Mladí rodiče=nezodpovědní rodiče?

Rodičovství
  • Anejdana
  • 13.11.13

Dnes je to rok a pár dní, co se dva mladí lidé rozhodli vyměnit bezstarostnost mládí za zodpovědné rodičovství. Pro mnohé nepochopitelné a nemožné. Ale jak to vlastně všechno dopadlo?

První červnový den od rána lítám z místa na místo a hážu do batohu poslední věci potřebné k záverečné zkoušce, která mi za pár hodin začíná. Zároveň kontroluji věci připravené v kufru, protože ještě odpoledne odjíždím na třímesíční brigádu na Slapy. Nervy, natěšenost, strach a zároveň i radost z toho, co všechno mě čeká.

Do školy dobíhám na poslední chvíli s krosnou na zádech a kufrem v ruce. Zrovna na mě přišla řada. Pravou nohou vkročím „na potítko“, losuji otázku a po přečtení otázky si s velkým výdech ulevuji. Dostala jsem otázku, na kterou jsem připravená, super! Svou práci nakonec napíši chvalitebně a spokojeně odcházím ze školy v doprovodu přítele, který mi držel za dveřmi palce. Už jen telefonát rodičům a může se vyrazit na Slapy.

Tříměsíční brigáda utekla jako voda a možná už nějáké vnitří tušení mi napovídalo, že to bylo poslední léto, které jsem si užila jako mladá slečna. Začíná září a já rozesílám životopisy a v hlouby duše doufám, že co nevidět najdu práci. Po pár dnech kráčím na první pohovor opět v doprovodu přítele. A vida, vzali mě.

Začíná říjen, já nastupuji do práce, ze které jsem nadšená. Super kolektiv a vytoužená práce servírky v docela prestižním horském hotelu je v kapse. První týden za mnou a odjíždím na 4 dny domů. Při té příležitosi jsem objednaná na preventivní prohlídku a zrovna se mi to hodí, protože mám nejspíš zánět močáku, už pár dní mě tam něco pobolívá. Vstupuji do ordinace se zvláštním očekáváním si vypravuji s paní doktorkou o mých „bolestech“. Svou otázkou mě zaskočí. „Nemůžete být těhotná?“ Nepřichází v úvahu, beru antikoncepci, ale je pravda, že mám pár dní zpoždění. „Tak se položte, podíváme se na to.“

V tu chvilku se na mě paní doktorka zadívala a s úsměvem na rtech mi říká: „Gratuluji, maminko, jste v osmém týdnu těhotenství.“ Touhle větou se mi navždy změnil život. Slzy štěstí, ale i obrovského strachu, mi tečou celou dobu, co jdu naproti mému milovanému. Jak se k tomu postaví? Vždyť je nám devatenáct. Je to vážně muž, se kterým chci strávit zbytek života? Rekace mě překvapí. Však my to zvládenem. Ale jak? Nemáme nic. Nemáme bydlení, ty před sebou rok školy.

Začátek listopadu a v rodině panuje zmatek, strach a šílenství. O mě už by tolik nešlo, já mám po škole, ale co přítel? Zvládne mít na krku protivnou, hormonama cloumající ženskou a ještě se zvládnout učit na maturitu? V polovině listopadu se sejdeme, teď už vlastně jako rodina. Přítelovy rodiče, moji rodiče. Uff, další stres, co bude dál. Rodiče jsou báječní, žádné výčitky, urážky, nic takového. Pomůžeme vám, jak se dá. Ale máme podmínku. David udělá maturitu! Pokud jí udělá, dostanete od nás byt, vyberete si vybavení, výbavičku pro malé vám pomůže nakoupit, ALE chceme vidět snahu.

Začátek prosince a celá rodina je smířená, že se nám co nevidět narodí nejmladší člen této, už tak dost velké, rodinky. Všichni se začínáme těšit a stres upadá. Vánoce v dohledu a poslední Vánoce s rodiči. Pod stromečkem rozbaluji dárečky, které jsou spíše určené pro drobečka, kterého v sobě nosím, ale dělají mi neuvěřitelnou radost. Pod stromečkem bulím jak želva, jsem z toho všeho strašně dojatá. :-) Za pár minut mi volá přítel „Lásko, dostali jsme auto a už je v něm i vajíčko pro miminko.“ Další příliv slz. :-)

Polovina ledna a paní doktorka mi v poradně oznamuje: „Budete mít chlapečka.“ Chlapečka jsme si přáli, máme i vybrané jméno, povídám paní doktorce. Strašně šťastná volám hned novinu příteli a rodičům.

Únor a výbavička pro miminko je celistvá, už chybí jen kočárek, který už máme vybraný a můžeme pro něj konečně jet, když máme potvrzeného chlapečka. :-)

Březen a snad nejchladnější den, který jsem kdy zažila. Venku haldy sněhu, hrůza. Pamatuji si ho možná proto, že ten den jsem si vybrala svatební šaty hned potom, co mě přítel požádal před rodiči o mou ruku. Byla jsem šťastná, ale svatba se musí docela určitě odložit na příští rok, nezvládla bych se v jeden rok stát matkou a vdanou paní.

Duben a přítelovo praktický maturitní zkouška, kterou mu začíná maturitní období. Samozřejmě ji zvládnul bravurně a já začala věřit, že ji udělá, i když jsem to do té doby neviděla zrovna barevně.

Květen byl nenáročnější měsíc mého nádherného těhotenství. Začínal strach z porodu, z čím dál tím víc se blížící maturity… a z toho, jestli vlastně zvládeme být dobrými rodiči.

První červen a maturita je tady! V 15 hodin se měl dozvědět výsledky. Je 15:20 a ještě nevolal. Je to v háji, neudělal to, honí se mi hlavou. Za pár minut se mi rozdrnčel telefon a ODMATUROVAL S VYZNAMENÁNÍM! Neuvěřitelná úleva!

Dvanáctý červen a ležím a přemýšlím, kdy TO vlastně příjde, poznám ty bolesti? Dnes mám termín porodu a stále se nic neděje, ach jo. Už se nemohu skoro hýbat, protože drobeček mi leží přímo pod žebry, takže každý pohyb je obtížný. Druhý den opět poradna a věta: „Maminko, ono se mu něják nechce na svět, na porod to vůbec nevypadá. Tak mu trošku pomůžem.“ A byla jsem panu doktorovi vážně vděčná, protože bych se toho našeho broučka nejspíš nedočkala. :-)

Patnáctý červen a ve dvě hodiny ráno šílené bolesti. Celá rodina v pohotovosti, nikdo nespí. Bolesti mám už 8 hodin, ale vůbec ne pravidelné, už jsem zoufalá. Jedem do porodnice, rozhodne přítel. Po kontrole mě paní doktorka posílá s úsměvem na rtech práškem domů do postele, že mi po prášku přejdou poslíčci, které jsem podle ní měla. Do rána už ležím jen ve sprše, nemůžu vůbec nic, jsem vyčerpaná.

V devět ráno znovu odjezd do porodnice a po kontrole mi stejná paní doktorka oznamuje „MAMINKO, BUDEME RODIT!“ Převlíknou do košile, přítele obléct do nemocničního „hábitu“ a jde se na sál. Po několika hodinách šílených bolestí mi přestaly kontrakce, proč? „To se stává maminko, napíchneme vás na kapačku a trošku tomu pomůžeme.“

15tého června v 16:42 se nám po 28 hodinách narodil krásný zdravý chlapeček Dominičkek s váhou 3700 g a mírami 51 cm. Je to neuvěřitelné koukat na něco tak malinkého, co musíte chránit. Je to jako si vytrhnout srdce a nechat ho celý život chodit vedle sebe. Celou noc nespím, pořád tomu nemůžu uvěřit a prohlížím si Dominička, který spokojeně chrupká.

Sedmnáctý červen a slaví celá porodnice. :-) Já i přítel máme dvacáté narozeniy a nejkrásnější dárek už jsme dostali. Škoda jen, že nevydržel malý ještě 2 dny. :-)

Po propuštění si nás tatínek veze pyšně do našeho nového bytečku, kde spolu žijeme štastně zatím až do teď. A doufám, že za pár let budu moct napsat až do smrti. :-) Za pár dní bude Dominičkovi 5 měsíců a troufám si říct, že jsme vzorní rociče a jsem moc ráda, že spoustě lidem jsme vyvrátili předsudek, že MLADÍ RODIČE=ŠPATNÍ RODIČE!

