Moje hospodaření aneb sama doma

O životě

Povídání na zasmání o tom, jak jsem koncem února týden sama doma hospodařila. Moje starší dcerka Klárinka odjela s babičkou a dědečkem na dovolenou a manžel odjel na služební cestu. Zůstala jsem doma s půlroční holčičkou. Bydlíme na vesnici v rodinném domě společně s tchánovci. Takže jsem byla od manžela zaúkolovaná.

„Hlavně si musíš chodit topit, abyste tady nezmrzli a dej pozor na to naskládané dřevo, ať se to na tebe nesesype.“ V noci kolem -10 stupňů. Na to jsem se „těšila“ ze všeho nejvíc, já a kotel. Hlavně ho nezapomenout při dosažení žádané teploty „přepnout“, jinak by taky mohl bouchnout, a chodit poctivě každé 2-3 hodiny přikládat, aby mi nevyhaslo a nemusela zatápět znovu. "Pak se musíš chodit starat o slepičky. Ráno je otevřít, dát jim něco na zub. Večer za tmy zavřít a přepočítat, jestli nějaká nechybí. A sbírat vajíčka, aby v noci nezmrzly.“ Tak to bylo z těch úkolů nejdůležitější, zbytek rozepisovat nebudu.

První den, jakmile dcerka dopoledne usnula, tak si jdu zatopit. Nachystám si do kotle noviny a třísky. Zapálím a čekám, až se mi to rozhoří. Mezitím si nachystám špalky na přikládání a bedlivě sleduji, jak se ta stěna z dřeva podezřele naklání. Pod nohama se mi motá pes, kterému byla venku zima, ohřívá se v kotelně. Tak přiložit a je to, otevřu kotel, vyšlehl takový hezký plamínek, mám radost, jak se mi to hezky rozhořelo. Naházím tam pár špalků, zavřu a jdu nahoru. Přijdu do koupelny, umývám si ruce. Podívám se do zrcadla a strašně se divím, že mám vepředu moje jinak rovné vlasy tak hezky zkroucené, tak to prohrábnu, nelibě to zavoní, mně ty vlasy normálně ohořely. To mi to hospodaření tada pěkně začíná!

Volá manžel, jak mi to jde, tak mu hned vyprávím, jak jsem si hezky zatopila. Po zasmání mi říká, „no vidíš, ještě si párkrát zatopíš a už se nemusíš k té kadeřnici objednávát (podotýkám že jsem se chtěla nechat ostříhat) a budeš to mít zadarmo!“ Ó, jak je vtipný! Jakmile se setmělo, jdu zkontrolovat ty slepice. Říkám si, aspoň k něčemu je ten mráz dobrý, všechno je „zmrzlé“ a já nebudu špinavá jako p..se. Tak lezu s baterkou do kurníku, fajn, slepičky sedí, přepočítám, jsou všechny. A úplně v rohu vidím vajíčko, tak tam šáhnu, zvednu ho, bleee, vajco si „sedí“ rovnou v čerstvém kuřinci. To je teda pech.

No, ještě že už je večer, mám za sebou první den a už teď jsem zvědavá, co zajímavého mě čeká zítra. Stěnu ze dřeva jsem si pro jistotu druhý den raději sama shodila. Tak jen doplním, že zbytek týdne jsem naštěstí přežila již bez úhony.

Hodnotilo 2 lidí. Score 3.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
onia
Stálice 91 příspěvků 23.03.11 21:12

Tak to jsi mela dobrodruzny tyden :lol:

 
Mondík
Závislačka 4504 příspěvků 24.03.11 21:44

No vidim, ze ses nenudila :lol:.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama