Moje dlouhá cesta k těhotenství

Snažení

Asi tak před hodinkou mě napadlo napsat tento deníček. A hlavně se s vámi podělit o můj tak trochu přehnaný chtíč k tomu být těhule. Tak jdeme na to, doufám, že vás nebudu nudit.

Všechno to začalo už v dětství. Záviděla jsem všem, kteří měli sourozence. Já jsem byla jedináček, a dokonce sama v celé rodině. Až když mi bylo 10 let, tak se narodila sestřenka. Děti jsem milovala. Když se naši rozvedli, bylo jasné, že bratříček ani sestřička už nehrozí, tak jsem si snila o svém vlastním miminku, bylo mi asi 13 let. A začala jsem pořád říkat, že chci děti brzy, ne jako je dneska ta doba, že se pořád čeká a čeká, až se jde na IVF. Můj sen byl jít k maturitě s břichem :-) Zvláštní sen co? Dnes se divím, že to naši nijak moc neřešili, jen se smáli, že jsem blázínek.

Lítala jsem po diskotékách, jen abych našla toho pravého, s kým budu to mimčo mít :-) Ale je vám jasné, že když patnáctiletá holka řekne při tanci klukovi, kterému je šestnáct, že by chtěla brzy miminko, není to dobrý začátek, takže ode mě docela kluci utíkali a ani o sex nestáli :-) Takhle to trvalo dlouho, kluky jsem měla, ale o dětech moc slyšet nechtěli, tak jsem si vždycky říkala, že je ukecám a bude to dobré :-) V době maturit jsem ale byla sama :-) Takže maturita se konala bez břicha, naštěstí úspěšně.

V roce 2007 (bylo mi 20 let) jsem se poznala s Honzou a podle rad kamarádek o dětech nemluvila, tedy ne hned na prvním rande. Řekla jsem mu o mých snech až po měsíci, a vydržel :-) Jen měl svůj názor, že teď ještě na děti nepomýšlí a že časem uvidíme. Byla jsem ráda i za to „časem“ :-)

V roce 2009 jsme zjistili, že je těhotná mamka :-) se svým nynějším manželem. No byla jsem radostí bez sebe, jako když čekám miminko já. Mamce bylo v té době 41 let, takže to byly radosti, ale i velké starosti, kdy jsme se všichni báli, aby bylo vše v pořádku. Naštěstí vše v pořádku bylo a moje vymodlená sestřička se narodila 26. 9. 2009 :-) Začala jsem si jí užívat, byla jsem u nich každý den. S přítelem jsme se docela i hádali, pořád mi říkal, že se k našim můžu odstěhovat, ale já neviděla, neslyšela, prostě jsem propadla lásce k mé malinké sestřičce, a bylo mi jedno, co se děje okolo. Naštěstí si přítel zvykl, a když už byl malé rok, bavilo ho jezdit se mnou, chlapy holt na těch novorozencích nic nevidí :-)

A jednou večer, když jsme jeli od našich, řekl tu nejkrásnější větu :-)Dneska jsem si uvědomil, že bych už miminko asi taky chtěl.“ No, dovedete si mě představit, byla jsem štěstím bez sebe, hned ten den jsem hodila antikoncepci do koše a začalo se „zadělávat“ :-) Jen to nebylo tak jednoduché. Menstruace přišla vždy na den přesně a každý tento den byl pro mě smutný, čekala jsem, že to nebude hned, ale když se ani po 10 měsících nic nedělo, tak už přicházely různé myšlenky typu „můžu mít vůbec děti, je přítel plodný?“ No nic moc. Ale zase se divím, že jsem tomu nepropadla a nebláznila.

Pomohly mi různé příběhy, kdy žena otěhotněla až po pěti letech, a i můj gynekolog byl výborný a říkal, že jsem mladá a určitě se to povede. Začala jsem tedy počítat plodné dny. A ejhle, jednou takhle při plodném dnu se to povedlo :-) Ale já jsem to ten měsíc zrovna neřešila, umřela mi babička a myslela jsem si, že se menstruace opozdila díky nervům a proplakaným nocím. Test jsem si koupila den před pohřbem a koukala jsem jako blázen na // a děkovala babičce, že hned jak přišla do nebíčka, tak mi tam pomohla.

Z mého těhu jsem byla tak zaskočená, že jsem to nikomu neřekla a užívala si ten pocit jen sama, samozřejmě jsem měla i strach, abych to nezakřikla. Mamka to na mně ale docela brzy poznala, tak jsem to musela říci i Honzovi. Gynekolog mi těhotenství v 9. týdnu potvrdil a já si od té doby pěkně těhulkuji :-)

Příští deníček bude o těhotenství, také je co psát :-)

Doufám, že jsem vás nenudila :-)

Hodnotilo 14 lidí. Score 4.4.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Kajuli
Ukecaná baba ;) 1911 příspěvků 30.01.12 01:36

No holka, ty máš teda odvahu balit kluky na mateřské ambice :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Ani se jim nedivím, být chlap, tak si připadám jako výrobna dětí a beru nohy na ramena :)
Tak hlavně, že ses dočkala a doufám, že víš, že miminko není jenom pořád veselé a hodné :) Držím ti palce, ať se protěhotníš až k co nejvíce snesitelnému porodu :kytka:

 
Lenka-K-85
Závislačka 3481 příspěvků 30.01.12 09:44

Míšo pěkný deníček :D To jsi mě pobavila fakt, říct klukovi při tanečku ,že chceš miminko :mrgreen: Ty jsi frajerka :palec:

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 30.01.12 09:47

I když tyhle deníčky nečtu nebo přestávám po prvnim odstavci tak ten tvuj je velmi napínaví a krásný :palec: .Těšim se na další :kytka:

 
Gabika83
Závislačka 3221 příspěvků 30.01.12 12:08

Hezký příběh držím palečky ať vše dobře dopadne ;) :palec: Ale nenazvala bych to dlouhou cestou k těhotenství…

Příspěvek upraven 30.01.12 v 12:10

 
Enie
Kecalka 367 příspěvků 30.01.12 12:46

Moc hezké, už se těším na pokračování:-)

 
Misuldy  30.01.12 14:43

Držím palečky ať vše dopadne výborně! Už se těším na Tvůj další deníček :)

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 30.01.12 15:22

gratuluju :kytka:

 
AdrejkaPodbřezí
Ukecaná baba ;) 1122 příspěvků 30.01.12 18:13

Moc gratuluju, Míšo. Chápu Tvou brzskou touhu po miminku. My jsme s přítelem od 17let, asi už v 18 jsem věděla, že je to ten pravý a že s ním chi děti a od 20, kdy jsme spolu začali bydlet, jsem na něho začala „tlačit“ a moc toužila po miminku…No, těhotenství jsem se dočkala až teď, ve svých 24 letech, ale jsem moc šťastná! :)

 
Anonymní  30.01.12 20:10

deníček je pěkný ale dlouhá cesta za miminkem podle mě vypadá jinak.Ale co ty víš .No neodpustím si trochu vzpomenout tu HLOUPOU větu o čekání na dítě až se de na IVF .Opravdu hloupá poznámka :roll:

 
michaelala
Neúnavná pisatelka 16778 příspěvků 30.01.12 20:22

Děkuji za pochvalu deníčku, překvapilo a potěšilo mě to :-)

Kajuli jelikož mám dvouletou sestřičku tak vím co mimčo obnáší :-)

Andrejka mě je také 24 let :-)

Anonym je na každém jaký dá deníčku název, tento název je podle mě výstižný. A s tím IVF.. můžu mít snad svůj názor. Není to určitě případ každého, ale znám holky, které brali prášky 15 let a pak se diví, že to nejde. To je hold příroda :-( A hlavně nevím proč mi to komentuje anonym :zed: :zed: :zed:

 
Anonymní  30.01.12 21:06

Anonim protože nehodlám zas půl roku diskutovat se svým šmírákem tady na Emimi.Názor určitě máš a mít můžeš ale tak jako určitě nechceš aby tvoje názory a to co sis prožila kdokoliv bagatelizoval nedělej to ostatním .Jestli někdo bral 15 let prášky tak měl svůj důvod a určitě to nedělal z touhy po IVF ale třeba ze zopovědnosti .

 
Karenka
Kecalka 192 příspěvků 31.01.12 12:15
Krásný deníček

Ahoj, mě se tvůj deníček strašně líbí a jsem ráda, že nejsem jediná, kdo chtěl už od 13 let miminko:) já tedy nechtěla už k maturitě, ale do 25 let. Povedlo se:) i když to taky nebyla lehka cesta-dva roky cekani a nakonec verdikt od Dr., že to bude velmi nepravděpodobné mít mimčo přirozenou cestou. A ted, ve 24 letech jsem v 6 měsíci:)a uplně nečekaně a přirozeně:)
Tak ti přeji mnoho štěstí a těším se na další přízpěvek do deníčku a hlavně ať ti vše dobře dopadne a jsi šťastná!!

 
Sisi S
Zasloužilá kecalka 648 příspěvků 02.02.12 07:35
IVF

Ahojky, tenhle článek mě pobavil. Kdyby mi to šlo tak lehce jako tobě,asi bych změnila i příjmení :mrgreen: ne jen větu dlouhé čekání na miminko..
Jsem také jedináček a vím jaké to je.Bez sourozence je těžké žít, ale ty už máš milovanou sestřičku,a moc gratuluju. Já už se sourozence nikdy nedočkám a jak to tak vypadá, kdoví jestli svého miminka vůbec.. Každopádně některé ženy chodí na IVF i proto,že mají zdravotní problémy. Ne že jen nechtějí brzo miminko, berou dlouho antikoncepci a pak jim to hned nejde.. Některým ženám vezmou vaječníky,vej­covody, nemají vivinutou dělohu a tak.. To jsem ti tu napsala jen proto,aby jsi věděla že my co podstupujeme IVF moc nadšené nejsme a raději bychom byly na tom jako ty,k teré se to podařilo přirozeně.. Přeji ti zdravé miminečko a plno lásky. Silvie ;)

 
michaelala
Neúnavná pisatelka 16778 příspěvků 02.02.12 19:45

Sisi moc mě mrzí, že někdo pochopil můj deníček jako nějakou narážku na lidi co chodí na IVF, to tak vůbec není, kdyby nám to nešlo podstoupíme to také a budu nejšťastnější když to vyjde. Okolo mě je plno lidí, kteří na tom byli ze zdravotních důvodů na ty to myšlené vůbec nebylo, těm přeji aby to vyšlo napoprvé a měli krásné a zdravé miminko. Myslela jsem to spíš tak, že se mi nelíbí dnešní doba, tedy nejlepší je mít dítě po třicítce..i můj doktor řekne, že tělo ženy je na mimčo nejlépe připravené od cca 20 do 26let. Potom už to prostě jde hůř.
A můj deníček je prostě o mé cestě k těhotenství ne o otěhotnění.
Přeji, aby se Vám to povedlo a aby se chytli obě dvě :palec: :srdce:

 
Verca1989
Echt Kelišová 9467 příspěvků 2 inzeráty 03.02.12 19:15

michaelala - nerada bych se tě dotkla, ale co má společného dlouholeté braní antikoncepce a otěhotnění? Je snad nějak dokázané, že antikoncepce má negativní vliv na následné otěhotnění? Já jsem brala HA 5 let a otěhotněla jsem napoprvé a znám spoustu holek, které ji braly mnohem déle a taktéž bez problémů. A naopak znám holky, které antikoncepci nikdy nebraly a mají problém otěhotnět. Docela se tímhle zabývám a vím, že antikoncepce na to nemá žádný vliv, stejně jako je hloupost, že se po vysazení má čekat, až se tělo „očistí“ od hormonů, je to nesmysl. Jediná antikoncepce o které vím, že může nadělat paseku, je injekce Depo provera, to je svinstvo, které může rozházet celý cyklus a pak jsou problémy ale jinak dnešní antikoncepce je již na takové úrovni, že otěhotnění bránit nemůže. Přijde mi, že tohle se používá jako výmluva. Pokud se dítě nedaří, má jít chlap na vyšetření spermií, žena si má nechat udělat hormonální profil, zkontrolovat reprodukční orgány, jestli někde není problém a taky se zamyslet nad tím, jestli v neúspěchu není psychika, jistě všichni víme, že když se na to moc upínáme, může to být problém. Je jednoduché to svést na antikoncepci, ale když nemám v ruce žádné vyšetření, tak to není moc vhodná výmluva…

 
Ananta
Ukecaná baba ;) 2487 příspěvků 03.02.12 20:11

Teda, já ti tu „dlouhou“ a úspěšnou cestu za miminkem přeju, ale jinak mi připadáš trošku jako trdlo. Já jsem třeba nikdy v životě nebrala antikoncepci a nemohla jsem otěhotnět ani když jsme se nechránili v mladším věku, ted čekám miminko ve 37 letech (po IVF). Ono ne každý má náturu si hledat chlapa podle toho jestli chce dítě, dlouho jsem chodila s klukama co studovali a rozhodně se nechystali zakládat rodiny před třicítkou, spíš až po 35 roku a byli to mí vrstevníci. Fakt jsem nebyla schopna jít ve dvaceti na „diskošku“ a vyhledávat někoho kdo mi udělá dítě, ale nevím jestli tohle pochopíš. Vyšší věk otěhotnění má svoje rizika, ale i velké výhody, třeba tu, že jsem finančně zajištěná a nemusím lítat po sociálkách, dítě uživím případně i sama (bez rodičů a partnera) což mi dává velkou svobodu a mám v mnoha věcech trochu hlubší životní záběr než ve dvaceti.

 
Vesmilka
Neúnavná pisatelka 17247 příspěvků 08.11.12 17:17

Míšo moc krásný deníček, až jsem měla slzy, ale nějak jsi se zasekla ne. Kdepak je ten z těhulkování a už bys mohla napsat další o Jonáškovi :hug: :hug: :hug:

 
michaelala
Neúnavná pisatelka 16778 příspěvků 08.11.12 17:23

Díky Jíťo. Další deníček nebude :( Plno „maminek“ se tady do mě obulo a o to po druhé nestojím. Většina můj deníček nepochopila, takže se do ničeho dalšího pouštět nebudu..

 
alca a danik  05.04.13 12:07

:palec: já ho pochopila…takže koukej napsat další! :palec: :potlesk:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama