Mladá maminka musí být špatná maminka?

O životě

Ahoj všichni, tímto bych se s vámi chtěla podělit o tu méně příjemnou část mého těhotenství. Od té doby, co na mě bylo poznat bříško, jsem se čím dál tím víc střetávala s nenávistnými pohledy lidí, hlavně žen ve věku 30–45 let, jejich pohledy mluvily pokaždé za vše, mladá rovná se špatná.

Tak to vezmu hezky od začátku, mě je 19 let a příteli 20. Jednoho dne jsem se dozvěděla, že i přes pečlivé braní antikoncepce jsem otěhotněla. Vzhledem k tomu, že jsem bydlela s rodiči, kteří mi ještě ke všemu zakazovali vůbec u přítele přespat, tak první, co mě napadlo, byl potrat. Ovšem přítel byl proti a mně se nakonec také otevřely oči, rozhodla jsem se, že si děťátko nechám a přestěhovali jsme se s přítelem do bytu.

Vím, že mě nečeká nic lehkého, ale zvládlo to už tolik žen a slečen, že mě už nic neodradí. Školu mám dokončenou, přítel si vydělává (slušný plat), a tak se nebojím ani nějaké finanční nesnáze. Když jsem oznámila rodičům, že čekáme mimčo, vyslechla jsem si jen jedno: sbal si kufry a už se nevracej. Ale v té době už jsem měla naštěstí vše nachystané s přítelem, a tak to proběhlo hladce.

Teď už ale k tématu. První šok nastal, když sem šla s přítelem na genetiku na můj 1. trimestrální screening, kde si nás sestřičky u recepce poměřili a chovaly se k nám jako k nějakým zvířatům. Moje gynekoložka říkala, ať si z toho nic neděláme, postupem času to ale bylo čím dál tím horší. Když jsem šla po ulici, tak se na mě lidé dívali s odporem, jako kdybych byla špatná.

Postupem času jsem dospěla do takového stádia, že jsem nebyla na ulici schopná vyjít vůbec, protože mě lidé ihned propichovali pohledy, a tak jsem celé dny proseděla doma. Ven jsem vyšla jen na prohlídku k lékaři, jinak nikdy. Přítel říkal, ať si z toho nic nedělám a ať to ignoruji, jenže to nešlo. Podporovali mě i jeho rodiče a bylo na nich vidět, jak jsou šťastní, že jsme si mimčo nechali, a moc se na něj těšili, stejně jako my.

Teď jsem 2 týdny před porodem a přítel se snaží občas mě vytáhnout z bytu, bere mě na výlety do přírody, stará se o mě, vaří mi. Můj psychický stav se zlepšuje, cítím se skvěle. Už se nemůžu dočkat, až bude mimčo venku a budeme si ho užívat plnými doušky. Zajímal by mě váš názor na mladé rodiče? Proč by měli být špatní?

Hodnotilo 18 lidí. Score 3.8.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Romka723
Stálice 79 příspěvků 08.07.12 01:00

Samozřejmě, že to pravda není, že mladá maminka rovná se špatná maminka. Ba naopak si myslím, že mladé matky mají co do sebe. Těhotenstvím hodně dozrají a mnohdy koukám, jak to zvládají. Máme v okolí 18-ti letou maminu a ta je špičková. Nedej se ničím odradit, užij si zbytek těhulkování a buď na sebe hrdá. Přeju Ti lehký porod, zdravé miminko, plno lásky :srdce: s přítelem a ať se zase dáš dohromady s rodiči, protože rodina je taky hodně důležitá.

 
luckalucka737
Kecalka 458 příspěvků 08.07.12 01:21

Ahoj, kdy mas termin? Ja rodim 23. :) Jinak me je cerstvych 20 anijak jsem se nesetkala se spatnym chovanim. Az teda na sousedku rodicu, ktera rikala, ze je to skoda, ze si vubec nic neuziju. Aco si jako mam uzivat? Kalby na ktery jsem nikdy nebyla? Nebo jak… Nekteru lidi jsou na pest… Spis mi kecaji do vahy. Hlavne u dr. Nic si z nich nedelej. Az uvidi tve mimco budou se rozneznovat. A tvoji rodice tuplem. :) Nebudou chtit prijit o vnoucatko. Drzim pesti jak na bezproblemovy porod tak i na to okoli. :)

 
Elata
Závislačka 3887 příspěvků 08.07.12 02:37

Já mám spíš takový pocit, že kvůli vlastnímu podvědomí si myslíš, že na Tebe lidi koukají blbě. Já nevím, kde to všichni žijete, co píšete deníčky o tom, jak na Vás v těhu všichni koukají pohrdavě apod., protože jste mladé. Když jsem měsíc před 19tinami otěhotněla a ještě byla vyzáblá a vypadala mladší, tak se na mě celé těhotenství všichni usmívali, pomáhali, pouštěli mě sednout, pouštěli mě u pokladny.. Když se mě někdo ptal, kolik mi je a řekla jsem, že 19 a měli divný pohled, tak jsem jim řekla, že dřív se rodilo i v 17ti běžně a na poli a dle mého nezáleží na věku, ale na tom, jak je maminka vyspělá a schopná. I 16ti letá matka může být 100× lepší než matka čtyřicátnice, která „už přece ví svoje“. Na lidi se usmívej, hlaď si u toho bříško a vykládej si v duchu s miminkem, jak se na něj těšíš. Prostě buď zářivá spokojená těhulka před porodem - uvidíš, že se to odrazí i na lidech v okolí. Brzy budeš matka medvědice hájící své dítě, tak si z případných blbých pohledů nic nedělej a stůj za svým rozhodnutím a svými pocity a pěkně je dej světu na odiv. Jen ať se lidi třeba poserou na ulici, že jsi mladá, krásná, spokojená a těhotná. :) :*

 
evick2
Závislačka 3540 příspěvků 08.07.12 06:01

Ono to je bohužel tak že dnes ti „úspěch“ nikdo neodpustí. Ty jsi otěhotněla ani jsi nevěděla jak a ty ženy co čekají do 30ti s tím pak mají problémy a tím pádem jsou nepřejícné, závistivé… a to počkej až budeš kojit a půjde ti to samo a potkáš nějakou co jí to nejde.. nevím kde se v lidech bere ten názor že si člověk nezaslouží nic snadno.. je to smutné, ale stačí si přečíst pár komentářů pod deníčky a je to vidět i tady… neboj budeš skvělá máma! :* máš bezva přítele a zázemí u něj v rodině. Neboj oni zjihnou i vaši až prvně uvidí vnučku nebo vnoučka :hug: Drž se! :kytka:

 
fatige  08.07.12 06:15
:-))

Ahojky,
v době, kdy lidé překračují na ulici bezdomovce a nikdo se nezajímá o nikoho mi připadá Tvé naříkání poněkud tristní. Užívej si miminka a neřeš… Já si vyzkoušela obě možnosti, tj. mladá i stará maminka a jako mladá jsem byla určitě spokojenější a asi i lepší. Jako stará jsem plná strachu ( asi tím, že víc vím) a asi pro své dítko nejsem dostatečně akční, jak tomu bylo před 20-ti lety. Jestli na Tebe někdo blbě zírá, tak jen proto, že jsi určitě nádherná maminečka a počkej, jak budou čučet, až vyrazíš s mimčem v kočárku. :potlesk:

 
vendulaaa
Závislačka 4793 příspěvků 08.07.12 06:52

Gratuluju! Jsi spokojená, tak nic neřeš. Jestli se na tebe někdo blbě dívá, dívej se blbě taky :))

 
Zuzza0
Závislačka 3987 příspěvků 08.07.12 06:53

Mladá maminka vůbec neznamená špatná matka! Vykašli se na ně, ikdyž si z části myslím, že to tvoje nevycházení z bytu má i druhou stránku…věř mi, že na každou těhulku se víc kouká a je jedno, zda je mladá, nebo stará, ale rozhodně jsou znatelnější pohledy..nemyslím si, že je dobré se skrývat, stejně tomu neutečeš a když tě uvidí míň, víc o tobě budou mluvit, navíc když tě uvidí častěji, brzy je to přejde…a taky si myslíš, že až budeš prcka vozit, že na tebe koukat nebudou? blbost, co? opravdu se na ně vykašli, já ve 22 letech čekala svoje první dítě(vypadám stále skoro na 15, no možná teď už na 18 :lol: )a vyslechla jsem si pár poznámek…a vybodla jsem se na ně…radím udělat to samé…NEpotřebuješ někomu něco dokazovat, VŽDYŤ SAMA V SOBĚ VÍŠ, ŽE BUDEŠ ÚŽASNÁ MAMINKA!! :kytka: HODNĚ ŠTĚSTÍ A ZDRAVÍ PRO VÁS VŠECHNY

 
katule9
Ukecaná baba ;) 2300 příspěvků 08.07.12 07:18

Ahoj, já otěhotněla ve 23 letech, plánovaně, měla jsem za sebou 4 roky tvrdé práce, dokonce jsme si s přítelem našetřili i peníze což si třeba ty starší myslí že by mladý rodiče ani nenapadlo. Připadám si na dítě připravená a byla jsem pyšná na svoje bříško a vůbec by mě nenapadlo že by na mě někd okoukal..a ani se mi to teda nestalo a i kdyby tak mě to vůbec nezajímá. Naopak já možná koukám divně na starší maminky, protože si myslím že ženy by měly mít první dítě max do 25 let je to pro ženu ze zdravotního hlediska nejlepší.

 
dlacatko
Ukecaná baba ;) 2139 příspěvků 08.07.12 07:36

Ahoj, tyto pocity znám, dnes je to prostě „o hubu“ otěhotnět tak mladá (a co na tom, že za časů našich mamin to bylo normální). bohužel těm ženám nedochází, že to s tebou může udělat i tohle - že přestaneš chodit ven, to je trochu extrém.
U doktorky bych se tomu bránila tak, že bych s těma sestřičkama mluvila. Já se zatím na gyndě nesetkala s tím, že by se ke mně chovali nějak špatně, vždycky na mě byli hodní. A kdyby nebyli, tak si to asi vyžerou, a gynekologa můžeš vždycky změnit. S lidmi na ulici je to horší, mně zatím břicho moc nenarostlo (a jsem skoro ve 20.týdnu), ale počítám s tím, že jestli na mě bude někdo takhle zírat (třeba v šalině), tak to hold budu ignorovat (do té doby než si na mě někdo otevře hubu, to pak nebudu mlčet).
to, že jsi mladá, neznamená, že nebudeš dobrá máma. je to dokonce přirozenější. tvoje dítě bude mít svěží energickou mámu a až ti bude 40, začne ti nový život, protože už nebudeš mít koho vychovávat. :mrgreen: takhle se na to dívej.

 
Barunka maminka
Kelišová 6129 příspěvků 08.07.12 08:20

Vůbec si z toho nic nedělej neřeš to měla jsme to stejně ja porodila v 17 letech a to ještě dvojčátka sice jsou vážně nemocné ale nevyměnila bych je za nic na světě lidí si nevšímej oni nevědí jaká ty si a čím procházíš budeš skvělá máma jao třeba i nějaká skušená 35 nezáleží vůbec na věku nezáleží drž se ty i prďolka a přeji hodně zdravíčka :srdce:

Příspěvek upraven 08.07.12 v 08:21

 
anonymmmmmm  08.07.12 08:29

Ahoj, nič si z toho nerob. Mne sa dcéra narodila, keď som mala čerstvých devätnásť rokov :) Myslím, že výchovu som zvládla v pohode. Dnes je z nej sedemnásťročná šikovná slečna, ktorá mi robí v živote radosť a chystá sa na vysokú :)

 
Dany82
Kecalka 375 příspěvků 08.07.12 08:34

Ahoj :)…přesně, jak píší ostatní holky - na ostatní se vykašli ;).
Je to tvůj život a ony (ty čumící baby) do něj nepatří! Kde je psáno, že 30ti letá matka bude lepší, jako ta 20ti (popř. mladší) maminka!!! Já měla malou v 28 letech a necítím se o nic,,maminko­vější" než jsem byla ve 20ti… prostě je to o tom, jak se cítíš ;). Taky bych byla možná raději, kdybych otěhotněla o nějaký ten rok (třeba i 5 let :lol: ) dřív…
Držím palečky, přeji pokud možno rychlý a bezproblémový porod a zdravé mimi :hug:.
Máš super chlapa i podporu v jeho rodině, tak si užívej poslední chvilky klidu a pohody :lol: :mavam:

Příspěvek upraven 08.07.12 v 08:34

 
Klare  08.07.12 08:45

Bude mi 21 a mám skoro 7 měsíců starého syna. Jsem mladá maminka, ale nejšťastnější. A rozhodně nejsem špatná máma, naopak si myslím, že pro svoje dítě jsem ta nejlepší. Nikdy jsem se s takovouhle reakcí nesetkala, ba naopak. Když už se našel někdo, kdo měl pocit, že jsem si zkazila život, rychle jsem mu to vysvětlila. Myslím, že tvůj největší problém je nedostatek sebevědomí. Nehledej nenávistné pohledy, vykašli se na lidi, oni nejsou důležití. Důležitá jsi ty a tvá rodina. Tvůj přítel, který tě dle toho, co píšeš, opravdu miluje. A tvoje dítě. Uvidíš, že až budeš mít toho malého broučka v náručí, bude se moct jít celý svět bodnout i s jejich nepochopením. Dřív přeci nebylo na dvacetileté mamince nic zvláštního. A to, že dnes je standardem nejprve „udělat kariéru“, je možná také příčinou toho, že tolik žen ve vyšším věku se potýká s problémy při otěhotnění. Tebe si miminko vybralo, chtělo k tobě tolik, že ani věda v podobě umělých hormonů ho nezastavila. Ber to tak, jak to je. Jako výsadu, kterou nemá každý. Buď šťastná. Koneckonců, v tvém životě je jen jeden člověk, kterému se opravdu musíš zpovídat ze svých skutků, a to jsi ty sama. Ostatní? Ti ať se starají o své.

 
Lynette
Echt Kelišová 7673 příspěvků 08.07.12 08:56

Většinou nejsou na těhotenství psychicky vyzrálé a většinou je to dítě neplánované, tak proto. Je to sice blbost, protože každý je jiný a jsou 18ti letý holky co jsou psychicky vyzrálejší než holky co jim je 25, ale většina lidí má zažitý to, že ve věku 18,19 let holka před chvílí teprve mohla začít pít legálně alkohol a kouřit a že v tomhle věku má sotva maturitu a nemá jasno co od života chce. Jejím hlavním zájmem jsou kamarádky, kluci, sex a pařby ( diskotéky, hospody, večírky). Začala si teprve života užívat a najednou má být zavřená doma a jen kojit a přebalovat? Může to tak mladou holku uspokojovat? Nebude jí líto že nemůže být s kamarády v hospůdce a ukazovat tam výstřih těm sexy klukům u baru? Řekla bych že právě proto se dívají tak, jak se dívají. To, že ty žádné kamarádky nemáš, hospoda ani večírky ti nic neříkají a jediné po čem toužíš je miminko a přebalování a kojení tě uspokojovat bude, to oni neví. Neznají tě tak tě zařazují podle věku do skupiny kde většina dělá to a to. A je pravda že většina holek v tvém věku po miminku neprahne, co si budem povídat. ;)

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29742 příspěvků 8 inzerátů 08.07.12 08:58

Mladá maminka určitě není špatná maminka a myslím si, že to byl spíš tvůj pocit, že se na tebe všichni tak hrozně dívali. Navíc nikdo nemá na čele napsáno, kolik mu je let, takže maminka v 25 může vypadat mladší, než leckterá 18ka. Neber si to tak a klidně si choď, kam chceš a užívej si těhotenství. :)

 
lucka83
Hvězda diskuse 46085 příspěvků 60 inzerátů 08.07.12 09:04

Pred triceti lety bylo uplne normalni mit dite v 18 a nikdo se nedovil, dnesni doba je trochu jina, tak sem chtela prcka driv alw cekam ho az ted. neboj bude z tebe dobra mama, nikdo te neodsuzuje, vyprdni se na lidi, bud na sebe hrda ze v sobe nosis zivot :hug:
Preji ti krasny a pohodovy porod a hodne miminko :hug:

 
bodlinka34
Ukecaná baba ;) 2211 příspěvků 08.07.12 09:12

Myslím si že svoje dělají i těhu hormony :hug:
teď ti napíšu svojí zkušenost mám první dítko ve 22 a druhé ve 36 letech a můžu říct že daleko víc v pohodě jsem se cítila v těch 22 resp spoustu věcí jsem si nepřipouštěla a neřešila, jako teď, byť mi to ten můj nijak neulehčoval neb on byl opravdu ve 22 příliš mladý a měl pocit že mu něco utíká kojení tedy pro mě byl boj, takže přišla na řadu flaška bo malá dle mudry tabulkově neprospívala a tak hurá na flašku, o to víc jsem si teď ale kojení užívala s druhým, ale tím rozhodně nechci říct že teď si neužívám, jen si užívám jinak než před 14 lety kdy spousta věcí byla ještě v plenkách plavání, cvičení a tak MC hudba daleké budoucnosti, alespoň u nás. Teď mám k mimču i jiného taťku, který těhu prožíval se mnou a bylo to moc fajn, o mímo jsme se snažili přes rok a půl a je to náš miláček :srdce:
A jak radí ostatní kašli na blbé pohledy vím že to není nic příjemného, ale co je komu do toho postě si užívej ještě kousíček těhu a pak mimíska :hug:
Je to rozhodnutí tvoje a přítelovo a no ostatní prostě kašli, doba je sice jiná ale není nikde psáno mladá matka špatná matka, jen tahle společnost je plná předsudků :pankac:
Přeji vám všem hodně stěstíčka :kytka:

 
bodlinka34
Ukecaná baba ;) 2211 příspěvků 08.07.12 09:15

Omlouva nebyla to reakce na Lynett :lol:
Ale příspěvek k deníčku ;)

Příspěvek upraven 08.07.12 v 09:15

 
Venetta
Kelišová 5758 příspěvků 08.07.12 09:18

Souhlasím s názory, že je to nejspíš tvůj pocit - že všichni pohrdavě koukají…ono sugesce dokáže udělat hodně :kytka: Já rodila 2 měsíce před svými 20.narozeninami a to že jsem mladá máma jsem si užívala a užívám stále :). Vztyč hlavu jako hrdá maminka a vyraž do města! Schovávat se doma je hloupost :hug: ;)

Přeji rychlý, bezproblémový porod a hodně zdraví tobě i miminku! :srdce: :andel:

Příspěvek upraven 08.07.12 v 09:21

 
opiopka
Zasloužilá kecalka 791 příspěvků 08.07.12 09:27

Souslasím se všemi příspěvky. Je mi 21 a svoje těhotenství si moc užívám. Dokonce si beru oblečení na kterém je nejvíc vidět bříško. To, že lidi blbě koukají si spíš opravdu vsugerováváš. Tak hlavu vzhůru, pupek ven a běž všem ukázat jak dobře se máte :*

 
Vichrice
Ukecaná baba ;) 1561 příspěvků 08.07.12 09:43

Vůbec nic si z toho nedělej, je to tvoje miminko a tvůj život. Moje sestra má 27 let a vypadá na 15. A spoustu lidí se na ni dívá jako na tebe. Ale co, je to jejich problém. Přeji ať vše dopadne tak jak má a aby sis začala svého stavu a následně miminka užívat :)

 
milas
Hvězda diskuse 36205 příspěvků 08.07.12 09:44

Prdlajs mlada maminka je urcite stastna a je to super. Ma neter zjistila v 17 ze je tehu a za 3 mesice byla na svete. A tak to je! I ma mamka mela v cerstvych 17 brachu a co? Svet se nezbori, muzes byt rada ze jsi otehotnela a ze je vse ok. Ja budu mit 30 a o mimi se snazime 6 let a vidis.
Jen se tes na mimi a uzivej si to a raduj se z toho ze jste zdravi a stastni, zvladnete to!! Drzim pesti at mas i krasny porod!
Jo a poznamku porad vypadam jako by mi nebylo ani 20. Proste klidek a uzivej si maminkovani.

Příspěvek upraven 08.07.12 v 09:48

 
Verun83
Kelišová 5753 příspěvků 67 inzerátů 08.07.12 09:51

Já osobně bych neřešila druhé lidi, je jim do toho prd kolik ti je. máš si užívat to, že jsi těhotná a těšit se z bříška a hrdě ho nosit. dítě vnímá všechny tvoje pocity. asi jde spíš jen o tvůj předsudek, že na tebe všichni koukají. raduj se z toho štěstí a na ostatní se vykašli :hug:
přeju pohodový porod a hodně štěstí pro vás tři. :kytka:

 
Betty1981
Kecalka 275 příspěvků 08.07.12 09:58

I kdyby lidé blbě koukali, tak co je jim do tebe? Ale taky mám pocit, že je to spíš tvůj vnitřní pocit, že na tebe tak koukají, takže klid, lidem je dneska většinou okolí ukradené a ty taky, oni prostě koukají blbě na všechno ;)

 
Emina
Kecalka 337 příspěvků 08.07.12 09:59

Také si myslím, že lidé spíše koukají na to jak ti to sluší. Nebo ti to někdo řekl, že mladá matka= špatná matka? Já osobně jsem právě v tom věku 30 - 45 roků, děti jsem měla také mladá a mladým maminkám neskutečně fandím. Ale možná už budu mít strach se na některou podívat, aby se jí to nedotklo.

Příspěvek upraven 08.07.12 v 10:01

 
Muchitos
Závislačka 2828 příspěvků 08.07.12 10:02

Musíš se těm lidem smát :lol: ni jiného ti nezbývá :zed:
Mi je 23 a čekám druhé dítko… jenže by mi nikdo netypnul víc než 17-18… párkrát mi i dali dětskou jízdenku místo normální, tekže vím o čem mluvím, přesně vím, jak se cítíš :hug:

Někdy se na mě lidi dívají jako na nějakou socku co nemá na prášky, jindy se mě ptají, jestli je to moje… ale zvykla jsem si…

Na co si ale nezvyknu jsou maminky kolem 30-35… ty jejich pohledy fakt někdy bolí… a ne jen pohledy.. kolikrát se mi i stává, že mi radí, co a jak.. uplně bezdůvodně na ulici.. nebo mi vysvětlují, jak jsem nezodpovědná a že jsem si měla počkat, jako to udělaly ony a že je to uplně nejlepší… :pocitac:
Ale takových je naštěstí fakt maličko… takže hlavu vzhůru, porodem to neskončí, ale teprve začne, takže prostě nahoď úsměv a nenech se vytočit :hug:

 
Petra2829
Echt Kelišová 7889 příspěvků 08.07.12 10:13

Na mně také kdysi koukali. Z toho si nic nedělej. Já se naopak svým bříškem chlubila. Je to už téměř 14 let..Bezpro­blémový porod a hodně štěstí do života vám posílám. :kytka:
A NA LIDI SE VYPRDNI. :pankac: :pankac:

 
Aniralk
Závislačka 4608 příspěvků 08.07.12 10:22

Mě je 22 let, taky jsem mladá (snad :lol: ) a taky mi někteří říkali, co blázním:?: Plánovaně jsem otěhotněla před svatbou a teď nám ten drobek vedle v košíku dělá jenom radost a okolí? To nám může vlézt na hrb.
Ten věk je stejně jenom číslo. Někdo může být dospělým v 15 letech, jiný se dospělým nestane ani v 50. Znám pár lidí, kteří jsou věkem dospělí, ale rozhodně se tak nechovají. :nevim:
Nevěš hlavu. Pokud jste se pro to vše, co vás čeká, rozhodli spolu, tak na to máte a věk v tom prostě nehraje roly.
Lidé jsou závistiví a v dnešní době hodně zlí, takže si jich nevšímej. :palec:

 
kaczka89
Kelišová 5091 příspěvků 08.07.12 10:25

Já taky rodilav 19ti a ani nevím jak se kdo koukal. Bříško jsem nosila hrdě a i po školde, kterou jsem ještě dokončovala. Takže hlavu vzhůru a nekoukej kolem sebe. Ať si lidi myslí co chtějí. Ty nos hrdě bříško a těš se na miminko! :hug:

 
kotyk
Kelišová 7220 příspěvků 08.07.12 10:25

Kdybych potkala muže dřív, byla bych nejspíš taky mladá maminka :D, ale holt nám chvíli trvalo, než jsme na sebe narazili. Vybodni se na baby zlý. Mateřství je záležitost, kterou má každá z nás nastavenou úplně jinak. Někdo už by nejraději v 15 a další si to neumí představit ani po 30 :dance: Už z toho, jak moc se na miminko těšíš a jak moc to řešíš bych řekla, že budeš ta nejlepší maminka široko daleko.

 
sněhurka a nelinka
Nadpozemská drbna 28878 příspěvků 08.07.12 10:27

Nic si z toho nedělej, taky to nechápu, osobně taky neházím pohledy na maminky, co vypadají jak babičky, je mi to fuk. Měla sem malou ve dvaceti, a dost lidí se divilo, co jsme vyváděli :roll: Naposledy teď, co jsme byla dětem vyzvedávat pasy, tak ta ženská se ptala, jakto že už mám takové velké děti :roll:

 
ynax
Extra třída :D 13109 příspěvků 08.07.12 10:30

Já bych řekla, že sis to vsugerovala ty nenávistné pohledy. Na všechny těhotné lidé civí

 
annaei
Extra třída :D 12887 příspěvků 08.07.12 10:35

Mě je 18 a mam pulročního chlapečka rodiče mě za to odsoudili. Všichni mi celý moje těhotenství vysvětlovali jak to nezvládnu. Já sama pochybovala jestli to vlastně zvládnu. Rodiče me řikali hlavne že ze mě nic nebude když nemam maturitu. Já zvládla nakonec starání o dítě i školu rodiče jsou z dítete unešený a dělají že nic neřikali. Drž se vim že se stydíš mě to chvíli trvalo než jsem neměla problem být s břichem ve škole

 
lucie1980
Kecalka 400 příspěvků 08.07.12 10:35

Užívej si bříško a nic podobného neřeš :) za chvíli budeš mít ten poklad v náručí a každý se na vás bude usmívat. jsem sice matka nad třicet, ale takový přístup mě překvapuje, spíš to budou hormony :) sice bylo mimčo neplánované, ale podle toho, co píšeš, tak jste oba zodpovědní rodiče a to je hlavní. přeju hodně zdravíčka, štěstíčka a lásky :srdce:

 
Petulinaxx
Ukecaná baba ;) 2283 příspěvků 08.07.12 10:41

Z pohledu okoli si nic nedelej ;-) Podle me na veku pri rodicovstvi az tolik nezalezi (samozrejme pokud pominu extremy), i starsi rodice muzou byt spatni…
Ja jsem taky celkem mlada matka (porodila jsem ve 24), detska doktorka se divila, jak mlada mama jsem :nevim: ale vubec to neresim, aspon si detstvi s malou spolecne poradne uzijeme a budu mlada babicka :mrgreen:

 
VeronikaNel
Kecalka 440 příspěvků 08.07.12 10:43

Jen tak ze začátku, viděla jsem nějaký pořad, kde gynekolog vysvětloval, kdy je nejideálnější věk na miminko, hlavně kvlůli vývoji ženského těla a psychiky. Dnes už si to moc nepamatuji, ale vím, že to bylo kolem 20let(21,tak nějak) :palec:
Na lidi se vykašli, vím, že to není snadné, je mi sice 23let, ale vypadám tak max na 17 :mrgreen: Vím jaké to je, když tě zkoumavým pohledem pozorují a šuškají si…Ale tobě to může být jedno…A také bude, až se drobeček narodí :) Ke mě se nechovali dobře hlavně při porodu, ovšem následky mohly být katastrofální :,( Určitě tam nebuď sama…S rodinou…U mě to do dnes nepřekousl nevl. otec, ale co s tím nadělám. Nelinka je krásné a zdravé mimčo a tak je mi zbytek prostě ukradenej :potlesk: Přeji rychlý a bezproblémový porod a drobečkovi hodně zdravíčka :hug:

 
liliannoel
Ukecaná baba ;) 1122 příspěvků 08.07.12 10:53

Ahojky:)
Já bych se na ostatní taky vykašlala:) Před rokem jsem strašně chtěla miminko, s přítelem jsme se dohodli, že na něm zapracujeme jen co doděláme bydlení a budeme se snažit tak aby se nám dětátko narodilo na teplé období:)
Je mi 22:) Když jsem kamarádům říkala, že chci miminko, všichni říkali jakej jsem blázen, takhle brzo, mamka si taky tukala na čelo, že je to zbytečný ted (sama mě měla v 19:D), a že si můžu ještě něco užít, ale nebyla proti:) Jenže mě přišlo že už sem všechno splnila, školu, bydlení, práci atd. Už jsem neměla žádný cíl, tak proč by mi mělo dítě brát nějaký užívání si (čeho???). Nehledě na to, že jsem prostě dítě chtěla takhle brzo/nebrzo protože se přesně bojim toho, že by jsem pak později mohla dopadnout jako ty neustále se snažící, a s různejma komplikacema, vyššími riziky vrozených vad a podobně…

Tak jsem se rozhodla že at si řiká každej co chce, já prostě dítě chci:) Ted máme 4 dny před termínem, na miminko se těšíme:))

Je pravda že mi taky přišlo že všichni takoví ti mladí čuměli jak prdlí, a jako by nikdy neviděli těhotnou, v autobuse vás pustí sednout jen starší žena, která už má vychované děti a ví co to těhotenství je, a většina lidí je naprosto bezohledných, strkaj do vás a je jim to jedno. To se ale pak musí bojovat, nenechala sem si to líbit, bříško si chránila a o tom co si kdo myslí, je mi uplně jedno, protože já sama jsem štastná:))

Takže na ostatní kašli, je to prostě pouhá závist někomu, kdo je zdravej a muže mít děti:))

Jinak co se týče vhodnosti ženského těla je opravdu nejvhodnější mít dítě kolem té 20tky, jelikož se tělo rychleji zotaví a hlavně přizpůsobí nové situaci:))
A před 20lety bylo normální mít dítě v 19letech:) kdo ho neměl byl divnej:))

Příspěvek upraven 08.07.12 v 10:54

 
Uživatel je onlinePetra274
Zasloužilá kecalka 851 příspěvků 08.07.12 11:16

Nic si nedělej z reakcí okolí, oni tě neznají a nevědí, jaká jsi. Mladé maminky jsou fain a kolikrát lepší než starší maminky. Užívej si zbytek těhulování a těš se na své miminko. :hug: :hug: :hug:

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 08.07.12 11:29

Bohužel si myslim že to co cítíš je pouze v tvé hlavě a zbytečně se stresuješ. Na mě taky jako na těhulku koukali lidi a je mi skoro 30cet tak si nemyslim že by koukali že sem mladá :lol:
Nenapalo tě že třeba i koukaj proto že ti to sluší? Nebo prostě jen proto že jsi těhotná?
Podle mě se zbytečně nervuješ a koukáš moc na ostatní. S dítětem taky nevylezeš ven???

 
xenynka
Kecalka 207 příspěvků 08.07.12 11:34

Ahojky lidi neřeš, užívej si zbytek těhotenství a těšení se na miminko. Ono na té nepřejícnosti a závisti těch, které nemůžou otěhotnět něco bude. Já se cítím taky relativně mladou maminkou, je mi 25 let a v únoru se mi narodily nejkrásnější dvojčátka na světě. A taky mě s kočárkem zastavila starší paní a spráskla ruce, děvče, děvče, to je pohroma viď? No fakt vtipný, tak jí říkám: Paní, je to dvojitá radost a štěstí a s úsměvem jsem odešla. Takový lidi měj v paži a užívej si toho zázraku :kytka:

 
pipiinka
Extra třída :D 10606 příspěvků 08.07.12 11:36

Já Natalku porodila dva měsíce před 17rokem. Lidi na mě taky koukali, ale z toho si nic nedělej ;) Však je to tvůj život a ne ostatních čumilů:-D
A můžu ti říct, že holky nelituju, ani toho, že jsen nemohla chodit na disco, i když já na to nikdy nebyla. Jsem spokojená. S Natkou jsme kámošky a co koukám, třeba u dr.,tak jí mám vychovanou dost dobře. ;) :) Mladá maminka kolikrát může být lepší jak ta starší, což platí i obráceně.

 
Matea
Echt Kelišová 8451 příspěvků 08.07.12 11:37

Ahoj z reakce okolí si nic nedělej. Já se ve 20 vdávala a staršího syna jsem rodila v čerstvých 22 letech. Lidi kolem nechápali proč tak brzo, ale co je komu do toho. Je to jen tvoje věc. Mám teď dva krásné kluky, je mi 28 a naprosto si to užívám.

Kamarádka rodila dceru ve svých 17 letech a je z ní skvělá máma ;) ;)

Příspěvek upraven 08.07.12 v 11:38

 
eivlis
Závislačka 4373 příspěvků 08.07.12 12:10

Mladá maminka nerovná se špatná maminka.

každý by si měl rozhodnout sám pro sebe a pokud se na dítě cítí, tak proč ne.
Někdy to za nás „příroda“ zařídí a prcek přijde na svět „neplánovaně“. Důležité je, že se na miminko těšíte a tak určitě budete prima rodiče.

Věz, že na těhotné se opravdu víc kouká. Na mě třeba lidé hodně zírali, jak velké jsem měla břicho (bylo opravdu mega). Věřím, že někteří na tebe třeba koukali kvůli věku, ale řada z nich prostě jen proto, že vidí budoucí maminku s bříškem. Určitě se nazavírej, nemá to cenu. Máš prima chlapa a brzy budete pro své dítko ti nejlepší rodiče na světě. To je to, co je důležité. Zbytek pusť za hlavu.

Mrzí mě, jak se zachovali tví rodiče. Chápala bych, že by nebyli ze začátku nadšeni, ale hned to takhle rázně řešit… Navíc píšeš, že jsi otěhotněla přes antikoncepci. Takže jste s přítelem postupovali zodpovědně…
Přeji, ať přijdou „k rozumu“.

Jen by mě zajímalo, co to znamená, že se k vám chovali na screeningu jako „ke zvířatům“. Můžeš být trochu konkrétnější?

 
spiky01
Ukecaná baba ;) 2136 příspěvků 08.07.12 12:39

Ahoj, nečetla jsme diskuzní příspěvky, ale moje situace-vdávala jsme se v 18,měsíc po mých 19. narozeninách se neplánovaně ale chtěně narodila první dcera a za dva roky plánovaně druhá :-)a to že an mě koukali z patra? myslela jsme si něco o turu domácím a neřešila jsem to, časem se začaly chovat jinak-asi pochopily že to zvládnu i mladá ;-) jinak bude to 5let co jsme s manželem svoji, vztah klape, dětičky i domácnost taky zvládám v pohodě takže se fakt an ostatní vykašli a žij pro svoji rodinu :hug:

 
Marina8
Závislačka 3164 příspěvků 08.07.12 12:48

Kašli na ostatní :).Pokud se na těhotenství opravdu cítiš tak není co řešit. A když je 19 nebo 17letá mamka tak hned to nemusí znamenat, že bude nebo je špatná.

 
BertaCek  08.07.12 13:00

Myslim si, ze ty „nenavistne pohledy“ jsou predevsim v tve hlave. Nikdo neresi tehotnou, pokud nevypada vyslovene na 15. Pokud vypadas hodne mlade, mozna pozmen uces, makeup nebo styl oblekani.
Vykladat si nejake cizi pohledy jako ze budes spatna matka je opravdu na psychiatra, to nemyslim ve zlem, myslim, ze mas opravdu vazny psychicky problem, a mela bys ho resit s odbornikem, jinak opravdu bude riziko, ze budes spatna matka, bez ohledu na vek.

 
dlacatko
Ukecaná baba ;) 2139 příspěvků 08.07.12 13:08

Taky si myslím, že si většinu z toho vsugerovává a je už trochu na prášky, ale bohužel mladé matky jsou tak brané a určitě si nevsugerovává všechno. mluvím z vlastní zkušenosti a zkušeností ostatních mladých holek - to si jako všechny vsugerováváme?
a proč by se jako kvůli ostatním měla oblíkat jako stará mladá? nevidím jediný důvod. problém je v tom, že si ty pohledy moc bere, ty má ignorovat a ne se jim ještě ve všem podřizovat.
možná by nebylo na škodu zajít hodit řeč s psychologem, ale nemyslím si, že by kvůli tomuto problému byla špatná matka, to jsi trochu vedle. potřebuje jen trochu postrčit a zvednout sebevědomí, nic víc.

 
marky070809
Zasloužilá kecalka 971 příspěvků 08.07.12 13:54

Nepřijde mi, že v 19 jsi Bůh ví jak mladá maminka. Normální věk pro pořízení miminka :kytka: A že si ho některá z holek pořídí třeba v 16, je to jen její věc. myslím, že jako těhulka jsi přecitlivělá. Škoda, že tvoje těhu už končí a nemůžeš všem těm čumilům ukázat-jsem hrdá, že budu maminka.
Držím Ti palečky a určitě dej na svého přítele. Krásný zbytek těhulkování, příjemný a rychlý porod, zdravé a š´tastné miminko :hug:

 
Kajuli
Ukecaná baba ;) 1911 příspěvků 08.07.12 14:07

Myslím si, že taky záleží na tom kde bydlíš a zda náhodou za každým pohledem nehledáš hned nenávist. Hodně lidí se tváří naštvaně a protivně pořád :mrgreen:
Já jsem rodila ve 20 letech a v okolí jsem se setkala s usměvavými lidmi, co mne pouštěli sednout, pomáhali mi, bylo to fajn. Nevím nakolik za to může fakt, že vypadám starší, ale myslím si, že to až tak moc roli nehrálo :think:
Spíše mne vždycky naštve, když se ke mně přitočí naprosto cizí ženská (nejlépe mi ještě tyká), chce mi šahat na dceru a má po ruce spoustu strašně chytrých rad. Většinou to končí špatně- pro ni :mrgreen: Nenechám si totiž všechno líbit a baba dostane za uši.
Tak ať se ti dobře chodí s břichem a za chvíli i s kočárkem. A pohodový porod přeji :)

 
lenkabu
Extra třída :D 13745 příspěvků 08.07.12 14:08

Zdá se mi, že to celé zveličuješ. Nikdo ti nic špatného neřekl, ty si jen nějak vykládáš cizí pohledy…lidi se na těhotné běžně dívají víš? Neznamená to, že tě někdo odsuzuje. Jestli tě tohle sundalo natolik, že jsi přestala vycházet z bytu, co budeš dělat až tě potká skutečný problém?

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama