Moje premiéra se sladkým zakončením

Porod

Na porod jsem se ani moc nepřipravovala. Pravda, jako prvorodička jsem se bála toho, co bude. Ale moje motto v těhotenství bylo: přežily to jiné, přežiji to i já. Nakonec jsem měla štěstí, nemusela jsem trpět zase tak dlouho.

Po narození

Vážení

Takhle jsem ji dostala v těch 5 hodin ráno

Den po narození si mně prohlížela ♥
2 komentáře

Byla jsem ve 36. tt a byla sobota 26. února, když jsme po výletě navečer zašli na čaj do blízké hospůdky pokecat s přáteli. Tu hodinu, co jsme tam s přítelem seděli, jsem začala pociťovat zvláštní tlaky v břiše. Poslíčky jsem měla už posledních pár tádnů skoro pravidelně, ale tohle mi přišlo jiné. No nic, řekla jsem si, ještě počkám a uvidím jak to bude.

Přišli jsme domů a šlo se rovnou do postele, ráno jsme měli naplánovaný další výlet, tak abychom byli čilí. Ale ejhle, bolest břicha nepovolila, naopak zesílila. Nervózní jsem šla okamžiě do sprchy. Na chvilku to povolilo, pak jsem bolest cítila znovu. Vytáhla jsem mobil, chodila po bytě a balila si věci do porodnice a radila se s kamarádkou. V tuto chvíli už byly bolesti téměř nesnesitelné. Jakoby mně něco trhalo napůl. Po přemlouvání kamarádky jsem se oblékla, vzbudila přítele se slovy, že se něco děje a jeli jsme do nemocnice. Kupodivu v polovině cesty do porodnice bolesti ustaly. Budiž, návštěva tam vůbec neuškodí.

Dojeli jsme do nemocnice a byla jsem přijata do ordinace. Natočen monitor, na kterém žádné kontrakce nebyly, měření teploty a konečně na ultrazvuk. Lékař mě uklidňoval, že žádný porod se zatím nekoná, ale jelikož mi zjistil málo plodové vody, nechají si mě tam na pozorování. Nakonec jsem si tam pobyla pár dnů, během kterých jsem pravidelně docházela na porodní sál natáčet ozvy a každý druhý den na oxytocin a vyslechla jsem si i pár porodů.

Ve čtvrtek ráno opět na porodním sále na ozvách jsem si v klidu luštila sudoku, když přišla PA zkontrolovat ozvičky. Pak odběhla, za pět minut přišla i s primářem a začali po krátké domluvě porod vyvolávat. Poté jsem byla poslána opět na pokoj čekatelek. Celý den poslíčky, porod zatím žádný. Druhý den opět druhé kolo, s tím, že bych měla do dalšího rána porodit, jinak půjdu na CS. Z toho jsem byla pořádně vyděšená, proto jsem dcerku přemlouvala, ať si dá říct a radši jde opravdu ven. Po poledni opět žádný nález, stále otevřená na jeden prst (mimochodem, to už jsem byla před měsícem), tak jsem se pomalu smiřovala s tím, že půjdu na císaře.

4. března 2011 asi 16:00

Na návštěvě je Lukáš, můj přítel a dceřin táta v jednom. Seděli jsme na pokoji a povídali si, když přišla sestřička, že mě volají na porodní sál na kontrolu. Tak brzy? No nic, tak jsem šla a Lukyho zatím poslala, ať si jde zakouřit, že nevím jak dlouho to může trvat. Na porodním jsem si odevzdaně lehla na lehátko a čekala, co se dozvím. Aha, nález pokročil, 3 centimetry, mám si zajít na pokoj pro věci, které budu potřebovat. Na pokoj jsem nešla. Na pokoj jsem si hopsala radostí, že to budu mít brzy za sebou.

4. března 17:00

Tak jsem na předporodní přípravě. Všechno jde fajn. Žádné kontrakce, klystýr zvládám bez problémů, až se po dvaceti minutách na záchodě nudím. Místo požadovaných 30 minut sedím teda těch 20, vypnu budíček a vlezu si do sprchy, kde se dlouho nahřívám a relaxuji. Až se mi nechce vylézat.

4. března 18:00

Injekce na uvolnění svalů, prohlídka mladou a sympatickou lékařkou, propíchnutí plodové vody. Přemlouvání Lukyho, ať jede zatím k našim na noc a trochu si po práci odpočinout, že to může trvat dlouho. Lukášovo odmítnutí a nakonec návrh, že si zajde do kantýny něco pojíst a zakouřit si.

4. března 18:30

Jsem ve sprše. Sotva jsem tam došla a vyvlékla se z andělíčka, začaly šílené bolesti. Připadám si jakobych byla v jednom z těch amerických filmů, kde to ty ženské taky přepadne zničeho nic a dokonce bez vyvolávání. Ta bolest! Nemůžu si ani sednout na gymnastický balon, tak klečím, opřena o něj a sprchuji si záda a břicho.

4. března 19:30

Ani bych neřekla, že jsem v té sprše tak dlouho. Vycházím ze sprchy, utřít se ještě zvládnu, ovšem s obléknutím a chůzí potřebuji pomoc PA. Usadí mě na kuličkový vak, kde si přetrpím pár kontrakcí. Sedí se na něm i během kontrakcí docela pohodlně… Luky se najednou objevil u mě a podal mi ruku. Aspoň mám co drtit.

4. března 20:00

Ležím zase na lehátku a jen poslouchám svůj bolestný křik. Ne! V životě už tohle nechci zažít! Kdy ta muka Skončí?

4. března 20:25

Před porodem jsem měla strach, že nepoznám kdy tlačit. Nakonec jsem se přesvědčila, že se to pozná neomylně. Upozorním PA, ta mně vyšetří a kývne. To nejhorší je za mnou.

4. března 20:35

Barborka není dorotovaná. Zkouším všechny polohy, které mi PA doporučí, ať jde maličká ven snáze. Stále žádný postup. Sakra, už to chci mít za sebou!

4. března 20:40

Konečně se povedlo, hlavička je venku. PA ohlašuje, že to bude tmavovláska. Uf, to jsem si oddychla, rodina mi hrozila zrzečkou, takové rodinné prokletí ob generaci. Na řadě byla Barunka.

4. března 20:50

Zničeho nic nepopsatelná úleva. Slyším křik malého človíčka. Mojí dcerunky. Položili mi ji na splasklé břicho. Křičí jako o život. Nekřič miláčku, teď ti teprve život začal… Ty jsi ošklivá, až jsi krásná. Odnášejí ji pryč a já mezitím porodila placentu a teď opočívám zatímco mi lékařka šije nástřih. Ani jsem si nastřihnutí nevšimla.

4. března 22:50

Asi jsem usnula. PA mně budí, omývá, převléká a pomáhá mi do křesla. Dcerku si už před necelými dvěma hodinama vzali s mým povolením na novorozenecké oddělení.

4. března 24:00

Ležím v posteli na pokoji a nemůžu usnout. Pořád se mi před očima odehrává ten zázrak, který se mi dnes stal. Však co také jiného je zrození človíčka než zázrak? Konečně beru mobil a rozesílám zprávy svým známým.

5. března 5:00

Vzbudí mě zaklepání, vezou mi mou malou princeznu. Podívám se na ni a rozbrečím se štěstím. Tak tohle je ona, ta, kterou budu vždy milovat, ať se stane cokoliv.

Hodnotilo 12 lidí. Score 4.5.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
čoudovaanet
Zasloužilá kecalka 805 příspěvků 15.10.11 08:56

Krasne napsane,az mi ukapla slzicka..doufam,ze budu mit taky tak pekny a pohodovy porod :-)
Preji Vam i dcerce jen to nejlepsi,at jste zdrave,krasne rostete a dela Vam jen samou radost :-)

 
Hmarilla
Ukecaná baba ;) 1295 příspěvků 15.10.11 09:04

Děkuji, budu držet pěsti ať máš taky snadný porod. ;-) jde jen o to spolupracovat s PA a lékařem, ti sami ví co máš dělat. :-)

 
giraffe11
Závislačka 4441 příspěvků 15.10.11 09:07

Pěkně napsané, vždycky se tady u toho čtení začnu těšit na porod. :-)
Hlavně hodně zdravíčka vás oběma :-)

 
Hmarilla
Ukecaná baba ;) 1295 příspěvků 15.10.11 09:27

Děkujeme. :srdce:

Příspěvek upraven 15.10.11 v 12:17

 
Simoncicak
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 15.10.11 10:39

krásně napsaný deníček,gratuluji k holčičce je nádherná :hug: :palec: :palec: :palec: :srdce: :srdce: :mavam:

 
Hmarilla
Ukecaná baba ;) 1295 příspěvků 15.10.11 10:45

Děkuji. :-)

 
kakacko
Povídálka 45 příspěvků 15.10.11 14:02

mocinky gratuluji :potlesk: ukápla mi slzička, už se taky nemůžu dočkat až si pochovám naši dcerušku :hug:

Přejí vám a maličké především zdravíčko a spoustu radostných chvil, ať vám dělá jenom radost a žádnou starost :-D

 
martext
Ukecaná baba ;) 2182 příspěvků 15.10.11 14:37

Krasne!!! Moc gratuluji a preji hlavne moc zdravicka, vam obema :potlesk: :kytka:

 
Staninka30
Extra třída :D 10109 příspěvků 15.10.11 19:48

Moc pěkný deníček :kytka: .
Gratuluji k malé princezničce :srdce:

 
slonikova
Ukecaná baba ;) 1816 příspěvků 15.10.11 21:13

ze že splaší hormony v těhotenství a v šestinedělí je blbost,já je mám pořád splašený a ted mi tečou slzičky,slzičky štěstí i já mám dceru,4 měsíce a je to můj poklad.Krásný deníček :cry: :potlesk:

 
LucaLuca
Závislačka 4455 příspěvků 15.10.11 23:39

Jestli se jí ještě změní barva vlásků - tak zrzečky jsou moc krásné. Moje dcerka je blond a kolem roka jí to šlo trochu do zrz, tak jsem se radovala, ale měla jen nějaké stroupky na hlavičce. :dance: Sousedi mají dvě zrzečky a nááádhera. :huban:

 
171988  16.10.11 00:56
janeL

:palec: :dance: Veliké díky :-D a ještě věčí gratulace k holčičce, je krásná .Já mám jednoho chlapečka(3roky) a ted 30.12. by se nám měl narodit další chlapeček. První porod byl císařem ,ale bojim se že druhý mě skusej nechat přirozeně .Jsem sice registovaná zase u apolináře kde jsem zatím potkala skvěleho doktora a paní doktorku ,ale bojim se :cry: muj přitel se taky jmenuje lukáš, tak mi v jednu chvili přišlo ,jako bych to vyprávěla já :D, doufám že to bude taky tak skvěle a při zamyšlení se u toho budu stejně usmívat a zároven plakat :-D nejlepčí příspěvek na tohle téma jaký jsem za posledních pár dní v podobných diskuzích četla :palec: mockrát děkuju :-D

 
zora4
Povídálka 12 příspěvků 17.10.11 10:16

ten konec je opravdu moc hezký…taky mám dcerku, :-D blondýnku..
přeji vám hodně zdraví..

 
evinula
Stálice 100 příspěvků 17.10.11 20:57

krasně napsany.přeju vam hodně zdravíčka :kytka: :kytka:

 
kozimura
Ukecaná baba ;) 1964 příspěvků 01.03.12 12:25

Nádherně popsáno!!!! :potlesk:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama