Moje první těhotenství 7.týden

Těhotenství

Ahoj, moje malé miminko. Vím o tobě již delší dobu, ale dnes přišel čas napsat něco málo o těch pár týdnech, co jsme spolu. O tom všem z čeho mám strach a z čeho zase radost. Jak moc se těším i bojím zároveň. A hlavně o tobě.

Že jsem těhotná, jsem měla podezření na noční. Jednak jsem čekala už týden na MS a jednak jsem od večera lítala po 5 minutách na malou. Cvrk a nic za chvíli zas. To mě chytlo podezření. Naběhlá prsa a hlad může být PMS nebo si to mohu vsugerovávat, ale čůrání těžko. A tak jsem přemýšlela, že jsme nejspíše už dva. Při pohledu z našeho oddělení na porodnici mě napadaly různě věci. Noční jsem dosloužila a pár dní ještě čekala, jak se to vyvine. Dřív jsem si při jakémkoliv náznaku dělala test. Teď jsem chtěla počkat.

// na mě vykoukly na můj svátek 19.10.14. V ten den jsem to sdělila i příteli a kvůli neshodám jsem vztah zároveň i ukončila s tím, že si o všem promluvíme až vychladneme. O důvodech rozchodu tu mluvit nechci.

Já se postupem času zklidnila a začaly starosti okolo. Jak to bude s prací, když jsem ve zkušební době, jak to bude s penězi, jak to bude s bydlením. Ale co mě nejvíce hlodalo, zda je vše v pořádku.

Objednala jsem se k doktorka. Ta mi řekla, že je vidět jen váček a že těhotenství je menší, než by mělo být. Další kontrolu mám příští týden. Ale ve čtvrtek před noční jsem byla moc zvědavá. A tak jsem se propletla tunelem chodeb pod naší nemocnicí a zašla na gynekologii. S prosíkem a výrazem - právě jsem si počůrala papírek a na něm jsem našla dvě čárky - jsem poprosila sestřičku, zda by mě pan doktor prohlédl. Myslela jsem si, že nejvíc dojatá jsem byla, když jsem viděla první utz, ale ne. Vydechla jsem v úžasu, když jsem uslyšela doktora, jak říká: „A tohle, sestři, to je srdíčko“. Ze mě vypadlo jen „Panebože“.

Možná hormony mi vhrnuly slzy do očí. A já si oddychla, že zatím je vše v pořádku. A tak nějak si uvědomila, že je to vážně opravdové.

A tak jsme u tebe můj malý drobku. Srdíčko ti bije jako zvon a tvoje máma z toho má radost. Má starost, jak to vše zvládneme, ale tatínek vypadá, že až se dostane z toho šoku, bude se to s ním dát řešit v pohodě. Alespoň ohledně tebe. Co bude s námi dvěma nechci hádat dopředu. Ale tebe bude milovat, to vím už teď.

Těším se na tebe. A zároveň mám obavy, jaká budu matka (občas si to vyčítám). Někdy si říkám, jaké by to bylo, kdyby ses nenarodilo (za to si nadávám). Tvoje babička tvrdí, že jsi holčička. Moc bych chtěla, aby jsi byla holčička. Ale mám pocit opačný. Ve výsledku je to jedno. Chci, abys mělo všechno na svém místě. V normě. Abychom byli oba dva průměr (to chci poprvé v životě, být průměrná :))-

Bojím se a těším se a takhle se to střídá. Po každém utz si vydechnu. Ale před každým se bojím. Další bude ve středu a já si říkám, zda srdíčko bude stále bít. Vím, že na to nemám myslet, ale ten strach… nic takového jsem ještě nepoznala. A něco mi říká, že teď se o tebe budu bát minimálně do tvé první hodiny sebeobrany. :)

Hodnotilo 29 lidí. Score 2.2.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Babišovka  09.11.14 07:42

Jsi cizinka?
Já prostě nechápu deníčky na emiminu které jsou určené přímo nenarozeným dětem. Byl pro mě úplně o ničem… Jedině kdybys rozvedla ty neshody s partnerem tak možná?! Ale nechápu… :think:
A psát, že si po každém ultrazvuku vydechneš v 7. tt je zvláštní.
Ale přeji ti hodně štěstí a prosím nepiš deníček každý týden :kytka:

 
Raráška
Kecalka 365 příspěvků 09.11.14 08:08

@Babišovka - drž se svého fota - u mě máš aplaus!

 
Deníííí
Echt Kelišová 9681 příspěvků 09.11.14 09:33

@Raráška jsi mě po ránu pobavila :lol:

pisatelce, přeji ať vše dopadne co nejlépe :kytka:

 
Sailah
Zasloužilá kecalka 680 příspěvků 09.11.14 10:11

Denicek je 14 dni stary. Koho jsem pobavila tak jsem rada. Bohuzel uz jsem bez budouciho miminka.

 
Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1140 příspěvků 09.11.14 10:38

.

Příspěvek upraven 09.11.14 v 10:39

 
veronikacek
Kecalka 367 příspěvků 09.11.14 10:48

To me moc mrzi ze to nevyslo! Ale urcite bude zase dobre! :-) posilam hodne sily :*

 
marmelada78
Závislačka 3152 příspěvků 09.11.14 11:49

To je smutné že to nevyšlo. Ale poradila bych fakt to neprožívat stylem, že budeš v 7.tt psát deníčky nenarozenému miminku. Je na to opravdu brzo. Drž se.

 
karkullinka
Závislačka 4020 příspěvků 09.11.14 12:06

Deníček na mě působí dost depresivně teda, škoda, že ti to nevyšlo, příště to bude určitě za lepších podmínek a okolností a bude to veliká paráda! :) Držím palce :hug:

 
Uživatel je onlinetumpach
Kelišová 5535 příspěvků 09.11.14 12:17

@karkullinka přesně tak, myslím si, a souhlasím, že je brzy psát deníček v 7 týdnu nenarozenému dítěti, no to je jedno, ale myslím si, že to tak mělo být, s partnerem jste nebyli, mělo to tak být, neboj bude líp, najdeš si někoho, budeš s ním a pak se to už určitě povede, nesmutni, tak to mělo být, vím, bolí to, ale byla jsi jen na začátku, posílám hodně sil :kytka:,a příště už vás bude chránti andělíček :andel:

 
elvia2
Ukecaná baba ;) 1277 příspěvků 09.11.14 13:50

Ale myslím, že Sailah deníček psala proto, že jí bylo smutno, bála se o vztah, jak zvládne těhotenství a bála se oprávněně- chtěla se jen :srdce: vypsat, myslím. :srdce:

 
Perm
Ukecaná baba ;) 1937 příspěvků 1 inzerát 09.11.14 14:39

Myslím že komu vadí deníček o 7tt tak ho číst nemusí a už vůbec ho nemusí komentovat a dávat nevyžádané rady. A napsat někomu kdo potratil že to tak mělo být??? Někdy si říkám že mě už nic nemůže překvapit, ale stále se bohužel pletu :roll:

Sailah nenech se odradit komentama od psaní deníčků, klidně i v 5tt, je to jen tvoje věc. Hodně sil do budoucna přeji :hug:

 
LenďuleB
Ukecaná baba ;) 1175 příspěvků 09.11.14 15:06

To mě mrzí :-( Tak se drž! :hug:

 
Claire7
Závislačka 2591 příspěvků 09.11.14 15:18

Drz se :hug:

 
Uživatel je onlinetumpach
Kelišová 5535 příspěvků 09.11.14 20:05

@Perm nemyslela jsem to špatně, spíše jsem se neštastne vyjádřila, myslím si, že potrat není jen tak, myslím si, že je něco špatně, plod se špatně vyvíjel, proto to stane, ale vím, že je to těžké hlavně v počátcích, dítě jí nikdy nevrátí, a i když se j narodí další dítě, tak bude myslet, na nevydařené těhotenství, proto zakladatelce posílám mnoho sil, at vše zvládne a hlavně at znovu otehotní, tehotenství at má bezproblémově, a také at má zakladatelka zdravé dítě, a hlavně at už je vše zalité sluníčkem, a uvidíš, že i s býválým partnerem t vyřešíš, bud se vrátíš a splodíte splu krásné zdravé dítě nebo si najdeš nějakého jiného a s ním budeš mít krásné zdravé miminko. Přeji ti vše dobré, posílám hodně sil a uviidíš že časem rány aspon kapku otupí.

 
Petulkaan
Ukecaná baba ;) 1464 příspěvků 09.11.14 20:06

Také si myslím, že komu něco vadí nebo přijde divné, tak to nemá ani číst, ani komentovat.. každý jsme jiný a to je krása života..

Pisatelko - držíme palce a posíláme mnoho sil.. miminko vědělo, jak ho miluješ :srdce:

 
Jitka79
Závislačka 3533 příspěvků 09.11.14 20:52

Za mě deníček plný lásky k miminku, na které se maminka moc těšila :srdce:

Drž se :hug:

 
Ivča26
Zasloužilá kecalka 630 příspěvků 10.11.14 10:51

Ten kdo si tím neprošel nás nepochopí :(..my na miminko mluvili s přítelem oba a já si z něj ještě utahovala, že je moc malinké a nejspíš z toho nic nemá, ale neodradilo nás to..o to věčí rána to byla když mi doktorka v 7tt oznámila, že srdíčko přestalou tlouct a miminko se nevyvíjí :,(..teď čekám na revizi a bolest je stále veliká..cítím s tebou a věřím, že příště už nám to výjde :hug:..

 
Jujdasek
Stálice 97 příspěvků 26.11.14 10:24

Taky to znám. Jsem měsíc po revizi a člověk na to maličké stále myslí. Drz se! :srdce:

Příspěvek upraven 26.11.14 v 10:27

 
Sailah
Zasloužilá kecalka 680 příspěvků 26.11.14 17:27

Vsem dekuji za kladne i negativni komentare. Jsem 2 tydny po revizi. Nechali me na ni dlouho cekat. S pritelem jsem to nakonwc utla zcela nemelo to smysl. Ted jiz cekam same pozitivni veci negativnich bylo az prilis. Doufam ze nejpozdeji do roka budu psat denicek miminku, ktere si nakonec i pochovam :)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama