Mishicka a Barborka - 35. týden (střídačka MIKISKY a Filípka

Rodičovství

Ahojky maminky a mimča, tak máme další týden za sebou k Vánocům zase o kus blíž. Poslední týden máme samý výlety, takže to utíká ještě rychleji, než obvykle. Ale je to dobře, Barču to doma moc nebaví a mě s ukňouránkem teda taky ne, takže využíváme každé příležitosti někam vyrazit. Jen by to chtělo ještě nějakou výpomoc na úklid, nákupy, vaření ... :)

Největší radost mám, že Barborka už zase v pohodě jí. Sní skoro všechno, jen zelenina jí pak dělá neplechu, nemůže se kvůli prdíkům vyspat, pořád se budí. Dneska zrovna prokňučela půl noci a já byla ráno jak praštěná polenem. Snad se to časem zlepší. Běžně sbaští za den 1 jogurt, 1 přesnídávku a zeleniny tak jen půlku toho množství. Pořád zapíjí Sunarem, ale občas už si cucne i šťávy, nebo čaje, ale jen aby se neřeklo. Okusuje si svoje oblíbený kukuřičný tyčky a čtvrtky jablíčka. Vypadá spokojeně, jen teď zas kandí několikrát denně.

Aktuální váhu se dozvíme ve středu, to jdeme k doktorce. Ale tuhle jsme byli v nákupáku a u váhy na zeleninu se paní „vážička“ rozplývala nad Barčou. A ptala se, kolik váží a my že netušíme, a ona se jen rozhlédla a říká, jestli chcem, ať jí po:,–(íme na tu váhu na zeleninu. Tak jsme jí tam šoupli a bylo to 8,8kg - i s oblečením a plínou. Takže tipuju tak 8,4kg. Jinak je Barča spíš mrňousek, takže jsem zvědavá, kolik jí u doktorky naměří.

Jak jsme měli ten srazík v IKEE, tak byla Barča asi nejmenší ze všech dětí. Jo, srazík, ten byl zase prímovej. Já klasicky po cestě tam potkala zase jednu kamarádku ze střední s dítětem, a tak tam byla chvilku s námi. Bylo to jak v jeslích, 6 mrňousů v židličkách okolo stolu. Navzájem si brali hračky a zkoušeli, kdo má lepší. Jednoznačně vyhrávalo Renatčino průhledné kousátko - teda i mě se moc líbilo, jen jsem se udržela a neokusovala ho :-)))) Barča ještě stihla svlíknout Aničce ponožku a prozkoumat ručičky všech mimin v dosahu. Krásně všichni papali a bumbali a hráli si, smáli se a chvílema i kňučeli a nadávali :-)

Fakt jak jesle, z fronty na smažák jsme se smály, jak byla vidět jen ta skupinka malých hlaviček. Největší proměnu jsem zpozorovala u Tedýska, teda ten tak strašně vyrostl a úplně se změnil, že bych ho určitě nepoznala. A jak umí krásně pokřikovat a je vůbec takovej čilej a veselej. Renatka zase neustále ukazovala, jak je velká - až nás na to Pavlína musela upozornit, protože se Renatka tak snažila a nikdo si toho nevšímal :-) Ale je opravdu kočka velká, má zaděláno na modelku - vysoká a štíhlounká, to má po mamince :-) Vojtíšek byl samý úsměv, je to vyloženej pohodář a má takový dospělácký výraz v obličeji. Fíla byl taky usměvavej, dobře naladěnej a zase krásně pokřikoval. A Anička ta byla jak myška, všechno pozorovala a vypadala zamyšleně - jo, tý to v tý hlavince určitě pracuje na plný obrátky. Barča byla moc spokojená, doma byla pak sladká, hrála si a brebentila a vůbec nás hodinu nepotřebovala, jak byla plná zážitků. Jo, to se jí svátek krásně vyvedl.

Nedávno u nás byla na návštěvě kamarádka s 4měsíčním chlapečkem. Teda já koukala, on se nechal chovat, položit a vůbec nekňoural, o řvaní u něj vůbec neslyšeli, jen když měl hlad, tak tak tichounce zakníkal. No to jsem koukala, že fakt takový míma existujou. To byl fakt šok, když jsem to srovnala s Barčou v jeho věku. Ale zas na druhou stranu byla už takhle malá Barča živější. No každý má svý. Jen Barča z tý návštěvy byla vedle a pak jsme zjistili, že normálně žárlí. Nějaký cizí miminko se chovalo u její maminky a tatínka a leželo na její dece a vůbec, bylo tady a všichni mu věnovali tolik pozornosti. Chtěla ho prozkoumat, ale protože byla moc razantní, tak jsme jí to zakázali a už byl oheň na střeše. Ale nakonec se nad to povznesla a radši řádila s tetou.

Taky máme pár nových dovedností. Začala spojovat různé slabiky, takže už říká beba, abbe … a taky se naučila říkat pápá. Jo, nejdřív to začala říkat a pak konečně nesměle i dělat ručičkou příslušné gesto. Ale radši než klasické pápá „počítá“. Vytrčí ruku a dlaní vzhůru šmatlá jeden prstíček po druhém o palec, vypadá to, jako by naznačovala „co to stojí?“. Dělá to pořád, nejčastěji, když má radost, že někoho nebo něco vidí, že jí zvedneme, nebo když se vidí v zrcadle. Začala taky rozvíjet jemnou motoriku, snaží se brát pidivěci - např. drobky - ukazováčkem a palcem. Zatím se jí to moc nedaří, tak aspoň ukazováčkem ty drobky šťourá. To je schopná kvůli drobku zahodit i jablko, který si jinak nenechá vzít. Jak objeví knoflík, nebo patentku, tak je zabavená na dost dlouho, snaží se je chytnout prstíčkama. Navíc se jí konečně podařilo objevit, že se do věcí dá sice krásně mlátit, ale nejlepší je to když vezme do každý ruky jednu a mydlí s nima o sebe. Zatím se jí to daří jen někdy, ale pořádný třískání pokličkama o sebe už se nám dlouho nevyhne. Naučila se i nádherně hlasitě mlaskat a prvně toho využila dneska, když jsme byli na návštěvě u mé sestřenice (slavila dneska 1. narozeniny :-), tak si tam vymlaskala večeři. Musela jsem se smát, mlíko odmítla, ale když se Máňa krmila zeleninovou kaší, tak Barča seděla dole na zemi a byla jak divák na tenise. Visela očima na lžičce a sledovala jí poctivě celou cestu z talíře až do Mániny pusy. A mlaskala. Tak jí teta taky nabídla a ona potvůrka otevřela pusu, jak kdyby týden nedostala najíst. Takže to po Máně vzorně dojedla a my se řehtali, že když budem takhle objíždět návštěvy častějc, tak ušetříme.

Samozřejmě, že objevila, že se to pěnový puzzle dá rozebrat. Nejdřív to bylo nejspíš náhodou, ale teď už to dělá záměrně. Dneska ho rozebrala snad půlku. Normálně cíleně leze ke kraji a tahá jednu tu kostku, až jí dostane ven. A pak vyšťourá zvířátko a už to okusuje. A když jí to přestane bavit, tak šup rozebrat další kousek. Jsem zvědavá, jak dlouho ta hmota vydrží to její hryzání.

A taky velký objev právě před chvílí!!!!! Bára už taky péruje na kolínkách, hurá!!!!!! Pořád se plazí dozadu, ale snaží se přitom dostat na kolena. Právě se jí to podařilo, když docouvala ke zdi a zapřela se o ní chodidlama. Dostala se tak na kolena v pohodě a už se houpala. A pak se jí to povedlo ještě několikrát. Tak snad to do rána nezapomene :-)

Tak to je pro dnešek vše, doufám, že se máte všichni dobře a už se těším na nějaký další srazík a že se zase uvidíme.
Tak všem posíláme pusu a pápá :-)

Mishicka + Bára

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.12.03 08:18

Všechny zdravíme v novém týdnu a v novém deníčku.
Barče gratulujeme k objevení kolínek !
Co je u nás nového - Vojta se umoudřil a občas místo lezení směrem vzad, se pokusí popolézt malinekj kousek taky dopředu, evidentně mu je ale bližší couvání.
A zacal dělat most, vypadá to tak, že se opře o nožičky a na nataženejch rukách propne nohy a vystrčí zadek nahoru, je jak gymnasta.
Holky, nevyspalky, zkusila jsem - inspirovaná článkem na emiminu - metodu odnaučení nočního krmení, spočívá v názoru, že miminko od 6. měsíce, pokud se v noci budí víc než 2×, tak jde o zlozvyk. Mělo by se večer pořádně nakrmit, dát mu napít a pak při dožadování jídla v krátkých intervalech ( ty jsou u nás po 2 hodinách s pravidelností jízdního řádu ) nechat mimi vybrečet.
Můj Vojta nebrečí, ale řve. Takže po 3/4 hodině usilovnýho řevu po 23.hodině jsem zklamala jako zá:,–(ový rodič a projevila se jako ohleduplná sousedka a kojila a kojila až do rána. Ale druhou noc se poprvé probudil až v 01 hodinu !
Kromě řvaní taky cestoval po postýlce, bouchal se o žbrdlení, no děsný. Taky jsem měla i pocit, že v tom pláči slyším „mamamama“.Ráno už to nezopakoval :-(

Srazík se nám taky moc líbil, příštího se rádi znovu zúčastníme.
Pavlí, pošli mi, prosím nějaké další fotky na :jolana.z@sez­nam.cz. Přeju pevný nervy v ufňukánkovi Renatce, a jestli roste zub, tak ať se brzo vyklube.

Zizi, co Tomík a jídlo, je to lepší?
Jak se máte ostatní?
Hezký mrazivý den !
 J+V

Ethel
Stálice 71 příspěvků 08.12.03 10:32

Ahoj,
hlásíme se s dvojčaty.

V pátek js¨me byli na posledním Tedýskově očkování, Ted váží 8,04 a Anka 6,8 kg. Rozdíl se tedy dále zvětšuje.

Tedýsek se naučil v postýlce se opřít o pelest a vyšvihnout se do kleku. Můžou se tak na sebe s Aničkou dívat přímo, ne skrze špricle a hrozně se tomu smějí. Prostě legrace. Andulka začal být před cizími lidmi zaražená (odtud ten pozorovatelský postoj) a začala si říkat, že chce pochovat (na můj vkus až příliš často :-) ).Taky dává najevo svou nelibost a radost, jasně začala rozlišovat, co ji baví a co ne. Baví ji viset hlavou dolů a houpat se na rukou a jíst mámě nos (nebo ruce) a psát na počítači a ničit časopisy (atd.). Nebaví ji být v postýlce a usínat, nebaví ji někdy jíst a když jí berou něco zajímavého (i u nás frčí hlavně „opravdové věci“). Tedýsek se soustředí hlavně na ty gymnastické záležitosti. Je čím dál šikovnější a protože je to silák, rád dělá silácké kousky :-). Ale jak poznamenala Mishicka, začal se víc chechtat na návštěvy a užívat si společnost.

My jsme uprostřed stěhování, plný byt krabic a nic nejde najít, takže se těším na příští týden, protože se stěhujeme tento víkend a pak už to může být jen lepší.

Neměla jsem čas pročítat minulé deníčky, ale Mishicka mi říkala, že některá z vás na Lhotce bydlí a zareagovala na mou prosbu. Prosím, pošlete mi soukromou zprávu (kliknutím na mé jmméno v záhlaví), ať se můžeme dohodnout.

K pěnovému puzzle: i naše děti už rozkládají, jen ještě zatím neumí vytrepanovat to zvíře uvnitř. Mimochodem, víte že se dá prát v pračce? Poradila mi to jedna kamarádka, tak až to bude špinavé, vyzkouším to na nejnižší teplotu.

Tak, to je zatím vše

Ethel
Stálice 71 příspěvků 08.12.03 10:32

Pardon, zapomněla jsem se podepsat:
Ethel, Ted a Anka

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 08.12.03 10:40

Ahoj!
Teda já nemám nervy na to,abych nechala malýho vyřvat,hlavně kvůli maželovi,aby se vyspal.
Zkusíme metodu se vstáváním manžela místo mě,třeba to zabere,ale zatím se k tomu manžel moc nemá,představte si že ho ani neprobudí,když malej kníká na kojení,no to je teda vrchol,že.

jolčo,jídlo zatím nic moc,zelenina Tomáškovi moc nechutná,ale banán nebo přesnídávku jí docela pěkně,dneska zkusím koupit jogurt(mají tady nějaký bio od olmy,tak aby měl z ekokrávy,ha ha)tak jsem zvědavá jestli mu to pojede,nevímještě co mu do něj přidám,asi ten banán.Taky jsem si přečetla,že do roka se máme vyhýbat všem mléčným výrobkům(takže i jogurty),tak to aby to mímo snad nejedlo vůbec nic,ne?Pak si z toho má člověk vybrat,to je hrozný,když byl Lukáš miminko,tak jsme ho ládovali od malinka pudinkama,nor­málníma polívkama atd,hrůza,když teď čtu,co se všechno nesmí.
A co říkáte na pudinky vy,myslíte že je budou prťata brzo smět taky?
Musím končit ahoj Zizi a Tomík (32.t.asi)

Ethel
Stálice 71 příspěvků 08.12.03 10:48

JEště do třetice a naposled: přidala jsem do naší galerie fotku dvojčat, trošku starší, ale snad to nevadí.
Ethel, Ted a ANka

mnouk
Kecalka 113 příspěvků 08.12.03 13:04

Ahojda holky,
to jsem z toho jelen, včera večer jsem poslala do galerie fotky ze srazu a ještě tam nejsou!! Možná, že jsem to přehltila, poslala jsem za sebou 5 fotek, ach jo, tak to zkusim znova.
Pavlína

mnouk
Kecalka 113 příspěvků 08.12.03 13:04

Ahojda holky,
to jsem z toho jelen, včera večer jsem poslala do galerie fotky ze srazu a ještě tam nejsou!! Možná, že jsem to přehltila, poslala jsem za sebou 5 fotek, ach jo, tak to zkusím znova.
Pavlína

mnouk
Kecalka 113 příspěvků 08.12.03 13:40

Ahoj Mishicko,
poslala jsem ti ty fotky na mail, třeba ti to půjde poslat, mě to hlásí chyby. Nikdy mě to nezlobilo, fotky už jsem několikrát posílala, tak nevím v čem je problém.
 P.

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 08.12.03 18:18

Ahoj holky,
hlásím se z „rýmařova“ :-) No jo, Barča už zase nudlí :-( Naše vina, ségra s ní šla na procházku, jenže nás nenapadlo jí důkladně informovat o nutnosti zkontrolovat občas Barču, jestli není zmrzlá. Navíc byly venku asi 2 hodiny a byla docela kosa a ta naše princezna neměla pořádně nandaný rukavičky. Takže měla ruce úplně fialový. Dokonce měla i zmrzlý nožičky a to byla ve fusaku. Jirka jí hned napařil nohy v teplé vodě, jenže už stejně bylo pozdě. Tak teď zase bojujeme s hadičkou a kapesníkama. Musíme si na to dávat bacha a vždycky, když Barču vydáme někomu, tak radši do blba všechno vždycky znovu vysvětlit a zaúkolovat. Ach jo, mrzí mě to.
Takže středeční poradnu jsme radši přesunuli na další týden, abychom nenakazili nějaký pidimiminko.

Ethel, teda to je dobrej trik s tím praním puzzle. Určitě to využiju, teda jestli ho Barča spíš nerozcupuje :-) A to Tedýskovo číslo v postýlce je teda prímový, to je fakt šikulka. Věřím, že se s Aničkou dobře baví.

Zizi, to jsou útrapy pořád, ach jo, myslíme na Tebe, aby ses už konečně vyspala. S tím nočním vstáváním tatínka je to u nás to samý, já jsem vzhůru při každým Barčiným zafunění a Jirku probere až opravdu pořádný kvílení a řev. A i to někdy trvá. Máme to asi nějak geneticky zakódovaný a chlapi ne :-) Hele, Barča zeleninku taky moc nechce, ale obyčejnou jablečnou přesnídávku sbaští už celou a jogurt taky. Ten jogurt jí dávám jen tak bez ničeho a chutná jí to. Zkus ho nejdřív dát Tomíkovi taky samotnej, ale může se ošklíbat, že je to studený. Já ho ze začátku nechala Barče vždycky tak hodinku předem z lednice venku, aby se trochu ohřál. A taky to nejedla hned napoprvý s takovou chutí, jako teď. Asi tak po týdnu dávání se to zlepšilo. Jo, a jogurty se na rozdíl od ostatních mléčných výrobků můžou, je v nich to mlíko nějak zpracovaný, že to nevadí (zapomněla jsem, jak mi to doktorka přesně říkala, něco je tam nějak štěpený - asi mléčná bílkovina). O pudinku jsem nepřemýšlela, asi proto, že já sama ho moc nemusím.

Jolano, to měl teda Vojtíšek tvrdou „noční“ školu, ale taky bych asi skončila stejně jako ty :-) Vždycky, když jste z toho nočního maratonu nešťastné, tak je mi Vás všech moc líto, my si s Divoškou užíváme kdeco, ale ty noci jsou od začátku (až na vyjímky) zlatý - ŤUKŤUKŤUKŤUKŤUKŤUK. A to mamamama nejspíš klíďo Vojta mohl říkat, tuhle slabiku Barča už dlouho používá, když se jí děje něco ošklivýho. Ale protože stejně používá i memememe, tak to rozhodně není volání na mě, i když bych to samozřejmě tak ráda slyšela :-)

Pavlíno, tak co zoubek - už je venku? Nebo to je něco jiného? Ukňouránkový období taky trošku máme, jen už nevím, na co to svést :-))) Momentálně zastávám názor (tak do zítra mi vydrží :-))), že Barče chybí společenskej život a navíc jí štve, že se nemůže pohybovat, jak by chtěla.

Jo holky, někde jsem četla, že asi tak do jednoho roku života dítě bere rodiče (nejčastěji hlavně maminku) jako součást svého těla. Takže jsem vlastně Barčin krmící orgán, nosící orgán, přebalovací orgán … :-))) To je dobrý co?

Jdu mrknout do tý galerie, v čem je problém, tak zatím ahojky.

Mishicka + Bára 34t.

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 08.12.03 18:28

Ahojky Pavli,
jak jsi tam posílala tu fotku před srazíkem, abysme se poznaly, tak ta se tam objevila taky s velkým zpožděním. Nevím, čím to je, jediný co mě napadá - jestli když tam fotky posíláš jsi přihlášená? Kdybys nebyla přihlášená, tak by fotky musely nejdřív projít autorizací od správců stránek. Ale to by se ti ukázalo takový okno, kde je to napsaný. Navrhuju počkat do zítra a když se fotky neobjeví, tak já je tam dám - došly mi v pohodě a jsou perfektní!!!!!!! Řehnili jsme se tu u tý Renčiný, jak ukazuje jak je velká s vyplazeným jazykem a igelitkou v ruce :-))))))) A taky ta se všema dětma u stolu - je to jak v jeslích a Ethel je tam jako matka pluku :-))))))))
Tak já jdu, večer to ještě okouknu.
Mishicka

mnouk
Kecalka 113 příspěvků 08.12.03 20:18

Ahoj Mishicko,
souhlasím, počkáme a uvidíme. Přihlášená jsem pořád!! Mám pro tebe vybraný ještě fotky, na kterých jste s Barborkou, takže co nevidět pošlu na mail.
Chudinka Barča, má rýmu, to je otrava. Možná máš pravdu, Renče chybí společenskej život! S tím pohybem jsme na tom asi nejhůř, zatím pouze válí sudy, neleze a nepéruje. Ale to přijde:) Renča je teď úúplně hroznááá, 4. zub už se vyloupl, tak by se mohla zklidnit. Dopoledne to šlo, ale odpoledne jsme se od ní nemohli hnout, hned bylo zle, ještě teď se z toho vztekání vzpamatovávám. To u ní není moc obvyklý, tak mě hned napadlo, že je asi nemocná, teplotu neměla. Ani procházka venku ji nenadchla, asi v tý tmě prdlajs viděla a ještě víc jí to prudilo. Jako zázrakem se večer uklidnila, možná měla hlad, protože po kaši se jí zlepšila o 100% nálada a ve vaně klasicky cákala jako blázen. Před chvílí si sama vzorně usnula, to jsem zvědavá, na jak dlouho:)
To je zajímavý, že nás děti berou jako součást svýho těla. Renátka se ke mě chová občas dost drsně ( to by si k sobě ovšem nedovolila). Štípe, kouše při kojení ( fakt to bolí ), fackuje mě na potkání, mám poloviční množství vlasů než dřív atd. Teda dneska si na ni pořád stěžuju, zas taková tragédie to není. Matka musí něco vydržet a když bude nejhůř, koupím si paruku:)
Ahojda, musím jít vařit manželovi véču, za chvíli přijde hladovej z volejbalu a mě hasne u vaření:))!!
Pavlína a Renča

mnouk
Kecalka 113 příspěvků 08.12.03 20:21

Ahojda Mishicko a všichni,
souhlasím, počkáme a uvidíme, jestli fotky dorazej kam maj. Přihlášená jsem pořád!! Mám pro tebe vybraný ještě fotky, na kterých jste s Barborkou, takže co nevidět pošlu na mail.
Chudinka Barča, má rýmu, to je otrava. Možná máš pravdu, Renče chybí společenskej život! S tím pohybem jsme na tom asi nejhůř, zatím pouze válí sudy, neleze a nepéruje. Ale to přijde:) Renča je teď úúplně hroznááá, 4. zub už se vyloupl, tak by se mohla zklidnit. Dopoledne to šlo, ale odpoledne jsme se od ní nemohli hnout, hned bylo zle, ještě teď se z toho vztekání vzpamatovávám. To u ní není moc obvyklý, tak mě hned napadlo, že je asi nemocná, teplotu neměla. Ani procházka venku ji nenadchla, asi v tý tmě prdlajs viděla a ještě víc jí to prudilo. Jako zázrakem se večer uklidnila, možná měla hlad, protože po kaši se jí zlepšila o 100% nálada a ve vaně klasicky cákala jako blázen. Před chvílí si sama vzorně usnula, to jsem zvědavá, na jak dlouho:)
To je zajímavý, že nás děti berou jako součást svýho těla. Renátka se ke mě chová občas dost drsně ( to by si k sobě ovšem nedovolila). Štípe, kouše při kojení ( fakt to bolí ), fackuje mě na potkání, mám poloviční množství vlasů než dřív atd. Teda dneska si na ni pořád stěžuju, zas taková tragédie to není. Matka musí něco vydržet a když bude nejhůř, koupím si paruku:)
Ahojda, musím jít vařit manželovi véču, za chvíli přijde hladovej z volejbalu a mě hasne u vaření:))!!
Pavlína a Renča

mnouk
Kecalka 113 příspěvků 08.12.03 20:23

Jéje, poslaly se 2 verze, to neva, obě platěj:) Dneska posílám všechno nejmíň dvakrát, já už radši jdu vařit…

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 08.12.03 20:53

Nazdárek Pavlíno,
teda ta Renča Tě dneska fakt dostala, až z toho píšeš dvojmo :-))))) Jo, některý dny jsou fakt příšerný, to mám taky. Jakoby se to jeden den všechno nahromadilo a Barča si nastřádala kňourání a „otravování“ do zásoby a v jednu chvíli to na mě spustila. Po takovém dnu vítám poležení ve vaně, když se teda náhodou zadaří. Jinak vemu zavděk i studenou postelí :-) Ale, že se uleví, když se z toho můžeš aspoň tady vykecat? :-) Hihi, holky, kdybyste tady nebyly vy, tak chudák Jirka, musel by ty moje výlevy poslouchat a na to on zas tak moc neni. Teda snaží se (poslouchat a zúčastněně soucítit), jenže vždycky skončí u toho, že by to chtěl nějak racionálně řešit a o to až tak moc většinou nejde, že? No jo, znáte tu knížku Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše? Docela jsme po přečtení pár věcí pochopili, ale ne vždy je to jednoduchý realizovat.
Na ty další fotky se moc těším, můžeš posílat jakoukoli velikost, jsem připojená nonstop.

Nudle nenudle, vyrazili jsme na rychlovku kousek od nás do bazaru a koupili Báře tu větší autosedačku. Měli přesně tu, co jsem si vybrala na internetu (na potahu mi nezáleží, hledala jsem hlavně bezpečnost a aby do ní Barča správně zapadla) a v krámech jí mají mezi 4,5 - 5,5tis. Měli jí za 1900,–, což je paráda, tak mám radost. Prý je nová, ale vydolovali jsme z ní rozmačkanou tyčinku, takže asi nějakou chvíli si v ní nějaké dítko pojezdilo. Ale to je opravdu jedno, hlavně, že je plně funkční. Jinak pro Zizi, je to Maxi Cosi Priori od 9-18kg. Líbí se mi, že je zabezpečená proti nárazu z boku (má po stranách hlavy takové jako uši) a dá se jednou rukou polohovat ze sedu do pololehu. Není to takový leh, jako měla Barča dosud v té malé sedačce, ale aspoň něco. Jsem zvědavá, jak se jí bude líbit, hlavně to bude velká změna, že uvidí pořádně z okna a bude čelem ke směru jízdy. Ještě uvidíme, kdy jí tuhle sedačku dáme, protože ještě nemá těch 9kg. Ale pasuje do ní výborně, už jsme to doma zkoušeli.
Koukla jsem zas do tý galerie a fotky nikde, tak uvidíme, kdyžtak je tam ráno nasolim.
Mishicka + Bára 34t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.12.03 21:28

Ahoj holčiny.
Tak se konečně hlásíme i my s Kačenkou. Já jsem ted nějaká pracovitá a když nepracuju tak bud nejde pc nebo tu sedí Dušan :D

Puzle taky umíme rozebírat. I zvířátka z toho krásně vyndá a pohazuje to okolo sebe.
Máme konečně židličku. Zatím půjčenou je asi dvacetiletá, ale službu plní.Koupíme novou asi po novém roce. Nějak se nám ted rozbíhají výdaje. Po vánocích se bude všude bourat ach jo? bude se dělat v kuchyni příčka a za ní budou mít tchánovi svůj wc, ted chodí k nám? tímhle se vyřeší naše bydleníčko a oni nám nechají k naší stavbě co stavíme tu kuchyn,kterou máme ted půjčenou s wc a koupelnou a babičky pokoj. Takže já nevím kde budu v lednu vařit až se začne bourat a stavět, budem si tam tahat svojí vodu a elektriku. Bude to veselý a penízky se opět jen rozkutálejí.

Kačenka jinak v židličce baští krásně. Když teda nekouká všude okolo. Je tam jak na rozhledně. To v sedačce neměla.Je strašně zvědavá. Ona když třeba slyší tatku v jiným pokoji tak se úplně naklání a kouká do dvěří kde je. Je to stará Blažková :D

Už i sedíme sami. Ještě jsem si teda netroufa jí nechat samotnou, stejně jsem u ní. Udrží se krásně a nespadne. Ale určitě kdybych jí nechala tak bác. No ale ještě se napadá že jo.

Uvařila jsem jí tresku. Tak baštila. Chutnalo nám. Dostala k mikuláši i obídky od HAMI a byla tam tuším s telecím masem a rajčaty jestli se nepletu, od 5 měsíce a byli tam kousky. Snědla to a nevadilo jí to.Myslela jsem že jí to bude vadit, ale ne. Snědla už i tu větší skleničku 190 g. Obědy už vážím na těch 180-200g jak se mi to povede a sní to teda všechno.

Včera jsem jí dala kombinézu co jsme jí koupili a ona je nám tip top na punčochy a triko, jeli jsme autem tak jsem jí víc neoblíkala.Takže na svetr a tepláky to asi neoblíknu takže musíme koupit novou. Nějak nám vyrostla.A to byla ztracená v tom když jsem jí to poprvé zkoušeli.

Z počasí mám radost. Už to vypadá trocha vánočně. Sice by se mohlo po novém roce zase oteplit, ale aspon na ty svátky trocha sněhu. U nás teda je. Trošičku. Aspon něco.

Zítra ještě dopeču dva druhy cukrový a asi na to už prdím. Ještě pak nepečený a konec. Jen bysme pak byli tlustý :D

Tak se mějte krásně a pozdravujte dětičky.

Jarča a Kačenka

fialka2
Kecalka 180 příspěvků 08.12.03 23:10

Ahoj holky a mimískové,
Zdravíme Vás s novinkama ze ?Šimonova?.
Náš mladý pán ? zdatný to lezec ? se rozhodl, že schody nejsou žádná překážka. Takže jednoho dne, když jsem dělala jídlo v kuchyni, slyším to jemné capání po dlažbě a hle, Šimon tam. Spokojenej, když ke mně dolezl, úsměv na tváři, pohoda. Zpátky to bohužel nezvládá, to jsou pády, lety. Ale nedá mu to, otočí se a jde po mně znova. Asi budu muset pořídit na tu dlažbu sympatex nebo koberec. Je to fakt studený a proto teď nudlí a kašle.
No a pak taky zjistil, ze jenom lezení už taky není to pravé ořechové, tak se jednoho dne postavil na zadní. Postavil a od té doby nedělá nic jiného!!!!! Jakmile doleze někam, kde se může chytit, HNED je na nohách. Tímto jsme pokřtili další část těla, nebo spíš čela. Dolezl si ke kolečkové židli, která mu ujela, takže má šrám přes celé čelo a monokla pod okem. FEŠÁK. Je to děs, protože jestliže jsem se od něj nemohla hnout když začal lézt, tak teď jsem jeho neodoperovatelný ORGÁN (jak píše Mishicka). Předtím jsem si mohla alespoň odskočit na toal?, teď ho musím dát do sedačky a připásat a nebo ho beru s sebou - stojí proti mně a je spokojenej. HOLKY je to fakt SUPER, ale děs!!!!! Nahoru to umí, to je okamžik a stojí, ale dolů to jsou prdy. Faktem je, že když se někdy nedívám a spadne si třeba na zadek, tak nebečí tolik jako když jsem po blízku a nezachráním ho. Ale co naplat, oklepe se, a jde na to znova. Srandovní je, když se snaží udržet rovnováhu (zatím to vypadá jako po šesti pivech), tak někdy si pomáhá pusou. Drží se rukama a ještě pro jistotu pusou. No a v postýlce ? to teď začal praktikovat taky. Musela jsem ji dát už úplně dolů, mám problém ho tam položit a vyzvednout ho, jaká je to hloubka. Tímto taky začal zlobit se spaním. Jakmile zjistil, že díky žbrdlinám se snáze postaví, tak stojí a stojí tak dlouho dokud někdo nepřijde, aby ho pak okouzlil krásným úsměvem. Jenže když tam přijdu ? úsměv neúsměv, jde na záda. A tak to provádíme už ne podle mé teorie 3× a dost, ale asi desetkrát, než začne Šimon řvát a řve a řve a řve a řve. Říkám si kdo z koho, ale nemám šanci. A jak tak stojí u těch žbrdlin, tak udělá krok ? do prázdna ? a padne na záda. Z postýlky se ozve rána, ale žádnej řev, ten přijde, až když pořád nejdu. Aby vůbec usnul máme nový uspávací rituál, že chovám a chovám a chovám až ho uchovám a usne. Někdy i hodinu a více. Ale jinak tam bude pořád stát a řvát. A já protože nemůžu strčit hlavu do písku, musím zasáhnout.
Jo stavět se začal už i ve vaně. Takže jsme odpískali dlouhému srandovnímu koupání a začíná sprint: namydlit, opláchnout a ven, protože, jakmile ho položíme do vany na záda, hned se přetočí (to že si potopí celou hlavu i obličej mu díky kurzům plavání NEVADÍ) a hned se sápe po sprchové hadici, hned se sápe po vypouštěcí páce a hned se chytne okraje vany a stojí!!! Jasně že mu už podklouzly nohy a jasně že si už namlátil, ale opět, žádné ponaučení. Dělá to pořád.
Ještě že ty dětičky mají ty svoje andělíčky strážníčky nablízku. Ten náš kaskadér je potřebuje každou chvilku. Ale co moje nervy?????? K vánocům kupuji helmu, chrániče a podobnou výbavu vhodnou pro malé kaskadéry!!!!!
Tak jsem ho tady chudínka pěkně pomluvila, přesto že je nemocný. Ale nevypadá na to. Sotva dýchá, chrčí to v něm jako kdyby kouřil dvě krabičky denně, ale pořád leze, pořád se někde zvedá, pořád se někde staví
Pak se nám vyklubal další zub (takže 3.) Vím není to nic světoborného, máme tady přece daleko větší borce - zubatce!!!!
No a protože taky neznáme přesnou váhu, tak jenom orientačně (kdy jsem ho vážila se mnou), tak je to něco kolem 10 kg. Je to znát, pronese se.
Vánoční nákupy. Nemám ani ťuk. A nejhorší je, že na nákupy se se Šimonem vydat nemůžu. Budu muset požádat o hlídání nějakou TETU a vyrazit na noční tah. Tímto se mi sice omezí možnost výběru, ale představa toho množství lidí a řvoucí Šimon do toho. To ne.
No a s pečením. Dělám to po nocích a ráno, když se probouzí ten můj andílek a stojí v postýlce a čeká až udělám KUK, tak propadám hysterii, že se na to nevykašlu a nejdu spát.
O výzdobě a úklidu ? ani nemluvím. Ale jednou mi vyprávěla jedna kolegyně v práci, že generální úklid před vánocema je to nejhorší zvěrstvo co slyšela. Protože právě o vánocích, kdy se lidé nejvíce navštěvují a cestují, hodně se jí a drobí, tak se nadělá nejvíce bordelu. A proto ona zrušila vánoční úklid a provádí až JARNÍ ÚKLID. No nádhera. Takže i já asi jenom ometu pavučiny, nebo je ozdobím a tzv. lapače prachu někam stejně musím uklidit před Šimonem.
Mějte se moc hezky a zase někdy v deníčku AHOJ
Fialka a Šimon (34t)

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 09.12.03 10:24

Teda Fialko,
já tady padám smíchy ze židle :-))))))))))))
Máš doma pěknýho dráčka :-)))))))) To je neuvěřitelný, jak je Šimon šikovnej a nezdolnej!!! Schody, stoupání, no to mě podrž :-) Já si vždycky myslím, že až … Barča poleze, tak to bude lepší, že se zabaví, začne stoupat, tak taky … no jo, ale ono je to úplně naopak!!!!! My jsme teda hodně daleko za Šimonem, ale boule už občas máme taky, kobercový lišej jakbysmet, hlavně na čele. A taky máme za sebou první přiražení prstíků do šuplíku, auau. Včera Barča ulovila ubrus, takže ten asi brzy poletí, naštěstí bylo na stole tolik věcí, že to na sebe nestrhla. Ale už jsem viděla letící pekáče na její hlavu :-)
Do pečení se furt chystám, ale nějak se mi to nedaří začít. Už jsem měla připraveno ale Barča potřebovala společnost, tak z toho sešlo. Možná z toho nakonec letos nic nebude, uvidíme. Já vánoční úklid neprovozuju, co jsem z domova. Přijde mi to blbý, blbnout zrovna před Vánoci, když si můžeme naopak užívat atmosféry, to neumytý okna nenahraděj. Uklízím průběžně a tak to v žádné předsváteční době nedramatizuju. S výzdobou to letos taky nebudu přehánět, myslím, že to prostě vůbec nebudu dělat. Ani není proč, máme vyzdobený celý byt - sušícím se prádlem, hračkami na všech možných i nemožných místech, sem tam nějakým slintem nebo blinkošem :-)))))))) Ani stromeček si letos dělat nebudem, na Štědrý den budeme u táty, na svátek u prababiček a babičky a tak si to Barča doma užije až napřesrok. To už to bude „stát za to“. Jo a taky začínám likvidovat lapače a pomalu přesouvám většinu věcí do výšky, ale jsem si jistá, že Barča stejně něco zapomenutého objeví a použije a zlikviduje. Hlavně, aby se jí při tom nic nestalo a něco špatného nesnědla, jinak je to fuk :-) Úplně mě vyděsilo, že když si mimčo stoupne v postýlce, tak je vlastně konec s usínáním!!!!!!! Vůbec mi to nenapadlo, to by chtělo honem rychle vymyslet nějaký jiný uspávací rituál, než jen uložit do postýlky. Já už nechci ukolíbávat v náručí!!!!!!! Stačilo mi těch 5 měsíců ze začátku!!!!!! Co Vás napadá? Číst pohádku? No, když budu u postýlky, tak Barča neusne asi nikdy. Šmarjá, to si ještě užijem :-)))) Tak já jdu lividovat výzdobu - prádlo a pak snad stihnu ještě něco rychle sníst a zas bude nudloška vzhůru.
Papa, ještě zkouknu tu galerii a během dne kdyžtak fotky naposílám.
Mishicka + Bára dnes 8 měsíců!!!!!!!

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 09.12.03 10:55

… už jsou tam, nakonec jsem nevydržela a poslala je, asi se Pavlíně někde po cestě opravdu ztratily.
Mishicka

Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 09.12.03 11:34

To znám, ale neboj, celkem rychle už se naučil sám si ze stoje sednout:-) Ovšem nikterak tím šrámů neubylo, občas to prostě nevyjde:-) Takže nám včera už tekla první krev, já jsem byla na infarkt, ale Tadýsek zas tak moc neřval:-)) Tak se držte, prej bude hůř:-) Šárka + Tadeášek 29 týdnů

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 09.12.03 13:29

Ahoj,právě jsem zkoukla ty fotky,jsou fakt super,to je strašná sranda se na ty mímoně dívat,jak tam sedí u jednoho stolu,no paráda,hrozně vám to závidím.
Gratuluju Šimonkovi,to je teda velký šikula,že už si stoupl.
Mishicko,jogurt má velký úspěch.ale já mu ho dala rovnou s banánem,myslím že je to dost kyselý samotný a malej by to asi nejedl,ale s banánem to zblajzl(pro začátek jen půlku kelímku).Můžou se jogurty dávat každý den???
Jarčo,nemají miminka jíst ryby až od jednoho roku?? a jak to Kačence chutnalo(určitě moc,když tak pěkně baští).
Tak se zatím mějte,dneska jaksi nestíhám tak ahoj Zizi a Tomášek

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 09.12.03 14:18

Ahoj Zizi,
no já nevím, ale dávám Barče ten jogurt skoro každý den. Vzhledem k tomu, že zelenině moc nedá, tak aby aspoň něco snědla. Takže dávám denně přesnídávku, jogurt a pak nějakou zeleninu - tu se snažím prostřídávat a už i s masem.
Mishicka

mnouk
Kecalka 113 příspěvků 09.12.03 15:08

Ahoj holky!
No skvělý, fotky jsou v galérce, jsem ráda, že se líbily. Možná, že tak za tejden dorazej i ty ode mě :)
Renča byla v noci kňouravá, asi 4 krát jsem k ní vstávala, už jsem si odvykla a ráno jsem byla jak praštěná.
Mishicko, večer ti pošlu na mail fotky, nešel nám dopolko net a teď jdu pryč, ať se manžel o kňourka stará chvíli sám, že jo. Jdu utrácet mateřskou a docela se těším!:)
Ahojda Pavlína a Renča

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 09.12.03 20:32

Ahoj holčiny,

Fotky nádhera. Tatka měl a má dovolenou tak jsem se bohužel zase nedostavila a ted jen závidím. Zítra jedem do Prahy do makra nakupovat. To bude asi jen takova otočka.

Zizi k té rybě, já se dočetla tady v sos maminky že od 6 měsíce. Jukni sem https://www.emimino.cz/modules.php?… .

Tak já už mám konečně napečeno,. Dneska rohlíčky a kokosový to mi nešlo přes strojek tak jsem to naštvaně nafrkala do formiček a kašlu na to :D

Je mi nějak zle, tatka už se radujě že jsem těhule, ale u Kačenky mi bylo zle až od 7 týdne a jen po ránu.ted je mi blbě i přes den a hlavně v autě. A pořád mě bolí hlava. To těhule nejsem.

Mějte se krásně ahoj Jarča a Kačenka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.12.03 21:38

Ahoj všichni,

v první řadě gratuluju všem,kdo si to zaslouží:
Barče, k osmiměsíčním narozeninám,
Tomíkovi k jogurtu, Šimonovi ke stoupnutí,
Kačence k rybě … maminkám k cukroví,…atd :-)
Já jsem na tom co se vánočních příprav týče dobře, horší - skoro krizový - to mám s dárky. A nebaví mě fronty lidí a nakupování s Vojtou, to je svlíknout, oblíknout…dokola.
Zítra jdem k pí doktorce na kontorlu, pochlubíme se s aktuálními mírami, odhadem 10kg v nahatým stavu, v kombineze pěšmo do třetího patra je totiž k neunesení.
Mishicko, zítra budem vrtat tu super krásnou ikeáckou houpačku, respektive ty uchyty a houpacku donese až Ježíšek.
Muž zhodnotil, že to nebude problém ( no uvidíme během procesu :-), nedáme jí na futra, ale do stropu.
Ty fotky ze srazíku jsou fakt vyvedený, ještě jednou tímto děkuju Pavlíně, že nás všechny tak hezky zachytila :-)
Co Renča, už je lepší?
Jo a poslední novinka - zkracuju vlasy, kadeřnice mi to vzala celkem dost, myslím, že tímhle tempem se třicítky dočkám s ježourem :-)
Všem dobrou noc,
 J+V

Terka
Kecalka 380 příspěvků 09.12.03 21:41

Ahoj holky,
tak už jsem koupila aspoň adventní věnec, ať to u nás vypadá vánočně :)) Ještě koupím nějaké žárovky do okna kvůli Klárce a s výzdobou končím…
Přidávám se k názoru,že nějaký speciální úklid před Vánoci je blbost..Kolegyně z práce měla loni omrzliny na rukách,jak v prosinci leštila okna :)) Fialko - váš Šimon je moc šikovný, jen nevím, jestli se mám smát nebo bát toho, co mě čeká :)) Klára už se snaží týden a zatím je to styl dokolečka dokola a tak se trochu posune kam chce.. Už začínám zjišťovat, že kytky na zemi není dobrý nápad…
Dnes na mě přišla depka, že tu nemám žádného příbuzného, kdo by mi pomohl s malou nebo aspoň vyrazil na procházku.. Holky, pomáhají vám příbuzní moc? Manžel mi vykládal, že ke kámošové manželce chodí každý den tchýně a je s ní celé dny. :) To bych nechtěla, to je asi druhý extrém,ale stejně…
Fotky ze srazu jsou skvělé, připadá mi, že v té židličce z Ikei děti pěkně sedí…Škoda,že se nedá složit, asi bych ji koupila.
Tak se zatím mějte a ať mimča přejdou rýmy papa
Tereza a Klárka 29t

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.03 09:40

Ahoj Jarčo,
pochopitelně, že zdravím i ostatní holčinky a mimísky, ale chci říci něco konkrétně Jarče. Tak pozor, pozor, proč by nemohla bolet hlava v těhotenství? Já s tím mám své „bohaté“ zkušenosti - co miminko v bříšku, to 9 měsíců bolení hlavy. Pravda, ne každý den, ale ob den. Těhotná jsem byla třikrát, tak to jsem těch nocí něco proseděla! Ono totiž, když jsem byla ve svislé poloze, tak se to jakž takž dalo zvládat, ale ve vodorovné poloze to začalo v hlavě tak tepat, že to nešlo. To jenom tak, že v těhotenství je možné všechno. Pak se mi narodily - vždy docela pohodově -zdravé dětičky.
Jinak se před Tebou ukláním, neboť já, a to nemám miminko, nejsem vůbec hotova s přípravou na Vánoce - péct začnu až ve čtvrtek - beru si na to dokonce dovolenou. To jsem posera, co?!
Moc Vás všechny pozdravuju a příští týden se ozvu příspěvkem. Jak už Zizi psala, napíšu Vám pohled na věc s babiččí strany.
Zatím papa Liliana-Deborčina babka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.03 09:43

Fuj, co to je „s babiččí strany“ , správně je to přece „z babiččí strany“

mnouk
Kecalka 113 příspěvků 10.12.03 20:58

Ahoj holky,
dneska je v deníčku nějak prázdno, kde jste všichni? Určitě kupujete dárky. já jsem na tom s dárkama bledě a o cukroví ani nemluvím…ještě jsem nezačala píct! A jak Terka píše o té kolegyni s omrzlinama, tak to mi určitě nehrozí:))

Jolano, díky za pochvalu a taky za optání se na Renču. Včera i dneska už je to zase ta „stará dobrá“ Renča, která se směje a pěkně si vydrží hrát sama. Bylo to 4. zubem. To je zajímavý, že první tři byly v pohodě a teď tohle.
Dneska se mnou Renátka žehlila, koulela se kolem prkna, drápala se po nohách a kousala co neměla, a tím mi protáhla dobu žehlení tak o polovinu:) Hlavně, že už ten komín prádla je fuč, vždycky to odkládám a hledám si důvody, proč dneska nemůžu žehlit:)
Terko, já uvítám, když mi někdo R. pohlídá, buď naši nebo tchýně, tu máme kousek, ale zase ji podezírám, že mi Renču vychovává, a to mě štve. Dávám ji k ní, když musím třeba k doktorovi, ale moc to nepřeháním. Většinou jsem s ní pochopitelně já nebo manžel.
Odpolko teda Renču hlídal můj táta ( tomu ji nechávám úplně nejradši, krásně si s ní hraje )a já šla utácet. Pokud byste si chtěly koupit Vanish oxi action, maj ho teď v DROXI v akci za 169Kč. Maj i ten gelovej v akci, ale ten mám a nic moc:(
Ahojda Pavlína a Renátka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.03 23:04

Ahoj holky,
no jo, Vánoce jsou za dveřmi, to to uteklo. Já to s úklidem taky moc nepřeháním, jenže přes naše okna už fakt nebylo vidět, tak jsem je asi před měsícem musela umýt.
Původně jsem si plánovala, že bych mohla ještě něco umýt a vyčistit a nablýskat, ale tradičně z toho sešlo a teď už se mi do toho vůbec nechce.Výzdobu mám, ta mi dělá radost, baví mě to. No a na cukroví se teprve chystáme.
Mishicko, Barča rozebírá puzzle úplně stejně jako Kubík. Taky si k tomu pěkně sedne na kraji a vůbec mu neva, že si na kousku sedí, rve to vší silou a pak šup s tim do pusinky. Já koupila dvoje balení, z části jsem mu postavila kostku. Ta se mu moc líbí, je veliká a pěkně ji uzdvihne a zvířátka tlačí dovnitř a pak je rve ven. A že se dá prát, to jsem nevěděla, díky za tip.
Fialko, Šimon si může s Kubíkem podat ruce, teda kromě toho lezení po schodech. Neustálý stoupání, okusování postýlky a ječení a následný pády máme na denním pořádku. Přesně jak píšeš, nezbyde nic jinýho, než pěkně chovat a uspávat v náručí. Když ho nemůžu hlídat, šoupnu ho do tý síťovaný ohrádky, moc se mu to nelíbí, ale já mám jistotu, že se mu nic nestane. Kubík už taky zjistil, že nemusí být jen ve vymezené místnosti a leze všude. Nejkrásnější je, když doleze ke mně a dožaduje se chování. Vší silou se mi drápe po nohách nahoru a já ho samozřejmě musim přidržovat, jinak by si pěkně natloukl. Je to roztomilý, ale taky pěkně náročný.
Máme za sebou pár krušných dní. Buď Kubovi lezou zuby nebo chytnul nějakou střevní a žaludeční infekci. Čtyři dny měl hrozný průjem a zvracel. Já už nevěděla co s tím zesláblým maličkým tvorečkem mám dělat. Dle rad doktorky, jsem na:,–(ila nemléčnou stravu, hodně tekutin a tak. Jenže to nepřecházelo a ten náš nespavec najednou chtěl pořád spát a absolutně ztratil náladu. Odmítal jídlo a pomalu i čaj, zabrala jedině domácí rozvařená rýže s vodou a banánem. A pak trochu mrkev a s rýží. Nakonec ho z toho dostal Mrkvovo-rýžový odvar ORS200 od Hippu. Můj domácí odmítal. Nevypil ani půl skleničky, ale na bříško to pomohlo. Dneska papal vcelku dobře. Už je docela v pořádku. Jen ta únava ho provází. Prý má naběhlý horní dásničky, tak uvidíme. Je to divný, dolní zoubky byly bez problémů a že by ho horní tolik trápily? U dokrorky jsem se zhrozila, minule vážil 9300g a teď 9050g. Obvykle přibíral za měsíc půl kila. Pěkně jsem si z toho chování namohla záda, v pátek musim na masáž nebo se zbláznim bolestí.
Terezo, já mám mamču kousíček a často k nám chodí, když potřebuju pohlídat a není po ruce manžílek. Je s Kubíkem ráda, ale je dost vytížená pracovně. Hlídá pravidelně každý pondělí asi dvě hodiny a příležitostně ještě 1-2× týdně. Ke tchýni jezdí manžílek často hned po ránu o víkendu i s Kubíkem. Já můžu chrnět nebo využívám volna a uklízim. Jak jsi to myslela s rozkládáním tý židličky z Ikei? Nohy se dají sundat, takže máš nohy zvlášť, sedačku zvlášť a pultík zvlášť. Je fakt dobrá, jen trochu studí, kámoška mi slíbila potah, už se na něj těším.
Spací metodu v noci jsme s manžílkem zkoušeli. Vydrželi jsme ten řev poslouchat asi hodinu, pak jsem usoudila, že by mohl mít opravdu hlad. A měl. Jak už jsem psala, skvěle pomáhá na noc domácí rýžová kaše. Odpadlo nám jedno noční krmení, místo toho mu dám čajík, ani ho nevytahuju z postýlky. Rozhodně lepší, než rychle dělat Nutrilon. Kuba se v noci často budí. Obvykle stačí dudlík, přinejhorším trochu čaje, ale stejně musím vstávat. Já mám pocit, že se nikdy nedospim.
Zizi, co to papáníčko? Je to lepší? Dělej to jako Mishicka, když Tomík nechce zeleninku. Dej přednost přesnídávkám a zeleninky stačí trochu, třeba se to časem zlepší. Jogurtíku dávám zatím občas půlku a s trochou přesnídávky, jinak by mi to asi nepošlo.
Jarčo, vzorná kuchařko, moc přejem, ať to brzo vyjde a dvě čárečky nejdou přehlédnout!!!
Mishicko, díky za tip na autosedačku, brzy budem shánět, tak jsi nám dobře poradila.
Mějte se krásně a rýma, ať vás brzy přejde.
Ještě se jdu podívat na fotečky.
Káťa a Kubík ((36. týden)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.03 23:09

Ahoj holčinky,
tak po dlouhé době se opět hlásím, že žijem. Já teda spíš přežívám po těch nevyspaných nocích, hlásím se do klubu skoro padlých, ale Davídek je celkem v pohodě. Jen ho zlobí teda ještě dost hrozný kašel, ale oproti víkendu je to znatelně lepší. Ve čtvrtek a v pátek měl horečky, kolem 39-ti, dokonce i celou noc jen plakal a chvílemi až řval, že jsme byli vzhůru všichni včetně Lucinky. Pak ještě řádil další 2 noci a taky se vrátil ke svým nespacím večerům. Takže já když chci něco udělat, tak můžu začít tak po jedenácté hodině, protože přes den je to absolutně nemožné. I když v kočárku spí většinou pěkně (pššššt), dneska třeba spal 4 hoďky v kuse a to v zaparkovaném kočáře. Jenže to píšu s Lucinkou úkoly, tak je hned večer a už si připadám absolutně neschopná, když pořád nic nestíhám. Tak jsem byla hrozně ráda, když se mi minulý týden, jak svítilo sluníčko, podařilo umýt 2 přední okna, abych je vůbec mohla ozdobit a tak jsem to měla krásně naplánovaný a tím to asi skončilo. Strašně se mi líbí Fialčino vysvětlení, hned si to ještě párkrát přečtu, ať nemám špatný svědomí a holt to tak u nás letos dopadne. Stejně se chcem příští rok stěhovat do nového, tak snad to taky nebude až na další vánoce. Jinak v neděli jsme pekly s Lucinkou perníčky a byl to takový horor, že jsem se zařekla, že peču až Davídek odroste. Ten řval jak Tarzan, tak já v jedné ruce Davídka a druhou jsem mazala perníčky na plechu a když jsem ho odložila na vyválení, tak mi teda pěkně nadával. A to byl doma i taťka, jenže ten mu prosím nebyl dost dobrej, takže buď řval u taťky nebo někde odložený. Jinak ještě se musím pochlubit, že už jsem skoro v polovině věku do důchodu, slavili jsme s Davídkem společně narozeniny, on teda půl roku a já první s třicítkou na začátku. To jen jak jsem četla, že tehdy okolo slavila i Zizi s Lukáškem nebo tak nějak a ještě někdo. Mám tak strašnou sklerozu, že včera měla Lucinka v první třídě ukázkovou hodinu a já jsem to měla asi 14 dní napsané v kalendáři a tak jsem se na to těšila a já jsem na to normálně úplně zapoměla. Táááák strašně mě to mrzelo, že jsem měla slzy na krajíčku, že chudinka Lucinka mě vyhlížela a já trubka jsem nepřišla.Tak jsem se jí omlouvala, ale nejradši bych si naliskala. Fakt hrůza, to se mi ještě nepovedlo na něco tak důležitého zapomenout. Snad někde nezapomenu aji Davídka. No aspoň vám si tady postěžuju, jak jsem hloupá.
Jinak aktualitky: váha 8,20 kg a kolem 70-ti cm výška (moc nepřibral kvůli té nemoci), zub žádný - nedalo mi to abych to manžílkovi nepřečetla, že Tomášek od Zizi je o tři týdny starší a má 8 zoubků a náš Davča pořád nic. Jinak točíme se stále jen na pravou stranu, někdy se mu šprtne ručka a překulí se zpátky na záda a většinou to skončí řevem, protože se přitom bouchne o šprušle a couváme už docela zdatně. Taky se otáčí o 360 stupňů a pomalu při tom couvání začíná pérovat, když nacouvá ke zdi. Směje se taky hlasitě, nejvíc se řehtá, když mu dělám hepčík a lekám ho a nebo když ho lechtám. To je tak miloučký, že bych ho snědla, ale večer, když řve, tak si ho přehazujem s manžílkem, že ho nikdo nechce. Jenže stejně nakonec to zůstane na mě, protože jsme taky ještě asi srostení snad i tou pupeční šnůrou.
Ještě se musím pochlubit, že umí říct ahoj - zní to takový ahóóó, ale je to krásně znatelný a většinou se mu tak podaří pozdravit taťku, když přijde večer z práce. Ale kromě toho neřekne žádnou jinou slabiku. Když si povídá, tak jen tak mrčí, takže žádný zbytečný řeči.
Ještě gratuluji všem k bezvadným pokrokům, nejsrandovnější jsou Šimonovy cesty. Taky tady máme jednoho Tomáška (nar. 1.5.) a ten už lozí pomocí loktů po bříšku od 4 měsíců a dokonce i dva schody zvládal sjet po bříšku. No já jsem jen koukala, když mi to jeho maminka vykládala. Prý nejdřív si na těch schodech zaplácal ručkou, jako že chce sundat a pak se to naučil sám. No asi zlatý Davídek, když si ještě vystačí s postýlkou, sedačkou a válendou. Na koberce ho zatím nedávám, pořád si říkám, že bych je chtěla ještě napřed proprat vysavačem a proto mám taky důvod to stihnout ještě do Vánoc, ať má větší výběh. Mishicko, jak jsi psala o tom vztekání, tak nebudeš ani první ani poslední. To samý (třeba tě Barča mile překvapí a bude pak hodná) dělala Lucka, lehla si v zimě v obchodě na tu pošlapanou podlahu zrovna když byly největší břečky a vztekala se tam. Už ani nevím co jsem udělala, asi jí drapla pod paži a odnesla ven. Tak jsem si na to vzpoměla, když jsi o tom psala.
Zizi, já jsem pudink už Davídkovi dala, moc mu chutnal a zvládl to bez problémů. Snědl tak půl misky a dobrý. Jinak taky moc jíst nechce, nejradši má moje, ale já už mám mlíko jen v jednom prsu, nechápu, proč se mi tak strácí, když kojím pořád stejně i v noci a docela vytrvale odmítá mlíko z flašky. Zizi to vyzkoušíš jestli umí pít, když mu tam dáš svoje. Zkus to, jestli se ti bude chtít odstříkávat. Já jsem jednu dobu Davídkovi večer odstříkala a dávala mu to odpoledne a to vysosnul jak nic, ale běda tam namíchat sunar. Hned to poznal a pak nechtěl do pusy ani cumel. Taky znám ty ručičky, když se brání před nájezdem lžičky. Zatím ho nijak nenutím, jsem poučená od Lucinky a říkám mu že nic lepšího nedostane. Někdy taky začne kroutit hlavičkou a dělat nenene, speciálně při zelenince ve které je dýně. Ta se mu nějak nezavděčila.
Mishicko, jak vždycky píšeš o té vaně, já ti to úplně závidím. Já mám teď další šestinedělí, nechala jsem si v říjnu na:,–(it Mirenu a od té doby se moje tělo s tím nemíní skamarádit. Tak doufám, že se mi nebude usazovat dalšího půl roku, docela jsem si zvykla při Exklutonu na tu pohodu bez vložek a teď si to skoro vyčítám, že jsem ještě nepočkala. Možná s tím i souvisí ta moje ztráta mlíka, protože mi doktor na:,–(il prášky na zastavení krvácení, tak nevím. Já to vidím jako jediný důvod. Dnes ráno jsem Davčovi nabídla rohlík rozmočený v sunaru a pak mu to dala zbytkem zapít a to bylo poprvé kdy se napil umělýho mlíka. Docela se mi ulevilo, protože neustále se bojím toho co mu dám, až moje kapacita dojde úplně.
No už se mi zase klíží oči, ale nechala jsem si od odpoledne rozdělaný úklid v koupelně, tak bych to měla ještě dodělat. Protože přes víkend tu mám akci Tupperware a pak dojedou spolužačky s ekonomky, tak ať to tu není jak u prasátek.
Mějte se všichni moc moc hezky, všem gratuluji ke všemu, nezvládám to vyjmenovat a snad se zase brzy ozvu.

Pápá Lenka + Davídek 6,5 měsíce (týdny zrovna nevím).

P.S. Dárky taky nemám žádný a u nás je to stejný jak u Zizi. Samý rákosník, takže sortiment na výběr opravdu skvělý a s Davčou už se mi taky do těch přeplněných marketů vůbec nechce. Kdyby aspoň ten Ježíšek si to vzal opravdu na starost, aji peníze bych mu dala.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.03 23:25

Fotečky jsou úžasný, všem to moc sluší. Musela to být pořádná legrace.
 Káťa

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 11.12.03 10:58

ahoj holky!
Vůbec nestíhám,protože mě povolali do práce,takže v každé volné chvíli chodím dělat zuby,i v noci,lidi se zbláznili a moje kolegyně je v nemocnici,tak musím šéfikovi pomoct.
Tomášek už jí líp,ale jenom ten jogurt s banánkem a včera jsem mu zkusila udělat kaši,aby dýl spal ha ha vzbudil se ve čtvrt na jedenáct,takže bez ůspěchu.
Někdo tu psal,že zkracuje sestřich,tak já jsemtaky ve třiceti přešla téměř na ježuru,mě teda bude v lednu třicetjedna,tak hrozný.
Rozepíšu se až příště,musím valit.Tak ahoj Zizi a Tomášek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.03 19:18

Zdravím,

je vidět, že je předvánoční shon, příspěvků je poskrovnu :-)
Slíbila jsem aktuální míry, tedy Vojtíšek je pořád manekýn, 9,60 Kg, 74 cm.
Paní doktorka mě nepotěšila, stěžovala jsem si na naše noční spaní, spíš nespaní, řekla, že se to musí vydržet, že žádný zaručený recept nemá, každé dítě se to prý časem naučí.
Holky, prošvihla jsem ten recept na rýžovou domácí kaši, můžete ho někdo zopakovat?…tonoucí se stébla chytá, třeba to zabere.
Zizi, jak zvládáš práci a kojení? Já chci od ledna zkusit pracovat, byla jsem o výpomoc požádána zaměstnavatelem, spočívá to v tom, že bych si vždy zajela pro nějaká zadání a víceméně pracovala doma, ale stejně by mi to někjaký ten čas zabralo.
Odstříkáváš a ten, kdo Ti hlídá, Tomíka nakrmí odstříkaným mlíkem?
Mějte se, pozdravujte drobečky.
 J+V

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.03 19:47

Ahoj,
Recept na dvojčatovou domácí rýžovou kaši: koupit dobrou rýži (¨mě se vyplatila jasmínová) a rozvažit ji ve vodě (nebo ji dobře do měkka uvařit). Pak udělat sunar mlíko (u nás nutrilon) a nalít ho do mixéru. Do mixéru jsem taky dala uvařený jablka (jako příchuť :) a glukopur (aby to bylo sladké). Pak jsem tam po lžících přidávala tu rýži a vždy to rozmixovala a ato jsem dělala, dokud to nebyla ta správná konzistence. Pak jsem to nechala mírně vychladnout (pokud bylo třeba), rozdělila do skleniček od přesnídávky a nacpala tím děti. Takhle složitě to dělám proto, že nejsem schopna předem odhadnout správné množství rýže, takže to pak mívám moc husté a děti z toho pak mají zácpu, nebo to musím naředit takovým množstvím mlíka, že je to pak dávka na měsíc… Výhoda tohoto postupu je, že můžete udělat akorát 1 - 2 dávky a zbyde vám rýže, s níž se dá dělat jídlo i pro dospělé…

Náš Tedýsek se začal snažit si v postýlce stoupnout (z toho kleku, který ho moc baví). Teď, když jsem mu pomohla, ZůSTAL STÁT!!! Jsem z toho v šoku. Mám úžasně šikovné děti.

Naše děti obě už plazolezou a zá:,–(ně se snaží ¨dojít" k tomu, co nesmí…
Zatím ahoj,
Ethel Ted a Anka (31 týdnů)

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 11.12.03 20:54

Ahoj holčiny,

Tak zdravíme ze Zlobákova. Kačenka se nám nějak mění :D
No ale není to ještě nejhorší občas se vztekne, nemůžu odejít od postýlky když jde spinkat nebo spustí? já stejně odejdu a ona za chvíli přestane, ale už ví jak na nás. Tatínek jí lituje a rozmazluje a maminko třeba se z toho zblázni :D

Plakání v noci pořád trvá. Já už jsem z toho neštastná. Ani né že se třeba nevyspím, ale prostě že nevim co jí trápí. Ona stejně většinou pláče ještě než jdu spát já. Třeba jen do tý 23 hod to stihne i 5-6× a pak už spí docela klidně.

Teda vy mi s tím těhulkovstvím dáváte. Nejraději bych si už udělala testík, ale nemá to cenu. U Kačenky se mi ukázala druhá čárka až asi 14 dní po vynechání.

Zítra nám tatka odjíždí na Slovensko pro babičku. Tak budeme jednu noc sami. Možná dvě. Ještě neví jestli se nezdrží u sestřenky kde máme dalšího roštáka. Ale ten už je dvouletej :D

Jolano tu kaši vařím obyč rýži, musíš si vychytat kolik vody a kolik rýže aby to nebylo hustý nebo řídký ? rozvařit třeba i s ovocem, nejčastěji dávám jabko a pak přidat třeba nutrilon a rozmixovat. Je lepší když to uděláš husčí to pak můžes hustotu doladit vodou. Než si to vychytáš kolik čeho dát. A slyšela jsem že si i rýži rozemelou třeba v mlýnku na kafe a pak to nemusí mixovat, ale asi pak jablíčko do toho nastrouhat. Tak ona je to práce tak i tak.
Někdy přidám i přesnídávku. Většinou teda od Bena je taková řídká a to pak má Kačenka všude a tchýně jí občas koupí protože je nejlevnější tak jí má aspon do kaše. At má změnu chuti.

Dneska krmil tatka, já měla nějak hodně práce a nestihala jsem a Kačenka od tatínka nechce papat. Blbnout s nim to jo, dělat kraviny, ale nakrmit se nechat to ne.

Terezo nam příbuzný nepomáhaj. Jen ta manželova babička.No píšu jen, ale pomáhá mi strašně moc.To musím na sebe prásknout, ale už jsem to tu psala. Někdy mě to až štve, protože babička vlastně hlídá dopol a já vařím, uklízím, peru, žehlím apod a někdy bych si jí raději hlídala sama a užívala si jí. Někdy si totiž připadám jak služka?každý den to dokola. Kolikrát tady píšete že nevaříte, že vám to dětičky nedovojí a já prostě musím. Každý den vařím a pořád dokola.No ale jiný už to asi nebude co? To je hold manželský život. Ale zase třeba když je hodně práce nebo ted jsme pekli to cukrový tak Dušan zajede koupit hotový obědy do kastrůlků a nevaříme. Já si vlastně stěžuju a možná ani nemám důvod :D
Jinak tchánovci nehlidaji. Ani nemaji nějak zájem. Je to jejich první vnouče, skoro 8 let jsme poslouchali kdy bude vnouče a at je to holka ? mají dva kluky ? a ted nic. Ale my si zvykli a ani mi to nechybi. Raději si budu hlídat sama než pak něco poslouchat.
Naši ty jsou cca 20 km daleko takže se to na hlídání nevyplati.No je pravda že jsme zatím nějaký hlídání nepotřebovali. Když jedem nakoupit je Kačka s nami nebo když jedem večer tak to jí už spící pohlídá ta její prababička a je to. Ta je ochotná ve všem.

Holčiny končím nebo budu jenom drbat a pomlouvat. :D

Mějte se krásně
Ahoj Jarča a Kačenka dneska 34 t

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 11.12.03 21:29

Ahoj holky,
tak u nás jsou pořád hlavním tématem nudle a navíc teda teď i můj bolavý krk. Ráno jsme radši vzali Barču k doktorce, protože pěkně kašlala a mě už pár dní bolí v tom krku, tak jestli to náhodou přeci jen není nějaký bacil. NENÍ. Ona má opravdu jen čistou rýmu, ale zato pořádnou :-) Já piju litry čaje, ale v noci se budím těsně před záchvatem kašle a odbíhám burácet na záchod, abych Barču nevzbudila, takže jsem lehce nevyspalá. Ale co, zas to přejde.

Barče se lezení pořád moc nezamlouvá, tipuju, že rovnou začne chodit. Snaží se stát, kdykoli to jde, tzn. nelze jí bez použití přiměřeného násilí po:,–(it, nebo položit, protože pořád loví nohama a jak se dotkne pevného povrchu, tak se zapře a snaží se postavit. Po zemi se znechuceně válí, je naštvaná, když se snaží lézt dopředu a pořád to jde jen dozadu, tak si vynalezla vlastní způsob pohybu vpřed. Pohybuje se vpřed vsedě, pěkně po zadečku :-) Jo, fakt, dneska jsem jí načapala, vždycky jednu nohu hodí ze sedu dozadu za sebe, druhou má před sebou a houpe se až popojíždí - rukama se jistí, aby nezbuchla. A dokáže se tak dostat kamkoli se jí zamane. Hlavně, aby náhodou nemusela ležet a ještě nedej bože třeba ještě k tomu na břiše :-))))))))

Ethel, teda, ty máš vážně šikovný dětičky a ještě k tomu hned dvě!! :-)) No fakt, to jsou obrovský a rychlý pokroky, co píšeš. Předminulý týden si Tedýsek sedl, minulý klekl a teď už skoro stojí … tý brďo. To má Anička dobrej vzor, když to uvidí u bráchy, tak se začne taky brzy opičit. Barča se taky snaží dostat tam, kam nesmí - to se ty děti snad domluvily? :-))))) Tuhle jsem jí čapla, jak se sápala do odpadkovýho koše. Seděla pod nim, tahala vyčnívající mikroteňák a ručičkou šmátrala po víku. Budu ho muset častěji omývat, protože je mi jasný, že jí neuhlídám. Myslím na vás, jak to máte doma asi pěkně veselý před tím stěhováním, snad to zmáknete v pohodě a hlavně rychle. Po víkendu už budete mít tu nejhorší část za sebou, tak pak snad už to bude brnkačka, i když neustále hledat v krabicích a než se to všechno vybalí … No, držim palce, ať nejsou žádné komplikace.

Jolano, doufám, že to s tím zaměstnáním budeš zvládat, mě by se do toho teda zatim moc nechtělo … i když mít práci, kterou můžu dělat přerušovaně a jen někdy … to by možná nebylo k zahození, jako narušení toho začínajícího stereotypu. Jen mít někoho na hlídání.

Lenko, blahopřejem k třicítce!!! Taky už si začínám připouštět, že se mi to blíží. No ještě rok a půl si počkám :-) Ale živě si vybavuju dobu, kdy mi lidi nad 30 přišli jako odepsaný staroby :-)))))))) Jo, když mý mámě bylo 30, tak jsem chodila do 4. třídy. S těma vztekloušskýma scénama se pomalu začínám smiřovat, jen se chci vidět, až se mi Barča jednou předvede, jako Tvoje Lucka. No, někdy si říkám, že začínám chápat mámu, že nám občas vyprášila zadky :-))) Hlavně mě, já byla šíleně vzteklá - moje babička se teď směje, že mi to Barča začne vracet :-) Tuhle totiž zrovna u ní předvedla nádherně vzteklou scénku při přebalování, to byla rykot a vyhazování zadečku při přebalování, až to hezky hlasitě plácalo. A to všechno proto, že jsem Barče sebrala krém, se kterým si hrála … a ještě jsem se jí to snažila vysvětlit a omlouvala se a hned jí ho rychle vracela :-)))))) Jo s Ježíškem … to já bych zas nakupovala, proč ne, tady je možností dost, ale zas bych potřebovala, aby on dodal ty peníze :-)))))) Dárky se budou vyrábět … kalendář z Barčiných fotek, apod. Jen jsem prošvihla jeden hezkej dárek. Chtěla jsem nechat vyrobit na poště známky s Bářinou fotkou, jenže už to nestihnou do Vánoc, protože maj moc objednávek. Tak to mě fakt mrzí, protože já to plánuju už od září, jen jsem se k tomu objednání nějak nedokopala. To mám za to :-( Ať se Davča rychle douzdraví a začne pořádně spinkat. A s tou Lucčinou školní akcí … no není divu, máš toho dost, ale chápu, jak Tě to moc mrzí.

Tak holky, jdu tradičně slupnout pozdní večeři a zas se vrátím.

Mishicka + Bára 35t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.03 21:41

Čus bus autobus!
Tak mám konečně klid,dneska brouček nechtěl odpoledne usnout,tak byl pěkně uřvanej a odpadl už v sedum.

Terko,mě teď hlídá pořád tchýně,ale naštěstí je v poho,moje vlastní matka se tak strašně bojí,že jí začne Tomášek řvát,že si ho nebere,to musí být hodně dobrej den ,aby mě šla pohlídat,to je máti co.Takže teď když musím občas do práce.tak volám tchyni,naštěstí je v důchodu,jinak bych byla pěkně v p…

Pavlína tady psala o Vanish v akci,no já když to šla koupit nic netušíc kolik to stojí,tak mě málem odvezli,když mi řekla kamarádka cenu a poradila mi místo toho to mýdlo Vanish,že prý ženský co si koupily ten oxi říkaly,že to vyžírá kromě skvrn i barvu,tak je to pak víc a víc vybledlý.Tak já jsem koupila to mýdlo,ale ještě jsem ho nezkoušela,tak uvidím.

Káťo,Tomášek měl taky dolní zuby v pohodě a když mu teď lezly horní dvojky,tak měl čtrnáct dní strašnej průjem a taky nejedl a byl uplakánek.Takže Kubíček to má asi taky od zoubků chudáček.Nám teda kaše na noc vůbec nepomohla,dokonce to mělo spíš opačný efekt a Tomášek se vzbudil ještě dřív než normálně a špatně se mu po ní kaká,ale chutnala mu,tak mu to občas dám.Akorát je na krabici napsaný,že se po otevření má spotřebovat do dvou týdnů,no to nemáme šanci sníst.
Jinak s jídlm je to lepší,baští zatím jenom to lepší,zeleninka pořád moc nejee,ale dneska jsem mu do toho dala jogurt,tak snědl i trochu zeleniny.

Lenčo,doufám že nezapomeneš Davídka ve školce až bude větší haha,jak to bylo v nějakým filmu.Asi byla Lucinka smutná že?No jo,ale při našem vytížení se to prostě může stát,že zapomenem,já nemít mobila(upomín­ky),tak nevím,nevím,jsem totiž myšlenkama úplně jinde než mám být.Však ona ti to Lucka odpustí.
Ten pudink asi taky zkusím,není v tom snad nic co by bobečkovi škodilo,ale ještě počkám a taky nemám umělý mlíko,tak až si koupím,tak to uvařím.
Ještě pro Jarču,já to z těch sos maminek mám vytisklý taky,ale myslím že i tam jsem se dočetla,že ryby až od jednoho roku kvůli alergiím,ale bylo to asi v nějakým komentáři,co k tomu psaly holky,no a taky to teda píšou ve všech knížkách,tak nevím.Zase to člověk nesmí tak přehánět,to by ti mimouši nemohli pakat nic,že,hlavně když to chutná.Teda jestli jsi těhule,tak to bude hezký vánoční dáreček,co?

No tak už bych toho měla nechat,tak ahoj a dobrou Zizi a Tomík

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.03 21:49

Ahoj,babička mi ho vozí na kojení do práce,já mám totiž toho nejlepšího šéfa na světě,je jako můj brácha,takže mu jen občas pomůžu,má toho chudák moc.
Nějak tady ty vaše příspěvky nebyly a až jsem poslala můj,tak koukám a jsou tu další a další.Tak ahoj Zizi

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.03 21:58

Tak já jsem u tebe odepsaná staroba jo!!!
No počkej na Šumavě,hihi.A­hoj Zizi

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 11.12.03 22:17

TAk jsem zpátky,
udělala jsem naší oblíbenou rychločínu … je to jen naložený maso s vejcem, cibulí, ořechy a různými sojovkami, maggi … nemá to žádnou šťávu, ale s rýží je to mňam mňam.
Samozřejmě jsme kvůli tý Barčiný rýmě zrušili to kožní, abysme je tam ještě nezanudlili. Sice to není asi nakažlivý, když to má z nastydnutí, ale stejně, já bych taky byla nerada, kdybych byla se zdravou Barčou mezi zanudlenejma. Ale fakt je, že totiž (já to nechci zakřiknout) to nějak mizí. Po dvou dnech, kdy se to lehce zhoršilo, je teď kůže čistá, dokonce i ta suchost zmizela, jen maličko šupinek v hlavičce. Takže uvidíme, možná to prostě přechází … bylo by to skvělý.

KAČENKO, no co to je? Tytyty, takhle zlobit maminku! Jestli Ti to nakukala ta naše zlobivka, tak si to s ní ještě vyřídim :-))))) No, možná, že jste se holky dohodly a prohodily si to, protože Barča je zas pro změnu neskutečně zlatá. Spí bez problémů skoro 12 hodin - to občasný zakňourání nepočítám, stejně většinou postačí zapšípat a někdy ani to ne. A přes den to s ní taky docela jde, poslední dva dny byly ukázkový. Hrála si sama až jsem měla stokrát větší náladu a chuť si hrát s ní, než když kňourá a je protivka. No jo, to to dobře funguje, co? :-)

Jarčo, tak jsem nakonec tu řepu vařila hodinu a půl a když jsem to rozmixovala, tak se mi to nepodařilo na úplnou sračičku, zůstaly mi v tom maličkatý kousíčky. Víc to prostě mým tyčákem nešlo. A Barča dělala blinkací ksichtíky. I když jí to evidentně chutnalo, tak vždycky jen vycucla šťávu a tu hmotu vyplivla. Tak nevim, možná jsem to měla vařit ještě dýl. Příště to pokrájim na ty kostičky, jsem trubka, že mi to nedošlo. Budu jí to přidávat do mrkve, třeba to tak pozře. Jednou se stejně musí naučit kousky polykat, ne?

Káťo, tak jsem se hned opičila a udělala taky Barče z puzzle domečeka měl velkej úspěch. Teda byl okamžitě rozebrán, ale jen ho viděla, tak se k němu hrnula s radostí v očích :-) Kubíčka moc litujem, že má takový trápení, snad to budou ty zoubky, i když nechápu, proč by z toho měl srajdu? Hlavně, aby se z toho rychle dostal, ještě že je to kluk jak buk, žádný tintítko, tak ho nějaký deko dolů nepoloží.

Pavlíno, to je dobře, že už máš doma zase spokojenou Renču. U nás byly první 4 zuby úplně v pohodě, žádný velký problémy. Až teď nedávno lezly ty horní řezáky a to byla hrůza - 14 dní to trvalo - brečení, kňourání, nejezení … No, některý prostě pozloběj víc. Kdyby Ti ten komín prádla náhodou chyběl, tak já můžu doručit ze svých bohatých zásob :-) Už jsem nevěděla, jak se toho žehlení zbavit, tak jsem rozbila prkno :-) Ba ne, normálně se mrcha rozpadlo a Jirka nadával, že to mohlo spadnout na Barču a jak se naštval, tak odmítl to nechat spravit (stačilo pořádně přivařit kov na kov) a že musíme koupit nový. Tak mám nový prkno - teda prkenýho na něm nic není, je to jen ze železa - ale že by mě to žehlení kvůli tomu nějak víc bavilo, to se nedá říct :-)

Terezo, omrzliny měla jo? To je sranda, nebo opravdu? To snad není možný, jak jsou lidi prdlý :-) S hlídáním je to u nás složitý. Bydlíme sice v Praze stejně jako moje půlka rodiny, jenže my jsme od prababiček tak hodinu cesty MHD, autem ve špičce taky. Navíc já bych ocenila hlídání někde jinde, než u mě doma, protože spíš potřebuju doma být já a něco moct udělat, než courat venku … to pohlídá v poho Jirka. Ale zas nechci dávat Barču někam, kde to moc nezná, takže je to takovej začarovanej kruh. Ségra chodí do školy, ale někdy zajde (asi 3× už pár hodin Barču hlídala) a nikdo jinej zatim ne, i když se nabízeli, tak nějak nemám touhu tahat prababičku přes celý město kvůli hodinový procházce. Mě by se líbilo, kdyby bydlel někdo z hlídačů za rohem, že bych tam Barču šoupla a kdykoli si pro ní zas došla a neměla pocit, že je na druhym konci světa. To by bylo ideální, protože by na to místo a člověka byla víc zvyklá, kdyby byl někdo z rodiny nebo kamarádů takhle blízko, tak bychom tam mohli chodit častěji. Takže s hlídáním to u nás není veselý a je pravda, že to chybí, ale už nedepkuju, to mám za sebou :-) Nechat Barču někde celý den - např. moje teta je v domácnosti a o hlídání moc stojí - to se mi zatím nechce, přeci jen na ně není moc zvyklá. Ale kdoví, třeba v létě už to využiju, i když si říkám, že dokud si Barča neumí říct nebo naznačit, co chce, tak jí nikam na dlouho nedám. Stejně i když byla tuhle ségra s Barčou venku, tak jsem měla blbej pocit, že nevím, co se s mým dítětem děje a vím, že ségra by jí samozřejmě nic neudělala. Ale stejně … na hlídání si možná budu muset nakonec víc zvykat já, než Barborka :-) Ale velkou výhodu vidím v tom, že mi takhle nikdo nemá šanci moc kecat do výchovy, nebo přímo „kazit“ dítě. Stačí ty rady, co občas stihnou rodinní příslušníci vypustit, je jasný, že ve spoustě věcí se nemůžou lidi shodnout. Juj a představa, že by k nám denodenně někdo docházel (na tchýni si zrovna stěžovat nemůžu), to je příšerný. To snad radši všechno zvládnout sama.

Jolano, co ta houpačka? Teda ty závěsy na ní, už visí? A taťka montáž přežil? :-))))))) My jí kupovat nebudem, ale stejně se mi líbí. Až zas půjdem do Ikey, tak Barču pohoupám tam.

Liliano, tak jak dopadlo dnešní pečení? Nic si z toho nedělej, já si taky na pečení brala dovolenou, líp jsem si to tak užila, protože peče se přeci pro radost a ne pro zlost ve stresu, ne? Napiš, napiš, dlouho jsme Tě neslyšeli. A co Judy, taky nějak umlkla, holky nepřežeňte to s tím gruntováním :-)))

Uá, tak jsem se zas jednorázově vykecala a jdu asi pomalu zalehnout. Zítra čekáme na návštěvu kámošku s bříškem, no uvidim, jestli to radši nezrušim, kdyby mě ten krk ještě bolel, ať to na ně neskočí.

Dobrou noc všem přeje Mishicka + Bára 35t.

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 11.12.03 22:21

Zizi, Zizičko, nééééééééééé. Už néééééééé :-))))))))))))) Já teď naopak dolejzám, páč za chvíli budu taky v klubu :-))) To jsem jen ve své dětské prostotě nechápala, kdy je svět nejhezčí :-))))))
Hele, moje babča pravidelně u každých kulatých narozenin - co si pamatuju - hlásí, že zrovna tolik, kolik jí je, je ten nejhezčí věk :-)
Ta Šumava mi taky leží v hlavě. Určitě to nějak musíme domluvit a vy si hlavně nějak zařiďte tu dopravu, ať se konečně můžem skamarádit naživo :-)
Pa Mishicka

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 11.12.03 22:28

Ahoj
Já se zapomela pochlubit, že už taky máme houpačku. Visí u babičky ve futrech, protože jsou dřevěný a jsme stejně většinou tam. Je to vlastně babička a kuchyn. Kačenkce se to líbí, jen jí tam nemůžem ještě nechat samotnou. budu mít půjčený hop:,–(lo, to bude asi lepší. houpačku vidím tak za měsíc dva, ale houpat jí tam určitě bude s dozorem.
Tak čusky… už jsme dneska stihli 5× zaplakat. Myslíte že může mít zlé sny???
 Jarča

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 11.12.03 22:32

Jedete na Šumavu jak tu byla ta reklama ty nektere dny zdarma??? Taky o tom s kamoskou uvazujem, jen nevime jak se tam dopravit. Manzilci by jeli 4 cesty … no uvidime ale chteli bychom
 Jarca

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 11.12.03 22:36

Já myslim, že může mít zlé sny. Aspoň teda Barča je někdy určitě má … hlavně, když má za sebou nějaký nabitý den, to se jí to pak asi ještě ve spaní honí v hlavičce. Ale někdy takhle poplakává po usnutí od těch cca 20 do 23h i několikrát a vždycky tam jen zajdu, dám dudlík, nebo zapšípám. Pootočím jí v postýlce, vyprostím ze žbrdlin, někdy zvednu a pochovám, někdy si krkne, někdy prdne … Ale bývá to tak 5× a dost, pak už spí jak dřevo. Teda pokud jí zrovna nezlobí zeleninový prdiky, to blbne i v noci. Tak třeba Kačce rostou zoubky, nebo prostě roste celá :-) Hlavně, že aspoň pak spí.

Mishicka

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 11.12.03 22:44

Ne ne, žádná taková akce. To tady Fialka propagovala jeden penzionek, nalákala nás na možnost pečení beránka :-) A hlavně, že se tam zbavíme taťků - pošlem je s dětma na tůru a budem vegetit :-))))))))))) Někdy v létě bychom mohli vyrazit na nějakej prodlouženej víkend. Můžeš se pak taky přidat.
 M.

Terka
Kecalka 380 příspěvků 12.12.03 10:19

Ahoj holky!
Tak jsem vyřešila nákup dárků…Jelikož nemám to hlídání, jela jsem s kámoškou nakupovat od 21 hod do dvou hypermarketů.Jinak to nejde, s Klárkou se po městě moc chodit nedá, pokud nespí, tak jí to přestane po hodině v kočárku bavit…Manžel hlídal a byl dost překvapený, že jsem přijela až o půl jedný!!! Teda řeknu vám - nákup bez chlapa, mimča a v poloprázdném obchodě je super!!
Ty omrzliny moje kolegyně opravdu měla, protože je přesně ten typ, co bere vánoční úklid doslova a má manžela, který si na to potrpí (no děs)..Nemohla psát ani na počítači… No od té doby si říkám, že se fakt nemá nic přehánět :))))
Holky, vy jedete na Šumavu? Já bych se taky někam vydala, ale nesměla bych asi říct, že tam máme sraz, manžel by se lekl a nikam bychom nejeli :))))))
Klárka už leze jak píďalka a přesně jak píše Ethel - tam kam nemá :)))
Jarčo - určitě to můžou být i sny. Klárka dnes v noci plakala a nepomohl ani čaj ani mlíko, až když jsem ji pochovala a ona se trošku probrala, uklidnila a zase usnula… Ještě se mi to nestalo, tak si říkám, že se jí něco zdálo..
jé, musím končit, malá se vzbudila…
papa
Tereza a Klárka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.03 12:56

Ahoj,

musíme se pochlubit, Vojta se dnes při lezení sám po:,–(il. Když se mu to povedlo poprvé, tak na mě hejkal, jako ať se podívám, já se otočila a on jakoby mě chtěl říct, koukej mámo!
Pak jsem ho pozorovala, jak je na čtyřech, tak si tu jednu nohu pod sebe nasune, zvedne jednu ruku, přenese si rovnovahu a po:,–(í se. No okonalost sama ! Byla jsem zase dojatá. Taky všechny úspěchy a pokroky vašich dětí obrečíte? ( nejsem si totiž jistá, jestli už mám ty hormony v pořádku ) :-)))
Ethel - díky za recept na kaši, vyzkouším !
Mějte se, J+V ( sedící )

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 12.12.03 13:17

Tak to mooooc blahopřejem!!!!!!!! To je šikulka Vojtíšek sedací :-)
Hormony mi taky asi ještě blbnou, taky dojetím skoro brečím, když se Barče něco zadaří. A je to kouzelný, jak se s tím dovedou krásně chlubit, že?
Hlavně to zkus vyfotit, nebo natočit, to je důležitý - teda jestli se Vojta nechá, Barča vždycky před aparátama vytuhne a dělá mrtvýho brouka :-)))))))
Mishicka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.03 13:34

… to víš, že se nedá, začne dělat, jako že neumí vůbec nic, pomalu by ležel na zádech jako dvouměsíční a ani se nehnul.
Ještě z nasazenýho výrazu mám pocit, že si myslí něco o trapný mamince, trapným foťáku a kameře a že mi to divadýlko hrát nebude :-)
Tátovi šla houačka navrtat bezvadně, oba jsme to přežili a nepohádali se u toho :-)
 J+V

mnouk
Kecalka 113 příspěvků 12.12.03 13:35

Čauky Jolano,
nestačím se divit, jak je Vojta mooc šikovnej. Takhle elegantně si sedá, jo? No jo, manekýn, to se hnedka pozná:-)
Mishicko, jak se má Barča a co krk? Snad se rychle uzdravíte. Na ten krk mi pomohla propolisová tinktura, bolelo mě v krku snad 1,5 měsíce. Furt se mi to vracelo, jak se něco nevyleží, tak se to táhne, aspoň mě. Jenže jak si můžeme s miminem dovolit dva dny ležet, že jo.

Dneska jsem byla s Renčou na vážení a měření, naše aktuální údaje jsou: 9,2 kg a 76 cm. Bohužel, doktorka má poradnu od 13 -14, většinou v tuhle dobu Renča spí, tak jsme to celej tejden nestihly a musely jít dopoledne s nemocnejma. Taky mě za to doktorka sprdla, ale nemá tam bejt tak málo. V necelých 6 měsících měla Renča 8,1 kg, takže závratný přírustky se už asi konat nebudou. I když teď hrozně futruje, ale dle literatury se nejedná o spurt. Tak to bude jenom rozežranost.
Sudy válí profesionálně, překoulí celej pokoj, ale náznaky lezení nikde a pérování taky nic. Jenom se něčeho chytne a přitahuje se.
Ovšem konečně se Renča naučila pít čaj z flašky, včera vyžahla 80 ml ( takovýho voňavýho jahodovýho TEEKANE ), tak jsem ráda.
S tím zázračným Vanishem nejsem 100% spkojená, fakt je dost agresivní vůči barvám. V létě je na ovocný skvrny nejúčinější slunce, no jo, ale to si ještě počkáme:) Na čistě bílý prádlo používám SAVO, to je klasika.
Ahoj Pavlína a Renátka

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »