Mishicka a Barborka - 29. týden (střídačka MIKISKY a Filípka

Rodičovství

Ahojky všem, tak jsem konečně tady s novým Barborčiným deníčkem. Nějak jsem to nestíhala, na Barču skočila rýma jako trám a tak jsme několik nocí pořádně nespali. Pořád se budí, jak se dusí nudličkama, chudinka malá. Ale je statečná a bojovná, odsávačku už má prokouknutou a rve se jako kůň, když se k ní s tou odpornou věcí přiblížím. Držíme jí oba, odsávat se musí i když je to pro ní fujfuj. Tak zase doma vlhčíme, kapeme do nosánku, podkládáme polštářem na spaní, aby měla hlavičku výš a nudličky líp odtékaly. Snad to bude brzy lepší, vlastně už dneska je to docela dobrý. První den to bylo nejhorší, pořád nudlela, asi 6x jsem jí přes den převlíkala, jak měla pořád mokrý tričko od nudlí a od slin. Dýchala totiž pusou a tak slinila o stošest. Až večer mě napadlo, dát jí bryndáček, mám takovej hodně silnej froté bez igelitu, takže se ani nezapařovala. Jen jí nějak nedocházelo, jak to, že má bryndoš a jídlo nikde :)

Venku jsme od pátku nebyli, kvůli té rýmajzně, až včera jsme jen na otočku vyrazili koupit koberec do kuchyně. Máme dlažbu a ta je děsně studená, takže to tu sice bude vypadat jak ve vopičárně, ale hlavně, že si Barča bude moct lézt i v kuchyni a nebude na studenym. Jinak na ven už užíváme fusaku a je fakt báječnej, já bych si do toho fusáčku a kočárku hned hupla a ani by mě nemuseli vozit, okamžitě bych vzorně spinkala :-) Rukavičky jsou docela zajímavá věc, ale stejně má Barča zmrzlý packy, když má ruce i v rukavicích venku. Asi jí to nevadí, ale stejně se snažím jí je nacpat do toho fusaku, většinou se mi to podaří jen na pár vteřin. A jak se panečku žužlají. Taky musíme ještě pořídit tu šálečku, protože u krku se Barče pořád oblečky „vytlemují“ a má ho nahej.

Jinak se celkem od základu změnila jedna věc. Barča už se nebojí lidí!!! Jak jsme někde na návštěvě, tak se culí a klidně si hraje a povídá všem i to pochování už jí nevadí. TAk asi překonala nějaké obdobíčko strachu a je zase společenská. V obchodě je vždycky spokojená, včera jsme při tom nákupu byli i v jídelně v Intersparu (tam já moc ráda, je to za babku a maj výborný salátky a masíčka a vůbec všechno) a tam si vyhrála, vůbec si nás nevšímala, zato okolí ano. Tak je to príma, že už není tak nešťastná z lidí.

Vyrážka si žije svým vlastním životem, někdy se hodně zhorší a to je Barča rudá jak indián, pak zas do druhého dne se to klidně úplně vytratí a má jen hrubou suchou kůži. Takže krmíme normálně mrkvičkou a minulý týden jsme přidali jablíčko. První den se křenila, pak zas sbaštila skoro celou velkou skleničku (koupila jsem Devu neslazenou za 9,90Kč, to je celkem slušný), dneska jí to zas moc nejelo. Má to tak vždycky, jeden den se po tom může utlouct, druhý to třeba vůbec nechce. Tak jí nechávám, jak má chuť, však se ještě v životě nají až až. Pořád kojím, ale už jen ráno a večer a když je třeba tak nově i v noci. Přes den kromě příkrmů samozřejmě taky mlíčkujeme, takže pořád Nutrilon. Už jsme přestali dávat ten bez kravského mléka, protože jsme zjistili, že ani ten neměl pozitivní vliv na vyrážku, takže alergie na kravské mléko to taky nebude. Jen to teda pěkně leze do peněz, ale to víme všechny, že to není žádná sranda :-) Dáváme pořád Infadin kapičky a taky večer dostává Barča fluórový tabletky na ty svý 3 zoubky. Už jsem koupila pidikartáček na zuby, ten je k sežrání. Nastudovala jsem vhodné zubní pasty a chystám se jednu koupit a asi brzy začnem s čištěním. Myslím, že se to bude Barče líbit, zase nějaká nová hra a těch lumpáren, co se s tím určitě dá dělat, to se budem divit :-)

V sezení se Barča pořád vyžívá a už se opravdu velmi snaží se tam dostat, kdykoli může. Kutálí se o stošet a už i poloplazí dopředu. Ale pořád jen, když je v dosahu něco moc moc zajímavého. Naučila se perfektně manipulovat s dudlíkem, takže si ho nandavá a vyndavá z pusinky kdykoli se jí zachce a většinou si ho dá i správně. Někdy ho zuřivě kouše a vyndavá a zandavá a přitom ho chytá zubama. Takže budeme muset nějaký přikoupit, až tyhle, co má, rozkouše. Taky jsem si všimla, že už bez problému zvedne věc, která jí upadla a nevidí jí. Prostě ví, že jí upadla z levý ruky, tak naslepo šáhne a nahmátne jí tam. Podívá se jen v případě, že jí nemůže nahmátnout. To je celkem pokrok, dřív buď plakala, že jí něco upadlo a vůbec se nesnažila to hledat. Pak už se snažila, ale hledala očima všude možně, jen né třeba tam, kam to opravdu spadlo. Až teď už jí to jde takhle pěkně. Když leží na bříšku, tak buší do podložky a pak jakoby sbírala nějaký drobečky. Prstíčkama hrabe a hrabe, ale nic nesebere :-) Buší teď vůbec do všeho, asi zkouší, co co vydrží. Je to někdy legrace, něco jí podávám a ona si to nechce vzít, jen do toho mydlí střídavě oběma rukama a je moc šťastná.

Taky už začíná mít ráda hry. Nejradši když jí něco podávám a než se toho dotkne, tak jí to s výkřikem „nedám“ zase rychle vezmu. To je smíchu a dožadování se pokračování. Ale jako všechno jí to zatím baví omezeně dlouho, tak asi 2 minuty a pak už honem něco jiného. TAky objevuje čím dál menší věci, teď se jí děsně líbí moje prstýnky, strašně se snaží je uloupit, ale nejde to :-) Tak jen šťourá prstíčkem a někdy se zlobí. Když ony se tak krásně lesknou :-) Naušnice a řetízky jsem dávno odložila, byla bych asi brzy s roztrhanýma ušima a uškrcená :-) Před chvílí jsme si zase hrály na zemi a já si vzala pribiňáka. Barča na mě koukala jak u vytržení, jako že jim a ona ne. To byla sranda, jak kulila oči. Pak jsem ale zjistila, že jí daleko víc, než moje jídlo, zajímá ten kelímek. Tak jsem ho umyla a dala jí a bylo na 5 minut o zábavu postaráno. Krásně si ho ohmatávala a pak i okousala, no byl papírovej, to je zas něco novýho a jinýho než ty věčně umělohmotný hračky. Když jí přestal bavit, tak objevila, že se dá do hraček na hrazdičce mlátit špendlíkem, co drží v ruce a zase se zabavila. Akorát už hlučněji. To bude teprve sranda, až si bude hrát s pokličkama :-)

U mojí babičky jsme probíraly nějaký starý fotky a představte si, našly jsme tam Báru vyfocenou v roce 1977 :-))))))) Byla jsem to já, ale nebýt ze zadu datum a kdyby ta fotka byla barevná a ne černobílá, tak se v:,–(ím, že byste si nás spletly :-) Takže po narození byla celá tatínková a teď roste zas do maminky. To se to mění. Jen ta očička jsou pořád modrá a zatím žádné ani lehké barvení se nekoná. Tak se uvidí.

Tak pro dnešek papa všem, jdeme instalovat lezací kuchyňský koberec, ať se má Divoška kde vyřádit.

Mishicka + Bára

Váš příspěvek
Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 27.10.03 20:47

Ahoj holčiny,

Tak my pokračujeme v antibiotikách, který jsme dostali v pátek na kontrole, prý ještě malej zánět máme.Ve středu jdeme na další kontrolu na ušní. S plavání asi nic nebude, pan doktor řikal že se to hodně vrací a prej stačí když nám zateče ta chlorovaná voda do nosu, no prej to můžem zkusit a uvidime.

V sobotu jsme měli vítání občánků. Byli jsme jen 4 děti s 8. Ale šlo to. Dostala Kačenka plyšového slona, pamětní list, knížku o nějakém kocourovi a vkladní knížku s 200 Kč.
Já kytku kterou mi hned stačila orvat a ochutnat. Chutnala i svoje botičky, to byla její práce celý povídání, dala jsem fotku do galerie tak se můžete juknout.

Kačenka se ted krásně rozmazlila tím jak jsme ji litovali a chovali, tak se ted hezky vzteká, když jí dlouho nevezmeme tak si dupe nožičkou, vyhodí jí do výšky a prudce sní bouchne o postel. Jako kdyby si dupla a to dělá několikrát za sebou. Dneska ráno jsem žehlila a ona se chtěla chovat, já jí povídala že ještě chviličku at vydrží a ona se vztekala, samo že bez slziček a kopala tou nožičkou, jen jsem přišla k postýlce měla pusu od ucha k uchu? je to už pěkně vyčuraná kozulka.

K těm očičkám, my máme taky pořád modrý z porodnice a paní mudr řikala , že nemusí mít po nás hnědý, já se na to ptala, protože mi Dušan tvrdil že nemůže mít po dědovi, že to nejde apod. Tak mudr se smála že je tatínek podezíravý a že prostě může. Takže Kačenka asi bude mít modrý očka po dědovi. Jen nevíme po kterým, protože oba dva je mají modrý ? a ještě moje babička, takže Kačenky prababička, ale ta je má jak studánky modrý. Kačka je tak krásně modrý nemá?

Mějte se krásně a hodně pište at máme co číst?. Drby drby drby

Jarča a Kačenka 27t

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 27.10.03 21:13

Ahojky Jarčo,
jak popisuješ to vztekání v postýlce, tak úplně vidím Báru. Přesně takhle si umí dupnout a jak dokáže u toho ječet. A taky jí vždycky u žehlení říkám, že ještě tenhle rukáv a už už pro ní půjdu, ale je to marný, zuří jak ďas :-) A úplně stejně jako Kačenka, jen k ní přijdu, tak se culí, jako by se nechumelilo a je to nejroztomilejší dítko na celém světě, hlavně abych si to náhodou nerozmyslela a vzala si jí :-)))))
Vyčůranky vyčůraný jsou to :-)
Mishicka

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 27.10.03 21:52

Tak ještě jednou já,
holky máme zážitek, Barča se poprvý sama po:,–(ila!!!!!!!!!!! Sice je to trochu švindl, sedla si v postýlce, kde má teď na ležení pod sebou velkej polštář, takže je trošku nakloněná, ale ne zas tak moc. Slyšela jsem jí kňourat, když jsme jí uložili, tak jsem tam šla a ona si seděla a lovila dudlíka zapadlýho v peřině. Musela se asi chytnout žbrdlinek. Ještě, že už jsem jí postýlku sundala na nejníž, to jsem to stihla jen taktak.
Jo a ještě jeden zážitek z dneška, teda šíleně se stydim jak jsem nepozorná. Na asi 3 vteřiny jsem odešla z pokoje, protože mi zvonil telefon a než jsem se vrátila s telefonem v ruce, tak slyším takový plácnutí a Barča se válela na zemi vedle postele. Já tupaňa jí tam nechala ležet samotnou, když vím, že už se dokulí kamkoli. Normálně jsem se zapomněla a šla pryč. Naštěstí okamžitě řvala, mobil letěl do kouta, já zvedala Barču. Byla celá, žádná krev, jen byla vyděšená a asi to nebylo tak hrozný, protože během chvíle se uklidnila. Byla jsem vyklepaná a pořád jsem jí kontrolovala celou další hodinu, ale byla úplně v pohodě, ani žádnou bouli jsem nenahmátla. Fuj, už jí prostě na postel brát nebudu, položili jsme v kuchyni ten koberec, takže si konečně můžem hrát na zemi. To byla ale sranda, když jsme jí na ten koberec šoupli, koukala vykulená a ošmatávala si ho a hezky rychle se zabydlela. I pro nás je to příjemnější, když se s ní válíme po zemi, tak už nemrznem na dlažbě. A řekla bych, že to i nějak víc izoluje a je tu tepleji. Taky jsme při té příležitosti zase přesunuli nábytek, to já mám ráda, když se v bytě něco změní a teď je tu víc místa uprostřed na hraní. Teda co my jsme dělali s časem, když jsme Barču neměli?

Zizi, teda to muselo být příšerný, když se Tomík dusil, fujky. Hlavně, že jste to zvládli. Nějak nosím v hlavě, že kdyby se něco takového stalo, tak takhle malé dítko je dobré chytit za nohy a dát ho hlavou dolů a plácat na zádíčka, že to líp vyjede ven. Kámošce se zase dusil mrňousek, tak ho hodila vysoko přes rameno a taky poplácala a vylítlo to z něj. Snad už se Vám to nestane, ale kdyby náhodou … Jo a jako Pavlína, taky jsem Barče dala kašičku dřív, než zeleninku a není problém. Asi je to individuální.

Lucko, to je Máťa fakt dobrej, takhle malej a už má v ženských jasno :-)

Judyno, vítej zpátky!!!!!!!!!!­!!!!!! Maminka Tě tu hezky zastupovala, tak jí moc děkujem. Asi bys byla samozřejmě radši s Deborkou, ale aspoň, že je u tatínka a ne úplně s cizími třeba v jesličkách.
To zvonění na řidiče bez kočáru je fakt legrační, no všichni jsme trochu „máklý“ :-))))) Já zas Barče neustále něco povídám, i když tlačím prázdnej kočár, protože se princeznička musí nosit u tatínka :-))))))
A ta story s polámanym kolečkem mě dostala, ježíš já se řehnila - pardon, muselo to být blbý, ale chtěla bych to vidět :-) Prosím Tě, a co ten Váš hafan blbne s těma slipama? Už Vám někdo řekl, čím to je, že zrovna slipy mu tak chutnaj. To se asi doktoři museli pobavit, co? No snad to dopadlo dobře a už je Chava vyprázdněná bez operace. To je teda číslo :-) Jestli se Ti bude chtít, tak bych moc stála o to povídání od Vaší doktorky, my nic nedostali a ani se o jídle naše doktorka moc nerozpovídala. Myslím, že i ostatním by se to mohlo hodit. Ty lahvičky od Aventu používáme pořád a opravdu to kojení u nás nezrušilo. Barča cucá vesele oboje. Ale vůbec nemá potřebu si připouštět vzduch, tak mě napadá, jestli máte správnej dudlík? Nevím, jestli to víš, tak jen stručně, jsou 4 druhy - (číslovaný od 1), my používáme 3 (3 dírky) a pak je ještě takzvaný variabilní, který má proseknutou takovou čárku, a dá se tak průtok regulovat od slabšího na silnější jen tím, že pootočíš mimču lahvičkou v puse. Já tímhle dudlem dávala kaši a šlo to dobře. Ale možná je prostě Deborka chytrá holčina a takhle si to vymyslela, ať si výrobce říká, co chce :-) S odsávačkou od nich nemám zkušenost, zdála se mi dost drahá, ale pár holek, co vím, že jí maj (určitě Veronika nebo Sulánek z deníčku starších miminek) psaly, že je moc fajn. Jo zrovna obě tyhle holčiny už taky chodí do práce a kojí jen, když jsou doma, tak třeba bys to s nima mohla probrat. A osobně si myslím, že udržet kojení je dobrý, taky netuším, jak poznám, že má Barča žízeň, ale to asi přijde. Teď jí k příkrmům, když toho sní dost, dám čajík a snažím se jí vnutit aspoň trošku, aby vypila. Někdy ho nechce, někdy nechce ani mlíčko, ale ten čajík si dá. Tak bych řekla, že jednou to prostě poznáme, však ony si dětičky řeknou. A to kakání máte fakt vychytaný, teda Barča žádný dospělácký tuhoně nemá, ale kdyby náhodou jo a byl s tim problém, tak to schválně takhle vyzkoušíme :-)
Pozdravuj mamínka (tak nazýváme i mýho taťku, co nám umřela mamka :-) a opusinkuj Deborku a jsem ráda, že si s námi zase budeš psát.

Terko, jak jste dopadli u tý vaší podivný doktorky a co Klárka, už je dobrá?

Halko, vítáme Tebe i Klárku v našich deníčcích, ať se Ti u nás líbí a na srazík jsi samozřejmě zvaná. Jen teda zatím pořád visí ve vzduchu otázka KDE? Holky, tak koho něco napadá, já jsem bez inspirace a bojím se risknout tu Tramtárii :-(((( Ještě taky když Barča tahá tu nudli, tak bych to zatím odsunula dál než na začátek listopadu, takže snad se někdo s nějakým nápadem vytasí. Moc bych Vás zas chtěla vidět.

Mikisko, doufám, že jste měli slušný počasíčko a Filípek se v novém prostředí rozkandil.

Tak holčiny jdu ještě okukovat koberec a pak hupky dupky za Barborkou. Jo, už nespí s námi, dala jsem si její postýlku přímo k mojí, takže na ní v noci můžu i v leže a nezabírá celou mojí postel. Vyjde to nastejno, jen se trošku líp vyspim, přeci jen se můžu rozvalovat bez hrůzy ze zalehnutí.

Mishicka + Bára 28t.

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 28.10.03 09:52

Ahoj holky!
Díky za rady,já to asi už nevydržím a tu mrkvičku mu uvařím,protože Tomík na mě tak krásně otvírá pusinku,když mu dávám ten sirup na kašel.

Mishicko,jaké jsou ty tabletky na zoubky,to ti napsala doktorka???Jo a k těm pastám na zuby,miminkám se mají zoubky čistit jen kartáčkem bez pasty!!!Taky polštář na spaní mají mít až od dvou let,to kvůli možnýmu udušení.Já jsem teď z toho našeho dušení tak vystresovaná,že z toho asi cvokatím,ale to jsem si přečetla v knížkách.
Nás už rýma trochu přešla,stříkám mu do nosu vincentku,ale musí u toho sedět(říkala mudr.),nám totiž jenom nějaký vytírání moc nepomáhalo a odsávačka je pro nás absolutní horor a stejně jsem nikdy nic neodsála a doktorka mi řekla,že když nic neodsaju,tak to nemám dráždit odsávačkou,ta se má použít jenom,když tečou pořádný nudle a odsaješ jich hodně.
Tak doufám,že se všichni brzo uzdravíte a ahoj Zizi a Tomášek(ve čtvrtek 6měsíců)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.03 21:07

Ahoj holky,

tak se zase hlásím a musím vám poreferovat o dnešním zážitku. Šly jsme s Klárkou plavat. Jo asi jsem minule nenapsala, že jsme ze Říčan. Nejste některá z okolí? Máme tady hotel s bazénem a tam organizují plavání pro děti. Je to až od půl roku, takže zatím chodíme do vany. Kláře se tam hrozně líbí a ve vodě je spokojená, ale bohužel je to od devíti a ona chodí normálně tak v půl desáté spát, takže když jsem jí před desátou začla oblékat, tak na:,–(ila ten nejhorší řev co umí. Všichni si museli myslet, že ji tam vraždím. Snažila jsem se jí dát dudlíka, ale marně, řvala i s ním. Ona teda nesnáší oblékání obecně (koukala jsem, že není jediná), ale dneska to byl fakt horor. Bylo by mi ale líto, kdybychom kvůli oblékání musely nechat plavčo, protože jinak se jí to fakt líbilo. Švagrová říkala, že oblékání se většinou zlepší, když umí děti sedět a nemusí se pokládat. Už se na to těším. A ještě se tam na ní vrhla nějaká starší holčička a udělala jí pěkný škrábanec na čele.
Jinak Kláru taky zajímá všechno, co mám já. Nejlepší je prý můj veliký kostkovaný hrnek na čaj, tak na ni musím dávat pozor. Je už dost šikovná a vezme si co zrovna potřebuje.
Tak musím letět, mám tam koš prádla a přes den toho moc neudělám. Mějte se krásně a pozdravujte dětičky.
Halka a Klárka (23. týdnů)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.03 21:10

Ahoj všem!

Mishicko-moc gratulujeme Barborce k posazení!:-) Já úplně zírám, že se čistí zoubky už takhle brzy-to je paráda-já jsem totiž na zuby pes!:-) Sama si je nečistím, ale drhnu!:-) No, každej jsme prostě ujetej jinak:-))))
Máťa ještě žádnej nemá, tak uvidíme, kdy první vyleze:-)

Jarčo-to je smůla s tím ouškem! Myslíme na vás, ať jste brzy fit!

U nás bylo dneska veselo:-) Když ležel Máťa na dece, tak jsem mu dala na hraní plínku (on se s ní vždycky náramně zabaví)…dneska se pod ní pořád schovával a tak jsem k němu v jednu chvíli přiskočila a vybafla na něj-chytnul takový záchvat smíchu, až začal škytat a začal to opakovat pořád dokola a doslova čekal, až na něj vybafnu-fakt sranda, bavili jsme se oba:-)
Taky ho musím pochválit-už dva dny krásně usíná v postýlce bez rozčilování:-) Prostě ho tam uložíme já nebo taťka, pohladíme a dáme mu pusinku na dobrou noc-on si povídá a po chvilce už spinká. Je to moje zlatíčko! Doufám, že to nezapomene:-)

Tak já šupajdím do hajan, přeci jenom ty naše noční maratony dávají zabrat a včera jsem koukala na film Seznamte se, Joe Black- takže jsem šla do hajan až kolem jedné, Máťa totiž ještě po filmečku sosal:-)

Tak se mějte všechny krásně a pohlaďte mimísky!

Pá Lucka a Matýsek 26týden

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.03 22:00

Ahoj holky,
ráda bych nás přihlásila do vašeho deníčku, já se jmenuju Květa a mám 28-týdenního (jestli dobře počítám) chlapečka Míšu. Na emiminu jsem každý den, hledám tady všechno možné, ale zatím jsem se do žádného deníčku nezapojila.
Minulý týden nám bylo 1/2 roku, takže jsem začali papat zeleninové polívčičky. Nevím, jak vám ostatním papání jde. Míša polívčičku zbaští, ale pláče u toho, uklidní se až u prsu. Byl hodný jenom jedinkrát, když jsme ho natáčeli na kameru. Myslíte, že ten pláč je normální, nebo něco dělám špatně?
Pak jsme také dostali nádherný dáreček k těm 1/2-ročním narozeninám, vyklubal se nám první zoubek.
Co už umíme? Otáčíme se ze zádiček na bříško (zatím jenom na pravou stranu), plazíme se, krásně se smějeme, hrajeme si s hračkama, umíme se ve vaně potápět a taky se strašně vztekáme (běda, jak se mamka na chvíli vzdálí nebo se věnuje něčemu jinému) :-)
Taky jsem zjistila, že je na mě Míša asi dost fixovaný, jednou jsem si ho dovolila dát ke kamarádce (asi na hodinku, napapaného, přebaleného…), jak jsem zmizela v autě, spustil brek a nepomohlo, ani když přišla Míšova babička. Chudáček přestal plakat, až když jsem přišla. Pak se na ostatní krásně smál, že konečně vyhrál, má tu mámu (ale očička měl červený a uplakaný).
Jinak je Míša hrozný zlatíčko. Představte si, že od 3 měsíců spinká celou noc, dám ho tak v 9hod do postýlky a vstává kolem 8 hod ráno.
Tak já budu pro dnešek končit a jestli nás vezmete, tak příště zase napíšu. :-)
Kíťa a Míša (6 měsíců + 1 týden)

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 29.10.03 11:23

Ahojky Kíťo,
jasně, že Vás oba berem :-)))) Teda závidíme hlavně spinkání, i když musím říct, že Barča už se ke svýmu 10-ti a vícehodinovýmu vyspávání po těch pár týdnech „zlobení“ zase asi vrací (ŤukŤukŤuk). Dneska zrovna spinkala od 20,45 do 7,45h, jen jednou k ránu zakňourala. A to má pořád plno nudlajzů. Tak jí hned řeknu, že Míša taky spinká a že už se teda nemusí stydět a opičit po Filípkovi a ostatních nespáčích s buzením :-))) S tím plakáním u jídla nevím, co bys mohla dělat špatně. A on papá, pusinu otvírá, ale brečí? A nechce si třeba ošahat lžičku a hrníček s jídlem? Hm, třeba by pomohlo zkusit mu dát nejdřív trošku cucnout z prsa a pak polívčičku a pak zas dokojit, když bude chtít. Možná má strach, že už prso nedostane, kdoví. Ale snad se to brzy srovná a budete baštit jak divý :-)Jinak Barča teď zrovna trošku s jídlem stávkuje, ale to budou ty nudle, co jí dusí, takže se jí blbě polyká. JEště tak to prso, nebo lahvičku, ale stejně je to běs, protože se kvůli nadechnutí často pouští a zlobí se. Ale když dostává mrkvičku a spol. tak jí stejně pak ještě dám mlíčko, nebo aspoň čajíček. Zatím jí to jako jedno celý jídlo nestačí.
Gratulujeme k zoubku a s tím plakáním bez maminky vítej v klubu, mají asi obdobíčko, Barča se taky baví s lidma a směje se na ně, ale běda, jak zjistí, že bych byla dál, než vedle v pokoji :-) Ale i to jednou přejde, aspoň to píšou v chytrých knížkách :-)
Takže piš určitě, žádnýho Míšu tady nemáme (jen holčičku toho jména), takže se nám ani nebude s nikým jiným plést.
Pro zajímavost, odkud jste?

Mishicka + Bára dnes 29t.

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 29.10.03 11:36

Ahojky Zizi,
to je dobře, že už Vás nudláky opouštějí, hip hip hurá :-)
Máme na zoubky tabletky Zymafluor a dávají se jednou denně, rozdrtit na lžičku. Až to budou děti umět, tak se to má dát na jednu stranu do pusy mezi zuby a tvář a nechat rozpustit, ty strany střídat. Že se nemaj čistit zoubky pastou jsem nevěděla, a do kdy se teda ta pasta nemá používat? A neboj, polštář na spaní Bára normálka nemá, jen teď kvůli těm nudlím jí pokládám na velkej polštář aby měla hlavu výš, než tělo. Zvednout matračku nemůžu, protože to si buď sedá, nebo se kulí dolů, ale na tom polštáři je zablokovaná a přesto nakloněná. Hned jak bude po nudlích, tak zas bude hezky jen na matraci. Stejně už se na to asi těší, protože takhle se nemůže moc otáčet a to ona moc ráda, v některých fázích spánku se točí třeba 5 minut z jedné strany na druhou.
Tak papa a hezky zítra oslavte polonarozeniny.
Mishicka + Bára 29t.

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 29.10.03 12:00

Ahojky Halko,
myslím, že z Říčan tady nikoho nemáme. Mám kamarádku, co tam bydlí, ale ta bude mít miminko teprve v únoru.
S tím řevem u oblíkání je to všude stejné, když je ještě ke všemu mímo unavené, tak to teprve stojí za to, to asi známe všichni. Ale určitě to plavčo kvůli tomu nevzdávej, za chvíli stejně bude Klárka asi spinkat jindy, tak to nějak zvládnete. Navíc si myslím, že když mimčo vycítí, že se snažíš ho „umlčet“ a jsi nervózní (což je na veřejnosti u mě normálka, když Barča vřeští), tak se činí ještě víc. Už se těším, až budete chodit do bazénu, co nám o tom napíšete.
Mishicka + Bára 29t.

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 29.10.03 15:26

Ahoj holky!
Jenom vám chci napsat,že je Tomášek šikulka a napoprvé spapal všechnu tu mrkvičku(byly toho jen dvě lžičky),ještě jsem mu do toho nastříkala trošku mlíka z prsu,aby mu to víc chutnalo,tak zítra uvidím,jestli to nebyla jen náhoda,že mu to šlo.Jinak se Tomáškovi a Lukáškovi narodil v pondělí bratránek Čenda,tak je nás zase víc.
Mishicko,jak dlouho se nemá pasta používat,to zrovna teď nevím,ale řekla bych že do roku určitě.Ty tabletky na zuby ti napsala doktorka???

Vítám Kíťu a strašně závidím to spaní,já dneska zažívala zase horor ,náš brou ček se od půlnoci budil pravidelně po hodině,takže katastrofa.

Končím,Tomáškovi ae tu moc nelíbí a já si chci ještě vytisknout něco o příkrmech,tak zatím ahoj Zizi a Tomík

Judyna
Povídálka 48 příspěvků 29.10.03 16:29

Ahoooj vsichni!
obzvláste myslíme na vsechny usmrkánky a nudlone - Kacenko, Tomásku, Barco, doufám, ze uz jste na tu rymu rymovatou udelali bu, bu, bu a ze uz si to pro príste bude pamatovat a vyhne se vám obloukem. Lucko, snad uz jsi i ty v porádku (jo, kdyby tak slo udelat na zánet prsu bu, bu, co?) ? já jsem mela v srpnu 2 dny po prestehování skoro ctyricitky horecky, prso mi bolelo, ale ne moc, tak dodnes nevím, co to bylo, asi nejaká horecka ze stehování (stehovat se s trímesícním mimi nikomu nedoporucuju ? je to jako kdyby vám uzízli ruce a vy jste se musely koukat na ten bordel kolem a nemohly s tím nic delat). V kazdém prípade vím, co to je, když se más starat o mrnouska v tomhle stavu - to proste nejde, pripadala jsem si jako nejaka ?královna" ? nosili mi Deborku jen na kojení.

Mimochodem nejaky ten bacil se stavel i u nás, teda spís ho k nám pozvala Chava. Od ní to chytil Tomás a následne pak i já, jediny kdo je zatím fit je Deborka, holcicka moje silná. V pondelí jsem prisla odpoledne domu a nebyla jsem schopná Deborku ani udrzet, jesteze bylo včera volno, tak jsem to vylezela a dnes je to uz lepsí, tak jsem supajdila do práce. Když uz jsem u tech chorob ? jak mela jít Chava v útery na tu endoskopii, tak se stalo, ze v pondelí k ránu (po 14 dnech a 2 hodinách) ty slipy vyzvracela, jupajdaaaa!!! Mishicko, tuhle uchylku má uz odmala, specializuje se na moje a Tomásovo spodní prádlo (dríve i ponozky). Když byla malá, měli jsme na kosi na spinavé prádlo visací zámek J)). Ale aby bylo i nadále veselo dostavila se u ní falesná brezost, strasne knourá a hledá deti (pískací mícky). Jelikoz jsme jí ty mícky uz v minulosti vzali, dosla si pro ne k Tomásovo rodicum (tedy k jejich psovi) do prvního patra. Vcera si prinesla dva, kdyz jí je Tomás vzal a ukryl do skríne na chodbe, nechtela pak vubec domu, kdyz jsme jí premluvili, kvicela v noci v kuchyni, ze chce za stenátky, ze jsme jí museli zase pustit, aby nebudila Deborku. Ráno si pak opatrila dalsí dve, chudinka moje malá, jako maminka jí uplne chápu. Holky, omlouvám se, vzdycky si ríkám, jak budu psát vecne a strucne, ale když tak na to koukám, spisuju tady pohádky ? no alespon se zasmejete, zjistujeme totiz, ze Deborka se zatím jeví jako jediná trochu normální z nasí rodiny. Když to shrnu: Chava verná abonentka na veterine, kocour Vasil je potravní alergik (smí jen králíka) a nenapravitelny zlodej, krade nám jídlo i z ruky. Má ted zrovna zravé období, spocítali jsme, ze sporádá 10 kg masa mesícne a i tak rve hlady. Tomás uz je paranoidní, neustále kvuli Chave kontrololuje, zda je vsude zavreno, vcera dal chleba do lednice a dnes se mu v noci zdálo o fotbalovém utkání, kde Chava sebrala rozhodcímu míc (jedno ze svých detí). No a já jsem si dnes málem vzala do práce místo svojí tasky Deborcinu prebalovací ke kocárku (jen jsem se divila, proc tam mám tolik jejích vecí). Uz se tomu vsemu s Tomásem jen smejeme.

Jejej, já jsem teda opravdu vypravecka. Jelikoz je tento denícek mimincí, slibuju, ze dokud se nestane v nasí ZOO něco opravdu mimorádného, nebudu vás s tím napríste zatezovat.

Mishicko, díky moc za rady, dudlík pouzíváme zatím dvojku, jelikoz jednicka a dvojka mají byt i pro kojené, asi aby jim to neslo moc jednoduse, tak u nej zatím zustaneme (Deborka i tatka jsou zatím spokojení, tak bychom snad poznali, az bude cas prejít na trojku). Urcite pujdu na poradu k Sulánkovi a Veronice, to teda koukám, jak se sesly dve pracující mamci v jednom denícku. Opet díky, díky, ze je tu emimino, preci jen pomuze, když clovek vidí, ze není v urcité situaci sám. My nosíme zatím tenoucké vlnené rukavicky, na vetsí mrazy máme pripravené fleecové uvnitr bavlnené, když bude nejhur, muze mít oboje. Mela jsem hruzu z toho, jak se bude divit co to má na rucickách, ale obeslo se to bez protestu, dokonce rucicky ani neputovaly do pusy a to je u nás div. Lezí v kocárku nehnute (no, ona tam vlastne ani místo nemá) a rucicky má s rukavickami predpazené jak dve anténky. Barca je jedinecná, kdyz jsem prohlízela fotogalerii, nestacila jsem se divit, ona snad sedí fakt uplne sama!! Je to rychlík malej pokrocilej. S tím strachem - paní doktorka nám říkala, ze se deti zacnou kolem pulroku veku stydet a velice dobre rozlisovat mezi svymi lidmi a temi ostatními (pry to trvá az tak do jednoho roku), u Deborky to tedy presne takhle funguje, vždy se na paní doktorku desne smála a klábosila a tentokrát na ní nesmela sahnout. Nedávno si Deborku v kocárku pujcila Tomásova sestrenice a chudinka malinká rvala jak o život, jak se vrátily, stacilo abych jí vzala do nárucí a uz se tema uplakanyma rudyma ocickama smála na cely kolo. Tak uz asi budu muset zacít byt ?zlá nepujcovacka", vzdyt jde o Deborku, tak jí nebudu zbytecne vystavovat traumatum, ne?

Nestihla jsem se dostat ke vsemu, co jsem chtela, ale pádím domu za holcinkou milovanou, tak pááá, pááá.

Jen ještě ? Terezko, my jsme byly ockovaní poprvé také az v peti mesících, ale bylo to kvuli Deborcine reakci na TBC, tak se mi postup vasí paní doktorky zdá také divny.

Zizi, to musela byt hruuuza, tfuj, tfuj. Uz mi kolikrát napadlo, ze bych mela nastudovat první pomoc kojencu, ale ještě jsem se k tomu nedostala. Ono to cloveku pripadá zbytecné, ale v ten okamzik musí byt desné, když pak clovek neví co má delat. Hlavne ze jste to zvládli.

Tak uz opravdu pa, pa, pa
Judyna a Deborka v péci mamínka

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 29.10.03 16:35

Ahojky Zizi,
gratulujeme k jedlíkovi mrkvičkovýmu :-)
Ty tabletky mi napsala doktorka, když jsme v poradně nahlásili narostlý zoubky. Myslím, že to dávají všichni doktoři, ale radši se zeptej.
Mishicka

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 29.10.03 16:55

Ahojky holky,
teda to je taková pohoda, my si tu s manžílkem hezky počítačujeme a Barča si sedí na koberci (ještě má pod sebou 2 deky a pěnový puzzle, aby případnej pád nebyl moc razantní, i když teď už padá, jen když nechce sedět), hraboší si v krabici s hračkama, všude je tu rozhazuje a povídá si u toho. No prostě idylka, už si takhle hraje sama přes půl hodiny. Občas si od stolu s ní pokecáme a pochválíme, ale jinak nás opravdu nepotřebuje!!! Tak jsem si vzpomněla na jeden ze svých slabších dnů, když měla Barča ty svý vyhlášený ámoky a jen se nosila a nosila, i na záchodě byla se mnou. Jak jsem propadala chvílema zoufalství, že už to tak bude navždycky, a nikdy už si nebudu moct na chvilku odpočinout a určitě si nikdy nebude ani chviličku hrát sama. A je to tady, byly to marné obavy :-)))) Já jsem táááák ráda.

Judyno, teda vy máte doma fakt zajímavou sbírku :-)))))))))))) Mě to psaní o zvěři vůbec nevadí, naopak, je to příjemné rozptýlení, navíc teda Tvoje vyprávění a zážitky stojí za to, takže klíďo referuj. Teda Tomáš už začíná být fakt jak maminka na mateřský, to je vidět, že se tomu plně oddává, takový „kraviny“ děláme a blbý sny máme asi občas všechny, že? :-) Stejně je to príma, že je možný, aby mohl být doma i taťka a že už i okolí je snad tolerantnější k mamínkům.
Tak já jdu naházet hračky zas do krabice, aby měla Barča co dělat. Myslela jsem, že v tomhle stáří by se jí měla dát jedna nebo dvě hračky, že když jich je víc, tak může být z toho vedle. Ale kdepak, Barča je Barča a moc jí baví se přehrabovat a „sjíždět“ všechny ty hračky najednou. Kdybyste to viděly, zaštrachá v krabici (jak když lovíte poslepu z klobouku), něco vytáhne, prohlíží to, okouše, pak tomu něco povykládá, zamává a odhodí a už hurá zase do krabice. No fakt prča.
Tak papa Mishicka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.03 20:22

Ahoj hoky!!!
Tak jsme zase tady! A mam novinku, Misa se uplne sam otocil na brisko i na levou stranu (sice jsem tam hrkala hrkackou jak o zivot, ale zvedavost zvitezila a Misa se otocil doleva).
Popisovani Judynina zverince je super. My mame doma take pejska, kteremu take chutna spodni pradlo, bohuzel moje. Je docela chytrej, protoze vzdycky znici moje oblibene :-( Behem tehotenstvi jsme se bali, jak se bude Montysek na miminko tvarit, ale kdyz jsme Misu domu prinesli, bylo vsechno v poradku, Monty si miminko ocuchal a ted ho hlida. Dneska dokonce knucel, kdyz Misa plakal.
Jinak spani celou noc jsem vcera asi zakrikla, Miska se vzbudil uz nekdy kolem 5 hod a nemohl znovu usnout, tak jsem ho nakrmila a pak se rozhodl, ze uz spat nepotrebujeme, ze si budeme hrat. Zrovna nadsena jsem z toho nebyla, ale co mi zbyvalo nez souhlasit :-) Urcite za to nemuze, protoze jsou dneska erupce na slunicka, takze je uknouranej cely den :-(
Barca je fakt sikulka, takhle si hezky sama hrat, to musi byt radost :-) Misovi to vydrzi vzdycky chvilinku a docela se mi osvedcilo dat mu kolem vic hracek, on je bere jednu po druhe a zabavi se delsi dobu nez jenom s jednou hrackou. Taky mam moc rad zrcadlo. Nekde jsem cetla, ze se deti rady pozoruji, ale bala jsem se k nemu dat sklenene zrcadlo. Tak jsem zasla do Bauhausu koupit zrcadlovou DC-FIX folii, nalepila ji na karton od krabice a Misa ted ma svoje vlastni krasne nerozbitne a omyvatelne zrcadlo. A opravdu se na sebe kouka, nekdy se „ohmatava“ a povida si.
Kdyz uz mame ten jeden zoubek, zasla jsem do specializovane prodejny a ptala se, co by mi doporucili pro maleho mimiska, cim mu mam cistit zoubky. Ten pan rikal, ze dokud nebudou zoubky prorizle cele (asi jako uplne vykouknuty vice jak jeden zub), tak mu mam davat jenom kousat do kousatek (my mame chladiciho medvidka a krouzky) a pak, ze mame zoubky cistit „prstackem“ opravdu se to tak jmenuje a je to takovy gumovy navlek na prst a na konci ma gumove stetinky. Uz se tesim, jak to vyzkousime, ale zatim jeste pockame.
S papanim nic moc noveho, i kdyz dneska zpocatku plakal mene. Mozna se mu toho snazim dat moc najednou - sni i 1/2 sklenicky od presnidavky (ale s placem). Vzdycky k jidlu beru 2 lzicky, jednu mam ja a druhou Misa a obcas si je vymenime. Takze v tom problem neni. Dneska jsem do jidla zkusila dat vice mrkvicky, aby to bylo sladsi (jinak jsem davala tak pul na pul bud s bramborem nebo dyni nebo cuketou). No uvidime, budu verit, ze se to zlepsi. Nevim, jestli mam zkusit kupovanou vyzivu??? Taky bych uz rada vyzkousela na odpoledni svacinku jablicko, ale nevim, jestli neni brzy…
Jsme z Prahy. To je tady asi vetsina, ne? Bohuzel bydlime primo v centru, takze prochazky v prirode nic moc. :-( Ale alespon pres leto jsme byli u babicky.
Budu koncit, Miska chce veceret! :-)
Mejte se moc krasne, miminka, nezlobte moc maminky a maminky vy budte hodne na miminka!!! Vsem marodum preji brzke uzdraveni!
Kita a Misa

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.03 20:23

Ahoj holky!

Mishicko-moooc vám tu idylu přejeme! Po tom, co jste si zažili amokové období si ji fakt zasloužíte!!! Chci se zeptat, kde jste kupovali to puzzle na zem a na kolik to vyšlo? Něco podobnýho bych totiž chtěla pro Máťu, tak moc děkuju za tip:-)

Judy-tvoje story s těma vašima zvířátkama jsou fakt dobrý!:-) Ten kocour vás musí pěkně finančně vyžírat, co? Do toho hafan a mimi, no, to musíš pěkně makačit:-)

My jsme byli o víkendu nakupovat v Makru a když jsem viděla tu cenu za přesnídávky, kaše, plíny a ubrousky, tak mě málem omejvali a to Máťu ještě dost kojím…za chvilku mě čeká ta almužna, tak si budu muset tvrdě zvykat, protože zatím penízky jen lítaly:-))

Zítra jdeme k dr. na dalčí očkovando a půl roční prohlídku. Jsem zvědavá, jak dopadnem, pak poreferuju:-)

Mějte se krásně a pá
Lucka a Máťa 26týden

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.03 20:37

Ahoj,
tak u nás je to trochu divoký. V neděli jsme měli křtiny (konečně), dvojčata byla úžasně statečný, zaplakali jen symbolicky při samotném křtu, aby se i v zadních lavicích vědělo, co se děje, ale hned přestali. Ovšem mě bylo celý den blbě a večer jsem měla 38,8, takže ke mně manžel nakonec zavolal doktora. Mám angínu (hnisavou) a beru penicilin a ještě k tomu jsem měla nějak zablokovanou krční páteř, takže mě hrozně bolela hlava, ale už je to všechno daleko lepší.
Aby těch katastrof nebylo málo tak právě dnes moje maminka prodělala vážnou břišní operaci (s dobrým výsledkem). Tak se z toho tak sbírám (ostatně možná tu angínu mám právě ze stresu… kdo ví).

K našim dvojčatům: asi ze mně to všechno cítí a tak jsou trochu nervóznější, ale spí docela dobře, Anka se budí jen 1 - 2 v noci a Tedýsek častěji, ale třeba si jen zunkne čaje a spí dál. Tak doufám, že bude spát víc a víc…
Taky mám pocit že je trochu rozhodil ten časový posun… Máte s tím někdo zkušenost?

Jsou oba čím dál šikovnější, Anka se hodně orientuje na ručičky, umí s nimi hotové zázraky, Tedýsek se zase víc snaží lézt. Ale musím říci, že moc nevím, jak to dělají, protože když jsou hodní a hrají si sami, honem se snažím dělat všechno možné, takže jen občas na ně mrknu a jsem překvapená kde a v jaké pozici je najdu. Jejich vývoj je tedy pro mě trochu tajemstvím. Vím, že se obracejí na obě strany poměrně čile, že se točí o 360 stupňů a nejspíš musí umět popolézat o kousek dopředu i dozadu, hračky si berou na bříšku i na zádech a zkoumají je čím dál delikátněji, Anka nové chrastítko (takové to krásné od Sissy) brala skoro klíšťkovým úchopem kroužek po kroužku a pěkně si to prohlédla. Velmi dobře reagují na zvuky a vůbec jsou to šikulkové a mají se k světu. Taky oba slyší na svoje jméno.

Mishicko: GRATULUJU k sezení. Bára je o měsíc starší a tak si ani neumím představit, že už brzy budou naše děti sedět samy.

Co se týče jídla, naše děti nemají moc žádný problém. V noci ještě kojím (Tedýsek někdy dostane trochu Nutrilonu, když má hlad i po kojení), ráno někdy dostanou Nutrilon, k sváče jen přesnídávku (vede jablko), k obědu zeleninu (někdy s Nutrilonem, když jim to nestačí, ale chci zvýšit dávku zeleniny na velkou přesnídávkovou lahvičku), odpoledne a navečer Nutrilon a k večeři kaše. Uvažuji o nasazení odpolední svačinky. Celkově se dá říci, že mají nejradši večerní kaši, přesnídávka je u Andulky někdy v podezření a oběd zase u Tedýska.

Budu muset končit, tak zatím ahoj
Ethel, Ted a Anka (25 týdnů)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.03 21:07

Ahoj holky!
Tak koněčně Klárka usnula a já si sedla k PC. Mám novinu - jsme očkované!! Prostě jsem k MUDr v pátek vlítla, malou vyslékla a ona už nemohla nic dělat :)) Klárce po očkovaní natekla nožička a měla teplotu 38,5 C, takže pomáhalo jen nošení a paral. čípky. Ale to asi znáte :) Zatím teda MUDr měnit nebudu, i když jsem si zase vyslechla! Ještě počkám, je mi trapné jít si pro kartu :)
Musím se vám svěřit, jak jsem dnes zmatkovala.. V létě jsem začala brát Exluton, čímž se mi zastavila menstruace. Před měsícem jsem ho dobrala,nový už jsem si nenechala napsat, protože nekojím a nic. Pořád čekám a čekám, až „to " dostanu. Už mi to bylo divný, něco ve mě hlodalo a dnes ráno jsem si na emiminu přečetla diskuzi "strach“, kde se rozebíral strach z otěhotnění. Mishicka píše,že se má Exluton brát raději ve stejný čas - a ve mě hrklo. Já ho brala,jak jsem si vzpomněla a dvakrát jsem zapomněla úplně. Tak jsem ráno volala na gynek., jenže můj MUDr má do pondělka dovču. Běžela jsem si koupit test a s třesoucíma se rukama si ho udělala. Naštěstí negativní :)) Nedávno jsem ještě říkala,že druhé mimčo klidně, ale teď jsem zjistila, že bych si dala nejraději pět let klid :)) nedovedu si představit další porod a výchovu dvou dětí, které jsou jen rok od sebe …Byly to nervy :)
Jinak mám ještě novinu - Klárka se včera otočila sama na bříško! A nezapomněla to! Dnes to předvedla párkrát. Ale jinak je lenoch, nemá žádné břišní svakly, takže se vůbec nepřitahuje, když jí vezmu za ruce :)
holky mějte se, držím pěsti Ethel, ať se rychle uzdraví!!!! Vím,jaké to bylo, když jsem měla nedávno angínu já, nedovedu si představit manžela starající se dvojčátka a o mě :))
Papa
Tereza a Klárka 23t.

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 29.10.03 21:13

Ahoj holčiny,

Tak hurá hurá ? zánět oušek je pryč. Máme ještě preventivně tak 2-3 dny dávat antibiotika. Už můžeme i normálně koupat, voda už do oušek prý může. Ale my raději dneska ještě nekoupali. Koupali jsme jí včera, tak dneska zase vynecháme.
Od zítra už začneme opět každý den. Rýma se asi už taky vzdává. Odsávala jsem jen chviličku, protože Kačenka protestuje, ale dneska jsme to brala pěkně přísně a hezky jsem to všechno vysála. Tak snad už bude líp. Doma nás to už nebaví. Taky jsme se dneska už nechali odvíst ke kámoše, protože Kubíček měl rok a my mu upletli svetřík a ležel nám tady. Dala jsem fotku do galerie tak jukněte.
Volala jsem paní mudr že jsme dneska měli přijít na očkování, ale že máme antibiotika, tak máme přijít až 14 dní po vysazení. Jsem zvědavá kolik vážíme. Baštíme jak o závod. Dneska jí nestačila ani kaše? pořád otevírala pusinu a už nic nebylo. Snad bude spinkat.
Co jsme doma z chaty tak zase spinká do 7 hod, ale co se přehodil čas tak už je po 6 vzhůru. Nepláče, hraje si, prohlíží si to v postýlce a jak má zvýšenou postýlku kvůli rýmě tak došáhne na kolotoč, tak s tím řádí. Dneska mě nechala chrnět do 9,30. Vzala jsem si jí do postele, ale pak jí to přestalo bavit a když jsem zavřela oči tak pištěla, koukla jsem na ní a bylo veselo? je to mrška.
Běžím, mějte se krásně a pište piště
Jarča a Kačenka 27 t

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 29.10.03 21:54

Ahojky holčiny,
tak tady dneska skoro bydlím :-) Ale když my máme takový hodný dítě :-))))))) Je to fakt neuvěřitelný, jak se Barča změnila a my jsme moc šťastní, protože krom toho, že taky můžem trošku fungovat normálně a ne jen nosit a bavit Barču, tak to vypadá, že i ona je spokojená. Dokonce jsem dneska zase vyžehlila super várku a Barča si celou dobu hrála a koukala jak pracuju. Jen když jsem chodila vedle do pokoje uklidit věci do skříní, tak se vykláněla a koukala do dveří, jen jsem přišla, tak se usmála a hrála si dál. Prostě jen kontrola, jestli jsem tajně nezdrhla :-) No je to pusinka, navíc se už delší dobu nechává uložit do postýlky, pustím jí hrací strojek a ona v 90% případů hned usne, bez jediný slzičky a to i večer. Donedávna usínala u kojení, teď i když u toho neusne, tak se stejně nechá uložit a uspinkává sama. To je taky změna, jak já se bála, že jí budeme ukolíbávat v náručí navždy :-) No prostě erupce na Slunci pro nás byly dneska obzvlášť pozitivní, byl to príma ničím nerušený den. Teda až na řev při odsávání, ale to už asi jinak nebude.

Teda Kíťo, to byste mohly s Judynou založit klub spoďárožroutů :-))))) Myslím pro pejsky :-)))))))))))) Teda v životě jsem o takový věci neslyšela a teď hned 2 pejsci s takovouhle úchylkou, to je sranda. No teda pro ně jen do té doby, než se jim to musí vyndat a pro páníčky to určitě vůbec žádná zábava není, ale je to fakt zajímavý.
Ten nápad s nalepovacím zrcadlem je fajn, to bych mohla taky zkusit, Barča zrcadlový miminko miluje odmala, teď se s ním chce kamarádit z blízka, ale taky jsem se bála jí zrcadlo dát na dosah. Tak asi skáknu do Bauhausu, mám to za rohem. K tomu jídlu fakt netuším, proč Míša pláče, ale snad se to spraví. Možná prostě zkus pár dní dávat jen symbolicky pár lžiček, třeba je to na něj moc rychlý přechod od prsa. Ale je teda hodňoučkej, když to i tak sbaští. Kupovaným jídlem by sis asi moc nepomohla, jen je to dražší, buď ráda, že baští domácí, Barča a Filípek a i další dětičky jsou potvůrky a domácí nechtějí. Asi jsme je zkazily ze začátku, že jsme jim daly kupovaný a tak ohrnujou nad jiným nosánky. Ale stejně na ně vyzrajem, nic jinýho asi nezbyde, to by celá mateřská padla jen na skleničkový bašty. Já dostanu první mateřskou asi až k Vánocům, pořád jsem ještě byla na tý dovolený, takže žádat půjdu až tak v půlce listopadu s potvrzením z práce. A kdoví, třeba i za listopad bude můj příjem „příliš vysoký“ na to, abych tu almužničku dostala a první mateřský prašule přijdou až v lednu :-) Prsťáček je fakt pěknej název, už jsem to kdysi viděla prodávat v lékárně a úplně na to zapomněla. Asi se s tím budou zoubky čistit líp, než s klasickým kartáčkem, už jsem si tak představovala Divošku, jak se se mnou pere o držení kartáčku a jak ho bude okusovat a z čištění bude … víte co.

Lucko, do fotoalba dávám fotečku Báry na tom puzzle. Kupovali jsme ho v hračkářství, co je v CČM na Čerňáku. Měli tam různý, ale tohle stálo jen necelých 190,– Kč!!!!! To je super cena proti tomu, co jsem nacházela na internetu. Je na tom samozřejmě pro děti od 3 let. Nejspíš proto, že jsou uprostřed těch kostiček „vylupovací“ zvířátka a to by mohli mrňousi sbaštit. Ale Barču to zatím nenapadlo, jen si do toho píchá prstíčkem. Stejně to používáme spíš jako izolaci a na to dáváme deku. Až bude větší, tak si z toho může skládat třeba kostku, nebo domeček a samozřejmě ty zvířátka vyndavat a hrát si s nima. Není to moc velký, asi 1,2×1,2m, ale můžeš si koupit i dvě balení a spojit je. Je to hezky barevný a za ty prachy … Tak jukni na tu fotečku, ať máš lepší představu.

Ethel, jéžiš, to je teda pech, takhle se složit. Ať už je to za Tebou, angína je pěknej hnus. To s maminkou Ti určitě nepřidá, tak se rychle uzdrav a mamča ať má bezproblémovou i rekonvalescenci. S časovým posunem jsem nezaznamenala problém. Jen Barča chodí teď spát po 20,00 většinou kolem půl devátý, místo předtím o hodinu později. Takže je to pro nás i docela dobrý. Nemuseli jsme jí nijak posouvat, takže si jede dál ve svým časovým plánu. Jinak máš teda pěkný šikulky, počkej, až jednou přijdeš zkontrolovat co dělají a oni se na Tebe budou chechta ze sedu :-))) A nebo Ti rovnou přilezou naproti :-))) S tím jídlem to máš teda pěkně zavedený, mě se to pořád moc nedaří, Barča má dny, kdy tomu moc nedá a pak se zas snaží to dohnat další den. Tak nějaká přesnídávka atd. se zatím nekoná, baští když mám dojem, že má hlad a to je každý den jindy a jinak. Hm, ale aspoň, že něco.

Terko, jupí jupí, Klárka už je taky točič, blahopřejeme!!!!!!!!!!! Teď jí ty svalíky teprve začnou cvičit a půjde to rychleji, kouzlo je v tom, když mimčo objeví, že se může otočit a někam samo dostat a když ho to baví, tak cvičí a cvičí a svaly jsou na světě :-) S tou doktorkou jsi udělala dobře, nechápu, proč je taková, tak snad už s ní nebudou problémy. Zkus se popídit po známých, jestli Ti někdo doporučí jinou, abys třeba nepřešla ke stejně podivné. Nám se taky napoprvé moc nezadařilo, taky jsme vybírali na blind a teď už chodíme jinam taky na doporučení. A s tím otěhotněním, teda to musely být nervy, úplně se vidím, jak bych taky „blbla“. To jsou paradoxy, co? Před rokem a půl jsme na to toužebně čekaly a teď zas radši aby test byl negativní :-) Jojo, není to s náma jen tak lehký, někdy se chlapům divím,že to s náma vydržujou :-))))

Jarčo, to je príma, že už jste po zánětu, ať už se to nevrací a jste v pohodě. Koukala jsem na tu fotku v galerii, teda já si říkala, že jsou ty svetříky domácí pletený. Teda to Tě obdivuju, já vůbec na to nemám pomyšlení. Pletla jsem dost, ale před porodem jsem rozpletla pro kámošku bačkůrky a jak jsem to odložila, tak to tam do dneška leží. Fuj jsem ostuda, když si teď Barča tak sama hraje (jestli to teda zase nezakřiknu), tak bych je mohla dodělat, jinak kámoška porodí a mimčo budou zábst nožičky :-))) No jo, já na to pletení vlastně úplně zapomněla, a přitom mě to tak bavilo. Tak Tě beru za insipraci a zítra to hned vytáhnu. Jen škoda, že při tom nemůžu ještě psát a číst e-mimino :-))) Zvládám si u toho povídat nebo koukat na televizi a i to přijde např. mýmu taťkovi nenormální. Ale co, dělala to i máma. Taky luštila křížovku a přitom mě klidně zkoušela z násobilky nebo něčeho jinýho do školy :-)

Juj, tak jsem začala psát, a postupně během toho tady přibývaly příspěvky od Vás až z toho zas mám elaborát :-)))

Pa Mishicka + Bára 29t.

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 30.10.03 11:05

Ahoj holčiny,
Mishicko pletu já. Nějak mě to chytlo v těhu. Koupila jsem si jednu pletenou soupravičku apak si řekla proč kupovat, když se doma flákám tak jsem pletla a pletla. Mám asi 10 svetříků. Jeden s tím krtečkem a jeden s muchomůrkami. Ten je větší. Jinak bak barevný a vzorovaný. Postupně je určitě uvidíte na Kačence haha. Tuším ale že už ve žlutém tam je. Já se mrknu k nám a hodím třeba i do garelie.
Bylo na toho víc času a seděla jsme u toho pořád. Po půlnoci chodila spát , ale ráno mohla vychrupovat. Měla jsem tak jeden za 3 dny hotovej. Vždyt je to prtavoučkej svetřík.

Jinak jak jsem včera psala, tak mi opravdu dneska moc dobře nespali, ale řekla bych že to bylo rýmou, měla úplně plnej nosánek, ve 4 hod ráno jsme odsávali. Nemohla ani dýchat a já se včera už těšila, že se toho zbavujeme. Přes den to ale opravdu bylo už lepší.
Tak jsme i ve 4 jedli ,ale spali pak až do 8 hod.

Jinak Kačenka se taky točí už krásně na bříško, hold jak já jim doma řikám na posteli nemá tolik možností, ale včera jak jsme byli na návštěvě u Kubíčka tak se během chviličky třikrát otočila, ale doma babička ? vlastně její prababička mi pořád tvrdí že je na zem brzo, že ještě nelezeme a já jí nemůžu vysvětlit, že na posteli se to nenaučí. Tak musíme něco vymyslet. Ale jí jde spíš o to, že ted jsme u ní a ona má Kačenku u sebe na válendě a na zem bychom museli k nám, kde máme dřevenou podlahu, kterou prostě vytřu a je čisto, ale ona už má stoletej koberec a tam já ji na zem prostě nedám. Ještě tam má kočku a občas tam zajde i náš pes a k nám hold mají zvířata kvůli Kačence zákaz.

Ještě Vám oznámím novinku, že je ze mě od včerejška snažilka. Nějak do to vánoc nemůžeme vydržet tak už jsme do toho praštili haha. Už se strašně těším až budu mít zase bříško? jsem hrozná. Koukali jsem už i na kočárky pro sourozence, tak jsem zvědavá jaks e nám to rychle podaří.

Mějte se krásně
Jarča a Kačenka dneska 28 t

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 30.10.03 11:05

Ahoj holčiny,
Mishicko pletu já. Nějak mě to chytlo v těhu. Koupila jsem si jednu pletenou soupravičku apak si řekla proč kupovat, když se doma flákám tak jsem pletla a pletla. Mám asi 10 svetříků. Jeden s tím krtečkem a jeden s muchomůrkami. Ten je větší. Jinak bak barevný a vzorovaný. Postupně je určitě uvidíte na Kačence haha. Tuším ale že už ve žlutém tam je. Já se mrknu k nám a hodím třeba i do garelie.
Bylo na toho víc času a seděla jsme u toho pořád. Po půlnoci chodila spát , ale ráno mohla vychrupovat. Měla jsem tak jeden za 3 dny hotovej. Vždyt je to prtavoučkej svetřík.

Jinak jak jsem včera psala, tak mi opravdu dneska moc dobře nespali, ale řekla bych že to bylo rýmou, měla úplně plnej nosánek, ve 4 hod ráno jsme odsávali. Nemohla ani dýchat a já se včera už těšila, že se toho zbavujeme. Přes den to ale opravdu bylo už lepší.
Tak jsme i ve 4 jedli ,ale spali pak až do 8 hod.

Jinak Kačenka se taky točí už krásně na bříško, hold jak já jim doma řikám na posteli nemá tolik možností, ale včera jak jsme byli na návštěvě u Kubíčka tak se během chviličky třikrát otočila, ale doma babička ? vlastně její prababička mi pořád tvrdí že je na zem brzo, že ještě nelezeme a já jí nemůžu vysvětlit, že na posteli se to nenaučí. Tak musíme něco vymyslet. Ale jí jde spíš o to, že ted jsme u ní a ona má Kačenku u sebe na válendě a na zem bychom museli k nám, kde máme dřevenou podlahu, kterou prostě vytřu a je čisto, ale ona už má stoletej koberec a tam já ji na zem prostě nedám. Ještě tam má kočku a občas tam zajde i náš pes a k nám hold mají zvířata kvůli Kačence zákaz.

Ještě Vám oznámím novinku, že je ze mě od včerejška snažilka. Nějak do to vánoc nemůžeme vydržet tak už jsme do toho praštili haha. Už se strašně těším až budu mít zase bříško? jsem hrozná. Koukali jsem už i na kočárky pro sourozence, tak jsem zvědavá jaks e nám to rychle podaří.

Mějte se krásně
Jarča a Kačenka dneska 28 t

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 30.10.03 11:24

2×??? to já ne … to pc :-))

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 30.10.03 12:31

Ahojky Lucko,
o tom našem puzzle píšu níž v komentáři, ale teď jsem se dočetla u Cipísků, že u Alberta maj nějaký za 99,– Kč!!!!!!! Tak to by asi bylo daleko lepší.
Mishicka

Judyna
Povídálka 48 příspěvků 30.10.03 15:59

Ahojkyyyy,
konecne posílám ten slibovany elaborát o príkrmech od nasí paní doktorky. Asi je to nosení dríví do lesa, vetsina z vás uz to má zmáknuté, ale myslím, ze i kdybyste si tam nasli jen jednu uzitecnou informaci, tak to stojí za to, ne?
 Judyna

Zavádení príkrmu

1. príkrm - zeleninovy a masozeleninovy
Jde o první nemlécny príkrm, zavádeny u kojenych detí po ukonceném 6. mesíci, u nekojenych je mozno zaradit od 4,5. mesíce veku.
Jde o povarenou rozmixovanou zeleninu ridsí kasovité konzistence, kterou zá:,–(ne NESOLÍME ani neprislazujeme CUKREM!
Do tohoto zeleninového pyré také v zádném prípade nepouzíváme zavárky z mouky nebo ovesnych vlocek (alergie na lepek!!!)
Díte krmíme lzickou, zacínáme pouze nekolik lzicek v polední dávce, mnozství postupne zvysujeme.
Vzhledem ke zvysujícímu se poctu alergií je vždy nutno zacít jen jedním, maximálne dvema druhy zeleniny, které díteti podáváme vždy minimálne 5-7 dní. Pokud není zádná na zádoucí reakce dítete (vyrázka, zvracení, prujem, opruzeny zadecek, atd.), pridáváme vždy kazdý tyden jen jeden novy druh zeleniny.
Nejvhodnejsí je zacít co nejméne drázdivymi druhy ? cuketa, dyne, fenykl bulva, mrkev. Dále mozno pridat brambory, mlady hrásek, mladé kedlubnicky, cervená repa, brokolice, kveták. Az nakonec pridávat aromatickou zeleninu - petrzel, celer.
Zeleninu vybíráme jen zcela zdravou, spíse mensí, brambory nepouzíváme nahnilé a zelené a varíme je vzdy s kmínem.
Tesne pred konzumací se pridá asi lzíce kvalitního rostlinného oleje (nejlépe zastudena lisovany) nebo cerstvé máslo.
Pozdeji se priává asi 3× tydne trochu vajecného zloutku (nutno dukladne provarit!!!), az do roka veku se nepodává bílek pro moznost alergizace!!!
Dále se pridává i maso, zpocátku spíse dietní ? králicí, kurecí, krutí, pozdeji i ostatní druhy.
Rybí maso by se do 1 roka nemelo pouzívat ? obsahuje látky podporující alergické reakce.

Zpocátku je vzdy lépe varit príkrm doma, nebot standardne vyrábené zeleninové a masozeleninové príkrmy ve sklenickách obsahují vetsinou jiz nejméne 3 druhy zeleniny, coz není pro zacátek dobré ? moznost alergizace.

2. ovocny a ovocnemlécny príkrm
Jde o v poradí druhy príkrm (1. je zeleninová polévka). U nekojenych od ukonceného 5. mesíce, u kojenych az od ukonceného 6. mesíce.
Jedná se o rozmixované nebo jemne nastrouhané prípadne rozmackané ovoce, které pokud možno jiz neprislazujeme. Je-li to nezbytne nutné, pouzíváme spíse Glukopur (hroznovy cukr).
Ovoce vybíráme pouze zdravé, nenahnilé, zralé, zpocátku málo aromatické, které méne alergizuje ? jablka, banány, merunky, broskve, hrusky (pozor, nadymají), boruvky, pozdeji i dalsí druhy.
Je vyhodné zpocátku ovoce krátkodobe upravit v páre. Krmíme vzdy lzickou.
Tak jako u zeleniny, zacínáme vzdy jen jedním druhem, ktery pouzíváme minimálne 5-7 dní, nez pridáme dalsí.
Pozdeji je možno pouzívat i hotové detské presnídávky.

3. pitny rezim
Nejlepsí je jen kojenecká voda!!! Není-li to nezbytne nutné, je vyhodou díte naucit pít jen neslazené nápoje, neboť neustálym upíjením sladkych nápoju se kazí zuby!!!
Také je lépe naucit díte na pítko nebo hrnecek a nedávat díteti lahvicku s pitím proto, bay od neho byl pokoj!!! Sladké nápoje pak neustále omyvají zoubky, které se vyrazne kazí!!!
Jinak je mozno pouzívat slabsí hermánkovy caj, fenyklovy caj, slaby cerny caj, caj z maliníku.
Na trhu je nepreberné mnozství detskych caju, pozor na cukry!!
Dále je mozno pouzívat detské stávicky ? napr. Kubík, kojenecké stávy, 100% jablecná stáva redená vodou.
Kojené deti vetsinou nemají o nabízené tekutiny zájem, ponechávají si své materské mléko.

4. jogurty a tvarohy
Nejprve se zavádejí jen bílé jogurty, mohou byt i tucné a nejlépe s bifido florou a to mezi 7.-8. mesícem. Do nich se pridává ovoce. Pozdeji je mozno kupovat jiz ovocné jogurty. Pozor ? nepouzívat az do roka veku jogurty s cokoládou, kakaem, orísky, straciatelou!!!
Tvarohy a krémy se zavádí az po ukonceném 8. mesíci a jeste jen omezene!!! Mají prílis bílkovin, které zatezují ledviny.

5. bezlepkové kase ? ryzová, kukuricná, amarantová, pohanková
Ryzovou nebo kukuricnou kasi lze u nekojenych detí pouzít od ukonceného 4. mesíce, u kojenych od ukonceného 6 . mesíce.
Pozdeji lze pridat i pohankovou a amarantovou kasi.

6. potraviny s lepkem ? piskoty, kurka chleba, rohlík, kase s lepkem ? psenicné, ovesné, atd.
Oficiálne lze pouzít od 7. mesíce veku, ale vzhledem k mozné alergizaci doporucuji az po 8. mesící veku.

Dalsí jídla pro deti od 9.-10. mesíce:
Bramborová kase ? nesolená, zprvu namíchaná s detskym mlékem, okolo roku lze i klasické kravské mléko.
Mozny i klasicky obed ? varené nebo dusené maso a príloha ? brambory, testoviny
vždy pridat alespon kousek zeleniny!!
Mekké rozvarené testoviny nesolené
Chléb, rohlíky ? lze, ale pozor na posyp semínky ? nepouzívat, deti je mohou vdechnout!!!
Maso ? nejlépe varené a dusené, nesolené, zpoc. rozmixované. Zpocátku nejlepsí dietní masa ? králík, kure, kruta, pozdeji i ostatní druhy.
Pudink ? klasicky bramborovy nebo z Maizeny, zpocátku z detského mléka, okolo roku veku i z klasického kravského.
Krémy, smetánky, tvarohy jen v omezeném mnozství.

Do 1. roku veku nejsou prílis vhodné smetanové omácky a knedle! Dále nesolit a pouzívat jen vajecny zloutek.
Nepouzívat vubec: uzeniny ? salámy, párky, atd., slané syry, plísnové syry!! cokoládu, kakao, sladkosti, bombony, zmrzliny, atd.!!!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.03 20:52

Ahojte holky!:-)

My jsme dneska s Máťou byli u doktorky na půl roční prohlídce a taky na očkování. Všechno proběhlo v pohodě, jen Máťa se trochu lekl, když mu vrazila doktorka ty dvě pigára do zadečku, protože to vůbec nečekal…byl na bříšku a šmejdil, co by se tam na tom přebalováku u dr. dalo asi tak oňuchňat, ošahat a oslintit a v tom přilítly dvě injekce…já mu aspoň předtím řekla, že letí včeličky, ale to mě teda vůbec nevnímal a jen co to schytal, tak začal tak křičet, že jsem ho nepoznávala. Naštěstí jen jsem si ho vzala do náruče, tak zjistil, že to nebyla taková hrůza a docela rychle se uklidnil-je to prostě můj hrdina:-)) Bála jsem se večera a zase to proběhlo (musím zaklepat) v pohodě. Slupl svoji večerní kaši, pak chvilku pokňourával v postýlce a během pěti minut usnul. Takže jsem si zase oddychla, že nebude nějaká teplotní krize!:-)
Jinak se paní doktorce moc líbil a sklidil pochvalu jak je šikovnej, krásnej a vypasenej:-)) Váží přesně 7560gr.-teda já si myslela, že 7,5 měl tak před 14dny a docela mě překvapil, že tolik váží až teď, ale dr. pěla chválu, tak jsem byla šťastná:-)
Jinak jsem smutná z toho kojení, protože po pár dnech klidu už mě to prso zase zlobí:-((( Už mám i dost rozkousané bradavky a pořád mi ty mléčný kanálky v pravým prsu dělají neplechu-dneska už jsem zase měla na krajíčku a manžel když to viděl, tak řekl, že začneme krmit Nutrilonem. Já se tomu pořád bráním a držím se zuby nehty, ale řeknu vám, že už mám docela dost…do toho 2hod. intervaly celý den, pak se Máťa vždycky přicucne a v největším přisání se odtrhne a pusu neotevře, takže si to dovedete představit…Ně­kolikrát za den mi dojde trpělivost a pak si zase říkám, že to zvládnu a jen co to udělá 3× během 10min. kojení, tak mám chuť vlítnout do kuchyně a udělat Nutrilon. Manžel mě pořád uklidňuje, že on byl kojen 6týdnů a je zdravej a krásnej:-)), takže jeho vlastní syn po půlroce kojení musí mít imunitu výbornou-kéž by!!! No, uvidíme, jak to zvládnu, pak vám dám vědět…

Jinak nám Matýsek dělá pořád radost a je to náš smíšek:-) Tudle pobavil celou kavárnu, jak se na všechny usmíval tím svým nádherným obličejíčkem a dneska bylo to samé v čekárně u doktorky. Dneska se už párkrát otočil na záda a strká pod sebe pořád nožičky a snaží se někam dostat, což dokáže, ale řekla bych že už by nejradši lezl, ale na to teda nemá ještě dost silný ruce:-) Den ode dne mě teď překvapuje, co umí novýho:-) No, prostě je to krásný, když ho vidím, jak se mi plazí po dece a pak se zastaví, studuje nějakou hračku, ručičky nebo koberec a pak se porozhlídne, kde zrovna jsem a jen co mě najde, tak se na mě tak něžně usměje a zase pokračuje ve své práci-prostě bááájo:-)
Mishicko-moc díky za info, porozhlídnu se:-)
Jarčo-jsem moc ráda, že máte ouška už v pořádku! A jak to vypadá s plavčem, budete pokračovat?

Já už se těším na víkend, jsme domluvené se ségrou, že půjdeme nakupovat dárky na vánoce-jupííí:-) Doufám, že tam nebude nějak šíleně lidí, mám z toho davu vždycky osipky…V prosinci už radši nevylízám ven:-)) Máťu pohlídá táta, protože s kočárkem bych asi zcvokla, když vidím ty neochotný lidi a do toho ty jejich nakyslý obličeje… jakože co sem zase lezeš s tím kočárem…takže raději jdem sami holky. To budu klidnější a bude se mi líp vybírat. To jsem zvědavá, co pokoupíme:-)))

Tak já jdu do sprchy a vy se mějte krááásně!

Pá Lucka a Máťa

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.03 20:58

…hrůza, už ani neumím pravopis! …ne sami holky, ale samy holky! No, to mi ta mateřská dovča dává ale sodu:-))

Tak se omlouvám!
Pá Lucka

P.S. Radši už to nečtu, abych se nemusela ještě víc stydět!!!!!:-)

mnouk
Kecalka 113 příspěvků 30.10.03 21:18

Ahoj Judyno,
musím pochválit tvůj skvělý elaborát! Já si z toho vzala mimo jiné ponaučení, že brambory i miminu se vařej s kmínem. To jsem netušila a od zítřka to teda zavedu.
Díky Pavlína

Judyna
Povídálka 48 příspěvků 31.10.03 11:42

Ahojky Pavlíno,
ten kmín je pry kvuli neutralizaci neceho…, ted nevím presne ceho asi solaninu, co je v bramborech.
Tak dobrou chut!!
 Judyna

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 31.10.03 15:19

Ahoj holky!
Dneska jsme pokračovali v papání mrkve a Tomášek je čím dál lepší,ještě toho sice moc nesní,ale pusinku otvírá krásně.Včera večer jsem mu vařila blivajzky do mražáku,abychto měla nachystaný,tak už máme dýňový,cuketový a mrkvový blivajzek.Taky jsem mu koupila rýžovou kaši Hami(pro začátek nemléčnou)a k tomu mlíko Hamilon1,tak snad jsem koupila správně,když je plně kojený,tak aby ten přechod byl pozvolna,mám koupenou i kaši rýžovo-banánovou od Hami,ale ta je mléčná,tak s tím ještě počkám a taky pořád přemýšlím,že mu ty kaše ještě nedám,že to ještě týden nebo dva vydržím.

Teda,když jsem četla komentáře od Judyny,tak jsem se fakt pobavila,to nám piš Judy často,ať se zasmějem(teda na úkor vašeho slipožrouta,ještěže to dopadlo dobře).

Náš Tomášek už ty puzzle má taky,tady je mají v akci za 150,– tak je babi koupila a já ji poslala ještě pro jedny,ale dostane to až na vánoce.

No Jarčo,ty jsi teda odvážlivec,snažit se už o další mimi,to já bych teda nechtěla,já si musím pořádně užít toho macíčka a ani bych to asi nezvládla,přece je to moc brzo po sobě,ale ty to asi cítíš jinak,že?Tak hodně úspěchů ve snažení.

Jak jsem tu psala,že Tomáškovi přibyl bratránek,tak je to se švagrovou nějaký špatný,prý jim pořád krvácí,tak na ně pořád myslíme,snad se to brzo spraví a Čenda bude brzo u maminky,tak držte taky palečky,třeba to pomůže.

Už nevím,co jsem chtěla,jo Díky Judy za ty příkrmy,už to mám vytisklý,mám toho už na celou knížku,ale musím říct,že máš skvělou paní doktorku,protože je to napsaný tak,jak se to má opravdu dělat,jen si teď nemůžu vzpomenout,jak je to s tím žloutkem,ale asi je to správně,jen se začíná s pár drobkama žloutku(teď nevím,jestli jsi to dokonce nepsala),no prostě,kdyby byli všichni doktoři takový,já jsem např.nedostala nic,ani nás v šesti měsících nepoučili o příkrmech asi si myslí,že to ovládám,když už jedno dítě mám,ale to se teda plete,ještě že si to člověk může aspoň najít tady.

Tak se mějte,užívejte si víkendu a papapa Zizi a Tomášek(26.týden)

Judyna
Povídálka 48 příspěvků 31.10.03 15:25

Ahojda holcinky,
tak tu máme opet pátek (tento tyden jiz podruhéJ) ? jupííííí, sice prijdu na víkend o vasí spolecnost, ale bude mi jí vynahrazovat smudlícek muj malinkej. Tak se postupne vzpamatováváme z tech bacilu, zbyvá uz jen uporny vecerní a ranní kasel, nechci to tedy zakriknout (tuk, tuk), ale vypadá to, ze Deborka to prestála jako jediná z nás ve zdraví. Je to holcicka moje silná, mela jsem obavy, zda zafungují protilátky v mlícku, kdyz na ní neustále nekdo prská. Tuhle kdyz jsme spolu ráno spinkaly vedle sebe (vzdy se na me prilepí strasne blízko, div nemuze dychat a vytesnuje me z postele), podarilo se mi naslintat jí na rucicku, kterou si me drzela:-))

Zizi, dodatecne prejeme s Deborkou Tomíkovi ke vcerejsím pulrocninám vse nej, nej a at si udrzí svá prvenství, macícek jeden zubatej. Nespletla jsem to datum doufám.

Ethel, strááásne moooc na vás myslíme a drzíme vám palecky, at je vsechno, co by vám mohlo kazit krásné dny s Tedyskem a Anickou rychle pryc. Mám vyrídit zvlástní podporu od Tomáse (asi si chudácek nedokáze predstavit, ze by se staral o nemocnou mamusu a jeste o dve Deborky). Tedysek je Tadeás? Jestli ano, tak mu prejeme ke vcerejsímu svátku hlavne zdravou maminku a babicku a posíláme pusinku. Jinak dekuji moc za tu nabídku ohledne odsávacky, jen stále nevím, zda jí budeme porizovat. Puvodne jsme chteli vykoupit snad cely Avent, ale kdekdo nás od toho zrazoval, ze uz bychom to dostatecne nevyuzili (pry jak dlouho jeste bude pít mlícko pres den, apod.). Uz ted Tomásovi s Deborkou stací, kdyz mají ode mne v lahvicce jen 170 ml na dopolední svacinku po jablícku, pak následuje obed a na dalsí papání se vetsinou uz vidíme (Deborka mnohdy pred obedem usne i na 2 hodinky, takze obedvá i ve dve hodiny). Ptala ses jak miminka reagují na zmenu casu, Deborka si zije pekne v letním ? koupeme o hodinu dríve v 19.00 a vstává v 5.00 (dnes ve 4.00 ? to si ale jeste jdeme schrupnout). Jeste musím pogratulovat ke krtu, já budu mít s Tomásem rocní vyrocí (nechávali jsme se krtít loni na dusicky). To jsou tvoje deticky sikulkové, ze to tak pekne zvládly, já jsem zkousela jít s Deborkou na bohosku jen jednou a nevydrzela to moc dlouho, mozná, ze ted uz by si pekne prozpevovala (kdyz jí pustíme radio a zacnu zpívat ? vzdycky se pridá).

Tak stále nevím jak s tím pitnym rezimem, jak psala Katerina, nechci se spokojit s ranním a prípadne vecerním kojením. Jelikoz bych chtela kojení v kazdém prípade udrzet alespon do 1 roku (jsem taková kojící fundametalistka:-)), je mozné preci nezavádet jiné tekutiny (caje, stávicky, vodu?) a místo toho ponechat mlícko, nebo ne? Taky vubec nevím, kdy dávat to mlícko-pití.

Terezko, to musely byt nervy, i kdyz vlastne ? je to docela legracní ? Jarca z toho bude za chvilku juchat. Jinak holky, na príbalové informaci je psáno, ze je nutno dodrzet dobu braní Exlutonu +/- 3 hodiny. Moje spoluzacky z gymplu, co vystudovaly magistru farmacie mi ale varovaly, ze tyhle preparáty je nutné brát skutecne na hodinu presne, jinak není ucinnost jistá. No ono také v letáku písou, ze pri uzívání tohoto prípravku je pravdepodobnost otehotnení velmi nízká ? takhle to tam doslova stojí!!! Docela mi to rozesmálo. Ale nechci delat bu, bu, bu, také na nej spoléhám.

Jarco strasne te obdivuji (asi nejsem sama), neverila jsem svym ocím, cítila jsem takovy zvlástní pocit radosti. Taky to bylo to první, co ode mne vcera Tomás slysel. Uprímne ? já bych se na to zatím rozhodne necítila (hlavne fyzicky ? zhubla jsem po porodu 5 kilo proti váze pred otehotnením, navíc to kojení si také zádá urcité síly), pry se organismus vrátí do zcela puvodního stavu az po roce po porodu. Rozhodne to ale neber jako nesouhlas!!! Jestli si to tak prejete - moooc vám budeme drzet palecky a za pár mesícu vám budem vsechny závidet, co holky? Také obdivuji tvoje pletení, já pletu taky moc ráda, ale snecím tempem, mám jiz tretí rok rozpleteny svetr pro tchána k Vánocum (pletu vzdy pár tydnu pred ? no letos asi vynechám ? nemám kdy). Mimochodem moc se mi líbí Kacenka ochutnávacka boticek.

Tak si vsichni krásne uzijte víkend s tatínky, pá, pá
Judyna, Deborka a mamínek

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 31.10.03 19:39

Ještě jednou já.

HURÁ,HURÁ,HURÁ-Tomášek se dneska konečně přetočil na bříško a hned několikrát,takže už jsme v klubu přetáčečů jupíííííí,doufám že si to do zítřka nerozmyslí!!!!
Musela jsem vám to napsat,protože se sem hned tak asi nedostanu,budeme ve sklepě malovat,aby se našim návštěvníkům u nás líbilo,sice nevím,jak to budu dělat s tím mým drobečkem,ale jaksi to nechávám vyhnít,nějak to dopadne(asi mu dám štětku hihi,aby se taky přičinil,ale on by ji hned spapal,nenažranec jeden).

Tak dobrou a hezký víkend Zizi a přetáčeč Tom

Mickey
Povídálka 46 příspěvků 31.10.03 19:53

Ahojky všem!
Tak se zase hlásím. Nějak jsem poslední dobou zanedbávala deníček. Eliška mi dává dost zabrat. Poslední dobou je nějaká mrzutá.Buď jsou to zuby nebo růstový spurt šestého měsíce. Tkže se naše spinkání vůbec nezlepšilo. Stále patříme mezi nespavce a plačtivce. V noci se budíme po 2-3 hodinách, spíše po dvou. Je naprosto k neutišení, žádné chování ji neuspokojí. Jo takhle baštu, to jo, ale pak zase máme prdíky. Ty se nás drží zuby nehty a ne a ne se jich opět zbavit. Už bylo období, kdy to krásně zvládala, ale teď je to zase kanonáda. Jsem zvědavá co s těm prdíkama provede zavedení příkrmů. Moc toho teda nenaspím, tak doufám, že se to už brzy vrátí nějak k normálu. Aspoň kdyby spala tak 4 hodinky vkuse.
Co se týče naši stoličky, tak paní doktorka říkala, že je to normální, i barva i zápach. Takže jak jsi Mishicko psala o hladové stoličce, tak to není. Ještě ke všemu kakáme tak jednou za 3 až 4 dny a to tomu bříšku taky moc neprospívá. No a po 4 dnech to je jak když vybuchne sopkaJ
Přes den Eliška vyžaduje taky 200% pozornost a óó běda, když tam náhodou nejsem.Taky křičí a řve a mlátí nožičkou. Jo a když mě uvidí, tak to je pusina od ucha k uchu a aby byla ještě větší, tak tam strčí obě ruce a řehní se jakoby se nechumelilo.Jakoby tam byl jen hodnej andílek a to řvoucí dítě je u sousedů.
S dudlíkem také Eliška manipuluje na jedničku. Vyndá ho s pusiny, chytne ho oběma rukama, prohlíží ho a mumlá si. Já říkám, že čaruje s dudlíkem.
Rukavičky a šálečku už nám koupila babička, ale ty rukavičky jsou akorát tak k ožužlávání. Ručičky máme také i s rukavičkami stále studené.
Jinak jsme se už také samy otočily, ale jen na jednu stranu, myslím že nalevou. Ale zatím jen jednou, tak to asi už bude otázka pár dní a budeme válet sudy jako Barborka. Jinak ti Mishicko závidím, že si Barborka dokáže už vyhrát a zabavit se sama. To nás vše baví tak maximálně 5 minut a pak se nudíme a chceme něco nového. Tak doufám, že se taky dočkám toho, že Eliška bude hrabošit hračky a zabaví se něčím sama aspoň na půl hoďky.

Tak to bude asi ode mne vše. Jdu si lehnout, ať se trošku prosím než zase naše noční ptáče bude pískat o potravu.

Tak zatím pa všem.

Miki a Eliška 5 a půl měsíce

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 31.10.03 20:50

Ahoj holčiny,

Tak dál bojujeme s rýmou. Dneska jsem si přečetla, že by se nemělo kapat do nosánku víc než tři dny. To já nevěděla, že prý se to pak tam usazuje nebo co a rýma se zhoršuje. Řekla bych že je to náš případ, protože ted u odsávání odsajeme dokonce už i do té nádobky, předtím jsme měli jen plnou tu hadičku.

Teda vy už nakupujete dárečky, no u nás nevim jkaý budou vánoce. Asi jen pro Kačenku. Musím zaplatit na sociálce opet 25 tis abych pak měla nějakou mateřskou a nemocenskou. Na těch 2500 tis nebudu. Takže se opět jako v loni vydáme z penízků, které ani pořádně nemáme haha.

Ale stejně se spíš těším na ty příští vánoce, to už z toho bude Kačenka něco mít a bude to o něčem. A budeme už možná čtyři. My chceme hned po sobě jak jsme psala. Vím asi to bude záhul, ale aspon něco schodím, mám pořád nahoře 5 kg a nechce to jít dolů.Se dvěda dětmi se mi to možná povede. Já se ted do toho nějka zamilovala že mi to ani nevadí a těším se. Manžel chce hlavně pak jezdit lyžovat a určitě to půjde lépe s dětmi po roce od sebe než pak s nějakým miminkem. Ted hold se nějakou dobu počká a pak budeme výletovat jako správná rodinka. Na to se strašně těším, naši s náma nikam moc nejezdili, protože měli a mají spoustu zvířat od prasat, králiků, slepic, býků a co já vim co ještě, takže se ani nějak nemohlo, protože bylo krmení ráno a večer. Vynahradím si to ted všechno na mých dětičkách. Teda když budou chtít. Plánujeme i třetí mímo, ale to bych chtěla až později na to rozmazlení. Klidně až dýl po 30.
Asi je to všechno tím, že Kačenka je strašně hodná a někdy opravdu nevím že jí máme. Tak se bojím toho druhého?to bude dáblík, že na třetí určitě brzo zapomeneme. Haha
Jinak doktor mi taky řekl že by se mělo rok počkat? ale já se cítím fajn a kámoška má dva kluky od sebe rok a dva dny, oba taky císařem a je v pohodě. Vím že každej je jinej, ale snad to bude ok.

To plavání Lucko nevim, na ušním doktor řikal, že se může stát, že nám nateče chlorovaná voda do nosu a máme tu zpátky. Ale máme to prej zkusit a uvidíme, tak až přejde rýma tak snad pojedem. Já bych moc chtěla i když je to na zimu, ale s tím asi nic neuděláme. Malý jsme ted.

Mějte se krásně
Ahoj Jarča a Kačenka 28t

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 31.10.03 21:04

Ahojky holky,
tak nudláky pořád máme, ale už se mi zdá, že jsou na ústupu. Snažila jsem se Barču naučit smrkat, ale měla z mýho frkání jen srandu a sama se teda nesnažila, divný že? :-)))))))) No jo, to si ještě nějakej rok počkám, než se sama vysmrká. Teda jestli bude jako já, tak nebude smrkat ještě ve školce, já jsem smrkání záměrně bojkotovala. Pamatuju si to, schválně jsem dělala, že to neumim, ale uměla jsem to. A měla jsem z toho právě ty záněty středního ucha, ale hlava paličatá jsem prostě smrkat odmítla. Ani nevím, jak se našim nakonec podařilo mě přesvědčit, no nebyla jsem praštěnka? A to se někdy divím, po kom to dítě je :-))))))))
Včera večer měla Barča super zábavu. Objevila krabicový kapesníky a vytahovala je ven. To byla sranda. Vždycky jeden vytáhla, zamávala s ním, přehodila ho párkrát z jedný ruky do druhý a když jí omrzel, tak ho zahodila a vytáhla si jinej. Dost si s tím vyhrála a vypadala spokojeně. Taky jsme si všimli, že když se jí něco obzvlášť povede a má z toho radost, tak nám to „ukazuje“. Zní to divně, je ještě malá, ale opravdu to vypadá, jakoby říkala, „hele, koukejte, co mám“. Je u toho celá rozzářená a kouká na nás a ukazuje věco v natažený ručičce. Včera to dělala s ovladačem od televize, kterej uloupila.
TAky už se jí daří pískat s medvídkem. Máme takový chrastítko, na kterým je hlava medvídka a ta když se zmáčkne, tak to pískne. A Barče to pořád nešlo, bodejť by jo, když to buď kousala, nebo s tím mávala, místo aby do toho majzla. A už to umí a jakou má radost. A já mám taky radost, jak se krásně učí. A budu mít ještě větší, až se naučí význam slova NE. No jo, už začínám zakazovat, to je brzy, co? Jenže ona když jí po:,–(ím na přebalováku na dooblečení, tak má na práci nutně sebrat všechny flaštičky a mastičky a tak jí trpělivě dávám ručičku pryč a říkám výrazně NE. Prdí na to samozřejmě, ale já se utěšuju, že se to třeba takhle brzy naučí, ať žijí naivky :-)))) To jsem to na ní ale vyžalovala :-))))
Taky se mi dneska nějak přeležel krk, nebo co, a nemůžu pořádně otočit hlavu. Ale zatím to není tak strašný, jako před lety, to jsem se postupně až úplně přestala hýbat a šíleně to bolelo a musela jsem pak na kapačku a brala hromady nějakých léků. Tak jsem dnes hned jak to šlo zalehla na horkou flašku a nahřívala a jak dorazil manžílek z venku, tak už tahal Barču jen on. A nechci to zakřiknout, ale je to zatím docela dobrý. Zítra je víkend, tak snad mě to nechytne, to by bylo zase štěstí jezdit někde po pohotovostech. Taky jsem začala zas šťourat v ekzémech (tedy informacích o něm) a nějak mi to včera vzalo náladu. Ale zase jsem o něco chytřejší. Barču to nepustilo a fakt to vypadá na ekzem. Jdeme v úterý na to kožní a já to tam budu chtít zrušit a sehnat někoho blíž u nás, protože to asi bude dlouhodobá záležitost, tak abysme nejezdili přes celou Prahu. Snažila jsem se najít dětskýho kožaře, ale neuspěla jsem, jen je dětský kožní v Motole. Nevíte někdo o nějakým dětským kožařovi v okolí Pankráce (nejlépe)? Mě se zdá, že specialista na děti by byl lepší, než normální dospělácký, kam chodíme teď. Mikisko, vy chodíte taky k normálnímu, nebo k dětskýmu?

Ethel, včera jsem se sem nedostala a bylo mi moc líto, že jsem nemohla popřát Tedýskovi k svátku, tak aspoň teď tak činím dodatečně, Tedýsku speciálně pro Tebe posíláme unudlenou pusu od Barči a přejeme moc štěstíčka a žádná zlobivá hovínka :-)

Miki, vydrž!!!!!!! Ještě tak měsíc a uvidíš, že si Eli taky začne sama hrát, jako Divoška. U nás to taky trvalo, jéje. A teď je to tak 14 dní, co se tohle začalo objevovat. Předtím to bylo přesně, jak píšeš, 5 minut a honem nová akce, nebo bylo zle. Pořád se ještě bojím, jestli to nezakřiknu a od zítra zas nebudu trávit celé dny jen s Barčou, ale myslím, že už prostě dospěla do stadia, kdy potřebuje i trochu „svého“ času. Ale je to fakt paráda!!!

Judyno, taky moc děkuju za přepis elaborátu, teda máte fakt dobrou doktorku a je to geniálně napsaný. Ne jenom co se kdy má, ale i proč, fakt dobrý. Třeba jsem netušila, že ta reakce na nějaký jídlo se může projevit i opruzením. Tak Tvojí paní doktorku moc pozdravuj a že jí děkujeme. Jinak s tím mlíčkem - klidně ho dávej místo pití. Já dávám Barče čajík jen po mrkvi, protože když jsem jí dala mlíčko na zapití, tak se zblinkošila. Takže si dá mrkev, pak čajdu a tak za hodinku teprve mlíčko. Ale jestli to Deborka může pít bez blinkáčů i po jídle, tak klidně ať pije mlíčko, to jí nijak neublíží. A není léto, že by byly pařáky a hrozila dehydratace. Tolik můj názor. Ale je to silná kočička, když jí žádný prskance nenakazily, to je výborný a je vidět, že maminčino mlíčko je prostě nejlepší prevence.

Zizi, no JUPÍIIIIIIIII­IIIIIÍ, tak Tomášek už se taky točákuje, hurá!!!!!!!!!!! Tak to už máme asi komplet točiče a jestli jsou tu ještě nějací „lenoši“, tak to určitě jen dělají, ale už to dávno umějí :-)))) No to je paráda, to musíte mít velkou radost. Určitě to nezapomene, možná že teď to naopak půjde tak rychle, že se do týdne válí po celým bytě :-) Třeba jen čekal na pořádnou baštu a teď se za odměnu začal předvádět :-)))

Lucko, vydrž, a jestli se to nespraví a bylo by to pořád jen stresující, tak se pomalu převedete na náhradní stravu a nic tak strašnýho se taky nestane. Hlavně, že jsi odkojila co nejdéle, manžílek je zlatej, že Tě tak utěšuje a asi ví proč. Prostě pohodová mamina je teď opravdu hodně důležitá a půl roku je opravdu to nejzá:,–(nější období kojení. Začnou jídla a bude to lepší, tak neboj a když to budeš chtít vzdát, tak víš, že po dlouhým přemýšlení a nemusíš se za to stydět ani stresovat.
Hele, až nakoupíte se ségrou na Vánoce, hoď sem nějaký typ na dárky, jestli máš nápad, já jsem úplně vedle, nějak na to nemám čas ani moc náladu (a navíc taky moc peně :-) a tak bych nápovědu přivítala.

Jarčo, tý brďo!!!!!!!! No to teda blahopřeju ke snaženíčku!!!!!!!! Taky o tom zatím vůbec nepřemýšlím, ale normálně Ti to závidím, jak já bych si zas ponosila bříško a procházela celým těhotenstvím … Snad se Vám to podaří, jak si přejete a budete mít napřesrok dalšího prťouska. Kačka je pohodová a hodňoučká, tak si to těhotenství budeš určitě moct krásně vychutnávat i s ní. Jé, já se tady culím jak blázen, ale úplně mě ta představa dostala. TAk jdu radši omrknout Divošku (lepší prevence, než studená sprcha, hihi).

Tak jsem jí okoukla a spinká, jak Jezule. Dneska spala přes den jen jednou 1,5h a ještě k tomu vstávála dost brzy, takže odpadla v 19,30h. Jsem zvědavá, kdy se vzbudí na jídlo, protože usnula bez jídla, tak to bylo rychlý.

Mějte se moc hezky víkendově a ať nikoho nic netrápí.

Mishicka + Bára 29t.

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 01.11.03 14:16

Ahoj holčiny,
Tak jsme dneska byli opět na pohotovosti. Teplota 38,5 a šáhnutí na ouška nám oplatila pláčem. Tak je máme opět propíchnutý. Tak snad už naposledy. Dostali jsme jiný antibiotika a pan doktor vzal stěr a budou příští týden výsledky
Ahoj Jarča

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 01.11.03 18:42

Ahoj!
Jdu jenom na skok,malej usnul tak honem,honem.
Teda chudáček Kačenka,moc na ni myslím,ať už má ty ouška v pořádku.

Tomášek se od včerejška neotočil,potvůrka jedna asi mi to dělá schválně,když jsem ho tak chválila.
Už čtvrtý den dostal na oběd trošku mrkvičky a co nevidím,miláček má na prsíčkách červený pupínky,není jich moc,snad se nerozlezou.Může to být z té mrkve???Ještě jsem dva dny pila čaj s citronem,tak že by z toho???Já totiž normálně používám tu citronovou šťávu z obchodu,tak jestli to nemohl udělat ten citron????
Musím končit,ještě Jarčo,tys rodila císařem???Jestli jo,tak bys měla opravdu rok počkat,aby se mohla děloha pěkně zahojit.
Tak valím,ahoj Zizi a Tomík

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 01.11.03 20:54

Ahoj,
jo jo rodila jsem cisařem, vím že bych měla počkat, ale doktor řikal že je to pěkně zahojený a že nevidí u mě problém mít i tři děti císařem.
Já si nemůžu pomoct, ale prostě chceme a nevidíme nikde problém.
 Jarča

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.11.03 21:16

Ahojky Zizi,
u nás ta naše slavná vyrážka/ekzem vyrašila taky po prvních pár dnech s mrkvičkou. Pořád nevím, jestli to souvisí, ale je to teda náhoda, že se Tomík osypal taky po mrkvi. Víš co? Zkus ho nechat pár dní bez mrkve a uvidíš, jestli to zmizí. Pak by bylo ideální mrkev vynechat a zkusit něco jiného. Akorát mě teda zatím říkali, že je to blbost, že na mrkev alergie není - ale v životě už mi o spoustě věcí říkali, že je to nesmysl, ale bylo to tak. Tak hlavně ať je to jednorázová záležitost a neroztahuje se to u Vás moc dlouho.
S citronem to samý, i když si myslím, že je to tý šťávě hodně podobný, takže by to nemuselo být ono.
Mishicka

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 01.11.03 21:21

Auauauauau!!!!!!!
CHudinka Kačenka, to je teda hrozný, taková hodná holčička a takovýhle trápeníčko má :-((((( Tak snad to bude už naposledy a pan doktor se na to pořádně podívá a nebude se to už opakovat nikdy nikdy nikdy.
Posíláme na utěšení malou pusinku na obě ouška.
Mishicka + Barborka 29t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.11.03 10:33

Ahoj všichni!
Zdravíme s Míšou - teď si tady pěkně sama hraje na zemi na puzzli - takže Mishicko moc děkujeme za tip s Albertem - doufám, že nevadí, že se takhle opičíme :o)) My jsme teď taky udělali docela dobrej kauf. V Macru mají akci na Pampersky - jedna vyjde myslím na 6 Kč. A když se koupí 8 balíků , tak dostanete hračku - takovej hlemýžď s otvorama různých tvarů, do který se pak házejí příslušné kostky těch tvarů (doufám, že jste to pochopili). Je od firmy Fisher-price a v obchodě stojí kolem 550 Kč - takže jsme ho schovali a kromě velké zásoby plenek, máme pro Míšu i krásný dárek k Vánocům.
Jinak Míša si už začala pěkně naklekávat na kolínka - houpe se a umí krásně couvat, takže už jí je taky plný byt. Musela jsem dát kolem topení polštáře - no, teprve teď začne sranda.....
Judyno - já do Míši stejně nemůžu nic jinýho tekoucího než mlíčko dát (neumí pít ani z flašky ani z hrníčku), tak to zatím neohýbám přes koleno a normálně jí kojím ráno, někdy dopoledne (ale to většinou nechce), po jídle v poledne , jednou odpolednem,jednou jí dám přesnídávku nebo jogutr a večer. V noci se alespoň jednou probudí, takže i v noci. Taky bych jí chtěla kojit alespoň do roka a kdybych jí kojila jen ráno - podle doktorky, tak o mlíko brzy přijdu - i tak cítím, že už nemám prsy nalitý jako dříve.
Máme ale strašný problémy s večerním usínáním. Já si jí, bohužel, naučila na usínání u prsa. Ona třeba u něj usne - tak v 20 h, ale za chvíli se probudí, prso už nechce a je vzhůru do 22 někdy i do 23 hodin - hrůza,co?Taky jsem jí zkoušela nechat vyřvat - po 20 minutách byla celá flekatá, sýpala - no nemáme na to nervy… tak nevím, jak to s námi bude. Je tady ještě někdo se zlozvykem usínání u prsa a nošení spícího dítěte od prsa rovnou do postýlky?????
Mějte se všichni moc hezky,ať jste zdraví a speciálně Kačenka ať se brzy uzdraví a ouška ať nezlobí!!!!!
Kateřina a Míša 33.týden

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 03.11.03 09:51

Ahoj,představ si že to byl asi ten citron.Mrkev dávám dál a čaj nepiju a pupínky se ztratily,tak je ten citron asi hodně agresivní.Tak ahoj Zizi

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 03.11.03 13:31

To jsem moc moc ráda, že to byla jen taková rychlomizející reakce. Jen tak dál :-)
Mishicka

Vložit nový komentář