsem jí zatím na hraní lžičku, aby si jí pořádně vyzkoušela, akorát na ní musím dávat bacha, protože si je schopná jí nacpat až do krku. Ale moc se jí ta nová hračka líbí. Jako všechny obyčejný věci, včera zrovna taťkovi přečetla pohled, takže už pak bylo problém rozluštit, co tam vlastně bylo psáno :-) K radosti jí stačí obyčejnej tácek pod hrnek, a kam se hrabou sebedražší stimulující hračky nad obyčejnej kolíček na prádlo :-))))))))
Tak holky, jdu si opláchnout obličej, jsem nějak fakt unavená a přitom jsem spala dost.
Pa Mishicka + Bára dnes 22 týdnů, včera rovných 5 měsíců!!!

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 10.09.03 14:50

Ahoj holčiny!
Nějak poslední dobou nestíhám a večer sem nechci lézt,protože píšu u Lukáška v pokoji,tak abych ho nerušila,on totiž chodí spát po osmé hodině ospalec jeden.

u nás zatím nic novýho,dneska jsem byla na gyndě,tak všechno dobrý,jen to vyšetření mě teda příšerně bolí,jo a ještě pořád jsem nedostala krvavou mery,tak jsem docela ráda.

Tomášek spí od té doby ,co jsme se vrátili z dovolené(na konci srpna) už sám,usíná docela brzo,už před osmou ,zavrtá se do šmudlinky a pak usne,tak doufám,že mu to zůstane.Budí se sice kolem druhé a pak páté,ale napije se a spí dál,takže žádný uspávání na rukách se už nekoná.

O tom gelu na zoubky mi říkala kamarádka taky,tak nevím jestli si ho nakonec nepořídím taky,ale když máme už dva zuby,tak aby mu mělo vůbec v těch pěti měsících co růst,haha.

K té fotogalerii:myslím že Filípek,Barborka a kamarádi je pěkný,ale není to moc dlouhý?Jo a rozhodně jsem proto,aby jsme to měly tady na emiminu,než na rodině,tam máme někteří vlastní,tak ať v tom nemáme chaos.

Na jaře se chystáme do Prahy na pár dní,tak dám potom vědět a mohly bysme se sejít,ať vás Pražačky taky poznám.
tak to je zatím všechno,pozdravujte miminka a ahoj Zizi a Tomík(18t.)

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 10.09.03 19:48

Tak už jsme taky zubatice zubatý!!!!!!! Našla jsem ho, je ostrej jak břitva a je dole a cinká o lžičku jak divej :-)))))) Tak jdu žádát na šaty :-))))))) Jupíííííííí.
Mishicka

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 11.09.03 13:30

Tak to teda moc gratulujem!!!!
Podívej se jestli tam Barborka nemá taky rovnou dva,jo a já teda na šaty nedostanu,leda bychsi na ně dala sama hihi.
Co je to ta kalmetizace nevím.Zizi

claudia02
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 11.09.03 14:13

Ahoj Mishicko,
asi nemáš čas na ostatní deníčky, ale jelikož jsou tu i tací blázni, kteří čtou všechno tak věz, že KALMETIZACI probírali holky u Veroniky a Sulánka v minulém deníčku- mrkni se tam a já ti sem něco rovnou kopíruju.
Ahoj Claudie

Re: Sulanek a Veronika 31t (7Ma1t) - střídačka Veronika a Adámek (Hodnocení: 1)
Od: Euka2 - Pondělí, 01.09. 2003 @ 12:49:23 CEST
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)

Jééé holčiny, já na něco zapomněla.
Dostali jsme pozvánku na odd. kalmetizace, aby zkontrolovali, jestli očkování proti tuberkulóze bylo účinné. Nevíte, co to znamená. Co tam budou Adámkovi dělat? jen koukat na očkování nebo ho píchat? Ivčo, nevíš, Mojánek je už starší. Jdeme tam ve středu.

Tak jestli některá víte, co nás čeká, prosím podělte se.
papa Veronika

Re: Sulanek a Veronika 31t (7Ma1t) - střídačka Veronika a Adámek (Hodnocení: 1)
Od: Sulanek - Pondělí, 01.09. 2003 @ 12:54:21 CEST
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Veroniko,

vy jste jeste na kontrole raminka nebyli? My tam byly odhadem tak kolem 12. tydne, pred planovanym ockovanim a taky na zaklade pozvanky z kalmetizace … jenom koukli na raminko, neco merili pravitkem a rekli OK, kontrola v 11ti letech:-))) … coz mne pobavilo. Vy jste to jeste neabsolvovali nebo je to dalsi kontrola? Ze by uz bylo Adamkovi 11 let?:-))))
Papa
Sulanek

Verčo,Adámka nijak zlobit na plicním nebudou,jen mrknou na ramínko,jestli je nějaká reakce po očkování,zapíšou to do očkováku a jdete:o))).
My měly vel.jizvy asi 2 mm a setřička říkala,že je to OK. Čau Hanka

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 11.09.03 17:21

Díky Zizi,
dva tam fakt nejsou, Tomášek je prostě jednička :-)))) Akorát se mi zdá, že je ten zoubek tak nějak uprostřed, ale ona si tam Barča moc nenechá kouknout. Pořád si o něj šmrdlá jazykem a okusuje opravdu všechno, podezřívám jí, že i jídlu moc nedá a spíš to prso žužlá. Ještě, že mám pořád ten Bepanthen :-) Na šaty taky asi nedostanu, radši bych na nájem, hihi. Už mi skončila ta „prachatá“ mateřská, teď jen dovyberu dovolenou a od příštího měsíce budem muset vystačit s tou almužnou. No jo, ještě, že toho taťku máme :-)
Hele Barborka musí nutně něco taky napsat, takže jí předávám slovo : ššššššššššššš­ššššyy)úwd bff;.........­.............­....bm bgr nnh.x adeddddddddddddd­ddddddddddddddddddddy­seštfuuuuu ..­...

Doufám, že je Vám to napsala dost jasně :-))))))) Už asi 2× skoro vypnula počítač, chce taky psát všema deseti jako maminka a nějak se jí často daří stisknout kombinaci kláves, které něco dělají, třeba zavírají počítač :-) Chytrá holka, písmenka jí zas tak nezajímají, ty funkční klávesy jí lákají mnohem víc :-)))

Tak my mastíme na poštu, snad nezmoknem a neodfoukne nás to. Teda tady je to počasí příšerný.

Pa Mishicka + Bára 22t.

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 11.09.03 17:23

Díky Hanko,
no jo, času moc není, dřív jsem ještě pročítala ostatní deníčky, ale teď se k tomu dostanu jen vyjímečně. TAkže díky za zpracované výpisky, už mám jasno :-)
Mishicka

lenca3
Stálice 55 příspěvků 11.09.03 23:28

Ahojky,
tak zase omyl, Davídek spinkal po kaši jen tu první noc a to do půl dvanácté, takže to bylo spíš tím očkováním, že tak brzy usnul. Ale v kašičce večer pokračuji, zatím mu to chutná, sní sice trošku, ale já jsem spokojenější a Davídek asi taky, protože ty moje prsa asi stíhají čím dál míň. A to kojím tak po hodince a půl a né a né se znovu více rozkojit. Jen když ke konci krmení vyprskne, tak jsem celá tečkovaná, no na černým tričku se to pěkně vyjímá. Ale zase jsem vynalezla, že když vystihnu situaci, tak položím Davídka, párkrát pohodím dudlíka a usne sám. Dnes se to podařilo UŽ něco po 10. hodině.
Jinak taky každý den kontroluji zoubky, protože Davídek neustále hledá prstíkem a je takový neklidný, tak čekám co z toho vyleze. Taky jsem mu dneska zkusila namačkat trošku banánu a pěkně mu šmakoval. A kdyby jste viděli, jak mu chutnaly hrozny, akorát se pěkně vztekl, když pořád cumlal a stále nic neteklo. Ale ručičkama to cpal do pusy teda pořádně.
Tak jinak nic nového, každý den máme jiný režim, tak čekám kdy se tro trošku ustálí, ať se můžem zaběhnout v tom psaní úkolů s Lucinkou. Dnes jsem byla tak strašně ospalá, že jsme to museli na chvilku přerušit a já jsem si 20 minutek schrupla. Davídek spal dnes krásný 3 hoďky v kočárku, vždycky když je taková zima, tak krásně spinká, tak snad mu to vydrží i přez zimu. Ťuk, ťuk. Zase to určitě zakřiknu.
Zatím se mějte krásně, papa a dobrou.
Lenka + Davídek 16 t.

claudia02
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 12.09.03 08:46

Rádo se stalo, ale Hance neděkuj… .-)), ta je jen poslední zkopírovanou :-))))) pa pa
Claudie
pozdravuj divošku

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 12.09.03 11:58

Hihi, Claudie promiň!!!!! No to jsem celá já :-)))))))

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.09.03 13:04

Ahojky holčiny,
mám zas doma na chvíli půjčený notebook, tak jsem vše rychle přelouskla a ještě snad stihnu něco napsat. Dnes to naše dítko nepoznávám, usnul v deset, v půl jedenáctý jsem ho pochovala, usnul znova, v jedenáct pořádně nakojila a od tý doby spí jako dudek. No to tu nebylo už pěkně dlouho. Nový počítač už máme doma, chybí ještě monitor a my jedem zítra na dovču, jen do středy, tak snad se do toho taťka pak pustí a konečně tu budu častěji. Děsně mi to totiž chybí!!!!!Úplně blaženě se usmívám, když si čtu miminčí příhody.
Gratulujem ke všem zoubkům!!! U nás zatím nic, ale hned jak se Kuba probudí, tak to zkontroluju.
Jé, já nevim co napsat dřív. Byli jsme taky na 2. očkování. Tentokrát z toho byla jen zvýšená teplota a trochu mrzutosti. Dokonce ani Kubík moc nebrečel při píchnutí. Překvapil mě i paní doktorku, prý je statečný. Hned tam ožužlal hračky a sestřička mi ho pomáhala držet při nandavání plínky. Tam bylo tolik nových věciček na koukání, že se Kuba nestačil pořádně rozhlížet. Smály se s paní doktorkou, že to teda je síla, jak sebou mrská. Vážíme 8,40 kg a měříme 67 cm. Nakupovala jsem nějaký věcičky a na cedulkách je údaj 12-18 měsíců, to je hrůza, minulý týden bylo Kubovi pět měsíců!!!!
Jinak se Kuba taky pořádně vzteká a nevydrží moc dlouho sám. Mishicko, žehlím a uklízím večer, když usne, jinak toho moc neudělám. Naštěstí Kuba usíná před osmou a sám. Nakojim ho, pořádně z obou prsů, nechám odříhnout, chvilku pochovám a položim do postýlky. někdy usne za chvíli, jindy si povídá a kope a tlačí, pak začne fňukat, tak ho zas pochovám, kdyby si chtěl ještě odříhnout, dám mu dudlíček, plínku a zas položím. Dostane pusinku a já odejdu. Nechám si ještě otevřeno, někdy se třeba ještě dvakrát vrátím, protože mu vypadne dudlík. Vzbudí se kolem dvanáctý, někdy stačí dudlík, někdy chce mlíčko. Pak se budí po třech hodinách. A mezi tím se občas budí kvůli tlačení. Zjistí, že nemá dudlík, takže mamko, honem vstávej sem s nim. Ale už jsem s tim smířená. V šesti měsících zkusim kašičku.
Už je vzhůru, rarášek jeden, loví hračky v postýlce a zrovna objevil řetěz a mlátí s ním o postýlku. A čím víc, tím je to lepší.
No, tak já mažu dobalit a něco slupnout, dokud se Kuba baví sám. Ale klíďo bych seděla a psala, tak zas příště.
Ten náš prcek si už strká nožky pod zadeček, jen ty ruce ještě neumí zapojit, jinak by už asi lezl.
Mějte se krásně, ozvu se hned po dovče.
Káťa a Kubíček (dnes začínáme 24. týden)

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 12.09.03 15:48

Ahoj!
Tak vám musím s radostí oznámit,že trháme rekordy a dnes jsem OBJEVILA TOMÁŠKOVI UŽ TŘETÍ ZUB!!!!!!!!!!!!!!!!
To je teda fofr,s takovou bude mít za chvilku plnou pusu.
No tak jsem hned utíkala do lékárny,že mu koupím ten gel na dásně,ikdyž se má používat až od pěti měsíců,jenže to už by taky pro nás mohlo být pozdě s takovým tempem,no a paní lékárnice mi sdělila,že je to jen na předpis!!!To je teda paráda,protože je pátek a už jsou skoro čtyři hodiny a doktorka tam samozřejmě už není,tak jsem tak naštvaná,člověk mu to chudáčkovi maličkýmu chce ulehčit a ono to nejde.Včera i dnes je trošku uplakánek,no není divu ,když mu lezou ty zoubky tak rychle po sobě ani si brouček od té bolesti nemůže odpočinout,ach jo.
tak až si půjdete ten gel kupovat,tak sPŘEDPISEM!!!!
Musím končit,dneska mám fofr tak ahoj Zizi a Tomášek(4měsíce a 12 dní-třetí zub)

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 12.09.03 16:06

Čau Zizi,
teda to je rychlovka, to už za chvilku bude moct Tomášek skřípat zubama :-))))) Hele já ten gel koupila včera a žádnej předpis po mě nechtěli. Tak třeba u Vás mysleli nějakej jinej, kterej na předpis je. Já koupila ten Calgel, jak psala Jarča taky asi kolem 80,– Kč. Zatím teda nemažu, zdá se mi, že to Barču moc netrápí, radši něco okusuje a to teda neustále. A slintá, jak čuník, je mokrá několikrát denně, to pořád jen převlíkáme. Dala bych jí bryndák, jenže se bojím, že by se mi na něm mohla divoška uškrtit. Tak holt vyplácáme plno oblečků.
Pa Mishicka + Bára 22t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.09.03 22:56

Ahoj holky!
To jsem ráda,že jsem se po dlouhé době dostala k počítači a k emiminu! Kárka je moc hodná, hraje si docela často sama s hrazdou,takže stíhám i domácí práce. Jen manžel doma moc pracuje a nepouští mě k počítači :)
Gratuluji Mishicce a Zizi (nebo spíš Barunce a Tomáškovi :) Já si vždycky něco přečtu a řeknu si - to by už Klárka mohla taky :) Hned ráno ji zkontroluji pusu!
Začaly jsme chodit na plavání, jsem ráda, že se to Klárce líbí (teda doufám, celou dobu měla ruku v puse,takže nebylo poznat,jestli se směje). Dvě mimča to vůbec nezvládly a jen křičely…Koupili jsme ji plavečky, má chudinka nejmenší velikost, i když už mám pocit, že začíná přibírat. Má pořád hlad, dříve v noci jen tak vzdychala než začala poplakávat, teď přímo řve hlady a to hned. Sousedi musí mít radost…
Nám očkování na TBC nezareagovalo, takže všechna ostatní očkování se odkládají… Úplně mi vypadlo, na co jsem chtěla reagovat, navíc si uvědomuji,že jsem se nepřihlásila :) Zase sem zítra zaskočím,
mějte se krásně
Tereza a Klárka konec 16 t.

Terka
Kecalka 380 příspěvků 12.09.03 23:22

Už vím co jsem chtěla napsat! Chtěla jsem se podělit o zkušenost s nakupováním na internetovém obchodě Rumburak,který tu má reklamu. Zlákala mě nabídka 10% slevy, tak jsem si objednala dupačky a bodíčko. Bylo to oboje dost drahý,ale říkala jsem si, aspoň mi ta sleva zaplatí část poštovného a balného…Druhý den mi volali,že body není a mám si vybrat něco jiného a po telefonu mi nabídli body jiné,to mi zas až tak nevadilo,jen jsem asi přeslechla, že bude bílo černé, takže když to přišlo, prohlásil manžel,jestli jdeme všichni někomu na pohřeb..To je ale riziko nakupování po internetu a posléze po telefonu,kdy vám někdo něco nabízí ve chvíli,když vám vedle pláče mimčo. S tím jsem ale počítala. Jen jsem po zaplacení hledala tu slevu…A zjistila jsem,že mi přibalili nafukovací placatou žabičku do vody - a to že je (v hodnotě asi 40 Kč) moje sleva…Nemám nic proti dárkům,jen se podivuju, že mi poslali nevyžádanou blbůstku místo slibované slevy.Nejde o peníze,ale o princip…
Tak papa
 Tereza

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 13.09.03 10:19

Ahoj,já měla na mysli ten Calgel,ale tady mě to fakt bez receptu nedají,ještě je nějaká vodička a ta je tady taky jen na recept,to je teda pěknej bordel-pardon,ale už mě to štve,já teda mám pocit,že je Morava na jiné planetě,teď mě docela pobavili ve zprávách,když ukazovali ceny masa(asi kolem 80kč v obchodech)a říkali že maso podraží,tak jsem se smála,protože tady teda maso stojí 135kč krkovička,haha.
Tak končím,Tomášek dneska pláče,takjsem mu dala na ty zoubky Panadol,tak snad mu to pomůže.Tak ahoj Zizi a Tomík

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.03 14:25

Ahoj!
Dneska tu celý den prší a Tomášek od rána řve a řve,a to jsem celou noc kojila po dvou hodinách,tak už toho mám plný brejle.
Jenom jsem vám chtěla napsat,že se mi konečně podařilo nasázet do fotoalba fotky,tak se můžete podívat na toho našeho broučka-vlastně broučky.Adresa je www.family.cz/boubeli je to i tady za mým jménem,tak ahoj Zizi a uřvaný Tomášek

PS:zzapoměla jsem se zaregistrovat,tak pardon

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 13.09.03 14:33

Už jsem tu!
Stačí kliknout na adresu za tím"poslat osobní zprávu" a jste tam.doufám,že se budem líbit.ahoj zizi

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 13.09.03 14:35

Totiž „poslat soukromou zprávu“ hi,hi.

Mikiska
Kecalka 206 příspěvků 13.09.03 18:16

Nazdáááárek,
všechny vás moc zdravím. Tak jsem konečně po dlouuuuuhé době tady, docela se mi po vás stýskalo. Manžílek pořád něco vylepšuje na našem PC pak se naskytnou jako vždycky nějaké komplikace no trvalo mu to teda pěkně dlouho. Ale musím na něj být hodná nemůžu nic říkat můžu být ráda, že vůbec nějaký PC máme.
Tak asi zpětně vaše deníčky číst nebudu, protože na to nemám čas, ale přečetla jsem si alespoň tenhle a koukám jako blázen vaši mimískové jsou už zubatí !!! Někteří už papají i kašičky no teda. Filípek pořád nic žádný zub a ani žádný příkrm a to bude mít za 3 dny narozeniny - půl roku to to teda uteklo.
Musím vám říct, že z Filípka se stává osobnost, která velí celé naší rodině dokáže se pěkně ozvat a taky vztekat a ječí až do fialova jen aby dostal to co chce, jinými slovy neustále by se choval a chce pořád nějakou zábavu jen tak, že by si hrál sám to tedy ne. Taky to podle toho u nás vypadá je tu čurbes jako v tanku a já už vážím míň než před otěhotněním. Filípek je taková malá odtučňovací kůra mých 17 těhulkovských kilo je pryč a to sem se tak bála, že to v životě neshodím. Večerní pohodový usínání je ta tam a v noci se pořád budí po 3 hodinách a běžně se stává, že kolem 2 hod. ranní je celkem vyspalý a nechce spát. Skoro každou noc to skončí tak, že spí s námi v posteli abychom se vůbec vyspali. Z čehož teda nadšená nejsem. Jinak je straaašně společenkej tvoreček když mu děláme zábavu tak je nejroztomilejší dítě na světě. Kdyby nezlobil s tím spaním tak by byl ukázkovej, ale nemůžu mít všechno, že jo. Ani přes den není schopný v klidu sám usnout chovám chovám chovám. Vzpomněla jsem si na Barču, když byla menší jak jí Mishička a její manžílek chovali a chovali teď teda nevím jak Divoška Barborka na tom je, ale u nás se to obrátilo a z Filípka je taky pěknej divoch.
Tak jsme poprvé byli bez Filípka na oslavě svatby a Filípek byl doma s babičkou a představte si mám poznatek. Náš Filip odmítá všechny umělý mlíka prská a vzteká se nic jinýho než moje mlíčko nechce. Takže když někam chci jít musím pilně odstříkat jinak to prostě nejde. Minulý týden jsem měla takovou generálku a šla jsem s holkama z práce na kafčo a nechala Filípka s taťkou doma napospas a vůbec mě nenapadlo, že by nechtěl umělí mlíčko takže po 2 hodinách jsem jela taxíkem domů, protože Filípek řval jak tur a prskal sunar po celým bytě. Tak už se těším až začnu dokrmovat jestli nebude chtít vůbec nic a budeme se u toho prát uvidíme. 22. jdeme do poradny tak se s paní doktorkou domluvím a začneme přikrmovat to bude sranda.
No mám toho ještě spoustu co vyprávět, tak zase příště. Jo a co ten srazík už to naplánujeme ne ? Víkend nebo všední den ? Dejte vědět a určíme už konečně nějaký datum nebo ty naše drobátka než se sejdem budou chodit do školy. Tak pápá
Mikiska a Filípek zítra už 26.týden

lenca3
Stálice 55 příspěvků 14.09.03 00:01

Zizi,
moc krásný fotečky a dodatečně ještě gratuluji k zoubečkům, hlavně co nejméně utrpení.
Pa Lenča.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.09.03 11:05

Ahoj Mikisko!
Nic si s toho nedělej,že Filípek nespí.Náš Tomášek sice ukázkově usíná v osum hodin,ale jak se v noci vzbudí na pití a já ho nakojím,tak potom má chlapeček tiskovou konferenci a asi půl hodiny kecá a kecá,no člověk se tomu musí řehtat,protože přes den z něho skoro nic nevypadne,tak si to v noci vynahrazuje.
Jo a přejeme Fildovi vše nej k půlročním narozkám.Ahoj Zizi a Tomášek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.09.03 11:49

Čauky holky!
Taky s Míšou přejeme Filípkovi vše nej k jeho polovičním narozkám…
Jinak my máme za sebou první lekci plavání - docela to šlo, ale jen když byla Míša přitisknutá na mě - jakmile jsem s ní jezdila po vodě sem a tam, tak začala brečet, tak uvidíme, jak se to bude vyvíjet. Příště se už taky začneme potápět… Zuby nám ještě vůbec nerostou.
Tak nám venku nějak přituhlo a já už se dívala v obchodech po nějaké zimní kombinéze - výběr už docela je, jenom nevím jestli mám koupit velikost 74 nebo 80. Míša teď měří asi 67 cm a váží 7 kg. Co myslíte vy?
Příští týden jdeme taky na tu kalmetizaci. Taky se chci zeptat, jestli jste někdo při porodu daroval pupečníkovou krev… já jsem rodila v Podolí a před porodem jsem říkala, že jí chci darovat a oni myslím říkali něco (no, moc si to nepamatuji), že mě a Míšu, až jí bude půl roku někam pozvou… Míše bude půl roku 22.6 a zatím nic nepřišlo - nevíte o tom někdo něco?
Mějte se všichni fajn!!!!
Kateřina a Míša 25.týden

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.09.03 12:49

Ahoj holčiny,
Tak vás všechny zdravím.Jsme z krátké dovolené zpět. Jak jsem se toho všeho bála tak to bylo všechno úplně v pohodě.Bála jsem se, že nám tam Kačenka nebude spinkat, že prospí celou cestu. Taky jí skoro celou prospala, ale byla její 20 hod a už spala jako špalek. A jako doma, sice vstávala na baštu dřív oba dny se budila ve 4 ráno ale pak chrupala do 7,30h.Takže to šlo. No chtěli si jí tam nechat, ale já ji nedala. Prej je strašně hodná a vůbec se mi nedivěj že plánujeme tak brzo druhý mímo, že prej to klidně deset kdyby byli jako Kačenka.
Byli jsme u manželový sestřenice a ta má skoro dvouletého Frederika a můžu vám říct že bylo o zábavu postaráno. Jak jeho už učí, že to už nesmí a pod, tak Kačenka si cucala ten svůj špendlík a on jí plácnul po ručičce a řekl nono papat. Pořád se okolo ní motal a furt jí dával dudlíka, nebo jí dával hračky a pořád jí prostě kontroloval. Kačenka pak spinkala v kočárku a když se probudila a já si jí vzala tak jsme hledali Frederika a on byl nataženém v jejím kočárku a pil její čaj s flašky. No prostě jsme nemohli Kačenku pustit z očí abychom jí přivezli domů živou.

Už umíme KONEČNĚ sami na bříško. Zoubky zatím žádný. Tak uvidíme kdy nás ta naše holka překvapí.Ale ted jsem se doslechla že když vylezou brzo zoubky že se brzy zkazí,tak já nevim.Je pravda že já je měla na 4 měsícíh taky a zuby nic moc. Slyšeli jste to taky??

K tomu gelu já ho taky dostala bez předpisu.Jinak bych to určitě napsala že je na předpis.

Zítra nám je 5 měsíců, ani se mi nechce věřit jak to letí. Ach jo, už bude brzo po miminku a budeme velký holky. Kdyby se to tak chtělo na chvíli zastavit. Já bych to brala.Vy ne???

Jinak už baštíme v poledne ten zeleninový příkrm a pak odpoledne přesnídávku. Vydrží krásně 4 hodiny mezi jídlem.Jenže už mám složitější procházky, protože už musíme papat přesnídávku lžičkou a to je trocha složitější než dát flašku. Ale Kačence to jde krásně.Mám z ní radost. Dneska jsem jí k obědu udělala brambor s cuketou at pořád nepapá mrkev s nečim, at má změnu a myslela jsem že budu muset něco vyndat z mražáku, když jsem to ochutnala, ale ten náš otesánek to snědl. Docela mi jí bylo líto že jí takový věci haha.

Tak já se s vámi pro zatím rozloučím
Mějte se krásně ahoj
Jarča a Kačenka zítra 5měsíců

Tak kdy naplánujeme ten srazík??? Ted je takové krásné počasí.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.09.03 20:38

Ahoj holky!
Dneska krátce, ve čtvrtek jdeme do poradny, tak pak napíšu víc, nové aktuální míry i váhy a dovednosti.

Zizi, tak jsem zkoukla ty vaše fotky na rodince - Tomášek je krásnej i celá rodinka jste moc povedení, ale hlavně ty vypadáš nějak strašně mladě, nezdá se ti, ty jedna matko dvou dětí??????????? To byste tu holčičku ještě mohli mít, ne????????

Jo, holky co to fotoalbum??????? Na rodince by možná bylo dobrý, ale třeba já moc času na to internetu nemám, tak by pro mně bylo určitě rychlejší tady na emiminu, mám už nějaké nové fotky, tak bych je tam poslala. Mishicky název F+B a kamarádi je dobrý, taky se mi líbila ta PARTA, tak by to mohlo být Filípkovo-Baruščina parta, ale to je jedno, hlavně aby bylo a mohla bych se na vás vždycky rychle namrknout....­.......

Jo, dneska se Verunka otočila poprvé sama na bříško, ale jenom jednou, ale je vidět, že už ví, jak na to, takže se snaží holka............

Holky, příští čtvrtek - 25.9. jedeme na kontrolu do Motola, tak bych možná mohla přijít na srazík , kdyby byl - teda nejlépe někde kolem parku - Letenského zámečku někdy odpoledne ????? 14.00 - 15.00, tak nějak, kdyžtak napište, ještě se stavím na internet, abych kdyžtak věděla, horší, ale je, že když to bude takhle dopředu naplánované, tak není zaručené, že bude hezky!!!!!

Mikisko, Mishicko, jak to děláte, že pořád tak hubnete, já vypadám PŘÍŚENÉ!!!! Jak teď máme kvůli Verunce hodně fotek a taky tu kameru, tak se tam občas připletu i já, no hrůza. fakt jsem si myslela, že vypadám teda trochu líp, jsem jakási taková celá odule nateklá, no děs pohledět (a ten hlas!!! na kameře brrrrrrrrrrrr­rrrr......)

Mějte se pěkně, doma si počtu, co jste napsaly nového
Eržika a Verunka - zítra 5. měsíců

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.09.03 22:09

Ahoj
tak jen k tomu sraziku ja 25 nemuzu protoze jdeme do poradny.Kdyby to nahodou opravdu jinej den neslo tak bych zkusila jit ve stredu, pak zas nevim jak to bude mit Dusan s praci aby me mohl odvist protoze ma pristi tyden pohotovost.
Jsem zvedava jestli se dohodnem :-)
Ahoj Jarca a Kacenka

Vložit nový komentář