Hodnotilo 41 lidí. Score 3.5.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
Aletheia
Kelišová 6198 příspěvků 13.11.13 00:22

Je to krásné ale stejně mi to nedá (jsem taková povaha) :kytka: ale všechno jste dostali, za nic jste neplatili, to je potom úplně jiné rodičovství než když si na to všechno musí lidé roky vydělávat. Upřímně, dostat všechno takhle na stříbrném podnose jsem nikdy neviděla.

 
deeni
Kecalka 457 příspěvků 13.11.13 00:31

Moc hezké :-) my jsme taky mladí rodiče, a taky jsme neměli v podstatě nic, oba jsme pracovali a všechno jsme v podstatě „dostali“.. :) Za to patří velké díky celé rodině :) Užívejte si života, není nad to, když je člověk spokojený :)

Příspěvek upraven 13.11.13 v 00:31

 
Sonreir
Závislačka 4697 příspěvků 13.11.13 02:31

Dítě, byt + vybavení, auto, výbavu pro dítě…všechno jste dostali prakticky „zadarmo“. Práce a praxe prakticky žádna. Tak co že jste to vlastně dokázali?? :think:

 
Anamor28
Stálice 78 příspěvků 13.11.13 04:52

To je dobre ze mate rodinu ktera vam pomuze.ja jsem mela taky deti brzo ted my je 25 a mam 3 :D nikdi my nic nedal ale kdyby dal byla bych rada. Drzim palce :D

 
Vinniiee
Závislačka 3505 příspěvků 13.11.13 06:45

To je tak krasny denicek!!! Moc vam fandim a vase stesti vam oběma, tedy trem, moc preji!!! :kytka: Jste uzasna rodina a mate uzasnou rodinu i vedle sebe!!! :srdce: :hug: :*

 
joaska  13.11.13 07:12

doufám, že za pár let budu moct napsat až do smrti. :-)

tak já doufám, že vás čeká mnoho a mnoho spokojených let, už kvůli vašemu Dominikovi :)

 
monikek
Kecalka 167 příspěvků 13.11.13 07:28

Vždycky mě dokážou vytočit komentáře typu „všechno jste dostali, tak co jste dokázali?“. Takto komentující: Myslíte si, že kdyby nic nedostali, neměli tak úžasné rodiče, kteří se za ně postavili, museli na vše roky vydělávat, hádat se o každou korunu, že by byli společensky „hodnotnější“, spokojenější, váženější? Z tohoto deníčku je znát, že si je pisatelka vědoma pomoci rodičů a je za to vděčná. Splnili, co po nich rodiče chtěli. Nejsou to jen floutci, co si užijí darovaného a chtějí další peníze.
A ještě se zamyslete, pokud byste se do této situace dostali vy, jako rodiče, kdy za vámi přijdou vaše mladé děti (19 let není už zase tak málo!!!), že budou mít rodinu, vyhodíte je a řeknete jim, se starej, když sis udělal/a děcko. Klidně se potom hádej s partnerem kvůli nedostatku peněz, klidně se rozveďte, ale budeš si toho víc vážit a já na tebe budu potom koukat hrdě, že sis na vše vydělal/a sám/sama. :roll:

 
Appel
Kelišová 6215 příspěvků 13.11.13 07:32

To se mi snad jen zda! to jste tak zavistive? ze tady rejete ze vse dostali zadarmo? no a co at dostali je to supr kdyz rodina muze pomoct. a co ze dokazali? treba to ze maji sami sebe ze se miluji miluji maleho synka a staraji se. to ze jim rodice pomahaji je naopak skvele oba dva pochazeji z milujicich rodin takze je velka sance ze budou oni sami davat svemu synovi totez!

 
Krkael
Generální žvanilka 21860 příspěvků 13.11.13 07:33

@Aletheia @Sonreir napadlo me to stejny… :nevim:

Jinak gratuluju k malymu

 
Appel
Kelišová 6215 příspěvků 13.11.13 07:34

@monikek presne tak je to fakt vytocilo ty rypajici poznamky tady :twisted:

 
Krkael
Generální žvanilka 21860 příspěvků 13.11.13 07:35

@Appel nam taky rodice pomahaji. Ale tak, abysme byli zavisli hlavne na sobe. Nemyslim, ze by to byla zavist, spouste rodin rodice chteji pomoct a pomahaji.

 
evick2
Závislačka 3540 příspěvků 13.11.13 07:43

Pěknej deníček :mavam:
K diskuzi nám taky naši dost pomohli a světe div se teď zas pomáháme my jim a podle mě to tak v rodině má chodit. Kdo jiný než rodina by měl pomoci. A pomoc to přeci byla dobrovolná, nikdo nikoho nenutil takže proč ty řeči to nechápu..

 
neschopná mamka
Zasloužilá kecalka 826 příspěvků 13.11.13 07:43

Komentáře, které tu byly označené jalo závistivé, jak jsem je pochopila já, ani tak nepůjde o závist, ale spíše o reakci na nadpis - „nezodpovědní rodiče“. zodpovědnost je o tom, že o mé dítě, se prvotně starám já a táta, ne prarodiče. A to i hmotně.

Nic to nemění na faktu, že mladá paní má pěkný projev, a je cítit, že má svou rodinu ráda. Přeju jí, aby jí to vydrželo a za pár let mohla napsat stejně pozitivní deníček o tom, jak děťátko vyrostlo.

 
Appel
Kelišová 6215 příspěvků 13.11.13 07:43

@Krkael to je supr ze pomahaji a jejedno jakkdo pomaha me akorat vytocili tady vety typu vsechno jste. dostali nebo co jste tedy jako dokazali fakt nechapu tu zlost! :cert:

 
Chrupka20
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 13.11.13 07:50

Hezký, kéž by i nás potkalo takove štěstí.. termín mam taky v červnu ale bohužel nam nikdo nic zadarmo nedal :( na byt mame hypoteku, a vsechno vybaveni musime nakoupit za vlastni coz nam moc nezbyva ale verim ze i tak budeme super rodice i když jsme mladi..

 
Šťopík
Ukecaná baba ;) 1295 příspěvků 13.11.13 07:51

To je zajímavé…když někdo podobně mladý napíše deníček, vyčítá se mu, že nemá zázemí, finanční prostředky atd. Když tady mladá maminka napíše, že tohle všechno má a všem může být úplně jedno odkud to má, tak je to zase špatně, protože mu někdo tady závidí, že si to nezískal sám… :potlesk: to snad není pravda…
Jinak, maminko, moc hezký deníček! :kytka:

 
Krkael
Generální žvanilka 21860 příspěvků 13.11.13 07:52

@Appel myslim, ze to neni o zlosti. Proste nazor. Osobne si myslim, ze jsou veci, ktery by si mel clovek vybudovat sam, aby si jich vazil. Pokud si zakladatelka vazi toho, co vsechno dostala -OK. Ale moc takovych neni. Vetsinou co znam holky, co jim papanek koupi byt a nemusi hnout ani brvou, tak se jedna o vygumovane namachrovane slepice co umi jen machrovat. Pritom bez taticka by byly v riti. Osobne jsem rada, ze nam nasi v leccem pomuzou (a hodne!!), ale jsou proste veci, ktery si chci prozit a zajistit sama.

 
Krkael
Generální žvanilka 21860 příspěvků 13.11.13 07:56

@Chrupka20 takhle to ma vetsina lidi :kytka: my taky platime hyposku, docela dost, musime s penezma pocitat a kolikrat pri vyssich vydajich musime i do rezervy. To je normalni zivot. Malokde dostanes vsechno „za nic“. A jestli mi tu nekdo napise, ze to dostali za dobry chovani a maturitu… tak nevim jak vy, ale tyhle dve veci delam pro sebe automaticky.

 
Krkael
Generální žvanilka 21860 příspěvků 13.11.13 08:01

@neschopná mamka :potlesk:

 
Chrupka20
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 13.11.13 08:05

@Krkael nekteri to maj jako samozrejmost udelat maturu.. bez ni se clovek dneska neobejde.. jini za to maj veledary a s tim ja nesouhlasim… ano nejakej darek urcite ale az v takovem prepychu ja urcite neziju a nikdy bych zit nemohla :( od mala jsem byla vychovavana v tom ze nic neni zadarmo..jo nase rezervy asi padnou na vybavicku pro mrne :) ale myslim ze to budou dobre utracene penize…

 
KapkaRosy
Ukecaná baba ;) 1689 příspěvků 13.11.13 08:18

Je to nádhera, normálně tady slzím. Závistiví škarohlídi tady někteří fakt. Připadá mi normální, že se rodiče postarají o své děti a když můžou, tak jim pomůžou! Já se vdala ve 20 a otěhotněla ve 21 plánovaně. A protože to bylo plánované, stihli jsme si zařídit bydlení i práci - něco s pomocí, něco bez pomoci. Mám zkušenosti dobré i špatné a je to opravdu štěstí, když má člověk skvělou rodinu, která drží pohromadě. Závidím a přeju, aby to tak zůstalo.

 
Petra2829
Echt Kelišová 7872 příspěvků 13.11.13 08:18

Já jsem byla taky mladá maminka bylo mi 17,5 partnerovi 25. Nic jsme nedostali. A jak bych za to byla ráda. Navíc se se mnou budoucí tchýně přestala bavit. No asi jsem si malého udělala sama, A nebyla jsem to já kdo pak nevydržel nápor mít prcka a zvládat starosti. Tak že o věku to není. :kytka: A všem rýpavým. Nemůžete vědět, co jednou přichystají děti vám a nemusí to být v 19,ale mnohem dřív.
Otázka teda zní. Necháte své dítě na holičkách, když by tu pomoc třeba potřeboval? Otočíte se zády? Já myslím že NÉ. POKUD JSTE OPRAVDU RODIČ A ALESPOŇ TROCHU BY TA MOŽNOST BYLA.
Tak ty mladá tady nechce a starejte se o své. :jazyk:

Příspěvek upraven 13.11.13 v 08:20

 
Sonreir
Závislačka 4697 příspěvků 13.11.13 08:27

@neschopná mamka naprosto přesně si vysvětlila co sem tím chtela říct…

Rodiče pomůžou, to ano, a je to fajn. Ale dostat všechno (auto, byt - které z vás tolik rodina dala??? A přijde vám to opravdu samostatné?) a tvrdit co jsem nedokázala… děvčata tady to není o závisti, ale o tom jak se tím člověk poté prezentuje.

Příspěvek upraven 13.11.13 v 08:30

 
svycarka
Kelišová 6843 příspěvků 13.11.13 08:29

Preji vam nadale spokojenou rodinu :palec:

 
kve-tinka
Závislačka 4015 příspěvků 33 inzerátů 13.11.13 08:31

@Chrupka20 já za maturitu dostala kolo 8) a jak jsem si nemyslela… :mrgreen:
A ono se uvidí jak to zvládnou, pisatelka nemá nárok na mateřskou, dostane ten nejnižší rodičák…tož přítel bude muset vydělávat a takhle zjistí, jak chutná život…

Ale gratuluji k narození zdravého Dominička, ať dělá jenom radost!!!

 
Sonreir
Závislačka 4697 příspěvků 13.11.13 08:32

@Krkael přesně, přesně :potlesk: :pankac:

 
Flooa
Extra třída :D 10623 příspěvků 13.11.13 08:33

Moc vam fandim, at jste stastni, zdravi a spokojeni :hug: :kytka: A komentaru od zavistivek si vubec nevsimej ;)

 
Andrejka88  13.11.13 08:39

Nikde tady nezaznelo, jak na tom rodice po financni strance jsou a predpokladam, ze asi docela dobre, kdyz mohli takto zareagovat a svym detem pomoci. Ja na tom nevidim absolutne nic spatneho. Znam spoustu lidi, kteri dostali od rodicu byt a auto a to dokonce zadne dite cekat nemuseli! Ja bych udelala naprosto to stejne, kdybych mela finance. Kdo by nechtel dat detem neco do zivota, kdyz si to muze dovolit, je vul! Zvlast kdyz jsou deti vdecne a nejsou to zadni fracci. Nesnasim tuhle zavistivou zemi, ale s tim uz asi tezko neco udelame…

 
neschopná mamka
Zasloužilá kecalka 826 příspěvků 13.11.13 08:39

@Šťopík obě dvě tvou zmiňované varianty ve své podstatě nejsou správně. Rodinu by měl zakládat někdo, kdo je schopen se o ni postarat. Sám, svým přičiněním, pílí. Ne mami tati dej, ani pracně lovit jakou sociální dávku ještě mohu získat. Jsem asi ze staré školy, ale rodičovství je právě o té zodpovědnosti, se postarat o mé dítě.

 
Chrupka20
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 13.11.13 08:41

@kve-tinka já za to dostala z pulky zaplacenou dovolenou na kterou jsem skudlila uz od prvaku a co mi chybelo tak nasi doplatili… presne tak, ja si muzu piskat ze mam odpracovane dva roky a tak mam narok aspon na neco :)

 
Krkael
Generální žvanilka 21860 příspěvků 13.11.13 08:43

@kve-tinka kolo… ja fotak :pankac: SONY!!! :lol: :lol: :lol:

 
Krkael
Generální žvanilka 21860 příspěvků 13.11.13 08:45

@kve-tinka kolo… ja fotak :pankac: SONY!!! :lol: :lol: :lol:

 
Krkael
Generální žvanilka 21860 příspěvků 13.11.13 08:48

@Chrupka20 nasi nam po maturite (te moji) taky znacnou cast na dovcu prispeli. i kdyz jsem s nima uz nejakou dobu nezila. Tak tim, ze jeli oni s brachou beze me nam dali tolik, kolik nych je stala ket s nima… nasi jsou uzasni proste… i kdyz teda barak splacim hyposkou :P

 
AninaEli
Nadpozemská drbna 25120 příspěvků 13.11.13 08:51

Moc krásně napsaný deníček a já ač jsem měla zase děti později a spíš se musím bránit poznámkám, že zase starší matka je špatná matka, tak si myslím, že to vůbec není o věku, ale o přístupu a přístup vás dvou vidím pěkný a zodpovědný i s tím, že vám rodiče dali vybavení do začátku - nechápu, že to někdo vůbec komentoval, protože o to v deníčku přeci nejde.

Moc vám fandím a přeji jako některé jiné maminky tady, aby jste to samé psala třeba za dvacet let :srdce: :srdce: :srdce:

Jinak já mám díky svému nejmladšímu dítěti kamarádky mezi maminkami, které by mohly být moje dcery a nemyslím si, že by nás cokoli rozdělovalo - ani věk, ani zkušenosti (ony rády poslouchají zkušenosti maminky, která má malé i velké děti a ještě jich mám sedm ;) ), ani materiální zázemí, které máme s manželem samozřejmě jiné, když už jsem spolu přes dvacet let a ony tak rok, dva, tři.
Tak opravdu vám ze srdce přeji, aby jste i s těmi „dary“ od rodičů, prožili krásný život se svými dětmi a ty dary určitě využijete k tomu, že nejste od začátku zadklužení a můžete si dovolit pěknou dovolenou a pěkné věci, aniž byste museli neustále počítat, kolik vám zbyde po zaplacení hypotéky a půjčky. :kytka: :hug: :hug: :hug:

 
Chrupka20
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 13.11.13 08:54

@Krkael jo my taky na bydleni vzaly hyposku jinak to proste neslo :D

 
catherine100
Nadpozemská drbna 28945 příspěvků 13.11.13 09:08

Já vám to přeji :hug:,hlavně miminku :kytka:, jen se zeptám, v čem tkví ta vaše zodpovědnost, kterou se oháníš už v nadpisu?

 
nepř. mišanila  13.11.13 09:08

No nadpis by spíš měl být mladí rodiče, co mají velké štěstí na super rodinu, která jim hodně pomohla :) Ale je dobře, že vám pomohli a máte milující rodinu, na stará kolen jim to snad oplatíte ;)

Ale to jestli jste nebo nejste zodpovědní a jak jste dobří rodiče se teprve ukáže časem, teď je velmi brzo na nějaké závěry o tom, jací jste jako mladí rodičové…

Tak to zvládněte i v budoucnu a gratuluju k synkovi!

 
KapkaRosy
Ukecaná baba ;) 1689 příspěvků 13.11.13 09:18

@Andrejka88 přesně tak, nesnáším tuhle závistivou zemi :pankac:

 
jelilenka
Extra třída :D 11155 příspěvků 2 inzeráty 13.11.13 09:25

@monikek @Appel - souhlas :palec:…„Anejdano“ z deníčku je cítit jak jste spolu šťastní, moc vám přeji, ať vám to štěstí a láska vydrží a užijte si svůj svatební den - všichni tři :srdce:…hodně pohody do dalších let :srdce:

 
tina1979
Závislačka 2719 příspěvků 13.11.13 09:35

@neschopná mamka naprosto souhlasím. Nechápu titulek.

V celém deníčku jsem nenašla nic, co by mi řeklo, že Vy dva jste zodpovědní rodiče. Vaši rodiče se k tomu postavili obětavě, zodpovědně a prakticky a Vy jste jim vděční s tak v rodině má být. Přeji ať se Vám i miminku daří. Zajímalo by mě jestli si manžel našel práci, aby Vás všechny uživil nebo i teď pomáhají rodiče, pokud ano tak to už je ta zodpovědnost.

 
ynax
Extra třída :D 13109 příspěvků 13.11.13 09:52

Jako nezlob se, ale… pyšníš se tím, že jste vyvrátili předsudek mladí rodiče=špatní rodiče. Máte doma miminko teprve pár měsíců - takže ohledně výchovy toto budeš moct říct až min. zhruba za 10let a jinak vše jste dostali a nebylo to zapříčiněné vaší vlastní snahou - dostali jste byt, auto, vybavení… To je fakt velký nadstandard a ty jen můžeš děkovat za takové rodiče/tchány, že byli ochotní do vás investovat tak velkou sumu. Deníček by to byl pěkný… ale čiší z něj nabubřelost a cha.. mrkejte, jak to zvládáme - ne, nezvládáte - zvládli to vaši rodiče!

 
evick2
Závislačka 3540 příspěvků 13.11.13 09:52

A kolik z vás odsuzovačů by odmítlo nabízené auto, byt nebo oblečky???
Dali byste ruce v bok a řekli byste: Né nechci budu jezdit vlakama, bydlet někde v azyláku, dítěti střídat 4 bodyčka a dvoje dupajdy, abych se později mohla bít v hruď jaký jsem geroj! Pochybuju, že by to někdo udělal. Rodiče pomoct chtěli, mohli a udělali to. Kdyby nemohli nebo nechtěli tak to neudělají. CO v tom furt vidíte za problém… joooj :nevim:

Příspěvek upraven 13.11.13 v 09:54

 
Vermion
Závislačka 3735 příspěvků 13.11.13 09:56

Tak nevím.. :nevim: Byla jsem vychována v tom duchu, že o své děti se mají primárně postarat rodiče. Takže nejlepší varianta - oba mají po studiu, mají práci ( nejlépe na neurčito), zařídí si vlastní pílí a silami bydlení. A pak se rozhodnou pro rodinu. To je dle mě zodpovědný přístup. Nebýt materiálně závislý na rodičích, sám utáhnout rodinný rozpočet. Našetřit si…
Být hrdý na to, že mi rodiče koupili auto, byt i vybavení - celkem naivní a řekla bych i hloupé.

 
Vermion
Závislačka 3735 příspěvků 13.11.13 09:57

Jo a přeji Vám do života vše nej, protože kdybyste se rozešli, ještě se budou Vaši rodiče hádat, kdo dal svému dítěti víc peněz a víc pomohl :zed:

 
ynax
Extra třída :D 13109 příspěvků 13.11.13 10:01

Nedá mi to a musím dodat - vy všechny, co tu píšete o závisti - ne, není to o závisti… ale o tom nadpisu a poslední větě. Je mi naprosto fuk, jestli dostali byt a auto, když na to jejich rodiče mají, tak ať jim darují třeba vilu na Floridě, spíš mě v deníčku nazdvihla ta nepokora a pýcha - že vyvrátili předsudek. Vždyť zatím nic nedokázali, jen zplodili dítě - tím, že vše dostali, se zatím nedostali do větších problémů… podle mě stále netuší, jaký život je… být vzorným rodičem párměsíčního dítěte s takovým zázemím zase není tak těžké.

 
Vermion
Závislačka 3735 příspěvků 13.11.13 10:10

@ynax :potlesk: :potlesk: :potlesk: naprostý souhlas :palec:

 
catherine100
Nadpozemská drbna 28945 příspěvků 13.11.13 10:13

@evick2 precti si co tu píšeme prosím…
taky bych si to vzala, teda chtěla bych jim to splácet, nerada mám u někoho dluh, ale to je jedno, hlavní je, že bych byla pokorná se sklopenou hlavou a ne se naparovala, že jsem to zvládla a jsem lepší než ostatní 8o

zodpovědní jsou v tomto případě prarodiče, před nimi klobouk dolů, mladí zatím jen dokázali počít dítě ;)

 
Lynette
Echt Kelišová 7668 příspěvků 13.11.13 10:15

Krásný. Máte štěstí že máte v rodině takovou podporu a zároveň se mi líbí jak se k tomu postavil přítel - to se dnes moc nevidí. Jen mi přijde, že přestože jste vše dostali, tak t pro vás oba bylo strašně náročné a stresující období plné nejistoty. A právě tohle je ten rozdíl mezi staršími a mladšími. Starší už mají většinou nějaké zázemí a i třeba nečekaná zpráva o přicházejícím miminku pro ně není takový stres. Každopádně držím palečky aby vám to klapalo i nadále. :kytka:

 
Vesmilka
Neúnavná pisatelka 17247 příspěvků 13.11.13 10:15

Musím říct, že jsem se báječně pobavila. Takový vtipný deníček už jsem dlouho nečetla. :lol:
Ne nechci být ošklivá věřím že jsi šťastná a chtěla jsi tím ukázat, jak jste se ke všemu zodpovědně postavili, ale upřímně, tenhle deníček se měl jmenovat Staří rodiče=zodpovědní rodiče, protože jediný kdo se k tomu (aspoň podle toho co píšeš) postavil čelem jsou vaši rodiče. Vždyť nic nemáte, o nic jste se nezasloužili, nic jste nedokázali. Vše co máte vám dali rodiče, celou dobu vás s přítelem živili a ani nepíšeš, zda vás stále neživí. To ti přijde zodpovědné a dobré.
Já měla dceru ve 20 letech a vůbec jsem neměla to co ty. Museli jsme se s manželem postavit na vlastní nohy, na všechno si vydělat i na výbavu na mimino. Na bydlení, na jídlo. Ano kdyby mi rodiče dávali horem dolem taky bych brala, neříkám že to je špatné brát když dávají, ale určitě bych se tím takhle nechlubila.
Nikdo neříká, že jste nebo budete špatní rodiče, ale tenhle deníček upřímně není o vás, ale o tom jak dobří rodiče jsou ti tvý a tvého manžela. Nikoliv vy.

 
rachel55  13.11.13 10:18

Zodpovednost rozhodne neni o veku, bud ji mame nebo ne, vy jste ji zatim prokazali jen tim, ze jste se rozhodli si miminko nechat a partner se k tomu postavil celem a chce si Te vzit, coz chvalim. Ale to nejhorsi na vas teprve ceka, teprve v nasledujicich letech se ukazate jak obstojite, takze bych uvitala takovyhle nadpis az tak za minimalne pet let a moc vam preji, aby jste i za tech pet let tohle mohli napsat.
A co se tyka toho, co jste dostali, tak ja vam zavidim a nestydim se to priznat, my byli od vas jen rok starsi a nedostali jsme od nikoho temer nic, takze ten zivot byl o dost slozitejsi, ale na druhou stranu nas to asi hodne stmelilo a dostalo az tam, kde jsme nymi, vse ma svoje vyhody i nevyhody.
Preju vam, aby vam to stesti vydrzelo :kytka: a aby jste porad meli kolem sebe takovou fajn rodinu, ktera vas podrzi a oplaceli si to navzajem

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama


Reklama