Moje první těhotenství a porod :)

Porod

Pocity z mého porodu, na který jsem se kupodivu těšila a který byl ale nakonec úplně jiný, než jsem si představovala. Ale byl vlastně krásný. :) Deníček píšu, abych si uchovala pocity na něj. :)

Vše začalo rozhodnutím, že si pořídíme miminko. Na tuhle dobu jsem se moc těšila. Už dávno jsem byla na eMiminu a nemohla se dočkat, až se budu moct přidat mezi snažilky. Když se tak stalo a my se začali skutečně snažit, samozřejmě jsem v hlavě věděla, že se nemusí zadařit hned a chvíli to potrvá, ale stejně jsem byla zklamaná, když první měsíc po vysazení přišla menstruace.

Druhou jsem taky oplakala. Brala jsem Femibion a listovku a pak mi moje doktorka poradila Inofolic a pro snažilky kontryhelový čaj - měla jsem krátkou luteální fázi. Měřila jsem i bazální teplotu. Ta mi i ten třetí měsíc klesla, tak jsem brečela ještě než (ne)dorazila menstruace. A světe div se, ona už nedorazila. Hned ten den, co měla přijít, jsem běžela do lékárny pro Clear blue test a v práci testovala. A vyšlo + 2-3. No nemohla jsem tomu věřit. Takové štěstí! :)

Těhotenství probíhalo celkem normálně. Jen já byla pořád ve strachu, aby se něco nestalo. Těšila se na každý UTZ a nemohla se dočkat pohybů. Pak jsem pořád hlídala, jestli kope. A pak už se těšila na porod. Všichni se většinou bojí, ale já se těšila. :) Shlídla jsem nespočet videí a představovala si, jak pojedeme s manželem večer relay do porodnice. :)

Až na jedné kontrole mi všechny moje představy a ideály o porodu doktorka přerušila. Odhad váhy ve 37. týdnu 4000 g a doporučení do nemocnice, ať si to tam rozhodnou, co a jak. Po vyšetření v nemocnici mi doktorka odhad potvrdila a doporučila císařský řez - vzhledem k mé výšce a že jsem prvorodička, že by to nemuselo dobře dopadnout. Císaře naplánovali za týden.

Docela jsem to oplakala a vyčítala si, že nejsem schopná porodit normálně a že nezažiju ten pocit, jak miminko přijde na svět. Ale nakonec při představě, že by se malý šprajcnul a mohli ho brát kleštěma nebo by se mohlo stát něco horšího, jsem císaře přijala.

Den předem jsem nastoupila do nemocnice. Ta noc byla náročná - sestřičky - odpočiňte si na zítřek a dobře se vyspěte. Pak mi ale přivezli v 9 večer maminku po akutním císaři. Ňufali se s miminkem asi do 1 v noci. Jak já jim záviděla a těšila se a bála.

Přišel náš den. Původně bylo slíbíno jít na sál v 8 ráno. Ráno mi řekli, že až v 11. Manžel přijel už v 7 h a oba celí nedočkaví jsme si povídali, až mi při otáčení na posteli v těch 8 h praskla voda. Tak jsem to řekla sestřičce a už to jelo. Vyšetření, cévka, atd. Najednou nastoupily bolesti, ale jaké! Monitor to ani nepobíral, já se kroutila jak paragraf a monitor řval.

Bolesti po 5 minutách hned. Tak jsem dostala kapačku na zastavení kontrakcí. Bála jsem se, aby malý nesestoupil a já nemusela nakonec rodit normálně. Konečně se uvolnil sál a šli jsme na to. Cestou jsem koukala na světla a bylo to jako z filmů. :) Na sále píchnutí lokální anestezie. Všude spousta lidí a já měla pocit a chuť někam utéct, být pryč, ale říkala jsem si vydrž, musí ven. Pak začali. Nic jsem necítila.

Najednou slyším krátký nářek a pak ticho a pak pláč. Neuvěřitelný pocit a strach, jestli je v pořádku. Pak mi ten uzlíček přinesli k hlavě a já začala brečet jak želva a chtěla si ho pohladit, ale ruce mě neposlouchaly a třásly se. Ale nejúžasnější pocit, co jsem kdy zažila.

Pak už jsem byla na pokoji s manželem a malým a když se přisál, tak pocity nejde ani vyjádřit. Každá, co to zažila, ví. Na to nejde zapomenout.

Malý měl míry 4340 g a 52 cm. A jmenuje se Šimon.

Jsem vděčná všem doktorům za jejich péči a dovednosti. Vděčím jim za syna. Malý je moje ztělesněný štěstí.

Hodnotilo 11 lidí. Score 4.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
matildaxp
Ukecaná baba ;) 1002 příspěvků 1 inzerát 18.08.15 07:42

Gratuluji k miminku :hug:

 
Lutonka  18.08.15 08:50

Myslim, ze se tu na Tebe brzy sesypou zensky kvuli tomu dvoumesicnimu „snazeni“ :lol: Jinak gratuluju k malemu pokladu :*

 
Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 18.08.15 11:35

Je fajn vedet, ze jsou nejen zkazene porody, bezduvodne cisare, ale ze taky doktori provadi zakroky, ktere maji sve opodstatneni. Takovy macik 8o Treba by to dopadlo dobre, treba by bylo jen par stehu… A treba by to byl masakr.
Gratuluji k miminku :kytka:

 
LK89
Stálice 90 příspěvků 18.08.15 11:44

Děkuji za gratulace :)

Jojo, chtěla jsem rodit normálně, ale když mi to doporučil i primář gynekologie, který císaře nechce dělat, tak jsem to nechtěla riskovat. Když se na to necítili doktoři, tak já taky ne. Ale třeba to příště vyjde. :)

Asi se sice dvouměsíčnímu snažení nedá říkat snažení, ale pro mě to bylo i tak „dlouhé“. Jak člověk touží po dítěti, tak chce samozřejmě hned. Vím, že to vyšlo prakticky hned a moc soucítím s těmi, kterým to nejde mnohem déle a přeju jim ať se brzy objeví // a splní si tak sen. Malý je skutečně moje ztělesněné štěstí. :)

 
verulicek  18.08.15 12:19

No..podle prasklé vody a nastupujících kontrakcí asi malý věděl, kdy se chce narodit (i bez plánování) a třeba by jste to oba i zvládli normálně..a třeba ne..ale já se znám, zkusila bych to kdybych viděla, že se to rozjelo hezky samo ;) gratulace k miminku :kytka:

 
eva valoi
Extra třída :D 10234 příspěvků 1 inzerát 18.08.15 14:03

Taky bych nešla v takovéto situaci do sekce.

 
Lenka 80  18.08.15 14:41

A ja bych do sekce sla. gratuluji ke cvalikovi a preji hodne stesti a zdravi do zivota :-)

 
Veverková
Zasloužilá kecalka 902 příspěvků 18.08.15 18:47

Gratuluji k Šimonkovi :)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama