Mishicka a Barborka - 25. týden (střídačka MIKISKY a Filípka

Rodičovství

Zdravím v dalším Barborčině deníčku. V pátek jsme jeli k rodičům na pohřeb manželova dědečka a samozřejmě se nám zas muselo něco přihodit :) Mám pocit, že vždycky, když tam jedeme, tak nám to někdo nepřeje, nebo co. Jednou to byly nálety lyšaje a pavouk, co lezl po dvouměsíční Barče. Pak zase jsem ztratila ten foťák a telefon, tentokrát nám kixlo auto.

Kousek za Berounem se ozval divný zvuk, chvíli jsme študovali, co to je a pak teda manžel na dálnici v odstavným pruhu zastavil a šel se kouknout na kolo, jestli se nějak nehřeje, nebo co se to vlastně děje. Jo, houby kolo, otevřel kapotu a vyvalil se dým, já šílela, že hoříme a snažila se vystoupit a vyprostit Barču z autosedačky. Bylo mi příšerně, manžel jen naštvaně běhal venku, zastrkoval mě do toho auta zpátky, ani jsme se neslyšeli, jak pořád okolo jezdil jeden náklaďák za druhým. Prostě se auto zavařilo, po pár telefonátech bylo jasno, co to je, museli jsme do servisu. Jenže nikdo nám nezastavil, aby nás odtáhl, volat nějaké drahé odtahovky se nám nechtělo, bylo to jen kousek na sjezd z dálnice. Tak jsme popojížděli po 100 metrech a zase to nechali vychladnout. Barča byla naštvaná, protože jsem jí probudila a pak se nejelo, takže jsem jí musela vytahovat ze sedačky a bavit. Měla jsem strach, jak kolem rychle jezdila ta auta, měla jsem hrůzu, že to do nás nějakej nepozornej řidič napálí. No fakt to bylo příšerný. Ještěže zabrala Pec nám spadla a Ovčáci čtveráci, že to dítko aspoň nebrečelo nonstop. Dostali jsme se do servisu, který byl kousíček od sjezdu a byli tam moc příjemní a hned nás vzali na dílnu a auto opravili. Museli jsme se smát, protože to opět byl termostat, my ho měnili snad v každém autě, které jsme měli v rukou. Zařekli jsme se, že až zas budeme mít jiné auto, tak pokud nebude nové, tak okamžitě kupujeme a vyměňujeme termostat - preventivně. Barborce se na dílně moc líbilo, čučela tam na opraváře a na všechna ta auta a i se tam pak v jejich prodejně nechala přebalit a hrála si v dětském koutku, co tam měli. Dopadlo to dobře, jen jsme samozřejmě jeli pozdě, takže jsme operativně měnili plán a na pohřeb přijeli opravdu na poslední chvíli. Takže jsme si ani pořádně neprohlídli nové miminko v rodině, sotva 4 týdenní a nestihli popovídat se všemi z rodiny. Já s Barčou byla při obřadu radši venku, ona by tam asi nevydržela. Pak jsme jeli k rodičům domů, i když původně jsme chtěli právě rovnou z pohřbu domů. Ale Barča byla zlatá, pořád si vydržela hrát a povídat v autě a taky hodně spala. Bála jsem se, že pak nebude spát v noci, ale to bylo taky v pohodě, domů jsme nakonec přijeli kolem 22h a spící Barču jen přeložili z auta do postýlky a spala až do rána, jako obvykle. Takže holky, až zas příště budu psát, že se chystáme k rodičům, určitě se můžete těšit, co si zas přečtete za story :-)

A teď k naší divošce Barborce. Je to holčička moje zlatá, jak jí přešlo to bříškový trápení je s ní pořád legrace. Je trošku naše princeznička uplakaná a bojácná, hlavně dětí se asi nějak bojí, nebo spíš toho, jak se projevují. Nebrečela jen když zakřičel Filípek, ale i dneska když jsme byli u mé tety a její holčička taky zavýskla a Barča byla v tu ránu slzavé údolí a už z celé návštěvy bylo prd, pořád jsme jí jen utišovali, všechno jí hned rozplakalo. Pak jsme byli v KFC a jen jsem tam vlezla, tak jsme šli kolem stolu plného dětí, které si hrály a křičely a Barča tak nádherně brečela a ječela na celý KFC, že se lidi otáčeli, jestli jí náhodou nemučím :-) Třeba z toho ještě vyroste, jen jsme dojeli domů, už zase řádí, po pláči a vystrašených očích ani stopy.

Máme pár nových hraček, nejradši teď Barča má pískacího gumového medvídka, když ho vytáhnu a pískám, tak září a směje se na něj, ale jak si ho vezme a on přestane pískat, tak se naštve a rozbrečí, sama ho ještě neumí zmáčknout. Je to divný, některé věci bere ukrutnou silou, až má bílé konečky prstů, jak to svírá a jiné zas sotva drží. V kuchyni jsem na zem dala deku a šoupla Barču na ní a ona byla vykulená, kde že to je a pořád se všude koukala a otáčela se za mnou, jak jsem procházela kolem ní, trošku jsem jí tak zabavila a něco při tom i udělala. Ale zatím je spíš na našem letišti. Chci koupit nějaké ty pěnové čtverce a udělat jí lezací a válecí koutek v pokoji.

S hračkama si hrajeme neustále, ale někdy potřebuje něco nového, tak vytahujeme nádobí, hřebeny a různý krámy, co se zrovna vyskytnou po ruce, aby měla taky nějakou změnu. Včera si zrovna vydržela dost dlouho hrát s umělohmotným prostíráním :-) Někdy se o hračky ráda přetahuje, jen musím vystihnout, kdy už toho má dost, protože pak se dokáže pěkně naštvat, když jí něco beru a ona už si nehraje. Máme doma takový ten polštář na kojení, co se dá kolem pasu, aby na něm mohlo mimčo ležet při kojení a máme pro něj nové využití. Barču po:,–(ím na gauč, opřu jí o polštář a tenhle kojící chobot (my tomu tak říkáme) jí dám za hlavu a přes nožičky, takže nemůže nikam přepadnout a má před sebou i pultík na hraní. Je to provizorium a dlouho jí tam nenechávám a jí to baví, hezky vidí a může třískat hračkama na zem.

Objevili jsme, že se teď víc zajímá o všechno dění kolem sebe, vykrucuje se na všechny strany, když se někde něco ozve. Skoro jako kdyby měla hlavu otočnou kolem dokola :-) Když jí nosíme, tak šíleně štípe do krku a do zad, chytá se nás za oblečení a vyklání se. Nejvíc, když jí máme bříškem k sobě, to chce otočit a tak se snaží udělat pro to cokoli a když jí neotočíme, tak se nám takhle snaží důrazně vysvětlit, že teda bude po jejím :-) Je taky zase daleko pohyblivější, i když na bříšku jí to zase už moc nebaví. Buď leží rozpláclá jak žába, nebo se teda už párkrát otočila sama na záda, ale to opravdu jen když tam nejsme a je něčím zaujatá, nebo si myslí, že jí nikdo nepomůže. Nevím, jak bude lézt, když se vlastně ani nesnaží? Zato se ukrutně snaží si sednout a když sedí, tak se udržet a nespadnout a jak vytrčuje nožičky aby se někde zachytla a mohla se postavit. Třeba zandat jí do autosedačky je téměř nadlidský výkon, musím jí ty nožky normálně sprostě podrazit, abych jí tam dostala :-) Taky začíná sledovat, když jí něco ukazujeme. Stačí párkrát zopakovat její jméno a jak se koukne, tak prstem na něco ukazuju a ona se opravdu za chvíli tím směrem koukne! Nejdřív jsem myslela, že je to náhoda, ale dělá to tak vždycky. Na své jméno reaguje už hezky, dokonce i když jí osloví někdo cizí. Ale jenom na Báro, na jiné varianty jména neslyší. A někdy potvůrka dělá, že neslyší, neotočí se a neotočí a dělá, že je něčím hrozně zaujatá i když není. To je teda první „vyčůranost“, kterou umí. Naschválníček :-) Hrajeme teď každý den hru zvanou „kuk“. To se máma nebo táta za něco schvová a pak udělá kuk na Báru a ta se směje a směje a baví jí to dost dlouho. Taky se ráda jako leká, když na ní vybafneme, ale opět jen večer, když tuší, že je to hra, jinak se po leknutí většinou rozpláče. Ale když si hrajeme tak ne, dokonce si neustále žádá opakované vyskakování zpoza dveří, až jsme oba udýchaní. Mluvení a zvukování se také u Barči rozvíjí, hlavně tedy ba ba ba, dneska ráno překvapila, když začla mluvit pozpátku - ab ab ab :-)))))) A pořád platí, že když je to mamameme, tak je to tragédie a musíme chlácholit, utěšovat, případně zachránit (například z cizí náruče :-).

Těším se na příkrmy, už mám doma od tchánů domácí mrkvičku, tak jí zpracuju a asi za týden začneme. Zatím kromě nutrilonu a jednoho pokusu s rýžovou kaší neměla Bára v puse nic, teda vlastně ještě měla lízátko. Vyškubla mi ho nečekaně z pusy a než jsem stihla cokoli udělat šoupla si ho do té své a už ho dudala. Nejdřív byla vyjukaná z tý chuti a vytáhla ho ven, ale pak si zamlaskala a jak jsem jí ho sebrala to byl řev, chtěla ho znova cucat. A pak jednou mi ocucla mrkev, ale ta jí viditelně moc nejela, takže uvidíme, jak to s těma příkrmama bude, určitě se to brzy stane jedním z hlavních témat tady. A už zase Barča pije z lahvičky bez problémů, nespíš jak jí rostly zoubky, tak jí to asi z lahvičky bolelo pít, je přeci jen ta guma tvrdší, než bradavka. Teď už zas jen občas řešíme, že si naše vybíravka poroučí, kdy bude pít z lahvičky a kdy vezme prso. Nevím proč, ale někdy je pevně rozhodnutá, že bude pít jen z lahve, nebo nic a jindy zas chce jen prso. Jo, holt je to beran :-) Já jsem blíženec a tak bychom s Barčou spolu měli podle všech horoskopů vycházet dobře, manžel je panna a ta už to s beranem prý tak dobře vyladěné nemá. To jsem zvědavá, jak to bude ve skutečnosti, my se máme rádi horoskopy nehoroskopy a Barču milujem oba nade vše, to už je dnes nad slunce jasné. Pořád jsem vedle z toho, že jsme RODINA a to už tou opravdovou rodinou jsme skoro půl roku!!!

Srazík pořád platí, tak snad nebude v tu sobotu pršet, to by nás asi jediné (kromě uragánů a sněhových vánic :-) mohlo odradit. Vypadá to, že se nás dost našlo, kdo bude mít čas, my vyrazíme i s manželem, takže se nebojte taťky zapojit. Ethel, už se těším, jak vypadá dvojčecí sporťák, už ho máte vyzkoušený? A jak se dětem líbí?

Tak pro dnešní deníček toho bylo zas dost a dost, doufám, že Barborce napíšete, jak se mají její kamarádi a přijdete se s ní seznámit osobně o víkendu, už se moc těší.

Mishicka + Bára

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.09.03 11:15

Ahoj,
dvojčecí sporťák je super, je zase o něco lehčí a skladnější, takže nadšené nejsou jen děti, ale i my. Tedýsek i Andulka oceňují hlavně nové obzory a dokonce i sklopený ¨ho mají raději, asi je z něj zase trochu jiný výhled. Jediné, o čem přemýšlím je, jestli to není špatné na záda…

Náš největší zážitek je odstavování - začali jsme s tím, protože dětem je už skoro 5 měsíců a já už toho kojení mám plné kecky, navíc děti se v noci stále budí max. po 3 hodinách a je to únavné. Tak jsme jim včera v 5 dali kaši. Od Hippu, vanilkovo jablečnou. A nestačili jsme koukat. Byla jsem připravená na to, že si trochu zobnou a budou chtít něco jiného. Docela jsme se s Martinem těšili na to, že to po nich budeme dojídat. Jenže naše děti nejsou dnešní ani včerejší, včas rozpoznali kvalitu a po první lžičce jsem nestačila nabírat. Andulce to sice trochu teklo ven, ale pro jistotu si přidržovala moji ruku se lžičkou, aby mě ani nenapadlo toho nechat. Když jsem se odvážila si trochu líznout, dívaly se na mě obě velmi nemilostivě :-).

NIcméně 5 hodin odpoledne je asi na kaši moc brzy, po obvykle strávené noci jsem konzultovala problém s několika zkušenými maminkami (včetně té své) a všechny říkaly, že aby to fungovalo, musí to být opravdu těsně před spaním a to co nejpozději. Tak to dnes zkusím a dám vědět jak jsme dopadli. Ale s mléčnýma kašema si opravdu nemusím dělat starosti :-)). Uvidíme jak to bude se zeleninou a ovocem… Mimochodem, mám o tomto „problému“ zajímavé věci ztažené z internetu, jedna dvojčatová maminka tam říká, že navzdory doktorce a jejím doporučením začínat v poledne zeleninou začínala večer kaší - je sladká, mléčná a tudíž hodně podobná mlíčku a jsou s ní nejmenší problémy a děti se hrozně snadno chytly a navíc začaly spát víc. Tak to sem píšu jako zajímavý názor.

Jinak se děti také zdatně rozvíjejí, Tedýsek se otáčí jako nic (jen na bříško) a díky tomu moc hezky zvedá hlavu a za pomoci šprušlí v postýlce se tam různě odstrkuje a pohybuje. Hezky se „rozpovídal“, začal se víc chechtat, ale hlavní je fakt to otáčení. Skoro nic jiného nedělá. A tudíž vyžaduje spoustu pozornosti, protože ho to na bříšku za chvíli přestane bavit a chce otočit. Ale jen ho otočím spátky, už se zase otáčí na bříško… Někdy je to nekonečné a já je taky nemůžu furt otáčet nebo chovat…Anka se taky otáčí, ale zdaleka ne tak rychle a nadšeně, vyniká spíše v práci s ručičkama. Je to taková malá rošťanda, naučila se brát věci ze stolu a moc jí to baví. Hrozně moc touží jíst dospělé jídlo a tak se ho snaží ulovit. Mám pocit, že ty dospělé věci, co jsou na stole nebo u mámy v ruce, jí přijdou daleko zajímavější než jakákoli hračka. Na bříšku se snaží chytat věci do ruky, je to zkrátka naše šikulka.
Tak, budu muset končit, je skoro poledne a já ještě nic neudělala.
Zatím ahoj, ještě se ozvu.
V kolik že je ten sraz? v 1 hodinu v sobotu?

Ethel, Ted a Anka (skoro 21 týdnů)

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 29.09.03 12:06

Ahojky holky,
tak jsem nevydržela a včera poprvé nabídla Barče mrkvičku a mělo to úspěch! Preventivně jsem jí obalila plínou a ještě okolo ní navršila utěrky, kdyby to vyprskla, abych to tu nemusela všechno prát, ale ani to nebylo moc potřeba. Naháněla tu lžičku až se předkláněla a tvářila se dost překvapeně, ale pusinku otvírala a papala statečně, snědla půl tý malý skleničky. Já to zkusila nejdřív kupovaný, abych se eventuelně zbytečně neplácala s vařením a ona by to pak odmítla. Ale vypadá to, že jí to jede, takže už navařím domácí. Jen teda v noci příšerně prděla, až se kvůli tomu budila. Ale stačilo jen šoupnout jí ke mě do postele, chytla si prso, ani necucala a za chvilku zas chrupkala. Tak teď budeme dávat mrkev každý den. Říkala jsem si, že to zkusím týden jen s mrkví a pak třeba zas něco jiného, nebo je lepší přidat něco nového do té mrkve? Jarčo, ty jsi asi s příkrmama nejzkušenější, co ty na to? Taky jsem přemýšlela o té kaši, Barče taky docela chutnala, ale po jídle ze lžičky spíš řádí, takže na noc jí to dávat lžičkou je asi blbý. Nedala by se ta kaše dát do lahve? Asi by musela být větší dírka, ale přeci dřív se krupička dětem taky dávala do flašky. To by jí spíš uspalo. Jarčo tys tu kaši dávala Kačence z lahve? A taky by mě zajímalo, jak se dávají ty šťávičky? Jako místo jídla? Nebo jen jako doplněk za tou mrkví? Já v tom nějak plavu.

Asi nám roste další zoubek, Barča je už asi dva dny kousavější a slintavější a taky trochu ukňouraná, takže se asi brzy někde nějakej novej vyklube.

Ethel s tím dospěláckým jídlem a věcmi je to u nás stejné, možná že holčičky už se prostě cítí být velkými slečnami :-))) A dokonce ta naše potvůrka pozná, když se jí snažím oblafnout a jako si hraju s jejíma hračkama. To jí nechá klidnou a dál bojuje o můj příbor nebo tužku. No vyčůránek je to malej :-)

Miki držíme palce na naušničky, ale neboj určitě to bude bolet víc Tebe, než Elišku :-) A na srazíku se na Vás těšíme už naušničkový :-) Číslo na mobil pošli třeba mě tady jako soukromou zprávu, pošlu ti pak svůj.

Terko, litujeme a myslíme na Tebe a Klárce držíme palečky, ať je co nejodolnější. Bohužel netuším, čím bys jí mohla posílit :-( Zkus zavolat dětské doktorce, třeba něco poradí. Snad to holčička nechytne!!!

Jarčo, určitě na srazík doražte, oni ty chlapi se potřebujou vykecat, ale pak se stejně nechají přesvědčit :-) U nás je to podobné.

Kateřino, blahopřejeme k prvnímu zoubku!!!!!! Ten gel jsem koupila na Pankráci v lékárně, co je v Delvitě (vedle Bauhausu). Jestli už je ale zoubek venku, tak ho asi moc neužiješ, mě přišlo, že to Barču zlobilo, jen než se vyklubal úplně celej. Jestli nemáš čas sem jet, nebo je to daleko, tak Ti ho můžu koupit a přivézt na ten srazík, jestli dorazíš, určitě přijdou další zoubky. A jak dopadla první mrkvička u Vás?

Tak já jdu naposílat fotečky ze srazíku do galerie, snad se mi mezitím Barča nevzbudí. Je teď nějaká rozhozená, buď celý den pořádně nespí, např. včera nespala 8 hodin, nebo zas by spala furt. Jo a představte si, že se nám taťka stěhuje s kanceláří domů, tak doufám, že mě tady nechá tenhle počítač, protože k jeho bych se asi nedostala. To jsem zvědavá, jak to tu budeme všichni zvládat, no asi si bude muset rychle najít novou kancelář, protože Barči je tu všude plno. Navíc, když ho uvidí, tak si bude chtít hrát a kdoví, co by pak napracoval :-)

Pa Mishicka + Bára 24t.

PS: ten srazík platí na sobotu 4.10.2003 od 13,00h u kolotoče u letenského zámečku.

mnouk
Kecalka 113 příspěvků 29.09.03 12:13

Ahoj Mishicko a Barborko!
Ráda čtu tvůj deníček, máme totiž asi stejně staré holky ( Renča *14.4. 03 ) a proto „šmíruju“, co nového Barborka umí a porovnávám:)) Dneska jsem na tvoje doporučení opět vytáhla „kojící rohlík“ a Renču do něj po:,–(ila. Byla fakt nadšená, zase změna. Moc ji nebaví ležet na zádech, pořád zvedá hlavu a rozpřahuje ručičky, je hrozně zvědavá…no ženská:)
Začala jsem ji dávat minulý týden rýžovou kaši od Nestlé. Domnívala jsem se bláhově, že po ní bude spát celou noc, protože se zaplácne. Skutečně to tak vypadalo pár nocí, ale teďka se opět budí. Není to nic hroznýho, tak 2 krát za noc a po krátkém kojení vytuhne. Nespí s náma v posteli, takže ji pokaždé musím opatrně přenášet. To je asi nejhorší na nočním krmení, že člověk musí vstát, vzít 8 kilovýho cvaldu a pak ho opět jemně vrátit do postýlky.
Taky se nám o víkendu holka rozpovídala, je to moc legrační žvatlání a prskání.
Za chvíli jdeme na očkování v 5 ti měsícících. Je to trápení, má z toho vždycky teplotu, ale musí to být, to je jasný!
Mějte se fajn, my se zase brzy ohlásíme. Pavlína a Mňouk

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 29.09.03 12:29

Tak se povedlo, fotečky jsou tam. Mám ještě kraťoučké video, které tam manžel natočil, ale to sem bohužel nejde dát. Zkusím ho časem třeba dát na naše stránky (jestli tam to půjde), kdyžtak dám vědět.
Mishicka

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 29.09.03 12:39

Ahojky Pavlíno,
takže další holčička do partičky, hurá! Že už jsi nám jednou s Renčou psala? To jste ještě nebyly MŃOUK :-) A která jste mňouk, ty nebo Renča? To s tím sezením v chobotu/rohlíku je fakt dobrý, Barča se tam zabaví a já můžu chvíli něco dělat a navíc je to jak píšeš hlavně nějaká změna oproti ležení. My máme na noční spaní štěstí, Barča chrupe většinou svých 10 hodin a obvykle nespí s námi v posteli, takže když k ní náhodou někdy v noci vstávám, tak taky mám problém se domotat k postýlce bez úrazu a pak jí vysápnout. A když jí dávám zpátky, tak mám strach, aby se mi neprobudila, to by mě asi klepla :-) To očkování snad už budete mít poslední na delší dobu, jestli je to to třetí, tak to už je jen jedno pigáro, to je lepší než předtím ty dvě, auau :-) Tak držíme palečky, ať je to rychle za Vámi a třeba Renča překvapí a bude to tentokrát bez teplot :-)
Mishicka + Bára 24t.

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 29.09.03 12:45

Tak zase já,
jestli jste ještě nečetly Ediny porod, tak se na to vrhněte, krásně si pobrečíte a zavzpomínáte :-)
Mishicka

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 29.09.03 15:47

Ahoj holky!
Tak zase nestíhám,tak jen krátce.
Ten kojící rohlík(taky tomu říkáme rohlík)mám asi nějakej malej,protože si teda nedovedu představit,jak to má Tomášek za hlavou a ještě přes nožičky anebo máte speciální polštář na kojení,já koupila normálně v obchodě ten polštář(rohlík)co se používá za krk na cesty.

Fotečky ze srazíku jsou super,moc jsem vám záviděla,že se můžete poznat a teď vás přijde ještě víc,ach jo proč jenom bydlíme tak daleko.

Ještě bych chtěla napsat něco o tom přikrmování,tak jenom v krátkosti.Já teda ikdyž se Tomík budí celou noc po dvou hodkách,tak se budu snažit to opravdu vydržet až do ukončeného šestého měsíce,je fakt,že už jsem dost vyčerpaná,protože si ho nechci naučit spát s náma v posteli a tak kněmu musím pořád vstávat,ale zkusím to vydržet ještě ten měsíc.
Po porodu jsem dostala nějaký knížečky od doktorky,tak jsem to zkoukla a tam píšou,že se má začínat:1.týden-mrkev.před poledním krmením podat několik lžiček mrkve,může se taky zamíchat do mléka(odstříkané nebo umělé),zvyšovat tak,aby celá polední dávka mléka byla koncem týdne nahrazena mrkví(samozřejmě mrkvovým pyré,to je vám jané,že)
2.týden-podáváme v poledne místo jednosložkového zelen.příkrmu (mrkev) příkrm dvousložkový např.mrkev s bramborem.ke stejnému druhu zeleniny přidáme tedy druhou složku-brambory.
3.týden:podáváme v poledne namísto dvousložkového příkrmu třísložkový,nap­ř.drůbeží maso smrkví a bramborem.Opět-stejný druh zeleniny,brambory a stejný druh masa-neměníme.
Kdyby bylo dítě alergické na nějakou potravinu,tak bezpečně poznáte na kterou,pokud budete přidávat novou věc po týdnu.
S těma mléčnýma kašičkama teda nevím,ale tady píšou,že se mají dávat rýžové nebo bezmléčné,to asi bude v každé knížce jinak,to si ale stejně můžete probrat s doktorkou.
Ty ovocné šťávy jsou tu napané od ukončeného 7.měsíce -dávat dopoledne a odpoledne-ovocná šťáva nebo ovocné pyré.

V případě,že dítě po 6.měsíci všechny potraviny snáší,můžeme postupně obměňovat druhy masa,zeleniny,o­voce.
Během 7.měsíce zavádíme nemléčnou i mléčnou obilnou ovocnou kaši(aha,tak už se může i mléčná).
Kromě toho zavádíme bezmléčnou i mléčnou obilnou ovocnou kaši(nevim,proč je to tu dvakrát).
Od 9.měsíce přecházíme od kaší k hutnější konzistenci stravy tak,aby se dítě naučilo kousat.
Koncem 1.roku přecházíme na batolecí výživu(na to máme zatím čas,ikdyž to strašně utíká).
No,kdybych měla čas,tak vám to opíšu celý,tak když budete,něco konkrétního chtít,stačí říct.samozřejmě nesolit,nesla­dit,nijak neochucovat,ale to určitě taky víte.

No,jinak náš Tomášek se nechce pořád otáčet,tak už z toho začínám být nesvá,kdybyste někdo měli fintu,jak ho to naučit,tak mi to napište.
Tento víkend tady byly hody,tak mám nakolotočováno až až a příští víkend(vlastně už tento)jsou u nás „Burčákové slavnosti“,je to super akce,která trvá od čtvrtka do neděle,určitě to bude ve Zprávách,tak se strašně těším,jenom mě trošku mrzí,že nemůžu jít večer do sklepa,protože mi nemá kdo hlídat a já bych tak ráda vypadla aspoň na chvilku z toho šílenýho kolotoče a odreagovala se,no snad příští rok,to už si dám taky burčáček a medovinku-mňam to jsem se navnadila.

No nic,povinnosti volají,tak se mějte hezky,doufám že vám nebude na srazíku pršet a dejte pusinku mimískům ahoj Zizi a Tomášek(zítra už 5.měsíců)

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 29.09.03 15:50

Ještě já,Mishicko já jsem dávala Lukáškovi kaši normálně do flašky,ale v dudlíku jsem měla díru jak hrom,aby mu to teklo.Tak čau Zizi

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 29.09.03 16:24

Ještě jednou já,teď jsem si vyhledala v tématech SOSmaminek článek od Pupiny „jak se nezbláznit z rad o příkrmech (6.-8.měsíců)“nebo tak nějak se to jmenuje,je toho tam hodně,moc pěkně vypsaný,už jsem si to vytiskla,tak se tam podívejte,je tam taky o těch kaších,no prostě všechno,tak se na to Mishicko jukni a hned budeš vědět,co Barborce dávat a co ne.Tak už definitivně ahoj Zizi
PS:Dozvěděla jsem se,že se mojí kamarádce z Prahy narodily dvojčátka,byla asi ve 27.týdnu,tak doufám že to zvládnou,jsou to kluci a oni jim říkali v bříšku „Většík a Menšík“.
Jo a moje nejlepší kamarádka čeká taky dvojčátka,tak to se s nima roztrhl pytel.

Mickey
Povídálka 46 příspěvků 29.09.03 19:47

Ahojky všem,

tak k tomu spánku v noci, my se budíme také už čstěji, ale po krmení se kolikrát probereme a povídáme si. Tkže Mishicko, mě klepne vždy, když se Eliška probere, ale zatím to zvládáme. Udělám n ní tytyty:-) a řeknu ji, že je hluboká noc a že musí spinkat.:-) Většinou to zabere,chvíli se tam mrcasí,ale pak usne. Párkrát jsem ji měla už i u sebe v posteli, je fakt,že spí lépe se mnou než sama. Takže, abych se aspoň trochu vyspala, vždy k ránu okolo páté či šesté, po krmení, ji dám k sobě a ještě tak 2h spinkáme. Snad si na to moc nezvykne, budu s tím muset zkoncovat.
Jinak nás teď trápí usínání na noc. Do minulého týdne jsme ještě neměly problém. Vždy si lehla, hrála si a pak postupně usnula. naše malá beruška.Ale teď, vzteká se, pláče a je mrzutá.Prostě tygr.
Jo a co se týče horoskopů, tak náš bejček je oprvdu bejček!!:-))Nedá se do ničeho nutit, zbejčí se a my máme utrum.

Tak se zatím mějte a hezky piště o příkrmech ať my trošku mladší miminka máme z čeho čerpat:-))

Miki a Eliška 20t.

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 29.09.03 20:38

Ahoj holčiny

Tak Mishicko k těm příkrmům, já co se dočetla, tak je prej nejlepší pár dní jen samotnou mrkvičku a pak se už může přidávat i něco jiného, když jí ta mrkvička nevadí. Ale bylo mi řečeno, že na mrkev nejsou nějaké negativní reakce. Já taky začínala mrvičkou a pak jsem přidala jako první petržel. Potom cuketu,brambor,bro­kolice a červenou řepu. Mají se vynechávat tak dva dny mezi novýma věcma.Taky po tom prdákujeme. Tak už abychom lezli a bude zase líp až se budeme víc hýbat.
Měla by se dát ze začátku jen tak jedna až dvě lžičky, ale my baštili hned, nám chutnalo.
V tý knížce od mudr píšou že by se mělo nahradit jedno jídlo - mlíčko ? během 2-3 týdnů zeleninou.
To my už máme. Pak od 5 měsíce my mohli ovoce tak už máme sváču přesnídávku. U vás to bude asi o nějakej měsíc posunutý, u kojícíh.
Jo ještě mi děvčata poradila a dávám tam trocha olivového oleje extra virgin. Taky kvůli zácpě a dokonce jsem se dočetla, že je dobrej na inteligenci, tak nevim.

Kaši jsem dávala z flašky, udělala jsem jí poprvé moc řídkou a byla velká díra tak to vyžuchla a pak jak si říhla tak hodně zvracela, takovej ten gejzír. Tak druhej den byla hustá a to se zase vztekala že to nejde, tak jsem jí naředila ještě nutrilonem. Koupila jsem si přímo dudlík na kaši, ale je tam stejně nějaká velká díra a jí tu hustotu neodhadnu, takže udělám kaši- začala jsem jí ted vařit z rýže, dočetla jsem se že vločky až od 8 měs. A jde to i líp, líp se rozvaří a pak krásně rozmixuje- a pak to promíchám tím nutrilonem tak aby to prošlo přes ten dudlík.

Ale dneska jsem opět experimentovala a uděla hustou kaši, vařila jsem rýži s jablkem, přidala jen do toho nutrilon, bez další vody, rozmixovala a papalo se lžičkou. No kdyby jste jí viděli. My se smáli na plný kolo jak otevírala pusinu. Tak uvidime co tohle, jak bude spát. Nás těd pokaždé budí prdy a kakání. Nikdy jsme v noci nekadili a ted 3× za sebou. Takže máme přestávku.

Ty štávičky jsou jen jako tekutiny, já dávám i čaj i štávičky. Hlavně nás trápila zácpa a ty štávy prej pomáhaj.Tak pijeme a pijeme, Kačence se nesmí flaška štávy vzít jak nám to chutná. Vypijeme tak tu 100 ml i víc denně. Plus teda ten čaj, ale na ten mi docela prdí, hodně mi ho pije jen před spaním. Pokaždé když usíná, tak by se čaje uchlastala.
Doktorka miporadila i ty kubíky jak jsem už tady psala a mám je ředit 1:1. Chutnal jí, měla banán a jablíčko, ale domácí jsou domáci.

Na ten srazík snad tedy dorazim, ale manžel bude jen jako taxík. On není ten tip, že by tam šel semnou. Je hodnej, se vším mi pomáhá, ale takovýhle věci ho neberou. Emimčo mu neva, kolikrát mi i řekne tak se podívej co tam píšou a pod, ale na tohle ho neužije.

Jinak v Praze pracuje,má tam hlavní sídlo,Prahu zná, ale kde je Letenský zámeček zrovna neví haha, tak jestli můžete poradit u čeho asi tak to najdem, Nějakej bodík. Díky.

K tomu nošení, Kačenka taky štípe a tahá mě za nos, občas se jí povede strčit mi prstíky do nosu. Taky se drží oblečení a nebo vlasů, popřípadě mých náušnic. Minule chytala na prababičce kytky co měla na zástěře. Chtěla je vzít do ruky, to byla taky sranda.

Tak ted teprve pročítám postupně kdo co napsal a Zizi už něco o příkrmech napsala, neva, tak to mate dvojtě. Mazat to nebudu UF

Bože jsem nějaká ukecaná, nebo se mi to jenom zdá??? Haha
Tak raději končím a nechám si něco i na příště haha
Mějte se krásně ahoj Jarča a Kačenka 23 t

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 29.09.03 20:55

Tak jsem mrkla na fotečky, jsou fakt hezký… už se těším na sobotu. čauky Jarča

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 29.09.03 21:25

Ahoj holky,
tak jsem zase tady. Barča dneska usnula už ve 20,30h, tak jsem zvědavá, jestli už bude spát do rána. Dneska jsem se pustila do úklidu a představte si, že mi skoro ruplo v zádech. Hezky jsem vytírala a jak jsem byla v předklonu, tak mě najednou píchlo v zádech ze strany na stranu a už jsem se skoro nemohla narovnat. Pěkně mě to bolí, Barču nemůžu ani pořádně zvednout, děsím se, abych se úplně nezasekla. Vůbec nevím, co s tím dělat, tak to jen nahřívám a snažím se být v klidu a hlavně neohýbat. Snad to do rána přejde, to by mi tak ještě chybělo obrážet doktory a nějaký obstřiky by asi taky nebyly na kojení nejlepší :-(
Tak naše druhá mrkvičková seance se zase vydařila, Barča baštila, jen tentokrát hrozně moc chtěla papat sama a párkrát chytla lžičku a strčila ruce do pusy a mrkev máme tentokrát leckde :-) Já se jen smála, protože bojovat s těma rychloručkama nemělo smysl, jsem ráda, že to nemáme i na zdi :-) Budu na ní muset vymyslet nějakej trik, aby to tu nebylo příště tak zřízený. Taky už jsem v plínce objevila první evidentně mrkvičkový hovínko, teda to je ale smrádek :-) Akorát mě překvapilo, že to vypadá skoro úplně stejně, jako ta surovina, kterou pojídala - i barva i konzistence. Čekala jsem spíš tu nutelu, jak to většinou holky popisujou.
Díky za rady s těma příkrmama, už jsem taky něco naštudovala a budeme teda tenhle týden jen na mrkvi a po neděli přidám něco do toho. Asi bramboru, ta je pro mě nejdostupnější. Ale zatím pořád po tý mrkvičce normálně sosáme z prsa. Dokonce se mi zdá, že teď Barča zase baští nějak víc, že by další spurtík? Zoubek se zatím neobjevil, ale kňourátko bylo dneska fakt dost slušný. Tak jestli to nebyly prdíky po tý mrkvi, tak tu přibude nějakej zoubek určitě do týdne.

Zizi, ten rohlík/chobot je něco jiného, než popisuješ, že máte vy. To je tak velký, že se to normálně dá kolem celého těla kojící maminky asi jako plavací kruh a mimčo se na to položí na kojení. Takže ho nemusíš držet. K tomu přetáčení - zatím se asi nemáš proč znepokojovat, i když nevím, co píšou v tabulkách doktoři. Já jsem Barču trošku asi učila. Když ležela na zádech, tak jako jedna z her bylo, že jsem jí chytla za nožičku, pokrčila jí ji a za kolínko jsem jí přetáčela na bok až se dotkla kolenem postele a zase zpátky. A několikrát za den několik minut, možná si ten pohyb nějak zafixovala, protože za pár dní se začala snažit sama. Někdy jsem jí současně musela tahat i za ručičku, jindy si vršek těla přetočila sama, jak se jí zrovna chtělo. Tak třeba to půjde u Vás taky tak rychle, možná jen Tomíka nenapadlo, že něco takovýho může udělat.

Miki, to je teda dobrý s tím nočním hraním, ještě že je Eliška tak chytrá holka, že to tytyty pochopí a poslechne :-))))))) A s tím usínáním je to asi fakt všude problém, já to asi budu řešit později, protože mě Barča teď fakt usne jen u prsa a já to tak nechávám, protože jsem ráda, že aspoň něco funguje a je to i dost rychlý. To se pak picnu :-)

Jarčo, já jsem úplně blbá a cestu autem k tomu zámečku nejsem schopná popsat. Zkusím někde vyštrachat nějakou slušnou mapu a pošlu odkaz, nebo jestli někdo poradí, bude lépe. Jinak je to asi tak na půl cesty mezi stadionem Sparty a Strossmayerovým náměstím. Jdu mrknout na tu mapu a kdyžtak to sem ještě hodím.

Dobrou noc všem eventuelním nespavcům.

Mishicka

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 29.09.03 21:32

Tak už mám Jarčo tu mapku:
http://www.mapy.cz/handler.py?…

A fakt jsem úplně blbá, je to za technickým muzeem, to asi manžel bude vědět, kde to je. Dá se tam dobře zaparkovat. A že se manželovi nechce, to přeci nevadí, však my toho určitě nakecáme, to by pak měl možná hlavu jak sud, dobře ví, co dělá :-))))

Mishicka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.09.03 23:07

Ahojky babulky-mamulky
Tak sa opäť hlásim zo Slovenska po šialene dlhej dobe. Občas sa mi podarilo prísť k vám kuknúť, čo nového, ale nikdy som sa už nestihla dostať k odpovedi.
Jakubko nám krásne rastie (v 4 mesiacoch mal presne 7.05 Kg a 70cm), teraz má už určite riadne cez 8 kg ale presne to budem vedieť až po ďalšej návšteve u lekárky za dva týždne.
Stále je plne kojený, zúbky zatiaľ žiadne, ale pozerám že v porovnaní s vašimi dietkami je to ukrutný lenivec - jednoducho sa rozhodol, že sa obracať na bruško nebude, lebo dokáže len cúvať a nie liezť tam kam by chcel. Na chrbátiku mu premiestňovanie ide podstatne lepšie - vždy sa vykrúti na boku do záklonu, hlavičku nehá na novom mieste a telíčko dorovná, alebo sa cez hlavu načahuje ručičkami (motýlikov na kolotoči už ulovil), vyklenie sa do mostíka a zloží sa o kúsok vedľa. Hrazdičku si tiež už premiestňuje a viac by chcel ohryzávať konštrukciu ako búchať do hračiek, takže ho nikdy nenájdem tak ako som ho na našom letisku nehala. Sedenie ho rozčuluje, najradšej by celý deň prestál (už začína podupkávať ľavou nožičkou), ale musím ho samozrejme premiestňovať, aby mal stále niečo nové na dosah. Tiež už ho nezaujímajú harčky, ale dospelácke veci - hlavne moje knižky, a všetky možné prístroje s tlačítkami a vydávajúce hukot. Už si ulovené veci aj chvíľku prezerá než ich celé uslintá.
Je strašne zvedavý, už od 3 mesiacov ho vozím v šporťáku, lebo v hlbokej korbičke odmietal ležať, to som obvykle po 15 minútach kriku končila s chalanom na rukám tlačiac prázdny kočík. V šporťáku si v kľude okuká svet a tichučko zaspí.
Nočné spanie je úplne v pohodičke, už od druhého mesica spával Kubko v kuse 5-6 hodín a teraz sú to občas aj 9-hodinovky. Akurát posledný týždeň sa vždy asi po 2 hodinách ozve strašný plač, ani sa pri tom riadne nezobudí a po pár minútach na rukách je opäť všetko Ok- asi ho trápi nejaký nočný blud.
Mishicka, si ma šokla vašimi znameniami zverokruhu - my sme na tom úplne rovnako - ja blíženec, manžel panna a dietko barančok. :-))
Moc vás všetkých pozdravujem a dúfam, že sa mi podarí ozvať znovu skôr ako za ďaľšie 4 mesiace :-)
Danka a Jakubko 5,5 mes.

mnouk
Kecalka 113 příspěvků 30.09.03 08:15

Ahoj mishicko,
už jsem vám myslím psala, je to dýl. Přezdívku mňouk si vysloužila Renča hnedka po porodu, protože opravdu mňoukala:). To se fakt máš, když ti spí 10 hodin. Když byla R. mladší, tak se jí to občas taky povedlo.
Včera jí doktorka neočkovala, ale dělala jí výtěr z krku. Renča vypadá sice zdravě, ale pořád má ucpaný nos a hleny. Taky se jí kvůli tomu blbě pije, proto ani nepřibrala ( ještě že má zásoby ):) Snad se to urovná.
Koukala jsem na fotky ze srazu, je skvělý, že se takhle sejdete, to bych taky brala. Jsme z Hradce a Renča tu moc známých vrstevníků nemá. Ale v Praze mám ségru s 18 měsíční holčičkou, tak se tam určitě pojedu zase podívat a třeba se potkáme??
Zdraví Mňouk

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 30.09.03 09:55

No ahoj Danko a Jakoubku!!!
Já na vás pořád myslela kam jste se poděli,už ¨jsem si říkala,že se asi nikdy neozveš a jaký bylo překvapení,když jsem ráno zapla počítač.
Jakoubek je šikula s tím spaním,já se v kuse několik hodin nevyspala ani nepamatuju,ale zase nemáme problém s usínáním.Tomáška dám večer do postýlky a za chvilku je tuháč.
Jinak je taky lenoch a nechce se přetáčet,tak na tom budou asi stejně.
Musím končit,čas tlačí,tak se nezapomeň zase někdy ozvat!!!
Ahoj Zizi a Tomášek(dnes 5.měsíců)

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 30.09.03 09:59

Ahoj,já jsem si někde přečetla,že ten polštář na kojení je ta podkova,tak jsem to v obchodě koupila,netušila jsem že je ještě přímo spešl na kojení,no ale taky to mám kolem pasu a malej na tom v pohodě leží a nemusím ho držet,takže účel to splnilo,tak je to jedno,akorát si s tím nemůžem teda hrát jako Barča.Tak pa Zizi

Mikiska
Kecalka 206 příspěvků 30.09.03 20:54

Ahoj holky,
Tak toho máme s Filípkem moc. Chodíme po návštěvách a po doktorech nějak se nám to nakupilo najednou. S radostí vám můžu sdělit, že Filípek nepůjde na operaci ťuk ťuk ťuk. Kýla se vstřebala takže je v pořádku. Pan doktor říkal, že se sice může vrátit, ale není to zase tak velká pravděpodobnost. Takže to akorát musím hlídat a za půl roku jdeme zase na kontrolu. Tak se mi straaaaašně ulevilo hrozně jsem se té operace bála už jenom ta představa, že jdeme do nemocnice fuj fuj.
Taky jsme byli už podruhé na cvičení a tentokrát to Filípek spíš probrečel než procvičil tak nevím minule se smál jako blázen a tentokrát se mu to vůbec nelíbilo. Tak snad si časem zvykne prý je to normální.
Horší je, že se pořád nechce přetáčet a na břiše být už vůbec nechce tak nevím co bude s tím lezením. Paní doktorce se to už nelíbí takže jsme dostali speciální cviky na přetáčení akorát, že Filípek u toho stejně protestuje já si teda myslím, že by se neměl nutit až prostě bude chtít na bříško tak to dokáže no ale doktorka říká něco jiného tak nevím.
Mishicko teda to máte štěstí s tím vašim fárem, já bych asi reagovala stejně jako ty, hlavně, že se vám nic nestalo !!!!!!!!
K těm příkrmům my jsme začali v sobotu s mrkvičkou a mám stejné informace o příkrmech jako Zizi. Ono je to nakonec lepší i pro nás pomalu přikrmovat alespoň naše mlíkárna stačí reagovat bezbolestně. Takže Filípek baští mrkvičku ze zahrádky od tchýně a docela mu šmakuje. Kupovanou jsem ještě nezkoušela, ale mám ji pro případ nutnosti doma, jo už to nebude tak jednoduchý jako s kojením.
Tak zatím papa pozdravujte svoje rodinky !!
Mikiska a Filípek 28t
P.S. musím si přečíst vaše příspěvky já vůbec nevím co se tady děje papa

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 30.09.03 20:56

Ahoj holčiny,
Tak jdu jen sdělit výsledek jak dopadlo papaní lžičkou husté kašičky.
Ve tři hodiny ráno jsme měli doma místo Kačenky oddíl vojáků, kteří zrovna stříleli ze samopalu?. Takže účinek žádny, probudilo nás prdákování. A to samé ráno v 7 hod. Řekla jsem že nebudu vyvařovat, když stejně nespíme, spala mi jen jednou krásně od 20 do 7, ale když ona jí tak chutnala, že mi to nedalo a dneska jsem jí opět uvařila. Tak třeba to bude lepší. A hlavně se vykakala po papání, tak třeba už v noci nebudeme.

Zítra jdeme do poradny, nevim jestli nás bude paní mudr očkovat, máme přece ještě trocha rýmičku. No uvidíme. Tak nám držte palečky. A jdeme po prvé sami bez tatínka, ten má v Praze školení. Ale určitě to zvládneme i bez něho, když ona je to prostě jeho holčička a chodí všude kde může . Jen nevím jestli půjdu pěšky nebo udělám poprvé premiéru autobusem. Ještě jsem s kočárkem nejela autobusem. Snad bymi někdo pomohl to snad jo, ale já už vidím, že budu mít smůlu a chytnu zrovna zájezdovém, kde není na kočárek místo.Občas tady jezdí.

Tak se mějte krásně a pohlaďte od nás mimíčka
Jarča a Kačenka 23t

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 01.10.03 08:39

Ahoj Mikisko!
Nešlo by nějak popsat ty cviky na přetáčení?Taky se mi nechce moc otáčet cvalíček Tomášek.Zizi

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.10.03 08:23

Ahoj všichni!
Chtěly jsme Vás s Judy poprosit o držení palečků. Dneska v půl 11 se jde i Deborka vyšperkovávat - budou jí píchat ouška na náušničky. Judy jí je po zakoupení zkoušela přiložit k uchu a říkala, že prý vypadá jak nějaká vyšperkovaná od střelnice. Tak uvidíme, jak to bude, až to bude - haha.
Jinak Deborka zeleninové obědy chutnají. Včera - po týdnu pouze s mrkvičkou - přidávali brambor. Je prý fakt, že pouze mrkvička jí chutnala víc, ale třeba je to jen z důvodu, že to je ještě nezažité a méně sladké.
V úterý 7.10. jde Deborka na vítání občánků a protože se narodila jen o 14 dní dříve, než její bratranec - moje druhé vnoučátko - a protože v době narození bydleli všichni ve stejném obvodu, jsou pozváni ve stejném termínu. Tak se jdu na ty moje dva broučky podívat a vyfotit - doufám, že se tam fotit může!
Mějte se fajn - zdraví Liliana

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 02.10.03 14:24

Ahoj holčiny,
tak jsem vyfasovali dvě pigárka do nožiček a řvali jsem na celé kolo. No brečela už když se na ní paní doktorka koukala a mě to překvapilo, protože se vždycky smála. Tak prej už s tím mám počítat, že rozezná už svý lidi a ona je cizí a tak prostě spustí. Tak plakala na celé kolo a do toho ještě ty dvě pigárka a já myslela že budu brečet taky. Ale zvládli jsme to a i bez tatínka.
Máme 5,75 kg a 64 cm. Za měsíc nás to čeká zas. Ach jo, takhle je trápit, já bych to dala formou tablet nebo kapiček.
Trocha pak večer poknourávala, ale nemohla usnout tak to asi patřilo k tomu, trocha bývá protiva když se dobře nevyspí. Ale maminka jí večer uvařila její kašičku, Kačenka otevírala pusinu jako kdyby jí to měl někdo sníst a byla spokojená. Jinak mi spí už skoro celou noc. Ted po dvakrát spala opět od 20 ? 7 hod. Ale v noci si párkrát zaknučí a chce dudlíka, nebo já jí ho alespoň dám a ona spí dál. Takže pro mě to nic neznamená. Sice spí, ale já se stejně budím a musím k ní. Ale nevadí. Přece jsme jí chtěli ne?? Jen jsem řikala Dušanovi kde jsou ty doby kdy jsme jí pozorovali jestli vůbec dýchá a spala jak andílek. Asi už stejně nebudu spát jak dřív, protože ted stačí když se jen zavrní a já už na ní koukám. Mám jí hned vedle postele v postýlce tak se stačí po:,–(it nebo si kleknout.

Tak jo, my ted jedeme koupit babičce nějakou krásnou kytici, má dneska 80 let a nějakej dáreček. Nechali jsme upíct dorta a tam bude od Kačenky, protože babička by snad za ní dejchala kdyby mohla. No jo, její první a jediný pravnouče a taky se ní načekala. Tak snad jí to udělá radost. Ještě pak musíme nafotit a vyfotit?.
Ted u ní Kačenka spinká na posteli a babička u ní sedí a hlídá?. Je pravda že ona mi hodně pomůže s tím že si s ní přes den hraje a já alespoň můžu uklidit a uvařit. Má pokoj hend vedle kuchyně takže je slyšim a vlastně si i povídáme.

Běžim, jdu se oblíknout a připravit pro tu prdolu až se probudí věci
Ahoj a těšíme se na sobotu
Jarča a Kačenak dneska 24 t.

Koukala jsem na počasí, tak v sobotu snad 19-24 stupnů jestli si to dobře pamatuju.

Mickey
Povídálka 46 příspěvků 02.10.03 19:21

Ahojky,

tak jak moc jsem se těšila na tu sobotu, tak zákon schválnosti funguje skvěle. Manžel dnes přišel se zpávou, že musí v sobotu do práce. takže se nemám jak dostat do Prahy. To je tak¨, když se na něco člověk móóc těší. tak snad konečně dotřetice všeho dobrýho a zlýho to příště vyjde.Moc se omlouvám všem účastníkům závidím:-(((
Jinak už máme náušničky. Dneska jsme byly u sousedovic tetky, která je porodní bába a píchá ušničky celému městečku. Bylo to během 10minut, já byla v jiném pokoji a měla prsty v uších a stejně jsem toho našeho broučka slyšela jak ječela a pískala, chudinka. No, sluší ji to pěkně, ale Mishicko jk jsi říkal, že se taťka smíří s naušnïčkma, tak se nám s tím ještě nesmířil a ani se mu Eliška moc nelíbí. Nechápe, jak prý s tím bude moci sportovat, že jsme ji zmasakrovala uši atd.Jinak nám ještě trochu tekla krev večer z jednoho ouška, ale teď je to snad už dobrý.

Tak se ztím mějte a doufám, že bude brzy nějaký jiný sraz na který se už těšit nebudu, aby mi to vyšlo.

Zatím papa Miki a Eliška

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.10.03 22:11

Ahojky!
Zdravíme všechny s Míšou - tak už máme taky dva zuby - jsou pěkně ostré - jau, jau… První mrkvička u nás moc úspěch neměla - Míša se celá otřásala odporem, ale jelikož jsme jí všichni ujišťovali, že je to děsná mňamka (mezi námi - já to chutnala - ani se jí nedivím) tak si dala říci a statečně snědla tak tři lžičky. Zatím jí dávám kupovanou Hami. Nemáme možnost domácí mrkve a sama doktorka mi říkala, že by taky kupovala hotové - já jsem docela ráda, protože vaření není opravdu moje hobby…ale samozřejmě vím, že stejně na něj někdy dojde.
Mám jeden dotaz - dáváte svoje drobečky pravidelně spát po O? Nám se to někdy podaří a někdy ne …
Mishicko, díky za info o lékárně - na Pankrác jezdím docela často - bydlí tam babička, tak si tam pro ten Calgel zajdu…
Jinak Míša je taky Beran a já Blíženec :o))
Taky jsem se dívala na počasí a v sobotu má být oblačno až zataženo :o(((((( Ale snad se počasí umoudří a nebude alespoň pršet. Já s Míšou snad dorazím.
Tak se mějte všichno moooc hezky!!!
Kateřina a Míša

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.10.03 09:54

Ahoj holky,

tento denicek jsem zacala cist jiz pred rokem, kdy jsem jeste byla tehotna, ale nikdy jsem nenasla silu vam do neho prispet. Uz tehdy jsem z nej hltala informace a porovnavala moje a vase pocity. Vzhledem k tomu, ze bydlime v Holandsku, daleko od rodiny a kamaradek a ja se na spoustu veci nemela koho zeptat, byla jsem stastna, ze jsem zde nasla vzdycky odpovedi na me nevyrcene otazky. 21. Brezna se nam narodil Jenicek a po materske dovolene, kterou jsem travila v Cechach, uz opet kazdy den hned rano koukam na eMimino, jestli se neobjevil novy komentar. A kdyz manzel prijde s nejakou otazkou ohledne Honzika, moje odpoved vetsinou zacina slovy: Holky na internetu psaly, ze ty jejich deti taky?. A resily to ?.. Kdyz nas u Jenicka neco prekvapi, vetsinou vy uz to probirate ve svem denicku a ja hojne vyuzivam vasich zkusenosti. Takze jsem vam timto chtela moc podekovat, protoze urcite nejsem sama, ktera denicek bedlive sleduje, ale nema moc odvahy se o zkusenosti podelit.

Ahoj Ala a Jenicek (28 t.)

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 03.10.03 17:24

Ahoj Álo,
to jsem ráda, že je náš deníček někomu dalšímu ku prospěchu. Určitě se nemusíš obávat nám něco napsat, pokud se zbavíš ostychu, určitě se najde mnoho věcí, kterými zas můžeš pomoci a poradit Ty nám. Vždyť už se tedy známe rok, tak se klidně rozpovídej. Jak to třeba chodí v Holandsku s výchovou dětí? A co tam děláte s manželem, pracujete? Bude Jeníček chodit tam do školky? A vůbec, jak žiješ, co děláš, co cítíš? Určitě se k nám můžeš připojit, budeme jedině rády, když se nám tu ten babinec trochu rozroste :-)
Mishicka

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 03.10.03 17:24

Ahojky holčiny,
tak mě ty záda nakonec dostaly :-( Ploužím se, mám problém zvednout Barču z postele, v noci mě bolest budí, takže i když Barča chrupká, tak já jsem pořád napůl vzhůru, no nic moc, v pondělí jdu na neurologii, tak jsem zvědavá, co se mnou provedou. Snad nějak přežiju víkend, ještě, že mám teď manžílka doma a může častěji tahat a zvedat Barču on. A navíc to ani tak nebolí, když chodím, takže na procházku můžeme, když taťka odnese a pak zas přinese kočár s Barčou.

Nějak se nám už moc nedaří ta mrkvička, ale já to Barče necpu, když to hned odmítá, tak jí to nedávám, ještě se toho nabaští dost a dost. Nevím, čím to je, možná, že jí nechutná tahle domácí, konečně jsem totiž navařila namísto kupovanýho. Budu to dál zkoušet a uvidíme. Stejně to místo jídla zatím neměla, hezky se potom musela dokrmovat mlíčkem. Taky válčíme s opruzeninama, já nevím, kde se to vzalo a proč, Barča na opruzeniny dosud vůbec netrpěla. Objevilo se to po přechodu na větší plíny, nevíte, jestli neobsahují něco jiného než ty předchozí? Máme pořád Pampers a doteďka to bylo dobrý. Je chudinka u zadečku a na piňdulce červená a má takový pupínky, no opruz :-) Ještě tak trochu zabírá Bepanthen, jenže to abych si při jeho ceně pořídila tiskárnu cenin :-) Tak teď zkouším další a další masti a nic nezabírá. Navíc má Barča taky takový červený vystouplý pupínky za krkem a na několika místech na zádech, že by se moc potila? Já jí nijak zvlášť nenabaluju, tak fakt nevim. Myslíte, že může být alergie na mrkev? To je asi blbost, ale já už vymýšlím kdeco. No nic, ve středu jdem k doktorce, tak to proberem. Barča vypadá, že jí to nezlobí a to je důležitý.

Ethel, jak pokračuje odstavování, už spinkají mrňousové po kašičce lépe?

Mikisko, hurááááááá, žádná nemocnice a operacééééééé. Jupííííííííí, to máme za Filípka obrovskou radost :-)))))))))))))))))))))

Danko, no to jsem ráda, že jsi se konečně ozvala!!!!! Říkala jsem si, jak se asi máte a co mrňousek. Je to pěknej cvalda, mohl by závodit s Tomáškem od Zizi, hihi. Ale však oni kluci jen nabírají zásoby, aby pak mohli řádit o to víc a vytrvaleji :-) Tak alespoň občas nám napiš novinky, a kdybys to zvládala častěji, zlobit se nebudem :-)

Jarčo, s těma jídlama to začíná být veselý, že? Barča teď pravidelně v noci vřeští, jaký má prdy, nějak jí to ze spaní nejde a tak se mi budí. Myslela jsem, že bych zkusila tu kaši taky, ale jestli i po tý takhle prckové prděj, tak to by mi moc nepomohlo. Kdoví, kdy z toho vyrostou. Ježiš, kdybych já po každým jídle takhle prděla, to by byla síla :-)))))))) Jo, a babičku závidim, taky bych občas brala nějakýho zabavovače a nosiče, jenže Barča se teď lidí bojí, leda, že by s námi někdo bydlel.

Liliano, určitě napiš, jaký bylo vítání občánků, nás zatím nikdo nikam nepozval, třeba se to v Praze už nedělá :-(

Miki, na srazík holt dorazíš příště, to to už snad vyjde. Blahopřejem k naušničkám, jsem přesvědčená, že to Elišce mooooc sluší.

Kateřino, gratulujeme k zoubkům!!!!!!!!! To jsou jehličky, co? Taky si je Míša chce brousit nejraději o tvé části těla? Doufám, že počasí bude na srazík dobré, už se moc těším.

Jo, holky, taky se mi Barča zvencla, jak teď taťka má kancelář doma, tak je to s ní hrozný. Jak to tady vidí, pořád by jen chtěla dovádět a už vůbec si nechce hrát sama, ani se mnou už to nevydrží tak jako dřív. To jsem zvědavá, jak se to bude vyvíjet, taťka taky potřebuje někdy pracovat a ne pořád řádit s miminem. A ona už si hezky hlasitě umí vyžadovat svoje potřeby, takže většinu dne ječí a pokřikuje, aby na ní aspoň udělal houkačku nebo ksichtík. Vůbec nepomůže, když jsem s ní vedle v pokoji, stejně ví, že taťka je vedle a chce tam. Jak jí vezmu, tak se začne natřásat blahem a je natěšená, že bude nějaká akce s taťkou a běda, když není. Už mám hlavu, jak pátrací balón, dneska jsem dokonce po dlouhé době vytáhla špunty do uší :-)

Tak k tomu srazíku, vypadá to zatím na sestavu Mikiska, Mishicka, Ethel, Jarča a Kateřina (s dítky samozřejmě :-). Ještě někdo další se přidá? Už se těším, na sobotu zatím hlásají snesitelné počasí, tak snad to zase na poslední chvíli nepředělají.

Začala jsem tenhle příspěvek psát včera večer, ale pak se mi to nějak nedařilo poslat na emimino, nějak se mi nenatahovaly stránky, tak jsem se k tomu dostala až teď, takhle je to u nás teď pořád :-)

Papa Mishicka + Bára 25t.

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 03.10.03 17:58

Ještě něco pro Zizi.
Nějak se nám to zamotalo s tím kojícím chobotem/rohlíkem, já to možná blbě popisuju, ale myslíme nejspíš obě to samé, tak jsem Ti do galerie dala 2 Barčiny fotky, jak si hoví v chobotu. Dáváme jí za záda polštář, takže se o něj i ten chobot opírá a docela jí to tak baví.
Pro snazší hledání jsou ty fotky tady:
https://www.emimino.cz/modules.php?…
https://www.emimino.cz/modules.php?…
Tak pa Mishicka

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 03.10.03 19:54

Ahoj
tak koukám, že nám to počasí asi zítra moc přát nebude. Dá se tam někam schovat??? nebo je to celý jen park?
 Jarča

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 03.10.03 20:21

No, myslim,že je to jen park. Je tam sice zahradní restaurace, ale nebyla jsem ani u ní, takže nevím, jestli je třeba z části zastřešená :-( Vidim to tak, že si to zítra ejště podle aktuální situace potvrdíme, Jarčo, než budete vyjíždět, tak pošli SMS a já Ti dám vědět, jak to tady vypadá s počasím a jestli jedem. Abyste nejezdili zbytečně. Jinak kdyby to vypadalo na déšť, tak to rušíme, to by nemělo cenu. Ale snad to vyjde a bude slušně.
Mishicka

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 03.10.03 20:29

No my planujem tak na 11 hod vyjezd. Takze se jeste ozvu. Sice by me to mrzelo, ale co v desti, to jsem si dneska uzila az az na prochazce.
Tak jo, zkus treba driv mi dát vedet jak to vypada, my odvolali zednika, tak bychom ho zase zavolali ze budem doma :-))
diky Jarca

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 04.10.03 10:32

Ahojky holky,
tak tady počasí nic moc, ale zas taková kosa není a ani zatím neprší, takže jsme se dohodly s Ethel a Mikiskou, že zatím srazík platí. Snad jen kdyby se spustil liják, tak to zrušíme. Jarča radši dneska zůstane doma a uvidíme se na dalším srazíku a na Kateřinu nemáme spojení!!!!!!! Kateřino, kdyžtak se ozvi, jestli taky dorazíš, ať se najdem. Můžeš mi poslat svůj mobil do soukr. zpráv, já ti odepíšu SMS, svůj Ti takhle poslat nemám kam, nejsi zaregistrovaná. Tak snad se nakonec nerozprší.
Holky, Barča se včera večer zas trochu víc osypala, už to má vzádu přes celej krček až na zádíčka a na zádech takovou krupičku a místy taky červený :-( Večer se jí ty červený pupínky objevily i na předloktích, tak jsem z toho smutná, snad to není nějakej ekzém. Pořád mi vrtá hlavou, z čeho by to mohlo být, peru ve stejným prášku, jí stejný věci, snad jen víc té umělé stravy poslední dobou, tak mi z toho vylézá jedině ta mrkev. Pro jistotu jsem jí to včera už nedala a budu čekat do pondělka, to hned volám doktorce. Aspoň, že to Barče snad nevadí, nijak si to neškrábe. Ale asi máme na spadnutí nějakej horní zoubek, pořád si šmejdí jazykem v puse a hezky ho vystrkuje a ohýbá špičku nahoru. Teda ta ho má dlouhej skoro až na nos si dosáhne :-) Snad mi pak neukousne prso :-)
Tak zatim papa
Mishicka

Mikiska
Kecalka 206 příspěvků 04.10.03 10:32

Ahoj holky,
jenom na skok odpoledne dorazím snad nebude pršet vypadá to zataženě, ale zatím je sucho beru pláštěnky a razíme tak určitě doražte papa
Mikiska a Filípek

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 04.10.03 16:43

Ahoj holčiny,
tak jsem na vas myslela a opet zaviděla. Počasí se nakonec umoudřilo že? Sice v 13,30 tu byl takovej slejvák, ale pak začalo svítit sluníčko. Měla jsem nakonec jed. Ach jo. Takhle jsem se ošidila o srazík a pak jsme se chtěli zastavit v obchodáku a koupit něco Kačence. No tak snad příště.
Tak dějte vědět jaký to bylo.
Ahoj Jarča

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 04.10.03 23:48

Ahojky holky,
tak jsem se nějak zasekla v hledání fusaků a oblečků na internetu a už je takových hodin!
Srazík byl opět perfektní a kupodivu i počasí nám přálo, takže Jarčo je to opravdu škoda, ale ráno to fakt vypadalo bledě. Nakonec i vysvitlo sluníčko a bylo docela teplo. Objevili jsme v parku i zastřešené venkovní posezení s občerstvením a byli jsme tam sami, takže jsme se tam pěkně uvelebili. Prťouskové byli perfektní, Filípek baštil mrkvičku, jak kdyby jí jedl odjakživa, Tedýsek se chechtal a nechal se nosit i od cizího (Barunčinýho) taťky, Anička tentokrát hlavně pozorovala a spinkala a Míša má krásný hnědý očička. Barča se zas prozměnu rozhodla, že se bude tvářit jako kakabus a předstírat tlačení a nebude se s nikým moc vybavovat a rozhodně nebude v kočárku, takže se většinou nosila - ještě, že ten náš taťka byl s náma a mohli jsme se tak střídat. Taky se k nám přidala má kamarádka Petra, co už s námi byla minule, tentokrát jen s Diankou a ta už prosím krásně chodí, i když zatím jen s maminkou, sama ještě nééééé. No pokecaly jsme, pojezdily s kočáry, nakrmily, Kateřina a Ethel odcházely dříve, s Mikiskou a Petrou jsme se loučili asi v 17,30h. takže jsem vyvětraní ažaž. Bylo to príma odpoledne, fotky jdu hned šoupnout do galerie.
Barča byla utahaná jako kotě a kolem 20h už byla vyloženě na spaní, ale neusnula u jídla a pak to nějak nešlo, zkusila jsem tu drastickou metodu - odložit do postýlky a nechat vyřvat, občas chodit utěšit, ale za 3/4 hodiny jsem to nevydýchala a vzala si jí, že jí dám jako obvykle prso. Ani si ho nevzala, jen stačilo, že jsem ležela vedle ní na posteli, párkrát se překulila sem tam a stačilo zapšípat a během pár minut chrněla. Budem s tím usínáním muset něco udělat, takhle je to blbý. Tak já jdu na ty fotky a pak hurá do postele, už mě zas berou ty záda :-(
Dobrou noc všem a příští srazík bude určitě ještě lepší :-)
Mishicka + Bára 25t.

Vložit nový komentář