Mishicka a Barborka - 33. týden (střídačka MIKISKY a Filípka

Rodičovství

Ahojky v novém týdnu. Tak koukám, že je nás na tom většina hodně podobně, taky se k deníčkům nedostávám tak často, jak bych sama chtěla, čím to asi bude Barborko? :)))) Nějak nám to šíleně letí, ani už nevím, co se stalo tento a co minulý týden. Pomalu mi to všechno splývá. S jídlem se u nás zatím nic nemění, Barča vytrvale odmítá. Otevře pusinu na první 23 sousta a pak je konec. Zkoušela jsem jí včera dát do mlíka do flašky trošku zeleninky, aby si zvykla na chuť, ale v tom to asi není, moc to nechtěla ani z tý flašky.

A do toho začala zlobit s usínáním, hlavně večer. Je hrozně unavená, ale jakákoli snaha o uložení končí šíleným řevem. Takže včera se z toho řvaní ukrutně poblinkala, převlíkali jsme i postel. Vůbec nic nezabírá, ani když jí vytáhnu z postýlky na pochování. To si sice pokládá hlavičku, ale vzápětí se zas odtahuje a chce otočit a povídat a do toho se rozbrečí, protože je prostě opravdu unavená. Jakoby nemůže zabrat, najít tu správnou spací polohu, nebo co. Už jsem nepočítala s tím, že by se usínání mohlo zhoršit, ale je to tady. Tak krásně usínala a teď tohle. To jsem zvědavá, co bude dál. Je to někdy (no spíš vždycky) psychicky vyčerpávající, kolikrát pak už nemám ani náladu na psaní, radši si jdu lehnout, protože v noci se několikrát probouzí s brekem a tak začínám být permanentně nevyspalá.

Ale zas něco pozitivního, ekzém/vyrážka už skoro zmizel. Kůže už je většinou hladká jako dřív a my se zase vracíme k teorii, že to měla jako reakci na tuhou stravu. Měla to pořád, ale jak teď nechce jíst, tak to najednou mizí. Třeba je to shoda náhod, třeba ne. Každopádně nespoléhám na to, že je po všem. Ale mám radost z každého pokroku.

Taky se těším na čtvrtek, představte si, konečně nás taky pozvali na vítání občánků! Tak už doma vybírám vhodné oblečení, což Barča, ta má hadříků dost, ale co já? Mám jen džíny, tak budu muset zahrabošit ve starých věcech do práce. Budem určitě dělat fotečky, jen jsem zvědavá, jestli tam budou chtít Barču položit do nějaký kolíbky (jako Kačenku), tak to si užijou. Ba ne, kdyby jí chtěli do kolíbky dát, tak jí tam jenom po:,–(ím, tu scénu s ležením si necháme na doma :-) Taky Vám děti řvou, když je v cizím prostředí položíte? Barča docela už snese cizí prostředí i lidi (když se na ní moc nesápou), ale než jí někde můžu položit, tak to chvilku musí omrkávat, aby neměla záchvat hrůzy. Moc tomu nerozumím, proč tak vyvádí, ale co, jednou jí to taky přejde, že jo?

Máme teď hodně rádi společné hraní. Spočívá to v tom, že spolu jsme na zemi a bereme hračky, Barča se hned snaží ulovit tu, kterou si beru já, nebo taťka. Mlátíme hračkama o všechno a hodně rádi o lidi. Neustále oblíbená je hra strkání čehokoli do máminý pusy a pak hned zas do svý. To musím dělat hamham a Barča se směje jak blázen. Taky se snaží ukousnout si kus ze mě. Je jedno jakou část těla uloví, otvírá pusu k roztržení a snaží se kousnout kamkoli. Taťku zá:,–(ně do obličeje :-) Taky je u vytržení z cvakání zubama. Vůbec cizí zuby jí moc zajímaj. Musí je ošmatávat a dneska večer se snažila ocucat moje zuby, což teda byla fakt komedie. Vlastních zoubků má pořád 4ks, ale pořád se chová, jakoby další byly na cestě. Nenechá si do pusy kouknout, takže to sledujeme jen když se chechtá s otevřenou pusou při řádění. Taky si Vaše děti nenechají na sebe šáhnout? Myslím takové ty úkony jako utřít pusu a ruce po jídle, otřít soplík co vykukuje z nosu, učesat apod. My vždycky hrozně bojujem. Nejhorší je to při mazání, to zjistíte, jak umí být mimčo rychlý a silný. A taky se tak pohodově dá sledovat stav délky nehtů. Pořád stříháme tak co 3 dny a je to většinou na několikrát. Osvědčilo se Barču něčím novým zabavit, ale už se to nedá používat, protože si chce prohlížet věci oběma rukama, tak jsme najeli na metodu jeden stříhá a druhý vykládá a zabavuje nejlépe děláním opiček a šaškáren. Už jsem mistr rychlostřihu, jen jsem zrušila ty nůžky s kulatýma špičkama, s těma mi to moc nejde. Tak jen čekám, kdy se jedna z nás o ty malé ostré nůžtičky píchne. Snad to budu já a ne divoška.

Tak pro dnešní deníček je to všechno, doufám, že budu mít víc času, abych stihla odepsat na všechny komentáře z minulého deníčku, prosím prosím, mějte ještě strpení.

Mishicka + Bára

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 24.11.03 20:28

Ahoj holčiny,

Tak Vás zdravíme i my s Kačenkou. Měli jsme nějaký pracovní týden a včera jsem si už komentář schovávala do nového deníčku. Malovali jsme konečně u tý babičky a pak jsem to vzala všechno. Okna už mám všude umytý, záclony vypraný a všude uklizeno. Ještě dveře a lustr v kuchyni. Na lustry já vždycky zapomínám. Ještě že pak ve stavbě budou jen bodovky? haha.

Tak jen co je u nás nového a pofrčím asi péct to cukrový, ještě jsme nezačali.

Kačenka už se taky udrží v sedu. Sice je ještě taková jako že jo nebo ne, moc jí tedy neposazuji, když každý říká že se to nemá, ale zkusila jsem to a seděla. Konečně se začíná opírat i o nožičky. Takže máme ted každý den něco nového. Vzala jsem jí za ručičky jako že půjdem tak na mě hned tatka spustil, že to se taky nesmí apod. Takže nás tatka pěkně hlídá a ani pořádně nevyzkoušíme co už umíme. Haha . Ale je fakt, že bych nerada aby měla Kačenka nějaký problémy později. A jednou se nám povedlo zpátky na bříško, ale to byla určitě jen náhoda.

Zítra máme první svátek. Tak máme dárečky, ale už všechno dostala. Koupila jsem jí kačenky do vody tak se s nimi dneska poprvé koupala a to jsem jí teda po:,–(ila, at na ně vidí, jinak koupeme stále na lehátku. No nejdřív koukala jako co to je a pak se na ně drápala. Už se těším až bude pořádně sedět a bude si trocha ve vodě hrát. Pak dostala hrací farmu kde jsou zvířátka a dělají zvuky jako pes štěká, kráva bučí a toho se bojí. To ji rozbrečelo. Je to teda trocha víc hlasitý tak asi proto. No a pak tepláčky od jedný babičky a tepláčky od druhý babičky a tetička se tají s dárečkem. Ale ségra je moc praktická tak to vidím na přesnídávky apod. To už mi hlásila že koupí jako mikuláše že nemá cenu pro ní nějakej balíček. Ale co. To je fakt. Na co čokolády. To by jen tatka sbaštil.

Dneska jsem pokukovala po tý hračkárně tak jsem už vybírala i na vánoce. Určitě koupím něco na tahání. To ještě nemáme. Měli telefon nebo takovou pěknou mašinku a ta se dala ještě rozebrat a zase složit z kroužků. Pak měli žirafu a na krk se jí navlíkají kroužky. No a asi uričtě nějaký ty kostky. Měli ty umělý. Je to barevný a hlavně lehký. Tatka pořád mluví o dřevěných ale ty bych stějně koupila až později až nebude všechno cucat.

Mishicko koukám že máš taky problém co si vzít na vítání občánků. Já myslela, že si vemu kalhoty jako látkový né džíny, ale nedostala jsem se do nich. Nakonec jsem šla v sukni. Ta se poddala. Haha. Ale ty jsi psala že jsi zhubla už i na mím než před otěhotněním ne??? No o tom já si asi můžu nechat zdát a ted jestli otěhotním tak vůbec. Ale třeba pak se dvojka dětma to půjde lépe dolů.
A dělala jsem si i problémy co Kačence na sebe, objednávala jsem jí šatičky a nedorazili tak se honem jeli kupovat v pátek nový a byli jsme jediný v šatičkách. Měli děti v teplákách. A to byl jeden kluk a tři holky. No tak jsem aspon slyšela že nám to slušelo a že byla nádherná v šatičkách. Já to prostě brala jako slavnostnější. Vždyt jí vítali.
Možná jsem to už tady psala. Ted už ani nevím.

Nehty taky musím stříhat co tři dny jestli ne dřív. Pod okem mám pěknej rejpanec a jak mě chytá za ret tak ho mám taky pěkně rozdrápanej. Já řikám, že jak má ruce pořád v pusině tak že ty nehty zalejvá a pak roztou jako z vody.

Štěpánka se neuchytila. Tak jdeme na druhý pokus. Po 16 ti dnech zpoždění rudá mrcha dorazila. Ale 30.8. je taky pěknej termín ne?? Hned jsem se koukala na interentu na kdy to vychází kdybych otěhotněla ted. Tatka už vyhrožoval o něčem jako že ted 2× denně ?.
Je úplně posedlej mít to druhý mimčo. Snad i víc než já.

Jsem nějaká ukecaná, já už běžim at něco ještě udělám.
Ahoj Jarča a Kačenka

Ju do poradny jdeme ve středu, Dušan je zítra celý den v Praze tak jsem volala mudr a domluvila středu, takže váhu a míru budu vědět o den později. Už jsme si doma tipovali. Tatka přehání tipuje 8 kg ale já tak 6,8 ? 7 kg. Tak uvidíme.

Čauky

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 24.11.03 22:12

Ahojky holky,
tak Barča dneska vytuhla už v 19,30h takže mám konečně trochu času věnovat se štěbetání.
A víte proč šla Barča spinkat tak brzy? No protože v noci řádila jak tygr. Probudila se s šíleným řevem a nic nepomáhalo, ječela a ječela chudinka, až se nemohla nadechnout. Začali jsme pomalu propadat panice, ani dudlík nechtěla vzít do pusy a pak nás napadlo, že už druhý den je problém cokoli jí do pusy vložit včetně láhve a byli jsme doma :-) Vytáhla jsem calgel a vpáčila ho na prtu Barče do pusiny. Naštěstí je docela chuťově dobrej, tak si to cucala a já měla možnost prošmejdit pusinu a co myslíte? Byly tam! Jo, hned dva nový zuby, takže momentální stav je 6ks. Ale tyhle zuby byly teda hodně bolavá záležitost, ráno se Barborka po nočním bdění relativně v klidu najedla a pak dokonce během dne snědla i přesnídávku a jogurt. No to už tu dlouuuuuuho nebylo. Tak to vypadá, že za tím nejedením byly asi ty zoubky. Ale že to trvalo.
Celý den byla pak předpisově hodňoučká a hrála si a nevřeštěla „pro nic za nic“. No prostě po dlouhé době pohodový den. A pořád teď skřípe těma všema zubama a děšně legračně u toho brebentí.
Přemýšlela jsem o tom srazíku a jak tak vidím všude ty návaly lidí, tak si říkám, že to necháme po Novém roce. Bylo by to opravdu nejspíš o nervy a to za to nestojí, však to rychle uteče, už jen měsíc a kousek.

Tak a teď se konečně snad dostanu ke komentářům, radši to asi rozdělím do více částí, aby i Ti kdo si stahují jen narychlo stránky přes modem mohli dočíst celý to mý vykecávání a nemuseli skončit v půli před mou oblíbenou větou … přečíst zbytek komentáře :-)))))

Zizi, tak co Tomík - posránek? Už je to lepší? Taky myslím na Tvého brášku a švagrovou, tak co, už jsou nějaké výsledky? Moc jim držím palce. A jak dopadly tříďasy? U nás chodila máma a to byl vždycky sekec - já byla odjakživa ukecaná a temperamentní takže spíš kázeňský prohřešky. Ale když šel náhodou táta, tak byl klídek, on si všechno to blbý nechal pro sebe. Já si pamatuju, jak jsme vždycky byly se ségrou nervní, když byly tříďasy a jak jsme se hned vyptávaly, co bylo, abysme to měly rychle za sebou. A taky jsme to hned schytaly. To táta jen řekl, vždyť do tý školy chodíš, tak víš co se děje a mámě toho moc nepovykládal, tak to bylo príma. A určitě nějak vymyslete tu dopravu, jestli se vydáme na tu Šumavu, moc bys tam chyběla. Taky jsme zvědaví na tetu Zizi a její chlapy :-) Jo a kdyby náhodou nebyl ten beránek, tak by třeba mohl váš taťka zaškolit ty naše chlapy do toho vaření specialitek a něco by nám tam mohli ukuchtit, co? Já Ti to jeho vaření tak závidím!!!!!! Jirka je moc fajn a hodnej kluk, ale bere to moc vědecky a naposledy, když mi vařil krupičnou kaši, tak jsme se zhádali, protože jsem mu nedovedla říct přesně kolik čeho má dát (jen tak mimochodem, recept na krupičnou kaši je opravdu v obyčejný kuchařce, to jsem zírala… a maj tam prosím napsaný i přesně hodnoty všech surovin :-) Tak už radši nic nechci aby vařil, to by ho to muselo chytnout samo od sebe.

Mikisko, díky za kontakt na tu doktorku, určitě jí využijem, protože včera jsem psala deníček a to byl ekzém/vyrážka skoro pryč, ale dneska už zase bují a „kvete“. Takže jsem ráda, že se máme kam vypravit na rady porady. Nejdete náhodou taky ve čtvrtek na to vítání občánků? Mohly bychom se tam potkat, třeba to vyjde. Už se moc těším, určitě pak pošlu do galerky fotky. Vůbec mě nenapadlo, že nás na to pozvou z Prahy 7, ale až když to přišlo dopisem, tak mi došlo, že Barča má vlastně trvalý bydliště jako já v Holešovicích. To bylo překvapení :-)))

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 24.11.03 22:13

tak a první pokračování …

Judyno, tý brďo, mamínek žehlí?!!!!! Já chci takýýýýý :-)))) Nevím, jestli, kdyby Jirka byl doma místo mě, jestli by se taky takhle chopil domácích prací. Kdoví. Teď taky pomáhá, to jo, ale žehlení obchází obloukem a vaření jakbysmet. Musíš Tomášovi vyrobit nějakej diplom vzorného manžela. Jé, a ta starost se složenýma rukávama, to by ho člověk zulíbal, co? A taky blahopřejeme k Deborčinými prabratrancovi. Hlavně že jsou zdraví, ještě, že dneska ta medicína zvládne i takové případy a dobře to dopadne. S tím vyprávěním u hovadinek u jídla jsem si na Tebe dneska vzpomněla. Barča už taky neví, co roupama dělat a to pěkné klidné papání jako ze začátku už teda nemáme. Statečně jsem bojovala, že když se jí, tak žádné hraní, ale jak to dopadlo si domyslíš. Skončili jsme dneska u vlastní Barčiny lžičky, kterou si cpe do pusy, když jí má plnou jídla. Taky se nutně musí hrabat v hrnečku, nebo ho aspoň držet. Ale aspoň zase začala jíst a tak si říkám, že se to třeba ještě zlepší a jednou bude stolovat předpisově, hihiihihiihi, ještě, že jsem od přírody tak důvěřivá a naivní :-))))))
Fenykl jsem teda zakoupila a představ si, že v Delvitě ho měli za 49,90. Tak jsem v zápalu boje a vidiny levného kupu koupila hned 2ks. Ale z jednoho je toho docela dost, tak jsem to zamrazila a ten druhej kousek mi pořád leží v lednici a já bádám, co s ním. To jablíčko co dávám Barče „na hraní :-)“ nám nedělá žádné problémy. Je pravda, že pro jistotu u ní sedím, nebo jí aspoň neustále okukuju a kontroluju, ale s dušením není žádný problém. Když se jí podaří kousek ukousnout, tak během chvilky ho obratně vystrká ven. A když jí párkrát náhodou vlezl ten kousek moc dozadu na konec jazyka, tak se okamžitě začne předklánět a dělá blinkací zvuky a taky to z ní bez problému vypadne. Ona má hodně silný dávivý reflex, takže s tím nemá problém. Spíš mám obavu, aby vůbec někdy jedla kouskovou stravu místo namixovaný. Zatím vyplivla všechno, co nebylo namixovaný důkladně na sračičku. A za to telefonní číslo na toxikologii se taky přimlouvám, máme ho doma už delší dobu vyvěšený na nástěnce, páč nám tak nějak došlo, že by se nám mohlo hodit. Tak si říkám, že když je tam tak vyvěšený, že určitě nebude potřeba :-) Jo a vyloženě jsem se klátila smíchy při představě prchajícího Vasila před (z jeho pohledu) nebezpečným tvorem :-)))))) Asi už tuší, co by se mohlo stát, kdyby ho Deborka ulovila … a spapala :-)))))

Terezo, to jsou první Klárčiny zoubky? Taky gratulujeme. To jste se holky ale pěkně měly, stejně je to fajn, co už se v dnešní době dá s miminama absolvovat.

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 24.11.03 22:14

… a druhý pokračování .....

Káťo, já bych manžela zabila a že mi to taky udělal - on mi dokonce vypnul celej počítač, protože si myslel, že už se k němu stejně nedostanu. Jé, já řvala :-) No pak ale mi to vrátil, že jsem na hlavu padlá, když si to nepíšu do texťáku a neukládám. Má pravdu, ale stejně to ještě někdy dělám, že píšu naostro. A když to on vidí, tak si nemůže nerýpnout :-) No zhádali jsme se, asi jako vy. Ale žijem, což je důležitější. Ježiš já ale fakt viděla rudě :-) S tím usínáním už jsem psala, že se to najednou zase zhoršilo. Ale to první „učení“ trvalo tak 2-3 dny. Pak už jen občas zazlobila, ale i to přešlo. Ovšem teď, darmo mluvit… Razím teorii, že postýlka je na spaní a ne na hraní. Takže v postýlce Barča jenom spí, jak se probudí, tak jde ven a jde do ní zas jenom spát. Taky to dobře ví, protože když teď nechce usínat sama, tak stačí se k postýlce jen přitočit a už řve a drží se mě jako klíště.
Díky za detailní rozbor jídla, já to zkusím s těmi kombinacemi, to je zajímavý, že samotný něco ne a s něčím dalším už to papá. Hm, třeba bude Barča i v tomhle Kubíkovi podobná. Zahlásím výsledky. Sezení je Barčina oblíbená poloha, ale sedne si sama málokdy. Spíš si to vyřve. Ale když se hodně snaží a zapomene na svět kolem sebe, tak si sedá z lehu na boku. Ohne se do „L“ trošku přetočí na bříško a spodní rukou se zvedá. Tou horní při tom mává ve vzduchu a když se jí poštěstí se něčeho chytit, tak se spíš přitáhne. Málokdy je ale na takovém místě, aby se měla čeho chytit. A ty ručičky má docela slabý, takže se často snaží a snaží, ale pak to vzdá a funí a čučí na bříšku. Ona teď pracuje na jiný věci. Ze sedu se otáčí za sebe a často se tak dostává na bříško. Ovšem jednu nohu má vždycky skrčenou pod sebou, takže má našlápnuto na lezení, ale kdepak, vždycky zatím zbuchne na pupík a zase se jen plazí a placatí. Někdy to vypadá, že si chce kleknout, když je opřená třeba o postel. To se obrátí za sebe a drží se postele a snaží se vytáhnout na kolena. Takže pořád spíš pracuje na stání a chůzi, než na lezení. Uvidíme, co z toho bude. Ale snaží se holčina, snaží. A to její „chození“ … dneska tak otravovala, abych jí držela ve stoje za ruce, že jsem se teda smilovala a představte si, že se předpisově vydala z kuchyně do pokoje. Normálka střídala nohy a vykračovala a šíleně se smála a zakloněnou hlavou kontrolovala, jestli vidím, jak je šikovná. No, šikovná je, ale měla by to dělat sama, že? Takhle se u toho bimbá a rovnováhu teda nedrží ani náhodou. Nebudu jí to dopřávat často, musí se naučit sama. Ach, jo, ona vždycky vynalezne něco, co ještě nemůže umět a hned to chce dělat a klidně si nějakou etapu přeskočí. Hihi, to bude asi netrpělivka po mamince.
Jo, Káťo, vy jste koupili tu samou jídelní židličku ale s pultíkem? To mi uniklo, já tam pultík neviděla, tak to se musíme pro něj ještě někdy vypravit, protože Barča takhle hrozně vyčumuje na svý nohy a visí mi z tý sedačky hlavou dolů - no je prdlouš, to víme, že? Ten pultík by jí v tom mohl snad zabránit.

Ethel, to stěhování vám vůbec nezávidím. Snad se to podaří všechno zorganizovat rychle a bezbolestně s dětma už to není taková brnkačka. My uvažujem taky o změně, potřebujem pomalu jednu místnost navíc. Ale zatím jen okukujem možnosti. Fuj, ale už teď se netěšim. Asi budu pak muset Barču někomu vrznout, abychom to vůbec zvládli.

Pavlíno, jestli se chystáš do Prahy, tak dej vědět kdy. My se stejně pořád tak nějak domlouváme nedomlouváme, tak když zahlásíš termín bude to jednodušší a můžem se sejít. Jestli to bude před Vánoci, tak to bude fajn, určitě minimálně Ethel, Mikiska a já bychom se za Tebou někam vypravily.

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 24.11.03 22:15

… a do třetice, aby toho nebylo málo :-)))))

Fialko, tý jo začínám mít obavy, co se bude dít u nás, až se Barča začne pohybovat. Tak nějak pořád naivně (jako Mikiska) jsem si říkala, že se Barča aspoň líp zabaví, jenže tvoje příspěvky mě pomalu ale jistě vyvádějí z omylu. To bude síla, Barča když si něco usmyslí, tak to musí mít a běda, když jí to chci vzít. To pak má jak říkáme „parkinsona“ - třese se po celým těle a hystericky řve a nepomůže jí sebranou věc vrátit. Už si živě představuju, jak bude chtít lízt za televizi a já jí tam nepustím a ona to bude pořád zkoušet a já jí budu tahat zpátky a ona bude řvát jak tygr a já pak nejspíš brzy taky :-)))) No, na druhou stranu díky za takové vyvedení do kruté reality, aspoň to pak nebude tak bolestná zkušenost, budu připravená. Ale to je holt daň za ty berany - Šimon je beran nebo už býček? Ono to vyjde ale skoro nastejno v tý paličatosti :-))) Schválně, kdy se Šimon naučí, že ty věci neuhnou z cesty a musí se zastavit jinak, než o ně. Snad do tý doby nebude jedna velká modrá boule :-) A ty taky, to jsou story s tím padáním, ale to známe všechny, pro dítě se člověk přizabije, hlavně, aby toho nešťastníčka rychle zachránil - viz Judyna a urvanej kus prstu :-) A do Brčálníku hurá hurá, já to beru, tak snad jen abychom si to tam pak včas rezervovaly. Jé, beránka já nikdy nejedla, když ho nebudou přede mnou zabíjet, tak si ráda dám, určitě je to pochoutka. Jen nechápu, že manžílek nesdílel mé nadšení - no jo, netakticky jsem mu sdělila tu strategii vyslat taťky s dětma na výlet :-)))) Jako bych byla vdaná půl roku, nebo co :-))) Ale on to do tý doby určitě zapomene a ještě rád pojede :-)))

Lucko, tý jo, tak další opravdovej samolezec, blahopřejeme!!! Teda, že si ale Máťa pospíšil, je daleko mladší než Barča a už je takovej samostatnej. Hm, ekzém, no jak píšu už výš, myslela jsem, že to mizí, ale prdičky prdičky. Asi to jinak nebude, ale pořád si říkám, že hlavně, že se Bára neškrábe. Půjdu k tý Mikisčiný doktorce, tak pak budu referovat dál. Zatím mažem a mažem, máme Excipial (nebo Expicial, teď nevím) s mandlovým olejem namíchaný s Infadolanem. Určitě jí to neubližuje, jestli to pomáhá, to suď Bůh. A taky se pořád vrací ty šupinky do vlásků, a jak to má Barča hustý a dlouhý, tak se pěkně blbě vyčesávaj. Snad to do tanečních bude pryč :-)))

Miki, to je úplně přesný popis Barči, když začala s mrkví. Prdění pusou a tak, to je sranda. No a ty prdíky k tomu patří i u nás. Ale než jsme s příkrmy začali, tak se to opravdu strašně zlepšilo oproti tomu ámokovýmu 4,5měsíčnímu období. Po příkrmech zase prděla a bohužel jí to v noci budilo a asi hodně zlobilo. Ale taky se to za nějakých 14 dní zlepšilo a už to nebylo tak hrozný. Navíc jsem vychytala největší prďotvorný hrůzy a objevila, že když jí takovouhle „nebezpečnou“ potravinu dám až večer místo v poledne, tak se vyprdí až ráno. Jakoby se ty prdy vyráběly až po 12 hodinách co to má v sobě. S tím kolik dát, taky nevím, dala jsem vždycky tolik, co Barča chtěla. Stejně toho nebylo moc, zatím ještě nikdy jí to nestačilo jako samotný jídlo, musí mít mlíčko hned potom. Teď jak zlobila s tou pevnou stravou, tak zas neprděla vůbec, aspoň jsem nic nezaznamenala. Uvidíme dneska, poprvý se nadlábla, i když nejprdotvornější jídlo - mrkev - jsem jí dneska nedala.

Tak holký, já to všechno cvakala do počítače skoro 2 hodiny, věříte? To to ale letí, ještě si tu něco omrknu a pak hurá spát, co kdyby tady nějaký mimino chtělo vstávat v noci nebo brzy ráno :-)

Dobrou noc všem

Mishicka + Bára 32t.

 
Anonymní  24.11.03 22:19

Ahoj holky a mimísci!!!
Tak jsem se sem strasne dlouho nedostala. Mezitim je Misakovi uz 7 mesicu. Posledne jsem tu s tim nocnim spanim Misaka prechvalila, hned druhy den se me rozhodl prekvapit, zacal se v noci budit a to nekdy i po 1,5 - 2 hodinach. Nejdrive jsem si rikala, ze to bude asi vyvojovy spurt a byla odhodlana vyhnout se kasi a jenom kojit (at ma pro rust to nejlepsi co muze mit), ale pak uz jsem vymekla a zacala vecer michat ryzovou kasi, pak si da Misa ještě mlicko (pije i 20 minut) a stejne se mi za 2-3 hodiny vzbudi, protože ma hlad.Nekdy vstava uz v šest hodin, smeje se jak slunicko a chce si hrat a povidat (jeho hlasek uz nabira na intenzite, takze v šest vstavala i nase navsteva, co spala vedle). O me se něco takoveho tvrdit neda, v šest bych si rada ještě trochu schrupla, ale nemam sanci :-( Vzhledem k tomu, ze ještě na 1/4 uvazku pracuju (do práce si muzu brat i Misku s sebou, ale je tam spokojeny jen, když ho mam uvazaneho v satku) jsem poslední dobou dost unavena a uz se strasne tesim az Miska zase prospi celou noc.
Také jsme zacali chodit jednou tydne plavat. Chodime do Letnan. Plavani je dobre (my jsme plavali doma uz od 4 tydnu ve vane a přes leto pak v bazenu na zahrade), ale prijdou mi tam velmi male satny a sprchy, a pro maminky s malymi mimisky (kteří ještě nesedi) to je docela narocne. Nechodite tam ještě někdo? Někdo psal o tom, ze mel při plavani velke nedostatky ve znalosti detskych basnicek a pisnicek, tak na tom jsem uplne stejne, ale pevne verim, ze se to doucim :-)
V papani se uz Misa zlepsil. Je uplne uzasny, krasne papa snad vsechno. K obedu davame zeleninku, obcas s masem, ke svacine ovoce a k veceri ryzovou kasi, na vsechno otvira pusinku a chce to. Mamincino mlicko ale musí prijit po kazdem jidle a pak v noci. Docela me prekvapila nase doktorka, kdyz rikala, ze Misa uz muze vsechno, protoze mu je uz 7 mesicu, ze uz mu teda muzu davat i lepek (jisku do polevky, krupicovou kasi k veceri). Dokonce mu pry muzu ke svacine varit pudink :-( S lepkem bych rada jeste pockala a na pudink bych rada zatim uplne zapomela. A pry mu mam do svacinek davat piskotky, ale z tech mam take strach protoze maji zase ten lepek a jeste vajicko… Tak nevim.
Novinkou je, ze se Misa uz dostane kam potrebuje. Pouziva k tomu kouleni, plazeni a něco mezi plazenim a lezenim. Strasne ho zajima video, obaly od videokazet, noviny (a papiry obecne), uz se dostal i k psi kosticce a zacal ji zuzlat (chytre si ji schoval do dlane a koukal jenom kousicek, co mel v pusince, takze jsem to neodhalila hned), taky uz zacal okusovat nohy u stolu a shodil vazu s kytkou (nastesti ne na sebe). Musime hodne trenovat lezeni, protože az zacne lizt, tak budeme moci prestat cvicit cviky z Vojtovy metody a na to se vsichni moc tesime. Uz dela papa a ma z toho strasnou radost.
Pro hrani plati, ze cim vice hracek ma k dispozici, tim lepe. Nejlepsi je dat k nemu cely kyblicek a on si vybir tu, co ho zrovna zaujme, pak ji zahodi a vezme si jinou (zabavi se na docela dlouhou dobu a ja si muzu v klidu delat pripravy do práce :-)) Taky ho strasne bavi, když me pozoruje při praci v kuchyni nebo při zehleni.
Uz ma 2 zuby, zacinaji byt krasne videt, kdykoliv se smeje nebo place :-) Kdyz ma naladu kousat, nasilim (uz ma docela silu) si strci muj prst do pusy a normalne me kouse, ze to boli a pak mam na prste dva modre dolicky.
S tatinkem jsme uz zacali resit vanocni darky a taky vanocni stromecek. Dneska jsme Miskovi koupili velikaaanskeho leziciho psa, myslim, ze z nej bude opravdu nadseny (jestli alepon jako my, tak to bude super). Jestli mate někdo nejake dobre tipy na darky, prosim, podelte se (penove puzzle byla moc dobra inspirace). A stromecek chceme hodne velikej, aby se Misovi libil a ozdobime ho asi cervene a zlate, protože se cervena Miskovi libi. To ale znamena, ze asi koupime umely stromecek, protoze malinky naletovy stromecek z lesa stacil, kdyz jsme byli sami a ty umely uz zacinaji vypadat docela hezky (vzdycky jsem byla odpurce umelych stromecku, jak hluboce jsem klesla :-(
V minulem denicku jsme cetla stesky Mishicky, jak jsou drahe drevene hracky v Tesku. S tim musim jen souhlasit, vubec se mi tam hracky zdaly strasne predrazene. Objevila jsem uzasny kramecek s detskym sortimentem - sekac a hracky. Vse tam maji za babku, takoveho bimbaciho zajice jsme tam koupili 50 Kc levneji nez ho maji jinde. Asi vas moc nepotesim tim, ze to je v Chrudimi, ale kdyby jste meli cestu, ozvete se, popisu, kde to najdete. Cena za drevene hracky tam je proste bezkonkurencni, vzdycky tam jsme jak u vytrzeni a nakupujeme stylem, ze za ty prachy to musime vzit :-)
Mejte se vsichni moc a moc krasne!!! Doufam, ze se sem dostanu drive nez na vanoce :-)

Kveta a Misa

 
Anonymní  24.11.03 22:29

Ahojda!!!
Na strihani nehtiku nam pani doktorka poradila skvelej figl… Strihame nehty v noci, kdyz Misa spinka. Strihani probiha uplne v klidu a nebojim se, ze mu ublizim.

Kita

 
mnouk
Kecalka 113 příspěvků 25.11.03 12:17

Ahoj Mishicko a všichni!
Do Prahy se chystám příští týden, záleží to jěště na ségře, kdy mě přijme:-) V Praze to znám, takže není problém, jenom jsem ještě nikdy nejela s kočárkem metrem a hlavně po schodech, no mám z toho hrůzu už teď, ha ha.
Týjo, Barborka už má 6 zubů. Renča zatím nic. To jí určitě pak vyrostou všechny najednou. Asi se máme na co těšit, opět začne noční pohotovost. Musím se přiznat, že v noci, když mě Renča vzbudí, jsem pěkně naštvaná a nepříjemná, nejradši bych ji…ale jinak ji samozřejmě miluju :-)
Naše oblíbená hra je stavění resp. boření kostek. Strašně ráda mi strká ruku do pusy a kontoluje zuby a já úplně stejně jako Mishicka ( fakt se neopičíme ) říkám ham a Renča se může radostí poprdět.

Květo, my stejně jako tvůj Míša válíme sudy a děláme paci paci. A prosím tě, jak vypadá to plazení, Renča je pořád na místě a natahuje ručičky, ale dopředu jí to ne a ne.
Většinou ji najdu někde zakutálenou nejlíp pod postelí, kde hrabe manželovo posilovací náčiní, natahuje pružinu a ocucává zpocený rukavice na posilování, no fuj. To už má ode dneška zakázaný.
Tak a je vzhůru, musím končit a nakrmit šelmu. Mějte se!
Pavlína a Renča 32. t

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 25.11.03 12:23

Ahojky Kíťo,
my jsme taky stříhali v noci ve spánku, jenže teď už to moc nejde, protože Barča se snadno probudí a tomu se snažíme vyhnout :-) Snad jen, kdyby se dala vychytat ta chvíle hlubšího spánku, ale stejně to za tu možnost probuzení nestojí, tak to radši zkoušíme přes den.
Mishicka

 
Anonymní  25.11.03 21:31

Ahojky!
Moc se omlouvám, že jsem dlouho nic nepřispívala do deníčků, ale zdá se, že čím větší miminko - tím méně času - nebo se mi to zdá???
Naše Míša přes den už skoro nespí - jen po obědě asi půl hodinu a to musím být absolutně potichu - má hrozně slabé spaní a všechno jí hned probudí. Večer usíná až kolem desáté-vůbec nechápu kde bere energii…a to se ještě začala v noci budit - tak 3-4 krát na jídlo.. nebo je to možná už trochu závislost na prsu.
Pořád kojím - ráno i po obědě a večer. Zkoušela jsem dávat večer kaši, ale myslím, že po tý se budila ještě víc, strašně se kroutila … asi je to pro ní těžký nebo nevím. Zatím se stále jen na kolínkách houpeme, ale občas už děláme most a stavíme se na všechny čtyři. Do sedu se přitáhneme jen v kočárku, kdy se chytíme za pevné kraje a opřeme se lokty. Jinak jí neposazuji, ale už se na to moc těším, až bude sama sedět.
U nás na Praze 12 se bohužel vítaní občánků nekoná, docela mě to mrzí.
V plavání už jsme začaly druhou lekci - z té první Míša už dostala diplom - za odvahu,otužilost a úsměvy pod vodou a nad vodou - tak jsem jí ho hned zarámovala…
Dnes jsme objevili třetí zub, ale vidět má už čtyři na hoře, no a dole má už 2 velký raťafáky. Taky umí pěkně kousat - hlavně do bradavky - to mi dává najevo, že nemá hlad…au,au,au
Abych nezapoměla -doktorka mi říkala,že už mám dávat rohlík nebo chleba na kousání - aby se učila - tak jí vždy, když se v kočárku po:,–(í, dám rohlík - hrozně jí to baví - ale ne jíst, ale žmoulat a drobit - no to je pak bordýlek :o)
Dárky pod stromeček už jsem úspěšně zvládla-pro Míšu máme hrací nafuk.válec,hle­mýždě do kterého se strkají kostky různých tvarů, ještě jednu hračku, která hraje různé melodie, uložný prostor na hračky- taková ta kytka z Ikei, pyžamo,kartáčk na zuby (to bude mít radost :o) No jak se zdá, ještě určitě koupím nějaký obleček - na ty jsem prostě ulítlá…
Ethel, nevím, jestli jsi zaregistrovala můj příspěvek, ale až budeš tady na Lhotce, tak se můžeme domluvit a já Ti můžu udělat malou exkurzi…:o)
Mějte se všichni moc fajn a pa
Kateřina a Míša

 
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 26.11.03 09:53

Ahoj holky!
Tak ten můj satánek(ne nadarmo se narodil na čarodějnce),mě snad už nenechá vyspat nikdy.Napřed jsem si myslels,že je náhoda když se začal budit už kolem jedenácté,ale úspěšně mu to vydrželo a teď se tak budí skoro pravidelně,no dneska mi dal ,vstávala jsem snad každou půlhodinu,nevím co si o tom mám myslet.Nejdřív jsem to sváděla na růstový spurtík,pak na tu vazbu na mamku a teď to svádím na zuby,když má pořád ten průjem,ale zuby nikde(pořád 5ks,gratulujem Barborce,jak nás úspěšně předběhla).
Při každým kojení ho musím přebalit,kadí jak na povel,prso-tlačit,už z toho začínám být pěkně na nervy,já totiž musím v noci vstát,vytáhnout ho z postýlky,nakojit a pak s ním ještě jít do přízemí do kuchyně,kde mám přebalovák a všechno,no tak si to umíte představit,když každý dvě hodiny v noci to musím absolvovat,ploužím se po chodbě a nevidím na krok,jak jsem unavená.
S jídlem se Tomík taky pěkně zhoršil,možná je to tím,že jsem mu začala dávat na ten průjem banán a mu moc chutná,jak je sladký a v poledne pak nechce mrkvičku s brambůrkama ani vidět,jo a za každým krmením musím ještě kojit,takže kojím vlastně pořád.Nemůžu do něj dostat žádnou šťávu ani čaj,prostě nic na pití,nechce vůbec dudlík do pusy,tak jsem zkusila takovou měkkou savičku na flašku,ale to taky plive ven,přijde mi to jako kdyby neuměl tahat z ničeho jinýho než z prsa.
Spí i třkrát denně,nahrazuje si noční,tak se ho snažím dávat jen dopo a po obědě,jenže včera už od šesti byl naprosto grogy,tak nevím jak to mám dělat.
Nemůžu se moc rozepisovat,musím brouka vzbudita nacpat do něj banán.

Včera jsem upekla perníčky,tak to tu krásně vonělo,nevím jestli je nesežeru,ještě než změknou.
Mishicko,třídní s. byly strašný,chudák Luky dostal z HV(hudebka) za 4,protože nevěděl,kdy se narodil a umřel L.Janáček(podotýkám že je ve čtvrté třídě),tak jsme naznali,že uča je magor,když chce po dětech ve 4.třídě takový věci. Švagrová si má dělat test(těhu) v pátek,tak se nemůžu dočkat,pak dám vědět jestli to vyšlo.
U nás bude velká sláva,máme dvojitý narozeniny,Luky má 30.11-11.let a Tomášek má 30.11.-7.měsíců,tak to budem zapíjet-někteří.
Jo a Tomík se přetáčí,ale jenom někdy,takže to umí už jsem ho přistihla.

Tak končím,ahoj Zizi a Tomášek

 
Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 26.11.03 11:24

Ahoj Zizi
u nás bude taky oslava. 30.11. ma narozeniny manžílek… ale už 31 let .
Tak předem všechno nejlepší Lukáškovi a Tomáškovi taky.

Ahoj Jarča

my jdem na 13 do poradny. až na to očkování se tam těším.

 
Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 26.11.03 14:39

Ahoj holčiny,

Tam máme za sebou očkování. Trocha křiku ale jen chviličku.Táty klíče od auta to zachranili.
Naše nové míry jsou : máme 7,10 kg a 70 cm.
Už se pěkně pronese takže vás obdivuji kdo máte víc?ale to my asi taky jednou budeme mít že jo ? haha

Jinak nového asi od pondělka nic.

Paní doktorka se ptala co už jíme tak jsme řekli že skoro všechno?od mrkve, brambor, řepa, špenát, brokolice, cuketa, petržel a masíčko a já nevim co ještě, že ze syrového ovoce jabko a banán a z mléčných jogurt.
Už prý můžeme zkusit i něco jiného třeba pomeranč. Tak udělám štávičku.

Já ty nehty stříhám taky když Kačenka nespí. Nemáme s tím problém, ale musí to být po jídle. To si pak Kačenka nechá ostříhat.Občas se drápe no nůžkách ale pak jí to přejde.

Tak já letím, Kačenka chrupe tak asi budu píct to cukrový šílenýýýýýýýýýý.

Čauky a určitě se zase ozvu.

Jarča a Kačenka 31 t

 
mnouk
Kecalka 113 příspěvků 26.11.03 19:37

Ahojda holky!
Tak si představte, že už má Renátka taky zub:-). A já ho našla, takže budou šaty, huráá. Ani by mě nenapadlo ho hledat, ale cinkla o něj lžička a bylo to jasný. Žádný bolení asi nemá, chová se a spí pořád stejně.
Pavlína

 
Anonymní  26.11.03 22:15

Zdravím všechny maminky a miminka!
Jsem tu staronová, jako těhotná jsem přispívala do vašeho deníčku, po narození syna jsem neměla přístup na internet, až dosud. Zato teď jsem si udělala velkou radost novým PC s neomezeným přístupem na net, takže bych se znovu ráda do debat připojila.
Jak píšu, některé znám, Mishicku, Mikisku ( vyrobily jste nakonec ty kolotoče z hraček z Ikey ? :-), některé postrádám ( Eržiku ) a s Vámi ostatními se , doufám, rychle skamarádím :-)
Mám dnes 7měsíčního Vojtíška a mám z něj velikááánskou radost, připojujeme se k samolezcům, ikdyž s raritou, couveme.
Nemůže pochopit, jak střídat ruce směrem dopředu.
Má to na to nárok, já i jeho taťka jsme taky couvali, geny prostě nepopřete.
Zuby má dva ( dole ) a řekla bych, že horní jsou na cestě cinkat o lžičku ( za každý nalezený zub se dávají šaty :-))) ? )
Jinak Vojtíšek je kus chlapa, na 7měsíční prohlídce mu paní doktorka naměřila 74cm, 9,20kg.
Tolik úvodem, jdu pročíst komentáře a prohlídnout si vaše fotky.
Pokud nás přiberete do party, budeme se těšit.
Dobrou noc všem, Jolana a Vojtíšek

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 26.11.03 23:17

Vítám Tě zpátky Jolano a samozřejmě Vojtíška tady vítám taky :-)
To je dobře, že jsi se k nám vrátila, jasně, že jste tady doma :-) Tak kdy se Vojtíšek narodil? A jak to probíhalo?
Průběžně se nám tu štěbetalky vyměnily, někdo přibyl, někdo ubyl. Eržika píše občas, bohužel je bez internetu, tak jen když se dostane do práce. Má Verunku, krásnou kočičku, ale poslední dobou jí dává trošku zabrat, tak se o nich dozvídáme jen sporadicky, což je škoda, taky mi chybí :-(
Já jsem nakonec kolotoč nevyrobila - to jsem celá já, plno plánů a skutek utek :-) Ale Eržika ho měla udělanej snad hned druhej týden, co jsme to probíraly. Ty hračky teď Barča okusuje a bavěj jí i tak dost.
Tak vy couvete, jo? Hihi, Barča taky!!! Akorát neleze, ale plazí se. Nejlíp samozřejmě couvá na plovoucí podlaze, to jí pořád lovím z nějakého rohu. Myslím, že jí to pěkně rozčiluje, když se tak strašně někam snaží dostat a místo toho se beznadějně od žádaného předmětu vzdaluje. No jo, snad to jednou taky zmákne správným směrem. Na šaty se myslím dává jen za první zub a to mi připomíná, že já nic nedostala a přitom jsem tak vytrvale hledala až našla. Budu to tady muset nějak víc propagovat :-) Koukám, že Vojtíšek se fakt s těma mírama váhama neztratí, je to tady teda další velkej chlapák do party. Tak jsem ráda, že jste tady a těším se na další a další a další příspěvky.
Pa Mishicka + Bára 33t.

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 26.11.03 23:18

Gratulujem!!!!!! Renatce k bezbolestnýmu nezlobícímu zoubku a mamince k zaslouženýmu náleznýmu :-)
Mishicka

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 26.11.03 23:29

Ahoj Zizi,
teda to je kráva ta učitelka, to se nedá jinak říct. Nejen, že takový věci chce od dětí ze 4. třídy, ale že dá dítěti 4 z hudebky, no to fakt neuvěřitelný. Ježiš, kdyby to byla matika - i tak by muselo být to dítě na tom hodně špatně, aby si zasloužilo takovou známku. Ale u hudebky to nechápu stejně jako u tělocviku a výtvarky. Já osobně mám ze 3-4 třídy příšerný zážitky právě kvůli učitelce, která si (fakt nekecám) na mě zasedla a děsně mi otravovala život a bohužel našim dlouho trvalo, než přišli na to, že já si nevymýšlím. No, jak jsem přešla na druhý stupeň, tak přestaly problémy a já všechny šokovala prvním vysvědčením se samými jedničkami.
A ta učitelka se dokonce na mě chodila ostatních učitelů ptát a po letech jsem se dozvěděla, že se snažila je přesvědčit, že jsem hrozná. No chápeš to? Asi se bála, že na ní praskne, že se na mě pěkně vyřádila. Léta jsem jí proklínala. No to má teda Luky smůlu na další takovou, ale už se jí snad brzy zbaví, ne? Ach jo :-((((
Takže Tomík pořád srajdí? Hm, to to už pěkně dlouho trvá, co? Moc na Tebe myslíme, aby ses při nočním výletě po schodech s Tomíkem nevymázla. To by ještě chybělo. Hele, to už musíš být pěkně namakaná, vždyť Tomík není žádný tintítko :-)
Tak se držte, hezky oslavujte a kdyby ještě švagrová zahlásila // byla by ta oslava teprve dokonalá :-)
Mishicka + Bára 33t.

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 26.11.03 23:51

Ahoj holky,
tak u nás je obrovská novina - Barča už zase normálně baští!!!!!!!! Jupíííí, já mám takovou radost. A představte si, že to její stávkování bylo asi s největší pravděpodobností těma dvěma zubama. No ty nám teda daly zabrat, mršky, snad už ty další budou zase lepší. Takže 3× denně sní Barborka tak asi po 150ml něčeho - nejradši jablečnou přesnídávku, jogurt a pak teda i zeleninu, tu má/nemá ráda tak nějak všechnu stejně. Dávám jí pořád na žižlání jablíčko, dneska jsem jí poprvý dala kůrku chleba a moc se jí to líbilo. Tak snad to není brzy a alergie na lepek se nám vyhne. Ale teda jak píše Kateřina, to je potom pěknej bordýlek. Barča si to rozžužlá a pak to z ní vypadává a matlá ty žmolky všude na sebe a okolo sebe. Ale za tu spokojenost to stojí. Ale asi budu muset pomalu vytáhnout ten kartáček na zuby. Holky, už někdo čistíte? Jo a ještě k těm zubům, dneska jsme jeden z těch dvou zahlídli a zjistili jsme, že je Barča v tomhle opravdu bohužel po nás, zoubek je pěkně nakřivo. Bude ho mít tak jako vzpříčenej, uvídeme, jak moc. To je teda věc, na mléčný zuby se asi nedávají rovnátka, co? No uvidíme, až jí ty zoubky za pár měsíců povyrostou, tak asi zajdem k zubaři pro nějaký informace. Ale jsem zvědavá, jak se pan zubař podívá divošce do tlamičky, to chci vidět :-)))) Neberu to jako trágu, ale trošku mě to mrzí, když bude ta naše princeznička hned od mala křivozubka.
Včera jsem se docela pobavila, dala jsem Barče odpoledne do ruky jablíčko a ona si ho okusovala a dělala s ním ty svý prasárničky. A já si tak ležela vedle ní na dece a „povídaly“ jsme si. A jak mi pořád něco strká do pusy (Pavlíno to je fakt dobrý, že to Renča dělá taky:-), tak se chvilku rozmýšlela a pak mi nastrčila to jablíčko a čekala, co bude. A já jí ho kus ukousla. To jste neviděly ten úžas a zděšení v jejích očích. Honem stáhla ruku zpátky, vytřeštila na zbytek jablka oči a honem rychle si ho začala celý rvát do pusy. Asi se bála, že jí to sežeru celý :-))))) No já se smála, až mi tekly slzy. Teď už mi asi nikdy nenabídne :-)
A taky jsem včera večer byla v hospůdce s klukama a kámoškou z bývalý práce. Ona už tam nedělá, stejně jako já (i když jsem na mateřský, tak jsem včera zjistila, že se mnou vůbec nepočítají). No, bylo to perfetkní. Původně jsem tam chtěla jít tak na 2 hoďky, ale znáte to, dobře jsme kecali a dost se nasmáli a nějak se zasekli. Tak jsem nakonec přijela domů až ve 2,30 ráno. To už se mi nějakej rok nestalo, hehe. Teda ale musím vychválit Jirku, ráno rovnou sbalil Barču, komplet jí obstaral, mě přinesl snídani do postele a pak si šli hrát do kuchyně a mě nechali spát. No to bylo žůžo. Vzbudil mě až před polednem, když odjížděl do města, že Barča spí (ani jsem se neprobrala, když jí vedle mě ukládal), myčka myje a že mi radši natáhne budík, protože Barča už spí hodinu, tak aby to moc nepřetáhla. Tak jsem si tak říkala, že bych asi měla chodit častěji, když pak mám takový servis :-)))) No né, vážně, jsem moc ráda, že mám takovýho mužíčka. Jen teda už to s těma pařbama není, jak to bývalo. Ani jsem nic moc nevypila, to ne, ale už jen to ponocování, všude kouř atd., no v podstatě se tady jen ploužím a průběžně se hlavně válím a nic - vůbec nic - kromě Barčinýho jídla a hraní s Barborkou nedělám. A těším se do postele.
Zítra odpoledne jdem na to vítání občánků, tak snad budu mít večer fotky a zážitky a budu referovat. Furt nevím, co na sebe - Jarčo já sice zhubla, ale to je právě taky problém, protože na mě zas všechno plandá :-) Taky jsem uvažovala o sukni, jenže asi pojedu metrem, tak nevím, jestli bych si při nošení kočáru nerozervala punčocháče. No uvidím, jako vždycky to nechám na poslední chvíli a pak to nějak dopadne.
Tak jdu pomalu do postýlky, ještě musím nutně něco slupnout - první poznatek, jak nekojím, tak mám nějak větší apetit a taky už jsem zas něco přibrala. Ale zatím jsem s tím pořád spokojená. Jen se asi budu muset pomalu brzdit, nebo budu rychle ještě macatější, než před Bárou :-) Ach ty tatranky a Mily - chutě na sladký mi zůstaly z těhotenství.
Jé a všimla jsem si, že už nemám na pupku tu tmavou čáru! Ani nevím kdy zmizela, ale už je taková jen lehce tmavší, skoro jako jsem mívala dřív - teda skoro nic.

Dobrou noc Mishicka + Bára dnes 33t.

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 27.11.03 07:50

Mishicko,
křivé zoubky (jestliže jsou na dásni na správném místě) i když jsou zcela napříč a vypadá to nemožně, tak se při dorůstání dalších srovnají samy. Johance tak vyrostly obě dolní jedničky a teď po půl roce už je má v pořádku rovně. Jediné, kdy nastává problém, je, když vyrostou z boku dásně. A to jsem kdysi viděla rovnátka i na mlíčňákách, ale nevím, zda se to dělá i teď.
Takže se neznepokojuj, to bude v pohodě.
Romana a bývalá křivozubka Johanka (16 m)
p.s. když jí rostly ty dva křivé, taky jsme nespaly a nejedly tři dny a dvě noci. Chování zabíralo, jen bylo-li ve stoje, takže jsem spala s Johankou v náručí (pro jistotu podvázanou šátkem) ve stoje opřená o zeď.
A když jsem myslela, že tu noční můru máme za sebou, tak před nedávnem v trošku menší míře zafungovaly dvě stoličky.

 
Anonymní  27.11.03 08:06

Vojta se narodil 26.4. ( takze taky rohatec, ale byk ), porod nic moc, v pátek v podvečer mi praskla voda, narodil se až v sobotu v 18,30. Ve 14 hodin mě přišla paní doktorka oznámit, že to s tím mým otevíráním vypadá mizerně, a že mám dlouho po odtoku plodový vody, tak se zřejmě bude rodit operativně, nabrali mi znovu krev a udělali předoperační vyšetření, já se tak lekla, že jsem se rozrodila. Ačkoliv stahy jsem měla hned po tom prasknutí plodový vody, nejdřív nenápadný, pak už celkem bolestivý, na monitoru byly celkem slušný kopečky.
Myslím, že porod je hlavně psychická záležitost, aspoň na mě celkem reálný císař zafungoval bezvadně.
Pokud naše příspěvky čtou nějaké těhulky, doporučuju masírovat hráz, já to dělala pravidelně a osvědčilo se, nenastříhli mě, druhý den po porodu jsem si seděla na posteli a nafukovací kruh, kterej jsem si pro jistotu donesla, jsem ani nevybalila ( bude se hodit ) :-)
Jinak s námi rodil i táta, byl mi velkou oporou, když si na to zpětně vzpomenu, tak bych tam takovou dobu sama být nechtěla.
Holky, horší než celej porod bylo, když mi Vojtu druhej den sebrali kvůli silný novorozenecký žloutence, s tím že je třeba na něj 48 hodin nepřetržitě svítit. Nějak mi pod vlivem velkýho hormonálního bouření přestal úplně fungovat mozek, a ačkoliv si myslím, že za normálního stavu jsem celkem racionálně uvažující člověk, tak jsem jim tam předvedla solidní plačtivej výkon, za kterej by se žádná šestinedělka nemusela stydět.
Moje malý miminko mi nosili na jen na kojení.
Ale tohle všechno je už dávno zapomenutý a hodlám si pořídit ještě jedno miminko, tedy časem :-)
Cose Vojtíška týče, musím použít jen samý superlativa, je moc hodnej, takový pohodový, usměvavý miminko, funguje jako typickej mužskej, nevrlej je jen když je hladovej.
Podle vašich příspěvků jsem ale zjistila, že ho dost ochuzuju v jídle, je kojenej a v poledne dostává zeleninový příkrmy ( mrkev, brambor a něco k tomu - brokolice, hrášek, petržel ), teď plánuju začít s masem a bílým jogurtem.
V noci se mi budí po 3 hodinách ( ty mimina jsou na nás domluvený :-), zkusila jsem asi 2× dát rýžovou kaši, ale celonoční spací efekt nepřinesla, tak jsem jí zase vy:,–(ila, pediatrička říkala, že by byl děsně tlustej.
Minulý týden marodil, měl virozu s horeckama, potřebovala jsem mu doplňovattekutiny a tak jsem zjistila, že neumí pít. Člověk by si řekl, že na tom nic těžkýho není, ale byla to dřina,zkusila jsem flašku s dudlíkem, a dva typy hrnečků a výsledek žalostnej, nešlo to.
Tak jestli máte některá zkušenost, jak naučit kojený mimino i na nějaký jiný tekutiny, respektivě jiný způsob sání, tak se podělte.
Jo, já ten kolotoč taky vyrobila, docela se mi povedl :-) a Vojta si s ním vyhrál, teda než urval všechny zvířátka a já byla líná je znovu přišít.
Všem plazícím a lezícím miminkům radím, ať poprosí své rodiče, aby koupili takové ty nuláky k elektrickým zástrčkám.
Načapala jsem Vojtu, jak si k jedný dvojzásuvce dolezl a nasliněnýma prstíčkama to studoval.
Tak se zatím všichni mějte moc fajn, zase napíšem !
 J+V

 
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 27.11.03 09:45

Ahoj holky!
Tak dneska se Tomášek ještě nepo…,ale je teprve devět,tak uvidíme,mám obavy že kdyby se to nezlepšilo,tak bych asi šla na nějaký odborný vyšetření,protože tak dlouho mít srajdu se mi zdá divný a další zuby nikde,že by to lezlo tak dlouho,když těch prvních pět měl raz dva po sobě?

Jolano ahoj zpátky,to je teda hezký,Vojtíšek je o čtyři dny starší než můj Tomášek(30.4) a míry mají taky skoro stejný,Tomášek měl v pátek 9,920kg,takže máme stejný cvaloušky,to je dřina je nosit,co?
Jo a mimochodem taky neumí pít ani z flašky ani z hrníčku,takže pořád kojím,jen občas dostane banán nebo zeleninu na oběd,ale potom stejně chce mlíko,navíc teď má zrovna období,kdy do něj nemůžu narvat ani jabko ani nic.S tím pitím jsem si myslela,že když budu pořád zkoušet mu to dávat(mám ještě takovou gumovou savičku,co se dá místo dudlíku na flašku)tak že se to časem naučí,ale prd,nic se nenaučil,takže jestli máte někdo radu,tak to taky ocením,jako Jolča.
Jolčo,taky jsem zkusila rýžovou kaši na noc,ale taky bez úspěchu,tak na to kašlu a jenom ho před spaním nakojím,stejně se za tři hoďky vzbudí.Já říkám,že ho budu muset kojit snad do dvaceti.

Mishicko,to je síla s tou hudebkou,co.No chudák Luky,musím říct,že každý ráno je nešťastnej,že do té školy musí,kdybych měla prachy,tak mu snad pořídím soukromou učitelku,aby se tak netrápil.
Jinak máš pravdu,že jsem namakaná,asi budu mít svaly jako Arnold,hi.
STěma zoubkama si nedělej starosti,ono se To Barušce v pusince srovná samo,teď tam má moc místa,tak sou tak všelijak,ale až bude mít všechny,tak bude krásná zubatka.A nelekej se mezi zoubkama musí mít mezery,protože stálý zuby jsou vetší než mlíčňáky,takže když má mléčné zuby a je mezi nimi mezera,tak je to v pořádku.To jsem ale přechytralá,to víš profesionální deformace,ha.
Jo a já Tomáškovi čistím vždycky po večerním kojení,má malinkej kartáček,namočím ho do vody a trošku mu to ojedu a pak ¨napaplám ten Calgel,ale mám pocit,že mi to z prstu vždycky sjede a Tomášek to zblajzne(aby nebyl napranej,když je v tom alkec,hihi).

Díky za gratulace k našemu slavení,doufám,že to přežiju,docela závidím Mishičce že si mohla zapařit,já bych si taky chtěla vyrazit,ale bohužel ten můj brouček jiný mlíko nepozře než moje,tak mám utrum,ale decko si asi dám.
Tak se mějte a ahoj Zizi a Tomášek

 
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 27.11.03 12:47

Ahoj!
Musím vám napsat,že jsem objevila Tomáškovi další dva zuby!!!!!!!!
Takže Barborko promiň,ale to naše prvenství máme zase zpátky,takže má Tomík 4tyři zuby nahoře a zatím tři dole,ale už se mu klube i ten čtvrtý dole,tak teď máme zatím 7zubů!!!!!!!!!!
Tak ho to chudáčka asi pěkně bolí,dneska nesnědl ani ten banán.
Ahoj Zizi a zubatec Tomášek

 
Anonymní  27.11.03 13:12

Tomáškovi gratulujem a nad počtem zubů skládáme úctyhodný obdiv !
Vojtíšek má zatím dva ( dole ).
Měla bys mu, Zizi, přepasírovat do mlíka nějakej dortík za to, že je takovej statečnej. Já po každým očkování zamíříla do cukrárny.
Co Ti budu povídat - člověk si pomlsá s lepším pocitem :-)
Všecny zdravíme !
 J+V

 
Anonymní  27.11.03 20:12

Ahojky všem!

Hlásíme se my, stále ještě bezzubky:-)), Miki a Eliška. Musím nejdřív strašně poděkovat za počtení od Zizi a Jolany. I my bojujeme s pitím tekutin. Eliška nechce pít nic jinýho než mlíčko. Už mě to vůbec nebaví, asi taky budu kojit do 20, jako ty Zizi:-)). Nejdřív jsem zkoušela tý naší Šišuli dát čajíček ze lžičky, koukla na mě, zatla dásničky, popřípadě lžičku vystrčila jazýčkem a čaj byl pod krkem. Jindy mi rovnou lžičku, která se nebezpečně k ní přibližovala, vrátila ručičkou ke mě a držela ji v dostatečné vzdálenosti. Tak jsem si myslela,že čajík je voňavý a že jí nevoní, tk že zkusím hrníček či lahev. No a jen se to přiblížilo k ní, tak opět jazykem hezky ven a ne ne ne. Jindy si nechala strčit lahev do pusy a čekla co bude dál a dělala jako nazvracení či pusinu do podkovy, jako fuj co mi to ta mamka dava!Tak nevím, zda je to tím, že neumí a nebo prostě nechce něco jinýho.A to mám dva typy dudlíku na lahve, anatomický a obyč.od Chicca, a ani jeden nemá úspěch,ach jo:-(( Eliška by měla pít čajíček, protože má problémy s kakáníčkem, je na ní moc tuhý a ne a ne ho vytlačit, stále pláče. Je pravda, že už třetí den je strašně mrzutá a uřvaná. Jenže já se v ní nevyznám, nevim, zda to je bříško a nebo zuby, le na zuby to už svádím od 3.měsíce:-)) a stále nic.
Musím si dále postěžovat, že po té, co jsem Elišku vychválila, jak 3.den baštila mrkvičku, tak se karta obrátila a nechce a nechce. Jen co přiblížím lžičku s oranžovou mňamkou, tak startuje ta pidi ručička v protichvatu.Pokud ji přeperu:-)) tak nastává druhá fáze, zatnutá pusinka. Kdo poradí???:-((
Já vím, musím být trpělivá.Asi jí to mám stále každý den zkoušet, co?a pevně věřit,že se karta obrátí,ale kdy??:-(

No nic, tak jsem si postěžovala na to moje zlatíčko uřvaný a běžím se osprchovat a poklidit a pak šupky do postele, prťavka se budí také stále po 2-3hodinách, a to mě ujišťovala jedna doktorka, že po 6.měsíci se opět spaní prodlouží,tak ať jsem trochu vyspalá.

Tak ztím pa pa a posíláme všem zubtým (těm ještě navíc gratulujeme!!)a bezzubatým pusinu
Miki a Eliška

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 27.11.03 22:46

Díky za info, to jsem ráda, že se to může samo upravit. Zatím to vypadá, že rostou normálně na správném místě, jen až povyrostou, tak jestli se náhodou nesrovnají, bude Barče koukat z pusy špička lodi :-))))
Mishicka

 
fialka2
Kecalka 180 příspěvků 28.11.03 00:55

Ahoj v novém deníčku, i když už je zase pátek.
Všechny vás moc zdravíme s naším lezcem Šímou. Zdokonalujeme techniku a už to vůbec není jen tak obyčejné lezení a přibližování, ale pravidelné střídání levé a pravé ruky a stejně tak i nohou. Tím pádem nabírá stále na rychlosti a já už nemám šanci včas zasáhnout!!!! Další dobrá zpráva je, že se začíná zvedat na kolínka, protože zjistil, že když doleze do rohu, což zjistí nárazem do hlavy, tak hledá za co se přidržet a přitáhnout a šup a je na kolínkách. Špatná zpráva je, že se na nich ještě neudrží a tak následuje pád: dopředu, dozadu, do stran ? to je jedno. No a další špatná zpráva je, že tímto se pro něho staly přístupné i schody. A tak jsme je taky pokřtili pádem. Už to neřeším. Zkontroluji, jestli pravidelně dýchá, jestli někde neteče krev, občas ho pochovám a polituji ale většinou se snažím mu vysvětlit, že je s odpuštěním prdloušek, když si nedá říct a zkouší to znova. A taky že jo, ani se nestačím otočit a už je zase někde v terénu.
Mishicko, my jsme kupovali jídelní stolek taky v IKEA a ten pultík tam měli v krabicích vedle (stál 129,–), Tak jsem ho taky brala. Moc na tebe myslíme, jak probíhalo vítání občánků?? My jsme to absolvovali už v říjnu a do poloviny akce to šlo, pak si se Šimonem chtěl potřást rukou pan místostarosta a Šimon začal řvát jako tur a řval až do konce Vítání. Nikdo už nic neslyšel.
Taky pořád musíme mít mlíkovou tečku po každém jídle. Ale začínám zjišťovat, že Šimon upřednostňuje jídla bez masa ? jenom zeleninu. Když mu tam přidám kuřátko, králíčka nebo něco jiného ? vrátí mi to zpátky na brejle. Ale samotná zelenina mu jede (na rozdíl od maminky, ha, ha ha). Tak se budeme dělit: Šimon zeleninu, maminka maso!!!!!! No ale kdybych mu po jídle nedala alespoň 90 ml mléka, tak si sežere obě ručičky až po loket. Šaty za zuby ? no taky bych je brala i když je nenosím, ale tak aspoň kalhoty. Už slyším reakci. No tak si nějaký kup, když chceš!!!! Ha, ha ha.
Já jsem s pitím na Šimona vyzrála. Jednou jsem mu dala do krabice s hračkama i hrneček na pití. Hrál si s tím, tak jsem mu pomáhala v technice jak na to. Je to hrneček s ventilem, ze kterého se tekutiny nevylévají. Jsou sice pro děti od jednoho roku, takže se musí hodně silně sát, ale ať se snaží. Drží hrnek tak jak má, mlátí s ním do hraček tak jak chce a když má potřebu, tak nasaje. Je sice trošku oslintanej, ale pořád nesedíme, takže pije v leže.
Usínání a spaní ? teď si budu myslet, že jsem to vychytala a budu se chlubit. Stejně jako Mishicka i já jsem někde četla, že postýlka je jenom na spaní, tak proto tam jenom spí. A tak jsem začala praktikovat na Šimona ?3× a dost? (3× jdu k postýlce, pochovat, pohladit, mrknout do plen) a teď už kolikrát nemusím ani jednou a spí!!!!!! A spí od osmi tak do dvou (někdy se probudí až ve čtyři) a pak ráno. Občas sice zavzlyká, ale jsou to někdy prdy, někdy zuby, někdy špatné sny, ale sám si usne a pokračuje dál. POZOR: Teď jsem vám to pošeptala, aby to nikdo neslyšel, (hlavně Šimon ne). Doufám že mu to vydrží!!!!! Jsem zvědavá, co bude dál, zpravidla, když jsem se někde pochlubila jak máme vymakané to či ono, tak druhý den bylo všechno jinak. Ale když mu to vydrží, tak je to moje zlatíčko hodňoučký. Aspoň v noci. Ve dne se spaním je to horší, ale to neva když vím, že v noci bude spát. No a rána, ty jsou úžasný. Je skvělý, jak jsou ty prťouskové k zulíbání, vyspinkanej do růžova s úsměvem na tváři si začne povídat a ještě mu stačí k životu, když vidí, že na něj maminka jenom mává z patra (protože na víc se nezmůžu) a vydrží i deset minut v klidu než se proberu k životu.
Kateřino, nechodíte náhodou plavat do MŠ Hurbanova do Aqua Baby Clubu??? Ve čtvrtek???
Tak jsem se Vám opět vyzpovídala a proto vás všechny zdravíme ze Šimonova.
Fialka a Šimon (32.t.)

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 28.11.03 11:18

Ahoj holky,
tak jsme se neplánovaně probudili až po 10,00h, což je hrůza, budu muset Barču zabavovat, aby přes den moc nespala, nebo půjde na noční spaní až po půlnoci. Následkem toho záseku nic nestíhám, za chvíli jedeme do Carefouru na srazík s prababi a pratetou, takže se sem dostanu až večer. Tak zatím papapa, letííííííííííííííím
Mishicka

 
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 28.11.03 12:46

Ahoj Miki!
Ani nevíš,jak mě potěšilo,že nemám ty problémy s pitím sama.Koukám,že je nás víc.Tak co,poradíte někdo z nakukovatelů,jak na to,aby naše děťátka začaly přijímat taky něco jinýho než mlíko???
Když na tom tak přemýšlím,tak jsem se tak bála když byl úplně Tomík maličkej mu dát třeba mlíko z flašky,aby nepřestal chtít prso,tak jak všude píšou a asi jsem to měla zkusit,protože teď bych potřebovala,aby to z té flašky uměl,že.
No a taky pořád čekám,kdy tu mrkvičku začne zase baštit,ale asi se nedočkám.

No nic,brouček dostal záchvat řvaní,tak já mažu.
Ahoj Zizi a Tomík

 
Judyna
Povídálka 48 příspěvků 28.11.03 12:57

Ahoj holky,
tento tyden byl nejaky tezky a dlouhy, pátek jsem potrebovala uz vcera, tak doufám, ze mi to tu dnes alespon rychle utece. Priznám se, ze jsem mela vcera ráno nejakou krizi, ci co, vsechno jsem videla cerne a myslela jsem, ze z domova vubec nebudu schopná odejít. Jen krátce co je u nás nového a pak hlavne reakce k minulému denícku (tímto se mi jeste nepodarilo projít). Dekujeme za gratulace k Adámkovi II., ani jsem vám nestacila napsat, ze byl chudinka malinky oddeleny od maminky, chytil od ní streptokoka (bylo mi to divné, kdyz rodila sekcí, ale pry asi krevní cestou). Hned snad druhy den ho prevezli na neonatologii, která se nachází uplne v jiné budove na jiném míste Plzne. Videla ho jen dve hodiny denne, kdyz jí tam manzel dovezl. V utery jí pustili z porodnice, tak uz muzou byt spolu, domu by meli jít v nejblizsích dnech. Nejvíce se obávám o kojení, protoze pri prvním miminku to (dle mého nározu) vzdala moc brzy - podle jejích slov kvuli porodu císarskym rezem nemela dost mlícka. Ted se situace s císarem opakovala a k tomu ted jeste to odloucení, Adámek dostával mlícko z banky a maminka se snazila odstríkavat, tak uvidíme, snad jim bude prát stestí a budou mít snahu vytrvat. Nechci pusobit jako nejaky pomlouvac nebo odsuzovac nekoho, ale asi jsem mezi Tomásovymi príbuznymi dost velká rarita, kdyz jeste kojím. Uz jsem také slysela, ze je prece Deborka uz velká holka, ze bych mohla koupit mlícko. Fakt si nechci stezovat, Tomásova maminka je zlatá a casto nám co se tyce pece o Deborku nic nenutí, ale v poslední dobe trpí presvedcením, ze Deborku ochuzujeme o neco dulezitého, kdyz jí nedáváme pít cajík. Donedávna jsme jí krome mlícka k pití nedávali vubec nic, az kvuli tem tuhym hovínkum jsme zaradili hruskovou stávu, tak alespon to jí trosku uklidnilo. No jo, holt generace, za které se dávali stávcky uz od sesti tydnu, vid mami?:-)) Jejej, ono to vypadá negativneji nez jak to cítím, tak radeji o necem jiném.

Ethel, vy se budete stehovat a hned dvakrát, jo? Uprímne Ti preju hodne sil a hlavne pevné nervy. My jsme se stehovali na konci cervence, kdy bylo Deborce jen neco pres tri mesíce a bylo to docela nárocné. Ale abych Te prílis nepostrasila, má ocekávání byla daleko hrozivejsí nez jaká byla nakonec skutecnost. Hlavní asi je nepripoustet si prílis tu spoust, co trvá do té doby, nez si kazdá vec najde své nové místo. Jeste ted si vzpomínám, jak jsem netrpelive vzdy cekala az Deborka usne. Kazdy její sebekratsí spánek znamenal o jednu krabici mín. Je mi jasné, ze se dvema detmi a jeste pred Vánoci, to budes mít nekolikanásobne tezsí, tak jeste jednou ? hodne síly a ochotnych pomocníku. Pujdete alespon do lepsího nebo vetsího? Jinak Ti musím ubezpecit, ze Tedysek s Anickou nejsou jediní, kdo v poslední dobe vyzaduje chování. Nekolikrát se mi Deborku vubec nepodarilo polozit na hrací podlozku, ve vterine vzdy spustila takovy povyk, ze by se za nej nemusel stydet ani ten nejrozzurenejsí tyyygr. Jak se ocitla v mém nárucí, okamzite se na me culila, jako ze ted je vse v nejlepsím porádku. Káto, také si to vysvetluji tím, ze asi zrovna potrebuje víc pomazlenícka. Mozná to bude mít i souvislost s mym nástupem do práce. Zhruba od té doby se také budí v noci na papání, tak to mozná nebude jen hladem, ale i potrebou blízkého kontaktu. Kubíku, mooc gratulujeme k pokusum o sezení, docela me rozesmál Tvuj originální zpusob. Nevím, zda si to predstavuji dle popisu dobre, to Ty vlastne sedís skoro v provazu, ne?

Také máme vylozene knourací dny, kdy se Deborce jen tak neco nelíbí, u niceho nevydrzí a musíme neustále hledat nejakou novou zajímavou zábavu. Barco, nepripomíná ti to nekoho?:-))) Obcas to pricítám zoubkum (zádné jeste nemáme, to jsme snad poslední, ne?), ale tím to asi nebude, clovek si jen potrebuje vymyslet pro kazdé chování duvod. Mimochodem ? velká gratulace ?Písmenkáci" Simonkovi k zubum!!!

Barunko nedá mi to abych Te tady verejne nepochválila, jaky jsi ?aktivous", jsi moc sikovná (samozrejme ostatní lezeci a sedeci také), Deborka by od vás potrebovala nejakou tu lekci. My si neustále vystacíme s pretácením ze zad na brísko (kdyz se nám chce) a obcas se snazíme sunout kolínka pod brísko, ale zatím bez valnejsího vysledku. Mockrát se ale stává, ze se jen tak válíme na zádech bez jakychkoliv dalsích aktivit, samozrejme se pak nudí, ale nenapadne jí najít si sama nejakou hracku, tak jí je musím nabízet. Je jasné, ze jí to takhle dlouho nebaví, takze tím víc pak vyzaduje chování. V nárucí se toho ale moc nenaucí ? je to jak zacarovany kruh. Obcas jí vyhrozuju, ze jí do skoly v kocárku vozit nebudu. My to máme v rodine rozdelené, bratranec Adámek je aktivní v pohybu a Deborka je intelektuálka. Vcera se u nás s Adámkem staveli a málem jsem se rozbrecela dojetím, kdyz jsem ho videla, jak se suverene staví na kolínka, plazí se a dokonce i popolézá!! Byl uplne nadseny z Deborky (miluje pry vsechny deti), neustále by jí dával uslintané pusinky na celícko, coz by jeste slo, ale v moment, kdy se rozhodl, ze by slo Deborcino ocícko vyskrábnout (nebo vydloubnout?- to by nastestí na tech kolenou nezvládl:-)) a byla by z nej pekná hracka, jsme museli zasahovat a zachranovat nasí malou holcicku pred tím raubírem:-)) Pak uz jsme jí museli udrzovat v dostatecném odstupu, jak se ho chudinka bála. Musím se smát, kdyz si uvedomím, jak se zmenil, zezacátku jsme jim závideli, jaké mají klidnoucké miminko.

Tomásku, más od nás obrovskou virtuální zlatou medaili!!! Tech 80 gramu, to je ale pech :-))), mozná nebyt toho osklivého prujmíku, uz by z Tebe byl ?deseták". Zizi, tu ucitelku snad ani nebudu komentovat :(( Hlavne, ze víte jak to je a ze nebude Luky trpet jeste kvuli vasemu prístupu. Vís jak to myslím, nekdy rodice z nedostatku informací ohledne situace deti stíhají zbytecne a tem se od nich nedostává potrebné podpory a jsou mozná nez kvuli tem známkám jeste smutnejsí práve z prístupu rodicu.

Miki, co se tyce toho jídla ? my jsme od zacátku delali pomerne velké mnozství, abychom meli jistotu, ze nenastane situace, ze by v prubehu papání doslo. Co jsem se docetla a doptala nasí paní doktorky, doporucují nabízet dokud má díte chut, tak to tak deláme. Vetsinou se dá bezpecne poznat okamzik, kdy uz má Deboraka dost. Zeleninku varíme doma (také nemáme moznost vlastní ze zahrádky), co se tyce dusicnanu je to pry krizové spís na jare a to uz budou nase deti vetsí a nebude to pro ne tak nebezpecné. Takhle nás uklidnovala nase paní doktorka, kdyz jsme to s ní probirali. S tou potrebou neustále pozornosti jsem uz psala v reakci na Kátu ? nejsi v tom sama, myslím, ze jsem i nekde cetla, ze v tomhle období je takováto fixace normální. Jeste na to budem vzpomínat az budeme mít v puberte pocit, ze nás nemají rádi :-)))

Tak jsem to s tou délkou príspevku zase nejak nezvládla a to není jeste zdaleka vse, co mám na srdci? jeste se dnes ?uvidíme"

Pa, pa
Judyna a Deborka (a mamínek samozrejme)

 
Anonymní  28.11.03 19:18

Ahoj Judy,

Debork není jediná bez zoubku i my máme stále pusu uslintanou,ale žádný zubák tm není. Tak nevím, kdy vyrazí.Kamarádka v Děčíně má holčičku,které teprve v 10.měsících nrostl 1.zub, tkže máme ještě čas:-)) A také si zatím vystčíme s překulováním, žádné náznky lezení nejsou a strašně nás bví sedět,ale ach t hlava, je ještě moc těžká:-))

Tak se zatím s Deborkou mějte,
zdraví Miki a ukňouraná Eliška

 
Anonymní  28.11.03 19:25

Ahoj Zizi,

jsem na tom úplně stjně, taky jsem se bála dávat čajík,aby Elišk neodmítala mlíko ode mne.Ale jeden čas, když jsme měly období prďáků jako Barča, tak hlavně cestou v autě,si párkrát dala říct,ale to jí byly 3.měsíce.Pak jsem se to už bála opakovat.Takže si myslím, že spíš prostě od té doby, co dostává mrkvičku a nechce jí, tak bijkotuje vše:-(((.Nevím, nevím, jak mám pokračovat.Dnes jsem udělala domácí mrkev a bramboru a nemohla jsem ji tu lžičku dostat do pusinky:-((A to jsme n ní byly dvě, já a moje mamča.
Zizi, když Tomík odmítá mrkev, dáváš mu nějakou jinou zeleninu?A zkouší to s ním každý den??

Tak se mějte s Tomíkem hezky a pa pa Miki a Eliška

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 28.11.03 21:14

Ahoj holky,
Barča dneska měla zajímavě rozvržený den. Nejdřív jsme v noci pochodovali a snažili se jí uklidnit, protože příšerně ječákovala. Ale nešlo to a až tak za půl hodiny po probrání všech možností (zuby, prdy, pokaděná plína atd.) mě napadlo dát jí mlíko. No jo, vymlaskla 210ml na to tata a zase spala. Ale já nějak nemohla. A to taky zapříčinilo, že ráno jsme zaspali a probrali jsme se až před 10,00h. Jak už jsem psala. Přes den jsme byly v tom Carefouru a bylo to fajn odreagování a Barča tak nakonec spala jen 1× za celý den asi 30 min. Večer už byla pěkně ukňouraná, ale pořád bojovala se spánkem, protestovala hlavně proti „odložení“. A pak v 19,30h usnula jako špalek. No, jestli bude spát až tak do těch 8h. do rána, tak by to nebylo špatný. Jenže si myslím, že ještě není připravená to jedno denní spaní vypustit, tak si počkáme. Doufám, že to ale funguje tak, že když spí už jen jednou denně, tak pak noční spaní má delší, že jo? (Nechci slyšet zápornou odpověď, teď ještě ne, hihi :-)

Tak … akce vítání občánků. No slovy klasika „když to srovnám s tím výletem na Kokořín …“ to sedí naprosto :-) Nejdřív jsme se totálně zasekli v šílený zácpě a vypadalo to, že vůbec nestihnem dojet. Přijeli jsme o 15 min. později. Ale nějak tam neměli narváno, takže jsme se domluvili a vzali nás i tak. Pak jsme zjistili, že mají několik skupin dětí za sebou, takže nebyl problém nás přešoupnout. Byli jsme vítaní jenom s jedním dalším chlapečkem a ten se Barborce moc líbil. Holky, ten byl ještě vlasatější než Bára, normálně měl v zádu lokýnky jak princezna, nekecám. Barča si samozřejmě musela stoupnout ke stolu a oplácávat si ho a byla spokojená. Pak jsme teda šli dovnitř a bylo to skoro jako na svatbě jen ta hudba trošku jiná. A pak to začalo … přišla paní, stoupla si asi metr od Báry a začala (fakt hezky) zpívat nějakou písničku, kterou neznám a ani jsem jí nakonec neslyšela, protože po pár tónech se Barborka rozplakala. Byla děsně vyděšená a pořád na tu paní koukala a plakala a kvílela. No, asi to na ní bylo moc táhlý a ukňouraný, ona totiž už jako malá usínala spíš u pořádnýho černošskýho rapu (zkoušeli jsme kdeco, tohle jediný zabíralo). Takže jsme konejšili a ten chlapeček koukal a ani nedutal. Nakonec jsem objevila, že se Barča uklidní jen když jí postavím na zem. Stoupla si teda, objala mojí nohu a schovaná za sukní se uklidnila. Paní naštěstí rychle dozpívala a pak už pro změnu Barča brebentila do povídání paní místostarostky, jo holky, Barča bude asi jednou mluvčí :-))) Pak jsme se podepsali do knihy, dostali jsme kazetu a zpěvník s vánočníma písničkama a já ještě kytku. Myslela jsem, že Barča dostane pamětní minci, jako moje ségra, když byla před hooooooodně lety na tom samým místě taky vítaná. Ale což. Pak jsme ještě Barču po:,–(ili do kolíbky, strpěla to, ale fotky jsou s jedinečnou Bářinou pusou skobičkovou - dávám do fotogalerie.
A bylo. Ale stejně to bylo dobrý, smála jsem se, že Barča tam předvedla, že zná svý občanský práva - právo na svobodu projevu, akorát s dětskou netrpělivostí se musela projevovat do projevu jiných :-)))
Měla hezký šatičky a víte co se s nima stalo? No klepla by mě, já nevěděla, že banán nejde vyprat. Hm, takže má krásný myšky na prsou, a na nich nevypratelný tmavý fleky od banánu. Ona ho (banán) nikdy zatím nechtěla, ale pak u dědy doma jsme jí ho dali do ruky a to zas jo, to ona ráda, když něco může kousat - patlat. Hm, ale nikoho nenapadlo jí dát bryndák, až když bylo pozdě. Tak jsem naštvaná, nedá se to přeci jen nějak vyprat? Jó a ještě jedna historka s banánem. Jak si ho tak Barča ožužlávala, tak k ní přišla ségra a protože teď Barča pořád ukazuje, že něco drží, tak ten banán ukazovala ségře. No a ona neznalá věci jí poděkovala a vzala jí ho. To byl řev a parkinson, to jste neviděly :-)))))) Tak jí ho ségra hned vracela, jenže to už nefunguje, Barča prostě už vztekle řve a že jí to člověk vrací jí nezajímá. Nakonec se přeci jen uklidnila a já si uvědomila, že jsem řekla věc, kterou jsem si kdysi říkala, že nikdy, nikdy nikdy neřeknu :-) Jak jsem se tý mojí chudinky malý zastávala, když ségra říkala, že dělá scénu a že si musí zvykat na pozici mladšího (vůbec to nemyslela zle), tak jsem automaticky prohlásila, „ale vždyť je ještě malá“ :-)))))))) Jé, já tohle šíleně nesnášela, protože když to někdo prohlásil, tak to zpravidla znamenalo, že já se musím vzdát své hračky nebo něčeho mého ve prospěch nějakého „malého“ ale už dost vychytralého dítka :-) Hm, jak se věci mění a čas letí …
Jdu rychle naložit nějaký jídlo na talíř a zase se sem vrátím.
Pa Mishicka

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 28.11.03 21:30

No holky, už mi fakt hrabe, na těch šatech Barča neměla myšky, ale kachničky. Jo a nejvíc mě mrzí, že je měla vlastně na sobě poprvé, dostala je od Petry po Diance. Ach jo. Já to zkusím párkrát vyprat, třeba to zmizí.
Mishicka

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 28.11.03 23:06

Tak jídlo bylo naloženo a snězeno, mňam mňam. Teda jídlo…, vařila jsem kuřecí stehna, že bude polívka a rizoto a nakonec jsem jedno uvařený stehýnko obrala a snědla. To jsem zvědavá, čím to rizoto nastavím :-)))

Judy, Barborka moc děkuje za pochvalu, to víš divoška už dávala jasný znamení v bříšku, že bude živoň. Však ona Deborka to pak vezmě pěkně rychle, že jí nebudete stíhat. Většinou to tak bývá.

Fialko, teda to je drak ten Váš Šimon. To je teda rychlovka, jaký dělá pokroky, smekám klobouk. Už by na kolínka, jo? Teda, to u nás pořád zatím jen náznaky. Vypadá to, že Barča je jistější, když jí někdo sekunduje. Jak jsem u ní, tak se snaží a chce stoupat a sedat a oblejzat. Ale sama asi nemá takovou odvahu. Hele, jestli by ses na dojídání masa po Šimonovi necítila, tak Barča by to vzala za Tebe :-) Ta zas zeleninku moc nemusí, ale s masíčkem to ujde. Tuhle mi vzala kus šunky a než jsem mrkla, tak jí měla v puse. Tak jsem jí to nechala, snad jí to nezabije. A jak to cucala a okusovala, normálně si myslim, že se těší na pořádnýho bifťoura :-) A navíc, to bylo jediný jídlo v celku, který fakt snědla a né že ho jen rozžižlala a vyplivla. Takže nejspíš máme masožrouta - po mamince :-)
Vítej do klubu zakřikávačů :-) Přesně to znám, jak se někde vytasím s něčím, tak je to už ten večer všechno jinak - klasika. Ale Šimon to určitě neslyšel, šeptala jsi to opravdu potichoučku :-))) Jo, ty rána jsou fakt kouzelný. Většinou mě probere roztomilý žvatlání a kopání do žbrdlinek. Barča si tak vydrží hrát jak kdy někdy jen 5 minut, jindy klidně půl hodiny. Za tu dobu procestuje celou postel, narve si nohy mezi šprušle, okouše prasátko, navypráví sáhodlouhý story a když na ní kouknu, tak se směje od ucha k uchu a mává ručičkama, že chce zvednout. A pak ještě chvilku vydrží sedět mezi náma v posteli a ošmatává chvíli mě a chvíli Jirku. Jo, je to docela příjemný probouzení - teda ne úplně vždycky. Haha, už vidím zítřejší uřvaný ráno :-))))

Zizi, tak teda na vás fakt nikdo nemá, takovejch zubů, no jo, to je určitě protekce :-))) Hele co jsi přesně dělala, zubařku nebo sestru u zubaře? A když čistíš Tomíkovi zuby, tak se nechá? Já to už taky budu muset zkusit, ale netuším, jak to dopadne. Teda tuším, bude to boj. Budu muset ten kartáček dát Báře na hraní, protože jinak by zas měla parkinsona a nejspíš mě pěkně pokouše a bude stejně řvát. Jé, co kdyby tohle fungovalo taky obráceně? Že by jako překvapila a vzorně otevřela a nechala si vyčistit :-) Pasty jsem teda zatím zrušila, budu čistit jen vodou.
Jo a s tim pitím, Barča sice pije mlíko z lahve, ale to je taky všechno. Cokoli jinýho až na vyjímky odmítá. A pak pro jistotu odmítá i to mlíko, protože si asi myslí, že jí zas cpu nějakej hnus čajovej. Hrneček se zatím neosvědčil a myslím, že hlavně proto, že prostě nic krom mlíka pít nechce a v hrnečku byl zatím vždycky jen čaj nebo šťáva. Zkoušela jsi Tomíkovi dát z flašky odstříkaný? Já tak Barču „učila“ na lahev. Taky to vystrkovala z pusy, ale pak jsem jí z toho dudlu stříkla přímo do pusy a omatlávala jí tím rty, až se chytla. No nebylo to napoprvý a chvilku to trvalo, ale s lahví se pak smířila. Jestli teda Tomík taky nebude spíš stávkovat kvůli tomu, že to není mlíko. To by Ti pak pití z lahve stejně bylo na dvě věci.

.............­............

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 28.11.03 23:06

.............­.............­..........
Miki, všude píšou a říkají (a asi mají pravdu), že zkoušet dávat příkrm se má pořád, ale ne nutit. I když Barča měla to nející období, tak jsem jí stejně každý den zkoušela dát lžičku, někdy odmítla aniž to ochutnala, jindy snědla jen pár. Takhle na začátku se určitě vyplatí třeba 2 dny vynechat a pak to zas zkusit. Jo a taky jsem před těma prvníma příkrmama dala Barče občas na hraní tu krmící lžičku, aby si na ní zvykla. Vypadá to, že Eliška je na lžičku už alergická, třeba by to pomohlo. A taky jsem zjistila, že někdy prostě už má Barča takový hlad, že nechce žádný jiný krmení než mlíko teď hned. To pak nemá smysl snažit se jí něco cpát. Zkoušej, ono to snad půjde. Ještě mě napadá, jestli Eliška ocucává ruce (které dítě ne, že :-), tak jí třeba zkus do mrkvičky strčit prsty, třeba když si to bude moct olizovat, tak beze strachu a stresu ze lžičky zjistí, že je to ta chuť, co už zná. Ale bude opatlaná od hlavy k patě, to mám vyzkoušený :-)

Ještě mám dotaz pro rodiče banánožroutů :-) Po tom včerejším Barčiným mlsání banánu měla dneska v hovínku takový černý kousky - je to normální? Já jsem furt vyplašená, když v tom hovínku najdu něco „divnýho“, ještě to mám z těch dob bříškobolů a špatnýho kakání tak to jen chci porovnat. Díky.

Jarčo, už jsi napekla? Pochlub se, já zatím sbírám odvahu a čekám na tu správnou náladu (doufám, že přijde ještě před velikonocema :-)

Jolano, já taky trpěla jak pes, když mi Barču sebrali na sluníčko :-( To je nedomyšlený, že je musej mít u sebe, když existujou i přenosný inkubátory se světýlkem a leckde ve světě tak může být mimi s mamčou i při svícení. Já vlastně v porodnici byla 6 dní a přitom s Barčou jsem tam byla necelý den a jednu noc. Nejdřív jsem po porodu nemohla ani vstát z postele a když už jsem to konečně zvládla a chtěla dítě, tak mi jí za pár hodin vzali na sluníčko. Fuj fuj, taky jsem měla krizi a plakala. A to nás ještě sestra vzala se na Barču podívat, jak je na tom světýlku a to jsem neměla chodit. Byla jsem pak ještě hotovější, pořád jsem viděla to malý nahatý tělíčko s páskou přes očička, jak se úplně ztrácelo v tom inkubátoru. A všude okolo další a další takový nahaťouři. Myslela to sestřička dobře (ještě za to chudák dostala od staniční vynadáno), ale lepší by bylo, kdybych to neviděla - no moje blbost. A díky za radu s těma krytkama do zásuvek, už je máme v pohotovosti, ale jak jsi to napsala, tak mě napadlo, že je máme v zásuvkách, který jsou u nás v bytě asi 1,5 m nad zemí, ale v prodlužovačkách co se válí po zemi je nemáme! Musím to urychleně napravit.

Tak holky, jdu ještě zkouknout nějaký stránky s autosedačkama, chci mít přehled, ať mám představu, co nás čeká. Kdybystě někdo měl doma tiskárnu cenin, tak dejte vědět, stavila bych se s kufříkem :-)))))))

Mishicka + Bára 33t.

PS: na ten banán mi poradila teta, že prý na to zabírá WANISH OXY ACTION (nevím, jak se to přesně píše). Má to vyzkoušený - rozpustit v horké vodě, namočit prádlo (barvy to neničí) a pak ještě přidat dávku do prášku na praní a vyprat. A je to prý pryč.

 
Anonymní  29.11.03 22:00

Ahoj všichni.
Tak Míša má dneska 36. týdnů - to to letí… no a ve středu se začala plazit dopředu - a hned docela rychle. Používá k tomu hlavně ruce, tak to vypadá, že já má zatím silnější než nohy. Tak jsme do obýváku postavili skládací postýlku - jako místo ohrádky. Protože si nedovedu představit, že až budu třeba žehlit -Míša se připlazí, zatáhne za šňůru od žehličky - no , hrůza domyslet… tak jí asi budu dávat do tý skl. postýlky. Dali jsme jí dovnitř takový plastový míčky - co mají všude v těch dětských koutkách - no a moc se jí tam líbilo. Dneska si tam vydržela hrát hodinu!
S pitím máme taky problém - nechce nic jinýho než mlíko. No, ale stejně jí po každým jídle dám něčeho napít -a to rovnou z hrníčku s hubičkou - máme ten Magic cup od Aventu - a ten je fakt skvělej, že se nevylije. Míša si s ním většinou jen hraje a žužlá, ale někdy vypije i 10 ml - což je úspěch.
Fialko, opravdu chodíme do Aqua Baby clubu do Hurbanovy ul. a opravdu ve čtvrtek a to od 11h…!!! Jak to víš??? Vy tam chodíte taky?
Mějte se všichni fajn a hezkou neděli!
Kateřina a Míša

 
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 30.11.03 11:34

Ahoj Miki!
Dávám mu to každý den,pořád to nechce,ale něco do něj nacpu,tak asi tři lžičky,ale řve u toho tak toho radši nechám.Do mrkve jsem mu zkusila nastrouhat jabko a měl v tom i trochu brambory,ale jinak mu do toho nastříkám trochu mlíčka,aby to cítil,ale stejně to moc nechce.
Dneska už zase snědl celý banán,tak uvidím co udělá v poledne s tou mrkví.
Mě spíš vadí,že nic nepije.Já vím že mu to mlíko stačí na pití,ale stejně bych mu chtěla dávat ty šťávičky,ale pořád neví co s tou flaškou má dělat,myslí si ,že je to na hraní.
Chtěla bych mu dát do zeleniny taky jogurt,ale nevím jaký.Tady mají jenom od danone(to mu teda dávat nechci) a pak od Kunínu(ty máme rádi),ale nevím kterýma mám začít,aby to na něj nebylo moc tučný a tak.
Miki, mrkev jsem mu dávala pořád,jen jsem k tomu ještě přidala buď bramboru nebo dýni nebo kuřecí maso.Dřív mi to jedl krásně,ale teď to nechce,asi to budou ty zuby a ještě jsem mu našla v pusi aftu,tak to asi štípe.
No uvidíme,já to teda nevzdám a třeba si dá říct,ale za každým jídlem ho stejně musím nakojit,takže nevím,jak ho to budu odnaučovat,hi.
Tak ahoj a úspěšný krmení Zizi a Tomík

 
fialka2
Kecalka 180 příspěvků 30.11.03 11:40

Mishicko, ještě můžeš vyzkoušet LANZU mýdlo, to je taky docela slušný a osvědčený.
Ahoj Fialka.

 
fialka2
Kecalka 180 příspěvků 30.11.03 11:46

Ahoj Katko a Míšo,
jasně že chodíme taky tam. Každý čtvrtek - ale od 13.30 hodin. My jsme totiž v klubu těch co přešli z vany, sice už se potápíme jako potápníci (Šimon, já hlavu nesmočím), ale zacházejí s náma opatrněji. Jsme o čtyři týdny mladší než Míša.
Teď jsme byli na náhradní hodině v bazénu na Vyšehradě. Zbyla nám hoďka, když jsme byli na očkování. A na Vyšehradě je to super v bazénu, protože je velký, 120 cm hluboký, a trošku víc studený než v Krči, ale je tam hodně místa - je velký - a dá se tam s těma prckama docela slušně vyblbnout. Ale děsná nevýhoda je, že je tam malá šatna a ty dětičky leží na zemi na dlaždičkách při převlíkání a leze si tam po hlavě všech osm maminek s miminkama - to je slabší stránka. Ale byla to jenom náhradní hodina.
Tak ahoj, zdravíme zkušenější plaváčky.
Mějte se hezky. Fialka a Šimon (32.t.)

 
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 30.11.03 13:25

Ahoj!
Taky jsem nevěděla,že banán nejde vyprat,my to máme zatím jenom na bryndáku,takže jsem to ani nezkoumala.
Ty bobky po banánu jsou v pohodě,já říkám že jak to Tomášek sní,tak to z něj vyleze,no nevypadá to teda vůbec hezky ,ale který h… vypadá hezky,že hihi.
Já dělám zubní laborantku(teď mě identifikuje někdo známej,ach jo),kartáček na zuby si Tomík taky pěkně ožužlává,ale když mu ho vezmu a šmejdím mu s ním po zoubkách,tak se mu to líbí,je z toho vyvalenej,jako že co mu to tam škrabká a žádnej parkinson se u nás nekoná(mimochodem se u popisu Barčinýho parkinsna ohromně bavím,pardon).
Jo a odstříkaný mlíko jsem mu z flašky nezkoušela dát,protože se mě nechce tolik odstříkávat(vůbec nemám představu,kolik toho vypije),ale zkoušela jsem umělý mlíko a to byl parkinson i u nás dokud nedostal prso.

Teď jedna dobrá zpráva,ale strašně se bojím abych to nezakřikla.Švagrová má DVĚ ČÁRKY!!!!!!!Takže kdo jste držely se mnou palce,tak se umělé oplodnění povedlo hned napoprvé,teď jen potvrdit na ultrazvuku a hurá bude mimčo nebo dvě nebo tři,jéžiš to snad ne.

Miki,před chvilkou jsem Tomáškovi dávala mrkev s kuřecím masem a všechno to snědl,takže už ho ty zoubky asi přestaly trápit a bude zase baštit,uvidíme zítra.Tak ať se ti to taky povede,zkus jí místo mrkve dát ten fenykl,je to prý sladký,tak třeba To bude Elišce chutnat,já ho ještě neměla,tady to nikde nemají,tak nevím.Možná je to ale moc aromatický.

Jinak oslavy jsme zvládli,jenom Tomášek chtěl klasicky spát už v šest večer,tak jsme ho trápili až do sedmi a pak šel spinkat. V usínání je teda zlatej(ťuk,ťuk,­ťuk),vrazím ho do postýlky a broček do pěti minut spí,balada.Ještě kdyby se naučil spát celou noc,to by bylo a taky by mohl spát aspoň do osmi,zatím je ranní ptáče co je o pěti vyspaný.

Tak musím končit,dám si kafčo a narozeninový dortíček(tentokrát babička udělala šlehačkoej,mňam lahoda,můj sen o šlehačkové válce se skoro naplnil,taky jste chtěly zkusit,jaký to je když po sobě v nějakým filmu hází šlehačkovým dortem a celý se to rozprskne na obličej,mňam)no jdu na to,nebudu si dělat dál chuťe.
Tak pozdravujte miminka a gratuluji lezcům,my zatím stále pouze překulujeme.
Ahoj Zizi a Tomášek(dnes 7.měsíční narozeniny a Lukášek dnes 11.let-panebože to je chlapisko,posledně jsem ho večer pusinkovala a on mi řekl,že by to už snad stačilo,no hrůza) Ahoj

 
Anonymní  30.11.03 19:21

Ahoj Zizi,

tak ti gratuluju, že Tomík, snad ťuk ťuk, bude už papat.Když jsi to vše popisovala a pak přišly ty zuby, tk jsem si to mylsela, že se vše k dobru obrátí.My zatím zuby nemáme, takže pevně doufám, že to bude opravdu těma zubama a až, prosím moc, ten nějakej zoubek brzy vyleze, tak se to taky zlepší. Drž nám stále dále pěstičky. tak zatím a pěkně papej Tomíku.
Miki a Eliška

 
Anonymní  30.11.03 19:41

Ahoj všichni,

tak jsem se pustila do vánoční výzdoby, nikdy mě to moc nebralo, ale letos si fakt přípravu na vánoce užívám a baví mě ! Přikládám to pocitu úplný rodiny ( s miminkem ). Nevím, jestli jsem to v té eufoii nepřehnala, je to tu samá větvička, svíčka… :-)
Taky to některou z vás potkalo ?
Jen to bylo docela náročný zharmonizovat s Vojtou, aby nelezl do hromad větviček, měla jsem tu docela solidní nepořádek.
Ale jak píšu, dělala jsem to s nadšením, který na mě bylo evidentní, takže ( jak věřím) se přenášelo i na Vojtíška. Prostě „bordel v bytě, štastný dítě “.

Metoda, že postýlka není na hraní u nás taky funguje a naše pediatrička ještě dodává " tmavá místnost - nudná místnost ", s usínáním problémy nemáme.
Pak je to horší s nočním krmením po 3 i míň hodinách, vždycky v noci jsem naštvaná, ale ráno si říkám, že to dítě je malý jednou a má na to nárok a nějaký ten měsíc se to dá vydržet.
Jolana + Vojtíšek

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 30.11.03 21:16

Ahoj holky,
tak mi psala včera Mikiska, že mají byt vzhůru nohama a deníček tedy nestíhá napsat. Na mě prozměnu dneska skočila MS, uááá po skoro roce a půl. Není mi sice tak blbě, jako bývalo, ale čiperka teda nejsem. Aspoň, že to tolik nebolí, zvládám to bez prášku. Ale ta únava. A do toho Barborka nejspíš zase honí nějakej zub, protože od rána kňourá a je s ní k nevydržení. I teď, když už spinká se pořád budí a pláče. A taky se jí pěkně vyrazil zas ten ekzém, tak nevím, jestli je to třeba z toho. No, takže u nás nic moc nálada a tak snad v týdnu pošlu nouzový provizorní deníček, abychom si měly kam psát a jak budu mít trošku energie, tak Vám taky něco napíšu.
Zatím papa, jdu do sprchy a pak rovnou k Barče do peřin.
Mishicka + ukňouránek Bára 33t.

 
mnouk
Kecalka 113 příspěvků 01.12.03 10:16

Ahoj Mishicko,
to jsme na tom s MS stejně, taky na mě včera vlítla. A to jsem si myslela, že po Exlutonu bude klid.
Renátka nás minulej tejden překvapila se zubama. Během 4 dnů jí vyrostly hned 3!! Dva dole a jeden nahoře. Ani jsem si nevšimla, že by byla nějak vyjímečně protivná.
Do Prahy jedu ve středu a nacházet se budem na Hůrce. Pokud by se to hodilo tobě a ostatním, klidně ve čtvrtek nebo pátek s Renčou vyrazíme na sraz. Místo už jistě ňáký oblíbený máte, takže se přizpůsobíme. Bude to jenom na chvilku, protože pořád kojíme. Jestli se to nehodí, neva, nebudeme to lámat přes koleno.
Zatím ahoj, Pavlína

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 01.12.03 15:25

Ahojky Pavlíno,
to je fajn, že jsi se ozvala. Ráda se sejdu, každý výlet je vítán - zejména Barča to jistě ocení :-) Tak když jsi na Hůrce, to máš kousek do IKEY. Mluvila jsem s Mikiskou a té by se to taky hodilo, tak jsme si řekly, že ve čtvrtek v 11,00h v IKEE v restauraci. Ve všední den přes poledne tam nebývá tak narváno a doprava taky ujde. My se poznáme a Tobě posílám soukr. zprávou číslo na můj mobil, kdybys nás nepoznala podle fotek z minulých srazíků, tak až tam budeš, tak se můžem svolat. A s kojením je to v poho, mají tam v restauraci paraván a za ním pohodlný křeslo, takže můžeš v klidu a intimču nakojit :-)
TAK HOLKY, kdo dál se přidá? Ať je veselo :-)
Mishicka

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 01.12.03 16:01

Ahojky holky,

ctu tu zpravicku o sraziku nahodne a chci vas upozornit, ze OSKAR nema v IKEA signal, nevim jak jini operatori, tak pozor na to. Hezky si to uzijte!

Sulanek

 
mnouk
Kecalka 113 příspěvků 01.12.03 18:47

Ahoj Mishicko,
děkuju za číslo. Tak už se na vás moc těšíme, do IKEY se dostaneme v pohodě buď MHD, nebo mě ségra hodí. Vím, že tam je nahoře dětský koutek, tak pokud by nešel OSKAR (mám ho taky), tak prostě v 11 tam. Určitě vás poznám, fotky z minulých srazíků jsem omrkla. Jestli najdu nějakou fotku, kde jsem s Renčou, tak ji pošlu do galérky, abyste mě poznaly, kdybych tam bezradně stála a tápala:-)
Akorát je tu jedna věc, která by mi mohla srazík překazit!! Renčina pražská sestřenka Kristýnka (20 měsíců) měla v noci kašel, ale dneska celej den nekašle, takže snad bude zdravá. Kdyby onemocněla a já do Prahy nejela, tak ti napíšu… ale nebudeme to přivolávat, že jo.
Zatím se loučím, protože jdu Renče naservírovat kašičku a ještě se ohlásím.
Pavlína s Renčou

 
Anonymní  01.12.03 19:20

Čau holky,

k tomu srazu v Ikee se taky připojíme, takže nás čekejte.
Pošli mi, Mishicko, prosím číslo na mobil do mýho mailu, abych Vás našla.
Jinak počítám s 11.hod a těším se.
Rychle naplánovaný akce bývají nejlepší :-)
jolana.z@seznam.cz
Díky, Jolana + V.

 
Anonymní  01.12.03 20:28

Ahojte maminky!

Vůůůbec, ale vůbec nestíhám!!! Přes den mám teď docela dost, protože náš Máťa začal lozit, do toho za týden zjistil, že když se o něco opře, tak se zvedne na kolínka a tuhle sobotu jsem ho dala na chvilku do postýlky, že si dojdu vyžehlit pár kousků a jen jsem se otočila, tak Máťa stál!!! Já nevěřila svým očím. Táta nebyl doma a já řvala na celý kolo, že stojí:-)) Matys na mě koukal a pak se začal tak řehnit, až z toho spadl nazad. Naštěstí je celej a bez modřin, ale já si teď budu muset asi zvykat…Zvláštní, že ještě moc nesedí (teda vydrží sedět, ale ztrácí rovnováhu) a už stojí s přidržením. No, ale on měl nohy vždycky silný:-)
Zítra razíme na poslední pigáro trojkombinace, tak ho nechám zvážit, abych věděla, jak tloustne-teda dá se to poznat z těch pneumatiček, ale přesně člověk nikdy neví:-))
Koukala jsem, že probíráte pití a nepití mimísků…Naštěstí u nás je to dobrý-Máťovi jsem od chvíle, co jsem přestala kojit dávala vodu, když měl žízeň(tak doporučila dr.) a on ji lemtá bez problémů a hlavně mu to vůbec nevadí, což je výhoda! Kámoška dala jednou svojí holčičce na pití ovocnou šťávu a pak ji začala odmítat i čaj, takže docela síla…To jsem vám teda fakt poradila! Bohužel, žádnej trik fakt nevím:-(

Mishicko-s tím banánem na nových šatičkách-to je k vzteku! Znám to z vlastní zkušenosti-já mám zase všude mrkev. Máťu sice nakrmím v poho, jenže on hned po jídle musí něco dělat:-), takže si třeba ublinkne, aniž bych si toho všimla a pak mu to samo steče po pusině na bodýčko a je vystaráno…Navíc musím prát, kvůli tomu ekzému, v dětském prášku a ten vypere naprostý hovco…
Náš ekzém se začal lepšit a už vypadá tak o 300% líp! Hurááá, klepu naprosto na všechno a doufám, že už to zmizí a dá nám to pokoj!:-) Mishicko, přeju to i vám!!!

Tak jsem alespoň letmo vylíčila jak jsme na tom a snad už bude líp a budu vás víc stíhat:-)

Pá Lucka a Máťa dneska 30týdnů

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama