Místo Vojtíška nádherná Karolínka

Porod

Celé těhotenství jsem byla přesvědčená, že se nám narodí Vojtíšek. Když ale vykoukla na svět holčička, bylo to to největší a nejkrásnější překvapení, jaké kdy v životě asi zažiju.

Termín porodu jsem měla stanovený na 23.7.2009. Strašně jsem nechtěla přenášet, a proto když jsem 22.7. odcházela z poradny s tím, že se porod rozhodně nechystá, byla jsem trochu zklamaná. Ještě to odpoledne jsem procourala městem, s rodiči a manželem jsme asi do osmi do večera seděli na zahrádce v cukrárně. Ale já už seděla jen na půl zadku. Šíleně mě bolelo v kříži a každou chvíli jsem musela vstávat. Myslela jsem ale, že to nic není. Přesto jsem se ten večer šla uložit raději dřív, abych něco naspala, kdyby to náhodou přišlo. Pořád jsem doufala…

Během noci mě několikrát vzbudily bolesti, které jsem si v duchu označila jako poslíčky a nevěnovala jim větší pozornost. Okolo půl jedné už mě ale bolesti vyhnaly z postele. Myslela jsem, že je rozchodím, nebo rozeženu horkou vanou. Jakmile jsem ale vstala, jakobych si cvrnkla do kalhotek (pro jistotu a na pokyn manžela jsem v nich chodila spát :-D ).Na záchodě jsem potom zjistila, že odešla i trocha krve, spíš takové růžové…Svitlo mi, že to asi bude plodovka a musela jsem se začít smát - já snad porodím přesně na termín!

Pochodovala jsem bytem a čekala na kontrakce. Nic hrozného se zatím nechystalo, tak jsem tisíckrát překontrolovala tašku do porodnice, zkontrolovala všechny doklady - i ty spícího manžela, dobalila svačinu… Mezitím už mě ale bolesti docela lámaly v kříži a já začala sledovat hodiny. Na kurzu přece říkali, že zpočátku budou třeba po 15 - 20 minutách. Jenže já je měla hned po 5, maximálně 7 8-o A zhoršovalo se to!!!

Manžela jsem šla vzbudit až okolo třetí. Později se přiznal, že moje slova: „Miláčku, asi UŽ!“, pro něho byla z celého porodu to nejhorší! :lol: Chtěla jsem ještě čekat na jednu kontrakci, aby to byla tutovka, když v tom mi odteklo tolik vody, že jsem to měla až v ponožkách :lol: No, a to už jsme jeli teda šupem. Bolesti přitvrdily a jen cesta ze třetího patra trvala věčnost. V autě jsem brečela bolestí a jen prosila, abychom tam už byli a já se mohla projít. Představa, že jsem na samém začátku porodu, že bolesti budou tisíckrát horší a já už teď nemůžu, byla zničující! Naštěstí jakmile jsem se mohla začít volně pohybovat, ulevilo se mi. V porodnici jsme byli asi okolo půl páté. Čekal mě příjem, manžel musel čekat. Dostala jsem kapačku na streptokoka, nechtěla kapat, vracela se mi tam krev, takže to trvalo. Navíc mimi spinkalo, a tak se protáhnul i monitor. Ale všechno bylo vpořádku. Nález zněl dva centimetry a kontrakce jedna za druhou :-?

Ptala jsem se, jestli mám šanci porodit ještě dneska a sestřička řekla, že MOŽNÁ, KDYŽ TO DOBŘE PŮJDE! Kdyby jen věděla, jak se spletla :-) PA mě odvedla na přípravu, klistýr, oholení jen malinko-byla moooc milá, uklidňovala mě, říkala, ať si dělám jen to, co je mi příjemné.Fakt super přístup. Po klistýru nastoupily kruté bolesti. To už tam byl se mnou manžel a mě připadalo, že v tom zeleném eráru vypadá nádherně. :srdce: PA mi doporučila sprchu a já ji brala všemi deseti. Bylo to tááák příjemné. Manžel masíroval, já se o něho opírala, počítali jsme kontrakce. Bolesti fakt po minutě a krutý. PA mě vyšetřila a nestačila se divit. Měla jsem šest centimetrů během hodinky. Proto ty kruté bolesti a pocity na zvracení. Měla jsem ještě vydržet ve sprše a pak už jsme šli na porodní box. Teda, ještěže byl hned vedle, protože jinak nevim, jak bych se tam doplazila. Tam mi opět natáčeli monitor a já skoro vyletěla bolestí z kůže. Nemohla jsem ležet na zádech, tak mi hledali polohu, na boku, na všech čtyřech - byli prostě zlatí. :andel:

Moc jsem nevnímala, co mi kdo radí, PA říkala, že špatně dýchám, já to věděla, ale nešlo s tím nic dělat. Ta bolest mě úplně pohlcovala. Manžela jsem trochu poslechla, ale taky nic moc. Bolesti sice byly rychle za sebou - skoro pořád, ale krátký. Takže mi něco připíchli do kanyly a už to jelo. Najednou tam byla mladičká, miloučká doktorka a já tlačila jak o život. Mezitím jsem teda pořád pronášela něco ve smyslu, že UŽ NEMŮŽU, ŽE TO NEZVLÁDNU, ŽE BUDU ZVRACET APOD. Nic z toho se naštěstí nekonalo a v 8:34 vykoukla na svět holčička. Ležela tam na boku a já na ní koukala. Myslela jsem, že je to kluk, ale paní doktorka jí nadzvedla nožičku a tam buchtička. Byla jsem tak šťastná :srdce:

Porodila jsem ještě placentu, mimochodem taky nic příjemného a pak mě zašili. Jen jsem se potrhala - jak vevnitř, tak venku, ale tam to spravily 4 stehy a bylo.
Karolínku mi hned na sále přiložili k prsu a jak sála panečku :dance:

Za 4 dny jsme šli domů a od té doby jsem pořád jenom šťastná!
Dneska je jí 6 měsíců a skoro leze.

Každému bych přála takový porod, jaký jsem měla já, moc ráda na něj vzpomnám a doufám, že takový zažiju aspoň ještě jeden :wink:

Hodnotilo 5 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
ixa
Kecalka 222 příspěvků 28.01.10 16:28

Ahoj, Tvůj průběh porodu je podobný mému (až teda na to překvapení na konci :lol: ), ale takhle pěkně bych to nepopsala :palec: . Rodila jsem o pár dnů dříve (8.7.09).
Jen si neumím představit jet s kontrakcemi autem, to musí být strašné. A taky muselo být hrozné slyšet ráno, že se to stihne ten den jen „když to dobře půjde“ 8-o. Mě naštěstí nenapadlo se na to PA ptát.

Přeji Ti další takový nebo ještě lepší porod :-) .

 
Taminka
Extra třída :D 13469 příspěvků 29.01.10 16:27

Ahoj
pri cteni popisu tveho porodu jsem vzpominala na ten svuj,hooodne podobny a moc me pobavilo jak jsi napsala ze ti manzel pripodal v zelene sexy :lol: Ono to tem chlapum v tom oblecku mooooc slusi.
Preji ti aby tvuj pristi porod byl stejne pohodovy jako ten prvni.

 
tinamar
Zasloužilá kecalka 541 příspěvků 29.01.10 22:20

Ahoj to je náhoda já rodila ve stejný den jako ty, jen Tomášek se narodil až v 17.15 hod. V ten den bylo pěkné vedro,že?

 
Týja
Zasloužilá kecalka 902 příspěvků 02.02.10 09:14

Timaro, já ani nevím, jestli bylo vedro - měla jsem to nějak v mlze :think:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama